ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Ma 17:46-kor
Alistair Wilson


Ma 10:26-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 22:44-kor
Shanna Griffin


Tegnap 22:38-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 20:33-kor
Joyce Brekinridge


Tegnap 15:41-kor
Darren Morgenstern


Tegnap 06:27-kor
Viggo Hagen


2024-04-25, 22:08
Simonetta Atkinson


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Megan Smith
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Kalandmester
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Nagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_lcapNagyterem - asztalok - Page 4 I_voting_barNagyterem - asztalok - Page 4 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70674 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 30 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 1 Bot

Cody L. Mortimer


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Nagyterem - asztalok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2019-01-03, 11:31


First topic message reminder :


Nagyterem - asztalok


A Nagyteremben minden háznak és a tanároknak is külön-külön asztala van. Persze nem főbenjáró bűn, ha nincs épp valamilyen ünnep, esemény, ha valaki nem a saját házának asztalához ül, maximum rossz esetben a háztársai nézhetnek rá ferde szemmel, ha épp kevésbé toleráns típusok.

[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Kim Sun-hi
Reveal your secrets
Kim Sun-hi
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-11-05, 16:28




A bál & Sun-hi

[You must be registered and logged in to see this image.]


A legutóbbi beszélgetésünk Alival talán rendezte köztünk a dolgokat, bár még mindig nehezen kezelem ezt az új helyzetet. Az ember azt hinné, hogy titkok nélkül sokkal könnyebb minden, de ha mindenki előtt sikeresen elrejtetted az igazi énedet vagy két évig, akkor sokkal nehezebb végre az igazi arcodat mutatni, amit még... talán te magad is keresel. Volt egy olyan érzésem, hogy Aliban felmerült ez a Karácsonyi bál dolog, hogy elhívjon, de lehet, hogy végül nem sikerült rávennie magát, nem tudom, talán nem is kell ennyire előre szaladnunk, főleg hogy nekem még mindig nincs meg a vázlat füzetem. Az biztos, hogy legalább a benne lévő rajzok nem kerültek egyelőre az iskola falaira. Viszont a tartalma miatt nem tudtam, hogy kihez fordulhatnék segítségért, így végül egyik nap Amara volt, akit betámadtam a dologgal. Arra jutottam, hogy esetleg a Karácsonyi bálon, ahol elég sokan lesznek megpróbálhatnánk felmérni a terepet és hátha kiszúrunk valakit, aki... nem is tudom, feltűnően figyel engem. Chloet is bevontuk az akcióba pár napja Amara javaslatára, miután volt vele egy közös  házidolgozatunk már és ő mégis csak felettünk jár, talán többeket ismer. Nem tudjuk, hogy, aki az üzenőfalon írt nekem milyen évfolyamra jár, de arra mérget vennék, hogy Mardekáros előítélet, vagy sem.
Sokat gondolkodtam, hogy milyen ruhát vegyek fel. Nem illik hozzám olyasmi, ami túlságosan kivágott, és mifelénk nem illik kitenni az ember fél combját, úgyhogy visszafogottabb darabot sikerült találnom Roxmortsban, mert hát nekem sajnos még mindig elég szegényes a ruhatáram, ami a lányosabb darabokat illeti. Ahogyan belépek a terembe egyből a szememmel Amarát kezdem el keresni és ha kiszúrom a tömegban, akkor felé indulok. Ha nem, akkor a kezembe veszek valami szendvicset és valahol leparkolok a fal mellett, hogy türelmesen várjam meg, amíg megérkezik. Vagy így, vagy úgy, de amikor már együtt leszünk egy szolid félmosollyal köszönök neki.
- Szia! Kösz, hogy megpróbálsz segíteni! - kezdek bele, de közben a vállamon lógó kis táskába kotorok, hogy előügyeskedjek belőle egy természetesen jóval nagyobb papírt. - Öhm... nem tudom, hogy ez titkos ajándékozás-e, de talán nem is számít így már, de.. öhm... Boldog Karácsonyt! - nyújtom át a lapot Amarának. Természetesen egy rajz van rajta. A nyár folyamán, amikor Ali gyakorlatilag kimentett otthonról, akkor náluk töltöttem néhány napot, amíg nem kerültem be az árvaházba. Volt néhány pillanat, ami megmaradt bennem, amikor együtt voltak ők családilag mondjuk egy vacsoránál az asztalnál, vagy ilyesmi. Szóval a képen a testvére van rajta és persze Jade és Ivor egy átlagos családi pillanatban, ami lehet, hogy másnak egyszerű jelenet, de számomra felettébb szívmelengető volt, hiszen a normális családi életről már régen le kellett mondanom.

♫ The truth ♫ ₪ [You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]


A hozzászólást Kim Sun-hi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-11-08, 14:22-kor.
Vissza az elejére Go down
Miley C. Thompson
Reveal your secrets
Miley C. Thompson
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-11-05, 15:51




Miley& a bál

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

A pályán való lebőgésem óta nem sok kedvem volt bármilyen szociális érintkezésben is részt venni. Inkább kerültem az embereket, hiszen folyamatosan úgy éreztem, hogy a hátam mögött minimum kinevetnek engem és ujjal mutogatnak rám. Kellemetlen. Mi több, idegesítő. És mivel nemrég megfogadtam magamban, hogy soha többé nem kezdeményezek verekedést, inkább kerülöm azokat a helyzeteket, ahol esélyesen szembejöhet velem valami ilyesmi, így még csak az ezzel együtt járó kísértést is igyekszem jó messziről elkerülni. Nem hiányzik nekem még egy balhé, ahogy egy újabb büntetőmunka sem.
Mégis, a kellemetlen büntetőmunkák ellenére is Mr. Palmernek öltöztem be. A szokásos ruháin kívül még a hónom alá csaptam egy kamu-osztálynaplót, no meg néhány számmisztikával foglalkozó könyvtári könyvet is annak érdekében, hogy sokkal kifejezőbb legyen az összkép. Hajlandó lettem volna bajuszt is firkantani a képemre, bár az nincs neki, szóval ez ezúttal kimaradt a mókából. A hajamat valamilyen - könyvtári könyvből kilesett - bűbájjal festettem át, amely ugyan nem garantál tartós hatást, de erre a pár órára tökre megteszi. A hosszához azért már nem mertem nyúlni, mert akkora ász nem vagyok bűbájtanból, hogy ilyesmivel kísérletezgessek.
Fontoskodva lépek hát be a küszöbön, majd igazítom meg szabad kezemmel a nyakkendőmet és köszörülöm meg a torkomat, végül tessékelem beljebb magam, nagyjából olyan képet vágva a mozdulataim mellé, mintha az imént végeztem volna a wc-én és az eredmény, amelyet ott produkáltam, nagyjából egy szinten lenne a spanyol viasszal. Időközben a magammal hozott macskám is mellém ér, majd vegyül el a tömegben, miközben hol itt, hol ott törleszkedni és hízelegni kezd az embereknek. Nem igazán állt szándékomban magammal hozni, de hát Kloé sose volt olyan macs, aki bárkinek is szót fogadott volna. Komolyan mondom, néha konkrétan olyan érzésem van, mintha egy famíliáris lenne ez a szívtelen, sunyi kis dög. Egy darab belőlem. Mivel azonban ahhoz a varázslathoz sem értek, inkább be tudom annak a viselkedését, hogy alkalmazkodott hozzám a három év alatt, amióta nálam van.
Az italokhoz lépek tehát, kezembe veszek egy poharat, végül merítek egyet a puncsból és már fordulok is sarkon, majd a következő mozdulatommal ütközök bele egy, az oszlopoknál álldogáló csajsziba. Az ital fele természetesen rá, a másik fele pedig rám ömlik, nekem pedig hirtelen jött fintor fut át az arcomon. Nem hoztam magammal a pálcám... Fenébe!
- Öhm... Bocsi - szalad ki a számon a mondat, miközben végigmérem őt. Az igazat megvallva elég ismerős az arca. Talán túlságosan is. De hogy honnan, azt már nem lennék képes megmondani. - Van nálam egy törlőkendő, várj egy pillanatot... - kezdek el kotorászni a zsebeimben, végül rántok is elő egy fehér ruhadarabot, amely akkora, mint egy papír zsebkendő, de mágikus eredetű. - Tessék - nyújtom át a lány számára, miközben érzem, hogy valami bökdösi a bokámat, de egyelőre nem figyelek oda. Tuti Kloé az. - Az Abszol úton vásároltam még a tanév előtt, az eladó szerint képes eltávolítani a nagyobb, makacs foltokat is - magyarázom a működését. - Csak húzd el a ruhád azon táján, amelyet szeretnél tisztának tudni... - mutatom a példát magamon beszéd közben. - ...majd: voilá! - rántom is el a ruhadarabot magam elől egy széles vigyorral a képemen. Tökéletes ugyan nem lett, de legalább nem virít rajtam egy hatalmas puncsfolt. Csak több kicsi. - Kloé, hagyd már rá! - pillantok le végül négylábú társamra, amikor elegem lesz belőle, majd veszem is észre a szájában tartott borítékot. - Hát ez meg? - hajolok le hozzá, hogy elvegyem tőle. - Mi a szösz? - forgatom az ujjaim között, valamiféle címzettet keresve rajta, majd körülpillantva a tömegben, hátha hiányzik valakinek. Mindenesetre, ha senki se keresné, az hótziher, hogy bele fogok lesni...



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-11-05, 11:45






[You must be registered and logged in to see this image.]
Karácsonyi bál &Gina

Mit is keresek egy olyan eseményen, mint ez a bál? Hát, hogy őszinte legyek fogalmam sincs. Ha valamit megtanulhattam volna már, az az, hogy nekem nincs keresnivalóm az ilyen rendezvényeken. Abból többnyire jó nem származik. Nézzük csak meg mi történt a Royal Albert Hallba, vagy éppen a VMS-en, amikor meghívtak minket egy ilyen puccos partyra, és a végén egy baltás gyilkos elől kellett menekülnünk. Persze a Roxfortba nem szabadulhatnak el csak úgy baltás gyilkosok, de nah. Ki tudja mit csesz el a jelenlétem megint.
Ugyanakkor reménykedem benne, hogy bizonyos emberekkel találkozhatok az este folyamán. Jó lenne Codyval összefutni. Mostanában nem igazán sikerült szót értenünk. Akkor sem, ha végül beszéltünk. Ő nem érti, hogy miért tettem, azt amit. Hogy mennyire fontos volt számomra, hogy ne veszítsem el. Ezért pedig bármit meg kellett tennem. Azt is, hogy átmenetileg egyetlen küldetésre összeállok az apjával. És nem bántam meg. Nem, ha sétál, lélegzik, beszél hozzám. Ráadásul ott az anyám, és a múltam kérdése, ami csak bonyolulttá tesz mindent. De ma szeretnék nem ezeken kattogni. Csak sakkozni vele egyet, nevetgélni, hallani, hogy azért szúr le, mert sovány vagyok, és nem eszek rendesen, és a számba töm valami gejl édes cuccot.
Aztán itt van Ramsey Montreville. Az óta az idióta pletykarovatos cikk óta kissé kerültem, be kell vallani. Nem tudom, hogy számára mit jelent mindez, vagy mit érez. Én csak jól éreztem magam vele a nyáron. Még ha nem is tartott soká, csak egy hetet. Jó volt egyszerűen önmagamnak lenni, kötöttségek, elvárások nélkül. Talán egy kicsit a "régi" Ginának. De nem akarok ártani neki, vagy a hírének. Ha velem látják, az nem biztos, hogy jó számára. Mégis szeretnék találkozni vele. Tudni, hogy mit gondol, mit érez. Mit jelent számára mindez?

Szóval még az idióta ajándékozós játékba is belementem. Persze ki kellett húznom valakit, akiről semmit sem tudok. Tényleg semmit. És nem is igazán sikerült kiderítenem róla semmit. Chloe Blackmore. A nevén kívül nincs semmi információm róla. Még csak az sem, hogy melyik házba járhat, vagy hanyad éves lehet. Az ember mégis mit ad valakinek, akiről semmit nem tud? Egy doboz bonbont? És ha allergiás valamelyik összetevőjére? Mondjuk a tejcukorra a tejcsokiban? Vagy csak túl gondolom ezt az egészet? Fene se tudja. Könnyebb lenne, ha valakinek az évfolyamomról kéne ajándékozni. Vagy háztársnak, akit ismerek. Mondjuk Kath, vagy MB. De esélyesen még Corvus is kisebb falat lenne ebből a szempontból.
Végül, ha Chloe megérkezik, akkor egy kis megbűvölt boríték lebeg be elé a nevével, és ha kibontja, akkor a következő levélkét olvashatja.





Szia!

Én húztalak ki ezen az ajándékozós akármin. De nem ismerlek, és hát be kell vallanom, hogy az ajándékozásban sem vagyok nagyon gyakorlott. De nem szerettem volna olyasmit küldeni, aminek nem örülnél, vagy nem lenne hasznos számodra.
Szóval tekintsük ezt egy amolyan biankó üzenetnek. Ha van valami, amit szeretnél, csak írd meg ennek a pergamennek a hátoldalára, és küld vissza hozzám a borítékot. Lehet ez egy tárgy, mondjuk egy könyv, vagy valami szívesség is. Keressek ki valamit a könyvtárban, vagy segítsek valamiben. Akármi. Ha módomban áll megszerzem/megteszem neked. Értek a varázslényekhez, gyógynövényekhez, gyógyításhoz, rendszerezéshez, könyvtárazáshoz.
Nem kell most rögtön válaszolnod. Gondold át nyugodtan. Nincs lejárati idő.

Kellemes Karácsonyt!
G. Acc.


Ami pedig engem illet, én keresek magamnak egy helyet egy oszlop mellett, ahonnan rálátok az érkezőkre, hátha kiszúrok valakit, akit ismerek. Vagy úgy általánosságban szemmel tarthatom a termet. Ha mást nem legalább azt megtudom ki az a titokzatos Chloe. Lehet az üzenettel is bakot lövök, de hát ezekben az ünnepi dolgokban sosem voltam jó. Ami meg az öltözékem illeti egyszerűen a VMS melegítőt vettem fel, egy sport cipővel. Kreatívan saját magamnak öltöztem a VMS alatt. Haha.


♫ Végtelen tudás - Infinite energy ♫



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."


A hozzászólást Gina Accipiter összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-11-14, 13:24-kor.
Vissza az elejére Go down
Játékmester
Reveal your secrets
Játékmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-11-05, 01:23



Karácsonyi Bál (2002)

[You must be registered and logged in to see this image.]

A diákság már novemberben találkozhatott az iskola szabad falfelületein egy egy kis interaktív hirdetménnyel, többek között a faliújságon is hirdette magát az esemény, így mindenkinek nagyjából egy hónapja volt felkészülni.






Karácsonyozni vágyók figyelem figyelem!
Az idei évben sem maradhat el a karácsonyi bál, ezúttal azonban egy kis változás van terítéken.
Ugyanis a kedves érdeklődőket, játékra invitálja a szervezőség!
Ahogy minden évben, most is lesz kórus, fa állítás, köszöntések, Igazgatói beszéd és vacsora. A vacsora után pedig pár órával kezdetét veszi a várva várt bálozás pontban este nyolc órakor!
Jó tanács; ne estélyiben gyere, kivéve ha Hamupipőkének öltöztél.. Mi jó fejek leszünk: éjfélkor nem kell lelépned.
Figyelem! A bál alatt házpontokat lehet nyerni és bizony veszíteni is!
A programok a következők:
- Jelmezverseny - egyéni és csoportos
- Karaoke - elmaradhatatlan
- És rögtön egy kis feladat: - húzzatok nevet és ajándékozzátok meg akit kihúztatok! Apróbetűs rész: a cetlik meg vannak bűvölve így cserélni, vagy gonosznak lenni csak saját felelősségre! A krampuszaink figyelnek.

Minden más pedig.. majd helyben kiderül.
Jó készülődést és várakozást mindenkinek!



Elérkezett hát 2002 utolsó napja a téli szünet előtt. És talán az izgalmasabbik fele is az estének. A nagyterembe várnak vissza mindenkit. Bár volt aki annyira izgult, hogy már a vacsorát is teljes harci díszben ülte végig leleplezve az egyenlőre még fátyol borította zsűri előtt, mivel is készült.
De a diákok itt ott, az oszlopok, fordulók és egyéb beugrókban szarvas, csuhás, fekete bozontos maszkot viselő alakokat szúrhattak ki egy két pillanatra. Távoli, apró csengettyűk jelezték az ottlétüket, ám ha valaki a csengettyűket akarta volna követni, hogy meglesse őket csak grillázs morzsát találhatott a helyükön, vagy épp egy két cetlit, titkos üzenetekkel, amikre lehet érdemes figyelni.


//Mindenkit kérek, hogy hozzászólás előtt dobjon egy 6 oldalú kockával (a [You must be registered and logged in to see this link.]). Értelemszerűen ha magatokat dobjátok, vagy olyat aki már volt, akkor dobjatok újra. Ha valaki hatost dob, akkor 5 ponttal gazdagodik a Háza és talál egy üziüzit. *3* Az ajándékozás során azt húztátok ki akinek a számát megdobtátok. Így számára készülhettek egy szabadon választott meglepetéssel Embarassed  vagy "meglepetéssel Twisted Evil ".
1.Chloe Blackmore
2.Miley C. Thompson
3.Kim Sun-hi
4.Gina Accipiter
5.Amara Hope Wilson
6. 5 pont és egy titkos üzenet

Határidő: november 12.
Következő hozzászólás: november 13.//


Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-07-03, 08:47



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

- Mondjuk, ez valamilyen szinten teljesen érthető - állapítom meg kissé azért bizonytalanul az iménti szavai hallatán. A közös veszteség mindig fájdalmas emlékeket idéz elő az emberekben, Dwight pedig nyilván el szerette volna kerülni azt, hogy a sebei újra és újra feltépésre kerüljenek. A szüleim meghaltak, amikor kicsi voltam és ugyan nem emlékszem, miként viseltem a dolgot annak idején, de esélyes, hogy számomra is kellemetlenül hatott a régi ház, amelyben velük és a testvéreimmel laktam. - De már ismét itt vagyok, szóval nincs mitől félned -  pillantok rá némileg vidámabb arccal, mint eddig. Fogalmam sincs arról, hogy miért, de mellette kezdek kissé feloldódni és még azt a láthatatlan pajzsot is leengedtem kissé, amelyet másokkal szemben húztam fel magam köré. Fura, hiszen még Nicholas is idegennek hat számomra, de Dwight... Mintha a vele kapcsolatos emlékeim továbbra is bennem élnének, kissé mélyebben eltemetve ugyan a kelleténél, de ugyanúgy hatva rám és az érzéseimre. Kedveltem őt az eltűnésem idején és már most könnyebben megbízom benne, mint bárki másban. Ezek szerint nincs minden veszve.
- De az ilyen töréseket mindig helyre lehet hozni, nem igaz? -  vetem fel, magamban szemet hunyva az iménti kurta reakciója hallatán. Helyette inkább igyekszem az érzelmeire koncentrálni. Akaratomon kívül bántottam meg ugyan, de akkor is megtettem. - Megpróbálhatnánk -  válaszolom csendesen, kissé attól tartva, hogy belefutok egy nemleges válaszba. Igazság szerint elég rosszul érintene. Ráadásul, pont tőle hallani ilyesmit... Nem lenne valami egyszerű feladat számomra. Megérteném, de nem lenne könnyű feldolgozni az elutasítását. - Apránként csupán és nem rögtön. Remélem, sikerül ismét mindent a régi állapotába visszaállítani -  teszem azért még hozzá, habár egy halálesemény feldolgozása sohasem a legkönnyebb feladat az emberek számára, az pedig nyilván még rosszabb lehet, amikor az annak hitt személy ismét felbukkan, de mégis... Közben ott van az újrakezdés is, amely elég sok dolgot felülírhat mindenkiben. Nem sok ember számára adatik meg az, hogy visszakaphassa a szeretett személyt.
- Eltelt némi idő a gyerekkorunk óta, szóval úgy érzem, ennyi belefér -  vonom meg a vállam egy lágy mosoly kíséretében. Ráadásul, mindettől függetlenül tényleg helyes srác lett belőle. Nem emlékszem, miként nézett ki annak idején, de itt és most olyasvalaki, akitől bárki szívesen venné az udvarlást. Talán pár hónappal később már én is irigykedve nézem azokat a lányokat, akik felkeltették az érdeklődését. Egyelőre viszont tényleg nem vagyok képes "olyan" szemmel tekinteni bárkire is.
- Rendben -  biccentek végül a válasza hallatán, miközben magamban kissé még ujjongani is kezdek és megmozdul bennem valami. Hogy mi is az pontosan, nem tudom, de határozottan felüti bennem a fejét. - Szia! - intek még számára egyet, amint visszaindul a kastély irányába, majd gondolataimba mélyedve ülök le egy kis időre a tóparton. Az egyetlen gond itt csupán annyi, hogy folyamatosan ő jár a fejemben, még órák elteltével is...

(Köszönöm a játékot, nagyon cukiiiik Very Happy Very Happy Very Happy)



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-07-03, 07:03



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
- A halálod után természetessé vált, hogy mindazokat kerüljem, akik rád emlékeztetnek. Nem tartom már senki régivel a kapcsolatot. – Ismerem be kényszeredett pillantással. A lágy mosolya rám zsibbasztóan hat, talán még a térdem is megroggyan tőle, igyekszem róla nem tudomást venni, ahogyan elkapom a pillantásomat. Megtanultam elrejteni az érzelmeimet, hogy ne legyek sebezhető, akár a valós életről, mind a sakktábláról legyen szó. Rólam még az utolsó pillanatban sem látni, hogy mérges vagyok egy elrontott helyzet miatt. Sasha pedig, anélkül, hogy legilimentor lenne, simán tud befolyásolni, érzelmileg ural, amiből ki kell törnöm. Az eredeti gondolat jut eszembe, már csak bosszúból is meg kéne ölnöm a szüleim halála miatt, de vajon mindez betöltené az űrt, amit évek óta érzek? Nem vagyok biztos benne. – Jó. – Felelem kurtán, azért annyira hosszútávra nem tervezek, hogy bevonjam őt a világomba, ráadásul a meccseim sem az igaziak már, a bajnoki címmel együtt kiveszett belőlem még a győzni akarás is. Lényegében mára minden motivációmat elvesztettem. Viszont azzal, hogy azt a Jennings nevű nőt láttam, vagy hogy Sasha ismét feltűnt, most valahogy lendületbe kerülhetek. – Azok voltunk, de meg kell értened Sasha, nem véletlenül kerül téged mindenki. Ahogyan nekem sem lesz könnyű. Meghaltál, és ez abban, akinek fontos voltál, olyan törés, amit nem lehet csak úgy semmissé tenni. Ahogy mondtad, mindenki más lett, megváltoztunk, mindezt visszacsinálni nem olyan.. egyszerű. – Sóhajtok fel mégis, és egy halvány mosolyt kicsikarok, ahhoz képest, hogy mennyire tartózkodó volt, most cukin kacsintgat, ami egykori önmagára emlékeztet. Ez legbelül reménnyel tölt el, hiszen ha benne ott van eltemetve a kicsi Sasha, akkor hátha számomra is van még remény. Mára viszont be kéne ezt rekeszteni, hiszen őt is valami mellől állítottam fel, nekem pedig van mit átgondolnom, megemésztenem. Bizom benne, hogy a második alkalommal már kész tervvel jövök. Ha eldöntöm, hogy megölöm, az is egy döntés, viszont rá kell készülnöm. Ellenben ha elfogadom, hogy már más ember.. Akkor vele kell együtt élnem. – Helyes? Te aztán tényleg felnőttél. – Vidámabb nem biztos, hogy olyan könnyű lennem, főleg, ha nehéz összekötnöm, hogy őt a szexre, a kéjszerzésre akarták kinevelni, ez állatira furcsának tűnik azzal a képpel összevetve, hogy kislányként él a fejemben. Viszont a formás, nőies idomait nem tudom figyelmen kívül hagyni. – Próbáljuk meg. Két hét múlva lesz a roxmortsi hétvége. Akkor reggel kilenckor itt az udvaron. Szia! – Bólintok végül oda, ezzel a saját esélyeimet is rontom, hiszen tömegben menni, még ha szét is válunk, tudják, hogy velem indult külön útra. Ám ha az elveszejtése mellett döntök, az lehet „baleset” is. Még kidolgozom addig. Elköszönésem után gondolataimba mélyedve visszaindulok a szobámba.


Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-06-23, 12:04



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

- Erről Ginával kellene beszélned, szerintem őt érdekli a sakk - mosolyodom el lágyan, amikor a hobbijáról kezd el beszélni. Félreértés ne essék, szívesen meghallgatom őt, de a sakk és én... Szerintem nem lennék jó benne, habár egyszer szívesen vennék ingyen leckéket egy igazi bajnoktól. Ki tudja, a végén még megkérem Dwightot arra, hogy tanítson meg játszani. - De azért egyszer szívesen megnézném az egyik mérkőzésedet - teszem még hozzá gyorsan, mielőtt komolyan azt hinné, hogy le szeretném rázni. - Szoktál még hivatalos versenyekre járni vagy inkább marad hobbi? - pillantok rá kíváncsian. Nem ismerem a motivációit, fogalmam sincs, miért is kötött ki tulajdonképpen a sakktábla mellett annak idején. Mégis érdekel, mi minden történhetett vele az elmúlt évek folyamán.
- Nem lennél az adósom - sóhajtok egyet, miközben igyekszem nem túl nyomulós lenni ebben a tekintetben. Rátukmálni nincs értelme magamat, de igenis szeretnék számára segíteni. - Barátok vagyunk, nem igaz? A barátok pedig segítenek egymásnak. Ingyen és bérmentve - szögezem le vidáman. A társasága valamilyen ismeretlen okból kifolyólag felvidít, egy fokkal még jobban is, mint Gináé. Pedig a griffendéles lánnyal sincs semmi bajom, tényleg. Dwight azonban más. Mintha néhány fokkal közelebb érezném őt magamhoz lelkileg bárkinél. - De ha annyira szeretnéd meghálálni, akkor belőlem is faraghatsz sakk-bajnokot - kacsintok rá. Azt hiszem, lassan ismét a régi leszek, az emlékeim nélkül is. - És ha egyszer szembekerülnénk egymással, akkor ne kímélj.
Nincs a hosszútávú terveim között, hogy nemzeti szintű versenyző legyek, szóval nem hiszem, hogy belátható időn belül én és Dwight összekerülnénk egy versenyen, de ki tudja... Történtek már fura dolgok az életemben, ez pedig egészen hétköznapi lenne. Őszintén szólva, kifejezetten élvezném is, ha nem lenne benne semmiféle csapda sem. Gyógyító szeretnék ugyan lenni felnőttként, de a sakk és a gyógyítás nem zárja ki egymást, nem igaz?
- Ez azért egy picit másabb - mélyedek a gondolataimba, habár nem áll szándékomban bizonygatni a saját igazamat. - Te miért lennél az? - siklik tekintetem az arcára. Igaz, néha kissé mogorvának tűnik, de nem hiszem, hogy annyira vészes alak lenne. Mindenkinek van múltja, amiért olyan lett, amilyen. - Helyes vagy és a stílusod ellenére még kedvelhető is - szólalok meg, mintegy összegezve a róla alkotott véleményemet. - Csak légy egy kicsit vidámabb - adok számára egy jó tanácsot, amit nem ártana nekem is megfogadnom.
- A régi, szép időkről - döntöm oldalra a fejem, miközben előveszem a lehető legaranyosabb nézésem, hátha ettől sokkal jobb kedvre derül. Fogalmam sincs, mennyire mutat ez jól rajtam, amikor reggel is olyan nagyon nyúzottnak tűntem a tükörben, de jelenleg annyira nem is érdekel. - Nos, Dewey? - vonom fel a szemöldököm kíváncsian. - Minden számít. Lehetünk ismét barátok.
Mert szeretném ismét megismerni őt. Őket. Még abban az esetben is, ha az elmúlt időben annyira rengeteget változtak. Mégis miért ítélném el őket emiatt? Elvégre én magam is teljesen más személyiség lettem.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-06-19, 14:03



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
- Ó, dehogynem. Ha leülsz egy sakktábla elé, és mindkét felet te irányítod, egészen elviselhető. Megdolgoztatja az agyat. – Talán egykor kényszerűség szülte a magányomat. Azonban volt időm gondolkozni, elmélyedni a taktikázásban, és mostanra oda jutottam, hogy tavaly meg tudtam nyerni a brit nemzetit. Igaz, azóta csúfosan el is vesztettem, de ez részletkérdés. Már jó eséllyel nem lehetek az, aki voltam, hiszen meg kellett történnie mindennek ahhoz, hogy erősebb legyek. Ha a múltba tekintetnék, az olyan lenne, mintha semmissé akarnék tenni valamit. Jó volt Sashával, viszont ő is felnőtt, nem néz már úgy rám, s esélyes, hogy neki is valaki olyan kellene, aki meg tudná erősíteni, magabiztosságot pumpálni belé. Én jelenleg örülök, hogy nem folytom meg, ám ez is csak az alkalom hiánya miatt van. Az más kérdés, hogy közben jobban vonzódom hozzá, mint régen, aminek az lehet az oka, hogy már régen nem volt senkim, komoly pedig rajta kívül sosem, és a tiltott gyümölcs nyilván kívánatos. Mindezt józan ésszel, hideg logikával igyekszem elnyomni, amennyire lehet. – Nem tudom, hogy van-e értelme segítened nekem. Évek teltek el. Akartam beszélni veled, de azt nem, hogy a legkötelezetted legyek. – Felelem keménynek szánt szavakkal, a tekintetem, és a hangsúlyom mégis oly kérlelő, mintha igenis arra vágynék, hogy ismét találkozzunk sokat. Próbálom rendezni a vonásaimat, de ez rohadtul nehéz, ha az ember olyat próbál bántani, akit egykor szeretett. Vagy még most is szeret? Nem, az képtelenség, hiszen Sasha nyafogós hercegnő, miatta haltak meg a szüleim, összetörte a szívemet azzal, hogy veszélybe került, mégis megsirattam, most pedig ismét tőrt döf a szívembe, hogy mégiscsak él. Vagy mindez nem az ő hibája? – Sérült? Manapság ki az, aki nem sérült áru? – Fordulok most felé, elfogytak a köveim, de így észre sem vettem, hogy netán meg akarna ölelni. Karbafonom a kezemet, amolyan távolságtartó stílusban. – Látod ezért is mondom, hogy túl sok szörnyűség történt velünk, egyedül fogunk meghalni. Meg is érdemeljük. – Hümmentek, legbelül sajnálom, hogy nincsen még barátja sem Ginán kívül, pedig elég sok barátja volt. Na igen, mások is berzenkednek a gondolattól, hogy valaki felé ismét nyissanak, aki évekig halottnak tűnt. Ám azt nem hiszem, hogy régen csak udvariasságból voltak vele. Nem, nagyon is kedves, barátságos lány volt. Mindenki szerette. És én a legjobban. A francba! – Oh, el is felejtettem, hogy már betöltötted a tizenhetet, akárcsak én. Vidámabb témákról? Én azt hittem, hogy már nem vagyok egy kedvelhető alak. Ahogy te is, én is változtam. Ha ragaszkodsz hozzá.. Egyébként Dewey. Régen így becéztél. Nem mintha számítana már.




Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-06-13, 06:57



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Figyelmesen hallgatom Dwight szavait, miközben azon rágódom, hogy mégis miként lennék képes hasznossá tenni magam a fiú esetében a régi barátság emlékére. Fura úgy összetalálkozni emberekkel, hogy elméletileg ismered őket, de gyakorlatilag már semmit se tudsz róluk. Jó lenne, ha egy-két kép bevillanna számomra a régi, vele töltött időkről, de úgy néz ki, ez csupán Gina esetében működött. Mondjuk, nála is csupán a vörös fürtök voltak ismerősek, semmi más. Talán irigyeltem volna tőle a haját annak idején? Elképzelhető.
- Az egyedüllétet nem lehet megszokni - csóválom meg a fejem. Nem mintha olyan sokat tudnék az ilyesmiről, hiszen soha életemben nem kellett egyedül lennem. A madamenál ott voltak a lányok, akikkel nem csak egy közösséget, hanem egy családot is alkottunk. - Én legalábbis nem lennék rá képes - tűnődöm el egy röpke pillanat erejéig. Nyilván nem kellene okoskodnom és beleszólnom Dwight életébe, hiszen ő lelkileg egyértelműen erősebb nálam és különben is... Vannak emberek, akik kifejezetten szeretik a magányt. - A testvéreim nélkül sehol se lennék - állapítom meg végül. Ha ők nem jönnek és találnak meg, a mai napig azon a rémes helyen kellene lennem, ami egyértelműen nem lett volna jó. Ki tudja, azóta milyen alakok ágyában kötöttem volna ki.
- Ha mégis meggondolnád magad, szólj nyugodtan - ejtek meg egy laza mosolyt irányába. - Szerintem ők is szívesen a segítségedre lennének. Főleg azért, mert a szüleink ismerték egymást. És azóta hol élsz? - emelem fel végül a tekintetem, egyenesen az arcára szegezve azt. Így nézve egészen helyes fiú. Fogalmam sincs, milyen volt kiskorunkban, de tény és való, hogy jó ízlésem lehetett, ha volt is köztünk valamiféle gyerekszerelem. Mindenesetre, egyelőre nem hiszem, hogy bárkihez is közeledni tudnék érzelmileg, főleg nem az ellenkező nemből. De azért Dwight közelsége kifejezetten kellemes. Egy pillanatra még az is eszembe ötlik, hogy megölelem, csak hogy érezze, én mellette állok, de végül elvetem az ötletet. Túl intim, túl gyors, túl közeli kapcsolat. Egyáltalán hogy juthatott eszembe ilyesmi?
- Férj? - hökkenek meg egy pillanatra, majd inkább csak megvonom a vállamat: - Én nem hiszem, hogy bárki is egy olyan sérült árut szeretne maga mellé, mint én - jegyzem meg csendesen, színtelen hangon. - Elég sokáig tartana felépítenem egy épkézláb kapcsolatot bárkivel is, a szerelemről pedig ne is beszéljünk. Nem hiszem, hogy valaki annyi ideig kitartana mellettem - réved el a tekintetem. Idővel majd én is szeretnék családot, gyerekeket, de a madamenál eltöltött idő akkora törést okozott bennem, hogy fogalmam sincs, mennyire lennék képes egy egészséges kapcsolatot kialakítani, majd fenntartani.
- Még nem tudtam - mosolyodom el ismét, kissé örülve annak, hogy végre más irányba terelődik a beszélgetésünk. De azért már most azon kattogok, hogy tényleg, miként lesz nekem így bárkim is? - Megismerkedtem Ginával, de rajta kívül senki más se nyitott felém. Úgy méregetnek a folyosókon, mintha nem lennék normális. Szerintem ezt nem fogom tudni megszokni - sóhajtok fel kelletlenül. - Nem beszélnek velem, nem jönnek oda hozzám, a régi barátaim pedig... Nos, azt se tudom, hogy voltak-e egyáltalán. Talán nem is kedveltek annak idején, csak kényszerből voltak velem vagy nem is tudom.
Kissé bűntudatom van amiatt, hogy ennyire szomorú témát kell boncolgatnunk az első összefutásunk alkalmával, amikor igenis a szép emlékekről kellene nosztalgiáznunk.
- Figyelj, én... - harapok az ajkaimba, hirtelen erőt véve magamon. - Nem lenne kedved a legközelebbi roxmortsi hétvégén eljönni velem valamerre? Akkor már nem leszek ennyire fura és sokkal vidámabb dolgokról is beszélgethetnénk. Megmutathatnád nekem a falut.
Mert sok minden más közül arra sem emlékszem és már tényleg szeretnék túllépni a múltamon. Normális, hétköznapi lány akarok lenni, aki nem retteg állandóan, amikor hátrapillant. Talán Dwight mellett ismét a régi önmagam lehetek.




[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-06-10, 15:03



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Fürkészem a tekintetét, nem igazán értem, hogy mitől ennyire kelletlen, hiszen ő mondta, hogy a múlt az már elmúlt, nem lehet visszahozni. Ehhez képest mégis, mintha meg akarna nekem felelni. Felmerül bennem, hogy talán nem kéne bántanom, mert jó ember, viszont ezt nem tudom most így megítélni. Lehet, hogy csak elvárja mindenki felé, hogy körbeudvarolják. A külseje megvan hozzá, a törékeny visszafogott stílus tényleg vágykeltő, de ahogy mondtam, én már nem nézek vissza. Az, aki voltam, részemről is halott, Sasha a tetteivel két családot is szétzúzott. Hiába olyan formásak az idomai, csókolnivaló a szája, aligha hiszem, hogy ez részemről több, mint holmi dacos, fizikai vágy.
- Nem tudom, hogy akarom-e. Mármint nem a segítségedet. Megszoktam, hogy egyedül vagyok. Kell nekem egy új családtag, akit nem is ismerek? – Tűnődöm el besorolva mellé, miközben a köveket dobálom a vízbe. Olykor oldalt pillantok, a hamvas bőre olyan érzéseket kelt bennem, hogy az már fullasztó, de tartom magamat. Legfeljebb a társalságunk végén egy jó hideg, szinte jeges zuhanyt veszek. És közben igyekszem majd nem rá gondolni, hiszen ha egyedül van az ember, adja magát a lehetőség.. – Köszönöm, egyelőre hagyd csak. – Hárítok végül, nem lenne jó, ha valamelyik idősebb testvérének a lekötelezettje lennék. Elsősorban Sasha elveszejtése a célom, de ha valaki még pluszban bonyolítja a képletet.. Nem lenne idális. Találkozik olykor a pillantásunk, benne is azt a vívódást érzem, mint magamon, pedig ő tényleg elfelejtett. Pusztán a lelkiismeretfurdalás ébredt fel benne, hogy engem így hátrahagyott. – Akkor szerencsés lesz majd a férjed? – Térek ki a válaszadás alól egy visszakérdezéssel, hogy ne kelljen érdemben állást foglalnom. Amolyan luxuskurtizánt, áruba bocsájtható feleséget akartak belőle nevelni. Így talán nem az ő hibája. Lehet, hogy már ezáltal is megbünhődött mindazért, amit szerintem tett. – Nem kell erről beszélned, ha úgy érzed, hogy fáj. – Felelem színtelen hangon, nem akarok én a támogatója lenni, de egy bizonyos szint felett már bunkóság lenne még jobban belerúgni. Inkább témát váltok. – És hogyan tudtál visszailleszkedni így varázslat nélkül?



Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-06-03, 18:03



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Azért kissé kellemetlenül érintenek a szavai, habár tisztában vagyok azzal, hogy pont nekem nincs jogom számonkérni őt ezzel kapcsolatban. Tényleg sokáig halottnak hittek, nem csoda hát, hogy mindenki elásott velem kapcsolatban mindenféle érzelmet, hiszen még a régi barátaim közül is csupán Ginát ismerhettem meg ez idáig. Nekem is ezt kellene tennem, elfelejtenem mindent, és hát pont ez lenne az új élet lényege, de akkor miért azon kattognak folyamatosan a gondolataim, hogy mi lett volna, ha? Ha nem történik meg az a tragédia és nekem se veszik nyomom. Miben lennék most más? És miben lennének mások a barátaim vagy pont Dwight?
 - Akkor jó - biccentek végül beleegyezően, habár némileg össze is törik a szívem a szavai hallatán. Nem is tudom, talán kissé jól esett volna, ha ragaszkodik a múlthoz és legalább próbál ő erősködni kettőnkkel kapcsolatban, de ha nem, akkor nem fogom tovább firtatni a témát. Hiszen én mondtam, a fenébe is! És valahogy nekem is sokkal, de sokkal könnyebb, ha már most nem úgy indítok mások szemében, hogy ezernyi elvárásuk van velem kapcsolatban. Nem lennék képes ismét a régi Sasha lenni. Hiszen fogalmam sincs, hogy miként kellene viselkednem annak érdekében.
 - Tényleg szeretnék a segítségedre lenni - próbálok meg kissé határozottabban nyilatkozni, habár ezt még minden bizonnyal gyakorolnom kell majd. - És szerintem még a hasznodra is lehetnék -  teszem hozzá némileg bizonytalanul. - Nem kérdezősködnék sokat, azt osztanál meg velem, amit szeretnél. Ennyivel szerintem tartozom neked - mosolyodom el lágyan, miközben legbelül megmoccan bennem valami vele kapcsolatban. Hogy mi is ez pontosan, arról fogalmam sincs, de egyértelműen jelen van. Talán csak a régi barátság lenyomata, esetleg valami több-e, azt nem tudom. Mindenesetre, fel-alá motoszkál bennem, de egyelőre igyekszem a felszín alatt tartani. Nem engedhetek az érzelmeimnek!
 - Nagyon elítélsz majd, ha elárulom, hogy egy bordélyházban laktam többedmagammal? - pillantok rá némileg tartva az esetleges reakciójától. - Megtanultuk, miként kell egy férfi kedvében járni, de én semmi olyasmit sem tettem - egészítem még ki gyorsan a mondandómat. - A madame áruba szeretett volna bocsátani, már az időpont is megvolt, amikor odadob valakinek, de végül másként alakultak a dolgok - réved el egy pillanatra beszéd közben a tekintetem. A mai napig kínoz a tudat, miszerint én is egy lettem volna azok közül a lányok közül, akik áldozatul estek.  - Még mindig félek attól, hogy a nyomomba erednek és visszavisznek - kulcsolom át magam előtt a kezeim, mintha csak fáznék, noha erről szó sincs. Inkább félek, méghozzá a saját emlékeimtől.  - Behajtják rajtam azt, amit nem voltak képesek - csuklik el a hangom egy pillanatra, majd inkább megcsóválom a fejem és elhallgatok. Nem vagyok képes erről többet beszélni. Most nem. És Dwigth már így is sokkal többet tud, mint amennyit meg szerettem volna osztani vele. Így is megijeszt a gondolat, miszerint hátat fordít nekem a velem történtek miatt.



[/b][/color][/i]
[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-31, 15:14



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Úgy fest, egészen ügyesen játszom a szerepemet, mert azt leszámítva, hogy nem akart velem az erdőbe jönni, kiváncsi rám, s nem fél egy cseppet sem. Bizalmatlan, ami természetes, ha nem emlékszik rám. Viszont megadja az esélyt, érdeklődik. Van köztünk egy láthatatlan fal, amit csak azért akarok lebontani, hogy a bizalmába férkőzzen, aztán más kérdés, hogy ezalatt bosszantóan kedves emlékek tódulnak fel bennem, amit el kéne nyomnia a rosszaknak. Ám sajnálatos módon ez már csak azért sem sikerül, mert nem tudom benne a nyafogós, önző kislányt meglátni, sokkal jobban hat rám, mint felnőtt nő, bármennyire is máshogyan gondolom. – Azt a korszakot már én is lezártam. Tudom, hogy nem nézhetünk vissza. Nem kell aggódnod, nincsenek elvárásaim. Számomra meghaltál. – Talán kicsit nyers vagyok, de ebben igazat mondok. Nem szándékozom visszanézni, viszont ennek a Sashának bűnhödnie kell valahogyan a régi tetteiért. Zafírszín pillantásommal keményen méregetem, most valahogyan nem tudom felhúzni a sakkjátékos semleges álarcát, tekintetemben egyszerre vegyül a vágyódás, és a harag, egy amolyan mindent letaglózó férfias, állatias erőt sugározva. Lejebb pillantok a szemei vonaláról az ajkára, amely immár nem csak vékony vonal, mint egykor, hanem érzékien remegő, biztosan mézédes pontja a testének, amely akaratlanul is odavonz. Tartom magamat, s inkább elfordítom a tekintemet, hogy még véletlenül se moccanjak meg felé. – Nem tudom, hogy tényleg családtag lehet-e. Merő véletlenség volt. A minisztérium környékén volt dolgom. Legyen elég ennyi. – Hárítok kitérően. Hazudni sem akarok, noha a sakkjátszmák közepette gyakorta vonom be áldozataimat a csapdába, eljátszva az erőtlenül vergődő vesztest, hogy amikor rájönnek a lépéskombináció értelmére, már ne legyen visszaút. Hazudni viszont nem szokásom. Sasha sem látja még a hurkot, de a nyakán fogja érezni, ha végre oda jutunk. – Oh, nem is kell, hogy tudják, hogy beszéltünk. Aligha hiszem, hogy ennyi év után összehozna minket a közös gyász. Nem akarok alkalmatlankodni. – Azért az meggondolandó, hogy ha segíteni akarna nekem, kitalálhatnék valami ál-problémát, hogy el tudjon szabadulni a Roxfortból, vagy legalábbis az őt figyelő szemek vonzáskörzetéből. Na de mivel most nem akarok rögtönözni, maradjunk csak a beszélgetésnél.  – És fizikailag hogy vagy? Azt értem, hogy nem tudsz varázsolni, de.. egyáltalán mi történt? Hova tűntél? – Lehet, hogy semmire nem emlékszik, de akkor is kiváncsi vagyok, hogy mi történhetett vele, amire esetleg utoljára emlékszik. Aki kómába esik, meglepően jól szokott emlékezni az utolsó ébren töltött percekre is.




Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-25, 13:17



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Eszem ágában sincs úgy hatni rá, mint egy nő. Mármint, tényleg helyes, de a velem történtek felülírtak bennem pár dolgot. Ódzkodom az ellenkező nem tagjaitól. Ez annyiban enyhült az elmúlt hetek folyamán, hogy már nem félek kettesben maradni egy fiúval, de csak a kastélyon és a birtokon belül. Itt nem árthatnak nekem, igaz? Dumbledore elvileg nagyon erős varázsló, ő a Roxfort igazgatója, nem történhet semmi rossz se velem, Dwighton pedig nem észlelem, hogy bármilyen szinten is ártani szeretne számomra vagy olyan módon közeledni. Abban az esetben ugyanis kétség sem férhet hozzá, hogy nem fogom hagyni magam. Nem vagyok harcos, nem érzem magam erősnek, de szembeszállnék vele. Vagy - legvégső esetben - sikítanék egyet. Vannak páran a közelünkben, bizonyára lenne egy-két ember, aki meg is hallaná és a segítségemre sietne.
- Kedves vagy, de... - sóhajtok egyet gondterhelten. - Én már nem az a Sasha vagyok, akit te ismertél régebben - csóválom meg a fejem. - És nem hiszem, hogy újra ugyanaz lehetnék. És örülök, hogy ezt mondod, mert ha mégis éreznél irántam valamit, azt nem biztos, hogy képes lennék viszonozni.
A mondat végére egészen elhalkul a hangom, miközben a szívem hevesen dörömböl a mellkasomban. Nem szeretném megbántani, de azt se tartom túl fairnek, ha hagyom reménykedni. Talán félreértem a szavait és már nem jelentek semmit se számára, de mégis jobbnak érzem előre leszögezni az ilyesmit. Mégis kellemetlenül érzem magam az iménti szavaim miatt, hiszen annyira helyes! Talán adnom kellene egy esélyt ennek az egésznek és fiúként tekinteni rá, de félek. És pont emiatt áll szándékomban csak barátként tekinteni rá. Sokkal egyszerűbb lesz, ha erről ő is tud, nem igaz?
- Ez elég érdekesnek hangzik - jegyzem meg, miközben figyelem, amint az imént elhajított kavics a víz felszínén suhan. - Mármint, mikor jöttél rá arra, hogy esetleg van egy családtagod? És a szüleid nem meséltek róla semmit sem? - firtatom tovább, habár minden bizonnyal ez elég kényes téma lehet számára is. Ha nekem élne valami rokonom, akiről eddig nem tudtam szinte semmit sem, nagy eséllyel teljesen össze lennék zavarodva, főleg abban az esetben, ha egészen a mai napig homály fedte a kilétét.
- És ha segíthetek bármiben is, csak szólj nyugodtan - vetem fel a lehetőséget. - A testvéreimnek elég sok közük van a Mágiaügyi minisztériumhoz, ők talán olyasmihez is hozzáférhetnek, amihez te egyedül nem. Segíthetünk, ha már régebben jóban voltak a szüleink.
Úgy érzem, ennyit igazán megérdemel a régi viszony, szóval egyáltalán nem gondolom, hogy kötelességtudatból ajánlanám fel a dolgot számára. Ráadásul, én és Dwight is igazán jóban voltunk egymással gyerekkorunkban és mint barátot, nem is áll szándékomban cserben hagyni. Igazság szerint még az is eszembe jutott, hogy - ha más nem - megpróbálhatok otthon bejutni apám régi dolgozószobájába és ott körülnézni néhány akta után. Talán már otthon is találhatnék néhány hasznos nyomot és akkor nem is lenne szükség arra, hogy a minisztériumban keresgéljen.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-23, 14:33



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Sajnálatos módon többedszerre azon kapom magamat, hogy halványan elmosolyodom, hiszen a szívnek nem lehet parancsolni. Ezért amikor észreveszem, akkor amolyan gunyoros horkantásokkal egészítem ki, hogy ne érezze azt, hogy mennyire tetszik. Az már régen volt, és nem akarom, hogy ismét úgy hasson rám. Vagy ha lehet, akkor még jobban. Már nem akarok tőle semmit, hiszen miatta rivalizáltak a szüleink, sőt, meg is haltak, és itt lenne az ideje, hogy Sasha viselje a következményeket. Jó, azért mérlegelem azt is, hogy elrabolták, kínozták, elvették az emlékeit, így szenvedett már eleget, de engem ez miért kéne, hogy kielégítsen? Én nem kaptam vissza igazából sem őt, sem pedig a családomat, legfeljebb az nyugtat meg, hogy neki sem volt tökéletes élete. – Talán igen. Ezt nehéz így felmérni. Nem jobb a múltat elfelejteni, és tiszta lappal indulni? – Ezt pont én mondom, hiszen nem akarnék mindent a szőnyeg alap söpörni. Pedig megtehetném, hiszen itt van, akiért egy élettel ezelőtt annyira lángoltam, noha inkább gyerekszerelem volt. Azt sem csodálom, hogy ha nem írt rólam, talán a korunkhoz képest kicsit előreszaladtunk, ezt nem lett volna jó, ha a szülei, vagy a testvérei elolvassák. Így aztán teljesen ki is törlődtem az emlékeiből. – Dehogy van. Minek próbálkoztam volna bárkivel? Mindegy, hogy ki hogy néz ki, vagy milyen a stílusa, ha az nem Sasha McCaine. Lezártam már magamban az ilyesmit. Boldogulok szerelem nélkül. – Rántok egyet a vállamon, ezen nincsen mit szégyelni, kár is lenne tagadni, hogy azon túl, hogy egy-egy értelmetlen próbálkozásom volt, de nem vezetett igazi boldogsághoz, fel is adtam mindent gyorsan. Valahogy sosem szűntem meg szeretni őt, de amíg gyászoltam, és a saját félelemkultuszomat szövögöttem, más ember lettem. Mondhatni megváltoztam a maszk alatt, most már ez vagyok én. Egykori énképem egy sötétebb árnyalakja, aki ha szükséges még a gyilkolástól sem riad vissza. akinek az élete egy sakkjátszma, semmi több. Sasha királynője pedig a győzelmhez vezető utamban áll. Az édes mosolytól megrezzenek, elvonva róla a tekintemet, inkább felkapok egy kavicsot a fövenyről, s kacsázva suhintom meg a víz felé. Bár hamar elmerül, a lányra már nem nézek vissza. – Nem kell mindenhez varázsolni. Én még a szüleim örökségéből élek. Egy jó ideig varázslósakkoztam, de már ott is túl vagyok a csúcson. Húsz sem vagyok, és fogalmam sincsen, hogy mit kezdjek magammal. Nyomozok valaki után, aki szintén Jennings-nek hívnak. Lehet, hogy mégis él valami rokonom.


Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-19, 11:13



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Igen, az a Sasha, akit annak idején megkedvelt, már nincs többé. Rendben, a testem életben maradt, de a lelkem sérült valamilyen szinten, ami érthető is a történtek fényében. Gina elmesélte, hogy régebben nagyon közvetlen és nyílt voltam másokkal szemben, erre azonban mostanában már aligha lennék képes. Még Dwight érintése is elég vegyes érzelmeket hozott felszínre bennem. Hogy lehet valami egyszerre kellemes és taszító? Nyilván az általam átélt trauma miatt reagáltam így, ezért toltam el magamtól Ginát is, amikor megölelt és emiatt futott át minden egyes porcikámon a hideg, amikor Dwight megsimította a kézfejemet. Mi tagadás, nem számítottam arra, hogy ennyire nehéz lesz számomra ismét visszatérni az emberek közé.
- Ebben igazad van, de ha az én helyemben lennél és egy merengőt tolnának eléd, amelyben benne vannak a régi emlékeid, akkor nem lennél kíváncsi arra, mi történt veled a múltban? - teszem fel a kérdést. Persze, egy hétköznapi napló koránt sem ér fel egy merengőhöz, mégis sokat jelentenek számomra azok a sorok is. Tapintható bizonyítéka annak, hogy itt voltam és éltem, hogy valóban ismertek azok, akik jelenleg is körülvesznek engem. De igen, valamilyen szempontból igaza van. Képtelen lennék új alapokra helyezni az életem, ha a régi énem véleményét figyelembe véve építeném ki ismét a kapcsolataimat. Mégis, van egy kíváncsi oldalam közben, amelyet képtelen vagyok levetkőzni magamról. Egész egyszerűen nem megy.
- Van... valakid? - teszem fel a kérdést, amikor a gyerekes ábrándokat hozza szóba és mintha valamiféle láthatatlan súly szorongatná enyhén a mellkasomat. Nem igazán vágyom valamiért az igenlő válaszra, de - lássuk be - én sokáig távol voltam, amíg mások élhették az életüket. Dwight is minden bizonnyal megszeretett valakit és hát már nagy eséllyel össze is jött vele. Ami igazán remek, de akkor mégis miért érzem magam rosszul már a gondolattól is? Egy mosoly azért ott játszik az ajkaimon, főleg azért is, mert nekem tényleg nincs okom számonkérni senkit sem. Buta gyerekszerelem lehetett köztünk, nem várhattam hát el tőle sírig tartó hűséget.
- Fogalmam sincs - csóválom meg a fejem a kérdése hallatán, majd visszaengedem a tincseimet a helyükre. - De annak az egynek örülök, hogy nem emlékszem rá - sóhajtok fel végül. - Ha meg is kínoztak, nincsenek emlékeim róla és ez jó, nem igaz? - fordulok végül ismét szembe vele. A külsőm pedig... Nos, igen, valóban nem áll szándékomban fegyverként felhasználni mások ellen, de a madame szépen kitanított minket. Értek a sminkhez, a ruhához és a hajhoz is. Ha egyszer érdekemben állna, bizonyára képes lennék a saját hasznomra fordítani.
- Szeretnék gyógyítói pályára lépni - felelem végül. - Ha a mágikus erőm nem tér vissza, akkor pedig bájitalokból gyógyfőzeteket készíteni - vonom meg a vállam. - És te? Milyen szakirányba szeretnél elindulni?



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-15, 14:49



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Fel sem merül bennem, hogy valahogy esetleg a fejembe látna. Egyrészt ott a napszemüveg, másrészt sakkozóként megtanultam semleges maszkot ölteni az arcomra, afféle álarcot, hogy a gesztusaim sem árulják el, hogy mik a rövid, és hosszútávú terveim. A gyanakvó visszakérdezései ellenére továbbra is azt édes lányt látom benne, akit már rég nem kéne. Az a Sasha, aki nagyon tetszett, meghalt a szüleimmel együtt, az egész akkori életemet eltemettem, és most, hogy ismét itt van, feltépi a sebeket. Nem csak azért, mert a gyilkos gondolatiam újra élednek. Az is benne van, hogy füstbe ment minden, amit vele terveztem, ezért ha velem nem lehetett boldog, akkor mással se tegye.
- Nem fontos, ha új életet akarsz kezdeni, akkor végülis mindegy, hogy egykor mi volt. – Felelem hangsúlytalanul, hogy ne érezze a csalódottságomat, mert ez tényleg olyan, hogy neki már semmi sem számít, az sem, ha szeretett, vagy megbántott egykor. A tiszta lap úgy érzi, hogy csak neki jár, hiszen én nem felejtettem el őt. Ha akarnék tőle valamit, akkor hódíthatnám meg ismét. Ám erről szó sincsen, viszont ez így olaj a tűzre, legalább nem kell lelkiismeretfurdalást éreznem, ha merő véletlenségből bántom, vagy éppen meg is ölök. – Nem hiszem, hogy bármit ugyanúgy fel lehet építeni ismét. Csak köszönni akartam, és megkérdezni, hogy jól vagy. Igazad van, az egykori gyerekes ábrándjaink már elmúltak. – Semmi gond Sasha. Ha én érdeklődöm, akkor tedd te is. – Furcsa borzongás kúszik végig a tarkómon a mosolyától, még mindig hatással van rám. Sőt, talán többről is szó van, hiszen amikor eltűnt, kislány volt, most pedig fiatal nő, csak éppen nem tudja használni a külsejét, az adottságait. És azzal sincsen tisztában, hogy ezt fegyverként használja, főleg, hogy amikor félrehúzza a szőke tincsenek, a kecses nyakról a kebleire téved a pillantásom. – Aha. Meg is kínoztak? – Bizonytalanodom el, ha pocsék élete volt, én csak tetézném azzal, hogy rajta állok bosszút. Itt kéne őt hagynom, de nem csak őt, hanem az egész iskolát. Hogy is lehetne maradásom, amikor az egykori kis cuki választottam itt van, őt akarom okolni, de nem igazán megy a dolog, Sasha pedig édesebb, mint valaha. Vagy pedig megemberelem magat, és még ma eltűntetem a föld szinéről. Akkor aztán nekem járna a tiszta lap. Vajon mennyire lenne kielégítő ez a bosszú? Ezt így látatatlanban úgysem tudom felmérni. Megrebbenek arra, hogy egy másik diákra emlékszik, mi van, ha egy másik fiúra? Elhessegetem a baljós gondolatokat, és inkább felsóhajtva válaszolok. – Naív, de érdeklődő. Számomra nagyon kedves. Kedveltük egymást, nagyon is. De mindez már a múlt. Felnőttünk, nem kell megfelelned egy évekkel ezelőtti képnek. Inkább az a kérdés, hogy most mit akarsz kezdeni az életeddel? – Most körbepillantok, ezúttal nem jár arra senki, így nem hallanák, ha leteperem, belenyomom a fejét a vízbe. A pillanat viszont elillan, kihasználatlanul, nem vagyok képes megtenni, ehhez még erőt kell gyűjtenem. Vagy.. sosem fog menni? Ha a zafírkék szemekbe pillanatok, elmerülök a kavargó varázsban, ez olyan, amit nem lehet csak úgy irányítani.


Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-08, 17:43



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Kár, hogy nem vagyok legilimentor, hiszen abban az esetben szinte egyből levágnám, voltaképp mire is készül Dwight. Azonban - ahogy magamat ismerem - inkább igyekeznék a jót meglátni benne, még a gyilkos indulatai ellenére is. Mindenesetre, fogalmam sincs arról, mik is járnak jelen pillanatban a fejében, úgyhogy egyelőre csak örülök a váratlan társaságnak, ami az ő személyében érkezett. Az idő is kellemes most még, szóval ez is rátesz egy lapáttal arra, hogy jól érezzem magam, hosszú idő után első alkalommal. Mondjuk, ez még nem az igazi, hiszen továbbra is összerezzenek, ha esetleg valaki hangosabban szól hozzám vagy a hátam mögül érkezik. Ismét meg kell szoknom ezt az életet, ami - valljuk be - nem annyira egyszerű, mint amilyennek hangzik.
- Majd megkérem a nővéremet, hogy hozza el nekem, ha esetleg valamikor hazamegy -  szólalok meg a gondolataimba mélyedve. - Ő már egyetemista, szabadabban mozoghat és egyébként is... Javasolta is számomra, hogy olvasgassam a naplóimat. De néha sokkal jobb mindent tiszta lappal kezdeni, nem gondolod? -  vetek egy kérdő pillantást a fiúra. - Igazság szerint mindenkivel a nulláról szeretném ismét felépíteni a kapcsolatomat. Igazságtalanság lenne valakit egy gyerekes írás alapján megítélnem, nem igaz?
Hiszen - valljuk be - kislány voltam még, amikor azokat a füzetecskéket vezettem. Kicsinyes problémák is helyet foglalhatnak benne, nekem pedig semmi kedvem sincs a régi kapcsolataimat ez alapján elásni. Nyilván lesznek olyan emberek, akikkel régebben nagyon jóban voltam, de a történtek hallatán hátat fordítanak majd számomra, ez pedig kifejezetten fájdalmasan érintene. Senkiben se szeretnék csalódni és szeretném is elkerülni azt, hogy elveszítsem a régi "barátaimat". A nulláról építek hát fel ismét mindent, ezért is hanyagolom a naplókat.
- Sajnálom, hogy erről faggattalak - sóhajtok egyet, hiszen tisztán látom rajta, mennyire érzékenyen érintheti ez az egész téma. - Nem teszem többé, ígérem - mosolyodom el. Tényleg nem áll szándékomban a múltjában vájkálni, főleg nem abban az esetben, ha mindez ennyire kellemetlenül érinti. A saját szüleim halála pedig... Nos, igazság szerint nem tudom, miként érintene, ha beszélnem kellene róla. Eddig még senki sem hozta szóba a dolgot, habár Ginán kívül még nem is sokan álltak velem szóba.
- Vannak sebhelyeim és egy sorszám a nyakamon -  torpanok meg egy pillanatra, majd hátranyúlva húzom félre a szőke hajzuhatagot, hogy Dwight vethessen egy pillantást a tarkómra. Egy kopott, három számjegyből álló számsort pillanthat meg. - Ráadásul, több lány is velem volt, aki onnan került a madamehoz. Volt, aki emlékezett -  ráncolom gondterhelten a szemöldököm, végül leengedem a karom, majd szembefordulok a fiúval. - Sokat meséltek arról, mi történt ott -  szólalok meg ismét. - Nem szép dolgok, így hát nem is csoda, hogy nem szeretnék visszaemlékezni. Egyedül a családom és egy másik diák arca maradt meg bennem, semmi több - csóválom meg a fejem. Mintha valamiféle kapaszkodót jelentettek volna számomra abban a vészterhes időben.
- Mesélnél egy kicsit arról, hogy milyen voltam... régebben? -  teszem fel kíváncsi tekintettel a kérdést. Elvégre, Dwight ismert és elég kevesen jöttek oda ismét hozzám, ez pedig némi aggodalommal tölt el. Rossz ember lettem volna?



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-05-02, 08:02



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Nem, arról le kell tennem, hogy a tóba fojtom, ott lényegesen többen járnak, úgyhogy ezzel a mostani első alkalommal csak az lehet a célom, hogy bizalmi kapcsolatot építek, aztán majd legközelebb elcsalom az erdőbe. Ez igen nehéz lesz, mert nagyon nehéz legyűrnöm az ellenszenvemet azok után, amiket átéltem, azt hiszem éppen miatta. Hiába, hogy Sasha cuki lány volt, azt hiszem az állandó nyafogásával mintha amolyan bizonyítási vágyat, versenyszellemet gerjesztett a szüleiben, s így az enyémekben is. Tehát hozzá köthető az, hogy árva vagyok. Meg sem fordul a fejemben, hogy ezt csupán régen éreztem így, még szinte gyerekként, amikor vádolni kellett valakit. Ez a mag annyira mélyen elültetésre került a lelkemben, hogy még most, a józan ésszel szembemenve sem változtatok egykori álláspontomon. – Remélem csupa jót. – Húzódik halvány mosolyra az ajkam, ám ez mégis aggasztó, hiszen ha már annak idején megfordult mindez a fejemben, talán Sasha látta rajtam, hogy csakis őt vádolom. Vagy.. a gyász minket emésztett, és senki nem vett észre semmit? Mindenesetre valahol meg kiváncsi lennék, hiszen ha gyakran voltunk együtt, vajon miket írhatott rólam? Ugyanúgy odavolt értem, mint én érte? – Nem könnyű erről beszélni, ahogyan nyilván neked a sajátjaidról. Barátok voltak a tieiddel. Ugyanazokat üldözték, egy lett a sorsuk. – Igyekszem nagyokat lélegezni, nem belelovalni magamat, ami azért már egy fokkal könnyebben megy, fiatal felnőttként már kívül tudom helyemezni a helyzetet, egy afféle semleges álláspontba, mint aki csupán elmesél egy történetet. Rendezem a vonásaimat, afféle szomorkás, sármos stílusban közlöm mindezt. Közben igyekszem nem az ajkát figyelni, a szemébe nézve azonban igen meg kell acéloznom az akaratomat, hogy úgy tegyek, mint akit a halálból visszatért lány érdekel csupán. Nem pedig a bosszú. Azért megy könnyebben egy fokkal, mert látom benne az egykori cuki kis szőkét? Meglehet, de ettől el kell vonatkoztatnom. Sasha, az én kis édes választottam meghalt, a sakk maradt helyette, akivel pedig szembenézek, az egy halálontúli lidérc, aki megölte a szüleimet. Semmi több. Durván el kéne vágnom a torkát, és elásni. Vagy felakasztani. A gyilkos gondolatokat megöli viszony a lebukás esélye, hiszen szép az idő, párocskák andalognak rajtunk kívül is a tóparton. Nem vagyok egy kinti alkat, ráadásul a macskajaj is kínoz kissé, úgyhogy visszatolom a napszemüveget az orromra, hogy elinduljunk egy lazán sétára. – Kísérletek? Nem tudsz varázsolni? Ha nem emlékszel, akkor honnan tudod, hogy mi történt veled? – Sejtettem, hogy valami sötét története van, hiszen mindenki úgy tudta, hogy meghalt, és most itt sétál mellettem, dögösebben, mint valaha, szerelemre született ajkakkal, én meg hülye módon hagyom őt élni. Ám mindezt okosan átgondoltan kell véghezvinnem, de egy biztos; lakolnia kell.


Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-27, 18:56



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Egy pillanatra se ötlik eszembe, hogy nagyon nem kellene megbíznom ebben a fiúban. Velem egykorú, szóval annyira veszélyes nem lehet, nem igaz? A madamenál lévő barátnőim is mind egy korosztályba tartoztak, fiatal, tizenéves lányok voltak, olyanok, amilyen én is. Sose ártottak számomra, talán emiatt is vagyok a tapasztaltak ellenére is nyitottabb a saját korosztályommal. A gyilkos szándék pedig... Nem, még csak meg se fordul a fejemben, hogy esetleg ilyesminek agyalna.
- Van egy naplóm, abban talán írtam rólad - jegyzem meg egy halvány, alig látható mosollyal a szám szegletében. Kifejezetten jó érzés számomra, hogy Ginán kívül végre más is megismer az iskolán belül. - Még nem olvastam el teljesen, de majd megkereslek benne - teszem még hozzá. - Benne kell lenned, ha ismertelek...
Igazság szerint a kis füzetecskék nagy részét otthon hagytam, hiszen a folyamatos tanulás mellett nem sok időm akad még a naplóimon is átrágni magam. Mindenesetre, nem szeretném, ha azt hinné, hogy nem érdekel a kiléte és egyébként is... Érdekel. Sera pedig minden bizonnyal ezer örömmel elpostázza nekem a naplókat. Úgyis említette, hogy talán jót tenne számomra, ha néha azokat bújnám. Igaz, még Ginát se találtam meg bennük, de bizonyára még nem tartok ott.
- Óh... - csusszan ki a számon a reakció, amikor a szülei halálát hozza szóba, miközben a tópart felé vesszük az irányt. Az idő határozottan kellemes és már most sejtheti, hogy lesznek ott is páran. - Sajnálom - teszem még hozzá, habár nem teljesen vagyok biztos abban, hogy ezt régebben nem beszéltem már meg vele. Főleg abban az esetben, ha tényleg annyira jóban voltunk, mint állítja. - Megkérdezhetem, hogy mi történt velük?
Elvégre, még a saját szüleim haláláról se faggattam ki a testvéreimet. A visszakerülésem óta nem érintettük ezt a témát, de Dwight révén talán megtudhatok egy-két részletet. És igen, tényleg sajnálom azt, ami az ő szüleivel történt, még abban az esetben is, ha nem emlékszem rájuk.
- Én nem tudom - csóválom meg a fejem a kérdése hallatán. - A gyógyítók szerint mindezt az átélt trauma okozhatta, de idővel minden a helyére kerül majd. Elméletileg - vonom meg a vállam, hiszen biztosat senki se tudott mondani. - Megsérülhettem, beverhettem a fejem vagy a rajtam elvégzett kísérletek miatt lehet ez. Biztosat azonban nem mondhatnak - teszem azért még hozzá. - Még a varázserőmet is elvesztettem - emelem fel a kezem, hogy jobban szemügyre vehessem. Komolyan, mintha ezzel bármit is visszahozhatnék. Végül visszaengedem magam mellé. - Szóval, egyelőre nem tudok varázsolni, de mivel gyógyítónak készülök, visszajöhettem az iskolába. Bájitalokat továbbra is tudok főzni, ahhoz nem kell mágia - magyarázom türelmesen. Igen, ez a része menni fog és - ha más nem is -, akkor majd különböző gyógyhatású készítményeket fogok kikísérletezni. - Mivel a családom aranyvérű, így úgy érzem, ragaszkodom ehhez a világhoz. És idővel talán még az erőmet is visszakapom - jelenik meg egy bizakodó mosoly az arcomon. Igen, határozottan optimista vagyok ebben a tekintetben.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-24, 07:05



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]


Elsőre azt gondolom, hogy könnyű dolgom lesz, elveszejtem az erdőben, aztán kávézok egyet. Ásót, kötelet nem hoztam magammal, és kérdés, hogy mennyire állok készen a gyilkosságra, amit hosszú éveken át terveztem, ám azóta sok idő eltelt, Sashát is halottnak hittem. A tehetetlen düh inkább kiüresedést okozott nálam, a sakk felé fordultam, hogy aztán onnnan is nagyot bukjak. Hiába lettem rövid idő alatt nemzeti bajnok, valahogy abban sem találtam meg a boldogságot. Valami hiányzik. Talán mindig is Sasha lett volna ez a pont? Nem tudom. Gyorsan elhessegetem a gondolatot, hogy mennyire vonzó fiatal nő lett, be kell teljesítenem, hogy véget vetek a bájolgásának. A szülei halottak, de nagyon úgy fest, hogy miatta halottak az enyémek is. Hiszen nem lehet véletlen, hogy mégis él, miután mindig azt hitte, eltemették. Valami sötét mágiát űzhet, ez biztos. A szüleim aurorok voltak, már csak az ő emlékükre is méltónak kell lennem, hogy elteszem láb alól, aki mindenki életét megkeresíti. – Rég volt, nem várom, hogy emlékezz rám. – Ingatom a fejemet, ha valami amnéziája van, az sem menti fel az alól, hogy kényeskedett, veszélybe sodort másokat pusztán az affektálásával. Lehet, hogy a szüleink valami módon a befolyása alá kerültek a kis hercegnőnek. Feljebb tolom a homlokomra a napszemüveget, ahogyan elrántja a kezét. Helyes, jól is teszi, én pedig igyekszem kivonni magamat a hatása alól. – Tehát a tópart. Jó! – Adom meg magamat, ha több idő kell ahhoz, hogy véget vessen ennek, hát kénytelen vagyok bevállalni. A tóparton ugyan több lehet a tanu, kisebb eséllyel bánthatom, ám ha kihalt, akkor bele is lehet fojtani a vízbe. A gyilkos gondolatok vad indulatként suhannak végig az elmémen, ahogyan a vívódó szőkeség arcát fürkészem. A hibátlan porcelán bőr sokakat vágyra kelthet, én ellenben tartom magam, megacélozván a pillantásomat. Összeszorítom az állkapcsomat, hogy ne nyeljek egy nagyot, továbbra is a sakk lebeg a szemem előtt, ez csupán egy játszma, s máris én állok nyerésre. El fog dőlni a királya lépéseken belül. – Kiskorunk óta. A szüleink összejártak. Talán azért nem említették a testvéreid, mert nagyjából egyszerre haltak meg. – Vonom meg a vállamat, nem kell magyarázkodnom, hogy egy sok évvel ezelőtti gyerekszerelem miért nem volt olyan fontos bárkinek, hogy említse. Elindulunk kifelé, s hamarosan az udvaron vágunk át. A szikrázó napsütés ellenére már nem teszem vissza a napszemüveget. – Fú de nem jó szó az, hogy jártunk. Személytelen. Sokkal inkább azt mondanám, hogy együtt voltunk. Kedvesek voltunk egymás számára. Talán szerelem is volt. Mi történt veled? Miért nem emlékszel? – Kénytelen vagyok egy fokkal enyhültebben folytatni, hiszen ha a bizalmába akarok férkőzni, akkor szóval kell tartanom, hogy ne tudja, hogy mire készülök, egészen az utolsó pillanatig, amikor már késő.


Never gonna give up ● New love borns :copyright:








***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-19, 18:32



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Fogalmam sincs, miként tekintsek a fiúra, talán ezért is megyek bele annyira könnyedén, hogy váltsak vele pár szót. Egyelőre nem tartok tőle, hiszen nem tűnik veszélyesnek a szememben, még a sötét ruházat és a jelenlegi, táskás szeme ellenére sem. Betudom annak, hogy ő is rengeteget tanul, nyilván éjszakába nyúlóan magolja a tantárgyakat és a fáradtság miatt ennyire nyúzott. Ráadásul, mi baj érhetne az épület falain belül? Plusz, elég nyomós indok számomra, hogy a nevemen szólít. Ha nem kedvelne, nyilván a közelembe se jönne, de még csak nem is hívná fel magára a figyelmemet. Az ökölbe szoruló kezeit nem látom, abban az esetben elég árulkodó lenne számomra, hogy talán mégse kellene megtennem azt a pár, így is bizonytalan lépést utána.
Azt azonban elég hamar észreveszem, hogy engem méreget, ami kifejezetten kellemetlen érzéssel tölt el. Nem tehetek róla, de még ez az apró, másoknak olyannyira hízelgő, ártalmatlan gesztus is rossz emlékeket idéz fel bennem. Legutóbb az mért engem ennyire végig, aki az első alkalmamat szerette volna elhálni velem, habár ő cseppet sem finomkodva vitte végbe ezt az egészet. Ez a fiú legalább nem teszi olyan nagyon tolakodóan, de még így is feszélyez a helyzet. Képtelen voltam még tovább lépni a madamenál eltöltött időszakon, úgyhogy egy jó ideig még élni fog bennem ez a bizalmatlanság az ellenkező nemmel szemben.
- Több? - kérdezek vissza értetlenkedve, miközben a szívem vadul kezd kalimpálni a mellkasomban. Hogyhogy több?  - Én nem tudom, én nem hiszem, hogy...
Időközben pedig megfogja a felé nyújtott kezemet, majd lágy mozdulattal érinti meg a kézfejemet, amitől úgy érzem, mintha egy villám csapna belém. Továbbra sem ismerem fel ugyan, de az érintése és a közelsége furamód ismerős és kellemes számomra. Mindezek ellenére elrántom a kezem, hogy végül magam előtt fonhassam keresztbe a karjaimat. Bármi is volt a múltban, bármit is állít, annak vége. Megtanultam nem bízni az emberekben és egyelőre szándékomban áll ezt tenni továbbra is. Nem fogok a nyakába borulni, amíg eszembe nem jut, ki is ő.
- Sétálhatunk, de csak a tóparton - jelentem ki határozottan a felvetése hallatán. Nem áll szándékomban kimerészkedni az erdőbe, senkivel sem. Sera és Nico ugyanis felhívták a figyelmemet arra, hogy ne menjek el olyan helyre, ahol senki sem lát. Ezért utasítom vissza Dwight ajánlatát. És különben is: még akkor se tenném meg, ha a testvéreim nem figyelmeztetnek előre.
- És mióta ismertél engem? - indulunk el a hatalmas faajtó irányába. Odakinn azért vannak egy páran, szóval biztonságban érzem magam. És valahogy Dwight közelsége sem taszít annyira, mint elsőként hittem, hogy fog. Talán a lelkem ismeri, de az eszem még mindig nem akarja felszínre hozni a vele kapcsolatos emlékeimet. - Sokat voltunk együtt? - emelem rá a pillantásom, ismét az arcát fürkészve. Azt állította, hogy több volt köztünk barátságnál, ezek szerint... - Te és én jártunk? - pirulok el a saját felvetésem hallatán. Benne voltam már a korban, amikor eltűntem, szóval simán lehetett valamiféle fiatal, kamaszkori románc köztünk akkoriban. Persze, az is lehetséges, hogy csak pont akkor kezdődött ez az egész.  - A testvéreim nem említették a neved - teszem azért még hozzá bizonytalanul.  - Felsoroltak néhány embert, akikkel jóban voltam akkoriban, amikor az történt, de a tiédre nem emlékszem.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-17, 07:43



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Egykori szerelmem, majd gyűlöletem tárgya éppen most testesül meg a szemem láttára, és hirtelen nem is tudok mit kezdeni a helyzettel. Nyomozhatnék a nő után, aki a nevemet viseli minisztériumi dolgozóként a McCaine fiú kapcsolataként, akit szintén el akarok veszejteni a szüleim haláláért, de ez a lány.. Ez bizony Sasha! Ő kell, hogy legyen. Akiről mindenki évekig azt hitte, hogy meghalt, most úgy járkál, eszik, mint bárki más, ez pedig dühít, nem csoda, hogy így távolról nézve ökölbe szorul a kezem. Ám amikor szólok neki, s felemelkedik, közeledik, enyhén szólva is megremegek. Kislányként is kifejezetten szép lány volt, ám most fiatal nőként érve érzéki ajkai vannak, gazella alkata, s ezek az apró, de mégis formás alma mellek. Nem sok lány volt eddig az életemben, inkább a varázslósakkra gondoltam, ám mégis kiszárad a szám, szinte meg kell nedvesítenem a nyelvemmel, hogy kapjak levegőt, ami gombócként ül a torkomban. A mellkasomban rendszertelenné válik a szívem, dobogása dübörgéssé érik, mintha egyenesen ki akarna szakadni a bordák közül, hogy élőben is megcsodálja azt, aki mindezt kiváltja belőlem. Kijön velem a folyosóra, s így már testközelből is érezhetem bódító illlatát. Rendezem a vonásaimat, gyorsan eltűntetem a vágyakozó pillantást, hiszen nem azért vagyok itt, hogy édegeljünk. Ha a föld alatt akarom őt tudni bosszúm részeként, akkor határozott lépésekre van szükség. – Igen. Dwight vagyok, vagy ahogy te becéztél; Dewey. Barátok voltunk, és talán több is annál. – És ez végülis igaz, még hazudnom sem kell. Elfogadom a kezét, automatikusan simítok végig a kézfején a hüvelykujjammal, hogy visszahozzam a régi érzést. Fém zuhatag csapódik a számban a felismeréstől, hogy mennyire hiányzott, ám az a múlt, egy másik lány volt. Aki előttem áll, már csupán a külsejét viseli Sashának, és megkönnyíti azt, hogy nem is emlékszik rám, hiszen így nem kell magamat belülről is marcangolni. – Szívesen beszélgetnék veled, hátha beugrik valami. Olyan jó az idő, mint szólnál egy kis kinti, erdei sétához? – A kérdés ártatlan, sakkozóként megtanultam blöffölni, és itt most nem is tudok mást elképzelni, mint a győzelmet. Ugyan nincsen nálam ásó, sem kötél, ám varázsolni tudok, majd megoldom valahogy. A vér vért kíván, itt az ideje, hogy elvarrjuk ezt a szálat. Még akkor is, ha közben teljesen más dolgot művelnék vele, itt most a józan ész a döntő.



Never gonna give up ● New love borns :copyright:




***
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-14, 17:01



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Azért - lássuk be - kicsit nehéz a családom és a barátaim nélkül. Egyedül Gina az, aki rengeteget segít nekem és igyekszik a lehető legtöbb időt velem tölteni, de neki is tanulnia kell és nekem se áll szándékomban elvárni tőle azt, hogy állandóan a nyomomban legyen. Kedves lány, még akkor is, ha néha olyan rettentően furcsa. Sajnálom, hogy nem emlékszem rá, ahogy senki másra sem, de - hiába erőltetem annyira - maximum néhány szófoszlány és egy kiadós fejfájás az igyekezetem jutalma. Sera szerint ez nemsokára helyrejön és lassan visszatérnek majd az emlékeim, de elég nagy az esély arra, hogy addig igen nehéz utat kell bejárnom.
Észreveszem a fiút, aki befordul a Nagyterembe és - számomra olyannyira érthetetlen okból - megakad rajta a tekintetem. Pedig mostanában elég távolságtartó vagyok, főleg az ellenkező nemmel szemben. A madame házában sikerült néhány igen gusztustalan férfit is megismernem, így hát megfogadtam magamban, hogy soha többé nem bízom meg bennük. Ez a srác azonban... Néhány kósza emlékkép villan be róla, nem túl sok, de ahhoz pont elég, hogy rájöjjek: ő is a múltam része volt annak idején. Ennek révén pedig igenis felkelti az érdeklődésem, de még mindezek ellenére is meglepetten pislogok, amikor egyenesen engem szólít meg. Na, nem mintha az ő arca nem lenne hasonlóan meglepett. Egy röpke pillanatig csupán a vonásait kémlelem, majd - magam is meglepődve eme döntésemen - állok fel, végül követem őt a folyosóra.
- Bocsi, de... Te ismersz engem? - szegezem neki szinte egyből a kérdést, amint sikerül mellé érnem vagy legalább elé lépnem. Kissé szívmelengető ama tudat számomra, hogy esetleg van valaki, akivel annak idején jóban voltam, hiszen eddig tényleg egyedül elég éreztem magam. Gina csupán egy ember a sok közül. - Ne haragudj, de minden annyira kusza - kezdek azért magyarázkodni, még mielőtt nagyon magára venné a szavaimat. - Sasha McCaine - nyújtom irányába a kezem, mintha csak most találkoznánk első alkalommal. És - bármilyen kapcsolatban is álltunk a múltban - ez valamilyen szinten igaz is. Új lappal szeretnék indítani, így - amíg vissza nem térnek az emlékeim - mindenkit úgy kezelek, mintha épp most ismertem volna meg. Lelkileg így sokkal könnyebb számomra. Nem kell elfeledett emlékeken rágódnom és egy ledönthetetlen falat kaparnom. - Te pedig... - biccentem oldalra a fejem, enyhén összevont szemöldökkel tanulmányozva az arcát. Láthatja rajtam, hogy tényleg igyekszem, de a neve továbbra se ugrik be számomra. Megadom hát neki a válaszadás lehetőségét.
- Előre is elnézést, ha esetleg tolakodó lenne a kérdésem számodra, de elárulnád, milyen kapcsolatban voltunk mi ketten?
Természetesen nem gondolok semmiféle romantikus töltetre, egyszerűen csupán szeretném tisztázni, hogy ő és én jóban voltunk-e. Némileg kínos számomra belegondolni abba, hogy akár ellenségek is lehettünk, de abban az esetben meg sem szólít, nem igaz? Vagy csak én lennék túl naiv? Sera ezzel kapcsolatban is figyelmeztetett, de a történtek ellenére is szeretnék bízni az emberekben. Állítólag az eltűnésem előtt is pont ugyanilyen voltam. Óvatosabb vagyok ugyan, de továbbra is jóhiszemű.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Dwight Jennings
Reveal your secrets
Dwight Jennings
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-12, 13:52



people change and forget to tell each other
Sasha & Dewey

[You must be registered and logged in to see this image.]
 


Elég cikinek érzem, hogy még mindig bajnoknak hívnak, hiszen az elmúlt tornán alaposan balszerencsés döntéseket hoztam, és még a legjobb nyolcba sem kerültem be. Vagy úgy kell gondolkoznom, hogy ha egyszer elértem azt, hogy a brit nemzet legjobbja legyek, az örök időkre szól? Végülis bevésték a nevemet egy masszív kőtáblába, amin az elmúlt több száz év győztesei találhatóak, s a mai napig is úgy bánnak velem, mintha most nyertem volna meg azt a tavalyi nemzetit. Akkor valahogy minden mellettem állt, tudtam fókuszálni, ám idén.. Annyira elvonta a figyelmemet, hogy a saját nevemet hallottam ott a parancsnokság közelében. Az viszont sokkal jobban megrémiszt, hogy mégsem rólam lehetett szó, hanem arról a másik nőről. Mondhatnám azt, hogy csak névrokonság, ám annyira hasonlít rám.. Lehet, hogy beszélnem kéne vele. Így aztán alaposan eláztam, amikor a nemzetin a harmadik nap jött, ahova már csak a legjobb tizenhat jutott be. Rutinból játszottam, megfontolások nélkül, s úgy voltam vele, hogy mivel én vagyok a címvédő, csupán ezzel a kultusszal a négybe is bejuthatok. Ám a kissrác, aki az ellenfelem volt, simán játéknak fogta fel, nem félt tőlem, de ő maga olyan tudatosan mozgatta a bábukat, hogy esélyem sem volt. Próbáltam erőltetni az agyamat, hogyan jutok át a sziciliai védelmén, mert a folyamatos támadásaim közepette a sajátomon gyenge pontokat hagytam, és át kellett végül látnom, hogy ez reménytelen. Bármit is lépek, már nincs visszaút. Ahogyan letaglózott a felismerés, a nálam vagy öt évvel fiatalabb fiú elmosolyodott, én pedig elszoruló torokkal jöttem rá, lebecsültem őt. Léptem egyet a tisztesség kedvéért, hátha nem veszi észre a kínálkozó alkalmat, de már mindegy volt. Mattot ugyan nem adott, de csak három mozdulatra volt tőle, hogy a királyom a porba hulljon. Így végül kezet nyújtottam, és szó nélkül kisiettem. A vereség, s a kiesés íze még ott van a számban, nem tudtam megvédeni a címet, úgyhogy most kerülöm a nyilvánosságot, legfeljebb a helyi sakk-klubba megyek majd le versenyek helyett. Iszom rendesen, mintha az bármire is választ adna. A szemem táskás, vészjósló lenne, ezért inkább napszemüveget hordok, mintha minimum vámpír lennék. Befordulok a nagyterembe, a napszemüveget itt sem vetem le, mert ha csak alkoholizálok, akkor az úgy kimarja a gyomrom, hogy be is ájulok. Átsiklik a tekintetem az asztalokon, már indulnék a sajátom felé, amikor egy ismerős szőke üstököt vélek felfedezni a hugrabugnál. Elsőre azt hiszem, hogy csak a pia miatt káprázik a szemem. Ám amint feltolom a napszemüveget a homlokomra, a káprázat nem tűnik el, nem válik köddé, ez bizony Sasha. A megdöbbenettől még sziszegek is felé egyet. – Sash! Pszt! Gyere! – Szólok oda neki félhangosan, durván régen találkoztunk már, sok éve is megvan már annak. Az egykori kisgyerekes vonzalmam átfordult gyűlöletbe, de most, hogy itt van, hogy nem halt meg, hirtelen nem is tudom, hogy mit mondjak majd neki, de először beszélnünk kell, az biztos. Én magam visszahátrálok a folyosóra, hogy ha jönne, akkor inkább négyszemközt vitassuk meg, hiszen lenni mit.


Never gonna give up ● New love borns :copyright:

Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty2021-04-06, 18:07



[You must be registered and logged in to see this image.]

Sasha& Dwight

[You must be registered and logged in to see this image.]



2002 szeptember vége

Igazság szerint még mindig nem sikerült beilleszkednem ide. A kastély, ahol elméletileg megkezdtem a tanulmányaimat, teljesen ismeretlen számomra. Gina elmondása szerint vannak barátaim, de ők sincsenek sehol sem. Talán már elmentünk egymás mellett a folyosókon és csupán egy röpke pillantásra méltattak, semmi többre. Mindenki őrültnek tart és irtóznak tőlem. Tudom, hiszen látom a szemükben... A halottnak hitt McCaine-lány. Úgy érzik, semmi keresnivalóm itt és lassan én is kezdek egyetérteni velük. Egyelőre azonban küzdök. Minden erőmmel azon vagyok, hogy megtaláljam a helyem. Hiszen nincs sok emlékem, de úgy érzem, szerettem itt lenni. Fogalmam sincs, ezt az érzést miként vagyok képes felidézni magamban, de jelen van. És azt hiszem, ez jelenti az egyetlen pajzsot bennem az ellen, hogy ne küldjek Sera számára egy baglyot azzal az üzenettel, hogy haza akarok menni. Ő bizonyára örülne annak, ha ismét otthon lennék, a biztonságot nyújtó falak között, de személy szerint nem szeretném ennyire könnyen feladni. Még van remény.
Erről tanúskodik az is, hogy minimum három vaskosabb kötet hever előttem az asztalon, én pedig szorgalmasan jegyzetelek egy hosszabb pergamenre. Házi dolgozatot körmölök Bimba professzor részére a hatodikos tananyagból. A Nagyterem az egyetlen olyan hely, ahol némileg nyugtom van az engem mustráló pillantások előtt. Itt csak helyet foglalok a hosszú asztal egyik végében, távol mindenki mástól és gondolataimba mélyedve szürcsölöm az italomat vagy eszem a reggelimet. Most viszont elég kevesen vannak jelen, hiszen nincs étkezés. Éppen csak pár diák lézeng erre-arra, akik leginkább kisebb csoportokba verődve beszélgetnek. Én nem tartok velük, habár nem is invitálnak. Gina az egyetlen, aki eddig szóba állt velem és ez kifejezetten zavarba ejt. Rossz ember lettem volna annak idején? A testvéreim elmondása szerint egyáltalán nem voltam az, de akkor mégis mi a magyarázata annak, hogy a vörös hajú griffendélesen kívül még senki más se jött oda hozzám és mutatkozott be számomra? Vagy a régi barátaim... Nem tudom, mennyire jutott vissza a fülükbe, hogy a kastélyban vagyok, de még mindig nem kerestek fel. Mintha a világon se lennék. Mi folyik itt?
Elmélázva emelem pennám az ajkaim elé, miközben a szemközti falat szemlélem. Szeretem a gyógynövénytant, mindig is érdekeltek a növények különböző, hasznos tulajdonságai, de most még ez a tantárgy se képes kibillenteni a mély gödörből, amelybe szeptember közepe óta zuhantam. Tényleg reménykedtem abban, hogy a családom után az iskolában is tárt karokkal fogadnak majd, de sajnos tévednem kellett. Nagyon úgy néz ki számomra, hogy Seraphine okkal féltett nyár végén a visszatéréstől. Ő előre figyelmeztetett arra, hogy nem mindenki lesz majd annyira befogadó a történtekkel kapcsolatban. Láttam az arcán az őszinte aggodalmat, mégse hittem neki. Ostoba, naiv kislány voltam, amikor azt hittem, hogy mindenki empatikus lesz velem szemben. Elvégre, az én hátam mögött is egy nagyon nehéz időszak van túl és nem is önszántamból kötöttem ki a Madame-nál. Kísérleteket végeztek rajtam, majd eladtak annak az asszonyságnak, hogy neki keressek pénzt. "Odáig" szerencsére nem jutottam el, de van egy olyan tippem, miszerint a folyosói pletykák szerint már rég túl is vagyok rajta. Az emberek gonoszak és itt nem csak azokra gondolok, akik annak idején ártottak nekem.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Nagyterem - asztalok   Nagyterem - asztalok - Page 4 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Nagyterem
» Nagyterem
» Nagyterem
» Asztalok
» Asztalok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Földszint-
Ugrás: