ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 14:26-kor
Annabelle Mitchell


Tegnap 12:43-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 07:15-kor
Cody L. Mortimer


2024-05-15, 14:59
Abigail Smallwood


2024-05-15, 14:32
Lioneah McCaine


2024-05-14, 12:26
Gillian Ollivander


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Alison Fawley
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Felezzük az időt vagy ne? I_vote_lcapFelezzük az időt vagy ne? I_voting_barFelezzük az időt vagy ne? I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70736 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Felezzük az időt vagy ne?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 22:07


Én támogatom az ötletet abszolút, baromi gyorsan le tud telni egy év így. Szerintem a felezés vagy harmadolás ideális, a négy az már soknak tűnik, de ezzel még így belefér. Very Happy
A kor szempontjából nekem is ugyanez ugrott be, amit Grayson mondott, hogy a profilból ki lehetne szedni a hónapra-napra pontosan megadós részt, és kicserélni egy sima rubrikára a kornak, ami így nem magának számolna, hanem manuálisan írhatnánk át benne a számot.
És egy felső/oldalsó szövegdobozban meg csak simán ott lenne, hogy milyen évet írunk, esetleg lebontva az évszakra (ahogy most is ott van a 2002), váltásnál meg felhívni rá a figyelmet egy üziben abszolút követhető. Smile De az évszak annyira nem is fontos, csak a tisztázás kedvéért, mert harmadolásnál már könnyű elveszni, ha valakinek egy reagjában előkerül, és ne írjunk olyat, hogy esik a hó, ha május van veryhappy





Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 21:15


A 3 4 evet én is soknak gondolom. Smile De nekem pl azért vannak multik akik ritkabban kerülnek elő, játékok ahol lassabb a játékos társ és én ezeknél is örülnek ha nem kellene mindig 2 játék között kitalálni mi is történt eltelt fél évben a karival , miközben játékban meg reálisan ennyi idő alatt találkozhattak már csomószor. Szóval nálam sok játékban ez nem csak a csoportosokat érinti. :/
Amúgy jó megközelítés lehet a kor módosítása is, ezt simán támogatom.
Életkort meg szerintem bárki eleve akkor módosít a karin, amikor akar, én már nem egy karimát dátumoztam vissza mert vissza akartam hozni inaktivbol, de értelmetlenné vált volna az alap sztorija ha közben eltelt 2 év. Mondjuk pl engem Kathnel is pont az zavar hogy nem rég meg kislány volt most meg már nem reális kijátszani vele, mert mindjárt 16 éves, de nem érzem át az eltelt időt. :/



A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 20:33


Halihó!
Nekem lenne egy olyan remek kérdésem, hogy ha a többség megszavazza az idő felezést, vagy akármit, akkor lehet-e kort módosítani. Mert én Alistairt pl sima rendes évekkel számolva hoztam be, és fejben aszerint raktam össze a koncepciót vele. Ha felezzuk vagy sokadoljuk a játékon belüli időt, nem biztos hogy annyi ideig akarok 13 évest játszani...
Szóval... Lehet-e módosítani valamiképp? Mert ha tudom h ez bejön, akkor kicsit másképp hozom a kölyköt. :/



 

I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 20:33


Manualis beirosra:
Kor (honap.nap.): 35 (5.10.)

Es akkor moge van irva a honap szal nem kell ETt bigaraszni. Vagy megelegszunk annyival ahogy a kozelito szamitasok csinaljak. 2020ban 33 eves. Csokolom. Aztan ha leptunk 2021re akkor lesz 34. Ugyse unneplunk honapra kariszulinapot vagy ha igen az specko eset. Smile



Don’t let the past steal our present.
Vissza az elejére Go down
Megan Smith
Reveal your secrets
Megan Smith
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 19:55


Hejhóóó.

VMS és Teki-ben megértem, hogy nehéz elhelyezni az időben, de ez a játékok 10%-a, így én vagyok a contra oldal. Persze annyira nem, hogy fogjam magam és elpápázzak, ha még jobban belassul az élet és a történetfolyam. A könyvekben is egy év alatt volt mondjuk három fontos jelenet és három töltelék beszélgetés, és ennyi, vége is volt az évnek, így nekem a pörgés sokkal jobban bejön. Persze értem azokat, akik lassú víz partot mos játszanak, és tudom, hogy én leszek az egyetlen... Very Happy De nem baj! Mindig kell egy ördög ügyvédje, ezért jelentem meg Corvussal a Tekergők között.

Viszont, ha ilyen 3-4 év lenne egy év, akkor már komolyan elgondolkoznék azon, hogy nekem az a játékidő élvezhetetlen, valószínűleg a játékaim háromnegyedét áthelyezném egy idő után időnyerőbe - mondjuk nyilván itt problémát szülne, hogy van aki nem akar időt ugrani -, mert látni akarom, ahogy a gyerkőceim felnőnek, házasodnak, gyereketvállalnak, befutnak a hivatásukban vagy éppen elbuknak, és úgy egyáltalán, már az is kényelmetlen volt, hogy együtt idősödnek velem, tehát valószínűleg nem fogom látni, hogy révbe érnek az életükben. Vagy úgy egyáltalán a világ fejlődjön, amihez a valóságban hosszú évek kellenek.

Szóval úgy összefoglalva, még a dupla időnek se örülök, de azzal azt hiszem meg tudok békélni, bár valószínűleg azzal is ugrálni fogok az időkben, karácsonyt/halloween játszani január-július ciklusban vagy szülinapozni, stb. De ha nem lesz ez nagyon egyénenként követve, csak vissza lesz állítva a kor, akkor végül is teljesen mindegy. ^^

Gray év ötlete pedig elsőre jól hangzik, de miközben elkezdtem írni rájöttem, hogy ezzel pedig azt kéne figyelni, hogy melyik karakter melyik hónapban született (bár mindenképpen) és egy kis kariszámmal még talán megy, de 10+-szal már szöszmötölősebb. Bár még így is lehet jobb, nem tudom mi lenne az ideális megoldás. Vagy ebben az esetben két évente állítanánk vissza egyet mindentől függetlenül és beérjük annyival, hogy annyi idős +-1 év? xD




Az én útaimon
Nem nyílnak virágok,
Sötétség vesz körül,
Csillagot nem látok...
Vissza az elejére Go down
Grayson Paisley
Reveal your secrets
Grayson Paisley
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 16:37


Nincs ellenemre, de visszaallitgatas helyett az lenne a javaslatom, hogy a beallitott szulinapkijelzest szedjuk ki a profilbol es manualisan beirhato “Kor:” legyen benne. S akkor amikor szoltok eleg csak atirni es nem kell X idonkent allitgatni visszafele. Smile



Don’t let the past steal our present.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 15:57


Ez így egy működő ötlet lenne egyébként Smile

A probléma pedig nekem is feltűnt már rengeteg másik karival is, de igen, a Tekergők voltak azok, akiknél mindez a legszembetűnőbbé vált annak idején... Kissé zavaró, hogy épp csak megismerték egymást a játékban és lassan már mind leteszi a hetedik évi vizsgáit Very Happy

Én támogatom a felvetést, azt pedig még inkább, hogy ez egységesen legyen jelezve. A 3-4 éves verzió szerintem nagyon jó lenne, én azt preferálom Basketball
Vissza az elejére Go down
Joyce Brekinridge
Reveal your secrets
Joyce Brekinridge
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 15:51


Igen, az a gondom, hogy a játékok, főleg a többszemélyesek, állati lassan mennek, történik egy-két dolog, de a valóságban meg eltelik közben egy év, holott a karikkal csak pár nap ment el.
A javaslatom az lenne, hogy legyenek olykor úgynevezett admin év eltelődés, mindenki vezesse a karija roxis életkorát, és amikor szólunk, akkor telt egy év.
Szerintem ez úgy működne, hogy három-négy év szerepjáték idő alatt telne el egy roxis teljes év, tehát pl 4 hónap alatt írnánk ki, hogy eltelt egy hónap, és mondjuk nem 2002 szeptember 1, hanem 2002 október 1 van, ezért aztán olykor vissza kell dátumozni a profilodon a szülinapot, hogy a karid nem lett 17 évesből 18.



Farkas
farkasnak
farkasa.



Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty2020-04-12, 13:42



Felezzük az időt vagy ne?
fejlesztések


Sziasztok!

Már érett bennem ez a gondolat egy ideje, de most jutottam a megfogalmazásig, de mivel az oldalt nem csak mi építjük mindenkinek érdekelne a véleménye ezúttal nem csak egy szimpla szavazás, hanem egy pro-kontra beszélgetés során. Smile
Nem saját az ötlet, egy másik oldalon láttam futólag, bár meg nem mondom már hol, de ezen az oldalon egy useres év alatt fél IRL év telt el. Jelenleg ugye a fórumos szerepjátékban egy lassabb játékban elég sok kihívás okoz hogyan hangoljunk össze a játékokat, karaktereket, főleg így időn kívüli. Lássuk be előfordul, hogy egy pár napos játék konkrétan évekig tart, vagy pl. csak mint globális szál a VMS két éve fut! És még ugye nincs vége. Pedig egy néhány hetes eseményről beszélünk. Vagy épp a Tekergőink, akik eddig 3 nagyobb játékot játszottak, de lassan már felnőtt karakterek lesznek 16-17 évesek, miközben az életeseményeik alapján nem rég halt meg Sasha.
Épp e miatt merült fel, hogy ezen javítani lehetne ez ilyen időbeli változtatással. Persze bonyolítja a helyzetet, hogy a fórumot nem lehet átállítani, tehát ugye ennek fényében mondjuk fél évente nekünk kell a saját karaktereink születési dátumát visszaállítani. Cserébe mondjuk diákok esetén csak két évente kell évfolyamot léptetni, amit ugye szintén a user tud átírni, tehát ezzel kb. ugyanott vagyunk. Smile

A lényeg, hogy érdekelne, hogy mit gondoltok erről, mint lehetőségről. Ha tetszik, akkor miért, ha nem akkor miért gondoljátok rossznak.

Ui.: Petiben még olyan is felmerült, hogy szerinte kevés a felezés, szerinte harmadolni kellene, így még jobban belassítva az irl időt, hogy reálisabb keretek közé kerüljenek a játékok.

Előre is köszönjük a válaszokat, véleményeket!

Luna






A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Felezzük az időt vagy ne?   Felezzük az időt vagy ne? Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Te vagy az apja...?
» Átverés! Vagy mégsem?
» Lebuktál Mercutio! De ki is vagy te!?
» Rómeó vagy mégsem?
» Christopher & Cosette - Hát te ki vagy?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Híreink-
Ugrás: