ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 13:53-kor
Kalandmester


2024-05-18, 20:32
Alison Fawley


2024-05-18, 07:51
Dwight Jennings


2024-05-17, 19:56
Vladimir Mantov


2024-05-16, 14:26
Annabelle Mitchell


2024-05-16, 12:43
Cody L. Mortimer


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Alison Fawley
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Hermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_lcapHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_voting_barHermione és Ron - A nagy egymásra találás I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70740 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Hermione és Ron - A nagy egymásra találás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Hermione.Granger
Reveal your secrets
Hermione.Granger
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-05-15, 07:32






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Ron & Hermione

- Talán - vágom vissza epésen, hiszen nem éppen arról vagyok híres, hogy bármikor is kimondanám, ha véletlenül tévedek. Nem, nem szoktam tévedni, nekem mindig igazam van, hiszen két lábbal állok a földön, és sokkal reálisabban látom a dolgokat, mint bárki más teszi azt. Ronnal szemben pedig csakis nekem lehet igazam.... Annyira megszoktam már, hogy mindig mindenben az én segítségemre szorul. Legyen az tananyag, vagy bármi egyéb dolog. Most is szüksége van a tanácsomra, csak magának sem vallja be. Általában mindig bejönnek az általam adott tippek, így hát abban is teljes mértékig biztos vagyok, hogy ha Ron rászánná magát, és erélyesen lépne fel az ikrekkel szemben, akkor még esélye is lenne a dolgokat illetően: - Ha füled-farkad behúzva meghunyászkodsz előttük, akkor tényleg nem fognak rád hallgatni. Ráadásul még egyet is értesz velük, és jót nevetsz a hülyeségeiken! Persze, hogy nem hallgatnak rád! Kitartóan kellene rágnod a fülüket, akkor talán sokkal nagyobb befolyásod lenne velük szemben.
Itt azért elfelejtem, hogy én is mindig rágom a fülüket, mégse megyek semmire sem a kitartásommal. Az egyetlen dolog, amit sikerült elérnem az évek folyamán, az az, hogy immár nem előttem kísérleteznek. De attól még ugyanúgy csinálják a kétes ügyleteiket, és csak engem hagynak ki az egész nyavaláyból. Pedig, be kell vallanom, néha nekem is egészen jól esne, ha nevethetnék egy nagyot. Talán arra a pár pillanatra szemet hunynék a ténykedésük felett. Így azonban én csak savanyú képet vágva görnyedek a könyvek fölött, miközben mindenki más jól szórakozik az ikrek találmányain. Hogy megbántam-e, amiért annyira hajkurászom őket? Nem. Azt viszont igenis bánom, hogy néha annyira túlteng bennem a kötelességtudat, hogy nem vagyok képes szívből szórakozni valami olyasmin, ami nem megengedett. Dehát ez van, nem tudok mit tenni ellenem, most is csak annyi van a kezemben, hogy a lehető legtöbb embert állítom magam mellé ebben az ügyben.
- Rendben - sóhajtok megadóan, látva hogy Ronnak már elege van a szájtépésemből. Tudom, hogy nemigen fog az ikrek után szaladgálni, ismerem már annyira, így magamban elhatározom: visszatérek még a témára. Most azonban nem szeretném túlfeszíteni a húrt, mert a végén még berág rám, és annak egy újabb veszekedés lesz a vége. Elég rég volt már, hogy két normális szót tudtunk váltani egymással mindenféle vádaskodás nélkül. És az is elég rég volt már, hogy Harry nem állt köztünk villámhárítóként. Most pedig adott mindkét feltétel: egész normálisan elvagyunk - már amennyire tőlünk tellik -, és még Harry sem áll mellettünk olyan savanyú képet vágva, mintha citromba harapott volna. Apropó, Harry... - Hol van Harry?
Komolyan, mintha ez lenne a világ legfontosabb kérdése. Mondjuk, elég ritkán lehet a fiúkat külön látni, mert általában mindig egymás nyakán lógnak, de most mégsem teszik ezt... Jó, persze, nem kötelesek együtt lenni, csak olyan furcsa. Néha már tényleg kezdtem azt gyanítani, hogy Ron direkt azért rángatja magával Harry-t mindenhova, hogy ha véletlenül összefutna velem, akkor legyen, aki a pártját fogja a vitáinkban. Elvégre, erősségem az érvelés, Ron pedig mindig alulmarad az ilyesmiben. Harry pedig engem próbál nyugtatni, ami az esetek többségében még sikerül is neki.
- Tessék? - hitetlenkedve pillantok Ronra, miközben elég eredményesen sikerül felmérgelnem magam a kijelentésén. - Hogy mondod?
El sem hiszem, hogy ezt ki meri mondani, miközben nemrég még ő maga kérte, hogy hagyjuk rá a dolgot. Legszívesebben valamit hozzávágnék, eme késztetésemen azonban sikerül úrrá lennem.
- Ron, most hagyd abba! - fakadok ki némileg mérgesen, ezzel adva a fiúnak egy utolsó esélyt, hogy még egyszer átgondolhassa, szeretne-e velem vitatkozni. Ritka alkalmak egyike, hogy megadom neki a választás lehetőségét, hiszen ilyen esetben állok a dolog elébe, most azonban ehhez nagyon nincs hangulatom.
- Hízelgő vagy - mosolyodok el némileg nyugodtabban, miután végighallgatom Ront. Hogy Dumbledorenál is többet tudnék? Kétlem, de azért jól esnek a fiú szavai. Csupán a gyenge önbizalmam miatt hittem azt, hogy nem fog menni az írásbeli, és hirtelen úgy éreztem, semmit sem tudok. Hiába válaszoltam minden kérdésre helyesen, amit a tanár feltett, mégis bennem maradt a kétség: nem eléggé fejtettem ki a dolgot, így ismét nekiültem hát a könyveknek, és ától cettig átmagoltam a dolgokat. - Nem vagy hülye, csak nem bízol magadban eléggé...
Csoda lenne? Inkább köszönhető Frednek és George-nak, ők voltak annyira kedvesek, hogy állandóan leszólták Ront.
- Aha... - hirtelen nem tudtam, mit reagáljak Ron szavaira. Ilyen ez? Számomra elég nehéz volt lezárni a fiúval való kapcsolatot, dehát már egész jól megszoktam, hogy Ron nem beszél az érzéseiről. Nyilván akkor is megviselte a dolog, amikor szétment Bonnie-val. Csak éppen nem nyilatkozik róla. Mindig ezt tette, ha valami zavaró volt számára.
- Újra? - lehelem, és amikor Ron hozzáér az arcomhoz, megrezzenek. Jól esik az érintése, rég ért már hozzám, még csak véletlenül sem tette. Olyan furcsa. És amit mond! El sem hiszem. - Szerinted működne a dolog?
Ami azt illeti, nagyon is szeretném, ha működne, és ha rajtam múlik, nem lesz vége. Csak... nem is tudom... Szerettem Ront, mai napig szeretem, de oka volt annak, hogy különmentünk.
- Próbáljuk meg - biccentek beleegyezően, miközben a szívem vadul kalimpál a mellkasomban. Nem érdekel a vizsga, nem érdekel a jövőm, most csak Ron számít. Rossz volt, hogy nem állt mellettem, erre már rég rájöttem. És most, hogy még egy lehetőséget kapok tőle, nem áll szándékomban elbaltázni.
Ron kijelentését nem vitatom, helyette szótlanul hozzáhajolok, majd lágyan megcsókolom, miközben az én arcomat is elönti a pír. Olyan furcsa... És mégis annyira jólesik.
Vissza az elejére Go down
Ron Weasley2
Reveal your secrets
Ron Weasley2
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-05-13, 08:44


-Na és? És ezzel mágikus energiával és ráható bűbájjal ruház fel? Látszik annyira nem ismered a bátyáimat. - Oké, kicsit túlságosan is feldühödtem, és észbe kapva halkítottam a hangomon majd sóhajtottam egy nagyot. Hermione nem akarja bevallani még magának sem, hogy igazam van. Fredék rám hallgatnának utoljára, ha már minden élet kipusztulna a világon még akkor is megfontolnák, hogy rém hallgassanak. Nem akarok veszekedni vele, teljesen mást szeretnék tenni vele, aminek az esélye már vagy ezer éve elszállt. Ahelyett, hogy tökösen bevallanám neki, hogy még mindig szerelmes vagyok belé inkább leállok veszekedni vele a bátyáimról, tiszta romantika, nem?
Már olyan rég volt, hogy Hermione kiadta az utamat, pokolian éreztem magam hetekig vagy hónapokig már magam sem tudom, akkoriban az idő teljesen összemosódott körülöttem és azt se tudtam nappal van vagy éjjel. Aztán szép lassan begyógyult a seb és képes voltam lélegezni, járni, beszélni anélkül, hogy attól tartottak volna, hogy azonnal meghalok. Utána jött Bonnie és minden megváltozott, szívemmel Hermione-t szerettem, szerintem mindig is így volt, Bonnie azonban feledtette ezt a fájdalmat, jó volt vele lenni, annyira más volt, mint Hermi, teljes ellentéte és épp ezért éreztem vele olyan jól magam. Aztán ez is véget ért, éljen a szerencsém.
-Jól van...jól van, nem adom fel, csak hagyjuk ezt a témát. - Emelem fel a két kezem védekezésül. Kezdem úgy érezni, hogy Hermi már rögeszmésen ragaszkodik ahhoz, hogy a srácokat meglincseljék a poénjaik és trükkjeik miatt. Majd max figyelmeztetem őket, hogy egy darabig húzzák meg magukat, mert robbanni fog az a bizonyos bomba és Hermione elkapja őket. Ámbár Én még mindig úgy vélem semmire sem fog menni a fiúk ellen, egyszerűen megállíthatatlanok. Még a tanárok nagy része is teljesen oda van a trükkökért és eszük ágában sincs a fiúkat letiltani róla. Eredendően egy vesztes harc ez, de majd megpróbálkozom valamivel hatni rájuk, mondjuk egy sárkánnyal ami seggbe harapja őket ha valami újabb pénzkeresései akcióba fognak.
-Ezek a szabályok hülyeségek, na nem mind, de akad, csak szórakoznak, senkinek sem esik komolyabb baja és ha vannak olyan hülyék, hogy ezért fizetnek, akkor vessenek magukra. - Oké, szerintem most totál kivívtam Hermi haragját, basszus, jobb lett volna ha hallgatok, még azzal baj sosem volt. Most alighanem leharapja a fejem és akkor ugrik a kviddics karrierem.
Ám a beszélgetés hirtelen más fordulatot vesz, kissé kényesebbé válik, rég nem beszéltünk kettőnkről, nagyon rég. Bonnie felbukkanása pedig csak még inkább nehezít ezen az egész társalgáson.
Muszájnak érzem, hogy elmondjam neki, egyszerűen csak akarnia kellett volna, hogy vele maradjak, hogy ideje legyen rám, de akkoriban a vizsgán kívül semmi más nem érdekelte. Bántott, de képes lettem volna akár második is lenni a fontossági listáján, de nem, Ő azt választotta, hogy inkább hagyjunk fel az egésszel és így könnyebb lesz...ja, marhára.
-Pont neked ne sikerült volna a vizsga? Hermione, megmerem kockáztatni, hogy Dumbledore tudásánál is több rejlik benned, Én is átmentem, pedig Én hülye vagyok. - Érvelek és szerintem helytállóan. Hermione az utolsó ember a földön aki megbukna ezeken a vizsgákon, kicsit több önbizalom is szorulhatott volna bele.
-Ja, összejöttünk aztán szétmentünk.Ilyen ez. - Vonom meg a vállam, igazából már nem bánt a dolog, túltettem magam az egészen, jó volt míg tartott, most, hogy vége képes voltam összekanalazni magam. Hermione után azonban továbbra is keresem a részeimet, mert nagyon elbújtak a kis huncutok.
-Igen, újra akarom kezdeni. - Mondom határozottan és a kezemmel végig simítom az arcát, bár remeg a kezem mégis igyekszem uralkodni magamon és nem helyben összeomlani.
-Működhet, de ahhoz mind a ketten kelleni fogunk. - Mondom halkan, de tekintetem nem veszem le szemeiről. Annyira szeretném, ha jobbra fordulnának a dolgok. Minden helyzetben én vagyok a mókamester, a dilis Weasley, a komolytalan, de ebben nem, Hermione túl fontos nekem.
-Olyan gyönyörű vagy. - Bukik ki belőlem hirtelen, ettől pedig úgy elvörösödöm, hogy a hajam színe egy az egyben megegyezik az arcom színével, klassz. Igazi kaméleon lettem.
Vissza az elejére Go down
Hermione.Granger
Reveal your secrets
Hermione.Granger
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-03-28, 10:01






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Ron & Hermione

 - A testvérük vagy! -  csattantam fel mérgesen Ron kijelentésére. Már megint ez az ellenkezés. A fiú egyszerűen képtelen tudomásul venni, hogy Fred és George talán hallgatnának rá. Elvégre, Ginny is tudott hatni rájuk, ha igazán bevetette magát, Ron miért lenne kivétel ez alól? Ha nekem lenne testvérem, hallgatnék rá. Persze, nem tudhatom, hiszen egyke voltam, a szüleim soha életemben nem szerettek volna még egy gyereket, és én sem akartam testvért. Évekkel később, kamaszfejjel természetesen megbántam a dolgot, amikor láttam a Weasley-családot, a sok gyerekkel, de már nem tehettem semmit sem. De ha mégis... Ha nekem lennének testvéreim, akik olyasmit tesznek, ami számomra nem helytálló, és látom, hogy ténykedésükkel szabályokat szegnek – márpedig  az ikrek pontosan ezt tették -, akkor megpróbálnék hatni rájuk, még ha tudom is, hogy nem sokat érek el vele. Tisztában voltam vele, hogy Ron a Földön az utolsó olyan ember, akire hallgatnának, de már semmi más nem volt a kezemben. Küldhettem őket büntetőmunkára, nem lett semmi foganatja. Egyszerűen meg se jelentek néha. És akkor mégis mit tudok tenni? Újabb büntetőmunka? Nevetséges, hogy ennyire nem tudok mit tenni.  - Előbb-utóbb csak elérsz náluk valamit, nem igaz? Nem kellene rögtön feladnod, Ron! Egyszerűen csak járj állandóan a sarkukban, és olvasd fel nekik a házirendet, vagy mit tudom én... Találd fel magad, na!
Lassan úgy érzem, kezdek kifogyni az érveimből. Tudtam, hogy Ron sokat nem tud segíteni, de eddig meg sem próbálta úgy igazán. Egy-két odavetett szó, vagy szúrós pillantás semmin sem fog változtatni, erre már ő is rájöhetett volna. Rendben, egyedül nem fog komoly eredményeket elérni, ez is egy racionális tény volt. De minél többen járunk a nyakukra, minél több irányból hallják azt, hogy nem helyes az, amit tesznek, akkor talán-talán meggondolják magukat. Ehhez azonban olyan emberek kellettek, akik sokat jelentenek nekik. Ron pedig egy ilyen ember volt. Rám nem hallgatnak, mert nem vagyok senkijük sem. Mrs. Weasley előtt azonban meghúzzák magukat. Mr. Weasley előtt pedig csakis azért nem teszik ezt, mert a férfi nem szidja meg őket komolyan. Őt valamennyire még szórakoztatta is az ikrek ténykedése. Talán saját magát látja bennük? Esélyes, habár sehogy sem tudtam elképzelni ehhez hasonló szerepben  a családfőt.
 - Mert a házirendbe ütközik! -  Ennyi, nekem nem is kell több ok arra, hogy le akarjam állítani az ikreket.  - Mégis miért vagy ilyen fafej? Szerinted miért olyan jó, hogy nem tartják be a szabályokat? Ha mindenki így tenne, akkor totális káosz uralkodna a suliban! Gondolkozz már, Ron! Nem véletlenül vannak szabályok az iskolában, ezt te is tudod. A prefektusok feladata pedig az, hogy betartassa a diákokkal.
 - Értem –  hirtelen nem tudtam mit reagálni erre az egész kényes helyzetre. Hogy sajnáltam-e Ront? Kicsit. De be kellett vallanom, magamban mélyen némileg kárörvendően vigyorogtam. Úgy kell neki, ez jár annak, aki úgy kezd új kapcsolatba, hogy az előzőt még le se zárta magában teljesen. Mert nem zárta le, ugye? Az nem létezik, hogy lezárta volna, elvégre Harry beszámolói alapján Ron eléggé maga alatt volt annak idején. És még azelőtt is így állt a dolog, hogy összeakadt volna ezzel a lánnyal. Lehetetlen, hogy pár nap alatt minden jobbra fordult volna. Bonnie hirtelen felbukkanása félbeszakított minden eddigi dolgot. Miért pont ilyenkor kell felbukkannia? Komolyan, ez a lány nagyon jól tud időzíteni. Eleinte nem volt vele semmi bajom, kifejezetten kedves lánynak tűnt számomra, de amióta összejött Ronnal, minden megváltozott. Álnok hárpia lett a szememben, aki minden erejével azon mesterkedik, hogy mások kapcsolatába rondítson, és ehhez a bájait használja, melyekkel igen bőkezűen verte a Sors. Jó, Ronnal akkor már nem voltunk együtt, de valakit hibáztatnom kellett. Egy kívülállót. Bonnie pedig tökéletes volt erre a szerepre. Azóta alig álltam vele szóba. Ha kérdezett valamit, válaszoltam, elvégre prefektusként ez volt a feladatom, de többre már nem futotta a dologból. A válaszom közben is meg tudtam volna gyilkolni a tekintetemmel.
 - Nem tudom, Ron, tényleg nem –  csóváltam meg letörten a fejem Ron érvére, miszerint, ha akartam volna, tudtam volna rá időt szakítani.  - Annyira kusza volt akkoriban minden, annyira bennem volt a félsz, hogy nem fognak sikerülni a vizsgák, érted? Már a legapróbb dolgokon is felkaptam a vizet, kész idegroncs voltam akkoriban.
Így utólag legalábbis már feltűnt számomra a dolog, de abban a helyzetben csak még jobban idegesített az a tudat, hogy a fiú velem akar lenni. Nem, jobb volt ez így.
 - Úgy voltam vele, hogy szakítunk, és majd legfeljebb a vizsgák után ismét összejövünk –  vallottam be kelletlenül.  - Csak nem úgy alakultak a dolgok, ahogy eleinte elterveztem magamban. Semmi sem úgy alakult.
Egyedül az RBF, de túl nagy volt az ár, amit fizettem érte. Elveszítettem Ront, pedig jól éreztem magam mellette.
 - Utána meg összejöttetek Bonnie-val –  böktem fejemmel a lépcső irányába.  - Oké, belátom, hogy előbb kellett volna beszélnem veled a dolgokról, de egyszerűen nem ment, úgyhogy beletörődtem a helyzetbe...
Ez erős túlzás volt részemről, mert egyszerűen nem ment a dolog ezen része. Tilos volt a közelemben Ronról, vagy Bonnieról akárcsak említést is tenni, mert az itta meg ennek a levét, aki szóba hozta őket. Ront például meg tudtam volna folytatni egy kanál vízben. Világéletemben kisebbségi komplexusom volt, szerettem volna sokra vinni, és ebben sajnos a külsőm nem segített. Nem voltam olyan szép, mint Bonnie, nem ment, mellette egy nagy nulla voltam. Nem mintha különösebben izgattak volna a fiúk, egyszerűen csak jól esett volna hallani, hogy valaki engem szebbnek tart. De nem. Ha Bonnie és Ron került szóba, szinte rögtön arról kezdtek sugdolózni a többiek, hogy milyen rossz lehet nekem tudnom, hogy Ron egy ilyen szép lánnyal jár. Mintha egy bányarém lettem volna, vagy valami. Bonnie mellett minden bizonnyal az is voltam. De ha a fiúnak egy olyan lány kellett, akkor rendben, járjon vele.
 - Tessék? -  hitetlenkedve kapom fel a fejem, majd pont farkasszemet nézek a fiúval, akinek teljes mértékben meglep a kijelentése. Komolyan azt hittem, hogy már elavult ez az egész ügy, és Ron számára már semmi jelentősége a dolognak. Elvégre, lassanként már én is túltettem magam az ügyön, mostanában már egész nyugodt volt a légkör köztünk, ha valamerre véletlenül egymásba botlottunk. Egy-két higgadt mondatot simán váltottunk egymással, és Harrynek sem kellett már eljátszani a békítő szerepét.  - Újra...újra... akarod kezdeni?
Jaj, Hermione, mégis mi mást akarna? Az ilyen érzelmi helyzetekben elég ügyetlen voltam, ami azt illeti, hiszen erre egy könyv sem készíthette fel az embert. Persze, voltak romantikus regények,  de a valóság sohasem úgy alakul, mint azt a könyv előre megjósolja. Ronnal nem borultunk csónakkal a tóba, és nem húzott ki onnan, hogy utána romantikus körülmények között csattanjon el köztünk az első csók.
 - Szerinted működne a dolog? -  kérdeztem bizonytalanul a fiútól. Reméltem, nem járatom le magam ezzel a kijelentésemmel.
Vissza az elejére Go down
Ron Weasley2
Reveal your secrets
Ron Weasley2
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-03-27, 18:04


Hermione az egyetlen, aki nem hiszi el, hogy az ikrek semmibe veszik a véleményemet. A legkisebb fiú vagyok a családban ez pedig már csak azért sem jó, mert Fred és George mióta csak megszülettem trükkjeik első alanyaként kezel. Ha véleményt nyilvánítok csak magamra haragítom a két trükk mestert. Nem az, hogy nem akarnék tenni valamit, mert de..csak hát nem menne úgy sem. Rám nem hallgatnak, előbb hallgatnának egy beszélő béka szavaira, mint az enyéimre. Meg valahol azt sem értem Hermione miért akarja annyira megfékezni a fiúk szórakozását, még komoly baj nem lett belőle és lássuk be, viccnek sem utolsó amit néha művelnek. A tanárok bár ellenzik azért néha látom Dumbledore-on, hogy megmosolyogtatja pár felháborító tett. Igenis van humorérzéke az öregnek. Egyedül Hermione ennyire humortalan. Csak annak nincs oka nevetni, akin tesztelik az újabb találmányt, de nagyjából még a teszt alanyok is hahotáznak a végeredményen, akkor meg hol itt a gond?
-Most akkor engem hibáztatsz? Ha neked nem fogadnak szót, nekem miért tennék? Mivel lennék Én több nálad? - Jó-jó, a testvéreim, de ez még csak még jobban alattam ássa a fát mivel annál inkább nem hallgatnak rám.
Segítenék Én neki...még úgy is, hogy utána Fredék rajtam vernék le..de hát semmi aduász nincs a markomban ahhoz, hogy véghez vihessem a tervet..
-Pont az a gond, hogy a bátyáim, nem figyelnek rám, mellesleg meg, miért is volna helytelen pár mű hányásos bogyó vagy esetleg hasmenést okozó drazsé? - Kérdem Én, mert hát szerintem ezek maximum csak jó praktikák, de hogy helytelenek vagy éppen veszélyesek lennének..kétlem.
Végül szinte leszedi rólam a pólómat és mind a ketten zavartan állunk egymással szemben, Én mert félmeztelenül állok előtte Ő meg mert..na ezt nem tudom, de Ő is zavarban van, mert látszik az enyhén szeplős arcán a megjelenő pír...hm..gyönyörű, de hát mindig is annak találtam, gyönyörűen idegesítőnek. Eleinte inkább idegesítőnek aztán végül megbarátkoztam ezzel az állandó parancsolgatással és végül bele is szerettem...de hát hiába, kiadta az utam, aztán jött Bonnie, megint egy újabb csalódás, így megy ez.
-Nincs mit sajnálni rajta. Megtörtént. - Most erre mit mondjak? Igazán együtt se voltunk, nem szerettem és Ő sem engem. Ez csak szenvedély volt, mert szeretni Én még akkor is Hermit szerettem meg hát most is, bár ezt így kimondani nem mondhatom neki, Ő már nagy valószínűséggel nem így érez régen, pech, kicsit belebolondultam.
A toppon elnevetjük magunkat, nincs az a galleon mennyiség amennyiért Én ezt felvenném magamra, kizárt dolog...bár a R.A.V.A.SZ eredményekért...nem, még azért sem.
Ekkor azonban Bonnie jelenik meg, mint valami nem várt viharfelhő. A becézgetésre már tényleg elfancsalodok, basszus, ezt a szívást, direkt csinálta, mert tudja, hogy bele vagyok esve Hermione-ba. Csak lehuppanok a kanapéra és a tenyereimbe temet az arcom.
-Én is sajnálom, hogy akkor szét mentünk..pokolian szar volt, hogy rád se nézhettem anélkül, hogy ne jusson eszembe, hogy több is lehetne köztünk...a tanulás meg..nem az, hogy nem tudtam megérteni, de nem hiszem el, hogy nem tudtál valamelyest időt szakítani rám, ha akartál volna tudtál volna. - Szontyolodom el és nem nézek rá, nem megy, szeretném megérinteni..de hát nincs nekem jogom hozzá.
-Igazából nem, nem mindegy, nekem nem mindegy! - Most már rá nézek, egyenesen a szemeibe. Bárcsak volnék oly bátor, hogy meg is csókoljam, de Én nem vagyok olyan, mint a többiek..Én egyelőre a szavakkal próbálkozom..
Vissza az elejére Go down
Hermione.Granger
Reveal your secrets
Hermione.Granger
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-03-13, 12:24






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Ron & Hermione

Ron kifogására semmit sem mondok, indulataim helyett inkább csak egy sóhaj távozik belőlem mérgesen, semmi több. Jellemző, hogy meg sem próbálja, ezen lassan már meg sem lepődök. Persze, George és Fred elég makacsok, hajthatatlanok, még nekem sem sikerül lebeszélni őket a dolgokról, de Ronnál lenne pár fegyver, meg kell hagyni. Elsősorban a testvérük, talán tudna pár észérvvel hatni rájuk, még csak meg sem kellene erőltetnie magát. Nyilván ismeri az ikrek gyenge pontjait, amivel ideig-óráig ráhagynák az őrültségeiket. De nem. Ron meg sem próbálja, helyette figyelmen kívül hagyja a dolgokat, és velük együtt szórakozik. Bosszantott a dolog, hiszen – ha a fiú némileg határozottabban lépne fel -, akkor talán még el is érne velük szemben valamit, de a biztonság kedvéért meg sem próbálja inkább. Ennyit erről.
- Akkor tégy, ahogy jónak látod – vonom meg a vállam, de igenis rosszul esik számomra Ron mondata. Miért nem tesz úgy, mintha cseppet is meghatotta volna ez az egész? Jól ismeri a helyzetünket, tudja, mennyire nem boldogulok a testvéreivel, és azt is, hogy voltaképp miért olyan fontos számomra az, hogy gátat szabjak az idióta cselekedeteiknek. Prefektus voltam, bíztak bennem a tanárok, és mindenki azt várta el tőlem, hogy a Weasley-ikereket is kordában tartsam, ezt Ron is jól tudta, ahogy azt is sejthette, hogy mekkora nyomás nehezedik ilyenkor a vállaimra. Amikor Fred és George tettek valami olyasmit, aminek híre ment az iskolában, nem csak ők kaptak büntetést... Jó, én nem kaptam miattuk, de számomra már McGalagony professzor csalódott pillantási is bőven elég volt. Megbízott bennem, én pedig erre sem voltam képes. A híres Granger kisasszony, akinek a jegyei példaértékűek, nem képes arra, hogy megzabolázza a rendbontókat. Botrány! - Elvégre, csak a bátyáid, miért is hatnál rájuk?
Ron következő mondataira egy lesújtó pillantás a válaszom, miközben magamban igenis tisztában vagyok azzal, hogy teljes mértékben igaza van. Ezt viszont nem ismerhetem el nyíltan, hiszen akkor én is az oldalukra állnék, azt pedig nem szerettem volna.
- Hiába keresnek jól vele, ha nem helyes az, amit tesznek! - csattanok fel mérgesen, miközben a fiú lehajtott fejjel lép közelebb hozzám, de amint meghallja a hangom, összerezzen, majd ismét távolabb kerül előlem. Nem helyes, hogy rajta töltöm ki a mérgem, de mégis mit tehetnék? Fred és George nem olyan hülyék, hogy meghallgassanak, rájuk nem tudok hatni, és ahogy elnézem, Ronra sem. A fiú két tűz között van, nem szeretne egyikünk oldalán sem állni, ez látszik rajta, de mégis mit tehetne? Ha jót akar magának, állást kell foglalnia. Nekem már az is bőven elég lenne, ha nem reklámozná ennyire nyíltan az ikrek találmányait.
Amikor Ron végre – nagy nehezen levette a felsőt – egyszerre örültem a dolognak, és jöttem zavarba. Valamiért eszembe sem jutott az, hogy a fiú utána félmeztelen fog előttem állni, nem gondoltam bele a dologba. Pedig elég logikus volt, ami azt illeti, de kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy ezen törjem a fejem. Amikor szóba kerül az a Bonnie nevű lány, egy pillanatra megdermedek. Oké, én hoztam fel a dolgot, de nem igazán voltam biztos abban, hogy hallani akarom a dolgokat. Itt-ott belefutottam a pletykákba, volt aki konkrétan nekem mesélte, és evett is az ideg rendesen, de semmit sem tehettem, hiszen annak idején én adtam ki Ron útját, nem más. Hiba lett volna féltékenykednem mások előtt. Mérges voltam, de a mérgem inkább másban vezettem le.
- Ó, értem... Hát, sajnálom... - Ennyi a reakcióm arra, hogy Bonnie és Ron nemigen passzoltak össze semmiben sem, de valójában örültem a dolognak. Tudom, önző dolog, de én sem találtam a helyemet, amióta szétmentem a fiúval, és jól esett hallani, hogy ő is így áll a dolgokat illetően. Régen beszélgettünk már kettesben, főleg a magánéletünk nem került szóba sohasem, és annyira abszurd volt, hogy pont Ront faggatom erről az egészről. Ezért is örültem annak annyira, hogy némileg oldódott kettőnk között a légkör, amikor a kezem ügyébe akadt a rózsaszín ruhadarab, és most legalább szívből jövően mosolyoghattam.
- Jól mutatna rajtad – mosolyodok el szélesen, miközben megpróbálom Ront képzeletben a topba helyezni. Nem nagyon megy a dolog. Valamiért a kettő nem passzol egymáshoz, ami azt illeti. Arcomra fagy azonban a mosoly, amikor felbukkan a nemrég emlegetett lány is... Bonnie még női szemmel nézve is nagyon jól néz ki, és hát én mellette egy szürke kis paca vagyok tulajdonképpen, semmi több. Csoda, hogy annak idején Ron őt választotta? Aligha... Mindenesetre, gyilkos tekintettel kísérem végig, amint a lépcsőhöz vonul, a tigrises mondatára pedig Ron felé kapom a tekintetem. Lett volna köztük valami olyasmi is? Vagy mire véljem ezt a becenevet? Megkérdezni azonban már nincs alkalmam, nagy eséllyel nem is tenném, mindenesetre Bonnie amilyen hamar jött, olyan hamar el is tűnik a lépcsőfordulóban, Ron pedig komoly képet vágva huppan le a kanapéra, én pedig követem a példáját.
- Aha... - motyogom felhős képpel, és már egyáltalán nem izgat, hogy rajta van-e a felső, vagy sem. Viselje, ha annyira szeretné, nekem semmi közöm hozzá. Majd, ha Bonnie kéri, minden bizonnyal leveszi. Nagy eséllyel sokkal nagyobb örömmel teszi meg neki, mint nekem. Ron következő mondatára szívem szerint hitetlenkednék, de nem tudom eldönteni, mit kellene tennem ilyen helyzetben. Sajnáljam? Valamiért nem tudom, hiszen egy bombanővel volt együtt, még ha nem is tartott sokáig a dolog kettejük között. Nekem pedig ki jutott? Senki. Nem tudtam túllépni a kettőnk közt történt dolgokon a mai napig sem, és most az egyszer mindketten elég komoly ábrázattal meredtünk a másikra. Ron számáról ez elég szokatlan cselekmény volt, általában nem szokott ilyen képet vágni, én legalábbis nem sűrűn láttam ilyennek. - Én sajnálom, hogy szét kellett mennünk annak idején... - hozom fel végül a dolgot, miközben leteszem magam mellé a rózsaszín ruhadarabot, melyet pár perccel ezelőtt még feltett szándékom volt a fiúra erőltetni. - Csak tudod a vizsgák, a tanulás, meg miegymás... Prefektus vagyok, a jövőm múlik ezeken, nem vehetem félvállról a dolgokat, te pedig ezt nem tudtad elfogadni.
Ron hibája? Nem. De nekem az évek alatt sikerült a fiúra hárítanom a dolgokat, hogy ne tűnjek annyira rossznak mások szemében. Igen, előbbre helyeztem a tanulmányi eredményeimet a fiúnál, és ezt már volt alkalmam megbánni az évek alatt. Hiányzott, nem is kicsit, és még a mai napig is fájt másokkal látni.
- Ma már nagy eséllyel máshogy alakulnának a dolgok, de már mindegy, nem igaz? - Halovány mosoly jelenik meg az ajkaimon, noha legszívesebben a fiú nyakába vetném magam, és sírva vallanám be neki, hogy mekkora ballépésnek tartom az akkori döntésemet. Minden sokkal könnyebb lenne, ha Ron mellettem állna, és támogatna a döntéseimben. Semmi se lenne ennyire bonyolult.
Vissza az elejére Go down
Ron Weasley2
Reveal your secrets
Ron Weasley2
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-03-06, 12:10


Kicsit a hajamba túrok idegességemben. Én hiába is próbálkoznék szót váltani az ikrekkel úgyse lenen semmi értelme, ezt igazán érthetné Hermione is. Ha az ikrek valamit a fejükbe vesznek az biztos úristen, hogy úgy lesz, amúgy meg az egész nem olyan komoly, pár vicces trükk, még senki nem szenvedett maradandó károsodást, max kapott egy egyhetes hányásos cuccit és ki se tudott kelni az ágyból, viszont azt mondta, hogy legalább egy hétig nem kellett csinálnia semmit, akkor hol itt a gond? Meg hát, Hermione-nak ezt nem merem elmondani, de van amikor Fred-éktől kapok pár hányást vagy egyéb görcsöket okozó szert és nem is vagyok Én olyan gyakran beteg, csak a bátyók besegítenek...
-Hermi...nem hiszem, hogy ez sikerülne, inkább nem, jó? - összébb húztam magam, felkészültem arra, hogy kifog törni a jól ismert Granger vulkán, megállíthatatlan irammal fog elcsapni.
-Ezt azért te sem hiszed el, fognak boldogulni, már most olyan jól keresnek ezekkel a diákok körében, hogy simán abbahagyhatnák a sulit, de nem teszik, mert jó a bevétel forrásuk a Roxfortban! - Ekkor esik le, hogy az ikrek oldalán állok Hermione oldala helyett, elszégyenlem magam és odalépek hozzá.
-Bocsáss meg, igazad van. - Hajtom le a fejem majd mégis hátrébb lépek. Csak mert jó mókának találom a srácok trükkjeit valahol igaza van Hermione-nak is. Persze nem ennyire komoly a helyzet, mint Ő gondolja, ez azért túlzás.
A pólómat így is úgyis leakarja szedni rólam, magamban mérlegelem, hogy melyik is a jobb, ha Ő tépi le rólam..khm...vagy, ha magam veszem le. Végül amellett maradok, hogy leveszem Én, bár azért még mindig úgy tartom, hogy bárki jöhet pont akkor, amikor leveszem.
A pólót lekaptam magamról és odadobtam neki, mintha elpirult volna amitől elvigyorodtam. Talán vagyok még rá valamilyen hatással? Áhh..nem hiszem, azért már rég volt mikor szétmentünk..mondjuk Én azóta is gondolok rá, de még mennyit. Meglep a kérdése és kicsit meg is döbbenek, nem is igazán tudom hirtelen kiről van szó aztán leesik..Bonnie. A szőke, alacsony Griffendéles lány, akivel aztán csúnyán elváltak útjaink.
-Bonnie-ra gondolsz, egy ideig együtt voltunk aztán...nem illettünk össze..ennyi. - Nem is igazán volt ott szerelem, az Én részemről sem, Charlene-nál is azt hittem, hogy szerelmes vagyok, de nem, egyik sem volt még közel sem hozzá. Hermione-t szerettem és szeretem, csak hát Ő inkább tanulni akart és akar, az a fontosabb neki, nem Én..remélem ez fog változni, szeretném, ha változna.
-Nem gondolod, hogy felveszem..azt. - Mutattam a rózsaszín toppra és alig kellett egy perc és hatalmas nevetésben törtem ki. Ez már annyira abszurd hogy nem bírtam ki nevetés nélkül. Itt állok a volt barátnőm előtt félmeztelenül és egy rózsaszín topp vár arra, hogy felvegyem, kizárt dolog.
Mikor már kezd alábbhagyni a nevetés betoppan Bonnie és lefagy a vigyor az arcomról. Meredten nézek rá, mesterkélt arca és kuncogása nem sok jót sejtet, mikor kimondja, hogy Tigrisem...hát elfehéredem, ezt most miért kellett Hermione előtt??
Nem tudok mit mondani és inkább odamegyek Hermione-hoz és a pólómat ismét magamra rángatom.
-Bocs az előbbiért, vannak még viharfelhők. - Motyogom. Egyszerűen lehuppanok a kanapéra és fejemet a tenyerembe fektetem.
-Azt tudnod kell, hogy már nem szeretem..azt hiszem sosem szerettem, de Ő sem engem, fene se tudja mi volt köztünk. - Mondom majd ránézek, eltűnik a szokásos humoros Weasley, most komoly vagyok, rohadt komoly.
Vissza az elejére Go down
Bonnie Michaels
Reveal your secrets
Bonnie Michaels
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-02-21, 16:58





Hermione, Ron & Bonnie

[You must be registered and logged in to see this image.]


 A délelőtti műszaknak vége, tisztára lefáradtam, de Piton csak annyit enged, hogy egyek valamit, aztán mehetek vissza. Igaz, hogy közben volt egy-egy órám, de nem volt semmi kedvem jegyzetelni, csak ráfeküdtem a padra, mert valami eszméletlenül elfáradtam. És még csak hétfő van, a hét végéig kell végeznem a pincefolyosó mágia nélküli felsúrolásával. Mindezt egy pasi miatt... elképesztő! Nem is értem, hogy lehettem olyan hülye, hogy bárkinek is segíteni akarjak, ha ennyire ideggyenge, de már kár örlődnöm miatta. Megtörtént, és a legtöbb, amit tehetek, hogy levonom a tanulságot, még önzőbbnek kell lennem, mint ezt megelőzően. Mi értelme kedvesnek lenni, ha csak bunkókkal találkozom? Egyébkétn se túlzottan érdekel a lelkiviláguk, akkor innnentől végképp jégkirálynő leszek, megközelíthetetlen, rideg, uralkodó. Most azonban mindjárt összeesek a fáradtságtól, a tenyerem tiszta piros, a körmeim katasztrófális állapotban. Nem láttam semmi értelmét, hogy csinos ruhát vegyek fel a büntetőmunkára, ezért Charlene-től kértem egy melegítőt, ami bár nagyon pasis, és nem is áll jól nekem, de inkább az ő ruháit teszem tönkre, nem a sajátomat. Remegő térdekkel mászok be a Kövér Dáma portréján, hogy pont szembesüljek Ron poló lehúzós manőverével. Hát ez nem az én napom. Nem elég, hogy annak idején olyan csúnyán lekoptatott, hogy mintha direkt került volna, most egy olyan helyzetben látom, hogy éppen vetkőzik egy másik lány előtt. De nem, nem fogom megadni azt az élvezetet számára, hogy azt lássa, hogy össze vagyok törve miatta. Hiszen nem. Nem is voltam. Csak végtelenül idegesített, engem nem szoktak csak úgy félretenni. Így magamban lerendeztem, hogy gyáva volt csak, aki nem tudta, hogyan mondja meg, hogy mégiscsak Charlene lenne a befutó. De most a testvérem érdekeit is szem előtt tartva agyalok, hogy akkor mit keres itt ezzel az okostojással meztelenkedve? Igaz, hogy Charlene is már valaki mással kavar... Hát ki érti ezt? Mégis úgy mozdulok, hogy ne lehessen látni a zavaromat, és a leharcolt külsőből is azt hozzam ki, hogy én vagyok a legcsodásabb lány az egész kastélyban. Hamiskás mosolyt vetek a párosra, leplezetlenül megbámulva a srác felsőtestét. A szemétláda most akarja bemutatni, amit tőlem tanult. Na igen, emlékszem én drágám, hogy mennyire béna voltál... Negédes mosolyom mögött azért némi keserűség lapul.
- Mindent bele tigrisem...  – Jegyzem meg halk kuncogással, majd a felfelé vezető lépcsőkre teszem a lábamat, és ha még véletlenül odanézne a páros, cinkos mosollyal kacsintok, végül búcsút intve szaladok fel lendületes léptekkel, hogy aztán minden erőmet elvesztve zuhanjak be az ágyamba.... kész, csődtömeg vagyok!

//Csak egy hszre jöttem, szóval ha írtatok, majd nem kell rám várni, csak beköszöntem^^//


♪ Gold ♪ ϟ Aktuális viselet ϟ Intermezzó



[You must be registered and logged in to see this image.]

Little princess


Vissza az elejére Go down
Hermione.Granger
Reveal your secrets
Hermione.Granger
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-02-21, 15:30






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Ron & Hermione

Keresztbe fontam a karom, és türelmetlenül vártam, hogy Ron mit reagál Fredék legújabb hirdetésére. Amikor a vörös hajú Weasley arcán egy mosoly suhant át, már pont nyitottam volna a szám, hogy valami igazán lesújtott mondjak számára, amikor hirtelen meghallottam az érvelését, miszerint rá nem hallgatnának az ikrek.
- Legalább megpróbálhatnád! - fakadtam ki, miközben felháborodva szívtam be a levegőt, hogy újabb ellenérveket zúdítsak a fiú nyakába: - Néha-néha azért igazán ellőhetnél valamit, hogy ne lendüljenek bele a dolgokba! Legalább ne tartanád olyan jó bulinak ezt az egészet! Komolyan azt hiszik, hogy milyen nagyszerű az, amit művelnek? Hát nem az! Úgyhogy nagyon szépen kérlek, világosítsd fel őket erről!
Tisztában voltam azzal, hogy Ronra aligha fognak hallgatni az ikrek, de mindenképp hálás lettem volna azért, ha legalább megpróbálja a dolgot. Sokat jelentett volna számomra, ha mást nem is, de őt magam mellett tudhatom, ha már mindenki mást ennyire megszédített az a két idióta.
- Nem! - vágtam vissza Ron kérésére, majd hátrapillantottam a hirdetőtáblára, hátha időközben egy újabb Fred és George Weasley-féle papíros mászott vissza rá. Tisztának tűnt a terep, úgyhogy némileg nyugodtabb szívvel fordultam vissza. - Arra esetleg még nem gondoltál, hogy édesanyád csak jót akar nektek? Azért veszekszik veletek állandóan, mert azt szeretné, ha boldogulnátok az életben! Márpedig Fredék nem sokra fogják vinni, ha nem állnak neki gőzerővel tanulni...
Ez azért nem teljesen volt igaz, hiszen jól tudtam, hogy az ikrek milyen szépen megszedték magukat a találmányaikkal. Ügyes kis trükkök voltak, látványosak, és – a látszat ellenére – korántsem voltak egyszerűek. Vitték, mint a cukrot, főleg az elsősök, a felsősök körében pedig a rosszullétet előidéző tabletták voltak a legkelendőbbek. Jómagam is számtalanszor szemtanúja voltam már, amint valaki kirohant az óráról, mert éppen rosszul lett. Olyankor csak magamban bosszankodva ültem a helyemen, mint egy kitörni készülő vulkán, amelyik bármelyik percben aktiválódhat.
- Igen, Ronald, tisztában vagyok vele, hogy mi ez – bólintottam már-már negédesen, ami nálam azt jelentette, hogy lassacskán kezdett elfogyni az a cseppnyi türelmem is, ami eddig megmaradt. - De ezzel csak őket kampányolod, úgyhogy vedd le! Nyilvános? Az ég szerelmére már, senki sincs itt!
Nagy eséllyel a legtöbben már elvonultak lefeküdni, és senki sem fog pont most erre tévedni. Ron fülig elpirult, de nagy örömmel vettem tudomásul, amikor mégis levette a felsőt. Ezek szerint van benne egy kis hajlam arra, hogy engem támogasson.
- Öhm...kösz... - motyogtam zavartan, miközben elkaptam a felsőt. Éreztem, ahogy az arcomba szökik a vér, így gyorsan elfordultam, majd keresgélnini kezdtem a kanapékon, valami olyasmi után kutatva, amit Ron felvehetne, mert ez így nagyon nem lesz jó. - Aha.. - motyogtam a következő kijelentésére, miközben ide-oda dobáltam pár jegyzetet, hátha lelek alatta valami rongyot. De tényleg, mikor is voltunk utoljára kettesben? Két éve talán? Akkor sem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna. Szétmentünk, mert nekem tanulnom kellett, Ron pedig azt szerette volna, ha több időt szakítok rá. Csak hát a vizsgadrukk, ami akkor bennem volt... Mit ne mondjak, rendesen betette az ajtót. Most is hasonló volt a helyzet, hiszen nyakunkon voltak a R.A.V.A.SZ.-ok, de valami teljesen más volt. Nem volt mellettem Ron. A fiú jelenléte még a legrosszabb napjaimon is felvidított, még ha kiállhatatlan is voltam közben. - Úgy hallottam, közel kerültél valakihez. Ki az?
Nem mintha annyira érdekelt volna a dolog, hiszen nem szerettem Ron szerelmi ügyeit taglalni, de most haladéktalanul terelnem kellett a témát, hogy ne jöjjek zavarba. Ráadásul a fiú is teljesen pipacsvörös lett az elmúlt egy percben, így oldanunk kellett a hangulatot. Időközben találtam valamit, felvettem a kanapéról, kiegyenesedtem, majd diadalittasan fordultam Ron felé:
- Na látod, itt van egy...
Elakadt a szavam, amikor megpillantottam az ujjaim között tartott valamit. Egy rózsaszín top volt, fehér masnikkal díszítve, mely minden bizonnyal egy lány tulajdona lehetett. Legalábbis ebben reménykedtem.
- ...póló... - fejeztem be végül a mondatot, majd zavartan pillantottam a velem szemben álldogáló Ronra: - Öööö... ha nem akarsz így maradni, akkor felveheted.
Elmosolyodtam, hiszen magamban elég viccesnek tartottam a helyzetet. Csak remélni tudtam, hogy a fiú is így érez, és nem neheztel rám a póló-ügy miatt.
Vissza az elejére Go down
Ron Weasley2
Reveal your secrets
Ron Weasley2
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-02-21, 14:37


Oké, eszméletlenül hülye vagyok, ha azt hittem jó ötlet Fred-éknek segíteni kampányolni. Na persze mindaddig ez klassz ötlet is volt, de most szembesülni Hermione-val és a híres haragjával már a legesleghülyébb ötletnek tűnik a póló meg úgy az egész. Aki kihívja Hermi haragját az halál fia, és ez nem vicc, az ikrek nem tudják kivel szórakoznak.
Hozzám vágta a papír galacsint amit széthajtogattam és elolvastam, oké, piszok rosszul időzítek, de elvigyorodtam miközben olvastam, persze azonnal leolvadt a vigyor a képemről, de hát tuti hogy meglátta. - Csak viccelsz ugye? Én? Hatni rájuk? Előbb hallgatnak egy elefánt fülű nyúlra, mint rám. - Hőköltem hátra. Ez kész vicc, az ikrek sose hallgatnának rám, ha anyára és apára sem, akkor rám semmiképp sem. Főleg, hogy imádnak belőlem viccet csinálni.
-Lehetne, hogy ne viselkedj úgy, mint Anyu? - Most rajtam volt a sor, hogy azért kicsit felemeljem a hangom. Anya épp elégszer oktat ki, nem kell, hogy még a barátnőm...akarom mondani, hogy Hermione is a nyakamra szálljon.
-Ez egy póló, azért van rajtam, hogy ne járkáljak meztelen felsőtesttel a folyosókon és hozzak frászt az elsősökre. - Mondtam védekezés képpen kicsit azért gúnyosan. Hermione lassan a második anyámmá válik, nem csodálom, hogy az ikrek igyekeznek felbosszantani. Anyával is mindig ezt művelték, most Hermione a soros.
A parancsoló hangja és a mellkasomat ért erős bökés hatására azért rendesen meglepődtem. - Ezt nem gondolod komolyan! Itt vagyunk egy nyilvános hely kellős közepén és vetkőzzek le? - Húztam fel a szemöldököm, valahol azért rendesen elpirultam, mert hát..csak. Végül mégiscsak elkezdtem lehámozni magamról a felsőt, ha egyszer Hermi valamit a fejébe vesz, akkor annak úgy is kell lennie, hajthatatlan boszorkány. Levettem a felsőmet és odadobtam neki. Most ott álltam előtte egy szál nadrágban és cipőkben.
-Jó rég voltunk már egy helyen kettesben. - Bukik ki belőlem. De tényleg így van, most pedig még csak egy felső sincs rajtam és vézna, alig izmos mellkasom itt riogatja a kaszás pókokat a sarokban. Vörös hajam egybeolvad a most már talán még sötétebb pírral borított arcommal. Két éve lett volna csak, hogy szakítottunk? Egy örökkévalóságnak tűnt..
Vissza az elejére Go down
Hermione.Granger
Reveal your secrets
Hermione.Granger
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-02-06, 12:34






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Ron & Hermione

RECCS!
Hatalmas lendülettel tépem le az ikrek újabb kiakasztott hirdetését, melyet épp csak észrevettem a szemem sarkából, olyan jól elrejtették előlem. Komolyan mondom, ha pár milivel arrébb helyezték volna az előbbit, akkor talán még észre sem veszem, ők pedig nyugodtan folytathatják tovább kétes üzleteiket. Fogalmam sem volt arról, hány ártatlan elsőst szándékoznak még tovább mérgezni a bizonyíthatatlan eredetű termékeikkel, de ez így nem mehet tovább! Ha a szép szóra nem hallgatnak, akkor beszélnem kell McGalagony professzorral. Így, vagy úgy, de meg kell győznöm, hogy amit Fred és George művelnek, nem egészséges dolog. Noha, semmi törvénybe ütközőt nem tettek, de nem hiszem, hogy a mit sem sejtő elsősökön való kísérletezés nem lenne bűncselekmény. Az csupán a szerencséjük, hogy az iskola házirendje nem tér ki az embereken végzett kísérletekre. Nagy eséllyel nem volt még az ikrekhez hasonló diák a Roxfortban.
Hirtelen nevetés hangja ütötte meg a fülem, végül meghallottam, hogy a Kövér Dáma utat enged valakinek, így – kezemben továbbra is az imént letépett papírost szorongatva – fordultam meg, hogy szemügyre vegyem az újonnan érkezőt. A portrélyukban egy vörös üstök jelent meg, majd lassan egy nyurga alak bontakozott ki a homályból. A legelső pár másodpercben arra számítottam, hogy valamelyik Weasley-ikerhez lesz szerencsém, és már pont nyitottam a szám, hogy leteremtsem, amikor Ron arcát pillantottam meg. A fiú fülig érő vigyorral egyenesedett ki, azonban – amint találkozott tekintete az enyémmel – egyből eltűnt a mosolya, mintha csak valaki leradírozta volna. Nyilván látta rajtam, hogy mérges vagyok, és noha nem tudta a dolog okát, úgy gondolta, nem érdemes tovább ütni az egyébként is izzó vasat.
- Szia, Hermione! - intett nekem egy kényszeredett mosollyal, miközben nekem a pólóján akadt meg a tekintetem, mely előtt gyorsan összefűzte a karjait, nyilván ezzel is kikerülve a lebukás veszélyét. Sikertelenül. Talán jobban járt volna, ha még azelőtt leveszi a felsőt, hogy bemászik, de jó eséllyel ő sem gondolta volna, hogy pont velem hozza össze a Sors akarata, ahogy az a féleszű Trewalney is mondaná. Arra ugyan nem volt időm, hogy elolvassam a pólón díszelgő feliratot, de néhány tippem még így is akadt. És szinte mindegyik kapcsolódott a Fred-George pároshoz.
- Nesze! – száguldottam a fiú elé, mindenféle szívélyes üdvözlet nélkül, majd szinte hozzávágtam a kezemben tartott hirdetést, melyet egészen eddig a kezemben szorongattam. Tudtam jól, hogy Ron támogatja az ikrek üzleti tevékenységét, és emiatt kifejezetten haragudtam a fiúra. Jó, nem érthet mindenben egyet velem, de jólesne, ha néha megerőltetné magát, és legalább igyekezne úgy tenni, mintha nekem adna igazat. Ennek ellenére vigyorgó képpel mászik be az ikrek legújabb akciója után. Mégis mi mástól érne fülig a szája? Tisztában voltam azzal, hogy a két lökött bátyja kinn folytatja a kísérleteket, amikor a klubhelyiségben vagyok. Hadarva folytattam hát: - És igazán hálás lennék neked, Ronald, ha néha vennéd a fáradtságot, és ahelyett, hogy velük nevetsz, megpróbálnál hatni rájuk! Nem normálisak!
A szakításunk óta egyre többszőr szólítottam a teljes nevén a fiút, míg régebben ezt csak akkor tettem meg, ha mérges voltam rá valami miatt. Nem igazán voltunk kettesben, általában Harryvel hármasban üldögéltünk valamerre, most viszont rajtunk kívül senki sem volt a klubhelyiségben, ez pedig az elmúlt két év alatt egyszer sem fordult elő velünk. Mindenesetre, a haragom most nagyobb volt annál, semmint ilyen apróságokkal törődjek, de elmém egyik hátsó zugában igenis zavart a dolog. Kifelé ugyan jól eljátszottam a mindenre kínosan ügyelő stréber diákot, de a gondolataim igen sűrűn forogtak a fiú körül. Vajon mit csinálhat? Kivel lehet? Miről beszélgethet? Gyakran jutottak eszembe ilyen gondolatok, és olyankor mindig a könyvek világába menekültem.
Ron eközben a kezébe vette a hirdetést, elfeledkezve arról, voltaképp mit is szeretne titkolni, nekem pedig végre rálátásom nyílt a pólóra, amiben felismertem Fred és George legújabb találmányát. Az ikrek minden bizonnyal azért árultak ezeket a felsőket, hogy hirdessék az üzletüket, így aki megvette azokat, nyíltan reklámozta és támogatta őket. Újra elfutott hát a méreg, majd felcsattantam:
- Ronald Weasley! - Teljes mértékben magamra öltöttem a Mrs. Weasley-re oly jellemző hanghordozást, amihez mindig akkor folyamodott, amikor a gyerekei valami égbekiáltóan rossz fát tettek a tűzre. Mutatóujjammal a fiú mellkasára böktem, mintegy ezzel is jelezve haragom tárgyát, majd a hangerőből egy szemernyit sem visszavéve folytattam: - Megtudhatnám, mit keres ez rajtad? Fogd már fel, hogy ezzel csak a lovat adod alájuk!
Nem magát az üzletet támadtam, hanem az elvet, amit a fiúk hirdettek. Mindenki ellóghatott a tanításról, aki csak szeretett volna, én pedig nem feltétlenül találtam ezt jó ötletnek. Prefektusként pedig kifejezetten kötelességemnek éreztem megálljt parancsolni a dolognak.
- Azonnal vedd le! - szólítottam fel a döbbenten pislogó fiút, majd a nyomaték kedvéért még egy erőteljeset böktem a mellkasára.
Vissza az elejére Go down
Ron Weasley2
Reveal your secrets
Ron Weasley2
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-02-06, 11:43


Hatalmas nevetések közepette siettem a Griffendél torony felé. Elképesztő volt, ahogy az ikrek egy elsős kis kölykön kipróbáltak valami teljesen új "találmányukat". Szinte a könnyeim is folytak a nevetéstől, de a közönség többi tagja sem bírta száraz szemekkel a bemutatót. Valami sárgás-kékes habot kezdett az orrán fújni és a füléből meg valami rózsaszínes gőz kezdett kifelé szállni. Ahogy visszagondolok még mindig a nevetés üldöz. A festménynek elmondtam a jelszót és ahogy kitárult a titkos ajtó beléptem, pechemre még mindig az előbbi vigyor ült az arcomon, azonban Hermione-val szemben találni magam úgy, hogy közben Ő szinte vörös az idegtől..nem a legjobb választás. És még csak ekkor esett le, hogy a bátyáim egy galleon értékben megvásárolható pólóját viseltem...néha igazán átkozom a hülye fejem.
-Szia Hermione! - Intettem oda egy bárgyú vigyorral. Sosem díjazta Fredék üzletét és a kísérleti programjukat. Szinte mindent megmozgatott annak érdekében, hogy ezt az egészet abbahagyják a srácok, de hát Ők és a fejük lágyának benövése, olyan mese ez amiben egy cseppnyi igazság sincs. meg egyedül van azzal, hogy ez nem mulatságos, mindenki más jól szórakozik az újabb trükkök és kísérletek láttán.
-Mit csinálsz itt egyedül? - -10 pont a Griffendélnek Ronnak köszönhetően, ennél hülyébb kérdést fel tenni csak, hogy eloszlathassam a készülő vihart.
beletúrok furán vörös hajkoronámba. Hermi-vel nem igazán maradtunk ketten egy helyen azóta, hogy úgy döntöttünk jobb ha vége annak, amibe még bele sem kezdtünk igazán még hatodikban. Nem ment volna jól, ha akkor belevágunk, azóta ez fel sem merült kettőnk közt, de most, hogy ketten vagyunk ez eszembe jutott, az arcom is vörös árnyalatot öltött.
Igyekeztem közben a póló szövegét takarna így karba fontam a mellkasom előtt a kezem és vigyorogtam bambán. Vörös fej, hülye vigyor és meglepően feltűnő kartartás, tuti nem tűnik fel neki..persze.
Vissza az elejére Go down
Hermione.Granger
Reveal your secrets
Hermione.Granger
Griffendél

TémanyitásTárgy: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty2016-02-01, 08:34


Némileg reszketegen fújom ki a levegőt, majd egyetlen mozdulattal becsukom az előttem lévő asztalon helyet foglaló, súlyos könyvet. A könyv mellett pergamenek sokasága hevert itt-ott áthúzva, majd kijavítva, néha a lap aljára megjegyzéseket firkantottam, melyek talán hasznomra lehetnek a későbbiekben. Nincs az az Isten, hogy bárkinek bevalljam, mennyire megizzasztott ez a bűbájtan-dolgozat. Általában, ha jegyzetelésről van szó, könnyedén veszem az akadályokat, de most ez nem ment túl fényesen. A könyv össze-vissza említette meg a dolgot, így – amint rájöttem erre a kis trükkre – mindent leírtam a pergamen aljára, pontosabban jeleztem magamnak, mely oldalon mire bukkantam. Most pedig, három órával később, késznek mondhattam a dolgozatot. Összegyűrtem az összefirkált pergameneket, majd a kandalló melletti szemetesbe hajítottam őket. A kosár nagyot nyelt, majd jólesően böfögött egyet, minek hallatán elmosolyodtam. Magamhoz vettem a könyvet, és a letisztázott dolgozatot, majd elindultam a hálókörletek felé. A klubhelyiség már teljesen kiürült, tekintettel a késői időpontra, így hát úgy döntöttem, nekem sem ártana aludnom egy keveset, ha túl szeretném élni a tanórákat.
Lábam már az első lépcsőfokra helyeztem, amikor kellemetlenül ismerős felhívást pillantottam meg a hirdetőtáblán a szemem sarkából. Gyomrom összeszorult a balsejtelmek sorától, melyek szinte rögtön teret követeltek az elmémben. Úgy gondoltam azonban, jobb ha most járok a dolog végére, és nem halasztgatom reggelig. Felháborodva léptem hát le a lépcsőről, tettem le a kezemben tartott könyvet egy közeli asztalkára, majd a hirdetőtábla elé léptem. Szemeim szinte csak falták a sorokat:

                       
Galleon gallonszámra!!!

Unod már a tanórákat? Esetleg eleged van a tanárok állandó kérdéseiből? Netalántán nem készültél el egy lélekölő házi dolgozattal?

                       Van megoldás!!!

Saját készítésű Maximuláns Termékcsoport tesztelésére várunk lelkes nebulókat! Akinek kedve lenne a kísérletezéshez, az jelezze Gred és Feorge Weasley-nek!

Ui.: Talán még meg is gazdagszol belőle...

- Hát ez nem lehet igaz! - fakadtam ki döbbenten tátogva, miközben egyáltalán nem érdekelt az az aprócska tény, hogy valaki talán meghallja a dolgot. Fred és George éve óta hirdették már ezt a kis akciójukat, és mit sem sejtő elsősökön próbálták ki legújabb piruláikat, melynek én mindig megpróbáltam megálljt parancsolni. Eredménytelenül. Hiába a büntetőmunka, a temérdek pontlevonás, a dühös kirohanásaim, a fenyegetés, hogy mindent megírok Mrs. Weasley-nek, semmi sem használt. Semmi az égadta világon. Tanácstalanul toporogtam hát egy helyben, magamban latólgatva, mit is kellene tennem. Végül, tehetetlen mérgemben, leszakítottam a hirdetést a tábláról, majd a kandallóba hajítottam. Tudtam, hogy holnap reggel ismét ott lesz, de egyelőre nem tehettem semmi mást. Legalább addig is kevesebben látják a felhívást.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Hermione és Ron - A nagy egymásra találás   Hermione és Ron - A nagy egymásra találás Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A nagy Ő
» A nagy beszélgetés...
» Blaine & Reese - Nagy a baj?
» Kecse-Nagy Endre
» Kecse-Nagy Dorottya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Griffendél-torony-
Ugrás: