ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Vladimir Mantov
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Kalandmester
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Christopher Graves
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Gemma Carlyle
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Akadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 4 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 39 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Akadémiai Könyvtár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2020-12-27, 14:02


First topic message reminder :


Akadémiai Könyvtár


Természetesen a mellett, hogy a kadétoknak igen kemény fizikai kiképzésben kell részt venniük, egyáltalán nem elhanyagolható az sem, hogy az elméleti anyaggal tisztában legyenek. Bár viszonylag kevés elméleti órára kell beülniük azért akad néhány, amiket a Kiképzők tartanak számukra. Ezeken tanulhatnak a törvénykezésről, a teendőikről, közelezettségeikről, vagy épp arról, hogy a Parancsnokságon milyen osztályok hogyan épülnek egymásra. Elsajátíthatják az aurorság elméleti alapjait, amikhez itt találnak fontos szakkönyveket, vagy épp szükségük lehet időnként segítségre egy-egy beadandó esszé megírásához is.






A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-25, 10:49



Vissza a jövõbe


[Padma és Blaine]

Blaine próbál a személyes tárgyához fordulni és talán azért is, mert az édesanyja emlékét is visszakapta közben, a medált szorongatva a szeretett nő arca is bekúszik a gondolati közé, néhány pillanatra időnként elnyomva a vörös gőzt, ami elárasztotta az agyát. Ez viszont még önmagában nem elég, újra és újra előretolakszik a vámpír, csak néhány tiszta pillanata van, egészen addig, amíg Padma be nem ront, hogy a képébe nyomjon egy lumos maximát. Blaine szemei szinte égnek a fájdalomtól, hátratántorodik, de a vámpír lassan visszahúzódni látszik és Padmának sem kell újra kimenekülnie az ajtón. A fiú hátrálni kényszerül az erős fény miatt, talán a lábai sem bírják el a megterheléstől, de visszatér a saját tudata lassan. A feje még hasogat és kell pár pillanat, hogy a szemét ne bántsa még a normál fény is, de most már úgy érzi, hogy ha beletelik is egy kis időbe, bizony összetudja szedni magát és már nem fog Padmára támadni.

[Híd + esetleg Blaine és Padma]

Hisimira eléggé pocsékul fest és nem nagyon tudja abbahagyni a sírást, ezért csak a fejét rázza Sera kérdésére. Talán csak az váltotta ki belőle, hogy visszaadta az emlékeit Titának, talán rá is ugyanúgy hatással volt, mint a lányra, vagy amit még nem tudnak Blainere, aki nem rég akart végezni Padmával. Sera akár ezáltal arra is rájöhet, hogy ha ő visszakapja az emlékeit az is veszélyes lehet arra, aki akkor épp a közelében van, de ha nem megy vele senki és rátör a gyötrő fejfájás az űrben... Jól át kell ezt gondolni az biztos.
A kapitány eléggé elkerekedett szemmel néz Serára a kérdése hallatán. Nem úgy fest, mintha túl nagy motiváció lenne benne arra irányulóan, hogy kimenjen bárkivel is az űrbe. Valószínűleg bár megnyerte ezt a hajót, de totál kelekótya a pasas és nem egy kalandor lélek.
- Eszem ágában sincs sehová menni! - jelenti ki elég határozottan és duzzogva, amiért nem mehetett el kajálni, amit eredetileg szeretett volna. A szeme sarkából viszont Tita kiszúr egy apró piros pöttyöt felvillanni az egyik pulton. Ütemesen újra és újra jelez és térkép, vagy B.O.B. segítségével betudják lőni, hogy a növényteremnél van valami gond, ahová Janette ment ugye egyedül. Kérdés, hogy ők maguk segítenek, vagy egy fali rádió segítségével szólnak mondjuk Blainenek és Padmának. Az se árt, ha valaki azért a hídon is marad, hiszen ha lelépnek többségében, akkor ha megint valami problémába futnak, mint a meteorok esetén, akkor elég nagy bajban lennének.
- Űrruhák, azok vannak, mind fel van tölve és használhatóak űrsétára.  - válaszol B.O.B. készségesen Titának, még meg is mutatja a fedélzeti térképen, hogy hol vannak azok a bizonyos űrruhák. Nem olyan messze a sérült területtől található egy csatlakozási pont, kijárat, ha az űrhajó leszállna pl, vagy az űrben csatlakozna hozzá egy másik gép. Ott lehet a legközelebb kijutni és elindulni arra, ami annyira vonzza Serát.

[Növényterem]

Janette bizony akárhányszor próbálja az ismeretlen növényt becélozni, akkor is ugyanúgy kérdőjelet kap, mintha az a növény nem is létezne, vagy csak nem vitték fel még a rendszerbe a pontos leírását és a nevét. Ezt nem tudja ennyiből megállapítani, főleg hogy az egész számítógépes mugli rendszer idegen számára. Megérinti hát a növényt, hiszen érzi, hogy valami miatt fontos, még ha nem is tudja az okát, maximum sejtheti, hiszen Padma is különös vonzásról számolt be, mielőtt visszakapta az elveszett emlékeit. Janette megérinti hát a növényt, amiből elég nagy hirtelenséggel csapnak ki indák, amik egyszerűen a halántékára tapadnak és mintha csak tűszúrásokat érezne visszacsapódnak az elméjébe az emlékek, amiket elveszített. Újra visszatér minden az apjáról, közös emlékek, az utána való kutatás, amik eddignek eddig csak tátongó űr volt a helyén. A fejfájás igen pocsék érzését ő is megkapja egy enyhe szédüléssel vegyítve. A kellemetlenebb az, hogy egyrészt egyedül van, másrészt a növény nem engedi el azután sem, hogy visszakapta az emlékeket. A két szép továbbra is ott van a halántékán és a szédülős, iszonyú fejfájás közepette is kissé kábán de érzékeli, hogy újabb indák kezdik el körül ölelni. Nem tudni, hogy mi ennek a növénynek a képessége, de az biztos, hogy jelenleg nem tűnik valami barátságosnak.

//Határidő: március 31
Következő hozzászólás: április 1.//


Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-24, 21:06




Tita az űrben



A migrén nem akar ereszteni, így Sera segítségével ugyan, de a földön kényelmesebbnek ítélem a helyzetet, ráadásul lehunyt szemmel. Így vizsgálódni nem kezdek, de Sera szavai a felszínen tartanak, azokra koncentrálva próbálok kijönni az állapot adta dögrovásból. Ha nem is múlik a fejfájás, legalább viseljem méltósággal.
- Az én elemem a föld, de ettől még.. jó ötlet. Megpróbálhatnánk.. valakin. - elkezdek gondolkodni, amennyire tudok. A közlésem csak arra jó, hogy ne higgye azt Sera, hogy megnémultam a nagy ráébredésben. Lassan forognak a fogaskerekeim egyelőre.
- Érezted a hívását? Olyan volt, mintha mágnes lenne. Muszáj volt megérintenem. Padma is így járt? - kérdezgetek, mert amíg választ kapok addig talán helyére billen az elmém.
- Ez egy űrhajó. Ha elromlik valami odakint, akkor ki kell menjenek megszerelni, ha nincs mágia. Gondolom én. Biztos felvesznek olyankor valamit. BOB! Van ruha valahol, ami az űrben jó? - kérdezek a robottól, de nem keresem meg tekintetemmel, így akkor is feltenném a kérdést, ha már rég ledzsasszolt volna a hídról.
Lassacskán próbálom kinyitni a szemeim, s hogyha nem durvul tőle a fejfájás, akkor fel is próbálok ülni. Nem tartanám jó ötletnek a szétválást, így szeretnék Serával tartani, ha megindulna a sérült szárny felé. Ha közben viszont BOB kezd el utat mutatni a kérdésemnek hála, akkor javaslom Serának, hogy kövessük a padlócirkálót, hátha hasznunkra lesz. Hismirát nem zaklatom, tartok tőle, hogy megint csak felhúznám, így megpróbálom még tekintetemmel is kerülni őt, nehogy olaj legyen bármilyen cselekedetem a tűzre.



Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-24, 11:01



To the team


A titokzatos levél







Amikor bezárom az ajtót, először nekivetem a hátamat, de aztán érzem, ahogy megpróbálja kinyitni. Illetve azt nem tudom, hogy ebben az állapotban ez mennyire kinyitási próbálkozás, és mennyire csak sima pusztítási vágy. Nem tudok sokat a vámpírokról, de azt gondolom, hogy ilyenkor ösztönszerűen működnek és nem gondolkoznak, arról azonban fogalmam sincs, hogyan lehetne lecsillapítani, ha nem kap vért, már pedig az elég öngyilkos manőver lenne, ha adnék a sajátomból, illetve karót se akarok belé döfni, nem tehet róla, hogy ez történt vele. Kezd komolyan inamba szállni a bátorságom, már egészen a szemközti falig hátrálok, mert a kérdésemre nem válaszol, tehát nem javult semmit az állapota. Azonban még mindig nem akarom itthagyni, és nem vagyok benne biztos, hogy a többiek tudnának segíteni rajta, meg addig kárt tehet saját magában is. Így hát egyelőre várok, futásra és varázslásra készen, ha mégis ki tudna szabadulni, de egyelőre bírja a strapát az az ajtó. Akárhol is vagyunk a jövőben, építeni azt tudnak. Kezd körvonalazódni a fejemben egy nagyon vakmerő ötlet, amivel talán tudnék rajta segíteni. Ehhez viszont mindenképpen meg kell várnom, amíg bármi jelét is adja annak, hogy egy kicsit alábbhagy a küzdelme, ha tud odabent csinálni valamit.
Amennyiben akad olyan pillanat, amikor megzavarodik, vagy egy kicsit kitisztul, kinyitom az ajtót egy alohomorával, és Lumos Maximát varázsolok. A vámpírok, ha minden igaz, az éles fényt nem bírják, és hátha ez is előhozza belőle az emberi oldalát annyira, hogy uralkodni tudjon magán, vagy azt a vért inni, amit magával hozott. Ha nem működik, a dolog, akkor pedig ugrásra készen állok, hogy újra kint teremjek és visszazárjam, de azért remélem, hogy beválik a terv.

//Lumos Maxima - Nagyon erős, vakító fehér fényt idéz meg //


o
Vissza az elejére Go down
Seraphine McCaine
Reveal your secrets
Seraphine McCaine
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-23, 22:25



Az  Akadémia és Seraphine

"A rögtönzés a szellemi képesség próbaköve."

Kicsit - nagyon - idegesen kapkodom a fejemet a csillagok felé, Tita felé, Bob felé, minden felé, de legfőképpen Hismira felé, amikor nekem akar rontani. Természetes nem túl bátor ösztönöm azonnal a nyúlcipőt diktálja, hiába kéne "ragadozónak" lenne vámpírként, azért a mosómedve familiáris az imádnivaló szerencsétlenkedésével és a puha dögönyözhetőségével mindent elmond. Én megnyugtatni, támogatni szoktam az embereket, nem lepozofni, szóval most is addig húzom az időt, ameddig eszembe nem jut valami. Segítséget nem kapok senkitől, így előbújuk belőlem a vámpír, még ha a turbános kapitány ettől szívrohamot is kap, az elsődleges az, hogy a csápos lány magához térjen. Ahogy eltűnik a szeméből a lilaság és egy sarokba elbújik sírni halkan felnyögök.
- Hismira... sajnálom, nem akartalak megijeszteni, de rám támadtál. - magyarázom neki, hátha sikerül abbahagynia a sírást. Fél szememet rajta tartom a csápos lányon azért, nehogy újra beliluljon, miközben Titához fordulok. Padma esetében se volt tényleges sérülés és a familiárisom már gyógyított, így hát csak átkarolom, ha szüksége van támaszra. Ha még így is le akar ülni, elfeküdni, akkor segítek neki, hogy ne lepuffanjon, hanem puhán dőljön el.
- Most már jobban vagy? Ez történt Padmával is, és azt hiszem akármi is legyen az én... ébresztőm, az a megsérült szárnyban lesz. - osztom meg vele, miközben azért elgondolkozom, hogy mesélt-e valaha a nővéréről, mert őszintén egyáltalán nem is rémlik. Valamivel idősebb vagyok, szóval az akadémia előtt amúgy se beszéltünk sokat, főleg, hogy egy évre én még el is tűntem és előtte se voltam az iskola vérkeringésének a tagja a legkevésbé sem, nem vagyok túl tájékozott.
- Egész jó vagyok elemi mágiákból, te pedig Elemista vagy, ugye? Talán képesek lennénk egy levegőbuborékot idézni, ami megvéd az űrtől minket, ha tényleg olyan komolyan sérült az a szárny, de... de nem tudom, még sosem csináltam ilyesmi. Más a víz alatt buborékot idézni, ahonnan tudom, hogy fel tudok jönni pillanatok alatt, és az űrben, ahonnan a repülőből kiszippanthat a vákuum valami nem várt eseménynél. - gondolkozom lényegében hangosan, de aztán mivel a familiárisom még mindig ott téblábol a kapitány előtt, hogy ne engedje át, felé fordulok.
- Sajnálom az előbbit. Viszont nem szeretném, ha szét vállnánk és elmennél egyedül, főleg, ha át kéne kutatni a kabinod szárnyát vagy a társalgót. Elkísérnél? - kérdezem, a lehető legkedvesebb hangomon, de a valóságban inkább az van benne, hogy még mindig a szemem előtt akarom tartani és nem akarom, hogy egyedül mászkáljon. Ez nem jelenti azt, hogy Titát itt és most itthagyom, mert ha várunk pár percet és ő is talpra tud kecmeregni, akkor őt is vinném, viszont Hismira... nem is tudom... bezárni semmiképpen nem akarom, sőt, szó szerint képtelen lennék rá az én traumáimmal, de lehet, hogy magunkkal se vinném, mert nem feltétlen lehet rá számítani. Hacsak...
- Tudod, hogy mi váltja ki azt a furcsa lila fényt a szemedben? Hogy miért akartál megtámadni? - fordulok újra az idegen lányhoz, hiszen vámpírként ismerem a vérszomjat, az érzést, amit sokáig egy friss vámpír sem tud normálisan kordában tartani. Nálunk a vér váltja ki, az éhség, talán Hismiránál is csak meg kell tanulni, hogy mi történik vele és elkerülni az egészet. Lelkiismeretfurdalásom van, hogy rájuk ijesztettem, de ha a sötét, vámpír kisugárzásom volt az, ami visszaugrasztotta, akkor még a jövőben is szükség lehet rá és nem tétovázhatom azon aggódva, hogy mennyire rázza meg őket a látvány túlságosan. Bár azért nyilván figyelek, nehogy elkönyveljenek szörnyetegnek és tarkón lőjenek, amikor nem nézek oda... és ezúton eszembe is jut, hogy felénk lóbált B.O.B. valamit, de bezzeg Hismirával szemben meg se moccant segíteni. Szép.


©





Aki tudja, hogy mit kellene tennie,
de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát.
Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki.
Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-22, 10:31




Akadémia & Janie


Miután sikeresen megtudom BOB-tól, hogy hova ne menjek én is elindulok a magam útjára. Minden gond nélkül el is érem a növénytermet. Ám gyorsan realizálnom kell, hogy ide bizony kevés az én tudásom. Pedig mindig jó voltam növények terén. Abban a Merlin háta mögötti internátusban egyenesen a legjobb. Amit, hát egyes nevelők fura módon nem vettek jó néven. Elvégre egy úri kisasszony nem pazarolja az idejét holmi tudományos kutatásokra, a megfelelő illem, és protokolltan elsajátítása helyett. Az a férfiak dolga, akik gondoskodnak rólunk, törékeny hölgyekről. Aha. Nos, ezzel pedig volt némi gondom lássuk be. Mármint nem okoz gondot az illemtudó úrilány szerepe bizonyos mértékig. De amikor az már a szabadságom, és a szabad gondolkodásmódom veszélyezteti, az egyéniségemmel egyetemben, nos azt már nehezen viselem udvarias protokoll mosollyal. Igaz, az már erősen megkérdőjelezhető, és nagyképű állítás lenne, hogy a Roxfortban sincs nálam jobb botanikus. Főként, hogy még bájitaltanból is igen komoly korrepetálásra szorultam Jake-től, amikor visszatértem. Szent meggyőződésem, ha végig a Roxfortban maradok, és Pitontól meg Bimbától tanulhatok, akkor egyáltalán nem lettek volna gondjaim az egyetem kezdéssel az alapvető hiányosságaim pótlása okán. De mindegy is. Ezen már túl vagyunk. Most viszont a jelen tudományos problémáira kell koncentrálnom.
Nem is kell olyan rettentő sokat kutakodnom mire  találok egy asztalt, és annak a fiókjában egy kis téglalap alakú eszközt. Bár általánosságban kijelenthető, hogy én és a mugli technológia nem vagyunk jóban, de ahogy véletlen egy növény fölé tartom, az eszköz elkezd mindenfélét írni róla. Nahát! Ez nagyon tetszik. Nocsak, elég okosak is tudnak lenni ezek a muglik.
Azt hiszem napokat is el tudnék tölteni ebben a teremben. Mintha az új eszközzel való felfedezés teljesen magával ragadott volna. Már az időérzékem is kezd elveszni. Fogalmam sincsen hogy 10 perce, vagy 10 órája bolyongok itt. Hirtelen még az esetlegesen felmerülő veszélyekről is teljesen elfelejtkezem. Aztán megpillantom a következő színes, különös formájú virágot, és olyan vonzást érzek iránta, mint még semmi iránt. Így gyorsan rá is irányítom a mugli információs táblát.
- Kérdőjel? Hmm, ez érdekes... - vonom fel a tekintetemet a kis szerkezetre. Eddig olyan jól működött, most mégis mi a fene lehet a baja? Biztosan én rontottam el valamit. Nem jó szögből tartom a növényhez? Nem értem. Hogy biztosra menjek egy másik növényre irányítom a táblát. Ha esetleg kiír valami hasznos információkat a kettes számú növényről, akkor megint megpróbálkozok az egyes számú furcsa virággal. Hátha ezúttal nem csak kérdőjeleket kapok. Ám ha megint nem jutnék előrébb az iménti írásjegyeknél, akkor is muszáj megérintenem! Ki kell derítenem mi ez! Meg kell szagolnom, megtapintani... annyira muszáj...
Tudom, hogy mit gondoltok. Ez őrültség, és a feltáró botanika első szabálya, hogy nem nyúlunk ismeretlen dolgokhoz. Nem tudhatjuk a következményeket. Előbb egy Demonstrate-ét kéne elvégeznem, hogy nem-e mérgező. De valahogy a pillanat hevében ez eszembe sem jut. Hogy meg fogom-e bánni? Az pillanatokon belül úgy is kiderül, nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-19, 14:01




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •


     
- Nem tudom, remélem! – Ügyködök a szekrény kinyításával, és közben nézegetem a cuccaimat. Padma kedvesen elhárítja a kávét, ami nem gond, több marad nekem, noha pont az lenne a lényege, hogy felpörgessen. Kell az embernek valami extra üzemanyag! Mindenesetre a zár bár kinyílik, nem a varázslattól, sokkal inkább a vámpír erőmtől, ami istenesen kimerít, muszáj lenne ennem. Ám hiába készültem olyan gondosan össze, azért mégis más, amikor egy vámpír mellett ott a préda, a vér a fiolában inkább müzlinek tűnik, nem húsnak. Érzem én, hogy fél tőlem, ezért próbálom visszafogni, még esetleg el is küldeni, de hiába, se gyors nem vagyok, se kielégült, teljesen elvesztem a kontrollt, már mindegy, hogy miket hoztam magammal. Bárcsak itt lenne mondjuk Derek, ő simán le tudott csillapítani, még ha kicsit sajgott is az állam, amikor leütött. De hát ő vérfarkas, kár, hogy kiesett az akadémiáról, jó kis páros lettünk volna itt is. A kérdésére válaszolni sem tudok, de legbelül jó ötletnek tartom, hogy az ajtó mögött terem, és elzár minket egymástól. Valóban csak amolyan testenkívüli élményként élem meg, hogy nekirontok újra és újra az ajtónak, mert a bestia irányít most, pedig azt hittem, hogy ha rákészülök vérrel, és tudatosan irányítom, nem történhet ilyesmi. Apám közelében fel sem merült ilyesmi. Ha valamennyire mégiscsak van esélyem rá, hogy legyen egy tiszta pillanatom, megmarkolom a medált, abban van a meteorit darab, a különleges mágiánk alapja, azt szorongatom, hátha valahogy sikerül úrrálenni az őrületen. Ott nálunk mindenki vérlény volt, és a meteorral való különleges kapcsolat sikeresen felerősített minket, de mindig az emberi oldalt! Hátha most se hagy cserben!

//Nem varázstárgy, csak ET-s infó, hogy a meteor a nyakában lévő ékszerben egy nem evilági mágikus fókusz, az egykori iskolájában számos varázslat ki lett vele fejlesztve, viszont a mágikus ellenállást megint nem dobtam meg//

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-18, 13:16



Vissza a jövõbe


[Padma és Blaine]

Blaine bár hozott magával vért, de azért cseppet sem mondható olyan frissnek, mint az a jó meleg verzió, amit a még dobogó vér pumpál. Úgyhogy egyelőre bizony a fiolák nem igazán érdeklik, bár próbálja magát visszafogni, de épp csak annyi időre sikerül, hogy Padma az ajtón kívülre kerülhet és rázárhatja azt. Blaine ellenben simán nekimegy az ajtónak újra és újra, mintha minimum komoly őrület lenne rajta úrrá. Padma bár bezárta, de azt hallhatja, hogy választ nem kap, csak a csörömpölés hallatszik bentről. Jó eséllyel Blaine elég pocsék állapotba kerül, ha hagyja, hogy odabent magában pusztítson. Az ajtó is újra és újra megremeg, ahogyan Blaine próbál kitörni rajta. Szegény úgy érzi magát most, mintha be lenne zárva a saját fejébe. A tiszta gondolatok mélyen elnyomva azért sikítanak épp, hogy a teste végre nyugodjon le, mert irányítani azt képtelen. A vámpír ösztön bizony túlságosan erős, amit a naplóval való kapcsolat hozott ki belőle és egyelőre képtelen neki ellenállni. Padma tehát egyelőre nem kap választ, ellenben tarthat tőle, hogy Blaine komoly kárt tesz saját magában, ha nem nyugszik le időben. Kockáztat vajon és vár türelmesen?

//Blaine dobj a hozzászólás előtt újabb mentális ellenállás próbát, ezúttal +10zel, ha sikerül akkor pár pillanatra időnként felszínre tud törni a higgadt én a vámpír felett.//

[Híd]

Sera még természetesen választ kap a kérdésére B.O.B-tól, aki a kijelzőt figyelve sorolja a lezárt részeket, sőt ha a lány kéri, akkor akár meg is mutatja neki a hajó rajzán, hogy hol leválasztva a sérült rész.
- A könyvtár, a társalgó, a kapitány személyes kabinja. - sorolja. Még néhány szimpla vélhetően lakó kabin is ide tartozik, tehát végül is nem a legfontosabbak, mint mondjuk egy konyha, vagy étkező, de azt a lány egyértelműen érzi, hogy őt bizony mégis csak vonzza az a terület hasonlóan, mint Padmát a könyvtárban talált könyv.
Viszont egyelőre nincs lehetősége ezen kattogni, mert Tita összecsuklik, Hisimira pedig egyértelműen rá pályázik. A mósómedvének sikerül itt tartani a az ex turbánost, bár láthatóan nem örül neki, hogy nem hozhat valami kaját inkább és elég rendesen elszörnyed, amikor Sera arca megváltozik. BOB nem tűnik harci robotnak, úgyhogy nem igazán moccan meg, amikor Sera segítségért epekedik felé, a turbános is csak hátrálni kezd a látványtól. Viszont úgy fest a sötét energia elég hatásos, mert Hisimira szeméből elillan a lila szín és ijedten kezd el hátrálni, amíg aztán végül egy sarokba nem kucorodik szerencsétlen és elkezd bőgni, mint a fene. Könnyen lehet, hogy nem is azért zárta be oda valaki, mert elfoglalta a hajót, hanem esetleg a saját családja ítélte meg veszélyesnek és irányíthatatlannak?
Tita nem igazán tud érdemben nézelődni, lassan kezd csökkeni a pocsék érzés, de így is megmarad egy erős migrénes állapot, de nem képes most helyzetet felmérni, vagy hajótátvizsgálni.

[Növényterem]

A növényteremben tényleg találhat Janette olyan eszközt, ami segít abban, hogy megértse milyen növények vannak itt. Ahogy kutakodik, asztal fiókokban bizony talál egy tablet méretű elektronikus eszközt, ami amikor közelebb lép vele egy-egy növényhez automatikusan csipog egyet és kiírja az adott növény nevét, ismertető jegyeit. Elég sokféle van itt, ha párat végignéz. Van, ami mérgező, van, ami gyógyító hatással bír, vagy hallucinációt okoz, olyan is, ami húsevő, de egy olyat is talál, aminél csak kérdőjeleket ír ki a gép. Jó eséllyel nincs információ róla ebben a világban. A legkellemetlenebb, hogy bizony pont ez az a virág, amit ha nézeget, akkor különös vonzást érez irányából. Viszont sejtelme sincs róla, hogy ha netán hozzáérne, annak milyen hatása lenne rá nézve.

//Határidő: március 24.
Következő hozzászólás: március 25.//


Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-17, 20:30




Tita az űrben



Talán nem volt az évszázad - egyáltalán melyik évszázadban vagyunk? Mert az oké, hogy az űrben, de ennyi erővel időt is ugorhattunk, szóval.. kusza - ötlete hozzáérni a csápjaihoz. De olyan hívogatón rezegtek, annyira adta magát, hogy megérintsem, s akkor.. bumm. Megkaptam, amire nem számítottam. Egy kiadós rosszullétet, mely erőteljesen földhöz vág.
Sera kérdését tompa zsibogásként hallom, elsőre nem is tudok mit reagálni rá, ahogyan az sem tűnik fel rögvest, hogy Hismira átment lila szemű ragadozóvá, amire Sera meg vámpírba. Pedig attól is ledobná az agyam a bicajláncot, ha még nem tette volna meg a hirtelen rám törő, fájdalommal kísért emlékek sorozatától.
- Emlékszem a nővéremre. Nem is tudtam, hogy elfelejtettem, de most.. megint emlékszem.. - hebegem nagyon szaggatottan, nem kis fáziskéséssel Sera kérdésére. Úgy döntök, hogy a talajon jobb nekem, így lazán hanyatt vágom magam a híd padlóján azzal a feltett szándékkal, hogy így maradjak, amíg el nem múlik a rosszullétem. S közben ha sikerül, akkor ebből az új perspektívából is megvizsgálom a hidat. Hátha a plafonon van valami, ami eddig nem tűnt fel. Már ha a fájdalomtól nem káprázik egyáltalán a szemem.

//Mentális ellenállás 14, dobás 78



Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-17, 15:41



To the team


A titokzatos levél







Ahogy egyre javul az állapotom, kezdem azt érezni, hogy talán mégse olyan szánalmas a helyzet. Végiggondolva a dolgot, valószínűleg a többieknek is át kell élniük azt, amit nekem, valamilyen formában. Örülök neki, hogy mind eljutottunk idáig, és igazán meg tudjuk mutatni, hogy tudunk csapatként dolgozni, még ha a versenyben ellenfelek is vagyunk. Bár végső soron nem az számít úgysem, hogy ki nyer, hanem az, hogy mindenki beleadta-e azt, amit tud, és megtett-e mindent, hogy a legjobbat hozza ki magából.
- Lehet, hogy már a többiek is találtak valamit… mennyi ideje hagytuk ott őket? – ráncolom össze kissé a homlokom, mert amíg rosszul voltam, eléggé összefolyt minden, onnantól kezdve hogy kinyitottam a könyvet, egészen mostanáig. Amit még valamennyire érzékeltem, az a borzalmas ugrás volt, ami a legrosszabb hoppanálásélményeimet juttatta eszembe. Sosem szerettem, a vizsgát is csak azért tettem le, hogy meglegyen, mert sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükség, de azóta se próbálkoztam vele.
- Köszönöm, nem, rémesen felpörget – nevetek fel, mikor a kávét kínálja, de azért elismerően biccentek, mert tényleg mindenre felkészült. Sejtettem, hogy végül meg fogja próbálni a robbantást, úgyhogy hátrahúzódok, de végül a hatás nem lett akkora, mint amit vártam. Legalább ilyesfajta védekező mechanizmus nem volt beépítve a szekrénybe, szóval ezt most megúsztuk. Megtorpanok, amikor végül erővel szétfeszíti az ajtót és megszerzi azt a valamit. Nem tudom megnézni, mi az, mert sokkal jobban leköt a változás, ami végbement. Tudom, hogy Sera is vámpír, de nála ilyet még nem tapasztaltam, és hát tényleg elég rémisztő a látvány, érzem, ahogy a pulzusom kezd feljebb menni és talán hátrább is lépek egyet, és közben győzködöm magam, hogy ez csak mellékhatás. Az arcomra sokkal inkább kiül a rémület, amikor nem hogy múlna a dolog, hanem erősödik és meg fog támadni, azonban a sokktól egyelőre mozdulni se tudok. A menekülő ösztönömet gátolja az, hogy beférkőzött az agyamba, hogy ő is segített rajtam és nagyon szemét dolog lenne, ha most itt hagynám. Érzékelem, hogy egyelőre küzd, ezalatt lenne időm elszaladni. Lehet, hogy a világ leghülyébb ötlete, de mégis megpróbálok egy köztes megoldást választani, úgy hogy teljesen magára se hagyjam, de ne is ugorjon rám azonnal. Mivel már eddig is az ajtó közelében voltam a robbantás miatt, egy ugrással kint termek, és varázslattal lezárom. Így, hogy nem vagyok bent, hátha csábítóbb az a vér, ami amúgy nála van, mert feltételezem van neki, ha gyógyfőzetekkel és kávéval is készült.
- Jól vagy? – kiáltom be egy kis idő múlva. Ha válaszol és tényleg úgy tűnik, hogy minden rendben, akkor kinyitom az ajtót és visszamegyek, de ha nem, akkor valószínűleg tényleg a futás mellett fogok dönteni.


//Colloportus - ajtó bezárására alkalmas bűbáj, amit így nem lehet sem kulccsal sem manuális erővel kinyitni //


o
Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-17, 15:33




Akadémia & Janie


- Aha. - válaszolom tömören Hismirának a radarra. Ennél bővebb gondolataim ugyanis nincsenek a dologgal kapcsolatban. Csak remélhetem, hogy az a radar, vagy mi az ördög jelez majd, ha kell. Mert hogy őszinte legyek halvány lila fogalmam sincs róla mi is az a radar, és mire jó. De ha tovább kezdek kérdezgetni, hogy ez mi. az mi, akkor soha a büdös életbe nem jutunk A-ból, B-be. Tehát ha Sera volt keveset muglik közt, én pedig egyenesen semennyit sem, akkor nem nehéz kitalálni, hogy ebben az elátkozott helyzetben ki a hasznosabb kettőnk közt.
Minden esetre azt még megvárom, hogy BOB válaszoljon arra, hogy milyen sérült területek vannak. Nem szeretnék véletlen sem közel kerülni hozzájuk.
Aztán elindulok a magam felfedező útjára. Kicsit sem érdekel, hogy ki a kapitány, és az elég biztos, hogy én meglehetősen alkalmatlan lennék a feladatra, tekintve az abszolút nullához konvergáló mugliismeret tudásomat. Egyenlőre annak is örülnék, ha valahogy képes lennék hasznossá tenni magamat. Jelenleg ugyanis, csak feleslegese ballasztnak érzem a saját jelenlétem ebben a kalandban. Már ha nevezhetjük kalandnak, ezt az őrült helyzetet.
A növények mondhatnám, hogy közel állnak hozzám, de jelenleg inkább csak kíváncsi vagyok. És ez nem úgy néz ki, mintha hamar kielégülne. Figyelem a különböző különös növényeket, már ha tényleg azok. De igazából sejtelmem sincs, hogy mifélék. Csak, hogy még mágikus botanikus szemmel is igen különösek ezek. Némelyik, mintha dúdolna, mások világítanak. Ami mágikus növények esetén talán még nem lenne annyira szokatlan, de formájuk, és a "viselkedésük" igen is az. Lengedeznek, és dúdolásznak, pedig semmi okuk rá. Nincs is itt semmi légmozgás. Tehát percről-percre kíváncsibbá tesznek, de gyorsan be kell látnom, hogy ezzel így egyedül nem sokra megyek. Ehhez elég kevés a tudásom. Kutatásba fogni pedig talán nem a legalkalmasabb idő. Pláne, hogy akár évekig is eltarthatna, hogy itt mindent felfedezzek és megismerjek. Ez pedig csak a növény-terem.
Viszont, erről eszembe jut, hogy ha a hídon voltak leírások, hogy mi micsoda,  és különböző konzolok, irányító helyek, akkor talán a botanikai részleghez is tartozik itt valahol egy konzol, feljegyzéseket és kutatásokat tartalmazó könyvek, jegyzetek, vagy azokkal mugli analóg funkciójú adattárolók. Ezek után kezdek el hát kutatni előbb a falak mentén, majd egyre beljebb kerülve a növények közt. Mert hát abban biztos vagyok, hogy nem véletlen hobbi kertbe csöppentem. Kell, hogy ezeknek valami értelmes tulajdonsága, és haszna legyen, amiért itt tartják őket, látszólag számukra kedvező körülmények közt.

Vissza az elejére Go down
Seraphine McCaine
Reveal your secrets
Seraphine McCaine
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-15, 14:55



Az  Akadémia és Seraphine

"A rögtönzés a szellemi képesség próbaköve."

Hallgatom a körülöttem folyó beszélgetést, próbálok képben lenni mindennel, ami igen nehéz olyan valakinek, aki igen kevés időt töltött a varázsvilágon kívül. Lényegében miután Sasháról azt hittük, hogy meghalt és elmentem egy időre, akkor utazgattam és ismerkedtem sok mindennel, de mivel az átváltozásom elején voltam, akkor is ilyen limitált lehetőségeim voltak. Minden esetre a robotika meg az úrhajók határozottan kiestek és még mindig kicsit sokkban vagyok, hogy az űrben mászkálunk és viszont látom a bolygókat, amiket eddig csak pergamenen, a hatalmas iskolai teleszkópon vagy különleges bűbájokkal láttam icipici változatban.
- Pontosan milyen termek esnek a sérült rész alá? - kérdezem végül, amikor a robot azt mondja, hogy a megjavításuk jelenleg lehetetlen, még is valamiért foglalkoztat a kérdés. Talán nem is ezzel kapcsolatos, a képességemet meg, hogy légüres térben életben maradjak úgy is elvesztettem, de akkor is, hátha valami elkerülte a figyelmünket.
Engem igen is foglalkoztat ki a kapitány, leginkább az, hogy miért mondta, hogy egyedül van, ha itt volt Hismira is, de úgy tűnik, hogy a kínosan lassan beszélő csápos lányt nem. Kicsit furcsállva nézek rá, lerí a tekintetemről, hogy egy kicsit félreértett.
- Úgy értettem közöttetek. Mi csak véletlen kerültünk ide, miért lennénk mi a kapitányok? - kérdezek vissza, de egyértelműen nem fogom megtudni, hogy pontosan mi történt a hajón, tőlük biztosan nem. Amikor a törcsis kelekóty elindul azért odakapom a fejemet a világegyetem tanulmányozása közben. - Hé, ne siess annyira, még mindig krízisben vagyunk! - szólok utána, a familiárisom be is kocog elé, bár egy mosómedve annyira riasztó, hogy semennyire. A karmocskái kopognak a sima padlón, ahogy befarok és próbálja megállítani a fazon odakapva kézzel vagy éppen foggal. Lehet, hogy tennék egyebet, de amikor Tita megfogja Hismira csápjait és meginog, egészen hasonlóan, mint Padma, ezúttal nem rohanok el mást csinálni, ahogy szegény Padma rosszulléténél tettem, meglátva Blaine vérzését és a meteorokat.
- Tita? Tita, mi történt? - kérdezem először, miközben elkezdek hátrálni a lila tekintetű űrlény elől, hogy véletlen se érinthessen meg. Rendben, hogy a turbános szerint a mágia hülyeség, de attól még talán a faji képességekben hisz, léteznek, nekem pedig fogalmam sincs, hogy a lány mennyire erős vagy tud-e csinálni bármi különlegeset. - Állj meg, nem vagyok az ellenséged, nem csináltam semmit. Hismira. - szólítom a nevén, próbálkozva alkudozni, észheztéríteni, magyarázni, nem mintha olyan gyakran összejönne a békés megoldás. Ha tovább közelít hát még többet hátrálok, nem hagyva, hogy sarokba szorítson, ha kell, akkor futólépésben kergetőzve vele, ameddig csak a fizikumom kitart és kerülhetem az összecsapást. - B.O.B., kapitány, csináljatok már valamit! - fordulok feléjük, de egyelőre nem olyan kétségbeesetten, ameddig nem tud elkapni, addig nincs baj. Mert azt azért gondolom vagy remélem, hogy pálcát se fegyvert nem fog villantani és a lila szeme se lő lézert.
Ha már nagyon kínosan lehetetlen a helyzet, akkor annyi időre megállok, hogy megvessem a lábam és a a tekintetem elsötétüljön, a vámpír fogaim fájdalmasan előbújjanak és a kisugárzásom egyértelműen sötétebbé, veszélyesebbé váljon. Nem a kedves lány vagyok a szomszédból többé. - Elég legyen! - szólalok meg újra, bár gyanítom, hogy akármilyen lila köd lepte el, a vámpír kisugárzásom nem lesz elég eltörölni. Nem fogom vissza magam, nem fedem el a vámpírságomat, kész vagyok teljesen átalakulni, hogy az erőm és a gyorsaságom a segítségemre legyen, de a csápos elméjét biztosan nem kockáztatnám meg, maximum a turbánoséba törnék be, hogy rávegyem, hogy a segítségemre legyen, ha a vámpír mivoltom miatt nem kap idegösszeomlást kapásból. Ha nem igazán volt képben a mágiával, akkor valószínűleg képzettsége sincs, hogy kivédjen egy mentális támadást... aztán majd kiderül. Kergetőzök, ameddig csak tudok, hátha B.O.B. közbelép, vagy Tita rosszulléte tovább áll, vagy a törcsis-kapitányt rá tudom venni, hogy segítsen. Aztán lehet, ha meglátja a valódi mivoltomat kapásból kivág valami zsilipen, mert szörnyeteg vagyok...

// Vámpír III., részlet: Az ereje, hallása, gyorsasága, gyógyulásának az ideje 4-szerese egy átlag emberének, vámpír alakban, emberi alakban ennek kb. a fele.
Vámpír III., részlet (turbános fickóra?): Képes behatolni átlag emberek tudatába, mértékkel olvasni azt, de ez rendkívül kiveszi az erejét és természetesen mágiaellenállás van ellene.

A győztesek medálja: 4%

Seraphine McCaine carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 4 Kocka8 , Akadémiai Könyvtár - Page 4 Kocka0

Fizikum próba: 24%

Seraphine McCaine carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 4 Kocka4 , Akadémiai Könyvtár - Page 4 Kocka6
//


©





Aki tudja, hogy mit kellene tennie,
de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát.
Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki.
Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-13, 13:52




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •


     
Meg sem fordul a fejemben, hogy kinevessem Padmát. Eleve fegyvertárs, és ezen felül arra esküdtem fel, hogy védelmezem, gyógyítom az elesetteket. Kezdünk már annyira összecsiszolódni a társaimmal, hogy tulajdonképpen mindegy, hogy ki nyeri meg a nyolcszázas mezőny versenyét, csak nagyjából mindannyian benne legyünk a végső huszonötben. Amennyire ágáltam az elején ellene, és haragudtam az apámra, most már oly természetessé vált, hogy auror leszek. Igen, annak kell lennem, hogy egyértelműen a jók oldalán vívhassam meg a mindent eldöntő harcot, ami már itt áll a küszöbünkön. - Igen, a dínók környékén is igyekeztünk tudatosan odafigyelni, hogy hol lehetnek az ékszereink. – Szorítom meg Padma kezét, amikor hálálkodik. Jól esik, de erre nincs szükség, és sosem lesz. Segítőkész vagyok, még ha sokan egyébként a rosszfiúkra is buknak, én a poénkodáson túl nem fogok szemétkedni senkivel. – Köszi. Annyira bosszantott, hogy még egy rohadt kávét sem ittam, meg vérhez sem jutottam, hogy úgy gondoltam, lesz ami lesz, most mindent bepakolok, ami csak lehetséges. Jut eszembe, kávét? – És igen, egy nagyobb adaggal hoztam a hozzám hasonló függők számára. Adora volt még ilyen, de ő már kiesett, és be sem jutott a legjobb háromszázba. Ha belegondolok, hogy az elején mennyi elszánt arcot láttam, biztosan voltak nálam lényegesen erősebb átokszórók is, de a legendás szerencsém, és hogy kidumálom magam bármely helyzetből, eddig mindig kisegített.. - Én azért megpróbálom. – Szólok vissza, amikor már Padma fedezékben van az esetleges repeszek kapcsán. Viszont nem történik érdemi robbanás, csak meggyengíteni tudom a zárat, hogy aztán puszta kézzel rángassam, ami végre sikerül, de úgy erőlködök, hogy csoda, hogy nem tojok be, vagy pattan el a nyaki ütőerem. Lihegek rendesen, a szemem szinte viszket a fekete erőtöl, nyilván félelmetesen nézek ki, ahogyan próbálok lenyugodni, de a notesz ellenére azt érzem, hogy itt a közelemben a dobogó szív, a vénákon átfutó vér.. milyen finom lehet. Padma tökéletes alakja olyannak tűnik, amit meg kéne kóstolnom, belevájni a fogaimat minden porcikájába, hogy csak az enyém legyen. Behunyom egy pillanatra szememet, hátha csökken a hatás, és kitapintani a válltáskámban a több fiola friss vért, hogy ha még van valamennyi akaraterőm, akkor elforduljak, és benyomjam az egészet. Ha nem sikerül, akkor csak remélni merem, hogy Padma már annyira összeszedte magát, hogy felpattanjon és meneküljön.

//Mentális ellenállás bukta, bár csak 6 a difi//

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-12, 14:29



Vissza a jövõbe


[Padma és Blaine]

Padma és Blaine sikeresen keresnek egy pihenésre alkalmas szobát, ahol Padma kicsit összeszedheti magát. A gyomra is kezd jobban lenni, az elmeélesítő főzet pedig kifejezetten jó hatással van a fejfájására, segít gyorsabban helyretenni a hirtelen jött és visszatérő emlékeket, amik annyira gyötrték hirtelen. Szóval kezd határozottan jobban lenni. Blaine talán túlgondolja a robbantással, hiszen nem olyan, mint a puskagolyó, nem lehet csak úgy egy célpontra fókuszálni és lyukat ütni vele. Az egész szekrény megremeg tőle, de ki nem nyílik. Viszont utána már kitudja nyitni pusztán fizikai erővel, annyira meggyengül, hogy vámpírként egészen elfeketedett szemekkel sikerre jut. Kell is utána néhány pillanat, amíg újra rendezi a vonásait. Az erő, amihez nyúlt azért nem nyomható vissza olyan könnyen a mélybe, Padma talán kicsit meg is ijed tőle, hiszen mégis csak riasztó egy vámpír külső elsőre. A szekrény egyébként nem nagy, pár polcos kis faliszekrényről van szó, amiben sokminden sorakozik, pár ruhától kezdve, üvegcséken át, és akad ott egy kis notesz is, ami olyan nagyon vonzza Blaine. Amikor kinyitja bizony hasonló érzés fogja el, mint Padmát, a kellemetlenebb csak az, hogy mindezt a még mindig felszínkörül motoszkáló vámpírságával éli át. A teste azonnal gyógyulni akar és ehhez plusz energiára van szüksége. Ő nem esik tehát össze, amikor beüt a kínzó fejfájás, hanem a vámpír én, amit már profin megtanult elnyomni most olyan erővel tör a felszínre, hogy egészen elnyomja a tudatos oldalát. Padma pedig azzal szembesülhet, hogy bizony Blaine határozottan _úgy_ néz rá. Na nem le akarja smárolni, inkább egy kiadós vacsorát lát benne és ennek fényében is közelít a lány felé.

[Híd]
- A radar segít, ha elég közel van valaki, vagy valami, akkor jelzi. - mutat Hisimira Janette kérdésére az egyik panel irányába. Bár Blaine már egészen vágja a hajó egyes részeinek működését, most a robot pilóta vezeti őket, szóval B.O.B. Sera kérésére gond nélkül beállítja az útiránynak a Földet.
- A hajó lezárta a sérült részt, de nincs eszköz rá itt az űrben, hogy megjavítsuk. - válaszol még Janette kérdésére B.O.B. Bár láthatóan a hajó azért működik, szóval elevickélhetnek attól még, hogy a hajó egy része megsérült. Valószínűleg ott nem volt olyan fontos rész, legalább egyelőre úgy tűnik. Csak Serában motoszkál valami kellemetlen érzés, amit még nem tud megmagyarázni.
- Számít, hogy ki a kapitány? Húzzunk sorsot? - felel a lány Serának, miután Janette elindult növényeket tanulmányozni és a szőkeség Titával maradt, aki egészen megbabonázva nézi a fura lány fején lévő csápokat. Persze úgy nehéz lesz sorsot húzni, hogy nincs is itt mindenki, de úgy tűnik, hogy a lány szerint tök mindegy, hogy hivatalosan ki a kapitány. Egyelőre elég nyugodtnak tűnik, mint aki tényleg kissé elvarázsolt és még csak nem is pipa azért, mert be volt zárva. A turbános pedig már élénkebbnek tűnik, kíváncsian néz ki az ablakon és szó nélkül elindul, hogy hozzon magának valami kaját, mert megkorran a gyomra.
Amikor Tita hozzáér a lány csápjához ő bizony kissé összerezzen, Sera pedig külső szemlélőként látja, ahogyan egy halvány lilás kis sugár fut végig a csápon, majd szalad tova Tita ujjain keresztül egyenesen a lányba, akinek egy pillanat múlva ugyanolyan erővel térnek vissza az emlékei, ahogyan Padmának. A feje majd szét hasad kínjában. A kellemetlenebb, hogy Hisimira szeme ezzel egyetemben szintén lilás színűre vált és most már cseppet sem lassan indul meg Sera felé. Egyértelműen támadólag.

[Növényterem]
Janette közben elér a növényteremben, ahol egyelőre sok eléggé ismeretlen növényféleséggel találja szemben magát. Akadnak köztük igen különösek is. Van, ami világít, más mintha magától lengedezne, pedig itt nincs légmozgás, vagy halk dúdolás hallatszik az irányából. Sejtelme sincs, hogy mik ezek és milyen típusú növények, hogy melyik veszélyes és melyik hasznos.

//Blaine: Dobj mentális ellenállás próbát a hozzászólásod végén.
Sera: Kérlek dobj fizikum próbát a hozzászólásod végén.
Tita: A hozzászólás előtt dobj mentális ellenállás próbát. Ha esetleg sikerül megdobnod, akkor összetudod magad szedni annyira, hogy segíts Serának már az első körben.

Határidő: március 17.
Következő hozzászólás: március 18.//


Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-09, 19:03



To the team


A titokzatos levél







Megkönnyebbüléssel tölt el, hogy a nyomorúságos állapotomon nem nevet senki. Ez az egyetlen oka, amiért lelkileg nem zuhanok össze, hogy ennyire szerencsétlen tagja vagyok a csapatnak. Sikerül eljutni egy kabinig, ahol legalább annyira össze tudtam szedni magam, hogy el tudom mondani, mi történt velünk.
– Igen… most hogy ezt tudjuk, talán gyorsabban megy, ha kifejezetten koncentráltok is, hogy éreztek-e effélét. – Bólogatok, majd ülő helyzetbe tornázom magam, mikor előveszi a gyógyfőzeteket.
- Nagyon köszönöm – pillantok rá hálásan. Megiszom abban a sorrendben, ahogy mondja, és máris sokkal jobban érzem magam. – Felkészült vagy… bár neked van igazad. Én arra számítottam, hogy valami tájékoztató-féleség lesz – mosolyodom el kissé a saját naivitásomon. Innentől kezdve ez már biztosan nem így lesz, akármikor kapok egy levelet, az tuti, hogy mindent, amit csak lehet viszek magammal. Még szerencse, hogy a rosszullétnél nagyobb baj nem ért, mert el se tudom képzelni, mi történne, ha nem lehetne ennyivel kikezelni. Észreveszem, hogy elindul a szekrény felé. Lehet, hogy máris érzi azt a vonzást? De mielőtt megkérdezhetném, látom, hogy már húzza is elő a pálcáját.
- Várj…  - próbálok szólni, hogy ezek nem adják magukat egykönnyen, de mintha jönne egy női megérzés, hogy robbantani akar, ezért igyekszem fedezékbe húzódni, ha netán visszaütne a varázslat.
- Nálunk pálcamágiára nem reagált semmit – fejezem be, amit elkezdtem, vagy elismerően, ha sikerült a robbantása, vagy ha nem, akkor csak úgy. – Egy kapcsolót találtunk, talán ezen is van valami az oldalán, vagy a környékén – teszem hozzá abban az esetben, ha a robbantás nem vezetett eredményre és segítek is a keresésben. Ha használt a varázslat, akkor pedig egyelőre csak kíváncsian nézem, hogy mi lehet az a valami, ami vonzza.



o
Vissza az elejére Go down
Seraphine McCaine
Reveal your secrets
Seraphine McCaine
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-07, 23:33



Az  Akadémia és Seraphine

"A rögtönzés a szellemi képesség próbaköve."

Habár szeretném azt mondani, hogy erős, független nő vagyok, de ezzel együtt határozottan szeretem a lovagias pasikat, akik törődnek velem és előzékenyek. Csak amíg a testvéreimmel voltam elfoglalva nem igazán adtam vissza ebből semmit, szóval kifulladt abban, hogy bárokban fogadtam el italokat és esetleg néhány egy éjszakás kaland... de ha ezt a testvéreim tudnák... Mindegy is, a lényeg, hogy jól esik, amikor Blaine kinyúl a kezemért és megszorítja, csak bólintok és tényleg épp bőrrel megússzuk hipersebességre kapcsolva. Tita megjegyzése arra, hogy kit mi vonz és őt az űrbéli lány kicsit elpislogok, na nem elítélve, csak csodálkozva. Lehet, hogy míg Padmának egy könyv volt az útja az emlékeihez, addig Titának egy élőlény? Egy személy, mondanám, de a faját nem tudom, szóval... legyen varázslény.
Minden esetre ahogy próbáljuk követni az űrtérképet Janette-tel gyorsan bólintok. - Valamit igen, bár a Roxfortban nem igazán űrutazásra oktatják a tárgyat. - kezdem el, de elhallgatok, koncentrálva, hogy fel is fogjam mi is történik. A világegyetemben hatalmas távolságok vannak és még így is elképzelhetetlenül szeljük, de végül amikor elkezdem felismerni a csillagképeket hirtelen izgatottsággal kiáltok fel, rányomva a megfelelő gombra.
- Kapaszkodjatok, hátha a megállás is rázós! Most! - nyomom meg, jól megkapaszkodva, de ez sokkal simábban sikerül, csak... - Azért még mindig nem vagyunk a szomszédban. Bemutatom a Jupitert. - tárom ki a jobb kezemet ívesen kinyújtva, mintha tényleg bemutatnék valakit a társaságnak. Néhány pillanat erejéig tányérnyi szemekkel nézem a bolygót, aztán a robothoz fordulok és Hismirához, amelyik előbb válaszol. - Kérlek állítsd be a masinán a Földet útiránynak. Lehet, hogy nem fontos, lehet, hogy semmit sem találunk, de... de látnom kell a saját szememmel. Ha van értelme, ha nem. - vallom be, kicsit talán érzelmesen, hiszen a remegő kapitánynak, aki már körök óta... percek óta teljesen haszontalan egyre kevésbé hiszek.
- Akkor most ki a kapitány és kié jogosan a hajó? A tiéd vagy Hismiráé? - fordulok azért az ex-turbánoshoz, kicsit számonkérően a derekamra csapva a kezemet. Már egy jó ideje csak dadog és remeg, teljesen haszontalan, viszont ez a lány akármilyen idegesítően lassan beszél, már is hasznosabb volt, mint ő. Már amikor bejöttünk kicsit szúrta a szememet a fura fazon, de hát nem cáfolt rá túlságosan később se, hogy kiérdemelne egy kapitányi posztot. Ráadásul én úgy emlékszem azt mondta egyedül van...  


©





Aki tudja, hogy mit kellene tennie,
de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát.
Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki.
Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-07, 14:22




Akadémia & Janie


A helyzet elég ijesztő és felkavaró. Mármint senki nem akar meghalni a jövőben egy ismeretlen mugli járművön. Végül azonban Hismira valahogyan mégis csak megmenti a helyzetet. Ami mindenképpen elismerésre méltó. Akár ért a hajóhoz, akár nem. Én legfeljebb találomra nyomogathattam volna össze mindent, amivel lássuk be talán csak rontottam volna a helyzeten.
- Lehetséges. - hagyom rá végül a találgatást Serára, miszerint ez valami mugli hoppanálás lehet. Mivel nem értek az ilyen mugli dolgokhoz nagyon is elképzelhetőnek tartom.
Sajnos nem vagyok képzett medimágus, így bár sajnálom Padma rosszul létét, akit láthatólag a legjobban megviselnek az események, de segíteni sajnos nem tudok neki. Így Blaine-re hagyom ezt a feladatot. Inkább próbálok meg összpontosítani a jelenlegi helyzetünkre.
- Azt honnan tudjuk, hogy van valaki a közelünkben? - teszem fel a következő kérdést. Pazar. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy számíthatunk bármiféle külső segítségre. Ráadásul Hismira is olyan, mintha valami lassított felvételben élne. Lehet számukra ez a normális beszéd, mozgás, meg úgy mindenféle tempó, de néha számunkra elégé kínzó, hogy minden szava alatt hatszor köbe ugorhatnám. Pedig én sem arról vagyok híres, hogy kapkodó idegbolond lennék.
- Értesz ebből valamit? Be kell vallanom, az asztronómia nem volt az erősségem.- sóhajtok Sera felé egyet, ahogy próbálom értelmezni a magunk előtt látottakat. Igazából az egészet legszívesebben BOB-ra a mugli gólemre hagynám, aki ide tartozik velünk ellentétben. De mivel nem ismerem a képességei határait, talán ez is hiba volna. Most pedig átkozhatom magam, hogy nem figyeltem eléggé asztronómián.
Végül azonban Sera valahogy megfejthet valamit, mert egyszer csak egy már jól ismert naprendszerben találjuk magunkat. Bár nem tudom, hogy ettől most meg kéne-e könnyebbülnöm, vagy sem. Egyenlőre nem érzek okot az örömre.
- Szép volt. Azt hiszem a közvetlen veszély elmúlt. Legalábbis egyenlőre. De fel kéne mérni a károkat, és jelenleg használható dolgokat. Talán megnézhetném a növénytermet. - vetem fel a gondolatot Sera felé, amíg Tita és Hismira láthatólag egymással vannak elfoglalva. A növényeket legalább valamilyen szinten meg tudom határozni, még ha nem is vagyok kész botanikus, mint Bimba professzor. Hátha van valami hasznos is köztük.
- BOB fel tudod mérni az egyéb károkat, esetleg tudod, hogy kell megjavítani őket? - igen, még mindig ott ragadtam le, hogy fura gólemmel kommunikáljak, és tőle várjak épeszű segítséget. A "gazdáját" továbbra sem vagyok képes emberszámba venni. Annyira szánalmas, hogy az már nekem fáj.  
Végül, ha senkinek nem akad ellenvetése a Sera, Tita, Hismira hármasból, egyikük sem tart vissza, és BOB-ból is sikerült kihúzni, hogy mennyire is képes hasznos lenni kárelártóként, akkor elindulok a növényterem felé. Valamiért nagyon szeretném látni, hogy milyen is egy űrarborétum, arról nem is beszélve, hogy ez az egyetlen dolog, amihez itt tényleg érthetek, és a többiek hasznára lehetek vele.

Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-05, 09:35




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •


   
-Oh, és jól vagy? – Eddig a saját bajom érdekelt elsődlegesen, a hajót próbáltam irányítani, s a közelgő halálos veszélyre koncentráltam, most tűnik fel még jobban, hogy a többiek mennyire elesettek, Janette még szavakba is önti, hogy mi a gond. Bátorítóan pillantok rá Seraphine válla felett, aki engem próbál meg ápolni, helyrerakni, de hiába minden, nem fogjuk tudni elkerülni az ütközést, ezért egymással beszéljük meg, hogy hogyan is kerülhetnénk vissza a saját időnkbe. Visszatekintek Serára, akinek már könnyezik is a szeme, ezért elengedve a műszerfal gombjait megfogom a kezét, és gyengéden megszorítom. – Tarts ki, valahogy.. megoldjuk! – Hismira végül talán véletlenül, talán szándékosan megnyom valami gombot, ami miatt máshol találjuk magunkat, de engem mégis jobban érdekel, hogy Padma hogy van, hiszen szegény most adta ki a gyomra tartalmát. Nincsen a legcsekélyebb ellenérzésem sem, láttam már bőven cifrábbat is. Ha a helyzet kicsit is kevésbé lenne félelmetes, még el is nevetném magamat Titanille stílusa nyomán, mindent valahogy olyan poénosan fogalmaz, pedig aztán én sem vagyok egy vérkomoly.

Miközben Padma beszámolóját hallgatom, aki a karjaimban piheg, Seraphine még ellát instrukciókkal, valamiért akaratlanul is széles mosolyra húzódik a szám. – Abban nem lesz hiba! – Furcsa mód megint Gemma ugrik be, azok kétségbesett szemek, a bennem a vágy, hogy úgy segítenék, hogy ne legyen boldogtalan. Aztán mégis lefagy a mosolyom, csak azért, mert nem láttam Reese-t már régóta, vele járunk együtt, s egy mellément csók nem kéne, hogy bármit is jelentsen. Csak annyit, hogy néha szarul érzem magam, lelkiismeretfurdalásom van. Igyekszem arra fogni, hogy medimágusként ez a kiírhatatlan segíteni vágyás van bennem, és mindaz, amit érzek, csak afféle barátság Gemma irányában. – Tehát könyveket keresünk, vagy bármit, ami vonz.. – Elindulok a karjaimban Padmával, s a kabinban már le tudom tenni az ágyra, de gyorsan keresgélek. Mivel alaposan felkészültem erre az utatásra, nem csak felszínes, hanem komolyabb gyógyszerek, bájitalok vannak tértágított táskában. Elmeélesítő főzetet, és gyógyító bájitalt húzok elő a szépen egymásbacsomagolt tartókból. – Előbb az elmeélesítőt, hogy tiszta legyen a tudatod. Az emberi test törékeny, félreértelmezheted a fájdalmat. Nyújtom át a löttyöket, hogy aztán a szekrényen megakadjon a tekintem. Rángatom egy darabig, s mivel az alohomora nem nyitja, ezért jön a robbantás. Kissé arébb nézek, hogy ne robbanjon repesz a szemembe, de a zár környékére illesztem a pálcám végét. – Bombarda! – Ez csak amolyan kisebb lyuk robbantó varázslat, bízom abban, hogy nem semmisül meg a szekrény tartalma. Ha ez sem segítene, akkor talán jól jöhet, hogy vámpír vagyok, ráfeszülök, és megpróbálom kitépni az ajtót a helyéről.

//Bombarda Robbantó bűbáj A célpont felrobban.//

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-04, 11:56



Vissza a jövõbe


Padma viseli a legrosszabbul a hiperugrást, jó eséllyel azért, mert szegény már előtte se volt a legjobban a visszatérő emlékeinek hála. Blaine előzékenyen felkapja, miután sikerült a lánynak találni egy félreeső kukát, hogy ne kelljen sokat takarítani utána. Nem sok kell és az egyik falból elő is bukkan valami kis bogárszerű kis robot, ami elszállítja a kukát. Bizonyára takarító személyzet lehet, vagy ilyesmi. Blaine és Padma eltudnak navigálni egy közeli kabinig, ahol van ágy és a lány egy kicsit összekaphatja magát. És bizony igaza van, ha Blaine körülnéz és erősen koncentrál, akkor a szobában igen erős vonzást érez egy szekrény irányából. A szekrény persze zárva van, és egy szimpla alohomora nem nyitja.
- Üzenni csak akkor tudunk, ha van elég közel valaki, hogy meghallja. - magyarázza a lány még mindig a maga irritáló lassúságával, de a navigációs pultot B.O.B mutatja meg. A lány jó eséllyel tényleg nem ért komolyabban a hajóhoz, az is mázli volt, hogy tudta mit kell megnyomni ahhoz, hogy ugorjanak egyet a térben és ne placcsanjanak szét a meteoron. Serával Janette megpróbálja hát kisilabizálni a térképet. Nem tűnik egyszerű feladatnak, mivel nem ismerősek távoli csillagrendszerekben, viszont Sera azért jobban ért az asztronómiához és ahogyan nézegeti a csillagérképet bevillan neki, hogy ismerős a rendszer, amin épp hipersebességgel hasítanak át. Betudja lőni, hogy mikor kell újra megnyomni a gombot, hogy kilépjenek a hipertérből és megállapodjanak az ismerős Naprendszerben.
Tita közben megpróbál beszélgetést kezdeményezni Hisimirával, aki kissé tétován ácsorog és figyel, de olykor-olykor az ő tekintete is a vörös lányra siklik.
- Egyszerűen csak érzem, hogy valami összekapcsol minket és... nem is tudom, furcsa érzés. - ahogyan Tita közelebb lép a lányhoz egészen berezonálnak a kis csápok a feje tetején. Láthatja, hogy minél közelebb van hozzá, annál gyorsabban zizegnek, mintha csak izgatottak lenne.

//Sera dobj szerencse próbát.
Siker esetén közel lyukadtok ki a Földhöz.
Sikertelen esetén max. +25tel elvétve a Mars mellett bukkantok fel.
Sikertelen esetén, ha nagyobb a difi, a Jupiter mellett haladtok el épp.

Határidő: március 10.
Következő hozzászólás: március 11.//


Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-03, 11:34


Nagyon homályosan érzékelem az eseményeket, mert a fejfájás mintha egyre elviselhetetlenebb lenne. Az tudatosul bennem, hogy veszélyben vagyunk, mert hát attól, hogy nem sok mindent fogadok be jelenleg a külvilágból, az még nem fog megszűnni csak emiatt. És hát valami miatt menekültünk, szóval ez gondolom nem szűnt még meg. Hallom a kiabálásokat is, de azt már nem tudom érzékelni, hogy pánik vagy magabiztos utasítások hangjai-e ezek. Tita a közéletben áll, ezért megpróbálom a kérdésére a lehető legrövidebb választ kinyögni, így kiabálnom sem kell, bár azt nem tudom, hogy hallja-e a zajoktól.
- A könyv… kinyitottam és visszajött minden. - Ekkor azonban valami nagyon furcsa dolog történik. Olyan érzés fog el, mint hoppanáláskor, amit ki nem álljatok, nem véletlenül nem is szoktam használni, hacsak nem muszáj nagyon. Minden egyes alkalommal rámtör a hányinger ilyenkor, ráadásul ez még rosszabb is, mert erősebben érzésem azt a fojtó, préselő érzést. Amikor megszűnik ez az egész, akkor annyi időm talán még marad, hogy keressek egy kukát vagy valami használaton kívüli dobozt, hogy mégse a padlóra ürítsem a gyomrom tartalmát. Most duplán legyengült érzem magamat, bár a fejfájás legalább valamit tompult azért. Blaine segítségét elfogadom, normál körülmények között lehet, hogy tiltakoznék, de úgy érzem, hogy valóban szükségem lenne egy nyugodtabb helyre, ahol kicsit össze tudom szedni magam, hogy megint hasznos tagja legyek a társaságnak.
- Köszönöm… - pillantok rá hálásan, és megpróbálom felidézni a térképet, amit még az előtt láttunk, hogy a könyvtárba indultunk volna Serával. Akkor jól megjegyeztem, de most nyilván nehézségekbe ütközik a gondolkodás, mégis legalább annyit megpróbálok hozzátenni, hogy segítek elnavigálni a folyosókon. Ha sikerül találni egy helyet, akkor megpróbálom összeszedni magam annyira, hogy el tudjam mondani, mi történt.
- Találtunk egy könyvet Serával. Ő nem érzett semmi különöset, de én igen, hogy már láttam valahol. Amikor kinyitottam, visszajöttek az emlékek, de vele a fejfájás is - ha esetleg Sera beavatta már aközben, amíg én küzdöttem a fájdalommal, akkor majd úgyis leállít, de fontos, hogy mindenki tudja, mi történt. - Talán ez lehet a megoldás, valami, amiről jön egy ilyen érzés - gondolkodom el. - Nálatok mi történt? Mintha hallottam volna egy hangot… egy lányét, akit nem ismerek. - Valószínűleg nagyon sok mindenről maradtam le, nem tudom, van-e rá idő, hogy Bea alsón, bár talán most viszonylag nyugalom van, a hajó minden esetre nem rázkódik. Egyelőre még semmi hasznosat nem tudok csinálni, de talán kezd visszatérni az erőm lassan.

//dobás: sikertelen, 20 fölött //
Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-02, 21:40


Cseppet se számítok arra, ami következik. Még csak ott vagyok leakadva, hogy fegyemlezzem magam és ne akarjam valami varázslattal felgyorsítani Hismira beszédét - ha már a meteortaszigálás nem hozott igazi sikert, ugyebár -, amikor megránt minket a hiperugrás, mint Krisztus a vargát. Majdnem sikerül a már nem is emlékszem mikor elfogyasztott utolsó ételem félemésztett maradékának a fedélzeten landolni, de szerencsére sikerül magamban tartsam a fürge rókalábakat. Vérciki lett volna, hogyha itt elhánytam volna magam, pláne mert nem vagyok hoppanálásszűz.
- Azért ők durvábban tolják. - reflektálok Sera szavaira. Nem lenne muszáj, de úgy érzem, hogy hoppanálási szégyenben maradnék így a megszédülésemmel, hogyha maradnánk annyiban, hogy ez volt a mugli hoppanálási verzió.
- Engem könyv ugyan nem vonz, de ő nagyon. - billentem meg fejemet Hismira felé.
- Pedig legjobb tudomásom szerint sosem szerettem a lányokat. - teszem még hozzá, s közben Chris arca kúszik lelki szemeim elé. Nyilvánvaló, hogy melyik kapura játszunk, nem véletlenül kötöttünk ki egymás mellett. Ha mondjuk tudnám, amit még nem tudok, s amit tán még ő se.. nem. Inkább nem akarnám tudni.
Tétován elindulok Hismira felé.
- Azt mondtad, hogy szomorúnak tűnök, mintha hiányozna belőlem valami. Hogy értetted? - kérdezem a lánytól, hátha a furcsa vonzás törvénye kapcsán is megvilágosodom ezáltal.


//Célszám 45 volt, 63-at dobtam így még 20-on belül voltam sikertelen. Micsoda meglepetés. Titából kinéztem pedig a jóóóóóó nagy sikertelenséget is : D
Vissza az elejére Go down
Seraphine McCaine
Reveal your secrets
Seraphine McCaine
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-03-02, 20:25



Az  Akadémia és Seraphine

"A rögtönzés a szellemi képesség próbaköve."

Amikor talpra kecmergünk elfogadom Padma kezét, bár valószínűleg a vámpír mivoltom miatt én kevésbé köptem ki a tüdőmet, mint ő, még is az utolsó mutatvány kicsit neccesre sikerült.
- Ugyan! - nyögök csak ennyit, egy félmosollyal, hiszen egy csapat vagyunk, szóval kicsit elszerénykedem a kis rögtönzött mutatvány jelentőségét.
Hismira. Valami háttértudásként megmarad a fejemben, de alig nézek az amúgy nyilván furcsa kinézetű nőre, miután láttam, hogy Blaine megsérült. Kijön rajtam a kóros nővéri szerep, ezúttal a "gyógyító nővér" értelemben, amihez mondjuk én magam alapbűbájok szintjén értek csak, de szerencsére a familiárisom egy fokkal jobban.
Elsősorban Blaine-re koncentrálok, de azért fél füllel hallgatom Janette és az idegen lány beszélgetését. Nem vagyok bizalmatlan vele szemben csak azért, mert más fajba tartozik, viszont a fájdalmasan lassú beszédére kicsit felvonom a szemöldököm Blaine homlokát törölgetve. Egy enyhe könny azért kicsordul, amikor rázkódva épphogy túléljük az elkövetkező pillanatokat, még a szememet is összeszorítom és utolsó pillanatszerűen elképzelem, hogy vajon tényleg le fognak-e peregni előttem a képek, talán a boldogok vagy éppen a rémesek... De nem purcanunk meg... még.
Padma felé kapom a fejemet, kicsit megcsap a bűntudat, hogy ilyen durván faképnél hagytam ő pedig majd összeesett a hirtelen fájdalomtól felcsapva a könyvet. Mielőtt viszont elindulhatnék hozzá a furcsa lány megmókolja a vezérlő pultot és olyan rántást érzek, amilyet még soha. Rendben, a hoppanáláshoz hasonlít, még is ég és föld a kettő. Nyögve engedem ki a levegőt, amikor hozzászokik kicsit a testem az egészhez, vagy éppen az űrhajó egyenlíti ki a nyomást, tudja a franc, de a lényeg, hogy nem különösebben kólint fejbe.
- A muglik megoldása... a hoppanálásra? - motyogom, de aztán kicsit megrázom magamat, hogy ne mélázgassak a mugli gólemeken és a mugli hoppanálásokon. - Köszönjük szépen, Hismira. - teszem hozzá, egy fokkal élénkebben, mikor hallom, hogy Janette is megdicséri. Blaine készen áll cselekedni, mint mindig, már karolná is fel Padmát, aki egyre rosszabbul és rosszabbul fest. - Ha neki egy könyvből tért vissza a szerette, akkor talán mindannyiunknak könyveket kéne keresnie, vagy legalább is tárgyat, amit megérintve vagy elolvasva, nos, megvilágosodunk. Ha valami vonzza a tekinteted, ne hagyd annyiban! - mondom még a fiúnak, igazából mindenkinek, hiszen Padma is azt mondta, hogy az egyik könyv kimondottan vonzza, azért emeltük el minden erőnkkel. Most, hogy nem kell az életünket félteni végignézem a kijelzőket, hátha van csillagtérkép, ami jelezné, hogy hova tartunk - illetve ha Janette kérésére mutat valamit a robot, vagy Hismira akkor azokat is megnézem - és kinézek az üvegen összevetve mindent, hátha meg tudom állapítani hol vagyunk. Mármint, ha kint csak  fények mosódnak el abból mondjuk okosabb nem leszek, de jó boszorkány lévén, aki még olvasni se nagyon olvasott űrhajókról derekasan megcsodálom. Közelebb vagy távolabb kerültünk a Földhöz? Egyáltalán fontos oda visszajutnunk ahhoz, hogy visszaverekedjük magunkat a mi időnkbe és terünkbe?...

// Asztronómia kiemelkedő, 35 pont, IQ 25 pont :  kiokoskodni a helyzetünket, Földközelben vagy egyáltalán a Naprendszerünkben vagyunk?

Próba megdobva, ugyan csak két nyúlfarknyi értékkel, de siker!!! //  


©





Aki tudja, hogy mit kellene tennie,
de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát.
Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki.
Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-02-28, 14:53




Akadémia & Janie


Bárcsak higgadtan és szakszerűen lennék képes kezelni a helyzetet. De lássuk be, nem leszek valami elcseszett időrendőr. Főként mert képtelen vagyok kézben tartani a dolgokat. Ehhez pedig a legkevésbé sem vagyok hozzászokva.
- Én valami űrmadaras kalitkát fejeltem meg. - jegyzem meg némileg együttérzően Blaine szavaira. Úgy tűnik, hogy ebben a helyzetben senki sincs topon. Főleg, hogy még az egyensúlyunkat se tudjuk megtartani. De azért kifejezetten hálás vagyok, hogy Sera és a famija tud gondoskodni Blaine-ről. Persze ha arról van szó, akkor a maradék fájdalomcsillapító főzetet szívesen megosztom a sráccal.
Viszont nem mondom, hogy nem kezdek pánikba esni, amikor a csápos lány közli, hogy ő sem tudja vezetni a hajót. Blaine mindent megtesz, és Titának is jó ötlete támad, bár nem sokat használ. Egyedül én érzem magam teljesen hasznavehetetlennek. Most komolyan. Mért nem tudtunk egy flancos alkímia laborba csöppenni? Nem mindegy lett volna? Ja nem. Ott fel tudnám magam találni.
Tehát akármennyire is idegesítően szánalmasnak tartom a turbános fickót, legszívesebben én is menekülőre fognám. Éppen csak nincs hová. Éppen kétségbeesnék, amikor azonban hirtelen változik a kinti kép, valami elmosódott csíkokká, és hirtelen érzem, hogy kezdek megszédülni. Éppen ezért, ha látok magam előtt valahol, valami ülőalkalmatosságot, akkor le is huppanok pár pillantra, hogy összeszedjem magam.
-  Szép volt Hismira! Megmentettél minket. - mosolyodom még bizonytalanul a lány felé. Mert hát akárhol is kötünk ki, az biztos, hogy csak jobb lehet, mint felkenődni egy óriássziklatömbre.
A következő pillanatban pedig már arra eszmélek, hogy Padma nincs jól. Nagyon nem lesz ez így jó. Aggódva pillantok felé és Blaine felé, aki már istápolja is a lányt. De talán nem kell, hogy mindenki őt vegye körbe. Hagyhatnánk levegőhöz jutni. Így én inkább, bár nem vagyok egy mugli tárgy zseni, de próbálok Blaine instrukciójára figyelni.
- BOB, Hismira meg tudjátok mutatni, hogy melyik a navigációs pult, és hogy deríthetjük, hol vagyunk? Esetleg hogy küldhetünk üzenetet segítségért? - teszem fel a kérdést annak a kettőnek, akit még mindig előrébb sorolok hasznosság terén a turbánosnál. Ő csak vinnyogjon magában. Sok vizet nem zavar. De nekünk segítség kell ez egyértelmű, bár fogalmam sincs, honnan kaphatnánk, de talán van mód vészjelzésre. Jobb mint újra meteorokkal harcolni. Ha pedig a kérdezettek, vagy legalább egyikük a segítségemre tud lenni, akkor megpróbálkozom megérteni ezeket a mugli dolgokat, esetleg belőni egy csillagtérképen, hogy hol lehet az "itt". Ami lássuk be nem egyszerű feladat tekintve nem jeleskedem sem mugliismeretben, sem asztronómiában.

//Fizikum: 21 + jópárszor hoppanált +30 + 1 Szerencse amulett = 52
Dobás: 47 //

Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-02-26, 14:18




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •


   
Bólintok a csápos lánynak, és tapintatosan nem kérdezem meg, hogy ha az apjáé volt a hajó, akkor hol van most az illető. Esélyesen akkor szokás így beszélni valakiről, ha már meghalt. A bólintástól még jobban belehasít a fájdalom a fejembe, nem csoda, ha Seraphine és Janette egyből segíteni akarnak. – Jól vagyok, csak.. megfejeltem valamit. – Foglalom össze a történteket, és leültetem magam mellé Seraphine-t, mint valami másodpilótát, felkészülve az elkerülhetetlen halálra, de azért még próbálkozom istenesen. Ha Janette tényleg tud adni valami fájdalomcsillapítót, akkor felhajtom, majd hálásan pillantok mindkettőjükre, de egyébként mindent megpróbálok, hogy elkerüljük az ütközést. Ez mégsem elég, éppenhogy csak megkarcolom a nagyobb sziklát, de Titanille varázslatához hasonlóan alig érünk el eredményt. – Hát ez szívás lányok, itt a vége.. – Motyogom, mint aki belenyugodott az elkerülhetetlenbe, de még mielőtt felvillanna a térutazás fénye, látom, hogy Padma térdre esik, látszik rajta, hogy nagyon fáj valami, és még azt is közli, hogy visszatértek az emlékei.. Bezzeg az enyémek nem.. Talán a véletlennek,l talán a sorsnak köszönetően úsztuk meg valami random térugrással, amit a gyomrom meglepően jól visel. Ez annak köszönhető, hogy medimágusként sokat kellett gyorsan más helyen lennem. Most nem állok le körbenézni, hogy hol lehetünk, inkább kicsatolom magam, felpattanok, kockáztatva egy esetleges megszédülést, és Padma mellé térdelek. – Le kéne inkább feküdnöd, keressünk neked egy szobát, vagy mit.. Legalább egy heverőt. – Ha a hollóhátas lány engedi, akkor karba veszem, a többiek már jobban ismerik a hajót. Nagyjából ki is maradtam belőle, hogy mi is történt velük, mit találtak. Holott nem ártana tudni, hogy mire jutottak, de majd csak beszámolnak róla. A dínós kalandnál legalább tudtuk, hogy ékszereket kellett vadásznunk, hogy továbbjussunk. Itt annyira elkeserítő a helyzet, hogy még poénkodni is elfelejtek. – Aki marad, próbálja behatárolni, hogy hol vagyunk. – Dobom be az ötletet, ott van a műszerfal mellett a könyv, amit lapozgattam, valamennyire a fontos részeket igyekeztem bejelölni, ha volt ott toll, ha meg nem, akkor szamárfülezni. Mindenesetre Padmával a karomban elindulok valami pihenőhelységet keresni, hátha az indiai lány már jobban tájékozódik, vagy valaki segít.

//Sikeres fizikum próba//


Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-02-25, 14:56



Vissza a jövõbe


Sera és Padma tehát egy igen látványos csúszással érkezik meg és majd kiköpik a tüdejüket, amikor végre lehetőségük van szusszanni. Padma pedig még telibe is kapja az emlékeket, ezzel együtt egy komoly fejfájást is, így szegény nem tud komolyabban koncentrálni arra, hogy kapaszkodjon, de legalább nem áll a térdre zuhanásnak hála
Sera sikeresen törölgeti Blaine homlokát, mert bár bekötözte valamelyest magának, de azért kicsurran néhány csepp így is, arról nem beszélve, hogy jó eséllyel az igen problémás helyzet miatt izzad is, mint a fene. Próbálja irányítani a hajót, amennyire lehet nem tök egyenesen belerepülni a meteorba, BOB segítségével pedig be is célozni azt, hogy legalább ne az egész darab kapja őket telibe, csak maximum darabok. A familiáris közben sikeresen gyógyítja is a sérülést, hogy már újabb adag vér ne serkenjen. Mindenki próbál megkapaszkodni, Janette pedig a lányt faggatja, aki egyelőre elég ijedtnek tűnik.
- Nem értek annyira a hajóhoz, sose vezettem, apa nem engedte, de azt hiszem... - morfondírozik és ezúttal még kínzóan fájdalmasabb, hogy olyan idegesítően lassan beszél. A mozgása legalább nem olyan vészes, mert Blaine lövése épp csak karcolja a meteort és a jelenlegi pályájuk alapján bizony még most is az ütközés felé tartanak. A turbános alak határozottan pánikban van már, nem nagyon törődik azzal, hogy Tita beszól neki és visszaadja a törölközőjét, csak vinnyog.
Bár lehetséges, hogy lassan már a többiek is sikításra váltanak majd, mivel szinte csak másodpercek választják el őket attól, hogy telibe kapják a meteort, bár Titának minimálisan sikerül taszítani rajta, de a mérete miatt ez nem elég, így sejthetően egyenlő a biztos halállal a becsapódás, amikor...
Sosem éreztek még ilyet, talán a hoppanáláshoz hasonlít a legjobban. Egy erőteljes rántás, aztán az ablakban már csak furcsa elmosódott fényeket látnak és egyértelműen felkavarodik a gyomruk az érezhető brutális sebességtől még úgy is, hogy ezt a hajó valamelyest kompenzálja. A ketrecből kiszabadított lány pedig kissé zihálva az ijedtségtől vélhetően egy panel mellett áll egy gombra rátenyerelve, ami valószínűleg a hiperugrást indította el.
- Azt nem tudom, hogy hol fogunk kikötni. Ha volt betáplálva egy útirány, akkor ott, ha nem... - vonja meg tanácstalanul a vállát, de vélhetően akárhová is lyukadnak ki, még mindig jobban járnak vele, mint azzal, hogy szétkenődnek a meteoron űrhajóstul, mindenestől. Egyelőre viszont úgy fest biztonságban vannak, Padma feje is kezd jobban lenni, bár lehet hogy csak szimplán a gyomra veszi át a rosszullét felett az uralmat. Tita ellenben határozottan érzi, hogy a lány fontos lehet, olyan vonzást érez irányába, mint amilyen Padma is a könyv esetén, amiből visszakapta az emlékeit.

//Dobjatok a hozzászólás előtt fizikum próbát. Attól függően milyen gyakran hoppanált már a kari kaptok módosítót. Ezt rátok bízom, karisan reálisan gondoljátok át. Csak néhányszor +20, már jópárszor +30, viszonylag sokszor +40
Siker esetén: Minimális szédülés
Sikertelenség esetén 20szal difivel: a kari gyomra felfordul, émelyeg, épphogy nem dobja ki a taccsot.
20-nál nagyobb sikertelenség esetén visszaköszön az aznapi menü.

Határidő: március 3.
Következő hozzászólás: március 4.//


Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty2022-02-24, 18:09


-Oke, akkor en tevedtem. - tartom fel kezeimet megadon Hismira fele. Ha nem hallott meg idoutazasrol akkor nem en leszek az aki itt es most felvilagositja. Plane mert a razkodasbol adodoan van nagyobb gondunk is, hiszen ha megkummanunk, akkor nemcsak a sajat idonkbe nem jutunk vissza hanem sehova szoval edes mindegy hol er minket az isteni csapas.
A hidra futolepesben kerulunk, s a kep ami ott fogad minket cseppet sem ad okot megnyugvasra. A vinnyogo idiota ferfiatlansaga annyira felhaborit, hogy elso korben hozzavagom a turbanjat.
-Tegye maga ala ossze ne vizeljen mindent ijedteben! - morranok ra nem tul kedvesen. Kozben Janette bemutatja Hismirat mindenkinek igy nekem arra nem kell mar koncentralnom. Sokkal inkabb veszem figyelmem celkeresztjebe az erkezo meteort.
Hirtelen otlettol vezerelve kapom elo a palcamat es iranyitom a felenk szaguldo ize fele.
-Depulso közeledő bazinagy izé! - mondom ki az invito ellentetet es nagyon remelem, hogy az utben is hatni fog a taszito varazslat es kibillenti a bizbazt az iranybol az eltolassal annyira, hogy ne minket akarjon telibe trafalni. Proba szerencse.

-De hogyan? - ont el a csodalkozas Padma kinyilatkoztatasa hallatan.

//
Depulso Taszítóbűbáj A megcélzott tárgyat eltolja. HP4 Harry Potter ezzel gyakorol a Trimágus Tusára. Ellentéte az Invito. A latin eredetű „depulzál” szóból
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 4 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Akadémiai park
» Könyvtár
» Könyvtár (IV. emelet)
» Könyvtár (IV. emelet) - Tiltott részleg
» Könyvtár (IV. emelet) - Asztalok, tanuló zugok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London :: Auror parancsnokság :: Auror akadémia-
Ugrás: