ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 15:41-kor
Darren Morgenstern


Ma 06:27-kor
Viggo Hagen


Tegnap 22:08-kor
Simonetta Atkinson


2024-04-24, 23:05
Nina Rae Smith


2024-04-24, 22:39
Seraphine McCaine


2024-04-24, 19:40
Adrien Meyers


2024-04-24, 15:55
Sandrin Delight


2024-04-24, 11:36
Seraphine McCaine


2024-04-24, 10:29
Seraphine McCaine


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Megan Smith
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Kalandmester
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_lcapBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_voting_barBűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70668 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 50 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 3 Bots

Joyce Brekinridge


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Katherine Benedict
Reveal your secrets
Katherine Benedict
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2017-01-10, 14:54




Egy kis szakkör

avagy bűbájtan felső fokon
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kissé viharos az érkezésem, de ezen Flitwick már láthatóan meg se lepődik, ő már megszokta, hogy esetemben azért bőven akadnak efféle jelenetek, így aztán hamar elfordulnak rólunk a vizsgálódó tekintetek, főleg mert láthatóan nem történt komolyabb baj sem.
- Oh igen, jól vagyok. Szerencsére nem volt nálam semmi... forró és kiönthető. - zavartan vakarom meg a tarkómat, amitől persze csak még kócosabb lesz a fejemen virító lobonc, na de ez most egy bűbájtan szakkör, nem pedig divat bemutató, mint tudjuk.
- Ez egy remek ötlet! - azonnal le is dobom a taláromat a legközelebbi székre, így kevesebb esély van rá, hogy gondot okozok és csak lelkesen bólogatok Allie szavaira, hiszen én is láttam már őt a klubhelyiségben, sőt emlékszem rá szeptemberben a beosztó ceremóniáról is, hiszen mindig igyekszem az új elsősöket megjegyezni, azokat legalábbis, akik hozzánk kerülnek, hiszen velük mégis csak utána is napi szinten összefutunk a klubhelyiségben, ezért érdemes tudni a nevüket, vagy legalábbis egy részüknek. Az övét most már tuti, hogy meg fogom jegyezni.
- Csodás! Én is benne vagyok! - lelkesen csapom össze a kacsóimat, mázli, hogy a pálca egyelőre még nincs bennük, mert abból megint csak baj lenne, de hát a lelkesedés nagy úr és bennem abból sosem volt hiány.
- Igen! Ez nekem is tetszik! Párbajoztassuk a könyveket! És láttam egy olyat is a klubhelyiségben az egyik iker csinálta, Fred vagy George... gőzöm sincs melyikük, hogy a pennája leírta azt, amire gondolt! Olyat mikor tanulunk? - milyen jó kis lehetőség lenne órákon akár így beszélgetni valakivel. Nem kell még csak cédulát sem csúsztatni a másik asztalára, csak simán rá gondolsz, amit mondani akarsz neki, a pennája pedig azt kezdi el írni, de persze vicces is lehet, ha valakit így próbálsz megakadályozni abban, hogy leírja a tananyagot. Jó persze csak bizonyos keretek között, mert mondjuk Piton óráján ilyesmit tuti, hogy nem mernék megkockáztatni, annyira még én se vagyok bátor. Nem attól félek, hogy büntető munkát kapok, inkább a gyilkos tekintetétől. Tuti, hogy volt már olyan diák, aki egyszerűen szörnyet halt a pillantásától, csak az ilyesmit nem kötik a diákok orrára, a szülőkére meg főleg nem.


♫ Be lettél oltva ♫ ϟ Kinézet ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Avalon Marlow
Reveal your secrets
Avalon Marlow
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2016-12-23, 22:04


Hajpántjának használt nyakkendője valamennyire elcsúszott a nagy sietségben, úgyhogy kikandikálni látszanak a fülei, amit egy gyors mozdulattal helyre is hoz, mialatt megszólítja a szőke hugrabugos lányt. Még épp a textilt igazgatják vékony ujjacskái, amikor váratlan esemény történik: megérkezik háztársa, akinek sikerült egy látványos belépővel beesni az órára. Miután látja, hogy nem törte össze magát senki huncutul vigyorogni kezd, egyet-kettőt harap a bal hüvelykujjának körmén, majd leereszti a karját. Saját talárja ujját is felemeli, hogy megnézze rá mennyire bő, és bizony egyetértően kell bólintson, hogy valóban balesetveszélyes. Ha Madam Malkin nem hajtott volna fel az ujjából, még bájitaltanon is belelógna az üstbe az eredeti darab, ami aztán pláne balesetveszélyes lenne.
- Le is vehetnénk.
Állapítja meg, majd így is tesz. Ledobja a legelső szabad székre a talárját meg a táskáját, hogy semelyik se zavarja majd a gyakorlás közben. Bárcsak a kusza gondolatait is lepakolhatná valamelyik székre, és akkor talán még koncentrálni is tudna a pálcamozdulatra.
Visszaugrál Sasha mellé addigra, mire Kathie is összeszedi magát, ő is odalép hozzá.
- Szia, Ailie vagyok. Láttalak már klubhelyiségben.
Egy gyors „ühü”-vel reagál arra kérdésre, hogy még jobb lehet Bűbájtanból, majd amikor végre el tudják kezdeni a foglalkozást kissé oldalra döntött fejjel hallgatja a lány mondandóját. Áh, csak ő fogja tanítani, jól eltalálta! Ó, de érdekes lesz majd harmadikosnak lenni. Az már majdnem az RBF előtti év! Ú, ő mindenképp kiválót akar majd legalább 3-4 tárgyból. Mondjuk ahhoz lehet többet kéne már most tanulni.
- Te tanulsz már most az RBF-re?
Kíváncsiskodik teljesen random.  Pislog két nagyot. Avalon, már megint nem figyelsz! Csihadj, most elsős vagy, Bűbájtanozol. Pálcájával játszva toporog egy picit, szégyelli, hogy már most az óra elején teljesen másról hablatyol itt.
- Jaj, hát a Bűbájtan meg én… amúgy nem olyan rossz. Lehetne rosszabb is. A varázsigéket tudom ám. Csak a pálcamozdulatokat keverem össze néha. Tudood, hogy jobbraa, meg balraa, meg most csavarod. A huss és pöccösök mennek!
Magyarázza a kezében lévő pálcájával össze meg vissza suhintgatva bemutatva, hogy miről beszél, a végén széles vigyorral egy színházias szünetet tartva.  Erre azért büszke. Azt mondjuk nem tette hozzá, hogy nem is figyel, amikor gyakorolni kéne meg végigdumálja az órát, úgyhogy emiatt is akadnak hiányosságai, de ez a kis apróság csak nem fog feltűnni senkinek. Ugyan, hát megy az valamennyire.
- Úúú, harmadikos bűbájok!
Csapja össze izgatottan a tenyerét, amitől a pálcája odacsípi az ujjacskáját, így elmormol egy „au”-t is. Pirosodó mutatóujját dörzsölgetve figyeli, ahogy a könyvek magukat pakolják abc sorrendbe. Hogy_ez_ mekkora királysááág!
- Igenigenigen, harmadikosakat mutass!  Öhm.. kérlek. Tudjuk párbajoztatni a könyveket?
Kérdi bezsongott tekintettel. Az még nagyobb királyság lenne, ha a bűbájtan tankönyv (dehülyeszó) halottra püfölné a bájitaltanos könyvet.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2016-12-23, 07:51



Avalon, Kathrine & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Idegesen gyűrögetem a talárom szélét, miközben szétnézek a teremben. A felsőbb évesek láthatóan könnyedén boldogulnak a számomra még ismeretlen bűbájokkal, messziről legalábbis mindenképp úgy néz ki a dolog. Filtwick professzor jó tanár, igazán kedves, sosem kiabál, ha esetleg valami nem menne elsőre, emellett pedig a saját idejéből sem sajnál valamennyit arra szánni, hogy segítsen azoknak, akiknek kevésbé megy a dolog az óra keretein belül. Fogalmam sincs, belőlem milyen tanár is lesz erre a kis időre, ezen azonban nem sok időm van töprengeni, hiszen szinte abban a pillanatban lép elém egy pöttöm lány, az én szememben legalábbis mindenképp annak számít.
- Öhm.. - pont nyitnám a szám, hogy megválaszoljam a kérdést, amikor hirtelen hatalmas dörrenés hallatszik, majd hátulról nekem jön valami, én pedig némileg ijedten lépek egyet előre, egyenesen Avalon irányába. Elsőre valamiféle támadásra gondolok, ezért kissé rémülten, tágra nyílt szemmel pördülök meg a tengelyem körül, hogy szemügyre vegyem félelmem okát, amely nem más, mint egy másik kislány. Zilált ruháját látva sikerül levonnom magamban azt a következtetést, hogy ő minden gond okozója, így némileg aggódva szólalok meg: - Nem, nincs semmi baj, te jól vagy?
Ismerek pár embert, aki szinte vonza a balszerencsét, szerény személyemben is lakozik egy jó adag ügyetlenség, de amit ez a kislány művelt pár perccel ezelőtt... Mintha elátkozták volna szegénykét. Egyenesen úgy néz ki, mintha nemrég került volna ki élve egy halálos párbajból, ahol majdnem ő húzta a rövidebbet. A pöttöm professzor meg is fordul egy pillanatra, hogy szemügyre vegye a zaj forrását, amikor azonban észreveszi, hogy semmi komolyabb nem történt, fejét csóválva tér vissza magyarázni. Úgy tűnik, ennek a kislánynak a balszerencse a hobbija.
- Öhm, köszönöm? - kissé kérdőre sikeredik a válasznak szánt valami, amikor a kislány megdícséri a cípőmet, nem igazán tudom, mit kellene reagálnom ebben a helyzetben. Zavartan fordulok vissza Avalon irányába, majd megvárom, amíg Kathie is mellé lép, igazán nem szeretek úgy magyarázni, hogy valaki közben a hátam mögött álldogál. Amikor végre együtt a kis csapat, ismét megszólalok:
- Na, akkor újrakezdem. A nevem Sasha McCaine, a Hugrabug harmadikos tanulója vagyok. Filtwick professzor kért meg arra, hogy jöjjek el egy kis gyakorlást tartani.
Amikor Kathie kijelenti, hogy jó bűbájtanból, nagy kő esik le a szívemről. Már sokkal nagyobb könnyebbség számomra, hogy a lány nem fogja a nap folyamán felgyújtani a talárját, esetleg mások haját. Minden kezdet nehéz, ezt elismerem, de látva a kislány belépőjét... Mi lenne itt, ha ebben is ügyetlen lenne?
- És te, Ailie? - fordulok a másik tanítványomhoz. - Hogy állsz a bűbájtannal?
Nem ismerem egyik lányt sem, talán láttam már őket a folyosón, de nem rémlik a dolog. Filtwick professzor sem szokta más tanítványait dícsérgetni az óráin, úgyhogy nem igazán tudom, ki mennyire jó ebből a tantárgyból. Természetesen, van pár felsős, akit dícsérnek a folyosókon, hogy ezt meg azt a bűbájt hajtotta végre profi módon, de ennyiben ki is merül a hírverés.
- Mit szólnátok, ha kezdetnék mutatnék egy kis ízelítőt abból, hogy mit fogtok tanulni harmadikosan? - kacsintok a lányokra, majd előveszem a pálcám. Ez ugyan nem volt benne a dologban, de kell nekik egy kis desszert és akkor nagy eséllyel már sokkal szívesebben esnek neki a dolgoknak. A tőlünk nem messze álló könyvespolc irányába fordulok, felemelem a pálcám, lassú mozdulattal egy félkört írok le vele a levegőben, végül megszólalok:
- Descriptio!
Az ige végén a könyvek kiemelkednek a polcokról, majd egymást megelőzve száguldanak ide-oda, mintha semmiféle rendszer nem lenne köztük. Amikor azonban mindegyik helyet foglal ugyanazon a polcon, leeresztem a pálcám, majd megszólalok: - Ez egy rendszerező-bűbáj, ennek segítségével ABC-sorrendbe tudjátok állítani a köteteket. Nem egy nagy valami, de elég hasznos, ha át szeretnétek látni a polcotokat. Van valami konkrét bűbáj, amit szeretnétek gyakorolni? Ha elég jók vagytok, akkor át is ugorhatjuk a ti anyagotokat és mutathatok egy-két kisebb bűbájt a harmadikos tananyagból.
Persze, látatlanul nem fogom megtenni a dolgot, megvárom, amíg megmutatják, mit tudnak, és csak azután hadonászok a pálcámmal.
- Benne vagytok?
Sokkal izgalmasabb számukra is a dolog, ha tudják, hogy olyan varázslatokat is kipróbálhatnak, melyekhez eddig még semmi közük sem volt. Természetesen, igyekszem olyanokat választani, melyeket ők is végre tudnak hajtani, de ehhez mindenképp tudniuk kell az alapokat.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
Vissza az elejére Go down
Katherine Benedict
Reveal your secrets
Katherine Benedict
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2016-12-22, 12:04




Egy kis szakkör

avagy bűbájtan felső fokon
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vannak dolgok, amikből közismert tény, hogy rettentő béna vagyok, ilyen például a bájitaltan. Devan ugyan segít, de azért ő se mindenható, bármennyire is igyekszik meggyőzni róla, hogy Piton nem annyira veszélyes, mint amilyennek mutatja magát - ezt még a mai napig sem hiszem el természetesen - ettől még minden órán rettegek. Fura, hogy a bátyám Mardekáros, e tekintetben cseppet sem hasonlítunk egymásra, bár azt hiszem bennünk egyébként se sok közös van, na nem mintha ez engem akár csak egy kicsit is zavarna, hiszen ettől még a semmiből felbukkant bátyám, amit imádok még ha egy kicsit - sokkal - visszafogottabb is nálam, de talán ez a korral is jár, hiszen ő nem sokára kijárja a sulit, én pedig még épp hogy csak elkezdtem nem igaz?
És hogy miért vagyok itt, ha már amúgy is jó vagyok bűbájtanból? Hát azért, hogy még jobb legyek! Azt mondta Flitwick professzor, hogy jöhetek, mert talán ellesek pár jó kis bűbájt már előre a felsősöktől, szóval egy próbát mindenképpen megérhet és akkor jövőre még könnyebb dolgom lesz majd és azután is. Azért az jó érzés, hogy valamiben tényleg jó az ember. A suliban pl. sose ment a matek, amit nem is erőltettem, de remekül tanultam verseket, úgyhogy megtanultam már inkább abban kell domborítani, ami megy is, nem pedig azt erőltetni, amiben amúgy se vagy valami jó. Viszont van még valami, amiben nem vagyok profi, az pedig éppenséggel a... pontosság. Most is futva sikerül pillanatokkal a kezdés után beesnem, majdnem szó szerint a terembe, mert hogy a talárom ujja még el is akad a kilincsben, így a lendületnek hála nem sokon múlik, hogy vissza nem ránt. Végül sikerül megküzdeni vele, és persze lendül egy akkorát, hogy kb. akkor ütközöm bele Sasha hátába, amikor Avalon megáll előtte. A hajam előre özönlik az arcomba, amitől végképp alig látok és persze mivel magamat nem látom kívülről nem elég a kissé zilált külső, még a talárom is félre van gombolva a nyakánál egy gomb elcsúszással. Nem festhetek épp a legjobban. Komolyan kész csoda - Devon el se hitte -, hogy a pálcámat másfél év alatt még nem törtem el. Igazából... igaza van, szerintem is teljességgel hihetetlen.
- Öhm... sziasztok! Bocs, ugye nem léptem rá a sarkadra? Nem akartam, csak siettem és ez a talár... Még most se értem miért ilyen nagy az ujja. Ugye nem késtem sokat? Oh, nagyon szép a cipőd! - emelem végre fel a fejemet Sasha irányába és persze most már Avalont is felismerem. Háztársak vagyunk és csak egy évfolyammal jár alattam, szóval jó eséllyel már, ha csak pár szót is de beszéltünk is. - Kath vagyok, én is gyakorolni jöttem, a professzor szerint jó vagyok bűbájtanból és még jobb is lehetek, ti is ezért vagytok itt? - Sasha... na a jó ég tudja, idősebb lehet nálam, mert láthatóan Hugrabugos, viszont még nem láttam órán, tehát tuti hogy nem az évfolyamtársam. Ha viszont fiatalabb lenne, akkor azért nem így nézne ki, szóval minimum harmadikos lesz, akkor viszont többet tud nálam. Ez esetben azt hiszem pont jó emberbe sikerült belebotlani.


♫ Be lettél oltva ♫ ϟ Kinézet ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Series of Unfortunate Events

Vissza az elejére Go down
Avalon Marlow
Reveal your secrets
Avalon Marlow
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2016-12-19, 20:13


Sasha és Katherine


Flitwick professzor óráin igaz, hogy egy kicsikét sokat szokott csiripelni, talán csak az első héten volt annyira megszeppenve, hogy nem kapott tőle agyvérzést az öreg, de azért naa. Oké, hogy nem éppen ez a legnagyobb erőssége, de azért nem is megy annyira rosszul neki a tárgy. Mármint volt olyan, hogy működött a levitáló bűbáj, csak véletlenül nem a tollra célzott, hanem a tanári asztalról emelte fel a tintás üveget és törte össze a padlón. De ez bárkivel megesik, neem? Hát dee.
Tanítás után felsietett a szobájukba, és egy kis keksz majszolgatása közben átnézte az órai jegyzeteit. Nem valami áttekinthető, de megteszi. Varázsige nélkül átismételte a pálcamozdulatokat, mert azzal gyűlik meg leginkább a baja. Annyi, de annyiféle pálcamozdulat van, nincs türelme mindegyiket megjegyezni. De a legnagyobb szívfájdalma mégis az Átváltoztatástan, mert ott mindenre, de tényleg mindenre külön varázsige meg pálcamozdulat van. Bármit akarunk átváltoztatni bármivé, tuti lesz rá varázsige. Nincs tűd? Sebaj, ott a gyufa. Nincs talpas poharad? Használd a békád. De ez egyébként állatkínzás, milyen félelmet élnek át azok a szegény állatok? Egészen biztosan akkor is éreznek, amikor beleöntik a folyadékot és azt sem tudják, hogy mi történik velük. Ez kegyetlenség, inkább varázsolnának talpas poharat… bármi másból.
McGalagony meg fogja ölni, de a Feraverto ellen fel kell lépjen, ilyet biztosan nem szabadna tanítani. Egyáltalán nem helyes szegény állatok életével játszani, még ha nem is iszunk belőle. Ez kegyetlenség, akárhogyan is nézzük.
Nyakkendőjéből hajpántot kötve – gondosan ügyelve arra, hogy a fülét takarja a textil- kigombolt talárral indul meg a délutáni szakköre. Léptei szokás szerint sietősek, a pálcáját a kezében lóbálva viszi magával, a többi cucca egy oldaltáskában lapul, elvégre nem tudja, hogy kell-e majd jegyzetelnie vagy ilyesmi. Reméli, hogy jóval kötetlenebb lesz ez az óra, mint az iskolai, hiszen mégis csak egy tizenhárom éves iskolatársa fogja tartani.
Pontosan érkezik, valami lüke dallamra kopog párat, majd benyit a tanterembe, ahol már a professzor elkezdte a nagyobbakkal a gyakorlást. Lenyűgözve figyeli, ahogy az aprócska tanár milyen könnyedséggel hajtja végre a bonyolultabbnál bonyolultabb bűbájokat, amikor egy lány hangját hallja meg. Arca egyből felélénkül, majd egy pillanat alatt ott is terem mellette.
- Szia, Ailie vagyok, elsős. Ugye te harmadikos vagy?
Darálja le, miközben izgatottan méregeti a szőke lányt. Úgy szemre, másodikos-harmadikos lehet, úgyhogy vagy együtt fognak gyakorolni egy nagyobbtól, vagy akár ő fogja korrepetálni. De nem. Ha segítséget lehet kérni, akkor biztosan minimum harmadikos. Ne légy buta Avalon, tessék gondolkodni!
- Alig várom, hogy olyanokat tudjunk, mint ők!
Mutat illemtudóan a pálcájával egy csapat ötödikes irányába. Hát igen, az még odébb van. De a huss és pöcc már nagyon profin megy neki.
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2016-12-19, 12:34



Avalon, Kathrine & Sasha


[You must be registered and logged in to see this image.]

Filtwick professzor az egyik kedvenc tanárom, ezért is örültem annyira, amikor engem és néhány társamat óra végén magához intett a pöttöm tanár. Hallottam már erről a szakkörről, úgy rémlik, elsőben el is mentem az egyik ilyen foglalkozásra, de sok emlék nem ragadt meg a fejemben ezzel kapcsolatban... Mindenesetre, boldogan vállaltam a dolgot, rajtam aztán tényleg ne múljon semmi sem, szeretek új embereket megismerni, még ha fiatalabbak is, mint én.
Izgatottan rohantam a Hugrabug klubhelyiségébe, hogy még a szakkör kezdete előtt átnézhessek néhány bűbájt, melyet elsős korom óta nem volt alkalmam ismételni. Filtwick professzor elmondása szerint csupán annyi lesz a feladatunk, hogy kisegítsük őt, hiszen ez a szakkör elég összevont dolog, több felsős is lesz, akikkel neki kell foglalkoznia, míg mi a kicsiket pátyolgatjuk majd. Őket nyugodtan ránk meri bízni, hiszen ártatlan, alapvető dolgokat tanulnak, de a felsőbb évesek némelyike már igen komoly bűbájokkal nyomja, többségüket nem is hagyhatja felügyelet nélkül gyakorolni. Ha pedig kell valamiféle segítség számunkra, akkor a közelben lesz, csak szólnunk kell neki, ennyi az egész. Igazán nem nagy dolog, az egész nem több egy órácskánál, emellett pedig egy-egy bónuszjegy is be lett ígérve jutalomként, valamint plusz 5 pont azoknak a házaknak, melyekből rész vesz valaki. A hugrások nem állnak valami fényesen, igazán ránk fér már ez a kis bónusz.
Délután – nem sokkal a szakkör kezdete előtt – teljes lámpalázzal léptem át a küszöböt, miközben igyekeztem úgy tenni, mintha én lennék a világ legjobb harmadikos bűbájhasználója és bennem mindenki teljes mértékben megbízhat. Persze, nem voltam rossz ebből a tantárgyból, emiatt is kért meg többek közt engem is Filtwick professzor, de mi van akkor, ha pont most fogok bénázni? Annak pedig nem csak egyetlen szemtanúja lesz, hanem egy kisebb évfolyam. Itt nincs visszavonási lehetőség, ki fognak nevetni és piszkálni fognak, meg persze miegymás... Jaj, te jó ég, mit csinálok én itt?
Nem sok hiányzott ahhoz, hogy sarkon forduljak és visszamenjek, de erőt vettem magamon, majd nagy lelkierőről téve tanúbizonyságot, indultam el a termek irányába. Filtwick professzor is ott lesz, segít nekünk, ha elakadunk valamiben, különben is: mi lehet olyan nehéz az elsős és másodikos tananyagban? Nagy része csupán száraz elmélet, semmi több, az a pár bűbáj pedig, melyet akkor tanultunk, igazán nem nagy valami. Mondjuk, a mi évfolyamunkban is akadtak olyanok, akik így is felégették a talárjuk szegélyét, esetleg megperzselték a szemöldöküket, de nem is őket hívták el erre a szakkörre.
A terem ajtajánál azonban ismét megtorpantam. Mi van ha mégsem vagyok olyan jó, amilyennek Filtwick professzor hisz? Elvégre, szeretem belopni magam az emberek szívébe, néha még attól sem riadok vissza, hogy hízelegjek a felnőtteknek, elvégre tudom, mennyire fontos számukra, hogy valaki rámutasson a jó tulajdonságaikra. Ez azonban Törpapán – így hívta az évfolyamunk – nem hatott. Ő tényleg a jó eredményeket vette csak figyelembe, sosem az alapján osztályozott, ki mennyire állt közel a szívéhez.
- Sziasztok, a nevem Sasha McCaine, hozzám is fordulhattok bátran, ha esetleg valami kérdésetek lenne – mutatkoztam be pár perccel később. Filtwick professzor éppen a felsősöket tanítgatta én pedig szemem sarkából vetettem néhány bizonytalan pillantást a társaimra, akik már javában benne voltak a magyarázkodásban. Frank pont egy lebegtető bűbájt mutatott be egy megszeppent elsős fiúnak, aki nagy izgalommal szorongatta a pálcáját, nyilván arra várva, hogy ő is bevethesse magát ismét.
♫ The other side of love ♫ ϟ Aktuális viselet ϟ Idézet, szöveg, egyéb
Vissza az elejére Go down
Sasha McCaine
Reveal your secrets
Sasha McCaine
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty2016-12-19, 12:34


###
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten   Bűbáj szakkör - Üres terem a harmadik emeleten Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Párbaj-terem
» A háromszög harmadik tagja
» Átváltoztatástan terem (VII.)
» Jóslástan terem
» A gyász (Mágiatörténet-terem)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Folyosók, lépcsõk-
Ugrás: