ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 09:17-kor
Kalandmester


Ma 07:22-kor
Alison Fawley


Ma 00:05-kor
Maegan Anaiah Llyvelyn


Tegnap 23:54-kor
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


A hónap posztolói
Kalandmester
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Alison Fawley
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Sheree Parks
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Alicia Spinnet I_vote_lcapAlicia Spinnet I_voting_barAlicia Spinnet I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70717 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Alicia Spinnet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Alicia Spinnet
Reveal your secrets
Alicia Spinnet
Személyzet

TémanyitásTárgy: Alicia Spinnet   Alicia Spinnet Empty2014-09-24, 21:14




Alicia Spinnet

[You must be registered and logged in to see this image.]
"Sweet dreams are made of these, who am I to disagree?"

Főkarakter: Főkarakter
Teljes név: Alicia Josephine Mary Spinnet
Születési hely és dátum: 1976. március 11., St. Andrews, Skócia
Csoport: Személyzet
Patrónus: sündisznó
Foglalkozás: Személyzeti tag a Roxfortban - kviddicsedző, felkészítő, játékvezető
Képesség: a szerencse elkerült, de remek ételeket tudok recept nélkül főzni, számít?
Kiemelkedő tudás: Repüléstan nem jött össze, de, mint mondtam, aki nem ért hozzá, az tanítja...


Jellemed kifejtése

Sosem voltam hangos, ragyogó, vibráló jelenség, mint a többi lány. Olyan vagyok, mint egy hercegnő, akit az erdőben felejtettek. Akinek a létezése épp olyan egyszerűen értelmezhető, mint az, hogy a levegő, amit belélegzünk, egyszer távozik. Mások viszonyulása hozzám általában ilyen volt. Tudták, hogy ott vagyok, tudni vélték azt is, hogy ki vagyok, de nem keltettem fel az érdeklődést bennük. Persze, néhány barátom azért volt. Különben egyedül lettem volna, mint addig mindig. Mióta a süveg a Griffendélbe osztott, azóta keresem magamban ezeket a tulajdonságokat, nem túl sok sikerrel. Talán a süveg tudta, hogy itt barátokra lelhetek, akikre számíthatok. A rám leginkább jellemző tulajdonság az álmodozás, a merengés, képzeletbeli formákon, méreteken, víziókon való töprengés. Csakis egy esetben kirívóan más a viselkedésem: ha számomra fontos valamit vagy valakit támadás ér. A szenvedély más esetekben csak belülről fűt. Érdekel a természet, a virágok, a költészet, a konyhaművészet, a kviddics. De ha megszólal a zene, kizárt dolog, hogy ne perdüljek táncra önfeledt nevetéssel kísérve.

Megjelenés

Reggelente a tükörben ugyanazt az álmos arcot látom viszont, aki hatalmas, kék szemekkel pislog körbe, majd beletúr a szőkés, félhosszú hajába, csak, hogy érezze, ahogy a tincsek puhán átsiklanak az ujjai között. Viszonylag magas lány vagyok, és alig van rajtam, mit fogni is. Öltözködésben tehát az egyszerű ruhákat kedvelem, a föld színeit, bár talán ezek kissé túlságosan is kiemelik sápadt bőrömet, de a kényelmes, csinos darabok közel állnak hozzám. A cipőt illetően egy vékony tornacipő megteszi, de leginkább azt szeretem, ha mezítláb lehetek. Smink csak annyi, amennyi szükséges, ahhoz, hogy a tekintetem kiemeljem, inkább a gyümölcsös illatú parfümöm az, amitől nem tudnék megválni.


Életed fontosabb állomásai

St. Andrews az a tipikusan mesébe illő skót kisváros, melynek homokos, sziklás partját az Északi-tenger hullámai mossák, melynek utcáin hűvös szelek fújnak, és amely gyermekkorom színhelye is egyben. Itt nőttem fel, és máig ide jövök haza, ebbe a gyönyörű kikötővárosba, melyben alig háromezer-ötszáz lakos él. Édesapámmal, Timmel, valamint kedvenc és egyetlen öcsémmel, Sébastien-nal élünk itt, illetve, mi csak a szüneteket töltjük otthon, hiszen Roxfortban tanulunk egyébként.
Anyuról nem maradt sok emlékem, de apa mindig úgy meséli megismerkedésük történetét a St. Andrews egyetemen, hogy nem marad kétségem afelől, csodálatos nő lehetett. Még akkor meghalt, mikor Bastien megszületett, így még szorosabb kötődés alakult ki csonkán maradt családunkban. Apa az egyetemen tanít franciát, Bastien pedig olyan tökéletesen tudja utánozni, hogy az már egy amolyan mesteri fokozat. Szóval boldog életünk volt együtt a tragédia ellenére is. Azt hiszem azért, mert apa egy percig sem mutatta, milyen nehéz neki két kisgyerekkel egyedül, s mindig meghagyott minket abban a hitben, hogy az élet rohan tovább, és senki számára sem képes lassítani, hogy szippantson egy kicsit a sós levegőből megnyugtatásul.
Egyedül akkor volt szörnyű ez az egész, ha iskolában voltam. Bezárkóztam egy magam által rajzolt világba, ahol senki sem bánthatott. Elég volt, hogy addig mindig célpont voltam, nem is tudom, miért. Talán ebben a korban az ember még csak a más gyengeségét képes érzékelni, a saját hibái később öltenek formát a belső szemei előtt. Én ezt nem engedhettem meg magamnak. Kellett, hogy ne gyerek legyek, hanem valaki, aki helyt áll nővérként anya helyett is, és segít a ház körül feleség helyett is. De a sors úgy hozta, hogy ennek változnia kellett.
Kiderült: anya éppen csak azt felejtette el megmondani apának, hogy nem átlagos nő. Boszorkány volt. Csak arra lettünk figyelmesek, hogy képes vagyok furcsa dolgokra, majd az öcsémnél is jelentkeztek ezek a megmagyarázhatatlan jelenségek, és hirtelen megkaptuk a roxforti levelünket. Apa sokáig nem hitt benne, de végül mégiscsak elengedett, és feltárult előttem egy másik világ. Olyan, amely nyitott karokkal várt engem.
Azt hiszem, ez változtatta meg a kissé félszeg, zárkózott Aliciát is. Mint a hernyó metamorfózisa, olyan volt ez nekem, hosszú alvás után végre kitárni a szárnyaim. Fuldoklás után felbukni a víz felszínére, és lélegezni. Beszív-kifúj. Élek. Még mindig. Csak el kellett kezdenem repülni, úszni, hogy olyan partot érjek, és olyan földet találjak, ahol otthon vagyok igazán. Roxfortban megtaláltam. Roxfortban mindenki megtalálhatja.

Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Alicia Spinnet   Alicia Spinnet Empty2014-09-26, 17:40



Elfogadva!

Bár a tanárság tényleg nem lett volna jó 20 évesen, de ez így tökéletes, köszönöm a rugalmasságot első körben. ^^ És persze a kódolási helpet is, ezért kapsz külön elbírálást, meg minden, meg mert cuki vagyok. Very Happy A karid amúgy remek lett, tényleg igazi kis hercegnő, főleg ezzel a pb-vel, biztosan mindenki oda lesz érte, és majd a 11 éves kissrácok azért mennek repülni tanulni, mert lángra lobban a szívükben a kis gyerekszerelem. szivecske
Nincs semmi gondom az ET-ddel, vicces a képességnél is a kis helyettesítő megoldás, meg minden szóval foglalózz, ha még netán nem tetted aztán repülj rá Kecsendrére. Very Happy




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Alicia Geller
» Alicia Williams
» Alicia & Miles - Let's have some fun!
» Bleu & Alicia
» Alicia Peterson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: