ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Kalandmester
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Sheree Parks
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Maia Hansen
Akadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_lcapAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_voting_barAkadémiai Könyvtár - Page 9 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 50 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 50 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Akadémiai Könyvtár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2020-12-27, 14:02


First topic message reminder :


Akadémiai Könyvtár


Természetesen a mellett, hogy a kadétoknak igen kemény fizikai kiképzésben kell részt venniük, egyáltalán nem elhanyagolható az sem, hogy az elméleti anyaggal tisztában legyenek. Bár viszonylag kevés elméleti órára kell beülniük azért akad néhány, amiket a Kiképzők tartanak számukra. Ezeken tanulhatnak a törvénykezésről, a teendőikről, közelezettségeikről, vagy épp arról, hogy a Parancsnokságon milyen osztályok hogyan épülnek egymásra. Elsajátíthatják az aurorság elméleti alapjait, amikhez itt találnak fontos szakkönyveket, vagy épp szükségük lehet időnként segítségre egy-egy beadandó esszé megírásához is.






A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Ansley Becker
Reveal your secrets
Ansley Becker
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-29, 18:02



Akadémia 1. & Ansley
Nem lepődöm meg és nem is hátrálok meg azon, hogy Mr. Kupor kicsit megilletődik amikor odalépek hozzá. Tekintetéből próbálom kivenni, hogy mit is gondol igazából, de a cél érdekében úgy tűnik, nem kell tovább győzködnöm őt. A szavaira egy pillanat erejéig felfutnak szemöldökeim, hiszen Joyce akárhogy is, de kedves számomra még a mai napig és hát ha így áll a helyzet mint amit a férfi kiközölt most így kisujjból, akkor nyilván nekem tennem kell valamit ez ügyben. Remélem, hogy ez csak fikció, de el kell gondolkodnom rajta, hogy mi lesz, ha mégsem.
- Nem tudom, mi történhetett, de ki fogom deríteni, és mindenképp vigyázok vele, köszönöm a segítségét, Mr. Kupor! - Biccentek egyet udvariasan, majd még egyszer végigmérem a férfit. Pont olyan mint amilyennek elképzeltem és ugyan a személyiségéből nem derült ki túl sok ennyi beszélgetés után, de már ebből is lehet következtetni egy s másra. Ahogy felszólítja a nagyjából velem egykorú lányt, hogy kísérjen el, azonnal ellépek a férfitől, még egyszer megköszönöm és elbúcsúzom, majd a cellák felé veszem az irányt, az oldalamon a lánnyal.
- Mindig ilyen kedves a főnököd? - Remélem érzékeli az iróniát a hangomban, egy apró félmosoly is feltűnik az ajkamon. Miközben igyekszem haladni lefelé, több ízben is próbálok vele beszélgetni. - Ansley vagyok, mi a te neved? Tudod, hamar meg kell találnom a barátomat, mert úgy tűnik nagy bajba keveredett. Tudsz valamit erről a sztoriról még esetleg? - Nyilván hallatszik a hangomban, hogy kicsit aggódom Joyce miatt és csak reménykedhetem, hogy a lány tud valamit mondani, akármit, de ha nem, akkor majd lent kiderítem, már ha tényleg ott lesz ő. Kicsit azért kételkedem a történet hitelességében, de ezt nem mutatom ki, a lehető legjobban kell teljesítenem és ha a lány nem valami szigorú, Barty rajongó akkor talán még esélyem is lesz vele. Persze, Mr. Kuport sem volt nehéz szóra bírnom, nagyon segítőkész volt, és remélem, hogy egy tőle jóval fiatalabb lánnyal sem gyűlik meg majd a bajom.
- Szeretsz itt dolgozni? Még egyetemista vagy vagy már végeztél? - Az egyszerű társalgás sosem rossz, maximum nem kapok választ, de a cellák felé haladva jobbnak láttam, hogy beszélgessünk kicsit, mit sem hogy kukán egymás mellett sétáljunk. Hátha ezzel fel tudom oldani kicsit a hangulatot kettőnk között és ha még esetleg közvetlen is, akkor pedig pláne jó lenne, ha csacsogna kicsit. Meglátjuk, mindenesetre remélem, hogy innen hamar elérjük a cellákat.





//3- 18-25 év közötti fiatal felnőtt

//Megjelenés (25) + Varázserő (20) = 45


Ansley Becker carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka7 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka5


Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-26, 03:24


Nem szívesen illetem Mr. Bumfoltot ilyesféle dicsérő szavakkal, de hát nincs más teendő, ha ki akarok belőle húzni valamit. Az italra való invitálással úgy érzem, mintha egy kissé mellé lőttem volna a kérdéseimmel és a helyzethez való megközelítésemmel. Mindenesetre beletörődve bólintok egyet és követem az italos részleghez, ami igen is kedvemre való lenne, ha nem egy feladat kellős közepén állnánk.
Maradok azért Bumfolt oldalán, akinek a meséjéből szinte semmit se hallok. Inkább azok játszódnak le a fejemben, hogyan szabadulhatnék meg, ha nincsen hasznomra. Ahogy viszont megpillantom az italunkat szervírozó nőt, egy pillanatra elidőzik rajta a tekintetem, hiszen ugyanúgy bámul vissza. Az italomhoz nem nyúlok, helyette Mr. Bumfolt vállára helyezem kezemet egészen barátiasan.
- A története igazán hősies és magával ragadó. Visszatérhetnénk erre hamarosan? Használnám a mosdót, ha nem bánja.- mosolygok a férfire és emelem is meg poharamat, hátha elég bátorítást adok neki ahhoz, hogy vedeljen csak.
Biccentek egyet neki, mielőtt távozóra fognám és a rejtélyes középkorú nő irányába indulok. Fél szemmel azért figyelem még Mr. Bumfoltot, ha esetleg utánam indulna vagy megunná az iszogatást, ne legyen komolyabb bajom a nővel való beszélgetéssel.
- Elnézést, hölgyem! Segíthetek?- kezdeményezem a beszélgetést, amennyibben a partner is megáll. - Vagy esetleg maga tudna nekem segíteni?- teszem hozzá így a végén és reménykedek, hogy most már tényleg előrébb jutok a vajsörnél és az unalmas kviddics történeteknél.

//Dobás: 30-45 közötti középkorú felnőtt

Megjelenés(28)+Varázserő(25)=53//

Vendég carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka8 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka9

©
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-25, 11:11


Nicolas próbája & Dorina



Az talán tényleg furcsa, és igaz, hogy magabiztosabbnak érzem magam néhány sárkány közt, mint az emberek közt. Aminek talán az lehet az oka, hogy az apám miatt jószerével úgy nőttem fel, mint egy toronyba zárt hercegnő. Nem sok lehetőségem volt érintkezni a külvilággal. S bár az elmúlt években, amióta megszöktem ez gyökeresen megváltozott, azért még mindig képesek az emberek meglepetéseket okozni számomra. Sokszor egyáltalán nem úgy reagálnak a különböző helyzetekre, ahogy én várnám.
Minden esetre egy kedves mosollyal fogadom Charlie bókját. Legalábbis annak értékelem az első mondatát. Még ha nem is kerüli el a figyelmemet az az összeszűkült szempár.
- Köszönöm, ez kedves. - talán a férfinél a bájos, kedvesség nem éppen megnyerő, de azért csak illik megköszönni egy bókot nem?
Aztán persze rátér a feladatra is. Amit immár teljes komolysággal, és elszántsággal figyelek. Egyetlen apró információ morzsáról sem akarok lemaradni.  
- Köszönöm a segítséget, és a tanácsot is Mr. Weasley! - bólintok a férfi felé, immár jóval magabiztosabban kihúzva magam. Elvégre mégiscsak én volnék a sárkányok hercegnője, vagy mi. Illene is ezt megmutatnom.

Amikor a könyv elmozdítására előbukkan a lefelé vezető lépcső, akkor udvariasan elköszönök a férfitől, és már indulok is lefelé. A lépcső alján pedig egy ismeretlen férfi várakozik. Talán ő lenne a következő nyom, aki útba igazít, netán elkísér? Minden bizonnyal.  
- Üdvözlöm! Dorina Postolache vagyok! - mutatkozom be első lépésként ahogy elérem a lépcső alját, és a ránézésre középkorú férfit. Na meg persze talán itt az ideje megfogadni Charlie tanácsát is. Az emberek nem láthatnak bizonytalannak, ahogy a bestiák sem. Ha egy bestia előtt hezitál az ember, akkor könnyen vége lehet. Ezt a saját bőrömön tanultam meg. Talán az emberek sem annyira mások, mint az általam ismert sárkányok. Talán a határozott fellépés a kulcs hozzájuk. 
- Minden bizonnyal tudja, hogy miért vagyok itt. Segítene megtalálni a sárkányfészket, ahol az öcsémet tartják fogva? - teszem fel a lehető leg magától értetődőbb kérdést. A hangom ezúttal teljesen magabiztos, most már, hogy tudom mivel kell majd szembe nézzek.
- Esetleg tudna valami konkrétumot mesélni a bestiáról, amit keresek? Faj, kor, nem? - teszek fel újabb kérdéseket, miközben felmérem a környezetet, ahova a lécső vitt. Az imént feltett kérdések pedig igen fontosak számomra. Nem véletlen puhatolóztam már Charlienál is ebbe az irányba, bár eredménytelenül. Azaz minden bestia szakértő számára igen fontos kérdések. Mindegyik faj más, és más megközelítést igényel. Szintén változik a helyzet a nem, és kor függvényével. Minél több információnk van, annál könnyebben lehet felkészülni a találkozásra. Bár gondolom az auroroknál sincs ez másképp, amikor nem bestiákat, hanem bűnözőket üldöznek. Talán ezt a leckét akarja Nicolas megtanítani nekem ezzel a feladattal?

//Segítő életkora dobás: 4- 30-45 közötti középkorú felnőtt
Megjelenés (25)+Varázserő(25)= 50 //

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka7 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka0

Dallam
"Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg!
Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert."
Vissza az elejére Go down
Nicolas McCaine
Reveal your secrets
Nicolas McCaine
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-24, 15:28




A kadétok & Nicolas



Charlie Weasley ugyan nem auror, de gyakorta felkérik a minisztériumból is, hogy ha már az apja itteni, segítsen a veszélyes varázslények kordában tartasában. S miután sok auror szembekerül olykor nem csak sötét varázslókkal, hanem tomboló fenevadakkal is, ezért érdemes olyan kapcsolatokat is kiépíteni, akiktől tanácsot tudnak kérni. Látszik azért, hogy Nicolas vajszívű segítő, mert a legtöbbeknek olyan akadályokat szervezett, amelynek legalább az alapja közel áll hozzájuk. Vagy csak Dorinának akart picit kedvezni, ha már látta a lányon, hogy ennyire bizonytalan? – Oh Dorina, örülök, hogy itt látlak, és nagyon bátor vagy, hogy megpróbálod. – Azért kissé összeszűkül a szeme, nem igazán érti, hogy ha két sárkánykutató összedugja a fejét, miért kéne szégyenlősnek lenni. A veszélyes bestiák közelében ki kell húzni magunkat, és kőkeménynek lenni. – Nos igen, Darren itt van a közelben, az egyik sárkány ragadta el őt. Neked, mint leendő aurornak, de a sárkányokhoz is értő tudósnak meg kell lelned a fészkét. Sokkal-sokkal magabiztosabban. – Tol el egy könyvet a polcok egyikén, s a lány egy lefelé vezető lépcső tetején találja magát, aminek az alján ezúttal egy ismeretlen ácsorog.

- Oh, kedves fiam. A Herbs család üdvöskéje páratlan sportoló, azt meg kell hagyni? Hogy én? – Enyhe pír fut végig Ludon, mindig élvezte, ha a múltjáról kérdezték. – Ez hosszabb hangvételű beszélgetés kellene, hogy legyen. Egy vajsör mellett talán? – Int, hogy a fiú kövesse, és kisiet vele a könyvtárből az akadémia egyik hátsó söntésébe, ahol ténylegesen italokat szolgálnak fel. Nagy levegőt véve kezdi el a gyerekkorától kezdve a mesét, hogyan is lett szenvedélyes játékos, ám Galennek nem arra kell figyelnie, hogy mit mond, hanem arra, aki az italaikat hozza. Az illető egy hölgy, aki nagyon furcsálkodva figyeli a kettőst, de mintha mondani akarna valamit, ám Ludo előtt nem meri, így végül távozóra fogja. Lehet, hogy Galennek követnie kéne, és valahogy szóra bírni, hátha tudja, hogy hol van Frida?

Titanille valóban ismerheti már Kingsley-t, hiszen az egyik legmakulátlanabb jellemű auror, Dumbledore személyes jóbarátja. Barátságosan fogadja az érkező
újságíró lányt, aki egyszerűen mint a faék, máris nekiszegezi a kérdést. Jól is elsülhetne a dolog, hiszen Kingsley megszokta már hogy interjúztatják, de valahol itt nem jön át, hogy Tita amolyan oknyomozó riporterként kívánja majd kombinálni a sajtós és a leendő auror képességeit. – Üdvözlöm Ms. Blunt. Azért ez a munkakör némiképpen többet kíván, mint holmi útbaigazítást. Ám ha így képzeli el a nyomozást, bizonyára az én ismereteim a tévesek. Mr. Graves az Olivander pálcaboltban rekedt, s innnen vezet oda egy föld alatti járat. Adok Ön mellé egy kalauzt, segít majd eligazodni. – A közeléből kilép valaki, akiről Tita még nem tudhatja, hogy mennyire lesz segítőkész. Az illető int, hogy a lány kövesse őt az egyik alagsori lépcső felé. Ha Titanille gondolja, megpróbálhat szóba elegyedni vele.


Barty Kupor meglepetten fogadja az érkező Ansleyt, még a keménykalapján is idegesen levéve simogatja a bajszát. – Valóban Becker? Nem tudom, hogy mi dolga azzal a lánnyal, de sejtettem én, hogy A Brickinridge familia előbb-utóbb bajt hoz a fejünkre. Akiről beszél, féltucatnyi aurornak kellett elkapnia. Eluralkodott rajta a vérszomj. Hamarosan az Azkabanba visszük, nincs értelme tárgyalást rendezni, bizonyítottan elszabadult benne a bestia. Lent találja a tömlőcökben, de vigyázzon, mert ha Önt is megharapja..  Hé, te, segíts neki! – Int a könyvek között nézelődő hölgynek, aki valami módon érintett lehet az ügyben, ha Kupor ilyen közvetlen vele. – Elkíséred Becker-t a lenti cellákhoz. Indíts! – Adja ki a parancsot, ő pedig a helyén marad. Ansley tehát kapott maga mellé valakit. Ha igaz az, hogy Joyce embereket öl, akkor tényleg bebörtönzik, vagy kivégzik? Vagy ez csupán a játék része? A segítője odalép hozzá, és mutatja is az utat.

//Mindannyian kaptatok egy segítőt. A hsz előtt dobjatok a kockadobások fórumában egy 6 oldalú kockával. A dobás eredménye a következőképpen alakul, de mindenképpen ellentétes nemű a karakteretekkel
1- 8-10 éves gyermek.
2- 13-17 éves kamasz
3- 18-25 év közötti fiatal felnőtt
4- 30-45 közötti középkorú felnőtt
5- 50-70 éves meglett illető.

A dobás után döntsétek el, mi módon léptek vele interkacióba. A dobás menete továbbra is a hszetek végén a megjelenés és varázserő összegéből adódó 2 tíz oldalú kockadobása. A határidő szombat éjfél. //







Ki vagy?
S honnan ismersz?



Vissza az elejére Go down
Ansley Becker
Reveal your secrets
Ansley Becker
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-22, 22:03



Akadémia 1. & Ansley
Előző nap a Nagytermi összejövetelről igen korán leléptem. Nem bírom az összezsúfolt tömeget és amúgy sem voltam abban a hangulatban, hogy bárkivel is jópofizzak, ez a verseny nem erről fog szólni. Nyilván mindenhol vannak bundázások meg olyan emberek is, akik nem tudnak elvonatkoztatni a 'ki a szimpatikusabb' témától, de ha ez miatt nem fogok esetleg bekerülni abba az első néhány emberbe, akiket kiválasztanak, hát pont nem fog érdekelni. Egyébként is nekem ez egy második esély, egy jó lehetőség arra, hogy megmutassam a családomnak, vámpír létemre is méltó vagyok és le tudok tenni az asztalra valamit, nem úgy mint azok a lények, akikre apám vadászik. Megpróbáltam ettől elvonatkoztatva elindulni reggel a kollégiumi szobámból. Abszolút nem okozott nehézséget a felkelés, még egy pár falatot is bedobtam mielőtt elindultam volna a könyvárba, ahol az első napomon kezdek. Nem tudhatom biztosra, mi fog ma itt történni, mennyi szünetünk lesz, egyáltalán enni hagynak e majd bennünket közben vagy ez egy kőkemény kiképzés lesz valójában... A franc se tudja, hogy ezzel az új elképzeléssel milyen próbák elé állítanak minket, így hát jobb felkészülni az összes eshetőségre.
Igyekeztem az előírásoknak megfelelően felöltözni, pálcámat is eltettem egy kézre eső helyre. Nagyjából 15 perccel a kezdés előtt érkeztem meg, körülnézve akadt ugyan néhány ismerős arc, de senkivel sem állok le beszélgetni, egyrészt mert amúgy sem vagyunk pusziban velük, másrészt pedig mert nem ezért jöttünk. Egyikünk sem. Ahogy megérkezik Nicholas, köszönök és figyelmesen végighallgatom a mondandóját.
Eddig izgalmasnak hangzik, ugyan először az jut eszembe, hogy mégis milyen fontos személyt és kit kell majd megtalálnom, mert azt mindenki tudja, hogy nem bővelkedem ezekben az emberekben a kissé rideg és barátságtalan jellemem miatt, de nyilván, ha már itt vagyok és még nem küldtek el, akkor hozzám is találtak egy személyt. Tekintetem nem veszem le a férfiról miközben a neveket kezdi el sorolni és az informátorokat, de a többiekére bőven nem figyelek, inkább a sajátomra koncentrálok és amikor végre meghallom, kicsit megrándul a homlokom. Joyce, ó Joyce.
Barty Kupor neve ismerős volt számomra. Az újságokban láttam már őt, olvastam már róla és apám talán ismerheti is őt személyesen. Emlékszem a múltkori Próféta Varázsbűn üldözési hírek rovatából a fényképre, amelyen a vékony arcú, hófehér bőrű, szürke - egyenes hajú, kalapos férfi képe pózolt és talán egy mosolynak szánt rándulást igyekezett arcára erőltetni, de természetesen mindenki tudta, hogy sosem mosolyog. Amint útnak eresztenek bennünket, egyből elkezdem keresni az ismerős arcú férfit, és közben végig azon igyekszem gondolkodni, hogy hogyan szólítsam meg és hogyan induljak neki a feladatnak. Joyce született vérfarkas, esélyes, hogy ez is egy játszó tényező lehet számomra, de ez még nagyon kétséges.
Ahogy igyekszem a sorok és az emberek között cikázni, nem aggódom és nem rohanok, hátratett kézzel, felemelt fejjel lesek egyik oldalról a másikra, majd rövid időn belül sikerül is megtalálnom az emberemet a Bűbájtan szekcióban. Olvastam róla egyszer egy cikkben, hogy igazán kiváló belőle és egyszer létrehozott öt kontinenst áthidaló zsupszkulcshálózatot. Nem semmi egy ember, a maga munkamániás, komor módján. Tekintélyt parancsolóan, illedelmesen közelítem őt meg, majd óvatosan megköszörülöm a torkom és a kezem nyújtom felé, hogy bemutatkozhassam.
- Üdv, Mr. Kupor, a nevem Ansley Becker, már bizonyára várt engem. Még nem ismerjük egymást, ám talán az apámmal kapcsolatban állhat... - Ez egyáltalán nem fontos információ, így hamar el is térek tőle, nem arról szeretnénk beszélgetni egymással, hogy ki kinek a kicsodája. - Tudja, jelentkeztem az auror akadémiára, mert úgy érzem megvan bennem a lelkesedés, a képességek és a megfelelő képzettség, ám most szeretném a segítségét kérni a feladatom tökéletes elvégzéséhez. - Kihúzom magam ismét, de azért a tisztes két lépés távolságot megtartom, nem szeretnék semmiképp sem rossz benyomást kelteni, na meg egyáltalán nem ismerem őt, más dolog személyesen beszélni valakivel meg olvasni róla egy újságban, ami ki tudja, mennyire hiteles... amúgy.
- Joyce Brekinridge-t keresem, bizonyosan hallott már a családjáról, és semmiképp sem szeretném őt túl sokáig megváratni, kicsit aggódom is érte. Tudja, ha hasonló ez a feladat, mint anno a Trimágus Tusán az elveszett emberek feladata, akkor igyekeznünk kell, nehogy valami bajuk essen. Nagyon remélem, hogy tud nekem segíteni, Mr. Igazán hálás lennék... - Udvariasan megejtek egy apró mosolyt, közben a könyveket is meglesem ott, ahol Kupor áll, de hamar visszaeresztem a tekintetemet az övé felé, hiszen minden elcsepegtetett információ fontos lehet számomra és támpontot adhat ahhoz, hogy merre folytassam az utam. Hiszen valljuk be, az már biztos, hogy Joyce nincs itt... vagy ha igen, akkor jól eldugták.





//Megjelenés (25) + Varázserő (20) = 45


Ansley Becker carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka2 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka0


Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-21, 19:35




1. próba & Blunt kadét



Gyűlölök késni. Sose szoktam, csak hogyha direkt célom van vele, ám most nincs így, tehát nemcsak, hogy pontos vagyok, de korábban is érkezem a reggel hetes időpontnál jó tíz perccel. Ez utóbbi nem direkt van, egyszerűen csak nem szeretem ha nagyon ki van számolva az időm, éppen ezért kényelmesen akartam érkezni és nem rohanni, ami pedig azt eredményezte, hogy előbb értem ide. Nekem megfelel így.
Egyszerű, magasabb régiókba kötött lófarokba fogtam vörös loboncom, szeplős ábrázatom teljesne natúr, sminket nem viselek. Minek kellene? Nem bálba jöttünk, hanem próbára. Ehhez mérten az öltözködést se toltam túl, egy fekete trikóra húztam egy homokszínű, oversized rövidujjú topot, alulra pedig egy térdnél szaggatott farmer került, mely jól passzol a fekete edzőcipő-zokni kombóhoz is. A tréningruházat nem a kedvencem, így hiába az esetleges sport, nem fogok susinacit húzni, hacsak nem muszáj. Farmerban is ugyanolyan kényelmesen mozgok, s ha ez nem jó, még mindig húzhatok fel sportleggingst.
Köszönök a többieknek, majd amint a segítőnk szólásra emelkedik elhallgatok és minden figyelmem az övé. Amikor Chris nevét kiejti a száján egy kissé elpirulok ugyan, de más módon nem nyilatkozom meg. Csak egy köszönetteljes bólintással jelzem, hogy megértettem mi a feladat, majd a kontakton keresésére indulok.
Szerencsére az újságírásnak és annak, hogy szeretem a varázslótörténelmet meg a mások viselt dolgai közt való vájkálást, tudok egyet s mást Mr. Shackleboltról, tehát nem vaktában tapogatózom, ami a küllemét illeti. Ciki lett volna olyas valakit kapni, akit egyetlen röplapon se láttam soha.
Szerencsémre az auror meglehetősen nyitott, már ami az öltözködést illeti, így a mugliihlette megjelenésem valószínűleg nem fog gondot okozni számára. Legalábbis ebben reménykedem. Amikor megtalálom őt, udvariasan fejet biccentek felé, s a kezemet nyújtom neki. Mivel úgy illik, hogy nő nyújtson először kezet a férfinak, így a többi szabály - mely szerint idősebb a fiatalabbnak, magasabb rangú az alacsonyabb rangúnak - máris felülíródik, hiszen hiába vagyok fiatalabb és alacsonyabb rangú is, de nő vagyok, így a kézfogás kezdeményezése az én feladatom.
- Üdvözlöm, Mr. Shacklebolt! - köszöntöm őt, majd a bemutatkozással folytatom, hacsak nem zavar el, hogy benéztem és nem ő az, akit kerestem. Kétlem, hogy elvéteném a küllemét, elég jellegzetes figura és sok újságot olvasok. - A nevem Titanille Teophyla Blunt, s mint bizonyára tudja egy bizonyos Christopher Gravest keresek. Kérem árulja el, hogy merre találom őt.
Nem csűröm, nem csavarom túl. Abban hiszek, hogy az őszinte és nyílt kommunikáció lehet a legcélravezetőbb ebben a szituációban. Mivel ő a kontaktom nyilván tudja, hogy miképpen néz ki Chris, akit keresek, vagy ha nem is, de azt tudja hogy hol keressem, hisz beavatott. Ezért nyíltan, túlragozás nélkül kérdezek rá, s csak remélni merem, hogy tényleg olyan nyitott, kedves és elfogadó figura, ahogy hírlik, s értékelni fogja, hogy nem rabolom az idejét, nem akarok benyalni neki az információért cserébe, hanem csak egyszerűen és nagyon következetesen megkérem, s kész.

//Megjelenés: 15 pont
Varázserő: 25 pont

Titanille Blunt carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka8 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka2



Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-18, 23:01


Ez a pillanat is elérkezett. Az első nap, az első próbatétel, amit sikeresen kell vennem a továbbjutáshoz. Úgy gondolom egy kis csevej és erőnléti próbák nem okozhatnak nagy gondot. Természetesen ez is azon múlik mi lesz igazából a feladat. Ahogy végig nézek a többi jelentkezőn, azért elgondolkozok azon, hogy vajon nekik mennyi tudásuk és tehetségük van ehhez az egészhez. Az sem kizárt, hogy vannak köztünk született aurorok, vagy épp a világunk szégyenei. Egyedül apám miatt vagyok most itt és nem vagyok hajlandó addig távozni, amíg be nem bizonyítom neki rátermettségemet. Ez végül is egy remek lehetőség arra, hogy a saját határaimmal is képben legyek valamelyest.
Az egész gyülekező alatt nem szólok semmit, csak érkezésemkor morogtam el egy "Jó reggelt"-et, azt is inkább Nicholas felé. Nem barátkozni jöttem, hanem próbára tenni magamat. A segítőnk szavait szinte iszom, olyan könnyedséggel szegezem felé minden figyelmemet. Nem maradhatok le még a legkisebb információról sem, nehogy téves irányba tévedjek. Azért egy kicsit fúrja az oldalam a kíváncsiság, hogy miért pont Frida? Mondjuk bevallom, az utóbbi pár hónapban több kötődést mutattam irányába, mint az elmúlt tizenkilenc évem bármelyikében.

Tehát a célirány, Mr. Bumfolt, ami remek kiindulópont lehet Frida megtalálására, tekintve, hogy a nővérem részt vett valami mágikus sporton nem is olyan régen. A részletekbe nem bonyolódtam bele annyira, de azt hiszem lehetetlen volt nem hallani egyet s mást a csapat sikeréről. Bólintok hát a feladatunkra és el is vándorolok a könyvtár minden zugába. Nem kerülhetem ki sajnos az esetleges ott tartózkodók körbekérdezgetését, hiszen emberünket megtalálni nem olyan egyszerű, ha halvány gőzünk sincs arról, hogyan néz ki. Hallásból ismerem csak, viszont tekintve, hogy nem vagyok valami nagy sportjátékos vagyis inkább csapatjátékos, nem láttam még a fickót személyesen. Bízom abban, hogy valaki el tud igazítani, s ha sikerül kiszúrnom Mr. Bumfolt szőke, kissé kigyúrtabb, de köpcös formáját, akkor csak torokköszörülve lépek irányába.
- Mr. Bumfolt! Volna egy perce?- széles mosolyra húzódnak ajkaim, amint a férfihez lépek. Egyáltalán nem ilyennek képzeltem el, bár valószínűleg él-hal a varázsjátékokért, ha ilyen megjelenést mutat. Egyelőre még nem vonok le következtetést róla, inkább a lényegre térek. Kezemet nyújtom felé, bemutatkozás gyanánt.- Galen Herbs, bizonyára hallott már a nővéremről is, Fryderyka Herbsről. Hihetetlen teljesítményt értek el a Varázslók Mágikus Sportján, gondolom maga volt az első, aki tudomást szerzett a sikereikről.- kezdem kissé büszkélkedően, ha már Frida ilyen jó eredménnyel tért haza. Egyelőre viszont próbálok kezet rázni a fickóval, amennyibben sikerül ez, megpróbálom a feladatom irányába terelni a beszélgetést. - Nem akarom tovább húzni a szót, hiszen Ön is tudja miért vagyunk itt. A nővéremet, Fryderykát kell megtalálnom, gondolja, hogy tudna adni egy kiindulópontot? Esetleg, ha velem tart, út közben elmesélhetné miként alapította meg az 1994-es Kviddics Világkupát. Tudtommal Ön is fontos szerepett játszott benne.- érdeklődve nézek rá, várva a megfelelő választ, amivel végre letudhatom a kezdeti nehézségeket és megszerezhetem azt a lökést, mely az indulásomhoz szükséges.

//Megjelenés(28)+Varázserő(25)=53//

Vendég carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka0 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka4

©
Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-18, 16:34


Nicolas próbája & Dorina



A tegnapi este ellenére sem okoz túl nagy gondot a korán kelés. Valamivel fél hét után már a könyvtár bejáratán olvastam a kitett nyitvatartási rendet, és könyvtári szabályzatot. Aztán be is megyek.
- Szép jó reggelt! - köszönök halkan, de barátságosan mosolyogva Nicolasra, amikor megpillantom. Legszívesebben oda lépnék hozzá, és megkérdezném, hogy hogy van? És nem is tudom, csak úgy beszélgetni kezdenék vele, de nem tudom, hogy jelen helyzetben ez illene-e, vagy sem.
Aztán rövidesen kisebb tömeg verődik össze a könyvtárba, és ahogy az óra elüti a hetet Nicolas azonnal bele is fog a mondandójába. Minden egyes szavára igyekszek nagyon figyelni, és fókuszálni. Valahogy neki sem szeretnék csalódást okozni. Ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lep meg alaposan a feladat. Már most komoly kihívásnak tűnik az első nap is. De ettől csak még elszántabb leszek. Az öcsémet pedig sosem hagynám cserben.

Azért az információra, hogy Charlie Weasley itt van felkapom a fejem, és elég döbbent arckifejezés ül ki a mimikámra. De lenyelem a késztetést, hogy visszakérdezzek. A gondolataim inkább sebesen kapnak szárnyra azt illetőleg, hogy mit is tudok Charlie-ról. Személyesen nem sokat találkoztunk, éppen csak néhányszor futólag, az udvarias köszönésen túl sosem váltottunk szót, apám nem nagyon szerette, ha a külföldi gyakornokokkal barátkozom. Erősen tiltotta a dolgot. De emlékszem, hogy apám nagyon meg volt vele elégedve, és ezt hangoztatta is a vacsora asztalnál. Ez pedig nem kis dolog, én mondom. Olyannyira, hogy végleges állást is ajánlott neki.
Amikor Nicolas utunkra bocsát, akkor a pultban ülő könyvtárost kérdezem meg elsőként, hogy merre találom a bestiatan részleget?
Hiszen nem bóklászhatok összevissza a könyvtárban, abban reménykedve, hogy egyszer csak megpillantok, és felismerek valakit, akit évek óta nem láttam.
Arra gondolok, hogy Charlie sárkányszakértő, én is az vagyok, sőt Daren is elég jó a témában. Mindez pedig a legkevésbé sem lehet véletlen. Annál is inkább, mert így utólag belegondolva Nicolas elég szépen kifaggatott a Foltozott üstben erről, gyakorlatilag úgy, hogy észre sem vettem.
Szóval, ha útba igazítást kapok, akkor az említett részleg felé veszem az utam, de azért a biztonság kedvéért belesek a könyvsorok közé, amik mellett elhaladok.

Ha végre megpillantom a férfit akit keresek, akkor egy elbűvölő, kedves mosollyal lépek oda hozzá.
- Üdvözlöm Mr. Weasley! Kellemes meglepetés itt találkozni. - üdvözlöm udvariasan, majd rögtön a tárgyra is térek, lágy, kedves hangnemben, de annál eltökéltebb arckifejezéssel.  
- Szívesen maradnék beszélgetni, biztosan sok közös témánk lenne, de mint tudja az a feladatom, hogy megtaláljam Darent, az öcsémet. Bármit megtennék érte. Ezt biztos megérti. És apámnak sem okozhatok csalódást. Hiszen ismeri őt, tudja mennyire maximalista. - na igen ez utóbbi megállapítást a férfi minden bizonnyal tapasztalta már. Még ha a rosszabb családverő énjéhez nem is volt szerencséje. Ezt megtartja a számunkra. Fő a tökéletesség álcája. Ez pedig talán most az egyszer kapóra jön nekem. Talán Charlie még hálás is apámnak a sok szakmai dologért, amit tanulhatott tőle.
- Segítene nekem? Esetleg van köze a következő nyomnak a sárkányokhoz, vagy egy bizonyos sárkányfajhoz? Mondjuk, a kínai gömblángsárkányokhoz, vagy  norvég tarajossárkányokhoz, esetleg a magyar mennydörgőkhöz? - teszem fel a legkézenfekvőbbnek látszó kérdéseket, némi válasz reményében. Persze a három felsorolt faj sem véletlen. Előbbi a saját kedvencemre utal, a középső, az amikkel reménybeli informátorom foglalkozik, utóbbi pedig a kisöcsém kedvenc faja. Közben pedig bájosan, könyörgőn rebegtettem a pilláim felé. Nincs sok tapasztalatom a férfiakkal, de a kedves, aranyos, talán picit szégyenlős arckifejezéssel talán többre megyek, mintha neki ugranék a torkának a válaszokért. Persze, ha nem áll kötélnek és semmi értelmeset nem húzok ki belőle szép szóval, akkor jöhet a fenyegetés is, de addig nagyon nem szeretnék eljutni. Az apám stílusa, és módszere, nem az enyém.

//Megjelenés (25)+Varázserő(25)= 50 //

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka7 , Akadémiai Könyvtár - Page 9 Kocka2

Dallam
"Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg!
Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert."
Vissza az elejére Go down
Nicolas McCaine
Reveal your secrets
Nicolas McCaine
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2021-01-17, 14:02




A kadétok & Nicolas



A reggeli hét órás kezdés számomra pontosan történik. Ha valaki késik, akkor is elkezdem a mondandómat, hogy mindenki számára már most világossá váljon, hogy kőkeményen figyelembe kell venni a szabályzatot. Nem szúrok ugyan le senkit, ha nem lenne ott időben, ám felírom magamnak. Húszan vannak ebben a csapatban, nem tudom, hogy majd hányan fognak kiesni ezen a rostán. Itt még az a cél, hogy a leginkább alkalmatlanokat kiszűrjük. Én magam sima utcai ruhában vagyok, borotválkozni ugyan nem sikerült, de ez most nem is rólam szól. A könyvtárba kapnak eligazítást, akik kilépnek a folyosóra, hogy hozzám kell jönniük. A könyvtár elején a recepciónál várom őket, kezemben többoldalas jegyzetfüzet, innen olvasom majd fel a tennivalókat. Amint elüti az óra a hét órát, máris belekezdek, remélve, hogy a hugom is odaért a saját csapatához. Majd a forduló után megérdeklődöm, hogy hogyan teljesített.    – Üdvözlök minden bátor próbálkozót. Ne felejtsétek, már maga a lelkesedés is sokat számít, hogy tenni akartok a nemzetünkért. Ugyan csak a végső huszonötnek fogjuk felajánlani a megtisztelő auror címet, ám biztos vagyok benne, hogy a kiképzésből és az akadályokból az is tud valamit hazavinni, aki már ma kiesik. – Bátorítóan pillantok végig a társaságon, vannak köztük éppenhogy egyetemet végzettek. Olyanok is, akik évek óta dolgoznak, és sosem tanultak tovább. Most itt az idő, hogy kiderüljön, hogy kit milyen fából faragtak.    – A mostani csupán egy amolyan előselejtező, felmérő, hogy lássuk, milyen alapanyaggal van dolgunk. Aki továbbjut, ne lazsáljon, mert koradélután erőnléti edzés lesz a hátsó udvaron. Nos akkor tehát a feladat. Mindannyiótoknak egy számára kedves személy megtalálása lesz a feladat. Azt nem árulhatom el, hogy a könyvtár csupán kiinduló, vagy be kell barangolni az egész parancsnokságot. Ezen feladat öt nyomból fog állni, amin túl kell jutnotok. Az elsőt én magam adom meg nektek, de leküzdése rajtatok áll. – Lapoz egyet a papírosban, s immár név szerint szólítja a társaságot egyesével, hogy kinek kit kell megkeresnie.     – Galen Herbs, a testvéredet Fryderykát kell megtalálnod. A kontaktod Ludo Bumfolt, a Varázsjátékok felügyeleti osztályáról. Dorina, Darrent, az öcsédet kell megtalálnod, a kapcsolattartód Charlie Weasley, Romániából. Titanille, egy bizonyos Christopher Graves van ide nekem felírva, és Kingsley auror válaszol majd neked, a Rejtély- és mágiaügyi főosztályről. Ansley, te pedig a Brekinridge család örökösét, egy bizonyos Joyce nevű lányt kutass, Barty Kuport kell kikérdezned a Varázsbűn üldözésről. Mindannyian indulhattok. – Természetesen végigmondom mind a húsz résztvevő szeretteit, és kapcsolattartóit, majd elbocsájtom őket. Én magam ott fogok mászkálni a könyvtárban, és jegyzetelek a részeredményekről.

//Az első akadálypálya (amit én mesélek nektek, öt körös) a megjelenés és varázserő lesz a fontos. Minden kör végén a kettő összértéke lesz a célszám, ez alá kell dobni a hozzászólásodban. Kiemelten fontos, hogy nem a kockadobások fórumában. Ha nem sikerül megfelelően dobni, módosítani, javítani nem lehet, ha elnézted, elnézted. Nincsen kikötve, hogyan oldod meg a feladatot, de nem lehet több körös. Tehát nem működik, hogy az első körben csak megkeresed, megszólítod. Egy körből a kikérdezésnek meg kell történnie. Mind a négy kontakt a könyvtárban van, és tőle majd megkapjátok az instrukciókat. A két fenti tulajdonságra fókuszáljatok. A határidő jövő szombat éjfél. Aki egy perccel is túllépi, attól nem fogadom el, itt most azonosak a feltételek. //







Ki vagy?
S honnan ismersz?



Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty2020-12-27, 14:02



Akadémiai Könyvtár


Természetesen a mellett, hogy a kadétoknak igen kemény fizikai kiképzésben kell részt venniük, egyáltalán nem elhanyagolható az sem, hogy az elméleti anyaggal tisztában legyenek. Bár viszonylag kevés elméleti órára kell beülniük azért akad néhány, amiket a Kiképzők tartanak számukra. Ezeken tanulhatnak a törvénykezésről, a teendőikről, közelezettségeikről, vagy épp arról, hogy a Parancsnokságon milyen osztályok hogyan épülnek egymásra. Elsajátíthatják az aurorság elméleti alapjait, amikhez itt találnak fontos szakkönyveket, vagy épp szükségük lehet időnként segítségre egy-egy beadandó esszé megírásához is.






A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Akadémiai Könyvtár   Akadémiai Könyvtár - Page 9 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
9 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» Akadémiai park
» Könyvtár
» Könyvtár (IV. emelet)
» Könyvtár (IV. emelet) - Tiltott részleg
» Könyvtár (IV. emelet) - Asztalok, tanuló zugok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London :: Auror parancsnokság :: Auror akadémia-
Ugrás: