ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 13:53-kor
Kalandmester


Tegnap 20:32-kor
Alison Fawley


Tegnap 07:51-kor
Dwight Jennings


2024-05-17, 19:56
Vladimir Mantov


2024-05-16, 14:26
Annabelle Mitchell


2024-05-16, 12:43
Cody L. Mortimer


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Alison Fawley
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Connor & Melinda I_vote_lcapConnor & Melinda I_voting_barConnor & Melinda I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70740 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Connor & Melinda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-06-19, 14:14



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem

- Én is jóban vagyok a haverjaiddal - fintorodok el Connor számonkérését hallgatva. Az a néhány alkalom, amikor sikerül elcsípnem a barátait úgy, hogy nincs velük, bőven elég nekem, hogy beszédbe elegyedjek velük. Tisztában voltam azzal a ténnyel, hogy a barátai háromnegyedének kifejezetten tetszek, így nem kellett semmit sem tennem annak érdekében, hogy Connorról meséljenek. Ők pedig mondták az információt maguktól is, miközben le se vették a szemüket a dekoltázsomról. Remélték, hogy ezzel jó pontot érnek el nálam, és így hamar egy ágyban találják magukat velem. A jó pontot megkapták ugyan, de az ágy még elég messze volt tőlük. Connornak tartogattam magam, és noha volt már pár kapcsolatom, addig a bizonyos pontig sosem jutottam el senkivel sem. Aki szóba hozta, azt kidobtam. Tisztában voltam azzal, hogy mit pletykálnak rólam a suliban, miszerint mindenki könnyen megkaphat, ez engem azonban teljes mértékben hidegen hagyott. Én tudtam az igazságot, és azok is, akik együtt voltak velem. A többi nem érdekelt. - Rendben, akkor megbeszélünk egy időpontot, és segítek a felkészülésben.
Felvillanyozott a gondolat, hogy a fiú végre hajlandó időt szánni rám, noha ezt órákig tartó követelőzés előzte meg, amit kifejezetten nehezményeztem magamban. Lehet, nem ártana levelet küldenem a szüleinek. Ők bizonyára helyre teszik majd. Most komolyan, miért kell ilyen undoknak lennie velem? Senki mással nem beszél ilyen stílusban, pedig én sem ártottam neki semmit. Lehet, a lányos dolgaimmal kergetem az őrületbe? Talán kissé vissza kellene vennem a szépségkirálynőből, akit alakítottam. De ha egyszer annyira szeretem, amikor mindenki ámul rajtam!
- De még mennyire! - bólogatok helyeslően Connor véleményét osztva, és magamban hálát adok azért, amiért a szüleim pont vele jegyeztek el nemrég. Tudták jól, hogy szeretem, mi több, imádom a fiút, de nem lettek volna kötelesek figyelembe venni a véleményemet, mégis megtették... Ott lett volna az a béna Patrick, a hülye mugliimádatával, amit természetesen titkolt a szülei előtt. Engem azonban szinte mindig az őrületbe kergetett vele, ahányszor csak szóba hozta. Aztán az egyik nyáron a szemébe vágtam a véleményem, és kíméletlenül elutasítottam a közeledését. Megmondtam neki, hogy nem bukok a pipogya alakokra, és jobban tenné, ha lekopna rólam. Sikerült. Pedig anyám és apám elsőre őt képzelte el kérőként. Belekényszeríthettek volna a dolgokba, de nem tették meg.
- Mit nem értesz? - fortyantam fel mérgesen, miközben Connor nem messze tőlem, idegesen járkált fel-alá. Miért kell neki mindig mindenből ekkora ügyet csinálnia? Más a teljes karját adná értem, ő meg duzzog, mint egy öt éves. Mintha nem lenne tisztában azzal, hogy auzokban a körökben, ahol mozgunk, ez a szokás. - Tudom, hogy nem szeretsz, de hidegen hagy... Melinda Rosenberg vagyok, mindent megkapok, amit csak kérek, és te is a kívánságaim között vagy. Mindenben a kedvedben járok, mindent megteszek azért, hogy jól érezd magad, akkor meg miért háborodsz fel ezen? Előbb-utóbb elfogadod a dolgokat, és beletörődsz a helyzetedbe. Mást sajnos nem tehetsz.
Régebben is sok kényszerházasság volt, mégis volt pár olyan példa, amely sírig tartó szerelemmel végződött, ezt jól tudtam. Connor pedig majd megszokja a dolgot, okos fiú, képes alkalmazkodni mindenhez.
- A te dolgod, az én dolgom is! - csattantam fel mérgesen. Soha életemben nem ütöttem meg ilyen hangnemet a fiúval szemben, de most mégis szükségesnek éreztem. - Nekem te kellesz, senki más! És nem érdekel, mit mondasz, a házasságot ígyis-úgyis megtartják, ezen nem kellene ennyit rágódnod!
Remegve meredek a fiúra, miközben ő maga lehuppan egy székbe, mely velem szemben áll.
- Tudod jól, hogy nem mondhatsz ellent a szüleidnek. Keresve se találnál jobb párt, mint én. Aranyvérű vagyok, dúsgazdag családból származok, és a legszebb vagyok az iskolában. Mellettem senki sem rúghat labdába.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Connor Grade
Reveal your secrets
Connor Grade
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-06-16, 20:38



[You must be registered and logged in to see this image.]
Melinda & Connor
kínos pillanatok





Eszem ágában sincs elmenni vele a kávézóba vagy teázóba, vagy mi az Isten az. Elég ha néhányszor találkozunk a suliban és beszélgetünk egy sort, sőt… már sok is. Elég inkább az, hogy amikor szünetekben otthon vagyunk, átjön párszor és beszélgetünk. Akkor legalább nem mindig azon jár az esze, hogy hogyan vágjon fel velem a barátnőinek. Otthon sokkal normálisabb, de azért ott is olyan, mint akinek nincs ki mind a négy kereke.
- Honnan tudod, hogy milyenek az eredményeim? - Förmedek rá, miközben csípőre teszem a kezem. Még csak az hiányzott, hogy a sulis eredményeimről is be kelljen számolnom neki. Semmi köze hozzá. Nem vagyunk házastársak, hogy mindenről tudnia kéne. És amúgy is… én sohasem kérdezek rá - vagyis kérem számon, hogy milyenek az ő eredményei. Tartsa tisztában a magánéletemet végre! De szívesen a képébe vágnám mindezt. Akkor viszont megint én lennék a rossz. - De okés, ha annyira segíteni akarsz, akkor majd egyszer összeülünk valahol és korrepetálhatsz. - Próbálok végre kompromisszumot kötni, hogy leakadjon a témáról. Igen, végül mindig sikerül neki elérni, hogy a sok nemből igen legyen. Ehhez nagyon jól értett.
Végre valamiben egyezik is a véleményünk. Mindegyikünk utálja a Griffendéleseket. Melinda talán a többi házat is, én azonban azt vettem észre, hogy egyre többször tudok velük is elbeszélgetni. Mármint Hollóhátasokkal és Hugrásokkal. Ők talán annyira nem is vészesek. Vagyis, van egy-két olyan, akit még mindig ki nem állhatok, de vannak olyanok, akiket egyre jobban kedvelek.
- Igen, az nagyon gáz lenne. - Felelem, miközben egyre kényelmetlenebbül érzem magam a kanapén, hogy Melinda folyton közelebb és közelebb ül hozzám. Azért tartsuk már azt az öt centi távolságot, nem vagyunk szerelmespár! Én legalábbis nem vagyok szerelmes belé, habár jól tudom, hogy ő igen. Rossz érzés lehet, de hát… néha el kell fogadni, hogy nem nyerhetsz mindig.
Amikor előadja a házassággal kapcsolatos teóriáját, egy pillanatra el is hiszem neki. Annyira anyuékra vallana. De aztán a racionális énem tiltakozni kezd. Ez nem lehet igaz! Ilyenre még ők sem képesek. Ez szemétség és teljesen jogtalan. Nagykorú vagyok, vagyis leszek egy fél év múlva, nem dönthetnek helyettem ilyen fontos ügyben! Vagy mégis?
Nem hiszem el azt sem, amit Melinda mondd nekem. Annyira dühös vagyok, hogy csak köd van a fejemben, nem tudok tisztán gondolkodni.
- Nem értelek. Nem értem, miért mondod ezt. - Kezdek el fel s alá járkálni, majd hirtelen megállok és Melindára nézek. - Én nem szeretlek, Mel. Ezt Te is pontosan tudod. - Mondom halkan, de annál magabiztosabban. Tudnia kell. Tudja is! Akkor meg miért teszi ezt velem?
Kideríti, mi? Ahhoz aztán tényleg ért. Meg hogy tönkre tegye mások életét.
- Inkább foglalkozz a saját dolgoddal, de azzal, hogy én kit akarok. Keress magadnak más szerencsétlent. Azt mondod megkapsz bárkit? Hát mutasd meg. Szedj össze egy pasit és vetesd el magad vele! - Mondom hadarva. Aztán helyet is foglalok ismét, de most nem azon a kanapén, ahol ő is ül, hanem egy egyszemélyes karosszékben, szinte pontosan Melindával szemben.





[You must be registered and logged in to see this link.]





Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-05-24, 05:38



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem

Connor újabb válaszára inkább nem is mondok semmit, csupán a szokásos fancsali képet vágom rá. Méghogy nincs rá ideje... Miért nem tudja legalább egyszer az igazat megmondani? Bezzeg a haverjaival van ideje elsősöket szivatni, azzal nincs semmi gondja sem. Mindenesetre, jobbnak látom a hallgatást. Ha megszólalok, csak újabb vita lesz köztünk, azt pedig én szeretném a legkevésbé.
- Igen, tudom - sóhajtok beleegyezően. Connor valóban nem szereti az ennyire csöpögős dolgokat, főleg akkor nem, ha randiról van szó. Bár, ez még normálisnak is számít, hiszen egy fiúról van szó. Az igazsághoz azonban hozzátartozik az is, hogy a barátnőim többsége el tud menni a pasijával a kávézóba minden héten. Nem mintha annyira vágytam volna oda, de jólesett volna eldicsekedni a többieknek azzal, hogy hol is jártunk hétvégén. Annyira unalmas már mindig azt hajtogatni, hogy összefutottunk a kastélyban. Milyen ciki az már...
- Az eddigi eredményeid alapján nem úgy néz ki a dolog - mosolyodok el mézes-mázosan, azonban mélyen legbelül kezdek kissé megsértődni a fiú távolságtartását látva. Mindig nem a válasza, annyira unom már. Kezem-lábam töröm azért, hogy neki jó legyen, de ő nagy ívből tesz ezekre a dolgokra. Mástól nem venném fel ennyire a dolgot, nem érdekelne, de Connor más volt. Őt szerettem. Mindenki más imádta volna, ha kitüntetem a figyelmemmel, de ő nem ugrált örömében. - Ha megengednéd, hogy együtt tanuljunk, akkor nem lenne semmio gond. Korrepetáltam már a barátnőimet, a következő dolgozatuk nagyon is jó lett.
Hiszen nem mehetek mindig modellkedni, nem igaz? Pár ezüstért cserébe szívesen tanultam a barátnőimmel, vagy engedtem meg nekik, hogy lemásolják a jegyzeteimet. Márpedig ez elég nagy dolog, hiszen normális esetben haragszok az ilyen dolgokért. Ilyenkor azonban lenyeltem eme hülyeségemet, és segítettem nekik. Valamiből ugyanis meg kellett vennem magamnak néhány dolgot. Na, nem mintha a szüleim nem küldtek volna minden héten zsebpénzt nekem, de azokat elköltöttem a jobbnál-jobb ruhákra. A modellkedésből keresett pénzem is mindig arra ment el, hogy tetszem Connornak. Ő azonban továbbra sem tüntetett ki a figyelmével. Mindig csak egy gépies dícséretet kaptam, semmi mást. Pedig tényleg igyekeztem.
- Ebben osztom a véleményed - bólogatok bőszen, miközben megpróbálok a lehető legközelebb ülni a fiúhoz. Sajnos, nem hagyja magát. Állandóan odébb csusszan, én pedig már kezdem kissé unni ezt a fogócskát. Pedig milyen jó lenne, ha az ölébe hajthatnám a fejem! - A Mardekár a legjobb ház. Ide tényleg csak az kerül, akinek a Roxfortban a helye. Semmi sárvérű, félvér nincs itt... Milyen kellemetlen lenne már, ha eggyel is összefutnék a klubhelyiségben.
Még a gondolatba is beleborzongok... Nehogy már beszennyezék ezt a helyet! Ide még egy sárvér sem lépett be, és ha rajtam múlik, ez így is marad. Különben is: minek jönnének ide? Itt az aranyvérű családok csemetéi vannak, hamar kimarnák őket innen. Úgy tűnik - sokak véleményével ellentétben - a süveg mégiscsak érti a dolgát. Nagyon helyes.
- Az eljegyzési szerződésünk - válaszolok ártatlan képet vágva Connor felháborodott kérdésére, és továbbra sem pattanok fel a helyemről, amikor kirántja a papírt a kezemből. Van másik, nem kell aggódni. Több példányban is készítettem. Ha pedig Connor nagyon ellenkezne, akkor Isten bizony, kiplakátolom az egész kastélyban. Rajtam igazán ne múljon. - Én pedig mindent el fogok követni, hogy a szerződés érvénybe léphessen! Nem veheted semmibe a szüleid akaratát, ez nem így működik! Más az életét adná, hogy az övé lehessek, te pedig itt drámázol! Inkább törődj bele!
Nem tehetek róla, de Connor reakcióját látva, engem is elöntött a méreg. Mi az, hogy nem vesz feleségül? Igenis meg fogja tenni, ha akarja, ha nem! Minden álmom teljesült ezzel a szerződéssel, életem legboldogabb napja valósult meg az aláírásával. Erre ő visszakozik? Nem teheti!
- A jövőbeli feleséged vagyok! - sziszegem mérgesen a fiú felé, miközben örülök annak, hogy ezt rajtunk kívül senki más nem hallja. - Igenis jogom van tudni. De tudod mit? Ne is mond el, majd kiderítem én. Ebben nagyon jó vagyok, hidd el nekem.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Connor Grade
Reveal your secrets
Connor Grade
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-05-20, 20:42



[You must be registered and logged in to see this image.]
Melinda & Connor
kínos pillanatok





Utálom, amikor valakinek a hisztijét kell hallgatnom. Azt pedig még jobban utálom, ha Melindáét kell. Nem vagyok én senkije - szerencsére -, hogy komolyabban foglalkozzak az érzéseivel. Csak annyira, hogy ne sértődjön meg, mert akkor már másnap kapom a rosszálló leveleket a szüleimtől. És jobb, ha otthon minden rendben van, amikor ott vagyok és akkor is, amikor nem. Még csak az hiányozna, hogy, mikor hazamegyek nyáron, mindenki nekem essen, hogy miért viselkedek úgy Melindával, ahogy.
- Mert nincs időm ilyenekre. - Válaszolom egyszerűen egy vállrándítással együtt, majd a Roxmortsos dologra pedig szintén egy laza legyintéssel reagálok. - Majd egyszer oda is eljutunk. De tudod, hogy én nem szeretem az ilyen csajos dolgokat. Hát hogy néznék ki, ha beülnék oda? Még azt hinnék, hogy a bőrdzsekis macsó imidzsemet lecseréltem egy rózsaszín kávézgatós idiótára. Nincs szükségem arra, hogy új pletykák keringjenek rólam. Már így is épp elég rosszindulatú kamu-hír kapott szárnya rólam a suliban. - Fejtem ki a hosszú ellenérvemet a lány kérésével kapcsolatban. Most az egyszer, valóban ez a dolog is közrejátszik a nemtetszésemben. Eleget hallgatom a „haverjaim” rólam terjesztett pletykáit ilyen dolgok nélkül is.
- Egyedül is tudok tanulni, de azért köszi. - Hárítok ismét. Kicsit sok lesz, úgy érzem. Csak nehogy megint előjöjjön a hisztis, féltékeny énje. Mert akkor nem szabadulok meg tőle egy könnyen. De hát azt is tudom, hogy ő mennyire utál a könyvtárba menni. Nekem sem a kedvenc helyem, de azért akad, hogy nagy unalmamba (ami ritkán fordul elő) ellátogatok, és olvasgatok egy kicsit érdekes dolgokról. Jó kikapcsolódás tud lenni. De Melinda nyílván még sohasem érzett késztetést, hogy meglátogassa a könyvtárat. Inkább az ostoba, sznob barátnőivel múlatja folyton az idejét. Legalább, addig sem az én nyakamon lóg.
- Hát igen, a Griffendélesek nagyon félősek. A legtöbbjük Pitontól is fél. Ha engem kérdezel, a Mardekárba sokkal több jó képességű diák jár, mint oda. - Válaszolom a következő témára. Már a kanapén ülünk és én próbálok folyamatosan eltávolodni a lánytól, de ő nem hagyja és, amint arrébb araszolok, ő jön utánam. Ez egy idő után lehetetlen lesz, szóval remélem, megunja, mielőtt elérném a kanapé szélét.
Amit Melinda a házasságról mond, az teljesen felháborít. Sőt mi több… szinte szikrákat szórok a dühtől. Ilyen hazugságokat összehordani… Nem tudom és nem is akarom elhinni, amit mond, mert annyira képtelenségnek tűnik. A szüleim az én beleegyezésem nélkül döntöttek egy ilyen fontos kérdésben? Ez elképzelhetetlen! Nem hiszem el, hogy Melinda képes volt ezt ilyen kárörvendve a képembe vágni. Ez csak még jobban felidegesít.
- Ez meg mi?! - Kérdezem ingerülten és szinte kitépem a gyűrött papírt a lány kezéből. De még nem olvasom el rögtön, hanem mondom tovább a magamét. Aztán Melinda második felszólítására, már végigfuttatom a szemeimet a szavakon. És tényleg. Benne áll minden. A szüleim is aláírták. Hogy tehették?
- Ehhez nem volt joguk. Hidd el, aranyom, mindent el fogok követni, hogy ez semmis legyen. Hidd el! - Bólogatok a saját kijelentésemre elszántan. Ez nem lehet igaz. Ilyen nincs! Fel-alá járkálok a klubhelyiségben. Még jó, hogy nincs rajtunk kívül senki más a helyiségben, mert akkor lehet, hogy bemosnék nekik, akárki lenne az. Legszívesebben Melindával is ezt tenném, de szerencsére elég jól tudom kontrollálni az indulataimat. Kibököm viszont azt, hogy másba vagyok szerelmes és nem belé. Ezen először nevet, de aztán faggatni kezd. És azt el is hiszi, hogy elárulom majd neki, hogy ki lenne a választottam? Akkor nagyot téved.
- Semmi közöd hozzá, hiszen Te nem vagy senkim. Fogd fel még most és akkor nem fogsz olyan nagyot csalódni! - Viszont azt meg kell hagyni, jó felé kapizsgál. Nem fog egyhamar rájönni, de egyből ráhibázott a dologra.  




[You must be registered and logged in to see this link.]





Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-05-05, 17:21



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem

- Ha olyan csodás lenne, akkor miért nem megyünk már el végre? - váltok kissé nyafogós hangnemre, miközben átkarolom Connort, ezzel is bebiztosítva magam affelől, hogy a fiú nem fog rövid időn belül kereket oldani. - Roxmortsot is szóba hoztam már, de oda egyáltalán nem akarsz eljönni velem, pedig állandóan ott lógsz a haverjaiddal. De most komolyan, olyan nagy kérés tőlem, hogy üljünk be egy röpke fél órára Madam Puddifot kávézójába? A legtöbb barátnőm oda jár, szerintük tök jó hely, nekünk is ki kellene próbálnunk már egyszer. Megígértem, hogy arról leszállok, de a Rengetegből nem engedek.
Fogalmam sincs arról, voltaképp, miért is szeretnék annyire elmenni oda, de ragaszkodtam ahhoz, hogy Connor elvigyen. Kettesben lehetnénk, és végre lenne alkalmam összebújni vele. Ha pedig valami megtámad minket, majd ő megvéd.
- Attól még magánéleted lehet, nem? - húzom el a szám Connor kijelentésére. Most komolyan azt képzeli, hogy egy ilyen légből kapott mesével képes lesz lerázni engem? Még mit nem! Ha törik, ha szakad, de akkor is többet leszünk együtt mostantól. - Majd elkísérlek a könyvtárba, ha tanulni szeretnél, tudod, hogy minden tantárgyból jó vagyok. Nem is értem, miért nem kérsz meg néha arra, hogy segítsek neked a tananyagban... Jó, nem vagyok hatodéves, de szerintem tudnék annyit, amennyit te. És még a tanulást sem kellene elhanyagoldnod mellettem.
Mondjuk, utáltam a könyvtárba járni, és ezt nagy eséllyel Connor is tudja, úgyhogy igazán örülnék, ha legalább díjazná valamivel eme törekvésemet. Jó, valóban nagyon jó tanuló voltam, de a könyvtár akkor sem volt az én világom. Jobban szerettem a nagyteremben üldögélni a barátnőimmel, miközben mindenféle szépségápolásról csevegtünk. No meg a fiúkról... Volt pár helyes srác a Roxfortban, én pedig nem voltam vak. Connor a jegyesem ugyan, de attól még nem csalom meg, hogy más pasikról beszélgetek.
- Hát igen, nem kellett a szomszédba mennie bátorságért - bólogattam bőszen Connor felvetésére. - Mondjuk, fogalmam sincs, mit esznek annyira a Griffendélben... A többségük egy gyáva nyúl, legalábbis én már láttam párat félni egy-két dolgotól.
Ajkaim kárörvendő mosolyra húzódtak, miközben eszembe jutott néhány igen kellemes emlékkép. Az a bugyuta Ron Weasley például utálja a pókokat. Piton professzor pedig volt olyan kedves, és megosztotta velünk Weasley néhány kis kalandját a pókokkal. Mit ne mondjak, sírva nevettünk a többiekkel ezeken a sztorikon. Méghogy bátrak...
Connor kirohanása nem lep meg. Rezzenéstelen arccal hallgatom végig az indulatait, de nem fogok bele a dolgok magyarázatába. Viselkedhetne már felnőtt módjára.. Most komolyan, mégis mire számított? Nagyon jól tudja, hogy mostanában elég nehéz egy aranyvérű lánynak ugyanolyan aranyvérű családból férjet találnia, így ha két família jóban van, akkor onnan házasítják össze a gyerekeket.
- Dehogynem leszek - jegyzem meg némileg indulatosan, de még mindig rezzenéstelen arccal, majd a farmerzsebembe nyúltam, és egy gyűrött pergament toltam a fiú orra alá: - Tessék, nézd csak meg! Minden le van benne írva, amire kíváncsi vagy.
És valóban, minden ától-cettig rajta volt a kis lapocskán, mintha csak egy házassági szerződés lenne az egész. Még anyáék tudta nélkül másoltam le egy kopi-bűbájjal, úgyhogy teljes mértékben hasonlított az eredeti példányra.
- Hé, óvatosabban! - kapaszkodok meg kissé rémülten, amikor Connor felpattan mellőlem. Még soha életemben nem láttam ilyennek, pedig párszor már volt alkalmam az idegeire menni. Most azonban szinte fújtatott, és remegett a méregtől. - Még mielőtt elkönyvelnél magadban, olvasd el azt a nyamvadt papírt! Mondom: minden ott van benne, és rohadtul elhiheted, hogy nem én készítettem... Ha nem hiszed, akkor nézd meg rajta az aláírásokat, azokat talán felismered...
Döbbenten pislogok, amikor Connor faképnél hagy, majd a falhoz sétál. Szerelmes? Mégis ki másba?
- Dehogy vagy te szerelmes! - nevetek fel hirtelen, majd hitetlenkedve csóválom meg a fejem, de időközben feltámad bennem a féltékenység. - Csak kitaláltad, hogy leszálljak végre rólad... De ha mégis szerelmes lennél, akkor csak mond el a lány nevét, és majd én elrendezem a dolgot.
Nem hiszem, hogy Connor szerelmes lenne valakibe, nyilván csak a harag beszél belőle. Nem olyan típusnak ismerem, aki szeretné a romantikát. Egyébként sem láttam mostanában más lányok társaságában.
- Az a kis félvér az, a bálról? - teszem fel végül a kérdést, mely egyből eszembe jut. - Vagy az a szerencsétlen Rose a Hugrából? Esetleg Peterson, azzal a nyomi szemüvegével?
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Connor Grade
Reveal your secrets
Connor Grade
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-05-03, 17:13



[You must be registered and logged in to see this image.]
Melinda & Connor
kínos pillanatok





- Igen, a Tiltott Rengeteg csodás lenne. - Válaszolom csak egy kicsit semmitmondóan. Eléggé idegesítő, hogy nem tud elszakadni már a Tiltott Rengetegtől. De mondjuk, az még mindig jobb, mintha Roxmortsba akarna lecsábítani, ahol mindenki láthat minket. Bár, már hiába bujkálnék, szerintem úgyis mindenkinek elhíresztelte, hogy mi ketten férj és feleség vagyunk. Ez teljesen kinézem belőle. Meg amúgy is, mit akarna ő a Tiltott Rengetegben? Hiszen úgy tudom, hogy nincs oda a természetért. El tudom képzelni, hogy amint meglátna egy pókot, sikítva rohanna ki az erdőből. Na, jó, talán ezért az egy dologért elvinném egyszer oda.
- Nagyon kedves tőled, de tudod egy Hatodikosnak sokkal több dologra kell odafigyelnie. Több a lecke, a tanárok is többet várnak el tőlünk. Majd jövőre Te is megtudod. - Válaszolom a „rád mindig szakítok pár percet” mondata után, ami egyébként egy teljesen véletlen fintort vágott az arcomra. Remélem nem vette észre. Hát szerintem, biztosan nem, mert már megint elkezdett a ruháiról beszélni, meg arról, hogy valaki leszólta. Istenem, csak le ne szakadjon a mennyezet! Komolyan, Melinda néha a bolhából is elefántot tud csinálni, de esetében nem a kis gondokról vagy balesetekről van szó, hanem a hülyeségekről.
- Biztos Griffendéles volt. - Jelentem ki, még mindig túl érzelemmentes hangon. Majd ezek után helyet is foglalunk a klubhelyiség kanapéján. Ehhez még annyira sincs kedvem, mint pusztán beszélgetni Melindával, de kénytelen vagyok, hiszen ő maga vonszol oda a szófához.
- Mi?! Te meg mégis mi a francról beszélsz? - Csattanok fel mérgesen, válaszokat követelve a lánytól. Biztos megint azt hitte az egyik álmára, hogy valóság. Mennyasszony? Házasság? Melinda Rosenberggel? Na, ne, ez már valóban kínzás lenne a szüleimtől. Hogy ilyet írtak volna? Ez biztos valami buta tréfa, amit a drágalátos kis Melinda talált. Azonnal elfelejtek minden szépet, amit az előbb gondoltam róla és a düh veszi át a helyét minden egyéb gondolatomnak a lányról.
- Csak hogy tudd, soha nem leszel a feleségem, úgyhogy egyáltalán semmi közöd ahhoz, hogy kikkel lógok, oké? - Kérdezem meg idegesen, szinte kiabálva, majd még arrébb ugrok a kanapén. Ekkora baromságot vajon honnan szedhetett? Mert hogy ilyet sem az én, sem az ő szülei nem írtak soha, abban biztos vagyok!
- Te hazug kis… - Pattanok fel azonnal, majdnem lelökve Melindát is a kanapéról. Szinte felrobbanok a dühtől, és ez látszik is rajtam. A fejem már biztosan bevörösödött, habár nem vagyok kifejezetten az a típus, akin ennyire látszanának az érzelmei, de most tényleg nagyon felhúztam magam. - Biztos, hogy senki nem írt, semmi ilyesmit! Már megint csak képzeleg, mert azt hiszed, hogy valaha is többet fogok benned látni, mint Dorian szerencsétlen kis hugicáját! - Egyre hangosabban és gyorsabban beszélek, ahogy mindent teljesen felfog végre az agyam.
- És tudod mit, nem érdekel, hogy mit gondolnak a szüleink. Én másba vagyok szerelmes és nem beléd! - Elfordulok a lánytól és a klubhelyiség egyik falához sétálok. Még tudnám mondani a magamét, de előbb inkább várok egy picit, hogy meghallgathassam a lány válaszait.




[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-26, 20:20



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem

- Hát persze, mindig szanaszét vagy az iskolában - sóhajtom drámaian, de hát éppen ezért szerettem annyira a fiút. Szinte mindenhez értett, hiszen egyszerre több dologban is benne volt, nem érte be azzal, ha csak egyet ismert mélyrehatóbban. Persze, akadtak olyan dolgok is, melyek nem kötötték le annyira a figyelmét, és félbehagyta, de hát istenem, rajtam kívül senki sem lehet tökéletes. - Mindig ide-oda szaladsz, de egyszer tényleg jól esne, ha elhívnál valamerre hétvégén... Már mióta mondom a Tiltott Rengeteget is. Az olyan izgalmas lenne!
Mondjuk, nagy eséllyel nem sokáig élvezném, tekintettel arra, hogy vagy a körmöm, vagy a ruhám, vagy esetleg ne adj isten, a frizurám szenvedne balesetet a természet lágy ölén. Sokba kerülnek ám az ilyen dolgok, nekem pedig semmi kedvem plusz munkákat bevállalni tanév közben, hogy továbbra is szponzorálni tudjam ezt a szépséget. Semmi kétség sem fért ahhoz, hogy ráhatás nélkül is gyönyörű lennék, de mindig is szerettem magamból a legjobbat kihozni. Elvégre, a suli legjobb pasija lesz a férjem, nem hanyagolhatom el magam.
- Az enyém sem olyan egyszerű, de azért rád mindig szakítok pár percet - jegyzem meg, miközben szélesen elmosolyodok a becenevem hallatán. Annyira szerettem, amikor becézgetett! Olyan jó volt tőle ezt hallani, hogy szinte elolvadtam néha. - Múltkor például összekaptam az egyik évfolyamtársammal, mert volt képe azzal megvádolni, hogy a ruháim csupa olcsó gönc...
Enyhe fintor jelent meg az arcomon, miközben eszembe jutott a buta liba képe, amint ezt kiabálja felém. Erre mindig is allergiás voltam, elvégre szerettem, ha valaki tudja: van pénzünk. Erre jön, és ilyesmit mond. Féltékeny, ez a baja, de hát én ez ellen semmit sem tehetek. Nekem jól megy, vele ellentétben.
- El tudod ezt képzelni? - fájdalmas képet vágva meredtem Connorra, miközben még véletlenül sem jutott eszembe, hogy ez talán untathatja a fiút. Nekem fontos volt, úgyhogy végig kell hallgatnia, ennyi az egész. - Szerinted tényleg úgy nézek én ki, mint aki olcsó ruhákban jár? Én, aki órákat állok a tükör előtt, magamban azon filózva, mit vegyek fel?
Connor nyilván egyetért velem abban, hogy nem volt igaza Breenek. Az a lány azt hiszi magáról, hogy csak úgy lejárathat engem... Nem is érdekes, holnapra bánni fogja a dolgot, erről saját magam kezeskedem. Nem volt még olyan lány, aki büntetlenül beszólhatott nekem, de ezt minden bizonnyal ő is nagyon jól tudja.
- Már megbocsáss, de mint menyasszonyodnak, igenis sok közöm van hozzá! - csattantam fel némileg mérgesen, miközben akaratlanul is kicsúszott a számon a dolog. Nem érdekelt. Connor néha annyira fel tudott bosszantani, hogy annál jobban már nem is lehet. Különben sem értem, hogy minek kell ezt annyira titkolni... - És ha a feleséged leszek, akkor is így fogsz velem viselkedni? Csak hogy tudd, nem fogom majd engedni, hogy olyanokkal barátkozz, akik nem illenek a képbe!
Nehogy már... Még jó, hogy nem ad nekik partit, de komolyan. Ő lesz a férjem, ezért legalább annyit elvárok tőle, hogy tiszteljen engem. Legalábbis annyira, hogy nem sárvérűekkel múlatja az idejét.
- A jegyességünkről írtak, és azt kérték, hogy ne szóljak neked - csacsogom ártatlan képpel, noha magamban tisztában vagyok azzal, mennyire hirtelen érte a fiút ez a hír, és mennyire rágja legbelül a méreg. - Bár, van egy olyan tippem, hogy még ma írsz anyukádnak, nincs igazam?
Hát persze hogy ír... Így jár az, aki ilyen hangnemben mer beszélni velem. Máskor sajnálnám, de most nem teszem. Megérdemelte. Közelebb ülök hozzá a kanapén, amikor elhúzódik mellőlem, majd az ölébe hajtom a fejem. Olyan kényelmes, még aludni is tudnék így...
- Nem bírtam ki, hogy ne mondjam el neked - vallom be a dolgot, és megpróbálok szánakozó képet vágni, de valamiért nem sikerül túl meggyőzően a dolog. - Idősebb vagy, mint én, téged is érint a dolog, jogod van róla tudni.
Figyelmesen pillantok Connor arcára, azt lesve, miként is reagál a hírre. Vajon mikor kezd el tombolni? Istenem, de muris lenne látni!
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Connor Grade
Reveal your secrets
Connor Grade
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-26, 19:19



[You must be registered and logged in to see this image.]
Melinda & Connor
kínos pillanatok





Talán kissé túlságosan is egyértelműek az érzelmeim, amikor Melindával vagyok. De hát ez van. Ráadásul ő már ismer engem eléggé ahhoz, hogy tudja, miért is vágok ilyen képeket. Biztosan sejti, hogy én nem rajongok annyira őérte, mint ahogy ő rajong értem. De amennyire butácska szegény, nem esik neki le a tantusz. Ami azt illeti, nem az én dolgom lesz pátyolgatni majd a lelkét, amikor utoléri a felismerés, szóval nem különösebben izgat a dolog. Maximum anyáék miatt, mert nem akarom, hogy megint rám szálljanak. El sem tudom mondani, hogy mennyire feldühít a lány puszija, amit villámgyorsan nyom az arcomra. Mégsem akadhatok ki, mert annak csakis én innám meg a levét.
- Sajnálom. Hisz ismersz, tudod, hogy sok dologgal foglalkozom a suliban. Az én életem nem olyan… könnyű, mint a tied Mel. - Bár a bocsánatkérésem egyáltalán nem volt őszinte, az utána következett mondataim mellé, sikerült egy kedvesnek ható mosoly erőltetnem az arcomra, és még a becenevén is szólítottam a lányt, mert tudom, hogy annak mennyire tud örülni. Viszont ennyi kedvesség elég is lesz egy hétre. Talán most megint elönti a fejét az a bizonyos „rózsaszín-köd” és csupa szép dolgokat ír rólam a szüleinek.
- Már bocs, de szerintem nem igazán van közös ahhoz, hogy kikkel lógok. - Talán ez egy picit most durvább hangnemet ütött meg, mint amilyennek szántam, de nem érdekel. Most már ott tartunk, hogy abba is beleszól, hogy kivel töltöm a szabadidőmet? Mit képzel, hogy a feleségem? Hála az Istennek nem az, és remélem, hogy soha nem is lesz. Vagyis, ebben biztos vagyok! Amíg én parancsolok saját magamnak, addig ilyesmire biztosan nem lesz példa.  
Azzal viszont eléggé felkelti az érdeklődésemet, ahogy az anyám leveléről kezd el beszélni. Mintha valami életbevágóan fontos dolog lenne. Bár az is megfordul a fejemben, hogy az egészet csak Melinda találta ki, de azért jobb biztosra menni, és minél előbb megtudni mindent arról a bizonyos levélről.
- Ha nem lenne különös, akkor nem tudnál róla, már ne vedd sértésnek. - Válaszolom még mindig lekezelő hanggal. Vajon, nagyon látszik rajtam, hogy mennyire nincs kedvem ehhez a csevejhez?
- Szerintem unatkoznál, de Te tudod. - Hagyom rá a dolgot. Úgysem érdemes vitatkozni vele, hiszen tudom, hogy mennyire tud ragaszkodni az elképzeléseihez. Ismerem már annyira.
- Én sosem dobom ki a leveleimet, nem tudom, miről beszélsz. - Mondom teljesen ironikusan. Még egy aprócska mosoly is megjelent az arcomon, annyira vicces volt ez a kis füllentés. Igen, elő szokott fordulni, hogy a szüleim levele egyből a kályhában köt ki, még mielőtt felbontanám. De néha annyira elegem van már belőlük, hogy nem vagyok kíváncsi a levelükre. És akkor meg számíthatok ugyan a rivallóikra, de azt még el tudom viselni.
Hiába való lenne ellentmondani a lánynak és amúgy sincs rá időm, hiszen ahogy megkérdezte, hogy leüljünk-e, úgy már el is kezdett vonszolni a kanapék felé. Hát engedelmeskedtem neki, pár közben furcsa grimaszokat vágtam, de végül is leültem a kanapéra, majd Melinda követett engem. Kissé túl szorosan ülünk a szófán, így egy csöppet arrébb húzódom. Így azért kényelmesebb! Most talán mondanom kéne valamit, mert elég gáz ez a kínos csönd.
- Te figyelj, nincs sok időm. Szóval, ha van valami, amit el akarsz mondani, akkor ki vele! - Jelentem ki, majd lazán oldalra billentem a fejem és így nézek le rá. Néha elfelejtem, hogy azért Melinda bőven benne van abban a bizonyos 10-es listánkban Justinnal, ami a 10 legcsinosabb aranyvérű lány nevét tartalmazza. Ennek ellenére, sohasem éreztem többet iránta, mint barátság.  



[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-21, 15:57



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem


Kihallom ugyan Connor hangjából a csalódottságot, melyet egy percig sem igyekszik leplezni, de különösebben nem izgat a dolog. Tipikus Connor Grade-féle viselkedés, szinte már csalódott lennék, ha nem így tenne. De legalább nem látom, milyen képet vág a megjelenésemre. Ilyenkor mindig pofákat vág, amit már nem kedvelek benne annyira. Legalább az arcára ne ülnének ki az érzelmei, az olyan ciki tulajdonság... Nem baj, jól áll neki, ehhez semmi kétség sem fér, de akkor is igyekezhetne legalább fapofát vágni. Jobban járnánk vele mindketten.
Érzem, amint összerezzen az érintésemre, de ez is teljesen hidegen hagy. Mindegy mit gondol, vagy szeretne, a sorsunk már megpecsételődött, ebbe nemsokára neki is bele kell nyugodnia. Különben is, a lelke mélyén szeret engem, ebben teljes mértékig biztos voltam. Voltak ugyan kapcsolatai mindenféle lányokkal, és a bálon is felkért egy félvért, nagy eséllyel az én bosszantásom érdekében, de nem adtam fel a reményt. Szeret, és kész. Nem velem ment a bálra, hanem egy igazán jó barátnőmmel, de szemet hunytam a dolog felett, és megbocsátottam neki. Sokáig tartott ugyan, de megtettem. A lánynak azonban nem tudtam. A bál óta nem szóltam hozzá egy szót sem, és amikor csak tudtam, megaláztam. De most komolyan, mégis mire számított? Mindenki tudta az iskolában, miként is érzek Connor iránt, akkor meg minek fogadta el a meghívását?
- Neked mindig sok a dolgod - szólalok meg kissé neheztelő hangnemben, majd egy gyors puszit nyomok a fiú arcára, még mielőtt akár egy lépést is tudna távolodni tőlem. Szívem szerint megcsókolnám, de azt nagy eséllyel még ennyire sem hagyná. Más fiú ölni tudna azért, ha akár egy ilyen visszafogottabb puszit kapna tőlem, Connor azonban azért tudna ölni, ha nem kellene leállnia velem trécselnie. Fordítva van bekötve a világ, ezt teljesen komolyan gondolom. - Valóban? Akkor miért nem szakítasz rám egy kis időt mostanában? A pletykák szerint manapság olyanokkal töltöd a drága időd, akikkel eddig szóba sem álltál volna. Nem ismerek rád, de komolyan...
Sárvérűek, félvérek. Mostanában ők Connor beszélgetőpartnerei, noha régebben még hírből sem állt szóba eggyel sem. A haverjai mesélték nekem, hogy leáll velük beszélgetni pár szó erejéig, és van olyan alkalom, amikor megfeledkezik magáról... Nevet a vicceiken, és nem beszél velük lekezelő hangnemben. Mi üthetett belé? Persze, nem mindig lehet alpári módon viselkedni másokkal, de amikor nekem nem jut eszembe semmi sértés, egyszerűen csak elmegyek mellettük, de semmiképp sem haverkodok velük. Ez sértő ránk, aranyvérűekre nézve. És ezt nem csak én láttam így.
- Semmi különöset - csicsergem Connor kérdésére, majd magamban valami olyan mesét igyekszem kitalálni, ami valamennyire még hihető is a fiú számára. Legszívesebben megmondanám neki a teljes igazságot, és mindenkit meghívnék az esküvőnkre, de ezzel még várnom kellett. Sajnos. Pedig sokkal jobban vágytam erre, mint a világon bármi másra. - Örülök, hogy örülsz. A boltban leszel? Legfeljebb majd bemegyek veled pár órára, én igazán ráérek.
Ki nem állhattam ugyan Connor szüleinek a boltját, de a fiúért még azt is bevállaltam volna, hogy ott legyek egy kis időt. Nem sokat, napi két órácskát, este úgyis hazatalál, de akkor is... Ezúttal nem fog ellógni, mint máskor, amikor náluk töltöttem a nyarat. Most teljes két hónapom lesz arra, hogy észhez térítsem. Különben is, addigra már minden bizonnyal tudni fog a dolgokról.
- Ha nem, hát nem - vonom meg a vállam enyhén gonosz mosollyal, majd a fiú kérdő pillantását látva csupán kacsintok egyet. Hadd egye a kíváncsiság, mostanában ráfér a dolog. Anyámék egyébként is a lelkemre kötötték, hogy ne szóljak neki egy szót sem, majd ők értesítik a jegyességről, ha eljön az ideje. De mégis, meddig kell még várnom arra a pillanatra? Talán a házasság híre megváltoztatja a fiút, és sokkal kedvesebben fog velem viselkedni. Nem mintha eddig nem lett volna az, de mindig láttam rajta, ha csak megjátszotta magát. - De azért, ha kapsz egy baglyot a szüleidtől, ne dobd ki a levelet szinte rögtön, rendben?
Connor ugyanis alkalomadtán hajlamos volt arra, hogy tudomást sem vett a leveleiről és egyszerűen csak kihajította őket, ha éppen nem volt kedve elolvasni. Vagy már előre tudta, hogy mi áll benne... Persze, a szülei sem adták fel, olyankor egyre-másra bombázták levelekkel, melyeket végül kénytelen-kelletlen, de elolvasott. Csak remélni tudtam, hogy a jegyességünket bejelentő iromány nem jut ilyen keserű sorsra.
[color=#8F735D] - Nem lenne kedved leülni egy kicsit? - csimpaszkodok Connor karjaiba, majd választ sem várva vonom magammal a kanapé felé. Olyan jó lenne az ölébe hajtani a fejem, és elmesélni mindent, ami mostanában történt velem!
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Connor Grade
Reveal your secrets
Connor Grade
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-20, 18:11



[You must be registered and logged in to see this image.]
Melinda & Connor
kínos pillanatok





Ezt a napot már semmi sem teheti jobban tönkre. Először a Griffendélesek kötnek belénk, aztán az eső is elered, végül pedig Melindába is belebotlok. Persze, nem szó szerint. Ilyenkor lenne jó, ha nekem is lenne egy olyan láthatatlanná tevő köpenyem. Az nagyon megkönnyítené a dolgot. De mivel olyanom nincs, ezért kénytelen vagyok szembenézni a következményekkel. A két lány, ahogyan végighalad a klubhelyiségen nagy zajt csap, aminek következtében a kanapén szunyókáló lány is felébred, és egyből észrevesz engem.
- Melinda. - Mondom én is, ám én sokkal másabb hangnemben. Az enyémről inkább a csalódottság és az unalom tükröződik. Vajon most mivel fog traktálni? Már megint hallgathatom a különféle nyári terveit kettőnk számára, vagy most a közös Tiltott rengetegi sétánk pontos tervét fogja vázolni nekem? Hát nem tudom, de akármi legyen is az, nem fűlik hozzá a fogam. Érintésére szint összerezzenek, annyira váratlanul ér. Bár, már megszokhattam volna, hiszen gyakran csinál ilyeneket. Ahogy fejét a tarkómnak nyomva összehúztam magam és amilyen gyorsan csak tudtam, megfordultam, hogy ne tudjon többé ilyen alattomosan „hátba támadni”.
- Sok dolgom volt mostanában. De téged is jó látni. - Egy távolságtartó mosoly kíséretében hagyják el a számat e szavak. Természetesen a hangom még mindig nem mutat semmiféle érdeklődést. Inkább csak illemet. Mintha az egyik tanárommal beszélnék, akit tisztelek annyira, hogy komolyan válaszoljak a kérdéseire. Nem sok ilyen van, de azért akad.
A következő mondatával azonban, felkelti az érdeklődésemet. Írt neki az anyám? Miért neki írt, és miért nem nekem? Elég furcsa ez az egész. Lehet, hogy nem is mond igazat. Csak azért találja ki, hogy legyen miről beszélgetnünk. Nem ez lenne az első ilyen eset.
- Valóban? És mit írt? - Kérdezem, most már sokkal érdeklődőbben. Ha igazat is mond, valószínűleg nem a teljes igazságot fogja elárulni, sőt biztosra veszem, hogy ki is fogja színezni egy kicsit a sztorit. Ez annyira rá vall.
- Áh, de… fantasztikus. - Válaszolom és közben mosolygok, de a mosolyom most is inkább költőien túl széles, mintsem őszinte. - De én a szünet nagy részében dolgozni fogok, szóval majd ellesztek Rosie-val. - Hazudom. Nem is fogok dolgozni a szünetben, maximum egy hetet. A fene sem akar anyámék poros, koszos üzletében ücsörögni egész álló nap, egész nyáron. Bár lehetséges, hogy Melinda miatt bevállalnám.
- Nem. Miért talán kellett volna? - Most már aztán valóban felkeltette ez a lány az érdeklődésemet. MI lehet olyan fontos, amit anyámnak meg kellett volna írnia? Remélem, hogy semmi köze nincs Melindához. Hiszen mostanában nem voltam vele bunkó, szóval nem panaszkodhatott. És ebben a hónapban annyira el sem hanyagoltam, szóval amiatt sem lehetett mérges rám. Anyámnak pedig írtam levelet még a hét elején… vagy múlthéten, végül is teljesen mindegy. Nem tűntem el, itt vagyok, de akkor mégis mi lehet az a fontos hír. Kérdő pillantást küldök az előttem álló lány felé.  



[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-20, 17:34



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem

Nem vettem tervbe, hogy elalszok, főleg azt nem, hogy a Mardekár klubhelyiségében teszem meg a dolgot, de egyszerűen túl jól alakultak a körülmények. Kinn esett az eső, hiszen láttam az elvarázsolt ablakokon, amint rajta koppannak az esőcseppek. A tűz lobogott a kandallóban, és mindenhol csend honolt, ami elég szokatlan volt itt. Általában mindig volt valamiféle nyüzsgés, vagy hangzavar, így még nem is volt alkalmam ezen a kanapén elbóbiskolni, de megtettem. Állam a mellkasomra csuklott, hajam előrehullott, én pedig lassan, de biztosan mély álomba merültem.
- És képzeld, azt mondta, hogy jövőhéten elmehetek vele...
- Ne mond, komolyan? És mit fogtok ott csinálni?
- Azt még nem tudom, de majd feltaláljuk magunkat.

Ezekre a mondatokra pattantak fel a szemeim, miközben a két alsóbb éves lány nevetgélve vonult el előttem, minden bizonnyal a Nagytermet vették célba. Igen, nagy eséllyel oda sietnek. Bosszantott, hogy nem képesek körülnézni, mielőtt belépnek valahova, és így senkire sincsenek tekintettel. Nem mintha érdekelt volna, hogy másokkal mit tesznek, kire vannak-e tekintettel, de most engem érintett rosszul a dolog. Már pont nyitottam volna a szám, hogy leteremtsem a lánykákat, de ekkor hirtelen megpillantottam Connort, amint a fiúk klubhelyisége felé igyekszik.

- Connor! - kiáltottam utána, miközben szinte teljesen kiment a fejemből az előbbi bosszúságom. A fiú nagy eséllyel nem vett észre, és ezért nem keltett fel, így hát gyorsan felpattantam eddigi helyemről, majd a nyomába eredtem:
- Jaj de jó, hogy látlak, már elég rég nem beszéltünk...
Ezt mondva átkulcsoltam karjaimmal hátulról a derekát, majd szinte belefúrtam fejem a tarkójába, és mélyen beszívtam az illatát. Valóban, már egy hete is megvolt, hogy váltottunk pár szót, de a fiú már akkor is elég nagy sietségben volt, én pedig nem akartam feltartóztatni. Állandóan siet valamerre, amikor összefutunk valahol, de ma nem hagyom magam lerázni. Tudtam, mi a fiú szándéka, tisztában voltam azzal, hogy a háta közepére sem kíván, de tudomást se vettem a dologról. Connor elvisel, mert a szülei nyomást gyakoroltak rá ezügyben, nekem pedig ez bőven elég is volt. Idővel belátja majd, hogy szeret, és senki más nem kell neki. Hiszen ő is nemsokára megtudja a nagy hírt.
- Írt anyukád - szólaltam meg, továbbra is a fiúhoz bújva, majd folytattam:- Meghívott hozzátok a nyári szünet idejére, hát nem csodálatos?
Sajnos, még nem volt alkalmam arra, hogy két hétnél több időt tölthessek a Grade-családnál, mindig hamarabb haza kellett mennem, de most, hogy én és Connor jegyben jártunk, a szüleink úgy érezték, hogy ennyi jár nekünk, így hát elengedtek minden akadály nélkül.
- Neked nem jött még levél? - tettem fel a kérdést kíváncsian. Szinte már fizikai fájdalmat okozott, hogy nem beszélhetek Connorral az eljegyzésünkről. Csak remélni tudtam, hogy a fiú már értesült a dologról.
- Nem hallottál semmi érdekeset mostanában?
Mondjuk, ha tudná a dolgokat, akkor nagy eséllyel nem lenne ennyire nyugodt, de biztos, ami biztos alapon feltettem neki a kérdést. Lehet, csak titkolja, mert nem akarja kimutatni nekem, mennyire örül.
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Connor Grade
Reveal your secrets
Connor Grade
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-19, 17:54



[You must be registered and logged in to see this image.]
Melinda & Connor
kínos pillanatok



Nem keltem ma túlságosan korán, de pont időben ahhoz, hogy egy gyors reggeli után a Nagyteremben, le tudjunk menni a srácokkal a kviddicspályára játszani egy kicsit, még mielőtt elkezdődnének a csapatok hivatalos edzései. Akkor viszont a Griffendélesek kipenderítettek minket a pályáról, a seprűinkkel együtt. Tervben volt az is, hogy nézzük egy kicsit az edzésüket, de ezek a nagykép idióták zártkörű edzést akartak tartani. Így hát úgy döntöttünk, hogy feljövünk inkább a kastélyba és itt múlatjuk az időt. De kinek volt kedve egy ilyen szép hétvégén a kastélyban kuksolnia? Hát nekem nem, azt elárulhatom. Még a végén véletlenül összefutok Melindával és akkor magyarázkodhatok neki ismét, hogy miért nem megyünk el soha kettesben a Tiltott Rengetegben. Legszívesebben belekiabálnám ilyenkor a képébe, hogy azért, mert egyáltalán nem szeretek vele lenni, főleg kettesben. De azt nem tehetem, mert akkor megint úgy járok, mint a múltkor. Mint tavaly, amikor egyszer egy picit ingerültebben válaszoltam a lány egyik kérdésére, mint ahogyan terveztem, erre ő megsértődött és írt egy levelet a szüleinek. Három nap múlva én kaptam baglyot a sját szüleimtől, hogy hogyan képzelem, hogy így beszélek Szent Melindával? Amikor ő olyan aranyos, kedves, gyerekkori barátom… Hát ők nem voltak ott gyerekkorunkban mellettünk, és nem tudhatják, hogy milyen is valójában a viszonyunk. Vagy, hogy hogyan is nőttünk fel egymás mellett. Ha tudnák, akkor valószínűleg még csak véletlenül sem akarnák, hogy közöm legyen a lányhoz, nemhogy „majd, ha idősebb leszel, kérd meg a kezét.” Na, még mit nem! Ezt is csak azért mondogatják a szüleim, mert szerintük mi annyira összeillünk Melindával. És mert a családja is aranyvérű família, akárcsak a miénk. Csak a vér számít nekik. Mindig is csak az számított. Mi lenne, ha egyszer elárulnám nekik, hogy megváltozott mostanában a felfogásom és már nem gondolom, hogy csak a vér alapján kell megítélnünk az embert. Mi lenne, ha megtudnák, hogy az egyetlen személy, akivel komoly kapcsolatot tudnék elképzelni, az nem is aranyvérű? Világvége, az biztos. Talán még ki is tagadnának. Csak és kizárólag a vér miatt. Begyepedettek. Néha már annyira elegem van belőlük. Talán már észre is vették, hogy havonta csak egy levelet írok, pedig eddig minden héten küldtem nekik baglyot. De ami azt illeti, ők sem nagyon keresnek mostanság, úgyhogy semmi okuk sem lenne a felháborodásra. Még jó, hogy nem is háborognak.
A Griffendélesek miatt elég kedvtelenül battyogtam be a kastélyba, merthogy kint nem maradhattunk, mert eleredt az eső. Hát akkor kitaláltuk, hogy felmegyünk az ötödikre és megpróbálunk bejutni a prefektusi fürdőbe. Talán kényszerítünk egy Hugrabugos prefit, hogy engedjen be minket. Ez egy nagyon jó tervnek tűnik. Nekem azonban még vissza kell mennem a hálószobámba, hogy átöltözzek, mert a nagy kviddicsezésben kiszakadt a nadrágom. Pedig ez egy nagyon klassz kis nadrág volt. No, mindegy.
Leballagok a lépcsőn, majd befordulok az alagsori folyosóra és annak végén pedig a jelszó kimondása után, belépek a Mardekáros klubhelyiségbe. Nem számítok nagy tömegre odabenn, hiszen ilyenkor mindenki kimozdul Roxmortsba, aki csak teheti. Nincsenek is sokan, csupán egy lány ül a kanapén. Egy lány… várjunk csak! Na, ne ez Melinda! Miután megtörténik bennem a felismerés, egyből halkabban kezdek el mozogni, vigyázok minden lépésemre, de hirtelen nagy zajjal pár alsóbb éves lány baktat le a hálószobák felőli lépcsőn. Ekkor én épp Melinda előtt próbálok elslisszolni, de a lány valószínűleg már észre is vett.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-17, 13:41



Connor & Melinda
[You must be registered and logged in to see this image.]


Hiábavaló szerelem

Mint mindig, minden alkalommal, amikor nem volt tanítás a Roxfortban, vagyis hétvégén - tekintettel arra, hogy az ünnepeket mindig családi körben töltöttem -, ismét delet kongatott az óra, mire egyáltalán hajlandó voltam arra, hogy kikeljek az ágyamból. Hozzászoktam már ahhoz, hogy ennyit alszom napközben, csak valamiért a szobatársaim nem tudták elfogadni ezt a tényt, és lépten-nyomom hangoskodtak. Szerencsére azonban hamar leléptek, mindenki ment a maga dolgára, én pedig nem sokkal később már ismét aludtam. Nem is gond. Szerettem aludni, szinte már a hobbimként tekintettem rá, úgyhogy semmi gond. A szobatársaim pedig csak csináljanak azt, amit akartam.
Még elsősként megpróbáltam elérni a tanároknál ama célomat, hogy ne kelljen másokkal osztoznom egy szobán, hiszen nem szoktam meg ezt a dolgot, hiába volt testvérem. Voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy külön szobát mondhassunk magunkénak, és ne kelljen egymás társaságát elviselnünk. Így hát arra számítottam, hogy a suliban is ez lesz a helyzet, és már gondolatban be is rendeztem a hálószobám, amikor hidegzuhanyként ért a hír: négy fő egy helyen. Te jó ég, komolyan gondolták a dolgot? Rajtam kívül még hárman? Nincs az az isten, hogy én még másik három emberhez hajlandó legyek alkalmazkodni. Kivágtam hát a hisztit a prefektusok előtt, de még akkor sem voltam hajlandó abbahagyni, amikor maga Piton professzor bukkant fel, aki úgy állt előttem, mint egy hatalmas, embertestet öltött denevér. Nem ijedtem meg tőle. Nem, hiszen nálam még a mumus is McGalagony professzor alakját veszi fel, mint az harmadikban is kiderült. Kit érdekel Piton? Mindenesetre, el kellett fogadnom ama tényt, hogy nekem bizony nincs annyi jogom, amennyi otthon volt. Kénytelenül bár, de belenyugodtam, viszont még évek elteltével sem díjaztam a dolgot.
Pár perccel később már a tükör előtt álltam, miközben alaposan szemügyre vettem magam. Hiába, még ébredés után, kócosan is szép vagyok, ezt mindenkinek be kell látnia. A smink már csak amolyan kellék, amelynek megléte némi nyugalmat ad számomra, de egyébként semmit sem jelent. Van ugyan olyan ember, akin segít, de például Ruth-on egyáltalán nem. Szegény lány, akármennyi sminket is ken fel magára, egy fiú sem áll szóba vele. Be kell látnia, akármennyire is igyekszik, sosem lesz olyan szép, mint az ikertestvére. Vagy én. Kétségtelen, hogy a saját évfolyamunkban mi vagyunk a két legszebb lány. Más sosem érhet az utunkba.
Kifésültem a hajam, majd felkötöttem, ahogy Connor szereti. Azt a parfümöt fújtam magamra, melyet a fiú vett még nekem nyáron, amikor a szüleinkkel együtt mentünk az Abszol útra. Tudtam ugyan, hogy nem azért veszi, mert ő akarta, hanem mert a szülei ezt tanácsolták neki, de nála így működtek a dolgok. Nem volt az az érzelmes típus, de magamban biztosra vettem, hogy nagyon szeret engem. Én is nagyon szerettem őt, amióta csak az eszemet tudom, és hiába mondogatták a többiek, hogy ez a szerelem csak egyoldalú, nem hittem nekik. Mégis honnan tudhatnák? Igaz ugyan, hogy Connor mostanában hűvösebben viselkedett velem, de csak azért, mert nem tudta azt, amit én. Ő még nem kapott levelet, vele még nem közölték, én azonban mérhetetlenül boldog voltam. Eljegyeztek minket! Tudtunkon kívül ugyan, hiszen csak a szüleink írtak alá egy erről szóló egyezséget, de immár megpecsételődött a sorsunk. Amint kijárjuk az iskolát, egybekelünk, és családot alapítunk, ennyire egyszerű a képlet. És nagyon jól tudom, hogy ennek Connor is örülni fog.
Nem öltöztem ki túlságosan, de még így is jól néztem ki. Egyszerű farmernadrág, fehér női ing, és egy csinos, fehér cipő. Ma úgyse megyek semerre sem, kiélvezem a hétvége utolsó napját, ennyi az egész. Nem sietek. Lementem a hálókörletbe, majd levetettem magam egy kényelmes fotelbe. Senki sem volt ott, így lehunytam a szemem, majd kissé elbóbiskoltam...
Megjegyzés | Ruha | Zene | [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Melinda Matthews
Reveal your secrets
Melinda Matthews
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty2016-04-17, 13:39


###
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Connor & Melinda   Connor & Melinda Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Connor & Dorothy -> Connor & Sheska
» Axelle & Melinda
» Evangeine és Melinda
» Melinda Roesenberg
» Melinda Matthews

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Mardekár klubhelyisége-
Ugrás: