ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Dwight Jennings
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Kalandmester
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Maia Hansen
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Sheska Thorne
Perselus & Astrid I_vote_lcapPerselus & Astrid I_voting_barPerselus & Astrid I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 43 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Perselus & Astrid

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-26, 03:31





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




A lány első szavaira nem felel, azt pedig maga is tudja, hogy az álcájuk jó, sőt, mondhatni tökéletes. Hiszen ő szenvtelen, kifürkészhetetlen, mint mindig, a lány pedig megtört, szabadulni vágyó, mint a legtöbben, akik az ő közelében tartózkodnak fél percnél hosszabb ideig.
Persze érzi ő is, hogy talán elvetette a sulykot, és, hogy Londonban változtatnia kell, kicsit lazábban, engedőbben viszonyulnia a másikhoz, különben a játék nem várt fordulatokat vehet. De ott majd más lesz, magához mérten, de kedves - ígéri meg magának. Ennél többet pedig senki sem várhat tőle jelen pillanatban.
A lány következő szavaira azért elmosolyodik.
- Többet láttam, semmint, amennyit megéltem. - feleli, de többet nem mond. Ő és a kapcsolatok? Volt pár, hasonló játszadozás, mint amelynek Astrid is alanya, igaz, egykor nem volt mindegyik annyira kifinomult és ügyes, de belejött. Azonban mégis - nevezhető ez kapcsolatnak? Talán hatalmas jóindulattal igen. Akkor sem volt túl sok, hiszen nem őrült ő meg. Óvatosan kell ezt csinálni, finoman, tapintatosan - akkor nem lehet nagy gond.
Eztán azonban csak apró biccentéssel reagálja le a lány szavait, ezt ő maga is sejtette, gondolta. Épp elég szentbeszédet kapott már amaz, s fog is még - meglehet, többet talán épp tőle. Most megkíméli ettől tehát. Jobb lesz így.
- Gondoltál. - nyugtázza amaz szavait, már, amelyek a karácsony és az ő viszonyát jellemző részlete vonatkozik, s bár nem mond többet, érezhetően minősít s egyúttal: ez kevés.
S eztán már nem is mond mást, felesleges lenne, és értelmetlen dolgokkal ő nem fecsérli az idejét - túl gyakran. A következő pont, amely szólásra bírja, a kérdés.
- Nem, attól tartok, az Albus, de csakugyan, igyekszem. - közli. Így is gondolja, igyekszik minél kevesebb dologban másokra szorulni, és amolyan polihisztorrá válni a mágia világában. Persze akadnak részletek,amikhez egyáltalán nem ért, vagy olyanok, melyekhez csak nem eléggé - ilyenek például a mágikus lények vagy épp a gondozásuk. De nem érzi, hogy most kéne példákat hoznia, nem, ez nem az a szituáció. A lány a legkevésbé sem érdemli, hogy bármit is mondjon magáról, főleg nem azt ,hogy felfedje egy hiányosságát: pláne nem ekkora közönség előtt.
Így a lány botlása után még a korábbinál is távolságtartóbbá válik, s a szám végén egyértelműen jelzi: ennyi, nincs tovább.
- A sajnálat nem másítja meg a múltat, de még csak a jelent sem. - közli nyersen, s elfordul tőle. - Az túlzás lenne, hogy szívesen, McCaine. - zárja tehát szavait, s elvonul a lány közeléből. Igaz, fél szemmel még hátrapillant egyszer, így talán látja, ahogyan a lány belebotlik Harrybe.
Már megint egy Potter, aki már megint az ő nőjét... Nem. Csak nyugalom.
Majd máskor foglalkozik a Potter kérdéssel is - az persze nem kérdés, hogy Potter meg fogja emlegetni a bájitaltan órákat, ami az elkövetkező egy-kettőt illeti, legalább.

//Köszöntem! Wink //


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-25, 16:45


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Az tény, hogy most már nem kell senkinek se furcsán néznie rám, éppen eléggé látszik rajtam, hogy nincs túl jó kedvem, nem úgy, mint eddig volt, ezt pedig a tanár okozta. Remekül tudjuk álcázni magunkat, nem hiszem, hogy ezek után bárki rólunk szeretne majd pletykálgatni, esélytelennek érzem.
- Nem csak talán! – ezt igazán érezhetné ő is, hogy tényleg az, pedig én úgy igyekszem, de hát nem várható el tőlem se minden, azonnal. Mégis mit tudnék még tenni, adni neki? Talán Londonban… igen, az egy újabb lehetőség lesz, majd ott eldől, hogy menni fog-e, de arra azért nem vágyom, hogy folyamatosan megbántsanak. Igyekszem én is erősebb lenni, tényleg, aztán majd kiderül, hogy miképp sikerül. Quinn is szóba jön, de én nem fogok róla sokat beszélgetni, nem akarom, hogy ismét leszólja a barátnőmet, így jobb, ha tényleg csak minimálisan említjük majd. Mégis, amit mond, az… az utalásnak is hat a mi kapcsolatunkra akár. Azért teszi velem mindezt, hogy kibírom-e? Tesztelget, kóstolgat?
- Mint tudod, se Quinn, se én nem vagyunk tapasztaltak a kapcsolatokban, de te minden bizonnyal igen, így tudod, hogy mivel járnak. Majd mi is megtudjuk… - én legalábbis biztosan, mivel Piton nem kímél, szóval mellette megérzem egy kapcsolat kellemetlen oldalát is, de azért tény, hogy néha a kedvesebb dolgok se állnak távol tőle. Ne akarjak idilli dolgokat? Olyan nem létezik? Lehet, hogy így van, ez pedig igazán szomorú. Na de tovább terelődik a beszélgetésünk, így mesélem el azt, ami történt a kviddicsmeccs előtt, amikor Connor segített nekem, de úgy érzem, hogy a férfit nem igazán hatja meg a dolog, nem tűnik aggodalmaskodónak, pedig akár meg is halhattam volna, a villámok veszélyesek, simán leállhatott volna örökre a szívem.
- Nem, valóban nem vágyom szentbeszédre. – bár néha megkapom tőle, akkor is, ha nem szeretném. De elfogadom azt, hogy nem akar mást hozzáfűzni ehhez, elfogadta a tényt, ami megtörtént és mivel élek és nincs bajom, így tovább lépett, ahogy én is igazából. Bár, ha bajom lenne, akkor úgyis találna magának mást, ebben biztos vagyok, hiszen eddig se volt egyedül véleményem szerint, bár nincs tudomásom róla, hogy kikhez került közelebb.
- De, gondoltam erre… - felelem röviden, hiszen tudom, hogy nem volt túl jó gyerekkora, abban viszont nem értek egyet, hogy engem nem kaphat meg könnyen. Túl hamar adtam oda neki magam, túl könnyen egyeztem bele dolgokba, bár tény, hogy mindent még nem engedtem neki, még nem puhított meg teljesen és jelenleg nem is halad jó úton afelé. Viszont, most én se vagyok már túl kedves, én is támadok, mert időnként a legjobb védekezés a támadás, de ahogy látom az elsötétedő tekintetet, érzem, hogy ez már túl keményre sikeredett.
- Máskor majd felelősségteljesebb leszek. – most kissé halkabban, visszafogottabban reagálok, és inkább nem mondok semmit se az apás dologra, jobb lesz ez így. De úgy érzem, hogy már nincs mit mondanom a másiknak, Connorról is már csak minimális említést teszek, mást minek mondanék? Nem történt közöttünk semmi, segített egy diákjának, az pedig egy dolog, hogy tegezhetem, nem olyan nagy dolog ez, végtére is, fiatal férfi.
- Miért, te talán mindenhez értesz? – kérdezek rá még mindig picit negatívabb hangon, de valahogy már nem bánom. Ez a találkozás tényleg nem a legkellemesebb, talán a legrosszabb az eddigiekhez képest, de… a következő jobb lesz, úgy érzem. Nemsokára azért a táncomba is belekavar lelkivilágom, így a botlás is megtörténik, melynek hála egyenesen a tanár karjaiba zuhanok, ki szerencsére megtart engem, így hamar bocsánatot kérek kissé hebegve, majd próbálok újból talpra kerülni, ami szerencsére hamar megy, mindez csak pár másodpercet vett igénybe. A táncot befejezzük, de utána ahogy a férfi leáll, úgy én magam is, majd csak lassan eresztem el, miközben hallgatom a leoltást. Sejtem, hogy miért teszi, bár… más esetben is leszólna, ehhez kétség sem fér.
- Sajnálom… - kezdek bele, de bántó szavaira már egyszerűen nem jön semmi se a számra. Elég volt, tökéletesen elég volt most belőle, a közelségéből, mindenből. Menni akarok, minél távolabb kerülni tőle, elhagyni ezt a termet, így végül finoman biccentek.
- Köszönöm a táncot! – és ezzel már magára is hagyom. Szépen elfordulok hát tőle, és nem kicsit zaklatott lelkiállapottal haladok tovább, nem is számítva arra, hogy éppen Harry Potterbe ütközöm bele…

//Köszönöm a játékot, imádtam, mint mindig! <3 //

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-24, 02:08





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Hogy néha vele lenne a gond, és nem a lánnyal? Kétségkívül, ha a kapcsolatukat nézik, akkor ez így van, de ezt aligha ismerné be valaha is. Amit akar, azt pedig meg is kapja, ami azt illeti, de a lánynak mázlija van: ma nem akar többet, mint ez a tánc, már ez is túlmutat azon a szinten, amit még vállalható kedvességgel tudna abszolválni, de így legalább a lány is hitelesnek tűnik: csak a fogadás miatt táncoltak, és lám, máris mennyire elege van az egészből... Máris mennyire szabadulni akar!
- Igen, alkalomadtán majd észben tartom ezt a tippet. - hagyja rá a lányra, éreztetve, lesz ez így is, talán, de nem most. - Tudom... Talán igazságtalan vagyok veled, néha. - ért egyet lassan, kivételesen, de most őszintének hat. De a valódi megbánás, nos, az azért hiányzik a szavak mögül, ez nem több, mint puszta belátáson alapuló tényközlés. S, hogy a lánytól elégséges-e az, amit adni tud? Elég, alapvetően, épp csak vannak apróbb kivetnivalók, ő pedig talán nem a legszebb formában fejezi ezt ki néha... Vagy gyakran.
Eztán a szó viszont Quinn felé terelődik. Igazság szerint nem érdekli a lány, így nem meglepő az se, hogy nem ismeri őt. Mi a francért ismerné, mégis?
- Persze, hogy nem ismerem. Mázlimra nem nekem kell törődni vele, és a lelkivilágával. Nem kétlem, hogy néha képes aggódni mások miatt is... Én nem hiszek az örök, minden kudarctól mentes dolgokban, Astrid. Lehet valami tartós és szép, de csak akkor, ha a kudarcokon képes vagy átkelni. Majd elválik, ők képesek-e, de kár lenne azt kívánnod, hogy ne szembesüljenek bukkanókkal. Azok teszik igazán erőssé a kapcsolatot, és a szereplőit is. - közli színtelenül. Hogy valóban így gondolja-e, az jó kérdés ugyan, ahogy z is, hogy ez vajon egy burkoltabb jótanács-e Astridnak magának is?
Eztán azonban hagyja ezt a témát elsikkadni, nem akarja túlragozni, mivel neki Henderson valójában egy sokad rangú kis senki, így nincs oka rá, hogy túl behatóan foglalkozzon vele.
- Néha? - kérdi lassan. - Hidd el, igyekszem figyelmes lenni, és figyelek a részletekre, még akkor is, ha időnként nem mutatom. - feleli tehát a lány következő szavaira. Ő ne lenne figyelmes alkalomadtán? De, nagyon is az!
- Nem szeretek utólag aggodalmaskodni azon, ami már megtörtént, egyfelől azért, mert más úgyis megteszi, másfelől azért sem, mert rendszerint rémesen bosszantónak találják az emberek, és nem véletlenül. Ha szentbeszédre vágysz, szólj, de szerintem azt már hallottál eleget... A hogylétedet pedig látom, kielégítő. - közli lassan - Ha aggódni kéne valami miatt, az legyen a jelen vagy a jövő.
Megingatja a fejét eztán kissé. - Mindent? Hát jó. - ő mégis hiányosnak érzi a történetet, de nem köt bele szavakkal. Jobb lesz így, mára talán elég lesz a kötözködésből.
A lány következő szavaira azonban elhúzza ajkait. Na tessék, már megint egy ilyen tipikus lányos hiszti. Hát tényleg kell ez?
- Ha így lenne, talán olyannal kezdenék, akit könnyebben megkaphatok, és kellőképp erős jellem ahhoz, hogy ne törjön össze ettől. De ez még sincs így... Ami a karácsonyt illeti, talán pont amiatt nem vagyok, erre még nem gondoltál? - kérdi szenvtelenül, sőt, szinte hűvösen. Hiszen... Mégis, ki mondta, hogy ő a karácsonyt egy kellemes, jó dologként éli meg? Mi van akkor, ha neki annak idején, régen nem volt az, és hiányoznak belőle azon gyermeki események, élmények, amik széppé tehetnék? Sőt, csak olyanok vannak, amik keserűvé teszik az ünnepet, inkább teherré, semmint élménnyé?
Engedelmesen vált ő is tempót, kicsit lassabbra, habár a zene ütemét még igyekszik tartani, nagyvonalakban. A lány szavaira elsötétül tekintete.
- Örülhetsz is, hogy nem vagyok. - feleli szárazon, és a lány érezheti is, hogy ha ne így lenne, alighanem most kapna egy akkora pofont, hogy még jövő ilyenkor is csak arra emlékezne az idei karácsonyból. - Nem is említettem, hogy engedélyt kéne kérned, csupán azt, hogy ha egyedül nem tudod megfelelően felmérni a helyzetet... Bizonyosan akad valaki a közeledben, aki szívesen segít. - közli tehát fagyosan, arckifejezése pedig kifürkészhetetlenné válik, azzá a jól ismert pókerarccá, amelyet oly sokszor látni rajta.
- Hát hogyne... Nem lep meg, Connor inkább mondható sokoldalúan félműveltnek, felkészül egyes dolgokra, és azok megoldására, de jellemzően nem önerőből. - hagyja rá a lányra. Ez amúgy nem elítélő, mint Lupin esetében lenne. Alapvetően az ember nem érthet mindenhez, de becsülendő, ha tisztában van a hiányosságaival. Igaz, ő maga például igyekszik mindenhez konyítani, legalább egy kicsit, de inkább jobban, mint kevésbé. Ettől még persze, aki keres, az talál: ő maga sem verhetetlen épp mindenben, de hát ez benne van a pakliban.
Ahogyan a lány megbotlik, úgy ő maga megtorpan, s megtámasztja, de végig távolságtartó és kifürkészhetetlen marad, vár kicsit, míg a lány össze nem szedi magát, de amint újra a lábán áll, már halad is tovább, mintha mi sem történt volna: a szám még nem ért véget, addig pedig nem fog elsétálni innen, de a lány is érezheti, hogy akkor viszont így fog tenni: nincs több, közösen végigtáncolt szám. Elég volt neki ennyi.
- Ha tudom, hogy ennyire leköti a figyelmét a társalgás, nem erőltetem, hogy a tánc közben verbalizáljon is, McCaine... - jegyzi meg, színtelenül, egykedvűen. A lány is érezheti, ez sokkalta inkább szól a körülöttük lévőknek, semmint neki; de ő is tudja, egy ilyen botlás épp odavonzza a tekinteteket, és a füleket. Hogy is ne tenné, hiszen mégiscsak irreálisan közel került valaki őhozzá, így, vagy úgy!


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-20, 20:50


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Nem érzem úgy, hogy oly sokszor lenne velem a gond és nem pont a férfival, mivel tényleg olyankor is megbánt, amikor nem kéne. Lehetne most is benne annyi, hogy normálisan viselkedjen vele, ez az este például biztosan nem mennék be a szobájába és adnám át magam neki, egyszerűen nem érdemli meg. Szóval időnként már sikerül meginognom azt illetően, hogy jó-e ez így, amit csinálunk, mégis, mindig visszatér belém a remény, ahogy az a bizonyos londoni találkozás is bennem van. Remélem, hogy jó lesz, nagyon remélem…
- Akkor talán egy picit te is odafigyelhetnél én rám és akkor nem lenne gond. – és hogy bizonyítsak? Hát nem azt teszem folyamatosan, mindenben? Csak finoman mosolyodom el, miközben szemeibe tekintek. – Ezt nem pont nekem kell mondanod, mivel tudod, hogy mindent megteszek, ami tőlem telik. – neki pedig azt végképp. Amit csak akar, én azt próbálom megadni neki, de többet már én se tudok, több nem telik ki tőlem, hiszen ez vagyok csak én, de talán tényleg kevés. Talán majd egyszer, másnak így is elegendő leszek, ki tudja, de valamiért nem akarok mást, jelenleg nem. Quinn-ről is ejtünk ismét pár szót, szinte mindig szóba kerül közöttünk, de nem meglepő most, hiszen ez egy bál, ő is itt van és velem ellentétben láthatóan jól érzi magát, aminek őszintén örülök.
- Nem ismered őt se igazán Perselus, nagyon is tud mások miatt aggódni és szokott is. És bár a kudarcokból fejlődni is lehet, ahogy mondod, azért remélem, hogy nem éri baj. – és hogy velem mi lesz? Arra inkább nem mondok semmit se, talán jobb is, ha nem pont ma, nem pont ebben a helyzetben agyalok majd saját helyzetemen, hiszen Quinn-nek már most igaza volt, már most sokszor fájdalmat okoz, ma is, de én mentem ebbe bele, nem kényszerített semmire se a férfi, menekülni pedig nem szándékozom, egyelőre. Jobb is talán, hogy rátérünk a kviddicsre, de amennyire pozitív témának szerettem volna felhozni, annyira nem sikerül. Szóval figyel rám is, nocsak.
- Néha valóban meglepő, máskor nem. – van, amikor tényleg figyelmes és kedves, de van, amikor nagyon nem. Mintha két én lakozna benne, de az egyikbe tényleg képes lennék beleszeretni, míg a másikba? Őt mazochista énem kedveli valamiért, ő így egész.
- Igen, már valóban kár lenne túlságosan is aggódnod, végülis, túléltem. – vonom meg vállaimat, most már valóban nem veszem fel negatívan szavait, tényleg csak magamnak ártanék vele. És hogy úgy gondolta, hogy elmesélem majd neki? Végülis, amennyit én beszélek, nem meglepő a feltételezés.
- Elmeséltem mindent, véleményem szerint. – végül még Connorról is mesélek pár dolgot, miközben azt is kibököm, hogyha nem lennék, úgyis találna mást magának Piton, mert ebben biztos vagyok. És hogy akarna-e? Miért ne akarna?
- Nem áltatom magam, tudom, hogy neked nem jelentek semmit, míg te nekem igen. Szóval miért ne akarnál? Itt nem számít semmit se a személyem, néha úgy érzem. Ma se vagy túl kedves, karácsony ide vagy oda. – a Connoros simogatást pedig inkább figyelmen kívül hagyom. Nem óhajtok vitát generálni, hangom is némileg beletörődött, miközben lassítok a tempón, már nem élem bele magam igazán a táncba, már… talán kedvem sincs hozzá úgy, mint volt, sikerült elvennie. Jobb is lesz, ha véget érnek a számok és elmenekülhetek, minél messzebb a férfitól, talán nincs tovább itt maradásom, Damien is elvan másokkal.
- Nem kérek engedélyt senkitől se arra, hogy kimenjek-e edzeni vagy sem, nem vagy az apám. – oké, ez most lehet, hogy picit erős és szúrós tőlem, de ma igenis megérdemli, hogy én se legyek végig egy tünemény vele, amikor így viselkedik. Egyébként pedig tényleg nem kérnék erre engedélyt, nem úgy, mint régen, aputól vagy anyutól, de ő rá inkább partnerként tekintek egy kapcsolatban, nem pedig úgy, mint akitől engedélyt kellene kérnem.
- Egyébként nem ő gyógyított meg, hanem a bájital, ami nála volt. Nem ő készítette, de mindig van nála, szükség esetére, szóval nem tudom, hogy mennyire ért hozzá. – gondolataim már kissé kezdenek kuszák lenni a fejemben, már a táncra se éppen úgy figyelek, ahogy kellene, így nemsokára egy ügyetlenebb lépésem következtében botlok meg némileg, hiszen nem mindennapos nálam a magassarkú viselete sem, így nemsokára némileg Piton karjaiba zuhanok. Itt most nem volt szándékosság, ő is láthatja, tudhatja, ilyet itt nem tennék, főleg nem a mostani beszélgetést követően, így csak zavartan, némi pírral lesek fel hirtelen rá, amikor oly közel vagyok, miközben szívem is megérzi azt, hogy bármennyire haragszom rá, mégis csak jól esik a közelsége, nem tudom ezt tagadni tovább.
- Bo… bocsánat. – motyogom, majd próbálom szépen összeszedni magam, finoman megtámaszkodva a másikba, majd amikor már ismét lábon vagyok, akkor igyekszem most már nagyon-nagyon odafigyelni a lépésekre, még egy ilyen bakit nem engedhetek meg magamnak és ahj, bárcsak elmúlna az a fránya pír az arcomról, ciki ez most Perselussal szemben.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-17, 01:46





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Nos, hogy a lány megerősödik-e majd mellette idővel, azt hivatalosan nem tudhatja, de igazság szerint mégis biztos benne, ugyanis az ő társasága hosszútávon mindenkit rákényszerít erre. Egyszerűen muszáj, különben garantált az idegi kiborulás, és hát erről igazán nem ő tehet, hiszen... Másoknak sikerül túlélnie! Na jó, igaz, mások ritkán vannak vele túl sok időt, mondjuk.
De aki mégis, az megszokja - ez van. Főleg, ha választás kérdése, igaz, Astridnak már nem annyira az, mint amennyire annak hiszi.
- Ebben biztos vagyok... Hidd el, nem kívánlak annyiszor megsérteni, mint ahányszor te úgy értelmezed. De meglehet, néha talán tényleg félreértelmezhetően fogalmazok. De jobban örülnék, ha inkább bizonyítani akarnál, semmint magadba zuhanj minden szavam nyomán. - feleli. Ő egyébként ezt nem veszi magára, hát persze, hogy sokszor szúr, támad szavakkal. Nem véletlenül ráadásul, de ez a stratégia olyannyira beléje ivódott, néha nehéz elszakadni tőle, ezért többnyire nem is próbál.
Ha próbálna, talán jobb lenne a helyzet persze - valamennyire. De hát, ez van.
- Nem tudhatod előre, hogy fogja-e bántani, így, vagy úgy, még csak azt sem, hogy ez mennyiben lesz szándékos, avagy mennyiben nem. De kétlem, hogy meg kéne védened ettől... Ha kicsit is fejlődik tőle, akkor megéri a kudarc is. Persze, a te eseted más... És csak te mondhatod majd meg, hogy végső soron megérte-e; de azért kedves tőle. Bár nem hittem volna, hogy marad ideje és kapacitása mások miatt is aggódni. - jegyzi meg ártatlanul, mintegy célzásképpen is persze: Henderson rémesen sokat aggódik, de jellemzően önmaga miatt.
Akárhogy is, eztán hagyja a témát tovasuhanni, érezhetően nem kíván erre több szót fecsérelni. Egy fél pillanatig eltűnődik, majd felel a seprű-témára is, amely eztán felvetődik.
- Figyelek a részletekre... És rád is, bármily meglepő. - feleli, de szerinte ez egyértelmű; részéről ez nem csak amolyan blöff volt, ami hangzatos, de senki se gondolja igazán komolyan. Tényleg figyel, ámbár ezt a figyelmet ritkán támogatja meg bármi érzés, érzelem. Az már túl sok elvárás lenne felé.
- Nem voltál hülye, csak felelőtlen. Nem teljesen ugyanaz... Hm? Ugyan, aggódom, de kár lenne olyasmi miatt aggodalmaskodnom, ami nem, hogy a múltban történt, de már le is zárult. Látom, hogy nincs bajod, ne várd, hogy itt és most földhöz csapjam magam túlzó féltésem közepette. - feleli színtelenül. - Mellesleg feltételeztem, magadtól is elmeséled a részleteket... Tekintve, hogy azért épp fontosabb ügynek hangzik. - jegyzi meg. Igaz, persze lehet, hogy már a tanáriban is hallott a dologról, hiszen nagy horderejű dolog, ha valakibe villám csap. Nem tudni, de végső soron akár ez is opció lehet: nem érdeklődik különösebben, mert nem újdonság. Vagy ki tudja, talán tényleg ennyire érdektelen lenne?
Bezzeg Connor - az a téma valahogy jobban érdekli. Ki tud rajta kiigazodni...?
- Nem mondtam, hogy mindegy lenne, avagy, hogy találnék mást... Persze, bizonyosan találnék; feltéve, hogy akarnék. De nem tudom, miből veszed, hogy így lenne. De azt azért remélem nem várod, hogy megsimogassam Connor fejét, amiért ilyen ügyes volt... - mosolyodik el gunyorosan, de még így is érződik: Connor felé ez nem több szurkálódásnál, feléje nem irányul olyan mértékű ellenszenv, mint Lupin felé, például.
A tánc lassulását leköveti, nem erőlteti az eddigi tempót, s talán sejti is, hogy a szám végén nem lesz tovább, talán jobb is, érzi ő is, hogy ezt most nem biztos, hogy kell fokozni: de egyelőre a tánc tart, s ő nem kívánja félbehagyni.
- Unnám? Ugyan... Ámbár kétségtelen, hogy ha engem kérdeztél volna, nem tanácsoltam volna, hogy menj ki edzeni, ezt talán nem tagadom - közli hát. - És persze, jobban örülnék, ha senkinek sem kéne megmentenie, nem untatás kérdése, egyszerűen csak néha jobb a biztonság. De persze... Alighanem mázlid volt Connorral, ámbár nem tudtam, hogy értene a gyógyításhoz is... - jegyzi meg, mintegy mellékesen. Ezt tényleg nem tudta, de persze, nem kizárt, miért ne érthetne?
Időnként őt is érik meglepetések a kollégákkal kapcsolatosan, no.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-14, 12:48


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Nem lehet mindent csak úgy elvárni valakitől, idő kell mindenhez, hogy változzon, hogy erősebb legyen, de talán Perselus mellett ez sikerülni fog. Ő is sokszor támad engem… vagyis inkább én veszem támadásnak szavait, de majd megedződöm, bízom benne, hogy sikerülni fog.
- Idővel úgyis alakulok majd. Melletted lesz lehetőségem megpróbálni nem magamra venni a dolgokat. – finoman szúrok vissza szavaira, hiszen tényleg így van, ő tesz róla, hogy azért időnként megbántson, bár nem értem, hogy ez számára miért jó, hogy miért olyan nehéz kedvesnek lennie. Bezzeg amikor nála voltam… vagy amikor felkeltünk és magához vont, akkor olyan kedves volt. Szóval tudom én, hogy képes rá, talán ő is igyekezni fog, így mindkettőnknek akad célja. Quinn is szóba kerül, de róla most nem szeretnék túl sokat beszélni, nem akarom azt, hogy ismét meg kelljen védeni barátnőmet, de talán nem kerül sor rá.
- Persze… Jason valószínűleg nem bántja, csak… eszembe jutott Quinn, az ő szavai. Ahogy ő is fél attól, hogy te ártasz majd nekem és bántani fogsz, úgy én is féltem őt, ugyanezektől. Ilyenek a barátok, aggódunk egymásért! – ezt akkor mondta, amikor az első csókról tudomást szerzett, azóta pedig szépen kerülöm a Pitonnal kapcsolatos témákat a lánnyal. De meg tudom érteni Quinnt, hogy félt engem, de nem várható el az, hogy én ne érezzek így, fontos nekem, nagyon is. A táncunk idő közben természetesen folytatódik, így kerül szóba a kviddicsmeccs is, melyet szerencsére Piton is látott. De vajon nekem is volt közöm ahhoz, hogy kiment a meccsre vagy egyébként is érdekelte? Nem a Mardekár ellen játszottunk, bár akkor kellemetlen lesz, hogy nekik fog szurkolni, nem pedig én nekem, de hát ezzel jár az, ha az ember lánya pont egy másik ház házvezetőjével kezd.
- Igen, az nem én lennék. – biccentek felé, majd ez után jön szóba a seprűm, mely valóban új, gyönyörű darab, de azért én sajnálom a régit is, már hozzám nőtt.
- Attól még meglepett, hogy felfigyeltél erre. – ismerem be, mert tényleg ez az igazság. Ez után viszont úgy érzem, hogy elmesélhetem azt is, ami történt, hogy miért kellett új seprűt szereznem. Én is tudom, hogy a seprűnek elvileg villámhárító bűbájjal kellett volna, hogy el legyen látva, eddig jól is funkcionált, de most valahogy mégis csak belém csapott és hát… nagyon nem volt kellemes érzés.
- Nem, tényleg nem, hülye voltam, de legalább nincs komoly bajom. Ennyire nem kell aggódnod értem. – húzom el a számat, mivel egyáltalán nem érzem rajta azt, hogy egy picit is érdekelné, hogy mi történt velem. Connorra viszont annál jobban felfigyel, sőt, még tovább piszkál, amire csak összeszűkülnek szép szemeim.
- Igazán kedves, hogy ilyesmiket feltételezel rólam. Nem is tudom, hogy akkor most mégis miért veled táncolok és nem mással. – húzom fel kissé a nózimat, mert ez azért tényleg kellemetlenül érint. Most ezt komolyan mondta? De tudok ám én is mit hozzáfűzni ehhez az egészhez, nem csak ő.
- Ha Connor nem lett volna ott, lehet, hogy mi se táncolnánk már, mert palacsinta lett volna belőlem. Szóval én nagyon is hálás vagyok neki ezért és hogy utána is segített, amikor nem találtuk a helyén a gyógyítót. De ezek szerint neked oly mindegy, hogy élek-e vagy sem, találnál mást. – ismét túl érzékeny lennék? Hát… lehet, ez van. De most már lassítok a táncon és picit távolabb is húzódom Pitontól, de még nem állok meg. Azért had érintsen már rosszul egy ilyen megjegyzés, én bezzeg aggódnék érte, azon a hétfőn is aggódtam, de hát mit is várok?
- Jobban örültem volna, ha Connor helyett te vagy ott, de ez nem kívánságműsor volt, nem lehetsz te se mindenhol, mindig ott és talán már unod azt is, hogy megments. – teszem hozzá kissé halkabban, mivel ez az igazság. Nem lehet mindig ott, amikor szükségem van rá, sajnos, nem érezheti meg, ha bajba kerülök, a Roxfortban pedig nem tud hoppanálni, nem tudott volna odaérni időben. De tanultam az esetből, legközelebb nem megyek ki ilyen időben edzeni.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-14, 01:17





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Megingatja a fejét a lány szavaira. Nem, ez nem így megy, nem kell ahhoz sebezhetetlen, rideg állattá válnia, nem kell pszichopatának lennie. Ezt senki sem mondta, senki sem várja. Maradhat önmaga, attól még, hogy egy kicsit megkeményíti önmagát, és nem vesz magára minden hülyeséget - olyasmiket is, amit az ember nem is hinne.
- Nem kérem, hogy változz meg, csak azt, hogy próbálj meg nem mindent magadra venni. Hidd el, az életben sokkalta kevesebb valós támadás ér, mint amennyit látni vélsz. - feleli, próbálva némelyest megmagyarázni a dolgot, persze ki tudja, mennyi sikerrel.
A téma eztán Quinn felé terelődik, aki persze, hogy nem érdekli őt különösebben, de ettől függetlenül a téma maga valamiért érdekli: persze, hiszen ebben a relációban is benne van Astrid, és őróla is megtudhat ezt-azt... Bólint eztán a lány szavaira.
- Ezt magam is feltételeztem. - feleli. A kérdés nem arra irányult, hogy mikor Damien elhívta Astridot, ő tudott-e már arról, hogy Henderson nem fog vele enni a bálba. Ez evidens. De persze, nem is feszegeti nagyon a témát, valójában mindegy neki; ámbár mégiscsak úgy érzi, a lány csalódottságot érez e felett, inkább, semmint valódi örömöt a másik boldogsága okán. Ő nem ítéli el emiatt persze, ő maga sem tud túl őszintén örülni csak annak, hogy valaki más boldog - hacsak nem fűződik ehhez érdeke. Az már más.
- Értem... - feleli, nem firtatja a dolgot, mégis honnan ismeri Quinn a srácot, Astridnak nem kell különösebben erőlködnie, hogy ezt elhallgassa előle: egész egyszerűen nem érdekli ez a rész őt, nem is kérdezi: de miért is tenné? Ha sejtene is bármit, igazság szerint akkor sem foglalkoztatná igazán. - Kétlem, hogy olyan sokan akarnának ártani neki, bántani őt, mint ahogyan azt ő feltételezi... Persze, hogy Tinsdale sem fogja. - feleli, s, hogy jó lesz-e ettől még nekik együtt? Fogalma sincs, de ez szerencsére megint csak nem az ő ügye, így ha esetleg nagy és mély csalódás következne be, hát ő akkor is csak vállat fog vonni. Nem lesz kárörvendés, örömködés, csak mezei érdektelenség. A diákok közt ez már csak ilyen: kapcsolatok jönnek-mennek, és a nagy részükkel ő nem törődik. Másképp már rég bekattant volna.
A lány szavaira csak tompán bólint, persze, jobb is, ha nem aggódik. Szavakkal nem felel, marad a tánc, amiben kicsit engedett egyébként, a kezdeti merevsége valamelyest oldódott, de persze ez szükségszerű szinte, hiszen a mozgás, ahogyan kezd bemelegedni, lazít izmain, még, ha ettől nem is tudna lemenni spárgába itt és most.
Voltaképpen lehet, máskor se.
Ami pedig a kviddicset illeti... Látta a meccset, habár ez talán nem túl meglepő. Ha a Mardekár játszik, akkor eleve szinte kötelessége ott lenni, de egyéb esetekben is gyakran kimegy megtekinteni, ez amúgy is egyfajta elvárás a házvezetők felé, még, ha ő néha ezt nem is veszi különösebben komolyan; előfordul, hogy más dolga akad. De hát kivel nem esik meg az ilyen?
- Nem is vártam mást. Az lepett volna meg, ha azt mondod, egy percet sem készültél rá. - feleli, de nem leszúrásképp. Ha nagyon meg akarjuk erőszakolni a szavak tartalmát, talán valahol elismerő is lehet, a kitartás és a szorgalom mellett, bár nála sose tudni.
A kérdésre gunyoros félmosoly suhan át ajkain.
- Nem egy meccset vezettem is, gondolod, nem veszek észre egy új seprűt? - kérdi, majd csak szusszant. - Ráadásul téged is láttalak nem egyszer már egy másikkal. - teszi hozzá, figyel a részletekre; a kviddicspályán pedig főleg: hiszen nem egy eset volt már, hogy valaki próbált megbűvölni egy seprűt, így jellemzően egyébként is megfigyeli őket. Más esetben nem tenné, habár ügyel a részletekre, de talán egy hétvégi kis seprűlovaglás esetén nem tűnne fel neki ilyen változás. Sőt, bizonyosan nem. Ami persze ezt a seprűt illeti, csapatában nem egy embernek van ilyen feltehetően amúgy, de ez nem meglepő... Odafigyelnek az apróságokra, mindig új seprű, efféle. Habár aligha ezen múlik a dolog, de így lehet biztosra menni - ezen bizonyosan nem múlik, a seprűket nem lehet hibáztatni. Ámbár mindig van, akit, vagy amit lehet.
A lány következő szavaira viszont csak felszalad szemöldöke. A villámcsapásra az jellemző, hogy ritkán csap emberbe, de még ritkábban élik túl, ha mégiscsak megtörténik.
- Csakugyan? Meglehet, nagy viharban mégsem egészséges túl magasan cikázni. - jegyzi meg, ámbár erre alighanem a lány is rájöhetett már. - Connor... Ó igen, miért is nem lep meg? Hiszen gyűjtöd a tanári kar tagjait, nem igaz? - kérdi kissé szurkálódóan. Nem kifejezetten rosszindulatú, inkább csipkelődő. Hogy tudna valamit, vagy csak az "önzetlen, de azonnali segítségnyújtást" reagálja le így, az jó kérdés.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-13, 14:10


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Piton egyre többször tér ki arra, hogy milyen nagyon is érzékeny vagyok, úgy érzem, hogy zavarja is a dolog, de… nem tudok olyan egyszerűen változtatni rajta. Én próbálok erősebb lenni, de a lelkivilágom eléggé törékeny, így igazán könnyű megsebezni is. Quinn se véletlenül aggódik értem, hiszen Piton most már képes megbántani engem, komoly fájdalmakat okozni és ha egyszer összetör… nem tudom, hogy állnék talpra. Én mégis, reménykedem és bízom benne, nem hallgatva a figyelmeztetésre, hogy nem kéne vele kezdenem, hogy jól nem járhatok. Én… én szeretném, ha minden rendben lehetne.
- Tudom, hogy sebezhető vagyok ez miatt, de hogy lehetnék keményebb? Az már félő, hogy nem én lennék… - nem akarja, hogy megváltozzam? Valóban? Most nem úgy tűnik, de mindegy, én nem tudok többet adni ennél, aki vagyok. Quinn-ről is beszélgetünk kicsit, arról, hogy akad neki is partnere a bálra, de nem értem, hogy Pitont most miért érdekli ez ennyire. Nem kedveli a barátnőmet, ez egyértelmű, én pedig nem szeretnék ismét olyan beszélgetésbe belemenni, ami esetleg újból éket vethetne közénk.
- Akkor szólt, amikor elhívta és utána találkoztam Damiennel. Azért mondtam neki igent. – felelek hát kérdésére, majd amikor Jasonről ejt néhány szót, csak finoman elmosolyodom, úgy kutatom a másik tekintetét. – Jasont régóta ismeri, szóval számára ő nem egy új diák, hanem egy régi ismerős… barát. Jó kezekben van, Jason nem fogja bántani és talán fájdalmat se okoz neki. – de én ezzel lezártnak tekintem ezt a témát, mert nem fogok Pitonnak Quinn partneréről mesélni, ez túlságosan is magán ügy és ehhez nincs köze, talán nekem sincs. Nem is szólok nagyon bele a dolgokba, így hagyom tova suhanni a témát és szóba kerül London, majd pedig ismét az a fránya érzékenység. Vagy elfogad így a másik vagy nem, ez igazából rajta múlik, de én úgy érzem, hogy ez nem elég hátráltató tényező még a számára, különben nem lenne velem.
- Igen, azt sejtem és nem aggódom. – a londoni kikapcsolódást pedig egyre jobban várom, de egyelőre még nem szabad ott járnom fejben, majd az is sorra kerül. A különórát is szóba hozom, amelyet szintén izgatottan várok, hiszen fogalmam sincs, hogy milyen lehet Pitonnal bárbajozni, hogy mit taníthat nekem, de majd kiderül előbb-utóbb, amikor ő ráér és úgy érzi, hogy kezdhetjük. A tánc viszont még mindig tart, nem tudom, hogy mióta táncolhatok már vele, de nem is akarok nagyon elmenni sehová se, így jön a következő téma is, ami nem más, mint a kviddics. Az utolsó meccsen bár kikaptunk, mégis, elég jók voltunk,úgy érzem.
- Örülök, hogy ott voltál. – biccentek rá, majd az apró dicséretnél csak elmosolyodom. – Köszönöm, igyekeztem! Elég sokat edzettem előtte. – muszáj volt formában lennem. Viszont a következő kérdés meglep, nem tudom, hogy ő honnan tudja, így most én időzöm el az ő arcán, majd biccentek.
- Igen, a másik sajnos tönkrement. De… honnan tudod? – nem meséltem neki a balesetről, eddig még, de talán most elmondhatom. Nem is tudom, hogy miért nem került eddig szóba…
- Amikor volt az a nagy vihar, kimentem gyakorolni, mert ha akkor jól tudok repülni, akkor meccsen se lehet gond. Sose lehet kiszámolni, hogy milyen lesz majd az időjárás… Viszont egy villám belecsapott a seprűbe és így én belém is, az tropa lett, én pedig elég csúnyán leestem, de szerencsére nem lett baj. Bár én is próbáltam lassítani az esést, de Connor is éppen arra járt és segített, szerencsére. – nem tudom, hogy mi lett volna akkor, ha ő nincs ott. Talán bele is haltam volna… Igen, tudom, figyelmetlen voltam, nem szabadott volna olyan időben kint lennem, de megszenvedtem akkor érte és azóta már teljesen rendbe is jöttem. Máskor nem biztos, hogy lesz olyan szerencsém, hogy az a tanár pont arra járjon.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-12, 22:41





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Tudta ő, hogy a lány érzékeny, persze, már az első pillanatban biztos volt benne, hiszen elvesztette mindkét szülőjét, méghozzá nem egyszerre, és nem természetes módon. A lánynak meg se kellett szólalnia, hogy biztos legyen benne, labilis a lelkivilága, és óvatosan kell vele bánni, hogy megfelelően muzsikáljon. De ez nem jelenti azt, hogy ő mindig megfelelően nyúlna hozzá.
Igen, talán ő maga is felelős, de azért mégiscsak jobb ezt áttolni a lányra, nem igaz? Így hát, ahogyan az elnézést kér, s biztosítja, hogy igyekezni fog a nagyobb bizalom tanúsítására, némileg ő maga is megenyhül. Remek!
- Örömmel hallom. Nem kérlek rá, hogy változz meg... Csak arra, hogy légy kicsit nyitottabb, és úgy dönts az egyes dolgokról. - magyarázza azért. Hiszen, ha Astrid nyitottabb, elfogadóbb lesz, akkor talán magától is arra jut, hogy jobban is megbízhatna benne.
- Nem? Hát jó... - hagyja rá, némileg kételkedve, de ráhagyja. Hát persze, hogy nem őt okolja a lány, hát hogyne. - Tudtam, de ez nem jelenti azt, hogy örülnék rá. Az érzékenység sebezhetőséget jelent. Szükség van rá, máskülönben olyan leszel, mint én... - szarkasztikus - De túlzásba sem jó esni. Nem mondanám, hogy meglep, csak azt, hogy vannak napjaim, amikor talán nem tudom megfelelően kezelni, nézd el nekem.
Biccent a lány szavaira.
- Tehát csalódott vagy. Nem szólt előre neked? - kérdi lassan, de aztán csak szusszant. - Büszke lehet, hogy ilyen barátnője van, persze... Ami pedig Jason Tinsdalet illeti, meglepő, hogy épp neki enged közeledést; az új diáknak. - nem ragad le ezen túlzottan igazság szerint, az új fiúra talán nem terjednek ki a többieket már régóta sújtó félelmek, vagy fene tudja. A nagy igazság az, hogy túl mélyen nem érdekli a dolog: így hát hagyja is tovasuhanni azt ezt követően.
- Ha nem így lenne, azt már rég észrevetted volna, ne aggódj. - feleli lassan, azt nem mondja ki hangosan, hogy kell neki a lány bármennyire is. Esze ágában sincs effélét így, tisztán kiejteni ajkain.
- Lehet. - hagyja rá, de aztán csak figyelmesen hallgatja a leány válaszát. Londonban, hát hogyne. Ez egyértelmű volt, itt és most kevés dolog lenne, amit hajlandó lenne megtenni, igazából, de ezt a lány is tudhatja. - Majd igyekszem kitenni magamért, akkor hát. - hagyja rá azért, mintegy ígéretképpen. Így lesz, megpróbál majd kedves és aranyos lenni, mert egyébként tud olyat is. Ideig-óráig.
Eztán csak gunyoros félmosolyra húzódnak ajkai a lány szavai nyomán. - Való igaz, ha már voltam ilyen balga, de ne aggódj, gyorsan tanulok... - feleli hát. Így igaz, tényleg, úgyhogy nem kell aggodalmaskodni, idő kérdése, és belejön, hogyan is bánjon a nővel, avagy adott esetben hogyan ne, és melyiket mikor tegye.
De a téma lassan tovaúszik, helyette a különórák kerülnek középpontba. Bólint a lány szavaira, ezt ő is sejtette, korábbi szavaiból egyértelműnek tűnt. Ettől maga a feltételezés még botorság, ugyan, miért is kéne bárkinek igazgatói engedély?
- Én is kétlem, hogy az utolsó évedben szorulnál majd különórákra bármely tárgyadból is, ha már ezeket választottad, alighanem a többihez is értesz. - feleli, szerinte ez evidens, habár ott van például Ruth, akinek esete jól bizonyítja, hogy semmi sem lehetetlen, az sem, hogy valaki még a finisben sincs tisztában alapvető dolgokkal sem.
- Ha a Mardekár játszik, kötelességem, de a többit is meg szoktam nézni, ha épp nincs más dolgom... Ezt épp láttam. - feleli - Jól játszottál. - folytatja, majd egy fél pillanatig elidőzik a lány arcán, mielőtt még egy dolgot hozzátenne - Új seprű? - hát látta a lányt korábban edzeni, más seprűn, vagy egyéb dolog szűrt neki szemet? Fene tudja, de vagy jól blöfföl, vagy odafigyelt. Vagy téved, nem új seprű az, csak próbálja a figyelem látszatát kelteni?


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-11, 15:25


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Érzem én, hogy nem kéne ennyire ilyennek lennem nekem se, Piton is arra számított, hogy simulékonyabb vagyok, talán könnyebben irányítható is, ami talán igaz, de ahhoz neki is úgy kell viselkednie. Sajnálom, de ez az érzékeny lány én vagyok, nem tudok kevésbé érzékeny lenni vagy kevésbé gyanakvó, hiszen sok mindentől tartok, de… igen, talán benne bízhatnék picit jobban.
- Sajnálom, majd változtatok rajta. – amihez persze ő is kell, de most nincs kedvem tovább fenntartani a feszültséget, egyáltalán nem, mivel félő, hogy az a táncon is látszana, és nem… nem szabad. Nem vagyunk kettesben, ezt pedig nem szabad szem elől tévesztenem. Na de ez után kerül szóba a partnerem, így hát a bál és a meghívás is, na meg a selejtség dolga is, amely most már egyre jobban bánt engem, mivel igenis engem bánt ezzel, mégha nem is ez a kimondott célja.
- Nem okollak, eszem ágában sincs! – rázom meg a fejem kissé, mivel tényleg nem erről van szó, saját magam miatt nem akartam mással jönni. És hogy ne legyen ilyen érzékeny? – Eddig is tudtad, hogy milyen érzékeny vagyok, neked se kéne meglepődnöd azon, hogy ez nem változott. – ezen mégis hogy lehetne változtatni? Mindenesetre elfogadom szavait, hogy nem engem akart megbántani, így talán egy icipicit jobban is érzem magam, de még mindig nem az igazi a dolog, egyáltalán nem. Quinn szóba hozása se javít a dolgokon, így nézek bele végül a másik szemeibe, majd rázom meg a fejem kissé.
- Erről szó sincs, én… én örülök neki, hogy Jason elhívta, mivel boldog vele és jól érzi magát, csak tényleg azt hittem, hogy ketten jövünk. De jobb ez így, én örülök a boldogságának, ráfért már, hogy felfigyeljenek rá, megérdemli. – én őszintén kívánom, hogy legyen boldog és bár Jason Carl fia, ez miatt én se ítélem el. Nem mindenki olyan, mint az apja, nem tehet a fiú arról, hogy ki és milyen az apja, hogy miket tett. Véleményem szerint Piton is teljesen más, mint amilyen az édesapja…
- Szóval nem kérdéses, hogy miért mondott igent, én se hagytam volna, hogy elutasítsa a dolgot. – ennyivel én le is óhajtom zárni ezt a témát, mivel Quinnt nem keverném bele. Nem az ő hibája, semmi se az ő hibája. Ő jobbat érdemel, mint én, mindenkinél jobbat.
- Jó hallani, hogy legalább egy picit kellek neked. – eszem ágában se lenne őt megsérteni, én senkit se sértegetek, nem vagyok olyan, de azért tényleg jó hallani, hogy csak kibújt a szög a zsákból. De hogy neki mennyire kellek, arról fogalmam sincs, szerintem könnyedén találna mást is, de… én se akarom, hogy mást keressen.
- Mindegy, lehet, hogy tényleg én vagyok túl érzékeny. – hagyom rá, de a következő kérdése viszont meglep és őszintén szólva fogalmam sincs, hogy komolyan kérdezi-e vagy sem, így kis ideig arcát fürkészem, hátha rájövök, de azért felelek.
- Rád bízom, hogy mivel szeretnél a kedvemre tenni, Londonban lesz rá lehetőséged. – tehát lehet próbálkozni, ha valóban szeretne, az biztos, hogy értékelném. De én mit nem értékelek tőle? Nem sok olyan van.
- Majd idővel megtanulod kezelni, ha már velem kezdtél. – most némileg úgy fogalmazok, ahogy ő szokott, mindenestre a „sajnálom” szót meghallom ám, így némi mosollyal biccentek. – Nincs baj, csak még tényleg nem ismerjük egymást annyira, hogy ne legyenek félreértések. – de idővel minden könnyebb lesz, ebben biztos vagyok. Próbálok témát terelni, ezért hozom szóba a különórákat, de úgy tűnik, hogy az se lesz az igazi, mégis, Piton hajlandó magyarázatot adni nekem, méghozzá teljesen normálisan, nocsak.
- Eddig még soha se volt szükségem különórára semmiből se, most se bájitaltanból megyek majd hozzád, szóval szerintem másra nem lesz szükségem. – tőle mindent megtanulhatok, amit csak lehet, ebben biztos vagyok, én pedig alig várom, hogy kezdetét vegyék majd a különórák, bár sejtem, hogy nem lesz kellemes, mégis, a harc is a véremben van.
- Igen, így minden egyszerűbb lesz. – biccentek rá én is, hiszen így, hogy az igazgató tud a különórákról, nem fog gyanakodni és másoknak is elmondhatjuk, hogy azért találkozok sűrűn a férfival, mert tanít engem, azok után vállalva, ami történt abban a bizonyos erdőben Roxmorts mellett.
- Láttad egyébként a kviddicsmeccset? Bár nem nyertünk, de úgy érzem, hogy jó kis meccs volt. – elég jól helyt álltam, majdnem tökéletesen, ami talán furcsa lehet, hiszen nem vagyok egy agresszív fajta ember, mégis, terelői posztot töltök be a házam kviddicscsapatában. Megérte sokat edzenem, bár azt a villámcsapást kihagytam volna, ahogy az esést is, melytől részben Connor mentett meg. Nem tudom, hogy erről tud-e a másik, szerintem nem, de nem is olyan fontos információ, tanárból van a másik férfi is, segített, ennyi történt.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-11, 12:42





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




A lány szavaira elégedett mosollyal felel.
- Ezt örömmel hallom. Nem tenne boldoggá a tudat, hogy folyamatosan kételkedsz... Mindebben. - feleli. Hiszen tényleg, aligha tudná díjazni, ha a leány folyamatosan kételkedne benne, a vélt vagy valós érzéseiben, szavaiban, mikor miben. Ó nem, sokkalta kellemesebb, ha amaz elhiszi a dolgok többségét, még akkor is, ha bizonytalan is ebben-abban időnként.
Hiszen ha mindent vakon elhinne, nem lenne játék, nem lenne élvezet, kihívás, de ha semmit sem hisz el, és örök kételyek gyötrik, az sem nyerő, hiszen szintén megöli a játékot.
Felsóhajt, s megingatja a fejét.
- Félreértesz, attól tartok. Arra kívántam célozni, hogy ha a selejt közt marad egy, amelyik mégsem oly pocsék, sőt, akkor alighanem az lesz az, amelyiket a feleslegként hátramaradott férfiúk választani kívánnak végül... Csak természetes, hogy a nélkül, hogy felhívnák az illető figyelmét rá, hogy ez már az utolsó rúgások sora csupán... - közli. Nem a lányt nézi selejtnek, és annyira nyilván egyik fiú sem idióta, hogy egy ilyen állítással nyisson - már az előtt elrontaná önnön esélyeit, hogy egyáltalán bepróbálkozna nála.
- Kérlek, ne okolj... Én nem kértem, hogy tartózkodj mindenkitől, szíved joga, kivel jössz, avagy kivel nem. Mindössze megjegyeztem a... Véleményem, de ez nem ellened irányul. Ne legyél ilyen érzékeny, főleg, ha velem akarsz társalogni; hidd el, nem minden szavam szól ellened, nem kívánlak minden szóváltásnál vérig sérteni; akkor sem, ha számomra egyértelműnek tűnő részleteket talán nem magyarázok meg mindig... Ne ebből indulj hát ki. - mormolja. Hiszen mégis, no, nem olyan vészes ember ő, mint ahogyan az hangzik - de tényleg. Habár sok esetben nem türtőzteti magát, ha valakit el kell hordani mindenfélének, vagy, ha ugyanezt kicsit be kell csomagolni, de néha; nagy ritkán adódik egy-egy eset, amikor nem bújik meg rejtett támadás a szavai mögött, vagy ha mégis, hát akkor sem a közvetlen hallgatósága felé irányul.
- Nem tűnsz túlzottan lelkesnek, hogy Henderson talált magának végül partnert. Ha ennyire számítottál rá, neki... Hogy lehetséges, hogy mégis igent mondott másnak? - költői kérdés valahol. Talán ez a nagy szeretet és ragaszkodás mégiscsak egyirányú lenne? A hangja egyébként inkább érdeklődő, mint támadó, habár ezért egészen összeszedi most magát: tudna még mit hozzáfűzni a témához, affélét, amiben már nem sok köszönet lenne, de érzi ő is, van, amit most nem mondhat ki. Sőt, amit kimond, azt sem mondhatja akárhogyan. Figyel ő. - Persze, ez a ti dolgotok... - teszi hozzá végül, egyértelműsítve, csak amolyan elmélkedés volt ez, nem vár valódi választ. Nem az ő dolga.
A lány kitörésére lemondóan sóhajt.
- Kétlem, hogy szó lenne arról, hogy senkinek sem kellesz. Másképp attól tartok, meg kell fordítani az állítást, és te sértesz meg engem... - feleli némi iróniával hangjában, de aztán csak szusszant. - Valójában fogalmam sincs, miről is beszélsz igazából: te magad mondtad, többeket te utasítottál el... Ha ez nem volt elégséges, kétlem, hogy bármit is tudnék még tenni, hogy ne érezd emiatt rosszul magad. - jegyzi meg. Hiszen csakugyan, aki többeket is elutasíthat, az válogat a partnerek közt, tehát igencsak keresett, szeretett ember. Mégis, mi lenne az, amivel ezt tudná fokozni? Végül csak folytatja. - De persze, kérlek, ne fogd vissza magad, mivel tehetnék kedvedre, a karácsony örömére? - kérdi. Pokolian jó kérdés persze, hogy ezt mennyiben is gondolja komolyan...
A lány kitörésére nem is felel, némán táncol tovább, hagyja, hogy az némelyest rendezze gondolatait, így talán tisztább fejjel haladhatnak majd tovább az újabb témák felé.
S persze, amikor ő idiótának bélyegez másokat, abba kétségkívül sokan beletartoznak, de, hogy pontosan mennyien és kik, az már ó kérdés, olyan, ami nem annyira egyértelmű. Noha persze vannak nyilvánvaló dolgok, például a komplett Weasley família nála ebbe a kategóriába esik.
Eztán viszont csak lemondóan felsóhajt.
- Nem, nem állítanám. Jobban kedvelem, ha a társalgások nem egyoldalúak, és a másik fél gondolkozik is, de csakugyan, a túlzott érzékenységet gyakorta... Nehezen kezelem, és sokszor talán nem megfelelően. Sajnálom. - feleli, mondhatni elnézést kérve. Ez a maximum, amit tőle várni lehet: talán sajnálja, de célzottan bocsánatot kérni márpedig nem fog. Az ugyanis már túl sok lenne tőle.
- Bármelyik kollégától kérhetsz akármilyen különórát, csak rajta áll, vagy bukik, eleget kíván-e ennek tenni, és mit kér cserébe... Persze többnyire célszerű az egyes kívánságokkal azt felkeresni, akinek az adott dolog a szakterülete, persze... Habár van, amivel jobb, ha senkit sem zaklatnak; a jóslástanhoz például nem csak Trelawney nem ért... - ironizál kissé, de persze kimondatlanul ott lebeg, hogy az SVK-s kollégát is nyugodt szívvel ki lehet kerülni, ha már ő maga is kéznél van. Beképzeltség lenne? Az hát, és?
- Persze az tagadhatatlan, hogy nem hátrány, ha erről tud Dumbledore is... Esetünkben. - teszi hozzá, mintegy mellékesen.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-10, 12:48


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Néha tényleg hiányolok valamivel többet a másiktól, de tudom, én várok túl sokat, ismételten. Vagy talán nem? Nem vagyok tapasztalt egy kapcsolatban, nem tudom, hogy minek hogy kéne zajlania, ezért is van bennem ez a sok kétely, amiket nem is vagyok rest megosztani a másikkal.
- Igyekszem. – de mégis még mindig furcsa az, hogy ő és én… de talán egyszer már nem lesz az, ahogy telik majd az idő és egyre jobban megismerhetem, közelebb kerülhetek hozzá. De térjünk át kicsit Damienre, hiszen ő lett ma este a partnerem, akármilyen hihetetlen is. Én nekem szimpatikus az a fiú, de hiába mondanám Pitonnak, hogy ne beszéljen így róla, úgyis tudom, hogy ez semmit se érne, így inkább hagyom, megkímélve magamat a felesleges szavaktól.
- Én azért nem érzem ilyen súlyosnak a helyzetet. Ő örült nekem és szavai őszinték voltak, kedvesek, nem úgy beszélt velem, mint akinek csak én maradtam. – némileg azért megsértődöm ezen, mert bár az előtt azt mondta a férfi, hogy engem nem tart selejtnek, most mégis eléggé arra utal. – Nekem pedig egyértelműen azért nem volt eddig párom, mert direkt kerültem a lehetőségeket, miattad. Ha már veled nem lehetek normálisan a bálon, mással se akartam, de igen, Quinn is közrejátszik abba, hogy elfogadtam az ajánlatot. – bár ezt én eddig nem akartam így kimondani, de egyértelműen észrevette Piton is azt, hogy barátnőm se érkezett egyedül, mégis, fáj kicsit a megjegyzése.
- Egyébként továbbra is kedves tőled, hogy a nem létező önbecsülésemet is még jobban eltiprod, mintha én tényleg senkinek se kellenék. – fordítom el fejem, nem akarok ránézni most, mert nagyon is bánt az, amit mond… vagyis pontosabban az, ahogy mondja. Quinn se akart velem jönni, úgy mondja, mintha tényleg senki se akart volna, aztán Damien végül utolsó darabként engem hívott. Miért akar megbántani? Nem hiszem, hogy ne tudná, hogy ez engem milyen rosszul érint és őszintén szólva megint közel állok ahhoz, hogy utat engedjek néhány könnycseppnek, de tudom, hogy nem tehetem meg. Tartom magam annyira, hogy igenis elhívtak volna, de amióta Pitonhoz közelebb kerültem, ösztönösen kerülöm az olyan srácok társaságát, akik esetleg mégis csak többet akarhatnának, nem szeretnék félreértéseket.
- Akkor dönts a jelen alapján. – vágom rá most már sértődötten, mint akit már nem is érdekel annyira ez a téma. Tényleg nem, úgy tesz, ahogy jónak látja. Még mindig nem nézek rá, csak táncolok tovább, miközben tekintetem a termet figyeli, de nem nézek kimondottan senkit se, inkább csak gondolataimmal foglalkozom, próbálom rendezni magamat, hogy ne legyen gond.
- Fel se tűnt… - motyogom arra, hogy nem a hízelgő megjegyzéseiről híres, majd csak aprót sóhajtok társaim idiótának nyilvánításán. Nekem sok barátom van a Roxfortban és nem idióták, de minek védjem meg őket? Úgyse ér semmit, így inkább hallgatok és bár nem értem magam se, hogy ezek után még miért próbálkozom meg valamiféle közös karácsonyozással, de megteszem, ez viszont újabb félreértést szül, mintha tényleg mindig én lennék csak az, aki kételkedik dolgokban. Bocsánatot kérek azért, most már némileg felé is pillantva, de ezt se fogadja el csak úgy, mindig, mindenre tud mit mondani, hogy az ember még rosszabbul érezze magát.
- Máskor akkor befogom a szám és nem mondok semmit, az talán a tetszésedre lesz. – bólogató bábut szeretne? Nem vagyok az, sokáig nem is fog menni, de azért igyekszem majd visszafogni magam. De a gondolataim akkor is az enyémek, mert bár jogos az, hogy nem jönne velem, ha nem akarna, de azért mégis lehetnek bennem még efféle gondolatok, de hát mások vagyunk, más a felfogásunk, a gondolkodásmódunk. Jobbnak is látom a témaváltást, de nagyon úgy tűnik, hogy ez se lesz túl jó, szóval már kezdem feladni azt, hogy beszélgessünk.
- Én nem tudtam, hogy zajlik ez az egész, de akkor ezek szerint csak rajtad áll, rendben van. – most nem ragozom tovább a dolgot, elfogadom szavait úgy, ahogy vannak, nem kételkedem, nem kérdezgetek, nem teszek hozzá semmit se. Megértettem, akkor majd… majd jelzi, ha úgy érzi, hogy megkezdhetjük a külön kis edzéseket. Most viszont már az én táncomban is érezhető némi feszültség, nem engedem már el úgy magam, mint eddig, nem is nézek igazán a másik arcára, inkább csak táncolok csendesen a zene ütemére. Nem tudom már, hogy mit mondhatnék, mely téma lenne az, ami nem vezetne félreértéshez, kellemetlenséghez, kioktatáshoz, talán jobb lesz a csendesség… egyelőre.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-10, 11:16





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




A lány jó tanuló, ezt mind a ketten tudják, ahogyan azt is, hogy nagy eséllyel ez nem fog változni. Persze, az is egyértelmű, hogy a kérdés valójában nem is annyira ez, mint a téma mögött megbúvó második jelentésréteg, igazából.
- Reméltem. - hagyja rá a lányra annak szavait, kár is lenne ezt tovább ragozni: majd akkor kiderül. Ez is, az is...
Eztán viszont finoman felvonja szemöldökét, de felel, könnyeden, látszólag őt nem zavarja a téma súlyossága: nem, ő nem érzi, hogy mást sugallna. Ő ilyen, mégis, mit várt tőle a lány, hogy majd naphosszat ajnározza, és szerelmes verseket ír neki, róla? Ugyan...
- Tán elküldtelek volna, kifejtve, mennyire a terhemre vagy? Nem emlékszem erre a momentumra... Ne kételkedj olyan sokat, vagy legalábbis válogasd meg, miben kételkedsz, másképpen megárt. - közli hát. Na persze, mert ő maga aztán nem kételkedik mindenben: ó, dehogyisnem... Részint ebből él, és ez az, ami életben tartotta éveken át, másképp hol lenne ő már rég... De persze, azért hangzatos szavak, nem lehet mindenben kételkedni, de van, amiben szinte már kötelező.
Eztán a szó viszont a partnerválasztásra terelődik, és... Hát igen. Úgy tűnik, Damien nem lopta be magát a szívébe, de legalábbis, hogy nem az eszével, az is bizonyos: illetve erre utal, legalábbis...
- Hát persze, hogy nem pont így... De aki senkinek sem kellett, az a maradékból válogat, beérve akármivel, akkor is, ha nem mondja ki. - mormolja. - De persze alighanem nagy sikerélmény, hogy végre talált valakit, aki igent mondott... Mily sikerélmény is ez. - jegyzi meg, kissé lesajnálóan is talán, de végül csak szusszant. - Persze, nem csodálom, hogy találtál valakit, hiszen Henderson sem kívánt veled jönni végül... Ha jól láttam. - csak mellékes megjegyzés, kivételesen hiányzik belőle a támadó él, az, ami Quinn említésekor pedig szinte mindig ott lapul.
Elfintorodik finoman a lány szavaira. Nem, dehogy tudja... Csak sejti.
- Az emberek változnak, az emlékek lehetnek nagyjából stabilak, a hozzájuk fűződő érzelmek már kevésbé. Ne várd, hogy azok alapján gondoljak bármit is... Igyekszem mindig a jelen alapján dönteni. - közli. Ó, mekkora hazugság! Ő, és a jelen alapján való ítélkezés? Hát hogyne, a jelen alapján dönt ő, de csak akkor, ha a múlt alapján épp nem tud, mert mondjuk nem ismeri az illetőt még... Máskülönben, ő és a múlt, remek cimborák. Ott van Lily, vagy Potter, esetleg Lupin... És nem is folytatná a felsorolást inkább. Egyik jelene sem érdekli, elveszett a múltban.
A lány következő szavai viszont halovány mosolyt csalnak ajkaira.
- Nem, de nem is a hízelgő megjegyzéseimről vagyok híres... Az pedig talán nem az én hibám, hogy rengeteg itt az idióta... - feleli nagy ártatlanul. Magasak az elvárások, na és? Persze, a lányt se feltétlenül agyi képességei okán választotta - úgy értve, őt csak úgy véletlenül szemelte ki, aznap, a konyhában. Alapvetően persze egyébként sem az intelligencia az egyetlen, ami számít - ráadásul abban sem szereti a végleteket, például.
A közös karácsonyhoz nem fűz egyébként más szavakat, feleslegesnek érzi: megbeszélték, így lesz, pont. A részleteket majd egyeztetik, talán jobb is, ha nem itt, és nem most, hanem akkor, amikor biztosra vehetik, hogy nem hallhatja meg más. Habár most se valószínű, hogy bárki is kihallgathatná őket.
A lány szavaira azonban elégedetten biccent, ahogyan az visszakozik. Remek, végre megértette talán: ő csak azt csinálja, csak arra mond igent, amire akar. Kevés embertől fogad el parancsot, és a lány nem tartozik közéjük. Ez a nagy helyzet.
- Ne elnézést kérj, hanem jegyezd meg későbbre is ezt a tényt... Többre mész vele, megkíméled mindkettőnket a hülyeségtől. Habár nem neveznélek hülyének... De jobb kedvelem, ha valamit végig is gondolsz, magadtól is rájöhetnél erre-arra. - mormolja. Hiszen ez egyértelmű lett volna, ha a lány belegondol magától, és nem csak elfogadja kész tényként az elsőre adódó gondolatát, mint bizonyosságot, kész tényt, amely kételyeket ébreszt.
A kérdésre viszont meglepetten pislog rá.
- Én nem kérek engedélyt, csak tényeket közlök. - feleli, mintegy mellékesen. - Mindenki annak tart órát, akinek akar, az ő szabadideje, nem másé. Attól, hogy én többnyire nem kívánom ilyesmikre pazarolni az időmet, még nem jelenti azt, hogy bárki engedélyére is szorulnék. - feleli, nem is igen érti a kérdést magát. Hát már hogyan is kéne neki engedélyt kérnie? Szép is lenne, hiszen ő házvezető, nem is közönséges tanár, és tanít az egyetemi részlegen is. Szóval nem akárki... És külön engedélyekért kéne kuncsorognia, ha tanítani akarna bármit is? Ugyan-ugyan...
Na persze, ő nem szokott különórákat adni, csak nagy ritkán. Már csak azért sem, mert hiába lehetne ez jó pénzforrás is akár, az efféle órák jellemzően csak a hülyéket vonzzák be, azokat, akikhez neki nincs különösebben idegrendszere.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-08, 22:02


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Sokan nem értik, hogy miért izgulok mindig ennyire a vizsgákon, hiszen sokat szoktam készülni rájuk és jó is vagyok a legtöbb tantárgyból, akár csak Pitonéból is, én mégis… ilyen vagyok. Viszont úgy hiszem, hogy nem lesz baj, főleg így nem, hogy közelebb engedett magához, még erősebb a bizonyítási kényszerem, még többet és többet szeretnék majd tőle tanulni, amelyre lehetőségem is lesz, bár nem éppen bájitaltanból beszéltük ezt, de ki tudja, hogy mit hoz majd még a jövő.
- Ezt jó hallani. És nem, nem fog változni. – őszinte mosoly jelenik meg arcomon, hiszen jól esnek kedves szavai, mert most tényleg az volt. Tud ő az lenne, de még mennyire, csak ritkán akar, ez itt a nagy helyzet. Viszont úgy érzem valamiért, hogy a terhére vagyok, hogy talán nem akarta, hogy ide jöjjek ma este hozzá, így ezt finoman a tudtára is adom, de szavai arra engednek következtetni, hogy nagyon félreértettem valamit, mert ez nincs így.
- Nem tudom, mert néha a viselkedésed másról árulkodik. – de tény, hogy kettesben másabb, most pedig nem teheti meg azt, hogy oly kedves legyen velem, amit esetleg mások is észrevennének. Tudom ezt én is, mégis, irigylem azokat a párokat, akik boldogan, nyíltan felvállalhatják a kapcsolatukat és úgy élvezhetik együtt a bált. De legalább táncolunk, ez is több a semminél, sokkal. Damien is szóba kerül, ahogy azt sejtettem, hiszen valóban nem egyedül jöttem, pedig úgy volt, hogy úgy lesz, de nem érzem úgy, hogy ezzel rosszat tettem volna, Piton azt mondta, hogy nem zavarná, legalábbis én ezt vettem le, de ettől függetlenül jó szokásomhoz híven kezdek magyarázkodásba. Amikor viszont Perselus megszólal és idiótának nevezi Damient, nem kicsit lepődöm meg, így pislogok fel rá nagy szemekkel és hallgatom végig szavait, amik ismét azért pozitívan érintenek, olyan szinten, hogy nem tart selejtnek, bár ha annak tartana, nem pont velem kezdene, ebben biztos vagyok. Ő válogat, és valami miatt én lettem kiválasztva azon az estén.
- Ő azért nem így mondta. Azt mondta, hogy amikor meglátott, eszébe jutott a bál, mert hogy szerinte szép vagyok és még úgy sincs partnere, tehát megpróbálkozott az elhívásommal, mert örülne nekem, mint partnernek. Tényleg nagyon kedves volt, de biztos vagyok benne, hogyha véletlen nem járok én is arra, eszébe se jutok. De mindegy igazából. – vonom meg picit vállaimat, hiszen tényleg nem számít az, hogy ki hívott el, mivel nem jelent az többet nekem egy kedves gesztusnál. Bár Damien nagyon ért a kedveskedéshez, a szép szavakhoz, a zavarba hozáshoz, mégis, valamiért én Pitont nem tudom kiverni a fejemből, így ösztönösen utasítom el a fiúk közeledését, így a legjobb. Nem kockáztatnám ezt a kapcsolatot, máris túl sokat jelent nekem, bármily furcsán is hangozzon ez, hogy pont Perselus iránt érzek így.
- Ez igazán kedves tőled, de ettől függetlenül tudom, hogy mit láttál. – nem biztos, hogy mindent tudok, de van, amit igen, így hiába a szavai, teljesen nem hiszem el neki ezeket, hiszen látta az érzéseimet irányába, ez pedig pontosan elegendő kell, hogy legyen. Egyébként se tudnék hazudni neki, rájönne ő, ezt már a konyhában elárulta nekem, az pedig nem mellékes, hogy egyébként is utálok hazudni, szinte soha se szoktam. Na de ez a téma végül tova tűnik és szóba kerül a tánc, na meg más lányok, hogy mást se fog visszautasítani, ha ide jön hozzá. Nem érzem úgy, hogy annyira sajnálná, nem olyan rossz dolog ez, főleg neki, aki ilyen jól táncol, de megértem, hogy pár táncnál nem kaphatok többet, feltűnő lenne, ez biztos.
- Ez nem volt éppen kedves megjegyzés, de fogalmam sincs, hogy kivel milyen a viszonyod. – ki tudja, hogy kit kedvel még rajtam kívül és kit nem. Persze azt nem hiszem, hogy más lány is lenne, talán azt nem csinálná meg velem, ennyire nem játszadozna velem, mert tartom magam annyira, hogy azt nem viselném el, azért mindennek van határa. De egyelőre bízom benne, nem mintha túl sok választásom volna. Eztán jön szóba a család, az ünnepek, hogy vajon hazamegyek-e, és bár igen, van ilyesmi tervben, mégse érzem úgy, hogy túl sok időt töltenénk majd mi otthon együtt. Megváltoztunk, mindannyian.
- Meglehet, majd kiderül. – biccentek, ez után pedig a közös kis karácsonyozásra is rátérek, melyet szerintem nem a Roxfortban kéne tartanunk, máshol kellemesebb lenne, bár ötletem egyelőre még nincs, hogy mit is csinálhatnánk mi Londonban. Majd gondolkodom rajta.
- Rendben van. – de ezzel nem zárom még le a témát, van még mindig kétségek gyötörnek. Nem akarom a másikra erőltetni a társaságomat, ahogy ezt a közös kis kiruccanást se, tehát tényleg csak akkor lesz értelme, ha ő is kíváncsi rám, így ezt nemsokára fel is hozom, de a kérdése hallatán most ösztönösen pirulok el ismét. Hogy én kényszeríteni bármire is Pitont? Végig szemeit fürkészem, majd nyelek egy aprót, végül megrázom picit fejemet is.
- Nem, dehogy, sose képzelnék ilyet. – tudom azért, hogy ki ő és ki vagyok én, eszem ágában sincs ilyesmit gondolni, de mint hallom, tényleg hülyeségeket gondolok. Persze, végülis, miért egyezne bele, ha nem akarna valamit? Megmondja, hogy valamibe nem egyezik bele, mint például abba, hogy hozzá menjek máskor is, azt nem akarta, az talán túlságosan is magánszféra, ahol nekem nincs helyem.
- Rendben van és bocsánat, hogy ilyen hülye vagyok. – csak mostanában valamiért elkaptak ezek a negatív érzések, minden téren. Végül mégis próbálok mosolyt erőltetni ismét arcomra és úgy folytatni a táncot, amiben természetesen nem lesz hiba.
- Dumbledore végül engedélyezte nekünk a különórákat? – váltok témát végül, mert ez talán jobb lesz, mint az előbbiek voltak. Azon a reggel, amikor be kellett mennem az igazgatóhoz én jeleztem neki, hogy szeretnék még erősebb lenni, több tapasztalatot szerezni és hogy Pitonnak örülnék, mint tanárnak, hiszen mégis csak ő mentett meg, ez pedig jelent nekem valamit. De az igényen kívül többet én nem tehettem, mégis, az igazgató megértette mindezt azok után, ami történt velem, de nem tudom, hogy végülis rábólintott-e. Bár… miért ne tenné? Már ha Piton is megteszi ugye, akkor ő miért állná útját a tanulásomnak? Azt pedig nem kell az idős férfinak tudnia, hogy a különórák alkalmával időnként talán más tapasztalatokat is szereznék, ez elég, ha a mi kis titkunk marad a velem táncolóval.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-08, 00:15





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Ő is sejti, hogy talán ez az a téma, amit itt és most elbukhat, de az ő magabiztossága a helyén van: mire oda kerülnek, addigra ez már máshogyan lesz, hiszen az idő neki dolgozik, legalábbis ez ügyben. Biztos benne, hogy addigra csupán kérnie kellene, sőt, talán még azt sem, talán a lány maga fog szinte könyörögni, hogy had jöhessen... Addig meg, ha mást nem, legalább van elérendő cél.
- Eleddig nekem sem volt különösebb panaszom a tudására, remélem, ez a vizsgáig sem fog változni. - hagyja rá, noha kérdéses, hogy csakugyan a bájitaltanról beszélnek-e még? Akárhogy is, ha igen, ha nem, valahol ez talán hízelgő lehet azért.
De azért nem esik túlzásokba: nem tér ki olyasmire, hogy jó lenne, ha együtt lennének, hogy vágyik a lányra, vagy csak a társaságára, avagy bármi efféle. Hiszen, mégis, hogy venné ki magát, ha effélékről kezdene beszélni? Habár aligha hallja őket bárki is, azért ilyen messzire nem menne... Még véletlenül sem.
A lány szavaira viszont csak felvonja kissé szemöldökét.
- Ha célzottan a terhemre lennél, már rég elküldtelek volna. Nincs ellenemre a társaságod, de úgy véltem, ezt tudod magadtól is. - közli; s ez a legtöbb, amit jelenleg elmondhat: bármi más már túl sok lenne, bármit is mondana még, az már olyan mélységet tárna fel kettejük kapcsán, amelyet nem kíván most megszellőztetni.
Elfintorodik a lány szavaira.
- Akkor hát O'Brien egy idióta, de még a szokásosnál is nagyobb. - közli egykedvűen - Csak azokat hívják el úgy, hogy "nem volt már jobb", akik legszebb szavakkal is csupán a selejt közé tartoznak... De nem mondanám, hogy esetedben erről lehetne szó. Ellenben az már kevésbé lep meg, hogy számára már... Nem maradt semmi, az elkeseredett keresgélésen kívül. - közli, némi lesajnálással hangjában. Nem, a legkevésbé sem ért egyet ezzel, ő bizonyára már sokkalta hamarabb elhívta volna a lányt, ha egyszerre jártak volna a Roxfortba. Persze csak azért, mert... Mert muszáj lett volna, nem bírta volna elviselni, hogy Potterék ezen élcelődjenek, miközben Lily persze James Potterrel lett volna. Nem... Nem, valakit mindenképp elvitt volna a bálba. Talán éppen ezt a lányt, ki tudja...
Megingatja a fejét eztán.
- Igyekszem arra hagyatkozni, amit mondasz, és meg is szándékolsz osztani velem, és nem másra. - közli, mintegy mellékes tényt. Mekkora blöff! Hát persze, hogy egy pillanatra sem hagyja figyelmen kívül azt, amit megtudott, hát persze, hogy szemrebbenés nélkül hazudik a lány képébe ezt illetően... Mint, ha nem tudott volna meg oly sok mindent, mintha tényleg figyelmen kívül hagyná mindazt, és csak azzal törődne, amit a lány maga is meg akar osztani vele... Hogyne.
A lány lemondó sóhajára csak elfintorodik.
- A diákjaim többségéről nem vagyok túl hízelgő véleménnyel, gondolod, minden vágyam, hogy megtudjam, vajon a tánctudásuk vetekszik-e az agyi képességeikkel? - kérdi szenvtelenül, és a legkevésbé sem hízelgő módon, már legalábbis a tanítványaira nézve.
- Nem, valóban nem lesz már olyan... De az új nem szükségszerűen rosszabb, mint a régi, attól, hogy időre van szüksége, míg kiforr. - feleli a lány szavaira eztán, már-már biztató módon. Így is gondolja, igazság szerint, az új lehet jobb, mint a régi volt... Csak épp sokszor nem az, sőt, az esetek nagy többségében nem jobb. Ez nem jelenti azt, hogy másoknak ne jöhetne be a változás, ő maga mindig arra ébred rá, hogy kár oly nagyon epekednie a változás után: hiszen az végül szinte sosem jó...
Bólint a leány szavaira azért, gondolatai nem foglalják le olyannyira, hogy ne hallaná meg, miként döntött a lány. - Legyen. Majd értesíts, melyik napra gondoltál. - mormolja hát.
Igazság szerint ő ezzel lezártnak tekinti a témát, de látszólag a lány még nem. Felvonja enyhén szemöldökét.
- Úgy érzed, képes vagy kényszeríteni engem, Astrid? - kérdi már-már mézes-mázos hangon. - Biztosíthatlak, hogy sehova se megyek csak azért, mert kényszerét érzem egy efféle kérés nyomán, ha nem akarlak látni, azt közölni is fogom.
Ezzel azonban lezártnak tekinti a témát: hiszen, megmondta világosan, igen, elmegy Londonba, vagy ahová csak a leány akarja, amikor akarja - na jó, bizonyos keretek között -, önszántából, mert ő maga így akarja.
Erre tessék. Azt hiszi, a lány akaratának kedvez, mert eleddig nem bírta az utasításokat, a döntéshelyzetet meg még annyira se. Na tessék... És így feleljen meg neki bárki is.
Aztán nem értik, miért is szokott ő olyannyira a parancsoláshoz az elmúlt évek alatt...


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-07, 22:00


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]nem érzem úgy, hogy most annyira a jövőbeli vizsgáról szeretnék diskurálni a férfival, mivel még messze van, és előre tudom, hogy milyen nagyon fogok én majd izgulni azon a napon. Mindenesetre a célzást veszem, de addig még sok minden fog történni, még csak nemrég kezdődött a mi kis titkos kapcsolatunk, ki tudja, hogy addigra mi lesz. Nem tervezem azt, hogy megszakítsam vele a dolgokat, így lehet, hogy néhány hónap múlva én magam fogom felajánlani azt, hogy a vizsga előtt elmegyek hozzá, de most még egyelőre nemleges választ kapna. Szóval majd meglátjuk akkor, hogy addig miként viselkedik velem.
- Én azért bízom a tudásomban… na meg, jó tanárom volt. – de még milyen jó. Nem is értem magam, hogy én miért akarok mindig ilyen kedves lenni vele, amikor ő nagyon nem az, de mégis, ez vagyok én. A tánc is hamarosan kezdetét veszi, így bár eleinte még érzem a férfi merevségét, idővel talán fel fog engedni, hiszen enged a pörgetésnek is, úgy vezet, ahogy azt kell, de a nagyobb lendületnek hála egy rövid időre egy picit közelebb kerülök hozzá a kelleténél és szép szemeim ajkán is elmerengnek. De jó lenne érezni most a csókját, mégse tehetem meg, hogy tovább lépek, itt nem tehetem, de majd talán később… hiszen valószínűleg ő is vágyik rám. Vagy nem így lenne? Mindig bizonytalan vagyok a másikkal kapcsolatban, de bókja pozitívan érint, jól esik, nagyon is. Én is megdicsérem őt, csak éppen a tánctudását, amelyre a válaszra csak picit komolyodik el tekintetem, de inkább nem megyek bele jobban. Tudom, hogy nem túl jó a viszonya a családjával, hogy az apja bántotta, és nem szeretném az ilyen dolgokkal elrontani az estélyét, inkább megmaradok a táncnál, ez mégis csak kellemesebb téma.
- Azért reménykedtem benne, hogy te is örülsz annak, hogy velem táncolsz, nem csak én nekem okoz örömet a közelséged és a tánc. – egyáltalán nem akarok hazug szavakat hallani, így végig a másik szemeit fürkészem, majd lassan hozzáteszem. – Mert ha nem kölcsönös, akkor nem tartalak fel és magadra hagylak. A világért se lennék a terhedre. – érezheti azért, hogy némi sértettség van a hangomban. Én örömmel jöttem ide hozzá, találtam ki az indokokat, de ha tényleg nem akarja a táncot, akkor már meg is bánom azonnal a dolgot. Talán tényleg jobb lett volna, ha el se jövök ma este? Még pár tánc akár az enyém lehet, mint hallom, de amikor a partneremet említi, némileg feljebb vonom a szemöldökömet.
- Damien a napokban hívott el. Szerintem nem talált más partnert, én pedig pont ott voltam… Mivel utaltál rá, hogy nem zavarna, ezért mertem igent mondani, de szerintem egyértelmű, hogy nem akarok tőle semmit. – kis szünet, majd végül ismét a másik szemeibe nézek. – Ismered az érzéseimet… beengedtelek az elmémbe, tehát nem hiszem, hogy bármit is félre kellene értened. – úgy érzem, hogy azért ezt most meg kell magyaráznom, mert nem akarom azt, hogy ebből gond legyen. De láthatta, hogy nem úgy táncoltam a Griffendélessel, mintha oda lennék érte meg vissza, egyáltalán nem. Ő csak egy barát… kezdemény, nem több és bár nagyon kedves volt és jól estek szavai, mégis, az én szívem már másért kezdett el dobogni, ez van sajnos. Lehet tényleg kár volt idejönnöm… Ma túl érzékeny vagyok, túlságosan rosszul veszek mindent, így amikor hallom, hogy nem fog visszautasítani más lányokat se, már csak halkan sóhajtok.
- El tudom képzelni, hogy mennyire sajnálod… - nagyon is élvezni fogja ő a táncokat, ebben biztos vagyok. Picit talán féltékenyen is tekintek Connor-ék felé, ott minden más lehet, de próbálom hamar kiverni ezt elmémből. Perselus megmondta, hogy nem fogok sokat jelenteni a számára, csak én reménykedem még mindig, erre pedig további szavaim is utalnak, mely szerint egy ajándék is lapul nálam, amely a férfié lesz. Teljesen hülye vagyok, hogy még készítettem is neki valamit.
- A családom már sose lesz a régi, ahogy én sem, de azért igyekszek tenni azért, hogy együtt maradhassunk. – bár ehhez egyedül kevés vagyok. Mégis, talán idővel tényleg menni fog. De hogy hol találkozzunk majd nemsokára, az szintén egy fontos kérdés, én mégis, jobban örülnék Londonnak, ott nem kéne aggodalmaskodni, az a város hatalmas, elvegyülni pedig egyszerű lesz, ahogy elvonulni is bármerre.
- Akkor legyen London. – a részleteket majd később is lesz lehetőségünk megbeszélni egymás között, így inkább csak táncolok tovább, amíg az első szám véget nem ér. Akkor megállok, de nem engedem el a másikat, hiszen pár másodperc után fel fog csendülni a következő is, de tekintetem most mellkasát figyeli.
- De csak akkor, ha te is szeretnéd. Ha nem akarsz látni, akkor nem kell. – megint a béka valaga alatt van az önbecsülésem, nem érzem úgy, hogy kellenék, hogy kíváncsi lenne rám a másik. Jó neki egyedül is itt, a Roxfortban, mégis, mi a fenének igyekszem én ennyire? Na meg, mit akarnék én Londonban vele? Olyan lenne, mintha egy pár lennénk, de ahhoz kicsit több kéne, nem? Több kölcsönösség… Kezdek összezavarodni ismét, de ahogy a zene felcsendül, ismét megkezdem a lépéseket, és nagyon lassan nézek csak fel ismét Piton szemébe, miközben egy icipicit húzódom csak közelebb hozzá a kelleténél.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-07, 14:17





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Persze, tudja ő, hogy a lány izgulós, aggódós fajta, hogy is ne tudná? Hiszen látta már, nem is egyszer vizsgázni. De ami azt illeti, ez nem hatja meg, ő például nem aggódik a vizsgák előtt, ami persze nem meglepő, lévén, hogy nem ő maga kell, hogy bizonyítson, ezért leginkább csak unja magát előtte, meg alatta is, tudva, hogy már megint egy egész évre való dolgozatot javíthat ki pár nap alatt, meg még a gyakorlati részt is el kell bírálnia... Úgyhogy részéről abszolút belefér a történetbe valami... Szabadidő-eltöltési forma. Persze azt ő sem tudná megmondani, Astriddal lesz-e aznap reggel, vagy mással, esetleg egyedül, de valahol ez lényegtelen is: olyan távoli kérdés ez, hogy értelmetlen lenne erről érdemben diskurálni. Üres szavak, távoli eshetőségek, nem több.
- Ó igen, sok minden kapcsán csak a reménykedés marad a vizsga napján már, csakugyan... - ért egyet. Persze nem feltétlenül a lányra érti, de sokaknak csakugyan a kósza remény és a bizakodás az egyetlen, ami megmarad, a tudás hiányában. Abban viszonyt bizonyos, hogy az utolsó pillanatokban már kár megfeszítetten tanulni, ő jobban értékeli, ha kölcsönösen jól szórakoznak, semmint, ha az utolsó pillanatokban is próbál a másik olyasmit a fejébe verni, ami vagy már ott van, vagy a vizsgakor már úgysem lesz... Ha meg mégis, az csak vakszerencse.
Egyelőre azonban marad a tánc, hiszen ez az, ami bizonyosan megadatik számukra, ráadásul a jelent képezi, és nem egy homályos, esetleges és bizonytalan jövőt fest fel. Hogy élvezi, örömmel teszi-e, vagy a lány kedvében akar járni? Esetleg tényleg csak egy ostoba ígéret?
Az ígéret létezik - minden évben megígéri ezt az igazgatónak, aztán minden évben szidja is magában az öreget egy pár napig, magában hisztizve a kérdés felett, mígnem eljön az a bizonyos nap...
S, ahogyan a perdülést követően a leányzó kicsit közelebb kerül hozzá, még egy bókot is megenged magának - már, ha ez annak minősül, de az ő szájából talán vehető annak; ennél jobb már nem lesz - sejthetően.
A lány szavait csak nyugtázza, de nem felel rá, hisz mit mondhatna? Ragozhatná tovább a ruha vagy a lány szépségét persze, talán illendő is volna, de minthogy őróla van szó, ez mondhatni, kizárt. De a következő szavakra már felel.
- Egyes dolgokat gondosan belém vertek... - hagyja rá, kicsit furán ejtve az utolsó szót, mintha szó szerint gondolná, de fene tudja. Akárhogy is, nem hozhat szégyent a családra, ez egyértelmű volt mindig is, hiszen már önmagában az nagy érvágás, hogy félvér. Legalább az alapvető elvárásokat teljesítse hibátlanul. - Nem élem meg túl nagy traumaként, ha kimaradok a táncokból, ami azt illeti; de így sem bánom. - teszi hozzá, mintegy mellékesként.
Gunyorosan elmosolyodik.
- Nem, a diákok bizonyosan nem is fogják. - ért egyet, de mást nem fűz hozzá. Igazság szerint annyira nem zavarja a dolog, ha zavarná, bizonyosan nemet mondott volna már az elején, ez ilyen egyszerű. - Talán egy-két táncot még megkaphatsz, tovább nem rabolnálak a... Partneredtől - feleli lassan, mintegy célzásképp is. - Ami a többi lányt illeti; kétlem, hogy túl sokan vágynának egy táncra velem, de sajnálatos módon őket épp úgy nem fogom elzavarni, ahogyan Kegyedet sem tettem.
Egy fél pillanatra követi a lány tekintetét, s magában meg is jegyzi a látott képet, noha számára ez egyelőre nem jelent semmit; hiszen nem egy tanár táncol ezzel, vagy azzal...
- Vagy úgy... Értem. Az efféle csapás könnyen szétzilál egy családot, és idő, mire helyreáll a rend... Ha helyreáll. De nem hinném, hogy le kéne mondanotok erről. - jegyzi meg lassan, mást nem fűz hozzá, minek? Nem az ő dolga igazság szerint, s Lioneah kérdését sem most fogja megvitatni a lánnyal, vagy bárki mással, noha fél szemmel majd a mardekáros lányra is ránéz épp, ha lesz ideje: mit csinál és kivel a bálon...
A lány kérdésére egy fél pillanatig elidőzik, mielőtt felelne.
- Ahogy gondolod, ha kényelmesebbnek érzed, mehetünk Londonba is valamerre... - feleli, igyekszik ám tekintettel lenni a lány korábbi kérésére, és tessék, itt a nagy lehetőség, hogy ő is döntést hozhasson... Ha ez kell az önmegvalósításhoz, vagy mi!
Persze sejtheti a lány is, ritka alkalom ez, hogy valamiben dönthet, jobb, ha kihasználja a kínálkozó alkalmat.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-06, 20:22


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Eszem ágában sincs magamra venni a megjegyzéseit, amit a vizsgával kapcsolatban tesz, bár nem tagadom, némileg azért tartok tőle. Jó tanuló vagyok, Piton tantárgyára pedig meglehetősen nagy figyelmet fordítok, mégis, mint minden izgulós diák, úgy én se ülök nyugodtan a vizsgák előtt, hanem aggódok, parázok, hogy minden rendben menjen. Most viszont még ráérek ezen gondolkodni, még csak most kezdődik az év és bár szakot is kéne nemsokára választanom, egyelőre most nincs kedvem ezeken gondolkodni.
- Akkor reméljük, hogy jó kedve lesz… - érzem ám a célzást, de őszintén szólva fogalmam sincs, hogy a vizsga napján, reggel én majd pont Pitonnal leszek-e. Az utolsó pillanatokban is tanulni szoktam, de talán tehetek egyszer egy kivételt, lehet, hogy nekem se tenne rosszul, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lennék, bár aztán a fene tudja. De ez még elég messze van, ráérek később gondolkodni rajta, most inkább a jelenre koncentrálnék, mivel kiderül, hogy mégse lesz visszautasítás a jussom, hanem hajlandó velem táncolni egyet a férfi, bár azt nem tudnám megmondani, hogy valóban van-e kedve hozz vagy csak most kivételesen az én kedvemben szeretne járni egy kicsit. Mindenesetre megindulunk a táncolók közé, ahol a zene felcsendülésével mi is táncba kezdünk. Eleinte nem erőltetek mást, csak az egyszerű lépéseket, de amikor megérzem, hogy Piton nagyon is jól táncol, kellemesen, bár némileg mereven, végül további lépésre szánom el magam, kezem az övébe csúszik, így bár meghagyom a férfinek az irányítást, mégis, érezheti, hogy többet szeretnék, teljesen kiélvezném a táncot, amelyben ő is partner marad, így kissé elmosolyodva pörgök, amikor perdít, majd nemsokára vissza is érkezem hozzá, picit igaz közelebb, mint kéne, de hamar korrigálom, egy pillanat alatt, miközben néhány kedves szó is eljut hozzám. Barna szemeimmel a másikra tekintek, miközben finoman biccentek felé.
- Örülök, hogy tetszik. – igazából reméltem, hogy így lesz, most pedig, hogy meg is jegyezte, tudom, hogy telitalálat volt. Én egyébként bóknak fogom fel szavait, hiszen tudom, hogy milyen, kezdem azért valamennyire megismerni, így nem is várok mindent, de az ilyen apróságok is nagyon jól tudnak esni lelkemnek.
- Egyébként nagyon jól táncolsz. Kár lett volna egész este csak ácsorognod és kihagyni a keringőket. – szándékomban áll még pár számot végigtáncolni a másikkal, ha ő is úgy látja majd, hogy van kedve, hozzá, de én vele ellentétben szívesen jegyzem meg a pozitív dolgokat. És ha már itt tartunk, akkor elárulom neki, hogy mi volt a többiek számára az indokom, amiért ide jöttem hozzá, hogy táncra hívjam és közben kissé piszkálódom is vele, amit mintha nem értene igazán.
- Nem hiszem, hogy túl sokan megjegyeznék azt, hogy furcsálják a dolgot. – fejtem ki bővebben, így pedig bizonyára már ő is érteni fogja, ez után pedig csak finoman felkuncogok. – Akkor táncolj még velem és úgy megúszhatod a többieket. Úgyse örülnék, ha minden lány veled táncikálna. – némi féltékenységre célzok itt, hiszen Perselus csak az enyém, nem örülnék neki, ha azt látnám, hogy másokkal is így viselkedik, szóval jobb lenne, ha senki se jönne ide Pitonhoz csak azért, mert én megtettem. Maradjanak csak a diáktársaiknál vagy a többi tanárnál. Ha pedig már többi tanár, akkor egy pillanatra Connor felé sandítok, aki számomra nem meglepő módon táncol egy fiatal diáklánnyal. Hmm, talán ő róla beszélt volna? Nem tudom megmondani, túlságosan nem is akarok velük foglalkozni, mégis csak Pitonnal táncolok, de azért érdekelne, így pár másodpercig azért elmélázok ezen, majd végül visszanézek a másikra és szóba hozom a karácsonyt is. Örülnék, ha láthatnám őt az ünnepek alatt és már egy ajándékkal is készültem a számára.
- Egy picit valóban hazamegyünk majd, de a szüleink halála óta nem vagyunk  már olyanok, mint régen. – szomorúan sóhajtok fel, mivel nagyon bánt, hogy így széthúztunk, pedig én igyekszem összetartani a testvéreimet, egy családba fogni magunkat, de nem megy ez olyan egyszerűen, így nem hiszem, hogy túl sok időt töltenénk otthon, ötösben. Az viszont még csak meg se fordul a fejemben, hogy esetleg Perselust oda hívjam, eszembe sincs, tudom, hogy nem tehetem.
- Itt, a Roxfortban vagy inkább találkozzunk máshol, mondjuk Londonban? – nem muszáj itt lennünk, ezért is kérdezek most még rá erre, hiszen akkor talán némi időt nyugodtan együtt tudnánk tölteni, távol az iskolától, távol mindenkitől. Senki se fogja furcsálni, meg tudom én oldani ügyesen a dolgokat, de persze Pitontól fog függni a dolog leginkább. Viszont mindez csak napok kérdése, ezért se ártana tényleg megbeszélni, most pedig kényelmesen tudunk beszélgetni, miközben természetesen tovább táncolok és egyre jobban élvezem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-05, 02:15





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Persze, hogy a lány kezdeményez, hiszen ő nem fog, ez több, mint biztos. Talán a tanári kar egyes tagjaival szemben kezdeményez épp, de diákok felé bizonyosan nem, az ki van zárva. Meglehet, akadnak tanárok, akiknél az is megeshet, de ő nem az a fajta.
Legyen elég, hogy ma elnéző, kedves, magához képest legalábbis: nem akad fenn a megszólításon, a túlzott lazaságon. Karácsony van, vagy mi.
A lány szavaira gonosz ragadozómosolyra húzódnak ajkai, nem ígér túl sok jót, az már bizonyos.
- Nos, az csak azon múlik, mennyire lesz rossz kedvem aznap... - feleli hát nagy kedvesen. Persze, enyhe célzás, ha megalapozzák a jókedvét, akkor megeshet, hogy elnézőbb lesz. Vagy legalábbis nem számítja bele a táncot, és effélét, bár ki tudja, hogy ezzel ki járna jól, avagy rosszul.
S persze, azt pontosan tudja, hogy csak egy igazi idióta merné felkérni éppen őt táncolni akkor, ha még csak, hogy nem is tudna táncolni. Mármint a delikvens, mert az ő tánctudása, ha nem létezik, akkor se lehet senkinek sem egy rossz szava se nyilvánosan.
- Ezt mertem remélni, McCaine. - hagyja hát rá, hanyagul, szinte érdektelenül. Hát persze, ez evidens.
S persze, a lány érezheti is: ez elvárás, hogy kitegyen magáért, ha már ő maga is így tesz. Igaz, feléje ez afféle elvárás, aminek ha akarna, se tudna ellenállni, mert nem hozna szégyent a családjára. "Család". Szép kifejezés, és mégis, hiába minden kudarc és bukta, még mindig oly sok mindent megtenne, hogy megfeleljen a nagyszüleinek... A kedvükért kezét-lábát törte annak idején, hogy csak egy apró elismerő hümmögést kaphasson a tánctudására.
Nem kapott.
És ő próbálkozott tovább, újra és újra... Lelkesen, elkeseredetten, dacosan, mikor hogy. De egy félvér sosem lehet tökéletes, örülhet, hogy anyai ágon Prince, másképp talán neve se lenne.
Ez a gondolat, ez az emlékkép, ami némelyest hatalmába keríti, és bár rémesen merevvé teszi, de egyúttal meglepően könnyed és pontos, szinte paradox az egész, de mozdulatai hibátlanok és tökéletesen, gondosan begyakoroltak, nem hagyná, hogy bárki is fogást találjon rajta. Kicsinyes önteltség talán, de ez van: nem beképzelt ő, de megvan a maga önértékelése, amibe nem fér el hiba.
Így hát nem tiltakozik akkor sem, amikor a lány keze az övébe suhan: engedi, hogy a lány kezdeményezzen, függetlenül attól, hogy alapvetően ő irányít. Mégis: szívesen csinálja, partner a pördítésben, mindenben: talán a régi bizonyítási kényszer, talán valami mostani, de megeshet, hogy csak kedvét leli ebben, nehéz lenne megállapítani...
Ahogy a lány visszaérkezik hozzá, kicsit közelebb is, mint ahogy eleddig volt, felrázza magát gondolatai közül, nem hagyhatja, hogy elragadja a múlt és jelen összefonódó végtelensége, mert afféle spirál ez, amiből ma már talán ki sem keveredne.
- Kellemes a ruha, egész jó választás volt. - jegyzi meg, mielőtt a lány újra eltávolodna, felvéve az előzőekben is megszokott távolságot. "Egész jó" - nem egy igazi dicséret, az bizonyos, és bóknak is ingatag, de a lány is sejtheti, hogy ez minden, amit ma kaphat tőle; itt és most legalábbis bizonyosan kár lenne bármi többet is várnia.
- Merné bárki is szóba hozni a jelenlétemben? - kérdi erre meglepetten. Aztán csak szusszant. - De persze most kénytelen leszek minden idióta felkérését elfogadni, aki kedvet és bátorságot kapott tőled... - dramatizál kicsit, de érezhetően nem tört ő meg lélekben ettől a ténytől azért.
Eztán viszont csak felvonja szemöldökét kissé.
- Úgy hittem, hazamentek a testvéreiddel. - jegyzi meg, mintegy mellékesen, egyúttal világossá is téve, ha ez a helyzet, neki aztán eszében nincs odamenni. Milyen címen is állítana ő oda, mégis? Persze, a lány elmehet onnan, valamilyen ürüggyel, de akkor ennyit az együtt a család koncepcióról. Akárhogy is, bólint.
- Nem szoktam elmenni karácsonykor, az én családom jobban örül, ha távol tud magától. Ha úgy gondolod, keress fel. - hagyja rá, nem mond konkrét időpontot, a lány sejtheti, hogy ezúttal ez viszonylag rugalmas időpontban.
Hiszen nem véletlen, hogy néhány évvel ez előtt már előfordult, hogy pár tanár, és alig néhány diák - összesen tizenketten, na meg Trelawney -, egy asztalnál étkeztek, mert oly kevesen maradtak itt... És ő maga ezek közt volt. "Szerencsére".


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-04, 22:24


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Szerintem egyértelmű, hogy jelen pillanatban nekem kell kezdeményeznem, hiszen mégis csak furcsa lenne, ha ő jönne oda hozzám és kérne fel táncolni. Szóval én teszem meg az első lépéseket, így megtörténik a köszöntés is, miközben most már nem foglalkozom azzal, miként is szólít. Most nem ketten vagyunk, tudom én is, már felfogtam ezeket a szabályokat, így úgy kezdek neki a társalgásnak, mintha semmi közöm se lenne hozzá, bár talán egy picikét mégis csak lazább vagyok, mint régen.
- Nem is tudtam, hogy a vizsgának és a táncnak köze van egymáshoz… Vajon min fog múlni még az év végi jegyem? – enyhén célzok arra, hogy akkor máshol is ezek szerint elvárja, hogy teljesítsek? Ajkam huncut mosolyából rájöhet arra, hogy mindez csak játék a részemről, nem gondolom ám komolyan, ahogy ő se azt, hogy megbuktatna, ha nem tudnék táncolni. De nem kell aggódnia, egy pillanatra se.
- De tény, hogy nem akarnék akkor Önnel táncolni, ha nem tudnék. – így is oly sok mindenre ő tanított meg már most, a táncban legalább én is otthon vagyok, végre valami, melyben egyenrangú felek lehetünk és ki fogok tenni magamért, ebbe biztos lehet. Az irónikus megjegyzésre most már nem mondok inkább semmit, csak egyszerűen Pitonba karolok, aki szokásához híven, ismét csak magabiztosan vezet, egészen a parkettig, ahol aztán szembefordulunk egymással, majd megkezdődik a tánc. Bár érzem, hogy a férfi némileg merev, mégis, a mozgása tökéletes, de vele ellentétben most kivételes módon én laza vagyok, könnyedén lépkedek úgy, ahogy ő vezet és nemsokára már egyik kezem is a kezébe kerül, hogy a pörgetésekre is lehetőséget biztosítsak. Úgy érzem, hogy ennyit még kezdeményezhetek nála és mivel érzem, hogy nem ellenkezik, sőt, szívesen perdít, így kiélvezem a tánc minden pillanatát, eleresztem vállát, amikor forgok, így szép ruhám is velem együtt pörög és egy minimálisan talán közelebb kerülök hozzá visszaérkezésemben. Kezem ismét vállára kerül, észrevétlenül távolodom el egy lépést, miközben azt is elárulom neki, hogy nem lesz furcsa mások számára e tánc, de ő benne mintha éreznék némi feszültséget a dologgal kapcsolatban.
- Ugyan. De ha bárki is szóba hozná ezt a jelenlétedben, te úgyis kimagyaráznád. – mint mindig, mindent. Mosolyogva mondom neki ezeket a szavakat, miközben tovább élvezem a táncunkat, mert ezt csak élvezni lehet, oly kellemes ez az egész.
- Mit gondolsz, karácsony valamelyik napján találkozhatnánk? Készültem neked egy meglepetéssel. – ő is sejtheti, hogy itt bizony ajándékról van szó, ami szerintem kijár a férfinek. Én úgy érzem, hogy vele vagyok, hiszen más fiúkra nem úgy nézek, egyáltalán nem és foglaltnak tekintem magamat. Amúgy se lennék képes két férfival egyszerre együtt lenni, és ha már így érzem, akkor egyértelmű, hogy kedveskedni is szeretnék valamivel a másiknak, és majd kiderül, hogy mennyire fogja értékelni. A karácsony a szeretet ünnepe, én pedig azokkal akarom tölteni e napokat, akik igazán fontosak nekem és bár tudom, hogy a mi kapcsolatunk minden, csak nem normális és átlagos, attól még nem titok már Perselus előtt sem, hogy fontosnak érzem, láthatta az elmémben néhány hete, azóta pedig ez az érzés csak erősödött. Egyébként nem kergetem magam hiú ábrándokba, nem gondolom úgy, hogy ismét elmehetnék hozzá, hogy kettesben legyünk nála az egyik nap, akár csak egy délután vagy délelőtt is, hiszen megmondta, hogy nem akarja, hogy ott legyek, így helyszínt egyelőre nem képzeltem a találkozónkhoz, majd ő eldönti, hogy hova menjek és mikor, kettőnk közül egyébként is ő az elfoglaltabb.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-04, 00:11





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Látta, hogy a lány nem egyedül jött, noha eredetileg úgy volt, egyedül érkezik: de ezt nem teszi szóvá, legalábbis így, nyitásképpen bizonyára nem. Na persze, ha a srác tényleg csak az utolsó pillanatban hívta el a lányt, talán egyszerűen csak kínjában tette, mert már nem volt más, akit hívhatott volna... De máskülönben azonban nagyon is ott a lehetőség, hogy nem erről van szó: egyszerűen csak Astrid füllentett. Vagy a fiú volt szégyenlős.
Igazság szerint nem érdekli ez a téma annyira, hogy belemélyedjen, annyira meg főleg nem, hogy kérdést fogalmazzon meg ezzel kapcsolatban.
És persze, nem különös az, hogy a tanárok vegyülnek a diákokkal, itt, a karácsonyi bálon, de... Ehh, nem értenek azok ehhez az egészhez. Barmok, ennyi az egész. Legalábbis neki ez a maga kis véleménye, és csak nagy nehezen hajlandó ettől elszakadni. Már, ha hajlandó.
A ruhát nem kommentálja, legalábbis itt és most nem, de végignézett rajta, s ha mást nem is, noha a pozitív kritika elmarad, de legalább negatív sem hangzik el: ez nála elvben már siker, nem?
- Nekem mondja? Nehéz sors ez a tanári pálya... - ironizál, de kérdéses, mennyire gondolja komolyan? Aligha egyáltalán, vagy ha mégis, valamiféle torz értelemben legfeljebb.
Megingatja a fejét a lány következő szavaira.
- Ezt mertem feltételezni, ha már el mer hívni bárkit is, máskülönben el is felejthetné, hogy még idén levizsgázik... - feleli ártatlanul, persze, ez nyilvánvalóan nem igaz. De azt a lány is sejtheti, hogy az viszont annál is inkább, hogy abban az esetben a hátralévő időben minden héten büntetőmunkán lenne a végén... Vagy ki tudja.
- Kinek nem? - ironizál még a lány szavaira, de vele megy, pontosabban inkább vezeti őt a parkettre. Egyébként ő maga jól táncol, igaz, mozdulataiban van valami fura; valami nemesi, előkelő kifinomultság, szinte bizonyos, hogy ezt nem ott szedte össze, ahol a lehengerlő modorát...
S az, hogy figyelik-e őket, őt szemlátomást nem zavarja, nem néz mások felé, nem foglalkozik a külvilággal: habár a lány sejtheti, hogy egyfajta álca. Túlságosan paranoid ő ahhoz, hogy teljes mértékben kizárja a külvilágot.
Mindenesetre a táncparketten otthonosan mozog, habár érezhetően régen táncolt már, de mozdulatai magabiztosak, habár nem épp ösztönösek, de tökéletesen kontrolláltak, tanultak; így lehet szó pörgetésről, egyebekről: ha a lány ezt kezdeményezi, ő nem fog kitérni a lehetőség elől.
Egye fene.
- Persze, hogy nem. Azt fogják furcsállni, hogy nem zavartalak el. - feleli lassan.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-03, 11:03


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Sejtem, hogy nem lesz ez egyszerű menet, de én kitartó vagyok, ahogy ő is biztatott, így talán meg se lepi annyira a kezdeményezésem. Ő is láthatta, hogy nem egyedül érkeztem ezen az estén, hanem egy Griffendéles srác társaságában, Damiennel, de úgy érzem, hogy nem kell egész este vele lennem, főleg úgy, hogy oly hirtelen hívott el, nem azért, mert pont én voltam a nagy célpont, a szívszerelem. De jó ez így, sőt, tökéletes, nincsenek elvárások és véletlenül se lesz ebből félreértés senki részére se. Quinn-el is már beszélgettem egy kicsit, most pedig tényleg ideje Perselushoz is odamennem, kinek tekintetéből látom, hogy a legkevésbé se vágyik erre, de én ezt betudom annak, hogy nem nekem szól, mint már oly sok mindent, talán ezt se kell magamra vennem. Végül az a bizonyos biccentés is megtörténik, mire kisebb mosoly jelenik meg arcomon, de ez is alig látható és nem hiszem, hogy amúgy is mindenki minket figyelne, elvannak az emberek egymással és mint láttam, más tanár is táncolt már az este folyamán diákkal, szóval nem oly különleges ez, talán csak azért, mert Pitont tényleg sokan nem kedvelik és igyekeznek elkerülni, ha nem muszáj vele egy légtérben lenniük. Nos, én bennem valami elromlott, mert én inkább minél közelebb kerülnék hozzá és most végre oda is érek el, a figyelme pedig teljesen az enyém lesz. Fel se tűnik, hogy nem úgy köszöntöm teljesen, ahogy kéne, hiszen régen én se hagytam ki a „Piton professzor” megnevezést, de most valahogy máshogy alakult, mégse hallotta ezt senki, nincsenek a sarkainkban az emberek, elég nagy ez a tér és tényleg mindenki a bálra koncentrál. Nem húzom sokáig az időt egyébként, elég hamar rátérek a lényegre, hogy mit szeretnék tőle, miközben azért érzékelem, hogy végigtekint rajtam. A ruha egyedi, csinos és bizonyára elég drága is lehetett, de tökéletesen áll rajtam, hiszen rám szabták, de a férfi tekintete nem árulja el, hogy tetszik-e neki vagy sem. És hogy miért kék? Nos, a házamat jelképezi, amely oly fontos nekem, de hát ezt a tanár is tudja, hiszen nem véletlen akadtam ki annyira a pontlevonásai miatt. Látom a kérdő tekintetet a másik arcán, nem is értem, hogy ez most színészkedés-e vagy őszinte, hiszen számíthatott rá, hogy ide fogok jönni hozzá és lám, én megtettem, most már merek kezdeményezni, ennyihez van jogom.
- Kissé félreérthető ígéret… - szólalok meg halkan úgy, hogy csakis Perselus hallhassa, hiszen a „velem kíván kezdeni” dolog lehetne más is, az, amit én teszek vele. De persze sejtem, hogy ez most a bálra volt utalás, hiszen Piton megmondta, hogy nem kezd mindenkivel, ezt már régen tisztáztuk, de ajkam mégis mosolyra húzódik, hogy egy picikét beleköthettem szavaiba, ennyi jár a komor viselkedése miatt.
- Essünk. De nem kell aggódnia, tudok táncolni. – és ha felfigyelt rám már eddig is a bálon, akkor láthatta, hogy Damiennel már táncoltam párat, és nem volt ott semmi probléma se, most viszont ideje annak, hogy megtudjam, vajon az én igazi választottam hogyan táncol. Itt is vajon oly ügyesen irányít, mint az ágyban?
- És igen, jelenleg ez minden vágyam… - a folytatásra is lenne ötletem, de nem élem bele magam, inkább csak a férfiba karolok, amikor közelebb lép hozzám, hogy együtt léphessünk oda a táncparkettre. Izgulok és picit talán ideges is vagyok, ilyesmire még nem volt példa, nem is gondoltam komolyan azt, hogy esetleg igent mondhat, csak reménykedtem benne, de azt nagyon, most mégis, úgy tűnik, hogy valóra válik ez az aprócska álom, és érzem, hogy azért páran mégis csak felénk tekintenek. Ahogy megérkezünk a tánctérre, lassan szembefordulok Pitonnal, kesztyűs kezeim pedig a másik vállaira kerülnek, de megtartom a tisztes távolságot, amit ilyenkor illik, véletlenül se kerülök közelebb hozzá. Az első néhány másodpercben még bizonyára figyelni fognak minket, de utána már nem lesz érdekes ez a jelenet.
- Mindenki úgy tudja, hogy azért kértelek fel, mert elveszítettem egy fogadást. Nem fogják furcsálni. – mondom halkan, de mivel nem valószínű, hogy pont a tömeg közepén táncolnánk, ezért talán most nyugodtan beszélgethetünk, hiszen elég közel vagyunk egymáshoz. Amint tehát a zene felcsendül, remélhetőleg egyszerre lépve kezdjük meg a táncot a zene ritmusára, ha pedig úgy érzem, hogy a férfi jól táncol és hajlik is rá, akkor jobbom a kezébe csúszik, így pedig lehetőség van akár pörgetésre, bármire, de ha mégse érzem úgy, akkor maradok az alap felállásnál, miközben most már körbe se nézek, nem olvashatja le senki se az arcomról azt, hogy számomra nem büntetés, hanem öröm az, hogy ezzel a férfival táncolhatok. Szívesen közelednék is hozzá, de nem teszem, nem lépem túl a határt, tehát tényleg odafigyelek minden lépésemre, nem lehet erre panasz.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-03, 01:25





Astrid & Piton

Karácsonyi bálozás




Hát ez is eljött. Nem várta különösebben, ennek egyik oka, hogy nem egy bálozós alkat, és soha nem is volt az. Hogyan is lett volna? Akire vágyakozott, az úgyse jött volna el vele, már nem is fog soha, mással meg mi értelme? Értelmetlen az egész.
Noha volt része már több hasonló, nagyszabású eseményben, akadt olyan is, amely mondhatni, túlmutatott a társadalmi státuszán, mégis... Vagy épp mégse tudta ezt az egészet megszeretni. De lám, mindenki más hogy odáig van meg vissza ettől a felhajtástól. Szörnyű.
Akárhogy is, ezen elmélkedéséből azért hamarost kizökkenti, hogy valaki közelít hozzá. Ezt a tényt mindig is remekül észlelte, most is hamarabb kiszúrja ezt, semmint azt, hogy ki is az, így a legkevésbé sem biztató pillantással illeti a közeledőt, mintha csak elriasztani próbálná. Hagyják őt békén, lehetőség szerint.
De aztán észleli, ki az, és... Egy apró, szinte észrevétlen biccentéssel üdvözli, ez minden, amit hajlandó megtenni Astridnak, és alighanem már ezzel is kivételes helyzetbe hozta a lányt, mást nem köszönt csak így: ez talán már túlságosan is személyes nála.
- McCaine. - viszonozza a köszöntést, mikor a lány megszólal, s végigpillant rajta. Tekintete kifürkészhetetlen, lehetetlenség lenne megmondani, mit is gondol, avagy hogy épp mit nem. Rendes ma: nem teremti le, amiért nem "Jó estét, Piton Professzor!" volt a megszólítás. Hát tessék, Karácsony van, vagy mi. Ez felér egy ajándékkal, tőle lehet, kettővel is. Eztán csak kérdőn mered rá, gyerünk, bökje ki, mit akar.
Majd csak finoman felvonja szemöldökét a kérdés hallatán. Nem is annyira kérdés ez, semmint kérés, és a válasz... A válasz, nos, az egyértelmű. Nem. Franc se akar táncikálni, főleg nem tömeg előtt, aztán utána boldog-boldogtalan vele akar majd táncolni, ő meg köteles lesz mindenkinek igent mondani, ha már egyszer megteszi. Márpedig nem véletlenül nem szokta, nem akar vegyülni a diákokkal. A diák ugyanis egyfajta alsóbb létforma szinte, vagy franc tudja, miként kezeli ő őket, de bizonyos, hogy nem a szíve csücske a legtöbbje. Astrid... Ő már, persze. De nem nyilvánosan.
Egy pillanatig csak a lány tekintetét fürkészi, mielőtt felelne.
- Megígértem Albusnak, hogy aki lesz oly' bátor, és velem kíván kezdeni, nem kergetem el... - feleli szenvtelenül, szinte lemondóan. - Ha csakugyan ez minden vágya tehát, McCaine, essünk túl rajta. - közli. Nem tűnik lelkesnek, vagy csak remekül játszik? Nehéz lenne megtudni, de a lány felé lép hát.
Ruháját tekintve ő egyébként nem erőltette meg magát: hiszen a fiúk számára az efféle események elég egyszerű kihívást jelentenek többnyire, ő pedig a konzervatívan elegáns vonalat követi: az elvártnak megfelelően öltözött fel, semmi meglepő, vagy kihívó, csicsás. Szolid, elegáns, alkalomhoz illő; frakk. Fekete-fehér összeállítás egyébként, házára semmi utalás nincs, legalábbis színek tekintetében.


Vissza az elejére Go down
Astrid McCallie
Reveal your secrets
Astrid McCallie
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty2014-12-01, 19:28


Piton & Astrid


[You must be registered and logged in to see this image.]Tudom, hogy nem kéne, hogy nem szabadna, de… mégse tudom megállni azt, hogy ne tegyem meg a következő lépéseket és közelítsek Perselus felé. Kitaláltam a remek indokot, amit majd bárkinek elmondhatok én is, meg ő is, ha esetleg valaki őt fogja megkérdezni, így csak picit zavart mosollyal arcomon közelítem meg a tanári kart. Végtére is, nincs ebben semmi, Lupint is ugyanúgy felkérhetném akár táncolni, bár tény, hogy nem akarom, eszem ágában sincs, így a kék estélyimmel nemsokára a Mardekár ház vezetője elé érkezem meg, hullámos, dús hajtincseimet, melyek most kibontva omlanak végig hátamon, csak kesztyűs kezemmel finoman hátrébb dobom és kék sminkkel keretezett szemeim most Piton tekintetét keresik.
- Jó estét! – köszöntöm úgy a másikat, mintha csak egy tanár lenne, én pedig egy diák, hiszen így kell tennünk, ez nem kérdés. Ha esetleg beszélgetett valakivel, akkor előbb megvárom, amíg végeznek, ha pedig nem, akkor valószínűleg rögtön rám fog koncentrálni. Már szóltam előre pár Hollóhátasnak, így úgy tudják, hogy csak azért kérem fel táncolni a férfit, mert veszítettem egy fogadást, pedig ilyesmi nem történt, de ez a kifogás most megfelelő lesz. Tekintetem is érzelemmentes, még vissza tudom fogni magam úgy, ahogy kell, így ha a férfi rám tekint, elmondom hát, hogy miért vagyok itt.
- Tudom, hogy ezt nem így szokás és bizonyára furcsa lehet, de… táncolna velem egyet? – nem nyújtom egyelőre felé a kezem, inkább a válaszára várok, de nagyon remélem, hogy nem fog visszautasítani azok után, ami közöttünk történt, ő tudhatja nagyon is jól, hogy miért teszem mindezt, hogy hiányzik, hogy a közelében akarok lenni és legalább egy táncra elrabolni ezen a bálon. Remélem, hogy sikerülni fog. Izgulok, ez látszik rajtam, mivel egyre jobban várom azt, hogy igent mondjon, de ha elutasít… nos, az ismét rosszul fog esni, de elviselem, úgy sincs nagyon más választásom. A ruhám egyébként szépen simul rá testemre, elegánsan festek, így még nem láthatott a másik, de most legalább nem mondhatja azt, hogy nem vagyok nőies, mert nagyon is kitettem magamért és hát nem kérdéses az, hogy ki miatt.

//A ruha//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Astrid   Perselus & Astrid Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Perselus & Minerva
» Perselus & Remus
» Perselus Piton
» Perselus Piton
» Astrid & Lou

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Karácsonyi bál :: Karácsonyi bál 2014.-
Ugrás: