ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Ma 17:46-kor
Alistair Wilson


Ma 10:26-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 22:44-kor
Shanna Griffin


Tegnap 22:38-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 20:33-kor
Joyce Brekinridge


Tegnap 15:41-kor
Darren Morgenstern


Tegnap 06:27-kor
Viggo Hagen


2024-04-25, 22:08
Simonetta Atkinson


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Kalandmester
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Megan Smith
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Központi aula I_vote_lcapKözponti aula I_voting_barKözponti aula I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70674 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 1 Bot

Cody L. Mortimer


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Központi aula

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-16, 08:48


Reese próbája & Dorina



Nem mondom, hogy nem adja fel a leckét ez a labirintus. Főként ezzel a láthatatlan üvegfallal. Amiben még Sly segítségére se számíthatok. Pedig eddig nagyon is sokat segített. Szóval, ha ez után a próba után kipihentük magunkat, akkor biztos kitalálok neki valami jutalmat. Ma nagyon kitett magáért. Noha jelenleg a márványpadló rendes kifog szegényen, ezért bosszúsan sziszeg is párat, hosszú villás nyelvét kidugva. Tudtátok, hogy a varánusz az egyetlen gyíkféle, aminek elágazó nyelve van?  
Most viszont nagyobb gond, hogy látom, hogy az üvegfal túloldalán lassan változni kezd a sövény és a labirintus, nekem pedig gyors megoldás kell. Szerencsére sikerül addig tapogatóznom, amíg megtalálom az ajtót. Ám az zárva van. Ilyen az én szerencsém. Ez már tényleg kezd bosszantó lenni. Nekem pedig Slyhoz hasonlóan kezd fogyni a legendás türelmem. Így végül egy kis lángocskával próbálok hatni az ajtóra. Mintha ma a tűz lenne az egyetemes megoldás mindenre is. És láss csodát, sikerrel járok, végül képes vagyok átjutni az átokverte ajtón.
Sly pedig már szedi is a kis gyíklábait, amilyen fürgén csak tudja. Ahogyan én is. Éppen sikerül elkapnom a tekintetemmel, amikor egy vadmacska, -vélhetően ugyanolyan familiáris, mint az én varánuszom- leveri a kupát az állványról. Nekem már csak meg kell kaparintanom valahogy, szóval a lehető legnagyobb sebességgel vetem magam az említett tárgy után...
A következő pillanatban pedig már Reese előtt állunk a kiinduló ponton. A kupa egyik fülét én, a másikat a srác szorongatja, akihez vélhetően a vadmacska is tartozik. Nem mondom, hogy szeretem a zsupszkulcsokat. Sőt, nem igazán kedvelem őket. Ennek ellenére, valahogy mégis talpon maradunk, és a feltörő kellemetlen érzéseimen is sikerül úrrá lenni.  
- Vélhetően igen. Szép volt! - engedek meg egy kis mosolyt Blaine felé, de azért vetek egy bizonytalan pillantást Resse irányba, aki még jegyzetel valamit. Vélhetően rólunk. Szóval tényleg csak remélhetem, hogy igazam van, és mindketten tovább jutottunk.
Resse visszaveszi a kupát, és távozóra is fogja, nekem pedig csak ekkor kezd feltűnni, hogy lényegesen kevesebben vagyunk már most itt, mint az elején. Sőt akik még maradtak, azok sem néznek ki túl jól engem és Blaine-t leszámítva. Minden bizonnyal számukra sokkal kellemetlenebb élményeket rejtett a labirintus, mint nekünk. Meglehet egyszerűen csak szerencsénk volt. Akárhogy is, most nem vágyok másra csak egy jó zuhanyra, és egy kis pihenésre. Szóval egy barátságos mosollyal elköszönök, és Sly társaságában máris elindulok a hálókörletek felé. Minden esetre a végleges eredményre már most nagyon kíváncsi vagyok. Vajon mért nem lehet ezt azonnal közölni, és mért kell néhány órát várni rá? Minden vizsganapnak ez a legrosszabb része. Már a borzalmas próbákat leszámítva.

//Köszönöm szépen a mesét! Nagyon izgalmas volt, imádtam minden pillanatát!  biglove //

Dallam
"Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg!
Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert."
Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 14:23




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

A sok variáció közül mégis találok megoldást, a vadmacska sikeresen leveri, magával rántja a kupán annyira, hogy utána tudjak kapni. Már ragadnám is magamhoz, amikor egy szőke hajzuhatag jelenik meg mellettem, ugyanarra a kincsre pályázva. Hiába a vámpír lét, ezúttal nem vagyok gyorsabb, nagyjából egyszerre érünk hozzá, ez még mindig jobb, mintha lemaradnék róla. Bár pár héttel ezelőtt még nem érdekelt volna a dolog, ki akartam rugatni magamat, Reese szavai komolyan elgondolkoztattak. Apám is felelősségteljes személy, és csak mert medimágus vagyok, még máshogyan is tehetek a rászorulóként. Nyelek egyet, hogy aztán a másik oldalon érjünk földet nagy nyekkenve, de mégis talpon maradunk. Itt sem engedem el a kupát, ha van füle, akkor az egyiket szorongatva meredek Dorinára. – Ez együtt sikerült. Most akkor tovább jutottunk, vagy mi van? – Még az is lehet, hogy majd valami módon párbajozni kell azoknak, akik holtversenybe kerültek, hiszen lehet, hogy pont nálunk van a választóvonal, az egyik továbbjut, a másik megy haza. Forgatom a fejemet, miközben Reese beszél, látványosan kevesebben vagyunk, és akik itt is vannak, eléggé leharcoltak. És még csak a felénél sem vagyunk a versenynek. Azért én is koppantam egy nagyot, de azt leszámítva egészen türhetően vagyok, csak némi véres délutánt kell rendeznek. Bólintva viszonzom Reese mosolyát, de most nem megyek oda hozzá, csak intek, és fogadom a gratulációt, mint valami random győztes. Tekintve, hogy már egészen kevesen vagyunk, az is elképzelhető, hogy a hatágyas szobákban lassan egyedül maradok. Az előző dínós brigádból még Seraphine eredménye érdekel, így ha már Reese távozott, keresek valami kiképzőt, hogy érdeklődjek a hollóhátas csaj továbbjutásáról. Ha kiesett, akkor el sem tudott búcsúzni.

//Köszi szépen ezt is, a bugot leszámítva egész jókat dobtam^^ Nagyon tetszett Very Happy//

Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:36


Cedric Diggory carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:35


Spoiler:




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:34


próba
Cedric Diggory carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:32


próba új
Cedric Diggory carried out 1 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka1




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:32


próba

Cedric Diggory carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka1 , Központi aula Kocka1




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:30


Cedric Diggory carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:10


Cedric Diggory carried out 1 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:10


Cedric Diggory carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-12, 07:09


Cedric Diggory carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2

Próbadobás




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-10, 12:28




Verseny & Reese


Bár Mark nem vet be a tapogatáson és az erőn kívül mást, mégis végül sikerül átjutnia a láthatatlan falon. A sövény nem mögötte, hanem előtte változott és nagyon lassan csak, úgyhogy visszafelé nem lett volna sok értelme amúgy sem indulnia.
Ansley hasonlóképpen végül átjut a láthatatlan falon.
Dorina mivel már megtalálta az ajtót, így sikerül a tűzzel hatnia rá és végül gond nélkül átjut a két vámpír előtt és láthatja, ahogyan Blaine éppen a kupával küzd nem sokkal előtte.
Blaine többféle trükköt is végigpörget a fejében. Végül a familiáris megoldása lesz a legjobb, mert ahogyan dobja az repül és sikerül rádobnia a kupára. A macska el tudja rángatni addig, hogy a fiú elérje, ám Dorina is nagyjából ebben a pillanatban vágódhat be mellettük, úgyhogy szinte egyszerre vetődhetnek rá a kupára, ami a familiárisnál van. A kupa valóban zsupszkulcs és egyben a pálya végét is jelzi ugyanis...

A kupát szorongató Blaine és Dorina Reese előtt jelennek meg, de velük együtt mindenki más is rántást érez a gyomra tájékán és kikerülnek a labirintusból. Azt láthatja az itteni indulók nagyrésze, hogy valamennyivel kevesebben vannak, mint ahányan elkezdték a labirintust felfedezni. Ezek szerint voltak, akik már közben elbuktak valami módon. Aztán persze vannak itt olyanok is, akik eléggé pocsékul festenek, itt-ott sérülésekkel, tele a hajuk levelekkel stb. Ehhez képest Mark és Ansley bár nem szerezték meg a kupát, de egészen jól megúszták a dolgot.
- Gratulálok mindazoknak, akik végig, vagy majdnem végig vitték a labirintust! Most menjetek pihenni, az eredmény néhány órán belül kifüggesztésre kerül majd itt az aulában és mindenkit értesítünk róla, ha haza kell mennie. - persze azért azok, akik viszonylag elől végeztek sejthetik, hogy erre nem kerülhet sor, de sose lehet tudni, hiszen Reese kezében egy kis mappa, amibe még az érkezésükkor is felírt dolgokat. Bizonyára végig figyelték a cselekvéseiket, a kreativitást felsőbb szinteken is. Azért a vöröske vet még egy pillantást Blainere egy félmosollyal, de itt mindenki előtt azért biztosan Blaine is tudja, hogy kellemetlen helyzetbe hozná a lányt ennél többel. A kupát természetesen átveszi a győztes párostól és szolidan gratulál is nekik, hogy aztán a jegyzeteivel együtt távozzon. Biztosan kelleni fog az a néhány óra, hogy eldőljön a többi pálya alapján is, hogy kiknek kell hazamenni.

//Köszönöm a játékot! Ezúttal már nincs konkrét határidő a záró körre. Smile A hír talán még ma kikerül az eredményekkel, de át kell számolnom ezt és a többi pályát is és minden nap rohanok. A továbbiakról is hírben adok tájékoztatást. Smile

Résztvevők: Blaine Mitchell, Dorina Postolache, Mark Carlyle, Ansley Becker//









If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-09, 19:13





A Labirintus & Mark

Elég rendesen megküszködök ezzel a francos növényzettel aminek egyáltalán nem örülök. Hiszen csak az idő ketyeg és így több lehetősége van a többieknek előre törni. Kicsit sem vidít fel ez a gondolat, hisz a sor legvégén sem óhajtok kullogni. Ámbár, ahogy gondolkodom egy gondolat villan a fejembe. Talán mégis csak jól jöhet a vámpír gyorsaság… Csak nem egyenesen kell nekimenni a „falnak”, hanem megtalálni a dolog kis kulcsát. Így hátrálok egy kicsit és Shadow-al a vállamon megindulok gyorsan ide-oda ugrálva az egyik sövény faltól a másikra. Nagyjából minimum egy makimajomnak érzem magamat, de jobb mint a semmi. Nagy örömömre végül sikeresen át is jutok ám, ahogy tenném meg a következő lépéseket bele ütközök egy láthatatlan falba. Felciccenek bosszankodva, próbálok nem felrobbanni.
Tüzetesen átvizsgálom a falat minél több nyomot fedezhessek fel és talán hiába ér a plafonig és hasonló az előző akadályhoz ennek is találok némi gyengepontját. Ámbár, ahogy hátranézek megakad a szemem az új járatokon így el kell döntenem tovább szenvedek a fallal és feszegetem valahogy, vagy elindulok egy új ösvényen amin lehet megint időt bukok és a jó helyezést is.
Így úgy döntök, hogy familiárisomat elküldöm kicsit nézzen szét egy új kialakult ösvényen míg én megoldást próbálok találni a problémámra. Próbálom kicsit erővel is megoldani a dolgot vagy éppen egy olyan rést találni amin áttörhetek esetleg egy titkos kis utat. Persze amennyiben a famim visszatér esetlegesen „jó hírekkel” akkor elindulok egy új ösvényen nem túl boldogan.

//Vámpír (Harapott)
I. Jól lát a sötétben, mint egy macska. 1,5-szer olyan gyorsan gyógyul és a gyorsasága, ereje is 1,5-szerese, mint egy átlag embernek.

Fizikum – 25 pont + Szerencse – 12 pont = 37 pont alá
Mark S. Carlyle carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2
//


♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©




Csakis a mának élj.
   

Vissza az elejére Go down
Ansley Becker
Reveal your secrets
Ansley Becker
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-09, 17:57



Akadémia & Ansley
Igazából nem érzem úgy, hogy túl hatékony lettem volna ebben a feladatban, pedig azt hittem amikor elindultunk, hogy majd biztosan ez lesz a terepem. Hát nem. Az első próba volt talán az ami kicsit jobban a kezemre állt úgymond, de azóta egyik balszerencse jön a másik után és már nem is igazán tudom ismét, hogy hol van a helyem.
Talán a szerencsén múlott, talán csak megkegyelmezett eme szerencsétlennek a bokor és utamnak engedett hát. Óvatosan elindulok, nem túl sebesen, nehogy megint összezáródjon előttem, ám őszintén nem jutok túl messzire. Egy láthatatlan fal gátol meg, és még jó hogy nem siettem túlságosan, vámpírgyorsaságommal biztosan vissza is pattantam volna róla rendesen, ami nem esett volna olyan jól valószínűleg. Mindenesetre miután magamhoz tértem, elkezdem végigtapperolni a falat, keresni rajta az esetleges eltéréseket, réseket, domborulatokat, most nem próbálkozom erővel, hiszen eddig is azt tapasztaltam, hogy többet ésszel...
Már közel a cél azt látom, és ez az egyik húzóerő ami motivál abban, hogy gyorsabban keressek és ugyan rájövök, hogy ezt sem, mint pl a kősziklát, nem lehet megkerülni vagy csak úgy megemelni. Nem lehet olyan nehéz ez a feladat sem, viszont az idő egyre csak sürget, és ezt talán a bokrok mutatják jól ahogy lassan közelednek és szétágaznak, de nem szeretnék még egyszer útnak indulni a labirintusban...
- Gyerünk már, gyerünk, engedj át! - Most már mindenképp szeretnék kijutni és talán a végén még az erőmet is bevetem ha nem jutok semmire a tapizással és kérleléssel.









Szerencse 12 pont + Fizikum 22 pont = 34 alá

Ansley Becker carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2



Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-07, 16:57


Reese próbája & Dorina



Meglepően szerencsés voltam eddig. Már-már gyanúsan az. Úgy tűnik, hogy eddig jól taktikáztam, és még az összezáródó sövény eszén is sikerült túl járni Sly hathatós segítségével. Aki a mai nap nagyon is kitesz magáért. Kevesen gondolnák, de a varánusz igen is hasznos, és hű társ. Azt hiszem illik is hozzám. Még akkor is, ha sokan igen fura szemeket méregetnek rá, és rám, amikor először meglátják velem szegényt.
Azonban amikor már azt hinném, hogy közel a cél, és ez egyszer tényleg szuper jól teljesíthetek, ami valljuk be az előző balul sikerült próba után igazán rám férne, na meg az önbizalmamra is, akkor jön a hatalmas fájdalmas koppanás a láthatatlan üvegfalon. Mivel teljes lendülettel csapódom neki, így tényleg elég nagyra, és fájdalmasra sikerül a nyekkenés. Kell is egy pár perc, mire képes vagyok összeszedni magam. Ami nagyon nem jó. Hiszen ha nem sietek, akkor a labirintus meg fog változni, elvesztem a kupát, és minden itt csúszik ki a kezeim közül. Ami nagyon nem lenne szerencsés. Úgy is mondhatnám, hogy igen nagy csapás volna az önbecsülésemre, ha egy láthatatlan fal miatt kellene végleg itt hagynom az Akadémiát. Amit amúgy kezdek egészen megszokni. Legalábbis érdeklődéssel, és nyitottan állni ehhez a teljesen új szakmához.
Sajnos amíg vizsgálódom, addig Sly nem jár sikerrel a padlóval, hiszen az valóban a megszokott márványlap. Én pedig nem találok kifejezetten gyenge pontot, ami baj, mert kezdem úgy érezni, hogy túl sok időt veszítek. Találok viszont egy ajtót. Vagyis sikerül ráfogni egy kilincsre. A baj csak az, hogy hiába feszegetem, az bizony zárva van. Elmormogok tehát magamban néhány román nyelvű, hölgyhöz nem épp méltó szófordulatot. Az első gondolatom természetesen egy sima Alohomora lenne. Ha lenne nálam pálca, és a segítő lány nem gondoskodott volna róla, hogy hagyjam a szobámban. Így elég kellemetlen a felismerés, hogy ez sem jött össze. De akkor mégis mit csinálhatnék egy zárt ajtóval, amin fizikai erővel és varázslattal sem juthatok át? Ezt a csapdát is jól kieszelte Reese. Már épp visszafordulnék, hogy más utat keressek, de akkor mégis bevillan valami.
A tenyeremre apró, de forró tűzlángocskát idézek, és a másik kezemmel kitapogatott zárnyelvet próbálom meg vele megolvasztani. Ha szerencsém van, akkor a szerkezetet a hő annyira eldeformálja, és meggyengíti, hogy utána simán képes leszek berúgni az ajtót, egy erőteljes mozdulattal. Legalábbis ez a légből kapott nagy terv. És talán az igyekezetem látva Foruna asszony ismét a segítségemre siet ez egyszer még. Nem akarok úgy kiesni, hogy már láttam a célt, és a kupát, amit meg kellett volna érintenem.
Szóval ha végre átjutok az átokverte láthatatlan ajtón, akkor teljes sprinttel igyekszem elkapni végre a kupát.

// Tűzmágus - 1. szint:
Apró lángocska megidézése a tenyéren.

A győztesek medálja: 11%

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2

Fizikum (15)+Szerencse(10)= 25 //

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2

Dallam
"Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg!
Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert."
Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-04, 14:59




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



Nagyot fújtatva készülök rá a végjátékra. Nem vagyok egy erőember, a képességeim lévén éppenhogy tudok boldogulni, mint vámpír, inkább a logikámra szoktam támaszkodni. Nem mondanám magamat hírhedten szerencsésnek, inkább nagydumásként magyarázom ki minden helyzetből a hátsómat. A karomban a vadmacskával sietek az emelvény felé, de túl egyszerűnek tűnik a feladat, hogy csak úgy elsőre sikerüljön. Nem is érem el az emelvényt, s vele együtt  a kupát, mert kisiklik a kezeim közül, arébb megy, cselez, így hát nekem is cselhez kell folyamodnom. Számbaveszem a lehetőségeimet, és szisztematikusan próbálkozom, amíg össze nem jön. Csak akkor próbálok valamit kétszer, ha látok bármi változást, egyébként nagyon gyorsan továbblépek. Elsőre a vadmacskát dobom neki az emelvény tetejének, hátha le tudja verni a kupát, én magam nem közelítek hozzá, viszont egy mágikus teremtmény sikerrel járhat. Aztán mivel a kezem volt az elsődleges végtag, megpróbálom lerúgni a kupát. Vagy óvatosan, de erőteljes mozdulattal megrúgom sípcsonttal az emelvényt, hiszen erős vagyok mint vámpír, hátha az emelvényről így lebillen a kupa. Végső soron ha semmi nem hat, a Seraphine-től ellesett képességekkel igyekszem átlátni a tárgy működését, aztán egy másikkal úgy megtaszítani a levegőt, hogy elváljon a kupa az emelvénytől, és a másik oldalon essen el. Ha sikerülne, vélhetően megnyílik a kijárat, vagy maga a kupa a zsupszkulcs, így rá fogok, ha már talajt ért.

//Szerencse 7 + fizikum 22=29 alá.
Blaine Mitchell carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2

Relikviamester, 1. szint: Képes megállapítani egyszerűbb varázstárgyakról, hogy mi a készítésének története, ki volt az előző tulajdonos, és átlátni pontosan a varázstárgy működését.
Légmágus 1. szint: Képes 5 kilogramm erősséggel megtaszítani tárgyat, vagy embert.
Vámpír: 1,5-ször olyan erős, mint egy átlag ember.


Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-03, 11:12




Verseny & Reese


Blaine elég jól gondolkodik ezúttal is és a képessége is határozottan rásegít, hogy rájöjjön az erőtér trükkjére. Érzi rajta, hogy bizony ez egy mágikus fal és tényleg rá lehet jönni a megoldására. Ügyesen kitudja tapogatni végül az ajtó réseit és így megtalálja a kilincset is, hogy már tudja, hogy mit kell keresnie. Simán kattan a zár és át tud lépni a láthatatlan ajtón, ami aztán halk csattanással csukódik be mögötte, majd mintha csak egy szívószállal szippantana fel valaki egy szőlőszemet el is tűnik, mármint még jobb, mint amennyire eddig el volt tűnve. Az emelvény már tényleg ott van előtte, a tetején egy kisebb kupa pihen, néhány méterre van csak, bár a sövény mintha tényleg mozogna előtte, de úgy fest eltudja érni. A bibi csak az, hogy amikor a keze az emelvényhez közelít az szépen hátrébb csúszik a fűben. Akármerről igyekszik megfogni, vagy elérni a kupát az bizony mindig elszökik előle, ide-oda csúszkálva.

Dorina vizsgálgatja az ajtót, de sajnos nem talál rajta gyenge pontot, a padló viszont tényleg márványból van, így ásni se nagyon lehet rajta. Viszont, ahogyan tapogatja végig a falat egy idő után bizony észreveheti, hogy van rajta egy kis kilincs. A bibi csak azzal van, hogy sajnos a zárat nem tudja kinyitni. Hiába próbálja lenyomni, hiába feszegetné, egyértelműen be van zárva és pusztán fizikai erővel úgy tűnik nem lehet kinyitni. Az ajtót is teljesen ki tudja egyébként tapogatni, a réseit, hogy hol fut, hol lehet maga a zárnyelv.

Ansley bár nem próbálkozik semmiféle új megoldással és az lenne a logikus, hogy mivel ugyanazt csinálja, mint eddig, esélytelen, hogy változtatás nélkül sikerüljön átjutnia, de a sövény talán megkegyelmez és mázlija van, így végül átengedi. Tovább tud menni egészen addig, amíg bele nem ütközik egy láthatatlan falba. Áttetsző, tehát tényleg látja, hogy nem messze már ott az emelvény a céllal együtt, de még sem érheti el még, sőt láthatja, hogy bár nagyon lassan, de a labirintus sövénye mozogni kezd. Alig észrevehető szabad szemmel, de ha elidőzik itt egy ideig, akkor bizony kiszúrhatja, hogy könnyen lehet, hogy újabb elágazások jönnek létre, amíg megpróbál rájönni hogyan juthat át a láthatatlan falon. Valami mágikus erőtérnek tűnik, masszív, mint egy betonfal, csak épp átlátszó. Ez is hasonlóan a kőtömbhöz mindent eltakar, a plafonig tart, nem érezni a tetejét és még rés sincs mellette.

Mark vizsgálgatja a sövényt, de nem talál rajta kapcsolót, vagy mást, ami alapján arra juthatna, hogy ez valamiféle fal, amit szét lehet ütni és mivel növény ezért nem igazán tudná csak úgy kézzel felapritani, vagy legalábbis azzal jó eséllyel itt töltené a napot. A többiek meg is vacsoráznának, amikor ő még mindig kertészkedne. Az viszont bevillan neki, hogy ha elég ügyesen és gyorsan fut vámpírként és megpróbál a sövény oldalán végigszaladni, ide-oda ugrálni a két oldal között, időnként ha kell megkapaszkodva, akkor nem ér a lába a talajhoz, így a mozgás érzékelő nem kapcsol be és nem szükül a járat. Tehát tovább tud jutni egészen addig, amíg bele nem ütközik egy láthatatlan falba. Áttetsző, tehát tényleg látja, hogy nem messze már ott az emelvény a céllal együtt, de még sem érheti el még, sőt láthatja, hogy bár nagyon lassan, de a labirintus sövénye mozogni kezd. Alig észrevehető szabad szemmel, de ha elidőzik itt egy ideig, akkor bizony kiszúrhatja, hogy könnyen lehet, hogy újabb elágazások jönnek létre, amíg megpróbál rájönni hogyan juthat át a láthatatlan falon. Valami mágikus erőtérnek tűnik, masszív, mint egy betonfal, csak épp átlátszó. Ez is hasonlóan a kőtömbhöz mindent eltakar, a plafonig tart, nem érezni a tetejét és még rés sincs mellette.

Határidő: szeptember 9. éjfél (kicsúszás 00 dobásnak minősül és -10 pontos büntetést von maga után)
Következő hozzászólás: szeptember 10.

Résztvevők: Blaine Mitchell, Dorina Postolache, Mark Carlyle, Ansley Becker//







If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-02, 02:14





A Labirintus & Mark

A szerencse nem pártolt éppen hozzám, hiába a vámpírgyorsaság, ha egy mágia elég szépen kibabrál velem. Nem tudtam időben kijutni így konkréten én voltam a szendvicsben a hús… jelen esetben a sövény szépen körbeölelt. Idegesen elejtettem egy szép káromkodást most már és elkezdtem hátrálni. Így legalább kiszabadultam a nem kívánt ölelésből és elkezdhettem az agyalást miként is mehetnék tovább. Nem szeretnék még egy hasonló csapdába belesétálni eléggé kellemetlenné válna a szituáció. Félre kellett tennem a bosszúságomat és higgadt fejjel átgondolni pontosan mivel is kerültem szembe. Mint minden mágiának ennek is biztosan van valami gyengepontja. Elkezdtem az ösvényt tanulmányozni, hogy hátha meglátok valami olyat is ami a segítségemre lehet. Jobban hozzá értem, hogy hátha valami kis árulkodó jelet. Nem akarok itt dekkolni, hanem haladni előre. Nem éppen szándékom a lemaradás. Szeretnék kijutni a kutyaszorítóból amit az életem jellemez. Elkezdek tapogatózni az ágak között is és esetlegesen vámpír látásomat is bevetve, hogy meglátok valamit  a sötétebb részeken. Esetleg, ha fal akkor szét is törhetném vagy ami még jobb valamiképp kiírthatnám a gyomokat. Ahogy észrevettem familíárisom sem okosabb per pillanat a gondjainkat illetően amitől majdnem elhúzom a számat, de persze moderálom magamat. Nem a kiskrapek tehet erről az egészről. Persze vad álom elsőként végezni, de kiakarom hozni a helyzet adta lehetőségeket. Amennyiben nem jön be a sejtésem, hogy egy fal lehet amit szimplán össze lehet törni vagy rést találni rajta elkezdek gondolkodni a sövény írtásán. Talán azzal nagyobb szerencsém lenne, ha elkezdeném kutatni a földet. Kíváncsi lennék, hogy a többiek miként állnak. Lehet valamelyiknek sikerült is megfejteni a dolgot? Fene se tudja. ilyenkor rossz, hogy el vagy szeparálva a lehetséges infóktól.

//Vámpír (Harapott)
I. Jól lát a sötétben, mint egy macska. 1,5-szer olyan gyorsan gyógyul és a gyorsasága, ereje is 1,5-szerese, mint egy átlag embernek.

Fizikum – 25 pont + Szerencse – 12 pont = 37 pont alá
Mark S. Carlyle carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka2
//


♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©




Csakis a mának élj.
   

Vissza az elejére Go down
Ansley Becker
Reveal your secrets
Ansley Becker
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-09-01, 09:36



Akadémia & Ansley
Úgy tűnik ideje lenne kicsit kevésbé túlgondolnom a helyzetet és könnyűszerrel nekivágni az útnak ami előttem áll. Mindjárt valami brutális feladatra asszociáltam amikor megláttam a sziklát, pedig csak egy egyszerű "papírtömb" volt semmi más. Könnyen, még csak nem is túl nagy erőfeszítéssel átszakítom a falát, majd nemes egyszerűséggel átsétálok rajta és a másik oldalon is hasonlóképp teszek. Aztán megnyílik előttem az út és folytatom is nyomban azt.
Nem kell sokáig haladnom előre amikor igen rossz előérzetem támad. Először nem tudom hová tenni mindezt, de igyekszem körültekintőbb lenni és gyanúsan, óvatosan haladni előre. Ám ahogy tovább lépkedem, világossá válik, hogy az ösvény egyre csak szűkül ahogy egyre közelebb jutok az utam további részéhez. Még egy kicsit próbálkozom és előre haladok, ami nem is olyan nagy baj, hiszen ekkor tűnik fel az emelvény, ami az összeszűkült bokorösvény másik oldalán álldogál. Amikor már a vállam is hozzáér a két oldalhoz, akkor viszont megtorpanok, igen kellemetlenül érzem magam ezen a bazi szűk helyen, így reflexből meghátrálok, hátha visszajutok egy olyan helyre, ahol van némi helyem arra, hogy gondolkodjam, hogyan tudnék tovább jutni. Nyilván ha tudok, utána még egyszer megpróbálkozom az előre haladással, nem szeretnék már több időt vesztegetni és biztos vagyok benne, hogy szorít az idő.








Szerencse 12 pont + Fizikum 22 pont = 34 alá

Ansley Becker carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka3



Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-08-30, 17:51


Reese próbája & Dorina



Úgy tűnik egyenlőre, hogy ezen a próbán nagyobb szerencsém van, mint Nicolasén. De semmit sem akarok elkiabálni. Tulajdonképpen gyanús is már, hogy vajon mikor találom szembe magam valami legyőzhetetlen akadállyal, amiből ki kell menteni. Na, nem mintha bármikor is feladnám. Ha már eljöttem idáig, akkor vagyok olyan makacs, hogy mindent beleadjak, és ne adjam fel a küzdelmet csak úgy.
Ha pedig vége lesz ennek a megmérettetésnek, akkor tuti, hogy Sly valami nagyon nagy jutalmat fog tőlem kapni. Ugyanis ma ő a nap hőse a szememben. Ő mutatta meg, hogy hol tudok átbújni a szikla alatt. A levelekkel tájékozódás is jó ötletnek tűnt, és a drága varánuszom segítségével most még az összezáródó sövény problémáját is sikerül orvosolni. Valóban úgy fest számomra, hogy a tűz, és a növényzet nincsenek jóban. Néha még mintha fel is nyűszítene szerencsétlen sövény. Igazán nem szívesen teszek kárt benne, mert amúgy mélyen tisztelek minden élőt, de jelen esetben nem hagyhatom, hogy az utamba álljon. Így Sly a tűzleheletével sikeresen tartja annyira távol tőlünk, hogy át tudjunk rajta jutni. Ekkor pedig boldogan realizálom azt is, hogy látom a kupát, ami a célt jelenti. Én akarom elsőnek megérinteni, bizonyítandó, hogy van itt helyem. Még akkor is ha nem látom, hogy a többiek vajon mennyire lehetnek az áhított serlegtől.
Szóval teljes futásra kapcsolok, hogy elérhessem végre a célt, de a következő pillanatban már koppanok is valami láthatatlan falon. Elég fájdalmas nyekkenéssel pattanok vissza. Kell egy kis idő mire úrrá leszek a szemembe tóduló könnyeimen. Sly is fájdalmas, szemrehányó mód nyújtogatja a hosszú villás nyelvét.
Miután sikerül ismét összeszednem magam, sikerül realizálni, hogy mintha a fal túloldalán a sövény változásba kezdene. Na nem! Ilyet nem játszunk. Most, hogy megtaláltam a kupám nem mondok le róla ilyen könnyen. Más szóval gyorsan ki kell találnom a következő lépést!
Gyorsan elkezdem kitapogatni a láthatatlan falat. Illetve kopogtatni, hátha valahol másképpen szól. Ha van egy gyengepontja valahol, és van akkora szerencsém, hogy megtaláljam, akkor talán ha teljes erőből megpróbálom berúgni, akkor az egész fal összetörik, és átjuthatok rajta.
Mindeközben Sly azt vizsgálja, hogy milyen a padló. Ha a szokásos márványlap, akkor sokra nem megy, de ha van egy földréteg is rajta a sövény miatt, akkor az erős karmos mellső lábaival megpróbálja átásni magát a fal túl oldalára.


//A győztesek medálja: 10%

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka7 , Központi aula Kocka1

Fizikum (15)+Szerencse(10)= 25 //

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka8 , Központi aula Kocka3

Dallam
"Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg!
Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert."
Vissza az elejére Go down
Blaine Mitchell
Reveal your secrets
Blaine Mitchell
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-08-28, 13:53




A kiképzés & Blaine

A new advanture

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •



Legalább a mázlim visszatért, hogy bele tudok gondolni a készítők agyafúrt mentalitásába. A macskával együtt átkelünk a mozgásérzékelős szakaszon, ott viszont az erőtérről le is pattanunk. Hiába ágaskodom fel, a tetején sincsen hely, ahol át lehetne kúszni, de mivel innen látszik az emelvény, egyértelmű, hogy közel vagyok. Sajnálatos, hogy a sövény folyamatosan alakul, a labirintus átrendezi magát, ami azért sem hangzik jól, mert ha az ember félúton van egy leágazásban, ami éppen akkor záródik, vagy nyílik belőle egy új, akkor ketté is vághat minket. Lepillantok a macskára, le is teszem magam mellé a talajra, de rászólók, hogy ha meg tudnék indulni, azonnal kövessem, hogy nehogy ott maradjon. Sietni kéne, de kapkodni nem, mert akkor elszúrom, mint az elején. Becsukom a szememet, s rátapasztom a tenyereimet az erőtérre. Nemrégiben felfedezett adomány, hogy bizonyos szempontból képes lehetek tárgyak működését átlátni. Bár az erőtér nem igazi tárgy, de ha ajtóként kezelem, ha annak látom, hátha rájöhetek a működésére is. Tehát magam elé képzelek egy ajtót, kocogtatom, keresem a rést, nyomógombot lyukat. Kocogtatom kisebb-nagyobb erővel, hátha valahol ezt is be tudom ütni, vagy átesni rajta. Ha valami mechanizmus védi, hátha kiderül a tapogatózásból, ütögetésből. Nem tudom, hogy a többiek hol tartanak, de úgy vélem, hogy most egészen elől vagyok, úgyhogy csak ezt kéne megtartani. A vicc kedvéért abba is belegondolok, hogy lehet, hogy csak kívánni kell, mint a szükség szobájánál, hogy az erőtér bárcsak barátságos, nyitott ajtó lenne, ami magától kitárul érintésemre, és át tudok rajta sétálni az emelvényhez.


//Szerencse 7 + fizikum 22=29 alá.
Blaine Mitchell carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka3 , Központi aula Kocka0

Relikviamester, 1. szint: Képes megállapítani egyszerűbb varázstárgyakról, hogy mi a készítésének története, ki volt az előző tulajdonos, és átlátni pontosan a varázstárgy működését.
5/b. Vámpír (harapott) Jól lát a sötétben, mint egy macska. a gyorsasága, ereje is 1,5-szerese, mint egy átlag embernek.




Megjegyzés -- Ruha -- Zene -- ©




***
Vissza az elejére Go down
Reese Emily Kydd
Reveal your secrets
Reese Emily Kydd
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-08-27, 09:11




Verseny & Reese


Blaine újfent nagyon jól gondolkodik. A talaj olyan, mintha érzékelné a jelenlévőket, ezért ahogyan felemelkedik a földről és szépen felveszi ugye a vadmacskát is, akkor a sövény összezáródása megáll, sőt szépen vissza is ugrik a helyére. Gond nélkül tovább tud röppenni egészen addig, amíg bele nem ütközik egy láthatatlan falba. Áttető, tehát tényleg látja, hogy nem messze már ott az emelvény a céllal együtt, de még sem érheti el még, sőt láthatja, hogy bár nagyon lassan, de a labirintus sövénye mozogni kezd. Alig észrevehető szabad szemmel, de ha elidőzik itt egy ideig, akkor bizony kiszúrhatja, hogy könnyen lehet, hogy újabb elágazások jönnek létre, amíg megpróbál rájönni hogyan juthat át a láthatatlan falon. Valami mágikus erőtérnek tűnik, masszív, mint egy betonfal, csak épp átlátszó. Ez is hasonlóan a kőtömbhöz mindent eltakar, a plafonig tart, nem érezni a tetejét és még rés sincs mellette.

Dorina nagyon jól kilogikázza a dolgokat. Ahogyan hátrafelé lépdel a sövény újra szétnyílik szépen lassan, ahogyan pedig előre halad úgy záródik össze. Amit lát emelvény bizony tényleg úgy fest, hogy a cél. Egy kupa van rajta, amit el kell érniük. Azt még nem láthatja, hogy vajon van-e más is, aki közeledik, de úgy sejti közel a cél. Az ötlete pedig jónak tűnik, ugyanis a tűz tényleg nem tetszik a sövénynek. Bár próbál továbbra is összezáródni, de mintha még időnként vinnyogó hangot is hallatna, nem záródik össze annyira, hogy a lány ne tudjon átjutni a familiárisával. Már egészen belátható helyen van az emelvény, a sövény normális méretűre ugrik, ő viszont futásból sikeresen koppan valamin. Az utat egy láthatatlan fal állja el. Masszívnak tűnik, mint egy kemény beton fal és természetesen teljesen elállja az utat. Nincs mellette egy rés sem, amin átlehetne préselődni és a plafonig tart. Azt a kellemetlen tényt is kiszúrhatja, hogy ha gondolkodik az átjutáson bizony odaát az egyenes út kezd megváltozni. A sövény szépen lassan, de alakul és könnyen lehet, hogy hamarosan már nem fogja látni a kupát.

Ansley sikeresen átjut az akadályon. Szét tudja ütni mindkét oldalon, belül pedig üreges, így át tud haladni rajta, hogy tovább folytassa az útját.
Tovább tud hát indulni, viszont kezd lassacskán igen kellemetlen érzése támadni. Az ösvény mintha minden lépésével kisebb lenne, mintha szűkülne a hely, ahogyan halad előre. Az első lépéseknél még alig érezhető, de ahogyan megy tovább egy idő után már mindkét oldalról a vállát érinti a bokor. Pedig jól láthatja, hogy nem messze az úton egy emelvény látható. Hogy az már a cél lenne, vagy valamilyen részeredmény, azt nem látni innen, de az egyértelmű, hogy az út bizony erre vezet, no de hogyan, ha a sövény szépen rázáródik, miközben előrefelé lépdel.


Sajnos Mark, ahogyan gyorsul úgy záródik össze az ösvény is gyorsabban. Nem tudja lefutni, hiszen ez mágia, nem pedig valami mechanikus rendeszer, amit le lehet előzni. Egy idő után teljesen elakad és nem tud tovább haladni. Amennyiben hátrafelé lépdel a sövény újra elkezd szétnyílni, tehát ki tud szabadulni, viszont egyszerű futással nem tud átjutni a záródó sövényen. Ennél valamivel több kell, hogy kijátssza ezt a trükköt.

Határidő: szeptember 2. éjfél (kicsúszás 00 dobásnak minősül és -10 pontos büntetést von maga után)
Következő hozzászólás: szeptember 3.

Résztvevők: Blaine Mitchell, Dorina Postolache, Mark Carlyle, Ansley Becker//







If you want to beat the world, than you have to beat yourself.



Vissza az elejére Go down
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-08-26, 20:56





A Labirintus & Mark

Az első gondolatom sajnos nem jött be amit igen csak szomorúan konstatálok, hisz ez egy nagy akadály amivel nem lehet mit kezdeni. Viszont, ahogy próbálom feszegetni észreveszek egy furcsaságot mégpedig az ujjaim benyomódnak a kőbe. Mi a fene?! Valami elvarázsolt izé lenne? Nem is tudom, hogy mit kezdjek hirtelen, hogy tényleg forduljak vissza vagy pedig haladjak tovább… végül egyrészről an yerni akarás arra ösztökél menjek át a kövön és haladjak tovább. Folytatom az utamat sarkamban Shadow-al miközben meglátom a távolba a tökéletes célt. Egyenlőre még nem csinálok semmi különöset, de egyre kényelmetlenebbé kezdene válni a hely. Először csak azt hiszem, hogy csak képzelem majd ténylegesen az oldalam surolásánál már még szűkösebbé válik az egész. Ilyenkor fut át az agyamon, hogy marha jó lenne, ha esetleg tudna valami Teleportálást vagy hasonlót csinálni a familiárisom. Valamivel talán hamarabb az ösvény végén találnám magamat vagy valami hasonló.
Megpróbálom újra a vámpírgyorsasággal végigsprintelni ezt az igen szűkös sövényutat. Remélhetőleg nem fogok beragadni és épp időbe kiérek a szűk úton. Persze megfordul az is a fejemben, hogy nem e valami varázslat ez az egész kő belső és azért kezd egyre keskenyebb lenni az ösvény így próbálok valami apró rést találni amin keresztül akár megléphetek vagy megoldást lelhetek a szűkös helyzetben. Próbálom magamat nem szétszedni a sövény ágaival. Talán hátra arcot kellene vágnom és megpróbálni valami más kiutat?! Kis barátom is próbál segíteni a maga módján hiába kis friss a születése. Remélem, ha én nem akkor ő valami érdekeset meglát.

//Vámpír (Harapott)
I. Jól lát a sötétben, mint egy macska. 1,5-szer olyan gyorsan gyógyul és a gyorsasága, ereje is 1,5-szerese, mint egy átlag embernek.

Fizikum – 25 pont + Szerencse – 12 pont = 37 pont alá
Mark S. Carlyle carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka9 , Központi aula Kocka2
//


♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©




Csakis a mának élj.
   

Vissza az elejére Go down
Ansley Becker
Reveal your secrets
Ansley Becker
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-08-24, 09:28



Akadémia & Ansley
Megpróbálom nem húzni az időt és nem túl sokat gondolkodni a helyzeten. Biztosan nem tettek elénk olyan akadályt, amit ne lehetne puszta ésszel és kézzel megoldani, hiszen vannak közöttünk olyanok is, akik nem rendelkeznek úgymond plusz képességekkel mint mi néhányan. Mindenesetre az első ötletem nem válik be, ezzel nem keseredem el és még egyszer próbálkozom, ami be is jön, hiszen ahogy megemelem a sziklát, annak bizonyos részei behorpadnak az ujjam alatt. Elengedem, majd ököllel megpróbálom beszakítani olyan fejmagasságban, utána pedig ha sikerül akkor csinálok egy akkora lyukat rajta, amin át tudok férni és ezzel talán tovább folytathatom az utamat. Nem tudom, hogy a többiek hogyan haladnak vagy mennyi időt szenteltek ennek a sziklának a feltörésére, de most kicsit tartalékolom az erőmet és egyszerű emberi lépésütemben haladok tovább a pályán figyelve a körülöttem lévő dolgokra mint ahogyan akkor, amikor elindultunk. Olyan érzés mintha már nagyon régóta bent lennénk, pedig biztosan nem tartott olyan túl sokáig ez a sziklás manőver. Az ilyen fizikai - erőnléti dolgokban általában jól tudok teljesíteni, bár ha csak a szerencsémen múlik, akkor viszont elkönyvelhetem, hogy most ki fogok esni. Egyébként a verseny maga felpörget és érzem ahogy az adrenalin, az izgalom átjárja a testem. Igyekszem megmutatni, hogy képes vagyok megváltozni és tenni valamit azért, hogy elérjem a céljaim. Már csak az a kérdés, hogy ez a cél valóban az én célom vagy csak egy bizonyítási kényszer, amit a családom ró rám? Remélem, hogy ez hamarosan elválik.








Szerencse 12 pont + Fizikum 22 pont = 34 alá

Ansley Becker carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka4 , Központi aula Kocka4



Vissza az elejére Go down
Dorina Postolache
Reveal your secrets
Dorina Postolache
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty2021-08-23, 14:25


Reese próbája & Dorina



Ez egy verseny. Szóval muszáj megmutatnom, hogy mit tudok. Igazából még én sem tudom, hogy mi hajt ennyire. Miért akarok ennyire bizonyítani. Talán csak szeretném, hogy az apám elismerje, hogy nélküle, és a házassági tervei nélkül is képes vagyok megállni a lábamon. Talán csak, Nicolasnak nem akarok csalódást okozni, hiszen ő mesélt nekem először erről a lehetőségről. Talán a testvéreim miatt kell megtennem, hogy lássák, van más út is, mint amit apánk kijelölt számunkra. Akárhogy is, de igyekeznem kell. Én pedig pontosan ezt teszem. Nem agyalok azon, hogy a többiek miként közelítik meg a szembe kerülő akadályokat, vagy hogy aki nem elég jó ki fog esni. Ez nem vinne előbbre.
Most pedig a szembe kerülő szikla problémája sokkal fontosabb. Szerencsére Sly-t követve animágusként ezt a problémát viszonylag gyorsan képes vagyok megoldani. Még akkor is, ha érzem, hogy a hátam, és oldalam neki súrlódik az a sziklának, ami talán nem is olyan vészesen kemény dolog. De őszintén szólva, szerintem ez gyorsabb megoldás, mintha neki állnék boxolni a sziklával. Még ha át is verekedném magam rajta, mert nem lehetetlenül kemény, biztos, hogy sokkal több időt venne igénybe, mint gyíkként átsurranni a résen. Na meg a velem egy csoportban induló fiúk ezt úgyis gyorsabban meg tudják oldani izomból, így nekem az eszemre, és a szerencsémre kell hagyatkoznom, hogy képes legyek labdába rúgni mellettük. A levelek ugyan csiklandoznak közben, de ez azért nem elviselhetetlen hátrány.
Kijutva a túloldalon levelekkel igyekszem jelölni az utamat, hogy ne tévedjek el. Ez eleinte még működik is.
Ám minél inkább haladok előre a célom felé, annál kellemetlenebb érzésem támad. Mintha az ösvény egyre keskenyebb lenne. Pedig esküszöm nincs klausztrofóbiám. Próbaképpen gyorsítok előrefele, majd hirtelen megtorpanok, és hátra fele teszek egy-két lépést, hogy megnézzem a hátrálásra hogy reagál a sövény. Ha igazam van, akkor a cél a távolban feltűnő emelvénytől való távol tartásom, és a fal csak akkor szűkül, amikor közeledek felé. Amire gyorsan ki kell találnom valamit. Próbálom kivenni, hogy az emelvény vajon a cél lehet, vagy esetleg valami hőforrás, egy újabb csapda talán?
Közben Sly úgy dönt megelégeli a sövény közeledtét, ahogy ismét az emelvény felé indulunk, és tűzzel próbálja meg távol tartani tőlünk, a tolakodó növényzetet. Végül is a legtöbb növény nem bírja a túl magas hőt, a tüzet meg főleg nem. Talán így nyerünk annyi kis lépéselőnyt, hogy lesprintelhessük az összecsukódó növényfalat, és elérjük az emelvényt, akármi is várjon ott ránk. Talán ezúttal is mellénk szegődik a szerencse.


//Tűzmágus 1. szint
A 45 fokos hő is kibírható minden gond nélkül. Érzékeli a hőforrásokat a környezetében, egyfajta infralátásként is képes sötétben behatárolni a meleg testeket, de a hőfokot nem tudja megállapítani.

Familiáris képesség:
Tűzlehelet: A familiáris képes tüzet lehelni, mint egy sárkány, hasonló erősséggel, mint a sárkányláng, mely szinte mindent megolvaszt.

A győztesek medálja: 9%

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka7

Fizikum (15)+Szerencse(10)= 25 //

Dorina Postolache carried out 2 launched of one 10 oldalú dobókocka :
Központi aula Kocka2 , Központi aula Kocka5

Dallam
"Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg!
Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert."
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Központi aula   Központi aula Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Központi tér - Szökőkút
» Központi Hall

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London :: Auror parancsnokság :: Auror akadémia-
Ugrás: