ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 00:05-kor
Maegan Anaiah Llyvelyn


Tegnap 23:54-kor
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


A hónap posztolói
Vladimir Mantov
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Kalandmester
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Sheska Thorne
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Amara Hope Wilson
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Christopher Graves
Központi aula - Page 3 I_vote_lcapKözponti aula - Page 3 I_voting_barKözponti aula - Page 3 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70715 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 60 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 60 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Központi aula

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-09-12, 14:39


First topic message reminder :

*




If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-02-26, 16:00





Mia & Mark
A megnyitónak nemrég lett vége, nekem pedig eszem ágában se volt ott maradni egy percnél is tovább és unalmas társalgást folytatni még unalmasabb emberekkel. Úgy döntöttem hát, hogy errefelé veszem az irányt, hiszen a kaszárnyákba visszatérve ismét csak rám lenne kényszerítve az ismerkedés, amely lehetőség szintén nem villanyoz fel túlzottan. Körülnézek néhány helyen, felmérem a terepet, amely nemsokára a próbáknak ad otthont, majd késő délután visszatérek a szállásomra. Addigra - remélhetőleg - senkinek se lesz kedve bájcsevegni az időjárásról vagy az itt fellelhető csajokról, akik annyira nem hoznak lázba. Mindegyik túl fiatal, örülnek, hogy a szüleik elengedték ide őket, nem hozzám valóak. Különben is, nem romantika céljából jelentkeztem, hanem valami egészen más miatt.
Az öltözékem ma elég laza, nem csíptem ki magam a megnyitóra, egyszerű fehér ing és farmer foglal helyet rajtam, semmiféle öltöny és nyakkendő kombó. Jók a drága holmik, bizonyos státuszszimbólumot hirdetnek mások irányába, de kényelmetlenek is egyben. Brooksként kötelességem elegánsan öltözködni, de itt és most a régi családnevemen vagyok jelen. Carlyle. Ebbe pedig senki se köthet bele. Mindenesetre, reménykedem abban, hogy itt nem az a fontos, hogy ki milyen ruhában jelenik meg. A teljesítményem többet elárulhat rólam, mint bármi más. Márpedig feltett szándékom a lehető legelőkelőbb helyen végezni a próbák folyamán. Vagy ha más nem is, nem az első körben kibukni, majd szégyenszemre visszakullogni.
Helyet foglalok hát az egyik kényelmes ülőalkalmatosságon, majd onnan követem figyelemmel a mozgást. Néhányan kisebb csoportokba verődve beszélgetnek, míg megint mások papírokkal a kezükben, tanácstalan képet vágva néznek körbe, mintegy keresve valakit. Nyilván a késői jelentkezők lehetnek azok, habár - tudtommal - a határidő már lejárt. Persze, nem kizárt, hogy felveszik őket, elvégre a próbák még nem kezdődtek el, ergó lehet még esélyük. Mindenesetre, sohasem értettem azokat, akik mindent az utolsó pillanatig halogattak. Talán csak nekem van ilyen precíz természetem, nem tudom, de képtelen lennék a jelentkezési határidő lejárta után idepofátlankodni és bekönyörögni magam azok közé, akik vették a fáradtságot arra, hogy időben elintézzék az egész procedúrát.
Unottan sóhajtok egyet, majd kapok fel az egyik körasztalról egy tájékoztató prospektust. Egyelőre csak annyi információval láttak el minket, hogy mely tulajdonságainkra építenek az akadályok folyamán, semmi többel. Meglepetés az egész versenysorozat, mindent akkor fogunk megtudni, amikor már ott leszünk. Kellemetlen, hiszen pillanataink lesznek csupán arra, hogy átgondoljuk a helyzetünket. Ahogy arra is, hogy végrehajtsuk a feladatainkat. Nem lesz könnyű, habár senki se áltatott minket ezzel, amikor belevágtunk a dologba.



♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-02-01, 21:46


Emma & Adora



Talán nem tűnik úgy, de kivételesen őszintén és nyíltan beszélek vele. Magamhoz képest legalábbis. Kiskorom óta, ahhoz vagyok szokva, hogy a kérdéseim és a véleményem általában parázsvitát lobbant ki szeretteim között. Érdekes dolog, amikor egy családban nem férnek meg hárman. A szüleim szeretik egymást, de olyan heves a kapcsolatuk, hogy nélkülem is eleget veszekednek, velem pedig konkrétan háborús helyzet alakul ki ott, ahol elvileg egy otthonnak kéne lennie.
- Mindenképp értékelem a segítséget. – Válaszolom neki, hiszen alapvetően nem is tudnék erről az egészről, legyen akármi is az, ha ő nem lenne. Persze kissé izgulok, hogy vajon mire utalhat a különös színű aurám…Talán az eszemre; az nem lenne új információ. De az is lehet, hogy ez egy jóslat. Mondjuk mindenbe bele lehet magyarázni, hogy köze van a jövőhöz, hiszen mi magunk vagyunk az.
- Nagyon érdekes. – Motyogom miközben alaposan átfutom a sorokat és meg is jegyzem őket. Nincsen túl sok infó erről a jelenségről. – Meglátjuk, hogy mit találok az Akadémia könyvtárában…ha nem eleget, akkor jöhet a Roxfort és végül a családi. – Döntöm el és nagyon értékelem, hogy felvilágosított erről is, meg arról is, hogy van könyvtár az akadémián. Jó tudni az ilyesmit. – Esetleg…írhatok neked, ha találok valamit? – Kérdezem meg kissé félve. Lehet nem érdekli annyira a dolog, elvégre is ez nem a szakterülete. De jó lenne megosztani valakivel, márpedig egyelőre mással nem tervezem. Ki tudja mit hozna ki egyesekből, ha napvilágra kerülne az örökéletnek már csak a lehetősége is. Anya révén sok mindent tudok arról, mit tesznek az legelvetemültebbek olyan lényekkel, akiket nem értenek.
- Köszönöm. – Bólintok neki. Tudom én mit gondol, ahogy azt is mit fog mindenki más is gondolni. De nem értik meg, hogy nincs választásom. Az ő anyjuk és nagyanyjuk nem utalgat a képzés meghirdetése óta passzív-agresszív módon arra, hogy jelentkezzenek, s ezzel manipulálva őket arra, hogy megtegyék. Persze, egy manipulatív embert nem lehet befolyásolni a tudta nélkül, de nem akarom, hogy anyám rájöjjön; tudom mit csinál velem. – Oh, ezt is köszi. – Veszem át a lapot és biztonságba helyezem a hátsó zsebemben.
- Köszönöm, Emma. Akkor majd írok neked. – Integetek neki, korántsem úgy, mint aki készen áll arra, ami rá vár. Meglepődve tapasztalom, hogy mennyi idő telt el amíg odabent voltam. Mindenesetre az első adandó alkalommal bevackolom magam a helyi könyvtárba. Egy rejtély, ami megoldásra vár. Alig várom!

//Itt is köszönöm szépen, imádtam mint mindig.  biglove






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Emma Marshall
Reveal your secrets
Emma Marshall
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-01-26, 11:22




Adora & Emma

Nem olvasott a lélek gyógyításáról?
Van-e különb orvosság, mint az emberi szó?

Csak remélhetem, hogy a támogatás amit nyújtok és a melegség, ami átjárja a gyógyítással kissé megnyugtatja a lelkét, de biztos nem lehetek benne. Örülök, hogy őszinte volt velem és elmondta az átok történetét, még is egyértelmű, hogy a fiatal lány nem a legnyíltabbak közé tartozik és nem osztja meg minden gondolatát, nekem pedig illik ezt tiszteletben tartanom és elfogadnom. Ha valakinek szüksége van rám, itt vagyok és segítek, de ki nem kényszeríthetek érzelmeket, az egyenlő a kínzással és ha nem maguktól akarnak valamit velem megosztani, balul sülhet el.
Így hát jön a vizsgálat és jön az eredmény is, én pedig picit meglepődöm, mikor a lány felkuncog, de azonnal elmosolyodok a kellemes hangon, ahogy a könyvben futtatom a tekintetemet.
- Lehetséges, hogy ezzel még nem vagyunk sokkal közelebb és nem igazol semmit. Csak próbálok közelebb kerülni a megoldáshoz. - vallom be őszintén, egy kissé felsóhajtva. Nem fogom félrevezetni, nem ez a szakterületem, hanem amit a muglik traumatológiának hívnak, ha baleset, természeti katasztrófa, tűzharc áldozatai érkeznek, vagy én megyek a helyszínre, akkor vagyok elememben.
- Valószínűleg veled született, igen, de nem vagyok biztos az örökletességben. Ha egy jótékony áldás lenne, akkor elképesztő erejű boszorkány hozhatta létre, hiszen az egész lényedet átjárja és nem csak a felületen pihent a ragyogás. Ebben a könyvben nagyon kevés információ van, de talán a Roxfort vagy az Akadémia könyvtárában ezzel a néhány sorral elindulhatsz, hogy kiderüljön, hogy miről van pontosan szó. - pillantok rá, ahogy a mozgolódik mellettem, és ha átfutotta a könyv sorait kicsit bánatos mosollyal pillantok fel rá.
- Sajnálom, hogy többet nem tudok segíteni, de az biztos, hogy nincsen rajtad semmiféle átok és semmi nem mutatja, hogy ne lennél alkalmas a kiképzésre. - mondom ki a végső szavakat, de ettől függetlenül látszik rajtam, hogy nem igazán győzködném, hogy próbálja meg, ha vissza akarna lépni, hiszen iszonyatosan fiatal és még traumán is átesett. Felállok, hogy a pálcámért nyúlva lemásoljam neki azt az oldalt, ami említést tesz az Örök életűekről és a kezébe nyújtsam.
- Sok sikert, Adora McGalagony. Ehhez is, és az Auror akadémiához is. - köszönök el végül, mintha valami erdőszéli boszorkány lennék, aki a hősöknek kiadja a nemes küldetést, hogy győzzék le a várost fenyegető szörnyeteget. Az időnk lejárt, és amikor a vöröshajú lány távozik láthatja, hogy a Központi aula már teljesen kiürült és Shannát se látni sehol, vélhetően nem tudta megvárni, amíg végzett, dolga akadt.


// Köszönöm szépen a játékot! //





A gyógyítás által  mi magunk is gyógyulunk.
Ez a szeretet varázsereje.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-01-21, 10:53


Emma & Adora



Nem is tudom, hogy ki küldte rám az igét. Arctalan ellenség, lélektelen gyilkológép. A harag, ami a félelmemből keletkezett céltalan. Nem tudok senkit sem gyűlölni, vagy bosszút esküdni ellene. Így marad az egyhelyben forrongás. Vagy ez vagy magamra vonhatom a felelősséget, hogy milyen ügyetlen és meggondolatlan voltam, akkor pedig megérdemlem, amit kaptam. Ilyen egyszerű.
- Egyet értek veled. – Bólintok rá, mert hát igaz. A tudásszomjam végeláthatatlan. Egyszer olvastam egy skandináv mítoszról, amiben egy hatalmas kígyó akkorára nőtt, hogy nem fért el az istenek lakhelyén, ezért bedobták a földiek tengerébe és tovább nőtt, míg a végén már az emberekre fáj a foga. Nagyjából ilyennek érzem a kíváncsiságom. Ellenben ebben az esetben nem akarok mélyebbre nyúlni. Mármint a támadóm személyét illetően, maga az ügy továbbra is érdekel.
- Oké. – Veszek mély levegőt, eddig fel sem tűnt, hogy szó szerint lélegzet visszafolytva várom mit mond. Tényleg megijedhettem. Ellenben most érdeklődve figyelem ahogy egy könyvbe dugja az orrát. Felülök és törökülésbe húzom az lábaimat. Ahha szóval akkor más színű a „varázserő aurám”, mint az szokványos. Nos, ez lehet nagyon jó és nagyon rossz is. Ha a végén kiderül, hogy olyan vagyok, mint azok a …hogy is hívják őket a mítoszokban? Félistenek, titánok. Akik hatalmasok és erősek és van egy szent feladatuk. Felkuncogok és megcsóválom a fejemet. Távolról sem felelek meg egyik pontnak sem.
- Hm? – Kapom fel a fejem, de egyből eszembe jut, hogy mit is kérdezett, csak kellett egy kis idő az agyamnak, hogy feldolgozza. – Nem, nem gyakran voltam beteg. Bár kinézetre mindig is beteges voltam. Tudod, tipikus Nagy-Britanniai kisgyerek; holt sápadt bőr, ijesztően nagy szemek és kissé beesett arc. – Vagy legalábbis úgy gondolom, hogy sok mindenki más is így nézett ki annyi idősen. Persze a kora tizenéves korára a legtöbb ember ezen átesik, én is normálisan néztem ki, amikor elkezdtem az iskolát.
- Szóval akkor ez egy velem született valami? – Lelógatom a lábaimat, majd leugrok az ágyról és inkább csak neki dőlök. Ekkora izgalmak közt ki tudna a seggén maradni? Nem én, az biztos. – Tehát akkor örökölnöm kellett volna? Mert az alapján, amit mondasz nem kaphattam anyától, se apától. – Megrázom a fejem, inkább magamnak mintsem neki beszélek. Apa gyerekként beteges volt, a nagyi sokat mesélt arról, hogy milyen szerencsés mivel neki nem kellett a gyereke hányását takarítania hajnalban. No, nem mintha a nagyim magam csinálta volna ezeket, de neki kellett felköltenie a manókat…Milyen rettentő nehéz feladat. Anya pedig felnőttként kap el ezt-azt a különböző kísérleti laborokban vagy lényektől. Szóval mindkét felmenőm kilőve.






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Emma Marshall
Reveal your secrets
Emma Marshall
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-01-18, 20:59




Adora & Emma

Nem olvasott a lélek gyógyításáról?
Van-e különb orvosság, mint az emberi szó?

Ha tudnám, hogy mi jár a fejében és bántja, hogy gyermekként kezelem akkor biztosan bocsánatot kérnék, de a mosolya azt üzeni, hogy inkább jól esik neki az aggodalmam és én szeretnék ebbe kapaszkodni. Nem teljesen értem, hogyan fordulhatott elő ilyesmi, így amikor elkezdi magyarázni én türelemmel várok és kissé összeráncolt homlokkal sugárzom a megdöbbenésemet. - Így mindjárt más, legalábbis az ő szempontjukból, de a tiédből... Nem vagyok annyira világlátott, mint egy auror, hiszen a gyógyításhoz nagyrészt négy fal között tanultam, de azt tudom, hogy elérhetetlen cél, hogy mindent megismerjünk és mindenre felkészüljünk és mégis erre kell törekednünk minden nap. A muglik között van az a mondás, hogy jó pap holtig tanul, és keveset ismerek a világukból, de ezt nagyon szeretem. - mosolyodok el biztatóan, miközben a gyógyító varázslataim végbemennek és mindent a legnagyobb rendben találok, legalább is egészségesnek tűnik és nincs maradandó sérülés. - Ha pedig ismeretlen akadállyal kerülünk szembe, akkor abból építkezünk, amit tudunk és... minél gyorsabban cselekszünk a legjobb tudásunk szerint. - teszem hozzá, hiszen én is ezt teszem. A gyógyításban is hiába tanulunk hosszú évekig, mindig jön egy olyan páciens, aki újat mutat, ahogy most is. Csak elmosolyodnék arra, hogy még nem tudja, hogy mit akar és óvatosan visszakérdeznék, de… a vizsgálat nem várt eredményt hoz.
- Nem kell megijedni, nyugodj meg Adora. - mondom fürgén, miközben a varázs lassan leveti magát róla és felszívódik, mintha mi se történt volna. - Ne haragudj, nem illik húzni az időt, de szükségem van néhány pillanatra. - vallom be és az egyik fiókhoz lépek, hogy egy vastag kötetet vegyek elő és felcsapjam a megfelelő oldalnál, fürgén lapozgatva és futtatva a tekintetemet, miközben csak azért beszélek, hogy ne álljon be közöttünk a csend és ne aggódjon, de érezni, hogy a tudatom a sorokra figyel. - A varázslatnak váratlan volt a színe, de a piros lett volna az egyetlen kétségbeejtő eredmény, egészen egyszerűen meg kell keresnem, hogy az arany mit is jelenthet, csak egy kis türelmet kérek, ne aggódj, rá fogok jönni és készen is leszünk a vizsgálattal… - mondom gyengéden, aztán a mutatóujjam megakad az egyik sornál és kicsit homlokráncolva pillantok a lányra. - Azt mondod, hogy nem igazán voltál beteg korábban, ugye? Lehet, hogy nem csak szerencséd volt, hanem ez egy veledszületett mágikus adottság. - fordítom felé a könyvet, amiben egy különleges örökletes képességről írnak a sorok, az Örök Életről és a Hosszú Életről, de alig pár sor a jellemzés és azt a hatást kelti, hogy szinte mítosz az egész, olyan ritkán fordul elő.


 




A gyógyítás által  mi magunk is gyógyulunk.
Ez a szeretet varázsereje.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-01-06, 14:54


Emma & Adora



A jajgatásra csak elmosolyodok. Nem tudom, hogy miért, de jól esik, hogy aggódik értem. Mármint, ha nem ketten lennénk tuti felháborodnék azon, hogy gyerekként tekint rám…Mert tudom, hogy úgy tesz. Nem kell kimondania és bármennyire próbálkozik elrejteni a dolgot látom a szemében, érzem rajta, hogy képtelen teljes értékű felnőttként tekinteni rám. Nem baj, valószínűleg ettől is olyan jó gyógyító; semmi kellemetlent nem érzek, sőt kimondottan jóleső melegérzés jár át. Ezért jó sok pénzt kéne kérnie, az a meglátásom.
- Nem az ő hibája. – Rázom meg a fejemet, egy féloldalas mosollyal. Tekintetem a távolba réved, ahogy felidézem magamba a szinte élettelen sereget, amit ismeretlen módon toborzott és irányított Hithock. Mint ha robotok lettek volna. – Nem imperio átokkal, de valamivel irányították őket. Az imperiot felismerem és ez…ez más volt. – Sóhajtva lehunyom a szemem. Be kell valljam, hogy sokat rágódom azon az ismeretlen varázslaton. Közel sem ismerek minden varázslatot és átkot ebben a nagy és színes világban, s mégis majd megöl a tudat, hogy nem tudom mivel álltunk szembe. Ha tudtam volna, akkor sokkal gyorsabban és sokkal kevesebb sérüléssel, áldozattal véget lehetett volna vetni annak az idegesítő közjátéknak. A mai napig felforr a vérem, amikor rá gondolok.
- Köszönöm, hogy elmondtad. – Válaszolom miután megosztja velem a történetét. Csendesen hallgattam, s bár csak irigységet éreztem volna. De nem éreztem mást csak elidegenedést, mintha soha nem éreztem volna ennyire különbözőnek magamat valakitől. Nem a gyógyító karrier vagy amiatt mert édesanyja nyomdokaiba lép, hanem mert úgy beszél valamiről, ami nem mellesleg a hivatása, mintha egyszerű lenne ennyire szeretni valamit. Pedig nem az, ha valamit nagyon szeretsz és nagyon akarsz, akkor sok áldozatot kell meghoznod. Nekem ez nem megy. Nem engedhetem meg magamnak, ahogy azt sem, hogy csakúgy találomra kipróbáljam magam bármiben. Az irány adott számomra, s bár ezt néha értékelem, máskor a pokolba kívánom. Most például.
- Nem tudom mit akarok. Nem nagyon számít. – Vonok vállat. Mert tényleg nem számít; mivel semmiért sem rajongok olyannyira, hogy hajlandó legyek felégetni minden kapcsolatomat és múltbéli törekvést más irányokba érte. Marad, amit kitaláltak a nagyok. Majd egyszer, ha már nem lesz felügyelő bizottság kipróbálok új dolgokat. Persze, nehéz lesz 70 évesen kviddics karriert befutni teszem azt, de ha tényleg az a sorsom, akkor menni fog…Gondolom.
- Jól van. – Bólintok rá és tényleg nem érzem egy másodpercnél tovább a hidegrázást. Ami azonnal visszatér, ahogy kiejti a „furcsa” szót. – Mi az? Baj van? – Összevont szemöldökkel vizsgálom az arcát, automatikusan azt akarom meglátni rajta, amit nem mondd el. Aztán rájövök, hogy valószínűleg nem tőle kell hazugságot vagy eltitkolást várnom, így kissé visszaveszek a gyanakvásból. – Emma. – Szólítom meg egy idő után. – Megijesztesz. – Vallom be nyersen őszinte hangon.






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Emma Marshall
Reveal your secrets
Emma Marshall
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-01-05, 18:41




Adora & Emma

Nem olvasott a lélek gyógyításáról?
Van-e különb orvosság, mint az emberi szó?

A tekintetem kicsit szomorúvá válik, amikor azt mondja, hogy senkivel nem beszélt az átok után, pedig erre mindenkinek szüksége lehet, pláne, ha ilyen fiatal, hiszen éppen tizenhét és a papírjai szerint még a Roxforti képzést se fejezte be, mégis hogy keveredhetett ilyen helyzetbe? Ki engedte ezt meg? Nem mondanám, hogy dühös vagyok erre a valakire, de azért csalódott mindenképpen, ahogy szívesen elővenném a szüleit és az iskolai tanárait is, amennyiben nem a nyári szünetben történt mindez.
- Jajj, Adora… - suttogom halkan a nevét együttérző gyengédséggel, hiába nem ismerjük közelebbről egymást, miközben a gyógyító képességemmel minden apróbb kis sérülést, ami rajta lehetetett egy gyengéd, meleg érzéssel karba öltve begyógyítok. Ahogy a lapján is írta, különösebben nem találok semmit sem, de legalább ahogy átjárja a jó érzés talán segít abban, hogy ne merüljön el túl mélyen a rossz emlékben. - Remélem a tiltott átkot használó sötétvarázsló elnyerte a méltó büntetését, hiszen erre nincsen bocsánat, főleg… - elhallgatok, mert nem akarom megsérteni azzal, hogy kiemelem, hogy főleg egy gyereket így megtámadni milyen aljasság. Azt mondta, hogy az egész csapda volt, talán azért került oda, hogy még nagyobb kavarodás legyen, ha sikerül rájuk kenni az egészet, hiszen McGalagony és még nagyon fiatal? A kérdésére kicsit félrebillentem a fejemet, aztán lassan bólintok, nem akarom, hogy úgy vegye, hogy nekem teljesen egyértelmű és ez a normális, mert nincs így.
- Azt hiszem igen, tudod, az édesanyám a falka gyógyítója volt, így nagyon korán megtanított sok mindenre és mindig is vonzódtam ehhez az úthoz. Persze én úgy döntöttem, hogy jobbára a katasztrófahelyzetekben segédkezem és az aurorok munkáját segítem gyakran a helyszínen, míg ő igazából inkább afféle javasasszony, aki mindennapi betegségekkel törődik és házhoz mennek hozzá, vagy ő megy házhoz a beteghez, ha kell. - mesélem neki hosszan, részletesen, hogy egy kicsit megértse, hogy azért én is megtaláltam a magam utamat, azt a területet, ami kicsit más, még ha a gyökere ugyanabból a szakmából is fakad, a gyógyításból.
- Teljesen rendben van, ha te még nem tudod pontosan, hogy mit szeretnél. Igazából nem akarsz auror lenni, ugye? - kérdezek rá, de tapintatos hangon, így ha nem akar róla beszélni mindig ott van a lehetőség rá, hogy ezt jelezze felém és nem fogom erőltetni. Csatlakozott egy nyomozó csapathoz, ahonnan átverésekkel és cruciatus-átokkal lett gazdagabb és most a korát meghazudtolva jelentkezik a kiképzésre, pedig lehet, hogy még ki se heverte a legutóbbi kalandját, vajon miért? Tényleg ilyen erős a lelke, vagy csak erősnek akarja magát mutatni?
- Hmmm… most egy bűbájt szórok rád, egy kicsit ki fog rázni a hideg, de csak egy pillanat. - nyugtatom meg, és a pálcámat elővéve nonverbálisan idézem meg a halványkék szikrákat, amik áttetsző lepelként fedik be a lányt és néhány másodperc múlva élénk arany színben kezdenek játszani. - Ez nagyon… furcsa… - szalad ki a számon, hiába illene azt mutatnom, hogy mindent értek és minden rendben van, hiszen a profizmus ezt kívánná, a póker arcomon még nagyon dolgoznom kell. Megszüntetem a varázslatot, leengedve a pálcámat és az aranyos fény szépen lassan lesz a semmivé, én pedig kicsit morfondírozva bámulom a lányt, azon gondolkozva, hogy ez mégis hogy lehet. A bűbáj egyszerű, ha pirossá válik, akkor nincsen mágikus tehetsége az illetőnek, ha zölddé, akkor egyszerűen boszorkány vagy varázsló, minden rendben van, de ha arany… még egyik jelentkezőnél se vált arannyá, csak tompább vagy élénkebb volt, ha a kadét életerősnek vagy leharcoltabbnak volt tekinthető. Valami baj lenne a lánnyal? Az átok miatt?


 




A gyógyítás által  mi magunk is gyógyulunk.
Ez a szeretet varázsereje.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2021-01-01, 20:38


Emma & Adora



Biccentek csak a megjegyzésre, hogy milyen szerencsés vagyok. Szívesen bevállaltam volna egy-két törött csontot a normális családi és szociális élet érdekében. De kinek mi számít szerencsésnek. Ha jobban belegondolok azért örülök, hogy nem volt orrcsont törésem, nem néznék ki jól a seszínű szemöldökömmel és karvaj orral. Összerezzenek ahogy koppan a táblája és ráemelem tekintetem. Nem tudok válaszolni a kérdése. Hogyan történhetett? Magam sem vagyok benne biztos.
- Nem igazán. – Válaszolom csendesen. Mégis kivel beszélhettem volna? Elvileg egy teljesen titkos nyomozás keretein belül történt, ott és akkor ez volt a legkisebb problémám. Utána pedig elváltak útjaink, a szüleimmel pedig nem beszélhetek ilyesmikről. Nem tudom hogyan reagálnának rá; vagy elképzelhetetlen módon túl reagálják és bezárnak a házba egész életemre vagy pedig megkapom, hogy ne nyavalyogjak ezt is át kell élni, felépülni. Egyik lehetősége sem túl kecsegtető. Egy pár percig hallgatok, hogy összeszedjem a gondolataimat és tovább haladunk a vizsgálattal. Felteszem a lábaimat és kényelmesen elfekszek a vizsgáló ágyon. Megnyugtató a tény, hogy most nem éppen eltörik felettem a pálcát, hogy egy gyenge kis gyerek vagyok.
- Nem tudom, hogyan történhetett. – Kezdek bele és csak bólintok amikor megkérdezi, hogy szabad-e. – Egy Minisztériumi ügy kapcsán történt…Azt az infót kaptuk, hogy belsős nyomozáson veszünk részt, mint külsősök. Tudod, hogy elkerüljék az összeférhetetlenséget. – Újra megköszörülöm a torkom, mielőtt folytatnám. – De az egész egy csapda volt. Egy nagy csatába torkollott a dolog és ott nem figyeltem egy pillanatra… - Elhalkul a hangom miközben a plafon fehérségét vizsgálom. Milyen makulátlan és tökéletes. Egy repedés sincs rajta. Elönt az irigység, így muszáj elfordítanom a fejemet. Sóhajtva nézek a medikust ahogy gyógyít. Őt is irigylem, tudja mit szeretne kezdeni az életével és még jó is benne.
- Mindig tudtad, hogy ezzel szeretnél foglalkozni? – Elhessegetem ránk ülepedő csendet, nem bírom a súlyát. Úgy érzem magam mintha én lennék az egyetlen ember, aki nem tudja, hogy mit kezdjen magával. Idegesít, hogy anyám erőlteti a házasságot, de nem biztos, hogy olyan rossz lenne, mégis úgy érzem muszáj elleneznem az egészet máskülönben nem leszek több mint a szüleim engedelmes kis szolgája. Nem tudok dönteni, hogy hova tanuljak tovább, de apám minden alkalommal olyan lelkesen és büszkén néz rám, mintha nem létezne olyan univerzum, ahol nem az auror szakot választom. Ha látta volna más is aznap mikor meséltem, hogy jelentkezek az akadémiára rá se ismert volna, az én folyton komoly apukámra. A vonásai egészen ellágyultak attól az üdvözült mosolytól, amit eddig csak mélyen vallásos emberek arcán láttam. És akkor ezekután ne legyen befolyásolva az ember…






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Emma Marshall
Reveal your secrets
Emma Marshall
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-29, 13:46




Adora & Emma

Nem olvasott a lélek gyógyításáról?
Van-e különb orvosság, mint az emberi szó?

Nem sértett meg, engem igazán nehéz megsérteni, persze ez nem jelenti azt, hogy még soha senkinek nem sikerült. A kedves mosolyom és a nyílt tekintetem azt üzeni, hogy semmi baj, csak jobban szeretem, ha nincsen meg a formalitás, főleg, ha körülbelül csupán 5-6 év lehet közöttünk. Nem vagyok a rangok és kasztok elszánt híve, nem véletlen, hogy kapva kaptam az alkalmon, hogy Joyce-szal és Sidney-vel olyan falkába kezdjünk, ami nem is igazán falka, hiszen nincsenek alfák és nincsenek alárendeltek sem. Mindenki egyenrangú és tisztelettel beszélünk egymással, ahogy ugyanolyan tisztelettel beszélek Adorával, mint korombelivel tenném.
- Nagyon helyes, szerencsés vagy. - mondom, de éppen, hogy kimondtam felpillantok a papírokból és meglátom ahogy az ajkát beharapja és színtvallani készül. Leengedem a csíptetős mappát és mikor meghallom a szavait még kis koppanással le is ejtem, ahogy a kezeimet az ölembe ejtem.
- Egy Cruciatus-átkot? Hogyan történhetett ez? - dobban hatalmasat aggodalommal a szívem és ahogy ledől az ágyra, azonnal a kezéért nyúlok, ha persze van arra igénye, hogy együttérzéssel megragadjam vagy akár megöleljem. - Megvizsgáltak korábban és volt utána kivel beszélned róla? - kérdezem, hiszen az átok sajátja, hogy nem csak a testet, az elmét is roncsolhatja és az előttem ülő fiatal lány lehet, hogy nem is fordult senkihez, csak örült, hogy túlélte és nem került a Szent Mungóba a híres Longbottom házaspár mellé. Nem véletlenül a három főbenjáró átok egyike és nagyon remélem, hogy akárki is tette, azt elkapták, csak… nem akarom kihúzni belőle, csak akkor, ha tényleg ki akarja adni magából.
Látom, hogy nagyon karcsú, de ez fakadhat csupán az alkatából, nem következtetek azonnal arra, hogy sanyargatná magát vagy komoly probléma lenne, viszont a kérdésére kicsit elmosolyodom.
- Talán rosszul fogalmaztam, nem feltétlenül a képességeidnek az erősségéről van szó, csupán arról, hogy rendelkezel-e mágiával. A képzést igen nehéz, vagy inkább lehetetlenség lenne elvégezni, ha valaki esetleg kvibli, csak hogy példának hozzam fel. De persze tudom, hogy nálad nincsen ilyesmiről szó. - nyugtatom meg, aztán várok néhány pillanatot, hogy esélyt adjak neki a Cruciatus-átokról beszélni és első körben a gyógyító képességemmel a kezeimet helyezem a teste fölé. - Szabad? - kérek engedélyt, mielőtt hozzáérinteném a puha kezeket, amikből csak úgy árad a kellemes, meleg érzés. Ezt a többi jelentkezőnél nem csináltam, de szeretném, ha gondosan el lenne látva és a gyógyítás folyamata amúgy is kellemesen ellazíthatja és megnyugtathatja, így csak előnyünk származhat abból, hogy teszünk egy kis kitérőt.


 




A gyógyítás által  mi magunk is gyógyulunk.
Ez a szeretet varázsereje.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-24, 23:20


Emma & Adora



Jól esik nevetni egy jót. Már emiatt megérte eljönnöm ide ma. Remélhetőleg a nyár alatt lesz alkalmam megismerni jobban, nem azt a Shannát, aki a Griffin lány vagy az aurort, hanem amilyen igazából. Persze, a munkán lesz a hangsúly, de senki sem tud 6 héten keresztül folyamatosan koncentrálni. Még egy pillanatra a csukott ajtót nézem, de gyorsan észbe kapok és mozdulok.
- Köszönöm. – Biccentek neki, kedves tőle. Nem akartam megsérteni, inkább tiszteletből hívtam a vezetéknevén. De végül is nem sokkal idősebb nálam, logikusabb tegezni. Most, hogy itt vagyok elkezdek kissé izgulni. Ez is egyféle teszt, amire kivételesen nem készültem. Nem is tudtam volna, hogy készülni rá. Leülök valahova miközben a papíromat veszi kezébe.
- Családi betegség nincs, csontom sosem tört az átokról…nos nem tudok. – Vonok vállat, miközben rágom a számat. Tudom mi a helyes válasz, de itt inkább az őszinteség a fontos. A múltkori Hithock-os csatában bekaptam egy pár durvább átkot, volt olyan is, amit nem ismertem…egy titkos átokkal is találkoztam testközelből. – Nem rég…- Megköszörülöm a torkom és akaratlanul is lehalkítom a hangom. – bekaptam egy Cruciot. Annak marad nyoma? – Ahogy kimondom megrohamoznak az emlékek, ugyan a fájdalomnak csak nagyok tört részére emlékszem vissza, de ez is elég ahhoz, hogy megremegjek ültömben.
- Rendben. – Bólintok egy leheletnyit kevésbé feszülten. Mentálisan toppon vagyok amiatt nem aggódom, de iskola mellett nem nagyon tudok hódolni a sportbéli szenvedélyeimnek; balett, capoeira és boksz. Az utóbbi szintén nem lenne családilag támogatott, de szerencsére nem igazán kérdezett senki arról, hogy mégis milyen sport ez. Eltunyult az amúgy sem izmos testalkatom. Ismered azt a lányt, aki azért sír mert képtelen testtömegnövelésre? Hát, most már ismersz.
- És...öhm hogyan fogod elmérni a mágikus képességeimet? – Azt sem tudtam, hogy vannak különféle képességi szintek a mágiában is…Lehet, hogy akkor is tehetséges lennék, ha nem tanulnék ennyit? Vagy lehet, hogy pusztán a befektetett energiáim miatt tartok ott, ahol? Oké, kezdek egyre idegesebb lenni emiatt a teszt miatt.






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Emma Marshall
Reveal your secrets
Emma Marshall
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-21, 17:37




Adora & Emma


- Nyilvánvalóan, én lennék hátrányban most, jajj, olyan kimerült vagyok. - nevetek fel én is, nem is hittem volna, hogy ezt a napot őszinte nevetéssel zárom, pedig nem erről vagyunk híresek. Illetve egykor én erről voltam, mindenkihez volt egy-két jó szavam, minden iskolai extra szakkörbe beleártottam magamat, hogy minél több jópontot kapjak a felvételihez az auror szakra - miután kiderült, hogy egyetemi tárggyá alakul, előtte csupán engem is a pörgés szórakoztatott és büszkévé akartam tenni a szüleimet is. Tényleg mindenbe jelentkeztem, még a kviddics edzéseken is kint voltam szurkolni a játékosoknak, rengeteg emberrel vettem körbe magam, de a művészeteket nagyon korán elvetettem, a legkevésbé sem értek hozzájuk. Csak a tánchoz, ahhoz is csak alapvető mértékekben, nem versenyszerűen.
Becsukom tapintatosan Adora után az ajtót és visszatérek a papírmunkához, amiből szerencsére már csak néhány percnyi munka maradt.

***

Nem olvasott a lélek gyógyításáról?
Van-e különb orvosság, mint az emberi szó?

Mikor belép kicsit meglepetten pillantok Shannára, nem azért, mert kiemelt valakit a sorból, ez igazából korábban is fordult már elő, ám a lány, akit kísér nagyon fiatalnak tűnik és tudom, hogy ebben egyetértünk. Vagy legalább is remélem, tehát az első, amit megnézek, az a kor a papíron, hogy megnyugodjak, elmúlt tizenhét.
- Szólíts csak Emmának, úgy sokkal személyesebb. - szólalok meg mosolyogva, miközben kisimítom a gyógyító taláromat és a gurulós székemmel közelebb húzódok, hogy egy pennával a kezemben végigmérjem a lapját. - Semmilyen betegségről nem tudsz a családban és semmilyen tartós átok nem súlyt vagy átoksebed, rosszul beforrt csontod sincs, ugye? - kérdezem, csak a biztonság kedvéért, hiszen jobb szóban is megerősíteni az ilyesmit és egyeztetni a rublikákkal. Egyrészt az elmúlt napokban volt, aki megpróbált elhallgatni egysmást, csak hogy felelőtlenül felvételt nyerjen a kiképzésre, másrészt pedig egyszerűen előfordulhat az is, hogy valamit rosszul jelölt meg. - Nem lesz szó semmilyen kellemetlen vizsgálatról, csak feküdj fel az ágyra és dőlj hátra nyugodtan, ameddig néhány bűbájjal ellenőrzöm, hogy minden rendben van-e. A kiképzés fizikailag, lelkileg és mágikusan is nagyon megterhelőnek ígérkezik és komoly baja eshet annak, aki nem egészséges. - magyarázom, hogy miért is van erre szükség, hogy nyugodt, kellemes hangom ellazítsa és tudja, hogy nem kell némán végigvárnia a végét, kialakulhat közöttünk bizalmas beszélgetés, lehetnek kérdései, nem olyan fajta medimágus vagyok, akihez sorban jönnek a páciensek és alig pillant rájuk emberként. Persze pontosan ezért néhány fokkal lassabban is dolgozom, mint az, aki személytelenül csak lóhalálában elvégez mindent, de ez az ára annak, hogy ne csak a fizikai és mágikus vizsgálat legyen meg, hanem a mentális is, amit nagyon nagy becsben tartok.

 





A gyógyítás által  mi magunk is gyógyulunk.
Ez a szeretet varázsereje.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-18, 17:27


Shanna & Adora



Magam sem hajtok házi cica szerepre, de számomra elképzelhetetlen, hogy egész életemben parancsolgassanak nekem vagy én másoknak. Szabad szeretnék lenni, de ezt senki sem fogja megérteni, merthát milyen paradox, hogy egy ember szereti, legalábbis látszólag, a rendszert és mégis szíve szerint lázadna ellene. Igazából a rendszerek hibásak. A múltkori Hithock-os ügy után pedig pláne így gondolom. De ha nem lenne rendszer, nem lenne mi ellen lázadni. Mind a két oldal fontos az én szempontomból.
- Tisztában vagyok vele. – Biccentek a lánynak, hiszen eddig is tudtam mivel jár a jelentkezés. Ahogy szokták mondani semmi nem vész el csak átalakul. Azok az energiák, amiket belénk fektetnek muszáj, hogy valamilyen módon megtérüljenek. Nem áll szándékomban kijátszani a rendszert és célponttá válni, okosabb vagyok ennél. De fenntartom a jogát annak, hogy nem mindig értek egyet az aurorok parancsaival és indíttatásaival. Majd meglátjuk mennyire tudom szabályszerűen kikerülni a nem-tetsző intézkedéseket.
- Oh, sajnálom. – Együtt érzek velük, a mai napig nem emlékszem mindenre azokból a napokból, amikor büntetésből mindenkinek is én segítettem be a járőrözésnél. Összefolytak a napok és volt, hogy elfelejtettem enni. Nagyon örülök, hogy azoknak a napoknak vége, s reményeim szerint Shannáék szenvedése is hamar véget ér. Bár ahogy felhozza a párbajozást megcsillan a szemében egy olyan komiszság, ami igazán fáradt emberében sose csillanna meg. Úgyhogy biztos rendben lesz, nem kell aggódnom miatta.
- Mindig van kedvem párbajozni. – Kuncogok fel maga is. – Bár inkább a kiképzés után hívnálak ki, nehogy hátrányba legyél a sok adminisztráció miatt természetesen. – Folytatom a poént, mert mind a ketten tudjuk, hogy bármilyen okos és tehetséges vagyok egy gyakorlott auror nyomába sem érhetek. Max nagyon nagy szerencsével, jó adag adrenalinnal és a meglepetés erejének segítségével tudnék előnyt szerezni. De inkább kis idő befektetéssel, s tisztán nyernék.
- Köszönöm. – Szófogadóan követem, nem is kell kérnie. Lényegében a feljebb valóm és semmi olyat nem kíván meg tőlem, ami ne lenne jogos vagy meghaladná a képességeimet. Shannat amúgy is kedvelem, azon kevés aranyvérű közé tartozik, akik normálisok. Annak örülök, hogy nincs sor; meghaladná a napi türelmi szintemet, ha megint mások lapockáját kellene bámulnom.
- Marshall. – Biccentek az ismerős lánynak, hiszen gyógyítói képességéről szóló történetek gyakran töltik meg a folyosókat. Shannára villantok egy mosolyt mielőtt kettesben hagy minket. A barna hajú lány ugyan mindig csendes volt, de kisugárzása hihetetlenül kellemes és biztonságot nyújtó, így nem feszengek.
- Szóval…hol kezdjük doktornő?






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Shanna Griffin
Reveal your secrets
Shanna Griffin
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-18, 16:30



Adora & Shanna

Minél többet izzadsz a kiképzésen,
annál kevesebbet vérzel a csatában.

Én sosem utáltam a kötelezettségeket, velem a szüleimnek tényleg nagy szerencséje volt. Apámat a legnagyobb lelkesedéssel követtem az úton, hogy az auror szakmát válasszam, vele a gyakorlati részét fogtam meg, míg anyámmal az elméletet és persze fiatalkoromban a háztartás vezetés néhány apróságát is megmutatta, még ha nem is mutattam olyan nagy érdeklődést iránta. Én soha nem leszek az a lány, aki otthon várja a férjét a frissensülttel, a lakás tip-top és mindent beterít az étel illat és mondjuk a csokoládés házikeksz…
Néhány pillanatra elkomorodom, mert eszembe jut, hogy talán mégis csak vállalnám az otthonlét börtönét és a gyerekek nevelését a “világ megmentése” helyett, ha ezzel visszakaphatnám a férjemet. De szó sincs ilyen alkuról az univerzummal. Megértően viszonzom a mosolyát, ugyan nekem mindig egyértelmű volt az út és akartam is - persze nem feltétlenül azt, hogy a háttérben segédkezzek, mint most. Pontosan tudom, hogy mások nem ilyen szerencsések Jake is más pályát akart választani, de akkor még nem tűnt elképzelhetőnek, hogy egy csapatot alkossunk anélkül, hogy ő is az auror szakra jelentkezne és végül mellettem döntött. És szörnyű hibát követett el.
- Megértem, de tudnod kell, hogy amennyiben elvégzed a képzést ténylegesen szolgálatba kell álnod amikor szükségünk van rád, ez nem csak egy kitüntetést ad, amivel egyszer majd élni fogsz vagy sem. - juttatom eszébe, hiszen nem azért fogunk több száz emberből kiválogatni egy maréknyit és vért izzadva - mind a két oldalról, a miénkről és az övékről is - aurort faragni belőlük hat hét alatt, hogy aztán megerősödjenek és visszatérjenek az átlagos mindennapjaikhoz. Tényleg szükségünk van rájuk, kevesen vagyunk és Grindelwald és a Testvériség pedig minden nappal egyre erősebb, az anomáliák terjednek, a varázsvilág veszélyben minden tekintetben. Annyira fiatal még a szememben, hiába a szomorkás komolyság, ami a szemében ül a kötelességtudat terhe alatt.
- A képzést egy rangidős auror kezdeményezte és mondhatni házon belül kell elintéznünk a lehető legkevesebb személyzettel, a Minisztérium már így is túlterhelt lényegében mindegyik osztályon. - válaszolom neki őszintén, hiszen egyrészt hiába nem voltunk a legközelebbi kapcsolatban, sosem volt közöttünk hazudozás, azt mind a ketten megéreztük volna, így hát felesleges is, és most sem lesz.
- A kérdésed olyan, mintha inkább párbajozni lenne kedved, Adora. - szakad ki belőlem egy kis nevetés a vigyorgására és a megjegyzésére, pedig első körben az állapotfelmérés csupán annyit tesz, hogy egészségügyileg alkalmas-e arra, hogy végigcsinálja a kiképzést, tehát csak néhány perc a gyógyítóknál. Az órára biccentek és az ajtóra, ami a medimágusokhoz vezet, majd félrebillentve a fejemet gondolkozom el. - Szerintem még időben vagyunk, egyszerűbb most túllenni, minthogy időpontot adjak egy legközelebbi alkalomra, kövess. - indulok el abba az irányba, amerre az imént pillantottam.
Sor se nagyon áll már előtte, vagy mindenkivel végeztek, vagy amikor látják, hogy jövünk tapintatosan kihátrálnak, minden esetre Adorával együtt bekopogok, átadom a lapját a benti jóindulatú, fiatal gyógyító lánynak, Emmának, amin az adatai vannak.  
- Ugye még jöhetünk? - kérdezem egy kis mosollyal, mire egy szelíd pillantás és néma bólintás a válasz, ahogy átveszi tőlem a lapot. Előre engedem a vörös lányt én pedig kihátrálok a szobából, hiszen semmi szükség nincsen rám ebben a pár percben, az ilyen felmérések igen személyesek.

©





Küzdeni csak akkor tudunk, ha van miért.
Mert minden küzdelem áldozatokkal jár,
s áldozatot csakis olyan célért tudunk hozni,
amelynek értelmét előre látjuk.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-17, 22:16


Shanna & Adora



Könnyedén üdvözöljük egymást egyszerűbb, ha az ember többtíz családtagja nem nézi árgus szemekkel, hogy illően köszöntöd-e a másikat. Utálom azokat a kínos megérkezéseket, amikor mindenki felsorakozik és köszöntik egymást, mint valami hülye rituálé. Mindegy is. Szerencsére nem egy bálteremben vagyunk és nem kényelmetlen ruhákban feszengünk.
- Ez a kisebbik rossz. – Mosolygok rá szomorkásan. Nem számít, hogy akarom-e. – De egészen érdekesnek hangzik a programterv, szóval…- Vonok vállat, mint egy konklúzió. Alapvetően tényleg érdekel, hogy mit tudok kihozni magamból. Sok féle magántanárom volt, rengeteg mindenben próbáltam ki magam anyám tökéletesség mániája miatt. Volt, ami tetszett és volt, ami nem. Remélhetőleg ez az auror akadémia az előzőek soraiba fog illeni.
- Az akármelyik erős túlzás, de ha esetleg elég jó leszek és bármikor beállhatok aurornak, akkor talán nem kell az egyetlen lehetőséggel élnem; az auror szakkal. – Bólintom amolyan, ’tudod, hogy megy ez’ arckifejezéssel.
- De mielőtt kétségeid lennének; alapvetően érdekel hol tartok és hova kell fejlődnöm a nagyokhoz képest. – Magyarázom, mert persze érzékelem, hogy nem igazán örül az itt létemnek. Hogy félt, s úgy gondolja fiatal vagyok ide. A legtöbb dologhoz, amit életem során elértem és megtettem fiatalnak ítélt majd’ mindenki, a családomat kivéve.
A magyarázatára bólintok. Az tényleg rengeteg ember, ellenben, ha nem ennyire készültek, akkor lehet az oktatás nem lesz olyan zökkenő mentes, mint amilyenre számítok. A mosolyából kiérzem a fáradtságot és a kelletlen kötelesség tudatot, amit pont annyira ismerek, mint ő.
- Akkor ez végül is lakossági felmérésnek is elmegy. Nem tudtok segítséget kérni valamelyik osztálytól adminisztráció terén? – Nem tudom mennyire specifikus dolgokat néznek, de ha az elején kitalálnak egy iktatási rendszert, akkor bármelyik laikus tud segíteni nekik. Persze, az aurorok híresen kötelességtudóak és individuális lények. Elnézek oldalra felmérem a többi jelenlévőt és a helyet is, ahol vagyunk. Még nem jártam itt, pedig azóta csavargok a minisztériumban, hogy megtanultam járni.
- Állapot felmérést is lehet csinálni most? Vagy ne kínozzalak ilyesmivel az utolsó fél órában? – Vigyorgok rá kihúzott háttal. Mindig is szerettem a kihívásokat és ha elém áll egy, annak nem tudok ellenállni. De nem akarom Shannat leterhelni jobban, mint amennyire már most is le van terhelve.






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Shanna Griffin
Reveal your secrets
Shanna Griffin
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-16, 12:33



Adora & Shanna

Minél többet izzadsz a kiképzésen,
annál kevesebbet vérzel a csatában.

Végigmérem a lányt, kissé talán kiül a tekintetemre, hogy nem feltétlenül örülök, hogy látom. Annak legalább is, hogy itt látom. Ettől függetlenül átveszem tőle a papírokat, amiket nyújt és még két puszira is előre hajolok. A nyelvem hegyén van, hogy kimondjam, hogy milyen nagylány lett, de azért olyan hatalmas korkülönbség nincsen közöttünk, hogy értékelje a számból, nem a nagynénje vagyok, csak egy másik aranyvérű család gyermeke.
- Odaadhatod, de biztosan ezt akarod? - pillantok bele a papírokba. Még csak tizenhét… A törvények értelmében nagykorú, minden joga megvan rá, hogy jelentkezzen, de… Ott van azért az a de. Még az Roxforti alapképzést se fejezte be, a többi jelentkező sokkal több igével és tapasztalattal gazdagabb.
- Vagy ezzel szeretnéd kiváltani, hogy akármelyik egyetemi szakra jelentkezhess? - biccentem félre a fejemet egy kis mosollyal, megkockáztatva, hogy ilyen gondolatok vezérelték. Ehhez az kell, hogy végig is csinálja és meg is kapja az oklevelet, de lehet, hogy csak az esélyért megéri neki hat hetet vért izzadnia, ki tudja? Azért látszik rajtam, hogy eléggé rossz érzés kerülget, hiszen abba bele se gondoltam, hogy tényleg előfordulhat, hogy tizenhét évesek is jelentkeznek akármilyen hős komplexus vagy szülői nyomás miatt. Mi Jake-kel már évek óta aktívan dolgoztunk az auror kötelékben és így is… megtörtént a baj. Mennyi esélye lehet egy ilyen fiatal lánynak egy hat hetes kiképzés után, még ha sikeresen el is végzi?
- Ennyien vagy még többen, már csak fél óra van a mai jelentkezésből, szóval kezdenek elszállingózni az emberek. Sokkal nagyobb a kereslet, mint amire a kezdeményezők számítottak, az ország minden részéből érkeznek varázshasználók. - válaszolok neki, a hogy bírjátok kérdésre egy kicsit kimerülten, féloldalasan elmosolyodva. - Megbirkózunk vele, bár nem a jelentkezési lapok és az adminisztráció miatt választottam ezt a pályát, de szükségünk van a segítségre. Aki nem megy át a rostán, arról is tudjuk már, hogy mellettünk áll és számíthatunk rá, mint jó állampolgár a Grindelwald elleni harcban. - teszem hozzá, egyelőre számokkal nem dobálózva, de neki is egyértelmű lehet, hogy csak ma több, mint huszonöt jelentkező jött vele szembe, pedig ennyi a kitűzött cél, ahány aurort ki akartunk nevelni. Illetve nem én, mert én még nem végeztem a mesterszakon és csak segítőként leszek jelen valószínűleg, ha találnak elég kiképzőt, ami ekkora létszámmal igen nehéz lesz, nem lesz elég Preston és Morgenstern, ahogy az elején gondolták volna. Talán Petrát az egy év előnyével már alkalmasnak találják a feladatra, ezt egyelőre nem tudom, de a barátnőm irányába nem leszek féltékeny akkor sem, ha így lesz, hiszen még a segítő feladatokat is van, hogy tehernek élem meg, miközben a vérem arra ösztönözne, hogy Jake, Vanessa vagy Annabelle Mitchell ügyében haladjak minél gyorsabban.

©





Küzdeni csak akkor tudunk, ha van miért.
Mert minden küzdelem áldozatokkal jár,
s áldozatot csakis olyan célért tudunk hozni,
amelynek értelmét előre látjuk.
Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-16, 11:21


Shanna & Adora



Ha nem tűnt volna fel az eddigiek alapján akkor most tessék; szeretem a rendszereket. Szeretem a rendet és a fegyelmet, már magukért is, de legfőképpen azért, mert remekül elrejti az ember lelkében és életében dúló káoszt. Helyesbítek; nem szeretem a rendszereket, szükségem van rájuk. Ezek tartják fenn a látszatot, ami elengedhetetlen része az életemnek. Úgy kell tűnnie, hogy minden rendben, hogy azt tehessek, amit akarok a háttérben.
Nem akarok Auror lenni, de a rendszer szerint annak kell lennem. Így le kell nyelnem a békát, mert vagy ez, s vagy még pár száz dolog, amit a családom jónak tart vagy a házasság. Fiatal vagyok még ahhoz, hogy gyűlöljem az életem és az egész famíliát, szóval marad az utálat. Egy fokkal jobb. Szóval kötelesség tudatból hagytam anyámnak, hogy rábeszéljen az akadémiára. Egyedül akartam jönni, de mire leharcoltam anyámmal a szuverenitás jogát majdnem elkéstem. Merlinre mekkora sor áll…
A nevem hallatán felkapom a fejemet, éppen elmerültem a jelentkezési lapomban, azon merengve, hogy biztosan meg akarok-e ezt tenni, pusztán a családom elfogadásáért. Shanna-ra mosolygok és közelebb is megyek hozzá. Ismerem már mióta az eszemet tudom, családjaink jóban vannak, de pont akkora korkülönbségünk, hogy nem kényszerítettek minket barátságra. Ami jó döntés volt, mert lehet most egészen más érzelmekkel lépnék elé.
- Szia. Odaadhatom a jelentkezésem? – Kérdem mosolyogva felé nyújtva a papírokat. Még emlékszem rá, ahogy csodás fehér ruhában volt az esküvőn és hogy végig azt hallgattam anyámtól, hogy nekem is hasonló fazont kéne választanom, mert szép az alakom, de semmi mellem…Esküszöm néha olyan, mintha egy kígyó élősködne rajtam lassan csepegtetve mérget belém, amíg meg nem halok. Szerencsémre bejött egy hívás, s a mindig fontoskodó anyám is elhoppanált apámmal. Az volt a nap igazi fénypontja. – Mindennap ennyien voltak? Hogy bírjátok?






Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Shanna Griffin
Reveal your secrets
Shanna Griffin
Varázslény

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-12-14, 09:50



Adora & Shanna

Minél többet izzadsz a kiképzésen,
annál kevesebbet vérzel a csatában.

Lassan lezárul a jelentkezés az Aurorakadémiára és habár több auror szakos diák is segédkezik, hogy minden a terv szerint haladjon, kimerültek vagyunk mind. Még azok is, akik mosolyognak, segítőkészek, legbelül kimerültek a sok munkától és persze attól, hogy közben a nagyvilágban nagyon nem áll jól a szénánk. Nem hittem volna, hogy ennyi ember fogja leadni a jelentkezését, valahol ez bámulatos, hiszen ennyi varázsvilágbeli polgár akar segíteni nekünk, hisznek a Minisztérium elveiben, a törvényeinkben, a világrendben, amit hosszú-hosszú ideje felállítottak. A mérleg másik nyelve persze az, hogy vajon mennyien azok, akik tényleg értékesek, tényleg tudnak segíteni, és mennyien, akikre csak az időnket és forrásainkat pazaroljuk, amiből amúgy sincsen elég.
A felhíváson lényegében csak az volt kikötve, hogy legyél nagykorú varázshasználó, semmi több, így hát sorban gyűjtöm be a kitöltött jelentkezési lapokat azokról, akik személyesen jöttek el egy állapotfelméréssel összekötni a jelentkezést és nem postán küldték el korábban előre. Viszonylag sok embert ismerek, de ekkora tömeggel szemben, akiknek kora, neme teljesen különböző még én is kicsit úgy érzem magam, mintha hömpölygő folyóként árasztanának el a kérdéseikkel. A mai jelentkezés négyig tart és addig csak fél óra van, így hát kimerülten bár, de még mindig tökéletes figyelemmel és profizmussal látom el információval az érkezőket arra koncentrálva, hogy a maradék fél órát már fél lábon is kibírom, főleg, mert a sötétkék felsőmhöz és kényelmes, elegánsabb szövet nadrágomhoz nem valami magassarkú topánkát vettem fel, az nem az én világom. Mintha mindig a világvégére készülnék már, mindig nálam van az aurorfelszerelésem, bájitalaim, olyan ruha, amibe tudok futni, kúszni, mindenre készen. Mindeközben csak beszélgetek és lapokat osztogatok ki és gyűjtök össze, de már tényleg, igazán, sosem lehet tudni.
- Adora? - biccentem félre a fejemet, amikor a már egyre ritkuló embertömeg között meglátom a fiatal, vöröshajú lányt a távolból. Jóval fiatalabb nálam, de a McGalagony név azért eléggé ismeretes, a nagyapám együtt tanított Minerva McGalagonnyal, így természetesen a családjaink ismerik egymást, ahogy általában ez aranyvérűeknél szokás. Nem voltunk soha összezárva a korkülönbség miatt, hogy ismerkedjünk, ameddig a felnőttek beszélgetnek, de ha jól emlékszem talán még az esküvőnkre is meg voltak hívva másfél éve, bár a felénél a fél auror kar kivonult, mert bejött egy vészjelzés, szóval a lagzira már csak maroknyian maradtak.  

©





Küzdeni csak akkor tudunk, ha van miért.
Mert minden küzdelem áldozatokkal jár,
s áldozatot csakis olyan célért tudunk hozni,
amelynek értelmét előre látjuk.
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-27, 14:24




Blaine & Reese


- Azt hiszem megértem, csak hát tudod... - tudom, hogy valahol igaza van, de én másban nevelkedtem. Az én életemben igenis mindig fontos volt a család és a családom már jó időre visszamenőleg aurorokból áll. Tudom, hogy jelenleg eléggé a feje tetejére állt mindent, ami velük történt az sincs rendben, de még sem tudom azt mondani, hogy akkor hát felesleges aurornak lenni, hiszen mégis csak fontos és még ha nem is megy tökéletesen, azért próbálunk tenni az emberekért, miközben most rengetegen fekszenek a Szent Mungóban, mint ahogyan az apám is.
- Ha veled vagyok máris megteszem. - sóhajtok egy aprót. Nem akarom hibáztatni, nincs szó róla és láthatja is rajtam, hogy közben vele szeretnék lenni, de tudom, hogy apa nem örülne. Egy fiú csak elvonja a figyelmemet, tudom, hogyan gondolkodik ez ügyben, de nem lehetek egész életemben egyedül, csak ha közben Blaine nem is az a típus, aki megfelelő lenne neki... Ha egy auror srác lenne, jó előmenetellel más lenne a helyzet, de hát az apám azt sem fogadta el igazán, hogy lány vagyok, akkor mégis hogy venné be a gyomra, hogy egy olyan valakihez van közöm, mint Blaine?
- Persze, hogy tudom! - vágom rá gyorsan és magabiztosan. Én bízom benne, de hogy be tudom-e juttatni a Mungóba csak úgy az apámhoz. Az anyám tényleg nincs ott mellette éjt nappallá téve, de azért még olyan könnyű dolgunk nem lenne. - Oké, próbáljuk meg. - bár láthatja rajtam, hogy sok reményt nem fűzök hozzá. Hiszek a rendszerben, ez a dolgom, így neveltek és ha azzal, hogy elfogadnám, hogy ő meg tudja oldani azt, amit más nem tudott évek alatt, azt mondanám, hogy nem működik jól valami és hogy változásra van szükség. De hát Grindelwald akar változást, ami biztos, hogy nem lenne jó senkinek sem.
- Túl jó vagy ebben a laza hozzáállásban. - mosolyodom el végül. Hát igen valahogy neki ez sokkal jobban megy, de nem az apámmal nőtt fel, akinél egy apró hiba is hatalmas hibának számított. Nekem valahogy mindig erősnek kellett lennem és igaza van nehezen kezelem most azt, hogy ezúttal valahogy mégis csak elgyengülök, amikor vele vagyok és nem tudom megtartani azt a megszokott kontrollt. Furcsa érzés és még meg kell tanulnom elfogadni, hogy ez is én vagyok. Ahogyan most, amikor elköszön se tudom csak úgy elengedni egyetlen laza csókkal. A karja után nyúlok még, hogy megfordítsam és kicsit elnyújtsam a dolgot. Egyelőre még csak ide szűrődnek a zajok, de most pont megint nem jön senki sem. Kicsit szaporább a lélegzetem is utána, ahogyan végül elengedem.
- Sok sikert! - pillantok még utána, hogy aztán majd néhány perc múlva én is kövessem. Persze az után, hogy már csendesedett annyit a szívverésem, hogy higgadt tudjak maradni mások között, hiszen nekem is dolgom van, segítenem kell az újaknak.

//Köszönöm a játékot! <3//







If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-22, 14:46




Reese & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



- És nem ellened szól, csak hát.. lerombolták az iskolámat az örökös háborúskodás közepette, s cseppet sem úgy tűnt, hogy aurorok meg akarnak minket védeni. Mondjuk jó ez az integráció program, de.. még mindig azt mondom, hogy magunkat kell megvédenünk. – Húzom el kissé a számat, Reese remélem belátja, hogy nem sok bizodalmam van az emberek emelte védőbástyákban, akiket aurornak hívnak. Vámpír vagyok, egy olyan átok ül rajtam, ami miatt gyors és erősebb vagyok, mint az átlag, de én a gyógyításban hiszek, nem pedig az értelmetlen átokpárbajokban.
- Dehogy, mikor mondtam, hogy szállj vele szembe? – Kérdezem az arcát cirógatva. Vagyunk akik vagyunk, ő is meg akar felelni a sajátjának, én is az enyémnek, csak máshogyan. Szerintem apa is a békére törekszik, belőlem meg valami még jobb embert akar faragni, aki mindenhez ért. Ha ennek az a módja, hogy ne csak medimágus, hanem auror is legyek, azzal ő ki tudna békülni. Egyetlen dolog miatt mondtam rá igent azon túl, hogy nem lehetett nemet; a nagybátyám sunyiskodása.. Ha véletlenül mégis itt ragadnék, legalább tanulok pár átkot, de nagyon nem tetszik nekem az a fickó, mindig apát akarja felülbírálni, pedig tudja, hogy rá nem sokan hallgatnak. – Áh, kétlem, hogy az édesanyád mindig ott ülne az ágyánál. Belopozhatnánk együtt. Vagy.. elterelhetnéd a figyelmét. Te remélem tudod, hogy nem ártani, hanem segíteni szeretnék.. – Rázom a fejemet én is kicsit visszakomolyodva, hiszen jó dolog együtt mókázni, de közben pedig látom, hogy mennyire el van keseredve az elmúlt két év kapcsán. Akik megnézték, nem vámpírok, én már jártam a halál mezsgyéjén, ráadásul olyan gyógynövényekkel gyógyítunk, amivel az átlag ispotályos medimágusok még véletlenül sem. Ám Reese-nek kell eldöntenie, hogy tesz-e így egy próbát. – Reese, én nem akarlak választások elé állítani. Látod eddig sem zaklattalak, csak most, hogy itt vagy, nem tudtam ellenállni. Kedvellek téged annyira, hogy közös döntéseket hozzunk. A család számomra is szent, és az az első, úgyhogy ha megbeszélünk találkákat, amíg esély adódik, akkor majd ott nem fogjuk vissza magunkat. – Természetesen a saját vicces csáberőmön túl nem alkalmazok semmilyen tudatmódosító varázslatot, éppen ezért van értéke, súlya, hogy ennyire egymásnak tudunk esni. Mindez olyan természetes, hogy nem csoda, ha Reese is zavarja jön, mennyire nem fogja vissza magát. – Akkor hát elpályázok beköltözni, és majd értesíts, hogy hogy halad a munka. Vagy hogy mi a helyzet az ispotállyal. Addig kirúgatom magam. – Nyomok egy búcsúcsókot a szájára, aztán felkapva a táskámat a vállamra nekiindulok, hogy valami nagyobb tömeget keressek, ahol bajt okozzak. Látok egy nagyon csúnya tekintetű magas fickót, lehet, hogy neki kéne beszólni?


Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-18, 15:20




Blaine & Reese


Egyetértően bólogatok, bár aztán leesik, hogy mit is helyeselek. Nem gondolom, hogy selejt lenne tényleg belőle, csak hát én is úgy gondolom, hogy ez a gyorstalpaló aurortanfolyam dolog elég fura egy ötlet és még egyelőre én se tudom hová tenni.
- Végül is, akinek tehetsége van hozzá akár még végig is viheti és értem, hogy kényszerhelyzetben van a parancsnokság, de... - végül csak a megrázom a fejemet. Én auror leszek,ahogy mondja ezt tanulom, ehhez értek és nem tehetem meg, hogy minősítem a feletteseimet még úgy sem, hogy nem tudnak róla és nem a szemükbe mondom. Ennyire azért erős bennem a kötelességtudat. Leszámítva azt a tényleg, hogy Blaine mellett egyszerűen nem tudok teljesen józanul gondolkodni, ami lényegében annyira nem jó dolog. Muszáj lenne higgadtnak maradnom, és most sem sikerül rendesen visszafogni magamat. Tudom, hogy a szüleim nagyon nem támodatnák ezt a dolgot, de közben megy nem tudom elküldeni, hiába tudom, hogy ezt kellene. Az se jó, ha belóg majd hozzám, hiszen a figyelmemet csökkenti. Ajjj!
- Szóval te nem szállnál nyíltan szembe az apád akaratával, de nekem azt kellene tennem, miközben kómában van? - sóhajtok egyet végül összefoglalva a tényeket és kicsit össze is vonva. Na igen ez talán sarkítás, de mégis csak erről van szó. Nem mondana nemet az apjának, mert itt van, de közben meg én kockáztatom a helyemet itt azzal, ha nem vagyok eléggé körültekintő. A fenébe is nekem kellene döntenem erről és nem pedig a szívemre hallgatni az agyam helyett. Nem szoktam ilyen lenni és nem most kellene elszúrnom. És mégis olyan jól esik, hogy támogató, hogy nem enged el továbbra sem.
- Nem hiszem, hogy anya odaengedne egy magadfajtát... Hogy mást megnézhetsz-e... Nem tudom, de gyakorlott és tapasztalt gyógyítók nem jutottak semmire már két éve. Nem tudom, hogy... - elhallgatok és lehajtom a fejemet. Nem tudom, hogy van-e esély rá, akár csak csekély is, hogy az apámmal még valaha beszélhetek. Ez akárhogy is nézzük akkor is így van. Mennyivel könnyebb lenne csak arra koncentrálni, ami itt zajlik és nem foglalkozni semmi mással! De, ha most azt mondanám Blaine-nek, hogy tűnjön el és hagyjon békén, vajon megtenné és elfogadná? Egyáltalán én képes lennék rá, vagy folyton huzavonázva utána mennék? Lenne értelme?
- Oké, csak... csak kérlek hallgass meg előbb. Nekem ez most... Az apám talán sosem tér magához, nekem pedig helyt kell állnom itt érted? Ezt muszáj figyelembe venned. Nem tudom mi ez... - mutatok rá, majd magamra, a kettőnk közötti kötelékre célozva. - Képtelen vagyok nemet mondani rá. Ha ez valami vámpír dolog, akkor tudod, hogy megnyúzlak ugye? - viccelek, tudhatja, mert elmosolyodom. Annyit azér ttudok a sötét teremtményekről, hogy nem tudna úgy belemászni a fejembe, elvileg, hogy e miatt vonzódjam hozzá ennyire. - Csak kérlek próbáld hagyni, hogy én ezt itt komolyan csináljam, én pedig megpróbálom valahogy összehangolni a kettőt rendben? - fejezem be végül. Meg kell értenie, hogy nem vonhat el a munkától és nem teheti meg, hogy betoppan, amikor olyan kedve van. Muszáj koncentráltnak lennem. Nekem fontos, hogy végigvigyem ezt és ne essek ki félúton, mint segítő, mert mások jobban bírták nálam. És nagyon remélem, hogy Blainet nem hozzám osztják majd be, mert akkor egyszerűen nem engedhetem, hogy kirúgassa magát csak úgy.








If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-15, 13:26




Reese & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



- Újfent? Végülis igen, szeretem biztonságban tudni, akiket szeretek, de nem úgy, hogy valami tanfolyamon ücsörgök hetekig. Te normálisan megtanultad ezt hosszú évek során, szerintem belőlem ilyen rövid idő alatt selejt lenne.. De hát ők tudják. – Mosolyodom el vidáman, nem kárhoztatok senkit, biztosan nagy a gáz, ha most ennyire égető sebességgel akarnak auror palántákat kiküldeni az utcára. Én viszont inkább a diplomáciában vagyok jó, na és persze az életmentésben, mintha velem született tulajdonságom lenne, hogyan kell visszahozni valakit a halál pereméről. Az más kérdés, hogy mellette vámpír vagyok, de a jók közül, ha ez lehetséges. – Ne aggódj, gyorsan kirugatom magamat, aztán nem kell visszafognunk magunkat. – Nem érzem, hogy túl gyorsan haladnánk, inkább vonzzuk egymást, mintha valami szerelmi expresszen száguldanánk. Reese nagyon szép lány, kár is lenne tagadni, hogy mennyire felkeltette a figyelemet, de az, hogy ilyen komoly dolgokban azonos az érdeklődésünk, az már csak hab a tortán. Ráadásul amiben különbözünk, abban sem veszekszünk, egész jól kiegészítjük egymást. Igaz, apa azt szeretné, hogy én valami auror-medimágus legyek, mint valami törvényszéki orvosszakértő a mugliknál. De nem is tudom, ahhoz igenis bántani kéne másokat, vagy kockáztatni a pálcatűzbe merészkedő ártatlanok testi épségét. Még párszor odapusszantok a szájára, már ha az lehetséges, hogy csókolózás közben beszélgessünk, de megtalálom a módját, s csak akkor húzódom vissza, ám a derekát nem elengedve, amikor már a mungóról beszél. – Az apád is.. Úgy sajnálom! Ha mágikus szer okozta, akkor valami ellenszérummal megszüntethető. A kóma nem végleges állapot, csak remélhetőleg megállítja az időt a varázslat szempontjából, mert a mugliknál bizony előfordul, hogy leépül teljesen. Szívesen megnéznék egy ilyen beteget. Akár őt is. –Most egy cseppet sem zavar, hogy bárki erre jöhet, végülis nem ismerhet mindenki mindenkit, gondolom rengeteg a fiatal, fel se tűnne ekkora tömegben, hogy ketten itt taperoljuk egymást. Több időt töltenék Reese társaságában, de majd holnaptól belopózom hozzá, ha már kitették a szűrömet. Viszont egyre többen jönnek, kénytelen-kelletlen arébb állok, és inkább várakozóan tekintek rá. – Most mutasd meg a szobámat, én pedig kidolgozom a haditervet. – Cinkosan kacsintva veszem rá, hogy vezessen csak, nem sok időt akarok itt tölteni.

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-09, 13:52




Blaine & Reese


Nem mondanám, hogy csalódott vagyok, hiszen nem várom én el tőle, hogy aurorkodjon, tényleg egyáltalán nem is passzolna hozzá a dolog és cseppet sem állna jól neki, akkor meg miért kellene ezzel foglakoznia? Arról nem beszélve, hogy technikailag, ha itt van a közelben, csak mint valami kísértés vonná el a figyelmemet, miközben tudom, hogy az apám biztos, hogy nem támogatná ezt a kapcsolatot. Mégis csak egy vámpírról van szó, aki egyáltalán nem illik abba a képbe, amit ő elgondol az én jövőmről, még ha igazán nem is tudta elfogadni egész életemben, hogy nem fiúnak születtem.
- Szóval újfent trükközöl. Ezt megértem, nehéz megfelelni az apáknak. - mosolyodom el halványan. Az ő esete se könnyű, amennyit legalábbis tudok róla, de hát tisztában van vele, hogy az enyém sem,bár még nem meséltem sokat a családomról, de azt látta eddig is, hogy igen keményen és komolyan állok gyakorlatilag mindenhez. Nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy elgyengüljek, egy kapcsolat pedig pont hogy ezt segíti elő. Elvonja a figyelmemet a célról és a feladatokról, és hiába tudom ezt, akármennyire is igyekszem képtelen vagyok ellenállni neki. Hiába szakítom meg az első csókot, a másikat már én magam kezdeményezem, jóval hevesebben, mint illene és csak akkor állok le, amikor meghallom a léptek zaját. Hát ezért nem kellene! A végén még valaki meglát minket, visszajut az anyám fülébe, vagy ami még rosszabb, akár le is tanácsolhatnak, pedig az itteni munka elég jól mutatna a később előmenetelem szempontjából.
- Ha nem is akarattal, de mégis megteszed és nem hiszem, hogy okos ötlet lenne nekem egy kadéttal... Nem tudom, hogy a fenébe csinálod. - rázom meg végül mosolyodva a fejemet, a hátamat a falnak vetve, még mindig nem ellenkezve a közelsége miatt, pedig akárki erre jöhetne és ha meglátna mondjuk Preston, valószínűleg rosszallaná ezt a kis elvonulást. - Biztosan olvastál róla, hogy egyre több auror kerül a Szent Mungóba. Mágikus fegyverek miatt van, ami valahogy terjed az ellenség között és még mindig nem tudják, hogyan lehetne felkelteni őket. Van, aki már két éve kómában van és azóta se jöttek rá. Nem... nem tudom, hogy valaha beszélhetek-e még az apámmal. - hatalmasat sóhajtok, mert bár egész életemben arról szólt minden, hogy neki igyekeztem megfelelni, hogy ha már nem születtem fiúnak, legalább lányként helytálljak és az legyek, akire ő vágyott, de most hogy nincs itt, és nem lebeg a fejem felett a folyamatos elvárás mégis hiányzik és nem tudom, hogy mi lesz, ha tényleg soha többet nem ébred fel. Blaine azt hiszem átérezheti ezt, hiszen neki sem könnyű az apjával, de biztos vagyok benne, hogy attól még fontos neki és ha hasonló történne vele, akkor ő is meg lenne ijedve, hogy talán ez nem csak egy kóma, hanem a halálát jelenti.







If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-07, 08:34




Reese & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



Tudom, hogy azzal csalódást okozok neki, hogy nem áll nekem jól az aurorkodás, de kár lenne tagadni. Vidám mosollyal megrántom a vállamat, én inkább gyógyítással szeretek segíteni az embereknek, meghallgatni a problémáikat, jókedvre deríteni, akit lehet. Igaz, hogy ez utóbbival túllövök a célon, mert bár sokan kedvelnek, nyilván ezzel együtt sokan utálnak, akik ilyen vagy olyan módon nem vettem komolyan, vagy megvicceltem. Reese viszont nagyon édes, néha túl komoly lány, de nagyon összepasszolunk, ez már az első pillanatokban kiderült.
- Elméletileg nem szándékozom, az volt a terv, hogy már délutánra kidobatom magam, hogy tudjak a saját dolgaimra koncentrálni. Ám azzal nem számoltam, hogy te is itt leszel. – Na azért erre elhúzom a számít, mert nagyon jó őt látni, de amúgy is nagyon ritkák ezen alkalmak, s ebből kifolyólag nem is fog változni, ha megint szétszakadunk. Így aztán ki kell használni minden alkalmat, hogy egymásra tapadjunk. Friss még ez a kapcsolat, ha ugyan annak mondható, a baráti szakaszt pár beszélgetésből letudtuk, mert már az elején kiderült, hogy mennyire erős mindkettőnk akarata, nagyon is hasonlítunk. Nem volt itt érdemi udvarlás, már a vidámparkban kiderült, hogy ez működhet. Egy kis vérpezsdítő csókolózás belefér, még meg van az izgalmi faktor is, hogy ennyire a tömeg közelében. – Oh, sajnálom az apádat, nem könnyű velük. – Mormolom de még mindig mélyen a szemébe nézve, hogy aztán ő kapjon el egy vadabb kör erejéig. Itt már erősen a falhoz szorítva még a nyakára is nyomok néhány odaillő pusszantást, de van bennem annyi gerinc, hogy ne szívjam ki, ha ennyire figyelnie kell arra, hogy milyen pozicióban van jelen. Szétválunk gyorsan, mert valaki jön, szerencsére az illető egy biccentésen kívül ránk se hederít. – Nem akarom én elvonni a figyelmedet, majd ha kirúgtak, akkor titkon látogatlak meg, de nem nyomulok vagy ilyesmi, hogy tudj dolgozni. Mi történt az apáddal? – Még nem akarodzik visszamenni, noha már megkaptam a kívánt csókot, de jó így kettesben. Viszont aggasztó, hogy ennyire gondterhelt, talán tudnék segíteni, végülis nem véletlenül vagyok medimágus. A komoly téma ellenére a közelében maradok, s derekán pihen a kezem, onnan könnyebb elvenni, ha mégis jönne még valaki.

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-10-01, 14:29




Blaine & Reese


Tényleg nagyon meglep, hogy itt találom, hiszen én is tudom, hogy nem igazán érdekli az auror pálya és az, hogy vezető legyen szintén nem vonzza. Igazából nem is illik hozzá semmiféle ennyire komoly munkakör, szóval kifejezetten érdekel, hogy miért is van akkor itt. Heccből? Aztán persze kiderül, hogy csak az apja erőlteti. Megrázom a fejemet. Tudom, hogy milyen, amikor az apák döntik el helyetted, hogy mivel foglalkozz. Erről szól az életem! Közben mondjuk jó vagyok ebben, de még a mai napig sem tudom pontosan, hogy tényleg azért csinálom, mert érdekel, mert akarom csinálni, agy azért, mert kell és mert elvárja tőlem a családom. Most pedig, hogy az apám kómában van végképp nem tehetem meg, hogy ellentmondjak neki. Ez olyan lenne, mintha kihasználnám az állapotát, hogy végre kitaláljam, hogy mit akarok én, a sok kell mellett.
- Így már értem. Akkor gondolom nem maradsz sokáig. Csak azok tudják végigvinni ezt, akik tényleg eltökéltek. - legalábbis ezt mondják, szóval kétlem, hogy Blainenek így sok esélye lenne. - Én a következő hónapokban viszont sokkal többet leszek itt, mint a Roxfortban. - teszem még hozzá, hiszen ez valahol akkor azt is jelenti, hogy annyira nem fogunk sokat találkozni, bár tény, hogy ez már az elmúlt pár hónapban is így volt sajnos. A fenébe is, annyira rendes srác és kedvelem is, hiába hogy tudom, hogy a szüleim egyáltalán nem néznék jó szemmel, hogy közöm van hozzá, hogy ezzel akár veszélyeztethetem az előmenetelemet is. Mégis, amikor bevon a kis oldalfolyosóra nem tudok nem megint elernyedni a karjai között. Belemerülök a csókba, pedig azon kellene járnia az eszemnek, hogy ha most jönne valaki erre, akkor bajba kerülnék, akár még ki is tehetnek, hogy közöm van egy kadéthoz bármilyen formában is. Még se tudok most erre gondolni, legalább pár másodpercig, amíg véget nem ér a csók és el nem engedem, kibontakozva az ölelésből. Még a szám is résnyire nyitva marad és csak pár pillanat múlva nyitom ki a szemeimet.
- Jajj ezt nem kellett volna... most már biztos, hogy hiányoztál, de nem lehet... - egészen kétségbeesve rázom meg a fejemet saját magammal viaskodva. - Az apám kómában van, az egész... minden kezd a feje tetejére állni és ez most tényleg komoly. Nem vonhatja el semmi sem a figyelmemet, mert... nem szabad érted? - oh és persze, hogy nem fogja érteni. Ő olyannyira lazán képes mindent kezelni, én meg annyira nem. És persze annak ellenére, amit mondok mégis közelebb lépek és ezúttal én magam csókolom meg kevésbé finomkodva, mint ahogyan ő tette. Apám fiút akart, aurort, aki majd követi őt, de nem fiú lettem, mégis mindig úgy nevelt. Keményen és keménynek, most pedig annyira könnyű elengedni ezt és nem annak lenni. Aztán persze újra elszakadok tőle, amikor hallom, hogy léptek zaja közeledik a folyosón még elég távol, de ez nem jelenti, hogy nem jön majd az illető közelebb.
- Szóval erre lesz majd az étkező, de ideje lenne visszamennünk, hogy beiratkozz. - vágom rá gyorsan, mert épp csak néhány pillanat telik el és már el is siet mellettünk egy ismerős alak, Nicolas McCain. Biccentek neki, ha jól tudom ő is segítő lesz majd, ahogyan én is.







If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty2020-09-27, 14:36




Reese & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



A visszafogott mosoly halál cuki! Ő mindig is mellettem, mellettünk állt, jókat lehetett vele beszélgetni, és amikor megérkeztünk a Roxfort nagytermébe, egyike volt azon keveseknek, akik nem kétkedve, vagy undorral néztek minket. A későbbiekben is figyelemmel kísérte az ügyünket, ha ő nem lett volna, akkor Derek biztosan szétrobbant volna a dühtöl, hogy bárkibe belekössön, ha Reese nincs, nem próbál meg békét teremteni. Ahhoz képest, hogy aurornak, nyomozónak tanul, igazi diplomata. Nekem is ilyennek kéne lennem, és hallgatnak is rám sokan, de nehéz apám komolyságát magamra erőltetnem, mert én pont hogy nem akarok bonyodalmakat, háborút pedig főleg nem, amit a nagybátyám erőltet. Csak mert egy vérlény közösségből származok, nem vagyunk mások, éppen ezért is adtam a fejemet a gyógyításra. – Nem is akarok, medimágiát tanulok már ezer éve. Apám erőlteti ezt, hogy majd én legyek a vezető, ahhoz viszont erő kell. – Na és persze mintha a nagybátyám akart volna eltávolítani, hogy ebben a nyolc hétben legalább ne legyek láb alatt. Érzem, hogy ő is megborzongott kissé a puszitól, akkor kár volt annyira visszafognom magamat, ám mivel mögöttem is több tucatnyian cuccolnak be bőröndökkel, nem akartam feltartani a sort, meg hát Reese szeret amolyan jókislány lenni, ha ő eleve bennfentes, miért szívassam mindenki előtt? Délutánra jó lenne, ha kirúgnának, de az ő pozicióját nem ásnám alá. – Köszi Reese. De előbb.. – Dobom le a folyosón a böröndömet, s kézen fogva húzom be egy oldalfolyosóra, ahol még úgy fest, nincsen senki, a fő csapást követik, le és fel a lépcsőkön, ott lehetnek az elszállásolós szobák, itt a földszinten amolyan étkezde, kiképző szobák lehetnek. Na nem nyitok be sehova, csak ha sikerült félrehúznom, akkor megadom a módját az üdvözlésnek. Csak nem volt tévedés az a múltkor elcsattant csók. Akkor az merő véletlenségből olyan jól sikerült, semmi bénázás, csak vidáman egybe fonódtunk, hogy ezúttal már nagyobb merszem van kezdeményezni. A kezeimbe fogom az arcát, és nem kevés finomkodással csókolom meg. Tovább nem megyek, csak semmi blúz alá nyúlás, de szorosan magamhoz ölelve merülök el az ajkaiban. Aztán majd később megbeszélhetjük, hogy mit is jelent, amit mondott, hogy valami segítőként van jelen.

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula - Page 3 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Központi tér - Szökőkút
» Központi Hall

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London :: Auror parancsnokság :: Auror akadémia-
Ugrás: