ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:00-kor
Ashton P. Blake


Ma 08:32-kor
Joyce Brekinridge


Ma 00:11-kor
Grayson Paisley


2024-05-10, 07:22
Alison Fawley


2024-05-10, 00:05
Maegan Anaiah Llyvelyn


2024-05-09, 23:54
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


A hónap posztolói
Ashton P. Blake
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Kalandmester
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Alison Fawley
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Cheon Seung-ah
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Maia Hansen
Karen & Castiel - Little by little I_vote_lcapKaren & Castiel - Little by little I_voting_barKaren & Castiel - Little by little I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70721 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 50 vendég :: 2 Bots

Cody L. Mortimer, Troy Smallwood


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Karen & Castiel - Little by little

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-07-10, 05:01




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

‒ Kényes és konok ‒ ízlelgettem a szavakat. Végső soron, Castielnek igaza volt, túlságosan is könnyen megsértődött, én pedig foggal-körömmel ragaszkodtam a véleményemhez, és az igazamhoz. Egy halk sóhaj kíséretében finoman vállon veregettem. ‒ Nos, éppenséggel igazad van. Mindkettőnknek szörnyű természete van ‒ tettem hozzá halkan, szórakozott mosollyal kísérve. Néha nem is értettem, hogy miként bírtuk elviselni egymást, a hülyeségei ellenére azonban az érzéseim ugyanazok maradtak. Nem tudtam véglegesen gyűlölni őt csak azért, mert kényes, akaratos és pont olyan bántó volt a stílusa, mint nekem. Egyszerre hasonlítottunk, és különböztünk dolgokban, talán csak azt kellett volna már megtanulnunk, hogy utálhatunk bárkit, csak legalább egymást ne bántsuk.
‒ Ha átlépsz egy bizonyos határt, zavarni fog, de annak a következményei pedig neked fájnak ‒ ciccentettem ismét. Bár nem terveztem terrorban tartani a fiút, attól függetlenül, keménykedhettem, elvégre, úgyse tudott volna ellene sok mindent tenni. Most nem látott, hogy a falhoz tudjon csapni, és én is mindenre fel voltam készülve.
Felvont szemöldökkel fürkésztem az arcát, amikor a nagykorúságával büszkélkedett, de inkább nem szóltam egy szót se, mielőtt még megint kényeskedne valami miatt. Ezután leintettem, hogy ne merészeljen pedofilnak meggyanúsítani, csendben agyaltam a szavain, pontosabban csak azon a részen, hogy semmi nem fog történni közöttünk. Megfordult a fejemben, hogy akkor ezek szerint valóban nem is akart tőlem semmit, vagy megint játszotta a sértődöttet, és csak úgy mondta az egészet.
‒ Felettébb ‒ morogtam, majd megrándítottam a vállamat. ‒ Nem is akarnék, van elég pénzem. Nem vetetem el magam egyetlen vén csonttal, hogy aztán évekig ne patkoljon el. ‒ Eszembe se jutott más, korombeli pasikkal ismerkedni, amíg ez az idióta az életemben volt. Meg aztán, ismertem egy pár Shannon korabeli pasit, mind iszákos barom volt, a húszas éveik elején meg a legtöbb pasi arra hajt, hogy minél több csajt megdugjon, erre sem vágytam. Amilyen keménynek és érzéketlennek mutattam magam, legbelül éppannyira vágytam egy normális, hosszú távú párkapcsolatra. De ezt már nem árultam el Castielnek, ha annyira akart, akár pedofilnak is hihetett, mit is bántam én.
A térdemre könyököltem, hogy kitámaszthassam a fejemet. Ugyanannál a témánál tartottunk. A bizalomnál meg, hogy nem kellett senkinek. Némán megráztam a fejemet. Ingerült voltam, amiért újra és újra el kellett neki magyaráznom, hogy nem fogok eltűnni mellőle, ahogy azt is, hogy ő is éppoly bántóan viselkedik, mint én.
‒ Castiel, kezdjük ott, mikor ígértem neked valamit, ami nem úgy lett? A bizalmadat kértem, cserébe megkaptad az enyémet, olyan dolgokat mondtam el neked, amit senki más nem tud. A titkaidat még mindig konokul őrzöm, itt vagyok melletted, amikor csak tehetem. Vagy elfelejtetted, hogy a tóparton ki próbált meg összekaparni, vagy éppen kiráncigált el idáig, amikor történt az az eset? Nem kérek érte viszonzást, nem vagy az adósom sem, ott voltam, itt vagyok melletted, amikor szükséged van rám. Csak annyit kértem, ne szekálj olyan dolgokkal, amikről tudod, hogy rosszul esnek. Ha azt szeretnéd, hogy válogassam meg a szavaimat, hát megteszem, de cserébe én is ezt kérem tőled ‒ válaszoltam hosszabban a magyarázatára. Vajon képes lett volna rá? Erősen kételkedtem benne, de ha legalább hajlandó volt megpróbálni, nekem az bőven elég lett volna. Akkor én is leszálltam volna a heccelésével.
‒ Honnan kellene tudnom, amikor te nem mondasz semmit? Semmit a gondolataidról, vagy érzéseidről. Te állítod, hogy nem vagyunk barátok, és tényleg nem. Azonban, Castiel, én hiába akarnék bármit is megbeszélni veled, mindig azzal jössz, hogy hanyagoljuk a nyálas és csöpögős dumákat. Neked kell tudnod, és eldöntened ‒ ingattam lemondóan a fejemet. Tényleg nekem kellene megmondanom, hogy mi volt közöttünk, amikor nem láttam a fejébe? Konok fickó volt, nem vitás. Azonban én még makacsabb voltam nála.
Ismét elcsendesedtem, hallgattam milyen dühösen csengtek a szavai. Szinte tapintható volt a köztünk lévő feszültség. Amikor én voltam ideges, ő volt higgadt, és ez fordítva sem volt másként.
‒ Áruljam el mi a francot akarok? Nem gondolod, hogy először neked kellene magadban tisztáznod, hogy te mit akarsz? ‒ suttogtam halkan, a mondandója többi részét szándékosan figyelmen kívül hagyva. Talán túlságosan érzékeny voltam bizonyos témákkal kapcsolatban, és igaza volt, annyit nem csesztetett a múltammal, de akkor talált mást. Azonban nem hinném, hogy mostanában világfájdalmas történetekkel álltam volna elő, és csakis akkor voltam sértett, amikor valóban meg is bántott.
Kurtán felnevettem. A hangom rekedten csengett, de nem számított most már.
‒ Csak vicceltem, de ha ennyire megvoltál nélkülem, akkor talán eztán is megleszel. Hát legyen, kevesebbet járok majd a nyakadra ‒ fordítottam el a fejemet. Ha valóban ilyen jól megvolt egyedül, nem is kellettem neki. Ő maga mondta, nem voltunk barátok. Hiába tettem le az Esküt érte, hiába kötelezett a szavam, ha ő úgy döntött, hogy nem kér belőlem, hát nem fogom túlságosan erőltetni. Legalább is, addig nem erőltetem a kapcsolatot, amíg el nem dönti mit is akar pontosan.
‒ Ameddig itt ülsz mellettem, bármikor eltörhetem az ujjaidat, gyorsan gyógyulsz, szóval újra és újra megtehetem ‒ rándítottam meg unottan a vállamat. Nem bántottam volna, ahhoz sok kellett volna, hogy annyira elboruljon az agyam, hogy fájdalmat okozzak annak, akit szeretek, szimplán csak közöltem, hogy tudok én olyan érzéketlen és szadista is lenni, mint amilyennek a Szárnyas Vadkanban látott. Szerintem nem akarta volna azt az énemet viszontlátni.
Válaszoltam volna neki, de abban a pillanatban a számra tapasztotta a kezét, és úgy tolt el magától. Morcosan a fogaim közé csippentettem a tenyerén lévő bőrt, jelezve, hogy épp pofázni készültem, ha nem tűnt volna fel neki. ‒ Lehetetlen lenne? Azért megnéznélek milyen az, ha zavarba jössz ‒ méregettem szürke tekintettel, újfent ignorálva a morgását. Hiába szólt rám, nem voltam se kislány, se kiskutya, hogy meghunyászkodjak annyitól, hogy határozottabban rám morrant.
‒ Te is megtanulhatnád, hogy kell ‒ vágtam vissza epésen. Az már nem volt állapot, hogy mindig csak én tűrtem, és ő hisztizett.
Nem terveztem a durmstrangos időszakot részletezni, elég volt, ha mindenki más tisztában volt vele, hogy egy ex-durmstrangost és a családját ne baszogassák. Én már ennyivel is elégedett voltam. Ezután valamivel higgadtabban hallgattam a monológját, már majdnem elpárolgott minden dühöm, amikor megint olyat szólt, amiért most már a kezem a tarkóját érte. Nem sokkal később pedig már a felsőjét szorongattam, úgy elkapott a harci ideg. Tudtam én is durva lenni, ha akartam. Castielnek azonban tényleg ez kellett? Hogy felbasszam magam, és nekimenjek? Nem örültem az érintésének, ez volt az egyik oka, hogy letaszítottam magamtól, a másik pedig az, hogy ne húzzak be neki.
‒ Csak azon, amit sértőnek találunk ‒ fontam össze a karjaimat dohogva. Nemrég kértem, hogy válogassa meg ő is a szavait, de eddig nem sikerült neki. Bár, ahogy végigmértem, arra jutottam, hogy talán soha nem is fog.
Szükségem volt egy kis friss levegőre, hogy lehiggadhassak. Még akkor is, ha a fiú továbbra is a jelenlétemben volt, de azért valamelyest visszaadhattam neki a korábbiakat. Nem feleltem neki, lehunytam a szememet, és felidéztem az első találkozásunkat. Már akkor is folyton civakodtunk, talán azóta se telt el nap, hogy ne kötöttünk volna bele a másikba. Szórakozottan elmosolyodtam. Lassan kinyitottam a szemeimet, még mindig mosolyogva, a fejemet csóválva figyeltem, ahogy Castiel lehajolt egy kavicsért, és dobálni kezdte.
‒ Szerintem is ‒ bólintottam egyetértően. Végigkövettem a kavics útját a tóig, majd valamivel nyugodtabban a fiúba karoltam, hogy segítsek neki visszatalálni a gyengélkedőig. Néha lopva a vállam felett hátrapillantottam. A bejárathoz érte, belöktem az ajtót, és abban a pillanatban dörrent egy hatalmasat az ég, amikor bevágtam az ajtót. Leszakadt az ég, de ismét a kastély falai közt gyilkoltuk egymást.

//Én is nagyon szépen köszönöm. Még mindig imádom az összes játékunkat. *-* A stílus meg nem gond, így szeretjük. xD <3 //



music:zene



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-07-07, 03:25



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Én kényes vagyok, te pedig konok. Fogadd el. – zártam le végül, aztán gondoljon, amit akar. Ha ezekkel nincs tisztában, akkor sajnálom, nem tudok mit tenni. Felfoghatná végre, hogy ugyan megbeszéltük, de az arra való utalásai még mindig nem esnek jól és ha csak nem akar maga ellen fordítani, akkor jobb lesz, ha befejezi.
- Talán zavar? Nem? Akkor nincs miről beszélni. – folytattam a gúnyolódást egy bizonyos szintig, aztán inkább elhalkultam, s csak hallgattam a közelemben történő eseményeket. Egy-két diák még tartózkodott rajtunk kívül a gyengélkedőn, így bármennyire is akartam, nem tudtam figyelmen kívül hagyni a szomszédos oldalról jövő zajokat. A különböző szagokról inkább ne is beszéljünk. A két hetes zokniknak van bukéja, savanyú és néha a hányinger kerülget. Ilyenkor adhat hálát az égnek Karen, hogy ő nem érzi vagy gyengébben ezt az orrcsavaró bűzt.
- Nem tévedsz, tizennyolc vagyok. – büszkélkedtem, míg kitartóan álltam a kezdetleges dühét. Éreztem, hogy a fogát villantgatja felém a korábbi megszólalásomból adódóan, de nem igazán érdekelt. – Na tessék, nem történt semmi és a jelekből adódóan nem is fog. Akkor nem vagy pedofil. Örülsz? Amúgy sem a halálán lévő „vén szarokra” kell kötelezően ráhajtani. – ott van az alsóbb korosztály, húsz környékén, nem értem miért pont a hatvanas éveikben járó bácsikákat hozta fel példaként, ha már ennyire felhúzta magát ezen. Tudhatná, hogy nem kéne komolyan venni, de sajnos ismételten csalódnom kellett és a mi jó öreg Karenünk a mogorva oldalon kötött ki.
- Nem igazán. Inkább, épp hogy neked kéne tudnod mit lehet és mit nem. A szavaknak ereje van Karen, ezt én tudom a legjobban, hidd el. Jöhetsz a sötét múltaddal, de amikor a tulajdon szüleidtől hallod, hogy nem kellesz nekik, annál rosszabb nincs, főleg ha utána mindenki ígérget, a bizalmamat akarják, aztán egy varázsütésre eltűnik minden. Csak arra kérlek, válogasd meg a szavaidat még ha poénból is szánod azokat. – magyaráztam egy mély lélegzetvétel után. Szükségem volt arra, hogy nyugodtan tudjam folytatni ezt a beszélgetést vele, anélkül, hogy egy hozzám közelálló személy szavait le kelljen nyelnem. Nem azt kértem tőle, hogy váltsa meg a világot, csupán egy ilyen apróságot, ha nem akar elveszíteni. Sok pofont kaptam már az élettől, pontosan az ilyen húzások miatt, és nem pont arra akarok kilyukadni, hogy olyan gyenge volnék, amiért nem tudom viccként felfogni azt, amit a másik mond, szimplán tisztában vagyok azzal, hogy mindennek van határa. Mindenki számára úgyis azok a szavak fájnak a legjobban, ha egy hozzá közelálló személytől kapja a sértést, egy idegen szavai naná hogy lepörögnek róla, úgy, ahogy rólam is. – Hogy mégis milyen? Találd ki, nekem kéne tudnom? – szűrtem fogaim közt. Nem, valóban nem voltam tisztában a helyzetünkkel és azzal sem, hogy ő mit akar tőlem.
- Oké. Mikor dörgöltem utoljára az orrod alá bármit is, ami a múltaddal volt kapcsolatos? Mert hogy amióta bízni kezdtem benned, egy rossz szót se szóltam, de te tovább folytattad a gyerekes játékaidat. Áruld már el, mi a francot akarsz? Állandóan jössz a világfájdalmas sztorijaiddal és mindig eljátszod a sértettet. Áh, nem értelek. Kurvára nem. – sziszegtem dühösen. Valóban odaszurkáltam párszor a múltjával, de igazán észrevehette volna, hogy egy ideje már nem teszem. A konyhában is ő borított ki, azt magának köszönheti, azóta egy rossz szavam nem volt hozzá, ő mégis úgy tesz, mintha minden kicseszett alkalommal arról dumálnék mi történt Gavin meg közte.
- Tizennyolc vagyok. Hahó, nem kell a felkészítésed, köszönöm. Te sem tudhatsz mindent, azt meg végképp nem én hogy éltem az életem, hisz’ eddig is tökéletesen megvoltam nélküled, nem kell alábecsülni. – komolyabbra vettem a szót, ha már ő jött a nagy dumáival. Komolyan, néha az őrületbe tudott kergetni a baromságaival. Úgy beszélt mintha ő lenne a kisokos, aki mindennel képben van, holott ez abszolút nem volt így. Ó, Karen, mennyi mindent nem tudsz még rólam…
- Tudod, ameddig itt ülsz mellettem bármikor megtehetem… - sóhajtottam fel. Néha túl gyerekesen viselkedett, főként a játékai miatt. – Nos, egyelőre nem sikerült fülig vörösödnöm, vagy ez lett volna a cél? Ugyan Karen, ne próbálj lehetetlen elérni. – ezúttal a fújást követően automatikusan toltam el az arcát, kezemet a szájára tapasztva. – Mint mondtam, felesleges, de legfőképp kellemetlen. – szóltam rá határozottabban. Nem akartam tovább ezzel szórakozni, már csak azért sem, mert a fülem már búgott az ő kis játékától.
- Megint emlékeztetnélek rá, hogy különbözünk. Aki túllépett a dolgon, az te vagy, de nem én. – sose én voltam az, aki szította a tüzet. Csupán egy apró parázs voltam, egészen addig, ameddig ő meg nem szólalt és jött az újabb kioktatásával. Fáradtan sóhajtottam fel ezúttal, szemeimet dörzsöltem, amik legfőképp a hangulatom változása miatt kezdek el fájni.
- Csodás, akkor ne is részletezd. – bólintottam egyet finoman, míg tovább masszíroztam a szemeim környékét. – Nem is azt mondtam, hogy az lennél. Csupán nem fogadnálak el annak, ha az lennél, de mivel nem vagy az… áh, na érted, ne kelljen feleslegesen jártatnom a szám, különben még egy ilyen apró ügyből is hatalmas vita keletkezik és már ne haragudj, de nincs se kedvem, se fizikai erőm hozzá. – ejtettem vissza kezeimet az ölembe, majd óvatosan felnyitottam szemeimet, nem mintha bármivel is javult volna a helyzet.
- Lehet, ki tudja, akár ismerhetek más Karen nevezetű embereket is. – rántottam meg vállamat. Fáradt voltam a további beszélgetéshez, ezért egy jó ideig csendben is maradtam, csupán a tarkón legyintésen akadtam ki egy kicsit. Nem esett jól, épphogy gyógyuló fázisban vagyok, a hirtelen jött ütések pedig nem igazán segítenek a helyzetemen.
- Oké Karen, hűtsd le magad. – fogtam rá a kezére, ami jelenleg a felsőmet szorongatta, majd lefejtettem ujjait róla. Ekkor lökött hátrébb, ám szerencsére volt elég lélekjelenlétem ahhoz, hogy ne dőljek le az ágyra.
- Leszállnál a témáról? Vagy ti nők mindenen így felhúzzátok magatokat? – sziszegtem egy kisebb szünet után. Kiakasztott a folytonos vita, hisz’ bármikor megjelent nem volt egy épkézláb mondat, amit a másik felé tudtunk volna intézni. Pont ezért határoztam el régebben, hogy lemondok a társaságról, a barátokról, mindenkiről, erre végre nyitnék valaki felé, aki inkább elkanyarodik abba az irányba, hogy mindent véresen komolyan vegyen  és felfújja még a legkisebb apróságot is.
A tópart emlékeztetett sok mindenre, de leginkább arra, hogy itt nyugalmam volt. Egészen addig tudtam visszaemlékezni ezekre az élményekre, amíg Karen és a kis kavicsa be nem avatkozott. – Örülök, hogy élvezed, ahogy szenvedek, tényleg. – sóhajtottam csalódottan. Lehajoltam egy kavicsért, melyet párszor feldobtam, majd találomra elkaptam a markomba. Megéreztem az eső illatát, ami nos, valljuk be nem volt túl szerencsés számomra, egyúttal Karen is megszólalt.
- Akkor mennünk kéne. – billentettem oldalra a fejemet a tóval szemben állva. Láttam a végtelen szürkeséget különböző foltokkal társítva, de azt még tökéletesen ki tudtam venni, hogy a tó előttem helyezkedik el. Egy jól irányzott dobással a víz felé hajítottam a lapos kavicsot, mely végigpattogott a vízfelszínen.

//Köszi az újabb játékot.  biglove Bocsi a stílusért, szegényemnek sok problémája van most és Karen is kicsit rátett egy lapáttal, de nagyon élveztem.  Smile //

music: Are You With Me ♐️ words: 1100 ♐️ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐️ ©️


Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-07-03, 02:14




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

Bizsergett a bőröm, ahol megfogta a kezemet. Kellemes érzéssel töltött el a jelenléte, így aztán nem morogtam amiatt, hogy elkapta a csuklómat. Amúgy is tudhattam volna, hogy annyira kényes a frizurájára meg az érintésre. Mégis jól esett szekálni vele.
‒ Szörnyen kényes vagy, ám rendben, többet nem hozom fel a témát ‒ rándítottam meg a vállamat. Annak azért örültem volna, ha kinőné a nyafogását, de ha nagyon muszáj volt, így is elfogadtam.
‒ Enyhe túlzás? Pedofil? Ahhoz képest, hogy vak vagy, a humorérzéked, és a gúnyolódás is remekül megy ‒ ciccentettem a fejemet ingatva. Túlságosan jól érezte magát, ha már gúnyolódni is képes volt, bár inkább ez a nagyképű, kötekedő duma fogadjon, mint az a kép, amikor rátaláltam a szilánkok közt gubbasztva. Még mindig nem sikerült kivernem a fejemből azt az emléket.
‒ Javíts ki, ha tévednék, de tudtommal nagykorú vagy, így semmiképp sem lehetnék pedofil, még akkor sem, ha bármi komolyabb történt volna közöttünk ‒ hajoltam közelebb az arcához kicsit vicsorogva, bár ő ezt nem látta, de a hangsúlyomból érezhette, hogy nem repestem az örömtől. ‒ Amúgy meg, bocsáss meg, hogy nem a hatvan fölötti vén szarok az eseteim ‒ szűrtem a fogaim közt, majd hátradőltem. Castiel mindig is nagyon értett ahhoz, hogy a hangulatom hullámvasútként változzon mellette. Pillanatok alatt cseszett fel, vagy éppen lágyított el. Egyszerre utáltam és szerettem ezért a tulajdonságáért, mert mellette nem unatkoztam.
Ezt a következő megszólalása bizonyította a legjobban, miközben hallgattam, az arcom ellágyult, kevésbé lehettek olyan durva vonásaim, mint akkor, amikor a legagresszívebb voltam.
‒ Épp ezért kellene tudnod, hogy nem gondolom komolyan ‒ ingattam lemondóan a fejemet. Talán nem ismert annyira, mint a fivéreim, de elég sokat elárultam már neki a múltamról, rengeteg gondolatomat osztottam már meg vele, így reméltem, hogy nem fogja rosszul venni a csipkelődéseket. ‒ Nem vagy a haverom? Akkor mim vagy? De tényleg. Nem vagyunk ismerősök, annál jobban ismerjük egymást, nem vagyunk barátok, mert a barátok nem smárolnak, de nem is járunk. Szerinted akkor mégis milyen kapcsolat van közöttünk? ‒ ráncoltam össze a homlokom. Talán némileg agresszívebben szólaltam fel, mint terveztem.
‒ Meg aztán, pont te beszélsz? Te basztatsz állandóan a múltammal, te dörgölöd az orrom alá… Komolyan, Castiel, szerinted nekem az nem esik rosszul, amikor te bántasz meg? ‒ráztam meg a fejemet. Én tényleg nem értettem ezt a srácot. Elvárta, hogy mások megértőek legyenek vele, ne basztassák a múltjával, de ő ugyanezt nem tette meg másokért. Néha igazán nem tudtam kiigazodni rajta, pedig próbáltam, és most értettem is, hogy miről beszélt. Én tudtam legjobba, hiszen velem ő ugyanezt csinálta.
‒ Az élet kegyetlen, vedd úgy, hogy felkészítelek rá ‒ rándítottam meg a vállamat egykedvűen, az sem hatott meg, hogy a szívéhez kapott. Tisztában voltam vele, hogy csak hülyéskedett, ergo, nem volt már semmi baja. ‒ Hát jól van, akkor tartsd meg magadnak ‒ forgattam meg a szemeimet. Úgyse árulta volna el, ahhoz túlságosan makacs volt.
‒ Hát, hajrá drága Castielem. Akkor mire vársz? Tedd meg! Rajtam ne múljék, keress meg, kapj el, és add vissza, ha már annyira zavar téged ‒ nevettem fel kajánul, bár sejtettem, hogy úgysem lenne képes megtenni. Főként azért, mert lusta lenne, másrészt, nem akarna pofára esni. Mellette üldögélve már kevésbé voltam csipkelődő, a suttogásától pedig egy pillanatra kirázott a hideg, majd az övéhez hasonló félmosollyal, suttogva feleltem: ‒ Mint mondtam, az élet mocskos és kegyetlen, szeretném, hogy tudd, mi vár rád. Meg aztán, a franc se mondta, hogy erőlködnék, pusztán szórakozom a dolgon. De örülök, remélem, ezt is aranyosnak találod ‒ kuncogtam, majd ismét a füléhez hajoltam, hogy megint belefújhassak.
‒ Hát jól van, te tudod ‒ vontam meg a vállamat. Azt már nem tettem hozzá, hogy ha rajtam múlna, akkor bizony nem szabadna tőlem olyan könnyen, de nem akartam megint éreztetni, hogy mennyire ragaszkodtam hozzá. Ha már egyszer helyet szorítottam neki az életemben, az volt a minimum, hogy nem szökik el.
Igyekeztem békésen felelni neki, de be kellett látnom, hogy Castiel egyáltalán nem szokta észrevenni magát. Felsóhajtottam. Igazán nehéz eset volt. ‒ Nos, te többször átlépted már nálam ezt a határt, mégis itt vagyok, és túlléptem a dolgon ‒ húztam el a kezemet. Megdörzsöltem a karomat, tétován álltam vele szemben. Az egész beszélgetésünk nem tartott sehová civódáson kívül. Azokról a témákról pedig, amikről beszélnünk kellett volna, hallani sem akart.
‒ Elhiheted, hogy nem terveztem részletezni a Durmstrang szadista módszereit ‒ feleltem csendesen, a bennem felsejlő gúnyos gondolatot meg inkább megtartottam magamnak. Nem kellett arról tudnia, hogy min járt az eszem. ‒ Nem is vagyok domina, de még domináns sem. Tény, szeretem helyretenni az embereket, megmondani nekik, hogy hol a helyük, és parancsolgatni, de ez teljesen másból ered. Ismered a háttértörténetemet, tehát tudod, hogy miért vagyok olyan, amilyen ‒ feleltem szórakozottan, hiszen az akaratosságom, és az, hogy nem tűrtem ellentmondást annak volt köszönhető, hogy éveken át hat pasit neveltem, és tettem életképessé. Nélkülem még most se tudnának főzni, vagy magukra mosni.
‒ Pedig azért örülnék, ha felfrissítenéd az emlékezetemet, ugyanis én nem tartalak hülyének, nyilván keversz valakivel ‒ fontam össze a karjaimat miután hátrasöpörtem néhány kósza hajtincset. ‒ Helyes, nagyon helyes ‒ sziszegtem immár a ruhával kapcsolatban. És még nekem volt mocskos fantáziám! Vajon vakon milyen beteg dolgokról ábrándozhatott még? Talán jobb is, hogy nem voltam legilimentor. Hiába mutatta ártatlannak magát, attól még hozzám hasonlóan neki is voltak perverz vonásai.
Elégedetten konstatáltam, hogy nem nyerte el a tetszését a tarkón vágása. Ettől eltekintve igenis megérdemelte. Az imént pofáztam el neki, hogy ő sem volt jobb, és ha nem akarta, hogy belegázoljak a kis lelkébe, akkor talán neki sem ártott volna vissza venni a nagy arcából.
Továbbra is ingerelt, forrt a vérem, egy pillanatra el is veszítettem az önkontrollt, megragadtam a felsőjét, és közelebb húztam magamhoz. ‒ Hidd el, ha így folytatod, simán megteszem. Nekem aztán nem okoz különösebb lelki fájdalmat, ha ártanom kell másnak, ezt elhiheted ‒ morogtam, majd finoman hátrébb löktem, amikor arról beszélt, hogy miken járhat az eszem.
‒ Ne várd, hogy ne csesztesselek viccből, ha te ugyanúgy beszólogatsz, csak éppen komolyan gondolod ‒ fordítottam hátat neki. Inkább nem is reagáltam inkább azzal kapcsolatban, hogy mikről ábrándozhattam. Voltak köztük ilyen csúnya dolgok, de akadtak olyanok is, amik egészen megleptek, és néha-néha a gyerekkori énemre emlékeztettek, amikor még normálisnak tartottam magam.
‒ Nos, ezt egyedül te tudhatod, elvégre te keversz állandóan ‒ pillantottam hátra a vállam felett. Elvégre az ő szeszélyessége miatt nem jutottunk egyről a kettőre. A kapcsolatunk is pont olyan hullámzó volt, mint a hangulatunk. Persze, természetre én sem tartoztam a világ legangyalibb emberei közé, de ettől függetlenül legalább tudtam mit akarok.
Sokáig hallgattam, elég rendesen felcseszett, és félő volt, hogy bármelyik következő megszólalásom olyan bunkóra sikeredik, hogy a végén kicsináljuk egymást. Én nem akartam bántani őt, azonban néha elvette a sulykot, és hiába igyekeztem vele minél türelmesebb lenni, megesett, hogy eldurrant az agyam. Felmerült témaként, hogy mennyire látott, nem szóltam egy szót se, csupán hümmögtem meg bólogattam. Már az is hatalmas szerencse volt, hogy ilyen gyorsan gyógyult. Mégsem sikerült lehiggadnom, álnokul felröhögtem miután meghallottam a fiú kifakadását.
‒ Természetesen ‒ mondtam vigyorogva. Máris jobb kedvem lett az egésztől. ‒ Írd a többi bántáshoz meg visszaadnivalóhoz ‒ intettem, elvégre, tisztában voltam vele, hogy ezt is vissza fogom majd kapni valamilyen formában. Mindegy, már megszoktam.
Egy ideig még zajokat keltettem, hagytam, hogy megpróbálja kitalálni őket. Nem tudom mennyi ideig szórakoztam ezzel, de a kis programunkat kénytelen voltam félbeszakítani.
‒ Van egy rossz hírem, azt hiszem, vihar közeleg ‒ pillantottam a tó mögötti hegyek irányából érkező szürke fellegek felé. Talán az lett volna a legjobb, ha most azonnal visszaindultunk volna.


music:zene|words: 1084



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-07-01, 06:17



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


Bőven eleget babrált már a hajammal, ideje volt tennem valamit, mert azt még mindig nem viseltem túl jól, ha csak úgy tapogatnak és piszkálnak. A csuklóját is figyelmeztető jelleggel ragadtam meg, semmi hátsószándék nem társult hozzá, csupán megállj parancsoltam neki. Úgy tűnt vette a lapot, legalábbis nem hallottam felőle semmilyen arra utaló hangot, ami a nemtetszését szimbolizálta volna.
- Megbeszéltük, így miért nem lapozunk? Tudod, már nagyon elegem van magából a „gyerek” szóból, bármilyen értelemben ragasztod rám. – most valószínűleg a szememet forgattam volna és minden reményt feladva hagytam volna magára, de akadt egy apró bökkenő. A látásom ugyan fokozatosan kezdett visszatérni, viszont még mindig nem voltam olyan állapotban, hogy kedvemre mozgathassam minden fájdalom nélkül. Hiába vagyok vámpír, közel sem regenerálódok olyan gyorsan és jól, mint egy tisztavérű vámpír. – Ó, mondhatni így is pedofil vagy, nem? Vagy ez enyhe túlzás? – apró gunyoros vigyor lapult meg szám szélén amolyan csipkelődés gyanánt. Nem terveztem kihúzni a gyufát jelenlegi állapotomban, amúgy sem tudtam az érzelgős oldalát nézni annak, amit mondott. A rejtett mondanivalója ezáltal nem ért el.
- Mert te közelebb állsz hozzám… - jegyeztem meg halkan, miután saját kezemet leengedtem testem mellé a matracra. – Én nem vagyok a haverod. Nem vagyok olyan, mint mindenki más, aki a kis tetves baráti körében olyanokkal szurkál oda a másiknak, ami bántó, vagy a kibaszott múltjára emlékezteti. Attól fáj a legjobban, akit kedvelsz… Mármint, hiába szánod viccnek, néha azok a szavak betalálnak és olyan sebeket szakítanak fel, amit nehéz volt összevarrni. Ennyi. – vontam meg vállam és nagyon, de nagyon reméltem, hogy nem billenünk át a ló másik oldalára és csapunk át itt a nyáladzásba. Így is olyat mondtam, ami már a zakkantságom első jele.
- Gyáva nyúl? Tudod, ez azért fájt. – a szívemhez kaptam egy pillanat erejéig, imitálva azt, hogy mennyire rosszul esett, amit rám mondott. – Közel sem igaz a feltételezésed. Csupán el akarok kerülni egy katasztrófát. Ez minden. – zártam le részemről. Így is elkanyarodott a beszélgetés egy olyan irányba, amihez nem volt se kedvem, se türelmem. Pontosan tudta mire céloztam azzal, amit mondtam. A bizalmam akkor nő felé, ha képes megérteni, akármelyikünk futhat olyan élethelyzetbe, ami akár veszélyt is jelent rá és naná, ha a halálomon lennék leszarom ki lenne mellettem. Felőlem a csótányok is tökéletes társaság lennének, viszont nem tagadhatom le azt, ami bennem dúl napok, sőt hetek óta, már magam sem tudom mióta.
- Látás nélkül is meg tudom tenni. – szinte forrt a vérem. Magam előtt láttam a kihívást, így nem volt kérdés. Mikor visszatért az ablaktól, újabb suttogással ütött ki, ezúttal fordítottam. A vállamon támasztotta fejét, ami megkönnyítette a dolgomat. – Mocskos fantáziád van és még azon erőlködsz, hogy engem hozz zavarba. Milyen aranyos. – kaján félmosollyal súgtam fülébe a szavakat, végül a hangulatom kegyetlen hullámvasútra váltott. Magam elé meredtem ám hiába erőlködtem, nem láttam többet puszta maszatoknál. Idegesítő volt és gyűlöltem így élni.
- Akár. – bólintottam először egy kicsit tétován. – De ne szaladjunk előre, majd kiderül amikor odajutunk, hogy utazni kell. Ki tudja meddig ismerjük még egymást. – mondtam magam elé a szavakat. Nem tudom mit fog számomra hozni a sors, de az biztos, hogy nem hozhatok olyan ígéreteket, amiket később nem tudok betartani.
Hallottam, ahogy feláll mellőlem, de nem rezzentem meg. A következő mozdulatát homályosan láttam, ahogy közeledett felém, majd a vállamra esett. – A gúnyolódásnak is van egy határa, ez esetben te átlépted ezt a határt. – monoton hangomon még én magam is meglepődtem, viszont nem állt szándékomban változtatni ezen.
- Ó, rosszabbat. Ne részletezd, mert elhányom magam. – ingattam meg fejem finoman, ügyelve arra, hogy magamnak ne okozzak még több fájdalmat.
- Valóban nem. Az utasítgatásaid bőven elegek voltak ahhoz, hogy ne fogadjalak el dominaként. – rántottam meg vállamat egykedvűen. Nem akartam hosszúszárra ereszteni ezt a beszélgetést, főleg nem ezzel a témával. Értelmetlen volt és hétköznapi, ami tökéletesen lefestette a nézőpontomat a mai angol kis párocskákról. – Maradjon is így. – értettem egyet.
- Nem, de céloztál rá. Több alkalommal is, amit ne kérj tőlem, hogy idézzem fel, mert a fene se emlékszik mindenre. Felejtsük el, vedd úgy, hogy ez a kis arab szerelés szóba se jött. Másrészről, én nem állítom azt, hogy hülye vagyok, te meg… hm, nos egyszer juthatsz arra az álláspontra, hogy épp egy idióta vagyok, de az se érdekelne, szóval ne spilázd túl. – az se érdekelt volna, ha az egész világ egy hülyének nézett volna. Sose vettem számításba a másik véleményét, főleg akkor, ha azzal engem ócsárolt. Épp elég gondom volt amúgy is, nem hogy még holmi senkiházi pattogjon nekem arról milyen borzasztó is vagyok. Karen meg gondoljon amit akar, nézzen annak, aminek akar, nem fogok azon erősködni, hogy megfeleljek neki. Senki kedvéért nem fogok megváltozni.
Valahogy sejtettem, hogy az előbbi megszólalásom betalált, pontosan úgy, ahogy Karen keze is egyenesen a tarkómra. Sziszegve morrantam fel. Sajgott egy kicsit, ezért morgolódva nyomkodtam a korábban bántott területet. – Kiadtad magadból? Igen? Remek. – sóhajtottam fel. – Azt azért megnézném, ahogy önszántadból lelöksz onnan. Gyerünk, tedd meg. – forgattam fejemet egy ideig, majd a nyakamról elhúzva kezemet füleltem az eseményeket. Nem lett volna képes rá, meg ha igazán ismerne, tudhatná nem szó szerint értettem azt, hogy ő esetlegesen egy kurva lenne. Akkor valószínűleg nyíltan a szemébe mondtam volna –azt az apróságot félretéve, hogy nem láttam-, szóval ha azt várná tőlem mikor kurvázom le, akkor sok sikert.
- Képzelem milyen szép dolgok lehetnek. Gondolom felér egy horrorral. – sóhajtottam, egyúttal ráhagytam ezt az egészet. Fújja fel, ha akarja, de jelenleg a civakodás hiányzott a legjobban az életemből. Ja, mégse…
- Voltunk mi egyáltalán bármilyen kapcsolatban? Elég lesz Karen, a mai napra bőven elég ennyi faszság. – feleltem. Nem érdekelt, ha éppen gúnyos akart lenni, meg se éreztem a szurkálódásait, inkább arra koncentráltam, hogy ne essek el a saját lábamban.
- Azért már látok valamennyit… Mármint sokkal jobb a helyzet, mint volt. Sőt… - vettem egy mély levegőt, még mielőtt folytattam volna. Lehunytam szemeimet, s hallgattam egy darabig a levelek susogását és a tó felöl jövő neszeket. – Már látom az árnyékokat, szóval a tájékozódás része azért menni fog. Mondjuk… - fújtam ki a levegőt, viszont nem tudtam sokáig nyugodt hangulatomban maradni, ugyanis a tó felől jövő csobbanás sértette a fülem. Megrezzentem, majd fejemet csóválva nyitottam ki szemeimet, annak ellenére, hogy még mindig nem láttam egyebet foltoknál. – Ezt most feltétlen kellett, ugye?


music: Are You With Me ♐ words: 1026 ♐ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐ ©


Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-05-15, 19:16




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

Meglepett, amikor elkapta a csuklómat, a vaksága miatt nem számítottam rá, mégis olyan gyorsan mozdult, hogy esélyem se volt elhúzódni. Azonban, nem zavart az érintése, nem is téptem ki a kezemet az övéből. Most másképp ragadta meg a kezemet, mint annak idején a konyhán, akkor némileg fájdalmat okozott nekem, most inkább csak megmosolyogtatott a viselkedése.
‒ Nem azt mondtam, hogy gyerek vagy, hanem hogy olyan fejet vágtál. De nem vagy gyerek, ezt már megbeszéltük ‒ billentettem oldalra a fejemet, miközben az ujjaimat végighúztam a csuklója feletti területen. ‒ Gyerekekkel nem kezdenék ki ‒ tettem hozzá csak úgy, mellékesen, enyhén célozgatva az érzéseimre, amelyeket konkrétan eddig soha nem vallottam be neki.
‒ Amúgy meg, ne vegyél mindent magadra. Miért van az, hogy mások sértései leperegnek rólad, de ha én piszkállak, akkor azt magadra veszed? Tudod, hogy sose gondolom komolyan, amikor szekállak ‒ tettem hozzá, miután elengedte a kezemet. Néha nem tudtam kiigazodni rajta, fogalmam se volt arról, hogy mikor sértődik meg, és mikor játssza meg magát, talán ez is benne volt a pakliban, amiért kíváncsi voltam rá.
‒ Ki kérte a nyálas dumát? Nem teljesen értelek. Nem lenne egyszerűbb csak úgy, kibökni? Ha már egyszer olyan szókimondó vagy, ne most legyél gyáva nyúl ‒ pillantottam rá színlelt értetlenséggel. Voltak sejtéseim arról, hogy mire gondolt, de jobban szerettem volna, ha ő maga mondta volna ki azt, amire gondolt.
‒ Nem, nem tudom. De egyszer, ha visszanyerted a látásodat, visszaadhatod ‒ húzódtak pimasz mosolyra az ajkaim, miközben az ablak felé tartottam. Már kezdtem hozzászokni, hogy mindig volt valami, ami miatt bosszankodhatott, és bár nem az volt a célja, hogy megmosolyogtasson vele, mégis mindig sikerült. Ráadásul, a vakságán egyetlen előnye volt: szabadon vigyoroghattam a duzzogásain.
‒ Ami késik, nem múlik, Castiel ‒ hajoltam közelebb hozzá, és ismét suttogóra vettem a figurát miután visszaértem az ablaktól. A kuncogásomat elfojtva foglaltam ismét helyet mellette. A nevetésem egyből elhalt, amikor láttam, hogy az hangulata is megváltozott. Finoman átkaroltam a nyakát, és az államat a vállán támasztottam ki.
‒ Légy egy kicsit türelemmel, hamarosan ismét látni fogsz ‒ mondtam halkan, majd egy csókot nyomtam az arcára. Az sem érdekelt, ha kiakad miatta, csak szerettem volna megnyugtatni. Borzasztó lehetett, hogy az égvilágon semmit nem látott, de nem mondták, hogy örökre elvesztette volna a látását, a vámpírsága pedig csak gyorsította a regenerációt. Mielőtt felemelte volna a fejét, elhúzódtam, hiszen a közeledésem csupán egy röpke pillanatig tartott, nem terveztem sokáig a nyakán csüngeni. ‒ Nem szeretek egyedül utazni. Ha úgy adódik, eljönnél velem? Ha nem is Párizsba, de valahová, akárhová ‒ érdeklődtem, hiszen Chase biztosan nem jött volna el velem, Fred meg Steven nem ért volna rá, Gavin meg… Azóta is dühös volt rám. Theodore meg véleményem szerint örült, ha nem voltam a közelében, Morticiát meg akármennyire kedveltem varázstalan emberek közé nem mentem volna vele.
‒ Tudtam én ‒ nevettem halkan, de tényleg csak nagyon halkan, mert Castiel már párszor felhívta a figyelmemet, hogy érzékeny az erősebb hangokra. Mellékesen finoman oldalba is böktem, pusztán csak azért, mert jókedvem volt, és ezzel is csak a szeretetemet mutattam ki felé.
‒ Rendben ‒ bólintottam, de ettől függetlenül nem erőltettem tovább a témát, ahogy a sebhelyeit se akartam állandó jelleggel megérinteni.
‒ Igazán? Ha annyira ragaszkodsz hozzá… ‒ vontam fel a szemöldökömet, miközben felálltam Castiel mellől, természetesen nem hagytam volna magára, de szerettem volna, ha egy pillanatra elhiszi, tényleg elmegyek innen. Tettem is előre pár lépést, csak a hatás kedvéért, de a következő szavai hallatán visszafordultam hozzá. Megérintettem a vállát, helyet foglaltam mellette: ‒ Nem lennék mindig ilyen nyers, ha nem gúnyolódnál állandóan. Különben is, ha kedves lennék veled, azt mondanád, hogy megint valami nyálas dumával állok elő ‒ válaszoltam neki békésen, ebben a pillanatban tényleg örültem volna, ha lát engem, ugyanis se az arcomon, se a hangomban nem volt nyoma rosszindulatnak.
‒ Dehogy beszélsz mindig faszságokat, ne bosszants ‒ ráztam meg a fejemet. ‒ Nem olyan pocsék, láttam rosszabbat is ‒ vontam meg a vállamat, azonban akaratlanul is kirázott a hideg, amikor eszembe jutott az a nap, amikor idehoztam a gyengélkedőre. Soha többet nem akartam olyan állapotban látni, mégsem tudtam kiverni a fejemből ezt az emléket.
‒ Eddig se voltál papucs. Ha papucs lennél, mindenegyes nyers megszólalásomra meghunyászkodtál volna, és azt csinálnád, amit én akarok. Te nem ilyen vagy ‒ pillantottam rá egy elfojtott mosoly kíséretében. Fogalmam sincs honnan vette ezt, de amilyen makacs és ellenálló volt, meg sem közelítette azt a szintet. ‒ Különben sem kedvelem a papucsokat. Manipulálható, akaratgyenge az összes. Mint mondtam, én szeretem, ha egy kapcsolatban a felek egyenrangúak ‒ vontam meg a vállamat, majd ezután szóba került a fogadásunk tétje, de szándékosan nem adtam neki választ.
‒ Állítottam én valaha, hogy hülye lennél? ‒ ráncoltam össze a homlokomat. Nem volt ostoba, tisztában voltam vele, azonban tőlem meg ne várja azt, hogy ki fogom mondani a fogadásunkat, amikor már így is bőven utaltam neki. Most rajta volt a sor, amíg ő nem tisztázta le az érzéseit, addig én se fogom neki bevallani a sajátjaimat.
A kedvességem és a békés viselkedésem addig tartott, amíg ismét nem jött az a feltételezése, hogy kurva lennék. Akkor ingerülten tarkón vágtam. Nem túl erősen, épp annyira, hogy azért megérezze, ezt nem kellett volna. Persze, hacsak nem tért ki előle, bár ebben erősen kételkedtem. Dühösen szusszantottam. ‒ Nem te, idióta. Mással, mint más dologgal. Ha még egyszer ilyeneket mondasz, nem érdekel mennyire vagy nehéz, felvonszollak a csillagvizsgálóba, és onnan löklek le! ‒ morrantam rá, mert azért jó lett volna, ha ő is tisztában lett volna hol volt az a bizonyos határ.
‒ Én is épp szép dolgokról álmodozom ‒ vetettem oda foghegyről, miközben fejben már azt tervezgettem, hogy a vak Castielt miként vihetném fel a toronyba. Megérdemelte volna. ‒ Miért, te nem az enyémbe? Különben se ironizálj! ‒ mérgelődtem még mindig, hiszen akármennyire is szánta viccnek azt a megszólalását, nem esett jól. Nagyon nem.
‒ Cöh. Voltunk mi valaha is abban? ‒ kérdeztem gunyorosan, a ruhára meg a lámpásra pedig csak annyit feleltem, hogy beöltözés nélkül is hozzábaszhatok egy, a kezembe kerülő lámpát, ha már annyira ragaszkodott hozzá.
A tópartra érve valamelyest lenyugodtam, de alkalom adtán gyilkos pillantásokat lövelltem Castiel felé, csak, hogy érezze a törődést. A kérdésére, hogy miért is volt szükség erre a „játékra”, felsóhajtottam: ‒ Mert nem tudom, hogy mikor látsz újra, és örülnék neki, ha legalább hangok és illatok alapján tudnál tájékozódni, azért ‒ feleltem, majd felemeltem egy újabb kavicsot, és olyan erővel dobtam a vízbe, hogy bíztam benne, ez a csobbanás már bántani fogja a fiú fülét, mert megérdemelte volna.



music:zene|words: 1084



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-05-15, 05:37



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


Az újabb hajösszekócolással csak azt érte el, hogy makacsul elrántsam a fejemet kezétől. A látásom hiánya ellenére a kezét is elkaptam a csuklójánál fogva, ha netán tovább erőlködve a hajam tapizásával. Nem volt problémám kisilabizálni, hogy merre lehetnek a távolságok. A vakságom ugyan egy átokkén sújtott, de rohamosan megindult a gyógyulásom, ennek következtében az árnyakat már képes voltam látni. – A nyalóka még oké, na de hogy óvodás? Karen… kérlek, ne gyere megint azzal, hogy egy gyerek vagyok.
Tudtam, hogy szándékosan szekál, de azért tudhatta jól, hogy számomra ez eléggé kényes téma volt.
Miután meggyőződtem arról, hogy nem fogja tovább csesztetni a hajam, elengedtem a kezét, s sajátomat az ágyra ejtettem. Mély lélegzetet vettem, mielőtt még belekezdett volna az újabb gunyoros megszólalásaiba.
- Hagyjuk inkább, nyálas szövegelésekből nem vagyok jó, úgyis tudod mire céloztam, ne kínozz. – húztam el számat, fejemet csóválva. Ennyire jó érzés volt neki táncolni az idegeimen? Az érzéseimen? Most amúgy is eléggé a padlón voltam, nem hiányoztak a folytonos visszavágásai és beszólásai, amivel ugyan tudtam, hogy nem akar rosszat, mégse tudtam viccként felfogni. Belefáradtam már abba, hogy nem láthatom a világot. Belefáradtam mindabba, amit át kellett élnem azóta a nap óta. Úgy tűnt, mintha egy örökkévalóságig tartana ez a sötétség. Fájt, nem a szemeim, hanem az, hogy nem voltam képes kitörni ebből a sötétből hetek óta. Olyan, mintha évek óta ezzel kínzott volna a világ, amiért a múltam elől menekültem, sőt, önmagam elől. Mindenkivel csak vitatkoztam, Karennel együtt, nem fogtam fel, hogy amit ő tesz, az számomra nem támadás, hanem épp az ellenkezője.
- Ne nevess, tudott mennyire kellemetlen érzés, ha valaki belelehel a füledbe? Kirázott a hideg. – morogtam az orrom alatt. Ezután hallgattam cipője kopogását, amint eltávolodik, s egyre halkabbá, tompábbá válik. Tovább füleltem. Nem az ajtó irányába indult el, így egy sóhajjal nyugtáztam magamban, hogy nem akart itt hagyni. Nem is értem miért fordult meg ez a fejemben, de már csak a gondolata is szarul esett, ha netán itt akarna hagyni.
- Nem lehetsz benne biztos, hogy egyáltalán vannak testi hibáim. Nem láttál mindent. – vettem én az adást, de sajnálom Karen, nem vagyok egy kölyök, aki belepirul minden apró-cseprő mondatba.
Én próbálkoztam. Akartam őt látni. Akartam látni azt a szürke szempárt, de ehelyett továbbra is a halovány, fekete foltok maradtak. Már-már ingerülten haraptam az ajkamba és szisszentem fel. Kurvára szar érzés, de most komolyan. Nem lehetne varázsütésszerűen egyszerűen visszakapni a látásomat? Basszus, egy varázsvilágban élünk, akkor mi a tököm van? Hallottam a sóhajtását is, ami nos… nem javított a helyzetemen. Meredten bámultam tovább magam elé, de már nem bírtam. Összeszorítottam a szemeimet és fejemet lehajtottam, míg kezemet a homlokomra tapasztottam. Na ezért utálom én ezt a kicseszett világot, mert egyáltalán nem fair.
- Biztosan lesz rá alkalmad. Nincs még veszve semmi. – emeltem fel fejemet. Nem kételkedtem a képességeiben, ő pedig ha akar valamit, azt el is fogja érni. A testvéreit sem kell az örökkévalóságon át pátyolgatnia, a végére ők is önállóak lesznek, aztán hajrá, határ a csillagos ég, oda megy, ahová akar, azt csinál, amit akar.
- Egyenesen imádom. – ironizáltam összevont szemöldökkel. A kiselőadásai jobban beváltak volna valahol a Broadwayen vagy egy túravezetői álláson, ahol még díjazzák is a folytonos szövegelést.
- Pedig nem baj, tényleg. – vontam meg vállamat. – A hegek egyáltalán nem fájnak, szóval megnyugodhatsz, nem fogok darabokra hullani, ha megérinted. – mondtam még így a végére, aztán véglegesen pontot tettem a témára. Nem akartam jobban kifejteni, sőt, hallatszódott Karen hangján is, hogy nem rajong ezért a helyzetért túlzottan, így inkább csendben maradtam. Furcsa volt. Ha most találkoztam volna vele először, valószínűleg leordítottam volna a fejét, hogy milyen jogon nyúlkál hozzám, vagy egyáltalán mi a francot képzel magáról, hogy engem csesztet, de most egyáltalán nem éreztem semmi ilyet. Akartam, hogy törődjön velem, hogy ne lökjön el magától. – Oh, valóban? Akkor szimplán ki is sétálhatsz az ajtón, nem kell a törődésed, kösz szépen. – mutattam az ajtó felé morgolódva. – Nem kéne mindig ilyen nyersnek lenned, a végén tényleg visszavonom, amit mondtam. – fújtam ki a levegőt.
- Ja, persze, hogyne, én mindig csak faszságokat beszélek. – ráncoltam homlokomat. – Amúgy is, el fog tűnni, nem érdekel. Maximum kíváncsi vagyok, hogy hogyan nézhet ki, mennyire lehet pocsék, mert hogy kurvára fájt, az biztos.
- Pedig jó vezető pozícióban lenni. Nem akarok egy papucs lenni. – húztam el számat. A következő kitérése viszont annál inkább felkeltette az érdeklődésemet. – Nem vagyok olyan hülye, mint amilyennek látszom. – cinikus mosollyal próbáltam követni a fekete árnyat, ami Karent takarta.
- Jogos. – bólintottam a kijelentésére. – Mással? Mármint… várj, szerető, és hasonlók? Gondolom kész háremed van. – billentettem oldalra a fejem, hogy cukkoljam.
- Álmodozni jó dolog. – fantáziáltam egy rövid pillanat erejéig, ameddig Karen össze nem törte azt a szép illúziót, amit kreáltam. – Most a szívembe tapostál. – kaptam a szívemhez egy röpke színjáték erejéig, majd megvontam a vállam. – Az első kettőt pedig igazán elfogadnám, de te tudod, maradjunk a barátzónában. – húztam gúnyos félmosolyra ajkaimat, ám tudtam, hogy ezzel nem kéne szórakozni, ezért nem is tartottam fent sokáig.
A tópart furcsa választás volt, de a szavai alapján meg tudtam érteni, hogy miért ide hozott. Nem is volt vele különösebb problémám, szerettem ezt a helyet, békés és csendes volt, nem rohangáltak össze-vissza a kerge marhák, amit rendkívül díjaztam.
- Jó, értelek. – bólintottam, majd megkértem, hogy újra tegye meg azt, amit az imént. A zajok nem voltak újak, mégis máshogy hallottam őket. Sokkal élesebben, sokkal tisztábban. Hallottam, ahogy az ujjai végigcsúsznak valami érdesen, s felemeli azt a többitől. Kavics. A lapos, tisztára csiszolódott felület tökéletesen pattogott végig a vízfelszínen. – Kacsáztál, pontosabban kavicsot dobtál a víz felszínére. – állapítottam meg, majd türelmesen vártam a következőket. – Eléggé gyerekes ez a „játék”, miért is kell nekem barkóbáznom?

music: Are You With Me ♐ words: 929 ♐ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐ ©

Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-04-17, 21:29




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

‒ Csak mint mindig ‒ tettem csípőre a kezeimet, a hangom pedig közönyössé vált. Pár pillanattal később azonban vigyorra görbültek az ajkaim, és ismételten, a haját összekócolva feleltem neki. ‒ Te meg megint olyan fejet vágsz, mint egy óvódás, akitől elvették a nyalókáját.
Szándékosan cukkoltam azzal, hogy megint gyerekesen viselkedett. Tudtam, hogy utálja, amikor ezt mondtam neki, mellesleg, imádtam szekálni őt. Nem is én lettem volna, ha kihagytam volna ezt a beszólást.
‒ Igazán? Hát akkor a nagy Castiel legyen oly’ kedves, és árulja el mire célzott, mert még mindig nem vagyok gondolatolvasó ‒ billentettem oldalra a fejemet, miközben próbáltam úgy tenni, mintha nem érteném mire célzott. Ha szerettem valakit, akkor az illető nem csak a törődést érdemelte ki, hanem a folyamatos, csipkelődő megjegyzéseimnek is ki volt téve. Castielt viszont nem féltettem, sokkal jobban felvágták a nyelvét, mint azt az ember elsőre gondolná róla. Talán ezért is marakodtunk folyton. Egyikünk sem bírta elviselni, ha nem lehetett az övé az utolsó szó.
A suttogásomra kapott reakció megnevetetett. Kacagva fordultam el tőle, és tettem egy fél kört a teremben. Igazából, az ablakhoz sétáltam, hogy lássam milyen idő volt odakint, majd ügyelve arra, hogy ne csapjak túl nagy zajt, visszatértem a griffendéleshez.
‒ Na, persze, vagy csak jól titkolod ‒ pillantottam hátra a vállam fölött még akkor, amikor az ablak felé tartottam, aztán, mikor odaértem az ágya mellé, befejeztem a gondolatmenetemet. ‒ Mondjuk, amennyit láttam belőled… De ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nincsenek testi hibáid ‒ vontam meg a vállamat, miközben nem titkolt szándékom volt, hogy alaposan zavarba hozzam őt. Féloldalas mosoly jelent meg az arcomon, látván, hogy a tekintetemet kereste. Néhány pillanat elejéig tűnődve fürkésztem az arcát, talán titkon reménykedtem is benne, hogy ismét lát engem, de a tekintete üres maradt. Halkan sóhajtottam. Nem akartam türelmetlen lenni, tudtam, idő kell a felépüléséhez, mégis hiányzott a régi Castiel. A mostanival sem volt komolyabb bajom, de zavart, hogy nem hagyhatta el a gyengélkedőt.
‒ Dehogyis. Egész eddig azzal voltam elfoglalva, hogy a testvéreimet megneveljem. Meg aztán… Norvégiából hogy a francba mehettem volna el oda? A Beauxbatonsban is csak olyan ismerőseim vannak, akiket valaha megtéptem… De… Talán majd egyszer. Amint ráérek utazgatni, világot látni… Csakhogy, az még nagyon messze van ‒ ráztam meg a fejemet. Sose volt időm magammal foglalkozni, sose volt időm világot látni.
‒ Csak, mert tudom, hogy mennyire szereted őket ‒ feleltem gúnyolódva. Helyet foglaltam mellette, egy pillanatra elfogott a vágy, hogy nekidőljek, vagy átkaroljam a vállát, de nem tettem semmi ehhez hasonlót. Oldalpillantásokat vetettem rá, majd felháborodottan felhorkantottam.
‒ Én? Félni… Ne szórakozz ‒ próbáltam bosszúságot színlelni, de az igazság mindig is az volt, hogy nem akartam, hogy baja essen, azt meg pláne nem, hogy én magam okozzak neki a fájdalmat. Meg aztán azért is akartam elterelni a témát, mert szokatlanok voltak számomra ezek a helyzetek. Mármint, szokatlan volt mindkettőnk viselkedése, még új volt a türelmesebb, elfogadóbb Castiel, már, ha lehetett annak nevezni.
Megdöbbentett. Nem számítottam ilyen mértékű őszinteségre, s bár nem vallottam be, örültem annak, hogy így vélekedett. A nehezen kiharcolt őszinteségét és bizalmát nagy becsben tartottam. Természetesen, neki erről nem kellett tudnia. ‒ Ez igazán elkeserítő ‒ jegyeztem meg némi öniróniával. Igazából, ezzel a megjegyzésemmel magamat bíráltam, és nem az ő döntését, hogy bizalmat adott nekem. Az imént kijelentésével, miszerint én vagyok szinte az egyetlen, akiben bízok, elérte azt, hogy az önsajnáltatásáért nem vágtam tarkón. Helyette hosszasan kifújtam a levegőt, az államat pedig a vállára támasztva szuszogtam a nyakába.
‒ Hidd el, hogy hülyeségeket beszélsz. Nem olyan ronda az a heg. Az meg baromság, hogy senkinek sem kellenél ‒ feleltem fojtott hangon. Megfordult a fejemben, hogy hozzáteszem még azt, hogy nekem bizony szükségem lenne rá, de inkább tartottam a számat, és nem mondtam többet a kelleténél. Ki tudja hogyan reagálta volna le…
‒ Ugyan, csak gondoltam, hagyom, hogy vezető pozícióban érezd magad, de ha ennyire nem tetszik a rendszer… Akkor majd kitalálok valami szankciókat, nehogy már legyen egy jó napod ‒ vontam meg a vállamat, majd a cinikus mosolya és a pökhendi kérdése hallatán felhorkantottam. ‒ Törd egy kicsit a fejed, én nem fogom elárulni ‒ tértem ki a válaszadás elől. Nem hazudtam róla, viszont nem is ismertem el olyan könnyedén, hogy jól emlékezett.
‒ Micsoda tragédia! Csak, tudod, Castiel, neked mindenki nagy ricsajt csap ‒ csóváltam a fejemet, miközben már felálltam a helyemről. ‒ Ha nem tetszik, el is mehetek. Mással is tölthetem a szabadidőmet… ‒ morrantam rá, s bár úgy tettem, mintha a mondandója második felét nem hallottam volna, tudván, hogy úgysem láthatja a reakciómat, elvigyorodtam.
‒ Hah! Álmodozz csak! ‒ horkantottam fel. És még én voltam a perverz, amikor vakon ő fantáziált ilyenekről… ‒ Ezzel csupán néhány probléma van: Először is, fel nem vennék olyan ruhát. Másodszor, úgy basznám hozzád a lámpást, hogy attól koldulsz. Harmadszor, sose hódolok be egy pasinak. Vagy egyenrangú egy párkapcsolat, vagy semmilyen ‒ dohogtam egy sort a képtelenségei miatt. Ki tudja, hogy még milyen, ehhez hasonló elképzelések keringtek a kis fejében. Egészen a tópartig szűkszavú voltam vele, csak ott engedtem fel egy kicsit, amint mindenki eltűnt a közelünkből.
‒ Vihetnélek a bagolyházba is, de akkor nyávognál a szagok meg a lépcső miatt. A csillagvizsgálóba is vihettelek volna, de ott nagy lenne a kísértés, hogy lelökjelek. A Rengetegbe nem viszlek, semmi kedvem figyelni a bestiákra. Hagridhoz meg szintén nem, mert az egy idióta. Roxmortsba sokáig tartana kicsempésznem téged, az üvegház múltkor sem tetszett, szóval örülj annak, hogy ez jutott ‒ soroltam, hogy hova miért nem vihetném őt. Meg aztán, az orra miatt olyan finnyás volt, hogy örülhettem, hogy a halszag végett nem panaszkodott. Még.
‒ Ó, csak egy kis játékra a hangokkal és a szagokkal ‒ vigyorodtam el, aztán a kérése lehajoltam egy újabb kavicsért, hogy az is végigkacsázzon a tó tükrén. ‒ Nos, Sherlock? Valami kósza gondolat? ‒ érdeklődtem csípőre tett kézzel, miközben a közelben megpillantottam egy gallyat, és tettem pár lépést, hogy felvegyem azt a földről.



music:zene|words: 976



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-04-14, 03:37



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Kegyetlen vagy. – imitáltam egy sértődött szájgörbülést. A vigyorgós hanglejtéséből adódóan nem tudtam kivenni mit is takart a mondata, de lényegében nem volt semmi, ami ösztönözzön a válasz elérésében. A vakságom által néha már elvesztettem a reményt, még a tőle származó árnyékok is olyan elérhetetlennek látszottak, mintha csak egy délibáb volna. Láttam, ahogy az árnyék megrándul, viszont azon kívül, hogy a paca más formában végződött, nem tudtam más jelentést tulajdonítani felé. – Nem pont erre céloztam. – köszörültem meg torkomat. Jól tudtam, hogy ha akar, akkor jön, mégpedig akkor, amikor a helyzetem labilis. Szerettem piszkálni az ilyenekkel, valamiért úgy éreztem valaki új érzést kelt bennem azáltal, hogy törődik, és ez az érzés egyre inkább esett jól, mintsem taszított volna.
A hajborzolás nem ért hirtelen, a nevetése annál inkább csesztette a fülemet, de a suttogásától inkább levert a víz. Az egyik kezemet a fülemhez is érintettem, csupán a korábbi csiklandós érzés lévén. – Oh. Nincsenek testi hibáim. Rátapintottál a lényegre. – vigyorogtam önfeledten, közben próbáltam az ő irányába fordulni, hogy ha még csak egy pillanatra is, de találkozzon a tekintetünk valahogy. Mondjuk én szart se láttam, ellenben próbálkozni csak lehet.
- Voltál ott? – érdeklődtem a következő szavai hallatán. Ha ennyire odavan érte ez a legkevesebb, hogy ellátogat oda. Legalábbis a nagy fanatikusok így csinálják nem? Mondjuk leszámítva Karen nyüzsgős, nem túl kellemes múltját, tudott volna időt szakítani erre. Gondolom. – Maga pedig ugyanúgy folytatja a kiselőadásait, tanárnő. – az utolsó szóra azért rátettem a hangsúlyt, némi cinizmust is felfedezhetett benne. Valóban nem rajongtam a költészetért, sem a hozzá kapcsolódó baromságokért. Kit érdekel, hogy egy költő hogyan látja a világot, amikor azt írja le, hogy a függöny kék? Akkor az a függöny kék, nem pedig azt fejezi ki, hogy a költő egy szerelmi bánatot él át abban az adott pillanatban.
- Akkor ne félj. – hangom ugyanolyan ütemben halkult el, mint ahogy az övé. Hiába okozott fájdalmat, a mai reggel alkalmával epekedve vártam a jöttét, nem akartam, hogy egy apró érintés keresztbe tegyen.
- Az a múlt, nem tűnt fel, hogy egyre inkább megbízok benned? Mondhatni… - nevettem el magam keserűen. – Te vagy az egyetlen, akiben bízok. – nevetséges volt még kimondani is, nem hogy önmagamnak bevallani, így ez utóbbit még nem voltam képes megtenni. Az ugyan igaz, hogy azt se hittem el neki, amit kérdez, viszont az idő nem egy fix pont, nem ragadhattam le a múltban, a természetem is egyenes arányosságban állt az ő megjelenésével és tetteivel. – Hidd el, ebben az állapotomban a kutyának se kellenék, képzelem milyen szörnyű lehet a heg. Ennyit a vámpírlétről. – mélyről jövő sóhaj szakadt fel belőlem, mint aki már nem is kíváncsi igazán arra, hogy milyen a külsője. Azt hiszem, csak elrettentem volna magamtől és mérgemben valamit ripityára törtem volna, amiért annak a nőnek az emléke és a vihar gyötrelme miatt úgy néztem ki, ahogy. – Bízok benne. – rándítottam meg vállamat.
A fogadás nem volt olyan dolog számomra, amit komolyan is vettem volna. Abban az időben minek is vettem volna őt komolyan? Abban a szent pillanatban röhögtem volna körbe, hogy tudja, csak szórakoztam vele. - Szabadkezet adsz? – billentettem oldalra fejemet. – Ilyen egyszerű eset lennél Karen, csalódtam. – húztam el számat. – Másrészt mi is volt a fogadás? Hogy meghódítalak? – ajkaim cinikus, széles mosolyra húzódtak, ahogy ujjaimmal orrnyergemet massziroztam.
- A javasasszony túl nagy ricsajt csap, nem szeretem a hangzavart, de tetszik az érvelésed. – helyeseltem egy fásult vállrándítás után. – A nagy Karennek nincs tennivalója. Hm, ez új, de akkor megtiszteltetés. – fogalmam sem volt arról, hogy mit láthatott bennem, ami idekötözte az ágyamhoz minden áldott nap. Nem bántam meg a Fekete tónál való első találkozónkat, sem azt, hogy akkoriban a nyakamon csüngött. Talán még most is okozott számomra némi problémát, de amióta a vakságom gyötör, ő itt volt velem, és ez felkapcsolt bennem egy lámpát, ami végre rávilágított a tényekre.
A szagok, az a poshadt bűz kikészített. Minél hamarabb ki akartam menni innen, minél hamarabb a szabadban akartam tudni magam. Még az egyik gyereknek a három napja kikészített kelbimbós kajáját is éreztem a gyengélkedőn. Undorító volt, már-már hánytató.
- Pedig elég kellemes látvány lennél. Arab szerelésben, lámpással, még a gazdám is tökéletesen menne neked. – halál nyugodt hangnemre váltottam ezúttal, és felkészültem az indulásra, végre. Egész hozzászoktam a tempójához, így nem volt nehéz követni őt, maximum a küszöbnél akadtak gondjaim. Nem igazán jártunk még kint, a memóriám sem olyan tökéletes, hogy minden egyes négyzetmillimétert beszkenneljen, úgyhogy maradt a röhejes lábemelés.
A tóparthoz érve megkönnyebbülten szagoltam bele a levegőbe és szívtam tele az enyhe halszaggal ellátott, édes levegőt.
- Ennél egyszerűbb helyre nem is hozhattál volna. – vontam meg vállamat. – És mégis mire gondolt doktornő? – nem is kellett több, tompa csobbanást hallottam a tó víztükrén. – Oké, valamit bedobtál a vízbe, megismételnéd? – emeltem fel egyik ujjamat, szemhéjamat lehunytam, s csendben vártam, míg megismétli a korábbit. Túl gyors volt a hangzavar, nem tudtam kivenni, hogy pontosan mi pattogott a víz felszínén. Nem lehetett túl nagy, de egész biztosan valami nehéz anyagról volt szó.

music: Are You With Me ♐ words: 810 ♐ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐ ©

Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-06, 18:43




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

Az elmúlt hónapok nehézségeit követően végre valamiféle változást véltem felfedezni Castiel viselkedésében. Azonban azt nem tudtam eldönteni, hogy ez annak volt-e köszönhető, hogy hajlandó volt végre megbízni bennem, vagy pedig a vaksága tette bizonytalanná. Mindenesetre, örültem azoknak a kivételes napoknak, amikor nem marakodtunk valami miatt.
‒ Az élet tele van csalódásokkal ‒ jegyeztem meg vigyorogva holott cseppet sem volt ez vidám kijelentés. Csípőre tettem a kezeimet, felvéve a szokásos, kötekedő pózomat, ugyanis ismét elfeledkeztem arról az apró tényről, hogy a fiú nem látta a gesztusaimat. Éreztem, hogy csak szórakozott, épp ezért én is csak hülyéskedtem vele. ‒ Ha magadnak okoznád a bajt, és a saját hülyeséged miatt lebegnél élet-halál között, akkor biztos nem ‒ jelentettem ki határozottan, de csak azért, mert tudtam, megint szórakozni akart velem. Ha haldokolt volna, akkor nem volt kérdés, mellette lettem volna, de más esetben már nem olyan biztos, hogy ápolgatnám.
‒ Nem imádom azt a regényt, nem tartozik a kedvenceim közé, csupán a keletkezésének körülményei fogtak meg ‒ nevettem fel halkan, majd miközben összeborzoltam a haját, a fülébe súgtam ‒ Különben is, ha ismernéd, tudnád, hogy a főszereplő nőt felakasztották, az amorf testű harangozó pedig ott halt vele egy lyukban, a testét ölelgetve. Nos, engem remélhetőleg nem fognak felakasztani, tudtommal nincsenek testei hibáid, és kötve hiszem, hogy a holttestemet védelmezve akarnál meghalni, de azért szép elgondolás, Castiel ‒ foglaltam össze neki röviden és tömören a történet végét, tudván, hogy úgyse fogja elolvasni a regényt.
‒ Ki ne hallott volna róla? Az a katedrális meseszép ‒ mosolyodtam el. Még nem volt alkalmam ellátogatni Párizsba, ahogy a francia főváros szívében rejtőző katedrálishoz se volt még szerencsém. Talán majd egyszer, talán. ‒ Nem is kell értened hozzá, tudom, hogy annyira nem rajongasz az irodalomért. Párszor már közölted velem ‒ tettem hozzá derűsen. Nem vártam el tőle, hogy érdekelje bármi is, amit szeretek, épp az tette még különlegessé, hogy mennyire különbözött tőlem.
‒ Tudom, hogy nem vagy porcelánból ‒ feleltem halkan, azonban tényleg nem akartam neki fájdalmat okozni. Ha pedig zavarta az érintésem, akkor nem érintettem meg többet az arcát.
‒ Hát, néha úgy éreztem, hogy kételkedsz bennem ‒ válaszoltam némi kihagyás után. Elvégre, nem mondhatnám el róla, hogy mindig is feltétel nélkül bízott bennem, nem igaz? Sőt, ő volt az, aki folyton megkérdőjelezte az állításaimat, így vághatott értetlen fejet, mindketten tudtuk mi az igazság. ‒ Ó, nocsak, hát hova tűnt az én egoista, „mindig jól nézek ki” Castielem? ‒ szólaltam meg némileg gúnyolódva. Szokatlan kijelentés volt a részéről, ami egyből csípős megjegyzésekért kiáltott. De, hogy ne csak szekáljam őt, ezért ezt mondtam: ‒ Egyébként, semmi baj nincs a kinézeteddel. A tekinteted még kicsit homályos, és a szemeid körül vöröslő hegek vannak, de hamar el fognak múlni.
Szerettem volna kedves lenni vele, bár néha nem tudtam megállni, ne hecceljem valamivel. Azonban az esetek többségében türelmes és rendes voltam vele, még a nyafogását is egész jól tűrtem, bár az leginkább csak szórakoztatott, mint bosszantott.
Felemlegettem a fogadást, mert kíváncsi voltam, hogy a mondanivalóm mögöttes tartalma eljut-e a tudatáig, vagy egyáltalán emlékszik-e arra, amit beszéltünk, de nagyon úgy tűnt, hogy csakis a meg nem beszélt jutalomig jutott el. Pasik… ‒ Úgy emlékszem, pont akkor zavartak meg minket, így nem tudtunk megjegyezni. Szóval, kérj bármit ‒ vontam meg a vállamat egykedvűen. Hihetetlen volt ez a pasi. Beugrott neki valami arról az estéről, de nem sikerült a fogadás lényegével összekötnie a dolgokat. Ismételten nem csalódtam benne.
‒ Tudom jól, nem lenne ki szövegeljen neked, ki mosdasson, ki nyaggasson azzal, hogy egyél emberi étket, vagy aki aludjon veled. Bár, felőlem aludhatsz a javasasszonnyal, de szerintem nem férnétek meg egymás mellett ‒ vágtam vissza az ironizálása kapcsán. Aztán amikor az ő hozzáállása megváltozott, az én hangom is barátságosabbá vált. ‒ Ugyan, mondom, szívesen jövök hozzád. Most úgysincs olyan sok tennivalóm ‒ kivételesen hazudtam. Legalább is azt a részt, hogy ráérek, mert még mindig elfoglalt voltam. A leendő gyáramnak kellett volna telket néznem, és megvásárolnom, de egyelőre az üzlettel kapcsolatos teendőimet elnapoltam Castiel kedvéért.
‒ Hát, rendben ‒ hagytam rá. Engem egyáltalán nem zavart a döntése, csak jót akartam neki, ha ő inkább a friss levegőre vágyott, nem akadályoztam meg benne. ‒ Jól van, jól van, higgadj le ‒ vigyorodtam el, amikor panaszkodni kezdett a szagokra. Elhittem neki, hogy a vámpírszaglásával és a felerősödött érzékeivel borzasztó lehetett idebent poshadni, de ettől még nem kellett volna ilyen kis gyerekesen viselkednie.
‒ Persze, értem. Azonban nem mondtam, hogy zavarna ‒ pillantottam rá, miközben szedelődzködni kezdtem. Majd, amikor gúnyolódni kezdett, egészen közel hajoltam az arcához. ‒ Csakis akkor, ha te szeretnél oda beköltözni. Bocs, de én nem szeretek nyomorogni, gazdám ‒ replikáztam, majd közvetlenül ezután belekaroltam. Már egészen megszoktam, hogy én cipeltem őt mindenhová, egyszer bekötött szemmel, egyszer sérülten, most pedig vakon… Volt alkalmam hozzászokni a tempójához, ahogy neki is a kísérgetési módszeremhez.
Amikor a küszöbnél kicsit nagyobbat lépett a kelleténél, kuncogni kezdtem, de igyekeztem minél előbb elfojtani, mielőtt még megint kifakadna valami miatt. Inkább fél-meddig nekidőlve a karjának, irányítottam tovább. Szótlanul vezettem a tó irányába, nem akartam neki semmilyen támpontot adni azt illetően, hogy merre jártunk, szerettem volna, ha magától jön majd rá. A tópartra érve elengedtem őt, majd szórakozottan figyeltem, ahogy levegőbe szagolt, és levonta a következtetéseit.
‒ Kész Sherlock vagy ‒ vigyorodtam el, akár ezt vehette dicséretnek is. Újfent sikerült megnevettetnie a kérdésével. ‒ Gondoltam, itt jobban lehetne fejleszteni az érzékeidet, mint a gyengélkedőn. Itt több inger ér meg a lehetőségek is száma is nagyobb ‒ magyaráztam, miközben lehajoltam egy kavicsért, majd a tó irányába fordultam, és elhajítottam azt. Egyszer, kétszer, háromszor pattant a víztükrön, mielőtt elnyelte volna a mély. Ismét Castiel felé pillantottam, és vártam, hogy tippeljen.



music:zene|words: 931 |



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-06, 05:04



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


A jöttére számítottam, így nem lepett meg az ismerősen kopogó lépteinek visszhangja, sem a mosolygós megszólalása, melyet érkezése után ejtett meg. Én hiába fordítottam fejemet az irányába, a helyén csak egy fekete árnyék tükröződött furcsa és kusza fényfoltokkal vegyítve. Utáltam beismerni, de hiányzott a látványa. – Most kiábrándultam. – jegyeztem meg imitálva egy csalódott, szomorkás hangot. – Még akkor sem, ha élet-halál közt lebegnék? – adtam egy magas labdát, ám őt ismerve ezt is könnyűszerrel hárítani fogja. Ellenben jól tudtam, hogy az idők során ragaszkodni kezdett hozzám, és ezt első időszakban még utáltam is, gyűlöltem, amiért piócaként cuppant rám, de újonnan megtűröm magam mellett. Nem fogom taglalni a miérteket, épp elég nyűg számomra is beismerni a kész tényeket.
- Nézd a jó oldalát, legalább egy általad oly’ imádott regény története alapján halunk meg. – sóhajtottam fel nevetésére, amit ugyan visszafogott, de még így is élesen zúgott a fülemben. – Notre-Dame, eh? Hallottam róla, de a sztoriját illetően meglehetősen laikus vagyok. Úgyhogy nézd el, de gőzöm sincs, miért párosítasz egy olyan regényhez. – ettől függetlenül érdekelt, hogy mi a fészkes fene történhetett abban a könyvben, amiért fel kellett hoznia. Persze leplezni akartam a kíváncsiságomat, így a szemeimben sem láthatta az érdeklődés apró csillogását. Hála az égnek. Nem rajongok a könyvekért, magáért a költészetért sem.
A kezét rögtön elhúzta, ezzel egy megkönnyebbült sóhaj szakadt fel belőlem. Nem zavart, már hozzászoktam a fájdalomhoz, ezek az apró érintések pedig közel sem idézték fel bennem a korábban átélt kínokat. – Nem török össze olyan könnyen. Semmi baj. – halkan szólaltam meg rögtön a kezes ügyét illetően.  Nem akartam, hogy azt higgye elviselhetetlen kínokat okozott ezzel most nekem, holott pont az ellenkezője társult a fájdalmamhoz, magam sem értem miért.
- Hinni? Eddig nem azt tettem? – kissé értetlen és csalódott fejet próbálok vágni, amihez ugye társult volna egy cinikus pillantás is, de hát ez utóbbi teljesítése egy lehetetlen küldetés. – Láttam már durva sérüléseket, de ha te mondod. Akkor sem nézhetek ki egy Adoniszként. – nyűglődtem még egy sort, aztán ténylegesen beletörődtem abba, hogy a sebeim idővel el fognak tűnni és végleg begyógyulnak. Addig viszont el sem mertem képzelni milyen tragikus látványt nyújthattam mások számára. Legalább a megdöbbent, hitetlenkedő szempárokat nem fogom látni, miközben a folyosókon ingázunk majd lefelé, vagy fene tudja merre.
- Fogadás? – ejtettem ki az utolsó szót egy apró hatásszünetet hagyva és értelmezni a mondatot. – Csak nem arra gondolsz, hogy… várjunk csak. – álltam meg ismét. – Szárnyas Vadkan. Óh, remek, mi is volt a jutalmam? – tértem tehát a lényegre. Azért érezhető volt a kikívánkozó gúny a hangomból.
- Ha nem jönnél, abba belehalnék. – ironizáltam. – Nem amúgy. Túlélem, de örülök, hogy időt szánsz rám. – tettem hozzá normálisabban. Hja… Ez is megtörtént, a nagy Castiel örül, ha törődnek vele. Talán egy kicsit erőlködtem a szavaim legyűrésében, de feltehetőleg Karen nem fog semmit a dolgok mögé látni. – Ez esetben kihagyom a szolgáltatásaidat, remélem megérted, hogy ahová vinnél, sokkal érdekesebb, mint egy háttapizás. – vonogattam meg vállaimat, a következőkre viszont keserű szájhúzással fordultam a hangja irányába.
- Na nem mondod? Amióta itt vagyok olyan sok szag kavarodott, hogy azt hiszem az orromnak annyi. – sopánkodtam neki. Ami valóban így volt. Az a rengeteg büdös kölyök, akiket behoztak szinte bűzlöttek a vértől, az undorító kenőcsöktől és az állott lábszagtól, mely a cipőjükben hagyott zokniból áradt. Egy-egy éjszaka aludni se tudtam, olyan fullasztó bűz kínzott.
- Számodra talán nem, én viszont máshogy lettem nevelve. Nálam nem voltak buktatók, akadályok, csak is két út, amik közül választhattam. Így már gondolom összeáll a kép, hogy anno miért döntöttem úgy, hogy ilyen életet éljek. Ilyen… antiszociálist, ahogy a legtöbben fogalmaznak. – támasztottam meg fejemet a felhúzott térdemre támasztott karommal, mielőtt még indulásra ösztökéltem volna magam.
- Hozzam a lámpást? – kérdeztem gúnyos vigyorral arcomon, mialatt továbbra is a feketeségbe bámultam. Hallottam, ahogy léptei felém közelednek, így azon sem lepődtem meg, amikor belém karolt. Szinte ő volt a szemem, ami így elsőre furán hangzik, mégis igaz volt. Ezalatt az egy hét alatt ő látott mindent helyettem, ő állt ki mellettem, ő vezetett. A mostani alkalom is ilyen, ellenben most jobban bízok benne, mint hónapokkal ezelőtt. Nincs mitől félnem, és megnyugtat a tény, hogy valaki van mellettem, ha esetleg orra esnék.
Így hát megindultunk kifelé az ajtón, a küszöbre figyeltem, ám a kelleténél egy kicsit nagyobb lépést tettem, de nem akartam semmit sem megkockáztatni. Rég voltam már a gyengélkedőn kívül, ami megnehezítette a dolgomat a dolgok behatárolásában.
- Az illatokból véve valami… vizes környék, hal. – szagoltam a levegőbe újra. Teleszívtam tüdőmet az új, friss illatokkal, melyek szétáradtak bennem, végül jóleső érzéssel fújtam ki a levegőt. – Ez már hiányzott. – sóhajtottam megkönnyebbülve. – És mondd csak. Miért jöttünk erre az ominózus helyre, ahol a madaraddal akartad kivájni a szemem?

music: Are You With Me ♐ words: 765 ♐ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐ ©

Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-06, 04:17




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

Sosem gondoltam volna, hogy egy félig-meddig idegen ember sorsával ennyit fogok foglalkozni. Elsődlegesen a családommal foglalkoztam, de ez a fiú kiharcolta magának a törődésemet. Minden nézeteltérésünk ellenére, nem bántam meg, hogy megismertem őt. Azzal, hogy az életem részévé vált, és felforgatta azt, valami furcsa újdonsággal szolgált. Sikerült elérnie, hogy elevennek és élőnek érezzem magam, még ha ennek az is volt az ára, hogy előtte sebezhetővé váltam.
Nem sajnáltam hát a gyengélkedőn töltött órákat, hiszen tudtam, neki nagyobb szüksége volt egy támaszra, mint az ismerőseim közül bárki másnak. Nem is bíztam volna másokra a fiút. Jobban szerettem nyomon követni a sorsának alakulását, ezért igyekeztem a szabadidőm nagy részét mellette tölteni, akkor is, ha ez a javasasszonynak nem nyerte el a tetszését.
Ezért nem is volt meglepő az érkezésem. Castiel is, Madam Pomfrey is tudta, amint alkalmam adódik, eljövök majd a fiúhoz. Most itt voltam, éppen felé tartottam, miközben próbáltam rendezni a gondolataimat. ‒ Jól látod, valóban nem ücsörögnék ott, kivéve, ha magadnak okoztad a bajt, akkor nem ápolgatnálak ‒ mosolyodtam el, miközben átkaroltam a vállait. Szerintem ő is sejtette, hogy ha hülyeséget csinálna, nem loholnék, hogy a gondját viseljem. Azért annyira nem voltam elvakult, hogy még olyan helyzetben is dédelgessem, vagy elkényeztessem. A vaksága egy különleges, és remélhetőleg vissza nem térő balszerencsés esemény volt.
‒ Na, igen, Madam Pomfrey biztosan örülne két bűzölgő hullának ‒ nevettem fel halkan. Igyekeztem nem túl magas hangokat kiadni, elvégre tudtam, hogy az érzékei, így a hallása is érzékenyebb volt, mint valaha. ‒ De igen, pont, mint A párizsi Notre-Dame-ban ‒ vigyorodtam el, bár volt egy olyan sejtésem, hogy Castiel ezt az utalást se érti majd, mint ahogy korábban a Mr Rochestereset se tudta hova tenni. Ettől függetlenül, én szerettem felemlegetni regényeket, ha már egyszer eszembe jutottak.
Amikor Castiel összerándult, tétován elhúztam a kezemet onnan. Nem akartam fájdalmat okozni neki. Eleget szenvedett már így is a látás miatt.
‒ Ne panaszkodj, minden rendben lesz, addig meg kénytelen leszel hinni nekem. Abban biztos lehetsz, hogy ha szarul néznél ki, akkor azt közölném veled ‒ mondtam valamivel szelídebben, és igyekeztem őt csitítgatni. Megértettem, hogy nyűgös volt, amiért nem látott semmit, de türelmesnek kellett lennie, ha ilyen szépen gyógyult, akkor talán már csak napok kérdése volt ez az egész, és utána magunk mögött hagyhatnánk ezt a rémálmot.
‒ Hm. Pedig megnyerted a fogadást ‒ kacagva billentettem oldalra a fejemet. Szinte biztosra vettem, hogy a fiú nem fog emlékezni arra, hogy mit beszéltünk hónapokkal ezelőtt a fogadóban, épp ezért mertem ilyen nyílt kijelentést tenni. Ha meg esetleg mégis beugrana neki, hogy miről volt szó, nem fogom előtte letagadni a dolgot. Finoman vállon veregettem, majd leültem az ágyra.
‒ Az a minimum, hogy értékeled, különben nem jönnék többször ‒ pillantottam rá, miközben ő máris panaszkodni kezdett, engem valami kellemes érzés árasztott el. Értékelte, hogy mellette voltam, ez határozott fejlődés volt a fiú részéről. Még jó, hogy nem látott, mert bizonyára lett volna egy-két keresetlen megjegyzése a széles mosolyom láttán. ‒ Ezzel finoman arra célozgatsz, hogy masszírozzalak meg? ‒ vontam fel a szemöldökömet. Múltkor is örömmel rendbe tettem a hátát, még akkor is, ha ő annyira vonakodott az érintésemtől.
‒ A bűz, amit érzel, vélhetően több dologból áll össze ‒ feleltem szórakozott. Gyógyszerek, betegszag, esetleg némi lábszag. Mindezek mellett a levegő elég dohos is volt. Teljesen megértettem, hogy menekülni akart innen. Mindenesetre a nyafogására megmosolyogtatott engem.
‒ Castiel, én a gyereknek azt mondanám, hogy amíg nem eszi meg a brokkolit, addig csokoládét sem ehet. Szóval, ez nem éppen a legjobb hasonlat ‒ tekintettem rá szkeptikusan. A fivéreim tudták a legjobban, hogy amíg az étkezéseknél le nem gyűrték az utálatos falatokat, addig nem kaptak a kedvencükből. Egy fajta nevelési módszer volt náluk.
‒ A kívánságod számomra parancs ‒ válaszoltam vigyorogva, miközben felálltam, majd átvetettem a vállamon a táskám szíját. Megvártam, amíg ő is feltápászkodott, majd melléléptem, felsegítettem rá a kabátját, és belekaroltam.
‒ Csak kövess ‒ mosolyodtam el, és elindultam előre. A lépteimet hozzáigazítottam, az ajtót előrenyitottam, a küszöb kapcsán figyelmeztettem. Mivel a földszinten voltunk, szerencsére most a lépcsőkkel nem kellett törődnünk, ellenben az udvarra vezető ajtónál alaposan meg kellett küzdeni a kijutásért. ‒ Szerinted hová viszlek? ‒ érdeklődtem, miközben a tó irányába kezdtem terelni a fiút, ügyelve arra, hogy semmilyen kavicsban, vagy kisebb gödörben se eshessen el.


music:zene|words: 706 |



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-06, 03:14



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


A sors, az élet, mind kegyetlen játékosok, akik arra hajaznak, hogy a világukban élőket eltapossák. Nos, az én esetemben közelebb kerültek a győzelemhez, mint a vereséghez. Nem sikerült odafigyelnem, az emlékek magukkal ragadtak, s most itt vagyok, teljesen megvakulva, egy sötét világban, melyből szabadulni akartam. Egyedül egy valaki társasága volt elviselhető és egy bizonyos szintig még támogató is. Nem is, teljesen ő volt az egyetlen személy, akire ezekben a nehéz időkben támaszkodhattam. Magamnak is nehéz volt bemesélni, hogy Karen nem jelent semmit számomra, holott már az első itt töltött estém alatt valami furcsa érzés ködösítette el a fejemet. Ráadásul a bizalmam felé egyre csak nőtt, amit hiába is tagadtam, ott volt, egyre inkább eluralkodott rajtam. Amióta ismertem minden kezdett megváltozni bennem az irányában, másokkal maradtam ugyanazon a véleményen és a viselkedésemet sem változtattam, ellenben vele szemben kezdtem egyre inkább olyanná válni, amilyen rég voltam.
Az ajtó kattanásáig ezeken gondolkoztam és főképp a látásom visszanyeréséről. Ez utóbbi maradt egyszerű álom, ami a türelmemet követeli. – Ha újra is látnék, majd ismét idekerülnék valami miatt, kétlem, hogy békésen ücsörögnél a klubhelyiségben. – húztam mosolyra ajkaimat, amit egy sóhajjal szakítottam félbe azt. Érintésén nem lepődtem meg, pontosan tudtam már, hogy mikor milyen távolságban van, csupán az alakja és az arca volt kivehetetlen irányban. – Miért lenne? Legalább valaki törődik velem és nem egyedül kell itt rohadnom. Vagy ez nem elég romantikus? – tettem fel a gúnyos kérdést oldalra billentett fejjel. A szemeim irányba állítását már rég feladtam, így mereven bámultam magam elé, ez esetben Karen valamelyik részére, miután megfordult. Az ujja meglepően hideg volt, amire kénytelen voltam összerándulni, főleg azért is, mert a szemem környéke közel sem volt fájdalommentes terület. Hagytam neki, egy kicsit büszke is voltam arra, hogy a hegek viszonylag elhalványodtak már. – Képzelem mennyire. Mivel nem látom, így egy egészen kicsit nehéz megállapítani, tudod? – húztam el számat panaszkodva.
- Mondom én, hogy tiszta romantikus. Csak légyszi ne fetrengjünk a nyáltengerben, ha nem muszáj. Értékelem, hogy idejössz és a matracokat is elviseled, viszont a hátam másképp vélekedik ezekről a rúgókról. – húztam ki egy kissé magam, hogy a hátamat ropogtatva nyújtogathassam. Fejemet is ide-oda billegettem a nyakcsigolyáim érdekében.
- Szagok? Többes szám? A bűzön kívül nem érzek mást. – sóhajtottam fel sopánkodva. Elegem volt az itt töltött időből, ki akartam szabadulni, s most, hogy Karen felajánlott egy lehetőséget, naná hogy élni fogok vele. – Karen. Ez olyan, mintha egy gyereknek azt mondanád válasszon a csoki és a brokkoli között. Szóval minél hamarabb rángass ki innen. – adtam tehát a válaszomat. Ezzel a lendülettel fordultam ki az ágy széle felé, hogy onnan lelógathassam lábaimat, és egy határozott mozdulattal felálljak a helyemről.
- Oké, idáig ment, most merre? – billentem egyet immáron álló pozícióban, még az ajtó irányát is becéloztam úgy, hogy nagyjából szemben legyek azzal.

music: Are You With Me ♐ words: 453 ♐ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐ ©

Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-05, 23:12




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza a kezdetekhez

Az elmúlt hét alatt annyi feszültség halmozódott fel bennem, hogy már azzal okoztam magamnak meglepetést, hogy képes voltam higgadt maradni, és nem jutattam másokat a gyengélkedőre. A gondjaim egyre sokasodtak, de minden problémám közül elsődleges prioritást élvezett Castiel vaksága. Nem akartam magára hagyni a fiút ebben az állapotban, tudván, hogy amúgy is rühelli azt a helyet, ahová egy hete cipeltem. Meg aztán, a hangulatán a látása elvesztése se sokat segített. Így amikor nem a tanulmányaimmal, vagy a leendő gyáram megalapozásával voltam elfoglalva, akkor a jobb kezeként tevékenykedtem körülötte.
Mivel az idő lassacskán jobbra fordult, úgy döntöttem, a mai napon visszatérünk a kezdetekhez. Összeszedtem néhány dolgot, egy táskába pakoltam őket, majd elindultam a griffendéles fiúért. A földszinti folyosón kényelmes léptekkel sétáltam végig. Néhány diák lézengett csak arrafelé, de elég volt egy-egy lesújtó pillantást vetnem rájuk, hogy eltűnjenek az utamból. Odaérve lassan lenyomtam a kilincset, és beléptem a gyógyszerszagú szobába. Hagytam, hogy az ajtó magától becsukódjon, és megindultam Castiel irányába. Halványan elmosolyodtam, amikor az irányomba fordította a fejét. Édes volt, ahogy próbálkozott, de mindketten tudtunk, még nem nyerte vissza a látást, vámpírság ide, vagy oda, egy hét édeskevés ahhoz.
‒ Egészen addig, amíg újra nem látsz ‒ válaszoltam neki, és a mellette lévő ágyra dobtam a táskámat, hogy melléléphessek, és átkarolhassam a vállát. ‒ Talán baj? ‒ kérdeztem halkan. Akár el is mehettem, de rajtam kívül senki nem jött volna önszántából szórakoztatni, és féltem, hogy az unalomba fog belehalni.
Elhúzódtam tőle, hogy szembe fordulhassak vele. Az ujjaimat finoman végighúztam az arcán, bőven a szeménél lévő heges terület alatt. ‒ Egész szépen gyógyulsz ‒ jegyeztem meg, majd helyet foglaltam a szomszédos ágyon, és némileg gunyoros mosollyal pillantottam végig rajta.
‒ Aludtam már rosszabb helyeken is, ezért nem kell aggódnod. Szívesen maradok veled, ha úgy adódik ‒ vontam meg a vállamat, és igyekeztem elfojtani a hangomban fel-felcsendülő gúnyt. Nem tehettem róla, ismételten csak az jutott eszembe, hogy Castielt nem szokta érdekelni a hogylétem. Épp ezért találtam ironikusnak az ehhez hasonló kijelentéseit.
‒ Gondoltam, biztos eleged van az itteni szagokból, így elmehetnénk sétálni ‒ feleltem egykedvűen a fiú kérdésére. Egészen vidáman közöltem vele a tervem egy részét, de hogy hova szándékoztam vinni, és mit terveztem még ezenkívül, azt jelenleg nem voltam hajlandó elárulni neki. ‒ Persze, csak, ha te is benne vagy. Ha nincs hozzá kedved, akkor maradhatunk itt is, hallgathatjuk Madam Pomfrey-t, a döglődő diákokat és kommentálhatom miként mállik a vakolat. Rajtad múlik ‒ tettem hozzá kissé bizonytalanul, mert nem akartam, hogy megint azzal hozakodjon elő, hogy erőszakos lennék, így hagytam, hogy ő döntsön a mai programot illetően. Egyenlő félként szerettem volna kezelni, vele szemben nem akartam akaratosnak tűnni, nem is állt szándékomban rákényszeríteni az akaratomat.


music:zene|words: 443 |



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-05, 02:06



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


Közel egy hete egy olyan világban éltem, ahol a fényt sötétség váltotta fel. A végtelen feketeség uralkodott bennem, s szűnni nem akart. A szervezetem villámtempóban igyekezett regenerálni a szöveteket, melyeket az üvegszilánkok zúztak össze. A kötés már lekerült, felfedve a mögötte rejlő sötét, homályos tekintetet. Nem láttam. Még mindig nem láttam semmit, hiába nem volt már rajtam az a rohadt anyag a világom még mindig egy feketelyukból állt. Madam Pomfrey nagy döbbenetére elég hamar gyógyultam mindezek ellenére, legalábbis ő ezt mondta: „A sebek halványodnak, a vérzés is elállt”. Biztos voltam benne, hogy sejti miért gyógyulok hamarabb, mint mások, ám nem akartam rákérdezni a dologra, valahogy kellemetlenül vette volna ki a hatását és amúgy sem rajongok a titkaimról való csevegésért. A gyógyfőzetei és a rám szórt mágiái is rengeteget segítette az állapotomon. Enyhítették a fájdalmaimat, amik mostanra teljesen eltűntek. Eggyel kevesebb problémám volt, ám inkább viseltem volna el még több fájdalmat, csak a látásom térjen vissza.
Immáron sötét, homályos tekintettel ültem az ágy közepén. Magam elé meredtem. Abba a végtelen feketeségbe és nem láttam semmit. Kívülről úgy tűnhetett, mint aki nagyon koncentrál egy pontra, holott az a pont, számomra nem létezett. Az előttem szétterülő látképből nem hogy egy pontot láttam, semmit sem! Ökölbe szorult kezekkel szívtam tele tüdőmet a gyengélkedő dohos levegőjével, melyet csupán remegve tudtam kifújni. Ideges voltam, dühös. Dühös a világra, dühös az esőre, a villámra, viharra, mindenre!
A magamban való fortyogás közepette hallottam, ahogy tompa cipők koppannak az ajtó felől, majd a gyengélkedő vaskos fája egy halk nyekergéssel csukódott be az illető után. Fejemet az említett alak irányába fordítottam, kissé még oldalra is billentettem azt, majd egy keserű félmosolyra húzva számat követtem a fényből kiszűrődött fekete formát. Tudtam jól ki ő. Túlságosan is.
- Meddig tervezel idejönni? Az is kellemetlen lehet, hogy itt alszol, a matracok borzasztóak. – panaszkodtam felé fordulva. Szemeimmel nem tudtam megtalálni merre lehet az arca, így azok szinte halott állapotukban meredtek a talaj felé.  Nem arról volt szó, hogy Karen zavart volna, szimplán nem mindig tudtam eldönteni, hogy mit akar. Egyszer felhúzza magát azon, amit mondok, aztán rá két percre úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna. Emellett csak is hálát mutathatok felé, ami számomra egy kibaszott nagy küzdelem lesz. Már nem voltam olyan gyenge, mint a baleset napján. Nem voltam olyan tehetetlen, a hangok és fények érzékelése egész jól ment, kivéve egy apró bökkenőt. Még mindig nem láttam színeket, sem arcokat.– Mára mi a terved? – érdeklődtem kissé rekedtes, mély hangon. Nem akartam erőlködni a beszélgetéssel, egyet akartam tudni. Ma mit tervez. Más volt a légkör, így sejtettem, hogy valami más lesz a mai nappal.


music: Are You With Me ♐ words: 430 ♐ p.s.: To be alive at all is to have scars. ♐ ©

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty2016-03-05, 02:06


***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Karen & Castiel - Little by little   Karen & Castiel - Little by little Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Castiel & Karen
» Castiel & Karen
» Karen & Castiel
» Karen & Castiel
» Castiel & Karen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Fekete-tó-
Ugrás: