ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:18-kor
Ashton P. Blake


Tegnap 06:24-kor
Gillian Ollivander


2024-04-30, 22:10
Talisha Smallwood


2024-04-30, 21:49
Talisha Smallwood


2024-04-30, 21:26
Alaric Sinclair


2024-04-30, 10:22
Cody L. Mortimer


2024-04-29, 20:48
Tristan Connors


2024-04-29, 12:19
Abigail Smallwood


2024-04-29, 11:57
Lioneah McCaine


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) I_vote_lcapVMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) I_voting_barVMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) I_vote_lcapVMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) I_voting_barVMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70689 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-11-03, 19:15




Sajtóesemény & Tita



Na jó, ez ciki. Újságíróként a minimum lett volna, hogy kiböki a szememet az az emlék, ami ahhoz fűz, hogy mit írtam alá. De itt a nagy hévben teljesen kiment a fejemből, pedig igazából nem véletlenül edzettem végig a csapattal minden edzést én is.
Egyszerre örülök és pánikolok is, így amikor Chris lelkesedik akkor kissé vérszegényre sikerül a mosoly, amit villantok rá.
- Nos, nagyon jó kilátosok. - nyelek egy nagyot, s inkább hagyom, hogy hadd higgyék azt, hogy a vércápáktól rezelek, mint sem kiderüljön, hogy az a tény tojat be, hogy épp a döntőben kell bizonyítsak. Mert mi van, ha elszúrom? Ha miattam veszít a csapat? Hiszen én nem vagyok hivatásos sportoló, csak kibiceltem az edzéseken! (Persze azt teljes erőbedobással, de nem véletlenül az újságírás a szenvedélyem és nem a testedzés.)
- Ha nem megy neki, majd felolvasok, nyugi! - vigyorgok Ginára és Codyra, majd kézen fogom Christ és megindítom kettősünket a könyvtár felé. Őszintén szólva nem bánom, hogy kettesben megyünk, de azért igyekszem nem önelégült pofát vágni.
- Ha gyorsan kijegyzeteljük amit találunk, akkor talán még újrázhattok Codyval a bulizásból. - vigyorgok pimaszul Chrisre út közben oldalvást pillantva. Nem hiszem, hogy eszébe jutna a döntő előtt berúgni, de nem tehetek róla, magas labda volt, nem tudtam kihagyni ezt se.






Vissza az elejére Go down
Christopher Graves
Reveal your secrets
Christopher Graves
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-28, 13:28




Az utolsó fejezet


Most, hogy még is csak megyünk a döntőbe máris jobban van kissé a lelkivilágom és Cody-ból és Titából is előcsalogatom a nevetést a beszúrt poénokkal, szóval egy kicsit elveszi talán az élét annak, hogy néhány perce még azt hangoztattam, hogy lelépek és legszívesebben leütöttem volna az amerikai muksót. Mondjuk most is, ha meglátom egyiket is a csapatból elég ronda fejet vágok nekik, hogy hagyják, hogy az edző ilyennel szégyenítse meg az egész nemzetünket, de inkább a társaimra és a kicsit kelekótyának tűnő Bumfoltra koncentrálok.
Átpillantok Tita kezére, hogy mit kap az edzőbától és azonnal kirobban belőlem egy… - Há, megmondtam! Cápanasi leszel te is velünk együtt, sajtóslány. - szorítom meg mégegyszer a vállát, bátorítóan, aztán végighallgatom, hogy mi is igazából a vércápa. Kicsit azért meglep, hogy közép-amerikát mond, hiszen az amerikai varázslények nagyrészét kivülről fújom, ezért is akartam átmenni a Roxfortba - többek között persze -, hogy más területek szörnyetegeit is megismerjem és persze meghódítsam. - Hát ezek szerint ezt az órát átaludtam. Bocs, srácok. - vonom meg egy kicsit a vállam, de igazából Bumfolt is épp olyan haszontalan a sztorizással, csak szépen elnyújtva mondja el a semmit. Gina kérdései erre rá is mutatnak, kicsit elvigyorodom a türelmetlenségén, de igazából osztozom rajta.
- Hagyjad csak, megoldjuk okosba, akármennyire abszurd a számból, irány a könyvtár! - karolnám fel a két vörös lányt, de Cody végül leszólítja Ginát és nekem elég egy pillanatra a srác szemébe néznem, hogy ne legyen az egésszel problémám. - Vagy nem. Menj csak, esküszöm, hogy tudok olvasni nélküled is. - szólok még a lányhoz, aki általában szereti a kezében tartani a dolgokat, de ha Cody-nak szüksége van rá, akkor biztosan fontos, mi pedig Titával utána tudunk nézni a pontos paramétereinek és képességeinek az állatnak. Ő legalább újságírói vénával otthonos lehet a könyvtárban, szóval nem lehetek teljesen elveszve.
Ha kiderítünk valamit, ha nem, a közösségi létre fel lehet írni, akár partiznának akár úszkálnának a többiek, ellenben tekintve, hogy egy világkupa döntője jön, kivételesen egy kortyot sem iszok, anélkül is éppen elég hülye vagyok. Ráadásul hiába dobálom az instant aranyköpéseimet, ha közben azért masszívan emésztgetem a vérvonalam - vérvonalunk, hiszen Gilly és Lizzy is a rokonom - kérdését és az elveszített testvérünket.






Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.
De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-28, 03:34


Mikor Chris a C-vitaminnal jön, annyira hirtelen ér, hogy röviden, halkan, elröhögöm magam. - Meg lesz. -
Ami azt illeti én is lelencházas kölyök vagyok, de én nekem szerencsére inkább jó mint rossz tapasztalataim vannak. Minden más szart meg amúgy is szelektálok önvédelemből. A Roxfort se nagyon különbözött ilyen szempontból. Valahogy mindenhol megtaláltam vagy ők engem, akikkel mondhatni kialakult egy családiasabb hangulat. Soha nem kerültem tovább nevelő szülőkhöz, de ezt, azt hiszem nem bánom. Stansson olyas valaki lett számomra, mint egy nagytestvér egészen rövid idő alatt. Emlékszem a masodik komolyabb beszélgetésre vele, hogy mennyire elhatárolta magát mindentől és mindenkitől, hogy lemondott mindenről ami mélyebben hatott volna rá. Fogalmam sincs mennyivel járultam hozzá, hogy elkezdett bízni az életében, a lényeg hogy elindult az úton. És... Lényegében az egész csapat küzdött érte is. Z egész Elenás vérátkos vonalat felgöngyölítette a banda.. Közben akarva akaratlanul, vannak akik szintén mwgtudtak a családjukról ezt azt, és azzal a lendülettel érte is őket veszteség... Vissza gondolva nagyon sokminden történt.. Szóval még jó hogy reflexből is csekkolom mi van a Főnivel.
Arra hogy jóvá hagyja, hogy össze üssek valamit meg egyeztessek is csk bólintok.
Mikor a varangydudva témába kerül, hogy aki nem tud úszni az hörpintsen fel belőle egy adagot, meg megtudom, hogy amúgy én is részt kell vegyek kissé sokkot kapok, de.. csak félszegen oda lépek Sidney mellé hogy vegyek abból a mörfedvényből... Az ízével valoban nincs probléma de az állaga.. Pedig nem vagyok finnyás gyerek, erre mégis egy csendes fél öklendezős prüszkölés a valaszom. ....Fúúúj...
Miután már renben vagyok, tovább megyek mindent IS egyeztetni gyorsan a bírákkal, aztán Gina után lépek. Mert most úgy érzem hogy nem biztos, hogy én ezzel egyedül, holnapra meg leszek...
- Gina! Tudsz nekem segíteni kicsit? - közben utólag feltűnik, hogy Chris-Tita meg ő meg ki tudja még ki mintha benne lettek volna egy beszélgetésben a vércápákról és mintha mentek volna ez ügyben eljárni. - Persze csak ha nem loplak el ezzel! - szögezem le gyorsan, rá bízva a döntést. A most esti/éjszakai bemelegítésen nem hiszem hogy részt tudok venni hiszen akkor főleg nem készülök el, majd csak ami utána jön intenzív tesztkör. Így a bulizásra gondolni sem tudok. Lesz alkalmam úgy érzem elégre a döntő után.



 

I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-27, 13:08






Döntő&Gina &Dany
Dany lelkesedése tagadhatatlan, és vélhetően Gina közbeszólása nélkül éjfélig sem lőtték volna le. Ám a csapat többi tagja szemlátomást jóval kevésbé izgatott.
Minden esetre úgy tűnik az angol csapatban Sidney az egyetlen, aki a főzet segítségére szorul, míg a dél-afrikaiaknál többen is. Dany ezen nem lepődik meg túlzottan, sőt ami azt illeti Gina sem. Dél-Afrika nem kimondottan az az ország, amelyik a vízi sportokban való kiemelkedő szerepléséről híres. Olaszország már annál inkább. Legalábbis Dany büszkén vallja, hogy az olasz válogatott polós csapat (mind férfi, mind női ágon) a világ legjobbja. Természetesen azt elismeri hogy vannak kemény ellenfeleik a sportágban, mint a magyarok, szerbek, horvátok, montenegróiak, spanyolok, vagy az USA... Hoppácska... lehet azért akarta az amcsi edző ennyire döntőbe csalni magát, mert már sejtett valamit, arról hogy vizes szám lesz, amiben ők nagyon jók? Igazából, ha így is van, Dany azon is csak nevetni tud, hiszen az amcsik megszívták. Kiestek. Ő és a csapata vannak itt.
A tény pedig, hogy az ellenfelük több tagja nem, hogy nem játszott vízilabdát de még úszni sem tud, az magabiztossággal tölti el a fiút.
Miközben ráfog Gillian kezére magában máris a különböző taktikát veszi sorra. Az már biztos, hogy ki fog minden negyed elején a labdára úszni. Dany elviselhetetlen szégyenként élné meg, ha csak egyszer is legyőzné egy Afirkai a ráúszásban. Nem merne ex 10-esként otthon a volt csapattársai elé kerülni. Egy mondjuk magyar csapattól kikapni rendben van. De egy afrikaitól? Elképzelhetetlen számára. Még úgy is, hogy valami vércápák is képbe jönnek, mint zavaró tényezők... na bumm. Legfeljebb nem minden 25. másodpercben szórja meg az ellenfélt góllal, hanem mondjuk minden második 25. másodpercben. De bízik a csapat lényszakértőiben (Chris, Gina), hogy képesek kitalálni valamit, amivel szedálják a cápákat, és így már csak neki kell öröm játékot produkálnia az afrikai kapu előtt...
Eközben pedig már Bumfolt odakeveredik a csapathoz, és a vérécápák eredettörténetét meséli... Igaz, Gina előtte még sikeresen felnevetett Chris közbeszólásán a vércápákról. De helyette már Bumfolt az aki helyi mindent is tudó módjára beavatja őket a történetbe, miközben Gina úgy méregeti, mint egy ide csöppent UFO-t.
- Ugorjunk az eredettörténetről a hasznos infókra! Méret, súly, táplálkozás, mágikus adottságok, gyenge pont? - próbál kiszedni a férfiből valami értelmes információt is, ha már ennyire beszédes kedvében van. Ha sikerül valamit kinyerni belőle, akkor diadalittasan mosolyodik el, ha nem akkor meg csak vállat von. Ő megpróbálta. Végül oszolni kezd a tömeg, és Gina is elindul felfelé. Hátha még megtud valami +-t ezekről a lényekről. Mármint a vércápákról. Ha Chris és Tita vele tartanak jó, ha nem, az is. Lényegében mindegy számára.
Dany úriember módjára hagyja, hogy Gilly döntsön az est további részéről, bár az arcára kiül az izgatottság, hogy szívesen tervezne taktikai bemutatót a holnapi edzésre... De ha Gilly inkább maradna, és mondjuk táncolna, hát annak sincs ellenére...  

♫ Chess ♫




"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-27, 09:46




A csapat& Lizzy



Az azért vigaszt nyújt valamilyen szinten, hogy legalább az egyik csapattagunk mutat valamennyi izgatottságot a versenyszámot illetően. Számomra semmit se mond a vízilabda, még a bővebb magyarázat ellenére sem, szóval csak megvonom a vállam, mintha annyira nem is érdekelne a dolog. Azt azonban elég hamar eldöntöm magamban, hogy a buli helyett elmegyek valamerre és szerzek néhány könyvet róla. A fenének van kedve egy járkáló enciklopédiához, Gilly idegesítő pasija képében.
- Oké, te leszel a csali – hagyom rá Dany lelkesedését, de az izgatott tekintetem elárulja, hogy még erre is képes lennék a győzelem érdekében. Bár, ahogy a srácot eddig megismertem, még a cápák hasába is képes lyukat beszélni, ami azt illeti. A végén még ők menekülnének előle, amit teljes mértékben meg is tudok érteni.
Nem sorakozom fel a varangydudváért, elvégre tudok úszni, a szüleinkkel gyakran mentünk ki a strandra Amerikában. Még azelőtt megtanultam úszni, hogy iskolába mentem volna. Profinak nem mondom magam, hiszen nem vagyok az, de amíg a fejem a víz felett tudom tartani, nem kell aggódnom. Azért a fulladás még egy sebezhetetlen számára is kivédhetetlen feladat. Mindenesetre, a könyvek mellett még tartok estére egy kis privát gyakorlást is a medencében. Nem árt felfrissíteni a tanultakat, hiszen Angliában nem volt alkalmam a  tengerparthoz. Mozgalmas éjszakám lesz, annyi szent.
- Ne foglalkozz vele, a szabályokat úgyis ismertetik a verseny előtt –  vetek egy rémült pillantást Dany irányába. Más esetben lelépnék már most, de amíg Bumfolt a színpadon áll, nem ártana maradnom. Csak remélni merem, hogy a hugrás srác nem kezeli ezt biztatásnak és áll neki a bővebb szabályzatot taglalni. Számomra nagyon is megfelel Gina rövidített verziója. Köszönöm, de ennyi bőven elég belőle. Amúgy se áll szándékomban mesteri szinten vízilabdázni.
Végighallgatom hát Bumfolt közleményét, majd mindenki engedelmével távozom, hogy belevessem magam a verseny előtti felkészülésbe. Tisztában vagyok azzal, hogy az edző inkább partizni tartaná itt az embereket, de én soha életemben nem voltam olyasvalaki, aki bulizással töltötte volna egy verseny előtti éjszakáját. Pláne nem a VMS döntője előttit...




Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.



Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-26, 10:52



VMS & Sidney



Egyáltalán nem hangzik jól ez az úszós szám és hát igen az sem tetszik, hogy gyakorlatilag sosem használjuk a képességeinket, csak mint muglik szállunk ringbe, bár tény, hogy a másik csapat is, de közben meg olyan veszélyes ellenfeleket is kapunk, mint a vércápák, meg legutóbb a tüzes labda. Azért félfüllel meghallom, amit a többiek mondanak a holdnaptárról és nem tudom megállni, hogy ne szóljak oda én is.
- Az nekem se lenne túl hasznos. - hiszen vérfarkasként a telihold nekem sem a barátom, ha mellé még bejön az is, hogy nem tudok úszni, amit mondjuk úgy néz ki, hogy megoldanak. Fura lesz, életemben nem próbálkoztam még vele. Kiskoromban majdnem belefulladtam az egyik utunk során a tengerbe. Akkor még persze nem tudtuk, hogy mi volt az oka annak, hogy olyan gyorsan elgyengültem a vízben, hiszen ez csak most a versenyen derült ki.
- Nem hangzik túlságosan fairnak! - pillantok én magam is Fridára, amikor közbeszól, ami egyébként egyáltalán nem probléma, hiszen csapatként vagyunk itt, hogy megbeszéljük, hogy mire juthatunk egyáltalán. Gondolom a vércápa minimum hasonló lehet, mint ha kereszteznénk egy piranhát egy cápával, pedig egyik állat sem hangzik jól már önmagában sem... Az italt persze megiszom, hiszen úszni nem tudok, de megnyugtató, hogy a másik csapat több tagjának is gondot okoz ez. Mondjuk nem csoda, Afrika nem az úszócsapatáról volt híres soha sem. Itt, ahol eleve kevés a víz, nem nagyon szoktak gyakran medencéket letenni és úszni tanulni gondolom. Bólintok végül az edzőnek. Tehát pihenés jön, aztán holnap indulhat a kőkemény felkészülés és persze túl kell élni a döntőt. Gőzöm sincs, hogy mennyire fogom tudni ma ezek után elengedni magamat. Sok mindenen mentünk már át csapatként, de a döntő nagyon úgy fest, hogy még durvább lesz, mint az eddigiek és sejtelmem sincs, hogy hogyan ússzuk meg, főleg hogy mint kiderült Stansson is játszik, no meg például Tita is, aki eddig még csak azt sem tudtuk, hogy csapattag.


©
Vissza az elejére Go down
Armand Stansson
Reveal your secrets
Armand Stansson
Tanár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-26, 09:08



A döntő


Stansson elkapja Cody pillantását, és ráébred, a fiú már csak megszokásból is tekint felé, hiszen az átok már feloldva, az edző nem fog szívrohamot kapni, ám a medimágus amíg csak él mindig is egy afféle védőangyal lesz a számára. Ez valahol több mint holmi bajtársisásság, vele is, ahogy többekkel egészen jó barátok lettek. – Összedobhatsz valamit, a versenyszabályzatban le vannak írva a tiltott összetevők. De az biztos, hogy ha már a különleges erőiteket elveszik, úszni azért tudnotok kell majd.  – Feleli a fiúnak, s Bumfolt bólogat, a tömeg kezd oszlani, a királynő is már Stansson nagyapjával egyeztet, a dél-afrikai válogatott is ott van, Dumbledore pedig amolyan „szép munka” mosolygással lapogatja meg a fiatalok vállát, Tita kezébe nyomva a versenynevezést, amit ő írt alá, s láss csodát, rajta van Tita neve is a listán, akik majd játékosként kell, hogy végigküzdjék a sorozatot. Nincs hát mese, az újságíró lány tuti, hogy alámerül majd a jeges barlangi vízba. – Hogyne. Az eddig versenyszámok nem ígényeltek különösebb előképzettséget, de a döntő mindig speciális. Aki nem tud úszni, az máris jőjjön, varangydudvából készült bájitalt iszik, ami három teljes napig képessé teszi az úszásra. – Inti oda Sidneyt, az afrikaiak közül viszont három megszeppent fekete srác is odabilleg, ciki vagy nem, de nem mindenki tud úszni. Bumfolt nem tágít, Sidneynek meg kell innia a bájitalt, ami olyan ízű, mint a kivilé, tehát egészen emészthető. – A döntőről semmit sem tudni, úgyhogy nem nagyon tudunk rá készülni, de mindjárt átgondolom, hogy mit is csináljunk holnap estig. – Teszi hozzá Stansson, Bumfolt viszont igazán elemében van, Morticia, Eillen és Chris gyűrűjében szólal meg, mintha valami hangosbemondó lenne, aki tájékoztat mindenkit. – Azért Varázslók Mágikus Sportja, mert a muglik között nincsenek sárkányok, sem pedig halálos iszap, vércápák. Ám a sport sem lenne fair, ha varázslattal oldanánk meg mindent, itt ugyanúgy a fizikai jelenlét a fontosabb. Csupán számunkra, varázslóközösségnek vannak ezek kitalálva. De nem fiatalember, a vércápák sosem változnak át. Közép-Amerikában tenyésztette ki őket egy indián varázsló. Amikor a spanyolok Kolombusz Kristóf nyomában gyorsan fel akarták deríteni a környéket, az őslakosok egy varázsló segítségét kérték, aki a spanyol hódítók és az indián őslakosok közé egy mágikus csatornát húzott fel, bele telepítette a vércápákat, ezért nagyjából időt tudott nyerni, hiszen a csatornán nem lehetett csak úgy átúszni, de még varázslattal se volt könnyű dolga a spanyoloknak, akik között érkezett egy-egy mágiatudó.. – Inkább a történetről mesél, mintsem a cápákról, de már így is kitalálható, a vércápák mágikus bestiák, és mindent meg fognak tenni, hogy szétszedjék hőseinket. – Tehát.. – Szól most már közbe Stansson, a sajtótájékoztatónak vége. – A mai este szóljon az ünneplésről. Azért szolid bulizást engedjünk meg magunknak, holnap pedig kipróbáljuk magunkat, erőnléti edzésen túl megmártózunk valami helyi barlangban, szimulálva legalább a helyzetet. Mivel a cápákról semmit sem tudunk, a kapura lövést, passzolgatást mindenképpen gyakorolni kell.

//A határidő: : november 6//






Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-26, 01:18




VMS & Eileen

A pasit gyakorlatilag szétszedjük, de szerencsére igencsak pofára kell esnie. Az meglep, hogy edző bá' után Bumfolt kerül elő, de végtére is... akármilyen legyen a megítélése, mégiscsak ő az, aki. Bármi is fűződjön hozzá, nem úgy néz ki, mint aki hagyta, hogy túl nagy csorba essen a hírnevén és a tekintélyén, a beszéde pedig hatásos, ezen túl pedig... Engedik, hogy játsszunk, és csak ez számít! Az amerikai fickó fejét pedig nagyon remélem, hogy lekapták egy jó szögből, mert az az újságkivágás kelleni fog a falamra...!
De az öröm csak addig tart, amíg ki nem sorsolják az utolsó számot, ami... hát hű. Muglicsaládban felnőve maga a vízilabda, mint olyan, nem lep meg, tisztában vagyok vele, hogy mi az, na de a vércápák... Nem túl biztató. Még így sem, hogy csak elképzelésem van róla, hogy miféle dögről lehet szó (az pedig csoda, hogy Hagrid még nem tart ilyesmit egy eldugott akváriumban valahol - különben már biztos kevésbé vágnánk összezavarodott fejeket).
- Szóval ha jól értem, kvázi az nyer, aki túléli az utolsó számot - állapítom meg, és ahogy kimondom, rájövök, hogy ez annyira nem feltétlenül újkeletű dolog. Morticiának igaza van, ezek el akarnak tenni minket láb alól, de ebben a játékban már nem is titkolják. Milyen szadista találta ki ezeket, és egyáltalán hogy tudták elfogadtatni...?








Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Morticia Maganti
Reveal your secrets
Morticia Maganti
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-25, 22:02


to: the team

Végül Stansson színre lép, és nem is akárkivel jelenik meg. Rendesen megdöbbenek és hitetlenkedve nézek a többiekre, hogy Bumfolt mit keres itt. Annak idején a tusa és a világkupa környékén eléggé leszerepelt a kínos ügyeivel, hetekig cikkeztek róla, hogyan keveredett adósságokba. Azt hittem, ilyen ügyek után eltűnik a közéletből, legalábbis, én a Roxfortban azt tapasztaltam, hogy ha rajtakaptak valamin, akkor jött a büntetés is utána, ez a csávó meg megúszta? Hát ez igen jó hír a jövőre nézve, használhatom majd hivatkozási alapnak. Az itt-tartózkodásom alatt kezdtem egészen kijönni másokkal, de ha hazamegyek, továbbra is ott lesz az a sok ember, akivel szemben nem tudom majd visszafogni magam. Minden esetre, annak örülök, hogy most versenyezhetünk tovább, nem tapsolok a bejelentésre, hanem várom, hogy mikor jön a de, vagy valami egyéb csavar, túl simának tűnik a dolog. Egyelőre azonban mintha minden el lenne intézve. – Még szép… magukat se tudnák legyőzni, a szarkavarók – jegyzem meg válaszul sötéten az amerikaiakra értve. Azonban a probléma most sokkal inkább az új versenyszámmal lesz. Képességek nélkül… lassan már hozzászokunk, hogy nem lehet használni semmit se. – Biztos így akarják gyengíteni a csapatot… sokunknak vannak képességei. Csak azt nem értem, ha ez zavarja őket, miért nem írták bele a kiírásba – válaszolom Sidneynek és a többieknek, akik felkapták a fejüket a lány mondatára, és a véleményem némiképp kapcsolódik ahhoz, amit Chris mondott. – A sima cápa sem túl muglikompatibilis egy medencében, főleg ha több is van belőle…  - reagálok arra, amit Frida mond. - Varázslat nélkül mire megyünk? Ezek tuti ki akarnak nyírni minket…




Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-24, 21:28




Csapat és Frida



Összességében szerencse, hogy a csapattársaim tetemes hányadának forróbb a feje az enyémnél, így mire nekem kinyílna a zsebemben lévő képzeletbeli bicska mellett a szám is valami keresetlenre, addigra Dany, Gina és Chris is letolja az anyázós köreit, s szerencsére az edző is a szavak színterére lép.
Némiképp meglepve, de azért megkönnyebbülve hallgatom Ludo Bumfolt szavait. Így azért jobban hangzik, hogy enm úgy kell hazamennünk, hogy végigverekedtük magunkat az egész versenyen, vérrel és verejtékkel - szó szerint - s avalami hülye mondvacsinált okkal kizárat minket az amerikai tahó fejes. Mondjuk a kinyögött versenyszám olyasmi, ami nem bizalomgerjesztő,de majcsak lesz valami..
- Mondjuk elég genyóság, hogy a különlegességektől negatív és pozitív szinten is megfosztják a csapatot, de valami nem muglikompatibilis lényt szabadítanak a nyakunkba, akármi is legyen az a vércápa. - fűzöm hozzá meghallva sidney "mintha muglik lennénk" szavait, ami amúgy teljesen jogos a részéről. Persze nem akarok belekotnyeleskedni a beszélgetésébe Morticiával, így ha látom, hogy valamit meg szeretnének beszélni le is maradok udvariasan, de a közelükben voltam és van az a rossz tulajdonságom, hogy bnem tudok lakatot tenni a számra, ha meghallok valamit. Remélem nem orrolnak meg rám emiatt.


beauty code from



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-20, 19:37




Sajtóesemény & Tita



Szerencsére elég hamar lehűlnek a tettleg-indulatok, s nem folyik se vér, se eltévedt átkok. Utóbbi mondjuk túlzás lett volna, de amilyen paprikássá vált a helyzet és amilyen szarrágó szemetek az amerikai kapitány seggnyalói simán el tudtam volna képzelni. De mivel semmi folytatólagos attrocitás nem történik, így miután az edzőnek és Sidneynek leadtam a drótot amit megtudtam, visszasorolok a háttérbe és onnan hallgatom Bumfolt beszédét.
Elkerekednek a szemeim arra, hogy mi lesz a versenyszám. A vércápa semmi jót nem ígér, nyelek is egy nagyot, pedig nekem esélyem sincs találkozi a teremtménnyel, de a többieket azért félthetem.
Chris kérdésére enyhe csalódottság kúszik fel torkomon, de végül csak könnyednek tettetve megrázom a fejem.
- Nem, csak Codyt és Gillyt, meg Stanssont, illetve Thomast utólagosan. - bújok hozzá közelebb az ölelésben, mert az azért jólesik. A fejtegetésére viszont elnevetem magam.
- Akkor azzal nem lenne gond, hacsak nem éjszaka játszunk. Kerítsek egy holdnaptárat azért? - vigyorodok el. Részemről szívesen csatlakozom Ginához és Chrishez, itt már úgysincs dolgom, a röpke felkészülés ha lenne is, az sem tartozik rám. Remélhetőleg Dany azért tart a többieknek némi gyorstalpalót, mert úgy veszem észre, hogy ő az egyetlen, akinek van halványlila fingja arról, hogy mit is sportol majd a fináléban a csapatunk.






Vissza az elejére Go down
Christopher Graves
Reveal your secrets
Christopher Graves
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-20, 15:22




Az utolsó fejezet


Nekem körülbelül megpöccintésnek számít, hogy a mellkasánál meg akarom lökni, de valószínűleg a nézőközönség meg úgy a bírák nem lennének ilyen elnézőek, szóval amikor az edzőbá elkapja a karomat, akkor nem rázom le magamról és csak szóban küldöm el a kurva anyjába a fickót és mondok le a szereplésemről, ha kell. Tita észérvekkel áll elő, amik úgy nagyjából el is csitítanának, de Bumfolt megjelenése az, ami után egy kicsit tényleg megkönnyebbülök és szusszanok. Akkor ezért volt a Roxfort igazgatója ennyire nyugiban, mert soha nem is volt a szereplésünk egy percig se veszélyben. Hát nem mondom, hogy nem fújtatok egyet, hogy az egész mizéria csak egy műsor volt, aminek annyi a lényege, hogy az edző is beszálljon a versenybe, semmi több. Illetve… talán van még valaki, aki nem állt pályára, annyian vagyunk, hogy nehéz követni.
A játék, amit kihúznak eléggé bajos, hiszen az előző játékokból már megtudhattuk, hogy Sidney-nek a víz a gyengéje, vélhetően úszni se tud, így őszinte részvéttel bámulok rá, bár ő inkább Morticiához beszél, de az áthallás engem sosem zavart. - Biztos, mert túl jók vagyunk, és minél jobban legyengítenek minket annál tovább tart a meccs. Tudod, kenyeret és cirkuszt a népnek. - szólok bele, hallatszik a hangomon, hogy annyi minden történt a versenyszámok között, hogy a hátam közepére se kívántam most ezt a drámát és legszívesebben felrúgnám az összes szervezőt, de mondjuk főleg az amerikai edzőt. Azért sóhajtok egyet, már nem kiabálok senkinek semmit, inkább Dumbo tárom ki a füleimet, bár ha az edzőbá’ kettőnket kapott el valószínűleg Cody itt van a közelemben, meg amúgy is egy bolyban vagyunk.
- Mindent is egyeztess le, még a rohadt C vitamint is. - mondom neki, azért egy kis mosolyt kierőltetve, aztán visszasuhanok Tita mellé, egy kicsit elgondolkozva. - Téged felírt az öreg a listára? Mert ha igen… akkor eljött a te időd. - karolom át a vállát egy kicsit magamhoz ölelve, bátorítva, hiszen volt azzal problémája, hogy nem került pályára, tehát itt az alkalom, hogy bizonyítson. Mondjuk éppen a bajnoki mérkőzésen beszállni úgy, hogy eddig csak firkász volt, hát kell a kalandvágy! Dany előadja, hogy milyen istencsászár belőle, én pedig őszintén megnyugszom, hogy legalább valakinek lesz fogalma arról, hogy mit csinálunk, mert azon kívül, hogy tudok úszni és volt már labda a kezemben úgy magát a sportot nem nagyon űztem, szóval nem lennék olyan hasznos, mint a futóverseny előtt, vagy sárkányháton a tippekkel.
- Tuti valami speckó afrikai cucc a vércápa, mert még soha nem hallottam róla. Lehet igazából egy vérátkos ember. aki teliholdkor cápává változik. - szalad ki a számon a hülyeség Gina szavaira, ami jelzi, hogy az idegességem kezd azért egy kicsit felszakadozni, még fel is nevetek. Titára pillantok, hogy akar-e beszélgetni és csak akkor megyek a kutatómunkára a kis vörössel, ha a nagy vörös is jön, vagy ha rendben van vele, mert lehet nem két perc feldolgoznia, ha tényleg a pályára kell állnia.






Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.
De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-20, 12:07


Az, hogy mindenki a maga módján hangot ad a nemtetszésének, és mindenki felkészülés nélkül képes a farzsebéből egy olyan szabálypontot, vagy egyszerű logikai levezetést elő húzni, aminek a szele jó hogy nem löki az űrbe az amcsi edzőt, ez nagyon is megnyugtat. Én egy viszonylag türelmes vérmérsékletű személynek tartom magamat, de az igazságtalanság, vagy az ha hülyének néznek, főleg többed magammal, nagyon is feszegetik a határt nálam ott, ahol a legvékonyabb a jég.
Még azt sem bánom, hogy Stansson vissza kell hogy húzzon minket és nem hagyja, hogy telibe neki menjünk így vagy úgy a vesztes csapat edzőjének. Bár én max szóban átkoznám rommá Chrissel ellentétben, benne már nem vagyok biztos, hogy nem dobná át a fickót az aula egyik ablakán.
De mikor Stansson felszólal elég hamar lehiggadok amikor pedig Bunfolt felbukkan egyfelől hatalmasat nézek másfelől ahogy hallgatom, az nem kifejezés, hogy elégedett mosoly terül szét az arcomon. A Roxfortba bekerülve az alap években, nagyon sokat hallottam a nevét, és nem egy olyan évfolyam vagy háztársam volt aki valamelyik cikket lóbálta amiben benne volt a legújabb hír róla, vagy sportrendelet amin javított vagy egyenest valamelyik sportsikere. Elfelejthetetlen és bárhol felismerhető a fickó.
Aztán ahogy jött az elégedett vigyorom, úgy siklik is tovább mert valamit megneszel az ösztönöm mikor kibukik hogy Stanssonnak is pályára kell lépnie. A versenyszám csak hab lesz a tortán. Morticiának is össze kell raknom valamit, hogy ne legyen rá hatással a vér... Oké, hogy azt mondták, képességek, varázslatok kizárva, de ez vajon vonatkozik a faji adottságokra is?
Vetek Stanssonra egy igen sokat mondó pillantást... ami végett elkapom a közös pillanatukat Sidneyvel, de nem akadok fenn. Csendben szurkolok nekik, azon túlmenően pedig az ő dolguk. Nyilvánosság felé titok, de csapaton belül azért elég sokan össze rakták már a képet. Vagy egyenest már túl is kombinálták néhányan.
Én közben már kattogok természetesen, végül én is közelebb lépek, csak a másik oldaláról, ameddig a tömeg azzal van elfoglalva, hogy éljen mind meghalunk, örömükre nyilvánosan! addig én csak közelebb lépve hozzá, hogy hallja és ne kelljen üvölteni mondok csak annyit. Sidney is hallhatja amit mondok.
- Össze rakok valamit, ami nem dopping, de biztosítja, hogy nem lesz baja. Tudom mik az engedélyezett alapanyagok. Egyeztessek a bizottság ellenőrző orvosi részlegével mikor elkészülök..? Még mielőtt pályára lépnénk. - teszem fel a kérdést. És bízom a Főniben, de azért na... most szabadult egy egész életében jelen lévő vérátok alól amibe majdnem bele is halt... azért ez így kurvára nem fun...



 

I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-16, 14:40






Döntő&Gina &Dany
Két vehemens fél olaszunk úgy fest, hogy csak akkor képes visszafogni magát, amikor az edző lép a mikrofonhoz. Éppen ideje, hogy ő is mondjon valamit, ezekre a képtelen vádaskodásokra. Eszük ágában sincs feladni, és hazakullogni, csak mert az amerikai edző faszságokat beszél.
Ugyanakkor Dany az, aki képes szofisztikáltabban hangot adni az ellenvéleményének. Hiszen neki már van verseny múltja, méghozzá a mugli vízilabdából. Tudja jól, hogy nem sportszerű magaviseletért - jelen esetben káromkodásért, vagy Gina középső ujjának mutogatásáért- is bajba kerülhetnek. Így végül ő fog rá a vörös kezére, hogy fejezze be. Így inkább hőseink Stansson szavaira figyelnek, amikor az beszélni kezd.
Amikor pedig a másik ürge (Ludo Bunfolt) veszi át a szót, és kijelenti, hogy érvényes a nevezés, és holnap döntő akkor hőseink végre elégedetten vigyorodhatnak el. Ámbár azért Danyben felmerül a hátsó rosszindulatú kis gondolat, hogy vajon az amcsi edzőt a rágalmazó, lejárató lépése miatt nem kéne-e felelősségre vonni, úgy sportszerűtlen viselkedés okán. De ezt már el tudja engedni. Bőven elég látni az arckifejezését, ahogy távozik a helyszínről.
Így érdeklődve tekintenek a királynőre, amikor az kihúzza a kis gömböcskét, benne a döntő versenyszámával. Amikor pedig Bunfolt fel is olvassa a szám ismertetőjét, akkor a hugrabugos srác az aki lelkes örömújongásban tör ki.  
- Igen! Ez az én versenyszámom! Szinte már a nyakamban érzem az aranyat! - szinte fel sem tudja fogni, hogy pont a kedvenc sportját kell majd játszania, amiben mindig is kiemelkedően jó volt. - A vízilabda egy mugli sport, tulajdonképpen a hazámban az egyik nemzeti sportág, olyasmi népszerűségnek örvend, mint nálatok a kviddics. Sokáig én is versenyszerűen játszottam. Több ifjúsági verseny gólkirálya is én lettem. Tele a szobám érmekkel, és serlegekkel... - lelkesül fel Dany teljesen, és kezdi magyarázni Lizzy kérdésére, hogy mi is az a vízilabda, ámbár meglehetősen messziről kezdve a dolgot. De most még az edző, és vele mindenki más is könnyen leolvashatja a srácról a kitörő magabiztos örömöt.
- Oké. A rövidített változat: A játéktér egy hatalmas úszómedence, amiben van két kapu. A labdával minél több gólt kell lőni az ellenfél kapujába úszás közben. Az időkeret 4x8 perc.- inti le Gina Dany-t, mert ilyen templóban sosem jutnak el a játékszabályokig, csak a srác vidám nosztalgiázásáig, ami most kevéssé lényeges talán.
- Megyek kiderítem, hogy mi a búbánatos tököm az a vércápa. Javaslom találkozzunk a szálloda medencéjénél. Jössz? - míg érezhetően a magyarázatot, és a javasolt találkozót a csapat minden tagjának általánosságban szánta, addig az utolsó kérdéssel a griffendéles vöröske Chrishez fordult, mint a csapat másik olyan tagjához, akit betegesen vonzanak a bizarr, és veszélyes lények, mint a sárkányok, vagy jelen esetben a vércápák. Hacsak persze Chris nem vágja fejből a kérdést, és osztja meg a csapattal eme értékes tudást, megkímélve magukat a kutatómunkától.
- Ennél kicsit bonyolultabb, mint ahogy Gina felvázolta. - jegyzi még meg Dany, ahogy elnéz a griffendéles vöröske felé, aki már indul is felfelé.


♫ Chess ♫




"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-15, 11:06




A csapat& Lizzy


 

Jómagam – többekkel ellentétben – csendesen figyelem az eseményeket. Nem vagyok olyan vehemens, mint Gilly, nem kezdek el kiabálni, de csak azért, mert csapatkapitányként veszek részt a számokban. Ha én és Sidney hasonló megmozdulást tennénk, az elég hátrányosan érintené a helyzetünket. Ugyanez a helyzet az edzővel is: ha itt és most utat engedne az indulatainak, kizárnának minket a versenyből. Elég nehéz ilyen helyzetben összeszedettnek lennünk. Gina eközben bőszen mutogatja a középső ujját, én azonban csak a szemeimet forgatom. Nem tartom vissza, felesleges lenne, de talán nem ártana kissé visszafognia magát. Ahogy másoknak sem.
Bumfolt szavai hallatán kezd számomra is megjelenni a fény az alagút végén. Amióta ugyanis Angliába költöztünk, ide vagyunk bejelentve, szóval ezzel nem lesz semmi gond. Ezek szerint én is részt vehetek a versenyen. A tudat miatt elégedett mosoly jelenik meg az ajkaimon. Nem kell balhéznom és kockáztatnom a pozíciómat, ez az! Helyette abban a tudatban léphetek a pályára, hogy a részvételem szabályos. Ez a közjáték az amerikai edző részéről ezek szerint teljesen felesleges volt.
- Idióta barom –  morgom magam elé, amikor a férfi felháborodva elsiet. Az pedig, hogy az edző is pályára áll... Nos, annyira nem hoz lázba, de így talán nagyobb esélyünk lesz a győzelemre. Elvégre, jó fizikuma van, fél kézzel arrébb hajította volna a franciákat is. De igazság szerint azon a véleményen vagyok, hogy már maga a csapat is elég lett volna a győzelemhez. Elvégre, eddig is magunktól jutottunk el, nem lett volna gond a későbbiek folyamán. Mindenesetre, tovább hallgatom Bumfolt szavait, de igazság szerint a többi már nem igazán érdekel. Egyedül csak akkor ül ki ismét izgatottság az arcomra, amikor a sorsolás következik.
- Mi az a vízilabda? - teszem fel értetlenkedő tekintettel a kérdést, nyilván annak címezve szavaimat, aki talán meg is tudja válaszolni a feltett kérdéseimet. - És mik azok a vércápák?
Se a mugli, se a varázsvilágban nem vagyok otthon olyan téren, hogy erről a két dologról bármi fogalmam is legyen. Bár, a vércápa kifejezés nem hangzik a legjobban... Már a sima cápák is veszélyesek, szóval ennek nem lesz jó vége. Főleg abban az esetben nem, ha kikapcsolják a képességeinket. Így én is aggódhatok majd az ostoba sérülések miatt. Fenébe!




Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.



Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-15, 09:54



VMS & Sidney



Egyre hevesebb a csapat, ami egyáltalán nem meglepő. Akadnak érvek és keményebb érvek is, de abban mind egyetértünk, hogy akármi is lesz ezek az aljas kis mocskok semmiképp sem juthatnak be a döntőbe. Egyszerűen nem tettek érte semmit sem és az a pasas is rém tenyérbemászó. Már próbált minket beszervezni, akkor is elküldtük a fenébe, mert nincs szükségünk semmiféle trükközésre. Azért vagyunk itt, a döntő előtt, mert eleget tettünk érte és rendesen meg is szenvedtük, arról nem beszélve, hogy sokaknak megmentettük a hátsóját, amikor lenyomtuk a banyát, úgyhogy baromira nem lenne fair, ha még mindket vennének elő csalásért, amikor az egészet az az aljadék kezdeményezte, mert már akkor is tisztában volt vele, hogy esélyük se lenne másképp tovább jutni. Szánalmas!
Mindenesetre amikor végre Stansson előre lép elhallgatok, ahogyan bizonyára a többiek is. Már rég meg kellett volna tennie, nem azt várni, hogy mikor szakad el valakinél a cérna és akkor tényleg kizárnak minket, ha valaki leátkozza a pódiumról az amerikai edzőt és még jogos is lenne. De szerencsére ezt már nem várja meg senki, az edző beszél, aztán végre mindenféle jogi bla-bla után felhangzik a taps, és talán a mi csapatunkban is lenyugszanak a kedélyek, bár én nem állok neki tapsolni egyből, de megsemmisítő pillantással követem a tekintetemmel az amerikai edzőt és ha arra akar távozni, amerre én is vagyok, tuti, hogy kap egy kellemes vállast egy sebezhetetlen vérfarkastól, csak hogy ne csak az egojának fájjon, hogy újfent veszített.
- Na azért! Rohadt egy szemét húzás lett volna, ha eléri, amit akar. Mintha lett volna esélyük a döntőben... - morranok oda még Morticiának, miközben Ludo tovább beszél és a következő számot fejti ki. Egyből felszökken a szemöldököm azt hallva, hogy vízilabda lesz, ami rám nézve cseppet sem tűnik jónak, de aztán tovább beszélnek, miközben az is kiderül, hogy Stansson is játszani fog. - Varázslók Mágikus Sportja, de mintha minden meccsen muglik lennénk. - pillantok még oldalt Morticiára, közben a tekintetem az edzőre siklik,hogy vajon hogyan értékeli a helyzetet. Láthatóan nem örül, ami érthető. Eddig sosem jött ki neki jól a lépés egy döntőben sem, most edzőként lett volna itt, de mégis versenyeznie kell, miközben nem vett részt az edzéseken sem. Nem mintha ne lenne jó kondiban, de épp csak kiengedték a gyengélkedőről.
- Nem lesz baj, csapatjáték! - lépek azért kicsit közelebb hozzá a tömegben, ha sikerül, és még egy bíztató mosolyt is megeresztek. Na persze azért ennél tovább nem megyek, hiszen mindent megbeszéltünk, az ami köztünk van... alakul titok. Nem lenne jó, ha elkezdenének rajta csámcsogni az újságok és még inkább problémát jelentene akkor, ha tényleg a Roxfortba jön tanítani, mivel én meg ott tanulok.


©
Vissza az elejére Go down
Armand Stansson
Reveal your secrets
Armand Stansson
Tanár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-15, 08:49



A döntő




Azért többen felhördülnek, amikor Cody bökdöse után Chris is tettlegességre szánja el magát, itt más Stansson is visszahúzza a két fiatal, nemet intve nekik, ez most nem annak az ideje, hogy lejárassák magukat. Biccent Sidneynek, s ő maga lép a mikrofonok elé. – Amikor felkértek, hogy legyek az angol vállogatott edzője, sok mindent kellett mérlegelnem. Az nem titok, hogy ha egy edző a saját népe ellen kell, hogy küzdjön, az megfontolandó, de az angolok sokszínűsége éppen abban rejlik, hogy képesek voltak a világ minden tájára eljutni, érvényesülni, más nemzeteket felemelni. Így hát természetesen egyeztettem még az elején a sportág biztosával a jogi hátterekről. – Lép picit hátra, s háta mögötti csoportosulásból nem más lép előre, mint Ludo Bunfolt, aki úgy fest a sikertelen Trimágus Tusa ellenére se adta fel, továbbra is mindenhol jelen van. Kedves mosollyal inti le a rajongókat, ő még mindig nagy név. – Nos, igen-igen, talán nem frissítetttem a publikum számára rendelkezésre álló információkat, de folyamatosan nyomon követtük a háborúkat, az országhatárok felbomlását, ezért a következő a helyzet. Albus Dumbledore egy szabályos listát adott le, mert minden játékosuk angol, kettős-állampolgár, vagy Anglia területére bejelentett lakos. Egyetlen feltétel nem teljesült eddig, de arra lehetőség van az utolsó versenyszámban. A szabályzat kimondja, hogy minden a listára felírt játékosnak legalább egyszer pályára kell lépnie a torna során. S mivel Albus barátom Armand Stanssont is nevezte, nem csupán mint edzőt, ezért mivel nem látjuk akadályát a döntő törvényes lejátszásának, játszania kell. – Ezen kitör az ováció, az amerikai edző megsemmisülten hápog, aztán mindenkit félrelökve elsiet, Dumbledore is lazán mosolyva tapsol, s bólint a csapat felé. Csak éppen Stansson nem tud mit mondani, ő meg a játék? Évek óta nem sportolt úgy igazán, most pedig döntőt kell játszani? Ludo viszont leinti a tömeget. – Tehát holnap este döntő! Sorsoljunk hát! A hagyományok szerint meglepetés lesz, egy soha ki nem próbált versenyszám. Ebből találtunk ki párat, hogy ne lehessen rákészülni! Na rajta! – Elétolnak egy lottósorsoláshoz használatos műanyag gömböt, amiben további apró gömbök vannak. Odainti a dél-afrikai királynőt, aki megilletődötten nyúl bele, és húz egyet ki. Ludo olvassa fel. – Vércápa vizilabda. Naa.. ez jó lesz! A versenyzőknek egy jeges medencében kell hagyományos vizilabdát játszani, miközben a mélyből vércápák támadhatnak! A létszám csapatonként kilenc fő. Varázslatot, speciális képességeket, de még az esetleges allergiákat is kizárjuk, hogy igazán embert próbáló feladat legyen! – Ismét ováció, a tömeg már nagyon döntőt akar látni. Mire Stanssonnak csak egyetlen szava van. – Faszom.





//A határidő: : október 25//






Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-14, 03:18




VMS & Eileen

Ahogy folytatja a szövegelést az amcsi edző, úgy képedek el egyre jobban. Baszki, ez az ember azt hiszi, mindent megtehet, vagy hogy menőbb, netán hatásosabb lesz tőle, ha mindenféle jelzőkkel illet minket?! Pff. Méghogy szedett-vedett csürhe... Vadbarom.
Azért az viszont egész pozitív, hogy másoknak sem tetszik ez a hirtelen jött kizárás. Léteznek még jó emberek, a törvényekkel kapcsolatban pedig biztos vagyok abban, hogy nem szegtük meg. Vagy csak valami félreértésről lehet szó... különben már a nevezésnél is gondoknak kellett volna adódnia, nemdebár? Ennek az aggodalmamnak hangot is adok, amint lehetőségem van, hiszen mindenkit ugyanolyan rosszul érint a téma. Bár szívem szerint leszedném a fejét a fickónak, agresszióból van itt elég, inkább a "békés" tárgyalást választom.
- Már elnézést, de ha a csapat összetételével probléma lett volna, hogyan volt lehetséges egyáltalán a nevezés? - teszem fel a költői kérdést. - Tőlem utólag jópár iratot bekértek, ami tudtommal a verseny elején sem volt máshogy a többiek kapcsán. Namármost, ha ezek valóban ellenőrzésre kerültek, a hiba nem a mi gépezetünkben van; a kérdéses bizottságnak mindenképpen szemet kellett szúrjon a kettős állampolgárok vagy külföldiek aránya. Mivel semmiféle vétó nem érkezett, mivelhogy mindegyikünk itt áll most, úgy az illetékesek mindent rendben találtak, a nevezés és az eddigi meccsek tehát érvényesek. Ha pedig mulasztás történt az adatellenőrzés kapcsán, azért nem a csapat büntetendő - foglalom össze gyorsan, ami eszembejut hirtelenjében. A francba is, ez nem lehet csalás, nem nálunk van a krach, ez a nagyképű barom pedig csak féltékeny. Lehet, hogy az adminisztrációban volt tényleg a baki, de akkor nem zárhatnak ki minket a célegyenesben, hiszen nem a mi hibánk!
Amikor megemlíti a lefizetősdit, meg hogy nekik kéne itt állniuk helyettünk... hát, nem tudok mit tenni, felnevetek kínomban. Kész vicc az egész. - Nem tudom, honnan vette ezt a baromságot, de kétlem, hogy igaz lenne - jegyzem meg szemforgatva. - Ha kizárnak minket, akkor sem önök érdemlik ezt a helyet. Voltak mások, akik tovább küzdötték magukat a versenyben. - Bár személyesen eddig nem volt szerencsém az amcsikhoz, hiszen mire én jöttem, ők addigra már mentek... nagyon nem lenne fair, ha most ez fordítva lenne. Nem véletlenül estek ki abban a számban, hát olyan nehéz ezt elfogadni?!








Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Morticia Maganti
Reveal your secrets
Morticia Maganti
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-11, 14:40


to: the team

- Rohadékok…. – válaszolom Sidneynek, és én is dühösen meredek az amerikaiakra. A többiek nagyon sok mindent vágnak a fejükhöz és igazuk is van. Kiestek nagyjából az elején, konkrétan mi győztük le őket, mégis milyen jogon kellene nekik a döntőben lenni? –A szánalmas logikájuk alapján Franciaországnak kellene versenyeznie, ha minket kizárnak, mert a mi águnkon őket ejtettük ki utoljára – szólalok fel én is, folytatva Sidney gondolatmenetét, de gondolom ez nem fogja meghatni ezeket a senkiket, de legalább legyen mindenki tisztában a tényállással. Az meg milyen hülyeség, hogy le akartuk őket fizetni? Gondolom fordítva történt, és valahogyan biztosan lehetne bizonyítani is. Minden esetre egyelőre várok, hogy mi történik, ezt a helyzetet minél előbb rendezni kellene. Az biztos, hogy azzal nem vétettünk a szabályok ellen, hogy kettős állampolgárok vagyunk, mert roxforti diákként a nagy részünknek a brit állampolgárság az elsődleges, de hogy Dumbledore mit kavart a nevezésekkel, azt csak ő tudja.





Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-04, 20:29




Csapat és Frida



Sose gondoltam volna, hogy valaha éppen a születési helyemet fogom szégyellni oly sok egyéb szarsága mellett a családomnak, de juhéj, ez a nap is eljött! Bár történetesen Ginának szerintem is igaza van, a jog szerint minden kettős állampolgárra azon állam jogai vonatkoznak, amelynek "színeiben" van, de kár lenne ismétlésekbe bocsátkozzunk. Dany megerősíti, pártolja, én meg csak bólogatok, de erre a hajóra nem szállok fel.
- Ha csak ezen múlik, akkor biztosan van itt olyan jogi személy, aki el tudja intézni a papírmunkát, szóval szíves örömest lemondok az észt állampolgárságomról itt és most. - szalad ki a számon. Tallinban születtem és évekig éltünk is ott, de sosem éreztem magamat észtnek, így nem fájna különösképpen ez a "veszteség". Nyilván nem megyünk semmire azzal, amit felvetettem, de ha mégis valaki rárepül a témára, legalább az feltűnhet, hogy komolyan gondolom a versenyzést és nem óhajtok az amerikaiak szarakodása miatt a csapatomnak kért okozni. Bár röhejes az egész szitu, hogy mit ne mondjak.
Dumbledore professzorra többször siklik tekintetem. Én nem tudom kiket nevezett, de abban biztos vagyok, hogy nem tudatlan az öreg, így tisztában volt az emlegetett törvénnyel és paragrafusokkal, s azzal is, hogy a delegált diákok milyen állampolgárok. Lennie kell hát valaminek.. valaminek, amit nem veszünk észre. Mert a professzor ekkora hibát nem véthetett. Nem tudom elhinni, hogy hamiskártyás lenne a félhold alakú szemüvege mögött.

beauty code from



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-04, 20:15




Sajtóesemény & Tita



Enyhe szemforgatással konstatálom, hogy úgy tűnik a csapatunk nem a hidegvéréről híres. Nem hiszem, hogy ez az átkozódás a jó taktika, bár mondjuk sejtettem, hogy ez lesz, s nem csak abból, hogy Chris jelezte, ő sem ígérhet semmit. Részemről a kapott anyagot bújom, a nemzetiségi eloszlást tanulmányozva lépek oda az edzőhöz és Sidneyhez.
- Az állampolgársági adatok valószínűleg nyilvánosak, az amerikai csapat köteles felmtárni azt a maga részéről is, ha felszólítják rá. Mivel nem hiszem, hogy számítanak a húzásra, így meglepetésként érheti őket a kérés, s nem lesz idejük meghamisítani az iratokat, ha eddig nem tették meg. - súgom oda Sidneynek, hátha van kedve előállni a dologgal. Aztán pedig az edzőhöz lépek és a kezébe adom az anyagot, amihez hozzájutottam.
- Egyébként az évszámok se stimmelnek. Amerika 1783-ban függetlenedett a Brit fennhatóság alól, tehát sem az 1566-os, sem az 1700-as törvény idejében nem létezhetett olyan, hogy "amerikai" csapat, így ilyen alapon ha minket diszkvalifikálnak is, úgy ők sem játszhatnak a döntőben. De ön például igen, hogyha a rendező ország úgy dönt, hogy felrúgja a szabályokat. Esetleg egy szívesség a királynőtől azért cserébe, mert meg lett védve?
Csak azért nem kacsintgatok Stanssonra, mert mégis az edző, meg amúgy is hülyén venné ki magát. Mindenesetre az anyag nála van - s ezáltal Sidneynél is - szóval részemről teszek még egy kört és megpróbálok újra elvegyülni, hogy hátha csurran-cseppen még némi információ. Közben Chris kifakadását hallva homlokomra csapok egy erről ennyit motyogással. Oké, szólt előre.. de azért.. hát na. Egyszer még tuti az orra alá dörgölöm.






Vissza az elejére Go down
Christopher Graves
Reveal your secrets
Christopher Graves
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-04, 18:04




Az utolsó fejezet


Ó, te jó ég. Hogy mi? Hát, a homlokomra van írva, hogy nem olvastam el semmit, amit emlegetnek, mert már a felénél elvesztem a fonalat. Én nem várok csodát se az edzőtől, se a királynőtől, se a szakállas muksótól - Dumbledore -, bár néhány pillanatra rajta felejtem a legendás Európai máguson a tekintetem.
- Hát nem ígérek semmit. - válaszolom a lánynak, miközben kellemesen rászorítok Tita kezére, de persze ha vegyülnie kell a riporterek közül ahhoz, hogy több infót szerezzen, akkor elengedem egy kis ideges mosollyal. Mindenki üvöltözik, szinte küzdenek a mikrofonért és a színpadért, hogy szóhoz jussanak és alapjáraton én se vagyok egy háttérbe húzódó fazon, de amikor már a nyolcvanadik paragrafust hallom a negyedik ember kiselőadásából, akkor az agyam a robbanás szélére szökik. Egészen elvörösödöm a dühtől, főleg, amikor hozzáteszi az edző, hogy még le is akartuk őket fizetni, hogy összeolvadjon a két csapat, azért már bennem is eltörik valami.
- Meg a jó kurva anyádat, ilyen szégyent hozni az egész Egyesült Államokra, hogy ilyen aljas baromságokkal akarjátok magatokat visszakönyörögni a versenybe! - kiáltom most én el magam, nem éppen szofisztikáltan és semmilyen paragrafussal és százalékkal nem dobálózva, csak őszintén, dühödten, csalódottan meredve az amerikai edzőre, aztán az egész amerikai csapatra. Túl sok a csapatunkban a külföldi? Hát most éppen eléggé ég az arcom, hogy amerikai vagyok, hogy a többiekkel ellentétben, akik kiskapukat keresnek, kicsit agresszívabb megoldást dobjak be.
- Azt a többiek már levezették, hogy mekkora hülyeség ez az egész, de ha ennyire böki a csőrötöket, akkor kész vagyok kiszállni. Eszemben sincsen ragaszkodni a helyemhez, ha ez a bajnoki meccset veszélyezteti. - fejezem be ennyivel, egyenesen, mint a tulok odanyomulva az amerikai edzőhöz és csapathoz és ha nem állnak azonnal közünk, akkor még a tenyeremmel is dühösen mellkason vágom - persze nem erősen, csak hogy felmenjen benne a pumpa tőle, ahogy bennem is felment. Sosem volt erősségem az etikett, nem tudom hogy “hol a helyem”, ha felidegeltek akkor ami a szívemen, az a számon, és ezután a nyilvános lemondás után a csapat tagságról készen vagyok elhúzni a színről, de a gyilkos tekintetem megmarad a honfitársaim felé. Nem hagyom el az egész helyszínt, mert tudni akarom, hogy a többieknek sikerül-e kiharcolnia a versenyt, lélekben igen is velük vagyok, de hogy versenyezni nem fogok, ha ilyeneken rugóznak, az tuti.





Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.
De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-04, 17:02






Döntő&Gina &Dany

Gina és Dany egyforma felháborodással az arcukon hallgatják az amerikai edző véleményét. Ugyan már. Ez nevetséges! Egyiküknek is szándékában meghátrálni, ha már idáig eljöttek. Harc nélkül biztos nem. Ha a döntőben kapnak ki tisztességgel az egy dolog, de hogy esélyt se kapjanak a játékra az nem történhet meg!
- Kettős állampolgár. Olasz-Angol. - szűri a fogai közt a választ Lizzy kérdésére Dany, és az arcán tisztán látszik, hogy nagyon is nehezére esik türtőztetni az olasz temperamentumos vérét. Bár most először éppen igazán hálás is lehetne a szerencsének, vagy inkább Grayson-nak, mert amikor örökbe fogadta, és a nevére vette a törvények szerint az állampolgárságát is megkapta a kisgyermek Dany. Így most a hugrás srác joggal érezheti sértve a nemzeti identitástudatát az amerikai edző szavai által.
De végül Gina szólal fel hamarabb, miközben Dany éppen azon van, hogy úgy helyezkedjen, hogy szükség esetén Gillyt, és Ginát is visszaránthassa, ha neki akarnának menni az amcsi edzőnek, hogy kikaparják a szemét.
- Miféle sületlenségeket zagyvál össze?! A kettős állampolgárokat ugyanazok a jogok és kötelezettségek illetik meg, mint azokat, akik egyetlen állampolgársággal rendelkeznek! Így törvényesen jelenleg minden kettős állampolgár ANGOLNAK minősül! Ha pedig így van és a számításaim nem csalnak, márpedig azok sosem csalnak, akkor bőven megfelel a csapatösszeállításunk a maga 60%-ának! Szóval kapja be, és húzzon vissza a paragrafusaival, meg sárkánypólóban elszenvedett vereségével a jó büdös francba! - ordítja magából kikelve a vörös lány, miközben mit sem törődve a villogó vakukkal bőszen mutogatja a középső ujját az amerikai edző felé.
Dany kissé szofisztikáltabban, de kellő harsánysággal, és határozottsággal replikáz rá a mellette álló vörös szavaira.
- Ginának igaza van! Minden kettős állampolgár csapattársam nevében is sértve érzem magam, amiért nem számolnak minket egyenlő feltételekkel és jogokkal angol csapattagnak! Ez egy rossz törvény, amit éppen időszerű, és szükséges is megváltoztatni, mert nem szolgálja az egészséges versenysport érdekeit! Ezen felül az Angol Mágiaügyi Minisztériumnak bármikor jogában áll rendkívüli ideiglenes állampolgárságot biztosítani bármely külföldi állampolgár részére. A híres kviddics játékosok esetében nem is egyetlen példa áll rendelkezésre, amiben külföldről igazolt játékosok ideiglenes állampolgárságot kaptak a válogatottban való szereplés idejére. De most komolyan azt várják az edzőtől, csapatkapitánytól, és a külföldi állampolgárságú csapattársaimtól, hogy a felkészülési időt nevetséges kérvények írogatásával töltsék a minisztérium számára? A megvesztegetéses vádakra pedig nem is reagálok annyira abszurdak!
- Úgy van! Nekünk nincs szükségünk semmiféle lefizetéses alkukra a győzelemhez! Tisztességgel kiállunk bárki ellen! Egyszer már elvették tőlem tisztességtelen módon, hogy indulhassak az ifjúsági sakk-világbajnoki címért! Másodjára nem hagyom magam ok nélkül kizárni!- úgy fest, a két olasz-angol igencsak belemelegedik, hogy egymásra replikázva adjanak hangot a nem tetszésüknek. Noha a srác az, aki ezt kissé kulturáltabb formában teszi, és nem tűnnek olyannak, mint akiket egy könnyen le lehet szerelni addig, amíg érvényt nem szereznek az igazuknak...

♫ Chess ♫




"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-03, 23:19


A többiekkel együtt én is lesoroltam és addig egy idegszálamat sem voltam hajlandó megfeszíteni, ameddig az Amcsi eddző a lényegre nem tér. A közhangulatot úgy ítélem meg, hogy mellettünk állnak inkább mint ellenünk. Amit pedig az amerikai fickó felhoz érvelés gyanánt majdnem elröhögöm magam. Pedig nincs jó kedvem de ez nagyon szánalmas.
- 1566os évi paragrafus..?! Hol vagyunk? A középkorban?! pffNaneröhögtess... - méltatlankodom egyenlőre nem túl hangosan.
Lizzy aggodalmára Gillyből egyszerűen kitör a kistigris-harcidisznó és simán bekiabálja a fickó ön-tapsikolása közepébe. - Héj! Mi írországban születtünk! Első soron angolok vagyunk! Csak másod ízben amerikak! Ez nem fair!!! Az meg végképp nem, hogy egy táncost nem tekint sportolónak! Miféle arcátlanság már ez?! - háborog és ha nem fogja valaki vissza félő hogy felmegy és leszedi a fickót a mikrofon elől, hogy megrúgdossa. - Fogalma sincs hogy a csapatunk miken ment keresztül és mennyit tett le az asztalra! - hadakozik még, de ha valaki leintené meg kicsit nyugira inti akkor csak félhangosan puffog tovább.
Hiro csak egy undorodó megsemmisítő nézést vet az amerikai edzőre.
Bennem pedig egyre inkább érik hogy valamit tenni kell.. Eileennek igaza volt, valami el van baszva bennem és ezek után muszáj leszek önvizsgálatot tartani de... az utolsóra már villannak a szemeim. - Komolyan azzal töltötte az ittlétét a kiesés után, hogy 1566-ig visszamenőleg minden törvényt átnyálazott, hogy találjon valamit amivel belénk állhat? - szalad ki belőlem fennhangon telibe az amcsi edzőnek címezve. És igazából leszarom ki mit merre hány. A pódiumhoz sétálok, vagy átküzdöm magam sűrű bocsánatkérések közepette, hogy előre jussak, de nem lépek fel rá, a sajtósok, vagy igazából magasról teszek rá kik vannak körülöttem, azok gyűrűjében közlöm a véleményemet. - Ez egy igen súlyos vád. De ha maga ezt komolyan gondolja, akkor én meg kérvényezek egy emlék-megosztást a szóban forgó esetről az érintett felektől! Mégpedig az 1897-es XX. Törvény 2. paragrafusa alapján. Miszerint az egyezményes igazságszolgáltatásban, amennyiben egy 42.-es besorolású eset kapcsán nincs semmiféle kézzel fogható bizonyíték, csupán az adott szó, akkor emlék-megosztással az ügy rendezhető. - egyenesen állok, nem fonom karba a kezeimet, nem is mutogatok, nincs szükségem drámai gesztusokra ahhoz, hogy lássam annak a féregnek a fején a reakciót. - Játszhatunk így. Törvények szerint. - bököm még oda neki had érezze a törődést. Talán kifizetődik, hogy Shannával, Gemmaval, Andrewal és Jakel "lógtam" szinte egész évben... Bevallom elképesztően elegem volt az olyan szarrágókból mint ez a fazon.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty2020-10-03, 14:34




A csapat& Lizzy


 

Szépen lassan mindenki felbukkan a saját ajtajában, nyilván ugyanolyan értetlenkedő tekintetet vágva, mint én és Sidney. Mi vagyunk a csapatkapitányok, tudnunk kellene mindent, ami a többieket is érinti, erre teljesen hülyének érzem magam. Mindezek mellett még kellemetlenül is, mert képtelen vagyok megválaszolni az időközben felmerült kérdéseket. Mégis mi folyik itt?
- Ez most rólunk beszél? - torpanok meg a sajtótájékoztató helyszínén, amikor szóba kerül a szedett-vedett csürhe kifejezés is. - Várjunk, most mi van? - fakadok ki kissé kétségbeesett hangon, hiszen kezd minden annyira kusza lenni számomra. Ha jól értem, akkor bizonyos számú angol játékosnak lennie kell a csapatban. Én és Gilly amerikai-ír származásúak vagyunk, vagyis mi már eleve kiestünk. De nem, ez nem lehet, hiszen én vagyok a csapatkapitány! Különben is, az amerikai az már majdnem angol, nem igaz? Ugyanazt a nyelvet beszéljük, szóval nem érhet hátrány.
- Nem hiszem el, hogy az rendben van, amikor az életünk forog kockán, de az már nincs, hogy nem mindenki angol – dohogom, némileg lemaradva a csapattól, Dany mellé besorolva. Annyira nem ismerem a fiút, de nemrég elég sok mindenen keresztül mentem mellette, szóval azért ideje lenne nem úgy tennem, mintha teljesen idegen lenne számomra. Gilly pasija, ráadásul normálisabb, mint az eddigiek. - Te angol vagy? - vetek felé egy kérdő pillantást, bár a Paisley családnév elég angolosan hangzik. Legalább ő örülhet, hogy nem golyózzák ki innen automatikusan. Chris amerikai, nagy eséllyel ő se vehet részt a következő versenyen, de nincs az a pénz, hogy hagyjam kirakni magam. Valami kiskapunak csak lennie kell a kettős állampolgárságon kívül is, nem igaz?
- Jaaa, hogy erre ment ki a játék! - emelem fel a hangom, hogy az amerikai is jól hallhasson engem, még abban az esetben is, ha nem állok a közelében. - Talán nem kellett volna idő előtt kiesni és akkor lenne esélyük a győzelemre!
Nem érdekel, hogy a honfitársam az illető, ahogy az sem, hogy ha nem Angliával jöttem volna ki a VMS-re, akkor nagy eséllyel én is abban a csapatban foglalnék helyet. Igazságot akarok és azt, hogy én is részt vehessek a döntőben. Mert ha esetleg az nem jönne össze, nyilván oltári nagy balhét rendeznék.




Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.





A hozzászólást Elizabeth Ollivander összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-10-04, 14:13-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?)   VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (lefújva?) Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» VMS Döntő -Anglia vs. Dél-Afrika (most már tényleg)
» VMS nyolcaddöntők - Anglia vs. USA
» Negyeddöntők - Anglia vs. Oroszország
» VMS Elődöntő, Anglia vs. Franciaország
» VMS - Írország vs. Anglia, 1. csoportmeccs

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol :: Varázslók Mágikus Sportja-
Ugrás: