ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:18-kor
Ashton P. Blake


Tegnap 06:24-kor
Gillian Ollivander


2024-04-30, 22:10
Talisha Smallwood


2024-04-30, 21:49
Talisha Smallwood


2024-04-30, 21:26
Alaric Sinclair


2024-04-30, 10:22
Cody L. Mortimer


2024-04-29, 20:48
Tristan Connors


2024-04-29, 12:19
Abigail Smallwood


2024-04-29, 11:57
Lioneah McCaine


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
Piton & Astrid I_vote_lcapPiton & Astrid I_voting_barPiton & Astrid I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Piton & Astrid I_vote_lcapPiton & Astrid I_voting_barPiton & Astrid I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70689 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 46 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Piton & Astrid

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-11, 22:55





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Örül, hogy az első témát hagyják elsuvadni, kár lenne tovább ragozni, meglehet, ha tovább erőltetnék, lassan úgy reagálná le, ahogyan nem kéne. De az ő türelme sem végtelen - igaz, ezt soha senki nem isfeltételezte róla egy percig se, mondjuk.
Felsóhajt.
- Örömmel hallom... Okvetlenül szólj, ha ez egyszer megváltozna. - teszi hozzá ártatlanul. Na persze, mintha neki esetleg ne szúrna szemet... Már hogy is ne venné ezt észre? De azért jobb, ha van párbeszéd, és meg tudják beszélni, nem? Vagy, ha legalább úgy tűnik, mintha ő erre törekedne.
- A bizalom nehéz dolog... Lassan épül, gyorsan megy. Igyekszem, alighanem Albus elég jól áll ez ügyben. - feleli. Csakugyan, a vénség igencsak jó helyezést ért el nála bizalom tekintetében, habár néhány témában, dologban rezeg a léc, mégis... Ki tudja, mit kéne tennie ahhoz, hogy ez az egész boruljon? Talán még maga az igazgató sem tudna erre felelni.
- Ennyi egyelőre elég. Persze ezt se feltétlenül hangoztasd, habár a te dolgod. - lehetnek ilyen-olyan értesülései végső soron a lánynak, nem igaz? Tudhatja, hogy van egy-két kétes hírű ember az iskolában, például Piton maga is, ámbár ha rossz fülekbe jut az ő jóltájékozottsága, talán mégsem jár oly' jól: de ez is esetleges, attól függ, abban a helyzetben hogyan keverné a lapokat.
De talán nem túl jól - hiszen eleddig is túl érzékeny volt. Habár ebből is lehet előnyt kovácsolni, de... Nem is számít. A csók, sokkalta érdekesebb, leköti őt, a gondolatait pedig szabadjára engedi, nem foglalkozik már az előbb oly érdekesnek tűnő apróságokkal. Ő megtette, amit megtehetett, még túl is teljesített azon, ami elvárható, ennyi legyen elég.
Kivételesen amúgy egészen lágy, kellemes és laza, ami a csókot illeti, talán mert nem akar most ezen túlmenően semmit: hiányzik a vad követelőzés, de talán jobb is így, hiszen egyfajta lezárás, búcsúzás ez: közös kis titkuk megpecsételése, mely egy pár napra lakat alá helyezi mindazt, ami itt történt. Csütörtökig elválnak útjait: legalábbis bizonyos síkokon.
- Induljunk, akkor. - ért egyet, s ha a lány készen áll, akkor úgy távoznak, ahogyan érkeztek: hoppanálva. Kint kora reggeli idő fogadja őket, viszonylag jó, de hideg: talán a hidegség okozza, hogy a Roxfortig vezető gyalogút során már hallgatag...

//Köszöntem a játékot! Smile //


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-11, 15:01


Piton & Astrid


Csak aprót biccentek szavaira, nem fogom ráerőltetni magam, főleg, mivel érezhetően most tényleg nem akarja, így hát hagyom is, hogy a téma tova suhanjon. Azt viszont nem, hogy itt is úgy viselkedjen velem, mintha a diákja lennék, mert most nem ez a helyzet, legalábbis tudtom szerint.
- Nem haragszom, tudod jól. – aztán majd kiderül, hogy tényleg változtat-e a dolgon vagy sem, mindenesetre én kíváncsi leszek a dologra. De abban reménykedem, hogy a csütörtöki nap tényleg kellemesen fog eltelni mindkettőnk számára, az biztos, hogy én várni fogom a délutánt. Dumbledore is nemsokára szóba kerül a tanárok említésének kapcsán, mivel nem értem, hogy az igazgató hogy hagyhatja, hogy kétes tanárok is tanítsanak minket. Nem értem… de abban biztos vagyok, hogy bízik Pitonban, ha nem bízna, akkor nem lennék most én se itt.
- Próbálj meg bízni benne akkor te is. – nagyon mást vagy jobbat nem tudok mondani, de talán egy ölelés valamit segíthet a másikon. Nem vagyok benne biztos, én mégis, megpróbálkozom vele, így bár érzem a feszülést, amely talán a meglepettség jele, nemsokára ezt lazítás követi, majd pedig egy kisebb simogatás a hátamra, így nézek fel rá, majd jelentem ki neki, hogy oda fogok figyelni mostantól arra, hogy kivel mit is beszélek, hogy mennyire bízom meg bennük.
- Úgy lesz, nem lesz bajom. – mosolyodom el most már, mivel tényleg úgy érzem, hogy talán valahol aggódik értem, mégha ki nem is mondja. De lassan ideje lenne indulni, mégis, van még valami, amit szeretnék, az pedig nem más, mint egy ártatlan kis csók. A férfi nem tagadja meg tőlem a kérést, így fejemet feljebb emelem, hiszen magasabb nálam, majd szép szemeim lehunyom, úgy viszonzom az édes csókot, miközben teljesen hozzásimulok. Szeretem, amikor ölel és csókol, amikor engem érint, így teljesen belefeledkezem a csókunkba, hosszan nyújtom el, kedvesen ismerkedem a másik ajkával, majd amikor véget ér, csak lassan eresztem el a másikat. Ennél többet nem kívánhatok, így végül megfordulok, majd visszasétálok a kanapéra, ahova lecsüccsenek és ez után húzom fel ismét a cipőimet. Úgy érzem, hogy minden megvan nálam, ami volt, szóval ahogy elkészülök, már vissza is lépek a másikhoz.
- Én azt hiszem, hogy készen állok! – tekintek rá, így jelezve, hogy felőlem indulhatunk, ha nem szeretne mást. Tény, hogy az idő most ellenség, és Roxmortsból még a Roxfortba is át kell majd jutnunk, ami szintén eltarthat némi ideig.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-11, 01:05





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Kissé lemondóan sóhajt, s megemeli egyik kezét.
- Biztosíthatlak, megértettem elsőre is, és még mindig nemes gesztusnak tartom, de továbbra is úgy vélem, hogy jobb, ha meghagyod Albusnak, hogy legszebb pillanataimban el kelljen viselnie... És magadnak meghagyod a csodás szabadságot. - feleli hát, de aztán csak szusszant, ahogyan a következő téma is szóba kerül. Na tessék.
- Ne haragudj... Ez elég mélyen gyökerező megszokás, azt hiszem, az esetek többségében nem kezelek másként szinte senkit sem, talán még néhány kollégát sem... De igyekszem majd észben tartani, hogy előbb kérjek, vagy legalábbis néha hagyjak némi választási szabadságot. Habár a legtöbben azzal úgysem tudnak mit kezdeni... Majd kiderül. - S, hogy amaz ne tanulni jönne? Ki tudja, a kérdés csak az, hogy mit tanulna, nem igaz? Meglehet affélét, ami nincs benne a tanrendben, de ha mást nem, kellemes kikapcsolódást nyújt... Akárhogy is, abba végül is belement, hogy a továbbiakban ha mást nem, legalább próbáljon odafigyelni arra, miként szól a lányhoz, ennél többet itt és most talán kár is lenne elvárni tőle.
Ahogy a lány az alkarjához nyúl, ösztönszerűen behajlítja könyökét, kicsit furcsa szögben egy fél pillanatra, majd csak lazít rajta, visszaereszti eredeti helyzetébe. Csak eztán felel. Albus azon kevesek közé tartozik, akik gond nélkül a szemébe tudnak hazudni, így ha el akarná vele hitetni, hogy bízik benne, akkor is, ha ez épp nincs így, alighanem sikerrel járna. Ebben nem kételkedik.
- Meglehet, ámbár sok más reális magyarázat még sincs... Megeshet, ez sem az, talán. - hagyja rá a lányra lassan végül hát. A lány szavaira viszonyt csak gunyorosan ciccent. - Azért vagyok közel hozzá, mert tartozom neki, minden ás csak ez után jön. Habár kétségtelen, hogy elviekben megbízik bennem... És nekem egyelőre ennyi is elegendő. - mormolja végül,mintegy utalásképp, miszerint nem fog fellépni a többiek ellenében, még akkor se, ha amúgy szíve szerint megszabadulna tőlük. Zavaróak, mindegyik.
S, hogy szenved-e e miatt? Örök kételyei vannak, régiek, újabbak, nem egy, nem kettő, melyektől képtelen szabadulni, igaz, a legtöbbet nem lenne hajlandó kimondani. Egy-kettőről beszél, ha úgy adódik, de ez nem jelent semmit: ez nem megoldás, ez nem valódi megbeszélése a gondnak, csak felületes megkapirgálása. De ahhoz, hogy igazán mélyen megérthető legyen, olyan darabkák kellenének, amelyeket kérdéses, mikor lesz hajlandó felfedni mások előtt. Nem most, még biztosan nem.
Kicsit megfeszül, ahogy a lány megöleli, de aztán ellazítja izmait, egyik kezével átöleli a lányt, s végigsimít a hátán, igaz, különösebb hátsószándék nélkül - kivételesen. A lány szavaira lassan bólint.
- Az egyelőre elég. Nem kell tőlük félned, épp oly ártalmatlanok, mint bármelyik kollégám... Az iskolán belül legalábbis mindenképp. Csupán légy óvatos velük. - feleli, mintegy megnyugtatásul, nem kell egy fél hadsereget felállítani azért, hátha szükség lenne egy véderődre, vagy efféle.
A lány utolsó kérdésére viszont már nem felel, legalábbis szavakkal nem: ez ügyben nem a szavak embere, ellenben a tetteké - azoké nagyon is.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-09, 15:58


Piton & Astrid


Bár úgy terveztem, hogy a mai estét inkább a szobámban tölteném, Quinn-el, mégis, ha Perselusnak szüksége van rám, akkor szeretném, ha tudná, hogy mellette leszek, igazából bármikor. Én ilyen vagyok, ha valakinek kellek, én ott vagyok, főleg olyannál, aki számít nekem és most, hogy nekiadtam magam, teljesen, ő már nagyon is számít, ezt érezheti, tudhatja. Viszont ahogy azt sejtettem, visszautasítja a dolgot, értem én, hogy miért, így végül finoman biccentek szavaira.
- Rendben van, ahogy gondolod, de én mindig örülök, ha láthatlak és ha nem érzed jól magad, akkor jól eshet a társaságom, de természetesen megértem, hogy ma inkább jobb lesz, ha hagylak. – nem érzem úgy, hogy tovább kéne ragoznom a dolgot, Piton megkímélne ettől, saját magától, én pedig a tegnapiak után annyira nem ellenzem. Tényleg rám fog férni a pihenés, ahogy azt mondja, jobb lesz ez így. Na de akkor beszéljünk a csütörtökről, mely hallhatóan már megfelelő időpont lesz a tanárnak is, mégis, úgy érzem, hogy talán ha kérné, akkor még szebben hangozna ez az egész. Idomuljon picit ő is hozzám, bizony.
- Azt megértem, hogy tanárként miként szólsz hozzám, de jelen helyzetben nem érzem úgy, hogy a diákodként kéne rám tekintened. Nem tanulni keresnélek fel csütörtökön tudtom szerint, így kikérhetem magamnak a másfajta megfogalmazást. Hidd el, ha nem parancsolod is ott leszek és még csak késni se fogok… nem szokásom. – ajkam mosolyra húzódik, miközben tovább figyelem a másikat és remélem, hogy meg fogja érteni a különbségeket. El kell választani a dolgokat, mert én elfogadtam azt, hogy bizonyos helyzetekben nem fog máshogy viselkedni velem, mint eddig, de akadnak másik helyzetek, amikor nagyon is elvárható lesz a kedvesség, hogy mint egy nőhöz, úgy szóljon, olyanhoz, aki számít neki valamit… egy icipicit. Ez után kelek csak fel, majd lépek lassan oda a másikhoz, miközben meghallom a figyelmeztetését is, amellyel más kollégáitól óvna. Meglep a dolog, nem is kicsit, mivel én nem ismerem ennyire a tanárokat, nem tudtam, hogy több olyan is lehet közöttük, akikben nem bízhatok. De az igazgató bízna bennük? Ő mit szól mindehhez?
- Ha nem bízna benned, akkor azt szerintem észrevennéd. – simítom meg finoman alkarját egy rövid időre, így próbálva egy picit kedveskedni neki jelen helyzetben, miközben még egy picit közel lépek hozzá, már egészen közel.
- Dumbledore nem olyan, mint amilyen az apád volt, számítasz neki és bízik benned, azért vagy a Roxfortban, közel hozzá. – persze én is kételkedtem dolgokban, de most úgy érzem, hogy megbízhatok benne. Ha pedig tévedek… nos, saját magamat okolhatom majd miatta. Mindenesetre nem szeretném, ha ennyire fájna neki ez a dolog, nem akarom, hogy szenvedjen, így végül finoman ölelem át derekát. Nem ismerem még annyira Pitont, hogy tudjam, jól esik-e neki egy ilyen gesztus, eddig mindig keménynek, megközelíthetetlennek tűnt, de ő is csak ember… én pedig igyekszem.
- Rendben van, figyelni fogok! – bólintok rá, jelezve, hogy valóban úgy lesz. És igaza van, valamilyen szinten meg tudom magam én is védeni, bár nem bárki ellen. Piton ellen mondjuk… semmi esélyem se lenne, és sajnos a két halálfaló ellen se volt az erdőben, mert hátulról támadtak és meglepnek. De ha szemtől szemben vagyunk, akkor se lett volna túl sok esélyem, de nem hagytam volna magam így elkapni, az is biztos. Az idő viszont most nincs mellettünk, akármennyire is jó volna még itt maradni, én is tudom, hogy nem lehet.
- Kapok még egy csókot, mielőtt indulunk? – kérdezek rá halkan, jelezve, hogy én is tudom, hogy nemsokára mennünk kell, de ettől függetlenül ennyi még járhat nekem. Utána már úgy kell viselkednem vele, mint régen, mintha semmi se történt volna, én pedig ezt meg is fogom tenni, ez így van rendjén.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-07, 03:52





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Hogy szeretné-e látni a lányt? Igen, bárkit, aki kirángatja abból az állapotból, amibe alighanem taszítja magát, de tudja ő jól, hogy effélét nem várhat el sem ettől a lánytól, sem bárki mástól. Még véletlenül sem.
- Nem. Kellemes gesztus, nem fogom elfeledni... De kétlem, hogy látni akarnál, aligha lesz életem egyik legkellemesebb pillanata, meglehet... Jobb, ha nem vagy mellettem. Nem ismersz annyira, szükségtelen áldozatkésznek mutatkoznod. - teszi hozzá, mintegy mellékesen. - Pihenj inkább, rád fér.
Nem, Albus már megtanulta elviselni őt, és a legsötétebb pillanatait is, de nem várhatja el mástól is, hogy ebbe beletanuljon, ez ügyben neki kell észnél lennie, ha már állítólag ő a felnőtt, érett férfi kettejük közül. Na persze, néha ez talán nem látszik...
A következő téma tehát a csütörtök. Jobban mondva az, ahogyan erről nyilatkozott. Na és, ha nem volt elegendő a kérdő él a szavaiban? Majd igyekszik tónusosabban fogalmazni, vagy efféle, nem mindegy ez? Részletkérdés. Persze ebben idővel változni fog, apránként, hogy a lánynak legyen némi sikerélménye. Ez a terv.
- Szakmai ártalom... Az ember igencsak gyorsan kénytelen parancsoláshoz szokni, de meglehet, én a legtöbb kollégámat sem kérem, nem, hogy a diákjaim... Akkor hónapokig imádkozhatnék egy-kettőnek, mire elérek valamit, amitől vélhetőleg nem lenne jobb. De majd igyekszem észben tartani, hogy alkalomadtán figyeljek az efféle részletekre... Is. - hagyja hát rá, nagy kegyesen.
De eztán olyan irányt vesz a téma, amiről igazság szerint nem szívesen beszél, mégis... Valahogy mégis ráveszi magát, hogy figyelmeztesse a lányt, ez minden, amit jelen esetben hajlandó meglépni, sőt, már ezzel is sokat mond: de többet nem mondhat, a nélkül, hogy ha ez kitudódna, hát ne üsse meg a bokáját. Így ne mond bővebb információkat, veszélyes lenne.
- Azt, hogy mindenkinek jár egy második esély... És, hogy tudomásul vette a kételyeim, tisztában van a veszéllyel. - von vállat, még mindig nem néz a lány szemébe. Nem, mintha tartana tőle... Mély lélegzetet vesz. - Vagy csak bennem nem bízik már eléggé ahhoz, hogy egyedüliként tartson. - teszi hozzá a nyilvánvalót. Jobb, ha ő maga mondja ki, hisz előbb-utóbb a lányban is megfogalmazódna a dolog. Ez a tény pedig őt is zavarja, emészti... Nem is kevéssé. S persze a megfogalmazás... "Tartson". Mint valami kutyát. Persze, mindenki magából indul ki, ő maga is csak úgy "tarja" az embereket, mint házi kedvenceket... Akikre néha ráun, persze.
- Nem védhetlek meg mindig, de ettől még különösebben nem is aggódom érted, hiszen értelmes lány vagy. Csupán felhívtam rá a figyelmed, hogy akadhatnak dolgok, amikről jobb, ha senki sem tud, kósza pletykákat sem... És megeshet, hogy van, akinek jobb, ha nem nézel a szemébe túl hosszan. Ez minden. - feleli színtelenül. Persze, ebben kimondatlanul benne van: kerüld a többiekkel való együttlétet, minden formában, főleg, ha az négy szemre korlátozódik...


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-06, 22:03


Piton & Astrid


Örülnék neki, hogyha a héten még láthatnám őt valamikor, hétköznap is, nem csak a tanórákon vagy esetleg a szombati büntetőmunkán, így fel is hozom ezt a témát, de az meglep, hogy a ma estét is szóba hozza. Talán szeretne ma még látni engem? Nem gondoltam volna…
- Ha úgy érzed, hogy szeretnél este találkozni velem, akkor szívesen. Tudom, hogy nem lesz kellemes a számodra és ha utána szükséged van valakire, akivel beszélhetnél róla vagy bármi… azért szeretném, ha tudnád, hogy itt vagyok. – szeretném, ha érezné, hogy részemről nem csak a testiség fogja kitenni a kapcsolatot, ahogy ő is meghallgatott engem, próbált tanácsot adni, segített nekem, úgy én is szeretném ezt viszonozni neki, tehát ha bármikor szüksége van rám, akkor ott leszek, akármikor. Ez után jön csak szóba a csütörtök, de ez az időpont úgy hangzik, mintha minimum azért mennék Pitonhoz, hogy ismét megbüntessen, pedig erről most nincs szó. Kérhetné szépen is a dolgokat, úgy hiszem.
- De itt azért picit másról van szó, nem pedig a környezeted megvezetéséről. Ha megkérsz valamire is megteszem, nem kell parancsba adnod, főleg azt nem, hogy találkozzunk. – mosolyodom el kedvesen és szavaimban nincs semmi bántó szándék se, tényleg úgy gondolom, hogy ez nem lenne megvezetés, mert nagyon is tud kedves lenni, ha akar, bár tény, hogy nem sűrűn akar. Ez után kelek csak fel, amikor meghallom a következő lépést és sétálok egészen Perselus elé, majd nézek fel szemeibe, úgy válaszolok neki, de amikor ő elfordítja tekintetét, majd beszélni kezd, őszintén meglepődöm, ilyesmire nem számítottam volna. Kollégiáról beszél, olyanokról, akik nem feltétlenül megbízhatóak és amikor ismét az erdős jelenetre tér ki, cseppet se kedvesen, némileg megremegek. Nem, ebbe jobb bele se gondolni. De ha ez valóban így van, akkor Dumbledore vajon tud róluk? És ha igen, miért nem tesz hát semmit?
- Az igazgató mit szól ehhez? – azt persze érzékelem, hogy Piton finoman a tudtomra adta most, hogy nem védene meg, ha gond lenne, felfogtam, én még… még nem számítok neki igazán. Egyszer megmentett, de ki tudja, hogy máskor is megtenné-e. Mindenesetre, mégis csak figyelmeztetett…
- Csak nem aggódsz értem? – különben miért mondta volna el nekem mindezt? Nevekre akkor nem kérdezek rá, hiábavaló lenne, nem mondaná el, ezt közölte az előbb, pedig nagyon érdekelne, hogy kikkel kellene vigyáznom. Nem jó ez így, most mindenkire gyanúsan fogok majd tekinteni, ahj… De az tényleg jól esik, hogy valamilyen szinten megóvna, vigyázna rám, még akkor is, hogyha ki nem állna értem… bár aztán ki tudja.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-06, 05:02





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Nem ragozza tovább az első témát: nem kezd magyarázkodni, hogyan is értette ezt, hiszen burkoltan már az előbb is kimondta, a diákjaival szemben sem tartja be ezt a szabályt mindig. Csak, ha úgy tartja kedve. Az persze más rész, hogy merő unalomból nem turkál a gondolataik között, bár néha elcsíphet így egy-két érdekes és talán még fontos dolgot is, jellemzően csupa idegesítő baromságot inkább, afféléket, amik a legkevésbé sem érdeklik. Így ha effélét művel, azt többnyire okkal, céllal teszi.
Hogy a különórák mennyire lesznek mások számára is tudhatóak? Alighanem egyfajta fedőtörténetként is funkcionálnak majd, hiszen kapóra jönnek, mint álca. S, hogy miért ő, miért nem Lupin? Talán hazafele úton mondott pár szép azóta férfiről, azért. Ki tudja, vagy épp kinek kéne tudnia?
Eztán csak vállat von.
- Honnan tudhatnám, te kivel, mikor vagy épp miért töltöd az időd legközelebb... - feleli ártatlanul. - Részemről persze a te dolgod.
Ajkai eztán gunyoros félmosolyra húzódnak, ahogyan a lány visszakérdez a csütörtök kapcsán. Hát persze, hogy tud kedves és aranyos is lenni, de ami azt illeti, túlságosan parancsoláshoz szokott már ahhoz, hogy óhajait kedves köntösbe csomagolja, és úgy tüntesse fel, mintha a másik félnek szabad döntéshozatalt adna, holott persze nem ad. Ó, nem, ő ennél egyszerűbb utat jár most: megmondja, ez van, és kész. Egyszerű, egyértelmű, célirányos.
- Tudom, de nem szoktam. Ha mindent kedvesen kezdenék kérni, félő, hogy a végén azt hinnék, valami jótét lélek vagyok... Igazán csúnya dolog lenne, így megvezetni a környezetem, nem? - mint, ha amúgy ne vezetné meg. Kapásból egy dolog biztos: Astriddal való kapcsolatát el fogja hallgatni. S ki tudja, még mi mindenről hallgat...
Ahogy a lány felkel, s elé lép, egy ideig csak szemléli őt, az arcát, s hallgatja a szavait, némileg elmerengve, mielőtt felelne. Tekintetét elfordítja a lányról valamelyest, legalábbis a tekintetéről pontosabban, ahogyan megszólal.
- Meglehet, hogy a tanári karban akad más is... Aki kétes kapcsolatokat ápol, olyanok, akik kapcsán sosem merültek fel olyan mély kételyek... - feleli lassan, s bár a mondat elején még egy személyről beszél, a végén már többekre utal. - ...S akik alighanem szívfájdalom nélkül hagytak volna az erdőben, kibelezve... - folytatja végül lassan, szenvtelenül - Vedd ezt amolyan figyelmeztetésnek... Ritkán adok efféle tippet, és ne várj neveket... Csak légy óvatos. Meglehet, hogy én sem szívesen kerülnék nyílt összetűzésbe velük. Nem itt, nem most. - mormolja. Persze az "itt" egyértelműen a Roxfortra utal, és nem a saját házára, habár alighanem itt sem szívesen konfrontálódna, ha nem muszáj. Nem a túlerő miatt, sokkal inkább a miatt, mert a saját, már-már politikai helyzete is igen kényes egyensúlyban áll, nem teheti meg, hogy csak úgy nekimegy bárkinek is, még akkor sem, ha kifejezetten ellenzi az igazgató döntését... Ő maga biztosan nem alkalmazna efféle őrülteket, még akkor sem, ha ez akár azt is jelenthetné, hogy neki magának is mennie kell. Na persze, ettől tart a legkevésbé.
Mindenesetre az egyértelmű: a lányt hallgatásra kéri, és némi bizalmatlanságra, elővigyázatosságra. Paranoia?
Talán.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-05, 11:08


Piton & Astrid


Tényleg rossz érzés volt most ez az egész, ahogy az elmémbe jutott, ezért is remélem, hogy többet nem kerül sor ilyesmire és bár hallom Piton szavait, én mégse érzem az teljes feleletnek, mivel én nem csak a diákja vagyok. Ma reggel… vagy éppen tegnap este, nem éppen úgy nézett rám és viselkedett velem, mint egy diákjával, de ezt most nem teszem szóvá, igyekszem hinni neki, nagyon más választásom úgy sincs. Mégse örülök neki, amikor ismét rám szegezi a férfi a pálcáját, mostanában ezt túl sokszor teszi, de hamar rájövök az okára. Jogos az, amit tesz, hiszen el kell tüntetni minden nyomot, de akkor is szólhatott volna előre róla, hogy mit akar, mégse illik senkire se ráemelni úgy a pálcánkat. Ő se hiszem, hogy jó néven venné, ha ezt én csinálnám, bár nem hiszem, hogy pont egy diáktól tartana. Mondjuk… lesz majd erre alkalom, azokon a bizonyos különórákon, amiket még akár Dumbledore is engedélyezhetne, hiszen a tegnapi támadás után jogos, hogy meg szeretném tudni védeni magam, hogy többet szeretnék tanulni és mivel Piton mentett meg és hajlandó is segíteni, nincs ok arra, hogy ebbe bárki beleszóljon. De ez még a jövő zenéje, majd még megbeszéljük, hogy titokban történjen-e vagy sem, ez nem rajtam fog múlni.
- Talán? – vonom fel némileg szemöldököm, hiszen a jövőben miért ne dönthetném el én? Azt tudomásul veszem, hogy most miért nem lehet, de későbbi alkalmakkor nem biztos, hogy minden aprócska nyomot el akarok majd távolítani magamról, hiszen azok is emlékek noh. De ez majd akkor dől el, a nyakamat például biztosan meggyógyítanám, nem vagyok kíváncsi a felesleges kérdésekre, hogy ki tette vagy mikor, rossz pletykák pedig nekem se hiányoznak. Az viszont még érdekelne, hogy vajon mikor futhatunk össze legközelebb, a tanórákon és étkezéseken kívül, amikor viszont a ma estére tér rá, picit meglepődöm.
- Én se ma gondoltam. – nem tudom, hogy mennyire tudnék elszabadulni, hiszen Quinn is faggatózni fog, hogy mi történt és valamit mondanom kell majd neki, hiszen mégis csak egész este kint maradtam, tehát a ma este nem jöhetne össze, ez egyértelmű. Amikor viszont a csütörtök délutánra tér rá, ajkam mosolyra húzódik, miközben finoman megingatom a fejem.
- Picit kedvesebben is tudod kérni vagy csak a parancsolgatás megy? – kérdezek rá picit szemtelenül, mert értettem ám a hangsúlyt, de azért ez mégse így működik. Persze egyértelműen ott leszek, de egy picit idomulhatna hozzám, szépen lassan persze. A következő kérdése viszont őszintén meglep, így lábaim lassan a földre csúsztatom, úgy pillantok fel a másikra, bár kezd zavarni, hogy ő nem ül le és végig fel kell néznem rá, így végül a következő lépés az lesz, hogy én is felkelek, úgy lépek oda hozzá, pontosabban elé.
- Általában jól kijövök velük. Mivel jó tanuló vagyok és nem szoktam balhézni vagy szabályokat szegni, ezért kedvelnek… úgy érzem. De nem barátkozom velük vagy ilyesmi… de, miért kérded? – ugye nem hiszi azt, hogy mással is kezdenék? Eszembe se jutna, így csak kíváncsian szemlélem a másik arcát, hogy magyarázza csak meg, hogy miért kérdezte, mi érdekli úgy igazán.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-05, 01:33





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Őt nem lepi meg, hogy a lány nem kérdez, vagy ha meg is lepi, az már biztos, hogy a kérdés hiánya nem zavarja, főleg nem annyira, hogy kérdés nélkül is magyarázkodásba kezdjen. Nem kommentálja hát a jelenetet, és a lány következő szavait sem kifejezetten: azok üresek, semmitmondóak. Épp olyanok, amilyennek várta őket... De nem baj, igazság szerint nem volt maga a kijelentés sem épp afféle, amire tartalmas választ lehetne adni. Nem is kell: pihenjenek, majd menjenek, ennyi az egész. Ő maga legalábbis most nem vágyik másra, mint egy hosszú, pihentető alvásra, vagy bármi effélére.
Ilyen az ember, így ő is: az kell a leginkább, ami nincs, és nem is lehet. Itt és most legalábbis biztosan nem.
- Ez főleg rajtad áll, másfelől, én csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Többnyire tiszteletben tartom a diákjaim magánszféráját... Amibe az elméjük is beletartozik. - feleli. Többnyire. Nem túl biztató, de ez van, ezzel kell beérni, mást nem mond. Persze a lány érezheti, ha ki is csikarna belőle ennél bármivel is többet, az csakis a falak építésére vonatkozna, nem másra. Persze, mást nem is tehet: kizárólag engedéllyel mászna bele ezek után bárki emlékei, gondolatai közé? Ugyan... Ő azt nem teheti meg, több okból sem. Az egyik az, hogy figyel a diákjaira, a maga módján. A másik pedig az, hogy a diákok mellett mások is akadnak a környezetében...
S persze látja ő, hogy a lány megretten, hogy máris folytatni kívánja, amit megkezdett a konyhában, de nem, efféléről szó sincs. Egyelőre megvan minden, amit akart - a többi majd máskor, talán.
Ajkain gunyoros félmosoly suhan át. - Talán legközelebb a te döntésed lesz, viseled, vagy sem... - hagyja rá, de ebben benne van: itt és most ez márpedig nincs így, és nem is lesz. Hitelesség: afféle dolog ez, ami a túléléshez kell, már hosszú évek óta, és éppen ezért a hitelesség rengeteg más dolgot felülír, ésszerűséget, racionalitást, érzéseket és érzelmeket akár... Itt és most ez nem is igazán áldozat, így számára nem is kérdéses, hogy gyógyít, vagy sem. A maga esetében sem az: aztán a végén mit mondana, kiugrott a legközelebbi kuplerájba, mert unta magát a suliban? Ez bizonyára megmagyarázná a többi távolmaradását is persze...
A lány következő szavaira nem is felel, csak a kérdés az, ami nyomán kicsit elgondolkodik.
- Ma este már kétlem, hogy képes lennék érdemi társaságnak bizonyulni... - mereng némileg. Nos, a lány aligha járna jól vele, miután visszatér dolgáról. A többi napot nem részletezi egyenként, legalábbis hangosan nem, csak némi tűnődéssel szemléli a lányt. - Csütörtök délután, még a vacsora előtt keress meg. - rendelkezik végül.
Már megint - ez nem kérdés, vagy lehetőség. Alig marad el a "szopj" felszólítástól... Habár sejthetőleg itt is van "nem" opció, megfelelő indoklás mellett, persze. De, hogy mi megfelelő indoklás...? Nehéz kérdés.
- Mielőtt indulunk... - szólal meg némi hezitálást követően, lassan - Milyen viszonyt ápolsz a tanáraiddal? - kérdi lassan. Nem akarja már most nyíltan kimondani, de mégis kényszerét érzi, hogy figyelmeztesse a lányt: tartson távolságot egy-kettőtől. Pontosabban majdnem mindtől, mert indokolatlanul sok a halálfaló köztük.
Habár most elsőre csak Sheska jutott eszébe, de... Akadnak még. De talán nem fog neveket mondani, még maga sem tudja.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-04, 22:42


Piton & Astrid


A patrónus jelenlétét érzékelem, de nem teszek megjegyzést azzal kapcsolatban, ami talán furcsa lehet, hiszen eddig szinte mindig, mindenre rákérdeztem. Kíváncsi teremtés vagyok, de az előbbiek némileg megtörtek, így tényleg kell némi idő, hogy átgondoljam azt, ami történt, hogy tovább lépjek némileg. De hogy a maradék időben mihez kezdjünk? Őszintén szólva fogalmam sincs, én is fáradtnak érzem magam és valahogy… semmihez sincs kedvem.
- Igen, időnként tényleg jó. – csak azért felelek, hogy mondjak valamit Piton szavaira, majd ez után indulok meg a kanapé felé, ahol nemsokára kényelembe helyezem magam, felhúzom lábaimat, átölelem őket, majd úgy pislogok a másik felé és elhangzik tőlem végül az a bizonyos köszönet is. Nem vagyok hálátlan.
- Azért remélem, hogy máskor nem kell, hogy sor kerüljön hasonlóra. – tehát máskor nem akarom, hogy bárki is a fejemben matasson. Rettentően kellemetlen volt és szeretném, hogyha a további emlékeim csakis a sajátjaim lennének. Nem kell, hogy még egyszer akár Perselus is betekintést nyerjen, ez még gyengébbé tesz, ezt pedig nagyon nem akarom. De ő vajon nem szeretne pihenni? Még le tudna ülni egy kis időre, így kérdőn nézek fel rá, amikor felém közelít, majd ahogy pálcáját felém irányítja, az első gondolatom ösztönösen az, hogy ismét az elmémbe akar belenyúlni, hogy ott felejtett el valamit, de amikor a sebek kezdenek el begyógyulni, azért némileg megnyugszom. Igaza van, túl sokat árulnának el.
- Pedig szívesen viselném a nyomodat. – egy aprócska mosoly most mégis csak megjelenik pofimon, miközben felnézek szemeibe, de tudhatja, hogy értem én, hogy miért tünteti el őket, nem is azért mondom, egyszerűen csak jönnek a szavak. Jól esett kapni őket, de tudom, hogy máskor is lesz rá alkalom.
- Persze, érthető. – így utólag belegondolva kissé még meg is lep az, hogy ilyen nyomokat hagyott rajtam, ahogy én is rajta, hiszen még soha se éltem át ilyesmit, a csókok nem jártak nyomokkal a múltamban, most pedig… némileg eldurvult a helyzet, mégis, élveztem. Ki tudja, hogy mikor lesz ismét lehetőségem arra, hogy a közelében legyen…
- A szombati büntetőmunka előtt találkozunk kettesben? – ártatlan kérdés ez a részemről, mivel csak szeretnék tisztában lenni vele, hogy ő kíváncsi-e rám hamarabb is vagy addig neki megfelelnek a tanórák, aztán a büntetőmunka, utána meg… ki tudja, hogy mikor szeretne látni. Nem fogom ráerőltetni a társaságomat, így elfogadom azt, amit szeretne, de nem akarok feleslegesen várni és reménykedni, hogy vajon mikor utal rá, hogy menjek be hozzá vagy valahova, ahol picit együtt lehetünk, tehát így a tiszta, hogy most rákérdezek erre.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-04, 00:34





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Nem érzi szükségét, hogy bármit is magyarázzon a patrónust illetően. Útjára engedi a jószágot, s még egy darabig szemléli is a pontot: azt, ahol az őz kilépett a házból. Úgy tűnik, ő lát ott valamit, vagy csak emlékei ragadták el, akárhogy is, merengéséből Astrid hangja emeli ki, így fordul hát feléje.
S bár talán egyértelmű, hogy a lány elkapta az őz sutát, talán nem is annyira kézenfekvő, hogy így lehetett, akárhogy is: nem fűz hozzá sem magyarázatot, sem mást. Nem kezdi el részletezni, mit látott a lány, vagy, hogy kihez tart és miért. Nem tartozik rá, nincsenek olyan viszonyban, hogy az élet minden apró részletéről beszámoljon. Kész.
Főleg nem erről, hiszen az őz... Az az őz... Az Ő. Az Lily.
- Nem kell mindig pontosan tudnod, mit akarsz. A céltudatosság idővel jön magától, ha tisztává válnak a célok... De néha kellemesen hat a semmittevés. - jegyzi meg, s tekintetével követi a lányt.
Persze azt ő is tudja, hogy a lánynak nem lesz ideje teljesen kipihenni magát, ez tény, de igazság szerint valahol ennek örül is: így zaklatott, ezért aztán hitelesen adhatja elő azt, hogy megrázkódtatásai friss élményként, friss traumaként hatottak rá, és nem egy múltbéli sokkról beszél majd, kipihenten, és összeszedetten. Persze ebbe nem megy bele, az talán túl tapintatlan lenne a részéről.
- A legtöbb ember elméje egyedi... Így, vagy úgy. Idegen környezetben, más mechanizmusok szerint dolgozó közegben mindig nehezebb felépíteni valamit, mint otthon... - von vállat - De ha megígérek valamit, az úgy is lesz. Arról nem volt szó, hogy bárkinek is legyen pihentető, vagy kellemes. - mormolja. De eztán végül csak biccent. - Szívesen. - feleli, ámbár a szó maga üres. Nem mondja, hogy nincs mit: talán van. Igaz, a szívesen szó üressége fakadhat a puszta fáradtságból, habár nem enervált igazán.
Arra nem tér ki, hogy mennyiben tartotta be a szavát. Igazság szerint csak a
fal megépítését ígérte meg, a többit inkább csak ráhagyta a lányra, az nem ugyanaz... Nála legalábbis. Meg aztán, nem hazudik ő teljes mértékben: jöttek vele szembe kéretlenül is emlékek, néha, ha a lány nagyon igyekezett valami másra koncentrálni...
Akárhogy is, a lány kérdésével szinte egyidejűleg indul meg felé, s áll meg mellette.
- Nem, még van, amit kifelejtettem. - közli, s előhúzza pálcáját újfent. - Nem végzem félmunkát. Soha. - közli, s eltünteti a tegnap este, illetve ma reggel nyomait: a kiszívott nyakat, például, épp úgy, mint az esetleges harapások, karmolások nyomait. Egyébként ezt majd magáról is eltünteti, látható helyekről mindenképpen - Ha a támadás nyomát eltüntettem reggel, alighanem ez sem maradhatott. - mormolja tehát.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-03, 21:02


Piton & Astrid


Nincs szükségem semmire, csak egy kis nyugalomra, így nem kelek fel egy ideig az asztaltól, csak szemeim lehunyva mélyeden el gondolataimban, majd végül erőt veszek magamon és csatlakozom ismételten a férfihoz. Lesz alkalmam bőven átgondolni mindazt, amit látott, mindazt, ami kettőnk között történt, de most nem érzem úgy, hogy erre sort kéne kerítenem, így indulok meg a nappali felé, majd veszem észre azt a bizonyos patrónust is. Láttam már ilyet, hogy így üzentek valakinek, de nem érzem úgy, hogy rá kéne kérdeznem az üzenetre, ha Piton akarja, hát majd megosztja velem, ha pedig nem, akkor úgyse fogja, felesleges kérdésekre most egyébként sincs energiám. Inkább felteszem a férfinek a kérdést, hogy mit szeretne csinálni a maradék időben, mert eddig mindig oly céltudatosnak tűnt, de most nagyon úgy tűnik, hogy nincs semmi dolga, teljesen ráér, sőt, még rám is bízza, hogyha szeretnék valamit, még most álljak elő vele.
- Nincs semmi… nem tudom, hogy mit szeretnék. – végül hallgatok a másikra, odasétálok a kanapéhoz, cipőimet leveszem, majd lábaimat felhúzva kuporodom oda a kanapéra. Jó lesz az most nekem, teljesen, és talán igaza van, megpróbálhatnék egy picit pihenni, de az idő túl kevés hozzá, ha pedig visszaértünk, minden ránk fog zúdulni.
- Köszönöm, hogy megcsináltad a falat, látom rajtad, hogy neked se volt túl kellemes és hogy elfáradtál. – pillantok felé, mivel az előbb még csak meg se köszöntem, pedig ez igazán kijárt volna neki. De most pótlom ezt a dolgot, de mosolyogni képtelen vagyok, csak barna szemeimmel a másikat fürkészem, mintha próbálnék a fejébe látni. Oly jó lenne tudni, hogy mit gondol… rólam, az emlékeimről, mindenről. Mégse kérdezek rá, nem akarok, nem akarok most negatív feleletet kapni, így hát jobb a hallgatás. Nem volt jó ez az egész, főleg az a kellemes reggeli szeretkezés után, túl sok emléket kellett újból átélnem, és ki tudja, hogy mik kerültek még elő, amelyek elkerülték a figyelmemet. De vajon Piton tényleg betartotta a szavát? Nem kutakodott? Valamiért... kinézem belőle azt, hogy némileg azért körbenézett, végtére is, most volt alkalma rá.
- Te nem akarsz pihenni? - ácsorogni fog vagy esetleg helyet foglal valamerre? A kanapén, mellettem is akad még hely, de direkt nem utalok arra, hogy üljön le mellém, nem tudom, hogy akarna-e, tehát majd eldönti ő, hogy mit szeretne, így a legjobb.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-02, 00:54





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Végignézi hát mindazt, amire még kíváncsi, s noha akadna még, ami érdekli, ó, hát hogy is ne akadna, de... Egyelőre ennyi. Az idő szűkíti mozgásterét, több irányból is: egyrészt a lánynak se tűnhet fel mindez, bár ez a kisebbik gond, másfelől vissza kell érniük a kastélyba is időre, hiszen még a reggeli előtt neki például még Dumbledore-hoz is idejében fel kell mennie. Ez pedig már sürgetőbb dolog, hiszen míg a lány elől el lehet rejteni az idő múlását, hogy mennyi idő is telik el a fal elkészülte és a távozás között, de Dumbledore-t már nehezebb lenne efféléről meggyőzni. Habár nem ígért semmit még, nem jelzett az igazgató felé, mégis: magában már döntött, meghatározta a mai nap menetét, nem szívesen térne el a tervtől. Azzal borulna a végén az egész napirend, ami nem lenne épp a legjobb.
Így hát csak annyit tekint végig, amennyit az időbe bele tud suvasztani, de egyelőre ez éppen elég; így is annyi dolog kerül a kezébe, amennyi egy időre elégséges lesz. Így van. Azt épp nem bánja, hogy tárgyi vágy nincs, ahogyan a félelmek közt is bár feltűnik egy-két dolog hiánya, avagy másokat irreálisnak tart, nem számít. Most nem ez a fontos.
Így hát csak bejelenti, hogy vége, kész: már, amikor már valóban elkészült. Ő maga amúgy is elfáradt kissé, falakat felhúzni nem könnyű dolog, főleg nem az, ha az ember tökéletesen akarja azt kivitelezni, megkonstruálni, tesztelni. Hát még, ha mindezt idegen elmében teszi: nem csak, hogy idegenben, de ráadásul olyanban, amit nem ismer igazán behatóan. Hisz az még csak egy dolog, hogy nem sajátja, ha minden nap játszadozik vele, de nem ez a helyzet.
Pedig mára még rengeteg dolga van.
Akárhogy is, magára hagyja a lányt, had rendszerezze a gondolatait, igyon egy pohár vizet, kávét, akármit. Ő pedig kilépdel a konyhából, a nappaliban megállapodva, valahol középtájt, s némi tűnődés után össze is áll benne a megfelelő mondat, mellyel útjára bocsátja az ezüstszín őzsutát. S valóban, a lány még épp lekaphat a tekintetével valamit: egy ezüstös lényt, ha nem is beazonosítható egyből, hisz enyhén világítani látszik, de bizonyos, hogy élőlény, ahogyan az is, hogy vonul: elrúgja magát a talajtól, kecsesen robbanva ki helyéről, s átrepül a falon. Hogy onnan merre, hogyan tovább, az jó kérdés.
Ő maga nem fordul meg, megbűvölten nézi a falat, ahol a lény eltűnt az előbb: úgy tekint oda, mintha látna valamit ott: valamit, amit csak ő maga láthat. De aztán megrezzen az elhangzó kérdés nyomán, s megfordul, s a lányra függeszti tekintetét.
- Semmi, nincs semmi halaszthatatlan dolgom, legalábbis semmi olyan, ami ne várhatna holnapig, ha már eddig is várt. - közli. Nem mondja ki, de egyszerűen csak fáradt: már most rémesen elfáradt, és még vár rá egy nem túl kellemes csevej az igazgatóval, egy raklapnyi tanóra, amit meg kell tartania, Lupin bájitalának egy-két apró részlete, hogy holnapra elkészüljön, és... Az este. Nem teheti meg, hogy ostobaságokkal fárasztja magát, egyszerűen a pihentető semmittevésre voksol.
- Hacsak nincs valami, amit még szeretnél megejteni az indulás előtt, persze. - teszi hozzá. A hangja amúgy nyugodt, és egész barátságos, nem olyan távolságtartó és rideg, vagy kifejezéstelen, mint az iskolában lenni szokott, habár nem is olyan épp, mint az erdőben volt a két férfivel szemben. Habár az talán nem is volt valós... Emlékezvén arra, amilyen hangnemben a társalgás vége felé társalgott velük. - De máskülönben egyszerűen csak pihenj, itt és most háborítatlanul megteheted... Az iskolában már nem biztos.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-01, 22:43


Piton & Astrid


Egyáltalán nem nevezhető kellemesnek számomra a folyamat, amikor Piton betekintést nyer az elmémbe, túl sok mindent lát, túl sok mindenhez fér hozzá, én pedig próbálok ellenkezni is nemsokára. Nem akarom, hogy minden részletet tudjon, minden apróságra felfigyeljen, de hiába a gyenge ellenkezés,  mindez semmit se ér. Nem vagyok teljesen képben, hogy mit néz meg és mit nem, de vannak dolgok, amiket én is látok, azt pedig bizonyára ő maga is… A fal készül, épül, majd teljessé válik, de eközben a férfi tovább kutakodik, én pedig már nem érzékelem azt, hogy más is érdekelheti…
A vágyak is tehát nemsokára felszínre kerülnek, amelyek közé tartozik a boldog család, a testvéreimmel való jó viszony, egy kellemes karácsony, ahol Quinn is ott lehet velünk, ahol minden rendben van. A szüleim élete… Nagy dolgok, melyeket kisebbek követnek… Kirándulások, utazások, tengerpart, ahol oly rég jártam már, melynek már csak a közelsége is boldoggá tesz, hogy ott sétálhatok, mezítláb a puha homokban, miközben szőke tincseimbe belekap a szél. Tárgyi dologra nem igazán lelni, mindenem megvan, amire szükségem van, nem vágyom én kifejezetten valamire, inkább új élményekre… szeretetre, de arra nagyon. És Perselus természetesen saját magát is láthatja itt, vágyálom, a viszonzás reménye, hogy talán tényleg megéri küzdeni, hogy egyszer talán máshogy lesz. És hogy mi lehet még itt? Egy vacsora… Perselussal karácsony estéjén, édes-kettesben, kellemesen, mindenféle negatív hatástól mentesen. De ez már tényleg mélyen van, talán magamnak fel se merném vetni, oly nagyon lehetetlen az, hogy mi ketten romantikázzunk, mint egy normális pár.
Félelmeim is vannak, ahogy vágyaim is, félem a halált, bármily közel is kerültem már hozzá, félek attól, hogy komolyan bántsanak, hogy megerőszakoljanak – főleg az erdős jelenet után -, és igen, a halálfalóktól is félek most már, egyre jobban, ahogy a kemény szenvedéstől is. A szégyentől, hogy esetleg a családom szégyenkezni fog miattam, hogy nem sikerülnek úgy a vizsgáim, ahogy kellenek, hogy valamiben gyenge leszek és nem tudok teljesíteni az iskolában úgy, ahogy kellene… Félek viszont ugyanígy attól, hogy elvesztem egy családtagomat vagy a barátaimat, Perselust is féltem, hogy mi lesz vele holnap este, ahogy attól is, hogy megégetem magam vele, hogy kihasznál, majd pedig eldob, én pedig… szenvedni fogok. Fontos emberekre is rálelhet, a családom tagjaira, barátokra, akik között ott van Quinn és egy aurorra is, Chris-re, ki a családunk barátja volt és nem is olyan régen összefutottam vele. Kedvelem a férfit, nagyon, bár nem ismerem igazán, mégis, valamiért úgy érzem, hogy ő is fontos nekem.
Végül Perselus is úgy dönt, hogy végzett, hogy nem kutakodik tovább, így nemsokára a kellemetlen érzés eltűnik, ahogy ő is a fejemből, majd amikor magamhoz térek, azt érzékelem, hogy kezeimmel még mindig a karfát szorítom, szívem hevesen dobog az izgalomtól és a kellemetlen képektől, én pedig picit zihálva meredek a velem szemben ülőre, ki szintén fáradtnak tűnik. Kész… én is tudom, akár csak ő, de amikor szemeibe tekint, hirtelen jut eszembe mindaz, amihez hozzáfért, így csak picit szégyelve fordítom el tekintetem, inkább Perselus pálcáját kezdem el fixírozni, csak ne kelljen a szemeibe néznem. Végül persze elhangzik az a bizonyos megjegyzés is, melyet oly nagyon elkerülnék, így csak  nyelek egyet, de megszólalni képtelen vagyok már, mivel a feszültségoldás helyett inkább feszültséget kelt bennem. Nem mondok továbbra se semmit, hagyom, hogy távozzon és némileg jobban is leszek attól, hogy nincs mellettem. Csak lassan fordulok remegő lábakkal az asztal felé, majd arcom kezeimbe temetem. Jó ötlet volt ez? Nem volt más választásunk, muszáj volt elrejteni ezeket a gondolatokat, de most… annyira védtelennek érzem magam a másikkal szemben. Nem akarok arról beszélni, amit látott, én nem akarok semmit se beszélni erről, így ajkam is megremeg, majd pár könnycseppet el is tüntetek szemeimből, nem kell azoknak kiderülnie. Kell egy kis idő tényleg, amíg rendbe szedem magam, ez után kelek csak fel az asztaltól, majd sétálok el a nappaliig, de az ajtóban állva még pont meglátom az őz suta távozó alakját. Felé tekintek kissé elmélázva, majd ez után dőlök lassan neki a falnak, kezeimet pedig lassan kulcsolom össze magam előtt, mintha csak védekezni szeretnék. Nem tudom, hogy mit kéne mondanom vagy tennem, valahogy most… minden kicsúszott a kezeim közül, tényleg idő kell. Annyira, de annyira akarok mondani valamit a férfinak, én készülök rá, néha rá tekintek, néha elnézek róla, de valahogy… nem jön ki hang a számon, fogalmam sincs, hogy mit mondhatnék.
- Mi a terved indulásig? – csak sikerül nagy nehezen kiböknöm hosszabb hallgatás után egy értelmes kérdést, így végül magamat is ráveszem arra, hogy ismét a fekete szemekbe nézzek. Még negyed óránk van körülbelül, addig talán van valami dolga még? Vagy csak nézzük egymást? Valahogy nem érzem úgy, hogy a közelségemre vágyna, azok után, amiket látott… örülök, ha egyáltalán máskor is kíváncsi lesz rám és nem hajít el azonnal, katasztrófa vagyok.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-12-01, 01:50





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Így van. Ne vegye magára. Talán hozzátehetne még mást is, talán megmagyarázhatná a dolgot, indokokat, érveket rakhatna mögé, de... Jó ez a feltételes mód. Megtehetné, de nem fogja. Nem olyan figyelmes ő, hát ez van. Eddig sem is volt, hát ezután sem lesz. Ritkán ad és keveset, ez jelen pillanatban túlmutat azon, amit adni képes.
Nem számít, a lány gondol, amit akar, az efféle apróságokkal neki magának kell megbirkóznia. Ez van.
Nagyon nem is foglalkozik már a témával igazából, a társalgás lényegibb része a konyhában folytatódik, de talán az még lényegibb, ami a társalgás után következik.
S ugyan a lány itt-ott felmutat kisebb-nagyobb ellenállást, az igazság az, hogy őt ez a legkevésbé sem hatja meg. Elég gyakorlott legilimentor, hogy ez számára ne okozzon nehézséget, ha nem így lenne, akkor nemes egyszerűséggel leigázná a lány tudatát, és megbénítaná a művelet befejeztéig. Egyszerűbb lenne, de nincs szüksége ilyesmire, a lány számára pedig talán barátibb így, mint egy teljes rabiga mellett. Így többé-kevésbé lehetőséget kap, hogy rálátása legyen a dolgokra, még, ha nem is mindig, és nem is mindenre. Egyes dolgok rejtve maradnak, így ha mást nem is, a rémes gondolat ott lebeghet: talán a férfi látott mást is. Bármi mást, amit esetleg nem kellett volna... Amit nem akart volna neki megmutatni, hiszen honnan tudhatná, hogy nem így van?
A biztos tudás hiányában csak emlékek pörögnek, némelyik újra előkerül, mások csak egyszer bukkannak fel, egyesek teljes egészében a fal mögött végzik, míg mások csak részeiben, darabokban, egyeseknél csak a hozzájuk tartozó érzés, érzelem, másoknál csak egy pillantás.
Ugyanígy a férfire irányuló érzések egy része is a fal mögé kerül, bár a szimpátia egy része kívül marad: tudható ez, a teljes mértéke ugyan nem. Így halad, apránként, módszeresen, s néha talán felbukkannak ne témába vágó részletek is, azokat félresepri, még, ha talán bele is pillant épp.
A látott emlékekre, érzésekre, érzetekre amúgy nem reagál, nem teheti, és tudja ő a dolgát, a szerint jár el, lassan, aprólékosan és pontosan.
S, ha végzett, akkor a falat tökéletesíti, a később bejutó dolgok mibenlétét határozza meg, és a biztosítja, hogy bármi, ami ide bejut, kifelé már ne mehessen, még akkor sem, ha a lány úgy akarná. Persze a lány hozzáférhet majd az itteni dolgokhoz is, sajátjaiként kezelheti, nehézség nélkül. De sem befelé, sem pedig kifelé nincs út, azt leszámítva, amit előzetesen ő maga adott meg...
Eztán csend. Megtévesztő csend: a fal kész, az emlékek a helyükön. Hiszen nem volt sok, a kapcsolat elején tartanak, a fal maga jól átgondolt, és gondosan felépített, jól elrejtett. De...
Talán mégsem végzett. Ezúttal azonban már titokban mozdul tovább, a lány figyelmét elkerülendően tesz meg még pár lépést: Noha már pontosan tudja, mit gondol róla, milyen véleménye, vágyai vannak, mennyire manipulálható, de... Megtekinti azt is, mi az, amire vágyik. Apróságokat is keres, nem csak nagy, elérhetetlen, távoli vágyálmokat, de azokat is.
S még valamit... Félelmeket, és azt, kik fontosak a lánynak, ezért, vagy azért: már a nyilvánvalókon túl, nem a testvérei, vagy önmaga érdekli. Bárki más.
Rossz, kellemetlen vagy kínos élményekből egy-kettőt már látott, mikor az első, gyengébb védelmet felhúzva a mögé terelt párat, különösebb válogatás nélkül, azokkal nem törődik, s túl sokáig talán az időt sem húzza. Ha ezzel készen van, hát még egyszer a falra irányítja figyelmét, de ezúttal már egy viszonylag erőteljes és jól célzott csapást mér rá, majd ha az kitart, hát minden további nélkül helyrehozza az okozott károkat: s, ha esetleg felmerült bármilyen gyenge pont, ami eleddig elkerülte a figyelmét, hát arra is kitalál valamit... De eztán a szorító erő, amit a lány érezhet, megszűnik. Paradox módon most, a megszűnése mutat rá, hogy egyáltalán volt, de ezzel együtt megy a kellemetlenség, a feszültség - vagy legalábbis az a része, amit a férfi puszta jelenléte generált -, s ami marad mögötte, az egyfajta fura, mentális fáradtság...
Ő maga hátradől közben, s lehunyja szemeit. Pálcája az asztalon, közvetlenül előtte, keresztben pihen, ő maga egy hosszú percig nem moccan ,s nem is szól. Tán elfáradt ő is?
Majd csak felpillant, jól láthatóan gondolataiba réved, valahol teljesen máshol jár: talán az imént látottakat, tapasztaltakat rendezi magában? Alighanem.
- Kész. - jegyzi meg azért,mintegy mellékesen, habár ez alighanem egyértelmű. Eztán viszont tekintete ismét a lányéba fúródik, már, ha az nem fordítja el persze, s elgondolkodóan szemléli őt. Ajkain kissé gunyoros félmosoly suhan át.
- Tehát mégiscsak mazochista vagy... - ragadja meg a lényeget. Vagy csak a feszültséget oldja? Akárhogy is, eztán csak legyint, nem fontos, majd erre visszatérnek egyszer talán, de majd máskor.
- Van még úgy... Húsz percünk indulásig. - jegyzi meg, s feláll. - Hagylak addig... Rendezd a gondolataid. - felveszi pálcáját, s minden további nélkül indul kifelé, alighanem így látja a legjobbnak... Habár van talán némi kérdő él szavai mögött, marad, ha a lány igazán akarja, de ha nem tartja fel, hát kilép a konyhából.
Ha nem tartja fel, akkor kiérve a nappaliba küld egy újabb patrónust Dumbledore-hoz: azt, amely arról tájékoztatja, hogy még a reggeli előtt beszélniük kell, legyen az irodájában. Nem mond részleteket, hisz az esetleges illetéktelen fülek veszélyesek lehetnek. Hisz nagyjából időben vannak: így hát szótlanul idézi meg az ezüst őzsutát, ki kérdés nélkül tűnik el a falon keresztül... Sietős neki.
Persze, ha a lány marasztalja, az egy másik kérdés... Akkor nem üzen, többek között. Egy bizonyos: itt és most, egyelőre nem teszi szóvá azt, aminek most birtokába került, azt, amit tapasztalt. Talán, ha a lány szóba hozza... De addig nem. Tiszteletben tartja, hogy van, ami alapvetően nem tartozott rá: ettől még a birtokába került, és igazság szerint felhasználni nem lesz rest, ha úgy alakulna. De az egy másik rész.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-30, 18:16


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Ne vegyem magamra… ismét ezt mondja, mintha ez olyan egyszerű lenne, pedig nem az, nagyon nem. Magamra veszem, mivel engem érint, de nem mondok semmit mást erre és még csak nem is biccentek, inkább próbálom magamban lerendezni a dolgot. Én szeretnék máskor is vele aludni, hozzábújva ébredni, de ezek ismét csak olyan dolgok, amelyeket tőle talán tényleg nem kaphatok meg. Ő egy tanár és egyébként is, Perselus megmondta, hogy ne várjak tőle sokat, én mégis beleegyeztem ebbe, míg egy másik sráctól talán sokkal többet is kaphatnék. De nem baj, hamar tovább fogok lépni ezen, nem probléma.
A konyhában folytatódik tovább a reggel, ahol miután tisztázzuk a fontos dolgokat, megkezdjük a falak felhúzását. Vagyis pontosabban Piton kezdi meg, hiszen én magam nem tudok túl sokat segíteni neki, egyszerűen csak annyit, hogy nem ellenkezem és próbálok én is az emlékekre koncentrálni, akkor talán tényleg könnyebb lesz. Tekintetünk tehát összefonódik, nálam pedig a külvilág eltűnik, mintha soha ott se lett volna. Csak azokba a csodás, fekete szemekbe nézek, miközben már fel se fogom, hogy a pálca megkezdi varázslatát. Eleinte még nem érzek semmit, még nem tudom, hogy mi történik, így bár feszülten, de mégis valahol nyugodtan ülök a székben, majd amikor megkezdődik a változás, én magam is elmémben próbálok kutatni, mintha csak figyelemmel tudnám követni a férfi tetteit, de persze ez nincs így. Az emlékek hol megjelennek, hol eltűnnek, hol közel kerülnek, hol pedig távolra. Furcsa és egyre kellemetlenebb ez az érzés, így picit megfeszül testem, kezeim is a karfára markolnak, de próbálok még mindig nyugodt maradni, ami akkor ér véget, amikor az erdei eset is előtérbe kerül. Ismét látom az ismerős fákat, a két férfit, szinte átélem azt, ami történt, a rettegést, a megaláztatást… majd Perselus jelenlétét. Oly sok minden kavarog bennem azt illetően, hiszen először egy reménysugár volt az érkezése, majd kezdtek kétségek gyötörni, végül megmentett és elhozott magához és oly gyönyörű volt minden… az övé lehettem, csak az övé. De az, ami az erdőben történt… nem, arról nem akarok mesélni, nem akarom, hogy bárki megtudja. Testem picit megremeg, miközben próbálok másik emlék után kutatni, de a fal mögé azok az emlékek és érzések kerülnek, amelyeket más nem láthat meg, így hirtelen kerül elém Piton, eleinte a tanórák, ahol egyre többször figyelgettem, majd a nagyteremben és a folyosókon való rövid találkozások, végül a konyha is, ahol az a bizonyos csók elcsattant és ezt követően rögtön egy másik eset is, egy másik srác, ki az első csókomat lopta még az iskola udvarán. Milyen más volt a kettő, éreztem, hogy melyik kell nekem, az, akivel később, a következő képen már egymásba gabalyodunk egy sötét hálószobában. Szívverésem is némileg felgyorsul, miközben szinte átélem azt, ami akkor történt közöttünk, azt, amit akkor éreztem, a nyugalmat, a szeretetet, a törődést. A szavai mind-mind megnyugtattak, minden oly jó volt és érzem, hogy képes lennék teljes szívemből szeretni a másikat, már most is törődni akarok vele, reménykedve, hogy egyszer engedni fogja. Ezeket persze Piton is most megláthatja, pedig nem kéne, mindent nem lenne szabad…
A kép viszont hirtelen változik, a boldogság után egy temetőbe érkezünk, ahol a szüleim sírja előtt zokogok és ígérem meg nekik, hogy megbosszulom őket, hogyha lehetőségem lesz, visszahozom őket az életbe. Egy kislány gyenge esküje, melyet mégis oly komolyan veszek és bár ismét visszatérünk a konyhába, amikor Piton közölte velem, hogy ez mennyire nem jó ötlet, hogy a halottnak halottnak kell maradnia, én mégse tudom ezt elfogadni, nem tudok beletörődni, még nem. Talán majd a bosszú segít… talán nem.
A testvéreim is előkerülnek, eleinte a boldogság, amikor a család még együtt volt, majd pedig az, hogy egyre inkább széthúztuk, én pedig nem vállaltam azt a szerepet, amit elvártak volna tőlem. Nicolasra zúdítottam mindent, ez pedig fáj, gyötör belül, mert tudom, hogy rosszul cselekedtem. Azóta próbálok megváltozni, komolyabb lenni, felelősségteljesebb, de Lioval is oly nehéz volt a múltkor…
A következő kép viszont egy alagsori terem, mely üresen áll és állt már akkor is. A szüleim halálát követően nem sokkal ott sebeztem meg magam, a terem teljesen véres lett, én pedig csak megbabonázva néztem, ahogy kezeimből egyre több vér csordogál, míg el nem ájultam és a gyengélkedőben tértem csak magamhoz. Kevesen tudtak és tudnak még ma is az esetről, de a gyengélkedős kép után az ismétlésekre is sor kerül, különféle helyek, más vágó eszközök, máshol történő sérülések, még combomat is megvágtam annak idején.
~ Ne, elég lesz! ~ - nem akarom, hogy mindent lásson a másik, mivel szégyellem a gyengeségem… de az emlékek pörögnek. Büntetőmunka… én pedig tele reménnyel az újbóli találkozásunktól a csók után. Mégis, az a ridegség, ahogy velem viselkedett… jöttek a férgek, a fájdalom… a vér… Nem, nem akarom ezt tovább, most már testem is megfeszül ismételten, így kerülünk ide, Perselushoz, ahhoz a részhez, amikor nyakamat cirógatta meg körmeivel. Oly nagyon vágytam volna, hogy bántson, de egyben szeressen, akarjon engem… ez után pedig ismét a szexjelenet, amikor megfordult a fejemben némi durvaság, vér… kötözés, ahol nem én voltam a domina. Ezeket a gondolatokat még magamnak se merném beismerni, nem hogy ő láthassa őket, nem akarom, hiszen mit gondol majd ezek után rólam? Azt se tudom, hogy tényleg erre vágyom-e vagy csak az ismeretlen helyzet miatta gondoltam erre… Megpróbálok másik gondolat felé kalandozni, de oly nehezen megy, egyre inkább zavar ez az egész, hogy beengedtem az elmémbe.

//200. hsz, csak neked! *-*//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-30, 02:32





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Érzékeli, látja ő, hogy a lányt ez érzékenyen érinti a mondat, megingatja a fejét kicsit.
- Ne vedd magadra. - mormolja, de mást már nem fűz hozzá. Nem ellene szól, de még mit mondhatna? Nem fogja ezt körbemagyarázni, a lány vagy megérti, vagy nem. Gondol, amit akar, ő nem fog magyarázkodni. Ha rossz lett volna, nem akarna folytatást, de azt nem engedheti, hogy a fiatal nő itt csöveljen nála.
Több kockázattal jár az, mint ahogyan tűnik, és... Nem. Dumbledore nem hülye, egyáltalán nem az. Másoknak talán nem tűnne fel, de neki igen. Az meg, nos, pont elég. Habár igazság szerint fogalma sincs, hogy vajon az öreg rájött-e valaha is ezekre az apró kis játszadozásokra, s ha igen, miért is nem szólt?
Elég okos, szinte mindenről tud, azonban aligha hagyta volna mindezt figyelmen kívül, hiszen... Miért is tette volna? Viszont nehéz elképzelni, hogy szinte mindenről tud, és nem vette észre. Talán úgy volt vele, ennyi jár neki is, amíg jól csinálja? Érezte, hogy mennyire a végét járja ő, mármint mentálisan? Hogy mennyire igényli a szeretet, tudat alatt? Mert Dumbledore mindezt alighanem így fordította le a maga nyelvére... Vagy fene tudja, talán tényleg csak nagyon jól játszik, és tényleg jól elrejtette mindezt eleddig is? Így lesz eztán is, mindenesetre. Nem teregeti ki a lapjait, nem őrült meg. Épp ezért is, nem csinálna akkora baromságot, hogy itt éjszakázza rendszerint a lányt. Talán egy délutáni közös alvás beleférne, de... Az meg túl romantikus lenne. Efféléről nincs szó.
Akárhogy is, eztán néhány percnyi magány, majd a konyhai társalgás kapcsolódik, így a korábbi gondolatmenet némelyest megszakad. Lényegtelen is, igazság szerint, hiszen az elkövetkezendő feladat, az sokkalta fontosabb, és megköveteli a figyelmet, a koncentrációt.
A lány szavaira biccent. Ez egyértelmű, kérdés nélkül is tudta. Vannak momentumok, amik bár nem teljesen titkosak, mégis... Nem is annyira publikusak, hogy kifejezetten hangoztatni akarja őket.
És persze, hogy biztonságosabb lesz úgy, ahogyan kitalálta. Hiszen az első fal hiteles lesz, elfogadható, hogy a lány saját terméke, spontán és hirtelen, összecsapott védelem, de védelem... A butuska, kissé kellemetlen emlékek számára. És hihető lesz az is, hogy nincs is ott más érdekesség, jobb lesz másfelé kutakodni...
Épp úgy, ahogyan a lány számára is az, hogy ő maga sem fog túlzottan kutakodni. Vagy elhiszi, vagy... Nem, de nincs sok lehetősége.
- Csak természetes. - Feleli, de eztán a szavak, az egész környezet valahogy elúszik, a lány érezheti, hogy kissé elveszlik Piton tekintetében, hogy ha akarná, sem tudná megszakítani a szemkontaktust, rabul ejtették tekintetét, szó szerint. S bár a férfi mond valamit, a pálca mozdul, de nem hallani, az egyes hangok elsuhannak, értelmüket vesztik, mire a lányig eljutnak. Helyette csak nagyon fura érzés kerítheti hatalmába, valami nyugtalanító, de lehetetlenség lenne megmondani, mi az. Szinte nem is észlelni, hogy bárki is az elméjében járna: talán ez a legrémisztőbb az egészben.
Egyelőre. Igaz, a férfi nem is nyúl semmihez, úgymond, a lány elméjének struktúráját ,felépítését, logikáját tanulmányozza, szépen meghúzódva a háttérben. Gyorsan halad ugyan a megfigyeléssel, realizálással, de azért időigényes dolog ez, ripsz-ropsz pedig nem esik neki.
De ahogyan munkához lát, a lány minden kétséget kizáróan tudatában lehet annak, hogy valami történik: hogy egyes emlékei, érzelmei, érzései hirtelen távolinak tűnnek, mintha nem is a sajátjai lennének, de egy-két pillanattal később már az se egyértelmű, hogy mi is hiányzik igazán? Hiányzik-e bármi is? Nyomtalanul tűnik el mindez... Majd felbukkannak újra, ahogy a falon keresztüli átjárhatóság megszületik, és a lány előtt megnyílik az amúgy zárt ajtó.
Nem erős maga a fal, és itt-ott hézagos, a bentre zárt emlékek pedig a lány által kínosnak minősítettek közül kerültek ki, véletlenszerűen. Nem nézte meg őket különösebben, csak a hozzájuk csatolt érzés alapján szelektált. A lány maga is tud majd válogatni ezek közt idővel, úgyis: ez a fal engedi, hogy újabb emlék kerüljön ide, vagy távozzon, szándék szerint.
Ellentétben a második, sokkalta lassabban születő fallal, mely valahol az első mögött keletkezik, elrejtve az emlékek között. Ez erőteljes, masszív, és a lány maga tudatosan nem vihet be emléket, épp úgy, ahogyan kifelé sem hozhat: bizonyos megadott kritériumok szerint az egyes emlékek, pillanatok, gondolatok vagy érzések, érzetek maguktól fognak ide kerülni. A lány épp hozzájuk férhet, ismeri és tudatában van mindegyiknek, de nehezebben változtathatóak, vagy kombinálhatóak kint lévő emlékekkel.
A lánynak persze bejárása van eme fal mögé is. A fal maga dinamikus valamelyest, képes csekély mértékű regenerálódásra egy támadást követően, és a lány mentalitásával némileg alakulni, formálódni, így alkalmazkodva a bekerülő emlékek, érzelmek, érzetek, s egyebekhez épp úgy, mint az azt körülvevő struktúrához, amely az elmét jellemzi, lazán belesimulni, így önmagát elrejtve. Persze alkalmazkodóképessége korlátolt, de bizonyos határokon belül nem szab gátat a lány fejlődésének, változásának. Persze, nem jellembeli változásról van szó, a gondolati struktúra, az elme elrendeződése, felépülése ritkán változik meg, szélsőségesen meg még ritkábban, így emiatt nem aggódik különösebben.
Ha a fal felépült, célirányosan húz be oda, a fal által körülölelt, elzárt területre emlékeket, érzelmeket, érzeteket, alaposan megrágva, mi az, ami kívül maradhat, és mi az, ami nem. Így például az erdei jelenetnek mely része kerülhet kívülre, s mely nem, az elrejtett részletek helyén a külső szemlélő számára homályos, zavaros katyvaszt generál: egy sokk hatása alatt lévő nő képét, semmi mást. Egy olyanét, aki zavarosan, foltokban képes csak visszaemlékezni, és az sem teljesen egyértelmű, napközben volt ez, este, vagy pont, hogy kora reggel... A lány épp láthatja az eredeti emléket, tisztán és világosan, de valahol a tudatában ott lesz a hamis kép is: kicsit eltemetve ugyan, hiszen nem szívesen idézett kép...
Persze lehet, hogy közben szembeakad egy-két kéretlen emlékkel, vagy emlékfoszlánnyal, nem kutakodik célzottan, de eleve megvizsgálja, mit pakol honnan és hova, miért, s, ha valami szembejön, tán a lány maga sodorja útjába, hát azt is megvizsgálja épp. Hiszen, itt a remek lehetőség, és él vele, főleg, hogy van lehetősége félig-meddig rejtve tenni ezt...


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-29, 22:38


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Őszintén szólva örülnék, hogyha lenne még ilyen nap, mint ez a mai, legalábbis abban a tekintetben, hogy egymás mellett ébredünk, mondjuk itt, nála. Nincs kifogásom a hely ellen, tényleg jó lenne máskor is mellette aludni, így fel is vetem az ötletet, de amikor elutasít, elég rosszul érint hirtelen, mégis, próbálom arcomra nem kiültetni érzéseimet.
- Értem… - bököm ki halkan, miközben tekintetem is elkapom a másikról. Pedig azt hittem, hogy ő is élvezte a reggeli ébresztőt, hogy neki is jó volt, megismételné máskor is, de ezek szerint úgy tűnik, hogy mégse. Ő mondta, hogy nem kívánja, hogy ez rendszeres legyen, nekem pedig most nem esik túl jól ez a visszautasítás, de nincs mit tenni ellene. Ő dönt itt a legtöbb dologról és nem én. Jobb is, hogy van pár perc, amit külön töltünk, így picit át tudom gondolni az okokat és persze van értelmes magyarázat is erre, hogy miért ne akarná a közös reggeleket, de bennem van az is, hogy talán mégse volt neki ez olyan jó, mint én gondoltam vagy már most túl sok voltam neki. Elég viszont a felesleges gondolatokból, ideje kimennem hozzá a konyhába, így ott találkozunk ismételten, ahol hamar rátérünk arra, amire tegnap megkértem. Fontos, hogy mindent jól csináltunk, így miután befejeztem azt, amit úgy érzem, hogy el kell mondanom neki, hirtelen moccanok meg, jelezve, hogy lenne még valami.
- Illetve azt, ami az erdőben történt, amit te elárultál magadról nekem, azokhoz se kéne, hogy hozzáférjenek. – gondolom nem akarja azt, hogy általam többet tudjanak meg róla, mint ő szeretné. No de ezzel talán tényleg vége, minden fontos dologról Perselus is tud, hiszen leginkább ezt a kapcsolatot kellene titokban tartanunk, a két fal ötlete pedig nem tűnik rossznak, egyáltalán nem. Bólogatok is hozzá, jelezve, hogy értem azt, amit mond, de remélhetőleg senki se akar majd az elmémben turkálni.
- Így talán tényleg biztonságosabb lesz. – utalok rá szavakkal is, majd végül tényleg próbálok ellazulni, ahogy azt a férfi kéri, szép szemeimmel pedig az övéibe nézek. A pálca is előkerül, így csak egy pillantást vetek rá, miközben egyre jobban izgulni kezdek, sőt, egy icipicit azért félek is, senki se látott még ennyire belém és én is érzem, hogy ez mennyire nagyon veszélyes.
- Igyekszem. De ne kutakodj… kérlek. – nem szeretném az egész életemet teljesen elé teríteni, mert bár megbízom benne, de igen, akadnak olyan dolgok, emlékek, gondolatok, amelyeknél szeretném, ha csak az enyémek maradnának. Tenyereim is picit izzadnak, miközben lassan kifújom a bent rekedt levegőt, majd várom, hogy a pálca rám szegeződjön, miközben elmerülök a fekete íriszekbe. Milyen szépek még mindig… de nem, koncentrálnom kell, remélem, hogy minden rendben fog zajlani.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-29, 22:02





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Az első témára nem reagál már. Épp eleget beszéltek róla, túl is ragozták tán - ettől még kicsit bántja a dolog, mert úgy érzi, hogy nem csak, hogy eltért a megszokott sémától, de talán labilisabb lábakra is helyezte a kapcsolatot, mint általában.
Na nem baj, már így alakult: igazság szerint így talán még jobb is, hiszen érdekesebb, izgalmasabb lesz a játék, elszakad a megszokott rutinszerűségtől, a szinte már begyakorolt mondatoktól, gesztusoktól.
Új lehetőségek, kísérletezgetés, a megtévesztés, átverés gyakorlása, tökéletesítgetése, szép lehetőség, könnyed kalandokkal, és élvezetekkel egybekötve. Csak a szélsőségeket kell elkerülni, a hibát nem engedheti meg magának. Minden mást azonban szinte örömmel üdvözöl.
Egy ideig szemléli a lányt. Lehetne... Persze, de sok lenen az egybeesés. Mindketten eltűnnek egy-egy napra? Nála persze nem feltűnő, megesik időnként, hogy kimarad estére, de a diákok esetében ez feltűnőbb dolog, és jellemzően nem is különösebben örülnek neki, ha a diákok kimaradoznak, sőt... Hiszen felelősséggel tartoznak értük.
- Nem kívánok rendszert csinálni belőle, attól tartok. - közli hát. Nem hangzik igazság szerint rosszul, csábítja a lehetőség, de... A korral komolyság is jár, vagy ilyesmi. Felnőtt, és ideje felelősségteljes döntéseket hoznia. Annak idején erre nem volt képes, és meg is lett az eredménye, nem is egyszer.
Eztán a következő igazi kontaktus köztük azonban már csak a konyhában következik. Őt nem foglalkoztatja különösebben a Lupin-téma, bár magában piszkosul jól szórakozik a gondolaton, ahogy maga elé képzeli a férfi képét, ahogyan megkapja az igazolást, de ebbe nem megy bele. A véleménye ismert... Annyira, amennyire kell, mást pedig egyelőre amúgy se lenne hajlandó mondani. Egyelőre? Meglehet, hogy később sem lesz, de ez egy másik rész. Lupin abban a "kiváltságos" helyzetben van, hogy a múltjának azon darabkájához kötődik, oly szorosan, melyről nem hajlandó igazán beszélni, mert rosszul érinti őt. Lupinról épp beszél, ha kell, de az sem túl hízelgő a férfire nézve. Piszok nagy mázlija, hogy egyes dolgokat pedig nem mondhat ki...
Eztán azonban csak a lányra emeli tekintetét, ahogyan az belekezd, és érdeklődve hallgatja. Nem kommentálja az elsőt, csak biccent, majd a végén reagál az egészre, addig nem vág közbe, felesleges lenne.
Így hát csak végighallgatja a lányt, egy fél pillanatig tűnődik, majd csak biccent.
- Értem. Úgy döntöttem, hogy két fal lesz. - szólal meg lassan, merengve - Alap esetben a fal léte sem derülhet ki, ha pedig mégis, akkor az illető alighanem magától is megállapíthatja, hogy nem a te műved. - magyarázza lassan. Ez innentől egyértelmű következményeket sejtet: világos, hogy olyan dolgokat rejt a fal, amik érdekesek lehetnek, sőt... Olyan titkokat, amik még az amúgy magával a témával szemben érdektelenek figyelmét is felkeltheti. - Így létrehozok egy gyenge, tessék-lássék védelmet, ami akár egy ösztönös védekezés megnyilvánulása is lehet... Ezt kisebb-nagyobb, kellemetlen élményekkel fel is töltöm - habár némi gyakorlással talán te is tudsz majd ide emléket elhelyezni, ha nagyon akarsz -, ezek mögé rejtem a valódi falat. Így csak az lelheti meg, aki tudja, mit keres... - magyarázza. Világos innentől: aki tudja, mit keres, nos... Annál már csak a fal ereje, és az illető képességei, illetve a rendelkezésre álló idő kérdése minden. Ezzel már nem tud mit kezdeni... Hovatovább, nem is akar.
Az már túlzó paranoiáról árulkodna, az pedig benne nem dolgozik, legalábbis nem eléggé. Ezen ügyben legalábbis. Eztán viszont csak előhúzza pálcáját, habár még nem szegezi a lányra.
- Kezdjük! Folyamatos szemkontaktusra van szükség, ne is próbáld megszakítani. - közli egykedvűen. Nem, mintha meg tudná szakítani, amíg ő nem engedi... Ahhoz a lánynak több ilyen jellegű tapasztalatra lenne szüksége.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-28, 20:23


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Meglep, hogy Perselus ennyiszer lassításra hívja fel a figyelmemet, úgy, mintha ő bűnt követett volna el, elrontott volna mindent, pedig ez nincs így. Nem vagyok tapasztalt, nem tudom, hogy mástól mit várhatnék vagy éppen mit nem, de én boldog vagyok most, nekem megfelelt, és ez a lényeg. Amikor viszont hallom, hogy azért igyekszik majd figyelmesebb lenni, csak lágyan elmosolyodok, majd bólintok.
- Rendben van. – nem ismétlem el magam, úgy érzem, hogy felesleges lenne. Én már most is figyelmesnek éreztem, ahogy a lágy simogatása is az, szóval felőlem nincsen gond, de ha ő ennyire így gondolja, hát tényleg legyen még figyelmesebb, nekem az csak jobb lesz. És hogy lesz-e még közös ébredésünk? Én is tudom, hogy nem lenne egyszerű megoldanunk.
- Vannak más hétvégék is, akkor itt lehetnék, néha, ha te is szeretnéd. – utalok rá, hogy mindent meg tudunk oldani, csak kellően akarnunk kell. Na de tényleg ideje haladnunk a nappal, mivel nemsokára vissza kell majd mennünk a Roxfortba, így nincs mit tenni, fürdenünk kell. Perselus már gondolatban rég máshol jár, így sietve végez előttem és csak a konyhában futunk össze ismételten, ahol csendben fogyasztom el a nekem kikészített kávét, majd ez után a bájitalt, végül pedig az igazolást is elteszem, mely majd Lupin-é lesz. Biztosan meg fog majd lepődni a férfi, hogy nem a saját házvezetőm kér el óráról, de egyelőre nem szándékozom majd magyarázkodni, nem kell, hogy mindenki megtudja azt, ami történt. A kellemes percek viszont a végére közelednek, elérkezünk a tegnapi kérésemhez is, így hát ideje felépítenünk azt a bizonyos falat is, melyről sejtem, hogy nehéz lesz, de fontos, nagyon-nagyon fontos, hogy sikerüljön.
- Igazából sokat gondolkodtam a nem veled kapcsolatos emlékeimen, de úgy érzem, hogy azokból csak annyit kéne elrejteni… - kezdek bele, mert ez nem túl egyszerű a számomra, de lassan szép szemeim Pitonéra vándorolnak. – Hogy megpróbálnám visszahozni őket. Tudom, hogy ezt már megbeszéltük, én pedig átgondoltam a szavaidat, de ha már falat építesz, akkor magát az ötletet se kell senkinek se meglátnia. – és ez után hamar folytatom, nem szeretném, hogyha Piton kommentálnál a dolgokat, az csak nehezebbé tenné a helyzetet. A vágásokra nem térek ki, arról a gyógyító és a házvezetőm is tud, felesleges lenne el is rejteni őket, szóval inkább ideje kettőnkről beszélni.
- Veled kapcsolatban pedig szerintem te is tudod, hogy minden érzést és gondolatot el szeretnék rejteni, ahogy azt is, ami kettőnk között történt. Mindenki higgye csak azt, hogy egy diák vagyok a többi közül, aki úgy néz rád, mint a tanárára, nem több, de annyit még láthatnak, hogy nem tartok tőled és nem is utállak, sokakkal ellentétben. – ennyi talán elég lesz, én most legalábbis még így gondolom, mert akkor végülis minden más rejtve marad. Ez után dőlök csak lassan hátra a székben, majd egy halkabb sóhaj után lazítom el testem és próbálom elmémet is nyitva tartani és ha nekikezd a varázslásnak, akkor nem befeszülni és ellenkezni. Minden nyitott ajtó tehát az elmémben a férfinek, ahol tényleg láthatja azt, hogy nagyon is kedvelem őt, jobban, mint ilyen rövid idő alatt kéne. Már most érzem, hogy kötődöm hozzá, ahogy azt is, hogy bízom benne.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-25, 22:48





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Végighallgatja a lányt, némán, de sokat nem tűnődik annak szavain. Halkan felszusszant, majd csak végigsimít ujjaival a lány oldalán, kissé szórakozottan.
- Mégis úgy érzem, kicsit talán... Kapkodó ütemet diktálok, nézd el nekem. Örülök, hogy nem bánod, de majd igyekszem én is... Figyelmesebb lenni, vagy efféle. - mormolja, de nem úgy tűnik, mint, aki komolyan emészti magát mindezen: talán a lány szavai értek célt, s nyugtatták meg kellőképpen.
- Kétlem, hogy túl sok estét tölthetnél majd nálam az elkövetkező időkben... Így a reggelekről talán le kell majd mondanod. De remélem, csak arról. - fűzi még hozzá. Akárhogy is, nem ragozza tovább a témát, számára kielégítő volt az előző válasz a lánytól,épp eléggé, hogy egyebet már ne tegyen hozzá.
S, hogy merre, hogyan tovább? Hogy marad-e ez csak testi kapcsolat? Talán nem, hiszen enged ő, amennyit mindenképpen kell, a megtévesztés, az álca okán,fontosnak látszó információkat is kiad akár, de a valódi énjét, a valódi mivoltát körülbástyázta már régen; ahhoz nehéz hozzáférni, talán már lehetetlen. A külső máz, ami az átlag ember számára szintén láthatatlan, nos, az a kiváltságosok számára elérhető... A lány szavait nyugtázza, de nem felel rá. Mit mondhatna, hogy ő is? Persze, hogy örül, másképpen nem lennének itt, így. Minden más megjegyzés pedig értelmetlen ostobaság lenne, jobb nélkülük.
Ellenben ideje felpörgetni a dolgokat, ugyanis van még ma valami előttük, amit nem nagyon lehet siettetni, kapkodva összecsapni, ellentétben például a reggeli kávéval, vagy a fürdéssel. A lány szavai ugyan kizökkentik ebből egy pillanatra, s a válasza nyomán megjelenő pírfolton remekül szórakozik, ez látható, de ettől függetlenül sem húzza el az indokoltnál jobban a fürdőzést.
A lány szavaira biccent, majd csak magára hagyja hát, had hozza rendbe önmagát, és ruháit. Egyébként is szégyenlősnek tűnt nemrég még... Talán jobb is, ha nem tartózkodik folyton a közelében.
Így hát csak némán kivárja, míg a lány is a konyhába tipeg, normálisan felöltözve a változatosság kedvéért. Szinte már meglepő így látni az elmúlt néhány óra után... Akárhogyan is, eztán csak kivárja, míg a lány megissza, elrakja, amit kell, s csak aztán szólal tehát meg. A lány válaszára finoman vállat von.
- Majd meglátjuk, mennyire elég. Foglald össze, mit szeretnél, és nagyjából mi az, ami legyen hát elrejtve... A többit pedig rám hagyod majd eztán, ellazulsz, és igyekszel nem ellenállni. - foglalja össze könnyeden. Így van, hiszen egy-egy kényesebb emléknél az ember akaratlanul is mutat némi ellenállást, ami leküzdhető bár, de egyfelől időigényes, másfelől, ő nem rombolni, hanem építeni akarja a gátat...
De egyelőre nem alkalmaz legilimenciát, megadja a lánynak a lehetőséget, hogy rendszerezze a gondolatait, amiben a kimondott szónak külön segítő szerepe lehet, így mindkettejük dolgát segítve. Meg aztán, ezzel úgy tűnhet, mintha a lány kezében lenne az irányítás, legalább részben.
Így aztán ő maga hátradől, s csak érdeklődve hallgatja: egyelőre. Aztán majd persze jön a főfogás is...


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-25, 13:22


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Kissé össze vagyok zavarodva vagy csak Piton nem fejezte ki magát igazán jól, ezért is kérdezek rá most erre, hogy mégis mire céloz, mire nem kellene máskor számítanom? Őszintén érdekel, ő pedig felel, miközben elnézést is kér tőlem viselkedéséért, mintha ezt meg kéne tennie, pedig nagyon nem kell.
- Nincs semmi gond se, nekem jó volt így, nagyon. Teljesen megfelelt és tekintettel is voltál rám. – simítom meg arcát egy rövid időre, így adva a tudtára, hogy tényleg nem történt semmi gond se, én is ugyanúgy vágytam ő rá reggel, mint ahogy ő is rám. Viszont az most meglep, hogy egy ideje nem volt már nővel, de jól esik ezt hallani, nagyon is.
- Nem is értem, hogy miért aggodalmaskodsz. Ismerhetnél már annyira, hogyha valami zavar, azt mondani fogom, de én örülök, hogy így telt a reggelünk, és komolyan gondoltam azt is, hogy máskor is el tudnám viselni. – mosolygok rá édesen, és talán most már ő se fogja magát hibáztatni esetleg, ha eddig mondjuk ezt tette volna. Én is érzem persze, hogy gyors mindez, de én elfogadtam azt, hogy ő irányítson, nem panaszkodom hát ezért, bár tény, hogy én is szeretném őt jobban megismerni és nem csak testi közelséget, mégse akarok egyszerre mindent, erre ő is felhívta a figyelmemet, hogy nem lehet, így hagyom, hogy úgy haladjunk, ahogy az neki jó. Nem vagyok egyébként se otthon a kapcsolatokban, mert bár volt már barátom, de az csak rövid ideig tartott és inkább csak barátság volt, csókokkal, nem pedig ilyen, mint ez a mostani.
- Azért örülök, hogy nálam végülis így alakult. – hogy nekem engedett, mert valamilyen szinten azt tette, vagy én engedtem inkább ő neki? Már nem tudom… de azt igen, hogy ügyesen megoldjuk majd a dolgokat. Viszont most már ideje lenne készülődni, hiszen vissza kell érnünk a Roxfortba is, addig pedig még akad némi dolgunk, ezt én se felejtettem el természetesen. A fürdés közben viszont Perselus most teljesen máshogy viselkedik, így én ösztönösen arra gondolok, hogy velem lehet a gond, hogy mégis megbánta azt, ami történt, de amikor meghallom azt az egy szót, picit elpirulok, ösztönösen.
- Akkor jó! – biccentek felé egy aprót, majd hagyom, hogy elkészüljön, ez után pedig én is ezt teszem és majd csak a konyhában találkozunk ismételten. Végre valahára rajtam is normális ruha van, hiszen tegnap délután óta alig volt rajtam bármi is, mégse zavart, most viszont ideje volt felöltözni. A konyhában a nekem odakészített kávét lassan elfogyasztom, majd a bájitalt és még az igazolást se felejtem az asztalon, de ez után nem szólok semmit, csak csendben, türelmesen várok, amíg végül meg nem szólal a férfi, így tekintetünk is találkozhat.
- Amíg zuhanyoztam, igen, előtte ugyebár nem volt rá alkalmam. – hiszen este hamar aludni tértünk és a bájital segített is végigpihennem az éjszakát, reggel pedig… nos, mással foglalkoztunk. De igen, a zuhany alatt most már friss elmével sikerült átgondolnom a dolgokat, remélhetőleg jól is.
- Készen állok, ha te is! Mit kell tennem? Hogyan fogjuk csinálni? – nem tudom, hogy mit vár el tőlem ez a helyzet, így végül csak kihúzom magam és most már mindenféle félelem vagy zavartság nélkül nézem határozottan a másikat. Eljött az idő, én pedig nem hátrálok meg, akkor se, hogyha most minden emlékemhez, gondolatomhoz engedem hozzáférni ezt a férfit. Helyesen cselekszem, jól teszem, hogy megbízom benne.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-25, 01:38





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Megfelelni? Ó, nagyon is megfelelt neki, sőt... Tudná még élvezni a kérdést, nem is egyszer, bár nem most rögtön.
A lány kérdésére meglepetten pislog rá.
- Azt hiszem, túl... Kapkodó vagyok, főleg, hogy neked ez a kezdet. Ne haragudj, nem szoktam ennyire... Célirányos lenni, meglehet, talán csak túl régen voltam már nővel. Igyekszem majd... Jobban tekintettel lenni rád. - mormolja, kissé kelletlenül. Ő tényleg nem szokott ajtóstul berontani, ő... Nem szokott ébredés után egyből követelni, egyáltalán, egy kapcsolat nála nem csak erről szól. Ó nem, hagy teret a játéknak is, az teszi érdekessé az egészet, és értékessé a lényeget.
- A Roxfort tanáraként... Jellemzően akkor sem engedhetek, ha esetleg akarnék. - feleli lassan - De meglehet, mindenben akadnak kivételek, a kérdés csak az, jól csináljuk-e?
Nem vár minderre választ persze. Sőt, igazából eztán olyannyira beszűkül számára a világ, s koncentrál az előtte álló feladatra, hogy lényegében fel sem tűnik neki, hogy esetleg épp ő az, aki megbántja a lányt. Pedig mennyi dolgot átgondolt már magában! Hogy milyen gondolatok azok, amiket ki kell rekesztenie, a falon kívülre, melyek azok, amelyeket be kell zárnia, az átjárhatóságot hogyan kéne megoldani, hogy a lány hozzáférjen egyrészt az emlékeihez, sőt mi több, bizonyos emlékek egyből a falon túlra kerüljenek, míg mások ne, sőt, a tanórák például kívül maradjanak, kivéve esetleg egyes mozzanatokat, egy-egy sokatmondó pillantást, vagy...
A lány szavai riasztják fel, csak most válik egyértelművé, hogy eddig olyannyira a rutin vezérelte, hogy szinte megijed, ahogy hozzá szólnak.
- Butus. - közli, fejét ingatva, s ezzel részéről mindent le is tudott egyelőre. - Nagyon nehezen bánok meg dolgokat. - teszi még hozzá. Igaz, ez... Sok mindent jelenthet. Ott van például a Jegy a karján... Azt megbánta?
Akárhogy is, eztán már csak dolgát végzi tovább, s a konyhában várja be a lányt. Hagyja, hogy az kávét csináljon magának, a tej hiányára nem tér ki, habár még mindig elmehetne kifosztani a boltot. Ó, milyen szórakoztató is lenne, de talán majd máskor. A köszönetre csak biccent, jelezve, nincs mit. Tényleg nincs, azért nem erőltette meg magát, egy kávé lefőzése nem igényel házimanói asszisztálást azért.
Ahogyan a lány megitta a kávéját, ő maga hátradől helyén. Ahogy az ifjú hölgy megissza a bájitalt is, csak akkor pillant fel rá igazán, tekintete elidőzik a lányén, mire végül megszólal, bő egy-két perc is eltelhet.
- Tegnap kértél tőlem valamit. - jegyzi meg lassan. - Gondolkodtál rajta azóta? - kérdi hát. Szerinte világos, miről beszél, és Astrid számára talán egyértelművé is válhat, hogy mi foglalta le őt ennyire az elmúlt percekben: olyannyira, hogy tapinthatóan nem is igen járt itt szinte. Magába zárkózott, csakugyan, hogy az elme rejtelmeit elemezgesse, más elmék megbolygatásáról szerzett információit rendezze, s magában döntésre jusson, mit, hogyan, miért. Hiszen eleddig erre aligha lehetett ideje: és az idő az, ami fogy.
Az viszont bizonyos, hogy mindezt nem magyarázza meg... Talán majd egyszer.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-24, 21:23


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Nekem megfelelt így az együttlétünk, semmi kivetnivalót se találtam benne, tényleg kellemes volt, sokkal jobb, mint tegnap, bár őszintén szólva azt se bántam. Viszont nem érzem úgy, hogy Perselusnak nagyon magyarázkodnia kellene bármi miatt is, tényleg nem szükséges, de rideg szavai viszont most elég hirtelen érnek. Mi ez a hirtelen változás? Eddig kedves volt, most pedig… nagyon hirtelen lett másabb a stílus.
- Ilyenre? Milyenre ne számítsak? – nem, ezt most nem értem. Ezt követően történik meg a hosszabb magyarázat is, amely azért némileg meglep, hiszen nem gondoltam volna pont ezt a férfiról, de úgy tűnik, hogy még tényleg nem ismerem, de nem baj, van időnk, majd szépen lassan megismerjük egymást.
- Nem tudom, én ebbe eddig nem gondoltam bele, de azt sejtettem, hogy nem engedsz bárkinek. – pontosan ezért is vagyok még mindig oly bizonytalan azt illetően, hogy miért pont én, de eszem ágában sincs felhozni ezt ismét. Így alakult, nem volt előre megtervezve úgy érzem, de nem baj, nem probléma ez egyáltalán. Ideje viszont lassan készülődnünk, hiszen vissza kell érnünk időben a kastélyba, addig pedig még van némi dolgunk is. Felülök tehát, majd ez után takarom el testem némileg. És hogy miért teszem? Nem ismer még, nem tudja rólam, hogy milyen szégyenlős vagyok, így természetesen még némileg előtte is, majd talán idővel ez változni fog, de még ez a helyzet. Felkelek tehát, majd amikor Piton is ezt teszi, akkor együtt hagyjuk el a szobát és térünk le a fürdőbe, ahol a kád ismét kellemes emlékekkel kecsegtet, csak annak a rémálomnak nem szabadott volna bezavarnia. Nem fordulok most már el, hanem lassan csúsztatom le testemről az inget – tényleg kár volt begombolni is -, majd mászom be a férfi mellé, de oly sietősen végzi a dolgát, így picit értetlenül pislogok fel rá.
- Miért kapkodsz ennyire? Talán… te bántad meg? – most hirtelen nagyon úgy tűnik. Nem biztos, hogy a szexet, de talán a fürdőzést bánja? Baj lett volna? Most már nem tudom, de valahogy rosszul esik ez az egész, így én direkt nem sietek annyira, hagyjon csak itt és nem is nézek nagyon felé, csak megmosakszom, majd csak amikor elhagyja a fürdőt, akkor lépek ki én magam is, törölközöm meg, majd pálcám kezembe véve kezdem el helyrehozni a ruháimat. Nem lesznek tökéletesek, de majdnem, így öltözök fel, igazítom meg szőke tincseimet, majd pálcámat is övemhez erősítem, a pálcatartóhoz méghozzá és most már teljes ruházatomban sétálok vissza a nappaliba, de a helyett, hogy Perselust ott lelném, inkább csak egy másik ajtót láthatok meg, mely nyitva van és egyértelműen mutatja felém, hogy a konyhában van a férfi. Nem lep meg a hirtelen helység, már kezdem megszokni, hogy ez a lakás tele van rejtett járatokkal, így csak lassan sétálok be, picit bizonytalanul a konyhába, ahol körbe is kémlelek, végül tekintetem a bájitalon és az igazoláson állapodik meg, majd pedig az üres kávéscsésze közelében lévő kávén. Lecsüccsenek nem túl messze Pitontól, majd mindenféle szó nélkül szolgálom ki magam, tehát három kanál cukor kerül a kávémba, amit kevergetni is kezdek.
- Köszönöm! – motyogom, de fel nem nézek, inkább csak percízen keverem össze a cukrot és bár én nekem hiányzik a tej, megértem, miért nincs itthon és eszem ágában sincs most ez miatt sopánkodni vagy bármi, így egy szó nélkül kezdem el iszogatni az italt, jól fog esni, észhez térít talán. Ahogy viszont a kávém elfogy – ami nagyjából egy percet vesz igénybe -, már fel is pillantok a fekete szemekbe, majd kezeim közé veszem azt a bizonyos bájitalt is, amit tegnap készítettünk. Máris kezdené az eltávolodást? De hát még itt vagyunk, még nem kéne… mégis, bele kell törődnöm ebbe, így végül lecsavarom az üvegcse tetejét és mindenféle kérdés nélkül iszom meg annak tartalmát, ami bár a kávéra picit furcsa, de jobb túlesni rajta, lássa csak Piton is, hogy nem kell külön felhívnia rá a figyelmemet, végül pedig az igazolást is összehajtom, majd nadrágom zsebébe rejtem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty2014-11-24, 21:03





Piton & Astrid

Könnyed erdei séta




Ahogy végeztek, úgy hever a lány mellé, hagyva magának, hogy pár pillanatra ellustuljon. Nem taszítja el a lányt sem hát, hagyja, hogy az hozzábújjon, ujjaival kalandozzon, ha akar: azt persze tudja ő, hogy a lánynak már nincsenek hátsó szándékai úgymond, és igazából neki sincsenek, ha a lány akarna is valamit, nos, ő már akkor sem. Megkapta, amit akart, és egy ideig teljesen jól el is van ezzel.
- Magyarázkodni? Csak jeleztem, hogy ne számíts túl sok ilyenre... De ez majd elválik, persze - feleli lassan. Szusszant. - Meg is sértenél, ha megbántad volna. - közli, előrevetítve, hogy merje csak azt mondani a lány egyszer is, hogy bár ne tették volna meg mindezt...
Eztán azonban a nemrégiben felvetett témára tér vissza, arra, amelyre akkor és ott nem adott választ, mert nem annak volt ideje.
- Miért, mit vártál? - költői kérdés talán. Mert hát, tényleg, mire számított? Mindenkivel ágyba bújik, aki csak úgy néz rá? Hosszú lenne a sor, ami a szobája, még inkább az ágya előtt kígyózna, és arra talán már ő maga sem vágyna igazán. Nem a dolog elleplezése lenne igazán kiívás, vagy zavaró, hanem maga a tény, az már olyan típusú játék lenne, amelyben több a megerőltető részlet, semmint a valódi öröm.
S ahogyan a lány felül, majd takargatni kezdi magát, egy ideig kifürkészhetetlenül szemléli őt, mint, ha azt próbálná kitalálni, mi a jó válasz... Talán a nem, olybá tűnik, a leány inkább leplezni, takargatni akarja magát máris, talán zavaró lenne a jelenléte.
Csakhogy sem ideje, sem türelme, így... Felül, majd biccent.
- Megyek, persze. - mormolja hát, s fel is áll, hogy induljanak hát; de ha a leány nem indulna meg, hát ő maga megindul, út közben magához intve néhány ruhadarabot, mert, hogy a fürdés után azért mégiscsak illő lesz már felöltöznie, méghozzá olyan módon, hogy abban már az iskolában is megjelenhessen.
S, akár jön a lány, akár nem, ő maga megindul tehát, odaérvén lerakja a ruhákat valahová, és nem húzza az időt különösebben, hogy a lényegre térjen, ez ezúttal egy gyors zuhany... Esetében tényleg gyors, ha a lány sokat időzik, nos, nem várja meg: a tegnapival ellentétben most nem gyönyörködik, hanem már vonul is tovább: törölközés, öltözés, majd suhan is kifelé... Dolga van!
Ha a lány esetleg lemaradna, akkor visszatérve a nappaliba, onnan egy boltíves ajtó nyílik a konyhába - ez eddig nem volt itt?! -, ahol először is csinál magának egy erősebb kávét, amibe lopva még egy szellemi frissesség ital is kerül. Olyasmi vár rá most még, amelyben nem hibázhat, mert az efféle hiba hamar szemet szúr...
Közben magához inti a tegnap készített bájitalt, valamint az igazolást Lupin órájáról, ezeket a konyhaasztalra teszi, ő maga pedig leül az egyik székre, miután a kávét magába dönti, feketén. Amúgy átlagos konyha, asztallal, székekkel, konyhabútorokkal.
Egy másik csésze kávét az asztalra rak egyébként, a lánynak szánva - ha a lány is jött, akkor elé, ha még nem ért volna ide, hát csak úgy az asztalra -, mellé egy kisebb tartóban cukor jár, tej, efféle nem; alighanem nem tart itthon romlandót. Miért is tenné, persze...


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Piton & Astrid   Piton & Astrid Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Piton & Astrid
» Astrid & Piton
» Astrid & Piton
» Sheska & Piton
» Sheska & Piton

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Város széli dombok, erdõk, erdei utak-
Ugrás: