ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 08:32-kor
Joyce Brekinridge


Ma 00:11-kor
Grayson Paisley


2024-05-10, 09:17
Kalandmester


2024-05-10, 07:22
Alison Fawley


2024-05-10, 00:05
Maegan Anaiah Llyvelyn


2024-05-09, 23:54
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


A hónap posztolói
Kalandmester
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Alison Fawley
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Gemma Carlyle
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Daphne Jennings
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Perselus & Remus I_vote_lcapPerselus & Remus I_voting_barPerselus & Remus I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70719 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 48 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Perselus & Remus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty2014-12-01, 23:59





Lupin & Piton

Egy bájitalt?




Késett. Elég siralmas, mert elviekben ez neki fontosabb, és nem Pitonnak. Neki fontos, hogy megőrizze a tudatát, neki fontos, hogy ne tegyen kárt senkiben, hiszen a feltételek világosak: Egy apró kis gikszer, és repül. Csak egyszer vált át őrjöngő vérfarkasba, és már itt sincs.
Nem Piton érdeke, hogy a férfi minden alkalommal megkapja a maga adagját, és öntudatát megőrizve kuporoghasson a sarokban, míg a telihold tova nem vonul. Erre tessék, Lupin nem töri magát igazán, hogy hozzájusson a bájitalához, ami ennek záloga lenne. Pedig mit kellene ezért tennie mindössze? Na mit? Eljönnie érte, úgy van. Semmi megerőltető.
- Nem? Hát akkor, mesélj, mégis miről? Hisz milyen szórakoztató lenne, vadul kóborolni a birtok határain, nem igaz? Régi szép idők... - susogja, hiszen világos, hogy hogyan is volt ez régen. Őt senki sem vezeti félre, ő márpedig igenis tudta az egészet már akkor is. És persze, senki sem hitt neki. Még... Még Lily sem. - Mesélhetsz róla, hogy te vagy a felelősségteljesség mintapéldánya, bálványozni magát bárki tudja, ha ezen múlik az állása, de lám, mit teszel meg ezért? Ó, tudom már, elkészíttetsz egy bájitalt valaki mással... Ingyen. Csakugyan, Lupin... Sejted, másnak mennyibe is kerülne ez a... Szívesség? - kérdi lassan. A mondat üzenete világos: "Az adósom vagy, ne felejtsd el!"
Elégedettség suhan át arcán, ahogyan nyugtázza: a férfi tart tőle, hogy esetleg megvonja tőle a bájitalt. Helyes, csak tartson is. Mert bár nem tenné meg, hiszen tart Dumbledore haragjától, de ez nem jelenti azt, hogy mindez evidencia. A kettejük viszonya nem olyan, hogy csupa szívjóságból szolgálja ki a férfit. Nagyon nem, és ez a tény jobb, ha nem marad kimondatlan. Ott lebeg felettük, mint bármikor lesújtható pallos; hiszen ha jelenleg tart is az igazgató haragjától, ki tudja, mikor adódik valami, bármi, ami már megérné, hogy inkább az igazgató dühét válassza? Talán jobb félni, nem igaz? Az sosem árt...
Így, ezek fényében hozza fel a tündérmanós esetet. S lám, a kis korcs, hogy szégyenkezik, helyes! Másképp nem is hajlandó reá gondolni, Lupin nem csak megalapozza nem túl biztató gondolatait róla, de minduntalan igazolja is, hogy helyes az elgondolás, kár lenne őt többre értékelni. De... Ó, no lám, ha a maga esetlen módján is, de visszatámadna a férfi?
No sebaj így azért mégiscsak érdekesebb, mint, ha kérdés nélkül eltiporja, nem igaz?
- Én is felettébb örültem, hogy megosztotta velem, örömmel hallom, hogy te is értékeled ezen gesztusát. - ért egyet nagy ártatlanul - Hiszen jó tudni, milyen nehézségei vannak a tanári karnak, a kollégáknak, nem igaz? Persze, csak, hogy megfelelő módon tudjunk segíteni nekik... Ha kell. Szigorúan azért, hogy elkerülhetőek legyenek az ilyen esetek, hiszen az efféle jelenetek felettébb... Kínosak. Nemde?
Közelebb lép a férfihez. Arca kifejezéstelen, nem tűnik fenyegetőnek, vagy támadónak, mégis nyugtalanító lehet a közelsége.
- Jóban? Ugyan, Lupin, te keversz engem magaddal. Én nem szoktam barátságot kötni a diákjaimmal, nem vagyok velük "jóban". Ami McCainet illeti, a szüleik halála után a két nagykorúra tartozik a család élete, az egyik kiskorú pedig a házamba jár. Ne feledd. - közli egykedvűen. Lupinnal szemben ő házvezető, kötelessége, hogy ilyen helyzetben kommunikáljon azokkal, akikre a dolog tartozhat: ha a helyzet megköveteli. Mást erről nem mond, hiszen Lioneah ebben az esetben puszta kifogás, és nem több, de olyan kifogás, ami hatásosan cseng, hiszen legitimizálja azt, hogy időnként beszél Astriddal - vagy Nicolassal, persze. - A szüleik halála után tartok tőle, hogy Nicolas vakon menetel ugyanazon sorsba, de Lioneah felől sem érzek túl sok megnyugtató tényt... Így csakugyan szóba került, hogy mennyire... Elégedett vagyok az SVK oktatásának minőségével, s, hogy szívemből örülök, hogy Dumbledore... Ismét remekül választott tantestületi tagot. Neki pedig eszébe jutott eme remek kis történet, hogy meglátásaim alátámassza. Ennyi az egész... - teszi azért hozzá, hogy a férfi lelki békéje helyre állhasson. Már legalábbis a Piton-Astrid viszony ügyében, mert másban aligha: hiszen kemény szavak ezek, burkoltabban, mint előbb, de sokkalta erőteljesebb kritika lapul mögöttük. Afféle, ami ellen már nehezebb védekezni, és talán tényleg át kell váltani támadásba inkább.
Eztán azonban felvonja bal szemöldökét, jól láthatóan a férfi mond valamit: valami, ami meglepi. Talán az elharapott szó: nem kerülte el, hogy eredetileg Astrid lett volna a megnevezés. Na persze, a lány nála is kikérte magának ezt - de lám, minden más kollégánál is bepróbálkozna? Na szépen állunk.
- Nem is kételkedtem, hogy átadta az igazolást. - ért egyet lassan, jelét sem adva, hogy meglepettségének tárgya az az elharapott név lenne. Talán nem is az, derül ki, ahogyan folytatja: - Azt azonban fogalmam sincs, miből gondolod, hogy velem töltötte volna a reggelt, bármily' jól is hangzana a lehetőség, de attól tartok, igencsak ostoba lépés lenne az efféle tett, amelyre célozgatni kívánsz. Nem élek ilyesmivel... Hétfő reggel órám van, amit meg is tartottam, ha ennyire érdekel. McCaine-t pedig bizonyos okokból Albushoz küldtem... De valóban igazoltam számára a távolmaradását. - teszi hozzá, majd csak kissé összevonja szemöldökét. - Mint azt bizonyára magad is kitaláltad, csakugyan megvolt rá az okom, de attól tartok, ez már nem feltétlenül tartozik rád, nem véletlenül nem indokoltam külön akkor sem. Fogalmam sem volt róla persze, hogy Téged ilyen mélyen érdekel Astrid McCaine élete... - susogja, megfordítva az előbbi támadást: talán Lupin féltékeny lenne? Talán épp köztük van valami? Noha ő maga biztos forrásból tudja, hogy nincs így, de... A támadás maga ettől még valid, hiszen eddig sem türtőztette magát, ha Lupint mentegetőzésre, magyarázkodásra kényszeríthette így. Ez ügyben pedig valóban: hisz hivatalosan honnan is tudhatná, hogy nincs közöttük valami...? Alighanem ez a feltételezés magában csakugyan magyarázatra szorul.
- Ha fontos, hogy tudd, ne aggódj, ő, vagy Dumbledore, vagy a házvezetője tájékoztatni fog. - zárja némileg a témát eztán, jelezve, valódi okot nem fog mondani: na persze, talán ha a férfi feszegeti még kicsit az ügyet, valamit talán mond végül, de itt és most nem akar magától kipakolni mindent. Azonban... Eztán a férfire függeszti tekintetét.
- Volna még valami, Remus. - jegyzi meg. Remus... Nem túl gyakran szólítja így a férfit. Fontos dolgot akarhat... - Mi a véleményed Ruth Amesbury-ről? - kérdi, az egyik diákjáról érdeklődik.

//Semmi vész Smile //


Vissza az elejére Go down
Remus J. Lupin
Reveal your secrets
Remus J. Lupin
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty2014-12-01, 13:53



Sietősen szedem a lábaimat, hiszen tudom, hogy késésben vagyok, nem kellett volna ilyen későre hagyni ezt a felettébb kellemetlen látogatás és sejtem, hogy a késésem okán csak még kellemetlenebb lesz. Nem is tévedek, hiszen bocsánatkérésemre és rövid magyarázkodásomra gúnytól csöpögő megjegyzést kapok Perselustól.
- Te is tudod, hogy nem erről van szó Perselus! - szólalok meg magabiztos hangon, és habár enyhén lesütöm a szememet, a nevét már határozottan, a szemébe nézve ejtem ki. A fenyegetőzésre enyhén megremeg a gyomrom, de tudom, hogy csak üres szavak, hiszen Dumbeldore kérte meg Pitont arra, hogy főzze meg nekem ezt az adagot és sejtem, hogy neki nem merne ellent mondani a férfi. Persze azért egy fél pillanatra elgondolkozom azon, hogy vajon mi lenne, hogyha Piton nem segítene nekem. Bizonyára lenne más, aki megfőzné nekem ezt a főzetet, de borsos áron, amit a tanári fizetésemből nem nagyon lehetne finanszírozni.
~Így legalább van fizetésem~jut eszembe egy szomorkás gondolat és enyhén megvonaglik a szám széle az elfojtott keserű mosolytól. Piton átnyújtja a kupát, én pedig érte nyúlok, hogy aztán lassan beleszippantsak. A szaga még mindig ocsmány és tudom, hogy az íze sem lesz jobb, de sajnos muszáj meginnom. Az apró gunyoros mosolyra szinte már felsóhajtanék, de végül elfojtom. Csak lassan engedem ki a levegőt és szinte várakozóan nézek Perselusra, hiszen sejtem, hogy lesz valami nem idevaló, és nem túl kedves megjegyzése. A tündérmanós incidenst említi, amire elhúzom a számat. Ennyit Astridról. De vajon mióta került ilyen közeli viszonyba Pitonnal, hogy ilyesmiről csevegjenek?
- Valóban volt egy kis... - itt kicsit gondolkozom a megfelelő szón, majd folytatom:
- ... kellemetlenségem néhány tündérmanóval. De örülök, hogy Miss McCaine beszámolt neked erről. Nem is tudtam, hogy ennyire jóban vagy egyes diákjaiddal, Perselus - hangon kedves és nem túl határozott, de Piton szemébe nézve egyértelművé teszem, hogy lehet az, hogy ilyen "közeli" viszonyba került egy diákjával is van akkora horderejű dolog, minthogy nem jut eszembe egy egyszerű bűbáj.
- Természetesen megkaptam az igazolást As... Miss McCainetől, hogy veled töltötte a hétfő reggelt. Bizonyára nyomós okod volt elkérni az órámról őt.

//Ne haragudj a kései válaszért, zh-hét.... -.-' Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty2014-11-23, 01:38





Lupin & Piton

Egy bájitalt?




Lassít, majd megáll, ahogyan eléri a... Nos, nem, nem Lupin szobáját, még előtte fut össze a férfivel. Talán épp hozzá indult, talán nem, igazság szerint a legkevésbé sem érdekli a dolog; nem jött időben - de ha időben jött volna, az se számítana -, így márpedig nincs jó kedvében, és ezen az a tény sem változtat, hogy lám, a férfinek talán nem ment ki a dolog a fejéből teljesen.
Ráadásul mindez csak spekuláció, lehet, hogy csak a klotyóra ment, hisz láthatóan sietős léptekkel haladt, csupán az ő tiszteletére vette lassabbra lépteit.
Akárhogyan is, ő maga megáll, és bevárja a férfit, had tipegjen oda hozzá.
- Csakugyan, mindig elfelejtem, hogy nálad a fontossági sorrend nem teljesen egyezik meg azzal, amit mindenki más előtt bizonygatsz... Mások biztonsága sokadrangú kérdés, ha előtte még el kell intézi olyan apróságokat, mint egy dolgozat kijavítása, vagy egy elbeszélgetés egy tanítvánnyal, vagy esetleg az ebéd minőségének pontos felmérése... - ért egyet - Meglehet, legközelebb én sem töröm ezzel magam annyira, csak, ha épp lesz időm foglalkozni vele... - fűzi hozzá nagy ártatlanul, mint, ha csakugyan tömérdek elfoglaltsága lenne, és puszta nagylelkűségén, hovatovább, mártírságán múlna, hogy a férfi idejében kapja-e meg ezt a vackot, avagy sem.
De legközelebb talán nem akarja fontos dolgait háttérbe szorítani, hogy e felett görnyedjen, hogy ezt kevergesse, csak azért, mert egy hálátlan korcsnak jól jönne. Még mit nem!
Persze, sejthető, hogy mindez nem több, mint üres fenyegetőzés, nem menne szembe Dumbledore világos parancsával, mert mindketten tudják: nem kérés volt az, a legkevésbé sem, és a nyílt parancsot ő maga sem szegheti meg. A munkamegtagadásnak következményei vannak, méghozzá olyanok, amelyek alól ő sem húzhatja ki magát teljesen, bármennyire akarja is. De ez nem jelenti azt, hogy a férfi ennyivel megúszta volna, ó nem...
Átadja a kupát a férfinek, ahogyan az érte nyúl, ajkai gonoszkás mosolyra húzódnak közben. Nem jó előjel, nagyon nem.
- De talán túl... Szigorú vagyok veled, persze. - jegyzi meg. Egyre vészjóslóbb a helyzet, pedig hangja már-már elnéző és kedves - csakhogy ez nála nem feltétlenül jelent jót, de talán megtévesztő lehet. - Hiszen a minap már néhány tündérmanóval sem tudtál elbánni... Az efféle kihívás pedig csakugyan időigényes lehet, megértem, hogy minden sietséged ellenére is késésben vagy... - teszi hozzá kaján élvezettel, hiszen szinte bizonyos benne, hogy e megjegyzése célt fog érni: marasztalja a férfit, magyarázkodásra sarkalja, ráadásul egyszerre hihetetlen módon meg is alázza. Már egy 3-4. éves diáktól elvárható, hogy elbírjon egy marék tündérmanóval, maximum 1-2 perc alatt, erre tessék... Ez felettébb kínos dolog, és alighanem jobb lenne, ha nem tudódna ki.
Igaz ami igaz, Lupin viszont alighanem tudja, hogy kitől származik az információ: pontosan attól a lánytól, aki hétfőn reggel nem jelent meg az óráján. Sőt mi több, Piton maga igazolta le azt a távolmaradást: vajon miért? Ennyire hálás lett volna ezért az elejtett információmorzsáért, vagy van itt még valami? Mert, hogy indoklást - nos, azt valahogy nem fűzött hozzá a távolmaradás igazolásához.


Vissza az elejére Go down
Remus J. Lupin
Reveal your secrets
Remus J. Lupin
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty2014-11-22, 22:01



Gyorsan szedem a lábaimat, hiszen tudom, hogy hamarosan takarodó és ahogy Perselust ismerem, tuti, hogy esti portyára indul, hogy minél több (nem Mardekáros) diákot számon kérhessen, hogy miért is nincs még a hálókörletében. Persze lehet, hogy ez a furcsa, morbid és perverz kedvtelés nem minden napos Pitonnál, a lényeg, hogy igyekszem minél hamarabb odaérni a szobájához, hiszen tudom, hogy mennyire utálja, ha valaki késik. No, nem mintha megbeszéltünk volna konkrét időpontot, most volt időm jönni és kész. Gyanítom, hogy neheztelni fog rám ezért, de ezt majd belegyömöszöli a gyűlölködő pillantásába, ami még inkább sötétebb lesz, mint szokott. A helyzet az, hogy néha megremegek mikor a tekintetébe nézek, de egyre jobban kezdem megszokni ezt a folyamatos utálkozást, és kezdek immunis lenni rá. Kezdek...
Ahogy befordulok a folyosón, látom, ahogy hatalmas fekete köpenyében Piton száguldozik felém, majd mikor meglát ő is lassít és megáll, bevárva engem. Picit én is lassítok a tempón, majd taláromat összefogva magamon sétálok oda a férfihez. Hangja - mint mindig, most is - gúnyosan és hidegen cseng, amin már szinte meg sem lepődök. A vezetéknevemen szólít, amit szintén megszoktam már, ám magam nem akarok ennyire lesüllyedni és kimutatni azt, hogy mennyire nem kedvelem őt.
- Szervusz Perselus! Sajnálom, volt még egy kis dolgom a mai nap folyamán, de itt vagyok - biccentek a férfi felé és habár apró magyarázkodást megengedek magamnak, többet nem. A bájitalra nézek és igyekszem figyelmen kívül hagyni az undorító mocorgást a gyomrom tájékán. Gyűlölöm ezt az italt, de sajnos muszáj és tényleg hálás vagyok Pitonnak, hogy megfőzi nekem minden áldott hónapban, hiszen tudom, hogy nem egyszerű és nem könnyű bájital. Ha az lenne, biztosan nem szorulnék a férfi segítségére, hanem elkészíteném magam.
- Köszönöm! - nyújtom a kezemet a bájital felé. Örülnék, ha rövidre zárnánk ezt a beszélgetést, mert nem sok kedvem van Piton savanyú, gyűlölködő ábrázatához, és azt sem szeretném, hogyha a diákok esetleg meglátnák, hogy bájitalt veszek el Pitontól. Semmi közük hozzá, hogy mit és miért, de ahogy ismerem az iskolát, csakhamar szárnyra kelne valamiféle durva pletyka.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty2014-11-20, 01:06





Lupin & Piton

Egy bájitalt?




Nyelvhasználat okán 12+

Tik-tak, megy az idő. Mindig, megállíthatatlanul.
Furcsa dolog ez az idő, mert végtelenül kiszámíthatatlan, néha vánszorog, míg máskor száguld. Állítólag nem is jó mértékegység az, amit használunk rá: másodpercek, percek, órák... Néha nevetségesen rövidek, máskor indokolatlanul hosszúak, és vontatottak.
Van más, jobb mértékegység, de az olyannyira egyedi, szubjektív, hogy lehetetlenség lenne összeegyeztetni azt másokkal, így valójában is jobb híján marad ez.
Így pedig eltelt a szokásos két hét.
Lupin... A drága jó Lupin. Rühelli azt a rühes korcsot, az a nagy helyzet, és nem is gondol rá másképp, mint rühes korcsként, sőt, ez még az egyik leghízelgőbb opció a férfira nézve.
Na persze, hogy is ne lenne az? Mindig is utálta őt - az egész bandájával együtt. Persze voltak alkalmak, pillanatok, amikor egyedül kapta Pottert, vagy Blacket, vagy csak kettesben, és időnként ő került ki győztesen, de ez... Túl ritka alkalom volt, és az efféle ritka esetek önmagukban amúgy sem mentenék fel Lupint. Semmi sem mentheti fel, hogy milyen barátokat szerzett magának, hogy min szórakozott annak idején, hogy... Hogy hogyan telt el hét év. HÉT ÉV!
Erre nincs mentség. És Lily...
És ő most itt ül, az irodájában, egy kupára való gőzölgő bájitallal az asztalán. Mert időről időre, mint lelkes öleb, készíti el Lupinnak ezt a vackot, hogy az átváltozások során megőrizhesse a tudatát. Mert átváltozik, nagyon is, de jámbor farkasként húzhatja meg magát a szobája mélyén, míg a telihold le nem nyugszik majd' egy hónapra...
Ha Dumbledore nem parancsol rá, aligha csinálja ezt meg a férfinek újra és újra. Ez lényegében szívesség, baráti gesztus. Van, akinek megtenné, de Lupin pont nem ilyen: az ő számára ennek ára lenne, méghozzá súlyos, talán nem is annyira pénzben mérendő... De mit kap? Na, mit?
Így van, a tényt, hogy ez az utolsó fattyú oktatja az SVK-t, helyette. EZ.
Egyre inkább hergeli magát, ahogyan a bájitalt nézi, majd megelégeli. Ez a barom, még annyi sincs benne, hogy eljöjjön a löttyért? Van fogalma róla, mennyi idő, energia ezt a szart megfőzni?
Hagyján, hogy megfőzni, na jó, de nem keverni bele semminemű mérget? Mert, hogy ő maga profi méregkeverő, érti a szakmáját és a dolgát: az igazi méregkeverő nem rak bele semmi olyat, ami feltűnhetne. Semmi olyat, ami azonnal hat, vagy legkésőbb teliholdkor. Semmi olyat, ami pár órán, napon, héten belül hat. Ugyan.
Az igazi méregkeverő türelmes, olyan mérget használ, amely észrevétlen, kimutathatatlan, és vészesen lassan fejti ki hatását: mondjuk nyáron, amikor már épp senki sem gyanakodna, amikor senki sem gondolna rá, és amikor pont kapóra jönne a kedves kolléga kidőlése, hiszen lenne idő új... Nos, bájitaltan tanárt keresni. Így van.
De nem, ő ehelyett nem kever bele semmit, csak lelkiismeretesen elkészíti ezt a vackot neki, újra, meg újra, meg újra. Na jó - valamit nem tesz meg. Lenne mód az ízhatás javítására, de ezt nem hajlandó megtenni a férfiért. Sőt mi több, ezen lehetőség tényét sem fedi fel, hogy amaz se tehesse meg magának. Még mit nem - legyen csak valami, amiért megszenved. Ez kicsinyes, ez szánalmas, és minden bizonnyal ő maga is letagadná, ha arról lenne szó...
Felpattan, nem bírja tovább. Őrjítő a várakozás, őrjítő arra várni, hogy ez a férfi eljöjjön ide a bájitaláért. Eleve, mit képzel magáról, úgy mégis, hogy még nincs itt?!
Dühöngve kapja hát fel a kupát, és indul meg csörtetve a kijárat felé. Dübb, dübb, dübb.
Az ajtóhoz érve felölti pókerarcát, kifürkészhetetlensége álcája kikezdhetetlen, a tökéletesség, ha lénye egészére nem is érvényes, erre mindenképp: olyannyira kifürkészhetetlen, hogy így már a legkevésbé sem kell azon aggódnia, hogy alapvető dühe, rossz közérzete bárkinek is feltűnne. Ettől még jajj annak, aki az útjába talál kerülni, ugyanis már igencsak közel a takarodó ideje: na, pontosan ezért is rémesen dühítő, hogy Lupin még nem jött. Már az ebéd után rögtön jönnie kellett volna, úgy illik, nem? Várakoztatni a másikat, nem épp a legtisztesebb, de hát mit is várt... Erkölcsök, illem, normatisztelés... Farkasáknál? Ugyan.
Így hát nyílik az ajtó, kilép rajta, majd az ajtó csukódik, a zárnyelv kattan, ő maga pedig felfelé indul, talárja suhan utána, halkan susogva, mint egy denevér.
„Mielőtt befejezi vaksi röptét
A denevér, mielőtt álmosan
Elzümmögi Hecate szaruszárnyú
Bogara az éj altató dalát: Iszonyú tett történik”
Na jó, talán nem, akárhogy is, eme denevér megáll: ahogyan ráfordul az egyik lépcsősor után a folyosóra, a sarkon befordul a jómadár. Megtorpan hát, a hártyás szárnyakat idéző talán lomhán csukódik össze hát, úgymond. Ajkain ragadozómosoly villan. Nem lesz ez oly' iszonyú tett, talán, de nem lesz kellemes: egyiküknek.
Ő maga remekül fog szórakozni, ugyanis amint meglátja a férfit, eszébe villannak Astrid szavai a tündérmanókról. Igencsak kínos eset lehetett...
- Lupin! - üdvözli nyersen a férfit - Épp téged kerestelek! - közli, ha ez ne lenne tán egyértelmű így, hogy a kezében szorongat egy kupányi bájitalt, amit alighanem azért hozott, hogy a férfi betermelje. Mondjuk még ma.
- Már kezdtem azt hinni, elfeledted, hogy ma van ideje, hogy megidd... - kezdi. Egyelőre nem emleget fel semmit sem a közelmúlt eseményeiből, de mást sem hoz fel. Hagyja az egész beszélgetést ennyiben, had vegye át a szót a másik férfi: kezdjen csak magyarázkodni, vagy efféle.
Az olyan megnyugtató, mert sejteti, hogy a kettejük közti hierarchia még nem változott. Persze, üres szavaknak hinni veszélyes lenne, éberebb ő, semmint, hogy csupán ennek higgyen, és naivan elmenjen minden más mellett, de azért talán jó hallgatni. Főleg Lupint - szánalmas ugyanis ez az egész.
Milyen kis... Szerencsétlen szutyok is ez a férfi, Potterék nélkül. Ő így látja - mert így akarja látni. De ebből hangosan semmi sem hangzik el, tudja ő, hogy hol a helye, és, hogy ha nem is virágnyelven kell kommunikálnia véleményét, de legalábbis burkoltan.
Albus haragjától még ő is fél, no.


Vissza az elejére Go down
Remus J. Lupin
Reveal your secrets
Remus J. Lupin
Tanár

TémanyitásTárgy: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty2014-11-18, 14:17



Már besötétedett, lassan közeleg a takarodó, így nem sok diák kószál a folyosón. Ezért is választottam ezt az időpontot, hogy felkeressem Perselus-t, az újabb adag bájitalért. Nem szeretem ezt a furcsa löttyöt, mert szinte égeti a torkomat, és fájdalmas hatása van mind az izmaimban, mind a csontjaimban, de tudom, hogy szükséges és muszáj kibírnom valahogy ezzel a löttyel. Hetente járok Perselushoz a szükséges adagért, és szinte már várom, hogy mikor fogja megtagadni tőlem ezt a szívességet. Hiszen ez szívesség, nem más és a helyzet az, hogy nem igazán vagyunk olyan kapcsolatban, hogy Perselus szívességet egyen nekem. Soha nem is voltunk, és ezt kicsit sajnálom is. Persze diák korunkban jó volt nevetni rajta, ő volt az a srác, aki mindig alul maradt, akit mindenki piszkált és James-éknek a kedvenc célpontjuk volt. És habár ott volt a prefektusi jelvény a taláromon, soha egyetlen szóval sem állítottam meg a barátaimat. Élveztem, hogy velük vagyok, hogy velük nevethetek és befogadtak. Jó érzés volt, hogy vannak barátaim, hiszen gyermek koromban mióta megharaptak mindenki elfordult tőlem. Aztán eljöttem a Roxfortba és itt voltak ők, ez a három szeleburdi, talpraesett srác, akik befogadtak maguk közé. Azóta már sajnálom, hogy nem tettem semmit és felnőtt fejjel tudom, hogy mennyire szörnyűek lehettek Perselus roxforti évei. Főleg, hogyha hozzávesszük a tényt, hogy végig kellett néznie Lily és James románcát. Gyakran gondolok szánalommal Pitonra, de igyekszem ezt nem kimutatni, hiszen tudom, hogy nem díjazná sőt, talán sértésnek is venné ezt a fajta megnyilvánulást. Habár nem félek tőle, mint a legtöbb diák, de valamilyen szinten tartok tőle és igyekszem a lehető legkevesebb kapcsolatot tartani vele, azt is afféle alárendeltként teszem. Nem hiszem, hogy valaha is jó lesz a kapcsoltunk, ebben nem is bízom, de remélem, hogy idővel nem fog úgy rám nézni, mint egy undorító mocsokra a cipője talpán. Ezek a gondolatok foglalkoztatnak, miközben befordulok az egyik sarkon, és Piton szobája felé veszem az irányt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Perselus & Remus   Perselus & Remus Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Remus John Lupin
» Remus John Lupin
» Perselus Piton
» Perselus & Astrid
» Perselus & Minerva

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Folyosók, lépcsõk-
Ugrás: