ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 22:04-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:28-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:08-kor
Dwight Jennings


Tegnap 12:07-kor
Gemma Carlyle


Tegnap 11:09-kor
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Kalandmester
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Maia Hansen
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Sheska Thorne
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
VMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_lcapVMS a királyi udvarban - Page 4 I_voting_barVMS a királyi udvarban - Page 4 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70711 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 VMS a királyi udvarban

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-04-17, 14:14


First topic message reminder :


A rettegés foka



 
Sidney jól sejti, ez az Asasi teljesen odavon Morticiáért, mert türelmesen bólint, amikor félrehúzódnak beszélgetni. A falnak támaszkodva mereven maga elé néz, ám amikor feléje pillanatnak, a szeme sarkából a vámpírra néz. Csak a szemébe, tehát van olyan tiszteletteljes, hogy még véletlenül sem lejjebb. Ha a lányok megbeszélték, akkor a fekete ruha alól előnyújt egy pengetős hangszert, és miközben odaadja a vámpírnak, a földet nézi tisztelete jeléül. – Ez egy Koto Morticia-chan. Bátorkodtam már korábban beszerezni neked, mert sejtettem már korábban, hogy a kutatásotok során az udvarba akartok bekerülni. A kapcsolatotok rajong ezért, így nem kell üres kézzel mennetek. Ha tőlem kapná, akkor lekenyerezésnek venné, de tekintve, hogy tartozik nektek, így segíteni fog bejutni... – Biccent, és átnyújt a vámpírnak egy cetlit, amin egy cím van Fokvárosban, amelyre majd elmehetnek, ha készen állnak, mert most Asasi is sietni látszik. Visszaveszi a maszkját, és távozik a háztetők irányába.

***

A lányok a francia elődöntő után vannak, Stanssont elvitték a medimágusok, nem tudják felébreszteni, de állítólag a szíve rendben van, nem haldoklik, de mégis úgy alszik, hogy ez már inkább kóma, Cody és Gina nem tehetnek érte semmit. Sidney az események sűrűjűben meg tudta nézni az emléket, de rajta áll, hogy mennyit oszt meg belőle a többiekkel, de ha el akarnak menni az Asasi által adott címre, lehet, hogy érdemes ha a többieknek is szólnak.

//Határidő: Árp 25. Egy karival lehet jönni a mesére!//


Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-09, 12:05



Morticia & Sidney



Chris kérdésére határozottan megrázom a fejemet. Nem mondom, hogy én ismerem az edzőt feltétlenül a legjobban, de talán azért ez akár fedheti is az igazságot és akkor arról az emlékről még nem beszéltem senkinek, amit nekem adott, hogy akkor nézhetem csak meg, ha vele történik valami. Részben ez is az oka, hogy még a szokásosnál is komolyabban veszem ezt az egészet. Közben én is előtúrok papírpénzt, hogy odaadjam Titának és elvégezhesse a bűbájt.
- Nem, biztosan nem akart trónt örökölni. Ha jól tudom Dumbledore állást ajánlott neki, ha vége a versenysorozatnak és szerintem fontolgatta, hogy elfogadja. Nem is értem miért nem mondott le nyilvánosan a trónról és akkor nem zavarna senkit. - húzom el a számat, hiszen számomra ez lenne a kézenfekvő megoldás. Egyszerűen lemond a jogáról a trónra és átadja a következőnek és akkor már úgy ölik le egymást a hatalomért, ahogy csak akarják, ahhoz nekünk már semmi közünk nem lenne. Helyette a döntő előtt nyomozunk, és ki tudja milyen bajba keveredünk ennyi sötét alak és kérdés között. Egyáltalán nem szimpatikus nekem ez a furgon lehetőség sem, miután Morticiával újfent elváltam kicsit a csapattól.
A tündérrel sokra nem jutunk, de mivel a többiektől eltávolodtunk megkocogtatom Morticia vállát és az állammal a pincérek sora felé intek. - Ott megpróbálhatnánk bejutni. - ha benne van, akkor besorolok és közben előveszem a pénzt, amit Tita megjelölt nekünk a bűbájjal. Apró betűkkel karcolom fel rá egy a táskámból előtúrt tollal címszavakban a lényeget. Még jó eséllyel a szemkotakt meg lehet a többiekkel, de ha odaszaladgálnánk most, talán elveszítenénk az esélyt, hogy bejussunk pincérnőként. Elena a tündér testében van. Oldalt megpróbálunk bejutni pincérnőként. Azzal vissza is gyűröm gyorsan a pénzt, hogy ne keltsünk feltűnést, hátha sikerül itt bejutni. Egyszerűen nem tetszik, hogy abban az őrült mészárosban kellene megbíznunk. Ha sikerülne esetleg bejutnunk, akkor megpróbálunk majd úgyis elszakadni a többi pincérnő jelölttől, vagy ha muszáj akkor követni őket és felvenni a munkaruhát, de minél előbb szabad utat kapni, hogy körülnézzünk.


©
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-08, 16:38




A VMS & Lizzy





- Nem hiszem –  csóválom meg a fejem határozottan Eileen kérdése hallatán. - Még egyszer se említette, hogy egy királyi családból származna, ráadásul edzőként dolgozik. Szerintem ilyen korban már az utódlásra kellene felkészülnie.
Ami az igazat illeti, személy szerint imádok felvágni a családfámmal, természetesen az Ollivander-ág révén, ez pedig még inkább igaz lenne, ha esetleg egy királyi családból származnék. Tudom, mindenki más, van, aki szerényebb, de ha Stansson edző tényleg igényt formált volna a trónra, akkor nem kellett volna már olvasnunk róla valahol? Nem, bujkált a nyilvánosság elől és nem kereste a felhajtást. Ez nem jellemző arra, aki uralkodó szeretne lenni.
- A közjó érdekében vállalom – emelem fel a kezem Cody javaslata hallatán, majd átveszek tőle egy érmét. Még kész szerencse, hogy hord magánál, hiszen nálam elég ritkán lapul pénz. Általában nem szokásom úgy vásárolgatni, hogy nem tervezem meg előre. A gondolataimba mélyedve forgatom az ujjaim között, miközben Tita a Prométheusz-bűbájt ismerteti velünk. Tök jó, máris tanultam valamit. - Nem tudom, hogy ez nálunk működne-e, szóval maradjon az érme. Csak nem vagyunk annyira fafejek, hogy elhagyjuk.
Születésem óta sebezhetetlen vagyok, de igazság szerint nem gyakran tettem ki magam szándékosan sérüléseknek. Egyrészt azért, mert a vele járó fájdalmat ugyanúgy érzem, másrészt pedig azért, mert a szüleim aligha örültek volna a dolognak. Egy dolog olvasni arról, hogy a gyermekednek elvileg kevés baja eshet, de megint másik dolog azt látni, ahogy megég vagy komolyabban megsérül. Érthető hát, hogy nem sűrűn áll szándékukban átélni ezt a tapasztalatot.
- A következő trónörökös a sorban Mej Stansson – szólalok meg, amint felbukkan a nő neve a pergamenen. Semmit se mond számomra a név, habár talán van itt olyasvalaki, aki némileg többet tudhat róla. Az egy dolog, hogy én nem vagyok otthon az ilyesmiben, de mások még bőven lehetnek tájékozottabbak is. - Nyilván az edző testvére – teszem azért még hozzá a nyilvánvalót. Az írás alapján neki még nincs semmi baja, szóval simán elrendelhette ő is, hogy tegyék el a bátyját láb alól. Elvégre, az edző bármikor meggondolhatja magát a trónnal kapcsolatban, szóval állandó veszélyforrás.
Kissé tűnődve pillantok az oldalsó bejáratra, ahol a pincér egyenruhákat osztogatják. Semmi kedvem azonban italokat felszolgálni és újságíró sem vagyok, szóval csak a teherautó maradt, ahova Sidney-t és Eileent fel is intik. Ráadásul, a teherautó azon az úton áll, ami a hegyekbe vezet és az általunk megtalált kulcs is azt az irányt jelzi.
- Fel kell lógnunk –  tátogom Dany felé, de mivel az én szemem nem kék, kiesek a szórásból. Nem adom azonban ennyire könnyen magam, hiszen fiatal vagyok, szőke és sokak szerint csinos is. Egyszóval, a kék szemeken kívül minden más adottsággal rendelkezem. Hátat fordítok a csoportnak, majd egy gyors bűbájt szórok a szememre, valami egyszerűt, amit még átváltoztatástanon vettünk annak idején. Igaz, hogy csak állatok szemén alkalmaztuk, de talán sikerülhet. Pár pillanat múltán már vissza is fordulok, elvileg kék szemekkel. Mivel nincs nálam tükör, nem tudom ellenőrizni, hogy sikerült-e a dolog. Ha időközben nem állít meg senki, akkor megindulok hát a férfi felé, majd megszólalok: - Elnézést uram, de én is oda tartok. Felenged? -  bökök fejemmel a plató irányába. Úgy tűnik, a lányok közül én lennék a legfiatalabb, de tizenöt vagyok, simán hihető hát, hogy valaki engem rendelt meg pont. Különben is, hazudni bárki tud a korát illetően...

[/b][/color][/i]


Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-07, 14:19



A rettegés foka



Sidney jól gondokolkozik, Cody ötlete bevállhat, ha valahogy mint sötét varázsló felhívja magára a figyelmet, netán sajtós felhajtást rendez, mert ha igazak a pletykák, a háttérben ez egy sötét varázsló találkozó is egyben. A kivetítőkön már látszik, hogy lent vannak a vörös szőnyegek, elkezdődnek a kapunyitások, de olyan nagy a tömeg, hogy ha nem maradnak szorosan egymás mellett, el fognak sodródni. Sidnemy megpillant egy oldalsó bejáratot, ahol fiatalok állnak sorba, és kapják meg a pincér egyenruhákat, ott esetleg lehet próbálkozni, láthatóan semmi ellenőrzés nincs, hiszen ki akarna ingyen dolgozni? Azért bent számonkérhetik őket? Sidney persze elsőre Morticát követi, aki megszólítja a tündért, aki kedvesen oldalra dönti a fejét. – Sajnálom kedvesem, nem emlékszem rátok, biztosan összekeversz valakivel. – Feleli hárítóan, de a két lány egyértelműen felismeri, Elena hangja van. Vélhetően a tündér egykori rivális, akinek a testében Elena most újáéledt, hőseink pedig asszisztáltak hozzá. Azt tudták, hogy Elena haldoklik, de ezt az akadályt a játékosok segítségével leküzdötte. Mindenesetre gyorsan eltűnik a tömegben, nem tudják követni, de készül valamire, az tuti! Sidney így már nem tudja, hogy merre lehet a francia csapatkapitány sem, de egyre több ismerős arc a közelben, itt valami tényleg globális készül.


Lizzy úgy fest többet is kisajtol a pergamenes családfából, mint azt irva volt (bár az ötlet értékelendő, és elfogadható), így Stansson neve valóban pisklákol, míg egy másik Stansson örökös, Mej Stansson, ő lehet a kínai származású húg. Daniel sikeresen varázsol, a kulcs szinte irányjelzőként mutatja meg a lyukat, amibe illik. Hát jó messze lehet, a városon kívül, a magasodó hegyekbe mutat a jel. Vajon érdemes lelépni, és követni, vagy így pont hogy kimaradnak az eseményekből? Tita meg tudja csinálni a galleonos sms küldőt, papírra vagy tenyérre ez nem túl szerencsés, de Hermi variját könnyedén le lehet utánozni, és érdemes is, úgyhogy van annyi aprójuk, hogy ez megoldott legyen. Viszont amint a lány kiejti a nevén, hogy sajtós, két fekete fickó széles mosollyal invitálgatja szintén oldalra, közel a pincérekhez, hogy menjen csak be ott, de a lánynak azért az újságíró szimata jelzi, hogy itt valami nincs rendben, tehát ha be is megy, talán érdemes nem az első sorokban maradnia, hanem nagyon hátul meglapulnia, főleg, ha készül valami..

Cody ötletelén elindulva, Chris távüzen Annabelle-nek, és amíg Titával kiosztják a galleonokat, meg is jön a válasz üzi. „tűnjetek onnan ti hülyék, azonnal! Merénylet készül! Valakit meg akarnak ölni, ne ártsátok bele magatokat! Nincs jobb dolgotok?”. Úgy tűnik a nőnek most van kapacitása segíteni, főleg, hogy tudja, hogy Elizabeth és Gillan is Christopherrel van, ha előbbi most éppen seggáztat a medencénél. Eilent a nagy nézelődés közepette, nagy puszikat dobálva egy sárga köpenyeket halmokban a kezében tartó arab fejkendős fickó odainti magához. – Kékszemű, te vagy az! Téged is fizetnek az urak fent, ugye? Parancsolj. – Ad át egy sárga köpenyt, és lenyit neki szintén egy teherautó platót, hogy ha a lány úgy dönt, hogy felveszi a köpenyt, felszállhat. A teherautón már van már csinos, kékszemű, európai lány. Nyilvánvalóan éjszakai pillangók. Aztán meglátja a közelben Sidneyt is a vakító kék szemével, és mintha beleillene a profilba. Itt valami gazdag illető valami prostis bulit rendez, és az arabok buknak a kékszemű csinos lányokra. De hogy hova is tart a teherautó? Mivel Daniel még látótávolságban van, azon az úton áll, amely a hegyekbe vezet.


//A határidő: : júni 17//



Vissza az elejére Go down
Christopher Graves
Reveal your secrets
Christopher Graves
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-05, 21:34



Átoktörés & Chris
Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni. De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!

Nem igazán örülnek az ötletnek, hogy vállaljam fel a sötétség hercege címet, meglovagolva a dolgokat, amik a versenyszámok alatt történtek, de hát én se örülök, jó? Ha muszáj, akkor muszáj, és Sidney-n látszik, hogy ő mindent megtesz az edzőért, és el is várja tőlünk ugyanezt. És igazából tényleg megérdemli a fickó, hogy felgöngyölítsük ezt az egészet, akármennyire vagyok olyan kis szőke, hogy a legkevésbé sem értem a rokoni szálakat. Inkább belemerülök a környezetembe, a fegyvereket vélhetően szétosztották, és látom a sajtóskocsikat és a divatbemutatót, szóval… Vannak opcióink. - Értettem. Megtudjuk, hogy mitől esett össze, hogy hogyan csinálhatjuk vissza, és leleplezük az atyaúristentis, ha az utunkba áll. - válaszolom Sidney-nek, és még futtában a vállára is teszem a kezem, hogy gyorsan megszorítsam. Nem kell attól aggódnom, hogy fájdalmat okozok a túl erős szorítással gondolom egy sebezhetetlennek, de azért nyilván nem ropogtatós a mozdulat. Amikor Tita rám pillant én egy icipicit se neheztelek rá, egyáltalán nem éreztem gáznak, de néhány pillanat múlva lehet megbánom a lazaságomat, mert csúnyán el akarja gáncsolni az ötletem.- Jó, de na, mi mással szambázhatnék be, ha nem azzal, amiről ismernek? - kérdezek vissza, és Cody-ban támaszra lelek, meg nem is. Nem igazán gondoltam bele, hogy mi lehet az egész hozadéka, ez a világ másik felén vagyunk, nem tudom elképzelni, hogy emiatt a Roxfortban máshogy kezeljenek, mert olyan oltári híres leszek egy nap alatt. Ha megoldjuk az ügyet majd valahogy kimosakszom. Ha meg nem, akkor nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam, itt mindenki tudja, hogy milyen vagyok, és ha valaki beskatulyáz, akkor úgy kell neki. - Nem lesz semmi baj. Nem vagyok nebántsvirág, csak eljátszom, hogy uralom a sötétséget és máris lesz akkora tekintélyem, hogy keblükre öleljenek. Főleg, ha a sajtós kocsiknál alkotunk valamit. - biccentek arra, miközben Morticia már kvázi bele is veti magát a szétválásba, és ez azt jelenti, hogy Sidney-t is elvesztettük, mert ők csak együtt mozognak, de addigra, ha minden igaz mindenkinél van olyan üzengetős kisbigyó. Az ereklyékben nem vagyok otthon, de nagyon remélem, hogy az a kulcs nem egy konyhaszekrényhez tartozik, hanem valami hasznosat találtak, mert a puskák mennyiségéből ítélve minden létező infóra szükségünk van.
- Megpróbálok még egy szálat megmozgatni, hátha. - mondom még, és vadul elkezdek agyalni, hogy hogyan is próbálhatnám meg felvenni a kapcsolatot Annabelle-lel ilyen szűkös időkerettel. Minden esetre én három utat látok a bejutásra, ad1 kiharcoljuk, hogy meghívottak legyünk, ad2 használjuk a seggfejeket, akikben lényegében senki se bízik, de Morticiának és Sidney-nek bonyodalmas közös múltja van velük, ad3 a csinipofik, mint mondjuk Dany vagy Lizzy beslisszan a divatbemutatóra modellként. És én egyelőre az első opció mellett teszem le a voksom. Ha lehet Annabelle segítségét kérve, ha nem, akkor maradunk annál, hogy betámadjuk a sajtós kocsikat.

// Valami mágikus levél Annabelle-nek, ha lehet kontaktom hozzá, ami azt tartalmazza, hogy szükségem van a segítségére, be kell jutnunk az edzőbáért és hogy nagyon hálás lennék, ha segítene. Lekötelezne.
Vagy, az egyszerűség kedvéért felhívja telón meg dobálózik sms-ekkel. Very Happy //






Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.
De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-05, 19:23


Eileen szavain a szuperhős komplexussal kapcsolatban elgondolkozom.
- Ahhoz kéne egy nemezis is nem..? - teszem fel a kérdést már már szórakozottan, aztán hamar kapcsolok, hogy erre a kérdéskörre most nem kéne többet szánni. Majd kivizsgáltatom magamat miután vissza értünk és mindenki rendben van.
A bűvölt géppuskákra, automatikusan mozdul a kezem a bal kulcscsontom felé. Igaz, hogy az nem géppuska volt, de egyszer már lepuffantottak... A mozdulat viszont elhal és vissza is ejtem a kezem.
Chris kérdésére határozottan bólintok. - Amúgy is már egy ideje terveztem. - igaz, hogy nem olyan visszhanggal amit itt kaphat. De már mindegy. Valahol meglep, hogy Chris elő akarja venni a sötétség hercegét, valahol meg egyáltalán nem. Elég elszántnak tűnik.
Tita szavaira viszont eltűnődöm. Hozzám is eljutott, meg láttam is a gyengélkedőn, hogy milyen állapotban volt Chirs és mennyire megviselte minden. Végül egyszerűen csak annyit mondok.
- Ezekkel a "szerepekkel", egyfelől morálisan terhelő lesz valószínűleg. Dee.. -kelletlenül vállat vonok, túl sok választásunk nincs, ha be akarunk jutni és nem egy kupacban. - Talán pozitív hozadéka is lesz. És nem csak az orvosi papírokon.. - aztán Danyék is elő kerülnek. A családfás sztorira már szinte meg sem lepődöm.
Ha a banyát meg akarjuk találni, akkor nem tudunk kimaradni ebből az egész szarból. Pillanatra felmerül bennem, hogy mekkora pofára esés lesz, ha ott sem lesz... Nem nem ki van zárva!
- Tita... Mit gondolsz, ha mint sajtós, te hívod fel ránk a figyelmet, az mennyire necces, illetve neked segíthet-e bármit? - teszem fel a kérdést, bár csak egy kósza gondoldat, nyilván megoldható a bele vonása nélkül is, ha Tita passzolja, de hátha neki is könnyebb. Fogalmam sincs. A pénzes megoldás nagyon találó!
Bár nem vagyok benne biztos, hogy fontot elfogadnak egy varázslócsalád trónutódlási ceremóniáján, de talán jobb is mintha érme lenne...
- Talán a papírpénz, vagy az érme jobb, mint a kezünk. Nem az a baj, hogy nem bírnánk ki a fájdalmat, de váratlan helyzetben egy váratlan fájdalom, nem biztos, hogy szerencsés, főleg ha még vérzik is netán. Lizzyvel és Sindeyvel pedig le kéne tesztelni, hogy működik-e egyáltalán. Lehet nekik meg sem jelenne. - én lényegében állást foglaltam a papír és a fém pénz megrongálása mellett. És én is elő szedek némi pénzt, noha nálam csak érmék vannak. De abból legalább annyi amennyien vagyunk. Átadom őket ha még kellenek.
Eileen kérdésére, igazából Sidre nézve válaszolok. - Az első beszélgetésemből vele, nekem az jött le, hogy jövőképe sem volt nagyon a verseny végénél távolabbi... Aztán mégis talált valamit ami miatt ő is küzd, most is. És tuti, hogy az nem a trón. - de ez persze csak az én véleményem. Valószínűleg lesz ettől kézenfekvőbb válasz is.



 

I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-05, 11:38




VMS & Eileen

Lassan kezd összeállni a kép, ahogy sorra jönnek az ötletek a belógással kapcsolatban. Szerencsére több opció is akad, így tudunk miből csemegézni, de a végleges döntésbe aztán nem szólok bele. A cél a lényeg, ráadásul minden verziónak megvan a maga kockázata az előnye mellett...
Tita ötlete jónak tűnik a kommunikálásról, így el is kezdem feltúrni a zsebeimet, hátha akad nálam pénz. Elvétve van néhány érmém, ami a varázslópénzt illeti, de pár mugli bankó is akad nálam, ami bár értékre nem túl sok, ez most úgysem lényeg. - Megfelel? - kérdem előhúzva azt a néhány fontot. - Bár nem elég mindenkinek. De csak egy kicsit kell kiegészíteni, ha van még valakinél, vagy esetleg  ha páronként mennénk... - vázolom fel a mennyiséget, aztán attól függően, hogy a többieknek is jó-e így, átadom a lánynak, hogy intézze a varázslatot. Ha nem, akkor marad a tenyér, ennyi áldozat belefér.
Közben felbukkan a páros, akik eddig nem voltak velünk, ami azért elég pozitívum ebben a helyzetben. A sztori, amit Lizzy elmond a trónutódlásról, eléggé megfelel annak, amire eddig lehetett gyanakodni, de azért a konkrétumok kissé meglepnek. Francba ezzel a hülye trónutódlásos balhéval...
- Vajon akar az edző egyáltalán király lenni? - kérdem, mivel nem éppen tudom elképzelni a trónon, annak ellenére sem, hogy a családfa egyértelműen azt mutatja. Tőle ezt nem tudjuk megkérdezni per pillanat, sajnos, addig pedig saját kútfőből kell valahogy kitalálnunk. Ezzel kissé átalakulna a helyzet, kvázi kiderülne, hogy ok nélkül akarják eltenni láb alól. Bár kétlem, hogy ha ezzel csak így előállnánk, azt bárki is elhinné... ettől mindenképp bonyolultabb lehet felgöngyölíteni az ügyet és megmenteni.
A keresőbűbájt támogatom, biztosan van valami jelentősége a kulcsnak. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy minden részletet érdemes átvizsgálni.







Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-04, 21:46




Többiek & Tita


- A viselkedéséből kiindulva nem indokolatlan. Egy hülye picsának tűnik. - fintorgok Codyra, jelezve ezzel is, hogy osztozom az utálatában. Az nem jut most eszembe, hogy vélaság lehet a dologban, meg hogy elgondolkoztam azon mégis miért nem gerjedelmet érez iránta Cody, ha már ugye a vélabáj..  Inkább leakadok az események folyásában, s bár lenne kedvem tovább balhézni a kis szöszke maca orra előtt, inkább visszaveszek és a dolgunkra koncentrálok. Így is lehet, hogy ciki volt az egész. Futólag Chrisre pillantok, egy bocsi, ha gáz voltam pillantásnyira azért próbálom elkapni a tekintetét, de a továbbiakat majd inkább akkor beszélném meg vele, ha nem ebben a helyzetben vagyunk.
- Hivatalos roxforti tudósítóként vagyok jelen.. - előkapom a sajtós jelvényemet, amit még az egész VMS elején szereztem magamnak, s ami nem feltétlenül hivatalos, de komáztam ezzel flangálni, így nem éreztem olyan gáznak, hogy nem sportolóként jöttem a csapattal, s meglibbentem. - Úgy látom nagy esemény lesz, sajtóvisszhangos, bepróbálkozhatok vele én is bekerülni, s akkor így még kevesebbünknek kell beosonni. Ha Codyt meghívják, én bemehetek sajtósként, Sidney és Morticiát beviszi simán a húzottszemű, Chris meg a sötétség.. khm.. na ez mondjuk egy hülye ötlet, már ne is haragudj. - pillantok a szőke srácra. Nem nagyon fűlik hozzá a fogam, hogy hagyjam neki elővenni azt a szerepet megint, elég volt látni mennyire kifakadott volt miatta, amikor a gyengélkedőn meglátogattam. Persze nagyfiú, ő dönt egyedül, de én meg az a fajta vagyok, aki nem tud lakatot tenni a szájára.
Megrázom a fejem Eileen kérdésére. - Ami azt illeti, nem. - húzom el a számat aggodalmaskodón. Legalább mondjuk ketten tűntek el, ha együtt vennék az azért kisebb gázra és pánikra adhat okot.
Morticia felé bólintok. - Akárhogy is válunk szét, minimum párban kéne maradjunk. S ha már jelzés.. van nálatok bármilyen papírpénz? Ha rájuk eresztünk Próteusz-bűbájt, akármelyikünk tud üzenni vele, az üzenet mindenki bankóján megjelenik. Oké regényt nem lehet írni, de apró betűkkel ráfér pár dolog, több mint egy-egy érmére, szóval azért lenne jobb a papír alapú pénz. Vagy esetleg valami fecni? Tenyérre is lehetne, de az lehet hogy fájdalmas lenne, nem tudom. Mit szóltok?
Tenyérbe térni is lehet infót, de ez az üzenőnek mindenképp fájna, bár ha arra jutnak én simán bevállalom. A fájdalom legalább felhívja a figyelmet arra, hogy mindenki olvasson, s ne feledkezzen meg a dologról. Kérdés, hogy működne-e egyáltalán a Periculum. Ha sikerül megegyezzünk mire szórjam rá, én vállalom, hogy isibe’ el is végzem a varázslatokat mielőtt esetleg a sajtó felé próbálkoznék bármivel.
A trónutódlós kérdésbe egyelőre nem szólok bele, de nagyon figyelek arra mit mond Lizzy és Dany. S nekem a kulcsbűvölés ellen sincs semmi kifogásom a világon. Felőlem teheti Dany, amit tennie "kell".

//Periculum Próteusz-bűbáj Valamilyen utánzást hoz létre, akár tulajdonságét is. HP5 Hermione ezzel kezeli a hamis galleonokat, hogy azok jelezzék (az eredeti galleonokon a pénzt öntő kobold azonosító számának helyén) a DS következő találkozásának időpontját, ha Harry átírja a dátumot a saját érméjén. Felforrósodással is párosul, így jelezve az új időpont megjelenését, vagy annak változását. RAVASZ-szintű varázslat. - Próteusz egy átváltozásra képes görög mitológiai alak.





Vissza az elejére Go down
Morticia Maganti
Reveal your secrets
Morticia Maganti
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-04, 21:12


to: the team

- Mindannyiunkat, legalábbis, nem mondták, hogy nem – válaszolok Tita kérdésére. – Nekem sem tetszik a dolog, hogy ilyenekkel kell összeállni, de első sorban a bejutás a lényeg, bent meg már csak meg tudunk tőlük lépni és álcázni magunkat valahogy – pillantok Sidney-re. Tudom, hogy neki az a legfontosabb, hogy végre megtaláljuk azt a szemét nőt és megtörjön Stansson átka. Viszont Tita ötlete egész jónak tűnik. – Egyébként, jó, amit mondasz. Ha valahogy tudnánk kombinálni Cody ötletével, már ha biztos vagy az elhatározásban – a többiekre nézek, hogy ők mit szólnak. Nem akarok én dönteni, vagy főnököt játszani, de nem gondoltam volna, hogy egy ártatlannak tűnő verseny idáig fajul, de meg kell menteni az edzőt, és nem szabad késlekedni. A családfa is erre utalhat, valószínűleg azért került ilyen állapotba, hogy ne ő legyen a trónörökös, hanem más szerezze meg a pozíciót, vagy nem tudom. Sötét ügyek ezek, és ha tényleg arra készülnek, amit Chris mondott, akkor nagyon gyorsnak kell lennünk, hogy még a vérengzés előtt megszerezzük, amit akarunk. Dany kulcsa is egy jó nyom lehet, ha elvégzi a bűbájt és megtudjuk, mit nyit. – Na jól van, akkor van két út eddig, az egyik Cody-é, a másik a gyökér hentesék, viszont ki vannak plakátolva egy divatbemutató – mutatok körbe. – Esetleg még az is lehetne egy opció, hogy valakik ott próbálkoznak be – foglalom össze a lehetőségeket és vetek fel egy újat. – Viszont valamilyen módon jó lenne, ha tudnánk kommunikálni egymással, ha tényleg szétválunk – jegyzem meg Chris kérdését hallva, amire Sidney már válaszolt. Én nem vagyok annyira jó ereklyékben, de talán lesz pár ötletük azoknak, akik igen. Van még idő eldönteni, de ekkor meglátom a tömegben a tündért, akit felébresztettünk. – Azt hiszem, ő az – fordulok Sidney felé, majd még mielőtt elveszteném, el is indulok az irányába. Ha sikerül utolérni, megszólítom. – Elnézést, de nem önt ébresztettük fel pár hete egy erdőben egy hosszú álomból? – kérdezem kertelés nélkül.









Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-03, 17:11





Dany & a Királyi udvar
Lizzy kérdésére csak könnyeden vállat vonok.
- Sok őrült, fanatikus rajongó van. De igazad van. Valószerűtlen, hogy itt erről lenne szó. Inkább a királyi családon keresztül akarják magukhoz ragadni a hatalmat. Számtalan példa volt már rá a világtörténelemben. - persze ez is csak egy tipp, de lássuk be a politikai hatalom elég jó mozgatórugó lehet.
- Eddig nem. Nyilván meg volt az oka rá, hogy nem kötötte az orrunkra. - válaszolom meg a másik, az edző családfabeli szerepére vonatkozó kérdést is.
Aztán gyorsan dűlőre jutunk és vissza indulunk a többiekhez. Odaérve pedig hagyom, hogy Lizzy ragadja magához a szót, és avassa be a többieket a fejleményekről, miközben rákérdez, hogy mi miről maradtunk le? Feleslegesek tartom újra elismételni a kérdést, valaki majd úgy is válaszol. Ellenben még kiegészítem egy-két gondolattal a lány mondandóját.  
- Van a családfában egy Elena Volkics, szerintetek ő lehet az átkozódó banya, akibe botlottunk? Az edző nagyfaterja jókora kujon volt, az már biztos, és még rólunk olaszokról mondják, hogy szoknyapecérek vagyunk... - forgatom meg a szemem a második megállapításra. Nem titok, hogy mennyire nem vagyok oda a sztereotípiákért. Ellenben az első kérdés az, ami igazán fontos lehet a történetünkben, ha az az Elena tényleg, az akihez volt már szerencsétlenségünk.
Aztán körbepillantok, hogy van-e illetéktelen a közelben és megmutatom a többieknek a kulcsot.
- Mit gondoltok róla? Ott ahol kulcs van, zár is. Talán egy keresőbúbájjal megpróbálhatnánk kideríteni, hogy mihez tartozik? - vetem fel a többieknek is a korábbi ötletet. Ha úgy döntenek, akkor pedig pálcát húzok, és meg is próbálkozom vele, ha lebeszélnek, hogy egyenlőre hagyjuk, akkor csak gondosan el teszem ezt a nyomot, azaz tárgyat is.

//Keresőbűbáj:
Megmutatja, hogy egy tárgy vagy nyom, hova, vagy kihez tartozik. Jelen eseten a kulcs elvisz a zárhoz, amibe illik. //



ϟAz élet csapatjáték.ϟ




"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-06-01, 10:44




A VMS & Lizzy




- Rajonganak? - vonom fel a szemöldököm Dany légből kapott magyarázata után. - Hát persze, és ezt a rajongást hét lakat alatt őrzik – fut át egy könnyed fintor az arcomon, majd megcsóválom a fejem. - Nem, itt valami más állhat a háttérben. Talán konkrét személy miatt kell nekik a lista. Ha végigvezetjük, akkor nagy eséllyel az edző az, aki ténylegesen jogos trónörökös – bökök itt az ujjammal a férfi nevére. Nem mintha annyira kiigazodnék rajta, egyszerűen csak elég szépen ki van emelve a neve, mint egyetlen örökösé. - Te tudtál arról, hogy a királyi család tagja?
Mert én igazság szerint nem hallottam még róla, ami azt eredményezi, hogy maga Stansson sem tulajdonított túl sok jelentőséget ennek az egész ügynek. Ha annyira szeretne itt uralkodni, akkor aligha edzőként vett volna részt a VMS-en, helyette maradt volna abban az országban a családjával és felkészült volna a feladatára.
- Szerintem is inkább menjünk vissza a többiekhez, még mielőtt észreveszik, hogy valaki járt itt – helyeslek Dany ötletét hallva, miközben magamban azt latolgatom, hogy vajon van-e itt néma riasztó-bűbáj. Ha igen, akkor minden bizonnyal már tudnak arról, hogy itt vagyunk, hacsak Danynek nem sikerült kikapcsolnia. Az ékszer miatt esélyes, hogy jobban őrzik, mint a látszat, a családfa pedig... Mondjuk, ha ez a hivatalos, akkor csak ezen képesek követni azt, hogy ki él még a leszármazottak közül. A nevek állandóan váltakoznak, amint meghal valaki. Szerencsére, az edző neve még jelen van, habár néha-néha el-eltűnik egy pillanatra, ezzel is jelezve, hogy elég komoly a helyzet. Amint véglegesen eltűnik, új név kerül a helyére, nyilván azé, aki őt követné az öröklésben.
- Ezzel egyetértek – biccentek, miközben elindulunk a többiekhez, akik talán már mentek valamire az ügyben. Ők talán többet tudnak a kulcsról, legalábbis Cody tudásában bízok annyira, mint Danyében. Ez az ő asztaluk száz százalékig, szóval ebbe egyáltalán nem szeretnék belekontárkodni. A keresőbűbájt rájuk bízom, habár engem is kezd egyre jobban foglalkoztatni a dolog. Mindenesetre, a visszafelé úton is leginkább a pergament lesem, azt vizsgálva, hogy vajon Stansson neve rajta van-e még. Amint eltűnik onnan, reménytelen lesz az egész helyzet, hiszen nem lesz miért maradnunk. Csak reménykedni merek abban, hogy a gyógyítók jól végzik a dolgukat és mindent megtesznek érte.
- Hé, srácok, találtunk valami érdekeset – szólalok meg, amint visszaértünk a kis csapathoz. - Lemaradtunk valamiről? - pillantok azért még körbe az arcokon, hátha ők többet tudnak tőlünk. - Ezek az alakok szerintünk a trónra pályáznak – jelentem ki végül, miközben – már távolabb az eredeti helytől – előveszem a pergament, majd teljes terjedelmében szétnyitom. A vége a földet veri, amiből már látszik, hogy nem egy kis családról van szó. Rengeteg név, rengeteg mellékág, egyedül csak az edző neve van más színnel kiemelve. - Volt egy titkos kamra, ahol ezt a családfát és egy kulcsot őriztek. A papíron egy királyi család tagjainak nevei szerepelnek és a jelenlegi trónörökös Stansson edző – jelentem ki, miközben a folyton pislákoló nevére bökök a mutatóujjammal. - A jó hír az, hogy még életben van. A neve azért tűnik el folyton, mert az állapota bizonytalan. Amint új név kerül a helyére, az azt jelenti, hogy elvesztettük – nyelek egyet. - És az új név tulajdonosa lesz a következő trónörökös. Elég sok a lehetséges jelölt.
A többi név ismeretlen számomra, szóval nem is szentelek neki túlzott figyelmet. Különben is, az egyetlen fontos név még jelen van, ez a lényeg. Az ismeretlenek nem számítanak, ők nem érdekelnek. A lényeg az, hogy az edző neve ne tűnjön el végleg.

[/b][/color][/i]


Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-27, 14:13



Morticia & Sidney



Az a legrosszabb ebben az egészben, hogy már eleve ingerülten indultam el, de a túlzottan sok információ, lehetőség és felvetés nem különösebben segít, hogy lehiggadjak és megpróbáljam tiszta fejjel átgondolni az egészet. Van abban ráció, hogy ne mind menjünk be egyszerre, ahogyan abban is, hogy esetleg Cody ötlete beválhat, de hogy be tudnánk-e jutni a palotába csak úgy... azt hiszem annál azért jobban őrzik, főleg ha ennyire komoly trónöröklés van a háttérben. Viszont mégis miért ártottak volna az örökösök Stansonnak, ha ő nem is akarja vállalni ezt az egészet? Legalábbis nem tűnt úgy eddig egy pillanatig sem, hogy király akarna lenni, vagy tudom is én. Biztosan gond nélkül aláírna valamiféle papírt, hogy lemond a hercehurcáról, hiszen ha jól tudom felmerült, hogy a Roxfortba jönne edzeni talán a kviddics csapatot? Miért is akarna akkor uralkodni, főleg itt? Nem mondom, hogy lenézem az országot, de lássuk be, azért nem egy Anglia. Ezért van, hogy inkább csak hallgatom a többieket, hümmögök és próbálom feldolgozni a sok információt és ha Morticia szól, akkor biztosan én is észreveszem a tündért, hiszen még rajzunk is van róla, ami alapján megpróbáltuk megtalálni még a legutóbbi forduló előtt.
- Nem tudom, hogy be tudnánk-e lógni csak úgy titokban. Túlságosan őrzik a helyet, de talán egy trükk segíthet. - pillantok itt Cody-ra. Ha vállalja végülis meg lehet próbálni és talán meghívják és valaki bejuthat vele. Ha pedig nem, marad a beöltözősdi, vagy valami más módon esetleg megpróbálhatunk pincérek, vagy hasonlók szerepébe bújni. A francia csapatkapitányt is észreveszem a tömegben, ha esetleg beszélnék vele... nem tudom mennyire lenne rossz ötlet, ezért végül Chrisre fókuszálok, hiszen jogos a kérdése.
- Stanssonnak segítünk, ha ehhez arra van szükség, hogy leleplezzük a banyát, akkor úgy, de kutya kötelességünk mindent megtenni azért, hogy magához térjen, hiszen ő is sokat tett értünk igaz? - és ha ez kockázattal jár, akkor kockázattal jár. Egyelőre hát várok a többiekkel, ki kell találnunk, hogy mi legyen, de figyelem mit csinál a francia csapatkapitány és a tündért is szemmel tartom. Ha esetleg Morticia úgy döntene, hogy odamenne hozzá bármilyen céllal is, akkor vele tartok.


©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-25, 10:52



A rettegés foka



Többen valami globál átverésre gyanakodnak, ami lehetséges, mert ez az ügy már kezd teljesen szövevényes lenni. Hiába szerezték meg a hentesék segítségével a bejutást, Sidney vérfarkas szimata valami teljesen mást orront, meg hát rengeteg sötét mágiával találkozott a tanulmányai során, hogy tudja, nem biztos, hogy nyerő lenne besétálni a palotába. Ezt a hírt hozza végülis Lizzy és Daniel is, és amikor a hentes házától már messzebb vannak, meg tudják nézni a családfát is, és azt kell tudni, hogy Stansson nagyapja nagy kujon volt, számtalan nővel élt kapcsolatban, és itt nem a házasság számít, vannak örökösei, ráadásul még ő maga is él, magát a dél-afrikai válogatottat irányítja, igaz nem ő a Király, hanem Stansson nagyanyja a királynő. Csak Stansson apja volt a közös gyermek, illetve Stanssonnak van egy huga, de Stansson lenne a törvényes örökös, viszont mert Stansson apja viszont még egy másik lánnyal is kavart, így van Armand huga félig távolkeleti, kínai. Ezen belül a nagyapa rengeteg felé kavart, vannak mellékágak, mint Lauren anyja, így akár Lauren is pályázhat arra, hogy királynő legyen, de egy harmadik utóldlási ág is van, egy ukrán nő, egy bizonyos Elena Volkics. Ő lenne a banya? Az egykori öregasszony, aki összetörte a családot az átokkal, kiderült, hogy ő Stansson nagyanyjának a távolra szakadt unokatestvére, tehát ő maga is szóba jöhet. Mindenesetre amikor már kimennek, és Chris a távolba nézve látja, hogy az arabok már készülődnek, Sidney is sejti, hogy valahogy máshogy kéne közbelépni, mert ott lesz Fokváros krémje, és a henteses álca nem éppen a legjobb módszer, hogy ha itt véres mészárlásra készülődnek. Cody ötlete jónak tűnhet, de azt már az egész városban látni, hogy csomó sajtós kocsi indul a kastély felé, és mindenhol ki van plakátolva, hogy divatbemutató lesz hamarosan, mielőtt az utódlási kérdésekről szó lenne. Egy élő közvezítés látható a város számos kivetítőjén, hogy már rakosgatják le a Vörös szőnyegeket, és hamarosan érkeznek a hírességek is, akik pl a VMS miatt vannak itt. Morticia megpillantja a tömegben érkező nőt, aki az a tündér lehetett, akit Elena fel akart felteni. Sidney viszont a francia ikert, mert a mexikói srácot, akit Chris vert agyon. Mintha minden kezdene egyre zavarosabb lenni, nem lehet tudni, hogy ki mit akar. Chris viszont a közelben észreveszi, hogy a furgon eltűnt, de hamarosan kezdődik a divatbemutató. Lehet, hogy Cody fel tudja magára hívni a figyelmet, hiszen a város teljes sajtója itt van.


//A határidő: : június 5//



Vissza az elejére Go down
Christopher Graves
Reveal your secrets
Christopher Graves
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-22, 22:21



Átoktörés & Chris
Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni. De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!

Nem vagyok az a véres vendettát tartó gyerek, szóval nem szakad ki belőlem egy rosszindulatú nevetés, amikor Lauren adja a hülyét és a vadállatja még számon is kéri, pedig a pökhendi nevetésére válasz lehetne, hogy én voltam az első, akit a lány kinézett, és csak azután fordult hozzá, hogy velem semmi se sikerült. Szerencsére az a fajta vagyok, aki az ilyesmiken felülemelkedik és elengedi, kár is rajta rugózni, mert Charlie angyalai akcióznak.
Gyorsan kipenderítenek minket, én pedig mielőtt mindenki szétszéledne, vagy eldöntené, hogy mi legyen, azért megosztom velük, amit a familiárisomra kapcsolódva láttam.
- A nagy esemény vélhetően inkább vérfürdő lesz, az egyik furgonban bűvölt géppuskák tucatjait rejtették el, és már be is vitték a palota területére. - osztom meg a többiekkel, de szigorúan csak akkor, amikor már kint vagyunk. Nem érdekel, hogy mit és miért néztek el az angyalok nekik, de velem háromból kettő brutálisan bunkó volt, szóval nem érdemlik meg az infót.
- Szerintem is esélytelen majdnem tizen belógni, de biztos vagy benne, hogy ez a jó alkalom, hogy felfedd magad? - kérdezem Cody-tól mellé sorolva, kicsit összeráncolva a homlokom, aztán ha igent bólint, akkor továbbfűzöm a gondolatát, és persze Titáét is, aki szintén azt pedzegette, hogy nem fűlik a foga ahhoz, hogy úgy ugráljunk, ahogy az a dísztelen társaság fütyül. - Ha az egész hátterében valami alvilági hacacáré van, és te előveszed a Martimor nevet, akkor talán belőlem is könnyen kitelik a sötétség hercege szerep azok után, amik a pályán történtek. Ha elválunk, akkor talán bejuthatnánk a saját presztizsünkből, vagy… van még valaki, akihez tanácsért fordulhatnánk. Nem kell mindannyiunknak ezekhez csapódni. - csacsogom én is, már jóval szószátyárabbul, mint az idegenek házában. Na nem azért, mert megszeppentem, csak azért, mert nem voltam éppen szívesen látva - lásd, első másodpercben földhöz vágtak.
- Na jó, ki menne be hogyan? Egy, kettő, három… - kezdek el számolni mindenki kobakján végigmutatva, míg el nem jutok arra a kérdésre, mint Eileen is. - Ó, az istenit. Valahol az épület körül bóklásztak, amikor bementünk, utánanézek a dolognak. - mondom, és szó szerint néhány pislogással újra a Vándorsólyomomra váltok, akit a puskák után azonnal visszahívtam, hátha az épületegyüttes környékén, ahol állunk, észreveszi Lizzy-t vagy Dany-t, és tud nekik vijjogni, hogy tessék visszajönni.
Azt pedig, hogy máshoz fordulnék, komolyan gondoltam, és egészen pontosan, ha azzal nem sikerült nevet szereznem, hogy a Mexikóit földhöz csaptam és az oroszok ellen azt a... valamilyen energiát szabadítottam fel, akkor talán Annabelle és a kapcsolatai segíthetnek. Azt mondta szívesen segít...
- Csak, ha elválnak útjaink, mondjátok el lányok egészen pontosan, hogy mit vártok ettől az egésztől, a banyát megtalálni, aki átkozott, a másikat, akit felébresztettünk, vagy valami halál mást, ami megmentheti Stanssont? Csak, hogy tisztázzuk, mielőtt besétálunk és addig kóválygunk, míg szitává nem lőnek minket.

// Familiáris képesség, Lélekállat. //







Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.
De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!
Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-22, 14:40




VMS & Eileen

Egész könnyen túllépnek azon, hogy nem csatlakozom az őrült bagázsukhoz, így végül lépek, amint lehet, és lassan senki más sem marad ott közülünk. Nem szolgált túl sokkal ez a kis közjáték, jó eséllyel ha nem futunk össze velük, akkor is bejutottunk volna valahogyan. Igazán nagylelkű, hogy jelmezt ajánlanak a bejutáshoz, de van egy olyan érzésem, hogy a vásári mutatványosok kapcsán elő fog kerülni az elcseszett humoruk valahogyan. Pff.
- A fél csapat beosonhat teljesen titokban is - vetem fel Tita ötletét továbbszőve, ha mégis túl sokan lennénk majd mindannyian. - Szétnézhetünk a környéken, hátha árulnak valahol láthatatlanná tévő köpenyeket, vagy néhányunkat átbűbájolhatjuk egy kicsit, hogy ne legyünk egészen felismerhetők. - Százfűlé főzetre már egész biztos nincs idő, ha tökéletes hatást szeretnénk, de egy kicsit bele tudunk nyúlni a dolgokba varázslattal, még ha nem is metamorfmágus-szinten; kérdés, hogy az úgy működne-e, vagy ugyanott vagyunk, mintha a saját személyazonosságunkat használnánk.
Cody ötlete sem rossz, de ránézve elég kockázatos, ha most hirtelen előáll ezzel. - Ez elég hatásosnak hangzik, de... egyben szuperhős-szindrómásnak is - mondom. Nem lebeszélni akarom, de elég drasztikus lépés, azt meg kell hagyni.
Közben pedig körbetekintek, vissza a ház felé, amit már eléggé elhagytunk. Páran mintha hiányoznának köreinkből, azóta nem láttam őket, hogy egyáltalán ideértünk.
- Látta valaki Lizzyt és Danyt, mióta idejöttünk? - bukik ki belőlem a kérdés. Megfordul a fejemben, hogy ahova kószáltak, ott összefuthattak valakikkel a hentes csapatából, és ki tudja, hogy őket ilyen lazán elengedik-e akkor, mint minket, de lehet, hogy csak túlaggódom a helyzetet.







Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-21, 22:07


Oké azt hiszem egy kissé sokkol amit megtapasztalok, de hamar oda jutok, hogy nem. Ebből nem kérek, jobb nekem enélkül a konfliktus és enélkül az érzés nélkül. Megkapjuk az elbocsájtást, de megyek én magamtól is. Lauren annyira sötét, hogy szó szerint fellélegzem, mikor megfelelő távolságba kerülök tőle.
A lányok után megyek. És röptében csatlakozom az elhangzottakhoz, noha majd csak miután kivártam a soromat, senkinek nem szólok a mondandójába.
- Soha életemben nem éreztem ilyen indokolatlan utálatot senki iránt... Eh.. Mindegy. Amúgy nem. - válaszolok még Titának így utólag. - Elvileg az egyik csapattaggal volt akkor még... - innentől viszont mindenkinek címzem a mondandómat. - Én személy szerint, tényleg külön mennék... Valahogyan. - megszólalt a gay-panic.. meg minden más. Széttárom a kezeimet és elmondom mire gondoltam, miután mindenki kijött és csatlakozott.
- A sajtó, folyamatosan Stansson, meg az ügyei után koslat. Arra gondoltam, a sötét mágus találkozósdival lehet lehetne valamit kezdeni. Egy kisebb személyes sajtóbotrány, ami mondjuk Stanssonról is eltereli a figyelmet pont bele férne fél hatig... - nyilván csak akkor beszélek ezekről, ha a házból teljesen kijöttünk és kicsit távolabb is kerültünk. Nem azért, mert olyan rohadt nagy titok lenne, csak mit tudjam én, ki mit hallhat belőle. Némi torokköszörüléssel mondom ki végül.
- Lenne mit kiteregetnem. Talán lesz aki emlékszik a Martimor névre. Amúgy is ideje lenne vissza vennem... Ha mégse emlékeznének.. max pofára esek, de egy próbát megérhet. - egyenlőre mondjuk pont nem úgy festek mint valami sötét mágusdinasztia utolsó pulyája... De ami késik nem múlik. - Ha viszont beválik, lennék olyan pofátlan és bepróbálkoznék azzal, hogy meghívassam magamat, meg aki még velem tartana... Mit gondoltok? - érzem, hogy bent rekedt a levegőm és elönt egy szívszorongatós idegesség. Egész életemben úgy terveztem, csak egy lényegtelen kis hátteres maradok. Békés, névtelenségben. Egészen eddig mindent tönkre tett, amikor kiderült ki vagyok. De a VMS előtt történt jó pár személyes ügy ami miatt, pont elegem lett a nevem elöli menekvésből.
Talán most végre hasznát is vehetem annak aki vagyok a nevem alapján!



 

I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-21, 20:54




Többiek & Tita


Kissé értetlenül meredek Codyra.
- A pasija? Mármint ez a macskajancsi itt? - célzok az időközben előkeveredő "hentesre", de aztán nem sok időnk van ezen témázni, mert megindul a lökdösődés és megered a nyelvem is.
Legszívesebben közölném a csajjal, hogy az ő orrát törölgetném mondjuk egy méretes péklapáttal vagy egy bedugaszoló átokkal, de inkább nagyvonalú leszek és szóra sem méltatom, csak megeresztve egy mosolyt Chris felé Laurent faképnél hagyom, hogy Sidney után eredhessek. Amúgy is utálom a hülye libákat, nem szívesen időzöm a társaságukban, és egyébként merem remélni, hogy se Cody se Chris nem akar soká maradni ebben az unintelligens fertőben.
Eldarálok mindent Sidnek, amit láttam, s közben a minket beérő Morticia szavait is magamba iszom.
- Mármint mindannyiunkat várnak, ahányan itt felvonultunk, vagy limitálták a jelentkezők számát? És egyáltalán mit értetek akciózás alatt? Kissé olyan, mintha cserébe a bebocsátásért le akarnák törni a szarvainkat, ami nyilvánvalóan feltételezi, hogy valami bűzlik abban, ami ezen a rendezvényen történni fog. Mit gondoltok arról, hogyha csak a csapat egy része jön vissza úgy tenni, mint aki részt vesz a "játékukban", s a többiek máshogy osonnak be? Akkor lehet takarózni azzal, hogy ti akiket bejuttattak nem is akcióztatok, de közben meg testületileg mégis csurran-cseppen valami tevékenység, ami nem malmozás, ahogy ők szeretnék? - kérdezem a lányokat újabb ötlettel állva elő. Nem vagyok én vezéregyéniség, de az agyam sokat kattog, s úgy vélem ez az a helyzet, amikor nyugodtan elmondhatom nekik, hogy mi az ami a fejemben jár.





Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-18, 22:45





Dany & a Királyi udvar
Egy kis szemforgatással, de mosolyogva lendülök túl a fülembe kiabálás eseményén. Nem vagyok az a fajta aki mellre szívja a dolgokat, viszont valahogy az az érzetem, itt jobb lenne csendesebbnek lenni. Nem szeretném valami váratlan helyzetben találni magam, ahol is idegenek faggatnak, hogy mit keresünk ott, ahol semmi keresnivalónk. Mondjuk jogosan.
- Nyugi. Mindig óvatos vagyok. - villantok egy mosolyt a lányra. Majd nekiállok a kamra bejáratának felnyitásának. Amit pedig odabent találunk elég érdekes.  
- Ezek nagyon jó kérdések. Talán csak rajonganak a királyi családért. Vagy még inkább ők akarnak következő uralkodót választani. Kevesen tudják, de a történelem szerint a világ legveszélyesebb helyei közé tartoznak a királyi paloták. Sosem tudhatod, hogy ki akar a hátadon felkapaszkodva még több hatalomhoz jutni. - vonok vállat. Ez csak egy teória. Majd meglátjuk mennyire lesz igazam, vagy sem.
Inkább a smaragd kulcsra koncentrálok, és sikeresen hatástalanítom az átokcsapdát. Nem lenne túl jó csukló nélkül. Így magamhoz veszem a kulcsot. Majd elindulok kifelé a kamrából. Nem lenne értelme tovább itt időzni.
- Gina büszke lehetne ránk. - kacsintok a lányra még, ahogy nézem, hogy elrakja a királyi családot ábrázoló pergament.
- Most viszont menjünk vissza a többiekhez, mielőtt feltűnne a hiányunk. Nézzük meg, ők mire jutottak. Ami a kulcsot illeti, nos meg lehetne próbálni egy keresőbűbájt. Ott ahol kulcs van, előbb-utóbb lesz kulcslyuk is. A kérdés, inkább, hogy mihez vezet. - gondolkodom el kicsit.
- A kereső bűbájjal viszont akkor próbálkoznék, ha a többieket is beavattuk. - vetem fel. Nevezzetek túl óvatoskodónak, de nem szívesen kezdenék nyomozgatni megfelelő hátvédek nélkül. Szeretném, ha legalább azt tudnák a többiek, hogy merre vagyunk, hogy baj esetén segíthessenek.
- Nyugi. Nem lesz bajom a kulcstól. Bízz bennem.- a kulcstól nem hinném, hogy bajom lehetne, szerintem azt már megéreztem volna. Ellenben a kulcs ellopása miatt még lehetnek gondjaink. Ez pedig nem tetszik egy cseppet sem, de innen már nincs mitt tenni. Benne vagyunk nyakig.
Szóval jelenleg határozott célom a többieket is beavatni a hmm.. talált kulcs rejtélyébe, amit alkalom adódik rá.



ϟAz élet csapatjáték.ϟ




"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-18, 17:29



zold.png

A VMS & Lizzy

WarmFaintGnatcatcher-size_restricted.gif



- Bocsi, nem láttalak – vigyorgok a srácra, noha legszívesebben már tuszkolnám a kis rejtett valami felé, hogy minél hamarabb megtudjuk, mi is rejlik az általam felfedezett üregben. Holttestek? Nem, ez elég morbid gondolat, de a körülményeket tekintve igenis számolnunk kell ezzel a lehetőséggel is. Hát ha még tudnám, hogy mit tett az a fickó, aki a szőke nővel volt! Az tuti, hogy kérdőre vontam volna a többieket azt illetően, hogy egy ilyen alakot miért hagynak futni.
- Számítok rád – kacsintok a fiú felé, sejtettem én, hogy rá számíthatok ebben a helyzetben. - De csak óvatosan – teszem még hozzá kissé aggódva, hiszen ki tudja, milyen csapdák várnak rá, amint beteszi a kezét oda. Talán mégis jobb lenne valaki mást is idehívni, habár fogalmam sincs arról, ki olyan szakértő, hogy itt lenne a helye. Az egyetlen lehetséges verzió még csupán Cody, de ő is Dany-vel egy szinten van ilyen téren, úgyhogy jóformán mindegy, melyikük fedezi fel a helyet.
Biztos távolból figyelem, ahogy a varázslatokkal próbálkozik, miközben magamban azért rimánkodom, hogy nehogy valami halálos csapdába fusson közben. Látszólag elég óvatos, habár értek már balesetek másokat is, akik hozzá hasonlóan körültekintőek voltak. Hatalmas kő esik le a szívemről, amikor végre sikeresen kinyitja a kamrát, majd odalépek mellé és óvatosan belesek. Elvégre, lehetnek még itt más csapdák is.
- Nem vagyok szakértő, de ez minek nekik? - teszem fel a kérdést, ami elsőként felötlik bennem. Hozzá hasonlóan én se vagyok jártas a királyi családok családfáiban, főleg nem az afrikai kontinensen, hiszen leginkább a sajátom köt le. - És miért kell rejtegetni?
Hiszen csak egy ártalmatlan családfa, semmi több. Minek hát neki titkos rejtek? A smaragdot még megértem, de ez... A királyi vérvonalból származó emberek általában kirakatban élik az életüket, remek példa erre a mugliknál a brit királyi család. Nyilván Afrikában is ugyanez lehet a helyzet.
- Mindenesetre, ezt is vigyük magunkkal – szólalok meg, miközben kikapom a pergament az eddigi rejtekéből. Ez az egész már csak azért is érdekes, mert az edző neve is szerepel rajta. - És az a kulcs? - bökök fejemmel kérdőn a Dany kezében tartott kulcs felé. - Nem tudod kideríteni, hova való?
Talán van rá valamilyen trükk, nem tudom. Mindenesetre, egy pillanatig elidőzik rajta a tekintetem, majd megszólalok:  - Ne nagyon fogdosd puszta kézzel. Mi van akkor, ha ezt is megátkozták?

zold2.png
Vissza az elejére Go down
Sidney Smallwood
Reveal your secrets
Sidney Smallwood
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-16, 14:47



Morticia & Sidney



Úgy érzem, hogy muszáj csinálnom valamit és az, hogy most itt várakozunk és mindenféle közjátéknak vagyunk tanúi nagyon nem tetszik, ezért is lépek le még az előtt, hogy a hentes végül is egy fokkal megenyhülne irányunkba. Na nem mintha jelenlegi zaklatott állapotomban úgy gondolnám, hogy rá vagyunk szorulva. Úgy tett, mintha csak szívességet kellene tennie nekünk, amikor mi ugyanúgy lebuktathatjuk őt. Vér tapad a kezéhez és az a lány, akit sikerült megmenteni simán vallhat ellene, ahogyan mi is, hogy megpróbált végezni velünk. Nem hiszem, hogy jól járna vele, ha ellenségek lennénk. Tita ér végül utol, majd nem sokkal később Morticia is.
- Egyetértek, eszem ágában sincs addig várni és csak ücsörögni. Úgy tettek mintha ők mozgatnák a szálakat, minket pedig megtűrnek, közben lebuktathatjuk az egész bagázst, ha akarjuk! És ebben is van ráció, lehet, hogy ők mérgezték meg az edzőt. - bólogatok Tita irányába, bár mint tudjuk ott az átok, amit elvileg az a nőszemély mért rá, de ki tudja, hogy nincs-e még más is ennek az egész trónutódlás dolognak a hátterében. Nem akarok csak várakozni, amíg nem segítenek nekünk, miközben ki tudja, hogy nem próbálnak-e majd átverni.
- Körül kellene nézni szerintem is, ki tudja, hogy nem rejtegetnek-e valamit. - én is úgy vélem, hogy vissza kellene mennünk, pedig nem tömegesen újfent, akár csak hárman, hiszen én egyáltalán nem bízom bennük. A fickó, akinek bejön Morticia láthatóan segíteni akart, de ki tudja, hogy ez tényleg így van-e.


©
Vissza az elejére Go down
Morticia Maganti
Reveal your secrets
Morticia Maganti
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-16, 13:57


to: the team

Dany varázslata remélem, hogy sikerül, mindenképp kockázatos lenne csak úgy bevinni magunkkal, de hátrahagyni sem lehet. Örülök neki, hogy megpróbálta az álcázást, a semminél biztosan többet érünk el vele. A házban odabent nagyon elszabadulnak az indulatok, és kezdem bánni, hogy ennyi mindenkit beavattunk, mert kialakult egy óriási balhé egy kis semmiség miatt, és ha nem toppanna be a japán fickó, szerintem lőttek volna az egész akciónak és kereshettünk volna más megoldást. Mikor Sidney a távozása előtt rámnéz, egy kis biccentéssel jelzem neki, hogy mindjárt megyek én is. Csak elképzelni tudom, mi zajlik benne. Én is ideges vagyok az edző miatt, de én másképp, nem ismerem annyira. Szerencsére a hentes hallgat Asasira, és elveszi a hangszert. Mégis lesz módunk a könnyebb úton bejutni, amennyiben nem szúrjuk el. – Itt leszünk – jegyzem meg a fickónak, majd Asasi felé fordulok. – Köszönöm, ha nem jössz, valószínűleg fölösleges lett volna ez az egész – mutatok körbe. Még mindig nem tudom hova tenni a pasi segítőkészségét, de határozottan nagyobb a bizalmam az irányába, mint legutóbb. Eddig legalábbis minden úgy történt, ahogy mondta. Elköszönök tőle, majd Sidney után sietek, látom, hogy Tita is vele van. – Sikerült, elfogadták az ajándékot, és bevisznek minket – avatom be a lányokat. – Fél hatra vissza kell mennünk, jelmezben kell bejutni az udvarba, de ha akciózunk, akkor lebuktatnak minket, és őszintén szólva kétségeim vannak a többiekkel kapcsolatban, mert már így elég nagy balhét csaptak – jegyzem meg halkan, de tudom, hogy nem hagyhatjuk ki őket, mert nem tudnánk csak ketten megcsinálni. – Fél hatig még sok idő van, de talán jobb, ha nem megyünk messzire. Sőt, az lenne a legjobb, ha a ház közelében maradnánk, ha netán valami gyanús dologra vagy az átverésünkre készülnének – javaslom, ha a többiek utolérnek minket, vagy ha nem, akkor csak a két lánynak.










Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-15, 14:06



A rettegés foka




A helyzet kezd egy kicsit eldurvulni, talán Morticia japán hódolója sem gondolt bele, hogy ha két csapat egymásnak feszül a pályán kívül, abból nem sok jó fog kisülni. Most éppen egymást csapkodják a földhöz, Lauren bár kedves, és segítőkész volt velük sokáig, de most azért nehezen türtőzteti magát, hiszen betörtek hozzájuk, felelősségre vonják, és még abba is beleugatnak, hogy milyen volt a párválasztása. – Azt majd eldöntöm én, hogy kire bukok, bocs. Mi nem működött volna? – Néz értetlenkedve Chrisre, a büszkesége nem engedi, hogy bevallja, hogy talán valami történthetett volna, csak éppen Chris nem igazán lépett, így hát ő meg tovább. Egy véla nem fog senkinek könyörögni!  Eileen szavaira megvonja a vállát amolyan „te tudod” flegmasággal. A hentes viszont felkacag, mulattatja a dolog, karba is fonja a kezét. – Ez a nyikhaj egyáltalán felmerült? És te meg az orrát törölgeted? – Kérdezi magabiztosan Titától, aki éppen Christ segíti fel, Codyra csak rálegyint. – Egyetlen szerencséten, hogy Asasi ajánlott be, különben mehetnének innen a jó francba. Boldogulunk nélkületek, sőt, csak útban lennétek, de tekintve, hogy a csapatkapitányotok a múltkor szemet húnyt, ezért az ajándékért cserébe, nos legyen. Este hatkor indul a bál, de fél hatkor legyetek itt, kaptok jelmezeket, vásári mutatványosnak fogunk titeket álcázni. De ha feltűnösködtök, vagy beleköptök a levesünkbe, mi buktatunk le titeket. És most tipli. Ott az ajtó. – Morran rájuk, kivéve Morticia kezéből a becsomagolt hangszert, amit most meg se néz. Asasi lép a vámpír elé, miközben a francia iker csk és a mexikói srác a hentes és Lauren nyomában bemennek egy hátsó szobában. – Sajnálom Morticia-chan, ő ilyen. Remélem még találkozunk. Addig is, mély hódolatom. – Szó szerint meghajol a lány felé, de még megvárja, hogy kimennek. Chris lélekállata körberöpül, már nagyban folynak az előkészületek, de amit észrevehet, hogy egy divatbemutatót akarnak tartani egy nagyteremben, viszont a palota előtti teremben arab fejfendős, napszemüveges alakok egy furgonban mágiával megbűvölt géppuskákat raknak össze. Itt valami durva leszámolás készül!
Lizzy és Dany a rejtekajtót nézegeti, utóbbi sikeresen átlátja a varázscsapdát, s tudja, hogy hol kell benyúlni, hogy az ne kapja le a csuklóját, mint valami fűrész. Meg kell nyomni belül egy gombot, mire az átokcsapda hatástalan lesz, s a zár kipattan, feltárva előttük a smaragd kulcsot, amit immár el tudnak venni, de ez csupán egy kamra volt, beljebb nem vezet már.


//A határidő: : május 23//



Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-13, 13:38




VMS & Eileen

A hentes jelenlététől ugyan futkos a gerincemen a hideg, legszívesebben nekiesnék, csak a józan eszem nem engedi. Pedig határozottan megérdemelné a múltkori után, és ki tudja, hány korábbi versenyző halála szárad a lelkén... a nője például biztos nem, ha ilyen lazán kezeli, és még azon sem akad ki különösebben, hogy Christ csak így egy mozdulattal a földre teremti.
Felvont szemöldökkel hallgatom a francia lány mondanivalóját, és közben az jár a fejemben, hogy mégis mi van ezzel a versennyel, hogy ennyi őrültet összehozott egy rakásra. A zsák meg a folt... legalábbis az elmúlt percek alapján ezt sikerült leszűrnöm.
- De hozzátok sem - felelem Laurennek egy fintorral. - Egyébként sem tudom, honnan veszed, hogy ne tartoznék ide - motyogom magamnak, miközben hátrébb lépek és elhúzom a karomat, engem ő csak ne tapizzon. Lehet, hogy később jöttem, de ez nem jogosítja fel őket arra, hogy úgy érezzék, csak úgy behúzhatnak ebbe a baromságba. Kisebb gondom is nagyobb annál, hogy ki lesz a királynő.
Ha nem tartanak szóval tovább, akkor inkább nem is bonyolódok bele nagyon a beszélgetésbe, és a távozókhoz csatlakozom. Csak húzzunk el innen, menjünk az udvarba, egy időre bőven elegem lett a kattos társaságból, akik ráadásul egyre többen jelennek meg itt.







Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-11, 17:42





Dany & a Királyi udvar
Nem igazán van ínyemre ez a kaland, és nagyjából semmi, ami itt folyik a háttérben. Még ha enyhén szólva nem értek mindent. Viszont Morticia ötlete a medál másolattal kapcsolatban is olyan rossz. Egy kis mosolyra húzódnak az ajkaim, ahogy a mardekáros lány, majd Cody felé pillantok, és pálcát húzok.
Reményeim szerint a kombinált bűbáj, amit elmormolok a tárgyra egyrészt álcázza a medált, és most egy közönséges homokorás  medálnak fog tűnni a külső szemlélő számára, másrészt a varázslat árnyékolja a mágikus kisugárzását is. Ha sikerrel járok. Ezt követően a nyakamba akasztom a medált, és gondosan elrejtem a pólóm alatt. Nem fogom elővenni, és felhívni rá a figyelmet amíg nem muszáj. Ha meg valaki illetéktelen kérdezne rá esetleg, akkor legfeljebb azt mondom majd, hogy közönséges homokóra medál, amit a barátnőmtől kaptam, mert oda vagyok az ilyesmikért. Ez nem is lenne olyan nagy, vagy hihetetlen hazugság.
Aztán, amikor elérjük a feltételezett címet, akkor én Lizzyhez csatlakozom inkább, semmint hogy felesleges sokadikként toporogjak az ajtóban.
S lám, úgy fest találunk valami érdekeset. Legalábbis Lizzy próbálkozása nem hiábavaló. Bár, hogy ez mennyire szerencsés, vagy szerencsétlen fordulat, arra még nem mernék fogadni.
- Auu... Az utca végén nem hallották elég tisztán. - jegyzem meg, mert amikor Lizzy a nevem kiáltja addigra már majdnem közvetlen mögötte vagyok.
- Hát, ismerek pár ereklyevadász trükköt. - mosolyodom el. Tényleg sokat vagyok felsőbb éves ereklyevadászokkal, mint Sera, és Sidney, és hosszan sorolhatnám. Ragadt rám mellettük ez-az. Nem utolsó sorban pedig én is erre a szakra készülök, nem ártanak az előtanulmányok.
Szóval meglátjuk mire emlékszem, és pálcát húzok. Előbb egy óvatos feltáró varázzsal próbálkozom, majd egy bonyolultabb zártörő varázzsal, ami reményeim szerint felnyitja a rejtekajtót.
Majd, ha felnyílik az ajtó előre megyek, és ha minden biztonságos, akkor magamhoz intem Lizzyt, és kissé oldalasan állok meg, hogy a lány is mindent tökéletesen lásson.

- Mit gondolsz? - súgom oda csendesen a lánynak a kérdést. Tényleg érdekel a véleménye, bár én is jó vagyok a családfa kutatásban. Sőt, ez az egyik hobbim. Bár eddig nem nagyon foglalkoztam a Dél-Afrikai királyi családdal, vagy kifejezetten az edző családfájával, ami úgy fest hiba volt. Főként, mert ebből az tűnik ki, hogy a kettő egy és ugyanaz. Roppant érdekes. Elidőznék még itt, de inkább a smaragd kulcsra terelődik a tekintetem. Ráadásul talán ideje lenne ismét csatlakozni a többiekhez, mielőtt feltűnne a hiányunk.  
Így a képességemmel rákoncentrálok, hogy védi-e valami mágikus csapda a kulcsot, ha nem, akkor hirtelen ötlettől vezérelve magamhoz veszem, és  azon agyalok, hol láttam már ilyet, és vajon mit nyithat? 

//Relikviamester:
Megérzi az átkokat, csapdákat egy-egy tárgyon. //



ϟAz élet csapatjáték.ϟ




"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-11, 16:54




A VMS & Lizzy




- Pedig szóltam neki, hogy nem jó ötlet jönnie – sóhajtok egyet kissé rosszallóan, hiszen még a VMS előtt érthetően Gilly tudtára adtam, hogy ez nem csak szurkolásból fog állni. A verseny teljes mértékben veszélyes, ezt a tudtunkra is hozták még azelőtt, hogy elindultunk volna. Volt, aki nem vette komolyan és akadt olyan is, aki azt hitte, a szervezők csak túloznak. Nekem szerencsém van a képességemmel, de a nővérem nagy eséllyel minden egyes számot végig aggódott, ez pedig elég rendesen kikezdhette az idegeit.
A szemem sarkából észreveszem, hogy Dany utánam jött, de nem koptatom le, hiszen több szem többet lát, ráadásul, ő két évvel idősebb is nálam, szóval van esély arra, hogy tud néhány komolyabb varázslatot is, ami hasznunkra lehet. És ha mindezek mellett még bajba is kerülnék, legalább nem leszek egyedül, ami kifejezetten hasznos is tud lenni. Ketten együtt csak kiagyalunk majd valamit, ha erre kerülne a sor.
- Valami nyomnak kell lennie valahol – szólalok meg tanácstalanul némi nézelődés után. A pálcám vége világít, melyet az időközben elmotyogott Lumosnak köszönhetek, noha sokat nem érek vele. A fűben semmi se hever, szóval talán nem ártana csatlakoznunk a többiekhez. Ez az egész zsákutca, nem más. - Esetleg titkos ajtó vagy valamiféle lejárat a fűben... Tudod, mint azokban a filmekben.
Dany mugli származású, szóval nagy eséllyel nyilván sejti, milyen filmekről beszélhetek. Aranyvérű vagyok ugyan, de nemrég sikerült beszereznem egy tévét és filmeket is valami mágikus ócskaság piacon. Azóta rá vagyok kattanva és otthon csak azt nézem. Lassan már enni se járok le, jóformán a szobámban élek, ami még inkább rombolja az amúgy is ingatag szociális kapcsolataimat.
- Alohomora! - szólalok meg, majd találomra a fal egyik pontjára mutatok a pálcámmal, de semmi. Ha van itt egy csapóajtó vagy hasonló holmi, akkor nagy eséllyel nem védik különösebb zárbűbájok, hiszen már önmagában rejtett, szóval ezzel talán szerencsénk is lehet. - Csak rámutatok egy random pontra és hátha – szólalok meg magyarázatképpen. - Ártani nem ártok vele és ha nincs rajta komolyabb bűbáj, akkor sikerrel is járhatunk, nem igaz?
Lehet, az egész ötletem hülyeség és semmi logika sincs benne, de sokkal jobb, mint arra várni, hogy mindezt majd a többiek megoldják. Mindenki más benyomult a házikóba, amit már csak azért sem tartok jó ötletnek, mert mind egy helyen lennénk. Sokkal könnyebb szétszórva nyomozni és az esetleges társaikat is észrevenni. Persze, csak abban az esetben, ha ők azok, akiket keresünk.
- Alohomora! - mutatok rá a nagyjából harmincadik random pontra, ami ugyan nem jár sikerrel, de a bűbáj lepattan valamiről, szóval nagy eséllyel egy védőbűbájra akadhattam. Közelebb lépek hát a falhoz és megkopogtatom. Üreges. - Dany! - kiáltom el magam, hogy a fiú akkor is meghallja, ha kissé távolabb nézelődne. - Azt hiszem, találtam valamit...
Egyelőre nem próbálkozom semmi mással, hiszen nem sok olyan varázslatot ismerek, ami feltárna egy ilyen helyet, de Dany nagyobb eséllyel boldogul majd vele. Már csak abból is kiindulva, hogy a medállal kapcsolatban is voltak észrevételei.
- Az Alohomora lepattant róla és belül üreges, szóval lehet itt valami – magyarázom, amint mellém ér. - De nyilván egy másik varázslat is védi, ez szerintem a te szakterületed – adom át számára a lehetőséget. Nem lenne szerencsés ezzel nekem próbálkoznom, hiszen nem sok komolyabb zárvarázslatot ismerek, Dany viszont talán tud egyet s mást az ilyen rejtekekről.


Vissza az elejére Go down
Christopher Graves
Reveal your secrets
Christopher Graves
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty2020-05-11, 12:04



Átoktörés & Chris
Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni. De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!

Jól is kezdődik a közös akciózás, amikor Morticia és én már szépen szavak nélkül le is dumáljuk, hogy innentől maradunk olyan viszonyban, mint eddig, ignorálva egymást. Nem vagyok a skatulyák híve, de olyan Mardekár klisé az a lány, én pedig mondhatjuk, hogy tipikus Griffendéles, hogy talán nem csoda, hogy az elmúlt X nap alatt jó ha két szót váltottunk. Inkább beszéltem Cody-val, Titával, Sidney-vel, Lizzy-vel, Gilly-vel, Tommal, hm, igen, majdnem mindenki mással, míg ő egyedül Sidney-vel nyomult.
Ahhoz képest, hogy Sidney Lauren pasijával akart beszélni és azért lökte fel a szőkét, a fazon eléggé könnyedén átsétál rajta és elkapja a csuklómat és a földhöz vág.
- Aú,  a kezem. - nyögöm csak egy cseppnyit kifigurázva és eltúlozva a helyzetet, miközben feltápászkodom Tita segítségével. A férfi büszkeségem egy jó nagy kamu, simán elfogadom a segítségét, de kicsit meglepődöm, hogy a páros milyen vehemenciával kel a védelmemre. - Kösz. - pillantok Titára, aztán Codyra, kicsit meglepetten, és nagyon is elérzékenyülve, hiszen valahogy így képzelem az igazi támogatást. Azért én se maradok néma, bár ha mondjuk akármim kificamodott megvárom, míg a doki ellát a reikijével, csak aztán szólalok meg.
- Hát, nem csoda, hogy közöttünk soha nem működött volna,  ha neked ilyen vadállat kell. - vonom meg a vállamat Laurenre nézve, totál őszintén, még a lesajnálást se nagyon lehet kihallani a hangomból, maximum beleképzelni, ha nagyon hülyék. Már pedig úgy tűnik, hogy nem nagy IQ betyárok.
Lényegében nincs mit csinálnom, pattogni fixen nem fogok, így is már sokan sok mindent beszélnek, ráadásul úgy tűnik, hogy csak a nőket nézik emberszámba, Morticia és Sidney a főszereplő, és Eileenre meg rácuppan Lauren a pasija orra előtt. Várjunk, mi? Engem a földhöz csapott, mert nem hagytam elesni a nőjét, de amikor az fogdos egy másik lányt, az tök oké? Csak nézek, mint borjú az újkapura, mert gyanítom, ha rákérdeznék csak egy még klisésebb választ hallanék arról, hogy lány-lánnyal nem megcsalás, ha nézheti. Idióta barom.
Úgy tűnik, hogy matriarchális társadalomban élünk, szóval először átfut a fejemen, hogy csak kivárok és semmit se csinálok, csak nézelődök a szobában/házban, annyira, hogy ne vágjanak még egyszer földhöz a semmiért, mert gondolom ha nyitott ajtónál balhézunk az is felkelti az utca figyelmét és a vadállat panaszkodott arra, hogy nem akar figyelmet.
Esetleg míg senki se figyel, ami elég valószínű, a Vándorsolymomat megröptetem az egész királyi udvar vagy mi felett és körbenézek, hogy ott mi folyik.

// Familiáris képesség, Lélekállat. //







Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.
De mindig jön egy másik verseny, amit meg lehet nyerni, és meg is kell!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: VMS a királyi udvarban   VMS a királyi udvarban - Page 4 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» A Királyi Botaknikus Kertek - Kew Gardens

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol :: Varázslók Mágikus Sportja-
Ugrás: