ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 23:02-kor
Viggo Hagen


Tegnap 19:31-kor
Troy Smallwood


Tegnap 12:00-kor
Ashton P. Blake


Tegnap 08:32-kor
Joyce Brekinridge


Tegnap 00:11-kor
Grayson Paisley


2024-05-10, 07:22
Alison Fawley


2024-05-09, 23:54
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


A hónap posztolói
Ashton P. Blake
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Kalandmester
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Cheon Seung-ah
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Maia Hansen
Móló és csónakház - Page 4 I_vote_lcapMóló és csónakház - Page 4 I_voting_barMóló és csónakház - Page 4 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70723 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Móló és csónakház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2014-10-16, 10:19


First topic message reminder :


Móló és csónakház

A tó partján található a csónakház, ahonnan pl. a Tusa alatt is kifutottak a csónakok a verseny színterére. A csónakház általában természetesen zárva van, a mólóra azonban ki lehet merészkedni, bár a deszkái néhol már kissé kilazultak, tehát csak óvatosan.


[You must be registered and logged in to see this image.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2020-02-21, 22:02


Elkezdi össze szedni magát, először azt gondolom, menne már, de hamar rájövök, hogy igazából csak a víz mellől akar odébb állni. Minden bizonnyal jobban esne bárkinek egy ilyen hideg csobbanás után némi hőtermelő alkohol.
Arra a kérdésére csak magam is felállok, leporolgatom magam, mintha koszos lennék. És ránézve csak cinkosan egy féloldalas vigyorral csak annyit mondok
- Miért? Úgy gondolod, hogy passzívan éled az életedet? - a kérdésemben ott a válaszom, de valójában neki kell saját maga számára kimondania, vagy elég ha csak a fülében cseng. - Úgy gondolod jó lenne tenni azért, hogy Fiona elfelejtse azt a... a szavaiddal élve "ficsúrt"? - piszkálom fel kicsit, hiszen a vak is látná, hogy odáig van ezért a kiscsajért. Lehet csak kicsit fel kell biztatni, hogy küzdjön érte.
Arra, hogy honnan származom megtorpanok a nagy szedelődzködésben de épp csak egy pillanatra a csillagokra emelem a tekintetemet és könnyedebben mint kellene megmondom az igazat. - Olyan távolról, hogy ez a csillagtérkép nem egyezik azzal, amire én valaha odahaza felnéztem. - aztán elindulunk Roxmorts felé. Rá nézve egy mindent tudó vigyort ejtek meg, kissé talán még olyan vicceskedősen fenyegetőre is sikeredik - De ne aggódj, nem ürítek az ujjamon keresztül és a gyomrodba sem fogok petézni, hogy kikelve a kincsem, mutálódott parazita- bolygóvírusként kiirtson mindent... Annak a korszakomnak.. már vége. - teszem hozzá, már csak kíváncsiságból is, hogy megnézzem az arcát, vajon komolyan veszi-e az alienes utalásomat. Természetesen végig teljesen higgadt maradok és nem röhögöm el magam meg semmi ilyesmi.
Én mintha ezek teljesen természetes és mindennapi témák lennének haladok tovább kényelmesen az úton.
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2020-02-15, 14:39







[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivor & Jack
For every ending a new beginning...?!


   

- Fú de sokat kérdezel, és milyen jókat! – Fújtatok lányos zavaromban, hiszen az utóbbi időben nem éppen ahhoz szoktam, hogy bárkivel beszélgessek, netán kikérjék a véleményemet. Lehántom magamról az utolsó hínárt is, már kezdenék megszáradni. Szívesen meghívnám hálám jeléül az idegent mondjuk valami lángnyelv whiskeyre, hogy át is melegedjek, és ha ő is inna valamit, ezért feltápászkodom, és elrakom a pálcámat is. Mázli, hogy a mólóra esett, és nem a vízbe. – Az biztos, hogy nem is mernék csak úgy színt vallani Fionának, ha abba a ficsúrba szerelmes, akkor úgyis mindegy. Az én helyzetem pedig.. Nem vagyok egy nyomozós alkat, tippelgettem, de már nem is érdekel Talán kissé passzívan élem az életemet, ugye? – Azért nyelek egy nagyot arra vonatkozóan, hogy nem ember. Lehet, hogy valami emberformájú, de belső álkapcsokkal megáldott szörnyeteg, aki ha éppen nem megmenteni akar, akkor simán megesz. Baszki túl sok képregényt olvastam. – Azért házimanó sem vagy. Viszont ha korlátlan a hatalmas, és a régi otthonodra emlékeztet, akkor honnan származol? – Valami erdőből, ami korlátlan hatalmat ad a lakóinak? Hm.. nekem is vannak ábrándjaim, vágyaim, de lássuk be én a korlátlan hatalommal nem tudnék mit kezdeni. Oké, varázsolnék magamnak egy rakat kaját, de ez önmagában is hülyeség, hiszen imádok sütni, főzni. A szuperképességek csak maradjanak meg a képregényeimben, viszont ezt az Ivort ha nem is szájtátva, de csodálkozva hallgatom. Intek, hogy jőjjön csak utánam, s a falu felé vezető ösvényen indulok el.




▲ music: [/url]Beauty and the beast ▲Note: Just for you ▲




aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2020-01-17, 17:30


Mondhatnám, hogy zavarba hozna, ha kétszáznak gondolna, de miután bele gondolok, hol voltam kétszáz évesen... hamar arra, jutok, hogy semmiért nem cserélnék a kétszáz éves önmagammal! Semmiért!
Hallgatom amiket mond aztán egyszer csak egy egyszerű kérdés merül fel bennem - Hm, nem érzed magadat kihasználva? Úgy értem, ha jól vettem ki a szavaidból, Nora a jóhiszeműségedbe bugyolálta magát. Nem mondom, hogy szándékosan, de hagytad neki hogy megtegye. Fiona más után fut, te pedig talán még asszisztálsz is neki. Egyik sem szándékos kihasználás.. De mindkettőhöz te kellesz. - csak tippelgetek mi járhat a fejében és milyen személy is lehet a srác. Hiszen nem tudok róla semmit. Nem mondom, hogy különösebben szokott érdekelni az emberek hogyléte, vagy a kapcsolataik más emberekkel, vagy a kölcsönbe kapott világukkal, néha mégis akadnak kivételek.
- Néha a jó szándék többet árt, mint az őszinteség. Azt mondják, a kapcsolódási pontok az aktuális környezettel fontosak. Minél több van belőle, annál könnyebb beilleszkedni. Lehet csak fel kellene mérni Fionan kívül mi lehet még ilyen pont? - tűzöm közbe az egyértelmű megállapítást. Aztán az utolsóra, Nora apjára csak vissza kérdezek - És foglalkoztat a miért? Vagy inkább lezárnád már csak és az aktuális helyzetedre figyelnél? - elgondolkozom, vajon az apa szempontjából mi értelme lehetett a gyilkosságnak, de... hiába vagyok egy hidegvérű állat bizonyos helyzetekben, inkább nem osztom meg ami eszembe jut az egésszel kapcsolatban. Valószínűleg feleslegesen zaklatná fel. Érdekelne vajon meg tudta-e gyászolni úgy ténylegesen, vagy azóta is lüdércként ül a mellkasán az egész...
- Távolról sem vagyok ember. - csupán humanoid. És sajnos valóban veszélyes lenne a közelemben maradni. Önkéntes élő pajzsokra, amik egy egy jól irányzott fegyver, vagy mágia általi találattal hullanak mint a leszek, valljuk be, aligha van szükségem. Még ha ez kegyetlenségnek tűnik is. A lehető legnehezebben viselem, ha valakit megkedvelek, majd egy ostoba pillanat miatt el is veszítem. Épp ezért bár rám is igaz kellene, hogy legyen, miszerint minél több a kapcsolódási pont annál könnyebb a beilleszkedés, mégsem igyekszem ennek a törvényszerűségnek eleget tenni. Az én beilleszkedésemet megannyi világban magamra szedett rutinom segíti. A nem szólok a világ ügyeibe szabályomat pedig borítékolhatom és kidobhatom a kukába, hála egy egy tényezőnek.
- A mugliknak, ahogy ti nevezitek őket, a pálcavarázslatok is szuperképességek. - azért megejtek egy rövid vigyort. - Gondolj rá úgy, mint a házimanók, vagy a koboldok mágiájára. Nem tudjátok meddig terjednek, vagy  mik a határai. - most mondjuk lehetetlenül ledegradáltam önnön létformám és mindent ami hozzá kapcsolódik, deee talán jobb így egyenlőre.
Az, hogy nem vagyok szülő... Nos ez egy másik olyan pont, ami jobb, ha nem kerül napvilágra egyenlőre.
- A régi otthonomra emlékeztet. Ez vonzz benne. - aztán valamiért kibukik belőlem. - Minél tovább ragadok egy helyen, annál inkább azt érzem, hogy idegen vagyok. És minél inkább tartanám magamat a szabályomhoz, miszerint nem szólok bele a dolgok menetébe, annál több nem kívánt kapcsolódási pontot kapok amik miatt, csak bele kell szólnom... Ezt, amikor itt vagyok, bár elég nomád, de legalább elengedhetem egy kicsit. - mondom végül. Noha ettől kicsit össze tettebb a képlet. De ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni, én sem igazán találom önmagamat a világban. És azzal, hogy Alaric leláncolt, a maradéktól fosztott meg.
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2020-01-12, 17:22







[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivor & Jack
For every ending a new beginning...?!


   


Kezdem elveszteni a fogalmat, olyan irodalmiasan fogalmaz, mintha kétszáz évvel ezelőtt született volna. Mégis, oly hálás vagyok neki, hogy itt volt, megmentett, és továbbra is szóval tart. Mintha valami jótündér lenne, aki ideszállt, hogy kihúzzon a gödörből. Holott nem akartam öngyilkos lenni, sőt, a gyászon is túl vagyok, én csak.. Nem találom önmagamat. – Káosz? Kezdem rendbeszedni magamat, csak még nem jöttem rá, hogy mit is akarok. Egy lánytól eltekintve nem ismerek itt senkit. Ő Nora unokatestvére. Nora meghalt, Fionával pedig egészen jóban lettünk. Csak hát ilyen az én szerencsém. Kezdek érezni valamit, ő meg már régóta más után lohol. – Vonom meg a vállamat, kétlem, hogy az idegent pont az én zűrzavaros szerelmi életem érdekelné, holott eddig nagyon jó hallgatóság volt. Lehet, hogy ez kell nekem? Hogy valaki lebeszéljen Fionáról, objektív tényekkel, érvekkel alátámasztva? – Ez bonyolult. Elmenekültem, nem vártam meg, amíg elfognak, és börtönbe vetnek ártatlanul. Dumbledore viszont jót állt értem, befogadott. Hogy ki volt a gyilkos, azt most sem tudom. Úgy sejtem, Nora apja. Metamorfmágus lehet, felvette az alakomat. De hogy miért ölte meg, és miért kente rám, azt nem tudom. – Ismét csak a talányok. Nyilván csak egy érdekes falat vagyok ennek az Ivornak a magam ostoba, kusza kérdéseivel, de ez vagyok én, nem tudok jobb társaság lenni. Már kezdek megszáradni, de az lenne a biztos, hogy ruhát váltanék, mielőtt megfázom, de őt mintha nem zavarná, hogy mekkorát pancsoltunk.
- Mint az embereké? Ezek szerint nem vagy az. – Logikus következtetés. Nagyjából olyan szemmel méregetem, hogy ha kitátja a száját, befal egyben. De mégis, oly érdekes, egykori képregényeim hősével találkoztam? Valaki, aki sokkal több nálunk? Mindenképpen érdekel a dolog, akkor is, ha lehet, hogy életveszélyes a közelében lenni. Ráhajtom a fejemet a térdemre, ahogyan oldalt tekintek rá, hallgatom, hogy mikre lehet képes. – Regeneráció? Ez olyan szuper képesség. – Mosolygok hamiskásan, mert egyből az ugrik be, ha már megmentett, szolgálhatnám, mint valami fegyverhordozó, szárnysegéd, ilyesmi. Bár nem úgy néz ki, mint aki rászorul ilyesmire. De azért él az ajánlat, az életemért cserébe viszonzást szeretnék adni. – Azt értem, hogy az erdőből jöttél, de ha nem vagy diák, sem szülő, sem pedig tanár, akkor mit keresel itt?






▲ music: [/url]Beauty and the beast ▲Note: Just for you ▲




aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-12-30, 18:51


Bizonyos szempontból, van igazság abban amit gondol róla. Hiszen az ő kedvéért vettem elő ezt a köszöntési módot. Noha valaha ez a mozdulat egy mély tisztelet kifejezésének összetett jelképe volt, de itt, idegen helyen, egy idegen kultúra számára, nem több egy bohóc önprodukálásánál. Nem veszem zokon. Jött ennél kevésbé barátságos megnyilvánulás is már rá. Inkább hallgatom amiket mond.
- A tiltakozásod mélységes belső küzdelmet sugall. - vonom le az egyszerű következtetést ami számomra lejött. - Mesélj! Meddig ér a káosz horgonya odabent? - tovább figyelem ahogy ülve marad és még a térdeit is átkarolja. Úgy tűnik, nem fog elszaladni, sőt, így arra késztet mellé üljek. Így hát lábaimat a vízbe lógatom hetyke módon, magam mögött megtámaszkodom nyújtott karokkal, fejjel pedig felé fordulok szüntelen figyelmem egyszerű jeléül.
- Nos én nem igazán látom az élőlények fizikai külsejét, legalábbis ameddig hozzájuk nem érek. Sokkal inkább minden mást amiből állnak... De amennyiben a nem szó szerinti értelmezésére gondolsz... - tartok egy pillanatnyi szünetet, hogy megeméssze amit mondtam. -... az arcforgató életvitelt mint személyiségjegyet ismerem.
-
arra, hogy gyilkossággal vádolták meg elgondolkozva nézek rá.
- Sikerült végül tisztázni magadat, meg úgy az egész helyzetet, vagy még mindig téged gyanúsítanak? - kérdem csak. Arra, hogy az én történetem izgalmasabb vissza nézek a Fekete víztömegre. - Ugyan. Csak hosszabb, mint az embereké. - az utolsó kérdése viszont engem késztet egy rövid nevetésre, megvillantva ragadozó jelleget viselő fogaimat. Vissza nézek a srácra az arcomon ragadt vigyorral. - Például nem nézem végig, ahogy megfullad. - aztán komolyra fordítom a szót és nem szívom a vérét tovább ezzel.
- Egyébként nem. Nem tudok vissza hozni senkit. Gyógyítani sem tudok. Legfeljebb a saját regenerálódásomat tudom megosztani egy haldoklóval, vagy kómába esettel és úgy újra generálni az ő természetes, egészséges állapotát. De ha valaki halott, ha nincs egy cseppnyi szikra sem már benne, akkor nem tudok vele mit kezdeni. - nem tudom kizárni, hogy az egészet ne kísérje egy olyan felhang, hogy "és mindennek a hiányosságnak már, megfizettem az árát" Az meg megint más kérdés, hogy meg van hozzá az ismeretem, egyéb világok mágiáinak ismerete által, amivel vissza lehet hozni valakit, de egyfelől itt nem tudom használni valamiért egyiket se. Ugyan miért is tudnám? Túl egyszerű lenne az élet... És talán még Alaric sem tudott volna velem mit kezdeni, ha véletlenül is működne itt a Földön bármi..! Másfelől, örök természeti törvény, hogy ha nem megfelelő eljárást választunk ilyesmihez, akkor beláthatatlan következményei lehetnek. És ezen még én sem tudok változtatni. Az én energiáim nem éppen arra valóak, hogy egy tiszta, fehér mágia általi feltámasztást kivitelezzek vele. Szennyezett lenne. Fogalmam sincs honnan van annyi bizalmam a srác felé, hogy ilyesmiket megosszak vele... Az ok meglátásának érdekében talán kicsit jobban bele nézek a veséjébe mint kellene.
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-12-30, 13:48







[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivor & Jack
For every ending a new beginning...?!


   

- Neeem. Nem! – Rázom a fejemet vadul, amitől még inkább zúg, hiszen az előbb majdnem megfulladtam. Lehet, hogy tényleg igaza van, és csak önző vagyok, a magány pedig már régóta úr a lelkemben, és amolyen birtoklási vágyként csak magamnak akarnám Fionát, hiszen Nora halott, én pedig ebben a cuki lányban látok valamit, azért is a listák. Lehet, hogy békén kéne hagynom, hadd legyen boldog azzal a passzív nyálgéppel, én pedig kereshetnék mást. De azért elgondolkoztató, hogy amit ez az Ivor mond, Sam sem lép, és én sem. Talán éppen én törhetném meg a kört. A meghajlós mozdulata ellenben nevetésre sarkal. Olyan, mintha valami bohóc lenne, aki az én kedvemért produkálja magát.
- Rém? Nem tűnsz rémnek, noha már azt megtanultam, hogy nem minden az, aminek látszik. Sőt, nagyon is megtévesztésre épül a világ. Egykori páromat is afféle jókislánynak hittem, bár egyre jobban rá kellett ébrednem, hogy ez a világ felé felvett álcája. Hogy aztán. engem gyanusítsanak azzal, hogy megöltem. Mindegy. A te történeted lényegesen izgalmasabb. – Ülök fel, átkarolva a térdeimet. Mindig is érdekeltek a különféle bestiák, na meg a természetfeletti, a mugli képregényekből is gyakorta szuperhősökről, megagonoszokról olvastam. Ő ez utóbbi lenne? Oly könnyedén beszél magáról, mint rémről, hogy nem lennék meglepve, de mégis megmentette az életemet. Talán valami fizetséget, szolgálatot vár cserébe? Tulajdonképpen bár én voltam a jófiú a városban, a hallgatag motoros, de éveken át menekültem egy rám kent gyilkosság miatt, és ha lehet mondani, én magam is változtam. – Hogyan hosszabbíthatod meg? Akár vissza is hozhatsz valakit a halálból?




▲ music: [/url]Beauty and the beast ▲Note: Just for you ▲




aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-12-14, 13:21


Figyelmesen hallgatom az okfejtését. - Végül is még akár elő is fordulhatott, hogy láttál valahol. - mondom végül mintegy elismerve az érvelését.
Milyen nemes... milyen lovagias; megmentettem így a lekötelezettem... Ha ezt szigorúan venném és pár évezreddel fiatalabb lennék, belé fojtanám a szót, közölném, hogy magyarázat helyett, inkább tartsuk meg ezt a lekötelezettséget. Vagy helyben kérnék tőle valamit. Most azonban kevesebb az önzés és több a kíváncsiság bennem. Az emberek iránt meg főleg, ha már egyszer itt ragadtam.
- Gondolom, ha elé állnál és elmondanád neki mi van benned, talán megpróbálhatnátok zöld ágra jutni és még attól a balféktől is megmentenéd. Lehet benne is meg van a szikra feléd, csak mivel nem lépsz, ő sem. Ördögi kör. - hallgatok egy rövidet. - Ez persze mindaddig hangzik jól, ameddig nem azért tennéd az egészet, hogy mindegy mi lesz, csak ne legyen a másiké. - tűzöm még hozzá szűk véleményem, amit minden bizonnyal ő is tud. Hümmenek egyet végül a kérdésére.
- Hogy ki vagyok? Nos az biztos, hogy nem a legjobb tanácsadó, ha kapcsolatról van szó. - veszem elsőre poénra a kérdést, de azért kiegészítem neki egy kicsit bővebbel is. Megtoldom egy derékból intézett szigorúan nyolcvan fokos meghajlással, ami nem olyan mély mint a japánoknál, cserébe méltóságteljes, társul hozzá egy fejbiccentés és egy fura, de jellegét tekintve eltéveszthetetlenül köszöntő kézmozdulat, ami annyiban nyilvánul meg, hogy kézfejemet zárt ujjakkal, tenyérrel befelé a szívem fölött a kulcscsontomhoz érintem.
- A Tiltott Rengeteg egyik réme a sok közül. Pár éve találtam rá erre az erdőségre és megtetszett. Bár a dakotai sztyeppék és Norvégia hiányzik. De ez, itt legalább csendes, nyugodt, bármi elő fordul benne, ettől a kettősségtől pedig mindig mozgalmas is egyben. És néha még egy két eltévedettet is kikergethetek a jó irányba mielőtt nálam nagyobb bajba botlanának.... - Rá pillantok, mert eddig a sűrű erdőt nézegettem némi áhítattal - Vagy meghosszabbíthatom párak éppen véget érő sorsát. - kicsit talán furán fogalmazom de bevallom szándékosan.
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-12-07, 15:50







[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivor & Jack
For every ending a new beginning...?!


   


Még köhögök aprókat, de már látványosan jobban vagyok, csak az ijedtség miatt nyeltem néhány kortyot, de a tüdömbe nem sok jutott. Most, hogy fel tudok ülni, és oldalra fordítani a fejemet, már biztosan nem lesz rosszabb. A szememet is törölgetem, hiszen a Fekete Tó vize abba is belement. – Szinte? Akkor mégiscsak láthattalak már valahol, ha te sem vagy benne biztos, hogy tökéletesen ismeretlenek vagyunk. Ivor.. a neved viszont nem rémlik. – Darálom le egy szuszra, hogy utána ismét köhögjek. Nyelek egy utolsót, majd visszanézek a kavargó sötétségre. Végem lehetett volna a mélyben, ha a különös alak nem jár errefelé. – Ez.. bonyolult. De tekintve, hogy megmentetettél, amiért a lekötelezetted vagyok.. nos elmondhatom. Van egy lány, akire jó sokáig csak amolyan barátként, kishugként tekintettem. És mostanság.. miután a saját szerelmem halott, ő viszont valaki balfék után fut, magam sem tudom, hogy mit érzek. Úgyhogy bonyolult. De inkább te mesélj, hogy ki vagy itt, és mit kerestél errefelé. – Talán tapintatlan kérdés, de baromira nem tűnik diáknak, és a stílusából kifolyólag tanárnak sem. Szülőnek meg pláne nem. Akkor ki ez a különös alak, akit megmentőmül küldött az ég? Talán a sok megpróbáltatás után egyszer nekem is szerencsém lehet?






▲ music: [/url]Beauty and the beast ▲Note: Just for you ▲




aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-12-01, 15:22


Nem hogy nem hableány, vagy leány, de még csak nem is ember. Noha ez nincs rám írva szerencsére, így kellően egyszerűen fogad.
Ugyan, fél ezer év is elég lenne, hogy valaki, az enyémhez hasonló karizmát növesszen. Nem nagy kunszt! Jah várj... még mindig emberi halandók lakják a Földet. Nah sebaj! Talán majd a következő jégkorszakkal, a következő Földtörténetben... Ha lesz még Föld pesze!
Nézem hogyan csöpög belé vissza az élet. Szerencsére gyorsabban történt, mint amennyi idő alatt egy infúzió lefolyik, így a kényesebb részekig sem kellett senkinek eljutnia!
Arra, hogy nem Fiona vagyok csak bólintok helyeslően. Pislogok egyet lustán. Kissé állatiasan guggolok mellette... de hát, sosem tudtam levetkőzni teljesen ragadozó voltomra haloványan utaló testbeszédemet.
Végül felegyenesedem, de nem nyújtom a kezemet neki, hogy felsegítsem. Egyrészt, biztos vagyok benne, hogy fel tud állni magától is, ha megcsúszna azért elkapom, de ha nem szükséges, nincs kedvem hozzá érni... Fránya hipochondria.. meg fránya külső hiperérzékeny idegrendszer...
Vizes hajamat egyszerűen csak hátra simítom egy sokat használt mozdulattal közben körül járatom fakó sárgászöld íriszemet a tájon, más is van-e a közelben. Mindebből az szakít ki amikor azt mondja ismerős vagyok számára, vissza nézek rá. A Hold fényének köszönhetően pillanatra megvillannak a szemeim akár a macskáké.
Felvonom egyik szemöldökömet, de arcom többi izma nem igazán moccan, emiatt egy furcsa, elgondolkozott kifejezés kerül a képemre. Sikerült meglepnie, vagy valami hasonlót kiváltania! Engem senki nem szokott ismerősnek találni, hacsak valóban nem látott már előtte.
- Szinte bizonyos, hogy össze tévesztesz valakivel. Noha jártam már Amerikában, dee... kötve hiszem, hogy egy azon körben mozognánk. - majd csak röviden hozzá teszem. - A nevem Ivor. És.. legközelebb jobban vigyázz. A legjobbakkal is megesik. De nem biztos, hogy legközelebb is szerencséd lesz! - ezt követően zavartalanul elő szedem újra a fejemből, hosszú mellényemet és vissza kanyarítom széles vállaimra. Mellkasom előtt össze fonom a karjaimat és felteszem a remek kérdést, voltaképp minden körítés nélkül.
- Mit csináltál idekint? Felteszem az eredeti terveid között nem szerepelt, az, hogy megúsztatod magadat.
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-12-01, 14:30







[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivor & Jack
For every ending a new beginning...?!


   Nem sokáig gondolkozom, hogy mi is történik, hamar elragad az ájulás, így amikor az első érdemi lélegzetvétel eljut a tüdömig, meglepetten szívom be az élet új szakaszának eme kortyát, és köhögök egy nagyot immár a parton. Az újraélesztéséig nem kellett eljutni, szerencsére nem nyeltem olyan sok vizet, csak az ijedtség okozta kábulat az, ami jótékony homályt bocsájtott a szememre. Amit még nyitogatok, és az első szó, ami az ajkamra tolul ez. – Fiona? – Lehet, hogy csak a lista miatt, de az is meglehet, hogy ez már önkéntelenül is egy választás eredménye. És nem, valaki más az, miután kellően szúr a szemem a belecsöpögő víztől, és van egy amolyan Kis Hableány utánérzésem, de a megmentő bizony nem hableány, még csak nem is leány. Felülök, de még szédülök a fuldoklástól, így vissza is hanyatlok gyorsan. – Te nem Fiona vagy.. – A háta mögé bámulok, és beugrok, belebuktam a tóba, méghozzá nem túl szerencsésen. Ő mentett volna meg? Nyilván, lévén neki is csöpög mindene a víztől, viszont olyan komoly karizmát sugároz, amilyet én talán soha nem fogok. - Kösz.. jó béna voltam. Elgondolkoztam, és megcsúszhattam. Asszem. Jack vagyok, és.. rohadtul ismerős vagy.. Amerikából? – Kérdezem a sajgó halántékomat masszírozva. Mintha Nora társaságából való lenne, vagy csak a háttérben láttam valahol? Miért minden Norához fut vissza?


▲ music: [/url]Beauty and the beast ▲Note: Just for you ▲




aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-11-19, 08:44


A csónakház két szomszédos molóján állunk. Egy pillanatra arra gondolok én ijesztettem meg és ezért esett be. De ahogy nézem kellően elbambult inkább. Olyannyira, hogy gyakorlatilag fel sem tűnt neki, hogy ott állok vele szemben a szomszéd mólón. Könnyeden át szökkenek arra ahol az imént még ő állt és utána nézek a vízbe. Bár sötét van és egy mélységes fekete víztömeg takarja, aminek köszönhetően minden bizonnyal a holttestét, nappali világosság mellett is nehéz lenne megtalálni. Én mégis látom őt, hála annak, hogy bizonyos szempontból többet látok a puszta fizikai valónál.
Nézem a küzdelmét. Megmoccan az elmémben valami, hogy, ha nem lennék itt, úgy fullad meg, hogy az ég világon senki sem tudna róla. A holttestét szét hordaná a vízi világ... és a többi.
Ugyanakkor valójában nincs közöm hozzá. Nekem itt sem kellene lennem.
Nem okozna különösebb tépelődést vissza térnem a csónakházba, vissza telepednem a csonakba és meditálni egy almán. Hiszen emberek a legkülönfélébb módokon halnak meg mindenütt globálisan tekintve elég gyakran.
Végül mielőtt totálisan hidegen hagyva vissza térnék eredeti tevékenységemhez, leakasztom a vívóvértet a jobbomról, és a sálamat meg a mellényemet is és vissza szivárogtatom a fejembe, mint mikor a merengőhöz egy varázsló kivesz egy emléket az elmélyéből. Ugyanaz a mozdulat, csak visszafelé. Gyoraabb is és kevésbé látványos.
Ugrok is egy szabályos fejest. Nem okoz gondot megtalálnom és nem akadályoz a környezet sem. Nem ismeretlen a terep számomra. Hamar kioldozom a hínár fogságából és a felszínre huzom. Ki a vízből, vissza a csónakház molójára.
Ha nem lenne eszméleténél, csak kézháttal megpaskolom az arcát hogy ébredjen fel. Ha volt olyan hülye és kapálózása közben tele nyelte a tüdejét vízzel, akkor leszek olyan jó fej és vissza hozom az életbe manuálisan, minden magic nélkül. Utóbbi esetében, minden bizonnyal semmiképpen sem engem várna ébredése után, legalábbis biztosan nem egy félmeztelen, gyanús külsejű harmincas faszit, főleg hogy tudjuk mivel jár egy fulladásos újra élesztés...
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-11-16, 17:36







[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivor & Jack
For every ending a new beginning...?!


 
[size=14] Nem hallok semmit, csak írkálom a listát, lelki szemeim előtt pedig a két lány képe lebeg, pont ezért veszíthetem el az egyensúlyomat, és  a csónakház melletti kis mólóról állva fejjel bukom bele a vízbe. A tó itt gyorsan mélyül, mivel csónakázásra alkották, nem pedig fürdésre, s a fenék jó mélyen kell, hogy legyen, hogy ne szántsa fel a csónak alját. Balszerencsémet csak fokozza, hogy belegabalyodok a szirének számára játszi könnyedséggel kikerülhető hínárba, amely a kapálózás közepette még inkább ráfeszül a lábamra, de már a nyakamra is. kellett nekem pont a sötétben pont erre mászkálni? A holdvilág nem túl erős, hogy tudjam, merre is vannak az irányok, és felússzak. Vagyis csak próbálok, mert a hínár nem enged, bárhogyan feszülök meg, fogva tart. A pálcám valahol elmerült, de víz alatt amúgy sem tudnék varázsolni? Ez lenne a vég? Különös módon mégsem Nora, egykori szerelmem arca dereng fel előttem, hanem az, hogy többé nem láthatom Fionát, hogy lebeszéljem arról az idiótáról, akire csak vesztegeti az idejét. Rövid pályafutásnak ígérkezik, hiszen csak pár hete jöttem a Roxfortba. Ráadásul a nagyratörő tervekből sem lesz így semmi, pedig a barna lánykával közös bolt nyitásán törtük a fejünket, már az üzlethelységet is lefoglalóztuk. Tényleg senki nem látja a kapálózást, és a bugyborékolást?


▲ music: [/url]Beauty and the beast ▲Note: Just for you ▲




aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-11-12, 09:40


Szinte a közvetlen közelből egy elég aktív fényjáték csapja meg a perifériám és a mai napon utoljára hullik vissza az alma a kezembe. Meglapulok egy rövid pillanatra, mint egy vad aki megneszelte az esetleges veszélyt.
Aztán gondolván egyet felülök a csónakban és ki is szállok belőle. Zsebre dugott kézzel sétálok ki a móló végére, ahonnan tökéletes rálátásom fog nyílni arra, mi is zajlik a parton. Mit nekem ha meglát bárki is? Az Emmaval való találkozásról sem hiszem hogy bárki tudna.
Egyébként egy hosszabb szárú nyitva hagyott mellény van rajtam, bővebb nadrág, széles több darabból álló övvel, amin látszik, hogy arra való, hogy a hasüregi zsigereket, meg a vese környéket óvja. Karjaimon szépen munkált bőr alkar védő, lábszáraimon a hozzá tartozó védővel. Jobb vállamat vívóvért fedi, nyakamban pedig egy egyszerű sál, és talán ami még furcsábbá teheti az összhatást, hogy mezítláb vagyok, de látványosan cseppet sem zaklat fel.
Állok ott és nézem mit alkot. Két név... Vajon kik lehetnek ők és vajon miért ennyire zaklatott a srác?
Ha észre vesz, márpedig tehetség kéne hozzá, hogy ne vegyen észre, szinte komikus egyszerűséggel ráintek.
Vissza az elejére Go down
Jack O'Malley
Reveal your secrets
Jack O'Malley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-11-12, 08:01


Közeledik az este, amikor találkoznom kéne Fionával, hogy azáltal az oly nagyon imádott Samet féltékennyé tegyük. Miért idegeskedem ezért ennyire? Hiszen a lány csak egy barát, bennem viszont már sokadszorra merül fel, hogy feleslegesen fut olyan fiú után, aki figyelemre sem méltatja. Fiona többet érdemel. Ám élek a gyanuperrel, hogy magamra gondolnék, ha nem volna a feltevés ilyen abszurd. Ezért a találka előtt feldúltan indulok a tópartra, hogy kiszellőztessem a fejemet, és ezúttal a legtöbbször stresszoldásra használt cigit is mellőzőm. Csak sétálni akarok. És gondolkozni. Átgondolni, hogy miért is idegesít ez engem. Nem veszem észre, hogy bárki is mozogna a csónakházban, csak a tópartra érve előkapom a pálcámat, a levegőbe kezdem írni a lángolóbetűs varázzsal a két nevet, Nora, Fiona. Mintha amolyan pro-kontra lista lenne, hogy az egyik szőke, a másik barna, azegyik csábos, a másik cuki, és miért kéne nekem elutasítanom azt, hogy bármit is érzek Fiona iránt, hiszen annyira más, mint egyokori szerelmem. Bár ez nem túl jó ómen, hiszen Nora halott, és csak a zűr volt vele. Meg úgy általánosságban a nőkkel. Miközben a listát írom, lepillantok a kavargó víztükörre, hogy megszemléljem a saját külsőmet, amelynek álcája alatt valaki meggyilkolta Norát. Vajon tényleg az apja volt, és rámkent mindent? Remélem tényleg nincs itt senki, mert nem akarok magyarázkodni, másfelől mindig is úgy éreztem, hogy valami természetfeletti kíséri az utamat, legyen szó jótündérről, árnyékról, amelynek mintha most is érezném a jelenlétét. De ez butaság. Lehet, hogy csak a rossz sorsom miatt akarok valakit bemártani.



aláírás majd egyszer
Vissza az elejére Go down
Ivarn-vo Inor
Reveal your secrets
Ivarn-vo Inor
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-11-08, 15:24


Vacsorára jár az este. Sötét, ködös az idő de kevésbé hideg mint amire bárki számítana. A kastély színes ólomüveg ablaktáblái ezer színt szórnak az este ködébe, a benti fényeknek köszönhetően. Hallom, érzem a nyüzsgést, az életet, amit ezek a falak óvnak.
A csónakházban az egyik felkötött, megbűvölt kis ladikban fekszem, elterülve hanyatt. Egy almát dobok fel időnként lusta hanyagsággal a fejem fölé, hogy aztán el is kapjam mikor abba a szögbe ér. Másik kezem a fejem alatt és úgy egyébként látszatra a tetőt bámulom, holott valójában jóval messzebbre nézek.
Nox jár a fejemben, hiszen fogalmam sincs hova tűnt el, de biztosan életben van még. Arról tudnék, ha feldobta volna a talpát. Ennyire magára rántotta volna az égő tetőt a hedonista lépéseivel? Vajon előlem menekült el és ezzel az eskü rá eső része elől, vagy valami teljesen más növekszik a háttérben?
Jericho szintén eltűnt. Azt mondta jelentkezik amint eljőtt az idő. Az ő ideje, az én időm, vagy a világ ideje szerint vajon? Kíváncsian várom és nem mellékesen egy jókora izgalommal a gyomromban. Hiszen.. Elég sok fog múlni a vissza tértén és az azt követő misszión.
Alaric... Jó öreg Alaric! Még mindig nem jöttem rá a trükködre, vagy arra mit tervezel. Mikor fogsz úgy dönteni, igénybe veszed minden hatalmamat, és bizony arra is kíváncsi vagyok, mi lesz az első célpont?
Jade képe is felbukkan elottem a kicsikkel. Ha tudnátok milyen világba születtetek! Remélhetőleg ezúttal a világ békén hagy benneteket...
Beférkőzik a Madame és a Varjú sziluettje is, Daphneval karöltve. Csak remélni tudom, hogy lesz elég esze és elengedi a Varjú ostromát. Másképp egy szörnyen kellemetlen és hasztalan mészárszékké válhat az a hely.. Ki tudja merre mozdítana el mindent egy olyan hely megsemmisülése, vagy rossz kezekbe kerülése?
Ezer variáció dulakodik a fejemben mindezeknek és mind másnak.
Bár figyelek a környezetemre, kellően el is veszek a gondolataimban... Talán még meglepnie is sikerülhet valakinek.
Már nem gondolok arra milyen előnyökkel és hátrányokkal járna egy hivatalos tárgyalás a miniszterium részéről, hogy legalizálva legyen, legalább felig az itt létem.
Vissza az elejére Go down
Sophia Adlar-Meyers
Reveal your secrets
Sophia Adlar-Meyers
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-06-08, 11:51




[You must be registered and logged in to see this image.]
Spencer & Sophia
Igaza van, az lenne a legjobb, ha annak a naplónak egyszer és mindenkorra vége lenne, ha elpusztítanánk, de kétlem, hogy Dane ezt megtenné, ha már sikerült megszereznie. Nem fogja megfosztani magát is tőle, inkább esélyt ad arra, hogy valaki esetleg megszerezze, pedig Spencer jól mondja nem kellene senki ezébe se kerülnie, Dane-nél sincs igazából jó helyen.
- Igen talán az lenne a legjobb, de... azt hiszem erre nem kerül sor sosem, ahhoz meg kellene semmisíteni. - és attól félek túlságosan értékes, hogy ezt bárki bevállalja és túl sokat tud az a napló. Spencer tényleg különös egy figura, valami mérhetetlen jóindulat árad belőle még úgy, hogy épp az volt az alaptémánk, hogy a testvére meghalt és hogy ki ölte meg és ennek ellenére nem azt mondja végezni akar azzal aki tette, csak beszélni vele, bár ennek sok értelmét nem látom, de azt hiszem bízni tudok benne, hogy nem csinál majd butaságot.
- Mindenképpen jót jelent. Én... nem hiszem, hogy a helyedben ezt így tudnám kezelni. - és pont e miatt segítek neki szívesen, mert bár én sem vagyok egy agresszív típus, de ő szerintem bőven túltesz rajtam. Azért az újabb bókra akárhogy is, de megjelenik egy halvány pír az arcomon. Kedves és egészen másképp kedves, mint Dane, mert ő is tud az lenni, de tény nem találkoztam még olyannal, mint Spencer, én valahogy mindig a kellemetlen alakokba futok bele. Szeretem Danet, ez nem kérdés, de tény és való, hogy az elején konkrétan féltem tőle.
- Nem ígérek semmit, de megteszem, amit tudok rendben? - ezen a ponton már úgy döntök, hogy feltápászkodom, mert magam sem tudom miért, de ezzel a határtalan kedvességgel van benne valami zavarba ejtő, ami miatt nem tudom, hogy csak úgy kötetlenül főleg egy ilyen téma után el tudnánk-e most beszélgetni. - Értesítelek, küldök egy bagolyt, ha sikerült beszélnem vele. Nem ígérem meg és bajt sem akarok, de meglátjuk. - ha Dane nem hajlandó rá, vagy nem ígéri meg, hogy nem árt majd Spencernek akkor biztosan nem hozom ezt össze, mert nem akarom, hogy baj legyen belőle, de hátha tudok hatni rá annyira, hogy megértse ez most nekem tényleg fontos és nem akarom, hogy Spencernek bántódása essen. Elrebegek még egy halk sziát mielőtt visszaindulnék az épület felé. Nem most azonnal, de valószínűleg még ma megejtem ezt a beszélgetést Dane-nel.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Is it destiny?
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-06-04, 19:41




[You must be registered and logged in to see this image.]
Sophia és Spencer





Habozását látva már majdnem eljutok oda, hogy legyintsek és visszakozásomat fejezzem ki, hiszen távol áll tőlem, hogy sophiát olyasmi miatt hozzam kellemetlen helyzetbe, ami egy cseppet sem az ő hibája. Lehet, hogy naiv vagyok vagy egy régi és letűnt világ hithű elkötelezettje, de számomra az, hogy valaki hölgy - igen, éppen elég attól az legyen, hogy annak születik, s az is marad a szememben mindaddig, amíg viselkedésével ki nem vívja a jelző dicsfényének kialvását - egyértelműen azt jelenti, hogy semmi rosszra nem hivatott. Persze nem vagyok ostoba, s tudom, hogy vannak nők, akik igen sokat vétettek már az emberiség - a társadalom (gondoljuk csak a női halálfalókra) - ellen, de ettől még nem fogok mindenkire a gyengébb nem képviselői közül úgy nézni, hogy belelássak férfias tulajdonságokat. Ez nem hímsovinizmus, sokkal inkább a másik nem tisztelete. Nem mindig aratok vele osztatlan sikert az emabcipátabbak és feministábbak körében, amikor hangoztatom, de annyi baj legyen.
Végül Sophia mégis szóra nyitja szépre metszett ajkait, s bár nem olyan választ ad a kérdésemre, melytől keserű tudásvágyam kielégül, mégis megértő bólogatást csal elő belőlem minden szava.
- A bizalom olyan kincs, melyet szavakkal nem lehet kiérdemelni, eképpen nem is kezdem magyarázni a bizonyítványomat, mely szerint olyas valaki vagyok, akiben biztosan megbízhatsz. Remélem, hogy olyan vagyok, hiszem is, de rajtad áll, hogy valaha kiérdemlem-e. Most tehát csak annyit tudok erre mondani, hogy tiszteletben tartom mindazt, amit elmondtál, s nem erőszakoskodom a könyvvel kapcsolatosan. Sem.
Alapvetően nem vagyok erőszakos fajta, ha kérdezek vagy ráhatást gyakorlok is valamire, akkor sem felejtem el mi az a tisztelet. Mint azt most is tapasztalhatja tudom, hogy hol kell megállni és nem gázolni vasalt bakancson a felhúzott határvonalakon túlra.
- Akkor talán jó is volna, ha ez a bizonyos napló többé senki kezébe nem kerülhetne. - szalad ki a számon némi burkolt rosszallás az egész feketelista-mivolt kapcsán. Nem Sophiára vetül rossz fénnyel, hogy van ilyen napló, hanem arra, aki elkészítette. Vagyis.. aki rosszra óhajtja használni. A különlegesség tüzes vassal kergetése és irtása kifejezetten ellenszenves számomra, hiszen én azt képviselem, hogy a világ attól szép és kerek, hogy nem vagyunk benne élők egyformák. Fajképviseleti nagykövetként is ezt az irányvonalat tartom szem előtt.
- Nem tudom, hogy ez most jót jelent-e, mindenesetre nagyon köszönöm, hogy ezt mondod. Örülök neki.
A beszélgetés témájának ellenére képes vagyok kilépni a szomorú posványból, s rámosolyogni Sophiára. Van abban valami végtelenül édes, ahogyan kiejti száján, hogy nem ismert olyat, mint én, s ez akarva-akaratlanul is megmosolyogtat, mert tényleg megmelengeti a szívemet.
- Olyan lány se sok sétált még be az életembe, mint te vagy. - bókolok viszont, mentesen minden hátsó szándéktól, teljes őszinteséggel. Bármit is tudtam meg eddig róla, az enm hogy csökkentette, de növelte csodálatomat irányába, s önzésnek tartanám, ha ezt nem tudatnám valamily formában vele.
- Megnyugtató ezt hallani! Remélem, hogy a jövőben sem csúfolja meg soha rútul a bizalmadat. - jegyzem meg. Nem mondom, hogy száz százalékosan megnyugodtam, de tényleg nem ítélkezem. Viszont azt csendben elhatározom magamban, hogyha ez a valaki mégis bántaná Sophiát, akkor legjobb tudásomhoz mérten cakkozom ki a valagát ha szüksége van a lánynak egy vállra, amin kisírhatja bánatát, én állok rendelkezésére. Mert akiket megkedvelek, azokhoz hű vagyok mindig és minduntalan.
- Nagyon hálás lennék érte! És köszönöm, hogy megpróbálnád mindezt értem.



old but absolutely loved code by: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Sophia Adlar-Meyers
Reveal your secrets
Sophia Adlar-Meyers
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-04-26, 10:46




[You must be registered and logged in to see this image.]
Spencer & Sophia
Habozok, hiszen nem tudom, hogy mennyire lenne okos ötlet beavatni őt túl sok részletbe. Egyrészt rá is veszélyes lehet az, ha túl sokat tud, másrészt azért lássuk be nem ismerem olyan jól, hogy csak úgy beavassam, főleg hogy nem az én titkaimról van szó, ezek Dane titkai valójában, aki meg aztán főleg nem olyan, hogy bárkiben is megbízzon csak úgy, főleg abban, akinek megölte a bátyját.
- Ezt azt hiszem nem lenne okos ötlet elmondanom. Sokszor bíztam már meg olyanban, akiben nem kellett volna és ez azt mutatja, hogy nem vagyok túl jó emberismerő. Ez nem jelenti, hogy neked se mondhatnám el, de... érted ugye? - arról nem is beszélve tényleg, hogy akár bajba is sodorhatná ez az információ, én pedig nem akarok bajt okozni, abból bőven elég van körülöttem alapból is. - Ha annyi elég, az a napló ha rossz emberek kezébe kerül az veszélyt jelenthet sokakra, akik... különlegesek valamiben. - mint akár én is, ami persze nem egyértelmű, sőt még csak nem is látszik rajtam semmi különlegesség, de mint kiderült az én nevem is ott van azon a listán és ki tudja talán az összes sellőé is, vagy legalábbis, akik sellőbbek az átlag sellőknél, vagy tudom is én.
- Nem... nem ismertem még olyat mint te. - bököm ki meglepetten, hiszen Spencer annyira... nem is tudom, hogy mi a jó szó erre. Nem csupán kedves, vagy megfontolt, egyszerűen a szavaiból érezni, hogy jó, olyan igazán és mélyen jó, aki képes megérteni azt, amit tettem, sőt úgy érzem azt is, amit Dane tett, még ha ezt még én sem értettem meg eddig sem igazán.
- Oh nem! Rám nem veszélyes, tényleg! Az elején azt hittem, de tudom kezelni őt és engem sosem bántana ezt is tudom, bár miután nem rég fejtettem ki, hogy nem vagyok jó emberismerő, de... Kockára tenné értem az életét, azt hiszem ez elég, hogy tudjam nem ártana nekem. - halványan elmosolyodom, mert bár Dane szöges ellentéte Spencernek, hiszen míg a sellő olyan igazi jó, Dane nem mondom, hogy velejéig gonosz, de ő még távolról se sorolható a jók közé. Mégis tudom, hogy Dane nem ártana nekem. - Esetleg megpróbálok beszélni vele, kipuhatolni, hogy hajlandó-e beszélni veled... nyugodtan, ha én is ott vagyok, rendben? - nem tudom mi sülne ki ebből komolyan, de megnyugtatóbb lenne, ha jelen lennék és bármiféle gondot bajt meg tudnék akadályozni, már ha Dane egyáltalán hajlandó beszélni Spencerrel és előtt megígéri nekem, hogy nem fogja bántani.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Is it destiny?
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-04-23, 22:12


Sajnálnám, ha tudnám, hogy milyen férfiakkal akadt össze. Nagyon is kedves lánynak találom és nem hiszem, hogy olyat érdemelne maga mellé még csak ismerősnek sem, aki hirtelenkedik. Egy hölggyel egyébként sem szokás ordibálni. Az én fogalmaim szerint semmiképp. Mondjuk erre mondta mindig azt a bátyám - aki már sose feddhet meg semmiért - hogy a végén még azt fogják rám hinni, hogy töketlen vagyok vagy langyi. Hiszen egy "férfi" az legyen férfi. De ha a férfiasság azt jelenti, hogy bunkózni kell másokkal - pláne ellentétes neműekkel - akkor én nem kértem belőle. És ezt mindig meg is mondtam neki. Általában jól kiröhögött és mentünk mindketten a dolgunkra. Szegény! Rettenetesen fog hiányozni a hangja és a személye, amíg csak élek. Borzasztó azzal a tudattal létezni, hogy halott.
- De mi volt olyan fontos azon a könyvön, hogy az legyen a csali?
Bukik ki a számon a kérdés. Végül csak legyintek. Hallom én és fel is fogom, hogy Sophia sem tudja pontosan mi volt ez a dolog, így nem is akarom, hogy rágjuk a csontot. Annyira nem is lényeges. Ettől függetlenül, hogyha szeretné akkor válaszolhat rá, hisz kérdeztem és visszaszívni nem tudom no meg a szavába sem akarnék vágni. De egy legyintéssel feloldozom, jelezve, hogyha nem akar vagy nem tud, nem fogok megharagudni azért, ha nem reagál.
- A szemet szemért és fogat fogért soha nem vezet célra. Ez egy ostoba elv.
Felsóhajtok. Jobban belegondolva ez a gondolkodás nagyon is a bátyámra vall. De nem gyilkosságban. Ezt még elképzelni is borzasztó. Fájdalommal vegyült csalódottsággal tölti el minden porcikám.
- Senki sem érdemli azt, hogy megöljék. És az, hogy nem hagytad azt jelenti, hogy jó ember vagy. Akármilyen is legyen ez a másik személy, úgy tűnik, hogy érdemes volt a bizalmadra, hát nincs jogom ezt megkérdőjelezni. Úgy pláne nem, hogy nem tudom mit tett a testvérem ellene. Vagy úgy egyáltalán.
Amiket mondok, azokat nem a naivitás vagy a hideg logika diktálja. Nem külön-külön, hanem inkább egyszerre a kettő, vegyülve valamiféle vak tisztelettel. Anyám nevelt ilyenné, tőle tanultam mindazt, ami vagyok és az sem érdekelt soha, hogyha ettől anyámasszony katonájának tűntem vagy tűnök. Rossz megtudni, hogy a bátyámat, akit mindennél jobban szerettem meggyilkolták, de legalább ennyire rossz azt is megtudni, hogy ő sem volt hótiszta ebben a képletben. Akárkinek a hibája is, el nem tudom képzelni a hallottak alapján, hogy Sophiáé legyen. ezért is reagáltam így.
- Szeretném elengedni, de így nem megy. Nézd! Hogyha úgy kell lennie, hogy valami baljós süljön ki ebből, akkor így is úgy is az lesz. Ha pedig nem, akkor nem történik meg. Elhiszem neked, ha azt mondod, hogy veszélyes, de.. nem harcolni akarok vele, csak válaszokat szeretnék. Olyan válaszokat, melyeket ő adhat meg nekem. De persze ha bajba kerülnél miatta, azt nem szeretném. Mondd! Ugye rád nem veszélyes?
Ki vagyok én, hogy ítélkezzem? Azzal tölti mindenki az idejét, akivel csak szeretné. Nem mondhatom meg Sophiának, hogy időzzön-e egy gyilkossal vagy se. De azt azért óvatosan szándékomban áll kipuhatolni, hogy vajon nem-e megfélemlítve van, s azért védi ennyire ezt az egyént. Az ellen tennem kellene, mindenképp. A békét képviselem, s a zsarnokokat nem kedvelem. Ha mentes vagyok a hirtelen haragvástól, ha nem, azért dühbe én is tudok gurulni. Csak az én dühöm inkább hideg, mint egy jégből készült tőr, s nem elemésztő, mint a forró láva.
Vissza az elejére Go down
Sophia Adlar-Meyers
Reveal your secrets
Sophia Adlar-Meyers
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-01-18, 08:09




[You must be registered and logged in to see this image.]
Spencer & Sophia
Hagyom, hogy eméssze a hallottakat, nem várom, hogy azonnal válaszoljon, sőt az is meglep, hogy nem lép le azonnal és hagy faképnél, hogy ezek után szóba se áll velem, vagy nem az az első kérdése, hogy ki tette, mert akkor ő most megy és... Az az igazság, hogy valahogy minden pasi, akivel eddig kapcsolatba került akár baráti fronton, akár egy exemről legyen szó, valahogy mindegyikük az a hirtelen típus volt. Na igen, nem csoda, hogy folyton pofára estem a végén, mert nem igen sikerült sosem jól választani. Spencer ellenben higgadt marad és gőzöm sincs, hogy csinálja! Persze biztos vagyok benne, hogy szomorú, látszik is rajta, hogy küzdenie kell a szavakkal, de se nem pattan fel, se nem esik nekem, se nem von kérdőre, pedig ezek mind várhatóak és amúgy normális reakciók lettek volna az én eddigi tapasztalataim alapján.
- Nem tudom, azt hiszem valami könyv, vagy napló... de nem derült ki és mivel nem lett meg. Talán eleve nem is volt nála, csak azért mondta, hogy odamenjen és megölhessék. - csak hát ugye nem számoltak velem és azzal, hogy Dane minden nyilvánvaló jellemhibája ellenére is védeni fogom és nem hagyom majd, hogy csak úgy valami összeesküvéssel hátba támadva leszúrják.
- Őszinte tisztaság? Oh nem... túl sokat gondolsz rólam, főleg ha azt nézzük olyan valakit védtem meg, aki logikus gondolkodás mellett akár... meg is érdemelhette volna. - majdnem elnevetem magamat, de végül csak a zavart mosoly marad és a hajamat kezdem el csavargatni. Oh tudom, hogy Danenek mennyi hibája van és hogy mennyi olyat tett, amit nem kellett volna és hogy igazából megérdemelte, hogy ártani akartak neki és, hogy még sok rosszat tesz majd talán az életben, de közben meg... még se tudtam volna végignézni, ahogyan megölik.
- Ez nem... nem igazán jó ötlet. Ő veszélyes és én nem akarok bajt senkinek sem. - a végén még Spencerrel is végezne csak mert tudja és bajt hozhat, esetleg Spencer higgadtsága addig tartana és nyomban elszállna, amint meglátja Danet, de nem lenne sok esélye ellene és akkor az egész az én hibám lenne, hogy ő is... Az, hogy nekem nem könnyű most el sem jut a tudatomig, amit mond, pedig ez is kedves tőle, de még rosszabb lenne, ha ezek után még az a teher is nyomná a vállamat, hogy Spencer is miattam halt meg. - Azt reméltem, hogy tudod körülbelül mi történt, akkor könnyebb lesz... elengedni. - és persze annyiban hagyni az egészet és nem menni utána és nem foglalkozni vele, mert az nem sok jót hozhat.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Is it destiny?
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-01-16, 21:56


A humor nem mindenható fegyver. Hiába próbálkozom akkor, hogyha a téma nagyon komoly és bár én nem tudom előre, de sophia vállát nyilván nyomja, s ez a hangulatára is rányomja bélyegét. Mondjuk az is igaz, hogy nem sziporkáztam annyira, mint valami komédiás, s különben sem a kabaréban vagyunk, tehát a reakciója éppen elégséges. Sőt, tökéletes úgy, ahogy van. Nekem megfelel.
Döbbenet telepszik elmémre, ezzel mintegy ólomleplet terítve minden porcikámra. Szinte érzem, ahogy a fejbúbomtól kezdve a lábujjaim hegyéig mindenemből kimegy az érzőképesség, s nem marad más csak az a tompa zsibbadás, ami a lelkemre is telepedett a bátyám halálhírének hallatán.
A gyásznak vannak szakaszai, ismerem is őket, de nálam valahogy nem úgy kerültek elő, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Én nem tagadtam, nem alkudoztam, csak mérhetetlenül belefáradtam a ténybe már az első szívdobbanáskor a hír hallatán. S bár az idő javított valamit az egészen, most megint ugyanúgy érzem magam, mint akkor és ott. Kiegészülve azzal, hogy egyszerre vagyok csalódott és kíváncsi is. És persze dühös, de az én dühöm sosem emésztő futótűz. Én legtöbbször magamat perzselem fel belülről, ha mérges vagyok, s nem a környezetemet.
- Mégis honnan? - születik a következő kérdésem. Nyelnem kell, mert érzem, ahogy szám íze emészthetetlenné keseredik, kényszerűségből próbálom nyállal leöblíteni, de nem csendesül.
Legszívesebben megkérdezném, hogy mégis ki volt az, de nem jönnek a szavak. A kérdést függőben hagyom, akár én függnék ferlakasztva - úgy is érzem magam - s hagyom, hogy Sophia elmondja mindazt, amit tud, s amit akar. Tisztelem az őszinteségét és becsülöm a bátorságát azért, mert elém mert állni ezzel. Az egy pillanatra fel sem merül bennem, hogy nem mond igazat. Nem gyanusítanám soha azzal, hogy része volt - tevőlegesen - a merényletben. De mégis.. attól, hogy ismeri a történetet egyszerre vagyok hálás neki az igazságért és csalódott amiatt, mert éppen ő, egy ilyen tisztának látott lány az, akinek az emlékei között ilyen ocsmány képsorozat ül.
- Aki támad, azt megtámadják. - dünnyögöm az orrom alatt kát fárjdalmas sóhaj között. Rossz megtudni, hogy a bátyám sem volt ártatlan, mert bár véltem valami ilyesmit, mégis a testvérem, s szerettem volna tisztán megőrizni az emlékét. De így ez már erősen esélytelen.
- Mi volt az, amit keresett? A bátyámnál volt?
Iszonyodom még gondolni is arra, hogy netalán még mindig ott lehet, az otthonomban az a valami, amihez nem egy, hanem több személy vére is tapad. Számomra a falu mindig a béke szigete volt, de így azt hiszem nagyon hosszú időbe fog telni, mire valaha megint hazamerészkedem.
- A kedvesség kedvességet szül, s az őszinte tisztaságot mind nagyra becsüljük. - jegyzem meg csendesen, s ez talán magyarázatul szolgálhat arra, hogy miért is hallgattak rá. Nem biztos, hogy ez volt az ok, de én ezzel tudnám alátámasztani, s önkéntelenül is elődorjáznakm belőlem a szavak. Mert igyekszem inkább fókuszálni. Így kevésbé gyalázatos az egész.
- Szóval ismered a bátyám gyilkosát. - nevezem nevén a dolgokat. Az, hogy "bántotta" tény, de nem fedi a valóságot teljes egészében. Hangom keserű, s üresen cseng, de nincs benne vérszomjas, vádló düh. Épp olyan tompa, amilyennek jelenleg én is érzem saját magam.
- Lenne arra mód, hogy elvigyél hozzá? Szeretném tudni a részleteket. Úgy vélem, hogy ennyivel tartozik nekem, ha már elvette a testvérem életét.
S talán én is tartozom neki - teszem hozzá gondolatban. A bátyám valamiért rátámadott - nem érzem elég indoknak erre a "tanárnő" kilétét, így nem, hogy nem tudom ki is volt és milyen viszonyt ápoltak a testvéremmel - s ha nem volt elég nyomós oka rá, akkor talán azért bocsánatkéréssel tartozom. Ami persze nem tesz semmit semmissé, éppen úgy, ahogy az se hozná vissza a testvéremet, ha bosszút forralnék az ellen, aki megölte őt.
Én csak tudni szeretnék mindent. Hogy méltóképpen elengedhessem őt, s tovább léphessek. Itt ezen a ponton mást úgysem tehetnék, azt hiszem.
- Sajnálom, hogy belekeveredtél ilyesmibe. Nem lehet könnyű neked.
Vissza az elejére Go down
Sophia Adlar-Meyers
Reveal your secrets
Sophia Adlar-Meyers
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-01-13, 16:20




[You must be registered and logged in to see this image.]
Spencer & Sophia
Elmosolyodom, talán még egy zavar nevetéskezdemény is kicsúszik a viccnek szánt megjegyzésre, ami tényleg nem volt olyan ütős, és hát ebben az amúgy is feszült helyzetben meg főleg nehéz lenne most csak úgy felszabadultan nevetnem. Más helyzetben tényleg vicces lenne, de ő nem tudja, hogy ez most nem egy laza és könnyed beszélgetés lesz, egyikünknek sem, de főleg neki. A kérdésére csak megrázom a fejemet, hiszen nekem semmi bajom, én jól vagyok, csak furdal a lelkiismeret, mert ő nem tudja, amit illene és mert nem tudom, hogy mit fog tenni vajon, ha megtudja.
- Onnan, hogy én... ismerem azt, aki bántotta. - bántotta, megölte, na de ezt így nyíltan kimondani... csak újra feltenné a fejemben az a józan hang a kérdést, hogy mégis miért gondolom, hogy Dane nem fog újra és újra ilyesmiket tenni, amikor ő egyszerűen csak... ilyen és kész. Nagy levegőt veszek és bár ő a tekintetemet keresi, de ezúttal én vagyok az, aki a vizet nézi, miközben beszélni kezd.
- Az egész nagyon abszurd és nem is kellett volna így lennie és én már olyan sokszor mondtam, hogy az erőszak csak erőszakot szül, de... Aki tette először bántott valakit, mert szükség volt erre a céljaihoz, megölt egy tanárnőt egy bálon, hogy... rá terelje a gyanút önmagáról, aztán elment a bátyádhoz, én is vele mentem, mert keresett valamit, de ott a faluban neki támadtak. Azt hitte segítenek neki majd, de ismerték a tanárnőt és meg akarták őt ölni a bátyád vezetésével. Én... megakadályoztam, bár magam sem tudom, miért hallgattak rám, de végül elengedtek minket. Kértem, hogy hagyja annyiban, de bár nem mondta ki szavakkal, de tudom, hogy ő volt, amiért végezni akartak vele. - hatalmasat sóhajtok és csak most próbálok oldalra pillantani, felnézni rá. Nem tudom, hogy pontosan hogyan történt, mi történt, azért ment oda, hogy megölje, netán számon kérte és valami dulakodás vége lett csak, de Dane ölte meg és ez tény és fogalmam sincs, hogy Spencer erre mit fog majd reagálni. Remélhetőleg nem pattan fel és viharzik el már akkor amikorra felnézek rá.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Is it destiny?
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-01-10, 21:25


Bűnbánó félmosoly kanyarodik ajkaimra látván összerezzenését.
- Ne haragudj, nem akartalak megijeszteni! - szólalok meg törődőn letelepedés közben, de van ebben egyfajta biztosíték is azt illetőn, hogy tudja: figyelek rá. Nem a dolog fenyegető és rosszalló módján, hanem a legkedvesebben. Hiszen ez vagyok én. Ha csak félig figyelnék oda az embertársaimra, akkor nem tudnék a tükörbe nézni reggelente. Azt tanultam a családomtól, hogy a kedvesség és az odafigyelés mindennek az alapja és éppen emiatt az örökség miatt nem értem, hogy mégis mi lehetett az, ami a bátyám életét ennyire félresiklatta. Mert az nem lehet, hogy ami történt vele az előzménynélküli.
Nem arról van szó, hogy hibáztatnám, de nevezzen naivnak akárki én mégis úgy vagyok vele, hogy erőszakos dolgok csak akkor történnek valakivel, hogyha valamily módon okot ad rájuk. Éppen ezért vagyok a szomorúság és a gyász mellett csalódott is, ha a testvéremre gondolok, s emiatt akarom még inkább tudni, hogy mi történt vele. Életemben először kívánom, hogy cseppet se legyn igazam, s hadd őrizze meg a bátyám azt a makulátlanságot, amilyenként halála erőszakos volta nélkül bennem él.
- Ez klasszikus szakítós beszélgetésnek indul. - szalad ki a számon, majd elnevetem magam. - Sose gondoltam, hogy valaha ilyet mondok egy csinos lánynak, de most ki kell nyilatkoztassam, hogy mennyire szerencsének tartom azt, hogy nem járunk együtt. Tudod.. hiszen így nem lehet szakítás a beszélgetés vége.. - kis szünetet tartok a végén, mint aki nem tudja eldönteni, hogy érdemes volt-e megmagyarázni a poént, vagy nem. Egyszer azt mondta nekem valaki, hogy a vicc halála a magyarázat. Jelen helyzetben belegondolva nagy eséllyel igaza volt.
- Valami baj van? Történt veled valami? - szalad össze szemöldököm egy pillanatra zavarának láttán. Kis szusszanással húzódom vissza a képzeletbeli csigaházamba annak érdekében, hogy kibontakozhasson.
Aprót bólintok szavainak felvezetését hallva. - Nem szokásom. - mosolyodom el ismét, s ennek a mosolynak árnyéka ugyan a folytatást hallva is ajkaimon marad, de már nem meggyőződésből, inkább csak odakövült mementójául az előző pillanatnak.
- Én ezt nem értem. - vetem tekintetem a vízre, elnézve sophiáról egy szívdobbanásnyi időre. Amikor visszafordulok hozzá, vonásaim már ismét rendezettek, az iménti elfordulást kísérő fátyol tovaúszott tekintetemről, s torkomba toluló lelkemet is lenyeltem megint. Pedig nem könnyű hűvösnek és nemtörődömnek lenni. Nem is akarok annak látszani, de amennyire értetlenségemet kifejeztem annak irányában, amit Sophia mondott, úgy válok viselkedésileg is érthetetlen magam számára.
- Honnan tudhatnád? - kérdezem csendesen a hogyan helyett. Erre a válaszra talán készen vagyok. A hogyanéra? Bár szeretném tudni, semmire sem vágytam jobban, most mégis annyira tiltakozik elmém az igazság megtudása ellen, éppen ezért ki se bírom préselni fogaim kerítésén a sürgető kérdést. A szomorúság ráncokat váj hátrafésült hajam által szabadon hagyott homlokomra. Tekintetem Sophiáét keresi, mint fuldokló a mentőövet.
Vissza az elejére Go down
Sophia Adlar-Meyers
Reveal your secrets
Sophia Adlar-Meyers
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-01-10, 10:31



[You must be registered and logged in to see this image.]

Spencer & Sophia

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dane nem örülne, ez biztos és abban is biztos vagyok, hogy azt se értékelné, hogy Spencer itt van, mert gondot jelenthet neki, na ezért nem is meséltem róla, még ha ez titkolózásnak számít is, de őszintén szólva vajon hihetem ezt teljes szívvel, hogy egy Dane típusú alaknak nincsenek titkai előttem? Nem... nem tudom, nem hiszem, ez most viszont az én titkom, legalábbis egyelőre. Talán a hír miatt majd Spencer amúgy is úgy dönt, hogy egyszerűen elmegy, mert megtudta, amit akart, mert kiderült amiért ide jött és kész, akkor pedig nincs több gond, csak remélem... nagyon remélem, hogy nem az a hirtelen haragú típus, mert tudom sok esélye nem lenne Dane ellen és őt nem okos döntés kihívni maga ellen senkinek sem.
- Oh, szia! - igen talán kissé meg is rezzenek, amikor meghallom a hangját. Fel nem pattanok a móló széléről, inkább jelzek neki, hogy ő is üljön le. Azt hiszem ehhez a hírhez az jobb lesz, no meg ha az ember belelógatja a lábát a vízbe, akkor jóval nehezebb hirtelen felpattanni és faképnél hagyni a másikat, ami most szintén nem lenne hasznos. - Örülök, hogy eljöttél, bár... te lehet, hogy nem fogsz neki. - kezdek bele, kissé a szoknyám szélét gyűrögetve, de aztán végül mégis csak felvéve a szemkontaktust, mert mégis csak úgy illik, bármennyire is kellemetlen a téma, ami miatt ide hívtam.
- Nem fog örülni ennek és én tényleg sajnálom a dolgot, de muszáj elmondanom, mert tudnod kell, csak kérlek ne tégy semmi elhamarkodottat. - nagy levegő, menni fog! Csak össze kell szednem magamat és a gondolataimat. - Szóval... van egy bátyád és én tudom, hogy mi történt vele. - kezdek bele újfent elakadva, pedig tudom, hogy itt és most már végképp nem hagyhatom abba, csak még nem tudom hogyan is folytassam. Csak nem vághatom így hirtelen a képébe az információt. Az ember sosem emészti meg könnyen, ha meghal valaki, aki közel áll hozzá. Én csak tudom, hiszen Peter elment, bár nem volt a testvérem "csak" a legjobb barátom.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Is it destiny?
Vissza az elejére Go down
Spencer Irvine
Reveal your secrets
Spencer Irvine
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty2019-01-03, 17:33


Meglepett a levél, de nem annyira annak milyensége vagy feladója, hanem inkább az öröm, ami átjárt attól, hogy kézhez kaphattam. No nem kell semmiféle cifraságra gondolni, amikor azt mondom, hogy öröm. Nem vagyok az a fajta, aki minden lányba beleszeret, aki egyszer betéved az irodájába még akkor sem, hogyha a levél írója történetesen a legszebb teremtés, akit valaha láttam. Az örömöm abból gyökeredzik, hogy Sophia személyisége megfogott, kedvemre valónak találtam és bár a találkozásunk kurta-furcsa véget ért, mégis jó, hogy újra szeretne a társaságomban időzni.
Persze, írhattam volna neki én is, de úgy voltam vele, hogy furcsán venné ki magát. Nehezen tudtam volna megmagyarázni azt a furcsa érzést, ami hatalmába kerített akkor, amikor bezárult mögötte az irodám ajtaja. Félreérthetőség nélkül nem lettem volna képes megfogalmazni mindazt, ami a fejemben kavargott, hát gondoltam nyugtot hagyok neki, s nem égetem magamat sem. Mert nem vagyok az a hódító fajta, de mégis férfi vagyok ő pedig nő, s mint ilyen igen kellemetlen lehetett volna, hogyha azt hiszi nyomulok rá és valami kellemetlen fráternek tart emiatt.
Hiányzik a bátyám. Ő mindig tudta, hogy miképpen kell bánni a nőkkel, s bár az én ízlésemhez képest kevébsé volt úriember - mit kevésbé? Mondjuk ki: falta nagy kanállal a nőket, de tény, hogy csak azokat, akik épp olyanok voltak, mint ő, tehát romantikus széplelkek virágát nem tiporta sárba és ezért becsültem többek között nagyon - mégis jó tanácsot tudott volna adni nekem is.
Hiszek a férfi és nő közötti barátságban. Hiszek a szerelemben első látásra. Akkor miért ne hihetnék abban, hogy első találkozásra fellobbanhat a barátság tüze? Nem kell kölcsönös legyen, nem az a lényege. Egyszerűen csak van. És ezért örültem, hogy sophia írt nekem: mert szeretném jobban megismerni őt. Tudnék a barátja lenni egy Sophiaféle lánynak, azt hiszem. Bizalmas barátja. Miért ne érdekeljen hát, hogy vajon ez épp most működhet-e, vagy csak a "féle" és nem a "Sophia" lesz hangsúlyos ebben a szólamban? És persze azt is szeretném tudni miért lett olyan furcsa, miután kiderült, hogy honnan is származom.
- Szia! - intek neki, amikor megpillantom, de csak akkor köszönök rá, amikor már olyan közel érek, hogy ne kelljen hangoskodjak. Nem szeretek kiabálni, nem igazán az a fajta vagyok. - Hogy vagy? Örülök, hogy írtál. - teszem hozzá csendes mosollyal. Nem bánom, ha tudja. Miért lenne tilos örülnöm neki?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Móló és csónakház   Móló és csónakház - Page 4 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Birtok-
Ugrás: