ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Kalandmester
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Maia Hansen
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Sheska Thorne
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Amara Hope Wilson
Fekete tó - Page 8 I_vote_lcapFekete tó - Page 8 I_voting_barFekete tó - Page 8 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Fekete tó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2018-01-17, 12:09


First topic message reminder :


Fekete tó


Az iskola melletti tó és annak partja. A tóban veszélyes lények élnek, télen is csak ritkán fagy be a felülete hiába állóvíz, hála a tó mélyén élő sellők és más lények mágiájának.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Taleisha MacFusty
Reveal your secrets
Taleisha MacFusty
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-04-09, 23:10




Dorina & D. prof
[You must be registered and logged in to see this image.]

Éppen most kések, mikor végre a hátam mögött hagytam az utolsó nem-szeretem-de-kötelező tantárgyat is és nem a figyelmetlen, minimumot felmutató átlag diák akarok lenni. Végre van motivációm, hogy jól teljesítsek az órán: mindent megtanulni a bestiákról, amit lehet. Azonban úgy tűnik, hogy az év első óráján már sikerült a bestiatanárban rossz első benyomást teremteni a jó fél órás összeszedett késéssel. Ráadásul pont elméletből, ami azért nem az erősségem. Talán kis mentsvár, hogy sprintben szeltem át a kastélyt és vágtatok le a lejtőn.
Még ha valami izgalmas, vad dolog miatt lenne a késés, mint a diákokra támadó troll legyőzése, vagy olyan altruista, mint egy elsős kiszedése egy agresszív vértből. Azonban sajnos csak arról van szó, hogy miután a falhoz vágtam és helyreállítottam az ébresztőórámat az integritását már erősen veszélyeztető ismételt reparo bűbájjal, akkor nem kelltem fel rögtön az ágyból. A józan eszem felett győzedelmeskedett a napokban megszerzett új sikeres kalandkönyv vonzereje, a „Tánc az idővel” Rolland Roxtontól. A tíz percből másfél óra lett, így tökéletesen illik a helyzetemre a könyvcím: csak az a baj, hogy az idő lábára tapostam.
Néha lehet, hogy kevésbé lenne komplikált az életem kvibliként (vagy ha lehetne hoppanálni Roxfortban). Milyen egyszerű lenne a helyzetem most, csak a tanár elé perdülnék, és számtalan kifogás állna a rendelkezésemre: „elromlott az ébresztőóra, így elaludtam” - nehéz elaludni, ha az ébresztóóra abban az esetben, ha látja, hogy nem kelsz fel időben az orrod hegyén kezd ugrálni. „Nem volt nálam óra” – elsőéves MacFusty kisasszony, hogy nem ismeri a tempus bűbájt? – „Eltévedtem” – ne hülyítsen kérem, nyolc éve ide jár. Igaz, ez utóbbi kifogás sikertelensége független a varázserőtől.
Így most rohanok lefele a Tiltott Rengeteg széle felé, ahol már láthatóan gyülekeznek az emberek, sőt már a tanár beszél. Huh, ha jól látom más is késett, épp ő van pengellérre állítva. Nyálas Nyuládok?! Talán ha szerencsém van, akkor kifogást se kell keresnem, észrevétlenül el tudok vegyülni. Amúgy is a kifogások természetükből fakadóan mindig gyanúsak, biztonságosabb nem mondani semmi konkrétumot.
- Elnézést Professzor úr a késésért. – mondom az udvariassági szabályoknak megfelelő, de a figyelmét talán mégsem túlságosan magamra vonó hangerőn. Nem mertem csak úgy szó nélkül bevetődni a diákok közé és képletesen láthatatlanná válni. Egyrészt nem vagyunk annyian, mint RBF előtt, másrészt feleslegesen növelném a rossz benyomás kockázatát.
Gyorsan belépek a többiek közé és a kapkodó lélegzetemet próbálom csitítani. A nyugalom elnyerését azonban nem segíti az eszembe ötlő – a késésnél is bosszantóbb – gondolat, hogy sikerült a reggelit is kihagynom.


♫ Zene ♫ ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-04-09, 16:09


Debenham prof. & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


Bizonytalanul mosolyodom el a professzor bátorító mosolyára. Magam sem tudom miért. Talán csak ragadós dolog a mosoly. De ettől ez még egy igen kínos pillanat. Még ha azt is mondja, hogy nem késtem. Talán Spencer-nek igaza lesz, és mégsem haragszik meg annyira? Ugye nem? Nem szeretnék rossz pontokkal kezdeni.
De a következő mondatába teljesen belepírulok, és esetlen zavart magyarázkodásba kezdek, magam sem tudom miért...
- Jaj nem azért... mármint én... el voltam veszve valami tónál, és én találtam nem meg az óra... Spencer csak segített nekem megtalálni az órát... Ő volt kedves és segítség... - inkább elhallgatok, mert kezdek rájönni, hogy semmi értelme annak, amit itt összehordok, és valószínű csak a saját helyzetem rontom vele.
A Nyálas Nyuládok testfelépítésének említésére végképp összezavarodva tekintek a tanárra. Pedig én nagyon jó vagyok a varázslényekben! Tényleg! Esküszöm. Nincs olyan, amiről ne hallottam volna már legalább valamit. Vagy csak túlságosan elbíztam volna magam mert egy sárkány rezervátumban nőttem fel? Netán az angol tudásom hiányosságai okoznak gondot?  
- De hát ilyen lény van nem is...  - szalad ki a számon, amitől azt hiszem végképp buta szőkének tűnök. Mert hát attól, hogy én nem hallottam róluk, még létezhetnek. Az is lehet, hogy egyszerűen az angolok másképp nevezik a varázslényeket. Lehet, hogy ezek a Nyúlánk izék valójában a dúrrfarkú szúrcsókok, vagy valami hasonló tényleg létező faj, csak mi másképp hívjuk Romániába.  
- Mármint én nem akartam mondani rossz... lehet csak én nem tudom lefordítani a lény nevét... én bocsánat... - visszakoznék, végképp elbizonytalanodva, és összezavarodva. Pedig ilyesmi tényleg nem sűrűn fordul velem elő. Ráadásul minél idegesebb vagyok annál rosszabb az akcentusom, és annál több nyelvtani hibát is vétek. Tudom. Pedig igyekszem fejlődni, ami a nyelvtudást illeti. Esküszöm.
Szóval csak zavarban ácsorgok, és segítségkérően nézek körbe. Nem mintha olyan sok biztató tekintetre találnék a csoporttársak személyében... Talán nekik tök egyértelmű, hogy mi ez az említett lény, és most ástam el magam végleg előttük, és a tanár úr előtt a tudatlanságommal?

Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Brian C. Debenham
Reveal your secrets
Brian C. Debenham
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-04-06, 20:58


Dorina és a prof.


[You must be registered and logged in to see this image.]Bátorítón mosolygok a betoppanóra, majd amikor meghallom, hogy ki is ő, a mosolyom még szélesebbre szalad.
- Mire elértünk a nevéig Postolache kisasszony, addigra megérkezett, szóval az én fogalmaim szerint ez nem minősül késésnek. Bár ha azért volt távol, mert a fiatalemberrel lődörgött, akkor azért talán megorrolok. Semmilyen románc nem izgalmasabb a Nyálas Nyuládok testfelépítésénél. - jegyzem tettetett felháborodással, majd szintén túljátszott lelkesedéssel a szaftos szörnyetegek fajnevét említendő. Természetesen az óránk nem ezekről az állatokról fog szólni - pláne, mert én magam is bajban lennék a felépítésükkel, ugyanis csak annyira léteznek, minr amennyire a nagynéném Shanghaiban táncosnő lehetne úgy, hogy nincs egy darab nagynéném se. Ettől függetlenül viszont kíváncsian várom Dorina és úgy cakk um pakk az egész csoport reakcióját arra, amit bedobtam, mint atombombát. Első teszt: vajon rájönnek-e egyből, hogy kamuszaga van a fajnak, vagy játszadozhatunk kicsit?


[You must be registered and logged in to see this link.]
● Csak beugrottam. Kezdődhet az óra ;] ●
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-03-14, 22:14


Spencer & Debenham & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


Igazán hálás vagyok azért, mert Spencer nem veszi magára az ostobaságomat. Legalábbis, azt amikor a tavi sellőinket csúnyának, és gonosznak neveztem. Ezt azért nem kellett volna. Még ha tényleg azok is. Gyerekkoromban jobban féltem tőlük, mint a sárkányoktól. Viccen kívül. Annyira, hogy még úszni sem tanultam meg. Ha most bele dobnának egy tóba, akkor biztosan belefulladnék. Halál komolyan.
Ami pedig a szavait illeti, érdeklődéssel hallgatom, mindazt amit a sellőkről mond. Tehát ők is több félék. A mi tavunkba, a kevésbé jók jutottak. Nem vagyok benne biztos, hogy ebben nem volt szándékosság. De nem akarok ezzel a gondolattal foglalkozni. Ahogy észreveszem, hogy beleborzong a saját sztorijába kicsit már bánom is, hogy ilyen kellemetlen emlékeket idéztettem fel vele.
- Te vagy nagyon kedves. - nem tehetek róla, de mintha a mosolya ragályos lenne, úgy mosolygok rá vissza, ahogy megjegyzi, hogy nem vagyok ostoba. Pedig eléggé annak érzem magam jelenleg. Halvány fogalmam sincs mi a fene ütött belém. Mért viselkedem így, és mért jövök folyton zavarba, amikor semmi okom rá. Szörnyen kínos.
- Hétfőutálok tábora? Nem... én nem utálom a hétfő. Igazából én sose nem gondolkodtam a hétfőkön. Az is csak egy nap a hétből. És hát ő... hétfőn csak délelőtt van órám, szóval ráérek... mármint... jó megkereslek hétfő délután. - mosolyodok el kedvesen. Bár nem igazán tudom, hogy mért örülök neki annyira, hogy hétfőn újra láthatom majd. Egyszerűen csak sokkal jobban érzem magam, mint néhány perce a tóparton.  
- Azt jól teszed. Mármint a sárkány józanul is nagyon veszélyes. -  ezt első kézből tudom. Ha van valami, amit elhihet nekem, akkor az a sárkányokkal való gyakorlati tapasztalatom.
- Igen, én köszönöm nagyon az útbaigazítás! El lennék még mindig veszve, ha nem jössz. És ő... hétfőn. - pirulok bele abba, hogy egész közel hajol hozzám, és a fülembe súg. Miért csinálta ezt? Mért nem csak simán köszönt el? Vagy csak túl agyalom ezt a dolgot? Ez itt így szokás?

Végül szinte futva közelítem meg az osztályom, ahogy meglátom őket. Éppen meghallva a saját nevem.  
- Itt vagyok... mármint én vagyok! Én csak eltévedtem... még vagyok itt új... nem fordul elő többet! Én nagyon sajnálom professzor úr! - kezdek magyarázkodásba szinte rögtön, magam sem tudom mi okból. Vélhetően ettől csak a buta szőke cicababa látszatát keltem. Pedig esküszöm értek a varázslényekhez! És nem is vagyok felelőtlen notorious késő. Nem szeretném, ha a professzor bármi rosszat gondolna rólam. Pedig ez után a belépő után biztosan fog.
A vezetéknevem sem segít sokat. Ha varázslényekkel foglalkozik, akkor bizony azt is tudja, hogy ki az apám. Derek Postolache. A romániai sárkányrezervátum főigazgatója. Gyakran jelenik meg a tökéletes látszat fenntartása érdekében újságcikkekben is. A legutóbbiban egy nagyobb összeget adományozott, egy kínai nemzeti parknak. Na persze. Ez inkább kenőpénz volt, ami csak zsebet cserélt, de a sajtónak ezt nem kell tudnia.
Jelenleg csak abban reménykedhetek, hogy a prof. nem fog rákérdezni, hogy mért nem apám gyakornok programjában tanulok tovább? Vagy bármi mást kérdezni róla. Nem szívesen válaszolnék egy ilyen kérdésre. Pedig sanszos, hogy előbb-utóbb kiderül. Remélem inkább utóbb...
Most szívesebben merülnék bele valami feladatba, mintsem, az osztály előtt égjek tovább...

//Én is köszönöm a játékot! És természetesen tali az irodában!  biglove  lufi //
Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-02-29, 20:38


- Nos, vannak ilyen és olyan sellőfajták is. Ez is csak amolyan gyűjtőfogalom, többféleséget takar magában. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint az embereknél a különböző nációk, csak itt nem feltétlenül a beszélt nyelvük más, hanem a habitusuk és a szokásaik is. Meg hát, ahogy említetted a gonoszsági faktoruk. Ami inkább embergyűlölet, vagyis hát minden más faj gyűlölete. Volt szerencsétlenségem ilyen fajtársaimhoz és esküszöm neked úgy éreztem engem is éppen úgy gyűlölnek, mert nem osztom a nézeteiket. - beleborzongok látványosan a sztorizgatásba. Az egy kifejezetten kellemetlen fajképviseleti tapasztalatom volt, azóta áldom Merlint, hogy itt a Roxfortban viszonylag nyugis ez a szakma. Bár a múltkor leborítottak egy vödör vízzel csak úgy részből-heccből. Na az se volt éppen fincsi, de hála a mágikus ékszeremnek nem lett belőle különösebben kínos intermezzo.
- Egyáltalán nem vagy ostoba! - mosolygok rá bátorítón. Aranyos, hogy mindentől így zavarba jön, bár tény, hogy lassan zavara átragad rám is, ami azért kissé kényelmetlen. De ebbe még nem halunk bele, nem de bár?
- Nincs kötött munkaidőm vagy munkarendem, elég ritkán vannak határidős feladataim, szóval.. - széttárom karjaim amolyan "nekem mindegy" módra, de mivel azt érzem, hogy ez így kicsit gáz, inkább azért hozzákanyarítok valamit.
- Mondjuk egy hétfő délután? Nem tudom hogy vannak óráid, de a hétfő egy jó nap, már legalábbis én szeretem. Mindig egy új kezdet. Vagy te a notórius hétfőutálók táborát erősíted? Mert ha igen, akkor legyen inkább szerda. Azzal tutira megyünk. - nevetek fel.
Érzem én az elefántot a környéken, ahogy a családja szóba kerül, szóval el is engedem a témát, az a biztos. Inkább máshol folytatom.
- Én ittasan semmivel se kísérleteznék, de a sárkányokkal még józanul se. - vallom be. Nem tartom magam gyáva alaknak, de azért nem is vagyok az a fenegyerek-típus. És nem szégyenkezem emiatt.
Meglátva a csoportot tétován odaintek a professzornak, ha felénk pillant, mert udvariatlan nem akarok lenni.
- No lám! Úgy tűnik épp jókor érkeztél. - súgom Dorina fülébe, majd ugyanilyen suttogva egy sziát és az "akkor hétfőn/szerdán/vagyamibenmaradtunk"-ot is hozzáteszem, mielőtt távozom. Bírom én a tanulást, de a bestiákat azért annyira nem, hogy önszorgalomból kurzust hallgassak róluk. S egyébként is jelenésem van a könyvtárban. Utána szeretnék nézni valaminek.

//Köszönöm a játékot! Az irodámban találkozunk? Wink lufi //
Vissza az elejére Go down
Brian C. Debenham
Reveal your secrets
Brian C. Debenham
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-02-21, 20:34


Dorina, Spencer, prof.


[You must be registered and logged in to see this image.][cameo]

A mai képzeletbeli étlapra izgalmas dolgot tűztem ki. Olyasmit találtam a diákoknak, ami kellően izgalmas lehet, de nem túl meredek. Annak semmi értelmét nem látom, hogyha a csoportot rögtön olyan mély vízbe dobom, amiben egy részük azonnal megfullad. Az ő módszere nyilván ez volna, de eleget takarítottam utána a múltkori óta ahhoz, hogy őszintén leszarjam a módszereit. Van az a pont, amikor már én sem mindenben engedek teret a baromságainak. Elég kínos helyzetbe hozott, amikor összeveszett a varázslényanatómia eddigi tanárával, aki persze azóta is rám fúj, mert nyilván ahogy más sem úgy ő sem tudja, hogy én nem a bunkó bátyám vagyok.. hülye egy helyzet, olyan pletykák keringnek rólam miatta, amelyeket persze nem neki kell lemosni magáról. Pedig ha már kvibli vagyok, s egy nagy hazugság az életem, legalább emberileg szeretnék jó arc lenni, s úgy tanítani az elméletet, ahogy az méltó és becsülendő.
- Ahogy már említettem, a mai órát egy rövid ismétléssel kezdjük majd. - szólok a csoporthoz az óra kezdetén.
- Első körben is a neveiket ismételném át, az sose árt. - vigyorodom el, majd felcsapom az összetekert pergament magam előtt, amire a névsort skribáltam. Míg elérek a P, mint Postolache-ig, Dorina bőven be tud futni Spencer kíséretében. Főleg, mivel ez az ismerkedési szakasz, így minden diákhoz a nevén kívül egy kérdést is intézek a motivációit, ambícióit, életútját felmérendő. Semmi tolakodót, de.. mondhatni ez is az egyik dilim.
- Derek Parker?
- Jelen!
- A te öcséd Peter, ugye? És nem, nem sütöm el a Pókember-viccet, ne aggódj.
- Pedig Pete rájátszik rendesen. Imádja, hogyha azt hiszik ő "az a Peter Parker". Agyrém..
És akkor..
- Dorina Postolache?


[You must be registered and logged in to see this link.]
● Csak beugrottam. Kezdődhet az óra ;] ●
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-01-29, 16:40


[quote="Dorina Postolache"
Spencer & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


Még mindig kissé meglepetten, és megszeppenten nézek a srácra.
- Az igazat megvallva volt nálunk egy tó. Voltak sellők, de ők nem olyan, mint te. Inkább ők voltak csúnyák, és gonoszak, és sosem jöttek a szárazföld. De senki nem is ment a tó közelébe... - hirtelen rájövök, hogy ezzel minden bizonnyal megsértettem őt, és a faját... vagy hát tudom is én. Azok nem olyanok voltak, mint Spencer... semmiben sem.
- Jajj, én sajnálom, nem akartalak megsérteni... mármint te nyilván nem vagy csúnya és  gonosz... mármint izé... én vagyok nagyon ostoba... bocsánat...- szabadkozom zavarban, immár túl sokadjára, túl rövid időn belül.
Igazából hálásan sóhajtok fel, amikor inkább a szakmájáról kezd beszélni.
- Szerintem nagyon érdekes. És szívesen beszélgetek róla. Csak nem tudom, neked jó mikor? Én akarlak nem zavarni a munkában.- tényleg nagyon szívesen beszélgetnék még vele, de nem akarom zavarni sem. Vagy esetleg azt, hogy a saját kötelességem rovására menjen a dolog. Persze megtanultam jól szervezni az időmet az évek alatt. Nehéz ám egy hozzám hasonlónak egyszerre mindenben megfelelni. Méghozzá tökéletesen.
- Nem hinném, hogy ez nagy dolog. Mindenhol vannak rezervátumok. De azért kedves tőled. - mosolygok rá. már kezdem megszokni, hogy itt valamiért a külsőm és a választott szakomat nehezen párosítják az emberek. Talán még szórakoztat is valahol.
- Igen. Fontos, hogy azt tanuld, ami szeretsz. - a kérdésre, hogy mért itt tanulok, inkább nem válaszolok. Talán nem tűnik fel neki. Nem is tudom, hogy magyarázhatnám el, hogy tulajdonképpen az apám elöl szöktem ide, nehogy férjhez adjon egy 48 éves kínaihoz, csak a politikai befolyása növelésének érdekében. Az ilyesmi sehogy sem hangzik se barátságosan se jól.  
- Háát az ital tud fura dolgokat produkálni, de én nem kísérleteznék ittasan sárkányokkal... - nevettem el magam én is végre. Persze ez azért annyira nem volt vicces. A sárkány józanul is veszélyes.
- Igen, a történelem a másik hobbym. De talán tényleg siessünk. - igazán hálás voltam Spencernek.
Főként a segítségért, így végre a nyomában lépkedve megpillanthattam a csoporttársaim, és minden bizonnyal a professzort.
Egy kissé szégyellősen, de annál hálásabban köszöntöm meg a segítséget. És persze azt is lelkesen megígértem, hogy majd felkeresem beszélgetni. Szerintem Spencer életében nem hallott annyi sületlenséget, és szabadkozást, mint tőlem az elmúlt percekben. Igazán kínos. De végre tényleg búcsút vehettem, és végre tényleg csatlakozhattam az órámhoz... Bár a gondolataim életemben először egész máshol ragadtak... Vagy inkább más valakin...

Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2020-01-20, 21:45


Elmosolyodom a kérdés hallatán. Nem Dorina az első, aki így reagál arra, amikor megtudja, hogy sellő vagyok. Eleinte zavarban voltam miatta, de mostmár inkább valahol szórakoztat. Na persze nem amolyan másikat kinevetős formában. Úgy semmiképp!
- Igen, az vagyok. A kérdésből ítélve még egyikőnkkel sem találkoztál soha. Vagy legalábbis nem a szárazon. - nevetem el magam.
- Nem voltál, egyáltalán! - legyintek, mintha ezzel próbálnám meg elhessegetni azon gondolatát, mely arra vonatkozhat, hogy esetleg tapintatlan volt velem. Tényleg semmi rosszat nem látok abban, hogy valaki meglepődjön a fajomon, pláne mert tényleg nem a szárazföld az, ahová alapjáraton egy sellő képzeltetik. Mondhatni hát, hogy ez a reakció teljesen természetes.
- Sok mindent nem csinálok egyébként, nem egy aurorszakmával vetekedően izgalmas dolog, de szívesen mesélek. Viszont hajlamos vagyok sokat beszélni, te meg sietsz, szóval ha esetleg van kedved a témához, meglátogathatsz az irodámban a szabadidődben. Legtöbbször ott vagyok. - ajánlom fel neki, veheti meghívásnak is. Mondjuk az nem jut eszembe, hogy amilyen zavarban van, a végén még azt hiszi randira hívtam. Igazából nem tűnik fel, ha tetszem valakinek, soha se vettem észre, ebben vaksisággal áldott meg a sors. Szóval részemről semmi zavarbaejtőt nem találok a felvetésemben. Dorina meg? Hát az majd kiderül.
- Wow! Na ez a nem semmi! - kerekednek el a szemeim, hallva a sárkányrezervátumot. Valahogy nehezen tudok a bestiák között elképzelni továbbra is egy bájos lányt, de nem akarom ezt újra ragozni, mert a végén még szexistának bélyegez, azt meg nem szeretném. Ha őszinte akarok lenni, magamat se tudnám elképzelni a bestiák között, pedig nem vagyok nő. De.. mindegy. Kissé talán elkalandoztam.
- És akkor hogyhogy éppen itt tanulsz róluk, s nem odahaza? - szalad ki a számon egy kérdés, hogy ne álljak ott kukán csodálkozva. Persze meg is bánom rögtön, amikor feltánik, hogy elkomorodik az arca, s az eddig cserfes valaki hirtelen szűkszavúvá válik.
- Öhm, mindegy is. A lényeg, hogy azt tanulhatsz, amit szeretsz. - próbálom menteni a menthetőt, s ezzel kiutat adni neki a témából. Világért sem akarok olyasmit feszegetni, amihez nincs kedve, vagy ami kínosan érinti, ha beszél róla. Senkivel szemben nem vagyok vájkáló típus.
- Mindig vitattam, hogy igaz lenne a mondás, mely szerint az italhoz köthetők a legnagyobb felfedezések, de talán mégis hitelt kéne adnom neki. - nevetem el magam a történet végén. Kérdeznék az édesanyja szülőhelyéről, de az előbbiek után inkább nem merek. Maradok hát a hallott makós érdekességeknél.
- Honnan tudsz ilyesmiket? Titkon nemcsak a bestiák a szenvedélyeid, hanem a történelem is? - kérdezem elismeréssel hangomban.
- Nem az a fajta, aki nagyon megsértődött volna rajta szerintem. Ténlyge jó arcnak mondják, ezért is nem világos mi volt az a konfliktus a két professzor között..- próbálom biztatni Dorinát, hogy ne szepegjen annyira, nem fogja Debenham megenni.
- Akkor talán szaporázzuk a lépteinket. - kacsintok rá, s kezdem szedni a lábaim, hogy mutassam neki az utat. Szívesen csevegek vele, fel is ajánlottam neki a lehetőséget és egy helyet, szóval itt az ideje, hogy rendes útbaigazító legyek, s ne tartsam fel ennél is tovább.
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-12-09, 19:05


Spencer & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


- A fajtádról? Akkor te is...? Sellő vagy? - nézek rá meglepetten, és akaratlan is a lábaira terelődik a tekintetem. Aztán észbe kapok és inkább egy facsoportot kezdek bámulni...
- Bocsánat. Nem akartam tapintatlan lenni...- jajj... ez szörnyen kínos. Annyira kedves srác, és én meg ilyen idiótán viselkedem.
- Szerintem így is érdekes, és nagyszerű munkád van. Mesélnél még róla? - szerintem menne neki a Minisztériumi munka is. De legalábbis megérné a Minisztériumnak foglalkozni ezzel is.
Amikor viszont felnevet, akkor önkéntelenül csilingelő hangon nevetek fel én is vele.
Aztán a bókra ismét fülig pirulok. Fogalmam sincsen hogyan kéne fogadni egy bókot. Na ez a ciki.
- Köszönöm... Én egy sárkányrezervátumban nőttem fel. Jóformán előbb tanultam meg bánni a különböző bestiákkal, mint járni. Magától értetődő volt a szakválasztás. Mindig ezt csináltam, ez érdekelt. - aztán a családomra terelődik a  szó, és hirtelen olvad le a mosoly az arcomról, és komorodom el. Talán meg is torpanok, és merevedek picit.
- Nem. Ők nem költöztek. - mondom végül. De így is érezhető, hogy erről ennél többet nem nagyon akarok most mondani. Talán egyszer elmesélem majd. De nem most. Már az is épp elég hogy Dane-ék tudják az igazat. Pontosan két emberrel több, mint akiknek tudni kéne. Inkább valahonnan máshonnan folytatom.
- II. András, apja III. Béla király halálos ágyánál megígérte az apjának, hogy ellátogat a Szent Földre. 1217.-ben teljesítette mintegy húsz évvel később ígéretét. Neki volt egy Makó nevű vezére, aki az egyik hajót vezette. A legenda szerint Makó vezér az egyik este túl sokat ivott, és elaludt. Amikor felkelt azt hitte, hogy már Jeruzsálemben van, pedig igazából még csak a dalmáciai Spalatóban lehorgonyzott hajón volt. Ekkor születhetett a napjainkban is használatos szólás: Messze van, mint Makó Jeruzsálemtől. A mondásnak semmi köze sincs Makó városához, ugyanis a települést ekkor Felvölnek nevezték. De manapság sokan keverik, és hiszik azt hogy a városról szól a mondás. Egyébként igen. Egyszer gyerekkoromban anyámmal, és a húgommal voltam Makón. Magyarországon van egyébként. Édesanyám nem túl messze arról a vidékről származik.- mesélek inkább a makói mondásról. De aztán rájövök, hogy a családom is sikeresen beleszőttem, és inkább elhallgatok.
- Jajj... még a tanárok neveit sem tudom! Ez annyira kínos. Az még kínosabb lett volna, ha véletlen Crossbynak hívtam volna. De ha annyira alapos, akkor biztos szörnyen dühös lesz rám a késés miatt. Te jó ég! Rég ott kéne lennem... - teljesen kétségbeesett arckifejezéssel nézek Spencer-re, ahogy eszembe jut, hogy órán kéne lennem, és nem nem egy jóképű sráccal cseverészni. Pedig én tényleg nem vagyok ilyen! Esküszöm nagyon lelkiismeretes vagyok, és soha nem kések sehonnan! Csak... olyan nagy és ismeretlen ez a hely...
Persze hagyom a sellőfiúnak, hogy a helyes irányba terelgessen. Sőt talán mintha a tekintetemmel azért könyörögnék, hogy siessünk. Na nem mintha nem élvezném Spencer társaságát, sőt nagyon is... csak az óra... jaj nekem...

Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-12-07, 20:37




[You must be registered and logged in to see this image.]
Dorina és Spencer




- Sellőket és itt a Roxfortban. Amióta felhígult a fajállomány, azóta van erre igény. Szerintem jó dolog, mesélhetek a fajtámról, eloszlathatok félreértéseket, s talán egy kicsit kevésbé lesznek mélyek így a fajok közt a szakadékok. - válaszolok mosolyogva neki.
- Akkora ágyú nem vagyok, hogy a Minisztériumban dolgozzak. Kettőnk közt maradjon, de Merlinre mondom, nem is vágynék rá! Elég unalmasnak tűnik mindennap egy íróasztal fölött görnyedni a Mágiaügyiben, bár nyilván annak is megvannak a maga előnyei, amelyeket kívülről aligha ismerhetek. Talán előítéletes vagyok egy kicsit. Kínos. - húzom el a szám szégyenkezve, de a végére felnevetek, jelezve ezzel, hogy azért annyira nem vagyok kínban, sőt. Kellemesen érzem magam ebben a társalgásban, bár észlelem Dorina zavarát, s ez egy kicsit azért feszélyez engem is.
- Épp bestiamesternek egy ilyen csinos, törékeny lány? - szalad ki teljesen magától értetődőn a bók a számon.
- Igazán bátor dolog, meg kell hagyni. Miért éppen erre a szakra esett a választásod és hogyhogy itt? Ideköltözött a családod?
Eléggé családcentrikus vagyok, bár ez ebből a kérdésből talán nem feltűnő. Mindenesetre nekem valahogy nem elképzelhető, hogy egy fiatal hölgyet csak úgy egyedül elengedjen a családja Romániából ilyen messzire. Nem, mintha azt gondolnám, hogy mindenkinek az anyja szoknyája mellett a helye, csak.. na jó, de. Van az a részem, ami azt gondolja, de egy másik részem meg halálra röhögi magát ezen az anyámasszonykatona-sellőfi énemen.
- De, lehet. Csak nem tudom hol van Makó, így nem szeretek olyasmit mondani, amiről fogalmam sincs. Egyébként is olyan furcsa szó. Te voltál már ott? - kérdezem, majd megüti fülemet a tengerész szó, s lecsapok az érdekességre.
- Eszerint akkor a London-Jeruzsálem teljesen hibás, mert nem volt London nevű tengerész. Hogy van ez a történet? Most, hogy így kiderült mennyire semmit nem tudok róla hozzád képest, tényleg kezd érdekelni.
Feszélyezettségét kérdezgetéssel kívánom oldani, bár tény, hogy szeretem az új dolgokat tudni is, így tényleg nem csak üres faggatózás és agitálás részemről, hogy mesélje el, amit tud, ha már így belekezdett.
- Azt az órát Clifford Debenham professzor tartja, ha jól tudom. Egy ideig párban tanították Crossby professzorral, de aztán pár hónapja a professzorasszony felháborodottan felmondott, mert Debenham professzor sértegette őt. Ami meglepő, mert eddig úgy hallottam, hogy rendes tag. Csak néha vannak kirohanásai, amikor olyan, mintha nem is ő lenne. Pletykálják, hogy megszállta valami, vagy skizofrén lehet.
Mesélek Dorinának, majd mikor leesik, hogy talán ezzel nem csináltam kedvet neki az órához, inkább elhallgatok, s csak az útmutatásra koncentrálok.
- Gyere, erre lesz! - terelem finoman a megfelelő irányba, s próbálkozom azzal, hogy helyrehozzam az előző baklövésemet.
- Alaposnak mondanám. Kedvelik a diákok általában. Tényleg nem tudom mi üthetett belé, amikor beleállt Miss Crossbyba. Mindegy is. Szerintem nem fogja leharapni a fejedet, ne aggódj!

old but absolutely loved code by: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-12-06, 19:04


Spencer & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


Zavarban vagyok. Ezt a vak is láthatja. De ez a srác szörnyen cukin, kedves. Tulajdonképpen magam sem tudom, hogy mért pirulok fülig minden szavára. Még sosem tapasztaltam ilyesmit. Igaz eddig a testvéreimen kívül nem igazán volt alkalmam srácokkal beszélgetni. Illetve ott volt Dane és az emlékezetét vesztett féltesója, de az teljesen más volt, mint ez itt most. Akkor apám emberei üldöztek. És az a két srác amúgy sem az a szent típus. Mármint megmentettek, és ez szörnyen rendes volt tőlük, de valahogy akkor mégsem éreztem magam ennyire zavarban. Furcsa. Nagyon furcsa.
Úgy fest nem tanár, és a tegezés sem zavarja. Sőt. Még a nevetése és aranyos. Így én is elmosolyodom.
- Fajképviseleti nagykövet? Milyen fajokat képviselsz, és hol? Itt a suliban, vagy a minisztériumban? Ez nagyon érdekes. - csillan fel a szemem, és tényleg látszik az őszinte érdeklődés a tekintetemben, ahogy lecsapok a foglalkozására. Engem tényleg érdekelnek az ilyesmik, és nem csak azért mert egész aranyosnak látszik a nagykövet úr. Bár tényleg az.
- Romániából jöttem. Én magántanuló voltam eddig. De most szeretnék bestiamesternek itten tanulodni.- válaszok, és adok meg talán egy leheletnyivel több információt mint kéne, de hát még mindig fülig vagyok vörösödve, ami elég érdekes kontrasztot adhat a szőke hajammal.
-Az nem van úgy, hogy "Makó Jeruzsálemtől"? Legalábbis én így ismerem. Na persze nem a település Makótól, tulajdonképpen volt egy Makó nevű tengerész, aki... mindegy is... azt hiszem ezt túl ragzódtam. Bocsánat. - nem vettem szemtelenségnek a mondatot, inkább a játékosságot éreztem ki a hangjából, és próbáltam ugyanazt a játékosságot megütni, de reménytelenül. Szerintem ezt erősen túlragoztam, és mellé ment a kísérlet. Egyszerűen lerí rólam, hogy nem szoktam sehogy sem csevegni srácokkal. A fene. Nem tudom mi van velem. Összeszedhetném már magam.
- Én köszönöm meg nagyon hálásan, ha elkísérnél.- mosolygok rá kedvesen. Bár az érintésre kissé megborzongok, de engedem, hogy helyes irányba fordítson. A kérdésre viszont, hogy kinek az órája lesz, kétségbeesetten kezdem keresni a táskámban az órarendem, és végül amikor megtalálom akkor meg is mutatom neki.
-Áháá.. itt is van Varázslény anatómia lesz... őőő... Mimi Crossby professzorral... És már vagy fél órája ott kéne lennem. Jajj... milyen tanár ő egyébként? Haragudni fog? Én... nem szeretném ha azt hinné, hogy én ilyen hogy is mondják... lusta vagyok, akit nem érdekel az órája...- esek szinte rögtön pánikba. Látszik rajtam, hogy tényleg nagyon lelkiismeretes vagyok, és nagyon tartok attól, hogy esetleg a professzorok rossz véleményen lesznek rólam, ez miatt a szerencsétlen eltévedés miatt. Pedig én tényleg nagyon szeretnék igyekezni...

Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-12-05, 19:50




[You must be registered and logged in to see this image.]
Dorina és Spencer




- Ne haragudj, én nem akartam itt hirtelenkedni! - mentegetőzök, amikor látom, hogy úgy ugrik fel, mint akit megcsípett a cecelégy. Eszemben nem volt ráhozni a frászt, így tényleg a lehető legkevésbé ijesztő hangtónusommal próbálok beszélni, ami így mondjuk röhejesen túlartikulált suttogás lesz, de annyi baj legyen.
- Ugyan! Remélem nem nézek ki azért annyira öregnek, hogy gáz legyen a tegezés. - nevetem el magam.
- Nem vagyok tanár, vagy ilyesmi. A nevem Spencer, így ismer mindenki, még a vezetéknevemet sem mondják, mint a professzoroknak, szóval ne zavartasd magad. Fajképviseleti nagykövet vagyok. - magyarázkodom, majd eszembe jut, hogyha eltévedt, akkor esélyesen késében is van, én meg itt húzom az idejét. Szóval sietve próbálok a lényegre térni.
- Visszatérve a karámokhoz. Igen, meg tudom mutatni az utat, de elmagyarázni kissé nehézkesen menne. Mondjuk hogy sejtem a helyét, mint macska az esőt, de a magyarázataimból még senkinek sem sikerült sehova odatalálni, szóval.. Elkísérhetlek? - kérdezem kedvesen, rámosolyogva a lányra. Zavara szemmel látható, nem akarom tetézni, de azért valahol mulattat picit. Egész cuki, ami azt illeti.
- Dorina. Szép név, de nem angol, ha jól sejtem. Meg hát új is vagy, de idősebbnek tűnsz tizenegynél, így hát talán jogos a kérdés: honnan jöttél? - kérdezem, hátha a zavarát tudom csökkenteni a fesztelen csevegés generálásával.
- Mehetsz éppen arra is, de akkor a karámoktól olyan messze kerülsz, mint amilyen messzi van London Jeruzsálemtől. - pimaszkodok vele egy kicsit, mintha vérszemet kaptam volna a bámulástól. Persze ez nincs így, nem akarok én öntelt mukinak látszani, aki feltüzesedik attól, hogyha megnézi magának egy kedves lány, s rögvest szemtelenné válik. Viszont a játékosság ettől még benne van a hangomban.
- Egyébként kinek az órájára mész?
Kérdezem, s hogyha nincs ellene kifogása, akkor finoman megérintem a vállait, hogy jó irányba fordíthassam a testét, s ha ezt megvan akkor persze azonnal el kis engedem.
- Indulhatunk?


old but absolutely loved code by: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-09-10, 14:36


Spencer & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


Határozottan nem tudom, hogy az eltévedésnél, és a térképem elvesztésénél mi lehetne rosszabb. Vagy esetlegesen kínosabb. Azt hiszem leszögezhetjük, ez nem az én napom.
Aztán egyszer csak megszólít valaki. Bár nem akart, azért kicsit sikerült megijesztenie a hirtelen megjelenésével. Zavartan pattanok talpra és fordulok az érkező felé.
- Szia, én eltévedtem azt hiszem, talán ha meg tudnád mutatni az utat aa... izé... karámokhoz! Vagyis izé... ő... Jó napot! Én nem akartam tegezni le... én csak... - jajj istenem, de égő! Ezt jól megcsináltad Dorina! Fogalmam sincs, hogy ki az aki rám köszönt, egy diáktárs, vagy egy tanár, esetleg pont az, amelyikkel órám lenne? vagy valamilyen itt dolgozó egyéb személyzethez tartozó valaki... és csak úgy le tegeztem... igaz ő kezdte, de akkor is... én nem tudom, hogy ezt illik-e? És ha egy tanár, és most jól beégtem előtte? Ha most jól meg lesz rólam a véleménye, és minden tanárnak elhíreszteli, hogy egy szemtelen lógós vagyok, aki csak úgy letegezte? Ráadásul zavaromban, még az enyhe akcentusom is előbújt, így tisztán érezhető, hogy bizony nem helyi vagyok. Mérhetetlen zavaromban persze fülig pirulok, és szégyenlős mosolyra húzódik a szám, miközben visszatűrök egy elszabadult szőke tincset a fülem mögé. De kétlem, hogy mindez álcázná, hogy mennyire kínosan érzem magam.  
Eddig nem nagyon volt szerencsém fiúkkal ismerkedni, és fogalmam sincs, hogy most mit kéne tennem, vagy mondanom neki. Az egyetlen fiúk, akik a közelembe jöhettek, azok a testvéreim voltak. És persze apám testőrei, akik mindig gondosan vigyáztak rá, hogy ne fordulhasson elő olyasmi, hogy apám engedélye nélkül csak úgy találkozok bárkivel. Ez az én formám. Most tiszta idiótának érzem magam. Legalábbis, egy tapasztalatlan ostoba csitrinek.
Vajon most mi lesz? Most bocsánatot kéne kérnem, a hülye helyzet, és tegező hangnem miatt? De hát nem tűnik sokkal idősebbnek nálam, de ki tudja. Manapság semmiben sem lehet biztos az ember.
- Dorina vagyok, és új itt. Nyilván. Én ismerek nem senkit itt, az itteni szokásokat sem. Eltévedtem. Én... elnézést. - oké tudom. Az angolban nem szokás a kettős tagadás. De a magyarban igen is van. Remélem nem zavarom össze nagyon a zavaromban előjövő akcentusommal. Úgy érzem minél tovább ácsorgok itt annál kínosabb lesz ez. Pedig olyan kedvesnek látszik. A szemei, mintha a tekintete is mosolyogna... Jajj Dorina! Ne bámuld már! Ezt egész biztos nem illik!
Zavartan kapom el a tekintetem, és inkább fel a vállamra a táskám.
- Én ő... azt hiszem megyek... arra... - természetesen a rossz irányba teszek pár bizonytalan lépést. De valahogy ki kéne keveredni ebből a felettébb kínos helyzetből.

Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-09-06, 09:21




[You must be registered and logged in to see this image.]
Dorina és Spencer





Nem tanulok, nem tanítok, nincsenek időbeosztott kötelezettségeim, pedig egy iskolában tengetem a mindennapjaim. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem csinálok semmit és lényegében mindegy, hogy mit mikor teszek, de azért sokkal nagyobb szabadságom van, mint az itteni többieknek. Igyekszem persze hasznossá tenni magam és nem céltalanul lézengeni, de néha belefér egy kis lazítás is. Pláne, mert ha nem kerítenék időt a kikapcsolódásnak, s mindig csak azt keresném, hogy kinek és hol tudok hasznára lenni, akkor maga alá temetne ez az egész Boydhistória.
A tó környékén sétálgatok, látszólag céltalanul. Mindkét kezemet a viselt szövetnadrág zsebébe süllyesztem, csak hüvelyk- és kisujjaim lógnak ki, azokat használom mintegy "csiptetőként", hogy ne süllyedjen a kezem túl mélyre a zsebben. Mert hát ez két igen méretes zseb. Méretesebb még annál is, mint amilyennek a szabó készítette, hiszen megszórtam bűbájjal, hogy elnyeljen mindent, amire úgy általában szükségem van. Jó, persze egy komplett teáskészletet nem rejtegetek benne, de pennát, tintát, pergament lazán.
Szemem sarkából észlelek valami azonosítatlant repülni. Automatikusan megállok, s odakapom tekintetem, mert bár nem tudom mi is az, azért jobb résen lenni. Pláne a múltkori incidens után, amikor is sikeresen elszabadult valami lény, amit szintén sose láttam még, de ami mint kiderül kifejezetten szomjazza a sellővért. Nem gyilkolási, hanem szó szerint szomjoltási célzattal. Mint valami varázslatos szúnyog. Csak azért annyira nem kicsi.
Lekövetve a repülő létforma mozgását észreveszem a szőke lányt, aki igen elveszettnek tűnik. Automatikusan kapcsol be a segédkezési mániám, s megindítom lépteimet felé.
- Szia! - köszönök rá már messziről, hogy ne ijesszem halálra az esetleges észrevétlenül maradt odasomfordálásommal. - Tudok valamiben segíteni? - kérdem, mikor már közelebb értem hozzá.

old but absolutely loved code by: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-07-09, 12:47


Spencer & Dorina

[You must be registered and logged in to see this image.]


Hát ez is megtörtént. Itt vagyok. Az első napom a Roxfort egyetemi képzésén. Igaz, én 21 évesen kezdem, akkor amikor mások már befejezik, de jobb későn, mint soha, nem igaz? Életemben először léptem át egy oktatási intézmény kapuját. Eddig csak magántanáraim voltak. Igaz, ők elképesztő szigorral követelték meg a tananyag hibátlan és pontos ismeretét. Kissé bele is borzongok a gondolatba. Nyugi, koncentráljunk valami kellemesebb dologra. Még mindig tele vagyok izgalommal, és várakozással. Fogalmam sincs, milyen lesz ide járni, itt tanulni, és úgy egyáltalán. Biztos sok emberrel is megismerkedek majd. Vajon milyenek lesznek? Kedvesek, és segítőkészek? Vagy pont nem, és inkább olyanok, mint az apám, aki csak tetteti a tökéletes úriembert?
Na jó, ahhoz hogy egyáltalán megismerkedjek bárkivel el kéne találnom az órámra. De fogalmam sincs merre kellene mennem. A szigorú kinézetű nőtől, akinek már nem is tudom a nevét, - azt hiszem az igazgató, vagy az igazgató helyettes??? - a beiratkozáskor kaptam egy térképet is a birtokról, az engem érintő tantermek elhelyezkedéséről, a többi adminisztratív papír mellé, mint például másolat a házirendből, órarend, vagy a befizetési bizonylat, ami igazolja, hogy kifizettem az aktuális félévi tandíjam a beiratkozási, és tanulmányi szerződéssel.
Csakhogy sokkal nagyobb ez a hely, mint képzeltem. Én pedig elég elveszettnek, és tanácstalannak látszom, már messziről is. Bizonytalanul forgatom a térképet, aminek el kéne vezetnie a karámokhoz, és nézek körül, hogy hol is vagyok. Pazar. Azt megállapíthatjuk, hogy nem ott, ahol lennem kéne. Van itt egy nagyon nagy tó, de se karámok, se szelídítésre váró állatok, se tanár, se diáktársak. Semmi, ami segítene. Persze valószínű már mindenki órán van. Ami azt jelenti, hogy elkéstem. Pedig én még sosem késtem. Illetve egyszer gyerekkoromban... de azt inkább nem akarjátok tudni, hogy mit kaptam azért...
Jajj ne! És ebben a pillanatban huss a szél kikapja a kezemből a térképem, és hova repül egyenest? Fogadjunk van egy tipped. Igen, pontosan. A nyomorult tó vizére. Egy gyors pálca intéssel hívom vissza az elszabadult papírlapot, és szárítom meg, de ez már nem segít. Csak egy elmosódott tintapaca maradt az útba igazításból.
- Ezt nem teheted velem... - suttogom a pergamendarabnak, mintha az segítene bármin is. És egyszerűen lerogyok a legkevésbé sem nőies mozdulattal a puha zöld fűbe, miközben valaha volt térképem újra szabadjára indul a kora őszi szélben.
Hát kezdődhetne pechesebben életem első iskolai napja? Legszívesebben most fakadnék sírva, és bujdokolnék el szégyenemben, de az nem lenne méltó egy Postolache lányhoz. Legalábbis apám szerint.  

Dallam
"A tűz és víz valahogy úgy létezett együtt, hogy nem oltotta ki egymást."
Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-06, 23:16


Valahogy megoldaná. Mindig kitalált valamit, mikor Tim ingerült, vagy feszült volt. És nem igazán azt, hogy hogyan tudná vissza fojtani magát. Nem volt célja bezárni, különösen, mert vallotta, hogy az elfojtott méreg, egy idő után kirágja magát a tárolójából és csak nagyobb kárt okoz...
Mindenesetre kifejezetten jó, hogy Hiro nem tud arról, hogy Tim és Cody között volt bármi is valaha, mert bizony szétszívná a vérét vele és kicukkolná a világból, míg végül valakinek valóban az élete esne célkeresztbe.
Anno elég sokat szivatta a srácot. Codynak kevés ellensége volt, mert valahogy mindenből kidumálta magát, vagy megoldotta másképp. De Tim egy olyan dolog miatt csesztette, ami lényéhez tartozik és ha akart volna se tudott volna változtatni rajta.
Úgyhogy... jó hogy Hiro ilyen szempontból tudatlan. Az ő érdekében is.
A kellemetlen, hogy hallhat neszt, hogy merre is járhat a másik... Csak hogy a kelleténél négyszer több irányból és egyik sem az a direkt oda rakott nesz.
Viszont az utolsóra, minden elnémul és Timmel szemben bukkan fel, úgy másfél méterre tőle. - Nem vívok szabályok szerint olyannal, aki nem ismeri a szabályokat. - közli egy gusztustalan kis számító mosollyal.
Vissza az elejére Go down
Tim Roberts
Reveal your secrets
Tim Roberts
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-06, 22:53


Tim & Hiro


[You must be registered and logged in to see this image.]
Tény, Cody ennél jámborabb, de esélyes, hogy Timen most nem segítene egy sima kötöző bűbáj, az fent, a szikláknál se működött, a rezervátumban. Alaric pedig valahol ugyanolyan, mint Tim, megtartja magának a dolgokat, amíg nem egészen biztos, vagy nem viszi a kívánt árut. Ami még borzasztóbbá tesz mindent.

Az epikus pillanat azonban, mint minden pillanat, egyszer véget ér, és Tim direkt nem ugrik rá a másikra egyből, abban nem lenne semmi izgalom, ha egyből eltűnne, vagy meglógna. Nem, szépen mellé érkezik, lassan kihúzva magát,ahogy így már sokkal közelebbről nézi a másikat. És ahogy fütyül és elrugaszkodik, a srác finoman megrázza a fejét, szerencsére hangmágus volta miatt ezek a hangot annyira nem bántják, csak mint egy átlagembert, hiszen kutyahallása van. De Hiro egyik pillanatban volt, a másikban nincs. És Tim teljesen biztos abban, hogy nem menekül.
- Én nem vagyok egy nyamvadt élő, akit csak úgy levadászhatsz. Gyere elő, gyáva vérszopó. - vicsorog bele az éjbe, miközben most pont hogy felerősíti a hallását, mert bár a srác iszonyatosan gyors, Tim meg kellőképpen erős, és ami még jobb, kifejezetten jó hallása van, és persze szaglása is, ami eléggé meg van kergülve a vámpírvér miatt, így arra nem biztos, hogy megbízhatóan tud támaszkodni jelen állapotában. És kérdés, mennyire mér fel dolgokat adrenalintól pörgetve, de kivár, hogyha a fiú támad, akkor hirtelen tudjon odacsapni.
- Ilyen az a nemes keleti harcmodor? - és szemeiben sárga fény csillan meg, ahogy érezhető, maró gúnnyal szólal meg. Csak annyira, hogy a srác hallja.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-06, 22:38


Cody nem alkalmazott sosem fizikai fenyítést senkivel szemben, legalábbis a hagyományos ütlek-rúglak-fekszel módon, pofon se vágott soha senkit, pedig néha nagyon viszketett a tenyere egy két esetben. De... ha megtenné, az nem ő lenne, főleg, hogy előbb törné is össze magát, minthogy a kívánt hatást elérje. De az tény, hogy biztosan Tim szeme közé küldene most egy kötöző ártást és valóban elvonszolná onnan majd ráborítana egy vödör jeges vizet. Cody és Hiro pedig különösen nem voltak jóban anno sem. Most se szívlelné meg jobban, amiért Timet provokálja... De Cody nincs már és az hogy mi lesz vele, vagy milyen formában, minőségben, vagy mennyi emlékkel, egyáltalán mennyi idő múlva fog vissza térni Alaric kísérletei által, az is egy remek kérdés és nem is köti ráadásul a farkas orrára a fejleményeket.

Az a dermedt csend és feszültség elég epikus pillanattá válik a két fiatal bestia között.
Tim mellé ugrik, ő pedig rezzenéstelenül áll ugyanúgy, ugyanott. Csak fejével követi a másik mozdulatait, meg az érzékeivel.
Az viszont szembe tűnő, hogy Hiro váltott és szemei fehére szurokfeketére váltott, íriszei pedig vörösen villannak. És bár a száját nem nyitotta vicsorra, biztosra lehet venni, hogy a vámpírfogai is elő kerültek. Az hogy viszonylag megőrzi a hidegvérét éhesen, átváltozva is, és nem megy neki rögtön telibe a srácnak elég gyakorlottságra és tapasztaltságra utal. Bár ki tudja, Tim mennyit tud felmérni mikor az adrenalin elönti és végre elengedheti magát.
Mindenesetre Hiro bekészít egy éles hangú füttyentést, ami mikor Tim támadásba lendül, borzasztó hangosan harsan fel a füleiben és cikázik is még egy két pillanatig visszhangozva ott. Hiro eltűnik a szemek elől. Nem, nem menekül. Vadászik.
Vissza az elejére Go down
Tim Roberts
Reveal your secrets
Tim Roberts
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-06, 22:10


Tim & Hiro


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ha Cody itt lenne, minden bizonnyal páros lábbal rúgná állcsonton, és vonszolná el, hogy nyugodjon le, és hagyja abba a hülyeséget, de Cody nincs itt. És nem is lesz többé. Tim szája széle idegesen rándul meg, ahogy a gondolat átsiklik elméjén. Sinclair meg nem tesz semmit. Semmi olyat, aminek eredménye lenne. Az elmúlt időszak eléggé rányomta a bélyegét a srácra, mind fizikailag, mind lelkileg, és a karikák a szeme alatt sem attól vannak, hogy olyan nagyon friss lenne, vagy valaki behúzott volna neki. A stressz, a depi, a feszkó, minden ehhez hasonló most kicsit rászakadt. És valamiért most semmi másra nem vágyik, minthogy ezt alaposan levezesse, és olyan valakivel harcoljon, akivel szemben nem kell visszafognia magát. Hirot meg ismeri. Bár ez erős megfogalmazás, de egy házba jártak, szokta látni, és botlott már bele. Meg érzi belőle, hogy micsoda, és valahogy az amúgy sem kellemes napjára ez a szag csak még dob egyet az agresszív skálán.
Ahogy a másik feláll, a srác izmai megfeszülnek. Tudja, érzi minden porcikájával, hogy figyeli a másik, hogy meg fog mozdulni, amint lehet. És tudja, hogy nem fog sem kitérni, sem meghátrálni. És hiába két méter, míg Tim azért nem egy égimeszelő. Elégedetten morrant, amikor a fiú felegyenesedik, és néhány pillanatnyi feszült, dermedt csend és mozdulatlanság után egyszerűen átugrik az egyik szomszédos sziklára, mely a vámpír mellett van.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-06, 22:01


Hiro egy elég régi, nemesi vámpírdinasztia egyenesági vonala. Tisztán végig követhető a családi artéria az összes vérkörrel. Igazából belőle árad az a hagyományos japán, tradicionális nemesi vér. Holott már régen elhagyta Japánt és annyira mondhatni nem egy kifejezett nacionalista, sőt. A vámpírdinasztiák iránt elkövetett tetteik miatt kifejezetten undorodik attól a nemzettől.
Jelenleg ő is jóval ingerlékenyebb a kelleténél, éhes. És ezt egyenlőre nem volt alkalma orvosolni.
A válasza hallatán pillanatra megnyalom a szemfogamat és ezt bizony már nem fogom tudni félvállról venni. Arra a "pontosan ezt"-re végül felé fordulok.
- Te most komolyan velem baszakodsz? - nem fogok szépíteni. Határozottan ki nem állhatom az ilyen kis mitugrász bolhafészkeket! Megfutamodás? Kitérés? Békítő szándék? Ugyan! Vérlények vagyunk. A kihívásból nem engedünk, legfeljebb ünnep napokon! Felállok és szembe fordulok vele onnan a szirt végéből egyenlőre, mind azzal a majdnem két méter magas voltommal. Egyetlen hirtelen mozdulatom sincs, de azt biztosra veheti, hogy a kihívását elfogadtam és hülyeség lenne azt feltételezni, hogy nem figyelek rá és nem állok készen innentől lényegében bármire.
Vissza az elejére Go down
Tim Roberts
Reveal your secrets
Tim Roberts
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-06, 21:29


Tim & Hiro


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ha őszinte akar lenni, maga sem tudja, mi az, ami most ennyire vonzza a másik srácban, de valamiért nem akarj magát elhordani. Finoman veti meg a lábát. Talán csak a hold.. talán valami teljesen más.. talán van valami Hiro vérében, ami ezt kiváltja belőle, vagy valamit beadtak neki a színházban, ahogy mászkált fel-alá a kétes alakok között, majd a Zsebpiszokköz sikátoraiban. Valahol még őt is meglepi a dolog. Valahol pedig egészen élvezi.
A szavakra, meg arra, hogy mintha idegesítené a másikat, kihúzza magát. Mint aki kifejezetten harcra, adrenalinra vágyik, és igen, ő az erősebb, Hiro a gyorsabb, kérdés, hogy vajon mennyire mennének egymásnak. Pedig Tim alapból nem az a tipikus izom-agy farkas.
- Nem, ez a tegnap esti menüm volt, ma arra gondoltam, valami pikánsabbra cserélem a megszokottat. - vonja meg egészen flegmán a vállait, majd ahogy meghallja azt a metsző kérdést, akkor finoman elvicsorodik.
- Pontosan ezt. - leheli bele szinte a légbe.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-05, 20:58


Kölcsönösen orrsövényen vág bennünket a másik szaga. Egymagunkban nincs is baj velünk, külön külön. Na de együtt... Nincs sok kedvem másik verleny társaságához, mikor kilép a fák mögül erősödik az érzés, hogy hozzá meg aztán főleg nincs kedvem. Talán elengedném a fülem mellett a szavait és még normálisan is képes lennék válaszolni neki, de az a stílus amit megüt eltörli ezt a szándékot.
Lustán felé sem fordulva, mint aki magasról szarik rá, válaszolok miközben egy laposkővet kacsázva elhajítok.
- Ugyan kit vártál? Piroskát az egész családjával együtt kinyírtad. - nézem ahogy a kő a víz felszínén megpattan egyszer, kétszer, sokszor, egész hosszan. Érzékelem, hogy nem hordja el magát. - Mit akarsz? - kérdem végül metszőn, ami inkább hangzik annak, hogy húzz a francba, mintsem valódi kérdésnek. Még mindig nem nézek, nem is fordulok felé. Ő az erősebb, én meg a gyorsabb. Ezen nincs mit szépíteni.
Vissza az elejére Go down
Tim Roberts
Reveal your secrets
Tim Roberts
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-05, 13:16


Tim & a falka


[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy kellemes este egy tiltott helyen, és lassan tényleg kezdi úgy érezni, hogy a Mardekár sötét énje lengi be egész életét. Najó, ennyire nem drámai a helyzet. Bár tény, hogy túl van egy nagyobb veszteségen, de ez csak annyit ért el nála, hogy sokkal inkább lett törvényes gonosz. olyan, akinek mindennek ára van. Minden kereskedelmi eszköz.
Vadászgörénye éppen egyik zsebéből mászik át a másikba, Tim pedig kissé elmélázva túr bele a kis állat puha bundájába, amikor valami megcsapja az orrát. A tó felől valami szag, ami kifejezetten nem kellemes a számára, egyenes felé száll az éjszaka lanyha szellőjében. Idegesen vicsorog, ahogy a vadászgörény eltűnik kabátja zsebében és lassú, de annál határozottabb léptekkel indul meg a tó felé.
- Vagy úgy. Már megint te.. - veti oda kissé foghegyről, amikor megpillantja a srácot, aki bár nagyobb nála, idősebb is, de mégis az, ami, sokkal erősebben érinti, mint az, aki. Előlép a fák takarásából, és eléggé becsmérlően méregeti a másikat, mint aki maga sem tudja, akar-e vele kezdeni most valami, vagy inkább hagyja a francba, és odébb áll. De valami ösztönösen nem engedi gyorsan dönteni, talán pont a telihold, talán a korábbi össze-összetűzéseik. Vagy csak, hogy rossz passzban van, mert nem találta meg Sinclair-t.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-06-05, 12:11


Minden év december harmincegyedikén a család megmaradt csonkjától egy szál levendulát kapok születésnapomra. Ez az egyetlen bizonyítéka annak, hogy még élnek és jól vannak.
Ha valami volt, annak idején is levendulával üzentünk egymásnak a testvéreimmel. Idén késett ez az üzenet. Nem is keveset. Majdnem fél évet. Nem volt túl jó kedvem és nem kevés idegeskedést okozott a tudatlanság és a tehetetlenség.
A hetekben a család egy régi ismerősével botlottam össze teljességgel véletlenül és az áhított levél, ott lapult nála!
Az áhított levendula mellett azonban most egy konkrét levél is állt. Tíz éve nem olvastam nővéreim cirkalmas betűit, most azonban itt vannak, a kezemben, gondosan szedve egy darab pergamenre és a hold világítja meg az összes rejtett részletet.
A hír azonban ami benne áll, cseppet sem boldogít, vagy oszlatta el ingerültségemet, aggodalmamat.
Sosem kötődtem helyekhez, vagy személyekhez kifejezetten, de feléjük valamiért még mindig érzem ezt a különös maszlagot.
Éjszaka van, hamarosan telihold, már talán csak pár nap. Én pedig a Fekete-tónak, a Rengeteg felöl az egyik víz fölé hajló sziklapárkányán ücsörgök és lógatom a lábamat a sötét, súlyos tömeg fölé. Ezt a kis kiugrást, jól takarják a fák, így annyira nem feltűnő, hogy itt vagyok.
Nézem a tükörképemet, mert hogy van ilyenem is igen. És hagyom, hogy maga a Fekete-tó váljon a merengőmmé, gondolataim elnyelőjévé. Hátha... sikerül lenyugodnom, annak ellenére is, hogy egyre inkább szomjazom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty2019-03-01, 18:33



stranger && Moira

[You must be registered and logged in to see this image.]
Valamiért megsajnálom őt, hiszen azért kihallatszik, hogy mennyire vágyódik a sírás után... vagy csak megéreztem, esetleg olvastam a sorok között? Nem tudom. Én nem szeretek sírni, hiába tesz jót, egyszerűen maga a tudat, hogy sírok nem tetszik. Sokak szerint tényleg használ és egy nagyon hasznos dolog, ha valakivel rossz történik, én mégsem tudtam senkinek sem kisírni a történteket. Egyszerűen nem éreztem szükségét annak, hogy megtegyem, meg hát... kinek is tudtam volna? Anyámnak, aki azt hiszi, csak megjátszottam az egészet, hiszen megbántam a tettemet? Vagy apámnak, akin látszik, hogy hajlik anyám mondandója felé? Hát nem...
- Nálunk, legalábbis anyám szerint a könnyek a sebezhetőség és a gyengeség előjelei. - felelem neki, de természetesen hallatszik a hangomból, hogy nem igazán adok neki igazat ebben a kérdésben... mármint anyámnak. Attól még, hogy valaki sír, nem lesz gyenge, sőt. Erős, hiszen kimeri mutatni a valódi érzéseit, bár ezt is tudják mások megjátszani vagy éppenséggel túlzásba vinni.
Egy halk sóhaj szakad fel a rúzsozott ajkaimból, majd rápillantok. - Nem akarom, hogy erre... nem is tudom, nem szeretném, ha erre úgy reagálnál, hogy próbálnál valamit másként láttatni. - mondom neki, majd mikor valamilyen visszajelzést ad, akkor folytatom. - Igazából erővel tölt el, kitudok önmagamnak fejezni olyan dolgokat vele, amiket mások nem értenek. Nem tudom elmagyarázni jól. - mondom neki őszintén. Nem tudom, hogy milyen választ vár tőlem, igazából... nagyon nem tudom, hogy mit kéne vagy azt hogyan kéne elmondanom neki. Még senkinek sem próbáltam elmagyarázni a rúzshasználatomat, egyedül az az aranyos kiskutya tudhatja.
Igazából egyfajta nyugodtsággal tölt el a jelenléte és nem is félek tőle, még csak nem is érdekel, hogy mi vagy ki is ő. Nem próbált engem bántani, sőt. Próbál velem beszélni és megérteni engem, ami ritka, hiszen legtöbbek csak továbbmennek vagy csak nem is figyelnek fel rám itt. - Ha szeretnéd, jöhetek még. - mondom neki kedvesen, miközben körbepillantok. Gondolom nincs itt senki és... nem is akarja, hogy mások tudomást szerezzenek róla. Nem kell nagy észlénynek lenni ehhez, nem véletlen van ezen a helyen és nem véletlenül hozhatta fel, hogy majdnem mindig magányos. Lehet, hogy csak túlgondolom... mégis csak nő vagyok.

Fight song | Béna, de remélem tetszik Embarassed | Clothes

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Fekete tó   Fekete tó - Page 8 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Fogadó a fekete rigóhoz
» A fekete Vénusz lánya
» A Fekete víz és a Szatír Csárda

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Birtok-
Ugrás: