ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 22:04-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:28-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:08-kor
Dwight Jennings


Tegnap 12:07-kor
Gemma Carlyle


Tegnap 11:09-kor
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Kalandmester
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Dwight Jennings
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Sheree Parks
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Maia Hansen
VMS mese 2 - Különös manók I_vote_lcapVMS mese 2 - Különös manók I_voting_barVMS mese 2 - Különös manók I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70711 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 28 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 VMS mese 2 - Különös manók

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-10-05, 14:09


Próbálkozom, ahogy csak tudom, nem mérve fel azt, hogy mekkorák a sikerességi esélyeim. Igazából nem is érdekel most semmi azon kívül, hogy mentsem a bőrömet. Talán ez önzőség a részemről, nem tudom. Mindenesetre az tény, hogy épp más nincs közvetlen életveszélyben a hülye hentes közelében rajtam kívül, szóval.. ha önzőség, hát legyen az.
Hálásan veszem tudomásul, mikor fél szemmel tapasztalom, hogy mind Eileen, mind Tom a segítségemre siet, de jelen helyzetben nem sok idő van a bő lére - vagy bármilyen verbális lére - eresztett örömködésnek, ugyanis Eileen olyat cselekszik, amitől szó szerint elszállunk, mint a győzelmi zászló.
Alig ocsúdtam fel abból, hogy belegyalogoltam az ellenség kezébe, most itt az ideje annak, hogy abból ébredezzek, hogy valami hihetetlen erő a falhoz küldött. Én a magam részéről nem látom, hogy Sidney nem járt úgy, mint mi, mert szégyen vagy sem, de azzal vagyok elfoglalva, hogy feltápászkodjam, így amikor körülnézek már nagyjából mindenki áll.
- Úgy vélem tényleg az lenne a legjobb ötlet. Együtt járuljunk a színük elé, hogy teljesen hiteles legyen, vagy hogyan? - kérdezem.
Oké, van némi paranoiám, hogyha arról van szó mit hisznek el a felnőttek és mit nem, ez a saját hülye szüleim miatt van így, akik csak Galen szavainak adtak mindig hitelt. És hát lássuk be, tomon kívül itt és most mind lányok vagyunk, szóval ha abból indulok ki, ami odahaza van - igaz, ők nem aurorok, hanem diplomaták, az más állatfaj kaszt - akkor arra szavazok csendben magamban, hogy küldjük őt.
- Elkísérlek, ha nem baj. - ajánlkozom Tomnak, s ha nincs ellenére, akkorl vele együtt hoppanálok a Gyengélkedő felé. Valahogy nem akaródzik még visszamennem a szobába egyedül, ezért ragadtam meg az alkalmat arra, hogy kíséret legyek. Ha úgy van, s Tom nem akar további kitérőket tenni ezúttal egyedül, akkor vele együtt szándékozom a szállodába visszatérni. Mármint a folyosókra, nem a szobákba természetesen. Mert utóbbiból ki-ki megy a magáéba, ez nyilvánvaló. Van mit kipihennünk, azt hiszem.

//Köszönöm szépen a mesét, igazi csemege volt! Smile//



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-29, 16:08


Kezd a javunkra fordulni a helyzet, hiszen Frida egy szerencsés véletlen folytán a hentes felett tud elhelyezkedni, ami azért némi előnyhöz juttatja őt. A torkára azonban már nem képes ráfogni, bármennyire is igyekszik, hiszen mégiscsak gyenge az ellenfeléhez képest. Az a különös szerzet ellenáll, miközben igyekszem a segítségükre sietni. Jelen pillanatban nem igazán latolgatom magamban a döntésem helyességét. Ha sikerül nekem a hentes közelébe jutnom, akkor annyira sebzem meg, amennyire sikerül. Nem érdekel, hogy túléli-e vagy sem, hiszen itt azért Frida élete forog kockán. Igyekszem akkorát sújtani, hogy épp csak elveszítse az eszméletét, bár azt se bánom, ha kissé elszámolnám magam. Számomra mindkét kimenetel kedvező lenne.
Látom, hogy időközben Eileen is a manó fölé kerekedik, ahogy még azt a pillanatot is sikeresen elkapom, ahogy meglendíti a kezét, amely fényesen világít. Időm sincs összeszedni a gondolataimat vagy akár csak megszólalni sem, hiszen valami láthatatlan erő a mellkasomra nehezedik, majd háttal az egyik falhoz vág. A fájdalom kellemetlen, de elviselhető, éppen csak az ajkaimból serken ki a vér, noha fogalmam sincs, mivel vághattam meg. Mindenesetre, a földet érés sem sikerül valami kellemesre, de ahogy felpillantok, elégedetten állapítom meg, hogy a hentes se járt jobban és legalább a két lány is távol került tőle. Az egyetlen, akinek sikerült talpon maradnia, az Sidney. Mindenesetre, most nem várom meg, amíg hozzám ér, hogy felsegítsen. Feltápászkodom, majd az alélt nő felé veszem az irányt, aki lassan éledezik, majd felnyalábolom és a többiek felé fordulok. Egyértelmű, hogy őt nekem kell cipelnem, hiszen hogy nézne már ki, ha a lányokra bíznám a dolgot... Minden bizonnyal abban az esetben is így tennék, ha a csontjaim törtek volna el.
- Szerintem is rájuk kell bíznunk a dolgot – biccentek egyet Sidney javaslatát hallva, hiszen elég egyértelmű, hogy mi ide vajmi kevesek vagyunk. Nem bízhatjuk az életünket állandóan a véletlenre, ráadásul zombik ellen szembeszállni is sok tapasztalatot igényel. Ha nem lett volna Eileen és a világító keze – amely azért kiérdemel részemről egy elismerő pillantást – akkor már sikerült volna megöletnünk magunkat. Néhányunknak legalábbis elég nagy esélye lett volna rá.
- Elviszem őt a legközelebbi Gyengélkedőre – bökök fejemmel a karjaimban tartott nőre, miközben bevárom a többieket. Amint kiérünk innen, elhoppanálok, hogy legalább ő szakszerű ellátást kapjon, de a lányokat itt nem áll szándékomban magukra hagyni. Ki tudja, mikor tér vissza ismét az az átkozott lény...

(Én is köszönöm a mesét, nagyon tetszett Smile)
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-20, 14:28



Manók & Sidney



Kapkodhatnám a fejemet, ha nem lennék én is szerves része a záróakkordnak, ahogyan próbálom a hentest távol tartani Fridától, bár úgy fest a lányt se ejtették a fejére, van benne bőven túlélési ösztön, mert nagyon igyekszik a torkára ráfogni a fickónak, bármennyire is esélytelen lenne, hogy célt érjen. Aztán mint valami bomba robban Eileen képessége és én csak arra eszmélek meglepetten, hogy mindenkit falhoz vág, kivéve engem és hogy a fickó felszívódik néhány elejtett szó után. Ezek szerint van még benne valami emberség... talán valahol mélyen, viszont meglépett, ami semmit jót nem jelent.
- Mindent el kell mondanunk a helyi auroroknak. - jelentem ki, bár talán csak magam elé motyogom, most már eldobva a kést és inkább a hozzám legközelebb lévőnek, majd sorban a többieknek is kezdek el segíteni lábra állni. Az arany derengéssel egyelőre nem is foglalkozom, talán észre sem veszem, még mindig azon jár az eszem, amit a fickó mondott és hogy ha meg lehet még menteni... annak ellenére, amit mondott... Még sem az én feladatom most, hiszen pihennünk kell, főleg a többieknek, mert jelenleg nem vagyunk a legjobb állapotban. Az biztos, hogy én is a szobám felé veszem az irányt és miután Lizzy egyébként is betegeskedik biztosan üzenek Morticiának, hogy elmeséljem neki ezt az egészet. Persze, ha közben még lesz egy jelenésünk az auroroknál, akkor beszámolok nekik mindenről.

//Köszönöm szépen a mesét, izgi volt! biglove //


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-20, 08:05



Különös manók



Sidney sikeresen vissza tudja szedni a kést, hogy majd azzal harcoljon. Gina úgy fest most nem fér át, de később talán próbálkozhat. Tom a dulakodók segítségére siet, Frida pedig sikeresen a hentes fölé kerül, de a torkára már nem tud ráfogni, mert emberünk azért kellően erős. És ekkor robban be Eileen, gyakorlatilag szó szerint. A bénító átoknak szánt varázslata nyers mágiát szabadít fel a kezén keresztül, amitől Tom, Frida, a hentes, Gina, és még maga Eileen is a szoba különböző sarkaiba repülnek, kisebb-nagyobb horzsolásokkal, de szerencsére csontjuk nem törik. A diákok alaposan beütik magukat, a hentes viszont szintén sebezhetetlennek tűnik, mert meg se kottyan neki, hogy neki lett vágva az egyik falnak. Sidney viszont nagyjából akkora szellőfuvallatot érez csak mint amikor Thor pörölye meglengette Marvel kapitány haját, de semmi más extra nem éri a varázslatból, ám a szavai eljutnak a tápászkodó hentes irányába, aki meglepetten szólal meg. – Már szörnyeteg vagyok, nincsen kiút.. De nem felejtem el, hogy megpróbáltad.. – Megnyomja egy helyen a falat, mire Hiro infernusai is eltűnnek, és megnyílik a konyha ajtaja, viszont a hentes belép a falba, és nem látni többet, a csapdába ejtett nő széke is lehullik, és kiszabadul, de már elájul az ijedtségtől. Később kiderül, hogy ő is a VMS-esen dolgozik, a főbírók egyike, aki most nem győz hálálkodni. Végre el tudnak indulni kifele ott, ahol Hiro bejött, és ha visszaérnek a szállásukra, akkor kereshetnek medimágusokat, vagy Gina és Cody helyre rakhat mindenkit. Viszont a szállodába visszafelé egy pillanatra aranylóan felvillan valami aura körülöttük, de kifaggathatják a másik csapatot, hogy mi történt.


//Köszi itt is a játékot, lehet zárót írni, jövő pénteken kezdem az oroszos meccset//





Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-14, 17:36




Különös manók & Eileen

A zombinak hiába lett annyi, ha közben megérkezett a főnöke vagy gazdája vagy micsodája... szinte fel se fogtam ezt, amikor máris rajta és Fridán találhattam magam.
Alig értünk földet, gyorsan le is gördültem róluk a szerencsétlen helyzetemből, így helyet adva Fridának a lefogásra, és annak ellenére is, hogy így szinte fél kéz hiányában voltam, én is újra rávetettem magam a hentesre, hiszen eléggé fizikai erőfölényben lehet egy lány ellen. Akkor meg már ketten talán nagyobb szerencsével járunk. Már ha lelassítjuk, az is egy eredmény.
Ha elrablónk stabilan a földön van, hirtelen felindulásból felemelem a kezem, amelyikre nemrég kicsapott a pálca magja és még mindig érzem is ennek a hatását. Mintegy pálcaként lendítem meg, miközben elmormogom a varázsigét:
- Obstructo!
Ha szerencsém van, bejön a megérzésem azzal kapcsolatban, hogy ideiglenesen varázserőt kaptam a puszta kezemhez, és ha beválik, leszállhatunk róla, a többi meg eldől ezután. Ez még talán nem olyan durva varázslat, hogy ne jöjjön be... Minden esetre én remélem, hogy nem okozok még nagyobb galibát, mint amiben vagyunk. Ráadásul egyébként sem örökre szól a hatás.
(Obstructo – Bénító átok:
Emberek és nagyobb testű élőlények megbénítására szolgáló átok.
Hatása csak átmeneti.)







Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-12, 20:32


Nos, ez elég kellemetlenül alakul. Sőt, mi több, a kellemetlennél is kellemetlenebb. Nem azért, mert le kellett vetkőznöm, hiszen nem vagyok csupasz vagy túl szemérmetlenül alulöltözött. Inkább ez a zombikáosz közepébe toppanó esés a rettenet és pláne az, hogy tulajdonképpen magamnak köszönhetem, hiszen ha nem hátrálok, mint egy eszehagyott gyáva nyúl, akkor nem megyek neki az ellennek, s nem sodrom veszélybe Eileent is. Ez az egész VMS egy nagy őskáosz nekem, hacsak azt nézzük, hogy eddig mindent elrontottam, amibe csak belekezdtem. Félreátkoztam, lezúgtam a sárkányról és most még egy csapattársam testi épségét is kockáztatom. Mellékes, hogy nem én vagyok a gonosz ebben a helyzetben, az önvád azonnal beindul a fejemben. És kivételesen ez az, ami most - talán - a hasznunkra lesz, ugyanis újult erővel tölt el az éledő felháborodás.
Kihasználni próbálom, hogy én löktem fel, így esélyesen egyelőre én vagyok a rakásban a fogfenő felett. Ha sikerül, akkor lovaglóülésben próbálok föléje kerekedni, leszorítva ezzel a földhöz. Ez utóbbiban remélem Eileen is tud segíteni, mert sport ide vagy oda, azért nem vagyok egy díjbirkózó. Bár nádszál vékony se, szóval lehet valami kis haszna lesz a hangyányi súlyfeleslegemnek (és most kivételesen örülnék még úgy +50kgnak is, de ezt azért hangosan be nem vallanám). A torka felé nyúlok, hogy ott találjak fogást, s bár megfojtani nem célom, azért mégis ez a legkézenfekvőbb, s ettől talán elveszti a kedvét egy időre a további cselekvéstől, s hátha a többieknek van ideje úrrá lenni a zombikáoszon, hogy segíthessenek közös erővel elkapni az illetőt.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-12, 15:55


- Nem feltétlenül? - vonom fel a szemöldököm Eileen szavai hallatán, majd további magyarázat nélkül csupán fáradtan csóválom meg a fejem. Nem tudom, de ha engem elrabolnak és még a megevésemet is kilátásba tűzik, akkor... Nos, részemről az vért kíván. Jelen pillanatban viszont én vagyok az egyetlen fiú a csapatban, nem csoda hát, hogy rajtam kívül mindenki más a békésebb megoldás híve. Nem, inkább azon nem csodálkozom, hogy ez egyáltalán felmerült. - Mégis milyen módon tudnánk ezt békésen elrendezni? Felőlem mehet a dolog, de tényleg okosnak kell lennünk ebben az esetben.
Mert az addig rendben, hogy Frida elcsábítja és ezzel talán némi előnyhöz juttat minket azzal a különös lénnyel szemben, de utána mindenképp az következne, hogy valamiféle úton-módon eltesszük láb alól. Elég sok ember vére szárad a kezén, nem hiszem, hogy köztük nem akadt volna legalább egy önjelölt diplomata, aki szavakkal próbált volna szabadulni. Láthatóan sikertelenül. Ráadásul, az sem kecsegtet sok jóval, amit a malíciamutatómban láttam nemrég. Mindenesetre, benne vagyok a békésebb megoldásban is, még senkit se öltem meg eddig, de ha ne adj isten, arra kerülne a sor, nem haboznék. Elsőként azonban megpróbálom a lányok által felvetett verziót, noha magamban már készítem a B-tervet. Ki tudja, ugyebár.
- Ha a közelben lenne, nem ártana, bár gondolom, abban az esetben már ezt is hallhatta, szóval szerintem felesleges – tárom szét a karjaim, miközben magamban azon rimánkodom, hogy ez azért ne fuccsoljon be. Nem lenne jó Fridát a halálba küldeni, méghozzá teljesen értelmetlenül.
Időközben – az egyik közelben fekvő hollttesben – találok valami éket, mellyel a mellkast rögzítette, hogy bármikor kényelmesen benyúlhasson, ha nassolni támad kedve. Leküzdöm az undoromat, majd egyetlen, erős mozdulattal rántom ki az eszközt, amely hangos cuppanással válik le a bordákról és az útjába eső belsőségektől. A hang hallatán ismét a hányinger kerít uralmába, de jelenleg nem engedhetem meg magamnak a rosszullétet. Ez nem is árt, hiszen a következő pillanatban fel is bukkan a lény, Frida pedig nagy szerencsésen nekihátrál, miközben Eileent is magával rántja. Hallom ugyan a dulakodás hangjait, de mivel nem látok semmit sem a közelben, ezért inkább arra koncentrálok, ami a szemem előtt van: Frida és Eileen megmentésére. Sidney és én szinte egyszerre lendülünk, hogy szétszedjük a triót. Gyorsnak kell lennünk, hiszen bármikor beránthatja őket a rejtett ajtó mögé és ki tudja, onnan vajon hány járata lehet még...
Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-12, 09:32






Gina & A Manók

Úgy tűnik Sidney boldogul a zombival. Ez legalább jó, a felettébb rossz helyzetünkben.
Ahogy kerülgetem a köteleket, és jobban megnézem a rögzítési pontokat, illetve pontot lent, majd hogy hova fut a kötél, látom, hogy a csapóajtó nyitva. Legalábbis valamennyire, épp hogy belássak, és észrevegyem a megkötözött nőt. Pazar. Ha megmozdítom a csapdát, akkor vajon a nő meghal, vagy az kerül kulimázba aki megmozdította? Innen nem igazán lehet eldönteni.   
Ha elég nagy a rés a csapóajtón, hogy a magam 30 centis testhosszával, és 200 g-os testsúlyával átférjek különösebb kockázat nélkül rajta, akkor változom, és az emeleti szobában, megpróbálom a nőt kiszabadítani, a csapda bolygatása nélkül. Esetlegesen hatástalanítva azt.
Ha azonban túl szűknek ítélem meg a rést ehhez, akkor inkább a többiek felé fordulok, miközben valami fegyvernek használható dolog után nézek. A nővel majd foglalkozok, ha kiiktattuk a veszélyforrást. Azaz a gyilkost.
 
Nem igazán segít, hogy kicsi a rakást játszanak a többiek a hentesünkkel. Ha még én is oda csapódnék, na abból lenne az igazi káosz. Inkább szépen kivárom, amíg mindenki stabil helyzetet vesz föl, és kialakul egy fix helyzet.
Sidney szavaira megforgatom a szemem. Legszívesebben közölném, hogy de, ennek pontosan így kell végződnie, és így is fog.
De most inkább kivárok, miközben a tekintetem valami fegyvernek használhatót keres. Egy csontozókés, de egy éles csontszilánk is megtenné, amit innen távolról is beleállíthatok majd. Ha eljön az ideje...
Inkább nem mennék most a közelébe, és a szivárványpor trükknek se dőlnék be újra...


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-11, 13:27



Manók & Sidney



Inkább figyelmen kívül hagyom Gina szavait, csak a szemöldököm szökik fel, hiszen úgy beszél, mint egy tapasztalt auror, aki már mindent látott, úgyhogy jobb, ha senki nem szól semmit, mert ő aztán... Egyébként is van bőven dolgom azzal, hogy levágjam a támadólag fellépő zombit, ami végül sikerül is és azért mégis csak megpróbálom visszaszerezni azt a kést hiába állt bele úgy a fejébe. Hátha ha bevágni sikerült, akkor kihúzni is.
És jó eséllyel még a késsel küzdök, amikor megjelenik az alak és a legnagyobb gond, hogy még kicsi a rakást is játszanak hármasban Fridával és Eileennel, így még nehezebb bármit is tenni, főleg ha nála is van valami fegyver. Ha sikerül, ha nem, késsel, vagy a nélkül, de egyből oda ugrom és megpróbálok segíteni a lányoknak legalább a szörnyeteg közeléből elkeveredni és egyelőre a védekezés mellett maradok, nem nyúlok a farkasélesztőhöz. Többen vagyunk, de tudnunk kell, hogy mi van az ellenfélnél, mielőtt bármit is tenni tudnánk.
- Segíthetünk... nem kell így végződnie. - próbálkozom azért, bár kis esélyt látok rá, hogy érvekkel, meggyőzéssel, vagy netán könyörgéssel bármit elérhetünk, de még sem gondolom, hogy a durr bele megoldás jó lehet.



©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-08, 15:08



Különös manók



Gina megpróbálja kerülgetni a harcolókat, hogy a kötél ne sérüljön, és valóban, amikor feljebbnéz, látja, hogy egy felső szobába vezet, csak lent van rögzítve. Sőt, résnyire nyitva is van egy csapóajtó, s látja a lány, hogy egy nagyon lefogyott, piszkos, megkötözött nő ül a szoba közepén, a szája koszos rongyokkal kitömve, nagyon elcsigázott lehet, de életben van. Sidney bele tudja vágni a kést az infernus fejébe, miközben Tom keresgél. Látszik, hogy a lány sportol, és már túl van számos megpróbáltatáson, na meg vérfarkas is, mert átüti a csontot, és a zombi agyában áll csak meg, amely eldől, mint egy zsák, de így benne marad a kés, nem kihúzva. Tom viszont talált egy olyan eszközt, amellyel a feltárt mellkast lehet kiékelni. Nem túl éles, inkább erős szerszám, verekedni lehet vele. Ami nem is biztos, hogy árt nekintve, hogy mi fog történni, mert több minden is elszabadul egyszerre. Frida nagy csábosan hátrál, Eileen a közelében. Gina viszont jól sejtette, a hentes a fal mögött volt egy rejtekajtó mögött, ami mögül most kilép, éppen Fridára fenve a fogait, ám a lány ügyesen belehátrált az ölébe, így mindketten elesnek, magukkal rántva a közelben bámészkodó Eileent, akinek még mindig izzik a keze. Eközben pedig a közelből dulakodás hangja üti meg a fülüket.
Hiro betoppan a konyhába, és már nagyon közelről érzi Frida parfümjét. Itt három infernusba botlik, akik esznek valami friss halottat. A fiú láthatja, hogy a testet alvadt vér borítja, tehát ő nem itt halt meg, sőt, tiszta föld, valaki kiáshatta egy gödörből.. Az infernusok érdeklődve pillantanak fel, és mintha összebeszéltek volna, siklanak is a fiú irányába. Megvan a desszert.

//Határidő: szept 16//





Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-06, 08:54


Az óvatosság és az egészséges paranoiám miatt a falhoz tapadva haladok előre, de hála ennek azt is ki tudom sakkozni, hol vékonyabb, vagy üreges a fal és lám! Találok is egy pontot! Gondolkodás nélkül ütöm át teljes sikerrel. Nem túl kecses és nem is túl rejtőzködő továbbá, de hatékonynak hatékony.
A lejárat zárva, pedig érzem, hogy arra vannak, hála Frida parfümjének. Viszont ekkor megüti a fülemet a konyha felől valami. Hangtalanul igyekszem megközelíteni a terepet. Fürgén, nem ácsorogva az átütött fal mellett, ami egyértelmű nyoma a jelenlétemnek.
Ha nem tudom csak úgy kikukkolni sunnyogva ki, vagy mi van a konyhában, akkor bemegyek. Igyekszem a lehető legkevesebb feltűnéssel végre hajtani a manővert. Ha már eddig megúsztam, hogy nem kapott el és kábított be senki, jó lenne ezek után is!
A pálcám kéznél van ugyan, nem látható helyen, de kéznél van, ha kellene.
Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-05, 20:58




Különös manók & Eileen

- Nem feltétlenül kell automatikusan megölésére törekednünk - szóltam közbe kissé kéretlenül Gina és Sidney vitájába. - De nem is zárhatjuk ki ennek a lehetőségét - pillantok végig a lányokon. Itt mi vagyunk az áldozatok, nem pedig ő, az meg eléggé önvédelem, hogy elfogott és bezárt minket ide. Az önvédelem sok minden alól felment, még ha erkölcsileg nem is lesz ettől teljesen rendben a dolog. De azért mégis a kijutás az első - viszont nem biztos, hogy az menni fog vérontás nélkül, csak remélhetjük a legjobbakat.
Tom válaszára és Frida reakciójára aprót bólintottam - ezek szerint a lány hajlandó bevetni magát. Egy csali pedig talán elég lesz, így nem is eröltetem tovább.
A megmoccanó hulla pedig gyorsabban moccan meg, mint hittem. Reflexszerűen keresek valamit a tekintetemmel, ami még jól jöhet, ha tovább fajulna a támadás és Sidney nem tudta volna megölni, illetve a későbbiek során is elkélhet. Egyáltalán egy amúgy is halott dolog ellen mi lehet igazán hatásos?
A többi letakart testet figyeltem, meg az üres boncasztalokat, miután sikerült eltenni láb alól valahogyan a Ginára támadót, szinte arra várva, mikor jön a következő. Ne jöjjön, de lelkiekben én már felkészültem egy zombiinvázióra.
- Feltéve, hogy ő maga itt van a közelben... - feleltem arra, mikor Gina azt taglalta, hogy az elrablónkat ide kéne csalogatni. Eddig ez meg sem fordult a fejemben. - Eddig annyira természetesnek vettük, hogy itt van. De ez egyáltalán nem biztos, lehet, hogy épp házon kívül van és "csak" az "erősítésen" kell átverekedni magunkat - vetem fel a többiekre is nézve. Nem valószínű ugyan, de mi van, ha a csapat másik felére, vagy hozzám hasonló más áldozatokra vadászik, mert nem vagyunk elegen? Talán emiatt bízta a helyet a szörnyecskéire, vagy ki tudja, lehet más intelligensebb társai is vannak. Persze ez azon nem sokat változtat, hogy így is, úgy is bajban vagyunk, és simán lehet, hogy mégis itt van és esetleg mindentlát-mindenthall módra tök jól szórakozik rajtunk.






Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-05, 19:20


Hallgatom figyelmesen Tom szavait, nem vágok közbe sem neki, sem arra nem reagálok, amikor a többiek közül Eileen csalinak ajánlkozik, avagy később Gina csapdát lel és a csapda-csali kapcsolatáról szól. Nem, nem fagytam le, csak gondolkozom, feldolgozom az információkat, s bár talán úgy tűnhet, hogy kikapcsoltam magam a helyzetből, fejben teljesen jelen vagyok, nem csak testben.
Végül lassan bólintok, s levetem magamról a viselt kardigánt, s így nem marad más a felsőtestemen, mint a spagettipántos szrüek felsőrész, melyet a csilicsáré leggingshez viselek. Alapvetően nincs bajom a lenge öltözködéssel, szoknyákat hordok és gyakran minit, meg a topok sem állnak messze tőlem, de ez a csábítás nem kifejezetten az én terepem. Tekintettel arra, hogy még soha nem volt fiúm, kissé meredek lesz a szitu, de annyira csakm nem lehet nehéz!
- Akkor ezzel meg is volnánk, azt hiszem. - nyugtázom, majd eszembe jut valami, gát azzal is folytatom, bár jóval halkabban. Nem véletlen, hogy csak a társaim fülébe szeretném ha eljutnának a szavaim.
- Esetleg egy tettetett, hangos stratégiai megbeszélés, ami alapján kenyértörésre kerül közöttünk a sor? Könnyebb lenne, hogyha azt hinné, hogy szétszakadt a csapat, s tényleg csak én egyedül áhítozom a mentelemre, mint valami sértődött, önző akárkicsoda. - dobom be az ötletet, bár tény, hogy közben a felpattanó zombi láttán hangos sikoly szalad ki a számon - nem efféle hangoskodásra gondoltam, de megteszi - s ösztönösen hátrálok is, aztán ha szerencsém van beleütközöm valamibe, amit önvédelemként használni tudok.. egy szék esetleg.. az egész jól megtenné, már legalábbis távoltartásra mindenképp.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-02, 13:28






Gina & A Manók

Talán nem a legmegfelelőbb módon közelítek Sidneyhez, és a helyzethez, de jelenleg nem érzem, hogy sok más választásunk lenne.
A boncteremben kezdek nézelődni, miközben válaszolok Sidney kérdésére.  
- Igen ennyi. Nekem sem tetszik jobban, mint neked, de ennyi. Az életben farkas törvények uralkodnak. Néha meg kell tenned, amit nem akarsz, és néha ölnöd kell, hogy életben maradj. Elég sokáig életem a törvény rossz oldalán, olyan helyeken is, amikhez képest a Zsebpiszok köz ártatlan szűzlány nevelde. Nekem elhiheted, a sorozatgyilkos, zombi gyáros, kannibál túl van a sötétség azon pontján, ahonnan van visszaút. A saját, és a jövőbeni versenyzők érdekében nincs más választásunk. - értem én, hogy a többieknél nem feltétlen az első megoldás, hogy nyírjuk ki a gyilkost. Inkább börtönbe juttatnák vagy ilyesmi. Csak az a baj, hogy olyan börtön még nem született, ahonnan nincs menekvés. Az effélék pedig találnak kiutat. Mindig. Akkor pedig kezdődik minden elölről még rosszabb formában. Azt pedig nem várnám ki, ha nem muszáj.
Ami meg a horkrux-okat illeti, nem igazán tudom mik azok, és hogyan jönnek létre. Jelenleg nem is nagyon érdekel. Talán a Roxfort könyvtárának zárolt részlegén van információ efféle tárgyakról, de engem igazából pont azok a könyvek elkerültek. És eddig hivatalos tananyagban sem merültek fel. De még ha tudnám is mi az, akkor sem vetemednék ilyesmi előállítására. Szánt szándékkal biztosan nem.
Apropó zombik. Csak nem csapta le időben a mozgó takarót senki, így amíg én egy csapdát fedezek fel, és kezdem megvizsgálni az az izé felül, mi több támadásba is lendül. Naná, hogy felém. De Sidney gyorsabb, és megpróbálja ártalmatlanítani egy nyúzókéssel. Én meg reflexből ugrok félre. Persze a kötél sértetlenségére figyelve. Egyenlőre. Inkább, amíg Sid lefoglalja a zombit szemre vételezem a csapda kioldási pontjait, és lehetséges működését. Az nem lenne rossz ha a zombi esne a csapdába, de a baj, hogy Sid ehhez útban van.
Így vetek feléjük egy pillantást. Ha Sid első próbálkozásra nyert, akkor csak megkönnyebbülten sóhajtok, egy "Kössz"-el egyetemben.
Ha még tart a Sid-Zombi harc, akkor megpróbálok mögéjük kerülni egy gyors mozdulattal, és felmérni, hogyan zárhatnám rövidre ezt a kellemetlen dolgot. Lehetőleg úgy, hogy Sidnek ne legyen baja, de a zombika végleg megmurdeljen.
 
Ha végleg kiiktatásra került a zombi így vagy úgy, akkor a többiekhez fordulok, mindenkinek címezve a szavakat.
- Találtam egy kötélcsapdát. Valószínű egy felsőbb szobába vezet, de nem tudjuk, ott mit old ki, illetve, hogy jelezne-e a pszichopatánknak, ha működésbe hozzuk. De talán a csalink becsalogathatná a csapda alá, és tesztelhetnénk rajta a saját csapdáját. - hogy ki akarja eljátszani a csali szerepét, és hogyan akarja megoldani a feladatot, abba egyenlőre nem akarok beleszólni. Sidney nyúzókése elég jó megoldást kínál a csapda távaktiválására, ha majd arra kerül a sor.


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-09-01, 17:27


Talán nem volt a legjobb ötlet észhez téríteni Fridát, hiszen hasonló helyzetben tényleg jobb lenne az öntudatalan állapot mindenki számára, de ha eszméletlen marad, akkor csak – bármennyire is kegyetlen még csak gondolni is rá – hátráltatna minket. Ebben az esetben pedig sokan megsérülnének, vagy akár mindannyian meg is halnánk, ami szintén nem lenne valami rózsás kimenetel. Így azonban mindenki cselekvőképes, még az új lány sincs olyan rossz állapotban ahhoz képest, hogy már előttünk elrabolták. Egyszóval, bárkire támaszkodhatunk, amire szükség is van egy ilyen szituációban.
- Tényleg nem szeretném rád erőltetni, ha nem állsz készen ilyesmire – szabadkozom, amint megpillantom a lány arcán a döbbenetet. Nem egyszerű, amit kérek tőle, hiszen minden bizonnyal személyes kontaktus kell majd az elrablónkkal és ki tudja, meddig merészkedik el az a lény... Talán bekerül Frida személyes terébe vagy megpróbálja megerőszakolni? A szándékait illetően tényleg semmit sem tárt fel a mutató, de nem kizárt, hogy azért szereti a hozzá hasonló lányokat, mert ő ronthatja meg őket, mielőtt végezne velük. Ebben az esetben pedig talán mégis Sidney vagy Eileen lenne alkalmasabb, hiszen belőlük hamarabb kinézem, hogy tőrt rejtegetnek a bakkancsukban, teszem azt. - Végzetes lenne, ha lefagynál a döntő pillanatban, szóval csak akkor vállald, ha komolyan képes vagy rá.
Nem ismerem annyira a lányt, úgyhogy nem feltételezhetem róla azt, hogy helyesen cselekedne életveszélyes helyzetben. Természetesen még ott van az a lehetőség is, hogy a lény férfi módjára szeretne közeledni hozzá, ebben az esetben pedig szintén hátrány az, hogy nem került még hasonló szituációba. Randiztam már olyan lányokkal, akiknek az életében én voltam az első, az általános tapasztalatom ezzel kapcsolatban pedig az, hogy idegesek lesznek és hibáznak, ha olyan helyzetbe kerülnek...
- Véleményem szerint Frida lenne a legalkalmasabb erre a szerepre, de ha ő esetleg nem vállalná, akkor te lehetsz a következő jelölt – felelem Eileen felvetésére, majd tekintetem ismét a másik lányra irányul. - Hmm... Annyira nem kell lejjebb vetkőznöd, elég egy-két kisebb ruhadarab. Fedj fel néhány testrészt. A vállad ívét vagy a térded feletti területeket. Ez még elég visszafogott, de felkeltheti az érdeklődését. Utána viselkedj úgy, mintha valami fontosat szeretnél mondani számára. Ajánld fel magad azért, hogy elengedjen. Add elő, hogy bármit megtennél a szabadulásod érdekében. Igen, erre harapni fog – teszem hozzá izgatottan. - A fontos az, hogy tégy úgy, mintha a mi sorsunk nem érdekelni. Gyanús lenne, ha mindannyiunkért feláldoznád magad.
Riadtan ugrok egyet, amint a hulla felül, majd Gina felé lendül. Elég fürge az állapotához képest, ami kifejezetten hátrány ránk nézve. Gyorsan el kell tűnnünk innen, hiszen talán több is van a közelben... Sidney eközben mozgásba lendül, igyekszik Ginát fedezni, amíg a lány kitalál valamit. Természetesen én is próbálok valamiféle támadóeszközre szert tenni, hiszen jóformán egy húsfeldolgozó kisüzembe kerültünk, ahol esélyes, hogy még van pár – későbbre eltett – fagyasztott test. Nem lenne szerencsés, ha ebben az esetben csak egyikünknél lenne kés vagy bárd, vagy akármi.
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-28, 14:50



Manók & Sidney



Hallgatom a lányt, aki pár évvel fiatalabb nálam, de úgy beszél egy életveszélyes helyzetben, mint valami gép, mint akinek fogalma sincs, hogy pontosan mi is történik itt, vagy képtelen átérezni, felfogni... De határozottan idegesít és ez most nem a legjobb a jelenleg is épp elég feszült helyzetben. Ezért igyekszem két nagy levegőt venni mielőtt megszólalnék, de túlzás lenne azt mondani, hogy a hangom kifejezetten kedves lenne.
- Szóval szerinted megölni valakit, akármilyen aljas és veszélyes is most csupán... ennyi? - csettintek egyet. Nem értem, igazán, hogy úgy beszél arról, hogy végezni kellene valakivel különben minket öl meg, mintha semmiség lenne. Talán, ha már mindig olyan okosnak állítja be magát tudja ő is, hogyan készül teszem azt egy horkrux. A lélek egy lehasadt darabja és a gyilkosság pont ehhez segít hozzá. Nem beszélhetünk róla úgy, mint valami semmiségről. Én csak tudom, pár nap telt el azóta, hogy a francia srác kizuhant az ablakon... Ezért is pillantok Tomra.
- A csali ötlete tetszik, de... úgy érzem folyamatosan figyel minket. Hogy hall-e... nem tudom, de nem biztos, hogy minden lépést pontosan megtervezhetünk, mert arra könnyebben felkészül. - ettől még vállalom akár a befejező szerepét, de jobban örülnék, ha valami módon el tudnánk kapni. Eltorzult, de mi van, ha valahogy még lehet rajta segíteni? Akkor hogyan néznénk másnap tükörbe, ha megöltük a helyett, hogy elfogtuk volna?
A kés természetesen nem szimpatikus elsőre, de sok időm nincs hezitálni, mert a kis megbeszélésünket hamar elvágja a felülő hulla, így marad a reflex reakció, mielőtt még megpróbálná széttépni Ginát. Kikapom a nyúzókést a vödörből és lendületből, teljes erőből az izé feje irányába csapok bele, Gina és a lény közé állva, hogy megnézze azt a kötelet. Remélhetőleg nem ránt ránk valami újabb rémséget a magasból.


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-27, 13:42



Különös manók


Sidney a nagy izgalomban fegyvert keres. Szikét ugyan nem talál, mert nem egy orvosi műtőben vannak, hanem a hentesnél, de egy komolyabb nyúzókést igen, egy véres vödörbe ledobva, kérdés, hogy van-e gusztusa hozzá. Gina pedig ha már kötelekben gondolkozott, talál egyet, de a kötél éppen függőlegesen ki van feszítve, és mintha valami fenti helységhez lenne rögzítve. Vajon jó ötlet kioldani, vagy elvágni? Frida és Eileen tanakodnak, hogyan lehetnének csalik. Tom azt látta a maliciamutatóban, hogy talán tényleg Frida lehetne inkább a védtelen áldozat, így érdemes is levenni esetleg némi ruhadarabot, ami már sokat sejtet, ha nem marad túl sok minden. Amint ez megtörténik, Sidney az élesebb hallásával moccanást észlel, de nem a járatokból, hanem mintha a falból jönne, mintha onnan figyelné őket valaki. Viszont Sidneynek jelenleg nincsen ideje most a kukkolóval foglalkozni, mert a hulla felül, lehullik róla a lepel, egy korábbi versenyző lehet, valami régen lefoszlott mez van rajta, de már teljesen zombiszerű, mondhatni infernus. A gyomra felvágva, a régen elrohadt bele már nem is látszanak. Artikulálatlan hörgéssel ugrik le az asztalról, és találomra moccan meg Gina felé, aki a köteleket nézegeti. Egyértelmű a szándék, minumum feltépni a fiatal lány ütőerét, vagy legalábbis megenni az agyát.
Hiro eközben talál a falon egy üregesebb részt, amit simán át tud ütni, akár puszta kézzel is, és már bent is van a gála színhelyén. De a csapóajtó zárva, ahol a hentes levitte a lányokat. De Frida parfümjét érzi, sőt, a gála konyhájából mintha hangokat is hallana. Talán ott egy másik levezető járat?

//Határidő: szept 5//





Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-24, 23:58


Mi a... Ez normális? Biztos vagyok benne, hogy nem kéne így reagálnia egy pálca magjának még akkor sem, ha a fa része sérült, szinte csodálva néztem végig, ahogy rátekeredik a kezemre. Ugyanakkor valahol ijesztő is volt, főleg azután, hogy most már mozgatni is alig tudom. Éreztem valamiféle mágikus áramlást, de azt már nem mertem kipróbálni, hogy ez ruházott-e fel valamiféle plusz hatalommal vagy erővel. Majd ha esetleg olyan helyzetbe kerülünk, ahol nincs jobb választás, addig is egy kéz használata mínusz...
Az elrabló barátunkról szóló információk kicsit sem kecsegtetnek jó hírekkel. Ha a bírót megölte és nem "természetes" módon halt meg a bezártság alatt mondjuk szomjúság miatt, akkor minket is aligha akart csak így hagyni. Barátságos...
- Ha esetleg valaki nem vállalná... játszhatok csalit - ajánlottam fel, elvégre nem abban a helyzetben vagyunk, hogy ez kérdés legyen. Ugyan nem okés minden "kritérium" és ettől független sem biztos, hogy négyünk közül az esete lennék ennek a figurának, de ha valaki nagyon ódzkodna kettejük közül, akkor ez is lehetőség.
Ahogy továbbmentünk a járaton, a hullaházban szinte meg se lep a megmoccanó hulla. Nem mondom, hogy számítottam rá, de pont elég horror regényt olvastam és filmet láttam, hogy ne legyen meglepő fordulat ez a valóságban sem. Azért annak örülnék, ha nem követné a többi... hiszen ki tudja, ez az egy is mire képes, végeztek-e rajta fura kísérleteket, ami erősebbé tette, mint egy szimpla zombit. Vajon itt lenne az ideje a varázslás megpróbálásának...? Egyelőre nem piszkáltam ezt, de fel voltam készülve az eshetőségre, ha úgy alakulna.





Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Hiro Nagiwara
Reveal your secrets
Hiro Nagiwara
Tag

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-23, 01:58


Arra tökéletes volt a vámpíralak, hogy Frida parfümét megérezzem és onnantól azt kövessem, de vissza vonom, hogy tiszta maradhasson a fejem és óvatosabb is vagyok így.
Fogalmam sincs hogyan sikerül eltévednem, de lehet nem is véletlen a dolog.
Eszembe jut, hogy lehet az a lehetőség ért utol az egyik járatban, hogy egy érzékcsapdába sétáltam, ami addig járat helyben, vagy oda-vissza egy szakaszon, ameddig rá nem döbbenek, hogy csapdába sétáltam. Amennyiben ez esett meg és rájövök az igazságra.. nos pont úgy teszek, mint aki megbotlott, és úgy tesz, mint akit senki nem látott megbotlani.
Amennyiben simán csak béna vagyok és tényleg eltévedtem, nos.. az is megesik. A lényeg, hogy újra célba veszem Frida parfümjének jellegzetes illatát és arra koncentrálva újra igyekszem felvenni a fonalat hozzájuk és végre valóban megtalálni őket!
Kezdenek frusztrálni és bosszantani a körülmények. A tökömet a Griffendélesekbe! Halom barom meg a hőskomplexusuk.. Igen Hiro, ilyenkor a legbölcsebb, hogy azokon a nyomorultakon puffogsz mint egy kibaszott vipera, ahelyett, hogy a lábad elé néznél!
Ki tudja, hogy kibe botlom végül, vagy merről érkezem. Egyáltalán ők lesznek azok, vagy sikerül bele futnom a hús zabálóba..?
Vajon rajtam kívül van még valakinél pálca vagy bármi? Csak úgy mellékesen merül fel bennem a gondolat.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-21, 23:03


Bevallom, nehezen koncentrálok még, így Sid és Gina szóváltása alig jut el hozzám masszívabban annál, hogy nemes egyszerűséggel hallom a hangjukat. A szavaik értelmét nem fogom fel, próbálom mihamarabb összeszedni magam, de ehhez az kell, hogy magamra figyeljek.
- Azt hiszem, hogy igen. Köszönöm! - fordulok Sidney felé, hálásan pillantva rá, épp úgy ahogy Tom felé is a hála az, amit tanusítok azért, mert ő is segít nekem.
Nem biztos, hogy rossz ez így. Ájultan létezni a szituációban sokkal kevésbé megterhelő, mint látni mindazt, amiben a többieknek része volt, s amibe én is lassacskán belecseppenek. A megmoccanó lepedő és a nem halott halott lehetősége szerencsére elkerüli a figyelmemet, de az sem sokkal biztatóbb információ, amit Tomtól hallok.
- Természetesen segítek, amiben tudok! - bólintok már azelőtt, hogy hallanám mi is az a terv pontosan. Aztán persze egy pillanatra minden idegszálamban lefagyok, de amit megmondtam, ahhoz tartom magam. Lesz ami lesz, a minimum az, hogy segítsek. Így is eleget hátráltathattam őket azzal, hogy ennyire gyöszös vagyok.
Elönti a pár arcomat a "női bájok" és saját magam egy mondatba kerülésének hallatán. Ez egy srác szájából tipikusan olyasmi, ami helyzettől függetlenül is zavarba hoz, de remélhetőleg elég rosszak itt a fényviszonyok és úgysem tűnik fel senkinek a reakcióm.
- Mit is kellene tennem szerinted úgy egészen.. konkrétan? Mit láttál, amiből levontad a következtetést, hogy megfelelő leszek? Esetleg.. vetkőzzek lejjebb, vagy ilyesmi? - kérdezek vissza és legbelül remélem, hogy semmi kifejezetten bájjal csábító dologra nem kell vetemednem. Nem, mintha nem volnék rá képes - bár még sose próbáltam -, de azért a háztársaim előtt mág mégis vérciki az egész. Persze nem fogok ágálni, a cél szentesíti az eszközt és első a menekülés, de magamban azért attól még érezhetem meglehetősen kínosan magam.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Thomas Stewart
Reveal your secrets
Thomas Stewart
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-21, 17:44


Frida lassan magához tér, ez pedig kifejezetten jó jel. Talán tud majd magától járni, vagy ha azt nem is, de pár lépést megtenni, abban majd segítek számára. Sokkal jobb verzió lenne, mint végig a hátamon cipelni. Nem mintha nem bírnám el, hiszen nincs nagy súlya, de kétségkívül lassítana, az pedig hátravetné a csapatunkat. Elvégre, senki se hagyna magára mást csak azért, hogy a bőrét mentse, ebben biztos vagyok. A VMS-en egy csapat voltunk, itt is annak kell lennünk. Pont ez az oka annak is, hogy amint Sidney és Gina ellentétbe kerül, kissé mérges pillantást vetek feléjük, miközben Frida mellett térdelek.
- Nekem mindegy, mit teszünk, de legalább legyen valami támpontunk arra vonatkozóan, hogy ki mikor lép akcióba – szólalok meg nyugodt hangon ugyan, de egyáltalán nem örülök ennek a kis viszálynak sem. - Nem szerencsés, ha fejvesztett tyúkként rohan mindenki a saját feje után, úgyhogy nem ártana felmérnünk a saját erősségeinket. Sidney mellett teszem le a voksom, hiszen vérfarkas. Ez pedig fizikailag jár némi előnnyel, ami neked nincs a birtokodban – pillantok Gina felé, majd gyorsan hozzáteszem: - Persze, ha ő nem boldogul, közbelépünk, de aligha hiszem, hogy velünk ne lenne képes elbánni, ha őt elintézi.
A gyorsaság és az erő itt mindenképp előny és ha egyedül Sidney az, aki képes azt az alakot visszaszorítani, akkor miért bénáskodnánk előtte mi is? Ráadásul, itt van Frida, akit minden bizonnyal támogatni kell, hogy tudjon járni, ezt pedig nekem kell megtennem. A többiek nagy eséllyel nem lennének képesek a hátukon vinni, ha esetleg hirtelen ismét eszméletét vesztené.
- Bár, ha nem bánjátok, nekem van egy másik ötletem is, de abban Frida segítségét kérném – mosolygok rá a lányra, miközben gondolataim a malíciamutatóban lévő emlékekre irányulnak. Talán még Gina az, aki alkalmas lenne erre, de ő túl fiatal. - Elég jól vagy ahhoz, hogy igénybe vehessük női bájaidat? - teszem fel végül a kérdést, majd pedig némi magyarázatot fűzve fordulok a többiek felé: - A malíciamutatóban lévő emlékfoszlányok szerint szereti a tiszta, érintetlen lánykákat. Gina ehhez szerintem még túl fiatal, de Frida pont a megfelelő korban van. Esetleg, ha lenne más jelentkező is a feladatra, örömmel fogadnám – teszem azért még hozzá, noha véleményem szerint Sidney és a másik elrabolt lány azért valamivel bevállalósabbak, így van esélye annak, hogy ők már átestek a tűzkeresztségen. Mindennek ellenére kapnak egy esélyt, hátha.
Végül egy halottasházban kötünk ki, körülöttünk mindenfelé letakart testek, én pedig kissé beleborzongok a hűvös levegőbe. Esetleg talán a testek látványába? Nem tudom, mindenesetre rossz érzés kerít hatalmába, amint pedig megmoccan az egyik test, egyenesen megijedek. Most komolyan hullákkal fogunk megküzdeni?
Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-20, 17:10






Gina & A Manók

Amit mondtam nem kötekedésnek szántam. Tényközlésnek. Na persze nem is úgy értettem, hogy fej nélkül essen mindenki neki a szociopatának, mert az valóban a halálos ítéletünk is egyben. Csak egymásban tennénk kárt az ellenség helyett. Nem. Ennél azért jobb terveim szoktak lenni. Távolabbra mutatók, ha úgy tetszik.
- Nyugi Sidney. Nem is így értettem. Inkább taktikát váltunk. Kviddics meccsbe kényszerítjük az ellenfelünk, hogy képletes legyek. Csapdába csaljuk a csalót. De ehhez kell egy terv. Kirakunk egy csalit, két terelő elvonja a figyelmét, két hajtó bedobja a vezércselt, közben a harmadik gólpasszt ad az utolsó játékosunknak, és csak a legvége lesz a gól, vagyis hogy ténylegesen megöljük. Szóval, ha valakinek van tényleg hasznos ötlete, eszköze, vagy infója, itt az ideje, hogy bedobja a közösbe, hogy tényleg kialakuljon az a terv. Vagy csapatként működünk együtt, vagy meghalunk. - nem, nem becsülök le senkit, ahogy le sem nézek senkit. Na jó, néha előfordul, hogy magamat tekintem felsőbb rendűnek, de ez most nem állja meg a helyét. Most élet halál a tét. Ilyenkor nincs idő ilyesmire, és csak felesleges erőpazarlás lenne. A hangomban van valami hideg számító él. Mintha a legkevésbé sem rázna meg a gondolat, hogy épp arról beszélek, hogyan öljünk meg valakit. Néha ölnöd kell, hogy élhess. Ez egy ilyen helyzet. Jobb nem agonizálni olyan dolgokon mint erkölcsi, és morális kérdések.
Sidneyre nézek és amolyan békítőleg nyújtok kezet felé.
- Nos, Csapatkapitány leszel te a befejező ember, vagy vállaljam be én?- mindketten tudjuk, hogy a kérdés összetettebb a látszatnál. Egyrészt kérdés, miszerint van-e Sidnek morális gondja a gyilkolással, vagy meg fogja tenni befejező emberként? Másrészt a befejező emberen van a legnagyobb súly minden meccsben. Figyelnie kell a többiekre. Reagálni rájuk. Rögtönözni ha kell. És ha elvéti a célt, az jó eséllyel mindenki halálos ítélete is egybe. Tehát magában a kérdésben a kijelentés is benne van, hogy kész vagyok a saját és többiek életét is Sidney kezébe adni. De nem úgy, hogy ész nélkül egyedül ront neki az ellenségnek.
Tom infóira bólint. Nahát. Ez igazán érdekes. Kaján mosoly jelenik meg az arcomon.  
- Nocsak. Akkor már azt is tudjuk, hogy a terelőink, mit fognak tenni, és mondani. Jó. Haladunk. Az olyanok, mint ő meg én, roppant érzékenyek az egojukra. Sértsd meg az egoját, dühítsd fel, és szinte biztosan hibázik. Jó.- csak úgy sorjáznak a fejemben a gondolatok, amivel porrá lehet alázni exfogvatartónk önbecsülését. Az lesz ám a játék szórakoztató fele.
Aztán belépünk a boncterembe. Az arcomra meg kiül egy amolyan "Ez most komoly?" kifejezés, és némi undor.
- Valaki agyon csapná az uncsi mocorgó hullát, mielőtt még idő előtt csalná ide a vendéglátónk? Vagy meg is tarthatjuk csalinak, de akkor is le kell csapnia valakinek, átmenetileg...- méregetem elgondolkodottan a terem túlvégében mocorgó lepedőakrobatát, de nem indulok meg felé. Igazából Sidenyvel egy vonalban állok meg.
Akármi is lesz a következő lépés, az azért biztos, hogyha fele olyan jó az ellenfelünk, mint gondolom, akkor itt minden tele van csapdákkal. Elgondolkodom mi lenne, ha megkeresnénk ezeket, és azt érnénk el, hogy a hentes a saját csapdájába essen, ahelyett hogy újak felállításával bajlódunk. Na, nem mintha nem lennék profi a hurokcsapdák készítésében, - a fél életemben magam vadásztam, és csapdáztam - de ahhoz minimum kötelek kellenek. És más hasznos eszközök sem ártanának, amiknek most híján vagyunk.


♫ Ki vagyok én? ♫



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-17, 15:01



Manók & Sidney



Határozottan értékelem, hogy Thomas egyszerűen csak elfogadja a kérésemet Gina kötekedésével ellentétben. A fiatal lány felé pillantva azért kissé megemelem az államat.
- Ez nem hősködés, hanem tények. Ha fegyver van nála ne menj a közelébe. Ha többen rontunk neki csak egymást is megzavarjuk. Nekem eshet a legkisebb eséllyel bajom. Fogadd el és ne okoskodj! - alapjáraton tudok én türelmes is lenni, de most épp élet-halál helyzetben vagyunk és Gina bármennyire is okosnak gondolja magát nem túl hasznos, ha folyton lenéz másokat, arról nem beszélve, hogy okkal lettem csapatkapitány.
- Tudsz járni? - Fridához intézem a szavaimat mielőtt még elindulnánk a járatban. Thomas tudja támogatni, ha szükség van rá, én vállalom továbbra is, hogy megyek előre az orrom után, nagyon óvatosan, mert az ösztöneim egyértelműen azt mutatják, hogy itt aztán bármikor véget érhet a játék, ha rossz helyre lépünk. Thomas azért kap egy meglepett pillantást az infokra, amiket kapunk tőle. A végén még kiderül, hogy több van benne, mint azt az elején gondoltam, amikor csak úgy hozzácsapódott a csapathoz a semmiből? Egyelőre viszont csak bólintok neki. Amit kellett megjegyeztem, lássuk, hogy mikor kerül elő az az akárki, aki minden bizonnyal élvezettel játszik az áldozataival, azaz jelen esetben velünk és jó eséllyel figyeli is a lépéseinket.
Eileen is kap egy elképedt pillantást, sőt igazából sok jót nem sugall a tekintetem. A kiszámíthatatlan mágia rosszabb, mint ha nincs és ez a pálca, ahogy ráfonódott... talán nagyobb bajt okozna, ha használná, mint hasznot és ez nagyon jól látszik is a pillantásomból.
A terembe érve azért elfintorodom, mégis csak kellemetlen lehet az orromban a szag, ahogyan az sem tetszik, hogy megmoccan az egyik lepedő. Automatikusan lépek hátrébb. Nem indulok meg a járatban, mert ha az ami ott van felkel és gyorsabb nálunk akkor eszem ágában sincs hátat fordítani neki. Megfeszülnek az izmaim és ugrásra készen várom, hogy mi, vagy ki kerül elő a lepedő alól, közben maximum futólag próbálom felmérni a termet, van-e itt bármi használható, akár csak egy tű, vagy szike, akármi, ami számunkra hasznos lehet fegyver gyanánt.


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-17, 14:26



Különös manók



Eileen ráfog a törött pálcára, amit a halott bíró lábszárcsontjában talál. Ragasztót nem talál ugyan, de a mag valóban ép még, sőt olyan erős, hogy a sárkányszívizomhúr kicsapódik a kézfejére, körberagyogja, mintha innentől kezdve puszta kézzel is tudna varázsolni. A keze pulzál, de ez egy olyan erős kötődés, hogy nem is tudja kinyitja a tenyerét, csak ökölbe szorítani. Vagy ha egyszer kitárja a kezét, ki tudja, hogy milyen pusztítást tud bele elindítani, de az az ő életébe is kerülhet. Sidney felkelti Fridát, így már négyen botorkálnak, Hiro nem mutatkozik, mint ahogyan a gyilkos sem, bármelyik járatban lehetnek. Sidney úgy érzi, hogy valóban lenne esélye a hentes ellen, de kérdés, hogy puszta kézzel, vagy farkasként. Tom nézegeti a maliciamutatót, és a közelmúltjából is talál a fickónak infókat, a fiatal szűzies lányok a gyengéi, ezeket szereti levadászni leginkább. Talán Frida megfelelő csali lehetne, ha valahogy tőrbe akarják csalni. Az a járat, ami felé Sidney vezeti a csapatot, valóban kissé a felszín felé vezet, de a vérfarkas ösztönök arra intik a lányt, hogy rengeteg csapda van errefelé, mert a hentes merő óvatosságból tette ki őket, ha valaki mégis meg tudna szökni, itt utolérje a vég. Tehát nagyon nem mindegy, hogy hová lépnek. Egy afféle hullaházba vezet a járat, ahol letakart testek vannak ágyakon, szemközt pedig folytatódik a járat, és mintha valami kinti fény is csillanna arrafelé. De az egyik test megmoccan a lepedő alatt, lehet, hogy fel fog ülni?



//Határidő: augusztus 24//






Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty2019-08-12, 09:37


Őszintén? Minden nagyon homályos. Halvány gőzöm sincsen arról, hogy mi történt velem az elmúlt.. mennyi időben is? Felőlem akár napok is lehetnének, de azon se lepődnék meg, hogyha valaki azt mondaná, hogy csak percek voltak..
Nagyon halványan érzékelem csak, hogy valaki - vagy valami? Nem.. mintha tenyér volna, az pedig valaminek része nem lehet.. az arcommal érintkező tenyér érzetére nagyon is jól emlékszem még gyerekkoromból. Hogyha Galennel rosszul viselkedtünk.. anyáék szerint rosszul.. hm, mindegy, régen volt, s talán az emlék is éppen olyan hamis, mint az érzés, amik most hatalmába kerít - pofozgat. Nem bánom, nem feltételezem, hogy bántani akarna. Összességében túlzottan is békésnek érzem magam.
Lassan vetődnek fel pilláim - ha ugyan képes vagyok az ájulásból ilyen simán magamhoz térni - és Sidneyt észrevéve hálás, de azért meglehetősen értetlen mosolyt villantok felé. Thomas kezére ösztönösen szorítok rá, amikor mellém térdel. Nem is tudom, mintha ezzel keresnék magyarázatot a történtekre, vagy támaszt, mentsvárat keresek benne.. Elég kába vagyok még, vagy legalábbis annakm érzem magam.
Ha - akkor és csak akkor - sikerül tényleg eszméletemre térni, akkor megpróbálok a lehető leghamarabb feltápászkodni, mert ad1 utálom, hogyha elesettnek tűnök, ad2 pedig nem szeretnék senkit feltartani. Kérdezgetni ráérek majd később is a mi volt és hogyan voltokat, most egyelőre szeretnék visszatérni a jelenbe. Az bőven elég haszon lesz, azt hiszem.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: VMS mese 2 - Különös manók   VMS mese 2 - Különös manók Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» VMS mese 1 - Stansson átka
» Musical mese
» Musical mese
» Karácsonyi mese
» Iciri piciri mese

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol :: Varázslók Mágikus Sportja-
Ugrás: