ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 20:33-kor
Joyce Brekinridge


Ma 15:41-kor
Darren Morgenstern


Ma 06:27-kor
Viggo Hagen


Tegnap 22:08-kor
Simonetta Atkinson


2024-04-24, 23:05
Nina Rae Smith


2024-04-24, 22:39
Seraphine McCaine


2024-04-24, 19:40
Adrien Meyers


2024-04-24, 15:55
Sandrin Delight


2024-04-24, 11:36
Seraphine McCaine


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Megan Smith
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Kalandmester
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Alison Fawley
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Alistair Wilson
A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70669 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 69 vendég :: 2 Bots

Joyce Brekinridge, Megan Smith, Shanna Griffin, Simonetta Atkinson


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty2016-07-10, 20:46


First topic message reminder :


A jelöltek

[You must be registered and logged in to see this image.]


A nyolc felnőtt mágiahasználó a Roxfort területén van ebben a pillanatban, ezen a csillagtalan nyári estén, amikor komor vihar veszi kezdetét, szinte a semmiből. Diákok már alig találhatóak a birtokon, hiszen nyári szünet van, csakis hírmondónak maradtak, akik példának okáért valamely tanárnak segítenek. A tanárokon, diákokon, és a személyzet tagjain túl azonban áthalad a birtokon egy-egy kívülálló is, varázshasználók, ex-halálfalók, mindenki saját célzattal, itt éri őket a vihar. A vihar amely elsőre normális viharnak tűnik, hirtelen támad az égzengés és földindulás, úgy esik, mintha csak dézsából öntenék, majd egyértelműen egy mágikus lökéshullám száguld végig az iskolán, s az azt körülvevő birtokon, majd mind a nyolcan az udvaron találják magukat, csont száraz ruházattal. A pálcájuk nincsen náluk, hiába is keresnék. Az egész iskola kihaltnak tűnik, nem moccan semmi, csak ők egymást méregethetik. Vagyis előtte illene feltápászkodni, mert úgy néznek ki, mint a kuglibábuk, akiket valaki alaposan feldöntött. Az esti órára azonban tekintettel van a sors, senki nincsen ugyanis hálóruhában. Olyan ruházatot viselnek, mint amilyen napközben is volt rajtuk. És hogy a pálca hiánya mit jelent? Tulajdonképpen az benne a meglepő, hogy mágikus erejük teljében vannak, úgy érzik, hogy akár pálca nélkül, varázsszavak kimondása nélkül is tudnának varázsolni. S a tópart felé egy furcsa, tejszerű köd imbolyog, mintha lidércfény lenne...

//Nos ez az alapszitu, lehet ismerkedni. Ne várjatok egymásra, itt még nincsen sorrend. Viszont ne játszatok le több kört, mindenki csak egyszer írjon. Lehet varázsolni, képességeket használni, mágikus adottságokat aktiválni, bármi ilyesmi. A határidő, amíg írni lehet ebben a körben: július 20. Később majd lehet, hogy lesznek gyorsabb körök, de itt még mindenki emészgesse a szitut. Kérdezni facebookon a csoportban, kivéve ha titkos dologról van szó, akkor nálam (Draco) személyesen)

A jelenlévők:
Samuel Assielin
Flinn O'Donnell
Chantal di Merini
Caitlyn Brooks
David LaFayette
Agnese Yermouth
Remus J. Lupin
Georgiana Findley//



Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Chantal di Merini
Reveal your secrets
Chantal di Merini
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty2016-07-11, 10:30



Mese - A csapat


[You must be registered and logged in to see this image.]

Tudom-tudom fene mód kockázatos a tervem, hogy beosonok a kastélyba, a birtokra Brady-hez, amikor ennek komoly következményei lehetnek. Mégis csak megszöktem egy olyan helyről, ahonnan nem szökhet meg senki sem és egyáltalán nem csoda, ha netán valaki meglát, vagy belém botlik, akkor nem fogja különösebben tolerálni, hogy itt vagyok, mikor nem lehetnék itt. De ez nem érdekel, majd megoldom, ahogyan mindig mindent sikerült eddig megoldani, amit meg akartam. Mindig csak az a fontos, hogy elég óvatos légy és akkor nem lesz gond. Most is az vagyok, sikerül elérni az épületig, hogy meglephessem Brady-t mielőtt elutazna a nyári szünetre. Talán van bennem egy cseppnyi birtoklási vágy, hiszen ha nem mutatom meg neki még előtte is egyszer, hogy mi az, amit veszíthet, ha netán mindenféle más nőkkel szórakozik... Oh tudom nem szép, hogy én ki akarom sajátítani, de neki azt mondtam hogy nem érdekelnek a komoly kapcsolatok. Ez van, világ életemben önző volt, vagy is főleg azóta, hogy pocsék dolgok történtek velem.
Sokáig viszont nem jutok el, még a szobájáig sem. Épp ki tudok pillantani az ablakon, látni a vihart, aztán a következő pillanatban már a füvön térek magamhoz odakint és még csak nem is vagyok egyedül. Nem rémlik, hogy elértem volna Brady-ig és netán ittunk volna, én meg kiütöm magamat és azért vagyok itt. Azért legalább az elejére emlékezném, és meg lenne a kellemes érzés a kellemes este után, de semmi. Nagyon furcsa.
- Mi a... - feltápászkodva pillantok előre. A ködöt látva nem igazán gondolom biztatónak a helyzetet, azt meg főleg, hogy nem vagyok egyedül. Ráncolom kissé a homlokomat, de ahogy látom, hogy a többiek is kezdenek magukhoz térni, viszont pálcám nincs, de erőm mintha mégis lenne halk igét mormolok, aminek segítségével én magam is kissé az árnyak közé tudok rejtőzni, hogy elrejtsen a sötét, netán maga a köd, ha nem oszlik el azonnal a Lupin varázslatának hatására. Nem ismerek itt senkit sem, érthető, ha nem akarom, hogy ők ne adj isten felismerjenek, még ha nincsenek is rólam város szeret körözési plakátok, de már szerepelhettem újságban, mint szökött azkabani fogoly. Csak aztán indulok el szépen lassan, körültekintően a kastély felé. Érdekelne, hogy be tudok-e jutni, fel Bradyhez, vagy mi folyik itt. A tó nem különösebben izgat, ha csak nem vonz magához, amúgy se szeretem a ködöt, begöndörödik tőle a hajam.




♫ The A team ♫ ◊ Aktuális viselet ◊ ©




A béke sosem tart soká,
csak hiszed, hogy igen.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Caitlyn Brooks
Reveal your secrets
Caitlyn Brooks
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty2016-07-11, 09:50


Mese - A csapat

[You must be registered and logged in to see this image.]
A Mungóból küldtek ki, hogy mivel az iskolának vége, nézzük meg, miből van hiány a gyengélkedőn és esetleg mit tudnánk mihamarabb beszerezni és elhozni. Itt ért a vihar, az első durranásra megremegek, majd leteszem a kezemben lévő dolgokat és az ablakhoz sietek. Nem kedvelem egyébként sem ezt az időt, úgyhogy valószínűleg a végéig itt fogok dekkolni a Roxfortban és majd csak utána megyek haza. Még jó, hogy a Roxmortsban lakom.
- Hát ez meg? - Pillantanék hátra, de a következőben már nem a gyengélkedőn vagyok, hanem hirtelen a birtokon találom magamat, a földön méghozzá. Gyorsan körülpillantok, még rajtam kívül hét ember fekszik a földön, senkit nem ismerek, így elsőre legalábbis nem. Első dolgom feltápászkodni a földről, és a pálcám után kutatni, de nem találom azt. Furcsa, hiszen biztos voltam benne, hogy a zsebemben volt. Nem kell kérdeznem, hogy másoknak megvan e, hiszen látom, mind kutatnak utánuk. Egy férfi után pillantok, aki a tópart felé indult el, és amikor odanéztem, megláttam én is a ködöt. Felvont szemöldökkel néztem, mi történik, és közben úgy érzem, ha most szükséges lenne, pálca nélkül is tudnék varázsolni. Nem igazán tudom, hogy mennyire jók a fények, ezért ha szükséges akkor egy olyan varázslatra gondolok, amivel nagyobb hatóterületre fényt tudok idézni.
Nem bízom az ilyen ködökben és furcsa jelenségekben. Közben azért az embereket is figyelem, hátha valaki megsérült és segítség kell neki.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Samuel Assielin
Reveal your secrets
Samuel Assielin
Személyzet

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty2016-07-11, 08:50


A jelöltek – A csapat


[You must be registered and logged in to see this image.] A kunyhótól nem messze, ahol lakom, éjjelnyíró virágokat ültettem még a múlt héten. Ugyan a diákok ezt nem láthatják, de egy kertésznek megvan az az előnye, hogy azt ültet és oda, amit és ahová csak akar. Én pedig úgy gondoltam, hogy miért is ne lehetne szó róla, hogy a saját kunyhóm közelében a magam részére ültessek valamit. Amikor nem tudok aludni, csak kilépek a házból és idejövök. Reménykedem, hogy már virágoznak. Ma szerencsém volt, gyönyörű színben pompáztak a virágaim. Fehér színűek, de a Hold fényében kissé kékes színűnek hatnak. Nem ültem le melléjük, csupán azt figyeltem, hogy milyen szépek.
Furcsa hangot hallottam, mire felnéztem az égre. Nem láttam egy felhőt sem, csupán a tiszta eget, így megrántottam a vállamat, majd megfordultam, hogy visszamegyek a kunyhóba és megpróbálok aludni, átha most már sikerülni fog. Akkor láttam meg, hogy mögöttem viszont felhők gyülekeznek. Egy pillanattal ezelőtt ezek még nem voltak itt. És nem úgy néztek ki, mint akik csak szemerkélő esőt hordoznának magukban. A felhők egyre jobban közeledtek, így egy kicsit sietősebbre vettem a lépteimet. Nem akartam túlságosan megázni.
De ahogy hármat léptem, a vihar már fölém is ért, mintha ez lehetséges lenne. Idelent egy szellő sem fújt, mégis hihetetlen gyorsan ideértek a felhők. Elkezdett úgy esni, mintha dézsából öntenék, mire én elkezdtem futni. Gondoltam rá, hogy kezemet a fejem felé tartom, de haszontalannak bizonyult. A villámok hatalmasak voltak, és a dörgések is hangosabbak, mint amit az elmúlt években valaha is hallottam. Már láttam a kunyhómat, már majdnem odaértem. Pár perc és bent lehetek a melegben. A kezem már a kilincsen volt, mikor valami feldöntött. Erősebb volt, mint a szél, de nem tudtam, mi volt az. Csupán minden elsötétült.
Az udvaron tértem magamhoz. Körülnéztem, és rájöttem, hogy nem vagyok egyedül. Álló helyzetbe tornáztam magamat, majd végignéztem a ruházatomon. Farmernadrág, vékony, kötött pulcsi, alatta a kedvenc pólómmal? Az előbb még nem ezt viseltem. Akárhogy is, valami nagyon furcsa történhetett. Láttam, ahogy Remus valami felé tart. Köd, egyszerű köd. Gondoltam én elsőre.
Én is közelebb húzódtam, majd elő akartam venni a pálcám, de az nem volt a helyén. Értetlenül néztem vissza a ködre, amit Remus valószínűleg furcsállott. Most már én is értettem, ez nem tűnt olyan normális ködnek, ebben volt valami furcsa. Kár, hogy a mocsaras trükköm itt nem segít. Jaj, ne, megint rá gondoltam. Remélem senki lába sem fog elkezdeni a földbe süllyedni.
Vissza az elejére Go down
Remus J. Lupin
Reveal your secrets
Remus J. Lupin
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty2016-07-11, 07:58




Történt már egy s más ebben a varázslatos iskolában, ezt el kell ismernem. De mostanában elég nyugodt időket élünk, Voldemort halott és habár bizonyára munkálkodik a Sötét Erő, egyelőre még nem ütötte fel ocsmány képét. De ha megteszi, a Rendnek köszönhetően aligha gyorsan fogunk majd tudni róla. Én magam is kémként is töltök be fontos szerepet az iskolai tanár álca mellett. Habár mindkettőt élvezem, előbbi kicsit veszélyesebb, ezért jobb szeretek a katedrán állni és élvezni az előadásomat. Most azonban már a legtöbb gyerek hazament, már csak a szokásos - és unalmas - adminisztráció maradt hátra a tanévből, aztán nekünk is kitör a nyári szünet. Ennek annyira nem örülök, jobban szeretek itt a Roxfortban maradni, hiszen ez az otthonom, itt érzem magam biztonságban. Sajnos a nyár nekem általában a legnehezebb időszak, hiszen az teljes munkaidős kémkedést jelent, ami nem túl könnyű. Ezért az utolsó napok is itt maradok az iskolában és kihasználom a helyzetet és a szabadságot. Még ha ezernyi papírt is kell kitöltenem a diákokkal kapcsolatban.
Az estémet is ennek szentelem, és habár a vihar tombol odakint, egyelőre mélyen belemerülök a dolgomba. Enyhén maximalista vagyok, így szeretem, hogyha időre készen vannak a dolgaim értékelhető, megfelelő minőségben és formában. Mikor a huzat kivágja az ablakot és enyhe esőpermet hull a hátamra,felvont szemöldökkel állok fel és lépek az ablakhoz, hogy erőteljesen becsukjam és be is zárjam azt.
- Ejha... - nézek kifelé. Jó nagy vihar kerekedett párpercen belül, ami habár Angliában nem meglepő, a Roxfort területén kicsit igen. Figyelem pár másodpercig a villámokat, majd egy hatalmas dörrenés terít le a lábamról. Hogy mi?
Ahogy lassan kinyitom a szememet, körbenézve sötét füvet látok magam körül és tócsákat. Odakint lennék? Felnézek, pislogok párat és való igaz: odakint vagyok a Roxfort udvarán, a szobám ablaka pedig ismét ki van tárva, és odabent ég a lámpa. Összevont szemöldökkel, értetlenül állok fel, majd megigazítom magamon a taláromat, amely alatt egyszerű fehér ing, egy barna mellény van, valamint egy barna farmert viselek és egy egyszerű cipőt. A pálcám pedig... Nos, a pálcám nincs nálam. Ijedten nézek fel ismét az ablakra, majd végre körbenézek és meglátom a kollégákat. A többségüket ismerem, ha nem is beszéltünk még, természetesen futottunk már össze a folyosón, vagy a Könyvtárban, így úgy gondolom, hogy valami furcsa varázslata történik most az iskolának. A gomolygó ködöt is észreveszem, és habár nem fűlik a fogam ahhoz, hogy belesétáljak, valamit ki kell találnunk. Kicsit közelebb sétálok hozzá, majd nonverbálisan olyan igét gondolok ki, amivel lágy szellőt tudok kelteni, hogy eloszlassam a ködöt. Kíváncsi vagyok, hogy mit rejt. No és persze azt, hogy mi ez a hatalmas csapongó erő bennem, mert úgy érzem, majd szétvet és hogy a varázslataimhoz szinte fókusz sem kell. Az elhatározás és az ötlet megvan, most kiderül, hogy a varázslatból így lesz-e valami... És ha sikerül, kiderül, mit rejt a köd.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty2016-07-10, 20:46



A jelöltek

[You must be registered and logged in to see this image.]


A nyolc felnőtt mágiahasználó a Roxfort területén van ebben a pillanatban, ezen a csillagtalan nyári estén, amikor komor vihar veszi kezdetét, szinte a semmiből. Diákok már alig találhatóak a birtokon, hiszen nyári szünet van, csakis hírmondónak maradtak, akik példának okáért valamely tanárnak segítenek. A tanárokon, diákokon, és a személyzet tagjain túl azonban áthalad a birtokon egy-egy kívülálló is, varázshasználók, ex-halálfalók, mindenki saját célzattal, itt éri őket a vihar. A vihar amely elsőre normális viharnak tűnik, hirtelen támad az égzengés és földindulás, úgy esik, mintha csak dézsából öntenék, majd egyértelműen egy mágikus lökéshullám száguld végig az iskolán, s az azt körülvevő birtokon, majd mind a nyolcan az udvaron találják magukat, csont száraz ruházattal. A pálcájuk nincsen náluk, hiába is keresnék. Az egész iskola kihaltnak tűnik, nem moccan semmi, csak ők egymást méregethetik. Vagyis előtte illene feltápászkodni, mert úgy néznek ki, mint a kuglibábuk, akiket valaki alaposan feldöntött. Az esti órára azonban tekintettel van a sors, senki nincsen ugyanis hálóruhában. Olyan ruházatot viselnek, mint amilyen napközben is volt rajtuk. És hogy a pálca hiánya mit jelent? Tulajdonképpen az benne a meglepő, hogy mágikus erejük teljében vannak, úgy érzik, hogy akár pálca nélkül, varázsszavak kimondása nélkül is tudnának varázsolni. S a tópart felé egy furcsa, tejszerű köd imbolyog, mintha lidércfény lenne...

//Nos ez az alapszitu, lehet ismerkedni. Ne várjatok egymásra, itt még nincsen sorrend. Viszont ne játszatok le több kört, mindenki csak egyszer írjon. Lehet varázsolni, képességeket használni, mágikus adottságokat aktiválni, bármi ilyesmi. A határidő, amíg írni lehet ebben a körben: július 20. Később majd lehet, hogy lesznek gyorsabb körök, de itt még mindenki emészgesse a szitut. Kérdezni facebookon a csoportban, kivéve ha titkos dologról van szó, akkor nálam (Draco) személyesen)

A jelenlévők:
Samuel Assielin
Flinn O'Donnell
Chantal di Merini
Caitlyn Brooks
David LaFayette
Agnese Yermouth
Remus J. Lupin
Georgiana Findley//



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat - Page 5 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat
» Leszel a csapat tagja?
» Leszel a Csipet-Csapat része?
» Nagymese - A káosz éve
» Nagymese jutalmak

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Elülsõ udvar-
Ugrás: