ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Ma 17:46-kor
Alistair Wilson


Ma 10:26-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 22:44-kor
Shanna Griffin


Tegnap 22:38-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 20:33-kor
Joyce Brekinridge


Tegnap 15:41-kor
Darren Morgenstern


Tegnap 06:27-kor
Viggo Hagen


2024-04-25, 22:08
Simonetta Atkinson


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Megan Smith
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Kalandmester
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Laura - Rickan I_vote_lcapLaura - Rickan I_voting_barLaura - Rickan I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70674 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 34 vendég :: 1 Bot

Cody L. Mortimer


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Laura - Rickan

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-08-10, 14:01


– Tény – bólintok. Az egy másik oldala az egésznek, hogy drága húgom nem viselkedett soha kifejezetten testvérként, már ha azt vesszük, hogy a testvéreknek szeretniük és támogatniuk kell egymást. De ha a viszálykodó párokra gondolunk... Nos, akkor máris másképpen állunk mi ketten. Nem mondhatnám azonban, hogy a viszályunk, vagy az áskálódása bármennyire is zavarna, tudom kezelni. Ebben nőttem föl. Jobban fogok aggódni, ha egy napon abbahagyja, és elkezd támogatni. Attól a pillanattól félelemben élem majd az életem, elvégre drága és imádott húgomat vagy az Imperius-átokkal sújtották, vagy szimplán közel jár ahhoz, hogy kést állítson a hátamba.
– Én is magamnak – felelem, és reménykedem, hogy az apró, jó-kedélyűbb hozzászólással egy kissé kellemesebb irányba tudom elmozdítani a társalgásunkat. Elvégre mégiscsak egy régi baráttal találkoztam, ha nem is olyannal, akiről semmit sem tudtam az iskola befejezése óta. Igaz, apám temetéséről jövök, igaz, nem tudom, milyen irányba mozdul majd el a jövőm, de az embernek muszáj kiélveznie az apró örömöket. Ki tudja, mikor lesz rá lehetőségem legközelebb. Alig veszem észre, hogy nem néz rám, és nem is tulajdonítok neki nagyobb jelentőséget.
A korai tiltakozásán sikerül valahogyan megőriznem a hidegvérem és nem vigyorodok el kissé gúnyosan. Ó, ha tudná, mennyi mindent adtam már neki, amikért nem is kért soha semmit cserébe, és amikért nem is kérnék soha semmit. Egy szívességgel több, mit számít már az? Semmit, igaz? Nos, egyeseknek talán, de azt is meg tudom érteni, ő miért hezitál. Iszonyatosan nehéz lehet megbízni valakiben azok után, ami történt, és adósságot vállalni valaki felé félelmetesnek tűnhet.
– Az önállóság nem hiba. Csak tudnod kell mikor érdemes segítséget kérni másoktól, és mikor jobb, ha megmaradsz egyedül – megvonom a vállam. Ez az a fajta segítség, amit nem tukmálhatok rá, nem küldhetem el a bankszámlájára, ezt magának kell elfogadnia. És talán pontosan ezért is van az, hogy ezt adom a legszívesebben. – Körbekérdezek akkor. Esetleg tudsz mondani egy címet, amin elérhetlek, ha valami adódik?
Gesztus csupán, elvégre tudom, hol lakik, de fontos, hogy ő mondja el. Fölvetne néhány kérdést, ha egyszer csak kiesnék a kéményből.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-08-03, 00:40


Felvonom a szemöldökömet. Olyan kétértelmű, ahogyan a húgáról beszél, valahogyan nehezen tudom eldönteni, hogy most egy ellenségéről, vagy a testvéréről beszél. Igaz, nekem sohasem volt testvérem, így nem tudom még csak elképzelni sem a helyzetüket, így annyi marad, hogy figyelmesen hallgatom, és elhiszem, amit mond.
- Hát... - elgondolkozom, és egy pillanatra elfordítom róla a tekintetemet, egyenesen az útra. - Nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet, de vigyázz magadra, és próbálj meg kijönni vele, elvégre a testvéred. -
Egy apró mosollyal pillantok vissza rá, ahogy befejeztem a mondanivalómat. Most, hogy belegondolok, Eric olyan volt számomra mint egy testvér. Bár, mi sohasem akartuk egymást megfojtani... Viszont nekik sem kellene, gondolom. Jobb lenne, ha jól kijönnének, valószínűleg a szüleik is ezt akarnák.
- Ne legyél ilyen szerény, most mondtad, hogy a korodhoz képest magas a rangod. Örülök neked. - Mosolyognék, de most nem megy, inkább csak az előttünk lévő macskakőre szegezem a tekintetem. Természetesen örülök neki, de  egyszerre vagyok egy kicsit irigy is. Ezt az érzést pedig nagyon utálom, pláne, ha olyan tisztességes emberekről van szó, mint Rickan.
Tényleg kell szereznem valami munkát, mert ez így nem lesz állapot. Pénzügyek miatt, és egyszerűen csak a lelkiismeretem végett is. Egy kicsit azt hiszem könnyebben tudnék Rickan szemébe nézni, elvégre, akit most lát, már régen nem az, akit megismerhetett anno... Legalább egy kicsit javítanom kell a mostani helyzetemen, azzal talán én is jobban érezném magam. Egy halvány mosoly jelenik meg az arcomon, ahogy végighallgatom, amit mond.
- Ez nagyon kedves tőled, de... Nem tudom, hogy elfogadjam-e. - Valószínűleg Rickan is emlékszik, hogy ritkán fogadtam el mások segítségét. Mindig mindent önerőből akartam megcsinálni, nagyon makacs voltam. Most viszont tétovázok, de ha a szemembe néz, akkor láthatja, hogy valahol még bennem van a régi elhatározottságom. Nem is tudom, hogy minek nevezzem, talán büszkeségnek? Azt hiszem ez lesz az. A büszkeségem valahogy nem hagyja, hogy másokra támaszkodjak.
- Lehet hallgatnom kellene, és rábólintanom. Régen is nagy hibám volt, hogy sosem akartam másokra támaszkodni, ez pedig most még jobban hátráltathat egy ilyen helyzetben... - sóhajtok fel. - Azt hiszem, ha megteszed, akkor nagyon hálás leszek neked. Lekötelezel vele. -
Egy szelíd mosollyal pillantok rá, miközben beszélek. Elfogadom az ajánlatát? Úgy tűnik. Ezzel pedig magamat is meglepem, de azt hiszem nem túl sok választásom van. Vagy ez, vagy semmi... Valahogyan talán majd meg tudom hálálni neki.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-07-26, 09:37


A hoppanálásról nem szaporítom a szót, nem hiszem, hogy érdemes lenne. Olyan hiányosság ez, amit előbb, vagy utóbb, de le kell majd küzdenem, és ha a lehetőségek és körülmények engedik, inkább előbb. Ennél jobb időpontot keresve sem találhatnék, elvégre békeidő van, a sötét erők nem mozgolódnak olyan intenzitással, mint korábban, és talán nem kellene megvárni, hogy felgyorsuljanak az események. Akkor aztán verhetem a fejem a falba, amiért nem kezdtem el most. Bár valószínűleg pár napot nem árt, ha várok.
– Ó, ha csak egy kicsit lenne az... – mondom, fájdalmas grimaszra húzódó arccal. Annyi biztos, drága húgom vagy a legnagyobb szövetségesem, vagy a legádázabb ellenségem lesz az elkövetkező hónapokban, márpedig ha valakit, akkor őt jó lenne a saját oldalamon tudni. Hogy Laurát megnyugtassam, megvonom a vállam. Ha valaki nem lát bele a családunk belső ügyeibe, az általam tett kinyilatkoztatásokat akár véresen komolyan is veheti. Márpedig Deborah nem rossz testvér, legalábbis ameddig nem próbál meg megfojtani álmomban. – De nem panaszkodhatok. A legtöbb aranyvérű családhoz képest még egészen jól kijövünk.
– Mondjuk úgy, hogy nem panaszkodhatok – felelem, és próbálom optimista hangvételben lezárni a karrieremről szóló beszélgetést. Okom tényleg nincs a panaszra, a haladásom több, mint kielégítő kellene, hogy legyen valakinek az én koromban. Mégis, mintha egy kissé túlságosan is lassú lenne. Nem akarom, hogy mire elérem a legfontosabb pozíciót, már alig pár évem maradjon csak gatyába rázni az Aurorokat és elkapni az egykori halálfalókat, akik még mindig hűségesek az urukhoz.
– Talán körbekérdezhetek, ha gondolod. Esetlegesen tudok munkát találni – mondom. Ingoványos talajra léptünk, annyi bizonyos, főleg azért, mert ha elfogadja ezt és rájön, mennyi mindent tettem érte eddig is... Minden egyes jótettel csak növelem a saját bizonytalanságomat, hogy mi történik, ha ennek vége lesz. MI történik, ha nem tudom tovább fenntartani a látszatot? Ha lehull a lepel és rádöbben, hogy én voltam az, aki segítette?
És mindeközben ott motoszkál a fejemben a gondolat, amit megpróbálok elűzni. Nem, ezt legalább még pár emberrel meg kell beszélnem – és nem igazán szeretném én sem végrehajtani.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-07-20, 14:10


- Hát, meg tudom érteni. -
Tényleg meg tudom. Bár, én nem láttam azt, amit ő, de a hopponálás alapból nem egy kellemes dolog, még ha gyorsabb is, mint bármi más.
- Egy kicsit durvának tűnik a húgod.
Nos, kicsit tompult a humorérzékem az Azkaban óta, na meg a megélt halálfalói évek sem erősítették bennem a vicc érzetét, így most teljesen poénként nem tudok felfogni azt, amit mondott. Persze, értem én, hogy csak viccnek szánta, de mégsem sajnos... Viszont, hogy végre elvigyorodik, az már más téma. Egy apró, halvány mosoly nekem is felkúszik az arcomra. Komolyan elgondolkoztat, hogy megjegyezzem-e, hogy örülök annak, hogy tud mosolyogni, de talán csak abbahagyná, így nem említem. Elég, ha látom, hogy egy kicsit talán jobban érzi magát a történtek után.
- Ó, értem, akkor igazán tehetséges vagy. Csak, valahogyan az előbb úgy néztél ki, mintha zavarna valami ezzel kapcsolatban. -
Talán csak be a temetés számlájára kellett volna írnom a csalódottságát, de ha elégedett az eredményeivel, akkor semmi probléma. Csak én nézhettem félre valamit.
Felvonom a szemöldököm. A gúnyos nevetés után azt hiszem pont tökéletesen passzoló mozdulat. Persze, amikor kijöttem, még én is tápláltam álmokat azzal kapcsolatban, hogy alkalmazni fognak, de ahogy haladtam előre az időben, valahogyan ezek elvástak.
- Megpróbálhatom, de tényleg nem veszik jó néven azt az egy év börtönt, hidd el nekem... Próbálkoztam sok helyen, de eddig még jól sehol sem jöttem ki. Viszont valamit muszáj lesz találnom, mert ez nem állapot...
Bár megértem, én se akarnék felvenni egy ex-halálfalót. Teljes mértékben igazuk van, de ezzel az igazsággal nekem soha nem lesz jobb. Viszont valami munkát kell keresnem, muszáj lesz.
[/color]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-07-05, 18:20


Mit mondhatnék? Hogy örülök annak, hogy örül? Ostobaság, bár tény, így érzek. Ő nem rossz ember, akit a körülmények kényszerítettek pokoli dolgokra, és nem látott más kiutat, mint hogy engedelmeskedjen nekik. Én az utolsó pillanatig, foggal-körömmel harcoltam volna a követelés ellen, de talán még én is megadtam volna magamat a végén. Könnyű bátornak érezni magamat és még könnyebb lenne elítélni Laurát úgy, hogy sosem kényszerültem erre a választásra. Ha azonban kimondom, amit gondolok, csak egy végtelen körbe kerülnénk bele, üres szavakkal. Márpedig azokhoz most végképp nincsen hangulatom. tekintve az új pozíciómat, éppen elég rejtőzik a jövőmben ezekből.
– Még mindig nem kedvelem különösebben – felelem. Ez nem változott. Bár az biztos, hogy nem fogom elismerni, hogy a gyomrom összeszorul a gondolatra, hogy hátrahagyhatom valamimet a fél lábam, vagy éppen valami más testrészem. Nem kellemes gondolat. A részvétnyilvánításán az arcom sem rezdül, túl sokat hallottam már ezeket a szavakat ma, és akár így gondolja, akár nem, már nem jelentenek mást, mint néhány, egymás mögé pakolt szót, amik valami félig értelmes dolgot adnak ki. A következő kérdés viszont tényleg őszinte és legnagyobb meglepetésemre ma először hallom. – Nem. Tudok dolgozni otthonról is, már ha drága húgom hajlandó elviselni a szégyent, hogy a család vezetője egy "mezei" auror és nem fojt meg álmomban egy párnával.
Viccnek indul, vigyorgok is a végére, de őszintén szólva, ez tényleg megtörténhet. Jobb, ha figyelek. A megjegyzésén azonban meglepődök, a szemöldököm máris a homlokom közepére szalad és nem tudom, mit válaszolhatnék. A csönd majdnem egy percig húzódik, és már nekem is kifejezetten kellemetlen, amikor végre sikerül kinyögnöm magamból egy választ.
– Pedig nincs okom a panaszra. A koromhoz képest magas a beosztásom, három ember dolgozik alattam, akiket barátaimnak nevezhetek és ha így folytatom, talán még az aurorok vezetője is lehetek öt éven belül. – Megvonom a vállam. Nem mintha hencegni akarnék, de tény, a munkám jelen pillanatban életem egyetlen említésre méltó szegmense, amiről legalább tudom is, merre tart. Észreveszem, mennyire gyorsan fúj visszavonulót, és egy kissé ezen is meglepődöm. Nem ilyennek ismertem. A problémája azonban érthető, ha nem is egyszerű. A nevetés egyenesen rémisztő, félelmetes, mennyi gúny szorult belé ebben a pillanatban. De legalább nem táplál illúziókat, ami jó dolog. Kettőnk közül hadd legyek most én az idealista. – Talán megpróbálhatnál valamit szerezni a Minisztériumban, alacsonyabb munkakörben, amíg ki nem találod, merre tudnál továbbmenni. Nem oldaná meg az összes gondot, de talán segít.
És akkor talán a húgom sem akarná letépni a fejem a havi galleonok miatt, amiket elküldök neki, névtelenül persze. Nekem volna egy másik ötletem is, de csak kósza gondolat, el is hessegetem. Ezt nem kérhetem tőle, semmiképpen sem. Nincs jogom hozzá.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-06-27, 17:23


  Akkor még nem tűnt fel annyira, de utólag visszaemlékezve valami felsejlik a kirohanásról. Bár nem tudnám társítani emberhez, csak sejtéseim lehettek.
- Sajnos... - egy kicsit elkomorodtam. Nem túl szép emlékeket sikerült azzal a nappal szereznem, sem magamnak, sem másoknak. A következő szavai egy halovány mosolyt csaltak ki belőlem. - Én is örülök.
  Szerintem nagyon régen volt már, hogy valaki az évfolyamomról hozzám szólt volna. Utoljára talán azelőtt, mielőtt letartóztattak. Ez eléggé magányosnak és szánandónak tűnik, dehogy ez csak azért van-e, mert visszagondolok arra, hogy milyen volt előtte, azt nem tudom.
  Hálásan pillantottam az égre, és a gondolataim ismét a nagy rejtély körül forogtak. Ki lehetett az? Senki nem tudott, vagy éppen nem akart válaszolni a kérdésemre. Valaki segített rajtam, de nem akarná felfedni magát előttem. Fél, esetleg szégyelli magát? Tőlem nem kell sem félni, sem szégyellnie nem kell magát. Örülnék neki, ha megismerhetném őt, de arra is gondoltam, hogy lehet nincs semmi közöm az illetőhöz. Talán ő csak egy feltörekvő auror, aki egy nehezebb üggyel akart bizonyítani a feljebb valóinak, és ehhez egy jó alany voltam. Túl sok ötletem van, és egyik bebizonyításához sincs elég nyomom. Lehet, hogy tényleg pocsék auror lennék...
- Ez igaz. Ha jól emlékszem, akkor nem szerettél hopponálni - arra már nem igazán emlékeztem, hogy miért, de arra igen, hogy ha nem volt kötelező, akkor sosem hopponált. A válasz előtt egy kicsit hezitáltam. - Hallottam. Nagyon sajnálom... De ugye ezért még nem kell feladnod az álmodat?
  Emlékeztem rá, hogy mennyit küzdött a családjával, hogy auror lehessen. Kár lenne ezért most feladnia mindent.
- Ez nagyszerű, de nem úgy nézel ki, mint aki büszke rá - elhallgatok. Lehet, hogy ezt nem kellett volna mondanom. Így sem a legjobb napja volt ez, és én még ilyesmivel zavarom? Istenem Laura! - Sajnálom, nem akartam belefolyni, ez a te dolgod - visszavonulót fújok. Azt hiszem régen soha nem tettem volna ilyet, inkább csak tovább érdeklődtem volna felőle, de mostanra már túl óvatossá váltam. De legalább egy kicsit tapintatosabb is lettem. - Még nem mertem megpróbálni. Nem hinném, hogy túl jó szemmel néznének ott rám... - egy mindennél keserűbb kifejezés ült ki az arcomra. Nekem is az volt az álmom, hogy auror lehessek, de már biztos, hogy ez sosem történhet meg. - ... és máshová sem keresnek ex-halálfalókat. Esetleg ha pultosként, vagy takarítóként alkalmaznának...
Felnevettem, olyan gúnyosan, mint még soha. Ki gondolta volna, hogy ez lesz belőlem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-06-25, 10:43


Ő talán nem is emlékszik, hogy ott voltam a tárgyaláson. Igyekeztem az árnyékba húzódni, beolvadni a tömegbe. Nos, nem tudom, a kiviharzásom mennyire vonta magára a figyelmet a vádlott részéről – neki volt éppen elég gondja –, de az biztos, hogy apám észrevette. Sosem veszekedtünk olyan intenzitással, mint azon a napon. Talán azért, mert mind a kettőnknek igaza volt: Laura ártatlan volt ugyan, de erre ott és akkor egyetlen darabka bizonyíték nem mutatott. Rohadt egy ügy volt az.
– És rosszabb körülmények között – teszem hozzá. Az arcom rezzenéstelen, de a hangomon nem érezhető semmiféle vádló hangsúly. Merlin szakállára, valószínűleg ugyanazt tettem volna a helyében és akkor az én kapcsolatom a családommal nem a legjobb. Rohadtul erős kötelék a vér, meg kell hagynom. – Már csak ezért is örülök, hogy belém botlottál ma.
Letelepszik mellém, és még mosolyogni is képes. Ezen meglepődök, bár nem mutatom ki: talán Azkaban mégsem hagyott rajta annyira mély nyomot, mint tartottam tőle. Azt mondják, az ártatlanoknak nem olyan rossz – csakhogy Laura nem volt ártatlan. Kényszer alatt cselekedett, ez igaz, de mégis... Azzal, ami történt neki kell együtt élnie, és valószínűleg semmit sem segít, ha az embert körbeveszik a dementorok. Azon, amit ezután mondd, ténylegesen meglepődök, és egy kicsivel följebb is szalad a szemöldököm. Hálás érte? Pedig jól eltakartam a családom beavatkozásának nyomait, és mégis, lehet, hogy rájött volna? Azonban ő nem említi, én pedig nem fogom felhozni a témát.
Hálás is vagyok, hogy a beszélgetés halad tovább.
– Eddig többnyire Londonban éltem, közelebb volt a Minisztérium akkor is, ha hirtelen kellett bemennem. – Rühellek hoppanálni, és erre valószínűleg ő is emlékszik. A hatodikban lezajló tanfolyamon az egyik fiú az orrom előtt hagyta el a végtagjai felét, és azt a képet azóta nem sikerült kivernem a fejemből. Sem azt, sem a sikolyait. – Bár most valószínűleg muszáj leszek visszaköltözni a családi birtokra. Nem tudom, hallottál-e apámról.
– Igen. Egyre magasabbra haladok – felelem egy vállvonás kíséretében. Nem valami nagy dolog, az előléptetéseim egy részében egyre inkább érzem a családi név befolyását, semmint a saját eredményeimet. – És te? Az aurorokhoz gondolom nem engedtek vissza azután... Sikerült találnod valami mást esetleg?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-06-24, 16:55


  Bátortalanul követtem őt egészen a szökőkútig. Meg sem fordult a fejemben, hogy egyáltalán érzékeli-e a jelenlétemet, egyszerűen csak mentem utána. Amikor utolértem, és végre elé mertem állni, azt hiszem sikerült meglepnem. Legalább is egy pillanatra, mintha úgy nézett volna ki. A szemem ritkán csal.
- Igen, régen.
  Bárcsak akkor sem találkoztunk volna. Valószínűleg nem a legkellemesebb emlékek lettek azok, sem nekem, sem neki. Vajon jó ötlet volt utána jönni? Egyre bizonytalanabb voltam benne. Mégis, mikor intett a fejével, hogy üljek le, úgy éreztem, talán volt olyan rossz ötlet. A mosolyát látva pedig még én is elmosolyodtam. Kicsikét azért nosztalgikus, még ha éppen elég rossz passzban is van. Nem is csoda, hogy nem képes úgy mosolyogni, mint régen.
- Igen... - vettem egy mély levegőt. Nem szívesen gondolok vissza azokra az időkre. - Ugyan, így belegondolva, szerencsésnek érezhetem magamat, hogy egyáltalán felülvizsgálták az ügyemet és kijutottam. Igazán hálás vagyok érte - a kezeimet az ölemben pihentettem, miközben egy icipicit hátra dőltem. Nem akartam beledőlni a szökőkútba, csak kényelmesebb volt így az égre pillantani, és egy hálás pillantást küldeni a megmentőmnek egy szelíd mosoly kíséretében. - Ráfoghatjuk. Roxmorts északi részén, a szélén. Na és te? Dél-Skóciában, mint az iskola alatt?
  Pillantottam vissza rá, de az arcomról nem tűnt el az előbbi apró mosoly. Kíváncsi voltam, és egy kicsit boldog. Sokan voltak, akik, amikor megláttak, rögtön letagadták, hogy ismernek, volt, aki leszólt, sokakat pedig utol sem tudtam érni. Most pedig itt ülök Rickan mellett, aki pedig még aznap is ott volt, mégsem vet meg. Talán ő is tud az ügy felülvizsgálásáról? Nos, lehetséges, már akkoriban egy csoport vezető-helyettese volt, talán mára már még magasabb rangnak örvendhet. Nem lenne meglepő, giszen mindig is okos volt, és ha valamibe belekezdett, akkor megállíthatatlan volt. Ezért a jó tulajdonságáért mindig is tiszteltem.
- Igaz is, Rickan. Most is Aurorként dolgozol?
  Pillantottam vissza rá, egy kisebb eltöprengés után.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-06-22, 17:57


Rossz auror lennék, ha nem venném észre, hogy követnek, jó akkor, ha ez tudatosulna bennem azelőtt, hogy elérném a kiszáradt szökőkutat. Nem nézek hátra, azzal csak elárulnám magamat annak, aki után settenkedett – valószínűleg úgyis csak egy kotnyeles rokon, akinek nem átallott utánam osonnia a temetést követően. Ha így van, könnyű dolgom van. Könnyűszerrel mondhatom azt, hogy legyen szíves eltakarodni innen. A pálcámhoz sem nyúlok, mert ha nem rokon, nem akarom felkelteni a figyelmét. Teljes nyugalommal méregetem az aranyérmét a kezemben, és felkészülök arra, hogy a legelső átok, a legelső villanás jelére oldalra vessem magamat.
Csak akkor fordulok felé, amikor közelebb lép, ezzel tudatva, hogy jelen van. A meglepett arckifejezésem nem kell különösebben színlelni: tényleg nem számítottam arra, hogy Laurát fogom magam mögött találni. Mégis, valamilyen groteszk módon egészen szórakoztató lenne, és ki is vált belőlem egy halovány, gunyoros mosolyt, ami gyorsan tovatűnik az arcomról.
– Üdv Laura – mondom. – Régen láttalak.
Látom, mennyire aggódik, hogyan kapaszkodik önmagába, de nem tehetek semmit, hogy megvigasztaljam. Nem állok föl, nem lépek felé, nem próbálok nyitni. Nem tudnék. Segíteni azonban tudok, bármennyire keveset és bármennyire értéktelent is. A fejemmel egy invitáló mozdulatot teszek, jelzem neki, hogy jöjjön közelebb, és ha megteszi, kedvesen, barátságosan rámosolygok. Ez is halovány és ez is gyorsan tovatűnik. Őszinte ugyan, de nehéz fönntartani. Bármikor máskor könnyebben menne, de a mai nap már csak ilyen.
– Hallottam, hogy kiengedtek. Igazán sajnálom, hogy egyáltalán időt kellett eltöltened Azkabanban. Errefelé laksz? – Csupa-csupa látszatkérdés, udvariassági formula, mégis sikerül elérnem, hogy a hangom legalábbis érdeklődőnek hangozzon. Nem viszem túlzásba, elvégre ő csak annyit tud, hogy egyike voltam azoknak, akiket elárult, akikről valószínűleg jelentett. Márpedig ha túlságosan közvetlen vagyok vele, talán azt hiszi, én is valamit akarok tőle. Pedig nem így van. Valaha legalábbis félig-meddig baráti viszonyban voltunk, azon emberek egyike volt, akikkel tudtam beszélni, ha úgy adódott, csak kár, hogy mindig annyira rövidre zártam azokat a társalgásokat. Hiába, szerelmes kölyök voltam. és most...? Nem tudom. Az ilyen kérdéseket nem apám temetése után fél órával szeretném megválaszolni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-06-22, 17:37


 Ma ismét Roxmorts utcáit járom, mint egy visszatérő szellem, aki nem unja még az itt élők kísértését. Igaz, az elmúlt két napban nemigen jártam erre. Kicsit rosszul éreztem magam, így nem mozdultam ki otthonról, viszont ahogy ma délelőtt beköszöntem a Foltozott Üstbe, az egyik ismerősöm rögtön a kezembe nyomta a Reggeli proféta mai példányát, és arról panaszkodott, hogy mik nem történnek ma. Először még nem is értettem, hogy mit kell nézni, de szépen lassan felfedeztem a címlapon szereplő ismerős vezetéknevet: Goldstone. Maga a Jorann Goldstone név nem volt ismerős, de még felsejlik egy másik Goldstone, akivel egy évfolyamra, sőt, egy házba kerültem. Egész jóban voltunk, néha még Roxmortsba is leugrottunk együtt. Az arca csak homályosan dereng előttem, de biztos voltam benne, hogy ha valahol összefutnánk, felismerném.
 A temetés délelőtt volt, ha jól olvastam, akkor olyan 10-11 körül kezdődött. Fogalmam sincs, hogy mikor lehetett vége, de úgy éreztem, hogy illene köszönnöm Rickan-nek. Ha másért nem is, de legalább a részvétemet kifejezni. Még ha nem is voltam benne olyan biztos, hogy elfogadja, hiszen, ha az emlékeim nem csalnak, akkor aznap ő is ott volt, amikor elvezettek minket. Sőt, a tárgyalásokon is részt vett. Talán ő is úgy gondolja, hogy egy utolsó lélektelen selejt vagyok, mint a többiek. Veszek egy mély levegőt, majd szép lassan kifújom. Gyerünk Laura, a múlt árnyai nem kísérthetnek örökké!
 A temető felé indultam, útközben pedig csak azon járt az agyam, hogy vajon, hogy fogja fogadni a felbukkanásomat. Örülni fog, esetleg, ahogy megpillant, ott is hagy? Talán még az RBF és a RAVASZ előtt sem féltem annyira, mint ahogyan most. Közel jártam a temetőhöz, amikor megpillantottam őt. Pár másodpercbe ugyan beletelt, amíg felismertem, de biztos voltam benne, hogy ő az, mégis, ahogy elhaladt az út túloldalán, valahogy nem mertem megszólítani. A kezeim remegtek, és az a csalódottság, amit aznap láttam a szemébe, valahogy újra felvillant előttem. Mély levegő, Laura, majd kifúj. Ismételt ezt meg párszor. Hinnem kell magamban. Egy kicsit nyugtatgattam magam, és utána indultam. Ugyan lemaradtam, de szépen lassan behoztam a lemaradásomat, közben pedig próbáltam lenyelni azt a gombócot, ami a torkomban keletkezett. Nem szabad félnem.
 Tovább követtem őt, még mindig kicsit lemaradva. Amikor leült a szökőkút szélére, én megtorpantam. Egy aranyérmét szorongatott a kezében. Rickan-ről a szökőkútra pillantottam. Régen biztosan sokan szerették ezt a helyet, talán Rickan is járt itt párszor. Mi másért jött volna ide? Vettem egy mély levegőt, és pár lépést tettem az irányába.
- Szervusz Rickan.
Talán egy kicsit halk voltam, de még mindig féltem egy kicsit. A karjaimat csak összefűztem a mellkasomon, és saját magamba kapaszkodva, egy kissé szerény mosollyal az arcomon álltam előtte, az ítéletemre várva.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty2015-06-22, 14:07


Lezajlott a temetés is. Egészen kellemes kis menet volt, a falutól alig másfél kilométerre elhelyezkedő családi kripta menti úton örökmécsesek égtek ahogy a rokonság kis csoportokban megtette a távolságot. Ott hosszasan méltatták apám rövidre szabott életének hosszú érdemeit, némelyiket normális ember nem is nevezne érdemnek, de most valahogy erre sem tudtam keserű jókedvvel gondolni. A szertartás végeztével azon kaptam magam, hogy egyedül járom a visszafelé vezető utat. Gondolkodnom kellett, és arra nincs is jobb módszer, mint elszakadni a népes rokonságtól.
Az ügyosztály-vezető fölajánlotta, hogy vegyem ki a hetet, töltsem a családdal, de őszintén, holnap valószínűleg visszamegyek a Minisztériumba. Az emberek többsége képtelen megérteni mennyire jó hatással van rám a munka. Egy-két jelentést átnyálazok és máris perspektívába tudom helyezni az egészet. Most azonban, ahogy Roxmorts a délelőtti esőtől még sáros utcáit járom, nem tudom elfelejteni a nehéz igazságot: én lettem a családunk vezetője. Örökösnek sem volt könnyű lenni, főleg azt figyelembe véve, mennyire megvetett a fél világ, amiért megpróbáltam a felelősség egy részét arrébb pakolni, de most, hogy minden, amivel apámnak meg kellett küzdenie az én vállamra nehezedik, egy-két elvétett pillanatban szentül hiszem, hogy össze fogom törni a súly alatt.
A lábam visz előre, de miért ne tenné, úgy ismerem ezeket az utcákat, mint a tenyeremet. A faluban öltöttem életem jelentős részét, a családnak három birtoka is van vagy itt, vagy a közvetlen közelben, így iskolaidő után is visszalátogattam néha. Egyszerűbb volt itt találkozni az iskolai barátokkal, ismerősökkel mint Londonban, ahol mindig tekintettel kell lennie az embernek a muglikra. Egyre gyorsuló lépteim így inkább maguktól keresik meg a régi, eldugott, mára már kiszáradt szökőkutat.
Teljesen belefelejtkezem a gondolataimba, ahogyan letelepedek az oldalára. Valaha száz aranygalleon borította az alját, de mostanra már csak a legrégebbiek maradtak meg, némelyik korrodálódott, egy másik részét pedig teljesen felismerhetetlenné csúfította az idő vasfoga. Emlékszem arra, amikor apám először hozott ide. „Minden Goldstone örökös egy aranyat dob a vízbe amikor rá kerül a sor, hogy vezesse a családot. A jó szerencséért.” A zsebembe nyúlok és előhúzok egy aranyérmét.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Laura - Rickan   Laura - Rickan Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rickan Goldstone
» Laura P. Patris
» Laura és Raziel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Utcák, sikátorok-
Ugrás: