ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 20:28-kor
Seraphine McCaine


Ma 20:08-kor
Dwight Jennings


Ma 12:07-kor
Gemma Carlyle


Ma 11:09-kor
Abigail Smallwood


Tegnap 20:19-kor
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


2024-05-03, 15:12
Sheska Thorne


A hónap posztolói
Kalandmester
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Sheree Parks
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Maia Hansen
Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_lcapTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_voting_barTanári szoba (I. emelet) - Page 8 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70710 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 1 Bot

Seraphine McCaine


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Tanári szoba (I. emelet)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-03, 12:01


First topic message reminder :


Tanári szoba


A tanáriban minden ház színei és jelképei megtalálhatóak. A bejárati ajtó fölötti falon a címerek sorakoznak egymás mellett szép rendben és ugyanezek a képek köszönnek vissza a kanapéra helyezett négy párnán is, melyek az ülés kényelmét hivatottak biztosítani. A fent nevezett kanapé a bejárattól balra helyezkedik el, színe vörös és aranyozott szegecseléssel díszített bőrből készült. Előtte asztalka helyett egy átlényegült útikoffer áll, mely egyszerre szolgál tárolóul kívül és belül is.
A kanapé mögötti könyvespolcon vegyesen sorakoznak az oktatáshoz és a tanárok kikapcsolódásához jól jövő könyvek is. A bejárattól balra tárolószekrény áll, szemben vele pedig egy nagyobb asztal székekkel, mely a tanári értekezletek helyszíne lehet.

írta Grayson Paisley


[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.


A hozzászólást Luna Lovegood összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-01-11, 11:37-kor.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Játékmester
Reveal your secrets
Játékmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2020-05-21, 20:13




Alszik a Kastély


[You must be registered and logged in to see this image.]

A vacsoraidő szépen lassan fordult át takarodóvá, s a kastély elcsendesedett. A megszokott zajok is mintha ma különösképp tartózkodnának attól, hogy neszt üssenek az ódon, máskor gyerekzsivajtól hangos falak között. Furcsa lehet, hogy még a házimanók szöszmötölése sem visszhangzik a konyha felől, nem sertepertélnek szabályszegő talpak a folyosókon és mintha a szellemek is a hangtalannál hangtalanabbak lennének.
Mindazok számára, akik szemfülesek és figyelnek a környezetükre - no meg találtak valami okot arra, hogy ezen a kései órán ébren legyenek ahelyett, hogy a hálókörletükben húznák a lóbőrt a pihe-puha paplan alatt - valami furcsa érzés bizsergeti a tarkójukat. Talán a gyanakvásé, talán a kiváncsiságé, talán a rebellisségé ez az érzés.. igazából lényegtelen. Csak nem sikerül elhessegetni a gondolatot, mely szerint valami nincsen rendjén, így megeshet, hogy a folyosókra csalja többek léptét ugyanaz a hátborsództató érdeklődés.
Akárki is vagy és akárhonnan is közelítesz szinte ijesztő csendet érzékelsz magad körül. Ha egy-egy tanterem nyitva hagyott ajtaján bekukkantasz akkor esetleg láthatod, hogy tőlük igen szokatlan módon házimanók hortyognak a padsorok között, sőt, mintha felfedezni vélnéd egyik-másik professzorodat az asztalára borulva szenderegni és ha nem a szemed káprázott, akkor az egyik folyosói szobor mögött is láthattál aludni valakit.
A tanári szoba az egyetlen a folyosón, amelyből mintha mozgás hangjai szűrődnének feléd, s ha arra fordítod lépteidet, akkor láthatod, hogy fény is van, s tényleg sétálgat valaki idegesen odabent fel s alá. Egyszercsak megáll, szélesre tárja a szoba ajtaját, s egyenesen feléd néz. Sietve int, hogy csatlakozz hozzá. Kiléte már nem titok, Paisley professzor az, a nyelvtanár az Ereklyevadász szakról. De vajon mitől ilyen zaklatott? Kiderülhet, ha engedelmeskedsz neki, s a tanáriba lépsz.

//Az első reagáló csak a professzort találja a helyiségben, a többiek vegyék úgy, hogyha az előttük író már bement, akkor a mesélőihez tartozik, hogy diáktársa(ka)t is lát ott.

Írási határidő: 05. 27.
Következő mesélői ideje: 05. 28.//

GP

Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-04-21, 22:36


Mélységesen tisztelem Madeleinet azért, mert kivárja csendben, míg én összeszedem magamat és a gondolataimat is. Az összes beszélgetésünk folyamán ezt a nyitott és őszinte érdeklődést vélem felfedezni benne, s nem lehetek eléggé hálás érte neki. Ez - is - az oka annak, amiért olyan könnyen nyílok meg előtte, s bár még ez sem száz százalékos, mégis ő az e falak között, aki a legtöbbet láthat a felszínem alá. Mert könnyed embernek mutatom magam, kellemes csevegőpartnernek, s ez így is van, de a lelkem legmélyét nem szívesen mutatom senkinek. A múltbéli hibáim zártak hét lakat alá, s akárki előtt nem nyitogatom ajtóimat. De Mad más. Benne a kezdetektől látok valamit, ami érdemessé teszi arra, hogy beljebb eresszem. Nem, nem úgy mint nőt, bár kétségkívül csodás teremtés. Épp csak nem nekem az. De mint barát? Felbecsülhetetlen.
- Te jó ég!
Szakad fel belőlem egy sóhaj. Fáradtra sikerül és tartalmaz nem kevés öniróniát is, de mégis belevegyül egy karcos nevetés íze is, mely annak szól, hogy bizony ahhoz képest, ahol a történet eleje van, eljárt felettem az idő.
- De rég is volt az.
Fejezem be magyarázattal az előbbi kirohanásomat. aztán persze csak nem sikerül belevágjak az elejébe, inkább in medias res tárom fel a titkomat, de azt is úgy,. hogy közben Danyről még véletlen se állítsak ki rossz bizonyítványt. Nem kívánok neki semmi rosszat, soha nem is tettem. S bár megtépáz az, ahogyan a viszonyunk alakult a helyettesítésen (is), mégse hibáztatom. Bár Madeleinenek teljesen igazha van abban is, amit mond.
- Kamasz. Tombolnak benne az érzelmek és nem lehet egyszerű fékeznie magát. Egyébként képes rá, s mivel senkitől nem hallottam még panaszt rá szerintem teszi is. De.. én vagyok a cseppet sem üdítő kivétel. Bármilyen rémesen hangozzon is, de örülök annak, ha tényleg csak én vagyok, mert akkor az azt jelenti, hogy még mindig ugyanaz a jó fiú, aki volt, s akinek az anyjával neveltük.
Nem tudok Danielről sem elfogulatlanság sem szomorúság nélkül beszélni. Igyekszem hideg logikával lubickolni ebben a témában is, de Madet valószínűleg úgysme verem át. Nyilvánvaló, hogy mélyen érint ez a tárgykör.
- Szinte még gyerek voltam, amikor beleszerettem az anyjába. Mugli nő, de mindent tudott rólam, s ez jó is volt így.. egy darabig. Nem tudom, hogy pontosan mit is fogsz gondolni rólam, ha ebbe belemegyünk, de úgy vélem itt az ideje kimondanom. Elhagytam az anyját is és őt is. Szó nélküól egy éjszaka leple alatt. Szóval el tudod képzelni milyen érzés lehetett neki, amikor besétált a tanterembe az apja, aki cserben hagyta. Olyan kicsi volt még! Nem is tud semmit arról, hogy amit tettem, arra mi volt az okom.



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Madeleine Eastwick
Reveal your secrets
Madeleine Eastwick
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-03-03, 20:54







Mad & Grayson

[You must be registered and logged in to see this image.]


Angyali mosoly jelenik meg az arcán, ahogy Grayson lassan úgy fest, mint valami nagyra nőtt hörcsög, és világért se mondana semmit. Megrebegteti a szempilláit, majd belekortyol saját teájába. A tanáriban, főleg kettejük között az ilyen fajta élcelődés és ugratás teljesen megszokott. Ráadásul Madeleine nem az a nagy bájital és főzet zseni, így nagy eséllyel nem csinál ilyen dolgokat. Nagy eséllyel.
Amikor azonban valami zavart érez a férfin, akkor felhúzza egyik lábát a kanapéra, fejét rátámasztja,és onnan pislog,meg vár. Nem akar közbeszólni, és nem akarja siettetni a férfit egy cseppet sem, mert érzi, hogy itt valami egészen komoly dolog lapul. Azt egy pillanatig sem gondolja, hogy a másik bárkit is be akarna mártani, inkább az látszik rajta,hogy nehezen kezd bele valamibe, mint aki maga sem biztos abban, hogy jó ötlet volt ezt elkezdeni. A két megakadt félmondat után pedig ez már bizonyossá válik. Mad egyik kezét Grayson kezére helyezi, finoman szólalva meg.
- Nézd, semmit nem kell elmondani, amit nem szeretnél.. ha viszont mesélnél, akkor onnan kezd, ahonnan neked kényelmes.. az elejéről célszerű, de nem muszáj. - mondja kedves, barátságos hangon, remélve,hogy szavai és gesztusa egyfelől kizökkentik a férfit, másfelől meg is nyugtatják valamelyest, vagy legalább enyhítenek azon a súlyon, ami úgy fest, hogy a vállain nyugszik az egész történek és helyzet kapcsán.
A rövid monológra pedig eléggé felszaladnak a szemöldökei, mert bár tudja, hogy Grayson szeret közvetlen hangnemet megütni, amikor a diákjairól beszél, de az, hogy egy adott valaki jogosan reagáljon kirohanásokkal bármire, és őt ezek után ennyire védje, az meglepi a volt aurort. Egészen addig, amíg meg nem tudja a választ a dolgokra, amitől ez a fajta meglepődöttség egy másik helyét veszi át. Történik egy kisebb "aha" élmény a nőben, aminek az alábbi módon ad hangot.
- Ez ha jól sejtem, egy hosszabb és bonyolultabb történet. De bármi is a végkimenetele, meg kell tanulnia fegyelmeznie az érzelmeit - a saját érdekében. Kettőtöktől függetlenül is.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-02-28, 16:34


- Hogy miből? - áll meg a számban egy nagy korty egy pillanatra, amikor a szalamandrák és az őrlemény szó egymás mellé kerülve szószerkezetet alkot Mad ajkairól tovareppenve. Kissé nehezen érthetőek kiejtett szavaim, mert a teát kiköpni nem szeretném, így mint valami iszákos hörcsög felfújom pofazacskóimat és úgy próbálom formázni a szavakat.
- Remélem csak vicceltél. - nyelem le végül a kortyot, melyet eddig tartogattam, majd kis zavart torokköszörülést követően elvigyorodom. Még a vállamat is megvonom, mintha minden mindegy lenne. Szalamandra ide vagy oda? Ugyan már! Bele nyilván nem halok, különben nem viccelne ilyesmivel. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy diákként miféle főzeteket is képes voltam meginni annak érdekében, hogy gyakoroljak magamon. Nem azt mondom, hogy stréber voltam, de szerettem kísérletezni vagy így, vagy úgy.
Nagyot sóhajtok, mint aki nem tudja eldönteni, hogy folytassa-e amibe belekezdett vagy sem. Nem arról van szó, hogy ne bíznék meg Madben, hanem inkább nem szeretném Dany alatt vágni a fát. Nem is panaszkodni szeretnék , hanem elmesélni az egész történetet, mely róla és rólam szól. Épp csak.. belekezdeni se volt könnyű, de folytatni még kevésbé az.
Gondterhelt ráncok szaladnak homlokomra, s pár hosszú pillanat erejéig újra a teába és annak kortyolásába feledkezem, mielőtt hagynám, hogy az őszinteség hullámai valamily módon átrobogjanak rajtam.
- Konkrétan.. - belekezdek, de megint elakadok.
Alapvetően nem szoktam ilyen lenni, s ha Mad figyel a jelekre, akkor könnyen rájöhet, hogy nem akarom én kirekeszteni, csak nem tudom melyik végén kellene jelen pillanatban megfognom a fonalat.
- ..egyikkel sincs bajom. - folytatom úgy, ahogy ebben a szent minutumban korrektnek érzem.
Nem szépíteni szeretnék vagy hazugságot állítani, csak tényeketg közlök. Nincs nekem bajom Danyvel. Úgy értem, hogy a reakciói teljesen logikusak, kamaszhévtől fűtöttek. Hasonló helyzetben én is így reagáltam volna, de ettől még mérhetetlenül rosszul esik. Olyan, mintha ki akarna szakadni a lelkem a helyéből, mert bár a saját tükörképemet is szembeköpöm gyakran gondolatban amiatt, amit tettem, mégis.. vágyom rá, hogy szeressen. Hogy megbocsásson nekem. Éppen csak nem hiszem, hogy valaha is elnyerhetem ezt a kegyet.
- Úgy értem, hogy semmi olyan nincs, amit ne érdemelnék meg. Nyilván nem a megfelelő helyet és időt választja ezekre a kirohanásokra, de.. félre ne érts, ő jó gyerek. Nagyon is jó, a legjobbak egyike. Csak gyűlöl, amiért nem is hibáztathatom.
Karcos sóhajjal fordítom el tekintetem Madről, a hullámzó folyadékba bámulok bele a bögrén fenekén.
- Daniel Paisley a fiam.
Nem, nem a mostohafiam. Sose tekintettem mostohaként rá és nem is bírom ezt mondani. Az igazság mázsás súlyként gördül le nyelvemről, s bár meg kéne könnyebbülnöm, mégsem érzem a jótékony hatást. Talán hibáztam? Megint?



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Madeleine Eastwick
Reveal your secrets
Madeleine Eastwick
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-13, 22:31







Mad & Grayson

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nem véresen komoly sem a téma, sem a tévedés, de tény, hogy a tein annyira nem veszélyes, mint a koffein, vagy inkább máshogy az. Amikor Grayson csak legyint, akkor Mad is annyiban hagyja a dolgot,és inkább csinál egy adag - pontosabban két adag forró, gőzölgő teát, majd leül a férfi mellé, és nem bírja ki, hogy ne mosolyogja meg a szerencsétlenséget, ami történik vele. Frissen kész, gőzölgő tea milyen legyen, ha nem forró? És vajon miért nem jött erre rá a férfi? Nem hiába, aludnia kellene.. A válaszra pedig elmosolyodik, és lassan biccent.
- Akkor főleg csak nyugodtan, lassan. - kacsint egyet a végén, de ezt is csak olyan kedvesen, nőiesen.
- Örülök, hibiszkusz. Nyugtató hatású, és nincs benne se tein, se koffein. Bár ha láva, akkor lehet, hogy a szalamandra őrleményből kevertem bele véletlenül.. - villan meg a szeme játékosan, majd csak a fejét ingatja, ölébe engedve a teáscsészét. Néha kifejezetten az az érzés, hogy a férfi javíthatatlan. De amíg a humora nem hagyja el, addig talán nem olyan vészes a probléma. A kérdésre pedig csak egy sokat sejtető pillantást villant fel, és nem mond se igent, se nemet semmire, ez inkább az a beszédes csönd fajta. Nem akarja kibeszélni a másikat, meg pontosan tudja, hogy Piton az a fajta ember, akiről ha sokat beszélnek, egyszer csak megjelenik, aztán magyarázkodhatnának mind a ketten, hogy miért vagy miért nem beszélték ki éppen. Mad pedig nem akar felesleges konfliktust, így inkább csak a szemei csillognak, majd meg is komolyodnak ahogy Grayson elképzeli azt a bizonyos állatot. Elégedetlenül ciccent egyet, aztán a kérdésre egy kissé eltöpreng.
- Hatodik.. azt hiszem van néhány defenzív mágiás órám, de nem sok. Kamaszok. - kissé összeráncolja a homlokát. - Általában a hugrabuggosok ártatlan lények szoktak lenni, melyik gyerekkel van ott gondod? - és fejben már próbálja is felidézni, kik is járnak oda.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-13, 14:39


A csend is beszédes, sose gondoltam azt, hogy nem. Jobb és elmélkedőbb napjaimon különösen szeretem azokat a kimondatlan játszmákat, ahol a válaszok csendből születnek és szavak nélkül mesélnek. Izgalmasnak vélem az ilyet, mert sose lehet biztos abban senki, hoy a következtetés melyre jut helyes-e, ám ha direktben rákérdez akkor akaratlanul is elveszíti a felszín alatt zajló, kihirdetetlen meccset.
-Akkor tein. - legyintek mosolyogva. Tévedni és nem mindent tudni jól emberi dolog, nem vagyok olyas valako, aki szégyellné bevallani azt, ha nem tud valamit. Hiába vagyok angol, nem igazán érdeklődöm a teázás szent és sérthetetlen hagyománya iránt, így az sem vág földhöz, hogy a tein helyett koffeint beszéltem bele a teába. - egy kutya. A gyógyteát MadamrePomfreytól szívesen elfogadom, de hobbiból nem iszom. Talán csak a gyömbérteát, de az meg nem is teafüves itóka, úgyhogy egyáltalán nem tudom miért érdemelte ki a tea nevet. Mert hacsak minden forró italt gyűjtőnéven teának hívunk független attól, hogy teacserjéhez van-e köze, akkor a kávé is lehet tea.
Elmélkedésemet szemernyit sem gondolom komolyan, ezt elárulja a szemeim sarkába gyülemlő két-három kis ránc is, melyet az idő csalt oda akkor, ha mosolyra fakadok.
A mosoly pedig azon nyomban lelohad - sőt, szó szerint leég - a képemről, amint a teába kortyolok.
-Nem, most két órán keresztül nyugalom van. És később is csak fakultánst tartok a nem ereklyevadász diákoknak. Az nem olyan kötött, oda nem rohannék amúgy se. Szabadidős tevékenység nekik is és nekem is.
Mad is tudja, hogy nem vagyok nemtörődöm, tisztelem a diákjaim idejét, ha ők az enyémet nem mindig, akkor is. Nem kések passzióból semmilyen órámról, még a magánórákról sem. De ez nem azt jelenti, hogy kedélyes beszélgetés keretei között ne állíthatnám az ellenkezőjét metaforájául annak, hogy komolytalankodom. A szavakat nem ejtem teljesen tisztán, hála a nyelvégető teakortynak, de azért is beszélek, mert így is hamarabb múlik az égető érzés.
-Leszámítva, hogy olyan, mint a forró láva, nagyon finom. Milyen tea ez? - kérdezem, amint beszélni tudok és nem érzem már azt, hogy lángol a nyelvem.
-A párnacihában felejtettem. - kacsintok rá. - És hogy halad a felügyelés? Mintapolgárként viselkedik vagy vaskosodik az akta róla?
A nevetését tükrözve én is elnevetem magam. Jólesik így kiereszteni a feszültséet a nő társaságában, s bár a következő szavai elkomolyítanak, mégsem érzem azt, hogy leeresztenék.
-Pedig szép állat lenne. - képzelem magam elé a sas és a bagoly szerelemgyerekét egy keserű mosollyal, majd eleresztem a képet és Madre fókuszálok.
-Próbálják, de velük kibékültem. Nagyobb a gond a Hugrabug háztáján a nem-egyetemi szakon. Tanítod a hatodik évfolyamot?
Nem tudom hogyan kéne belekezdeni, éppen ezért kérdezek felvezetésként. Jól is esne elmondani meg nem is, s most úgy érzem, hogy a mérleg nyelve nem a titkolózás pártján áll. Épp csak.. nehéz. Ennyi év után is (talán fokozottabban is) az.



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Madeleine Eastwick
Reveal your secrets
Madeleine Eastwick
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-11, 17:43







Mad & Grayson

[You must be registered and logged in to see this image.]


A férfi kijelentésére, mely igaziból egy bújtatott kérdés, finoman végigméri, majd mintha meg sem hallotta volna, folytatja az útját, hogy lepakoljon. Jobb mindenkinek, ha nem kommentel mindent. Akkor se,ha jóban vannak, és persze felnőttek között az ártatlan flörtök nem jelentenek problémát. Hiszen Mad nem szerelmes a férfibe, viszont van más, akibe meg igen, és kifejezetten hűséges fajta, így ezzel sincsen semmi gond. Az ő részéről. Ami meg a másikat illeti.. de mivel ez nem publikus, reklámozott vagy nagyon nyilvánosan megélt dolog lenne, Grayson csak annyit tud, hogy ők ketten jóban vannak, és ez a kellemes, kollegiális viszony Mad számára tökéletesen elegendő. Nincs is mit magyarázni rajta. Ezért tovább is suhan, és a férfi morgására csak finoman ingatja a fejét, lefőz egy jó nagy adag gyümölcsteát, majd lehuppan tanártársa mellé, és csak akkor szólal meg, amikor átadja a csészét.
- Tein. A teában alapvetően tein van. És nincs koffein a gyógyteákban, a nem fekete tea alapú gyümölcsteákban, és még sorolhatnám.. - ejt meg egy angyali mosolyt. Mostanában még többet teázik, mint szokott, és volt, aki felvilágosítsa ilyen dolgokból, így minden rendben van. Amikor pedig Grayson elkáromkodja magát németül, Madnek csak a szeme rezzen, mert látja, hogy semmi komoly.
- Lassan, óvatosan. Órád lesz, hogy ennyire rohansz? - kérdezi enyhe gonoszkodással, aztán csak belekortyol a saját teájába. Egyébként hibiszkusz virág leforrázva, tehát még valamiféle nyugtató hatása is van, meg kellemes piros színe, így Madeleine kényelmesen hátradől, ölében a csészével. Kissé elmerengve figyeli a mellette ülőt, és majdnem rezzenéstelen arccal válaszol.
- Nem biztos, hogy a legjobb, ha a felügyelőtisztjével akarod zsarolni. Ejj Grayson, hol marad a diplomáciai érzéked? - ingatja ismét a fejét, majd tovább kortyolgatja az italt. Mikor azonban szembesül a kiskutya szemekkel, akkor nem tudja visszafogni magát, előredől, leteszi a csészét, miközben elneveti magát, egyik kezét a szája elé kapva, aztán megköszörüli a torkát, és próbál komolyabban nézni a férfire, bár ezek után elég nehéz lesz.
- Nézd, Grayson, tudod, hogy jóban vagyunk. Kedvellek. De ha így haladsz, akkor a vak is látni fogja, hogy magadban próbálsz keresztezni egy sast és egy baglyot - vagy legalább is az mindenképpen, aki itt lel téged szünetben, és nem a katedrán botlik beléd. - dönti oldalra egy kissé a fejét, és részéről a lelkizés tulajdonképpen ennyi is volt.
- Mesélj, hogy boldogulsz az új évfolyammal? Az a két srác még mindig szabotálja az óráidat? - dől egy kissé hátrébb, témát váltva, ha esetleg nem akarna a férfi nekiállni lelkizni. Tény, hogy Mad nő, meg szakmájából eredően jól tud hallgatni, de nem akar erőszakoskodni. A férfi felnőtt, és tudja, mit akar. Legalábbis Madeleine nagyon reméli.

[You must be registered and logged in to see this link.]


A hozzászólást Madeleine Eastwick összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-01-13, 22:20-kor.
Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-11, 16:18


Őszinte megdöbbenéstől tágulnak meg szemeim a szavai hallatán. Egész olyanná válok így, mint egy bagoly, s még csak messze sem áll tőlem az állat, hiszen az is éjjel van éjszaka. Mondjuk nappal alszik legalább. Én viszont nappal se. A bűntudat nem olyasmi, ami felcseréli a napszakokat.
- Azért ennyire csak nem nézek ki rosszul? - engedek meg magamnak egy vigyort, s még egy kacsintást is odabiggyesztek mögé a sármosabb fajtából. Az egy dolog, hogy Mad és köztem nincsen semmi olyasmi, ami férfi és nő között lehetne. A sárm elővételét nem tiltja az ilyesmi, nem kell hozzá romantikus kapcsolat, hogy bedobjam magam. Ő meg úgyis tudja szerintem, hogy csak játékosan teszem a szépet, nem hajtok rá se komolyan, se komolytalanul.
- A tea tökéletes lesz. De azt ugye tudod, hogy a teában is van koffein? Egyedül a rooibosban nincs, de azt eszedbe ne jusson főzni, hallod? - fenyegetem meg játékosan felemelt mutatóujjammal. - Legutóbb, amikor kóstoltam megállapítottam, hogy fenyőgyanta-íze van, s eldöntöttem, hogy csak akkor iszom újra, hogyha fel akarok fordulni. Azt meg - momentán - nem akarok. - nevetek rá.
Csendet borítok magamra, mint egy kényelmes bundát. Révetegen figyelem Madeleine mozdulatsorát, majd amint mellém ér a teával, elveszem tőle az egyik csészét. Botor módon azonnal kortyolok is belőle, amivel persze sikerül istenesen megégessem a nyelvemet.
- Scheisse! - káromkodok németül, ezzel el is árulva akaratlanul melyik volt az utolsó nyelv, melyről előadást tartottam a diákoknak. Rém ronda szerintem, s ezt a véleményemet a katedrán állva is vállalom. Főleg, mert ez azt is jelenti, hogy olyasmit is meg kell - és lehet - tanulni, amit az ember nem lát szépnek, hovatovább nem is szeret.
- Az elmúlt tíz évben egészen jól megtanultam kevés alvással is beérni. - vonom meg a vállamat, majd hagyom megereszkedve, nem rejtve ezúttal Mad elől a gondterheltségemet.
- Nem tartom valószínűnek, hogy Piton repesne az ötlettől, mely szerint csak úgy altatókat osztogasson. Vagy netalán hivatkozzam rád? - megengedek magamnak egy kacsintást, értse, ahogyan szeretné. A nyúl vagy kiugrik a bokorból vagy nem. Nem célozgatok semmire, de ettől még lehet, hogy valamibe belelövök akaratlanul meg akarva is.
- Kedves tőled, hogy aggódsz. Köszönöm! - mosolygok rá a csésze pereme fölött. Ezúttal megfújom a forró teát, mielőtt újabb kortyot iszom.
- Viccen kívül: ennyire nyilvánvaló a vaknak is, hogy valami nem stimmel, vagy csak azért veszed észre, mert alapból kedvelsz? - könyörgő kiskutyaszemekkel meredek rá, szintén játékosan. Olyan ez, mintha azt mondaném: "légyszi, mondd, hogy kedvelsz!", hiszen akkor nem kell tudomásul vennem, hogy kilóg a lóláb a magabiztos, könnyed férfi álcája alól. Mondjuk tény és való, hogy Madeleine társaságában nem próbálok másmilyen lenni annál, mint amilyen vagyok. Igen, van baj. Igen, jól látja. És igen, zavarna ha rajta kívül ez mások számára is világossá válna vala.



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Madeleine Eastwick
Reveal your secrets
Madeleine Eastwick
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-11, 12:50







Mad & Grayson

[You must be registered and logged in to see this image.]


Hallja a puffanást, meg egyéb dolgokat bentről, de nem igen foglalkozik velük nagyon, van egy tippje, hogy kit fog ilyenkor a tanáriban találni, és ahogy gondolta, bizony nem más van ott, mint a kissé lecsúszott férfi. Szó szerint. Nevetve és nagy sóhajjal ingatja meg a fejét, miközben becsukja maga mögött az ajtót, a kezében levő paksamétát egy könnyed mozdulattal dobja le a tanári asztalra, és Grayson érezheti, hogy valami elsuhan mellette, de látni nem lehet semmit.
- Lassan igazán összeszedhetnéd magad, egyre rémesebben nézel ki nap nap után. - támaszkodik meg a tanári asztalnál, és és fonja össze karjait maga előtt, a talár, amit visel, finoman követi testének ívét és a mozgását is, de azért egyszerű, fekete nadrágja és mélyzöld felsője kivillan alóla. Érezhetően nem nagyon öltözött ki, hiszen ez is egy átlagos tanítási nap. Egy-két pillanatig csak nézi a férfit, kifejezetten rosszalló tekintettel, aztán a kávéscsészére pillant, és kezeit leengedve finoman ellöki magát az asztaltól, és átsétál a kis asztalhoz, amin kávét meg teát lehet csinálni.
- Mit szólsz inkább egy teához? Elég koffeint nyeltél és inhaláltál. - néz vissza a válla felett, majd néhány perc múlva két gőzölgő csészével érkezik meg, és ül le a bőrkanapéra Grayson mellé.
- Tessék, ez talán jobban fog esni. Megint nem aludtál?
- fürkészi a másik szemeit, miközben finoman belekortyol a csészéjébe. - Tudom, hogy ki nem állhatod, de lehet, hogy kérhetnél valami altatót Pitontól, vagy Rennestől. Rád férne. - és bár sejti a férfi válaszát, azért megpróbálkozik vele, mert ha ennyire elhagyja magát ilyenkor.. de persze ez valahol a szokásos körük, ha Grayson elüti, akkor esélyesen megint valami könnyedebb témára váltanak, Mad pedig hagyja annyiban. Ám ha beszélni vagy mesélni akarna, akkor annak is hagy teret.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-11, 10:51


"A nevetés is egyfajta szelep, amin keresztül kiereszthetjük a feszültséget.
Madeleine és Grayson
[You must be registered and logged in to see this image.]

A piros bőrkanapé támláján ülve kevergetem a kávémat a kezemben tartott kiskanállal. Nem annyira funkcionális mint inkább megszokottságból eredő a mozdulatsor, mi sem bizonyítja ezt annál jobban, mint az, hogy a bögre egyébként teljesen üres, eltekintve az alján lézengő fel nem kevert és el nem olvadt kávémaszatos kristálycukorhalomtól.
Pedig nem vagyok fáradt. Az egy dolog, hogy elég rosszul alszom, de így van ez azóta, hogy elhagytam őket, tehát a szervezetemnek volt ideje hozzászokni a forgolódós éjszakákhoz.Talán emiatt sem találtam magam mellé senkit, aki hajlandó lenne velem osztozni az éjszakai pihenésben, hiszen annak csak a hiányát tudom nyújtani az örökös forgolódásommal, hánykolódásommal. Mondjuk az is igaz, hogy nem nagyon kerestem senkit sem, akivel megosztanám annyira az életem, hogy közös hálószobánk legyen, s a karjaimban érje a reggel. Kalandok? Voltak, hiszen cölibata nem lettem, de tartós kapcsolatra nem adtam a fejem. Csaknem egy évtizede gyászolom nemcsak az elvesztett gyermekem, hanem a saját kézzel megfojtott kapcsolatomat is.
A kávékevergetés közben lecsusszanok a támláról, rá a kanapé ülőfelületére. Fél kézzel magam mögé nyúlva hajítom a hátam és a fal közé az egyik párnát, ami látatlanban a kezem ügyébe kerül. (Egyébként Mardekáros, ami de kár!. És milyen jó, hogy nem mondok ki ilyesmit hangosan. A szóvicceim rettenetesek. Rettenetesen fárasztóak és rettenetesen rosszak is.) Nem szeretem ezt az ülőkét, túl alacsony a támlája ahhoz, hogy kényelmes legyen, de azt a kevés időt, amit itt töltök tulajdonképpen mindegy min ülve teszem.
A nyíló ajtó felé fordulok, elmosolyodom a belépő láttán.
- Mára is jutott egy? - nyitok azonnal a kérdéssel, célozva arra, hogy gyakran beszéltük ki már eddig is az aranyköpéseket, melyeket a tanulók elkövettek az óráinkon vagy azok kapcsán a házidolgozatokban és persze álszentség lenne azt mondani, hogy a "mára is jutott egy" a hülye kérdéseket, diákok ostobaságát is ne jelentené. Emberből vagyunk, nekünk is ki kell ereszteni valahogy a gőzt.
- Kérsz te is? - emelem meg Madeleine felé a kávésbögrémet jelezve ezzel, hogy mire gondolok mit is kér, majd azzal a lendülettel számhoz emelem a mozdulat folytatásaként, hogy kortyoljak. Amikor a levegőn kívül mást nem igazán tudok kiszipkázni belőle hangosan felnevetek.
- Még jó, hogy kavargatom egy tíz perce a nagy semmit! - magyarázom nevetésem okát. Csak a szokásos. Ilyen allűrjeim nem ritkán akadnak. Az összeszedettségem, mely a tanóráimat jellemzi gyakran tovaszáll, hogyha magamban vagyok.



Don’t let the past steal our present.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty2019-01-03, 12:01



Tanári szoba


A tanáriban minden ház színei és jelképei megtalálhatóak. A bejárati ajtó fölötti falon a címerek sorakoznak egymás mellett szép rendben és ugyanezek a képek köszönnek vissza a kanapéra helyezett négy párnán is, melyek az ülés kényelmét hivatottak biztosítani. A fent nevezett kanapé a bejárattól balra helyezkedik el, színe vörös és aranyozott szegecseléssel díszített bőrből készült. Előtte asztalka helyett egy átlényegült útikoffer áll, mely egyszerre szolgál tárolóul kívül és belül is.
A kanapé mögötti könyvespolcon vegyesen sorakoznak az oktatáshoz és a tanárok kikapcsolódásához jól jövő könyvek is. A bejárattól balra tárolószekrény áll, szemben vele pedig egy nagyobb asztal székekkel, mely a tanári értekezletek helyszíne lehet.

írta Grayson Paisley


[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.


A hozzászólást Luna Lovegood összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-01-11, 11:37-kor.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba (I. emelet)   Tanári szoba (I. emelet) - Page 8 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
8 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Gyengélkedõ - hátsó szoba (1. emelet)
» Thurisaz szoba
» 11-es lány szoba
» Tanulószoba (II. emelet)
» Benedict szoba

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Emeletek (1-7.) :: Emeletek(1-3.)-
Ugrás: