ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:18-kor
Ashton P. Blake


Tegnap 06:24-kor
Gillian Ollivander


2024-04-30, 22:10
Talisha Smallwood


2024-04-30, 21:49
Talisha Smallwood


2024-04-30, 21:26
Alaric Sinclair


2024-04-30, 10:22
Cody L. Mortimer


2024-04-29, 20:48
Tristan Connors


2024-04-29, 12:19
Abigail Smallwood


2024-04-29, 11:57
Lioneah McCaine


A hónap posztolói
Ashton P. Blake
Nox Djarum lakása - Page 7 I_vote_lcapNox Djarum lakása - Page 7 I_voting_barNox Djarum lakása - Page 7 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Nox Djarum lakása - Page 7 I_vote_lcapNox Djarum lakása - Page 7 I_voting_barNox Djarum lakása - Page 7 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70689 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Nox Djarum lakása

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-03, 18:24


First topic message reminder :

Csendes, mégis zavaros. Lepukkant, mégis tekintélyt parancsoló. Az egykoron virágzó londoni elit temetőjében járunk: kopott, barokkot idéző falak, reneszánszra hajazó groteszk kőszobrok, tágas ablakok, vízköpők, s mégis: az egészet mintha valamiféle baljós árny lengené körül.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy ódon panelháznak tűnik csupán London szívében, hisz valójában az is. Egy időtlen épület, körös-körül élettel, maga a hely mégis mintha észrevétlen lenne. Pedig mindenki tudja hogy ott van, hogy létezik, de épp csak arra a pár másodpercre, míg nap mint nap gondterhesen elsuhannak mellette. Az épület hivatalosan lakatlan, noha a valóságban ez közel sincs így. Nagyon is akad lakója, ki egymagában, netán rég halott apja időnként felbukkanó kísértetével karöltve oltalmazza a helyet. Így hát nem csoda, ha védőbűbájok tömkelege lengi körbe, muglikat megtévesztő illúziók, fényelnyelő mágiák és minden olyasmi, ami ahhoz kell, hogy a külvilág számára jelentéktelen, netán kellően riasztó maradhasson – méghozzá úgy, hogy ebből fakadóan lebontani se szándékozzák.
Ami az épület felépítését illeti, több szint magas, de csak a legfelső van használatban – az viszont a fényűzés pompáját hivatott képviselni.
[You must be registered and logged in to see this image.]
A lakhely szinte csak hoppanálással közelíthető meg, esetleg nem árt, ha az illető tud repülni, lépcső ugyanis sehol, vagy ha van is, nem épp funkcionális. Az alaprajzát tekintve nem túl nagy, de mint tudjuk, a varázsvilágban ez aligha mérvadó szempont.
Előtér gyanánt tágas márványfolyosó szolgál, egybenyitott nappalival, hatalmas, kőcsipkés kandallóval. Domináns színei a fehér, a fekete és az arany,
[You must be registered and logged in to see this image.]
néhol azonban a vörös dominál. Mindenhol szőnyegek, függönyök, aranyozott szobrok, kontrasztos bútorok, mindez mégis letisztult eleganciát sugall, mintsem giccsbe menne át. A legtöbb helység innen nyílik: két tágas hálószoba, egy kisebb fürdőszoba, jókora konyha, ebédlő meg minden, amire a maga állandóságában szükség van.
Ami a hálószobákat illeti, meglepően nagyok, nem keltik zsúfoltság érzetét, hiába a millió cicoma. Kifinomult, baldachinos ágyak, kellemes dohányzósarok, kristálycsap és jókora, faragott ruhásszekrények. Ablakaik egytől egyig a romos belső kertre néznek, mely a maga elhanyagoltságában tündököl.
Önmagában a ház nem sok titkot rejt, csupán a maga kis szeletét a történelemből. De nem is kell, tulajdonosa számára ez is bőven elég. Majd ő képviseli a titokzatosságot szeretett lakása ölelésében.


A hozzászólást Nox Djarum összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-10-27, 14:35-kor.
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-11, 22:32





Nox & Cody

[You must be registered and logged in to see this image.]




Vissza gondolok az olasz étteremben töltött időszakra és igen... Vitathatatlan, hogy egész nap annyi információ áramlott át rajtam, hogy sokszor már csak mosolyogtam, de le nem volt energiám reagálni.
A szakácsok, a pincérek, a vendégek, mindenki megtalált mindig. Ki ezzel ki azzal. A szakácsok rendszerint limonádét hordtak karafokban, gyorsan dolgoztam, mégis azok alatt az idők alatt, míg az az egy- másfél liter feltöltődött, alkalmanként legalább öt karafot számolva, bőven jutott idő, mindnek betekintést nyernem az életébe.
A pincérek a szünetüket szintén előszeretettel töltötték a pult előtt, onnan beláttak mindent, és a rendelést is azonnal tudták vinni. Rengeteg sztorit meséltek, magukról, a vendégeikről, a bajaikról.... mindenről. Ha nem is nekem, egymás közt vitatták meg szerencsejátékos sikereiket, bukásaikat, vagy hogy éppen melyik csajra mozdulnának rá, a problémás asztalokat kisorsolták egymás közt, ahogy azt is ki maradt zárásig. Ami legtöbbször hajnal három négyet jelentett, nyáron inkább az öt óra körüli zárás volt jellemző.
És hát persze a vendégek.. A vendégek és az akarva akaratlanul, hol józanabbul, hol totál részegen kicsúszott történeteik...
Minden.
De el kell ismernem, szerettem csinálni. Noha nem ezt vágyom életem végéig csinálni. Jó lenne valami hasznosat, jót, vagy olyat, ami segít az embereknek. Jó lenne erősíteni és kamatoztatni a gyógyítói vénámat...
Most tudatosul bennem, hogy így lesz pénz elkezdeni akár az egyetemet is!
Biccentek hát a szavaira. -Jó pancsolást!- toldom meg egy mosollyal és a ruhákat említve kíváncsiság kúszik az arcomra, de hagyom menni.
Irány felfedezni mi is vár rám, abban a ruhás szekrényben!
A reggeli befejezte után összetakarítok majd félszegen lépek Nox szobájába. Az hogy feszélyezve érzem magamat enyhe kifejezés, hamar ráakadok az emlegetett darabokra és szépen végig is nézegetem, próbálgatom őket. A szekrény ajtajának belsején lévő hosszanti tükör pedig azonnal meg is mutatja az összhatást. Meglepő annyi szent.
Vajon... kinek a ruháit őrzi Nox? Mindenféle olyan képtelen sültelenség eszembe jut, hogy az ígéretesebb partnerei hagyták hátra, esetleg egy visszatérő vendég... Vagy akiket eltett láb alól mindtől megtartott egy épen maradt ruhadarabot... Végül a feltűnően egyező méret miatt a visszatérő vendéget tartom legvalószínűbbnek. Vajon mi lett vele... Velük?
Forgolódom a tükör előtt, enyhény megrogyott, előre csúszott vállaimat, most normális tartásba vágom, kihúzom magamat, elhagyom a szotyiköpködő kölyök beállását és egészen meglepő az eredmény. El kell ismernem, régen néztem már ilyen hosszan tükörbe. Felfedezem, hogy a hajam lassan olyan hosszú, hogy nemsokára össze is foghatnám... Kell egy vágás az tuti. De... csak egy kicsi. Pózolok egy sort, elhülyéskedek a tükörképemmel, próbálok roppant komoly és férfias lenni, aztán lépten nyomon mindig vissza tér a gyermeki játékos mosoly az arcomra és az izgatott csillogás a szemeimbe.
Jó lesz ez! beszélem meg magammal, visszaöltözök, és összehajtva át is viszem a kijelölt szobába... a szobámba a holmikat.
És beleborzongok a gondolatba, hogy... itthon vagyok....




XXX
Nox lakása//
Első felvonás vége//
A darabnak nincs meghatározott hossza//
A felvonások végtelen számúak lehetnek//
XXX



[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-08, 17:55




Cody & Nox







- Egy pultos akarva akaratlanul is információk tömkelegének van kitéve. Ha akad valami, megbeszéljük, itthon. - Játszadozom az utolsó szó hangsúlyával, célozván, s egyben emésztgetvén: mától fogva ez az otthona. S szeretném, ha ez nem csak a gyakorlatban érvényesülne. Egy pillanatra felötlik bennem a kétely, hogy valóban helyesen döntöttem-e, de az idő, mániákus igazságszolgáltató lévén előbb vagy utóbb, de mindenről lerántja a leplet.
- Most viszont vár rám egy kellemes habfürdő. London szíve a tiéd, jó felfedezést... - Pattanok fel, kecses csípőm mellett tartva még égő cigarettám. - Ami pedig az öltözködést illeti, találsz pár göncöt a szekrényedben. - Célzok visszafordulva azokra a méregdrága, egyedi szabású öltönyökre, melyek időtlen idők óta ott porosodnak, egy olyan férfiú elhalt emlékét hordozva, akire a legkevésbé sem áll szándékomban visszagondolni. A relikviák most végre új jelentőséget nyerhetnek. De mit fecsegek én itt, irány a pezsgőfürdő.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-08, 01:14





Nox & Cody

[You must be registered and logged in to see this image.]




Végighallgatom figyelemmel, hát igen, mint minden vendéglátásban, a látvány nagyon fontos. Mindenki szeret mindenkit, látszatra. Mindenki csak a vendégekért él, mindenki nyitva tartja a szemét és a fülét és hallgat szorosan, olyan szorosan, mint egy szűz seggluka egy stresszes estén egészen addig amíg a megfelelő ember nem kerül elé... Világos...
Bólintok egy mélyet. -Rendben. - alig várom az első napot... meg az utána következő összes többit!-Honnan fogom tudni, miben vagy érintett? - az a része tiszta, amiben Noxot valami úton módon megemlítik, és a többi?


[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-08, 00:11




Cody & Nox







- Hogy úgy... - töprengek el egy röpke másodpercre - Ez esetben valóban nem volna szerencsés, noha tőlem biztosan nem tudná meg. - De ha nem, hát nem. Ki vagyok én, hogy csapongó fiatalsága útjába álljak? Idővel maga is felismeri a kötöttségek mögött megbúvó állandó kételyt, vagy ha nem, hát majd rávezetem. De nem most... Tapasztalnia kell, még többet, noha most sincs épp híján.
Különös a bizalma. Nincs oka kételkedni bennem, hisz még ott lebeg előtte a nosztalgikus homály, mely idővel enyhül, azonban nem szeretném, hogy valaha is végérvényesen alászálljon. Fájdalmas lenne az igazság... Neki. Ezt pedig nem akarom. Nincs célom, amihez szükségeltetne. Így hát szigorú, mégis bátorító mosolyt öltök, mint egy nehéz beszélgetés után álló anyuka, ki nem kíván többet, mint egy szem gyermeke jólétét. Pedig milyen távol állok én attól... Csupán lelkesedése láttán előbújt mosolyom fakad olyan szintekről, hogy őszintének mondhassam.
- Mindent a maga idejében. Azt azonban tudnod kell... - veszem ismét egy árnyalatnyival misztikusabbra a figurát - ...az Aranyvarjú nem épp a barátságosságáról híres, sokkal inkább annak látszólagosságáról. Épp ezért szeretném, ha a fülem lennél. - mosolyodom el, mintha csak azt kérném, ugorjon le a sarki boltba némi kenyérért - Úgy fogom intézni, mintha a tulaj kiskedvence lennél. Senki sem tudhatja, hogy kettőnk viszonya több, mint ami résztulaj és pincérfiú között megszokott. Ne érts félre, szó sincs kötöttségekről... Csak szeretném, ha tudomásomra juttatnád a dolgokat, melyben érintett vagyok. Ehhez pedig pártatlannak kell tűnnöd. Ez a kapcsolati hálók alapja.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-07, 23:36





Nox & Cody

[You must be registered and logged in to see this image.]




Nem, még nem állok készen arra mait tervez nekem. Nemrég kezdett kibontakozni egy régi- újragondolt kapcsolat, amibe én bolond, naivan olyan mély reményeket vetek, amit bizony nem érdemel meg. De erről én még mit sem tudok. Nem tudok róla, hogy az illető házas, és hogy csak kellék voltam az ágyában. A tudatlanság boldogságában úszom egyenlőre. Még egy gondolatot mellé biggyesztek, leginkább magam megerősítésére, hogy hogy is gondolkozhattam el egy percig is ezek fényében egy ilyen foglalkozáson, mint munkán.... -Másfelől, nemrég botlottam egy srácba, akit régebbről ismerek.. és most úgy néz ki, komolyabbra is fordulhat. - oldalt pillantok, a tekintetembe rövid időre, egyértelműen egy elgyengült melegség költözik, szám sarkán félénk, reményteljes mosoly sejlik fel, aztán lehunyom a szemeimet pár pillanatra, közben újra élek a cigaretta adta lehetőséggel, hogy szennyezzem a kis testem és egy furcsa élvezetnek hódoljak, minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Kifújom a füstöt, Noxra nézek komolyan, eltüntetve a nyálverést a fejemről. És biccentek. -Igen. Azt szeretnék.- az ezt követő hirtelen beleegyezése valóban úgy hat, mintha megfogtam volna az Isten lábát, vagy a sors kegyessége meghallgatott volna! Arcomra visszatér a lelkesedés és némi bátorság is. - AHH!! Máris? Király! Jó... őőő.... mit vigyek.. vegyek fel? Vagy van egyenruha? - bukik ki belőlem a hülye kérdés. De hát na. Egyből izgalommal tölt el, hogy már holnap munkába állhatok! - Mikor van kezdés? - a véget nem kérdezem. Vendéglátásban olyan nem létezik.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-07, 23:12




Cody & Nox







Milyen idilli. Elegáns, gondosan megmunkált gyújtó szolgáltatja kettejünk tüzét, még ha csak két szippantásnyi ideig is tart hős létezése. Sebaj, van még ott bőven ahonnan ez jött. Célom, hogy kézenfogva vezessem át Codyt a valóság határán, a rendszer pöcegödrébe, egy világba, mely a fölötte lévőből táplálkozik úgy, hogy az közben rászorul. Mondhatni: pontosan oda vezetem vissza, ahonnan jött, csupán ezúttal mint felkészült utazó, nem pedig mint akaratlanul alárendelt gyermek. Eleget szenvedett már, talán túl sokat is, s mégis, milyen makulátlan... A maga módján lenyűgöző. Eggyel több ok, hogy elrángassam a fojtogató materializmus közeléből. Mennyi, de mennyi fiatal tehetség veszett már oda. Tragikus, igazán tragikus...
Elmosolyodom ahogy emésztgeti a szavaim, minden vonását megjegyzem, hogy később egyesével elemezhessem ki, s adhassam hozzá gyűjteményemhez, mely szerény személyének gesztusait foglalja magában. Felhasadt emlékek közepette tágabb a repertoár, mint az elsőre sejteném.
Jelentőségteljesen bólintok megkezdett gondolatmeneteire, kiéhezve várom a választ, mely bár végül lényegében nemleges, mégsincs minden veszve. Nem kíván távozni, csupán alternatívát kér, mely egy lépésre van az általam elképzelt céltól. Noha ez feltételez némi kerülőutat, de ha így, hát legyen így.
- Pultoztál? Nocsak. - vonom fel a szemöldököm, mintha kételkednék szakértelmében, holott közel sem, csupán nem szeretném, ha úgy érezné fontos nekem a felvázolt cél. Higgye csak szavaim élete egy nagy lehetőségének, melyet én, mint vajszívű mentor, ha nem is készséggel, de szolgálatára bocsátok. - Ám legyen. - szippantok mélyet éjszín cigarettámból - Holnap kezdesz. A szoba pedig, ahol az imént aludtál... A tiéd. Persze csak ha nincs ellenedre.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-07, 22:33





Nox & Cody

[You must be registered and logged in to see this image.]




- Tény, engem is rohadtul akadályoz..- ismerem el egy könnyed vállvonással, mert tényleg így is van. Engem még kötnek a társadalmi szokások valamennyire.
Az simítására megborzongok, mikor a körmei az ütőeremre tévednek, halványan megfeszülök és fészkelődni kezdek.
Ahogy hallgatom, mire is gondolt, egyre inkább érzem kiesni a szememet a helyéről, és a zavart, a kételyt, egy határozottan rémült ábrázat váltja fel. Aztán csak kissé rezignáltan meredek magam elé, vagyis az asztalon egy pontra és látszik a fejemen, hogy komolyan elgondolkozom azon amit mond.
Tekintetem csak akkor enged fel és az ábrázatom is csak az után ölt egy fokkal határozottabb, ám még mindig félszeg képet, miután a cigaretta a látómezőmbe kerül. Beharapom a számat, aztán felnyitom a dobozt, és kihúzok belőle egy szálat. Egyenlőre csak forgatom az ujjaim között, összeharapom az állkapcsom végül megszólalok, és meglepetésemre nem csuklik el a hangom.
-Ez igazán... zavarba ejtő ajánlat.- felveszem a szemkontaktust Noxal, ha elő kerül a tűz a cigarettához, nem kérem el külön, egyszerűen oda hajolok, és remélem meg gyújtja nekem. Pippantok párat, mire érzem, hogy eléggé begyulladt, aztán vissza húzódok és újragondolom a dolgot. Nox közvetlen közelről kaphat egy képet hogy nézhetek ki mikor valami kilóg a számból. Hátradőlve ízlelgetem a dohány utóízét amit a füstje hagyott maga után, kieresztem az orromon át, mint egy kissárkány és újra felveszem a fonalat.
- Ahol mostanában tartózkodom, a Roxforton kívüli időszakokon, onnan mindenképpen el kell mennem pár hónapon belül. És a munka is jól jönne... Jelenleg a Reggeli Próféta újságkihordója vagyok...- elmosolyodom hogy mennyire hülyén hangozhat ez, de hát na... ez is meló és nem is egy utolsó szar. Nyelek egyet és az arcomra tódul az önbizalomkérdés és egyéb, ami miatt egyszerűen nem tudom magamat elképzelni a Nox által vázolt helyzetben. Ismét zavar, töménytelen mennyiségben, meg mernék esküdni, hogy még el is vörösödtem! Megcsóválom a fejemet.
- Nem.. Nem lenne nekem való ez a foglalkozás... - lassan elgondolkodva emelem félig szóra, félig lélegzetre nyitott ajkamhoz egy újabb pippantásra a cigarettát. Ismét megcsóválom a fejemet aztán újra Noxra pillantok.
- Dee... sok nyarat végig pultoztam... És azt szívesen is csinálnám! - vetem fel, mert hát valljuk be, az a munka, rohadtul és egyre sürgetőbben fog kelleni. És szívesen kapnék az ajánlaton, valamilyen formában legalábbis mindenképp! Arról sajnos megfelejtkezem, hogy az Aranyvarjúnak bizony már van pultosa.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-10-07, 21:44




Cody & Nox







- Eggyel több tétel a kijátszandó korlátok listáján. - Teszem hozzá szende kiegészítésképp, nehogy már egy ilyen élettől buzgó ifjú szenvedjen az egekbe magasztalt, mesterséges határoktól. Házirend, szabályzat... Nevetség tárgyává teszik magát a létezést. De az az igazság, hogy túl kicsi a hely nekünk, embereknek, így kénytelen kelletlen, de egymásra vagyunk utalva. Ugyanakkor mindig kell, aki kivonja magát a rendszerből... Elvégre belefér.
Mindazonáltal úgy vélem, nem én vagyok az egyetlen szerves tömb, mely a következő pillanatokban felágaskodni látszik, s ez, valljuk be, roppantmód szórakoztat. Nox, te gonosz, egy fiatal fiú hormonjaival játszadozni... Mentségemre szóljon, csupán egy gyermekded csíny elégedettsége vezérel, semmi több. No meg a színpadias felvezetés.
- Tudod, azokban a körökben egy ilyen bájos pofi... - lépek ismét mögé, s tűhegyes karmaimat lágyan végigsimítom széles vállán, majd nyaki ütőerén - ...s ez a fiatalos lendület... Szeretném ha tudnád: bármikor, bármeddig szívesen látlak és ellátlak, amivel csak szeretnéd. De bűn lenne elpocsékolni egy ilyen adottságot... Ha tudnád hányan s mennyit fizetnének akár csak egyetlen órácskára hogy megkaparintsák, vagy alávessék magukat ennek a fiatal, impozáns testnek, s minden lendületének. Sokra vihetnéd az Aranyvarjúban.. Mellettem pedig még többre. - Szinte suttogva ejtem szavaim, immáron a mellette lévő széken helyet foglalva, mélyen beleásva magam leheletnyire lévő tétova vonásaiba. Cigarettához nyúlok, majd elé tolom a szinte még teli dobozt. Magam mellett kell tartanom, kerüljön bármibe.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-09-26, 23:43





Nox & Cody

[You must be registered and logged in to see this image.]




-Valahol az iskolához tartozom, ha valami hülyeséget csinálok, bajom lesz, őket veszik elő, ameddig ezt tanítási idő alatt teszem. - habozok aztán szakaszosan hozzá teszem - Tudod, hogy szeretem meghúzni magamat és ha lehet inkább nem láb alatt lenni. - nem mondom hogy nem szegem meg a szabályokat, inkább csak úgy határokon belül maradva. Pont mint otthon annak idején. - Komolyan? Dejó! És hogyan? - érdeklődöm lelkesen. Valahogy nem merül fel bennem az ami benne. Nézem ahogy feláll, mögém lép. Nyelek egyet és továbbra is igyekszek nem tudomást venni a hálóingéről. Vagyis.... pont hogy de, fejben mantrázom, hogy nem is olyan átlátszó az! Bár megmaradtam az arcánál, míg mögém lejtett, nehéz lenne ennyire kizárni mindent.
Mikor a mondat végére ér, a mosolyom nem hogy megfeszül de pillanatokon belül el is tűnik, szemeim elkerekednek, majd az egész ábrázatomba zavar költözik. Nem is kevés. Megdörgölöm mutató ujjam külső élével az orrom hegyét, tekintetem a választ keresi pedig a kérdést még fel sem tettem. - Milyen... körökben?- kérdem egy bizakodó mosolyt szuszakolva a fejemre. - Hogy tudnád hasznomat venni? - érdekel, mire is gondolt, és kissé hülyén érzem magamat hogy előbb sikerült zavarba hoznia a téma puszta gondolatának, mint hogy valóban szó esett volna róla. Komolyan mintha vizsgadrukkom lenne....


[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-09-26, 23:15




Cody & Nox







- Milyen aranyos. - Egy pillanatra felsejlik előttem "gyerekkorom" - ami mint tudjuk, ha rajtam múlik nem létezett - egy ominózus jelenete, amint 7-8 évesen, halott anyám sáljában dideregve bóklászok az autópályán, és valahogy nevetségesnek hat egy lassacskán férfiúnak megszabni hova mehet engedély nélkül meg hova nem. No sebaj, mások vagyunk...
Talán csak halovány sejtéseim voltak afelől, mire adom a fejem ezzel az egész hóbelebanccal, de most, hogy Cody kiejtette a kulcsszót, utólag visszatekintve egészen zseniális döntés volt a részemről... "Lezárva." Meg a többi. Avagy: jóformán az egész kastély felfedezésre vár. Felkínálkozik, mondhatni, hogy végre büntetlenül, szabadon kószálhassak ódon falai között. Micsoda alkalom! Ha tudnék fizikálisan is lelkesedni, most bizonyára megtenném - épp úgy, mint Cody. De valljuk be, neki jobban áll. És ha már itt tartunk, elérkezett az idő, hogy felvezessem tegnap esti gondolatmeneteim egyik legdrasztikusabb példányát.
- Tudod... Most hogy így említetted micsoda kötöttségek gyötörnek, talán ebben is a segítségedre lehetnék. - Egyenesedek fel, s  monológom közepette drámaian lassú léptekkel somfordálok a lelkes ifjú mögé. A vállára helyezem tűhegyes karmokkal ékesített kacsóm, melyben még mindig ott díszeleg parázsló cigarettám elhalt csonkja. - Azokban a körökben, melyekben én mozgok, nagy hasznát venném egy ilyen... - hajolok közelebb, ajkaimmal már-már fülcimpáját érintve... - ...fess fiatalembernek, mint amilyen te is vagy. - ...majd egy szeleburdi, kislányos kacajjal kísérve áttérek a konyhapulthoz, ami a közelséget illeti. - Nos, mit szólsz?
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-09-26, 22:39





Nox & Cody

[You must be registered and logged in to see this image.]




- Voltaképp annyi, hogy nem jöhettem volna el kísérő nélkül. Lévén... még nem számítok felnőttnek. És mivel baromira nem engedéllyel jöttem el, nem volt nálam semmi papír az iskolától, hogy amúgy mi végett ténfergek arra. - szusszantok egyet, kissé igazságtalannak érzem. - A szabad kijárás, csak az egyetemisták kiváltsága. A levéltárba sem nagyon akartak így beengedni, úgyhogy, mindenképpen fog kelleni egy újabb út. - Viszonzom a mosolyát és megerősödik bennem, hogy valóban vele lenne legjobb a végére járni annak mi is van itt valójában. Belekortyolok az italomba és... Feszülten fürkészem Noxot és remélem, hogy velem tart majd a nyáron! Valójában ha nemet mond, fogalmam sincs kit hívnék el. Bár bizonyára feltalálnám magamat, mégsem lenne ugyan az! Nox az Nox! És az ott ígérkező ünnepi hangulatot boldogan ajánlom a viszont találkozásunknak. Mikor végül igent mond a levegőbe bokszolok örömömben - JESSZ! -aztán hamar normalizálom magamat - Szuper! Remélem nem lesz túl sok minden lezárva! Az ilyen alkalmakkal néhány termet meg folyosót lezárnak, hogy nagyon ne vesszen el a "buli". De csak a jelentéktelenebb részeket.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-09-26, 22:17




Cody & Nox







Ami a leveleket illeti, én sem értem még a dolgok végére, túl sok gondolat kavarog bennem, mely nem hagy nyugodni míg megértést nem nyer. De sebaj, időnk mint a tenger, ugyebár.
- Ami a hivatalos utat illeti... könnyűszerrel megkerülhető. - Dobok felé egy ravaszkás mosolyt, némi rekedtes, elhalt kacajjal fűszerezve. - Örömmel segítek elintézni, feltéve hogy nem hagysz ki a buliból. - S lám, minő véletlen egybeesés: buli bulit követ, noha én a magam részéről a legkevésbé sem gondoltam szó szerint értendő dolognak.
Finoman fogalmazok, ha azt mondom, a következő kérdés hallatán csak az isteni szerencsének tudhatom be, hogy épp nem a bűzrudamból csapoltam a kátrányt, mert bizonyisten a maradék lelkemmel együtt kiköhögtem volna.
A cikornyás hamutál fölötti merengésem megdermedni látszik, egy apró, rég elnyomott csikkre összpontosult tekintetem meglepettséget tükröz; mi több, már-már komédiába illő zavar látszik úrrá lenni rajta. Most komolyan... Meg lettem hívva egy bálra? Egy iskolai bálra? Én? ...Olyan ez mintha a loch ness-i szörnyet kutyakeksszel kínálnád, s mégis, feleszmélve egész sok lehetőséget látok benne. Felegyenesedek, fürkésző pillantást vetek a reggelijétől menedéket váró ifjúra, s egy nagyot szívok éjfekete cigarettámból. Életemben nem gondoltam volna hogy ezt mondom, de...
- Ám legyen.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-09-02, 15:26


Hallgatom, el kell olvasnom magamnak is, bár nekem sem valószínű, hogy többet mondanak majd.
- Terveztem egy Levértárba való kiruccanást nem sokára. Bár azt hivatalosabban bonyolítva....- aztán töredelmesen hozzá teszem - Most nem volt engedélyem eljönni Londonba. - komótosan neki állok a kajálásnak. - Szeretnék ránézni a családfára, meg a levelekkel karöltve hátha találok valami lényegeset. - hallgatok kicsit, rágok, aztán felteszek egy újabb kérdést.
- Nyáron lesz egy ünnepség a Roxfortban. Külsősök is jöhetnek kivételesen. Tegnap este ezért néztem vissza... hogy... -szerencsétlenkedek egy sort mire össze szedem magamat, látványosan nem vagyok gyakorlott a lányok felkérésében. - Hogy megkérdezzem, lenne-e kedved velem tartani?- nyögöm ki végül és megtoldom egy mosollyal meg egy pár kutyaszemmel. Nem mintha lenne esélyem meghatni, de na! Az esélyt megadom.
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-09-02, 11:19




Cody & Nox







Egyelőre nem nézek fel. Fáradt tekintetem csak az asztal sarkáig vándorol, akarva akaratlanul is tudatva mennyire tekintélyét vesztette. Gazdája egészen más helyeken jár, olyanokon, melyeket csak visszatartják az itteni világ ingerei. A test, mint hordozó hátránya, ugyebár...
Cikornyás csészéhez nyúlok, majd kávét töltök. Elegánsan kihúzom magam, tekintetem találkozik a tüsténkedő ifjúéval. Mennyivel másabb, mint akkor volt, csak örök titkai maradtak a helyén. Se szó, se beszéd, egy kérdéssel indítok, ami hangvételéből adódóan sokkal inkább szelíd érdeklődés mintsem számonkérés.
- Elméletileg volt, a születése azonban homályba vész, épp úgy, mint egy pont után a nővér sorsa... Ami hozzáteszem, sosem volt túl fényes. Mennyivel másabb jellem, mint Lilitha... S lám, ez lett a veszte. - Megfásult gondolkodás tükröződik vonásaimról; mint a mesélő, aki ezer évente kijön barlangjából. Valóban gondolkodtat a történet, noha még nem vagyok tisztában annak miértjével. Egy biztos: nem a Cody iránti segítőszándék vezérel, noha érthető módon kettőnk történetének folytatását is górcső alá vettem. Szemlátomást élvezi az ittlétet - hisz ugyan, ki ne élvezné? - így megfordul a gondolat, mi lenne ha... De ezt majd később.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:35


Két poharat össze fordítva improvizálok egy shakert és zsonglőrködök vele egy sort utobbit a magam szórakozására.
Nox mikor belép, én meg észre veszem, azzal a lendülettel majdnem el is dobom. - Nox!
Szerencsére sikerült elkapnom és az össze kevert italt ki is töltöm némi szerencsétlenkedés után két pohárba. - Jó reggelt! - toldom meg miközben asztalhoz ülök, végig nézek rajta, noha leginkább csak az arcáig terjed a perifériám jelenleg. Ha tovabb terjedne elterelné amúgy is csapongó gondolataimat a feszelyezettség érzése., aminek kiváltója nem más, mint az a lenge köntös.  Pislogok pár hosszabb pillanatig, mint hal a szatyorból, az arc ami így csupaszon fogad, lényegesen másabb mint amire emlékszem, megis... tökéletesen ugyan az.
Szelíd, derűs mosoly jelenik meg a fejemen és kérdésére érdeklődve vonom fel a szemöldökömet.
- Két unokatestvéremről tudok, de ők mind halottak. A titokzatos nővérnek is volt gyermeke? - érdeklődöm, hiszen valóban nem olvastam bele a levelekbe melyebben. Kb addig jutottam a Nox kezébe nyomott stoccal hogy kik között zajlott a beszélgetés.
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:35




Cody & Nox







Egy utolsó szenvedélyes csóközön, egy utolsó abszurd nyilatkozat, egy utolsó messzemenően idilli kép a távolból... És lám: felébredtem. Őszinte szerencsémre. Micsoda borzalmas álom... Micsoda borzalmas reggel. Bár szépítő alvásom így is a többszörösére húzódott, valahogy mégsem érzem, hogy ez a nap épp engem várna.
Hosszú percekig nyitott szemmel fekszem a hatalmas párnák rengetegében, kell így kis idő, míg tudatom ébersége mellé testem is csatlakozik. Amint ez bekövetkezik, ódon mozdulatokkal tápászkodok fel és csoszogok egyenest a gyönyörű, cikornyás tükörrel ellátott kristálycsap fölé. Gondosan leöblítem az arcom, lágyan megtörölgetem, egy könnyed nappali krém, némi fésülködés, majd egy átlátszó, mégis gondos mintákkal ellátott vörös köntös, és kész is volnék. Azonban mielőtt tovább ügyködnék, s kényelmesen helyet foglalhatnék dohányzóasztalom mellett a már parázsló cigarettával a számban, különös illatok csapják meg érzékeny orromat. Valaki... főz? Méghozzá ételt? De hisz nincs is házimanóm. Ki más lenne olyan elvetemült ebben a lakásban, hogy arra használja a konyhát, amire való? Összevonom nem létező szemöldököm - a smink a napi rutinom egy későbbi periódusát képezi -, egy másodperce elgondolkodom, s láss csodát... Cody. Meg is feledkeztem róla.
Kezemben cigarettámmal, múmiához méltó csoszogással araszolok el a konyhába, hogy aztán pár pillanatig a gazdagon faragott ajtókeretet támasszam, a tüsténkedő ifjút szemlélve. Ha idenéz, küldök felé egy halovány félmosolyt, egyébként egy szót sem szólok. Az én szememben ez már messzemenő bóknak minősül. Zavartalanul helyet foglalok, egy kényelmeset nyújtózok, keresztbe teszem piha-puha lábaim, majd végignézek az asztalon.
- Mondd csak, él még az unokatestvéred?
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:35


Hogy vigyázban aludtam-e az nem kérdés. Köszönhetően az utolsó képnek és a csitulni nem képes viharnak. Ennek ellenére hajnalok hajnalán fent vagyok és úgy döntök, ameddig Nox még pihen önállósítom magamat.
Kicsoszogok a konyhába és benézek a hűtőbe. Ami fogad, attól majdnem hanyatt esek. Lelkesen nyugtázom, hogy itt bizony minden van!

Megterítek, és összeütök egy könnyűnek nevezhető reggelit. Ha már a hűtő volt olyan és elém tolta a jobbnál jobb alapokat, ki is használom.
Fűszeres lazac kockák koktélparadicsommal pálcikára tűzve. Sárgadinnye kockák, tetejükön egy bazsalikom levéllel, pármai sonkába tekerve, szintén feltűzve, és egy könnyű, hideg, nyári gyümölcsleves.
Na ez volt a könnyű része a reggelinek.
Összeütök még egy kis kolbászos, szalonnás rántottát is csak hogy jó legyen!
És persze tea.
Jó hogy gyertyát nem gyújtok!
Még ütyködök egy gyümölcskoktéllal, de az illatok elő csalhatják a kisasszonyt. Igyekeztem a lehető leghalkabb lenni, ami sikerült is, ellenben a remek terítés és elkészült falatok mellé enyhén szólva is kuplerájt hagytam magam után. A koktél után mindenképpen eltüntetem a romokat. Ez nem is kérdés!
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:34




Cody & Nox







Elmém pillanatok tört része alatt látszik lecsitulni, egy pillanat telt el csupán hogy Cody bezárta mögöttem az ajtót, s én ismét márványszín testem teljében, anyaszült meztelenül, s fesztelenül álldogálok vörös baldachinnal borított ágyam előtt. Még akkor is, mikor hallatszik az újabb ajtónyitás majd zavart habozás. Ügyet sem vetve fedetlenségemre fordulok hátra, már-már unott tekintet látszik körvonalazódni arcomon, hisz még van rajtam smink, ebből fakadóan képes vagyok úgynevezett arckifejezéseket produkálni. Érdekes része ez emberi mivoltomnak... Cody azonban tesz róla, hogy kíváncsiságom azzal kapcsolatban miért gondolta meg magát a szobába vezető úton legalább olyan gyorsan alábbhagy mint amilyen szélsebesen pöccintette meg a tudatom. No sebaj. Szegény fiú, bizonyára kizökkentettem lelki nyugalmából. De hát hiába, azok a fránya hormonok... Egy félszeg mosollyal nyugtázom csupán, s változatlan nyugalommal folytatom már-már szertartásszerű vetkőzésem. Pár perc elég, s máris a mennyei kényelem oltárán fetrengek, kezemben az olvasnivaló levélkupaccal. Szép álmokat Nox, reméljük valami izgalmasra lelsz...
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:33


Az elmém bizonyos szempontból még képlékeny.  Vagy inkább csak fiatal, tudatlan, tapasztalatlan egyfelől. Például, hogy a fogalmak és jelentésük és hogy elméleti, gyakorlati síkon, hogy használja vagy épp forgatja az ember és mik is az élet lényegesebb nagyobb vonalakban, letisztultan értelmezhető mozgató és meghatározó rúgói. Még böven van mit tisztázni és helyre rakni és a számomra használhatót beépiteni.
Ahogy a levelek Nox kezébe kerülnek, nem sokra rá pihenni leszek küldve. Kint szakad, dörög és villámlik. Tökéletes kombináció hogy ne aludjak éjjel. De sebaj!
- Jó éjt!- köszönök el elnyeklő hangon, szerencsétlenül, a levelekre csak biccentek. - Legyen. -nem mintha ellenemre  lenne. Bár kicsit szomorkás a hangom. Miután azonban kifordulok, rögtön vissza is dugom a fejem az ajtón mert hírtelen eszembe jut valami ami teljesen felvillanyoz és az előbbi enyhén melankolikus hangulatomat egy igen izgatott lelkesedés veszi át. - Nox! - kicsit az ajtofára tapadok mint egy vicces kedvű kaméleon és őszinte kacérkodó örömmel zúdítom neki a gondolatom.
Vagyis zúdítanám neki, azonban nem számolok valamivel, még pedig történetesen azzal, hogy mire vissza fordulok, Nox már rég egy szál semmiben tündököl és enyhén szólva is megtorpanok a fejemből pedig egy megkéselt léggömb módjára száll el minden gondolat. Az arcom pedig mindezt tükrözi is. Pengevékonyra préselődött száj, tágra nyílt szemek és egy reflexből elhadart "Bocsánat! Majd holnap megbeszéljük!" és már csapom is be a nehéz fa ajtót magam mögött. Kicsit rá tapadok háttal aztán megyek a dolgomra.
Azért el kell ismernem, hogy régen is szépnek találtam minden ellenére. De ez most egy kicsit az agyamba égett. Neeeeeem azt már nem. Nox nem éghet az agyamba! Sem most sem máskor többé!
Egy villám akkorád dördül a ház mellett hogy megugrok és sikerül kis híjján fel is sikítanom.
Gyerünk Cody! Fiú vagy vagy madár bassza meg!
Felfedezem hát a fürdőt veszek egy öt perces zuhanyt, aztán nyugovóra térek. Holnap maj felhozom neki a témát döntöm el.
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:33




Cody & Nox







Számomra az erkölcs is csupán találmány, mely nem nyert fizikai valót, csupán élősködőként ágyazódik be az arra fogékony pszichébe. Egy emberi találmány, tegyük hozzá, amelyből fakad azon tulajdonsága is, hogy az ember formázza, illetve formázhatja. Ezáltal pedig fény derül képlékenységére is, pitiáner mivoltára az univerzum törvényszerűségeihez mérten, s épp ez az, ami miatt az én szememben mindösszesen valamiféle beazonosíthatatlan, jelentéktelen foltként esdekel.
Cody láttán azonban megkövülnek vonásaim. Egyszerre próbál előtörni belőlem valamiféle satnya együttérzés, csalódott harag és kínzó igazságtalanságérzet... De nem, nem engedek utat nekik. Megköszörülöm a torkom, megvárom míg szipogva újra helyet foglal, s egy pillanatra elmélázok tekintetén.
- Én időnként kevésbé. - felelem komolytalanul, egy önironikus félmosoly kíséretében. Hiába a vastag kőfal által ölelt csonka lélekdarabok, még bennem is megmozdul valami egy olyan ember láttán, ki múltam egy részeként nyilvánvalóan nem azt a sorsot kapta, melyet megérdemelt - noha ki vagyok én, hogy ezt megállapítsam. Felé csúsztatok egy díszes zsebkendőtartót, épp most vettem le a kandallópárkányról; ennyit hát az együttérzésről, azt hiszem ennyiben ki is merült - egy életre. Tekintetemben persze tovább él, de ezt jobb szeretném a bizalmas szerepének betudni.
Elgondolkodtatnak a szavai, bár egyelőre nem tulajdonítok nekik különösebb jelentőséget. Hisz ugyan miért kellene nekem annak az álnok kígyónak a családfájával törődnöm? A legkevésbé sem vágyom rá hogy elmémet ellepje holmi incesztofil kurva meg a bandája, ellenben valamiért mégis csak érdekel, már csak azért is, mert én lehetnék az első, aki elolvassa azokat a bizonyos levelezéseket. Ez kelt egyfajta fölényérzetet, de a valódi motiváció sokkal inkább az, hogy esetleg rég elfeledett, általam sosem ismert tényekre bukkanhatok saját magamról. Elvégre egykoron nekem is volt jelentőségem a birtokon, ha máskor nem is, az utolsó napokban feltétlenül.
- Későre jár. A szomszéd szoba a tiéd, gondolom nem szeretnél ekkora viharban hazasomfordálni. - célzok az ablakon versenyző kövér esőcseppekre. - Ezekre pedig igényt tartanék az éjszaka. - ellentmondást nem tűrő határozottsággal veszem magamhoz az idő által jócskán megtépázott pergamentekercseket, várván hogy Cody önerőből eltaláljon ideiglenes szobájáig.
- Szép álmokat. - a már jól ismert ravaszkás mosoly, s az ajtó zárul is, utolsó, résnyi panorámaként hagyva maga mögött immáron meztelen testem pillanatnyi látványát. Ilyen ez a showbiznisz.
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:32


Van pár erkölcsi gondolat és elv, amit közel érzek magamhoz, és sok olyan, amit kibaszott távolinak vélek. Mindenkinek vannak elgondolásai az életről és hogy hogyan is lehet benne számára legjobban létezni, vagy túlélni. Lilitha dogmatikus elvei a vérről, a családról, a részben magának választott, részben megörökölt Példaképe és Vezetője...
Nyelek egyet és azon kapom magamat, hogy olyasmik jönnek fel bennem, amiket már régen elfelejtettem, és most érzem csak a súlyukat.
Láttam mikor újra és újra magába roskadt. A nagybátyja gyakran megverte őt is, mondván gyenge és jobban kell teljesítenie, ha a Nagyúrhoz akar hű lenni. Láttam ahogy a tükörasztala előtt sminkel. Szemeim előtt felelevenedik a kép, valahová a távolba nézek. Láttam ahogy elfedi a foltokat az arcán, és végig azt ismételgeti, hogy ő egy Martimor, méltónak kell lennie a nevére és hűnek maradnia a gazdához... nyelek egyet. Számtalanszor láttam rajta, hogy félt, rettegett, mindent fenyegetésnek, támadásnak vett. Tanúja voltam hogyan erőszakolja meg magát a családi elvekkel, és hogyan válik azzá ami lett belőle. Tény mindig is volt benne valami, de nem volt a kezdetektől romlott.. Megint felhúzom a vállaimat, mintha lazán tartva nem bírnám el a rá nehezedő levegőt.
Láttam ahogy tönkre megy. Láttam Gargot-ot ahogy a kétségbeesésbe zuhan. Ahogy keresi az utat a királynőjéhez, ahogy mindenkit felfal, akiben egy árnyát is felfedezi a néhai szerelmének... Aztán láttalak téged Nox... ránézek a nőre, nyelek egy újabbat és szabad balommal átfogom a jobb karomat.  Beharapom a számat. És el kell ismernem, sem a nőkről nem alakult ki bennem egy egészséges kép se vonzalom velük kapcsolatban. Legfeljebb, hogy egyiknek sem kívánok ilyen sorsokat. És a férfiági felmenőket tekintve sem mondhatom hogy egészséges képet kaptam volna. És bár jó ideje nyugodt a légkör körülöttem, és más példák is jártak előttem, és magamra is rátaláltam mérsékelten. Hiszen az ember nem csak az őt ért behatásokból áll. Ezek ellenére is, mégis mindnek meg lett a maga visszahatása. Amióta apám megfojtott és elkergetett a birtokról nem bőgtem. Borzasztóan kellemetlenül és feszélyezetten érzem magamat amiatt, hogy elbőgjem magamat a múlton, a körülöttem lévőket és az engem ért mindenen, és azon az újabb meglepő tényen, ami így ki is bukik belőlem a végére.
-Annyira örülök, hogy élsz!- nyelek egy újabbat és visszaküszködöm a gyermeki hülyeségemet. Feloldom, megnyitom újra a tartásomat.
A levelekkel együtt előszedek egy adag zsebkendőt, félre fordulok és kifújom az orromat. Egy két szipogás így is elő bukkan. De aztán lehiggadok és folytatom ahol abba hagytam. A kupát a dohányzó asztalra teszem. Az előzőkre meg csak annyit, hogy az, hogy ezek egy tizenéves kamasz naivitásából fakadnak már más kérdés. Anyáméknak hála valahol rögeszmémmé vált, hogy az ember alap járaton szelíd és jóra való teremtés, és a maguk módján, mindenkiben van valami jó. És szeretném megtalálni, meglátni. Nehezemre esik elfogadni azt, a megközelítést hogy mindenki olyan lenne, mint ők. Bár el kell ismernem, egyetlen gyilkost sem mentenék fel az ítélet alól, csak mert virágot visz a halott feleségének és fizeti a gyereke iskoláztatását. Toldom meg magamban a gondolatot kissé elmélázva. Az aktuális, ideiglenes, pillanatnyi jó vonások, gondolatok, nem mentenek meg semmitől. Leginkább önmagunktól nem.  Megcsóválom a fejemet az egészre. Tényleg szeretném hinni, hogy az ember bármit is tesz, bármit is gondol, bármit is érez, bizonyos mértékig, természetéhez mérten képes a változásra, amennyiben változni szeretne.
Mindezek után az egészet zsebre teszem, és a jelenlegi helyzetre koncentrálok. Vagyis a levelekre, meg Noxra.
Az utolsóra tanácstalanul vállat vonok. -Volt neki. Négyen voltak. Te is találkoztál velük, szinte állandó vendégek voltak. Bár nem köthetsz hozzájuk túl sok jót... De végül Karmizh el is tette őket láb alól. Ez a nő az ötödik, róla a birtokon semmire sem emlékszem ami a létezésére utalt volna. Mintha kitörölték volna a család történetéből. Bár a Londoni levéltárig már nem jutottak. De igazából mind csak levél. Alig olvastam még beléjük. Fogalmam sincs melyik bírhat jelentőséggel és melyik nem egyenlőre.- közlöm egyszerűen, a fejemben lezajló hülyeségek miatt kénytelen vagyok megköszörülni a torkomat, mert bizony jókora góc nőtt benne.
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:31




Cody & Nox







- A tény attól még tény marad. - Hiába bármiféle mesterséges erkölcs vagy szubjektív norma. Éppen ezért Cody szavai is épp csak eljutnak tudatomig, a legkevésbé sincs jelentősége a nézetnek amit közölt, hisz hatásköre nem több egy-egy egyénnél, pontosan úgy, mint bármely más kizárólagosnak vélt naiv elgondolásé. Nem is szokásom ilyesmire fecsérelni az időm, és hiába tűnhet mindez kissé kaotikusnak, a megoldás végtelenül egyszerű: tudni kell védekezni. A gyengék elbuknak, a többiek lavírozva valameddig kihúzzák; ez a természet rendje, hisz bárki bármit mond, a természetes szelekció létező jelenség, csupán megújult: épp úgy alkalmazkodott a korhoz, mint azt, aki ellen felesküdött, vagyis az ember. De térjünk is vissza a tárgyra.
- Bugyuta elgondolások egy olyan embertől, aki képtelen beletörődni tulajdon múltjába. Mára már elvesztették aktualitásukat. - Jelzem egyértelműen, hogy nem kívánok ilyesmiről fecsegni, ha a helyzet úgy hozza, és netalántán valamiféle különös esemény folytán valamelyik sejtésem beigazolódna, és ehhez épp az ő jelenségére volt szükség, akkor talán majd megtudja, addig nem bolygatnám amit nem muszáj. Az auror személye azonban annál inkább megmozgatja fantáziám.
- Remek, egy minisztériumi látogatás amúgy is szerepelt a terveim között, ami a közeljövőt illeti. Be kell hajtanom néhány... kellemetlen tartozást. - Egy pillanatra elmélázok, szám sarkában huncutkás báj bujkál. Mentegetőzésére ügyet sem vetek, hogy őszinte legyek nem mozgatnak meg az érzései, csak és kizárólag azért figyelek rá, hogy hasznom származzon belőle. Legalábbis ezt mantrázom magamnak, mióta újból felbukkant az életemben, egyébként talán, a magam csökevényes módján kedvelem. Van benne valami egészen evilági, mégis megfoghatatlan harmónia, amit pillanatnyilag nem tudok mire vélni. A levelek láttán felvonom a szemöldököm.
- Nocsak, egy újabb sötét folt a Martimorok történelmében. Micsoda meglepetés... - Hallatszik a kedvtelen irónia. És bár kezdetben, vagyis az első percekben valóban teljes érdektelenséggel fordultam a levélkupac felé, ahogy végigpásztázom tekintetem a kackiás betűsorokon, egyre inkább magával ragadnak. Ezt Cody láthatja, ugyanis hamarosan tartásom megenyhül, és ismét helyet foglalok, kényelmesebb pozícióban olvasgatva tovább a leveleket. Leginkább az emberkereskedelmet érintő részletek foglalkoztatnak, tudat alatt őrjítően mételyez a kíváncsiság, hogy vajon találok-e olyan információt, ami saját személyemet illeti. De nem, semmi... Valószínűleg én is a millió és milliárd szőnyeg alá söpört piszkos kis titok egyike voltam. Nem mondanám, hogy váratlanul érint.
- Anyád nővére? Azon se lepődnék meg, ha lenne neki még legalább három. Vagy úgy gondolod ez az egy bír valamiféle jelentőséggel?
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:30


-Voltaképpen egyetlen ok vagy indok, vagy bármi sem enyhítene a helyzeten azt el kell ismernem. Bármilyen élőlényt bezárni és bántalmazni, csak úgy hobbiból undorító. -szögezem le és süt a pofámról hogy ezt minden kétség nélkül így is gondolom. -Milyen feltételezések? -kérdem kíváncsian.
Látom rajta hogy megfeszül, nem közelítek hozzá. Most orbitális faszság lenne, bármi ilyen kontakt ártatlannak is szánt kivitelezése.
Átveszem a ruhadarabot azonban a tekintetével össze találkozva, az enyémben zavar áll be. Megilletődök és olyan arcot vágok mint akit épp ok nélkül megvádoltak úgy hogy még nem is mondott semmit. Maradok egy helyben, de a tartásom visszahúzódóbbá válik, kellemetlen, de mondhatni meghunyászkodóvá. Anyámmal szemben voltam ilyen utoljára. Pedig jó régen volt már. Kénytelen vagyok felismerni, hogy egyrészt nem Lilithával állok szemben, másrészt minden olyan reagálási forma ami berögződött annak idején, még most is fel jön. Tény, nem sok stressz, vagy hasonló ért a Roxfort falai között, így volt időm lenyugodni, azonban remekül kimaradt annak a gyakorlása, hogyan ne viselkedjek tízéves önmagam módjára, ha egy régi helyzettel találom szembe magamat. Ennek felismerése pedig némiképpen megijeszt.
Ugyanakkor tudatosít is bennem pár dolgot és határozottabb fellépésre késztet. - Mikal Cromwell volt a neve. Akkoriban végezhetett és állhatott szolgálatba. Elég fiatalnak tűnt.- közlöm semleges hangon és kifújom a levegőmet, de nem szakítom meg a szemkontaktust, érzem én hogy mit kutat, de nem fog hazugságot találni. -Hidd el engem sem töltött el sem örömmel, sem bizakodással... Igazság szerint rohadtul félek attól, hogy esetleg újra szemtől szembe kerüljek velük! Nem tudom miért mutatták meg magukat, vagy mit akarnak, vagy hogy mit csináltak eddig... Fogalmam sincs. - Bár bennem nem merül fel, valójában, remek csali lehetne belőlem, hogy elő legyenek csalva az ősök. Kelletlenül szakítom el a tekintetemet és szedem elő a belső zsebemből a már annyira nem szoros stócba kötött levélköteget és nyújtom Nox felé.- A feléig sem jutottam még, de... Oliviától kaptam őket, úgy egy hete. Másfél éve üzent, hogy van pár levél a számomra ami érdekes lehet. Azóta nem sikerült elérnem, aztán most mégis felbukkant és ezekkel fogadott. Hátha... ketten többre megyünk felettük.- nézek a nőre bizakodva, hátha már kicsit felengedett.
Nox találhat egy stócot ami apámtól egy nőnek és a nőtől apámnak van címezve, ez neki talán kevéssé érdekes, és talán nincs sok kedve annak a férfinak az esetleges enyelgését olvasni egy újabb random picsával, aki nem kevés szenvedéséért volt felelős személyesen. -Ezek alapján úgy fest esélyes hogy van egy élő féltestvérem... De még... nagyon ködös vele minden. Meg hogy őszinte legyek, meg sem lepődök..- vonok vállat egykedvűen. Apám megszállottan félrekúrt ahol csak tudott.
Találhat hivatalos iratokat, és találhat két nő között zajló levelezést. Az egyik  anyám, a másik pedig egy szintén Martimor nevet viselő nő. Mikor oda ér eszembe jut amin én fenn sem akadtam a levéltárban, főleg mert nem olvastam bele ezekbe a levelekbe épp. - Képzeld ez a nő anyám nővére. De csak a levéltári családfában volt említve, a birtokon nem emlékszem hogy valaha láttam volna, vagy valaha szó esett volna róla. - ezen kívül még pár hivatalos irat. Leginkább adás vételi szerződések. A szomorú, hogy az adás- vétel tárgyaként általában egy egy személy van megjelölve, és az hogy mégis mire szánták az illetőt.
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:30




Cody & Nox







- Azért, mert jobb híján én voltam az a szerencsétlen akit a szüleid kiszemeltek maguknak. - felelem könnyed, szarkasztikus mosollyal, mintha csak egy játszi mesét regélnék. - Ugyanakkor vannak feltételezéseim, naiv elgondolkodások az akkori jövő eseményeiből merítkezve. De ezek, homályba burkolózó jellegüket tekintve szerény hipotézisek csupán, nincs jelentőségük. - Ezeknek valóban nincs, az igazságnak már annál inkább, amit egyelőre gondosan tagadok. Nem mintha teljes egészében tisztában lennék vele, csak biztos nyomokból, egyértelmű utalásokból építkezhetek, de talán, ha sikerült feltérképeznem az ifjú Cody szándékait, idővel ezekre is fény derülhet. Feltéve hogy vannak neki, és nem csupán mániákus paranoiám próbál ismét az őrület szakadékába taszítani. S már épp magával ragadna a komponálás szenvedélye, olyannyira, hogy ültemből kecsesen felpattanva lavírozok a hófehér márványcsempén, amikor azonban olyan információ üti meg a fülem, s talán egész lényemre is ekként hat, amire hiába a pár perces néma csend és sok-sok év fájó tapasztalata, de nem voltam felkészülve. Megdermedek, épp mikor kitekintenék a vadóc baldachinokkal közrefogott ablakon. Háttal állok Codynak, de ő is érezheti hogy tartásom megfeszül, szemeimet egy pillanatra lehunyom. Se szó, se beszéd, odafáradok az ágy mellett lévő csicsás komódhoz, leemelem róla az említett kabátot, s csak akkor szólalok meg, mikor kezemben az ósdi ruhaneművel ismét a fiú felé fordulok. Átnyújtom neki, s ezzel párhuzamosan tekintetét keresem, vésőszerűen belefúrva sajátomat. A cél talán egyértelmű: hazugságra vadászom, melyet talán csak a keserves vakremény éltet, én mégsem akarok hinni az elhangzottaknak.
- És pontosan ki is volt ez az auror?
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty2017-08-15, 17:28


Azért mikor látom, hogy Nox láthatóan már túltette magát rajta, némiképp én is oldódok. - Te tudod, hogy miért voltál nálunk tulajdonképpen?- teszem fel az ujabb kérdést halkan.
Az övére csak szelíden reagálok- Nem szokásom.- aztán minden különösebb nélkül a lényegre térek. -Pár éve felkeresett egy auror és közölte hogy Luton környékén felbukkant a Martimor pár. Azt állitotta biztos, hogy ők voltak. De azota semmi hír róluk. Ahogy jött a nyom, úgy el is vesztették őket.- megforgatom a poharat a kezemben, kortyolok egyet, hosszabban nézek magam elé. Nem tudok hirtelen többet hozzá kapcsolni. Láthatóan engem sem tölt el örömmel a hír amit anno kaptam. Aztán hírtelen villan valami és felnézzek Noxra. Látszik az arcomon, hogy eszembe jutott pár dolog. - Hol a kabátom? - nem számon kérem, csak eszembe jutott hogy olyanom is volt, nem is akármivel a belső zsebeiben és hátha Nox-szal többre megyünk a levelek felett. Meg sem fordul bennem hogy Nox felől bármi attrocitás érhet.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Nox Djarum lakása   Nox Djarum lakása - Page 7 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
7 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Nox Djarum
» Nox Djarum páholya
» Cody lakása
» Bastien Monroe lakása
» Daphne Jennings lakása

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London-
Ugrás: