ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:00-kor
Ashton P. Blake


Ma 08:32-kor
Joyce Brekinridge


Ma 00:11-kor
Grayson Paisley


2024-05-10, 07:22
Alison Fawley


2024-05-10, 00:05
Maegan Anaiah Llyvelyn


2024-05-09, 23:54
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


A hónap posztolói
Kalandmester
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Alison Fawley
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Sheree Parks
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Cheon Seung-ah
Castiel & Karen I_vote_lcapCastiel & Karen I_voting_barCastiel & Karen I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70721 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 51 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots

Cody L. Mortimer, Troy Smallwood


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Castiel & Karen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-23, 03:17



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sokszor merül fel, hogy nem tudom eldönteni magamról, hogy mikor vagyok őszinte és mikor nem. Egyre többször jönnek elő a mosolyaim, most pedig ugyan erőltetve, de mégis nevettem. Lassan nem fogom tudni eldönteni melyik Castiel is vagyok én pontosan.
- Azt hittem eddig is értékelted. – jegyzem meg sóhajtva. Nem különösebben zavart volna, ha eddig csak egy seggfejnek tartott volna, aki állandóan jön a hülye szövegeivel. Most viszont kezdem azt érezni, valami megváltozott benne, mintha tetszett volna neki az, ahogy a mosolygásommal küzdök. Ellenben én gyűlöltem mindezt. A jókedvet a mosolyokat, a nevetést. Meghazudtoltam önmagamat és ez volt az a pont, amikor összébb vontam szemöldökömet. Nem is az volt a fő célom, hogy őt ezzel szórakoztassam. Volt benne valami, ami kíváncsiságot követelt tőlem és amitől jobban meg akartam őt ismerni.
A nőiességét viszont alaposan kérdőre vonom. Annyira nem vett még le a lábamról. Sőt, egyelőre őt is egy egyszerű fiús lánynak tartom, aki bunyózik, iszik, cigarettázik és beszól, ha kell. Ez mind-mind egy olyan alakra vall, akiben a finomkodás és a női vonások annyira nem jelennek meg. De ki tudja. A későbbiekben talán mégis sikerül elvarázsolnia a női bájaival. Erre kíváncsi leszek, úgyhogy hajrá Karen, te mondtad, hogy a bálon majd meglátom. Legyen úgy. Egy elégedett mosollyal nyugtázom szavait, s szusszantását.
- Akkor majd igyekszem színlelni a rettegésemet. – ironizálok. Tetszett, ahogy próbálja beadni a félelmetes csajt. Ami úgy igazából  stimmelt is. Volt valami, amiért tartottam tőle és legszívesebben tíz lépés távolságot tartottam volna tőle. De ott van egy másik dolog is, amikor törődik másokkal és jó a kedve. Magam sem értem miért, de egész felemelő élményt nyújtott a társasága, főleg a viccesebb pillanataiban. Régóta nem éreztem így, hogy most akkor valaki csak azért is röhögni és szórakozni fog a szavaimon.
- Nem tévedsz, jó úton haladsz, csak ne bízd el magad. Könnyen fordulhat a kocka. – teszem hozzá komolyra vált arccal. Az lehetséges, hogy most ő kivételesen különlegesnek mondhatja magát, de nem ártana észben tartani a „kivételes” részét. A mosolygását nem tudom hova tenni, ezért csak furcsa pillantásokkal méregetem arcát, majd unottan vállat vonok. Erőlködjön, ha ettől jobban érzi magát.
- Határozottan őrült. Igazad van, ez jobban passzol. – bólintok egyet. Az Eskü bőven elég arra, hogy meggyőzzön, annak ellenére, hogy még így is vannak gátlásaim vele kapcsolatban. A kéztapira csak kelletlenül elhúzom a kezeimet, miután véget ér az előbbi história.
- Majd meglátjuk, egyelőre eléggé parásan hangzik már az, hogy ha el akarnék szökni Te meg fogsz keresni. Erről igazán leszokhatnál, csak megrémisztesz vele másokat. – engem mondjuk nem különösebben ijesztett meg, csak azért elég durván kijelentette, hogy már pedig ő az életem része lesz és már csak azért is megkeres, bárhol is legyek. Határozottan para a csaj.
A pónis szövegelésére sóhajtva felelek. Nem akarja ő tudni milyen sötét álmok gyötörnek éjjelenként. Viharok, emlékképek, mindezektől a lever a víz. Még ha csak pónikról, meg szivárványokról álmodnék… Jó is lenne. Azért értékelem a humorérzékét, csak nem mindig vagyok vevő az ilyenekre, főleg akkor nem, ha a valóság jóval eltér a feltett poéntól.
- Nekem nincsenek eszközeim, látod? Ennyiben különbözünk. – tőlem aztán bizonygathatja mennyire kifinomult zseni gyilkolás terén. Engem még nem igazán kötnek le az ilyesmik én csupán a szüleimet akarom szenvedni látni, hogy aztán a végén beismerjék, hogy hibáztak. Aztán ha még se jönne össze, marad a kínkeserves halál számukra.
- Aha. Szóval ha arra kérnek ugorj a kútba, megtennéd, ha viszont nyírd ki Castelt, akkor nem. Világos. – azért elgondolkoztam volna azon, ha két fontos tényezőt tartanának előtte, vajon melyiket választaná. Ott azért mégis szorultabb helyzetbe kerülne, arról nem is beszélve, hogy egész biztos akadnak olyan mágiák, amivel irányítani tudják. Akkor meg mit tesz? Mindenesetre nem gondolkozok ezen tovább, a lényeg, hogy most letette az Esküt, én ezzel is beérem egy ideig, a későbbiekben meg úgyis kiderül mennyire ragaszkodik hozzám. Nem is értem miért, de akartam, hogy foglalkozzon velem, holott nem rég még simán leordítottam a fejét, hogy szálljon már le rólam. Valamit nagyon jól csinál.
- Nocsak. A hatalmas Karen színre lép, az újabb kis pártfogoltjával. – szórakozott mosolyt varázsolok arcomra, a következőkben pedig csak egy vállrándítással konstatálom legyintését. Szóval önzőnek vallja magát, lassan el is kezdhetnék gondolkozni azon, hogy vajon kell-e nekem több kapcsolat? A végén úgyis ki leszek sajátítva, akkor meg nem kell erőlködni. Na azért nem hagyom magam olyan könnyen, a túlzott piócáskodás az agyamra menne, azért csak óvatosan. A bálra pedig elmegyek, immáron vele, már csak azért sem fogok máshoz szegődni, mivel őt hívtam el, nem pedig egy másik mézes-mázos marcipánba burkolt lányt, aki csak a figyelemre és a külsőre hajt. A gondolatától is hánynom kell. Karen legalább nem ezt a csoportot erősítette, sokkal inkább képviselte a sötétebbik oldalt, ami sokkal inkább volt kedvemre.
A verekedést követően az volt a mázli, hogy időben vetődtem a fickó mögé. Azért nem kicsit paráztam be, mikor láttam Karent szemezni azzal a pálcával. Ez a varázs is elmúlt, amikor elégedetten jelenek meg előtte, hogy összekaparjam. A hopponálás után nem elég, hogy rám esik, de még a hátamat is sikeresen beverem. Halkan nyekkenek egyet, utána már csak annyira futja, hogy szaporábban veszem a levegőt a kelleténél. Hallom a saját szívdobbanásaimat a fülemben, meg valami szabálytalan ritmust, ami nagy valószínűséggel Karentől származik.
- Haha, nagyon vicces… És a köszönöm hol marad? – hányom szemre gúnyosan. Érzem, ahogy görcsösen szorongatja továbbra is a felsőmet, azóta, amióta felvakartam őt a földről. Nem szóltam erre semmit, csak hagytam, hogy összeszedje magát, aztán sikeresen feltápászkodjon. Érintése után én is az arcomhoz kaptam. Újabb szisszenés a csípős érzésre. Hát basszus, rohadjon meg az a szemét, meg úgy az összes többi, nem kicsit hoztak minket szar állapotba. Megrázom fejemet a fájdalom leküzdése érdekében, majd Karenre emelem tekintetem. Gőzöm sincs mit hitt. Itt fekszik mellettem, szinte már döglődve, erre nekem akarja átpasszolni azt a fiolát. Azért álljunk már meg egy menetre. Értékelem, meg minden, hogy ennyire önzetlen, de könyörgöm, ennyire azért nem kell annak lenni, még velem szemben sem. A suttogására mérgesen vonom össze szemöldökömet.
- Ha nem is fogsz meghalni, nem kéne tovább kínlódni. Idd meg vagy esküszöm lenyomom a torkodon. – szólok rá kissé ingerültebben. Ez nem olyan dolog, amivel csak úgy szórakozni lehet és akkor most itt férfiasan bevallom, féltettem őt. Tartottam tőle, hogy mi lesz a sorsa, ha nem kapja meg a maradék gyógyfőzetet. Egy cseppnyi kedvesség szorult belém, ettől nem kell félni, ilyen helyzetekben meg azért csak nem magamra fogok gondolni, amikor egy csaj itt nyűglődik mellettem. A lelkiismeretem nem hagyta volna. Annak ellenére sem tágítottam, hogy ő hevesen ellenkezni próbált. Összepréselt ajkak, mozgolódás, ez mind-mind azt váltotta ki belőlem, hogy még inkább le akarjam tuszkolni a torkán a fiola tartalmát.
Ekkor jön a zseniális ötletem. Szavaira nem válaszolok –nem is tudnék, hisz’ úgy durván négy kortynyi löttyöt tartok a számban-. Majd elcsattan életem első ilyesféle csókja, természetesen az ő érdekében. Mikor hallottam ahogy folyamatosan nyeli le a kortyokat valamelyest megnyugodtam, főleg azért, mert a fiola tartalma legalább nem veszett kárba és nem is folyt szét. Szabályosan sikerült átpasszolni neki, csak akkor döbbenek le, amikor megérzem egyik karját a nyakamon. Mindeddig próbáltam csukott szemekkel tűrni, most viszont igencsak kikerekedett szemekkel meredtem rá. A folyadék hiába tűnik el, megérzem, ahogy visszacsókol, majd elhúzódik tőlem. Jó, na én itt most lefagytam. Térdelő pozíciómat megváltoztatva állok fel és ugyanazzal a döbbent arccal lépek egyet hátra. Zavarban van, mint ahogy én is, valamennyire tudom leplezni, ám egészen addig, míg meg nem szólal, egy hang se jön ki a torkomon.
- Igen…talán…mennem kéne. – halvány lila gőzöm sincs arról mit kéne most itt összehordanom. Csupán bólintok párat a tagadásra. Az lenne a legjobb, sőt, mind a ketten el is felejthetjük mindazt, ami itt történt. Kellően zavarba ejtő és furcsa volt. De basszus, mégis csak én kezdeményeztem nem? Egyáltalán hogy fordulhatott meg a fejemben ez? Csókkal átadni azt a rohadt gyógyitalt? Milyen egy elborult elmém van?
Kiakadok mindezen, kissé tétován nézek rá. Itt merjem hagyni? Kénytelen leszek… Nem tudnék eltölteni vele ezek után még több időt, túl stresszes lenne és előfordulhat, hogy még nagyobb őrültséget csinálok. Nem mintha ez nem lett volna elég nagy őrültség. Egyet bólintok szavaira, végül hajamba túrok idegességemben, majd egy sóhajtással kerülöm ki őt. Sietősebbre véve lépteimet távolodok tőle, egyik kezemmel továbbra is homlokomat fogva próbálom kiverni fejemből az imént történteket.


//Köszi ezt a játékot is. Jó volt. joooeg //

ZENE:VICTORY~~[You must be registered and logged in to see this link.]












Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-22, 22:19




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mégis sikerült levenned a lábamról… Szó szerint.

‒ Lassan kezdem értékelni a próbálkozásaidat ‒ mosolyodtam el halványan. Egyébként, már megbecsültem a tőle kapott apró mosolyokat, vagy ezt a kurta kacajt. Teljesen mindegy volt, hogy milyen szándékkal vigyorgott, vagy nevetett. Az számított, hogy velem szemben nem volt olyan kifejezéstelen az arca, mint amikor másokkal beszélhetett.
Szórakoztatott, ahogy váltakozva tett unott, vagy éppen egoista megjegyzéseket. Tényleg volt benne valami… Valami, amit nem tudtam pontosan megfogalmazni, de igazán kíváncsivá tett. Erre pedig nagyon kevesen voltak képesek, így igazán figyelemre méltó személyiség volt a szememben, érhető, hogy ragaszkodtam hozzá.
A következő megjegyzésére bosszúsan forgattam a szemeimet. ‒ Majd a bálon meglátod ‒ szusszantottam. Már csak azért is olyan ruhát fogok felvenni, hogy csorogjon a nyála. Hosszasan kifújtam a levegőt, és magamban dohogtam, de próbáltam elterelni erről a témáról a gondolataimat, mielőtt még kitalálnám, hogy a végén nem ő fog felszedni engem, hanem én fogom az őrületbe kergetni őt. De ezt két okból is elvetettem: először is, nem akartam neki rosszat, másodszor: Gavin. Így hát maradt a bosszankodás, és az üres fenyegetőzés.
‒ Talán nem ártana ‒ morogtam halkan. Mindenáron igyekezett felhergelni, de vele szemben nem akartam szadista lenni, és nem akartam ártani neki, így aztán csak csendesen tűrtem a hülyeségeit.
‒ Hát, mások talán feladják a veled való kommunikációt, és nem erőltetik meg magukat, ellenben, én nyaggatlak, és beszélsz velem, szóval, szerintem már azért jó úton járok ‒ kezdtem lassan, majd a következő szavain kissé meglepődtem. Különleges személy. Kissé többértelműen hangzott. Igyekeztem nem kimutatni a pillanatnyi zavaromat, így mosolyogva hozzátettem: ‒ Igyekezni fogok.
Végül letettem az Esküt. Miért cselekedtem volna másképp? Tudtam, hogy ezt az ígéretemet képes leszek betartani, így hát nem volt félnivalóm. ‒ Inkább csak határozott ‒ feleltem a mosolyát viszonozva, és elengedtem a kezét, ugyanis az eskütételhez szükséges volt hozzáérnek. Megköszöntem az öregnek, és reméltem, Castiel végre hajlandó lesz megbízni bennem.
‒ Ugyan, tekintettel lennék azért rád, meghallgatnám a véleményed, miegyéb, csak azt nem szeretném, hogy te is egyedül hagyj ‒ vontam meg a vállamat. Azért a főnökös megjegyzés eléggé túlzó volt. Az emberi kapcsolataimban szerettem az egyenlőségre törekedni, őt is partnerként kezelném.
‒ Tudom ‒ vigyorodtam el önelégülten. Voltak vicces megszólalásaim ‒ bár ezek főként engem és a testvéreimet szórakoztatták ‒, de egyébként meghagytam a viccelődést a humoristáknak. Nekem nem ez volt a terepem.
‒ Ó, én se „ugrottam be és kaszaboltam”, csak tudtam milyen eszközeim vannak, és kiválasztottam a legfájdalmasabbakat ‒ vontam meg egykedvűen a vállamat. Azért, ha gyilkosságról volt szó, alaposan előkészítettem a terepet, óvatos voltam, igyekeztem a legtöbb dologra figyelni. Így hát igen csak más elképzelései voltak a munkamódszereimről.
Kuncogva figyeltem, ahogy követi a pillantásomat. Mekkorát röhögtem volna, ha valóban rászakad! De ezután sokkal komolyabb és sötétebb témák kerültek szóba, így a mosoly is lehervadt az arcomról.
‒ Attól, hogy az lennék, nem jelenti azt, hogy elárulnálak. Ha parancsba adnák, hogy ártsak neked, nyilván nem tenném meg. Nem lennék rá képes, de meg kell értened, hogy csak ezen az úton tudom megbosszulni a fivéreimet ért atrocitásokat. Bár, megtehetném, hogy auror leszek, és belülről derítem ki, hogy mégis kiket kell eltennem láb alól, de az kockázatos lenne. Ellenben vannak kapcsolataim, amikkel ezt így is elérhetem, de az ismerőseim nem épp a legjobb emberek ‒ magyaráztam. Miből gondolta azt, hogy cserben hagynám ezért? ‒ Azt hiszem, kissé eltértem a tárgytól. A lényeg az, hogy akármi is lesz belőlem a jövőben, az esküm kötelez arra, hogy ne bántsalak meg, és ne szúrjalak hátba. Bár, eskü nélkül is így cselekednék.
Meglepetten pillantottam rá, amikor kijelentette, hogy senkitől nem kapott ajándékot. Sejtettem, de azért mégis rossz érzés lehetett neki. Még szerencse, hogy már kiterveltem, hogy mit fog kapni, és ez egy rendhagyó karácsony lesz a számára. Abban az esetben is, hogy a háta közepére nem kíván se engem, se a meglepetésemet.
‒ Ugyan, azt nyugodtan híresztelhetik, hogy önző vagyok. Nem pletyka lenne, hanem tény ‒ legyintettem szórakozottan. Valóban önző voltam. Itt volt egy srác, aki a maga módján foglalkozott velem, arra is hajlandó volt, hogy táncolni tanuljon tőlem, hülye lennék, ha nem értékelném. És tényleg önző vagyok, amiért ki akartam sajátítani. Ki akartam sajátítani legalább egy estére, ha már az ikertestvéremet nem érdekeltem. Egy este pedig igazán nem sok. Egy éjszaka, egy tánc, ennyit kértem tőle, utána felőlem azt csinált, amit akart. Csupán annyira vártam, hogy a bálon velem foglalkozzon.
Nem úgy sült el a verekedés, ahogy terveztem. Szégyelltem magam, amiért ismét felülkerekedtek az érzéseim a józan eszem felett. Még szerencse, hogy Castiel ott volt mellettem, és összeszedett. Nem volt túlságosan gyengéd, de hát… Mit vártam tőle? Mindenesetre, azért sajgott a karom, és akármennyire is akartam segíteni neki, nem tudtam megállni a saját lábamon.
A hopponálást követően elterültünk a fűben, én pedig először meg sem próbáltam felállni. Castiel hevesen verő szíve, szaporán emelkedő mellkasa és a megjegyzése elterelte a figyelmemet. ‒ A táncórák mellett hoppanálást is kell neked tanítanom? ‒ kérdeztem keserű mosollyal az arcomon. Nem akartam bevallani neki, hogy hálás voltam, amiért elhozott onnét. Inkább csak feküdtem rajta, az ujjaim még mindig a felsőjét szorongatták, és csendesen figyeltem, hogy milyen különböző ritmusra vertek a szíveink.
Valamelyest sikerült feltápászkodnom. Letöröltem a vért az arcáról, hiába szisszent fel, vagy húzódott el, azonban arra már nem volt energiám, hogy ezt a mozdulatsort egy lesújtó pillantással kísérjem. Ezek után lemásztam róla, és a csillagok bámulása után felé fordultam. Mintha valami baj lett volna a hátával. Gyorsan előkotortam a bájitalt, és a kezébe nyomtam, majd a szavaira ellenkezően megráztam a fejem. ‒ Az én szervezetemben még dolgozik a bájital, nem fogok meghalni ‒ suttogtam erőtlenül, majd többször is megpróbálta rám tukmálni a fiolát, de konokul ellenálltam. Én meggyógyultam volna, neki inkább volt szüksége rá. Ezért többször is elhúzódtam tőle, vagy oldalra fordítottam a fejem, miközben makacs összepréseltem az ajkaimat. Az én torkomon nem fogja lenyomni annak a fiolának a tartalmát.
Nem érdekelt milyen mérgesen nézett rám, azonban homlokráncolva pillantottam a morgása hallatán. Sejtelmem se volt arról, hogy mire célzott, de azzal, hogy úgy láttam, megitta a főzetet, sikerült megnyugtatnia. ‒ Azt hittem, már sose iszod meg ‒ nevettem fel fanyarul, miközben a kezemet az oldalamon lévő vágásra szorítottam.
‒ Castiel, te mégis mit…? ‒ kezdtem meglepetten, de a kérdésem félbemaradt, mert a szájára az enyémre tapasztotta, és ezzel a fondorlatos módszerrel mégis beadta nekem a bájitalt. Ledöbbentett. Valóban nem tudtam, hogy mihez kezdjek, csupán automatikusan nyeltem le a folyadékot, hogy ne fulladjunk meg tőle, aztán… Nem is tudom mi üthetett belém, de… Az ép karommal átkaroltam a nyakát, és ahelyett, hogy eltaszítottam volna magamtól, „visszacsókoltam”. Nem tartott sokáig, ugyanis hamar észbe kaptam, és még a holdfényben is látszott milyen égő arccal húzódtam el tőle. Nem akartam… Nem így akartam, nem ezt akartam. Mégis mi a franc ütött belém? Lelkiismeret-furdalásom támadt, de ezúttal nem Gavin miatt, hiszen tudtam, annak a dolognak annyi. Castiel miatt éreztem rosszul magam. Ő igazán nem tett semmit. Tényleg nem így kellett volna alakulnia, nem is értem hogyan történhetett ez.
‒ Sajnálom… ‒ dadogtam, miközben igyekeztem szégyenemben minél inkább elhúzódni tőle. ‒ Igazán sajnálom… Talán… Az lesz a legjobb, ha elmész… Erről ne beszéljünk senkinek… ‒ Összezavarodtam. Megrémültem saját magamtól. Felkészültem a kiakadására, és mivel úgy véltem, hogy rosszul fogadja a dolgot, ezért kértem, hogy tagadjon, tagadjunk. Mert egyébként nem restelltem volna annyira a dolgot, de így…
‒ Megleszek. Menj csak ‒ suttogtam. Ezek után nem várhattam el tőle, hogy várja meg, amíg hat a bájital, és tegyen úgy, mintha mi sem történt volna. Egyszerűen, nem várhattam el. Hosszú nap volt, eseményekkel teli… Nem éppen most kellene megbeszélni a dolgot. Majd… Egy alkalmasabb időpontban, már, ha hajlandó lesz még ezek után találkozni velem.

//Köszönöm szépen ezt a játékot is. Egyszerűen imádtam. *-* //


music:zene|words:1250



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-22, 20:58



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
A nevetést sem kell azért félreérteni. Nem beleképzelni semmit. Röhögni még tudok, felszabadultan nevetni viszont már nem. Abba igencsak beletörne a bicskám, szóval örüljön, hogy egyelőre hallhatott tőlem egy ilyet. - Csak ha nagyon megerőltetem magam. - jegyzem meg a kérdése végén. A mosoly és a röhögés teljesen más kategória. A legrosszabbak is be tudnak vetni egy ördögi kacajt, akkor nagy, rideg Castiel miért ne tehetne hasonlóképpen? Másrészről szórakoztató a társasága, amit kezdetben idegesítőnek és irritálónak hittem. Azért neki erről nem kell tudnia, higgye csak azt, hogy még mindig nem hiszek neki.
- Jó, jó, tudjuk hogy érted. - forgatom szemeimet unottan. Tőlem aztán. Lehet, hogy sokat hangoztatom a külsőmet, a viccét is értettem, de azért nem kell ilyen határozottan megszólalnia. Még a végén a frászt hozza rám. Annyiban igaza van, hogy az egómat nehéz lenne felülmúlni, bár már igencsak súrolja a határt, mégha viccnek is szánja. Egykedvűen nézek rá, ahogy újabb kortyokat nyel le a vajsörből.
- Akkor kápráztass el a nőiességeddel, amit eddig még nem láttam. Mondjuk lehet, hogy semmi hatása nem lesz és számomra továbbra is maradsz ilyen fiús csaj. - tetszik, ahogy reagál a szavaimra. Csak nem megsértettem ezzel? Mert ha igen, akkor lehet a későbbiekben felhozom egyfajta piszkálódásnak, hátha megtörik a jég. Zavart, hogy ennyire akaratos és talpraesett volt, egyszerűen nem tudtam mit kezdeni vele, bármit mondtam, ő kiforgatta a szavaimat és kisujjból visszavágott.
Következő megszólalására védekezőn emelem fel két tenyerem. Hohó, azért ennyire ne kapja már fel a vizet. Inkább nem is firtatom ezt a témát, ha már ennyire kikéri magának a talpnyalást.
- Most meg kéne ijednem? - vonom fel egyik szemöldökömet. Vigyáznom kéne vele? A láttottak alapján persze hülye lennék ujjat húzni vele, csak azért mégis. Ott van bennem a kíváncsiság, hogy mi lenne ha... Lényegtelen igazából, következő megszólalására egy gúnyos mosolyt ejtek, csupán egy pillanatra, s amilyen gyorsan megjelenik, már el is tűnik. Sose voltak kapcsolataim, így ezt az él-hal dolgot annyira nem veszem magamra.
- Szóra bírni? Az előbb mondtad, hogy nem akarod, hogy úgy kezeljelek, mint a többieket. Különleges személy akarsz lenni az életemben? Hát hajrá. - nézek rá kihívóan. Ha ennyire akarja, hát tessék. Nem állok az útjába, csak aztán a végén nehogy pofára esés legyen. És igen, tény, régen volt társaságom, ezt a témát nem is vesézném ki tovább. Lehet, hogy én taszítom el magamtól a társaság lehetőségét, de azért mégis van bennem valami, ami vágyakozik rá. Ezért is fordítom most el fejemet, átlépve a jelenlegi témán.
A Megszeghetetlen Eskü letétele után csak egy értetlenkedő pillantást vetek rá.
- Őrült vagy. - csóválom fejem egy mosoly kíséretében. Valahol itt kezdem elhinni mindazt, amit ezidáig mondott. Tényleg egy őrült nőszemély, aláírom.
- Szóval nincs, akkor te vagy a főnök. - hiába szöknék el, megkeresne, akkor meg mi értelme van erőlködni? Főleg, hogy most letette az esküt nincs mitől tartanom, így megpróbálhatok akár egy egészen picit jobban bízni benne. De csak talán, ne szaladjunk előre.
- Ch. - ingatom fejem, s egykedű pillantásokkal meredek rá. Még elképzelni is rémes lenne, ha össze lennénk láncolva, mégha egy napra is. Ott esnék össze, vagy ami mégrosszabb, ott halnék meg.
- Rettentően vicces vagy. - sóhajtok fel a pónis szövegen.
- Jó munkához idő kell. Te lehet, hogy egy elvetemült nő vagy, aki csak beugrik és kaszabol. Nos, én más oldalról nézek a dolgokat. - vágok vissza egy vállrántással. A "szakadó" plafonra azért vetek egy pillantást, majd gúnyos mosollyal nézek ismét rá. Naa, azért ennyire nincs nagy egóm. Meg nem ő mondta, hogy fontos személy vagyok? Akkor meg mit van úgy oda? A színtiszta igazságot ecsetelem, nincs benne semmi rossz.
- Aha. Szóval simán lennél halálfaló és árulnál el engem? - támaszkodok a pultra, s kíváncsian méregetem őt. Ha annyira nagydobra veri, hogy az ő apja halálfaló volt és hogy nem fél Voldemorttól, akkor hajrá. Csak van egy apró bibi. Esküt tett, én pedig nem szándékozom halálfaló lenni, ha egyszer eljönne megint egy olyan idő. Akkor mit lépne vajon?
- Nem is várok tőled semmit. Tíz éve nem kaptam ajándékot, egy újabb ilyen nem fog a padlóra küldeni. - vonok vállat. Nem különösebben érdekeltek az ünnepek, az ajándékok, maga a karácsonyi hangulat. Örültem, hogy olyankor egyedül lehetek és nem azt a mindennapi felfordulást élvezzem. Ilyenkor mindenki a kis szerelmével meg a barátaival van, tojnak arra mi van a hálórészlegükkel. A legtöbb Karácsonyt békésen tudtam tölteni ennek hála. Most viszont a bál miatt és Karen miatt kirúgok a hámból és teszek egy próbát. Az viszont fix, hogy ez lesz az első és utolsó alkalom is.
- Reméltem is, hogy nem fogsz átengedni másoknak, csak aztán ne azt híreszteljék rólad, hogy önző vagy. - cinikus félmosolyra húzom ajkaimat. Szó sincs arról, hogy mással is akarnék táncolni, így valamelyest megnyugtat a tény, hogy nem fog elszakadni tőlem. Ha már egy valakit ennyire ismerek, nehogy lepasszoljon a sok kis idiótának, mert akkor tényleg fel kell készülnöm alkoholilag.
A kis bagázs érkezésére nem tudok nyugodt maradni. A sértegetések és szemrehányások túlságosan irritálóak és szemtelenek. A nagy bunyó tehát elkezdődik, Karenre csak néha-néha tudok odafigyelni, s amint látom, hogy egész jól boldogul, nem is aggódok miatta. Csak azért a hátba ütést követően feltűnik, hogy nincs túl nagy szerencséje. Az utolsó pillanatokban jelenek meg, kiütve ezzel a nagy benga állatot. - Ráérsz később hálálkodni. - miután sikeresen felcibáltam a földről, azért valamennyire próbáltam megtartani az egyensúlyomat, ami nos nem volt egyszerű. Még mindig forgott velem a világ, ő pedig abszolút nem segített azzal sokat, hogy kényesen nyöszörög itt nekem. Tehát hopponálás, nem olyan régen lett meg a jogsim rá, szóval érthető miért nem úgy sikerült a landolás, mint ahogy azt elképzeltem.
A földre érve azért nyekkenek egyet, egyrészt Karen súlyától, másrészt eléggé sajog még a hátam a Vadkanban kapott ütéstől. Szaporán veszem a levegőt, mert azért nem kicsit voltunk szorult helyzetben, most meg itt vagyunk, valamelyik udvarban, szó szerint szétterülve a fűben.
- Majd igyekezni fogok. - jegyzem meg halkan morogva valamit. Annyira nincs sok erőm, se kedvem ahhoz, hogy durvábbat visszaszóljak, hisz' a vak is láthatja, hogy szörnyű állapotban vagyunk. Értetlenül pislogok párat, amikor a felszólításom után is még pár pillanatig rajtam helyezkedik. Én tényleg értékelem, hogy megfelelő vagyok párnának, csak ha tovább marad így lehet nem leszek tovább egy seggfej, beszélő párna.
Némán figyelem, mikor felém magasodik. Őszintén szólva még megszólalni sincs túl sok erőm, az előbbiek miatt még mindig hangosan ver a szívem, plusz ez a félreérthető helyzet, amit nem tudok hová tenni, csak még inkább kellemetlen helyzetbe hoz. A törlésre egy kicsit felszisszenek. Nem túl kellemes és csíp is, szóval érthető miért húzom kicsit odébb az arcomat a kezétől.
Miután észbekap és teljesen lemászik rólam, én is felülök, hogy normális pózba tornázzam magam. A hátamat is próbálom kiegyenesíteni, ami ugyan rettentően fáj, de nem akarok tovább görnyedve csücsülni a földön. Kíváncsi pillantásokkal nézem, miközben matat valami után, majd felvonom egyik szemöldökömet.
- Ja, persze, te meg majd itt haldokolni fogsz nekem. - csóválom meg a fejemet, s ezzel együtt passzolom át neki a lehetőséget. Neki nagyobb szüksége van rá, ennyi eszem azért van, szóval jobb lenne, ha nem játszaná a makacs és törődő Karent, aki önmagával alig foglalkozik. Látom rajta, hogy nincs túl sok ereje, ezért is könnyítem meg annyival a dolgot, hogy kinyitom a fiolát és felé nyújtom.
- Úgyhogy ezt most szépen megiszod. - erőltetem rá. Kicsit közelebb csúszok, hogy sikerüljön beleönteni a szájába, ám ha ő továbbra is játszani szeretné a konok nőcskét, akkor inkább elveszem onnan az üveget, még a végén kiborítja és akkor pápá gyógyfőzet. Kelletlenül húzom el a számat, még jó, hogy alig van benne erő, máskülönben úgy fejbevágott volna az előbb, hogy valószínűleg ki is dőltem volna. Még egy utolsó próbálkozást megkísérelek, hogy a fiola tartalma a szájában landoljon. Ha ezek után továbbra is dacolni akarna egy mérges tekintettel meredek rá.
- Mit meg nem teszek... - morgolódok. Itt már azért érezhető rajtam, hogy kezd betelni a pohár a folyamatos ellenkezésével. Ezért is veszem számhoz az üvegcsét, s döntöm a tartalmát bele. Az üres fiolát pedig magam mellé dobom, ügyelve arra, hogy a számban lévő folyadékot még véletlenül se nyeljem le. Automatikusan jön a mozdulat, miszerint lehajolok az arcához és egy "csókkal" juttatom szervezetébe a folyadékot. Ügyelek arra, hogy egy csepp se menjen kárba, úgyhogy koncentrálva erre, eléggé hosszas idő telik el, ameddig meg nem győződök arról, hogy valóban lenyeli azt.

ZENE:VICTORY~[You must be registered and logged in to see this link.]











Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-22, 03:57




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nos, levettél a lábamról… Szó szerint.

Amikor röhögni kezdett, felvont szemöldökkel néztem rá. Nem gondoltam volna, hogy ilyenre is képes, és nem tudtam megállni, hogy ne tegyek rá megjegyzést. ‒ Nocsak, hát nevetni is tudsz? ‒ mondtam cinikus mosollyal. Megvontam a vállamat. Még mindig nem tartottam magam egoista személynek, és nem röstelltem erre felhívni a figyelmét. ‒ Tény, van önbizalmam, de egyesekkel ellentétben nem vagyok egoista ‒ jelentettem ki határozottan. Elvégre, nem én hangoztattam folyton, hogy milyen jól nézek ki, az iménti kis megszólalásaimat is csak viccnek szántam.
‒ Ugyan kérlek, a te egódat elég nehéz lenne felülmúlni ‒ mondtam, miközben rákacsintottam, majd ittam egy keveset a vajsörömből. Majd szusszantva ejtettem le a pultra a korsót. Kikérem magamnak, igenis nőies szoktam lenni! ‒ Ez nem teljesen igaz. Tény, a durmstrangos kabátban, vagy verekedés közben valóban nem festek nőiesen, de arról nem tehetek, hogy csak ilyen szituációkban láttál ‒ morogtam. Azért mégis csak sértette a büszkeségemet, hogy nem tartott nőként számon. Érdekes módon sok idióta még akkor is látta bennem a nőt, amikor szétvertem őket. De nem is értettem, hogy miért érdekelt annyira Castiel véleménye a kinézetemmel, vagy a szokásaimmal kapcsolatban. Nem akartam neki bizonyítani, hogy képes vagyok úgy viselkedni és kinézni, mint a női nem tagjai. Akkor meg miért vettem magamra ezt a megjegyzését?
‒ Idefigyelj! Nem szokásom senkinek se nyalni, nem vagyok hajlandó megalázkodni mások előtt, vagy a saját akaratomat idiótáké alávetni. Mindig is igyekeztem korrekt és őszinte lenni a társaimmal, így kifejezetten bántó, hogy azt hiszed rólam, hogy ennyire hízelegni akarok. ‒ Egy pillanatra talán nem csak a hangomból tűnt el a jókedv, de talán még a pillantásom is olyan rideggé vált, mint az áprilisi viharos égbolt. Ezért tényleg megérdemelte volna, hogy a pultra vágjam, de inkább tüntetően elfordítottam a fejem.
‒ A helyedben nem szórakoznék velem ‒ feleltem csendesen. Még mindig bosszantott az előbbi dolog, és ezen az a tény sem segített, hogy szándékosan bosszantott. ‒ Csakugyan. Mindenki él-hal érted ‒ tettem hozzá szarkasztikus hangnemben.
‒ Nos, ha békén hagynálak, akkor vélhetően ugyanúgy kezelnél, mint másokat, amit én nem szeretnék, így sajnálom, ha így érzel, de ez az egyetlen lehetséges módszer, amivel tudom, hogy szóra tudlak bírni ‒ rándítottam meg a vállamat. ‒ Szerintem társaságod is alapból régen volt ‒ jegyeztem meg a számat elhúzva. Arról nem tehettem, hogy izolálta magát a társaságról. Sőt, tulajdonképpen az ő hibája volt, amiért így vélekedett rólam. Nyilván nem lennék olyan erőszakos, ha ő nem lenne ilyen ellenséges és távolságtartó. Csak így lehetett megtörni.
Láttam a döbbentséget az arcán, és majdnem ki is röhögtem érte, de sokkal jobban foglalkoztatott maga az eskü, és hogy Aberforth képes lenne-e résztvenni benne.
‒ Ragaszkodom hozzá ‒ pillantottam Castielre, és a bámészkodókkal mintsem törődve Aberforth közreműködésével valóban megesküdtem Castielnek arra, hogy ha bármikor szüksége lenne rám, akkor mellette leszek, és nem fogom elárulni őt. Reméltem, most már tényleg elhitte, hogy komolyak a szándékaim, és nem terveztem hátba szúrni. Különben is, miféle paranoiás elgondolás volt az, hogy cserben hagynám? Mégis mi okom lenne a bizalmába férkőzni, és otthagyni?
‒ Nincs ‒ vigyorogtam. Valóban nem hagytam neki sok választási lehetőséget, így aztán ezek közül kellett kiválasztania a számára legfelelőbbet.
‒ Ó, akkor innen visszafelé az első utunk a csónakházba vezessen újfent, hogy valóban magamhoz tudjalak láncolni ‒ vigyorogtam rá pimaszul, tekintve, hogy a múltkori eset után szerintem nem sok kedve lenne velem odamenni. Mindenesetre eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne, ha Gavin helyett ő lett volna állandóan mellettem. Bizonyára jól szórakoztam volna rajta.
‒ Nem, de majd úgyis elmondod, ha valamit tudatni akarsz velem ‒ mosolyodtam el halványan, majd kitört belőlem a röhögés. ‒ Ugyan, azt már rég tudom, szívem. Rózsaszín pónik, szivárványok és szívecskék ‒ vigyorogtam rá. Cukkolni akartam, incselkedni vele, ha már egyszer úgyis itt döngette nekem a mellét, hogy na majd ő elcsavarja a fejem. Hát sok sikert, kedves.
‒ Olyan édes vagy, hogy így tervezgeted a dolgot. Én nem töprengtem annyit, amikor végeztem a nagyszüleimmel ‒ pillantottam rá, miután megállapítottam, hogy megint festhetem újra a körmeimet. A franc essen ezekbe a vackokba, hogy ilyen hamar lekopnak.
A következő szavaira felpillantottam, majd elfintorodtam. ‒ Vigyázz, azt hiszem, megrepedt feletted a plafon ‒ szóltam „figyelmeztetően”. A mérhetetlen egójától lassan valóban ránk dől majd ez az egész kóceráj.
‒ Csak Nott ‒ legyintettem, majd azért hozzátettem. ‒ Nincs félnivalóm se Voldemorttól, se az egykori szolgáitól. Valamilyen szinten közéjük tartozom. Tudod, a vér kötelez meg ilyesmik ‒ vontam meg a vállamat. Valóban nem rettegtem, és nem akartam összecsinálni magamat egy névtől. Minek rettegtem volna egy halottól? Minek rettegtem volna egy hullától, akit az apám szolgált? Nott voltam, a Sötét Nagyúrhoz tartoztam ezáltal. De ezután egy kellemesebb téma következett.
‒ Miből gondoltad, hogy bármit is kapsz tőlem karácsonyra? ‒ jegyeztem meg szurkálódva, holott talán nem is sejtette, de valóban készültem valamivel. Bizonyára, ha ennyire elhanyagolta a családja, akkor nem mostanában kaphatott ajándékokat. Sőt, kapott ő egyáltalán? Szóval, a minap, amikor a fivéreimnek néztem ajándékot, ő is eszembe jutott, így hát felvettem a listámra.
A továbbiakra nem reagáltam, csupán akkor szólaltam meg ismét, amikor szóba került a tánc. Ciccegve ráztam a fejemet. ‒ Miből gondoltad, hogy el kell rabolnom téged? Nem emlékszel? Össze leszünk láncolva. Különben is, a kis tanítványomat nem adom át senkinek, ha már az én táncpartnerem ‒ hangzott a válaszom. Tényleg nem szívesen engedtem volna át más csajnak, és tudtam, hogy ez önzőség, és hogy nekem elvben ott volt Gavin… De ha egyszer együtt megyünk, akkor elvártam, hogy az est folyamán velem foglalkozzon. Egy pillanatig gyanakodva méregettem, de mivel nem akart beavatni abba, hogy min járt az esze, így nem erőltettem. Amúgy is társaságunk akadt.
A harc hevében a saját sérüléseimre se figyeltem, azt meg pláne nem láttam, hogy Castiel miként boldogult. Az elmémet beborító vörös köd miatt nem láttam át a dolgokat, és ez vezetett ahhoz, hogy több sebből vérezve a padlóra kerültem. A dühöm fátylát a fájdalom szakította át, és az elmémet a kín és a vérveszteség ködösítette el. Nem volt elég erőm ahhoz, hogy leszereljem.
Halk nyöszörgéssel adtam a megmentőm tudtára, hogy kurvára fájt, ahogy megragadta a kezemet. Annyira elhomályosult a látásom, hogy nem tudtam tisztán kivenni az alak arcát, aki megtartott, de az illata és a hangja alapján sikerült beazonosítanom Castielt. ‒ Ó, én hősöm! ‒ suttogtam gúnyosan, miközben remegő kézzel, görcsösen belemarkoltam a felsőjébe. Még szerettem volna mondani valamit, de éreztem azt a bizonyos rántást a köldökömnél, és hogy kicsúszott a lábam alól a talaj. A megérkezés se sikerült túl fényesen, elvesztettem az egyensúlyomat, és még jobban nyöszörögve értem földet, vagy inkább landoltam Castielen.
‒ Ezt még gyakorold ‒ suttogtam, és óvatosan megráztam a fejemet. A látásom lassan tisztulni kezdett, azonban még mindig éreztem, hogy egyre jobban átitatja a ruháimat a vér. A fejemet Castiel mellkasára ejtettem, és pár pillanatig némán hallgattam a szívverését. Milyen szaporán vert a szíve, talán az enyém is hasonló ritmust diktálhatott, nem tudom.
Az utolsó erőmből feltérdeltem, és az ép karommal kitámasztottam magam. Talán kissé félreérhető helyzetben voltunk, legalább is, én már számtalanszor voltam hasonló helyzetekben, így akaratlanul is rosszra asszociáltam. Megláttam, hogy még mindig vér szivárgott az arcán lévő sebből, így hát a sérült kezemet felé nyújtva, remegő ujjakkal töröltem le a vörös csíkot. Én nem ezt akartam, egyáltalán nem akartam, hogy baja essen.
Ezek után reszkető kézzel túrtam bele a kabátom zsebébe, és markoltam fel a benne lévő fiolákat, amelyik nem kellett, az eltüntettem, de azt, ami begyógyította volna a sérüléseit, a kezébe nyomtam, majd erőtlenül dőltem oldalra.
Szaggatottan vettem a levegőt, de a saját főzetemet ismerve csupán várnom kellett, hogy a szervezetembe kerülő bájital ismét kifejtse a hatását, hiszen még mindig a véráramomban keringett. Azonban arra már képtelen voltam, hogy elállítsam a vérzést, így csupán a csillagos égboltra szegeztem a tekintetemet.
‒ Idd meg! ‒ fordítottam el a fejem lassan a csillagoktól Castiel felé. ‒ Idd meg, mielőtt megitatom veled! ‒ parancsoltam rá, bár a hangom igen csak erőtlennek hatott. Az övemhez kaptam, a késem nem volt rajta, de lehetséges, hogy itt hevert valahol mellettünk a fűben. Nem volt erőm még azzal is foglalkozni. Csak vártam, hogy a sebeim gyógyulásnak induljanak.

music:zene|words:1331



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-22, 01:59



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Meszólálásán csak egy halk röhögést ejtek, majd felemelem cinikus pillantásomat vigyorogva.
- Van önbizalmad az biztos. Legyen, neked nagyobb az egód, légy boldog. - nem is arról volt szó, hogy annyira nagy egoista lennék, de mi a baj abban, ha meg vagyok elégedve a külsőmmel? Néha persze túlságosan is el vagyok tévedve, és aztán? Legalább egy valakinek jól kell kinéznie, ha már ebben a lebujban csak a részeg barmok ülnek és isszák az alkoholtól túltengő italaikat.
- Már a nyomába ért, még le is hagytál. - vonok vállat egykedvűen. Nem hat meg a színjátéka, a szavai még annyira se. Ha valaki ennyire tartja magát, hát tegye. Szíve-dolga eldönteni mit gondol saját magáról, az én véleményem pedig egész más. Érthető, hogy csak cukkolom, mégis valami igazságszerűség is cseng a hangomban.
- Hát persze, te és a nőiesség két külön dolog. - bólogatok összemérve őt és a nőiességet. Van benne valami, de ne szaladjunk előre. Egyelőre nekem még mindig egy pióca, fura madaras szokásokkal, kegyetlen múlttal.
- Én? Zavarban? Ch, nem tudom hol élsz. Csupán irrítál, ha valaki ennyire nyal. - vágok vissza felvont szemöldökkel, s gúnyos pillantásokkal méregetem arcát a reakciója végett.
- Már rég beletörődtem, csak jó volt egy kicsit húzni az agyad. - szólalok meg unottan. Még a csónakháznál megváltoztatott valamit, ami a jelenlegi állapotomra kihat. Örülhet, hogy szóba állok vele és hogy érdekel is valamennyire. Ilyen sorsú emberekkel is rég futottam össze, még sem ez volt az egyetlen ok, amiért érdekelt a figyelme és ő maga.
- Én magam vagyok egy imádnivaló személy. - ironizálok. A családos témát viszont részemről lezártnak tartom. Nem akarok jobban belemélyülni, csak visszahozza a rossz emlékeimet, amitől még inkább erősödik a bosszúm. Elhagytak, ezért most nekik is szenvedniük kell.
- Nem olyan egyszerű bízni olyasvalakiben, aki ennyire teper. Meg azért rég nem volt ilyen felemelő társaságom, elhiheted. - sóhajtok fel. Egyik részem örült annak, hogy megismertem, a másik pedig csupán továbbra is az ellenséget látta benne. Ez utóbbi jóval erősebb volt. Voltak gátlásaim és félelmeim vele kapcsolatban. Oly' sok év után most hirtelen valaki előkerül, mondván, hogy segít? Nem csoda, ha rögtön az ártó szándékot vélem felfedezni benne. Megéltem már sok mindent, köztük főképp csalódás volt, miért kellene esélyt adnom bárkinek is?
Mikor odaszólt a csaposnak értetlenül nézek rájuk. Hol a csaposra, hol pedig Karenre. Csak nem arra készül? Ennyire meg van huzatva? Hát legyen, de aztán ne nyavajogjon a végén, hogy "jaj Castiel, te annyira egy bunkó vagy, nem lehet veled bánni". Jól tudtam, hogy erre nem kerülne sor, eléggé talpraesett és komoly volt, mindazok ellenére, amit a fejéhez vágtam.
- Jó, elhiszem, hogy megtennéd, de inkább ne csinálj hülyeséget. Hanyagoljuk a műsort. - tekintetem ezúttal rajta állapod meg. Nem hiányzott volna egy figyelemfelkeltő kis show, mert most akkor a csapos megköti az esküt két ember között. Épp elég volt már az nekem, hogy hallgatom a szövegeléseit mindenféle ígéretről.
- Van C verzió? - grimaszolok kelletlenül. Nem sok lehetőséget kínált az fix. Legyen akkor. Élje ki magát a kis pátyolgatásában, ha nagyon eldurvulna a helyzet úgyis lerázom, vagy elmegyek egy másik suliba, itt meg halottnak híresztelem magam. Nem lenne nehéz, lehet, hogy könnyen lelepleznének, de akkor max kiépítek kapcsolatokat olyanokkal, akik segíteni tudnának. Most viszont Karen társaságát fogom elviselni, egyrészt kíváncsi is vagyok arra mit tud majd belőlem kihozni, másrészről tetszik ez a konok stílus. Nem sokan tartottak ki mellettem a végéig, a legtöbbjük már az első megszólalásomnál fülüket-farkukat behúzva menekülnek el. Annyira ijesztő nem vagyok pedig, inkább a kisugárzásom és a stílusom az, ami távol tartja őket, szerencsémre.
- Nos, akkor kezdhetsz magadhoz láncolni, ha annyira féltesz tőle. - jegyzem meg szarkasztikusan egy szemforgatással együtt. Nem féltem attól az alaktól, legyen bármilyen kegyetlen és féltékeny is, semmit nem mozgatott meg bennem, amitől félnek kellene. Tartom is magam ehhez, aztán ha összefutok vele és provokálni akar, akkor beverem a képét.
- Nem mondtam így is eleget magamról? Vagy azt is szeretnéd tudni, milyen alsót hordok? - ingatom meg fejem sóhajtva. Ha annyira meg akar ismerni, erőlködjön egy picit jobban. Meg amúgy is, idővel úgyis minden gátlásom fel fog oldódni, nem fogom örökké játszani a elvont gyerek szerepét. Főleg azért sem, mert látok benne valamit.
- Remek, majd észben tartom. Egyelőre még érik az a bosszú, a lehetőségek száma pedig egyre csak nő. Jó lesz válogatni. - ismerem el. Azért tényleg nem lehet semmi sötét mágiák terén. Mérgek, Durmstrang, halott szülők, darkos külső. Megéri a pénzét, az tuti.
- Ebből is látszik, hogy kivételesen imádnivaló személy vagyok. Jó tudni. - vonok vállat. Úgy tűnik jól elvan velem és azért van ennyi mosolyoghatnékja. Mégsem értem meg teljesen. Fanyarú gyerekkor, megpróbáltatások és még képes őszinte mosolyt varázsolni az arcára? Nekem ez sajnos nem megy.
- Bátor vagy. - értem ezt Voldemort nevére. Én sose vettem a számra a nevét. Se az igazit, se pedig azt a "tudjukki'-t. Nem különösebben érekelt maga a Sötét Nagyúr, tudtam mire volt képes, de mégis elbukott. Ennyit erről.
A macskás történetre megforgatom szemeimet. - Karácsonyra meglephetsz egy olyan szőrös cuccal. Akkor lehet meglepődnék. - gúnyolódok végül. Ha meg merné tenni, lehet megijednék a dobozban lévő szőrmóktól. Nem rajongok az állatokért, sőt, egyenesen utálom őket, csoda, hogy a patrónusomat és a baglyomat elviselem, de úgy a többivel nem vagyok jóban.
Az, hogy velem álmodik nem hat meg túlzottan. Nekem már régóta nincsenek normális álmaim és nem is hiányoznak. Majd akkor kezdek el aggódni, amikor én kezdek el vele álmodni.
- Szerinted. Erről nekem más véleményem van. - szólalok meg egykedűen. Lehet ugyan a későbbiekben változni fog a véleményem erről, az viszont nagyon is a távolabbi távoli jövőben lesz.
- Akkor majd hamar el kell rabolnod, ha akarsz majd egy táncot a kis tanítványoddal. - gúnyos mosoly terül el arcomon. Ezután elcsendesedek, elgondolkodok azon, hogy mégis hogy fér bele ennyi érzelem ilyen múlttal... A kérdésére egy rövid fáziskésés után egy bólintással válaszolok, semmi több.
A titokzatos alak még mindig érdekelt, hogy ki is lehet, ha már ennyire az őrületbe kergeti Karent. De hát, mit tudok én tenni? Meg egyáltalán nem is az én dolgom, nem is érdekel mi lesz velük, csak ne legyen rossz vége annak a bizonyos "véget vetésnek".
A fickók érkezésére Karen elég rendesen felhúzza magát. Csak párat pislogok, ő pedig neki is esik az egyiküknek a választott fegyverrel, a késsel. A dumáló pasas sem élvezheti a további szúrkálódásokat a szavaival, a csaj egy pillanat alatt vágja el a torkát, én meg csak állok és pislogok, mint hal a szatyorban. Egészen addig állok földbe gyökerezett lábakkal, ameddig egy figyelemfelkeltő, hangosodó üvöltést nem hallok. Nos, ez a hangosodás a közeledtét jelzi. Automatikusan hajolok le, ezzel elkerülve egy suhintását a késsel. Milyen idióta egy alak, nem tűnt fel neki, hogy előző kést is gond nélkül kerültem ki? Attól még, hogy megvágta az arcom, nem jelenti azt, hogy az összes többi próbálkozását nem tudnám kikerülni. Felidézve a késes manővereket öklözöm gyomorszájon, amitől egy kicsit összecsuklik, a következő mozdulatomnál könyökkel vágom hátba. Megmarkolom felsőjét, felhúzom szemmagaságba, majd egy gúnyoros mosollyal boxolom képbe, amitől ki is dől.
- Basszus, miből van neked az arcod? Acélból? - rázom meg öklömet felszisszenve. Elszedem a kését, amit a másikkal együtt a kezemben kezdek el forgatni. Felmérem a helyzetet, Karen elég szépen elbánik a többivel, ezért egy újabb nekem jövő alakot cselezek ki, s húzom végig karján az egyik pengét. A lendülettől tovább vetődik, rá a pultra. A másik késsel -amin még nem díszeleg a vére-, azzal odaszögezem egyik kezét a pulthoz. Uh, durva. Nem gondoltam volna, hogy a kocsmás verekédeskből ilyet fogok tanulni, azt meg főképp nem, hogy ennyire jó is leszek. A következő pillanatban viszont egy erős ütést mérnek a hátamra, egy pillanatra megszédülök és bennragad a levegőm. A megmaradt késem hangos koppanással esik a földre, miután egy megingok. Egy kicsit köhögök és kapkodok a levegőért, de amint vége szakad -viszonylag rövid idő alatt-, már fordulok is rá a hátam mögött lévő alakra és fejelem le. Elég erőset kap, persze én is megszédülök rendesen, ezért sem szúrom ki a térde rogyott Karent, vele szemben pedig egy pálcást. Elkerekednek szemeim, hirtelen lövésem sincs mit csináljak. Nem hittem volna, hogy földre fog kerülni, engem meg csak úgy "itt hagy" majd ezekkel. Mindenesetre nem kicsit pöccenek be. Nem arról volt szó, hogy kés van csak? Nyomorékok. A pultról felkapok egy nagyobb borosüveget, majd a férfi mögé rohanok. Eléggé el van foglalva a földön térdelő csajjal, így minden erőmet beleadva vágom kupán hátulról, amitől szépen ki is terül. Kicsit még szédelegve ugyan, de egy gúnyos mosollyal pillantok le Karenre.
- Jössz nekem eggyel. - ragadom meg karját, s húzom fel a földről. Valahogy azért sikerül megtartani őt, miközben az egyik fickó feltápászkodik a földről és gonosz, villámokat szóró szemekkel indul meg felénk sántítva. Jobb ötlet híjján kénytelen vagyok egy kicsit hátrébb lépni, majd egy hirtelen ötletből kifolyólag a hopponálás jut először az eszembe. Nem vagyok valami rettentő profi, hisz' csak nem rég sikerült megszereznem a hozzá társuló engedélyt, így nem mindig vagyok biztos magamban. Most viszont annyira megijedek a helyzet súlyosságától, hogy a Roxmorts egyik végén lévő kis házra gondolok, remélvén, hogy egy darabban fogunk megérkezni. Egy pillanatra kihagy a szívem egy ritmust, utána pedig már a szabadban vagyunk, a csendben, nem pedig a sok bűzölgő alkoholista vesz körül minket. Az érkezés se lesz túl fényes, lévén, hogy elvesztem az egyensúlyomat és Karen miatt esek hátra egy tompa puffanással. Ő pedig szépen rám is esik, hisz' nem régiben még én tartottam meg őt.
- Értékelem, meg minden, hogy ennyire ragaszkodsz hozzám, csak lassan meg fogok fulladni. - a hátamra mért ütéstől még mindig szarul veszem a levegőt, az, hogy egy súly helyezkedik a mellkasomon csak még inkább fullasztó hatású.




ZENE:VICTORY~[You must be registered and logged in to see this link.]











Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-21, 07:06




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Most akkor megpróbálsz levenni a lábamról, vagy sem?

Biccentettem. Akkor majd valamikor a közeli, vagy a távoli jövőben egy barátságos mérkőzés közepette összemérjük az erőinket, bár attól tartottam, hogy képtelen lennék megütni. Kigáncsolni, a földre vágni, hárítani a támadásait, vagy a hátát becélozni képes lettem volna, de az arcát, a gyomrát és egyéb alsófertályon lévő testrészeit nem illettem volna csapásokkal, holott a férfi ellenfeleimnél ezek voltak az elsődleges pontok, amikre támadni szoktam. Mégse volt szívem bántani őt, már majdnem annyira megszerettem, mintha csak a testvérem lenne.
A következő szavaira megvontam a vállamat. ‒ Tudod, ha már azon versengünk, hogy ki tud egoistább megszólalásokat tenni, hát legyen: Én azért nem foglalkozom a külsőmmel, mert mindenhogyan jól nézek ki, még akkor is, ha jelenleg úgy nézhetek ki, mint egy vihar által megtépázott holló ‒ feleltem higgadtan. Természetesen, nem gondoltam komolyan. Sejtettem, hogy milyen pocsékul nézhettem ki, de jelenleg nem volt kapacitásom azzal törődni. Volt nagyobb bajom is. Szórakozott mosollyal szemléltem a reakcióját. Valahogy gondoltam, hogy nem nagyon fogja meghatni, azonban a társam legalább bebizonyíthatta neki, hogy nem olyan nyápic, mint amilyennek Castiel gondolta.
‒ Ó, tudom én azt. De kérlek, ne hízelegj, mert a végén akkorára hízik az egóm, hogy a tiéd nyomába fog érni, és azt hiszem, két nagyarcú ember nem férne el ezen a kis helyen ‒ válaszoltam sajnálkozó pillantásokkal. Mennyire sajnálnák az ittlévők, ha a szeretet fogadójukba miattunk nem tudnának bejutni. ‒ Na, ne nézz így! Azért, ha akarok, tudok nőies lenni! ‒ böktem oldalba, majd újabb szempilla-rebesgetések közepette válaszoltam neki.
‒ Azért maradj egybe, tartósító bájital jelenleg nincs nálam ‒ forgattam meg a szemeimet, azért ennyire ne szálljon el magától. ‒ Miért is? Talán zavarba hozlak? A nagy, egoista Castiel kellemetlenül érzi magát, mert egy csaj azt mondja neki, hogy érdekli, és fontos neki, hogy mi van vele? ‒ cukkoltam pimasz mosollyal, miközben a szemeim huncutul csillogtak. Imádtam idegesíteni. A morgása már-már olyan volt, mintha csak Adriant hallanám idősebb kiadásban.
‒ Ha úgyis erre a válaszra számítottál, akkor egyáltalán miért próbáltál meg lebeszélni az elhatározásomról? ‒ pillantottam fel, miközben az ujjaim közé csippentettem egy hajtincset, és azt kezdtem csavargatni, majd, amikor teljesen feltekertem az ujjamra, akkor kiszabadítottam a tincset. ‒ Szóval, jobb, ha beletörődsz a dologba ‒ tettem hozzá szórakozottan.
Aztán azt teszteltem, hogy mégis mennyire zavarja, ha belemászok a személyes terébe, de elsőre úgy dönt, nem izgatta túlságosan a dolog. Hosszasan fürkésztem az arcát, fenntartottam a szemkontaktust, és elmélyedtem azokban az őzbarna szemekben, amik egykor tele lehetettek ártatlansággal, és amikről hittem, hogy még most is képesek olyan szelíden tekinteni másokra, ha eltekintünk a rideg álcától. Szerettem volna megtapasztalni azt, milyen érzés, ha ezekkel a szemekkel nem távolságtartóan néz rám. Az első találkozásunk alkalmával bevetett zord tekintetem azóta nem köszönt vissza, mióta történt az a kis eset a csónakházban. Legalább is, rá nem tekintettem így. Vele szemben a pillantásomból akármit ki tudott volna olvasni, nem voltak előtte titkaim. Mindig tudhatta, hogy miféle gondolatok kavarognak a fejemben.
‒ Tudod, imádnivaló, hogy ilyen magas fokú empatikus képességekkel rendelkezel ‒ jegyeztem meg vigyorogva, majd valamivel komolyabban folytattam. ‒ Mindenképpen kitartottam volna. Csak ők és a bosszúm éltetnek ‒ vontam meg a vállamat. Hogy mihez fogok kezdeni, ha tisztára mostam a családom nevét, és megbosszultam a szüleim halálát? Fogalmam sincs még. Talán Castielben láttam halványan körvonalazódni a megoldás kulcsát.
‒ Nos, ami múlt, már elmúlt. Én nem gyűlöllek téged, és ha korábbról ismernélek, vélhetően akkor se lenne másképp, szóval értékelném, ha a világ- és emberiségutálatodtól megkímélnél, és inkább a partnert látnád bennem, mint az ellenséget ‒ jegyeztem meg egykedvűen, majd megejtettem egy gúnyos mosolyt. ‒ Nos, akár tetszik, akár nem, most már az életed része vagyok, és elhiheted nekem, engem nem olyan könnyű lerázni.
Említettem, hogy akár letenném a Megszeghetetlen Esküt is, csakhogy végre higgyen nekem. Talán, ha a saját életemet teszem kockára, akkor hajlandó megbízni bennem. Egy pillanatig álltam a tekintetét, majd oldalra fordítottam a fejem, és csettintettem. ‒ Mondd csak, Aberforth, kötöttél már mások közt Megszeghetetlen Esküt? Mert ha igen, akkor szükségem lenne rád ‒ pillantottam az öreg fogadósra, majd ismét Castielre emeltem a tekintetemet, és vártam a reakcióját. Ha ezen múlott, tényleg itt és most megesküdtem volna neki.
‒ Persze, persze, biztos minden az én hibám. Bocs, hogy élek ‒ vetettem oda, vagy az eskü letétele, vagy Aberforth elhessegetése után. ‒ Ó, Adrian tudna mesélni, hogy milyen jól tudok nyaggatni másokat, szóval attól tartok, vagy megszoksz, vagy megszöksz. De ha megszöksz, akkor megkereslek, szóval csak felesleges köröket futnánk le ‒ vontam meg a vállamat. Olyasvalamivel küszködött, amit nem tudott legyűrni, véleményem szerint nem sokan tudtak erről a fóbiájáról, így aztán belső késztetést éreztem arra, hogy segítsek neki leküzdeni ezt.
‒ Ja, rohadtul érdekes az, hogy a pasid azért neki esik négy részeg muglinak, mert azok taperolni mertek. Mondtam neki, hogy elintézem, képes lettem volna rá, de eldurrant azt agya, és ha nem állítom le, akkor ki is végezte volna őket. Utálom, amikor féltékenykedik ‒ könyököltem kelletlenül a pultra, és úgy folytattam a morgást. Gavin akkor is tiszta idióta volt, és ráadásul még neki állt feljebb, de hát nem tudtam rá végérvényesen haragudni. Vagyis hát… Abban az esetben, jelenleg dühös voltam rá, nagyon dühös, csak éppen más miatt.
‒ Arról nem én tehetek, hogy te nem akarod, hogy megismerjelek ‒ fordultam felé. Pedig én tényleg szerettem volna tudni róla dolgokat, például, hogy miket szeret, mik a hobbijai, a kedvenc dolgai, a vágyai, hogy hova szeretne eljutni az életben, hogy mik a félelmei, céljai, a rossz szokásai… Egy szóval, mindent tudni akartam, ami azzá tette, aki.
‒ Legalább az Imperioról hallanod kellett volna. Egyébként hasznos kis átok, csak hát a főbenjáróak közé tartozik. Pedig egész vicces dolgokat lehet csináltatni másokkal ‒ magyaráztam olyan könnyedén, mintha csak valami mugli termékről hablatyolnék. Ezen a helyen fel mertem vállalni, hogy éltem a főbenjáró átkokkal, hiszen itt senkit nem izgatott ez a tény.
‒ Csakis azért, mert szórakoztatsz. Ez pedig nagy szó, az általad eléggé utált családomon kívül egészen eddig nem volt olyan ember, aki megmosolyogtatott, vagy megnevettetett volna Arról meg ne is beszéljünk, hogy nyitott vagyok veled szemben ‒ billentettem oldalra a fejemet. Tulajdonképpen, tényleg kivételezett személy volt, még ha ő ennek nem is látta az előnyeit. Keveseknek adatott meg, hogy kedveljem.
‒ Voldemort se egy „gyilkoló neveldében” élt, mégis képes volt ölni ‒ rándítottam meg a vállamat. Nem féltem kimondani a nevét. Néhány a mai napig Tudodkinek nevezték, de nekem nem voltak ilyen gátlásaim. Apám halálfaló volt. Majd pont én rettegjek, ha mégis visszatérne? Ha ez megtörténne, az elsők közt jelentkeznék halálfalónak, hogy elfoglaljam apám helyét a társaságban. Csakhogy, én nem lettem volna olyan jóember, mint amilyen ő is volt.
‒ Jó, akkor legközelebb szerzek egy fekete macskát is, hátha égnek áll majd a hátadon a szőr ‒ vigyorodtam el piszkálódva. A mosolyom pedig még szélesebbre húzódott, amikor visszavonulót fújt. Én nyertem, sikerült zavarba hoznom.
‒ Tulajdonképpen, nincs sok dolgom. A tanulnivalót hamar letudom, olvasnivalóm nem mindig akad, az élet nagy kérdésein való merengés elég unalmas, így néha azzal ütöm el az időt, hogy a korábbi megfigyeléseim alapján emberek viselkedéseit próbálom értelmezni ‒ vontam meg a vállamat. Ezzel pusztán azt akartam sugallni, hogy nem csak rajta szoktam töprengeni, nehogy már megint tápláljam az önbizalmát.
‒ Mindig arról beszélsz, hogy hátráltatlak, holott szerintem ez koránt sincs így ‒ csóváltam a fejem. Ebben sajnos nem tudtam egyetérteni vele. Én hinni akartam benne, hogy segíteni tudom őt. A grimaszai nem túlságosan hatottak meg, de az, hogy nem tudta fenntartani a szemkontaktust, nos, az már jelentett valamit.
‒ Ha rajtam múlik nem. Hidd el, némi gyakorlás után olyan szépen fogsz keringőzni, hogy minden csaj csak veled akar majd táncolni ‒ vigyorogtam rá, de a mosolyom alábbhagyott, amikor észrevettem, hogy csendesen bámult. Homlokráncolva megszólaltam: ‒ Hé, minden rendben? ‒kíváncsiskodtam, elvégre, nem nagyon vallott rá ez a tekintet, vagy éppen a hallgatás.
‒ Ugyan, évek múltával hajam se lesz… Na, mindegy. A lényeg az, hogy ettől nem kell tartanod. Úgyis véget fogok vetni a dolognak ‒ vontam meg a vállamat. Négy év járás sok idő, húsz év úgy, hogy minden egyes percet az elmúlt hónapokat leszámítva együtt töltöttünk, nos, az még több idő. Nem mehetett így tovább.
Folytattam volna a cukkolását, azonban társaságunk akadt. Eleinte bájosan ignorálni terveztem őket, de csak nem sikerült. Nem elég, hogy engem rágalmaztak, de Castielhez is volt néhány keresetlen szavuk.
‒ Szerintem te vagy eltévedve, te nagypofájú alkoholista barom ‒ sziszegtem, miközben arcon köptem. Ilyen szituációkban sosem a finomságomról voltam híres, az pedig, hogy a képességemet és a sportszerűségemet kérdőjelezték meg, igencsak sértette a büszkeségemet.
‒ Nem volt tisztességtelen. Arról nem tehetek, hogy az ellenfeleim nem voltak elég jók, ahogy arról sem tehetek, hogy akkora faszok vagytok, hogy csak társaságban mertek támadni, de sebaj, vállalom a küzdelmet már csak azért is, hogy móresre tanítsalak ‒ morogtam. Felesleges lett volna győzködnöm őket. Hímsoviniszta disznók.
‒ Én a helyedben vigyáznék ‒ mosolyodtam el gúnyosan, és a pálcámat az övembe csúsztattam. Amikor megláttam, hogy Castiel arcát sikerült megvágniuk, elöntötte az agyamat a vörös köd. Előreugrottam, kivertem a nagypofájú kezéből a kést, majd ellöktem az egyik haverját, aki a segítségére akart sietni, és egy gyors mozdulattal elmetszettem a dumagép torkát, majd nekitaszítottam a társának. Castiel talán engem akart volna támogatni, de túl hamar vetettem előre magam.
Innentől kezdve már nem is érzékeltem a külvilágot, sem a körénk gyűlő tömegeket. Elhajoltam, kigáncsoltam embereket, döftem, hasítottam a levegőt, ruhákat szakadtak, vér buggyant, volt, akit megfejeltem, mást hasba rúgtam. Egy ízben felszökkentem az egyik asztalra ‒ ekkor vághatták meg a bal lábamat, de az adrenalintól semmit nem érzékeltem ‒, és rúgtam pofán egy pasast, aki hátraesett, és bevágta a fejét a mögötte lévő asztalba. Volt, akit megtéptem, de megesett, hogy én tántorodtam meg egy-egy pofontól. Ezúttal nem tudtam tisztán gondolkozni, vagy taktikázni. Megsértettek, továbbá bántották az egyetlen olyan személyt a közelemben, aki valaha is érdekelt magamon és családomon kívül. Szaporán vettem a levegőt. Felkaptam egy széket, és kettétörtem az egyik támadónk hátán, addigra feltápászkodott egy másik, és hiába próbáltam kitérni a támadása elől, a penge felsértette a jobb karomat. Átdobtam a pengét a másik kezembe, majd az újabb csapás elől kitértem, kicsavartam a kezéből a tőrt, majd az állától egy hosszú vágást okoztam neki, ami végigszelte az arcát, a szemét épphogy megkíméltem.
Fogalmam se volt, hogy Castiel miként boldogult, vagy hogy cserélődtek-e az ellenfeleink, de miután azt hittem, hogy mindenki levertem magam körül, vetettem rá egy pillantást. Ekkor már a tudatom is kezdett kitisztulni, és csatlakozni akartam hozzá, azonban éles fájdalmat szökött a jobb oldalamba. Térdre kényszerültem, az egyik fickó pedig a játékszabályokat megszegve, a pálcáját rám szegezve állt meg előttem. ‒ Te rohadék… ‒ nyöszörögtem.
A fülem zúgott, a látásom elhomályosodott, és alig bírtam megtartani magamat. Hirtelen az összes korábban szerzett sérülésem sajogni, égetni kezdett. Éreztem, ahogy a lábamat, a karomat és az oldalamat beborítja valami meleg, ragacsos folyadék. Egyszerűen túl gyenge voltam ahhoz, hogy megpróbáljak bármit is tenni a férfi ellen. A bájital úgy tűnt, még nem tudta teljesen kifejteni a hatását, nem elég, hogy fáradtság gyötört, de nem voltam még az erőm teljében sem. Nos, mindig is azt mondtam, hogy egy Nott nem elég sokáig, de… Azért szerettem volna beteljesíteni a bosszúmat.


music:zene|words:1833



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-21, 04:24



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Úgyszintén. - teszem hozzá én is. A képességeivel nem voltam képben, ugyan láttam egy kis jelenetet a "harcáról", de azon kívül, hogy figyelemfelkeltő volt, semmi többet nem tudtam leszűrni. Vannak hibái, rossz lépései, mégis félkézzel le tudna verni. Márcsak a múltja miatt is jóval erősebb és képzettebb, ami számomra nem adatott meg. Mindenesetre várom azt a pillanatot, amikor egymással szemben állhatunk, rákészülve az összecsapásra. Tárt karokkal fogom várni a kezdetét, addig meg nem árt egy kicsit összekapnom magam és a fejemben lévő taktikákat elsajátítani gyakorlatban is.
- Legalább én foglalkozok magammal, ez egyesekről nem mondható el. - gunyoros mosoly terül el arcomon amolyan visszavágóként. A következő szavai megint csak egy újabb bunyó leszervezése, a másik fél pedig a beszari haverja. Csupán egy vállrándítással reagálom le szavait. Szóljon neki, ha akar, ha meg elutasítja csak még lejjebb írja magát nálam.
- Rettentő kivételes személy vagy. - jegyzem meg némi szarkazmussal. Nem arról volt szó, hogy totálisan ő az egyetlen olyan személy, aki külön figyelmet érdekel, sokkal inkbb volt benne valami, ami át tudott formálni és szóba tudtam vele állni. A szempilla-rebegtetésre egy szemforgatással ingatom meg fejemet. Tudom, hogy csak játsza az egészet, mégis eléggé szórakoztató, hogy egy ilyen darkos csaj képes egy kis nőiességet is vinni az életébe. Mindenképpen felemelő. - Szóval fontosnak tartasz. Mindjárt elolvadok. Az ilyen szövegeket hanyagoljuk, nem fogok lelépni, csak ne gyere ezzel a "vágyom a figyelmedre" szövegeléssel. - felfogtam miért próbál velem törődni annyira, miért pátyolgat, ami néha már tényleg sok. Csak azt akartam, hogy ne viselkedjen ennyire...nyálasan. Nekem ez már épp elég nyálas volt, mégha nem is annak szánta. Több, mint tíz éve nem hallottam ehhez hasonlókat, és így most egy kicsit megrázó dolognak tartom, hogy szóbahoz ilyeneket. Meg amúgy is, kinek kellene a figyelmem?
- Chh... Nem csalódtam. - ha komolyan meg mer keresni be fogom zárni magam egy szekrénybe, aztán kereshet. Ilyenkor tényleg jobb egyedül hagyni. Tombolok, török, zúzok és ordítozok, ha valaki a közelemben van, ezzel is azt próbálom elérni, hogy tűnjenek el a közelemből. Ritkán megesik, hogy egy nagyobb dörgés miatt is képes vagyok elordítani magam, de azért ebben a korban azt már sikerül visszafognom olyannyira, hogy ne tűnjön fel senkinek se, hogy valami bajom van.
Megrándítom vállamat. Közelebb hajolt ugyan, én viszont nem mozdultam. Nem értettem minek jön ennyire közel, a távolság közöttünk alapjáraton nem volt túl nagy, így meg szó szerint úgy éreztem magam, mintha belehajolna az arcomba. Csak álltam a pillantását egy darabig, ameddig vissza nem húzódott. Ha annyira akarnám utánozni simán menne, de így... Ki akarna egy baromfi mániákussá válni?
- Akkor pech, így jártál. De ott voltak neked, és egy löketet adtak, hogy kitarts. Na nekem ilyen nem volt, mert mindenki gyűlölt. Ezért is tekintek így a világra. - nincs meglepett arcom, se döbbent tekintetem. Ott van a családja, olyan személyek, akik fontosak a számára. Nekem ilyenből egy sem akadt. Ha a Roxforton belül lévő bogarakat barátoknak kéne nevezni, akkor talán, mert jó pár megfordul a hálórészemben. - Igen, itt vagy, aztán majd kiderül mennyire vagyok képes elviselni a képedet. - biccentek egyet érzelemmentes arccal, komolyabbra véve a szót. Kíváncsi voltam meddig bírja és hogy meddig menne el, csupán azért, hogy velem jól kijöjjön és segítsen rajtam. Sok sikert Karen!
- Megtennéd? - az iménti üres tekintetem nem változik, ugyanazokkal a sötét szemekkel nézek rá, várva a választ. Komolyan gondolja? Akkor ő nem normális. Az eddig történtek alapján se vallhatom százasnak a csajt, most mégis, annyira fura. Letenné a Megszeghetetlen Esküt és kész? Hah, hát hogyne. Ilyenekben nem hiszek, minden jó véget ér egyszer, akkor meg semmi értelme erőlködni.
- Mindegy, hagyjuk. Amiket mondasz az egyfajta manipuláció, nem önszántamból próbálom megérteni a te álláspontotad elhiheted. - fintorogva húzom el számat.
Nem vettem komolyan azt, hogy a pultra merne vágni. Előbb vágom fejbe az előtte lévő vajsörös korsóval, mintsen engem bántalmazzon. Másrészről nem láttam benne azt, hogy olyan nagy szívesen ártott volna nekem. Ez a része is valamiért ijesztő volt, amit kénytelen leszek átgondolni a későbbiekben.
- Akkor tedd azt. Csak ne legyél ennyire pióca, vagy a végén tényleg elszívod minden energiámat. - vonom meg vállam. Eddig se díjaztam túlzottan a társaságát, viszont a törődése valamelyest jól esett a múltkor. Nem akarom megismételni, ez tény, vitába se akarok szállni, hisz' eddigi próbálkozásaim is mind kudarcba fulladtak.
- Oh, szóval csonkolni, érdekesen hangzik. - vágok egy tettetett elismerő arcot. Mégha féltékeny is, eléggé gáz, ha ilyen messzire megy. Én persze nem tudom milyen lehet az, ha az állítólagos "mindened" valaki mással kavar. Valószínüleg én sem viselném jól, de erre már úgyse fog sor kerülni.
A morgására felvonom szemöldökömet. Mi húzza fel ennyire? Csak nem az az állítólagos személy, akiért él-hal?
- Sok olyan dolgot csinálok, amire nem gondolnál. Ezért sem ismersz. - ezt veheti úgy, hogy az életemre vagy épp a szokásaimra értem. Nem ismerhet eléggé ahhoz, hogy mindent tudjon rólam. Egy kis mozzanatot sikerült megtudnia rólam, de az közel sem elég ahhoz, hogy teljesen kiismerjen.
Túl makacs ahhoz, hogy feladja azt, amit elhatározott, ezért is zárom le ezt a témát, majd egy ideig csak csendben hallgatom a mondandóját. Ugyanazokat a dolgokat ecseteli, hogy nem mond le rólam, nem adja fel, ecetera, ecetera. Unott fejjel hallgatom, próbálom fenntartani az érdeklődésemet a szavai iránt. Annyira nem érintenek meg, főleg azért, mert rengetegszer hallottam már tőle a beszélgetéseink során. Ha ő ennyire konok akar lenni, akkor hajrá. A kérdésre csak vállat vonok. - Kellene? - őszintén szólva, nem is nagyon érdekel mire akar kilyukadni. Tőlem aztán apolhat a demagógiáról és a manipulációról, annyira nagyon nem fog érdekelni. Néha már túl műveltnek tartom, ami az én koromnak abszolút nem bejövős. Inkább unalmas, amitől az ember ásítani és aludni akar.
- Ez a romlott ember már most többet mosolyog mint én. - nézek rá komolyan. Ha annyira romlott lenne, nem viselkedne így. Nem akarna másokkal törődni, főleg nem olyanokkal, mint amilyen én vagyok. Neki nagyon is van szíve, nekem viszont lassacskán minden pozitív érzelem el fog tűnni, hogy helyét a sötétség vegye át. Én készen állok erre, legyen bármilyen keserű a sorsom.
- Mégsem egy gyilkoló neveldében éltem, érthető miért vannak gátlásaim. - aztán ha átlépem azt a határt, mindent elintézhetek.
- Persze, babonás. - helyeseltem némi gúnnyal. Nem rajongtam értük, kicsit sem. Meg aztán, nem hétköznapi látvány, hogy bagoly helyett egy ilyen fekete tyúkkal hozatod a cuccaidat.
A következő közelebb hajolásánál egy kicsit hátrébb dőlök. Hohó, mégis mi ütött belé? Ráadásul ez a sejtelmes mosoly és suttogás. A hideg kiráz tőle. Mégis valahogy tetszik a helyzet, gőzöm sincs miért.
- Túl sokat gondolsz rám, milyen megtisztelő. - csipkelődő pillantást vetek rá egy szintén cinikus mosollyal egybevéve.
- Akkor mellettem vagy, plusz egy személy, aki hátráltatni tud. De oké, legyen így. - én aztán mosom kezeimet. Ameddig nincs útban olyannyira, hogy kiakadjak nincs semmi gond. És nekem is be kéne látni végre, hogy örökké nem tagadhatom meg magamtól őt, aki elsőként megmozgatott bennem valamit és kirántott abból a sötét, unalmas világból, amit eddig éltem.
Nem akartam belezavarni a nagy beszédébe, ezért is ültem csendben, max grimaszoltam egy-egy résznél. Pillantásomat odébb vezettem egy idő után. Egyszerűen képtelen voltam tovább a szemeibe nézni, valamiért gyengének éreztem magam és ez irritált.
- Azt kétlem. Legfeljebb a parkett szégyene. - a táncos témánál még az egóm is ingadozni látszott. Sose próbáltam, és úgy igazából sose éreztem kényszert arra, hogy akkor most nekiálljak és "riszáljam". A mosolyára egy pillanatra elbambulok. Hogy férhetett ennyi kedvesség egy ilyen személybe, aki ennyi szörnyűséget élt át? Elgondolkozva meredtem rá, ameddig ki nem jelentette, hogy ha az az alak bele mer szólni, eltöri a karját. Váo, akkor én még szerencsésnek mondhatom magam, amiért nem akar leszúrni egy lándzsával.
- Érthető. Aztán majd évek múlva megérkezik és leengeded neki a hajad? Micsoda sztori. - ingatom fejem egy halovány mosollyal. Nem tudtam miféle alak lehet az, aki az állítólagos barátja, jelen esetben úgy állt a helyzet, hogy én vagyok a jobbik helyzetben, magyarán előrébb helyezve a ranglistán.
Újabb mosolyt ejtek, az előbbiek tényleg nagyon furán hangzottak tőlem, főleg ez a hódítós téma. Én se gondoltam komolyan ezt vagy igen? Mindenesetre jót fogunk szórakozni, meg legalább megmutatom neki nem vagyok én olyan reménytelen eset.
A fickók érkezésére halkan morgok valamit. Karenhez jöttek én mégis úgy érzem engem akarnak provokálni.
- Had döntsd el te? Kisanyám, nagyon el vagy tévedve. Ideje lesz móresre tanítani téged! - bűzlik az alkoholtol a hangja karcos és mély. Legszívesebben ugranék fel, hogy képen töröljem ezt a disznót, ám Karen megelőz. A szavai egy kicsit meglepnek, lévén, hogy én is kaptam egy adagot a sértésből, ami miatt ő ki is áll értem.
- Nem lesz ez olyan egyszerű, ameddig be nem látod, hogy tisztességtelen volt. Nem fogunk tágítani. Meg aztán. Túlerőben vagyunk aranyom, szerinted lenne esélyetek a kis dugó gyerekkel? - jó, nekem sem kell több, automatán állok fel ellökve a magam mögött lévő széket. Még Karen mögött álltam, aki egyelőre széttárt karokkal várta a választ. Sikerült annyira felhúzniuk őt is és engem is, hogy most konkrétan gondolkodás nélkül rohannék nekik.
- Akkor legyen a jó öreg késelős menet, aztán vigyázni a bájos kis arcotokra, a végén ocsmány képetek lesz öregkorotokra. - rántja elő kését, ahogy a többi öt társa is. Az egyiknél kettő van, ezt elsőre nem szúrom ki, csupán akkor, amikor hallom a penge suhanását a levegőben, ami egyenesen felém száguld. Az utolsó pillanatban hajolok el előle, ugyan arcomon még így is ejt egy apró vágást. A kés beleáll a pult melletti faoszlopba, szerencsére nem a csapos válik célponttá. Összevonom szemöldökömet, s intézek egy kérdő pillantást attól az alaktól, aki olyan bátran nekem hajította a kését.
- Jobb lesz kölyök, ha nálad is van egy, Csak aztán tudd használni, még a végén megvághatod magad. - szinte egyszerre röhögnek körbe, amire egy keserű mosollyal válaszolok. Karenre pillantok, nem tudom mennyire van egyben az előző bunyó után, így azért majd próbálom fedezni. Ha tetszik neki, ha nem, ebbe én is bele lettem vonva. Engem aztán ne sértegessen senki, a másik pedig ideje lesz visszafizetni a segítséget neki.
- Szomorú lesz majd, amikor gyáván el fogtok kullogni, ám legyen. - kihúzom az oszlopból a kést, amit egyszer megforgatok kezemben, majd egy lépést teszek előre, várva a kezdést.


~Zene:Victory~[You must be registered and logged in to see this link.]









Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-20, 05:08




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Most akkor megpróbálsz levenni a lábamról, vagy sem?

‒ Már alig várom azt a mérkőzést ‒ jegyeztem meg egy vidám mosoly kíséretében. Bár, mindenképpen kíméletes lettem volna vele, így biztosan megúszta volna csonttörés nélkül. Azért nem szerettem volna, ha látogatást kell tennie Madam Pomfrey-nál a gyengélkedőn, bár, ha annyira akartam volna, akkor én is tudtam volna pátyolgatni, de kétlem, hogy a múltkori eset után még inkább a törődésemre vágyna. ‒ Ó, és még azt mondják, hogy a lányok borzasztóan sokat foglalkoznak a külsejükkel. Azt hiszem, a pasik között is akadnak azért kivételek ‒ csipkelődve, utalva arra, hogy Castielben aztán túltengett az ego, és felettébb büszke volt magára.
‒ Rendben, akkor majd lebeszélek egy meccset a „nyápic” partneremmel ‒ mosolyogtam rá pimaszul. Kíváncsi voltam, hogy a mérkőzés után is olyan véleménnyel lett-e volna róla, bár kételkedtem benne, hogy a srác csak úgy belement volna a Castiellel való meccsbe.
‒ Ó, bocsáss meg, én bizonyára kivételes személy lehetek az életedben, hogy magadtól keresed a társaságomat ‒ ironizáltam ártatlan képpel, majd a szempilláimat rebegtetve ránéztem. ‒ Kimondta, hogy lemondanék róla? Hát nem látszik, hogy szükségem van rád? ‒ Tényleg nem hazudtam, amikor azt állítottam, hogy vágytam a figyelmére. Végre volt valaki, akivel hosszú hónapok után felszabadultan cseveghettem, piszkálódhattam és meghallgathattam. Castiel talán el sem tudta képzelni, hogy mennyit jelentett nekem a társasága, bár az is tény, hogy nem éreztettem vele túlságosan azt, hogy fontos lenne. Néha-néha ejtettem néhány szót erről, de az vélhetően elenyésző volt a sok heccelés mellett.
‒ Dehogynem ‒ vigyorogtam rá. Biztos lehetett benne, hogy vihar idején akárhol is fog tartózkodni, megjelenek majd mellette. Még akkor is, ha ezért lyukat kell majd ütnöm a Kövér Dáma portréján, hogy bejussak a Griffendél-klubhelyiségébe. Megvoltak a képességeim ahhoz, hogy megtaláljam őt, így akármennyire is akart egyedül lenni, amint meghallom a dörrenéseket, vagy az első villámok végigcikáznak az égen, én már a folyosókon rohanok majd, hogy ráleljek.
Megvontam a vállamat. Ha most még nem volt elég neki, akkor majd később azért is kiharcolom a bizalmát. El fogom érni, hogy megbízzon bennem.
‒ Nem hiszem, hogy menne, de hajrá ‒ hajoltam kicsit közelebb hozzá, és úgy vigyorogtam rá. Ahhoz először ismernie kellene, hogy utánozhasson, de amíg teljes mértékben hidegen hagyta a szánalmas kis életem, addig nem lehetett jó imitátor. Láttam, hogy meglepte, amikor közöltem vele, hogy meghaltak a szüleim. Nem értettem miért volt ez olyan megdöbbentő tény.
‒ Ha akarták volna, akkor se tudták volna megtenni. Nem volt semmink, muszáj volt összetartanunk ‒ rándítottam meg a vállamat közönyösen, majd az idősebb testvéreim említésére felnevettem. ‒ Félreértés ne essék, imádom őket. Az egyikük egy lökött, alkalmatlan a családfői szerepre, csoda, hogy a saját fejét nem hagyta még el valahol, a másik pedig túl jótét lélek ahhoz, hogy ha szükséges, akkor szorosabbra vegye a gyeplőt. Mondhatjuk úgy is, hogy otthon én hordom a nadrágot. Én osztom be egymást közt a feladatainkat, igyekszem mindenről gondoskodni, mert tudom, ők elfelejtenének megtenni dolgokat, valamikért meg állandóan könyörögnöm kell. ‒ Jobban belegondolva, ha nem lennék olyan elcseszett, zárkózott ember, akkor minden meglenne bennem, ami ahhoz kellene, hogy „tökéletes” feleség lehessek. Kuncogtam egyet a gondolatra, aztán ismét Castielre emeltem a pillantásomat. ‒ Most pedig itt vagyok neked én.
‒ Igen. Azt akarod, nem?
‒ viszonoztam a pillantását, azonban az én tekintetemben üresség helyett valami élettel teli fény csillogott, amelyet rég nem tapasztaltam. ‒ Nos, én csak annyit kérek, hogy adj nekem egy esélyt. Ha kell, akkor leteszem neked a Megszeghetetlen Esküt, hogy soha, de soha nem foglak elárulni ‒ folytattam valamivel komolyan. Az arcomon is látszott, hogy ezúttal nem vicceltem. Megtettem volna érte, ha ezzel sikerülne kicsit megtörnöm a nagy ellenállását.
‒ Már mondtam, semmit nem tukmálok rád. Elmondom a véleményemet, szíved joga eldönteni, hogy mennyire értesz egyet velem ‒ sóhajtottam fel. Igazán elfogadhatná már, hogy felőlem azt gondol, amit akar, én pusztán segíteni akartam neki.
‒ Téged? Ugyan, ne beszélj hülyeségeket ‒ mosolyodtam el. A megkegyelmezéses dologra szándékosan nem reagáltam. Ő is jól tudta, hogy nem ártottam volna neki, akkor azzal a nem létező bizalmát is eljátszottam volna. Castiel pedig különleges volt a maga módján, nem akartam, hogy minden, amit eddig elértem nála, semmissé váljon.
‒ Sajnálom, hogy irritáló vagyok én, vagy épp a cselekedeteim, de már mondtam, nem fogom engedni, hogy még egyszer olyan állapotba kerülj ‒ ingattam meg a fejemet. Férfiak. A sértett büszkeségükkel néha az agyamra tudtak menni.
‒ Nem nézlek le, pusztán tudom, hogy mikre képes. Múltkor alig bírtam megállítani, amikor meg akart csonkolni valakit ‒ közöltem vele olyan hangnemben, mintha ez amolyan hétköznapi dolog lenne, bár… Gavin féltékenységi rohamai miatt az is volt. ‒ Egy szóval sem mondtam azt, hogy erős. Edzettnek edzett, de ha bepöccen, akkor nem tud tisztán gondolkozni. Én higgadtabb vagyok nála, na meg erősebb, szóval, ha kezet akarna emelni rád, akkor nem hogy nem bocsájtom meg neki, de még jól be is takarom. ‒ A magyarázatom szép lassan morgássá alakult. Magam sem tudtam, hogy miért számított nekem ennyire Castiel épsége, de nagy szerencséje volt, hogy vigyázni akartam rá.
‒ Dohányzol? Nem gondoltam volna ‒ kérdeztem meglepetten, hiszen a találkozásaink alkalmával eddig még nem éreztem rajta a dohány szagát. Különös. ‒ Miért ne érdekelne? Számtalanszor elmondtam neked, hogy érdekel mi történik veled, és zavar, hogy így látod magad ‒ csóváltam a fejemet.
‒ Tény. Fóbiád van, csakhogy, azokat is le lehet küzdeni, méghozzá segítséggel. Szóval, igazán megengedhetnéd végre, hogy a támaszod lehessek. Szeretném megérti, hogy mi zajlik le a fejedben, és azt is szeretném elérni, hogy a félelmed fölé kerekedhess ‒ magyaráztam tovább. Azt hittem, már leszögeztem ezeket a dolgokat, de újra és újra elismételtem őket, hogy megerősítsem a kijelentéseimet Castielben.
‒ Demagógiáról, manipulációról, vagy Imperioról hallottál már? ‒ pillantottam rá szkeptikusan. Azért sok módja volt annak, hogy beetessenek embereket, ez a három módszer is csak a legáltalánosabbak közé tartozott. ‒ Vannak még megnyerő emberek a világban, nekem elhiheted ‒ feleltem titokzatosan. Én tudtam valamit, amit ő nem, én ismertem az alvilágiakat, hallottam pletykákat. Eljött a változás órája, ezzel mindenki tisztában volt. ‒ Miből gondolod, hogy egy romlott ember fog téged jó emberré faragni? ‒ nevettem fel keserűen.
‒ Nemcsak téged. Nekem is van még egy-két célpontom, akiket ki kell iktatnom, csakhogy én már rég megszabadultam azoktól a gátlásaimtól, amikkel te még mindig küzdesz ‒ jegyeztem meg csak úgy mellékesen, hogy tudtam milyen az, ha egy embert a bosszú éltetett. De azért már nem ajánlottam fel neki, hogy segítek neki átlépni azt a bizonyos határt.
‒ Csaknem babonás vagy? ‒ csipkelődtem szórakozott mosollyal. Azért ennyire előítéletes még ő sem lehetett. ‒ Rendben, alig várom. Sajnos, nem vagyok látó, így nem tudom meglesni, hogy mennyire sikerül majd levenned a lábamról ‒ hajoltam ismét közelebb, de ezúttal már csak suttogva ejtettem ki a szavakat, miközben incselkedő pillantásokat vetettem rá.
Ismét nevetnem kellett rajta. Micsoda édes képek éltek a fejében rólam! De én korántsem voltam olyan hercegnős figura, és nem is éltem a magam kis rózsaszín világomban, hogy dagadt lovakkal álmodjak. ‒ Nem éppen ezek szoktak szerepelni az álmaimban. A visszatérő álmaimban főként a családom és hollók szerepeltek. De amióta ismerlek egyszer-kétszer már te is felbukkantál az álmomban, azt hiszem, túl sokat szoktam agyalni a viselkedéseden ‒ vontam meg a vállamat. Még azt is vállaltam, hogy kiakasztom azzal, hogy bevallom neki. Ezzel is azt akartam bizonyítani, hogy a párkapcsolatomon kívül nincs semmi titkolnivalóm előtte.
‒ Ugyan, minden ember ebben a kicseszett világban a maga boldogság kajtatja ‒ legyintettem. Én is az akartam lenni, nem tagadtam, neki se kellett volna. Megvető grimaszt vágtam, amikor kijelentette, hogy a közelében mindenki hazudik. Ez azért sértő volt. ‒ Ugyan már, de akarod utálni a világot, én csupán közöltem veled, hogy melletted vagyok ‒ vontam meg a vállamat közönyösen. Igen, közöltem, nem felajánlottam, mert akkor visszautasított volna. Nála külön le kellett szögeznem, hogy a támogatásomat élvezi.
Ezek után vagy nem felelt, vagy sértéseket vágott a fejemhez. Összepréselt ajkakkal tűrtem minden megjegyzését egészen addig, amíg bocsánatot nem kért, és ezzel meg nem enyhültem az irányában.
A halk megjegyzésére halványan elmosolyodtam, és minden bűntudatom félretéve kedvem lett volna megölelni, vagy legalább egy csókot nyomni az arcára. Lassan tényleg kezdtem a testvéreimhez hasonlóan kezelni, bár az érintkezést talán nem viselte volna jól. A farkasszemezést is én nyertem, így hát elégedetten könyököltem a bárpultra, és támasztottam ki az államat. ‒ Kérlek… Lehet, hogy kiderül, hogy te vagy a parkett ördöge ‒ ugrattam tőlem szokatlanul aranyos mosollyal az arcomon. Furcsa volt, ő volt az első idegen, akinek a közelében ennyit vigyorogtam, vagy nevettem.
‒ Ha megmeri tenni, az ő karját is eltöröm ‒ morogtam, majd egy pillanatra elgondolkoztam. ‒ Majd azért szólok neki a dologról, és ha hisztizni mer, akkor leszarom, ő nem hívott el, nem túlzottan foglalkozik velem, innentől kezdve ne várja tőlem azt, hogy apáca módjára bezárkózzak a Mardekár-klubhelyiségbe, és epekedve várjam, hogy mikor méltóztatik végre velem is törődni. Ne érdekeljen, úgyse tart már sokáig ez a dolog ‒ feleltem kelletlenül. Most már egyre biztosabb voltam benne, hogy ez volt a vége a dolognak.
‒ Jól van, jól van, látod, eddig is türelmes voltam veled ‒ feleltem szórakozottan, miközben a pálcámat a pultra tettem, és belebújtam a kabátomba, majd az újdonsült pálcámat ismét a kezembe véve pörgetni kezdtem az ujjaim között. Nagyjából ekkor bukkant fel pár alak, akiket ügyesen ignoráltam, és egy figyelmeztető pillantást vetettem Castielre, hogy ő se törődjön velük, de mégis hozzájuk szólt. Engem nem izgattak ezek az alakok egészen addig, amíg megjegyzést nem tettek a mellettem ülőre. Akkor vészjóslóan villant a tekintetem a dagadt alak felé, és hosszasan kifújtam a levegőt, miközben megvető pillantásokkal illettem a kis bagázst.
‒ Először is, értékelném, ha az olyan vén fószerok, mint te nem hívnának kislánynak, mert ezért már kivágtam mások nyelvét, másodszor, hadd döntsem már el én, hogy tisztességesen verekedtem-e, vagy sem. Különben is megvetem a sportszerűtlenséget ‒ feleltem fintorogva, és felálltam a helyemről. ‒ Szóval, engem ne próbálj meg fenyegetni, továbbá ne sértegess senkit, aki velem van, mert nem állok jót magamért.
Elsötétült tekintettel meredtem rá, majd mértem végig a társait. A lábamat felraktam a bárszékre, feltűrtem a nadrágom szárát, és villámgyorsan előrántottam az egyik késemet. Odahajoltam hozzá, egészen közel a képéhez, így orron csapott a belőle áradó alkohol bűze. ‒ A barátaiddal talán nem bírjátok elfogadni a tényt, hogy képzettebb vagyok nálatok? ‒ kérdeztem széttárt karokkal, az egyikben a penge, a másikban a pálcám.
‒ Nos, prezentáljam akkor? Ökölharc, vagy pálcapárbaj legyen, vagy maradjunk a jó öreg mugli szokásnál, és használjunk késeket? Vagy inkább a pofátokat befogva eltakarodtok? ‒ érdeklődtem eleinte mézesmázos hangon. Az arcomra kiült az undor és a gyűlölet, az utolsó kérdésem pedig leginkább fenyegetően hatott. Ha nem szóltak volna be Castielnek, akkor most nem akarnám laposra verni őket, de ő az én védencem volt. Nem hagyhattam ezt szó nélkül.


music:zene|words:1802



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-20, 02:57



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Neki nem kell arról tudnia, hogy már most elért egy bizonyos szintet. Ha nem így lenne, nem jöttem volna ide hozzá, nem kezdtem volna szóba állni vele, sőt, nagy ívben leszartam volna minden egyes szavát. Mégis valami megfogott benne, talán egy kis remény és együttérzés, ami még maradt bennem. Nem értettem miért, ahogy egy csomó minden mást sem és valahol kíváncsi is voltam, hogy mit tud kihozni belőlem ez a csaj.
- Legyen úgy, majd egyszer sort kerítünk rá és kiderül. - felelem unottan. Nem különösebben érdekelt volna melyikünk győz. Az egóm szerint persze ez nem volt kérdés, mégis valami kétely mozgolódott bennem őt illetően, ami igencsak megkérdőjelezte volna a meccs végeredményét. - Az arcom döbbet ér mindennél, ezt úgyis tudod. - közlöm cinikusan. Ellenben ha a helyzet úgy adódna, hogy verekednem kéne, nem fogom félteni a "csinos kis pofimat". Megvan a kellő bátorságom hozzá, hogy pár nyápic, nagyképű alak ellen kiálljak és leverjem őket. Erőm az van bőven, a taktikák a fejemben, hol itt a gond? Csak szimplán nem vagyok az a nagy fenegyerek, aki az öklét használja mielőtt kérdezne. Nem rohanok fejjel a falnak és inkább átgondolom mintsem én járjak pórul. Ezt jó észben tartani.
- Állok elébe. Nem futamodnék meg, szóval...miért ne? - közlöm nyugodt tekintettel. Bárkit választana ki, simán rájönnék a technikájára és kicselezném. Van hozzá eszem, mondjuk nem vagyok egy hollóhátas, annyira nem látom át a helyzeteket, viszont volt szerencsém verekedésekbe belekeveredni, vagy nézőként, vagy résztvevőként... Gyakorlatban minden más, emiatt talán egy kicsit tartok is, mégis csak nem vagyok egy boxoló, aki félkézzel kiüti a másikat.
- Csak magammal? Akkor most mit csinálok? De ha nem kell a figyelmem, akár le is léphetek. - jegyzem meg.
- Újra? Ch...Nem fogok esélyt keríteni rá. De azért ajánlom, hogy bármilyen viharos nap is legyen, nem fogsz megkeresni. - az már tényleg hab lenne a tortán. Nem hiányzik más társasága, bármennyire kezd szimpatikussá válni.
- Hát ez az... őszinte vagy, de nekem ez még nem elég. Bocs. - húzom el számat. Annyira még magamnak se merem bevallani, hogy egy apró bizalomszerűséget kezdtem el iránti táplálni, ami nagyon nem én vagyok. Ezért is akadok ki az ilyeneken. - Majd megpróbállak utánozni. - jegyzem meg szarkasztikusan. Ennél a pontnál már kezdem felhúzni magam, bár még közel sem olyan durva, mint amivé fokozódhat. Kicsit nézek nagyot, amikor közli, hogy a szülei meghaltak. Nem túlzottan ez lett volna az első feltételezésem, lévén, hogy én annyira meg akarok szabadulni a szüleimtől.
-  Hm...A lényeg, hogy volt valakid és ők nem fordítottak hátat. Meg aztán, ott voltak az idősebb testvéreid. - nem akartam érvelni, hogy mégis miből volt nekem nehezebb. Csak meg akartam vele értetni, hogy neki ott voltak a családtagjai, de én egyedül voltam.
- A törődést? - nézek rá üres tekintettel. Rég nem hiszek a tündérmesékben és amit mond, az is egynek tűnik a sok közül. - Nem tudom mennyire lennék képes elfogadni valakit ennyi év után. Csalódás és hátbaszúrás, honnan tudhatom, hogy ez a jövőben nem fog bekövetkezni? - végülis miért bíznék meg benne, ha ez a későbbiekben úgyis semmissé fog válni?
- Ezért is látszik miért viselkedsz úgy, mint aki mindent tud az életről. Olyan okosságokkal tömöd tele a fejem, amiket még nem hallottam és bevallom a többsége jogos és igaz, de van egy része, amit hiába tukmálsz rám, nem fog megváltozni a véleményem. Ez van. - közömbös arckifejezéssel pillantok félre, s a pultot kezdem el fixírozni.
- Megkéselnél? Akkor majd vágok egy ártatlan fejet, hátha megkegyelmezel. - forgatom szemeimet. Nem hat meg a mosoly, ellenben egy kicsit arra ösztökél, hogy viszonozzam azt a "huncut" mosolyt.
- De maradtál, elmehettél volna. És ez az, ami irritál, felhúz és legszívesebben beleütnék a falba - ingerlékeny vagyok erre a témára, ez észrevehető. Közel sem vagyok olyan jó visszafogni az indulataimat, ha egyszer erről van szó. A fóbiám a gyengeségem, az egyetlen tényező, amit utálok magamban és ami miatt megvetem magam.
- Nem kell annyira lenézni engem. Meg tudom magam védeni, holmi jött-ment nem fog csakúgy felpofozni, előbb kerül ő a földre. És nem, nem érdekel mennyire véded és mondod, hogy "jajj, ő erős meg minden". Nem...érdekel? Felfogható? - döntöm oldalra fejem, s komoly tekintettel nézek rá. Nem érdekelt ki az a titokzatos személy, és hogy milyen szerelmi vagy tököm tudja milyen viszonyban van vele. Annyi fix, nem hagynám neki magam, olyan könnyen azért nem lehet engem felpofozni és leverni. Én jobban félteném őt, ha egyszer bepöccenek nem biztos, hogy lenne olyan valaki, aki meg tud majd állítani. Nem véletlenül vagyok jó egy bizonyos tantárgyban és annak használatában. Fizikai részről pedig elég edzett vagyok hozzá, nem kell félteni. Arra, hogy ő is griffendéles csak megvonom a vállam. Annál jobb lesz, összemérni fizikai- vagy épp varázserőt egy felsőssel. Hol érdekel? Nagy a kihívás és az mindig jó. Jó küzdeni érte, ha elsőre összejönne a dolog, mi a szórakozás benne?
- Nos, akkor a cigis témával ketten vagyunk. Annyi különbséggel, hogy én meg tudom állni egy ideig. Mit érdekel téged, hogy hogyan beszélek magamról? Az én életemről van szó, arról, hogy miben nem vagyok elégedett magammal és nem. Ez nem pusztán egy rossz szokás, ez az asztrafóbia az életem részévé vált, nem olyan könnyű csakúgy "leszokni" róla, mint ahogy te hiszed. Sőt. Szerintem fogalmad sincs arról, hogy olyankor mi zajlik le a fejemben. - morgom az orrom alatt. Zavart. Zavart, hogy ennyire ragaszkodik hozzám, hogy ennyire próbál segíteni, holott tisztában voltam önmagammal. Az érzéseimmel, a ridegségemmel, a fóbiámmal. Nem akartam belevonni senkit, eddig olyan jól ment elzárkózni mások elől, most pedig jön ő és mindent felfordít. Nem tudom meddig leszek még képes kibírni ezt, de az idegeimmel nem lehet szórakozni és a türelmem is véges.
- Legyen igazad, de arra a személyre a követők is felnéztek valamiért, mert ő tudott valamit, amit ők nem. Azzal az erővel felettük állt, akár le is győzheti mindegyiket. Ebben a roncs világban már úgysincsenek ilyen hatalmú személyek, hol érdekel? - vonok vállat kelletlenül. - A pokolba jutást? Kétlem. Ha képes vagy belőlem egy jobb embert faragni akkor hajrá. De biztosítalak, hogy ettől csak rosszabb leszek. A bosszúm vezérel, és ha majd sikerül átlépnem azt a belső gátat, akkor végre véget vethetek mindennek. - tekintetem teljesen elsötétül, amint tervemre terelem gondolataimat. A bosszú édes én pedig tenni fogok róla, hogy megízlelhessem.
- Balszerencsés madarak. Arról nem is beszélve, hogy csak károgni tudnak. - ingatom fejem. Ha ennyire odavan azokért a tyúkokért, hát hajrá. Az én szemeimben továbbra is jelentéktelennek fognak tűnni, hiába igyekszik majd megértetni velem a nemességüket.
- Csekély tudás ide vagy oda, nem az a célom, hogy teljesen elcsavarjam a fejedet. De azért várd ki a pillanatot. - húzom gúnyos mosolyra számat.
- Eltévedve? Nálad sose lehet tudni. Ki tudja, talán rózsaszín pufi pónikkal álmodsz, akik szivárványok táncolnak. - lehet ezekre gerjed, aztán fene tudja, meg fogom találni mi érdekli a legjobban, aztán véget vetünk ennek a kis játéknak. Addig viszont egész jól fogok szórakozni, amennyiben nem akar tovább az idegeimmel játszadozni ezzel a folytonos törődéssel, ami már mániákus téma nála.
- Boldognak lenni? És egyáltalán honnan szűrted le azt a kis apróságot, hogy én boldog akarok lenni? A viharos éjszakákat és nappalokat el akarom hagyni, ez tény. De a boldogság teljesen más tészta. Nem a fóbiám itt a legnagyobb probléma, hanem mindenki, aki körülöttem él, mozog és hazudozik. Na ez az a világ, amiből köszönöm szépen nem kérek. Te is. Itt lógsz a nyakamon, mondván segíteni akarsz, de minden egyes szavaddal csak azt tukmálod rám, hogy még jobban rüheljem ezt a kibaszott világot. - szakad a cérna. Még időben veszem észre magam és kicsit elcsitulok. Egy ilyen dolog miatt is így felhúzom magam. Valamit nagyon elcsesztek kiskoromban. Rohadjanak meg ott ahol vannak.
Csak ökölbe szorítom kezem, a kérdésére pedig csak makacsul elfordítom arcom és némán meredek magam elé. Nem fogok megszólalni, se válaszolni. Egyértelmű a válasz, igaza van és ez nem tetszik. Nem akarok beletörődni mindezekbe, nem akarom őt megérteni. Túl...konok vagyok én ehhez.
Az újabb határozott megszólalására sem reagálok. Csak megrázom vállamat, s továbbra is magam elé bámulok összevont szemöldökkel. Hallgatom szavait, de úgy különösebb érdeklődést nem mutatok felé, ellenben magamban párszor átgondolom mindazt, amit itt mond. Kénytelen vagyok megérteni és elfogadni azt, hogy nem fog leszállni rólam, ezért is hangzik el tőlem az a bizonyos bocsánatkérés.
- Ettől nem kell tartanod. Nem okoztál eddig még csalódást. - jegyzem meg halkan. A tekintetét még kerülöm, hisz' nálam ez a bocsánatkérés egyfajta megalázkodás volt, amit nem vetek be túl gyakran. Most pedig, a következő szavakra kénytelen vagyok egy szúrós pillantást vetni. Egy ideig állom is a tekintetét, majd egy reménytelen sóhajjal pillantok odébb.
- Legyen. De az lesz az első és utolsó alkalom, hogy engem táncolni látsz majd. - szögezem le még itt. Nem vagyok egy parkett ördöge, lépkedni se tudok normálisan, és így ez az egész tánc téma nem nyeri el a tetszésemet. Nem hogy örülne annak, hogy egyáltalán elhívtam. A tanítós dologra csak elhúzom a számat. Még több időt vele tölteni, hallgatni a nagy szenzációit a családjával kapcsolatban... Áh, mindegy, ki fogom bírni. Vagy élve vagy holtan.
- Tényleg. Az a titokzatos személy nem fog felpofozni engem a folyosón? - utalok itt arra, hogy velem fog jönni, nem pedig mással. No, de azért ne képzeljünk bele túl sokat. Csak elhívtam, nem jelent semmit.
- Hamarosan. Nem kell elsietni a dolgokat. Tudod, csak szép lassan sodródnia az árral. - gúnyos mosoly és tekintet. Csupán ennyit vetek rá, a következő kérdésére pedig már épp válaszolnék is, amikor egy magasabb darab fickó és pár társa jelenik meg mellettünk. Kérdő tekintettel nézek fel rájuk, miközben összevonom szemöldökömet. Elsőre nem értem mit akarnak, csak abból esik le valami, ahogy Karen felé fordulnak.
- Baj van? - intézek egy kérdést a köpcös felé, aki csak egy szúrós, lenéző pillantással néz végig rajtam. Már ettől felmegy bennem a pumpa és pattannék fel, hogy jól képen töröljem az alakot. Gyűlöltem, ha lenéznek és ez a fickó nagyon is jó úton járt afelé, hogy kiérdemelje az öklömet.
- Nem hozzád jöttünk öcsi, nyugodtan rendelj magadnak egy esti kakaót, majd lenyugszol. - a vigyor a képén. Az a rohadt vigyor, plusz még a szövegelése. De nem vágok vissza, esélyem se lenne, hisz' a következő szavait rögtön Karen felé intézi.
- Szóval kiscsaj. Lenne itt egy kis probléma. A te részedről az előbbi bunyó nem volt tisztességes, szal' úgy döntöttünk egy kicsit eldumálgatunk a fejeddel. Értve vagyok? - meglepetten nézek rájuk, mégis készen állok arra, ha eldurvulna a helyzet.


~Zene:Victory~[You must be registered and logged in to see this link.]











A hozzászólást Castiel Horan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-03-06, 22:26-kor.
Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-19, 18:42




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Most akkor megpróbálsz levenni a lábamról, vagy sem?

Megértettem, hogy Castiel mégis miért zárkózott el az emberektől, de kifejezetten zavart, hogy egy kalap alá vett a többséggel. Nézzen rám! Egyből leszűrhette volna, hogy én más vagyok. Én tényleg bíztam benne, hogy a hasonlóságunk miatt ketten együtt többre mennénk. Valójában, szerettem volna, ha talál egy olyan helyet, amit az otthonának nevezhet, vagy találkozna olyan emberekkel, akiket a családjának mondhat. Örültem volna, ha én is azok közé tarthatok, akik az új családját alkotnák. Még mindig elítéltem a szüleit a borzalmas viselkedésükért, és szántam őt, amiért nem lehetett rendes családja. Ezért akartam annyira segíteni, mert úgy gondoltam, neki is kijár egy kis szeretet. Ha nem a szüleivel lettek volna gondok, talán nem is hatott volna meg a dolog, de a család témára mindig is kényes voltam.
‒ Ugyan, ez sok mindentől függ. A kedvemtől, attól, hogy milyen állapotban vagyok, hogy a te erőnléted milyen, mennyire vagyunk gyorsak meg még számos tényezőktől. Lehetséges, hogy igencsak meglepődnénk ‒ mosolyodtam el halványan. Nyilván a sok évnyi verekedés és a durmstrangos kiképzés mellettem állt, de ettől függetlenül nem becsültem le a fiút. Tartogathatott még meglepetéseket. ‒ Elég érdekes, hogy egy igazi bajkeverőnek tűnsz, mégis kimaradsz a verekedésekből. Ennyire nem akarod beveretni a csinos kis pofidat? ‒ emeltem rá a tekintetemet. Talán picit szurkálódtam, de jobban megvizsgálva az arcát meg kellett állapítanom, hogy valóban nem nézett ki rosszul: azokkal a nagy barna őzikeszemekkel, ‒ amikkel igyekezett minél ridegebb pillantásokat vetni, holott én már láttam azokat a szemeket rémültnek is ‒, és a ‒ számomra néhol kisfiúsan ‒ férfias arcvonásaival volt benne valami. Biztos voltam benne, hogy néhány év múlva, ha maradt még benne valami gyerekes vonás, az el fog tűnni. Ezzel a külsővel pedig igazán elragadó lehetett volna, akart.
‒ Keríthetek neked egy ellenfelet, hogy felmérd a tudásodat, de abban egy percig sem kételkedtem, hogy ne lennél elég bátor ‒ tettem hozzá. Én láttam benne a bátorságot, már a csónakházban is láttam, elvégre… Egy ilyen fóbiával küzdve kimerészkedni a kastélyból, amikor épp vihar készülődik… Szerintem akkor is bátorságra vallott, még ha a tónál remegett is, mint a nyárfalevél. Kezdetnek azért nem volt rossz.
‒ Hát mit várjak egy embertől, aki csak magával foglalkozik? ‒ kérdeztem vissza szórakozottan. Olyan szinten tényleg különleges voltam, hogy nem sok ember állíthatja magáról, hogy ennyi csapás után, ami az életben érte, épelméjű tudott maradni. De egyébként nem tartottam magam sokra. Voltak hibáim, voltak erősségeim. Ezekkel tisztában voltam, és épp ezért gondoltam azt, hogy reális látom önmagam.
‒ Szükséged volt rám. Akármennyire is volt „gyomorforgató” a szituáció, újra megtenném ‒ vontam meg a vállamat. Újra és újra mellette maradnék, ha viharba kerülnénk. Igaza volt, valóban volt szívem, de eddig a családomon kívül senkinek nem adtam a tudtára a dolgot. Azért egy kicsit jól estek a szavai, megnyugtató volt a tudat, hogy minden bűnöm ellenére mégsem volt még egészen romlott. ‒ Mondtam, ha legközelebb úgy adódna, akkor sem kell egyedül átvészelned a vihart ‒ pillantottam rá komolyan. Abban is biztos lehetett, hogy a legközelebbi égzengés bekövetkeztével keresni fogom őt. Ha kell, felkutatom az egész kastélyban, de addig nem fogok nyugodni, amíg biztonságban nem tudom őt, vagy amíg meg nem győzködök arról, hogy minden rendben van-e.
‒ Akkor meg? Ha elismered, hogy őszinte vagyok, akkor azt is tudnod kell, hogy nem azért piszkállak, mert hátsószándékaim vannak ‒ vontam fel a szemöldököm. Nem is értettem. Ha tudta, akkor mire volt jó ez az örökös ellenkezés? ‒ Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki egyforma. Merlin ments! Ha teljes mértékben olyan lennél, mint én, talán nem is bírnálak elviselni.
Figyelmes hallottam, ahogy arról magyarázott, hogy mennyiben volt más a kettőnk élete, tény, nekem ott voltak a testvéreim, de ettől függetlenül hasonló veszteségeket élhetünk át.
‒ A szüleim nagyon korán meghaltak ‒ feleltem csendesen, csakhogy tudja, miért is érintett meg, és találtam felháborítónak az ő helyzetét. ‒ Elismerem, mellettem ott voltak ők, de… Szerinted olyan könnyű volt két báttyal meg három kisebb testvérrel? El sem tudod képzelni mennyi szerepet kell betöltenem a családban ‒ sóhajtottam fel, majd kicsit megráztam a fejem. ‒ De, most nem rólam van szó. Hanem arról, hogy valamilyen szinten te is elvesztetted a szüleidet, én is. Mindkettőnknek fáj a maga módján. Magányos vagy, jelen esetben én sem érzem magam másképp. Miért ne segíthetnék? Szóval… Miért ne tölthetném azzal az időmet, hogy veled vagyok? Hiszen melletted elfeledkezem a bánatomról, és talán te is megkaphatnád tőlem azt, amit szeretnél: törődést ‒ fürkésztem kíváncsian az arcát. Szerintem segíthettünk volna egymásnak. Épp annyi hasonlóság volt köztünk, amennyi eltérés, talán ezért lehetnénk támaszai egymásnak.
‒ Én viszont teljesíteni akartam a kívánságát, azt szerettem volna, hogy büszke legyen rám… Ha nincs a Durmstrang, talán évek óta a Szent Mungó zártosztályára lennék bezárva. A világ kegyetlen és durva, ha olyan maradtam volna, mint amilyen gyerekként is voltam, akkor sok szituációban ott hagytam volna a fogam ‒ magyaráztam. Azt már nem tettem hozzá, hogy apám kívánságát sose tudtam beteljesíteni, mert kicsaptak abból az iskolából. Inkább az italomhoz nyúltam, és próbáltam elhessegetni a rám telepedő kellemetlen érzést.
‒ Úgy lesz ‒ vigyorogtam magamban, majd megvontam a vállamat. ‒ Miért, inkább párbajozzak, vagy vegyek elő egy kést? Hidd el, még így is ökölharcban vagyok a legártalmatlanabb, és tényleg csak akkor bántok másokat, ha azok megérdemlik. Továbbá, ha te sem fogadod meg az én bölcsességeimet, akkor miért várok, hogy én hallgassak rád?‒ csintalan mosoly játszott az ajkaimon, amikor piszkálódva visszakérdeztem. Ő is tudhatná már, hogy nem hallgatok rá, hanem a saját fejem után megyek.
‒ Rémlik, és ha neked rémlik, fel is fogtam, és meg is indultam a kastély felé, de későn közölted a problémádat, és addigra leszakadt az ég. Szóval, nem az én hibám, hogy kitudódott ‒ vettem rá szkeptikus pillantásokat. Persze, bizonyára az én hibám volt, hogy megtudtam az egyik félelmét. A következőkön elmosolyodtam. Szerencsétlen, fogalma sem volt arról, hogy egy levegőt szívott azzal a „titokzatos személlyel”. ‒ Attól tartok, nem hallgatna rám, rémesen féltékeny. Talán csak akkor higgadna le, ha felpofoznám‒ vontam meg a vállamat. Azért féltettem Castielt tőle, de mivel a fiú fontos volt számomra, reméltem, hogy ezt Gavin is felfogná, és békén hagyná, különben soha nem bocsájtanám meg neki, hogy kezet emelt rá.
‒ De egyébként a háztársad és velem egyidős, szóval feletted jár ‒ tettem hozzá utalásképp. Ennyi volt, amit elárulhattam, a továbbiakról hallgatnom kellett, ha nem akartam, hogy kiakadjon. Elképzelésem sem volt arról hogyan fogadná, bár… Most már mindegy is. Hetek, hónapok óta vívódtam, és mára már csak egy megoldást láttam magam előtt.
‒ Ettől függetlenül nem akarom meghallani, hogy még egyszer ilyeneket mondasz magadra ‒ morogtam halkan. Nem tűrtem, hogy így beszéljen magáról, és zavart, hogy így vélekedett magáról csak azért, mert félt a viharoktól. ‒ Mindent rossz szokást le lehet küzdeni, ha nagyon akarod. Ha akarnám, leszokhatnék a cigarettáról, és tudom, hogy képes is lennék rá, szóval minden csak az elhatározástól függ.
‒ Én meg annyit, hogy minden vezetőnek ‒ legyen mugli, legyen varázsló ‒ mindig szüksége volt követőkre, és a követők segítségével érte el a célját
‒ fejtettem ki az álláspontomat, aztán megint az arcát fürkésztem. Milyen elkeseredett lehetett, ha ilyeneket mondott. ‒ Majd tenni fogok azért, hogy ne érezd így ‒ tettem hozzá halkan. Valamiért érdekelt a fiú boldogsága, és örültem volna, ha csak néhány pillanatra is jobb színben látja a világot, vagy talál valamit, amiért szerinte érdemes küzdenie.
Homlokráncolva meredtem rá, nem értettem először, hogy mire célzott. Azt hittem, arra gondolt, hogy túl lányos lennék, de belegondolva kicsit sem voltam az, aztán a bal vállamhoz értem. ‒ Mi bajod van a hollókkal? ‒ kérdeztem értetlen tekintettel. Tény, az egyik kedvenc versem szerepelt a madár, a postásom is az volt, és hollókat tetováltattam magamra, de… Mi ebben a probléma? A hollók gyönyörű és nemes állatok annak ellenére, hogy baljós dolgokat hoznak magukkal.
‒ Ó, hát kíváncsian várom mennyire fog ez sikerülni‒ hecceltem továbbra is, de valóban érdekelt, hogy mennyire tudja ezt kivitelezni, tekintve, hogy az előző ígéretét se volt képes betartani. ‒ Nem ismersz, nem is akarsz megismerni, de azért bepróbálkozol? Érdekes vagy. Érdeklődve várom, hogy azzal a csekély tudással, amivel eddig rendelkezel rólam, mire fogsz jutni ‒ mondtam szórakozott mosollyal, majd kiröhögtem, amikor sorolni kezdte, hogy miket ne várjak tőle.
‒ Nem arról volt szó, hogy megpróbálod elcsavarni a fejem? És komolyan azt hiszed, hogy én ezekre gerjedek? Mert akkor nagyon el lehetsz tévedve ‒ szólaltam meg miután sikerült abbahagynom a röhögést. ‒ A nyálas szövegektől, a rózsaszín holmiktól és a szívektől falra mászom. A virágokat szeretem, de nem az elcsépelt vörös rózsákat, hanem az azoknál különlegesebb virágokat. Bonbon… Hát, nem vagyok nagyon édesszájú, szóval… ‒ vontam meg a vállamat. Minden túlzottan nyáltengerbe csapó dologtól hánynom kellett. Nem vártam sokat: udvariasság, minimális kedvesség meg, hogy az illetőt valamennyire érdekelje a hogylétem. A korábban érzett bűntudatom lassan elmúlt. Hónapokon keresztül gyötrődtem, kijár nekem egy kis szórakozás.
‒ Jaj, Castiel, mikor fogod már fel végre, hogy nem azt akarom elérni, hogy mindenkivel kedves legyél? Én csak azt szeretném, ha te boldog lennél úgy, hogy nem kell minden viharos nap rettegned, vagy éppen úgy éreznéd, hogy van valaki, akire mindig számíthatsz. Szó sincs arról, hogy azt akarnám, hogy a kebledre öleld az egész világot ‒ sóhajtottam fel, miközben a pultra könyököltem. Nem értettem miből gondolta azt, hogy pont az én romlott lelkem fogja jó útra terelni. Nem akartam beleszólni a szociális kapcsolataiba, nekem csak az számított, hogy a fejében és a lelkében rendeződjenek a dolgok.
Láttam, hogy grimaszolt és pofákat vágott. Nyilván nem tetszett neki, amit mondtam, pedig csak őszinte voltam vele, és beavattam abba, mit gondolok.
‒ Ó, hidd el, ha én rossz szándékkal szólok valakihez, azt tudni. Például, nem vagyok ilyen tárgyilagos, káromkodok, és az arcomra van írva, hogy utálom az illetőt. Ezek közül bármelyiknek is felfedezted a jelét? ‒ érdeklődtem, bár a válasza feltehetőleg „nem” lesz, ugyanis vele tényleg másképp viselkedtem. Annak ellenére, hogy ő továbbra is sértő megjegyzéseket tesz rám, nem mozdulok, csendesen tűröm, pedig megtehetném, hogy átdobom a pult felett, vagy megpofozhatnám, de nem akartam bántani. Valami meggátolt benne.
‒ Ha nem számít, akkor is próbálkozni fogok. ‒ Nem volt olyan nagy hangom, mint az imént, de még mindig határozottan csengett. Ebből nem engedtem. Nem fogom csak úgy annyiban hagyni. Ha idáig elmentem, ha múltkor nem hagytam magára, akkor kitartok addig, amíg ki nem érdemlem a bizalmát. Nem tagadom, nehéz eset volt, pont ez motivált abban, hogy törődni akarjak vele.
Bocsánatot kért, holott nem hittem volna, hogy megteszi. Hát mégis jutottam valamire vele kapcsolatban. Nem haragudtam rá, elvégre, én szálltam rá, számoltam azzal, hogy néha keresetlen szavai lesznek, csak arra nem gondoltam, hogy néhány megjegyzésével lyukat üthet a páncélomon.
A következő megjegyzésén jót mosolyogtam. ‒ Hát, igyekszem kitenni magamért. Tudod, nem szeretek csalódásokat okozni ‒ feleltem szórakozottan. Tisztában voltam, hogy néha kifejezetten durva voltam, vagy éppen olyan dolgokat szerettem, amiket semmi nem nézett volna ki belőlem, de nem akartam egy unalmas nőszemély lenni. Szerettem, ha titkok öveznek, ha mások nem tudták eldönteni, hogy miként viszonyuljanak hozzám, de mostanában már arra vágytam, hogy bárcsak találnék valakit, akiben megbízhatok anélkül, hogy a testvérem lenne. Örültem volna, hogy ha az életben legalább egyszer valakinek megmutathatom az igazi arcomat, mielőtt meghalnék, mert Nott lévén nem jósoltam magamnak hosszú életet.
Nem nagyon örülhetett annak, hogy közöltem vele: táncolnia kell velem. Álltam a tekintetét, de az enyém közel sem volt olyan szúrós, mint az övé. ‒ Valamit valamiért, Castiel ‒ jegyeztem meg szelíden mosolyogva. Nem is emlékeztem már, hogy mikor voltam utoljára ilyen rendes egy ismeretlennek. Kivételes személy volt, az egyszer biztos. ‒ Legfeljebb visszataposok ‒ kuncogtam, majd széles mosolyra húzódtak az ajkaim. ‒ Semmi gond, majd megtanítalak. Mondtam, hogy szeretem a kihívásokat ‒ böktem finoman oldalba, ha nem sikerült elhúzódnia. A kérésének eleget téve csendben maradtam, figyeltem minden egyes rezdülését, elővettem a pálcámat, és egy intéssel rendbe szedtem a külsőmet. Most már, hogy elmúlt minden fájdalmam, és emberinek éreztem magam, folytattam a szurkálódást.
‒ És meddig tart, amíg olyan lelkiállapotba kerülsz? Rendeljek esetleg valami alkoholt, amitől megjön a kedved? Ha már kíváncsivá tettél, akkor nem szép dolog így megvárakoztatni ‒ kérdeztem bájos mosolyt villantva. Most már tényleg furdalta az oldalamat a kíváncsiság, hogy mivel tervezett levenni a lábamról, mert a két szép szemért nem fogok csakúgy beleszeretni. Továbbá, fontolgattam azt is, hogy továbbpedzegetem a tánc-témát, de arra jutottam, hogy majd később elég lesz egyeztetni vele, hogy mégis mikor óhajt velem összefutni, hogy taníthassam. ‒ Egyáltalán, tervezünk mi tovább itt maradni? ‒ kérdeztem homlokráncolva, amikor a hátunk mögötti tömeg már megint őrjöngeni kezdett valamiért. Semmi kedvem nem volt még egy bunyóba keveredni, most, hogy Castiellel rendeztük a dolgokat, talán itt lenne az ideje itt hagyni ezt a helyet.


music:zene|words:2083



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-19, 03:08



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Túl sokan voltak képesek hatni rám. A védőburkomat -magyarán a ridegségemet- pontosan ezért az egy ok miatt húztam magam köré. Képesek manipulálni, átvariálni az érzéseimet, a döntéseimet, mindent. Nem véletlen űzök el minden élőt a közelemből, pontosan emiatt. Nem akarom azt, hogy irányítsanak, hogy belelássanak a lelkembe, hogy aztán áverjenek. A bizalmam Karen felé erősödik, viszont még nem tudom teljesen hova tenni. Számomra mégis csak egy idegen, akit a tóparton ismertem meg, azt sem önszántamból, akkor mit vár tőlem? Zuhanjak a karjaiba mondván "Segíts rajtam"? Az nem én lennék, a problémáimat ugyan nem tudom egyedül megoldani, de nem kell nekem senki más segítsége, úgy vélem, csak rosszabodni fog a helyzet, nem pedig javulni.
- Kisujjal levernél, nem is erről van itt szó. Láttam pár egy-két bunyót, azért képes vagyok átlátni a helyzeteken, kijátszani a másikat. Gyakorlatban nem tudom mennyire menne, a bátorságom megvan hozzá. - nem firtatom a dolgot, az imént látottak alapján fél percig se bírnám. Azért ki mernék ellene állni, de még a vak is látná, hogy fikarcnyi esélyem sincs. Meg aztán, milyen okot tudnék neki arra adni, hogy behúzzon nekem?
Egy vállrántással reagálom le a barátját védő történetet. Én már elkönyveltem magamban egy olyan alaknak, közben lehet péppé verne, de így azért, hogy csak külsős vagyok, nem igazán esik le miért kell Karennel összeveretni másokat.
- Oh. Nem vettem észre mennyire különleges vagy, bocsáss meg nekem. - ironizálok egy szemforgatással. Annyira nem érdekel ő mennyire van oda mások bizalmáért vagy épp bizalmat osztogatni másoknak. Az az ő dolga, nem én próbálok minden áron beleférkőzni az életébe és elnyerni a bizalmát. Ez a feladat rá hárult, az viszont nem fogom vele közölni, hogy nagyon is jó irányba halad affelé.
 - Egész biztosan van lelked, ha nem lenne, ott hagytál volna szenvedni, szóval akármennyire is gyomorforgató volt a csónakházas eset, nem vagy egy rossz személy. - vonom meg vállam egykedvűen. Most jöhet nekem azzal, hogy az ő lelke valahol a pokol legnagyobb bugyraiban szenved és korom fekete, csakhogy evidens, neki is van szíve. Korábban említette is, hogy teljesen nem lehet kiölni minden emberséget magunkból, akkor meg? Ne játssza itt nekem a lelketlen csajt.
- A legőszintébb ember itt ül előttem, jobbat nem is kívánhatnék. Mellesleg, nem ámítom magam, csak próbálom veled megértetni, hogy nem minden ember egyforma. Max egy kis százalékban, neked viszont minden más volt. Neked ott vannak a testvéreid, akik lelket tudtak beléd önteni, nem voltál egyedül, a szüleidről nem meséltél sokat, de nekem ők se voltak. Kiutáltak. A saját vérem? Szerinted nem üti egymást a kettő egy kicsit? - nyilvánvalóan nem fogom folytatni ezt az eszmecserét, inkább terelem másfelé a szót. A család téma nálam tabu, nem érdekel, eddig sem érdekelt és nem is fog. Mellesleg Karen ömlengéseit is vagy százszor hallottam, ez most sincs másképp.
- Akkor csak annyit mondok. Szívás. Én tuti leléptem volna, az a világ nem nekem való, mégha egy ilyen seggfej is vagyok. - ingatom fejem. Túl sötét, tele kiképzésekkel és kínokkal. Lehet, hogy a személyiségemnek az felelt volna meg, ám korán sem biztos, hogy jól is éreztem volna ott magam. Mindenesetre kikupálódtam volna annyira, hogy bűntudat nélkül bosszuljam meg a szüleim rosszindulatát. De akkor most nem lennék itt, hanem valahol a gonosz erőkkel szervezgetném a világ leigázását, most mégis itt ülök, egy eléggé parás csajjal, vajsört iszogatva.
- Akkor majd ha okot adok rá, keress egy pultot és vágj fel rá. Ha attól jobb lesz. Még mindig nem vágom miért az ököllel kell lerendezni a problémákat. Lehet beválik, csak az erőszak erőszakot szül. Ennyire bölcsnek még én is mondhatom magam. - mi más, ha nem az egóm mutatkozna meg ismét. Ezúttal kicsit visszább fogom és kihangsúlyozom az utóbbi szavaimat az erőszakkal kapcsolatban. Nem tudom miért, de ha netán valami durvább bunyóba kavarodna, nehogy ő húzza a rövidebbet. Persze nem kételkedem benne, eléggé furfangos agyacskája van, nem hinném, hogy fejjel a falnak fog majd rohanni, ha majd valami brutális összetűzésbe csöppenne.
- Úgy alakult, annak ellenére, hogy mondtam, félek a viharoktól? Jó, nem pont közvetlen így mondtam, de tettem egy apró utalást arra, rémlik? De ha nem, hát nem. A későbbiekben, ha összefutnánk, azért ejthetnél pár szót, nehogy berágjon rám. Jó lenne tudni kit kerüljek a folyosókon, ha történetesen összefutnék azzal a titkos személlyel. - hagyom is a témát, annyira nincs nagy érdeklődésem a fickó iránt. Nyaggatni meg nem fogom, nem az én stílusom. Ha másodjára is azt mondja nem -persze burkoltan-, akkor nem. A védős részt még mindig nem fogom fel. Miért kellene megvédeni? Valami oltári nagy hülyeség lenne? Egy szellem, halott, vagy varázslény? Ki tudja, ebből a csajból még azt is kinézném, hogy sárkányokkal paktál le.
- Tisztában vagyok vele milyen vagyok, ezért minősítem magam, mert nem vagyok vele megelégedve. Tenni nem tudok ellene, olyan, mint egy rossz szokás, amire hiába mondják azt, hogy ne tedd, mégis kényszert érzel arra, hogy úgy cselekedj. - a pletykálkodást nem nézem ki belőle ez tény, ellenben ebben a mai világban már senkiben sem lehet bízni. Mégha egy apró mozzanatát is érzem annak, hogy benne képes lennék bízni... Annyira azért nem ájulok el a gondolattól, hogy az én kis titkomat majd a fejében fogja tartani.
- Én csak annyit mondok. Ha megvan a kellő hatalmad hozzá egyedül is képes vagy megváltani a világot. Ez a személy sem én leszek, én majd ebben a pokolban fogok megrohadni, ezzel képben vagyok. - sóhajtok fel. Mivel ebben a világban aligha akad olyan személy, aki más útra tudná terelni a mostanit. Esély sincs rá, olyan nagyhatalmú varázsló pedig nincs a Földön, legalábbis a köztudatban biztos nem.
- Ja, mert egy fura csajnak tartalak, akinek furcsa tyúkos szokásai vannak. - bólogatok.
- A hozzáállásomon tudok változtatni, ha úgy van hozzá kedvem. - ez nem nagy probléma, ha valamit el akarok érni, akkor bármennyire is fájdalmas és kínos lesz, megoldom. Előtte azért rá kelle vennem magam ötvenszer, de meg tudom oldani. - Igazad van, nem ismerlek, nem is próbállak. De akkor, ha már úgyis a "tökéletes" párról beszélünk, én azért teszek egy próbát. Nyálas szövegeket, bonbont, meg csokrot ne várj, max kapsz gumimacikat, de semmi túlzottan rózsás vagy szíves dolog nem fog a kezem közül kikerülni. - szögezem le. Maradok a stílusomnál, nekem az tökéletesen megfelel. Én se vettem komolyan azt, hogy akkor most felszedjem, sőt. Kinek van szüksége barátnőre? Csupán egy kis játék és a nevetéséből adódóan úgy veszem ő is benne van.
- Mert rontasz. De akkor nézzük meg egy hét múlva mennyire tudod kihozni belőlem azt a Castielt, aki szocializálódni fog. - nem úgy értem, hogy teljesen be fogok majd illeszkedni a többiek közé, maximum nem lököm el őket magamtól. Báár... Nagyon hiányoznának a rideg, nemtörődöm beszólásaim, így ez az opció is el van vetve.
- Chh... - csak egy keserű szájhúzogatással konstatálom szavait. Én? Kölyök? Hah, a legnagyobb sértés. Amikor próbálom magamat elvonatkoztatni a többi nyápic kisfiútól, erre ezt kapom. És akkor még hisztizek is. Csodás.
- Mindenkiben van rosszindulatúság. Egy jött-ment alakból nem tudom kivenni, hogy most ő vajon jó vagy rossz szándékkal szól-e hozzám. Sajnálom. - kicsit felkapom a vizet, ez érthető. Annyira próbálkozik, én pedig már-már ültetnék belé egy kis reményt, de valami visszatart. A ridegség, a magány, ezek nyújtottak otthont számomra éveken keresztül, egy változás számomra nem egyszerű.
Következő szavain érzek egy kis gúnyt, amire egy kelletlen grimaszt vágok, csak úgy jelzésképp, hogy ez nem volt szép. Kiforgatja minden szavam és ez az, ami egyrészt tetszik is, másrészről a falra tudnék mászni tőle.
Pár pillanatra néma csend honol közénk. Én csak várom, mire a nagy bambulásból megszólal. Ekkor talál valami szíven. Nem esik jól, nem esik jól az, amit az imént zúdítottam a fejére. Próbálom elhessegetni a gondolatokat effelől. Mert azért nehogy már érdekeljen mi van vele. Ennyire bolond nem lehetek. Ezért is vágom a fejéhez kicsit durvábban a következő szavaimat, amit értelemszerűen nem annak szánok, csak próbálom magammal elhitetni az ellenkezőjét.
- Csak magamra számíthatok, nem számít mennyit küzdesz érte. - és akkor valahol itt hagyom abba mindazt, amit eddig elkezdtem. A fejemben a gondolatok ménesként cikáznak ide-oda, már-már nem is értem mit akarok pontosan. Vágyom-e a törődésre, vagy maradok a régi önmagamnál, aki tűr és taszít?
Próbálom úgy tartani a kezeimet, hogy arcomat ne lássa, miközben bocsánatot kérek. Nem túl gyakori ez nálam és be kell vallanom kényelmetlenül is érzem magam miatta. Egy aprót hümmögök, mire ő ismét megszólal.
- Pedig vannak esetek, amikor nem vagy semmi... - még mindig nem nézek rá, csupán halkan dünnyögök valamit az orrom alatt. A következőkre viszont felkapom fejem és egy szúrós pillantást vetek rá.
- Majd kifejezetten a lábfejedet fogom becélozni. Amúgy ha ez elszomorít. Nem tudok táncolni. - ismét megtámasztom fejemet, s pillantásom megint másfelé kalandozik. Nem akarom kifejteni ezt a táncos témát, meg úgy az egész bálos dolgot. Mégis örülök, hogy azt mondta eljön. Vagy. Várjunk? Minek örülök én ennyire? Egy szimpla látogatás lesz, nem kéne semmi mást beleképzelni a dologba, sőt... Inkább csak a néma csendre figyelek, hallgatom a poharak koccanását és csörömpölését.
Azt kértem ne szóljon semmit, ez egész jól is ment, aztán mikor meghallottam, hogy már nyitja a száját, unottan pillantok rá szemem sarkából.
- Ne aggódj, ha majd olyan lelkiállapotban leszek bevetek valamit. - mosolygok rá ösztönösen. Nem szánt szándékkal, csak ahogy a helyzet hozta, úgy jött. Egy gyors, kissé szélesebb mosoly a szokottnál. És persze ez nekem fel se tűnik.

~Zene:Victory~[You must be registered and logged in to see this link.]









Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-19, 01:22




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Most akkor megpróbálsz levenni a lábamról, vagy sem?

A megjegyzésére csak megvontam a vállamat. Nem akartam kommentálni, hogy vele ellentétben engem nem lehetett manipulálni. Azt hiszem, akkor végérvényesen megutált volna, ha ezt is a fejéhez vágom, így aztán megtartottam magamnak ezeket a kis észrevételeket. Nem értettem miért volt jó neki, hogy így viselkedett. Vagyis, azt értettem, hogy másokkal miért volt olyan, amilyen, de igazán észrevehette volna már, hogy én kivételes vagyok ezek között az emberek között. Engem a fagy és a gyász edzett olyanná, amilyen vagyok. Mások rajtam, a fivéreimen és Castielen kívül talán nem is éltek ekkora veszteséggel és teherrel a kastély területén.
‒ Tudom jól. Elvégre, kettőnk közül kiverekedett többet? ‒ kérdeztem vissza szórakozottan, de arra ne gondoljon, hogy nem számítanék az ellentámadásra. Ó, nagyon is felkészülnék rá. A harctéren mutatott figyelmetlenség is annak volt csak köszönhető, hogy elkalandoztak a gondolataim.
‒ Felőlem aztán… Attól tartok felesleges magyarázkodnom, ha mások felett úgy ítélkezel, hogy nem is ismered őket ‒ vontam meg a vállamat közönyösen. Nem fogom továbbtaglalni a dolgot, ha Castiel nem értette meg a páros meccse fogalmát, és azt, hogy a srácnak kellett egy partner… Nos, az nem az hibám.
‒ Miért, szerinted az enyém nem az? ‒ pillantottam rá szkeptikusan. ‒ Nem tudom honnan vetted, hogy én csak úgy osztogatom a bizalmat másoknak ‒ ráztam meg a fejemet. Néha úgy éreztem, nem vesz elég komolyan. Pedig talán nem ártott volna, ha közelebbről is megismer, hogy tudja miért nem szórakozom ilyen dolgokkal.
‒ Nem. Ott annyival voltam másabb, hogy ingerlékenyebb voltam, és előbb ütöttem, aztán kérdeztem ‒ feleltem, majd hozzátettem: ‒ A gyerekkori énemre gondoltam. És mondhatsz akármit, akkor még jólelkű voltam. Ma már néha azt is megkérdőjelezem magamban, hogy van-e egyáltalán lelkem. ‒ Ittam egy keveset a vajsörömből. Nem akartam gyerekkori mesékkel untatni, hisz látszólag, velem kapcsolatban semmi nem érdekelte.
‒ Nem gondolom, hogy ebben az esetben empatikusnak kellene lennem. Ha valami bajod van, megsérültél, vagy bármi olyan dolog történne veled, az lennék, de nem szeretem azokat a szituációkat, amikben a másik fél ámítja magát. Törődj bele, hogy ilyen esetekben valaki őszinte veled ‒ pillantottam rá merő közönnyel. A kis lelkének végre el kell fogadnia, hogy nem ő a világ egyetlen fekete báránya, és nem csak őt sújtja a balsors. Erre kell hát ráébresztenem. Nem vettem észre a mosolyát, jobban lefoglalt a pocsék vajsör magamba döntése. Legközelebb majd hozok magammal valami flaskát is, de most ennyivel kellett beérnem.
Keserűen felnevettem. ‒ Az élet árnyoldalát te nem abból az irányból közelítetted meg, mint én. Nekem nem volt választásom ‒ vontam meg a vállamat, majd a következő szavakra megingattam a fejem. ‒ Nem mehettem. Apám utolsó kívánsága volt, hogy valamennyire gyereke a Durmstrangba járjon. Nem akarta, hogy a Roxfortban még több megaláztatást kelljen elszenvednünk. A Durmstrang elég messze volt ahhoz, hogy ne érjenek el oda a londoni pletykák ‒ magyaráztam, bár nem fejtettem ki, hogy apám halálfalósága miatt kényszerültünk oda. Egyszerűen, nem látott más lehetőséget számunkra.
‒ Ok nélkül nem teszek ilyet, téged pedig nem áll szándékomban bántani ‒ mosolyodtam el. Ha nagyon akartam volna, megtehettem volna, de nem terveztem elcipelni a gyengélkedőre, vagy a Mungóba. Ahogy varázslatokkal se akartam fárasztani magam. ‒ Talán majd egy másik alkalommal.
Arra, hogy ráhibáztam a túlzott egoizmusára amolyan „Na, nem mondod?”-fejet vághattam. Azért voltam annyira jó emberismerő, hogy felismerjem a beképzelt embereket.
‒ Csakhogy, én nem akartam mindenáron tudni, így alakult. Különben sem hiszem, hogy be tudnád fogadni a dolgot ‒ vágtam ismét egy grimaszt. Azért nem bíztam benne annyira, hogy közöljem vele, hogy a párom a saját ikertestvérem. Biztosan nem tudta volna feldolgozni. ‒ Hidd el, kiakadnál, én csak téged akarlak óvni tőle ‒ tettem hozzá tétován, majd a következőkre homlokráncolva meredtem rá.
‒ Ha el akartam volna pletykálni valakinek, már megtettem volna ‒ szusszantottam ingerülten. Mégis miből gondolta, hogy el akarom fecsegni a dolgot? Elvégre, ez csakis rátartozott, senkinek semmi köze a félelmeihez. ‒ Akkor is megmondtam, hogy nem tartalak annak. Csak magadat minősíted ‒ mondtam közönyösen. Amíg ő így vélekedett magáról, addig nem is fogja legyőzni a félelmét.
‒ Miért, mit gondoltál? Egy ember sosem fogja tudni megváltoztatni a világot, csakis csapatban van esély erre ‒ röhögtem ki. Milyen bájos, hogy azt hitte, egyéni munkával elfoglalhatóvá és formálhatóvá tudná tenni a világot. ‒ Ha érdekelne a dolog, akkor miért állnék az utadba? ‒ kérdeztem vissza, aztán gúnyosan elmosolyodtam.
‒ És te? Mert azt hiszem, néha te sem érted, ha szórakozok ‒ vágtam vissza pimaszul. Majd sok mindenre terelődött a szó, de valahogy mégis ott lyukadtunk ki, hogy mit tenne, ha fel akarna engem szedni.
‒ Nem tudhatod ‒ feleltem sejtelmes mosollyal. Tényleg kedveltem őt a maga furcsa módján, értettem miért hitte az ellenkezőjét. ‒ Egy szóval nem mondtam, hogy nem lennél képes barátnőt találni magadnak. Én pusztán a hozzáállásokról beszéltem ‒ sóhajtottam fel, majd, amikor azt mondta, hogy nekem senki nem tökéletes, sokáig csendesen fürkésztem az arcát.
‒ Tévedsz ‒ jelentettem ki határozottan. Nem voltam kényes. Voltak elvárásaim, de nem voltam válogatós. ‒ Nem tartom magamat tökéletesnek, tisztában vagyok vele, hogy az a fogalom nem létezik, így hát a páromban sem azt keresem. Nem a nagy Őre vágyom, pusztán valakire, aki elfogad, akit elfogadhatok minden hibájával együtt, aki kitart mellettem, és akit én is támogathatok. Nyilván van még pár apróság, de ne mondd azt, hogy nekem nem lehet megfelelni, hiszen nem is ismersz. És tegyük hozzá: eddig nem is nagyon akartál megismerni ‒ kértem, hogy ne vonjon le olyan következtetéseket velem kapcsolatban, amik nem igazak. A kitalációján nevetnem kellett. ‒ Szeretem a kihívásokat, ám legyen, ha annyira ragaszkodsz hozzá… ‒ egyeztem bele szórakozottan. Az unalmas, Gavin nélküli napok után Castiel próbálkozásai üde színfoltokat fognak képezni az életemben. Kíváncsi voltam rá, hogy mégis mire jutna velem.
‒ Már ezerszer elmondtam. Te vagy az egyetlen személy, akinek hosszú évek után sikerült kiváltania belőlem némi empátiát ‒ rándítottam meg a vállamat. Nem ez valami ördöngös dolog. A sorsa megmozgatott bennem valamit, ami arra késztetett, hogy mellette akarjak lenni. Aztán… Kifakadt, hisztizett, mint egy gyerek, én pedig csendesen tűrtem, és csak néha-néha szúrtam közbe egy-egy kérdést, vagy gondolatot. ‒ Miből gondolod, hogy rontok rajta? Minden nézőpont kérdése.
‒ Sajnálom, ha ezzel megsértettelek, de olyan helyzetekben, amikor úgy hisztizel, mint egy kisfiú, képtelen vagyok felnőttként kezelni téged. Továbbá, nem tartom nagyra magamat, veled ellentétben… Hányszor hallottál tőlem egoista megjegyzéseket?
‒ sóhajtottam fel. Nem estek jól a szavai, de igyekeztem úgy tenni, mint akiről minden lepereg, de voltak olyan megszólalásai, amik nagyon is betaláltak.
‒ Nem kérted, mégis megkaphatnád. Nem gondolod, hogy bármiféle hátsószándék nélkül, őszintén segíteni akarok neked? Nem fordíthatom vissza az időt, nem kárpótolhatlak bizonyos dolgokért, de talán abban segíthetnék, hogy ne szenvedj ennyire ‒ emeltem rá a pillantásomat. Akár a tekintetemből is kiolvashatta volna, hogy nem hazudok. Olykor megesett, hogy a rideg páncélt leeresztve megengedtem másoknak, hogy lássák, miféle érzelmek tükröződnek a szemeimben. Most is így tettem.
A piócás megjegyzése sem volt ínyemre, sőt, az is kifejezetten rosszul esett, de mosolyt erőltettem az arcomra, és viccelődve feleltem a szavaira. ‒ Hiszen te mondtad, hogy olyan jól nézel ki, nem? ‒ Igyekeztem kiölni a hangomból a gúnyolódást, de nem tudom mennyire sikerült végül. Azonban ismét elkedvetlenedtem, mert újfent dolgokat vágott a fejemhez, amik nem voltak túl kellemesek. De őszinte volt, és számomra ez a lényeg. A leoltása sem használt, mert egész ügyesen sikerült visszavágnia.
Most rajtam volt a sor, hogy megszeppenjek. A szavai zavarodottságról árulkodtak, mégis elég bántóra sikeredtek. Nem feleltem. Csupán elgondolkoztam azon, hogy mégis mi lehetett a probléma velem, és azon, hogy miért érdekel egyáltalán a véleménye. Gondolkozni szerettem volna, egyre inkább szerettem volna alkoholba fojtani az összes kellemetlen érzésemet és gondolatomat.
‒ Szeretem a kihívásokat. Mégis hogy bizonyíthatnék neked azzal, ha úgy feladnám? ‒ szólaltam meg kisvártatva. Mit tegyek még? Tegyem le a Megszeghetetlen Esküt, hogy soha, semmilyen körülmények között nem fogom elárulni? Arra is kész lennék, ha végre elfogadna.
‒ Miért, eddig mit hittél? ‒ kérdeztem vissza. ‒ Természetesen, azonkívül, hogy csak magadra számíthatsz ‒ tettem hozzá valamivel határozottabban, mert igyekeztem összeszedni magam. De végül ismét olyan dolgokat mondott, amikkel elkedvetlenített, és arra a megállapításra jutottam, hogy talán jobb lenne mára befejezni a társalgásunkat. Így hát elfordultam tőle, és a pultot meg az azon lévő korsómat kezdtem fixírozni. Nem figyeltem rá, nem néztem, hogy elment-e, vagy sem, annyira elmélyedtem a gondolataimban, így aztán meglepetten vontam fel a szemöldökömet, amikor váratlanul megszólalt mellettem, és bocsánatot kért.
‒ Semmi gond ‒ feleltem halkan. Vártam, hogy elmenjen, de mégis maradt, és magyarázni kezdett. Megint azt taglalta, hogy elviselhetetlen vagyok, azonban azt is kijelentette, hogy maradni fog. Elkerekedett szemekkel pillantottam rá, majd halványan mosolyra húzódtak az ajkaim. ‒ Pedig nem is vagyok olyan vérengző, hogy félned kelljen tőlem.
Majd azért biztosítottam afelől, hogy akármilyen viharos is a kapcsolatunk, én azért nem bántam meg, hogy találkoztunk. A reakcióját is láttam, és a mosolya miatt átsiklottam a korábbi csípős megjegyzései felett. Nem nehezteltem rá, elvégre, az ő szemszögét nézve biztos nem volt kellemes a nyaggatásom.
‒ Ezt vegyem meghívásnak? ‒ kuncogtam, miközben elhessegettem a fogadóst a korábban rendelt itallal, azt hiszem, arra már nem lesz szükségem. ‒ Elmegyek veled, de ajánlom, hogy tudj táncolni, mert nem fogok egész éjjel ácsorogni meg üldögélni. Egyetlen egy táncot kérek ‒ tettem hozzá, majd ismét elnémultam.
A kérésére biccentettem, és annak eleget téve sokáig csendesen ültem mellette az arcát fürkészve, majd olyan jó tíz perc után finoman megböktem a vállát, és pajkos mosollyal az arcomon megszólaltam: ‒ Nem arról volt szó, hogy le akarsz nyűgözni? Nem mintha nem nézne ki jól, ahogy a hajadban turkálsz, de azt hiszem, az még mindig kevés ahhoz, hogy leessek a székről. Szóval, mi lesz? ‒ hecceltem. Nekem sem volt kedvem az előbbieket taglalni. Egyszerűen csak… Felejtsük el, és lépjünk túl rajta.


music:zene|words:1600



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-18, 23:25



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ó, megtanultam már a saját káromon tanulni. Pontosan ezért taszítok el mindenkit magamtól. Megpróbáltam bízni bennük és hinni nekik, amit cserébe kaptam az mind fájdalom volt. Megtanultam a leckét és elkezdtem kerülni őket, figyelmen kívül hagyni és lenézni. A státuszom változott, olyannak érzem azóta magam, akit nem lehet félvállról venni, vagy épp nem lehet vele packázni. Hisz' pontosan ez a célom. Az, hogy ne legyenek elég bátrak ahhoz, hogy odajöjjenek hozzám és még a végén a bizalmamat ültessem beléjük.
- Vagy csak nem nyitod ki eléggé a szemed. Nem kéne hagyni, hogy mindent a száda rágjanak. - vonok vállat. Nem veszem komolyan azt amit mondok, ahogyan őt se. Már rég nem adtam önmagamat mások előtt és ez a jelen pillanatban is igaz. A régi Cas, aki voltam nincs többé, helyette egy kissé egoista, bunkó van itt, amit jobb lesz, ha elfogad. A ridegségem az, ami eddig megvédett, nem fogom eldobni magamtól, ebben biztos lehet.
- A kivédés után. Törött orral lehet már nem hadonásznék. Ha provokálnak és behúznak, akkor tudod van egy automatikus reakció, amikor az illető visszakézből viszonozza az ütést. - nem feltételeztem róla, hogy engem megütne. A szavaim se voltak hatással rá, max ha nagyon provokálnám a családjával, akkor tenne valamit, de azért én se vagyok idióta, láttam előbb bunyózni, mégha nincs is most olyan állapotban tisztában vagyok vele, hogy a családja ócsárolásának nincs itt helye. Pedig néha úgy leszólnám azokat, akik a családjaikért élnek-halnak. Nekem nem különösebben adatott meg egy normális család, csupán csak egy ideig. De az nem volt elég.
- Páros meccs ide vagy oda, akkor is egy nyápic alaknak tartom. - szögezem le. Tőlem aztán olyan hevesen jártathatja a száját és védelmezheti a véleményem nem fog megváltozni. Közömbös tekintettel hallgatom a csipkelődését.
- Az én bizalmam különleges, ki kell érdemelni. - veszem komolyabbra a hangsúlyt és ezt valahogy tényleg komolyan is gondolom. Semmi hülyülés, ez a színtiszta igazság. Nincs szükségem olyanokra, akik az első hétben már a hátam mögött szövögetik az idióta terveiket, közben pedig minden bizalmamat beléjük fektettem. Ez a helyzet vele is. Bármennyire is próbálja beadni nekem a törődő, családcentrikus egyéniséget, ezzel annyit ér el, hogy távolságot tartsak tőle.
- Mármint a bunyós Durmstrangos Karen? Mert arra céloztam. Nem a kiskori kalácsképű Karenre. - mit érdekel engem az az időszak? Most a jelenben élünk, a verekedős témára értettem, amit olyan nagy bátran mesélt a sulijáról. Onnan egész biztos hozott pár mozdulatot, ebből gondoltam, hogy talán felidézve az ottani emlékeit veri szét azokat az alakokat.
- Ha ennyire tudod, hogy nem akarok szembesülni vele, akkor ne hozd fel. Ennyi empátiát igazán érezhetnél magadban. - nem az én problémám, ha nem képes felfogni nekem ez mennyire nem esik jól. Nekem is vannak érzéseim, amikre ugyan nem vagyok büszke, de itt vannak. Velem vannak, tudok szomorú, csalódott és megbántott is lenni. Ettől függetlenül  nem kell aggódnia. Megpróbálok mindent kiölni magamból, utána bombázhat azzal, amivel csak akar. Egy-egy kósza pillantást vetek rá, amint ledönti a vajsörét. Ennyire szar íze lenne? Ilyen fancsali képet se vágott még, egész poénos. Nem tudom visszafojtani a grimaszolásából adódó mosolyomat. Egész normális, automatán jövő mosoly ez, amit el is tűntetek arcomról, mikor rám néz. Csak addig hagytam, ameddig tekintete nem került újra rám.
- Attól még, hogy nem vagy erőszakos, nem is vagy eltiporva. De te tudod. Engem nem különösebben érdekel a szaftos kis sztorid az erőszakosságról. - még hogy alapelv. Persze. Ennyi erővel sorozatgyilkos is lehetnék, senkit sem érdekelne csak mert "erőszakos" vagyok.
- Simán meg volt az esélyed arra, hogy máshová menj. Nem én tehetek róla, amiért erőszakos kis taknyosok között kellett tanulnod. - nem is érdekel a sztori. Hallottam dolgokat azzal az iskolával kapcsolatban és meg kell, hogy mondjam nem voltam elájulva. Szerencsésnek mondhatom, amiért ide vettek fel, más különben egy kegyetlen gyilkológéppé is válhattam volna. Az érzéseimet ott biztosan kiirtották volna úgy, hogy egy cseppje se maradjon bennem. De én ide kerültem a Roxfortba, így a sok kis ellenségem, akik zaklatni mernek, azoknak most kellemes kis életük van, örüljenek neki.
- Csak nyugodtan, vágj a pultra, ordítsd le a fejem. Kíváncsi lennék rá. - billentem oldalra fejem egy cinikus mosoly kíséretében. Meg is nézném hogyan vág a pultra azzal a fájó testével. Mert egész biztos fáj még, nem véletlenül issza azt a bigyót, amibe bele is kavart valamit.
- Az egoista stimmel. - nem tagadom, elégedett vagyok magammal. Ha ettől rám dőlne egy fal, vagy a plafon, hát dőljön. Nem fogok másképp vélekedni magamról, aki nem mellesleg az egyetlen normális személy a suliban. Az egóm a csúcsot verdesi, nem csoda.
- Itt én vagyok előnyben. Nem bízok meg benned, mégis tudod az egyik titkomat. Hol itt a probléma? Ne próbálj kibújni alóla. Lehet, hogy kínos, de az enyém se sokkal jobb. Visszatérve rá. Remélhetőleg nem fogod világgá kürtölni, hogy a drága Castiel Horan egy félős nyúl. Ennyire bízhatok benned? - vonom fel szemöldökömet. Ha ki meri fecsegni elintézem a bosszút, ettől nem kell tartania. Még nem tudom pontosan mit, de egész biztos nem fogom sajnálni.
- Hm. Abban az esetben felejtős. Nem fogok csapatban dolgozni, nem is terveztem, úgyhogy... inkább nem, de azért jófej dolog, hogy így felajánlanád a kapcsolataidat. - úgy hittem olyan világot akar formálni, ami ennek a szürke, mocskos világnak az ellentéte. Rábízom, aztán majd meglátjuk milyen új "világot" fog nekünk kreálni. Kíváncsian várom.
- Mennyire vágod az iróniát? Mert nem úgy tűnik, hogy menne. - húzom el szám. Nem vagyok olyan hülye, hogy a mélybe vessem magam pár kölyök miatt, akiknek az a hobbijuk, hogy rajtam lógnak. Nem vagyok se agresszív, se türelmetlen. Tartom magam és tűrök, aztán majd ez egyszercsak kirobban, az a sok tűrés és a düh visszafogása egyszer ki fog törni belőlem. Azt még nem tudom hogyan fog zajlódni, annyira nem ismerem magam, tíz éve gyülemlik a gyűlölet a világ felé, majd meglátjuk mi lesz.
Itt és most tüzet okádani nem lenne a legkényelmesebb helyzet. Megnyugtat, amikor megjegyzi, hogy nem kevert bele semmi olyat, ami mellékhatásokat okozhatna. Az lenne a szép, ha itt lángoló nyelvvel végigszambázna az utcán.
- Nem is a féltékennyé tevés az első. Annyira nem kedvelhetsz, meg nem is az a célom. Pusztán bebizonyítani. Abban meg biztos vagyok, hogy neked senki se lenne tökéletes. Túl kényes vagy ahhoz. - nézek rá sajnáló tekintettel. Nem ügyem belefolyni a dolgaiba, biztos megvan neki az a pasija, akit olyan hevesen kell tagadni és titkolni. Most már tényleg érdekelne, hogy miben olyan jó az a srác, ha itt miss tökélynek senki sem felel meg csak ő.
- Vagy, akkor már legyünk fairek egymással. Én megoldom, hogy levegyelek a lábadról. Legalább nem kell egy jött-ment csajjal szóba állnom, ha már itt vagy te is. Meg a kihívások mindig jók, nem? - vonok vállat unottan. Annyira nem vagyok oda érte, hogy talán én is belészeressek, szóval egy kis játéknak szánom, mondhatni a lehetetlennel próbálkozok meg. Lehet pofára esés lesz, de legalább lesz valami célom ebben a nyomorék világban -még ha nem is rajongok értek túlzottan-.
- Pontosan, nincs jogos hozzá. Látom kezded kapisgálni... Vannak más szívfájdalommal küzdők is, miért pont én? Csak ennyit kérdezek. Miért? - a nyugalma arra ösztönöz, hogy visszább vegyek a hangsúlyból, holott érzem, lassacskán eluralkodik rajtam egyfajta pánik. Már a csónakházban megtört bennem valami, ami most ismét előjött és nem hagy nyugodni. Felhúzom magam rajta, tombolni akarok, eközben tőle ugyanazt a hideg nyugodtságot kapom.
- Azzal, hogy kifejted az álláspontodat hatsz rám. Ezáltal bármennyire is próbálom megtagadni, az agyam kifordul önmagából. Na ez a nem jó. Nem kértem, hogy rámzúdítsd a szavaidat, mégis azt teszed. Nem veszed észre, hogy ezzel csak rontasz a helyzeten? - valójában ez nem volt igaz. Lehet, hogy tényleg változtatott rajtam valamit, amit tagadni akartam. Egy kis normális együttérzés, és ez volt az, amit nem akarok elfogadni és beismerni.
- Rémült gyerek...Ch. Valamit nagyon összekeversz. Lehetséges, hogy rémült vagyok, de korántsem gyerek. Nem te mondtad, hogy már felnőttnek számítok? Akkor ne gyerekezz le többet, nem szeretem ezt a jelzőt, lenéző és csak olyanok használják, akik magasabbra tartják önmagukat. Jó tudni, hogy ennyire próbálsz segíteni rajtam, holott nem kértem tőled semmit. Ennyire nagyra tartani magad és elhinni, hogy tudsz rajtam segíteni... Nagyon nagy önbizalmad lehet... - igaz, menni készültem, most mégis maradásra bírom magam. Legalább egy kis ideig még, ameddig abba fogja hagyni a jótét lélek szerepét. Remélhetőleg. Mert ha tényleg tovább akarja húzni az idegeimet, akkor jó irányba tart. Nem akartam beismerni, hogy minden amit mond, valamelyest leköti a figyelmemet, még érdekel is. Nem akarom megint átélni azt, amikor megbízok valakiben.
- Feltűnt, hogy minél jobban próbállak eltolni, te annál inkább jössz, mint egy pióca. Valami mágnes van bennem? - kicsit lejjebb viszem a hangom. Igaza van, csak egyszerűen nem vagyok képes az elfogadni. Annyit erőlködik és ez csak ezt váltja ki belőlem. El akarom lökni, minél messzebb lenni tőle, mielőtt még megbíznék benne. A hangerő megint feljebb tekerődik, nem tudom tűrtőztetni magam. A hirtelen ért leoltás miatt megszeppenten nézek rá, egy pillanatra még belém is fojtja a szót.
- Az egész lényed. Ha nem lennék ennyire hülye, nagy valószínűséggel tartanám a tíz lépés távolságot, de itt vagyok nem? És rohadtul nem értem, hogy miért. Elmehetnék, itt hagyhatnálak, mégis valami visszatart. Ezért rettegek tőled, és igen, lehet gyerekes, de leszarom. Nem fogom tovább húzni ezt, mert akárhogy erőlködök nem fogsz leszállni rólam. Akkor hajrá, tegyél tönkre mégjobban, hogy a végén azt se tudjam ki vagyok vagy ki voltam. - lassan tényleg az őrületbe kerget. Új nekem ez a helyzet, hét éve nem beszéltem ilyen nyíltan senkivel, most meg, hogy tudom, mennyire ragaszkodik hozzám -amit még mindig nem értek miért- kezd bennem valami mássá válni. Ezt akarom befejezni. Még itt hangosabban mondom, nem törődve azzal, hogy ő mennyire elhalkult. Nem is értem miért, megsértődött volna?
- Nem fordult meg a kis fejedben, hogy nem akarok megbarátkozni még csak a gondolatával sem? Találj mást, akit pátyolgathatsz, az talán még hagyná is, nem kéne ennyit küzdened érte. - vonom össze szemöldökömet. - Néha a motelek azok a helyek, ahol szívesebben töltöm a napjaimat, mintsem más, balga népekkel. Elegem van, hogy mindenhol képesek letámadni, sajnálni engem, közben meg nem is érdekli őket mi van velem. Most meg te is jössz ezzel a dumával, nem tudom mit higgyek... Többé már nem... - itt hallhatja rajtam, hogy kicsit lejjebb veszek és lassacskán elfogadom, hogy az örökös vitázásnak itt semmi haszna. Tartja magát az elképzeléséhez, én pedig csak még nagyobb löketet adok neki ezzel. Az arckifejezése is megváltozik. Valamiért...bűntudatom van? Kellemetlenül érzem magam, miután a fejéhez vágtam az előzőeket. A családja egész biztosan fontos neki, most pedig sikerült beletaposnom és megfognom a lényeget, amit egészen eddig nem is akartam volna. Annyira felszívtam magam, hogy nem gondolkoztam, csak beszéltem.
- Bocs... - csak ennyi jön ki belőlem, miután ő elfordul és a korsóját kezdi el bámulni. Miért érzem magam így? Miért esik rosszul mindez? Nem röhögnöm kellene és mulatnom rajta?
- Bármennyire is elviselhetetlen vagy, nem fogok elmenni. Pár perce úgy gondoltam a világ végére rohannék, hogy ne lássalak többet, de egy vérengző csajtól még nem kéne ennyire betojnom.- könyökölök a pultra. Kerülöm tekintetét, így inkább a pult mögött lévő poharakra és italos üvegekre pillantok. A következő megszólalására egy halovány mosollyal ingatom meg fejemet. Ez az ismerettség se tartott túl sokáig, gondolkodás nélkül cselekedtem és vágtam olyan szavakat a fejéhez, amit ő tényleg nem érdemelt meg. Lehet, hogy más idióta baromnak a képébe röhögtem volna mindezek után, most mégis szarul érzem magam miatta.
- Tudod mit. Mivel amúgy is baromi nagy kedvem lett volna menni arra a rohadt bálra, megfordult a fejemben, hogy nem kéne egyedül menni, mert azért az gáz. Te jutottál először az eszembe az én szűk ismerettségi körömben, szóval gratulálok. - még egy újabb hangosabb megszólalás, majd visszahuppanok a helyemre. Rákönyökölök a pultra, hogy megtámasszam fejemet. Ezután már tényleg nem tudom mire számítsak.
- Ne szólj semmit, jó? Csak...Csak maradj csendben. - arcomat tenyerembe temetem, majd egy sóhajtással egybekötve túrok bele hajamba. Nem akarom, hogy kommentálja az előbbit, vagy felhozza, csak kínosan érezném magam, hisz' ez a személy, aki nem rég beszélt, teljesen egy másik Castiel volt... Nem lesz ez így jó. Rohadtul nem.




~Zene:Victory~[You must be registered and logged in to see this link.]









Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-18, 05:08




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jöttem, láttam, bevertem néhány képet

‒ Azért, mert néha jobb engedni. Hidd el, a saját bőrömön tapasztaltam. De te tudod, ha neked így megfelel, akkor majd a saját károdon tanulsz ‒ vontam meg a vállamat. Ha ilyen makacs volt, hát legyen, én nem fogom megakadályozni abban, hogy hülyeséget csináljon. Ha szép szavakkal nem lehetett rá hatni, akkor majd abból tanul, ha pórul jár. Ez ilyen egyszerűen működött, végső soron, én se akartam minden energiámat a győzködésére pazarolni.
‒ Csakugyan? Nem vettem észre, hogy pont te állnál az élen. Biztos elfelejtettek erről engem is tájékoztatni ‒ jegyeztem meg, és próbáltam minél közönyösebbnek hatni. Nem tagadom, a kis hozzáfűznivalói remekül szórakoztattak, annak ellenére, hogy milyen mocskosul lassan hatott a bájital, és mennyire fájt a testem. Mindezek ellenére büszkén trónoltam a kényelmetlen bárszéken, és élveztem, hogy nem kell nyomorognom a pultnál, mert aki tehette, elkerült. Helyesen tették, ők megérezték a veszélyt, nem úgy, mint az a maszkos idióta az erdőben.
‒ Arra kell felkészülnöd, hogy visszaüss? Hát milyen férfi vagy te? ‒ mosolyogtam rá gúnyosan, majd ittam egy keveset a sörömből. ‒ Különben is, én a helyedben inkább az ütést akarnám kivédeni, de te tudod. Mindenesetre, ha valaha meg akarlak ütni, biztosan nem fogok előreszólni. Nem lenne értelme. ‒ Hiszen miért szólnék annak, akinek be akarom verni a képét? Hiszen, pont az a lényeg, hogy az illető ne számítson a dologra. Ha pedig vissza akarna ütni… Hát tessék, itt vagyok, de akkor azzal is számoljon, hogy nem fogom visszafogni magamat. Ahogy azt se fogom eltűrni, hogy bárki is kezet emelhessen rám. Attól még, hogy nő voltam, nem jogosította fel a férfiakat, hogy megüssenek, meg aztán, általában az ő tökeik bánták, nem az én arcom.
‒ Tévedsz. Páros meccs volt. A hat emberből ő vert le négyet. Azért váltottam le, mert láttam, hogy alig állt a lábán ‒ ráztam meg a fejemet miközben a társam védelmére keltem. Én nem tartottam őt gyávának, sőt, kifejezetten jól küzdött a hevességéhez és a tapasztalatlanságához képest. Mindenesetre, csipkelődve hozzátettem: ‒ Tudod, ő egyesekkel ellentétben bízott bennem és a képességeimben. Ezért kért meg.
Nem tudtam, hogy mégis próbáltam elmagyarázni neki, hiszen olyan csökönyös volt, hogy kétlem, pont az én szavaim hatották volna meg. ‒ Ó, dehogy. A régi Karen sokkal, de sokkal másabb volt ‒ forgattam szórakozottan a korsómat. Bár, attól függ, melyikre gondolt. A gyerekkori énemre, vagy a durmstrangosra, mert a durmstrangos valóban visszaköszönt ezen az estén, de a valódi énemet anyámmal és apámmal örökre eltemették.
‒ Miért, szerinted nincs bennünk hasonlóság? - pillantottam rá fürkésző tekintettel. Én párhuzamokat véltem felfedezni kettőnk sorsa között, de javítson ki, ha tévednék. ‒ Arról nem tehetek, ha nem akarsz szembesülni a dolgokkal ‒ feleltem csendesen, és visszafordultam a vajsörömhöz. Néha grimaszoltam, amikor már ritka pocsék íze volt, de lassan csak elfogyott.
‒ Egész életem során csak erőszakot láttam. Mit vártál tőlem? Hogy egy visszahúzódó, pátyolgatnivaló kislány leszek? Én nem akarok elnyomja, összetiporva, megalázva élni, amikor tisztában vagyok vele, hogy van más út is. A becsülést ki kell harcolni, ha olyanok vesznek körül, akik nem képesek értékelni másokat, akkor hát féljenek tőled, ez az alapelvem ‒ vontam meg a vállamat. Nem tehettem arról, hogy ilyen környezetben nőttem fel, de örülök, hogy egy talpraesett nő vált belőlem, különben nem tudom, hogy a fivéreim mihez kezdtek volna velem. ‒ Egyébként meg… Szerinted miért kerül ki onnan egy rakat sötét varázsló? A diákokon gyakoroltatják be az átkokat, egymással kínoztatják őket. Nem az életre nevelnek minket, hanem a küzdésre, a harcra és a háborúra. A Durmstrang merőben más, mint a Roxfort ‒ húztam el a számat. Néha kifejezetten hiányzott. Az évek során megszoktam a fagyot, a katonásrendet, a napi rendszerességgel végzendő testedzéseket, de azt nehezen tudtam elfogadni, hogy itt sokkal szabadabb világ tárult elém. Néha nem tudtam mit kezdeni a fene nagy szabadidőmmel.
‒ Nos, látom addig akarsz provokálni, amíg a pultra nem váglak ‒ feleltem szórakozottan. Hogy miért volt jó neki heccelni, nem tudom, de eddig még nem nagyon sikerült olyan témát bombáznia a piszkálódó megjegyzéseivel, amiket valóban komolyan vettem volna.
‒ Meg egoista ‒ egészítettem ki a megjegyzését a saját észrevételemmel. Csoda, hogy nem szakadt ránk a Vadkan felső szintje, amire valljuk be, elég nagy esély lett volna az épület állapotát tekintve.
Megpróbáltam elterelni a szót Gavinról, azonban ő ragaszkodott hozzá, hogy meséljek. Kelletlenül elfintorodtam, majd csak ennyit mondtam: ‒ Te sem bízol bennem, akkor nekem miért kellene elárulnom a legnagyobb titkomat? ‒ pillantottam rá kérdőn. Nem, addig nem voltam hajlandó a Gavinhez fűződő viszonyomról beszélni, amíg nem érzékeltem azt, hogy megbízik bennem. ‒ Valamit valamiért. Ha titkaimat akarod, bízz bennem. Ha a jóindulatomat akarod, tartsd be az ígéreteidet. Ha a barátságomat akarod, megkapod a bizalmamat, de ha valaha elárulsz, akkor az volt az utolsó baklövésed ebben az életben. Nálam ez így működik. Szóval, döntsd el mit akarsz ‒ hangzott a válaszom. Azt hiszem, lassacskán úgysem ártana megbeszélni, hogy óhajt-e közelebbről megismerni, vagy sem.
‒ Nem ismerem az elvárásaidat, vagy a vágyaidat, továbbá, nem harcolok idegen eszmékért. Ha változtatni akarsz, lebeszélek neked a főnökömmel egy találkát, és változtass magad, de előtte meg kell tanulnod csapatban dolgozni ‒ vontam meg a vállamat. Gőzöm sincs miből gondolta, hogy majd én elhozom számára is a megváltást. Nem egy ábrándozó hollóhátas voltam, én csupán a családommal akartam túlélni ebben a világban, és tisztára akartam mosni a nevünket. Innentől kezdve más nagyon nem érdekelt, vagyis, nem tartozott az életcéljaim közé.
‒ Van egy pár híd, legalább válogathatsz ‒ mondtam ismét színtelen hangon. Ha ennyitől fel akarná adni, hát tessék… Megmutattam neki a bájitalos fiolát, majd kuncogni kezdtem a tűzokádás gondolatára. ‒ Szerintem annak senki nem örülne. De egyébként nem kevertem bele olyan dolgot, amitől ilyen mellékhatások lehetnének ‒ rándítottam meg ismét a vállamat.
‒ Hát hajrá. Engem nem tudsz féltékennyé tenni ‒ vontam meg a vállamat, majd ismét Castielre arcára pillantottam, miután átgondoltam a korábbi szavaimat. ‒ Egyébként nem úgy értettem. Arra gondoltam, hogy bájolgó vigyorokkal nem lehet levenni a lábamról. Sajnálom, ha ezzel megsértettem a büszkeségedet. De a túlzásba vitt egoizmus és bájolgás akkor se venne le a lábamról, ha nem lenne pasim ‒ vontam meg ismét a vállamat. Azt már nem tettem hozzá, hogy ha akarná, vélhetően sikerülne elérnie, hogy szeressem, mert jelenleg olyan vakvágányra siklottnak éreztem a párkapcsolatomat, hogy akár még tudott is volna hatni rám. Ha akart volna.
Azonban, úgy tűnt, nem nyerte el a tetszését a nyers modorom és a véleményem. Egyből támadásnak vett mindent. Felvont szemöldökkel meredtem rá: ‒ Tény, nem vagyok a családod része, nem vagyok senkid, hogy belepofázzak, ennek ellenére átérzem a fájdalmadat, és szeretnék enyhíteni rajta, ha te nem akarsz segíteni magadon ‒ kezdtem hűvös nyugalommal. ‒ Továbbá, nem hiszem, hogy önkényesen irányítanálak téged, vagy érzéseidet. Én csak kifejtem az álláspontom egy-egy dologgal kapcsolatban. Szóval, ha a szavaim bármit is kiváltanak belőled, akkor ne engem okolj, hanem légy dühös magadra, amiért még maradt egy kis józan eszed. ‒ Még mindig nem sikerült kihoznia a sodromból, hamar visszabillentem az eredeti nyugalmi állapotomba, ezen még Castiel se tudott változtatni. Volt bennem valami gát, ami nem engedte, hogy egy-két pofonnal térítsem észhez, feleslegesen meg nem gerjesztettem magamban a feszültséget. Álltam a pillantásait, akármilyen undor is tükröződött benne, az én tekintetem nyugodt és önmagamhoz mérten szelíd maradt.
‒ Nem szórtam rád semmilyen bűbájt, nem láncoltalak magamhoz. A te döntésed volt, hogy idejöttél, így, ha okolni akarsz valakit, hát magadat okold. Majd, ha jogosan leszel dühös rám, akkor azt majd én is elismerem, de egyelőre ezt csak egy rémült gyerek kifakadásának látom ‒ vontam fel kissé szkeptikusan a szemöldökömet beszél közben. ‒ Mégis végighallgatod az élettel kapcsolatos tapasztalataimat, tehát van valami oka annak, hogy ennek ellenére maradsz. És igen, segíteni szeretnék, akármennyire is ellenkezel. Te is makacs vagy, én is konok vagyok. Ismerhetnél annyira, hogy a dühöngéseddel és a lázadásoddal nem azt a célt éred el, mint a többségnél. Én nem ijedek meg tőled, tudom, hogy van valami, tehát még inkább azt váltod ki belőlem, hogy melletted akarjak lenni. Szóval, mondhatjuk úgyis, hogy „macerás” lenne, ha leszállnék rólad ‒ mosolyodtam el a végére. Hát, most már igazán belátná, hogy semmi értelme elhajtania magától, hiszen annál inkább ragaszkodom hozzá.
‒ Továbbá értékelném, ha nem üvöltöznél, tény, hogy ez a világ pukkant kocsmáinak egyike, ellenben, ha én felnőtt módjára viselkedem, az a minimum, hogy te sem hisztizel úgy, mint egy gyerek, szóval kérlek, ülj le, és ha valami problémád van, akkor közöld velem normális hangnemben ‒ pillantottam rá, majd arra a székre, ahol az imént ült. Már megint olyan stílusban beszéltem szerencsétlennel, mint amikor a kisebbik öcséimet utasítom arra, hogy csináljanak meg valamit.
Azzal azonban sikerült meglepnie, amikor közölte velem, hogy retteg tőlem. A döbbenet vélhetően az arcomra is kiült, némi hatásszünet után tudtam csak neki válaszolni. ‒ És mégis mi olyan rémisztő bennem? ‒ kérdeztem valamivel halkabban, tétovábban. A hangomban nyoma sem volt a korábbi határozottságnak, sokkal inkább volt zavart és töprengő.
‒ A több száz csóró kölyök engem nem érdekel. Te vagy itt, a te sorsodat ismerem, rajtad akarok segíteni. Egy szóval sem mondtam, hogy jó útra akarlak téríteni, pusztán annyit akarok, hogy megbarátkozz a jelenlegi helyzeteddel, hogy kezdj előre tervezni, és ne kelljen az iskolában, vagy motelekben nyomorognod ‒ emeltem rá újfent a tekintetemet, amint visszatért a hangomba a korábbi elszántság. ‒ Lehet, hogy tényleg meg akarlak változtatni valamennyire. De csak arról szeretnék gondoskodni, hogy rendeződjenek a dolgaid ‒ fordultam el, az asztalra könyököltem, és a kezemmel kitámasztottam a fejemet.
‒ Sajnálom, ha ez téged zavar. A gyerekkoromat annak szenteltem, hogy a kisebbekre vigyázok, nincs másom, csak ők. Ezért kerülnek mindig szóba ‒ halkultam el ismét. Szomorúan az üres korsómat kezdtem bámulni. Sose éreztem úgy, hogy elpocsékoltam volna a fiatalkori éveimet, hiszen szerettem őket, és sejtettem, hogy Castielnek rosszul esett a család felemlegetése, de… Nem tudtam fékezni a nyelvemet. ‒ Ha azt akarod, hogy békén hagyjalak, talán jobb, ha elmész ‒ mondtam anélkül, hogy rápillantottam volna, majd magamhoz intettem a csapost, és a fogadó legütősebb alkoholjából kértem. Tessék, nem fogtam vissza. Ott az ajtó, mehetett. Nem gátoltam volna meg benne, nem osontam volna utána, nem lógtam volna a nyakán. A fogadóban maradtam volna a keserű gondolataimmal meg néhány üveg alkohollal. Megadtam neki az esélyt, hogy eldöntse, igényt tart-e a továbbiakban a társaságomra.
‒ Egyébként… Azért örülök, hogy megismerhettelek ‒ jegyeztem meg attól függetlenül, hogy menni akart, vagy maradni. A szavaimhoz valami fájdalmasan keserű mosoly társult, és lélekben felkészültem az est hátralévő, alkoholizálós részére.


music:zene|words:1714



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-18, 03:32



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Valóban, egy ilyen mérkőzés után nem csodálom, hogy Karentől mindenki távolabb helyezkedik. Érthető, hisz' para a csaj, nem csak külsőleg, de az imént mutatott durva harcművészete meghaladja sokak bizalmát. Azért én veszem a fáradtságot, pusztán azért, hogy beszólhassak neki, piszkálhassam, ha már jobb dolgom úgysincs. A csónakházas történet óta máshogy viszonyulok hozzá, nem kell beleképzelni semmi komolyat, mondjuk úgy, hogy máshogy tekintek rá, mint az összes többi balfácánra itt a suliban. Ha jobban fog erőlködni még egy kis bizalomszerűséget is tudnék neki nyújtani, bár ebben nem vagyok olyan biztos. A helyzettől függ, addig is marad a vérengző fagylaltos csaj.
- A dacosság mindig jó, nem is értem, miért hozod fel. - még megkérdőjelezni se kéne, ha meg szórakoztató, akkor semmi probléma nincs vele. - Nem mondták még? Mostanság a ridegség a menő. Ezzel is én állok az élen, ezt tudhatnád. - pillantok végig rajta. Nem kis zúzódásokat szerezhetett, na meg így a hajtépkedés utóhatása is rendesen ott lehet. De miért is foglalkozok vele? Majd kiheveri, legfeljebb egy eldugott sikátorban találnak rá félholtan, kit érdekelne? Sose voltam az a törődős fajta, mint amit ő mutatott felém. Tőlem ne is várjon hasonlót, most se azért jöttem ide hozzá, mert aggódok érte, áh, kizárt.
- Azért szólj, ha be akarod verni a képem. Fel kell készülnöm rá, hogy visszaüssek. - biccentek egyet. Ha meg is próbálna megütni, biztos nyomós oka lenne rá. Hiába provokálom folyton, nem az a célom, hogy hasonlóképp végezzem, mint az a kettő. A pultra könyökölök, hogy azért valamelyest kényelmesebben üljek a széken, ami így alapból szörnyű, de kénytelen vagyok elviselni.
- Aha, biztos. Beszari volt és téged kért meg. Micsoda férfias viselkedés. - gúnyolódok egy fejrázással. Most komolyan. Bele kell vonni csajokat is ilyenbe? Elég szánalmas, ha férfi létükre nem képesek megverni a másikat, de egy csaj meg igen. Ch. Röhejes, már a gondolatától is röhögnöm kell.
- Vágom, és akkor ez így most csak egy kis ízelítő volt a régi Karenből? Érdekes. Amúgy meg nem értem miért hasonlítasz mindig magadhoz. Lehet, hogy neked is voltak társasági problémáid a múltban, de azért még se lehet minket egy kalap alá venni, ezt fogadd el. - pillantok rá komoly, sötétes tekintettel. Nem szeretem, ha hasonlítgatnak másokhoz vagy önmagukhoz. Bármi megtörténhet, létezhet ilyen mogorva és rideg alak, mint én, de közel sem élték meg azt a fájdalmat, amit én.
- Mások is, egyre jobb. Nálatok minden az erőszakon alapul, milyen csodás. - forgatom szemeimet. Ha valóban ennyire verekedős hely az a suli, akkor csak sajnálni tudom. Nekem is megvan a magam problémája, mégse verekedek, mégcsak hobbiból sem. Feszültséget máhogy is le lehet vezetni, mint ahogy én próbálkozok, csak az én esetem más. Elég nehéz úgy nyugodtnak lenni, hogy több száz irányból hallod a sok sipítozó varázsló kölyköket.
- Hát igen. Ez történik akkor, amikor a vérengző csaj színre lép. Nem csalódtam. - mondom ugyanolyan közönnyel, mint amivel ő is megszólalt. Nem nagyon zavart, hogy bunyózik, csak azért mégis. Egy csajból nem rögtön ezt nézné ki az ember, sokkal inkább a visszavonuló kis csitrit, aki engedelmeskedik a másik nemnek, nem pedig péppé veri azt.
- Pótolhatatlan vagyok. - és ezzel tisztában is vagyok. Bearanyozom a mindennapjait, az már más kérdés, hogy nekem mennyi türelmem és idegzetem van a társaságához. Mert olykor tényleg elszalad vele a ló és olyan sokat tud pofázni, hogy menten kirohannék még a világból is.
Nem kicsit lep meg az előbbi egyensúlyvesztése, még nyúlnék is érte, ha nem kapaszkodna meg. Normális vagyok én? Értetlenül meredek magam elé, mint aki tényleg szívott valamit, ami átrendezte az agyában a dolgokat.
- Ebből nem mosod ki magad, ugye tudod? Kezdj csak bele. Te tudod az én viharos sztorimat, most rajtad a sor. Valamit valamiért Karen, így megy ez. - húzom cinikus félmosolyra ajkaimat. Várom, hogy kezdjen mesélni. Mi lehet olyan bonyolult egy párkapcsolatban? Mondjuk nekem minden ilyen nyálas szerelmi sztori bonyolult és érthetetlen. Gőzöm sincs mi értelme van egyáltalán szeretni olyasvalakit, akinek minden titkodat elárulod, majd ha úgy van kedves eldob, mint egy koszos rongyot.
- Akkor ezt a kicseszett világot az én elvárásaimnak is megváltoztathatnád. A végén még le fogok ugrani egy hídról, ha tovább kell hallgatni a sok törpillát. - még a hideg is kiráz tőle. Nem, abszolút nem vagyok szociális ember, utálom a társaságot, a nyávogó lányok meg ennél a pontnál viszik a pálmát.
- Újabb kotyvalék. Te tudod. Viszont ha tüzet kezdesz el okádani tőle, azért előre szólj. - szögezem le. Azért sejtem, hogy konyít a gyógyitalokhoz valamelyest, így ez a házisárkányos téma nem fenyeget, csak aztán mégse forduljon a kocka. Még valakinek baja esik.
- Bele is halok, meg szerintem vagyok elég férfi ahhoz. Ha mást nem, megmutatom, hogy összekaparok valakit magam mellé, aztán majd sajnálhatod, hogy elszalasztottad az esélyt - kicsit felhúzom magam, ezt hallhatja is. Utálom, ha lenéznek és kölyöknek tartanak, pedig ha nagyon megerőltetném magam még szerezhetnék is valamit. Vagyok annyira jóvágású, hogy belémzúgjanak, csak egy apró kedvesség, amiért baromira meg fogok szenvedni. A kis ígéretet meg félredobom. Nem ér annyit.
- És neked mi közöd van az én problémáimhoz? Nem az lenne az én dolgom? De te jössz, és önkényesen elkezded irányítani az érzéseimet. Undorító. - húzom el számat, s valamennyivel sötétebb, lenézőbb pillantást vetek rá. A következő szavaira összevonom szemöldököm és egy kelletlen sóhajjal állok fel helyemről.
- Ó, meg ne sajnáljalak. Nem is értem, hogy egyáltalán miért jöttem ide. Tovább hallgathatom a nagy élethablatyodat, amit úgy igazából leszarok. És még te mondod azt, hogy segíteni akarsz. Hah. Az eszem megáll, de komolyan. Nem tudnál csak egyszerűen leszállni rólam?! Vagy az túl macerás lenne? - emelem fel hangom most már tényleg. Nem kértem a segítségét, ő mégis makacsul próbál irányítani, terelni a jó útra. Ez nem...nem akarok megint olyan lenni, mint régen, most pedig nagyon is jó úton tart affelé, hogy megváltozzak. Ha nem lenne most ez az mérhetetlen irritáció, talán még kedvessé is válnék. Nem jó ez így, a jelenlététől megváltozok és ez lesz az, ami tönkre fog tenni.
- Rémesen rettegek? Ja, tőled. Ez eddig nem tűnt fel? Amúgy meg tényleg, több száz csóró kölyök várja azt, hogy valaki felkarolja és a jó útra terelje, engem mégis miért kell ezzel nyaggatni? Lassan kezdek belefáradni a nagy családi sztorijaidba meg az ömlengésedbe a testvéreid iránt. Fel kéne hagynod ezzel a céllal, hogy engem helyrehozz. Fogd fel. - lehet, hogy makacs vagyok és tényleg nem akarok szembenézni a félelmeimmel, de ha eddig nekem jó volt? Majd időközben lehet leesik mit rontottam el, de könyörgöm. Tizenhét vagyok, előttem az egész élet, van esélyem a változásra, ha nekem most így jó akkor minek kell tovább nyúzni a végletekig?


[You must be registered and logged in to see this link.]








Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-16, 04:18




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jöttem, láttam, bevertem néhány képet

Igen csak fárasztó küzdelem volt, bevallom, alábecsültem őket, de többé nem követem el ezt a hibát. Azonban, a mérkőzés már véget ért, én pedig a pulthoz ültem nyalogatni a sebeimet. A korábbi műsorom után nem nagyon mertek hozzám szólni, talán jobb is volt. Vagyis, mégis akadt egy bátor jelentkező, de őt nem állt szándékomban bántani. Az első találkozásunk alkalmával sokat agyaltam rajta, és minél többet merengtem, annál jobban megkedveltem. Hogy ő ezt mennyire élte meg balszerencsének, nos, az nem az én bajom.
‒ Semmi bajom nincs a stílusoddal, szórakoztató ez a dacosság ‒ feleltem miután kortyoltam egy keveset az italomból. A fejbőröm még mindig égetett, ahogy a hasfalam is lüktetett még a rámért csapásoktól. Átkozott barmok. Bár még mindig jobb, hogy egyenlő félként kezeltek, és nem finomkodtak, azt nem bírtam volna elviselni.
‒ Amíg nem adnak okot rá, nem ütök meg senkit, ha arra célzol ‒ pillantottam rá komolyan. Gyengébbre például alapvetően csak akkor támadtam, ha a kérdéses személy egy pletykafészek volt. Azt leszámítva mindenkivel korrektül viselkedtem. ‒ A társamnak kellett valaki, aki segít nyerni, én pedig épp ráértem, és kíváncsi voltam mennyire rozsdásodtam be ‒ rándítottam meg a vállamat. Ennyi volt a történet, nem kell mögé többet képzelni.
‒ Tagadtam? Feszültség-levezető, de annyira nem izgat. Régen rémesen sokat verekedtem, de az egy másik történet. Akkor még éppoly forrófejű és heves voltam, mint te. Azóta megtanultam többé-kevésbé kontrollálni magamat ‒ kortyoltam ismét az italomból. Merlinre! Ez a bájital hathatna gyorsabban is!
‒ Nem feltétlenül az. A Durmstrangban volt egy-két csaj, aki hozzám hasonlóan nagy bunyós volt, nem tartom ezt olyan különlegesnek ‒ vontam meg a vállamat. Számomra ez… Teljesen megszokott volt. Más környezetben nőttünk fel, más dolgokat láttunk, így neki valóban furcsa lehetett az, ami számomra hétköznapi volt.
‒ Nem is vertem szét őket annyira. Az egyiket csak megrugdostam meg ütlegeltem, a másik meg megúszta egy szimpla kéztöréssel, nem olyan nagy dolog. Akadt olyan ellenfelem, akit mondhatni kiskanállal kapartak össze ‒ válaszoltam közönyösen. Sokkal durvább dolgokat is tudtam tenni az ellenfeleimmel, ha olyan volt a kedvem. Castiel nagyon jól járt, hogy megkedveltem, mert így nem tartozott azok köré, akiket bántani akarnék.
Keserűen elhúztam a számat. Talán ezért szerettem meg, mert őszinte volt. ‒ Imádnivalóak a megjegyzéseid. Már értem, hogy miért voltak olyan üresek a napjaim, nem volt, aki a beszólásaival üdeséget hozzon a napjaimba ‒ ironizáltam, de azért bevallom, hiányzott. Egy kicsit, egy icipicit. Lehetséges, hogy ezért agyaltam olyan sokat rajta, most mindenesetre itt volt, így nem kellett tovább várnom arra, hogy mikor bukkan fel.
Sajnos, nem láttam az értetlen arcát, mert azzal voltam elfoglalva, hogy fenntartsam magamat a bárszéken, azonban azt még így is sikerült elcsípnem, hogy felém akart nyúlni, azért, hogy megtámasszon. Halványan mosolyogtam magamban. Mégse olyan rosszfiú, mint amilyennek hiszi magát, és igenis van szíve neki is.
‒ Nem, a pasim… ‒ kezdtem kelletlenül, majd úgy döntöttem, hogy erre iszok mielőtt folytatnám. ‒ Nos, más a pasim, de elég bonyolult a helyzet. Kacifántos történet az egész, és már nem ugyanaz, mint régen volt… Szóval, inkább ne is beszéljünk róla ‒ ráztam meg a fejemet, jelezve, hogy semmi kedvem nincs Gavinről beszélni. Valami megváltozott, éreztem, ahogy azt is, hogy a saját utamat akartam járni, és egy önálló, független nő akartam lenni. Sajnáltam, hogy ilyen gondolatok motoszkáltak a fejemben, de nem tudtam mit tenni ellene, pedig nagyon igyekeztem.
‒ Ó, és még a családi történeteket nem is ismered… ‒ mondtam szórakozottan, miközben azzal szórakoztam, hogy a korsó száján köröztem a mutatóujjammal. ‒ De igen, mindenképp érdekes, nem mondhatnám, hogy unatkoznék. Most már nem. Megérintett a változás szele, valami nagy van előkészületben, és én benne akarok lenni. Meg akarom változtatni ezt a kicseszett világot ‒ gondolkodtam el, észre sem véve, hogy félhangosan is kimondtam ezeket a szavakat. Mindegy volt. Semmi olyat nem árultam el, amit ne tudhatna.
‒ Mindjárt gondoltam ‒ pillantottam rá, majd ismét a zsebembe nyúltam, és elővettem az üres fiolát. A pultra helyeztem, majd Castielre pillantottam. ‒ Saját készítmény, tesztelés alatt. A hatása garantált, de még mindig lassú a hatóidő ‒ magyaráztam. Tartottam annyira az értelmi képességeit, hogy ne kelljen magyarázkodnom a gyógyitallal kapcsolatban, majd elsuvasztottam a kabátom zsebébe az üres üvegcsét.
‒ Nem, attól tartok, ahhoz, hogy férfiként lenyűgözz, igencsak sokat kellene teperned ‒ feleltem közönyösen. Miből gondolta, hogy azért akarom, hogy normálisan viselkedjen, mert bejön? Egyáltalán, honnan szedte azt a baromságot, hogy rá gerjedek? Homlokráncolva pillantottam rá, majd megvontam a vállamat. ‒ Ha ennyire nehezedre esik, ám legyen, hátrálj csak ki nyugodtan, nehogy belehalj egy-két kedves szóba ‒ emeltem rá ismét a tekintetemet, ami ismét olyan borúsan szürke volt, mint a viharos égbolt. Ha ennyire gyáva volt, vagy képtelen egy ilyen apróságot teljesíteni, nos, azzal csak magát minősítette. Csendesen iszogattam, de amikor kifakadt, a pultra ejtettem a korsót, és ha nem volt elég fürge, hogy elcsapja a kezemet, akkor megragadtam a felsőjénél fogva, és közelebb húztam magamhoz.
‒ Először is, ne hisztizz, mint egy ötéves gyerek! Elmúltál tizenhét, nem? A varázslóvilágban felnőttnek számítasz, hát viselkedj is akként. Arról meg nem én tehetek, hogy önmagadat ámítod és becsapod. Talán nem ártana, ha végre elismernél néhány dolgot. Ne hidd, hogy én, vagy bármelyik más testvérem nem viselkedett úgy, mint te. Nagyon jól tudom, hogy eltemeted a problémáid, mert nem akarsz szembesülni velük‒ morogtam, majd, elengedtem őt. Talán kissé túlzásba estem az imént, de egyszer nem értett a szép szóból… Hát verjem be a képét, hogy végre felfogja?
Tehetetlenül megráztam a fejemet. Csökönyös kölyök. ‒ Bizonyára nem kerested őket eléggé ‒ jegyeztem meg mogorván, majd a következők hallatán keserűen felnevettem. ‒ Bocsáss meg, de akkoriban azzal voltam elfoglalva, hogy apámat elhurcolták az aurorok, az Azkabanba zárták, és hagyták ott meghalni, miközben anyámat magára hagyták egy fejlődő magzattal, egy csecsemővel meg négy másik gyerekkel. Bocsáss meg, hogy tizenegy évesen jobban lefoglalt az a tény, hogy a családom kitagadott, bocsáss meg, hogy össze voltam törve lelkileg, hogy elvesztettem az apámat és az otthonomat, és nem értem rá más, hasonlóan lelki sérült gyerekeket keresni. Hidd el, elég gyászos hangulatom volt anélkül is ‒ morogtam. Nem beszéltem hangosan, pedig a szavaimból sütött a tehetetlen düh és a keserűség, bár ezek nem ellene irányultak, hanem azok felé, akik elhurcolták apámat. ‒ Azonban, feldolgoztam a dolgot. Elfogadtam apám és anyám halálát, a családunkból való kirekesztést, a megkülönböztetést, a pletykákat, a megaláztatásokat, és túléltem. Hajlandó vagyok arra, hogy most segítsek a hasonlóan elcseszett életűeknek, még akkor is, ha olyan makacsak, mint te. Helyesbítek: te vagy az egyetlen, akin segíteni akarok úgy, hogy nem a családom tagja. Tudod miért? Mert borzalmasan szar egyedül elveszni ebben a világban ‒ pillantottam rá komolyan, majd intettem a fogadósnak, elkaptam a felém dobott rongyot, és feltöröltem a kilöttyent vajsörömet.
‒ Most is te jöttél ide hozzám, bizonyára van valami oka annak ‒ hívtam fel erre az apró momentumra a figyelmét, majd megvontam a vállamat. ‒ Ettől függetlenül, ha tetszik, ha nem, érdekel, hogy mi van veled, annak ellenére, hogy állandóan el akarsz üldözni. Tudod mi a te legnagyobb bajod? Rémesen rettegsz ‒ csóváltam a fejemet. Csak ez lehetett az oka, csak ezt láttam értelmes magyarázatnak. Mi másért viselkedett volna ilyen szeszélyesen és kiszámíthatatlanul? Konok egy fickó volt, amiért nem volt képes beletörődni a sorsába, de már elhatároztam: segíteni fogok. Bár, ha most azonnal faképnél hagyna, mint múltkor, akkor ezúttal nem mennék utána, vagy legalább is igencsak megkésve.

music:zene|words: 1208




[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-16, 02:54



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sose voltam az a személy, aki feltétlen keresi a konfliktust és a bunyót. Mindig is béketűrő voltam, az öklömet se használtam, maximum végesetben, amikor már az illető a végletekig húzta az agyam. Utálom, ha leragadnak egy adott témánál, ha már veszik a bátorságot és társalgást kezdeményeznek velem, akkor igazán megtisztelhetnének azzal, hogy valami izgalmas és érdekes sztorit nyomatnak. Sajnos, ez nem mindig jön össze. A modorom is efféleképp változik, de hát ez megint egy másik téma. Az ismerős arc láttán megerősödik maradási szándékom, így az utolsó K.O.-t kivárva állok a tömeg legvégén. Micsoda meglepetés. Kissé döbbenten ugyan, ám kíváncsian figyelem az eseményeket, aztán szerencsére nem kell nagyot csalódnom. A menet végén megkeresem az említett ismerős arcot, majd letelepedek mellé. Nem akarom hosszúra nyújtani a bájcsevejt, a legutóbbi találkozásunk is gyászosan szánalmasra sikeredett. Reméltem képes volt elfelejteni a csónakházban történteket és túllépni rajta. Ne mindig az a remegő Castiel jusson eszébe, amikor rám néz. Sokkal inkább az az arcom, amelyiket nem könnyű leolvasni és kiismerni. Amelyik nem egy nyárfalevél.
- Ilyen vagyok, ennyi idő alatt csak megszokhatnád a stílusom. - vonok vállat unottan, közben kényelmesebb pozícióba helyezkedek a széken.
- Megkértek. Kezd érdekesen hangzani. Magadtól nem lennél benne semmi ilyesmiben ugye? De ha már felajánlották miért ne. Valld be, azért ott legmélyen élvezed püfölni az ellenfelet. - könyökölök a pultra. Nincs abban semmi rossz, sőt egész szépen el is bánt velük egy szál maga, azért az is nagy szó. Persze eszem ágában sincs dícsérni, meg szép szavakkal halmozni, szimplán piszkálom továbbra is. Tőlem dícséretet ne várjon, max, ha olyan hangulatomban leszek, ám jelenleg annak közelében sem vagyok.
- Egy csaj, ahogy bunyózik elég érdekes látvány, nem? Főleg, ha péppé is veri a másikat. - mondom bármiféle hízelgés nélkül. Ami tény, az tény. És egész szép kis műsort adott itt elő. Volt benne fordulat, amikor már azt hittem végleg annyi neki, végül győzött. Nem volt rossz, el kell ismernem, ha netán egy verekedős alkat lennék át is gondolnám, hogy kihívjam-e, bár...akkor minden bizonnyal én nyernék. Látván a mozdulatait, vétett pár hibát, amit éles helyzetben nem kéne. Láttam már több verekedős jelenetet, így azért egy kicsit konyítok is hozzá, persze csak megfigyelőként.
- Vagy csak szimplán visszafejlődtél. Megesik. - jegyzem meg keserűen. Nem arról van szó, hogy lenézem, csak ennél lehetne akár még jobb is. Nem így szokták buzdítani az erőseket? Hogy küzdjenek többet és fejlesszék magukat?
A nevetésére csak összevonom szemöldököm, s némi kíváncsisággal tekintetemben meredek rá. Nem értem mi ez a hirtelen nevetési kényszer, valahogy elég gyakori, hogy csak úgy kitörnek belőle ezek. A múltkor is csak úgy elröhögte magát én meg néztem, mint Rozi a moziban, hogy akkor most ő jól érzi-e magát. Az arckifejezésem most is valami hasonló, ellenben rögtön valami másba megy át, amint a hasához kap automatán mozdulnék a segítségére, ám sikeresen megtámasztja magát, így ez a mozdulat félbeszakad.
- Nem a haverod, akkor csak is a pasid lehet, minden világos. - cukkolom szándékosan egy félmosollyal együtt.
- Azonos célok, titkos terv, barát... Érdekes egy életed van. - vonok vállat. Nem különösebben érdekel mi a célja vele, ha csupán azonosak a céljaik, hát tegyék, nekem aztán semmi közöm nincs hozzá, meg nem mintha annyira érdekelne. Persze egy kicsit felkeltette az érdeklődésemet, bár korán sem annyira, hogy a végletekig elmenjek, hogy kiderítsem.
- Nem foglak felcipelni, azért még meg van a józan eszem, csak érdekelt, hogy miután kaptál egy keveset mennyire fogod bírni. És ahogy látom nem lesz szükséged segítségre. - vonom le a következtétesek. Aztán meg fene tudja mi lesz, ha van elég erő a lábaiban, akkor megoldja, ha meg nem. Nos, akkor így járt, nem fog megesni rajta a szívem. Lehet, hogy amit tett a múltkor, annyival kiérdemelné a segítségemet, de egyszerűen az agyam azt mondja nem, baromság lenne.
- Ja igen, az én voltam. Nem vagyok elég kedves? Vagy még több vigyorgást kellene belevetnem, hogy olvadj? Áh, nem. Úgy döntöttem visszavonom azt az ígéretet. Jöhetsz nekem a dumával, hogy az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó, eddig se voltam egy szabálytűrő ember, úgyhogy csak hajrá, nem hatódok meg. - eközben megérkezik az italom, amit úgy isten igazából gőzöm sincs hogy micsoda. Elsőre csak beleszaglászok és egy apró kortyot ejtek, végül aprólékosan folytatom annak ivását. Lassacskán a korsó kiürül, s immáron ismét Karenre tudom emelni a tekintetem. Undorodni. Talán már most érzek valamit, ami az undorhoz hasonlít, vagy nem tudom. Valami más, de annyi biztos, hogy nem a jobbik irány. Vagy igen?
- Én nem vágyok arra, hogy törődjenek velem! - emelem fel hangom. - Másrészről, még mindig nem érted. Feladtam a keresgélést olyan személyek után, akiben van egy cseppnyi törődés is. Lemondtam róla. Talán ha tíz évvel korábban jössz, akkor visszafordíthattad volna mindezt, de most itt vagyunk. A jelenben, nem pedig a gyerekkorom hetedik évében, amikor minden tönkrement. Ilyen vagyok, és ezután se fog kelleni tőled semmilyen törődés vagy szeretet. Csak, szállj le rólam olyankor, hagyj ott, vagy ne is gyere a közelembe egyáltalán. Nem is értem mi ütött belém, hogy idejöttem. Teljesen megzakkanok. - morgom az orrom alatt kelletlenül. Nem értettem miért törődne velem egy ilyen alak egyáltalán? Mit láthatott bennem, ami ezt hozta ki belőle. Nem vagyok több egy makacs kölyöknél, amit már jó sokszor megkaptam a fejemre. Ilyen vagyok és ilyen is leszek. A további fájdalmakat pedig nem akarom megtapasztalni, ezért is taszítom el magamtól. Közel sem bízok benne annyira, mint hiszi.




[You must be registered and logged in to see this link.]







Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-15, 03:05




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jöttem, láttam, bevertem néhány képet

Talán nem ez volt életem legjobb mérkőzése, de végül is, elértük a célunkat: nyertünk. Miután a társam felszívódott, én a bárpultnál foglaltam helyet, és kevertem össze a vizezett sörrel a bájitalomat. Még mindig pocsékul voltam, a hasam rettenetesen fájt, de túléltem már komolyabb sérüléseket. Szórakozott mosollyal pillantottam a mellém leülő Castielre. Annyira tudtam, hogy támadásnak veszi. Beleszívtam a cigarettámba, majd a füstöt ismét a mennyezet felé fújtam. ‒ Már megint túl komolyan veszel, csak vicceltem. Ne hidd azt, hogy állandóan kötekedni akarok ‒ feleltem, miközben elnyomtam a cigimet.
‒ Továbbá, nekem sem volt feltett szándékom verekedni, pusztán megkértek, hogy szálljak be ‒ vontam meg a vállamat, és kortyoltam egy keveset a sörömből. Kelletlenül elhúztam a számat az ízétől, de muszáj lesz az egészet meginnom, különben elpazaroltam egy fiolányi bájitalt. ‒ Keresed azokat a pillanatokat, amik felkeltik az érdeklődésedet? És ez miért volt olyan izgalmas számodra? ‒ szegeztem ismét az arcára a tekintetemet. Aztán a véleményéről kérdeztem, és vigyorogva kellett megállapítanom, hogy ez a srác tényleg fukarkodik az elismerő szavakkal. Mondjuk, nem is vártam, hogy a lábam elé boruljon, de azért mégis csak szórakoztató volt a tény, hogy Castiel csak a hibáimat figyelte.
‒ Verekedtem már jobban is. Hosszú idő után most először bunyóztam, ahhoz képest egész tűrhető volt ‒ rándítottam meg a vállamat. Tisztában volt vele, hogy figyelmetlen voltam, és meg kellett volna bizonyosodnom az elején arról, hogy kiütöttem-e azt a fickót. Hiba volt, hogy lebecsültem őket, de gyorsan akartam végezni.
Halkan sóhajtva kicsit hátrébb dőltem, hiszen a gyomorszájon vágásoknak nem tett jót az, hogy ha egy kicsit is meggörnyedve ültem, de igyekeztem az állapotomhoz képest rezzenéstelen arcot vágni. A következő szavaira kitört belőlem a nevetés, de hamar elhalt, az egyik kezemmel a hasamhoz kaptam, a másikkal megkapaszkodtam a pultban. Nem hatott elég gyorsan a bájital, otthon majd át kell írnom a receptet. ‒ Először is, nem a haverom. Nincsenek barátaim. Csak egy ismerős, akivel azonosak a céljaink. Másodszor, nem hagyott magára, feltehetőleg kapcsolatokat épít ki ‒ rándítottam meg ismét a vállamat. Nem akartam beavatni még a dolgokba. Addig nem fecsegek neki ilyen fontos, készülődő tervekről, amíg nem volt hajlandó megbízni bennem.
‒ De azért bájos vagy, hogy így aggódsz értem, vagy azért, hogy netán neked kellene felkísérned a kastélyig. Ne aggódj, van két lábam, simán felsétálok ‒ jegyeztem meg gúnyosan. Apropó, gúnyolódás… Mit is ígért az első találkozásunk alkalmával? Eszembe jutott a korábban tett ígérete, így gonoszan rámosolyogtam. ‒ Továbbá, nem tudom ki fogadkozott a múltkori alkalommal, hogy ha legközelebb összefutunk, akkor elbűvölő modorról tesz tanúbizonyságot, vagy legalább is megpróbál kedves lenni. ‒ Jól esett visszavágni valamivel, amiről tudtam, most megfogtam. Az ígéret pedig szép szó Castiel, ha betartják, úgy jó.
Miközben magyarázott, folytattam az iszogatást, majd, amikor a korsóm félig üres volt, hangosan koppant a pulton. ‒ Felőlem akár undorodhatsz, de ha még egyszer olyan szituációba kerülnénk, ugyanígy cselekednék. Arról nem én tehetek, hogy bár annyira vágysz arra, hogy valaki törődjön veled, mégis elutasítod a gondoskodást. Ettől függetlenül, nem fogom figyelmen kívül hagyni, ha bajod van, és nem foglak cserbenhagyni. Úgyis te mondogatod mindig, hogy téged mindenki cserbenhagy… Tessék, most itt van egy ember, aki melletted akar állni, és arra kéred, hogy következő alkalommal áruljon el… Nem gondolod, hogy ez kissé ellentmondásos? ‒ feleltem higgadtan, talán kissé kimérten a szavaira. Múltkor is leszögeztem, de ha kell, akkor most is megismétlem, hogy nem fogom a sorsára hagyni. Utálhat, gyűlölhet, megvethet érte, viszolyoghat tőlem, de ha egyszer már eldöntöttem, hogy törődni akarok vele, akkor nem fogom megváltoztatni a döntésemet, ha tetszik neki, ha nem. Most is éppolyan elszántan közöltem vele, hogy márpedig lehetőségeimhez mérten mellette maradok, mint azon a viharos délutánon. Szerettem volna, ha végre belátja, és elfogadja, hogy a világon, az iskola falain belül akadt egy ember, akire mindig számíthatott.


music:zene|words:kb 700 körül



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-15, 02:24



Karen & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]
Újabb hétvége, amit úgy igazából képtelenség lenne elviselni a suli falain belül. Hallgatni a sok ripacskodó állatot, miközben pletykálnak és mások életét vesézik ki. Valahogy az nem az én asztalom, ott ülni köztük, mivel jobb dolguk nincs és mindenképp mellém akarnak letelepedni... Néha tényleg elegem van az egész rohadt iskolából. Lépnék végre tovább, hogy ne kelljen szarakodnom ezekkel a barmokkal. Néha már a lerészegedés jut az eszembe, ezért is célzom meg a Vadkan vendéglőt. A Három Seprű annyira nem fog meg, túl unalmas, hétköznapi, ellenben a Vadkanban történik egy s más. Nem egyszer jártam le a Roxmortsba, hogy aztán megnézzem magamnak a sok baromarcút, akik piálnak és bunyóznak. Röhejesnek tartottam, mégis szórakoztatónak. Ameddig nem szóltak hozzám, addig probléma nem jöhetett szóba, ha meg mégis... Nos, akkor az ökleimet nagyon is kordában kellett tartanom.
Az a poros, dohos levegő fogad ismét, amint belépek a Vadkan ajtaján. Pár tekintet rám szegeződik, s kimért pillantásokkal méregetnek végig. Nem arról vagyok híres, hogy elrejtem az arcomat, így a csuklyás alakok számára egész különös látványt nyújtok. Sokan megbámulnak, ám én egyelőre csak a bárpulthoz mennék, hogy ott adjanak valami erőset. Borzasztó mennyi stresszt kell elviselem a suliban, már-már kezdek teljesen becsavarodni. Ez a hely viszont eléggé ocsmány ahhoz, hogy az utálatomat az iskola iránt feledtetni tudja.
Nagy hangzavar, hatalmas piff-puff. Felkelti az érdeklődésemet seperc alatt, és amint átnézek a tömegen rögtön feltűnik egy ismerős arc. Felvont szemöldökkel változtatok irányt, így most egy kicsit közelebb kerülhetek a bunyó helyszínéhez. Na azért nem túl közel, épphogy lássam mi a frászkarika folyik ott. Egy csaj vert laposra pár fickót. És igen. Minő véletlen.
- Ch... Most komolyan. Mit erőlteti magát? - látszólag a hátsó fickó simán képes lett volna őt kiütni. De azért be kell vallanom eddig egész szépen boldogult. Kissé csalódva fordulok sarkon, hogy ismételten elinduljak a célom felé, ám a következő csattanásra kénytelen vagyok visszanézni. Akkorát kapott az a fickó, hogy még nekem fájt. Csupán egy hosszú "úúú" hagyja el számat, na meg egy szájhúzás. Nagyon durva a csaj, én meg még azt hittem péppé fogják verni. Elég érdekes, az biztos. A bunyó után nem tudom megállni, muszáj odamennem, hogy aztán a nyakába zúdíthassam a csipkelődő megjegyzéseimet. A célom tehát a pult, ahol ő foglalt helyet. Komor, mégis valamennyivel enyhébb szempárral ülök le mellé. Egy kis ideig csak felvont szemöldökkel nézek rá, végül belekezdek bájos szavaimba.
- Tudtommal oda megyek, ahová akarok. Ellenben veled én nem pár trottyos hátsót akarok szétverni. Inkább, keresem az olyan pillanatokat, amik felkeltik az érdeklődésemet. Mint például a mostani. - pillantok rá. Szó mi szó, az iménti verekedés egy kicsit le is kötötte a figyelmemet. Csavarok, fordulatok, minden volt benne, nem volt az a dögunalmas bunyó, amiről úgy általában hallani lehet.
- Nem volt rossz, de azért majdnem ott hagytad a fogadat. Láttam jobbat is. - jegyzem meg, amikor az egyik megragadta a hajánál fogva. Mondjuk egész szépen megoldotta, de nem fogok bájologni neki vagy ilyesmi. Viszont most szörnyen néz ki, mondjuk nem csoda, az imént majdnem szétverték, de ő azért még mindig talpon van. Szétzilált haj, csoda, hogy nem mutatja ki, ha vannak fájdalmai. Miközben ezen agyalok, azért szép lassan végigpillantok rajta, felmérve az állapotát.
- Hol a haverod? Máris lelécelt és magadra hagyott? - ejtek egy vigyort, ami csupán a csipkelődés eredménye, amit próbálok visszafojtani. Valamennyire..
- Szóval mozduljon. Oké. Kezdjük ott, hogy az, amit azon a viharos napon tettél, az nagyon nem volt oké. Szóval légyszi, legközelebb csak hagyj ott és szard le a fejem, vagy tényleg elkezdek undorodni tőled. - ejtek egy sajnáló pillantást felé, közben kérek egy szimpla vajsört. Ó, korán sem bírom én az alkoholt, bármennyire is leinni jöttem magam. Majd a bálon, ott legalább akadni fog egy-két puncsos tál az én tiszteletemre, amit persze meg is próbálok majd ledönteni. Azt a helyzetet csak piával tudnám elviselni.




[You must be registered and logged in to see this link.]







Vissza az elejére Go down
Karen Nott
Reveal your secrets
Karen Nott
Mardekár

TémanyitásTárgy: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty2015-11-13, 16:26




Castiel & Karen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jöttem, láttam, bevertem néhány képet

Szombat este volt. A Szárnyas Vadkan alagsora zsúfolásig megtelt emberekkel, azt hiszem, a véncsontnál rég volt ekkora forgalom. Illegális mérkőzések. Nem is értem, hogy mehettem bele, de egy ismerősömnek kellett valaki, aki váltóban bunyózik vele, és mivel jobb embert nem ismert, hát engem hívott el. Ki gondolta volna a hollóhátas srácok között akad olyan, aki verekedni akar…
Mindenesetre, a szabályok egyszerűek voltak: velünk együtt négy pár volt. Egy vs egybe zajlottak a meccsek. Ha a páros egyik fele kiütötte az ellenfelét, akkor a kiesett személy társa átvette a helyét a mérkőzésben. Akkor jutott tovább egy duó, ha mindkét ellenfél felett győzelmet aratott. Természetesen maguk a csapattagok egy-egy új meccs kezdete előtt bármikor cserélhettek.
Jelenleg az állás nekünk kedvezett, nem kellett sok mindent csinálnom, így hát lustán támaszkodtam a palánknak. A srác kivétel nélkül mindenkit levert, igaz, voltak olyan pillanatok, amikor azt hittem, vesztettünk, és kapott be olyan ütéseket a figyelmetlensége miatt, hogy majdnem összeesett tőle, de összességében egész jó volt. Körülöttem őrjöngött a tömeg, ki-kiloccsant a korsókból a sör, rázták a galleonos zacskókat. Alja népség. Fintorogva fordultam vissza a partnerem felé, aki egy jobbhoroggal kiütötte az ellenfelét, azonban, láttam, hogy már alig állt a lábán.
Miután a bíró a magasba lendítette a győztes karját, összetalálkozott a tekintetünk. Aprót biccentett, nyilván észrevette, hogy közben levettem a kabátomat. Odasúgott valamit a bírónak, akinek a felerősített hangja bezengte az alagsort. Az én nevemet visszhangozta meg arról hadovált, hogy hajlandó vagyok-e egyetlen női résztvevőként kockáztatni, és bevállalok-e egy kis nehezítést.
Amikor a társam kimászott, a kezébe nyomtam a kabátomat, majd a palánkon átlendülve könnyedén értem földet a küzdőtéren. Természetesen, ekkor az őrjöngés átváltott háborgásba, hogy mégis hogy képzelik, hogy egy gyenge nőt engednek a pályára, hiszen én biztosan nem tudnám szórakoztatni őket, vagyis tudnám, csak máshogy. Hűvös nyugalommal sétáltam a bíró felé, figyelmen kívül hagyva a sértő megjegyzéseket. Ilyenkor nem szabad engednem az indulataimnak. Ezek voltak az utolsó meccsek, ha a csapatom eddig veretlen maradt a srácnak hála, akkor nem fogom elszúrni. Határozottan kijelentettem, hogy bármilyen nehezítést vállalok, ekkora a játékvezető nevetve intette a pályája a páros mindkét tagját.
Az egyikük egy magas, vékonyabb fickó volt. Arra gondoltam, talán a fejét és a hátát kevésbé védi, míg a másik, egy alacsonyabb, köpcös alak valószínűleg főként a fejét akarja majd óvni, és a hasára meg az oldalaira kevesebb figyelmet szentel. Arra is apelláltam, hogy lebecsülik a képességeimet, sőt a palánk túloldaláról már szemléltem őket, a dagadt pasas elég hirtelenharagúnak tűnt. Úgy gondoltam, most, hogy nagyjából felmértem őket, készen állok arra, hogy hamar lezavarjam a meccset.
Felkötöttem a hajamat, megigazítottam a trikómat ‒ mellesleg mivel kilátszott alóla némelyik holló, amit magamra tetováltattam, ezért ezekért is kaptam néhány kéretlen megjegyzést ‒, majd felvettem az alapállást. Olyan nadrágban voltam, ami biztosította nekem a könnyű mozgást, és olyan cipőt vettem fel, amivel keményen odarúghatok.
Kezdetben egyesével jöttek rám, én pedig a kitérős-visszavonuló technikát választottam, hogy növeljem az önbizalmukat azzal, hogy meghátrálok, majd, amikor a köpcös alaknak sikerült a palánkhoz szorítania, a kezemmel hárítottam az öklét. A mögöttem állók egy pillanatra elcsendesültek, akkorát csattant az alkaromon a keze. Halkan felnevettem. ‒ Csak ennyit tudsz? ‒ kérdeztem kacagva, miközben elkaptam a karját, és párszor hasba térdeltem. Ezzel a fájdalmas nyögésekkel kísért mozdulatsorral kezdtem meg az ellentámadást. Mivel a partnere ‒ a fene tudja miért ‒ a bíróval csevegett, így oldalra csusszantam, hogy a férfi mögé kerülhessek, belemarkoltam a hajába, és a fejét keményen a palánknak vágtam. Hangosan nyögve esett össze. Úgy gondoltam, neki annyi, így inkább a másik fickó felé indultam meg. Meglepetten bámult rám, nem hitte volna, hogy elintézem a társát. Vele kezdődött meg igazán a tánc. Sokkal ügyesebb, fürgébb, és leleményesebb volt.
Egy ízben úgy kigáncsolt, hogy akkora hátast dobtam, mint még sose, alig bírtam oldalra gurulni a következő csapása elől. Úgy tudtam megmenteni a helyzetet, hogy azonnal guggoló állást vettem fel, és kirúgtam az irányába. Sikerült hasba rúgnom, így megtántorodott, nekem pedig lehetőségem nyílt feltápászkodni.
Ismét ökölharcba bonyolódtunk. Ütöttünk, hárítottunk, hiába hergeltem, éppolyan nyugodt maradt, mint amilyen én voltam. Kimerítő egy tánc volt a miénk. A homlokomról csorgott a veríték, az adrenalin feltüzelte a testem, és nem hallottam mást, mint a hevesen verő szívem hangját.
Figyelmetlen voltam. Nem tűnt fel, hogy az első ellenfelem feltápászkodott, így amíg én a magasabbikkal küzdöttem, az mögém osont, belekapott a hajamba, és kitépte még a hajgumit is belőle. Összepréseltem az ajkaimat, hogy egy hang se hagyja el a torkomat, időközben a hátbatámadó megragadta mindkét karomat, így egy ideig szerencsétlenül vergődtem a karmai közt miközben a társa többször is gyomron vágott, hogy nem bírtam ki sikítás nélkül. De senki nem állította le őket, nem is bántam. A szemem sarkából láttam, hogy a partneremet úgy kell lefogniuk másoknak, hogy ne rontson be ide, aztán a tömegben sikerült kiszúrnom még valakit: Castielt. Keserűen elmosolyodtam. Hát, most láthat bunyózni. Viszont, ha már itt van, nem hagyhatom, hogy megalázó vereséget szenvedjek.
Kihasználva a lehetőséget, a mögöttem álló alakra támaszkodtam, felhúztam a lábaimat, és akkorát rúgtam a colosba, hogy nemcsak hátracsúszott, de még térdre is rogyott fájdalmában. Ekkor kétszer is hátrafejeltem, miközben a mögöttem álló lábára tapostam. Gyors, kíméletlen csapásokat mértem a pofájára és a hasára, majd a másikhoz pördültem, és hogy esélye se legyen feltápászkodni, úgy oldalba rúgtam, hogy elterült a földön. Neki is alaposan bevertem a képét, mielőtt a másikkal foglalkoztam volna. A köpcösnek még volt annyi ereje, hogy ellentámadást próbáljon intézni, de elkaptam a karját, hátracsavartam, és addig nem is eresztettem, amíg nem hallottam a csont reccsenését. Akkor eltaszítottam magamtól, ő is a földre ereszkedett, de nem elégedtem meg ennyivel, amint a homokba zuhant, szépen hátba rúgtam, hadd nyalja fel a pályáját.
Zilált hajjal, egy őrült tekintetével néztem körbe a nézőkön, miközben hagytam, hogy a medimágusok elszállítsák a sérülteket. Engem is el akartak vinni, mert állításuk szerint vérzett a szám és a homlokom, meg azért jó pár ütést mértek a hasamba. Megráztam a fejem, hogy nincs szükségem segítségre, bár lehet, hogy mégis velük kellett volna tartanom, mert a szőke partnerem berohant a pályára, felkapott, és vigyorogva pörgetett meg a levegőben, de csendre intettem, ugyanis megint pofázni kezdett, de nem volt kedvem végighallgatni. Helyette kihirdettek minket győztesnek, de én már nem maradtam ott ünnepelni, vagy egy újabb menetre. Átvettem a kabátomat, és annak a zsebeiben turkálva igyekeztem átvágni a tömeget, és megmászni a lépcsőket. A többség szintén megindult kifelé, így hát bíztam benne, hogy odafent, a bárpultnál Castiel megtalál majd, hiszen biztos lesz egy-két csípős megjegyzése a verekedést illetően.
Nyöszörögve foglaltam helyet a pultnál, és rendeltem egy vajsört. Amíg arra vártam, elhúztam egy fiolát a kabátom zsebéből ‒ ezt kerestem annyi ideig meg a cigis dobozom ‒, magamhoz húztam a hamutartót, és rágyújtottam. Nem különösebben érdekelt, ha megszólnak érte, szükségem volt rá ezek után. Jól esett péppé verni másokat, ha már azt a kis maszkos hülyét nem öltem meg ott helyben az erdőben. Az elém kerülő korsóba öntöttem a bájitalt, majd a cigarettámat a hamutartónak támasztottam. Belekortyoltam a sörbe, még mindig ritka pocsék volt itt, de arra alkalmas volt, hogy a bájitalt meg tudjam inni. Máris éreztem, ahogy valami kellemes, hideg borzongás futott végig a testemet, hogy a fájó tagjaimat és a sérüléseimet helyre tegye.
Békésen iszogattam a sörömet és pöfékeltem a mennyezet felé a füstöt, először fel sem tűnt, hogy nem vagyok egyedül. Oldalra pillantottam, és keserű mosolyra húzódtak ajkaim.
‒ Téged is ritkán látni emberek között. Minek köszönhetjük, hogy ma este megtisztelted ezt a díszes társaságot a jelenléteddel? ‒ pillantottam Castielre. Nem voltam benne biztos, hogy az illegális bunyót emlegetik-e az iskolában, vagy mégis kipletykálhatta el, hogy ma este itt leszek, bár lehet merő véletlenségből keveredett ide.
‒ Remélem, élvezted a műsort, ha már úgyis annyira akartad látni miként verekedek ‒ tettem hozzá szórakozott mosollyal, majd a belehamuztam a tartóba. ‒ Bár, voltak ennél jobb meccseim is.
Még mindig nem éreztem jól magam, legalább is, a hasam pokolian fájt, és azt hiszem, a hajamba is rendesen belekapott az az alak, szóval, vélhetően majd csak a klubhelyiségben tudom összeszedni magam. Addig meg maradok így. A kabátom pont is az ölemben pihent, elvégre, abban volt a tárcám is, és kénytelen leszek kifizetni ezt a vizezett hányadékot, ugyanis a pénzt csak holnap osztjuk el. Hogy a partnerem hova tűnt… Nyilván megint kapcsolatokat akart építeni… Így ismét Castielnek szenteltem a figyelmemet.
‒ Szóval, halljuk, mi a véleményed? Vagy, csak úgy, mesélj valamit. Felőlem aztán megint utálhatod a világot, csak mozduljon valamilyen irányba ez a beszélgetés ‒ fordultam felé, majd intettem a csaposnak, hogy ha Castiel kérne valamit, akkor szolgálja ki, és jeleztem, hogy az én vendégem.


music:zene|words:1407



[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]



The world will regret our relationship.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Castiel & Karen   Castiel & Karen Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Castiel & Karen
» Karen & Castiel
» Karen & Castiel
» Castiel & Karen
» Karen & Castiel - Little by little

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Szárnyas Vadkan-
Ugrás: