ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 22:04-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:28-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:08-kor
Dwight Jennings


Tegnap 12:07-kor
Gemma Carlyle


Tegnap 11:09-kor
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Maia Hansen
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Sheska Thorne
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70711 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 23 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 VMS mese 2 - Különös manók

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-04, 07:52


First topic message reminder :


Különös manók



Néhányan az angol csapatból kaptak meghívót a gála helyszínére, egy kisebb partyra, ugyanott ahol a gála volt. A levélke egészen bénán volt megfogalmazva, mintha a sorok közül kiolvasható lenne némi kérő, könyörgő szándék, hogy nekik bizony mindenképpen el kell jönniük. A girbegurba betűkből úgy fest, mintha minimum egy gyerek írta volna. De hogy átverés lenne? Sokkal inkább úgy fest, hogy nem igazi partyról lesz szó, de valaki szinte esdekel azért, hogy eljőjjenek. Azt, hogy együtt jönnek, vagy külön, netán először inkább felmérik a terepet, a kis csapatra van bízva.


Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-08-10, 14:25


Megkönnyebbülten felsóhajtok, amint ujjaim megakadnak a kis tárgyon, a keresett malíciamutatón. Ez a kulcs ahhoz, hogy ne önként és dalolva sétáljunk be húsevő haverunk vacsoraasztalához. Kényelmetlen helyzet lenne, annyi szent, főleg, mivel szent meggyőződésem, hogy talán az lenne a legjobb, ha mindenféle összetűzés nélkül hagyhatnánk itt ezt a helyet. Nem mintha díjaznám azt, amit tesz, de sikerült foglyul ejtenie minket, ami talán figyelmeztetés volt arra, hogy nincs esélyünk ellene. Túl ravasz és talán az ereje se mindennapi. Nem, az lesz a legokosabb részünkről, ha a szökés után egyenesen a VMS rendezőit értesítjük a történtekről, ők pedig lépnek valamit. A hősködés itt és most nem téma, ezt be kell látnom magamban.
Jelenleg azonban nem veszem elő a kis mutatót, hiszen figyelmemet leköti a zár kattanása. Amíg a saját holmimat kerestem, addig Gina egyszerűen kinyitotta a cellánk ajtaját, ami jó jel, de ez így nem túl egyszerű? A mugli filmekben – amit sokat néztem annak idején – általában mindig ilyenkor jön valami váratlan csavar. Rejtett csapdák, vagy hasonló. Elvégre, az elrablónk minden jel szerint kajának raktározott el minket, ami számára a túlélést jelenti, miért hagyná hát, hogy ennyivel megússzuk? Egy ennyire egyszerű trükk túl olcsó ár lenne az életünkért cserébe. Mindenesetre, inkább félreteszem a baljós gondolataimat és felállok a helyemről. Egyelőre örülök annak, hogy ennyivel megúsztuk ezt a kis kalandot. Egyelőre.
- Azért csak legyünk óvatosak – szólalok meg mégis, ezzel figyelmeztetve a többieket. - Talán vannak csapdák a közelben.
Talán paranoiásnak tűnhetek, de jobb, ha tényleg mindent megteszünk annak érdekében, hogy épségben kijussunk innen. A mágikus riasztók ellen semmit se tehetünk a pálcáink nélkül, de lehetséges, hogy már az is sokat számít, ha a lábunk elé nézünk. Nehéz lesz ebben a félhomályban, annyi biztos.
- Rendben – biccentek Sidney felszólítását hallva és ez nem gyávaságból fakad, hanem a tudatból, hogy a lány vérfarkas. Ergó, sokkal gyorsabb és erősebb, mint egy sima ember lehetne, akár férfi, akár nő. Azt viszont azonnal eldöntöm magamban, hogy ha ő egyedül nem boldogulna, én is beszállok. Hiba lenne csak rá lőcsölni mindent, mert ő mágikus lény.
- Én semmit, de... - felelem az újonnan felbukkant lány kérdését hallva, miután Frida mellé térdelek, hogy ha esetleg nem térne magához, akkor felnyalábolhassam és indulhassunk. Más esetben elcsodálkoznék azon, hogy mit keres itt egy iskolatársunk, a kérdések viszont egyelőre várhatnak. A malíciamutatómat előveszem a zsebemből, hogy megnézzem, merre indulhatnénk, de amit látok, attól torkomra forr a szó. Mintha valamiféle rögzített horror peregne le a szemem előtt, aminek a végén csak a vér van. - Sok-sok évvel ezelőtt részt vett a VMS-en, viszont kizárták a versenyből – darálom döbbent hanggal a látottakat. - Megölte a bírót – nyikkanok egyet, amint részletesebben is kibontakozik előttem a jelenet. Undorító. - Úgy néz ki, azóta szökésben van és itt rendezkedett be. A föld alatti lét megtette a maga hatását és már teljesen levetkőzte az emberi mivoltát.
Ezt veszem ki a kis eszközből, ha pedig valaki rákérdezne, mégis honnan tudom ezeket, egyszerűen csak átnyújtom számára a mutatót. Fogalmam sincs azt illetően, hogy ők is azt látják-e benne, amit én, vagy egyáltalán látnak-e benne valami hasonlót. Talán csak nekem játszotta ezt le és másnak megint mást fog. Elromlott volna? Még soha nem hallottam ilyesmiről ezzel a tárggyal kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-08-08, 13:44




Különös manók & Eileen

Ahogy tovább keresgéltem magam körül, olyat sikerült kitapintanom, amit alapvetően nem biztos, hogy szerettem volna, méghozzá emberi maradványokat. Na neee. Persze a klasszikus filmbeillő sikoltozás elmaradt részemről, attól azért összeszedettebbnek gondoltam magam, és akármennyire is volt bizarr, amikor észrevettem, hogy az egyik csont végéből lóg ki valami odaillő... nem voltam rest megnézni közelebbről. Így világossá vált, hogy egy pálca az, és még ha nem is a sajátom, legalább pálca. Aztán amikor kihúztam, akkor érzékeltem, hogy a közepén törött, szóval eléggé megbízhatatlan, hogy működik-e egyáltalán, vagy ha igen, nem okoz bajt az eredeti szándék helyett. Nem teszteltem le, de minden esetre eltettem, talán találunk valamit, amivel összeragaszthatjuk, a félig működő még mindig jobb a semmijennél. Ha jól láttam, a magja nem sérült, csak maga a fa része volt eltörve, így bíztam benne, hogy legalább egyszerű varázslatokra használható lesz.
Miután Gina elintézte a zárakat, ezáltal én is kiszabadultam, köszönetképp biccentettem, aztán zárkóztam a társasághoz és immár válaszoltam Sidney kérdésére.
- Még nem jártam a nézőtéren, csak... jártam volna. A jegyek már megvannak, de ennyi - mondtam, és bár hozzá akartam volna tenni, hogy "egy-két napja" birtoklom azokat a bizonyos jegyeket a következő fordulóra, valójában fene tudja, mióta vagyok itt és egyáltalán hol van az az itt. Lehet, hogy az már nem is egy-két nap.
Bízom benne, hogy a még mindig kába lányt sikerül magához téríteni, sajnos ebben a pofozgatásnál többet én sem tudnék segíteni.
Ginával való egyetértésemnek nem adtam hangot, de valami hasonló véleményen voltam én is, ha már együtt kerültünk bajba, akkor csapatostól mászunk ki belőle. Ha végre elindultunk kiutat keresni, akkor természetesen rajta volt a szemem az ügyön, nincs-e valahol a barlangban bármi, ami a segítségünkre lehet. Bármi, ami esetleg a mi dolgunk lehet és esetleg az elrablónk elejthette, miközben távozott, vagy a törött pálcához hasonlóan az előző áldozatoktól maradt itt és esetleg működik is.
- Tudunk valamit azon kívül, hogy az illető ezek szerint nem először próbálkozik? - kérdeztem, mivel a háttérben simán lehetett bármi, amivel ők találkoztak és nem hozták le a hírek, és bármi köze lehet ehhez az elrabláshoz.






Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-08-05, 16:38






Gina & A Manók

Mondja még valaki, hogy a tolvaj múltnak nincsenek előnyei is. Például ha foglyul ejt egy szocipata sorozatgyilkos. Hálásan veszem tudomásul az ismerős kattanás hangját, mely zár nyitását jelzi. Hát mégsem rozsdásodtam be teljesen a Roxfortban töltött idő alatt. Elsőként lépek ki a ketrecből és amennyire lehet szélesre tárom az ajtaját, kiengedve a többieket.  
Sidney elismerő bólintására, csak egy komor viszont bólintással válaszolok. Majd lépnék is tovább abba az irányba, amit Sid jelez, hogy érdemes próbálkozni vele. De ekkor hallom meg a másik bezárt lány hangját, így odafordulok hozzá, és pár gyors lépéssel mellette termek, hogy az ő zárját is térdre kényszerítsem. Vagy csak simán kiengedjem szerencsétlent.   
- Nyugi. Nem hagyunk itt Szocipata barátunk vacsijának.  - fogalmam sincs mennyire megnyugtató ez a gondolat, nem is nagyon érdekel. Egyszerűen kieresztem a lányt, és már lépnék is innen. Akár hol is vagyunk.
Még mindig klausztrofóbiám van, aminek következtében utálom az efféle helyeket. De úgy igazán. Szóval tanácsos lesz mielőbb lelépni.
Ám csak ekkor veszem észre, hogy Sidney Fridát pofozgatja aki még nem tért magához. Mélyet sóhajtok. Egyszer az életben valami valaha simán fog menni? De most komolyan. Ilyen is csak velem eshet meg. Vagy azokkal, akiket pechükre velem hoz össze a sors.
De nem elmélkedem soká, ha Frida nem térne magához, hiába pofozgatja a csapatkapitány, akkor komolyabb bajt sejtve, megyek vissza hozzájuk, és vizsgálom meg az ájult lányt.
Ha Frida magához tér, akkor csak türelmetlenül topogok, és intek hogy menjünk már. Elegem van ebből a helyből.
- Szép dolog a hősködés, de jelen esetben értelmetlen. Együtt győzzük le a mocsok szociopatáját. Majd meglátjuk ki nevet, azaz zabál a végén... - jegyzem meg Sidneynek valami fura sötét komorsággal.
Nos igen, vannak önsors rontó emberek, akik ha esélyt kapnak kimászni a pöcegödörből, akkor valamilyen oknál fogva mégiscsak a saját sötét oldalukhoz kerülnek közelebb. Talán én is ilyen vagyok...
De ha így is van, és ha Sidney a legerősebb is, akkor én vagyok a legokosabb. Már csak puszta mazochizmusból is összemérném saját elmém sötétségét, az elmebeteg mészárosunkéval.
De akárhogy is még elszámolni valóm van vele. Van nála valami, ami az enyém. És vissza fogom venni.


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-08-05, 14:09



Manók & Sidney



Nagyon nem tetszik ez az egész nekem. Cseppet sem tűnik úgy, mintha nekünk kellene segítenünk bárkin is és nem pont fordítva inkább mi szorulnánk egyre inkább segítségre. A zárak legalább kattannak, ezért hálásan-elismerően biccentek egyet Ginának, aki jó eséllyel Eileent is kiengedi majd, hiszen én is ismerem őt látásból a suliból, még ha nem is tudok róla annál többet, hogy oda jár.
- Talán... nézőként jöttél? Vagy már nem ott vagyunk, ahol gondoljuk? - nem, azért annyi ideig csak nem voltunk kiütve, vagy nem történt hoppanálás, mert akkor baromi nagy bajban van az edző és a csapat is lássuk be. A szaglásom viszont egyértelműen jelzi, hogy mi az az irány, amit biztosan nem akarok követni. Az alvadt vér semmi jót nem jelez, ahogyan a törött pálca sem esélyes, szóval ha meglátom Eileennél biztosan jelezni fogom neki, hogy inkább ne használja, mert nagyobb bajt okozhat, mint amit hasznot hozna.
- Arra lenne érdemes elindulni, jobb a levegő, de... egyáltalán nem biztos, hogy ez bármire is garancia. Odafent nem volt még velünk valaki? - azért még az én fejem sincs tökéletesen rendben, de az biztos, hogy fent még velünk volt Hiro is. Kérdés, hogy ő máshol lehet, vagy már halott? Nem, utóbbira nem akarok gondolni, hiszen Lizzy kórházban van már így is. A végén teljesen szétesik a csapat, főleg hogy Frida sem tért magához még, tehát hozzá lépek közben és megpróbálom finoman életre paskolgatni az arcát. Nem lenne hasznos, ha megpróbálunk meglépni innen és még őt is cipelnünk kell. Főleg ha netán még meg is kell védenünk magunkat valami eszelős őrülttől. - Ha előkerül és fegyvere van... csak én mehetek a közelébe, rendben? - pillantok még kellő határozottsággal a többiekre, bár nem, senki sem tudja közülük a tényt, hogy sebezhetetlen vagyok, csak azt, hogy vérfarkas, de ez utóbbival is magyarázhatom a szavaimat, hiszen még ha van is közöttünk pasi, akkor is jó eséllyel én vagyok a legerősebb a csapatban, tehát nekem van a legtöbb esélyem, ha ne adj isten késsel vagy bármi mással törne ellenünk, a sebezhetetlenségről már nem is beszélve.[/color]


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-08-04, 15:14



Különös manók






Hiro vérnyomokat nem érzékel, de Frida parfümjét igen, messze mélyen a föld alól. Nem tud ugyan bejutni a gálaterembe, de körbe, egy folyosón elindulhat, és hátha talál mondjuk valami titkosajtót, vagy valami járatot, amin át mégiscsak bejuthat a föld alatti barlangba, de nem sok kapcsolata van most a társaival, lévén ki lett zárva, de ő az egyetlen, akinek megvannak a fegyverei. A hőlátásával csak egy alakot látott a társain kívül, éppen most kezdi az illető lefelé vonszolni a testeket, mintha csak bealmolná magának télire a kaját.
Gina a hullámcsattal ki tudja szabadítani a társait, és magát is, Frida például még mindig ájult, ő lassan tér csak magához, de nagyon kába. Ginának ebben a körben nincsen több lehetősége cselekedni. Gina döntése viszont, hogy Eileent is kiszabadítja-e. Ismerhetik az iskolából, nem a csapat tagja, de lehet, hogy nekik jött drukkolni, noha a versenyen még nem látták eddig a nézők között. Lehet, hogy a hentes már jó pár napja elkapta? Eileen ha tapogatózik, akkor balszerencséjére csak valami előző csapatnak a maradványait találja, éppenséggel jól leszopogatott csontokat. Bár az egyik csont belsejében egy törött pálca van, mintha a varázsló valami csempész lett volna. Kérdés, hogy a lány merje-e használni a pálcát úgy, hogy nem kiszámítható, hogy mi fog történni? Tom a maliciamutatót illetően nem a fickó jelenét, hanem múltját látja, amint kizárják az egyik évekkel ezelőtti meccsről itt a vmsen. Akkor ölt először, konkrétan elkapta a meccs utáni éjszaka a bírót, utána pedig már nem tudott megállni. De talán van valami gyenge pontja, ha megtalálják a fészkét, hiszen már inkább állat, fenevad, semmint ember. Sidney szaglászik, farkas ösztönei még itt a föld alatt is a helyén vannak. Az egyik járatból a fenti levegőt érzi, egy másikból pedig alvadt vér szagok. A másik kettőből semmi különöset. De vajon merre lehet a hentes?

//Határidő: augusztus 15//





Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-31, 12:47




A meglepi belépö & Eileen

Teljes sötétségben térek magamhoz - mindenféle tekintetben. Nem láttam semerre semmit, ahogyan az agyamban kutakodva sem találtam értelmes magyarázatot arra, hogy hol vagyok és hogyan kerültem ide. Azt felfogtam, hogy nem vagyok egyedül, de a hangok is összefolytak egyelőre, így előbb lassan felültem, finoman megráztam a fejem és pislogtam párat, hogy az érzékeimet rendbetegyem, és lassan kezdtek kitisztulni a dolgok a fejemben is, bár nem voltak túl biztatóak.
Rémlik, ahogyan egyik pillanatról a másikra elhomályosul minden, és az is, hogy ez valamiféle furcsa, mágikus por hatása, de azt már nem tudom teljesen felidézni, hogy milyen körülmények között találkoztam ezzel a bizonyos porral.
A szemem lassan hozzászokott a sötétséghez, de még így is csak alakok sziluettjeit tudtam kivenni; a többiek egy kicsit tőlem távolabb voltak egy kupacban, de nem is ez volt az első, ami feltűnt, hanem az, hogy az alakjaik nagyon is azokéra hasonlítottak, akik a VMS hazai csapatában vannak, sőt... ahogy a látásom tovább tisztult, és a sötétséghez képest elérte a maximumot, amit lehetett, ebben szinte egészen biztossá váltam, ahogyan abban is, hogy sem én, sem ők nem jókedvükben vannak itt - a környezet legalábbis mindenképpen erről árulkodott.
- Ti nem... de. Basszus - vitattam meg magamban a kérdést halkan, és talán ez volt az első, amivel ténylegesen felhívhattam magamra a figyelmüket. Végigtapogattam a ruháim minden zsebét, de nem akadtam rá a pálcámra, így halkan elkáromkodtam magam, de azért tovább tapogatóztam, hátha bármi hasznos a kezem ügyébe kerül. A helyzet totál abszurd volt, hiszen ha az nem lett volna elég, hogy elrabolnak, ezt még ráadásul az angliai sportcsapat egy részének a társaságában.
Mégis ki akarja egy ketrecbe zárni őket és miért, és hogyan jövök ehhez én a képbe teljesen kívülállóként?! Igen, mint mindenki, én is követtem az eseményeket valamelyest és természetesen szurkoltam nekik, de ettől függetlenül nem értem, hogy miért pont én.
- Oké, gondolom, ez valami versenyes ügy lesz, amiről én nyilván nem tudok, de... van egy olyan érzésem, hogy ti sem sokkal többet - mondtam, miközben amennyire tudtam, álló helyzetben tornáztam magam. Az elgémberedett tagjaimnak jól esett, de ettől még a fő problémára nem lett megoldás, méghozzá még mindig egy rohadt barlangban vagyunk, azon belül is bezárva.






Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-27, 17:49


Amint kinyitom a szemem és magamhoz térek, az első dolog, ami eszembe ötlik, az a manó visszaforduló alakja, majd mintha valamiféle virágport fújt volna felénk. Hogy jól emlékszem-e, az egyáltalán nem biztos, hiszen ködösek az emlékeim. Rá pár pillanatra már nem voltam magamnál, amikor pedig végre ismét felkelek, egy ketrecben találom magam és a többieket is. Remek. Igazán jó ötlet volt részemről, hogy olyasmibe ütöm az orrom, amiről semmit sem tudok. Általában nem szoktam másoknak ugrálni, főleg nem ismeretleneknek, de ha meg is teszem, akkor is bajba kerülök.
- Mégis mi a... - tenném fel az értetlenkedő kérdést a két lánynak, hátha valamelyikük bővebb magyarázattal tud szolgálni a hirtelen elrablásunkat illetően, de még mielőtt szavakba önthetném a gondolataimat, megjelenik egy ember képe egy holografikus kivetítőn. Szóval átvert minket. Manónak adta ki magát vagy valami hasonló lénynek, hogy könnyebben megbízzunk benne. Elvégre, ha ember lett volna, nagy eséllyel nem segítünk neki, hiszen gyanús lett volna, hogy pont minket kért meg rá. Mindenesetre, eléggé megrémít az, amit éppen csócsál, mintha valamiféle belsőség lenne. Talán valakié?
A szökésben sajnos nem tudok segédkezni, egyrészt, mert Gina már akcióba lendült, csak kolonc lennék a nyakán a fene nagy szakértelmemmel, másrészt pedig nem értek a zárakhoz pálca nélkül. Normális esetben elég lenne egy Alohomorát benyögni, de itt nem ez a helyzet. A kis szemétláda elég szépen kifosztott minket.
Időközben azonban beugrik valami, amit mindig magamnál tartok, a mellényem belső zsebében. A malíciamutatóm. Sok hasznát idebenn nem vesszük, de ha esetleg sikerülne kiszabadulnunk, akkor talán még kapóra jöhet abban, hogy merre haladjunk annak érdekében, hogy senkivel se akadjunk össze. Jobb esetben a gyanuszkópot hoztam volna, azzal már a legelején tudtuk volna, hogy ez a manó/emberfajzat rosszban sántikál, de már mindegy. Mindenesetre, kotorászni kezdek, hátha nálam hagyta a lény. Talán azt hihette, hogy egyszerű piperetükör. Persze, az sem kizárt, hogy mindenre felkészülve elvette.
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-26, 14:42



Manók & Sidney



Nem túlzottan tetszik a helyzet és nagyon úgy fest, hogy végül igazam is lesz, hogy nem indultam el csak úgy a manószerű lénnyel, mert egy pillanat múlva már mindenki a földön van, egyedül én látom, hogy mi történik, csak épp moccanni nem tudok, ami valahol még frusztrálóbb, mint az, ha el lennék ájulva és nem tudnám, hogy mi történik. Ha végig minden láttam, akkor nagyon igyekeztem figyelni rá mivel lett bezárva a ketrec, ahol hoztak minket merre van az eredeti helytől stb. stb. Persze mindezt csak lesve, úgy téve mintha én magam is ájult lennék.
A ketrecben aztán megvárom, amíg mindenki elkezd magához térni csak akkor kezdek el én magam is feltápászkodni. Gina a zárral kezd el bogarászni, ezért azt egyelőre figyelmen kívül hagyom, inkább megnézem, hogy mi maradt nálam, mert érezhetően a pálcám, a jól megszokott tőr és a hasznosabb dolgok nem igen. Egy apró kis fiola viszont megmaradt a zsebemben, talán nem jöttek rá mi, vagy nem gondolták problémának. Számomra ellenben igen hasznos lehet, még úgy is, hogy engem elvileg ez az akárki nem tud egy könnyen feldarabolni, ellenben a többiekkel.
- Már az elején se volt szimpatikus. - morgom csak úgy magamnak a bajszom alatt, de egyelőre nyugton maradok. Maradok annál, hogy megpróbálom felmérni a terepet, rájönni honnan hoztak minket, tehát merre lehet a kijárat és persze figyelem a bejáratokat is, amennyiben kijutunk akkor is, megpróbálva a fejlettebb szaglásomra is hagyatkozni.


©
Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-25, 14:28






Gina & A Manók

Egyszer az életben akarok udvarias lenni. És tessék. De leshetik, hogy ez még egyszer előforduljon. Éreztem én már az elején, hogy valami nem teljesen kóser. A levélke gyerekes volt, de Windam, -már ha így hívják egyáltalán??? - úgy beszélt mint valami Shakespeare drámából előmászott figura. Gyanús lehetett volna. Valami itt még mindig nem passzol. Azt értem, hogy ez a figura csak kiadta magát valamiféle sármos manó keveréknek. És meg kell hagyni jól is csinálta. De hogy kerülnek a képbe az igazi manók? A fenébe is!
Egy hosszabb igen cifra káromkodás sorozattal állok fel a ketrecben. Már ha van odabent ennyi hely.
Alternatíva 1:
Ahogy eltűnik a kép, már ösztönösen nyúlok is a hajamhoz, és egy első ránézésre a hajam színével megegyező színű hullámcsatszerűséget húzok ki belőle. Csakhogy nem fodrászkondi akarok éppen. Máris a ketrec zárjában matatok vele, hű társammal a tolvajkulccsal.
Természetszerűleg folytatva a morgást, hogy "Tudhattam volna..." "Legközelebb nem leszek ilyen udvarias, illetve de. Udvariasan belezem ki, mint Hannibal Lecter..." illetve a nem túl szalonképes szavak használatát. Pedig mindig utáltam a kicseszett horrorfilmeket. Vajon mért kerülök mégis folyton kicseszett horrorfilmbe illő jelenetekbe. Hmm???  
-Még nem született olyan ketrec, ahonnan ez a madár nem repült ki... Gyerünk kicsikém... - biztatom a zárat a nyitást jelentő kattanásra.  
Alternatíva 2:
Ha mindez nem jönne be, és mondjuk valami mágikus zárral van ellátva a ketrec, egy halk "Francba" kíséretével teszem el a tolvajkulcsot, és felmérem a rácsok egymáshoz viszonyított távolságát. Ha úgy ítélem meg, hogy ahhoz elég nagyok a rések, hogy karvalyként átférjek rajtuk, akkor nincs más hátra, mint előre. Jöhet az animágus alak, hogy madárként ügyeskedjem át magam a rácsok közt, a túloldalon visszaváltozva emberré.
- nem mindenki előtt fedném fel animágusi tulajdonságaim, de szükség törvényt bont. Bíznom kell a többiekben annyira, hogy nem verik majd nagy dobra ezt az apró kis infót.
Ha elsőre sikerül kijutni, és a többieket is kijuttatni elég pofátlan módon kezdek kutakodni a barlangban első sorban a pálcáink után, de zsebre téve minden más, használhatónak látszó talált tárgyat is. (már ha van bármi a barlangban a ketrecen kívül). Illetve azért bepróbálkozok egy Pálca-kézberöpítő varázslattal is. Hátha. 
Amennyiben csak én jutok ki, ezen felül mindenféle eszközt igyekszem találni, amivel a többieket is kijuttathatom... Nem akarom itt hagyni őket vacsinak...
Amennyiben egyáltalán nem sikerül kijutni, úgy láthatóan egyre idegesebben kezdek el fel le járkálni a cellában, és egyre kétségbeesettebben keresni kiutat...
Gyorsan kiutat kell találni, mielőtt elhatalmasodna rajtam a klausztrofóbiám... Kétlem, hogy azt látni szeretnék a többiek...
Hirtelen ötlettől vezérelve sebesítem meg magam. Na nem nagyon, éppen csak annyira, hogy néhány pillanat múlva magától be is gyógyuljon a felületi kis karcolás, de a lecseppenő pár csepp vér talán még is nyomra vezetheti Hirot a vámpírt...


//Pálca-kézberöpítő varázs:
Ez egy olyan varázslat, hogy nem kell semmilyen varázsigét kimondani, csupán ha nincs nálunk a pálcánk elképzeljük, hogy a kezünkben van, és hirtelen ott terem. Ez a varázslat főleg varázslópárbajoknál és feledékeny embereknél hasznos.

Gyógyító - 5. szint
Súlyos, majdnem halálos sérüléseket képes begyógyítani, ha elég gyorsan kezeli az eset után. Kisebb karcolások szinte azonnal eltűnnek, heg nélkül. Egyszerűbb betegségekre immúnis, mint megfázás stb.//


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-25, 12:59


Van egy olyan mérhetetlen sejtésem, hogy annyira nem bánom, hogy nem léptem át a küszöböt és nem vagyok odabent. Fülemet az ajtóra tapasztom aztán mikor esetlegesen hallhatom, hogy mindenki puffan, elő hívom a vámpíralakomat, ezzel kihasználva a hőlátásomat. Azért csak jó lenne tudni mégis hányan meg merre vannak odabent. Hogy mennyire működik ez csukott ajtón át vagy működik-e így, az már egy más kérdés.. de innentől amúgy sem szándékozom az emberi látásomra hivatkozni.
Az sem baj, ha hamarabb fogok szagot és tudom követni. Remélem lesz valakinek annyi esze és hagy nyomokat... Mondjuk morzsák helyett pár vérfoltot.

A vámpíralak kordában tartása, olyan szintű családi hagyomány és gyakorlat volt mindig is, hogy nagyjából egy önuralom vesztés, jó ha nem harakirit von maga után! Hogy vadásszon bárki is hidegvér nélkül? Amúgy meg... bár nem önszántamból, a pályán már ontották a beleim, szóval azt hiszem megengedhetem, hogy innentől ne barna gatyát húzzak. Pálcám a kezembe kerül és bizony fel is kerekedek, hogy egyáltalán bejussak, aztán megtalálhassam őket.
Őszintén szólva... maximum az irónia meg az alap szar humorom végett fordult meg bennem, hogy akkor most, hogy kizártak és látványosan zárt körűvé nyilvánították a bulit én lépek is és megyek az igazak álmát aludni a koporsómba.
De van egy elég erős megérzésem arra, hogy valami orbitális szar van a túlvégen így eszemben sincs nem utánuk menni!
Szóval! Lássuk mibe botlok! Nesztelenül igyekszem bejutni is, meg haladni is.
Még jó, hogy nem érvényes ránk az a régi Európai babona, miszerint a vámpír csak akkor tud belépni egy helységbe ha behívják... Noha igazából tényleg nem is azzal foglalkozom, hogy magába a gála terembe bejussak, hanem, hogy nyomot találjak, amit követhetek, persze, ha ez befelé vezet, akkor egyértelmű az utam. Akármi jól jönne ilyenkor. Bár legkézenfekvőbb valóban a vérszag, vagy mondjuk Frida parfümje lehetne.








//vámpíralak - született esetén: A nyála gyógyító, tehát a sebhelyet képes eltüntetni. Sötét kisugárzással rendelkezik. Jól lát a sötétben, mint egy macska, képes érzékelni a többi vámpírt. Rendkívül gyors, jóval gyorsabb, mint egy ember, gyorsabban gyógyulnak sérülései, erőteljesebb a hallása is, mint egy átlag emberé emberi alakban is, az ereje is nagyobb, de nem akkora, mint egy vérfarkasnak. Vámpír alakban (ezt bármikor felveheti) természetesen fokozódnak a képességei is. Ilyenkor a szemük sötét egyöntetű feketévé válik, ezzel afféle hő/infralátást felvéve, a fogaik pedig tűhegyesekké válnak. Jellemük is torzul, agresszívabbak lesznek, vérszomjasak, erőteljes vadászösztönnel. Nem halhatatlanok és nem árt nekik a fény (sem a fokhagyma, tükör, szenteltvíz stb. de a fa karó igen és a fa általi sérülések nehezebben gyógyulnak, fájdalmasabbak!).
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-24, 15:56



Különös manók



A manóvéla türelmetlenül int, mintha bosszantaná a sok kérdés. Az van az arcára írva, hogy azért hívott griffendéleseket, hogy ne kelljen magyarázkodni, hanem a vakmerő, bátor hősök a segítségére siessenek. Ám amikor visszafordul feléjük, akkor szivárványszín port szór feléjük, és Sidney kivételével mindenki más elveszti az eszméletét. Sidney csupán bekábul, nem tud mozogni, de az eszméleténél van. Érzi, hogy összecsuklik, a társai rongybabaként hevernek mellette. Valaki összeszedi mind a négyüket, és vonszolja, hogy aztán pár perccel később mindenki magához térjen, méghozzá egy ketrecben, a föld alatt, fegyverek, varázstárgyak, és pálca nincsen náluk. Esetleg Sidney farkasélesztője nála van, meg apróságok, amik nem tűnnek fegyvernek, vagy komoly erőnek. A különleges képességeik természetesen pálca nélkül is működnek. A barlangnak egyébként négy kijárata van, vélhetően a négy égtáj felé mutatnak. Felettük egy holografikus képen a manóvéla jelenik meg, vagyis kiderül, hogy teljesen ember, csak komoly illúzióval álcázta magát, vélhetően a gálán tevékenykedve szokott áldozatokat vadászgatni.
- Szép ébredés, nemde? Hamarosan indulok.. Vajon honnan jövök? – Kérdezi csúfondárosan, valamilyen véres belsőséget szopogat. Jó eséllyel emberit.
A kép eltűnik, és ki kell jutniuk, mielőtt a hentes eljön értük.
Hiro eközben ki van zárva a buliról, a gyilkos nem nagyon foglalkozott vele, pedig ő az ötödik, de vélhetően a bácsi nem szereti a kínai kaját. Hiro tehát valahogy bejuthat, és megpróbálhatja megkeresni a négy griffendélest.

//Határidő: július 2//






Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-15, 14:17


Nem tudom, mennyire merült fel a téma köztük, hiszen simán szóba kerülhetett, amíg meg nem érkeztem ide, de Sidney kérdése hallatán egyből leesik számomra, hogy ezt még nem érintették. Kényes lenne pont ebbe beletenyerelni, talán nem is erről van szó, mindenesetre jobb, ha mindenki be van avatva, még abban az esetben is, ha a levélkének még sincs semmi köze a manókhoz, hanem csupán egy egyszerű csíny néhány gyerek részéről.
- A múltkori gálán észrevettünk néhány manót fegyverkezni – összegzem a történteket, mást talán nem is kell kifejtenem, hiszen ennyi információ már bőven sokatmondó lehet a csapatkapitány számára is. Elvégre, a manók és a fegyverek valahogy nem passzolnak, ráadásul az eddigi történelmünket elnézve eddig sohasem sült ki semmi jó az ilyesmiből. - Talán valamiféle lázadásra készülnek – osztom meg a saját véleményemet a történtekkel kapcsolatban. - És esetleg akad valaki a csapatban, akinek nem tetszik ez az egész – fejtegetem tovább azt a bizonyos fonalat. - Én legalábbis erre tippelnék elsőként.
Gina kijelentésére, miszerint ez a viselkedés nem rájuk vall, egyetértően biccentek. Tényleg nem. Fogalmam sincs, hogy a manók számára tiltott-e a fegyver birtoklása, de az biztos, hogy nem megszokott. Ha a saját mágiájukat nem használhatják, csak a gazdájuk engedélyével, akkor a fegyverekkel kapcsolatban is kellene hasonló szabálynak lennie, nem igaz? Mondjuk, kérdés, mekkora szabadság jár Norvégiában a házimanóknak a mágiában.
Hiro érkezése fel sem tűnik számomra, ami talán nem is meglepő, hiszen szinte a fiúval egy időben jelenik meg a manó, Hiro pedig már az ajtón sem jut beljebb. Még arra pillantani sincs időm, mert minden tekintet erre a bizonyos Eluri Windam-re szegeződik. Nem egy szokványos figura, annyi szent.
- Elsősorban talán kezdjük azzal, hogy miért fegyverkeznek a manók – teszem fel az első magyarázatra váró kérdést, ami eszembe ötlik és én se indulok le a lépcsőn. Maradok a helyemen. - Mert ha ütköznek a céljaink, akkor lássuk be, elég nehéz lesz segítenünk nektek.
Elvégre, egy lázadást nem célom támogatni, ahogy nagy eséllyel a többieknek sem, hacsak nincs valami meggyőző indokuk rá. Szóval, egyelőre csak várom a magyarázatot a történtekre.
Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-15, 10:21






Gina & A Manók

Sidney és utánam lassanként a többiek is befutnak. Aztán Tom kérdésére némi töprengő arccal fordulok a srác felé.
- Meglehet. Logikus következtetés volna. Ámbár talán a legbölcsebb, ha kivárjuk a vendéglátóink, és azt, hogy kiderüljenek a valódi szándékaik.- válaszolok a srácnak, ámbár valahol megnyugtató is, hogy nem egyedül kapcsoltam össze a manókat a levélkékkel. Aztán Sidney felé fordulok és az ő kérdését is megválaszolom.
- Emlékszel a gála estéjére? Láttunk valami nagyon furát. Konkrétan néhány házimanót, akik épp felfegyverezték magukat, aztán huss eltűntek. Nem vagyok egy házimanó szakértő, de ez nem tűnt hétköznapi viselkedésnek tőlük.- valahogy túl bánatosak, és a fene tudja, furák voltak a kis lények. Aggasztóan azok. Sokat gondoltam rájuk, különösen arra az egyre, amelyik az asztalunkhoz vezetett, majd el a többi manóhoz. Valahogy valami megmagyarázhatatlan okból éreztem sajnálatot a kis lény iránt. Olyan szomorúnak tűnt.
Aztán feltűnik az a félvér manó, akit legutóbb is láttam. Sármos ez tény, és a beszéd stílusa... olyan mint valami régi szépirodalmi könyvé a barokk időkből. Bár nem mondanám, hogy zavarna. Sőt talán még tetszik is kicsit ez fajta beszédmodor. Aztán ahogy elindulna lefelé a lépcsőn, ellenben Sidney lecövekel azzal a kérdéssel, én is a félvér manó után szólok.
- Kérlek várj Eluri Windam. Nagyon megtisztelő számunkra, hogy minket választottatok. De Sidney úgy érti, hogy túl sok baljós dolog történt már ezen a versenyen. Nem tudhatjuk kiben bízhatunk. De ha el is tekintünk ettől, és még ha segíteni is tudunk egymásnak, akkor sem ártana tisztázni előbb néhány fontos kérdést. Nekem például olyan sok kérdés zakatol jelenleg a fejemben, hogy azt sem tudom melyiket tegyem fel előbb. - némileg elgondolkozok, majd az ajtónál álló bánatos képű manóra nézek, és intek neki, hogy nyissa ki az ajtót Hiro előtt.  
- De kezdhetnénk a bizalom dolgot például vele. Ő is velünk van. Vagy vele együtt segítünk, vagy sehogy.- ez a kijelentés elég határozottnak hangzik, hogy a főmanó számára világos legyen, nem hagyom kint a mardekáros srácot.
Na naiv azért nem vagyok. Mindez nem jelenti, hogy máris maradéktalanul bízom a kis manókban, és sármos vezetőjükben. Noha azért szimpatizálok velük. De tényleg sose tudni. Ha épp azok az említett afrikai fekete mágusok parancsoltak nekik, hogy vezessenek csapdába minket? Azon kívül nekik is megvan a maguk esetenként akár veszélyes varázserejük. Épp csak az a kérdés, hogy mire és meddig használhatják azt? Vagyis ki és mennyire köti a kezüket? Kihez hűségesek? És valójában miért is van szükségük ránk?


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-14, 15:04



Manók & Sidney



Egyelőre úgy fest egyedül vagyok, de aztán változik a helyzet és egészen szépen felgyűlünk. Ginának elgondolkodva bólintok, amíg be nem toppan Tom és fel nem figyelek köszönés után a szavaira.
- A múltkori manók? Miféle múltkori manók? - tehát ez nem valami új keletű ügy lesz, hanem valami komolyabb dologról van szó, amiről van, aki már tud valamit? A kézírás végülis elég gyerekes, szóval simán lehet, hogy manók keze van a dologban, de miért hívtak meg ide minket? Mi okuk van vajon rá, hogy iderángassanak pár diákot és miért pont a mi csapatunkból, miközben tele az épület különféle diákokkal, fiatalokkal, csapattagokkal stb.
- Szia, mi is kaptunk, de eddig semmi, habár már az is épp elég fura, hogy itt vagyunk. - pillantok egy félmosollyal a betoppanó Fridára, majd Hirora siklik a tekintetem, aki tényleg határozottan kilóg a sorból Mardekáros lévén, meg aztán egyetértek vele, elég gyanús ez az egész, még ha a megérkező csini, ámbár alacsony fickó, félmanó ki is fejti, hogy mi az oka annak, hogy itt vagyunk, aztán el is indul, mintha evidens lenne, hogy majd megyünk és felszabadítjuk a manókat, vagy mi csak mert... miért is?
- Ácsi! Ez mind szép és jó, de mi okunk bízni benned, vagy neked bennünk? - nem, én egyelőre nem szándékozom utána menni akkor se nagyon, ha a társaim közül akad, aki gondolkodás nélkül ezt tenné, de na a jó ég tudja ki a fene ez, igazat mond-e stb. Lássuk be ezen a meccsen már túl sok mindent láttam ahhoz, hogy csak úgy bizalmat szavazzak egy idegennek és lemenjek valami hirtelen jött lépcsőn ki tudja hová.


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-13, 13:46



Különös manók



Ahogyan egyre többen beérkeznek, Frida után szinte zárul is a bejárat, így Hiro tényleg csak össze tud nézni Sidney-vel, mert az egyik bánatosképű manű még értetlenül méri végig a távolkeleti fiút, mintha nem őt várták volna. Hironak a csapda érzés nem akar szűnni, mintha a négy griffendéles nem lenne véletlen, csak ő lóg ki. Talán elkeveredett az ötödik levél, és mondjuk Christophert akarták volna meghívni. De miért? Valamennyire a zárt ajtón keresztül tud hallgatózni, de így csak foszlányokat.
Bent előjön a Gina által már korábban látott félig manó, félig véla fickó, nagyon sármos és egyúttal harcos egyéniségnek tűnik. – Oh, mily dicső óra, hogy a megmentőink el tudtak jönni, köszönjük hát nektek. Jóravaló tanoncoknak tűntök, és ti vagytok az egyetlen esélyünk rá, hogy a gaz, elnyomó afrikai feketemágus közösséget elűzzétek innen. Megháláljuk, ha segítetek, akkor mi is segítünk a verseny során, amelyre jöttetek. A nevem Eluri Windam. Én vezetem a helyi manókat. – Int, és az egyik manó csettint, mire a terem padlózatából egy lépcső emelkedik fel, s a mélybe vezet. Eluri már meg is lefelé, várva hogy kövesék.


Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-12, 13:39


Közöny és unalom leng körül egész nap. Ez az első nap, hogy elhagyhattam végre a gyógyítói ügyeletet. A gyógyulási fázis inkább idegörlő volt inkább küzdelmes. De nyom nélkül eltűnt. Milyen különös, hogy a varázshasználók képesek nyom nélkül eltűntetni nagyjából mindent. Sosem derül ki a hegeik alapján mennyi mindent éltek már meg. Teljes bizonytalanságba vonva ezáltal azt is, hogy voltaképp kivel kerülünk szembe.
Épp hogy a közös szobába érkezem a cuccaimon ott pihen egy levél. Először azt gondolom, Gina buzgott ennyire, mint nagyjából végig ameddig le voltam robbanva. Némi fintor fut át az arcomon. Zavarba ejtően törődő és valahol a hideg ráz tőle. Valahol mégis felsejlik valami bajtársiasság vele kapcsolatban.
A levélnek azonban semmi köze a lányhoz, percekig nézem és forgatom, mintha nem tudnám elolvasni, holott inkább rejtett dolgokat keresek rajta. Az arcomhoz emelem és mélyen inhalálok, hátha szagot fogok mégis miféle olcsó trükk ez és utána járhatok, kin kell leverni.

Hangtalanul érkezem. Még pont elcsípem Frida panaszát arra, hogy mindenről lemarad. Megtorpanok amikor meglátom mennyien vagyunk és nem is nagyon akarok belépni a gála terembe. Megállok az ajtóban mint egy néma elnyújtott árny és mikor Sidneyvel talalkozik a tekintetünk, az arcomra, europaiak számára talán furcsa mimikám ellenére is ott van a kérdés; "Oké hol a csapda?" Nevezhetnek bunkónak, mert a köszönés valahogy lemarad. Nagyon nem akaródzik beljebb mennem!
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-09, 09:52


Talán hiba volt eljönnöm. Nemcsak ide a levél után, hanem a versenyre egyáltalán. Nem, minthogyha ne lenne a társaság egész jó (nekem ez is fontos, hiszen a húgom halála óta nem igazán éltem társasági életet és előtte is nagyjából csak akkor, ha ő is ott volt, de itt az ideje, hogy megtanuljak Erica nélkül létezni, s kialakítani a saját életteremet), de ugye ez itt nem egy iskolai kirándulás, ahol szalonnasütögetés mellett csak az a fontos, hogy jót cseverésszünk. Akárhogy is.. szükségem van valamire, amiben jó lehetek. Amiben kiteljesehetek, amivel segíthetek.. lényegében akárkinek. Így hát eléggé egyértelmű volt, hogy a levelet kézhez kapva azonnal meg is indulok a megírt hely felé. Nem kerestem fel senkit azzal, hogy hová is megyek - egyedül lakom (a későn érkezők privilégiuma a magány, úgy látszik), úgyse hiányolna a kutya se, maximum ha eljön a következő versenyszám ideje, de arra meg nyilván várni kell - csak megindultam. Ennek fényében pedig meglepve tapasztalom, hogy Sidney, Gina és Tom már a helyszínen vannak. Csalódott éppen nem vagyok, de a döbbenet kiül az arcomra.
- Okkééé.. Ez eddig is fura volt, de így duplán fura. Ti is kaptatok a krix-kraxból? - célzok ezzel a levélíró kézírásának milyenségére. Távol álljon tőlem a froclizás, de.. nem. Nem áll távol. Ami gyermeteg, az gyermeteg. S mivel itt nem nagyon láttam még gyerekeket, így nem hinném, hogy tényleg valaki olyan rótta a sorokat, aki most tanul írni.
- Láttatok valami furát, vagy egyelőre semmi nem történt? - kérdezem a későn érkezők becsatlakozási metódusával. Hihetetlen! Egyszer akarok magánkezdeményezni és akkor is lekésem a ramazurit. Ez tényleg nem az én kiteljesedésem ideje, úgy tűnik. Mondjuk egyre kevésbé bánom, azt hiszem.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-06, 13:58


Fura belegondolni abba, mikre nem képes az ember, ha olyasmi jut a kezébe, amiről ötlete sincs, mi lehet, még abban az esetben is, ha az egy egyszerű kis papírcetli, rajta girbegurba betűkkel és ügyetlenül összerakott szavakkal, mintha csak egy kisgyerek írta volna. Márpedig engem pont ez várt a szobámban az asztalomon, amikor visszatértem a szállásomra. Elsőre figyelemre se méltattam, pont az ügyetlen megfogalmazás miatt hajítottam egyetlen, határozott mozdulattal a szemetesbe, de végül eszembe villant valami, miközben az ágyon feküdtem. A manók. Azok a fura, fegyverkező lények, akiket a gálán láttunk. Talán benne van a kezük ebben? Esetlen egy olyan írhatta, aki tud a társai terveiről és mindenképp tenni szeretne ellene? A többesszámból ítélve nem egyedül van, de ha tényleg így áll a dolog, akkor segítségre van szükségük. Nekik is van ugyan varázserejük, de talán nem szívesen használják a társaik ellen vagy van valamiféle akadálya ennek. Nem tudom, tényleg nem.
Mindesetre nem sokat késlekedem. Veszek egy gyors zuhanyt, átöltözöm és már indulok is a megadott helyszínre, hátha kiderül még valami erről az egész ügyről. Az öltözékem most is egészen egyszerű: egy szimpla kockás ing, sötétkék farmernadrág és egy sportcipő. Nem hiszem, hogy újabb partit rendeznének a szervezők, ahhoz nem elég hivatalos a levélke, szóval nem is vágom magam öltönybe, mint legutóbb. Azért indulás előtt még zsebre vágom a kis papírlapot, habár ötletem sincs, mit bizonyíthatnék vele. Minden bizonnyal tudják, kiket értesítettek erről, nem fogják elkérni a meghívókat.
- Sziasztok! - toppanok be végül a levélben megjelölt helyszínre és szinte egyből kiszúrom a csapatkapitányomat és Ginát, ami nem nehéz, tekintettel arra, hogy a terem teljesen üres, csak ők ketten vannak. Odasietek hát, majd vetek egy futó pillantást Sidney kezére, melyben láthatóan egy cetli pihen. Tehát ő is kapott, akkor pedig nagy eséllyel Gina se véletlenül van itt. - Szerinted a múltkori manók keze lehet a dologban? - fordulok a vöröske felé kérdő tekintettel. Ő azért többet tudhat erről, mint Sidney, persze csak abban az esetben, ha tényleg a manókhoz van köze. - Mármint, az írás nem éppen a legszebb, a megfogalmazás pedig elég ügyetlen, ezért gondoltam a manókra – indokolom meg a feltételezésem. - Szóval, hacsak nem valami gyerekcsíny áldozatai lettünk, akkor ez a legkézenfekvőbb magyarázat, nem?
Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-05, 15:48






Gina & A Manók

Különös egy estének nézünk elébe. Szívem szerint Codyval maradtam volna. Legalábbis az egyik felem. A srác Stannsonról magyarázott, és valami átokról, amit ki kellene nyomozni. Ha nem jött volna ez a különös, jóformán gyerekírással kapart levélke, akkor most biztos ott lennék. Ráadásul azok a manók sem hagynak nyugodni a gála óta.
Így jobb híján megmutattam Codynak a levelet, és arra jutottunk, hogy külön nyomozunk, aztán majd összevetjük később, azt amit esetlegesen találunk. Így aztán ő most a szállodában a többieket szedi össze, én meg a gála helyszín felé igyekszem.
Nem tudom megmagyarázni miért, de az a fura képzetem, hogy a múltkori nem túl beszédes kis manóm a levél forrása, és ennek az egésznek köze lehet a gálán látottakhoz. Legalábbis valahol remélem, hogy így van, és nem csak valami hülye vicc miatt nem tartok épp a többiekkel, amikor talán szükségük volna rám.
Öltözékemet tekintve nem esetem túlzásba. A szokásos bakancsom, egy egyszerű fekete nadrág, és bordó topp van rajtam. Persze a szokásos bőr alkarvédőimmel. Nem tudom, hogyan illene megjelenni, nem is igazán értem mért pont engem talált meg ez a levélke. S mivel nem tudom mire számítsak, azt hiszem a legjobb, ha mindenre felkészülök.
Amikor belépek a gála helyszínére kicsit meglepődve látom meg Sidneyt. Persze nem nehéz kiszúrnom a múltkori tömeg hiányában a lányt. Gondolkozás nélkül lépek oda mellé.
- Szia! Szintén a fura levélke?- teszem fel a csapatkapitánynak a kérdést. Bár már sejtem a választ. Csak azt nem, hogy kik kaphattak még ilyet, és miért. És vajon hogyan folytatódik majd az est?
Úgy fest nincs más mint bevárni a többi címzettet, és a feladót, vagy feladókat. Ami talán nem is baj, mert jelenleg rengeteg dolog kavarog a fejemben. Cody, Stannson, Lizzy mérgezése, a báli manók fura viselkedése... mi van, ha ez egy fura összeesküvés, és mindez mögött egyetlen személy áll? Egy olyan személy, aki mindent elkövet a csapatunk kifilézése érdekében. De vajon miért? Vajon válaszokat is kapunk ma este végre, vagy csak még több kérdésünk lesz?


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-05, 14:35



Manók & Sidney



Fura egy levél, de azt hiszem unatkozom. Nem jó ezt így kimondani, de Lizzy kórházban, a szobában egyedül maradtam, a következő meccsre kell készülni és ami történt előtte még mindig ott motoszkál bennem, akármennyire is nem akarok gondolni rá. E miatt pedig egyedül lenni a szobámban és nézni a plafont... Egész nap még sem edzhetek és Morticiának is kell a magánélet, meg hát az egyedüli, aki tudja, hogy mi történt és nem tűnt úgy, mintha akár csak távolról is felmerült volna benne, hogy elítél, de na ő azért egy rejtélyes lány, ki tudja, hogy mit gondol legbelül. Főleg, hogy még én sem tudom mit kellene gondolnom. Megöltem valakit, még ha nem is szándékosan, de akkor sem él és bár egy idióta szemétláda volt, de vajon ezt érdemelte? Nem... tudom, nem... azt hiszem nem. Áh, gőzöm sincs!
A többiekkel igazság szerint nem ápolok mély viszonyt, beszélgetni se túl gyakran szoktam, úgyhogy nem csoda, ha a furcsa levelet megkapva egyedül indulok el a cél felé. Valami kell, ami lefoglal és elvonja a figyelmemet, ez a valaki pedig aki a levelet írta eléggé kétségbe van esve és érdekel, hogy miért. Nagyon remélem, hogy nem csak én kaptam ilyet és mondjuk valami szemtanú, aki most akarja kiteregetni a lapjait, hogy látta mit tettem stb. mert akkor nagy a gáz, nagyon nagy.
- Hahó! - lépek be jó eséllyel elsőként a gála helyszínére, ahol most nincs az a nyomasztó tömeg, ami legutóbb se kifejezetten volt ínyemre. Keresem a tekintetemmel azt, aki a levelet írhatta, még a kezemben is van a kis cetli, hogy egyértelmű legyek, hogy e miatt jöttem és nem csak úgy erre jártam.


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty2019-07-04, 07:52



Különös manók



Néhányan az angol csapatból kaptak meghívót a gála helyszínére, egy kisebb partyra, ugyanott ahol a gála volt. A levélke egészen bénán volt megfogalmazva, mintha a sorok közül kiolvasható lenne némi kérő, könyörgő szándék, hogy nekik bizony mindenképpen el kell jönniük. A girbegurba betűkből úgy fest, mintha minimum egy gyerek írta volna. De hogy átverés lenne? Sokkal inkább úgy fest, hogy nem igazi partyról lesz szó, de valaki szinte esdekel azért, hogy eljőjjenek. Azt, hogy együtt jönnek, vagy külön, netán először inkább felmérik a terepet, a kis csapatra van bízva.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» VMS mese 1 - Stansson átka
» Musical mese
» Musical mese
» Karácsonyi mese
» Iciri piciri mese

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol :: Varázslók Mágikus Sportja-
Ugrás: