ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Maia Hansen
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Sheska Thorne
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Amara Hope Wilson
Külső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_lcapKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_voting_barKülső utcák, sikátorok - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 42 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 42 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Külső utcák, sikátorok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2019-01-04, 12:31


First topic message reminder :


Külső utcák, sikátorok


...

[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Lorelai McGregor
Reveal your secrets
Lorelai McGregor
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2021-03-08, 11:50




Castiel & Lorelai

A vadászat akkor is véget ér, ha a vadászok halnak meg.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

[You must be registered and logged in to see this image.]
Már egy ideje figyelem, követem, mert így szoktam. Nem csak úgy kapok egy infot és levadászok valakit, az nem az én stílusom. Szeretem megfigyelni a célpontot. Egyrészt sok minden kiderülhet róla, másrészt eleve könnyebben kapom el, ha már ismerem a gyengéit. A legtöbben pedig a jól megszokott környezetükben mutatják ki leginkább a foguk fehérjét. Na persze ettől még tetszik, hogy végül pont Roxmortsban sikerült kikötnöm. Nem vágytam ide vissza, hiszen túl sok a kellemetlen emlék. Azért döntöttem úgy, hogy végül békén hagyom Danet és Petert, hogy többé a közelükbe se menjek. A csatározásuknak hála haltam meg kishíján, erre most megint itt vagyok és akár még arra is lehetne esély, hogy összefussak velük, de talán ha eléggé figyelek és egyébként is csak a célpontra koncentrálok, akkor ez nem történhet meg. Legalábbis nagyon remélem.
Csendesen figyelem hát most is, és türelmesen várom meg, amíg kilép a munkahelyéről. Egy kis zajt szándékosan keltek, hogy felfigyeljen rám. Nem szándékozom csak úgy előbukkanni a semmiből és úgy meglepni, hiszen akkor nem sok szót válthatnánk egymással, esetleg támadással indítana védekezésképpen, aminek nem lenne semmi értelme. Persze nem abból az irányból bukkanok fel, ahonnan a vámpír a hangot hallja. Vérfarkasként elég csendesek a lépteim, óvatlan sem szoktam lenni, úgyhogy mindent úgy intézek, ahogyan én akarok. Csendesen lépek hát elő az egyik kis utcából, halkan megköszörülve a torkomat, hogy megforduljon és észre is vegyen. Nincs nálam fegyver, sem pálca, első ránézésre nem is tűnök különösebben fenyegetőnek, de akinek vaj van a füle mögött az eleve úgy áll a hirtelen jött idegenekhez, hogy akár még fenyegetésnek is veheti őket.
- Castiel Horan... egyáltalán nem tűnsz olyan veszélyesnek, mint amilyennek beállítanak. - döntöm kicsit oldalra a fejemet, ahogyan végig mérem. Az egész történetről csak annyit tudok, hogy többeknek is megcsapolta a vérét, bár ha minden információ tiszta, amit megkaptam, akkor egyikük sem halt meg. Na persze ez még nem jelenti azt, hogy egy vámpír csak úgy garazdálkodhat, ahogyan neki jól esik és hát még rosszabbul jár, ha olyanokat is áldozatául választ, akiknek komolyabb kapcsolati vannak. Elég szép summát ajánlottak azért, hogy megtaláljam és kézre kerítsem. Vissza kell vinnem Olaszországba élve, vagy halva. Előbbit támogatnám jobban, de persze benne van a pakliban, hogy ha túlzott ellenállást mutat, akkor nem tehetek mást. Hogy ott mit tesznek vele, végül is már nem az én dolgom. Attól, hogy én esetleg úgy gondolom nem érdemel halált, még nem jelenti azt, hogy azért a szép summáért nem fordítom el a fejemet, ha végül is erre kerül sor. Egyébként is egy vámpír, aki nem képes megálljt parancsolni a vérszomjának, sose lehet tudni, hogy mikor esik át a ló túloldalára és mikor következik el a pillanat, hogy nem lesz képes visszafogni magát, hogy aztán már ne csak olyanokat hagyjon maga után, akiket megkóstolt, hanem hullákat szórjon az útja mentén.

[You must be registered and logged in to see this link.]





[You must be registered and logged in to see this image.]



Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2021-03-02, 18:24



Lorelai & Castiel

[You must be registered and logged in to see this image.]


Késő esti műszak a Votre Santéban felér egy hidegzuhannyal, főleg a hétvégeken, amikor szinte mindenki itt tobzódik, hogy lenyakaljanak egy egész üveg whiskeyt.
Fáradtan lépek ki a hátsó kijáraton az éj leplébe burkolózva, majd kapucnimat felhúzom fejemre. Hiába van nyár már, én mindig fázok. Zsebeimbe süllyesztem kezeimet és el is indulok a kihalt utcák rengetegjébe. Csupán az utcalámpák sárgás fénye nyújt némi világosságot e borús estén. Talán esni is fog hamarosan, de eszem ágában sincs odébb hoppanálni. Had mosson el az eső, ha érkezni fog.
Még mindig nyugtalan vagyok az álmaimat illetően és nem hiszem, hogy Neira hisz nekem... Én se hinnék neki fordított esetben, mivel maga a feltételezés is, hogy látom magunkat meghalni egyszerűen nem áll össze. Meg is próbálom kiűzni a furcsa gondolatokat és inkább üres fejjel visszatérni a Roxfortba. Az elmúlt évek olyan nehezen teltek el, hogy néha megkérdőjelezem mi történt meg és mi nem.
Sikeresen búcsút inthettem a múltamnak, a szüleimnek és Karennek, s most itt vagyok. Egy kifejlett vámpírként, aki még csak nem is pénzért dolgozik, hanem mások véréért. A túlélésemért... Megszokhattam volna már a szörnyeteg külsőt, de ez közel sem olyan egyszerű, ha néhanapján ott motoszkál benned a feltörő gonoszság.
Halk neszre leszek figyelmes. Ez az egyik előnye a vámpírságnak. Piszkos jó a hallásom. Néha azért átokként tekintek rá, amikor minden áldott hangot hallok a környezetemből. Az néha megterhelő tud lenni. Kérdőn, gyanakvó szemekkel torpanok meg és nézek a nesz forrása irányába. - Hallak. Mutasd magad.- húzom összébb szemeimet, ahogy a félhomályba pillantva próbálom észrevenni ki lopódzik a sötétben. Lehet a nesz csak elterelés volt, mert további hangokat nem hallok az irányából.




Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2021-01-07, 05:51




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]-Kár...- biggyesztem le ajkaimat csupán egy röpke pillanat erejéig. Valóban nem tartozik rá milyen a szexuális életem, de ha a barátnőm lesz, jobban teszi, ha van legalább sejtése arról mi fán terem a dió...- Neked sem lesz kellemes kimásznod belőle, ha megtudják megcsaltalak. Tekintve, hogy ez egy kicsit szégyenletes rád nézve is, nem gondolod?- billentem oldalra fejem összébb vont szemöldökökkel figyelve a reakcióját. Nem akarok kötözködni, de ami tény, az tény. Vajon a férfiak miért csalják meg a feleségeiket? Talán mert rájuk untak? Ez épp ugyanolyan szar helyzet nekik is, nem csak a férfi hírnevének. Mindenesetre lesz, ami lesz alapon legyintek egyet, hogy felejtse el, amit mondtam. Majd ha ott tartunk, akkor aggódhatunk a következményeken. Amúgy is... Jól tudok titkot tartani, egy apró "félrelépés" sose tudódik ki.
- Majd te is meglátod, efelől ne aggódj.- teszem hozzá utószóként a hugrásokra hivatkozva. Nincsenek túl felhőtlen emlékeim őket illetően, főleg azért sem, mert nem tudják megtartani az ígéreteiket. Bármelyikkel üzleteltem vagy rántottam ki őket a szarból, ők mindig találtak módot arra, hogy elsumákolják a köszönet nyilvánítást fizetség szempontjából.
- Kicsi Herbs...- ismétlem szavait sértetten, de inkább szemforgatva sóhajtok fel. Remek. Sikerült üzletet kötnöm egy gyerekkel, aki még be sem képes ismerni amik a fejében járnak. - Had emlékeztesselek, hogy itt te vagy korhatár aluli, királylány- szúrok oda egy kicsit a hatás kedvéért, ha már ide-oda járjuk ezt a tangót, akkor legyen mire alapozni a későbbiekben is.
- Ezzel vitatkoznék, de... Mindegy is, a sztori az sztori és szerintem emészthető lesz apámnak is.- nem bonyolódok bele a további részletekbe, ugyanis lassan indulási idő van és másnap bele is vághatunk ebbe a színjátékba. Hosszú nyaram lesz, de legalább nem kell egész nyáron kézenfogva sétálgatnunk, mintha minden rendben lenne. Apám elintézte az Auror Akadémiát, ami júliustól kezdetét veszi. Másrészt tudtommal Maroni is Rómába utazik Paisleyvel, tehát tökéletes időzítés mindkét oldalról. Hálát adok az égnek, így lehet majd egy kevésnyi nyugalmam.
Nem tagadom, a hirtelen mozdulattal rendesen kibillent a komfortzónámból, viszont közelsége egyáltalán nem olyan zavaró, mint hittem. Egy pillanatra el is felejtek beszélni és csak meglepetten pillantok rá, amikor ő a látszatról említ valamit. - A látszat kedvéért...- ismétlem el egy cinkos vigyort villantva felé, mielőtt még megtennénk utunkat a kastély felé.

// Én is nagyon szépen köszönöm! Állati volt biglove Ugrás a következő felvonásra!//

Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2021-01-03, 14:13



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Nem hiszem, hogy valami boldog lennék, ha hallanám Galen jelenlegi gondolatait. Igen, be szoktam vetni a véla-bájom mások ellen, mert hülye lennék, ha nem használnám. De a rablás gondolata részéről már tényleg elég meredek. Vannak balhés ügyeim, Dany nem győzi tartani a hátát miattam, ezt elismerem, de senkinek se ártanék. Az isten szerelmére, hiszen még Jenkins ellen se szállok szembe nyíltan, pedig ő aztán tényleg megérdemelné.
 - Nem vagyok kíváncsi se a szexuális életedre, se annak a részleteire – szúrom oda, válaszul a vigyorgó képére.  - Szóval, amíg képes vagy diszkréten intézni, nem érdekel – szögezem le. - Azzal bújsz ágyba, akivel szeretnél. Ha le is buksz, az neked nagyobb hátrány, nem nekem – vonom meg a vállam hanyagul. Jó, engem is érintene a dolog, hiszen abban az esetben aligha jönne össze a kettőnk közt kötött megállapodás, de korántsem veszítek vele annyit, mint ő. A nő ügyei pedig pláne nem érdekelnek, szintén az ő dolga, kit visz magával az ágyba. Majd maximum nem kommentálom a dolgot és igyekszem úgy tenni, mint aki semmiről se tud, ha esetleg valaki előtt mégis lebukna a hülyeségeivel.
- Én Danielen kívül egyet sem ismerek, szóval nem nyilatkozom – jegyzem meg. Különben is, él bennem az a mottó, hogy nem a háza határozza meg az embert. Dany talán oda került, ennek ellenére soha életemben nem éreztem úgy, hogy bármilyen szinten is nyámnyila lenne. És a mardekárosok közül se mindenki akkora tahó, mint a többség. Aranyvér ide vagy oda, akad pár ember, aki velem is szóba áll és még egészen rendes is. Nem állítom, hogy a legtöbb nem szól be, de ők is a csordaszellem miatt teszik ezt, mert népszerűek szeretnének maradni. Ez pedig biztosítja valamilyen szinten a helyüket.
 - Vicces vagy, kicsi Herbs – felelem egy lesújtó pillantás kíséretében a szavai hallatán. - Csak elkalandoztam, ne éld bele nagyon magad – fintorodom el egy pillanatra. Semmi lehengerlő sincs benne, ez tény. Csak helyes a maga módján, habár sokat veszít eme megítélésemből, amint megszólal azzal a pimasz stílusával. Na, nem mintha nem lennék képes kezelni az ilyesmit, hiszen én is pont ugyanilyen vagyok. Pár fokkal azért barátságosabb talán. Azért én is reménykedem abban, hogy a köztünk lévő ellentét ellenére is képesek leszünk boldogulni a későbbiek folyamán. Csapatmunka kell ide, kérem!
- Nem tegyük fel. Elragadó vagyok – forgatom meg a szemem, amint elkezdi vázolni a történetünket. Kissé talán a kelleténél jobban megnyomva az elragadó szót. - Én benne vagyok, részemről ez is teljesen rendben van – egyezem bele, majd zokszó nélkül fogadom el a felém nyújtott kezét. Hülyén nézne ki, ha itt és most nem úgy távoznánk, mint egy turbékoló gerlepár.
 - Menjünk – állok fel végül, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve karolok belé és vonom magamhoz egy leheletnyit közelebb. - Csak a látszat kedvéért – mosolyodom el, ha esetleg vetne felém egy kérdő tekintetet a mozdulatom révén. A színjáték elindult, hát vágjunk bele!

/Szuper volt, köszi a játékot, kíváncsi vagyok, mi lesz ebből hosszabb távon Basketball /



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2021-01-03, 09:12




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Ha olyan könnyen fog menni, mint az imént, akkor nyert ügyünk van...- emelem fel poharam ajkaim elé, épp annyira csak, hogy orromat megcsapja az alkohol maró illata. Nem igazán örülök, hogy ilyen könnyen fogást lehetett találni rajtam. Mi a garancia arra, hogy ellenem nem fogja bevetni a véla bájait? Leengedem a védelmem, a végén még kirabol és mint aki jól végezte dolgát lécel le észrevétlenül. Azt hiszem ez a helyzet egy orosz rulett lesz... De próbát kell tennem.
- Remek. Remélhetőleg nem is fogja sérteni a kitalált személyed büszkeségét, ha esetleg mással fekszek össze.- szúrok oda vigyorogva, mint aki ellőtt egy tök jó poént, viszont részben az igazat mondom. Biztosan nem fogok ágyba bújni vele, de ugyanakkor nekem vannak igényeim is, amit nem tarthatok évekig magamban. Tehát ebből adódóan szabadkezet kell adnia, vagy már most felbontom a meg nem köttetett alkunkat.- Nem feltétlen, de jó úton jársz.- adok igazat a szex és piára. Ugyan a nőkkel való együttlétem tényleg csak kielégülés szempontjából tartom fontosnak, az ital pedig amolyan stressz levezető... A bestiák és tanulmányaim mégis jobban érdekelnek a korábban említett párosnál.
- Nem is tudom. Egy Hugrás mindig elő tud állni meglepetésekkel.- vonok vállat. Daniel nem is annyira magatehetetlen szerencsétlen, mint aminek először hittem. Fridáról már kérdeztem őt, s az is egész támogató helyzet, ha segít a nővéremmel való "kibékülésben". Tanácsokat már adott és mint legutóbb kiderült a társasága sem von maga után halotti csendet és unalmat.
- A minőséget mindig megfizetem, királylány. Hacsak el nem cseszed, annyit kapsz, amennyit megérdemelsz.- kisfiús mosoly játszik ajkam szélén, amint oldalra döntöm fejem és állom fürkésző tekintetét. - Hova kalandoztak el azok a gondolatok? Lehengerlőnek tartod a nemvéla vonásaimat?- győzedelmes arccal és önelégült érzéssel helyezem poharam a pult felületére. Egyelőre vegyes érzelmeim vannak a tervvel kapcsolatban. Túl sok a kockázat, s a végén még nem is működhet a dolog a kettőnk kémiája miatt. Mert ha marjuk egymást éjt nappallá téve, abból igazán nem egy gerlepár születik.
- Tudod, az életemet nem épp házassággal a hátam mögött képzeltem el.- húzom el számat keserű fintorral. Világéletemben úgy voltam a helyzettel, hogy majd elsiklok a házasság felett és mire megérem azt a kort, szimplán lekoptatom apámat. Sokat beszéltünk a jövőbeni terveiről és abban szinte mindig szó esett a Herbs család együtt tartásáról egy nász személyében.
- Legyen.- forgatom szemeimet, hiszen a kis sztorija már-már gyerekes. - Tegyük fel, hogy a tavalyi karácsonyi bálon, olyan elragadó voltál, hogy felkértelek táncolni. Azóta összemelegedtünk, volt egy-két megejtett titkos találka és megtaláltuk a közös hangot.- igazgatom meg galléromat, ugyanis részemről befejeztem az ivászatot, a visszavezető útra pedig kicsit összeszedettebb szeretnék lenni.
Az italok árát lazán a pultra dobom, majd csak aztán állok fel és nyújtom kezemet Alex felé. - Hazakísérhetlek, királylány?

Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-24, 17:05



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

Igazság szerint, én és Galen nem nagyon különbözünk egymástól, ha a jövőképünket vesszük alapul. Nekem se célom egész életemben azon a helyen robotolni, miközben a többiek a családi nyaralásokat mesélik év elején. Kérte már meg a kezem aranyvérű család sarja is, de csak a mágiám miatt, szóval jól képen röhögtem őt, majd magára hagytam. A családja tuti nem menne bele abba, hogy egy félvérrel keveredjen. Ez a legnehezebb ebben a létben. Sose tudhatom, ki lesz az igazi. És még ha össze is jönnék valakivel... Vajon csak a szépségem miatt fog szeretni vagy önmagamért?
- Én rendelkezem az egyikkel, te pedig a másikkal – mosolyodom el szélesen. - Seperc alatt leveszem a szüleidet a lábukról, ezt bízd csak rám – biztosítom leendő sikeremről, már ha ez még kérdéses lenne számára. Nem kedvel engem se automatikusan mindenki, Piton például igen gyilkos pillantásokkal szokott illetni, de nem igazán hat meg a dolog. Jobban bánt az, hogy a saját háztársaim nem fogadnak el. Mondjuk, Alison igazán rendes, őt kedvelem. Galen pedig a bunkó stílusa ellenére is szimpatikus. Vagy csak nem kellett volna innom még a beszélgetésünk legelején.
- Felőlem aztán az egész iskolán végigmehetnél, engem az se érdekelne – vonom meg a vállam, amikor elmosolyodik. Úgyis van néhány lány, akinek elég a név és a rang, hogy hanyatt vágják magukat. - Aki hagyja magát, az meg is érdemli – teszem még hozzá elmélkedve. - Szex és pia. Gondolom – emelem rá tekintetem. Elvégre, amilyen állapotban nemrég rátaláltam, az sok mindent elárul róla. Nyilván igen gyakran ihat és igen sokat is. Ha éppen nem lányokkal múlatja az időt, akkor azon van, hogy rendesen eláztassa magát. A felületi ismereteimből leginkább ezt tudom kikövetkeztetni.
- Aha – biccentek óvatosan. - És pontosan miben is vennéd Daniel hasznát? - teszem fel a kérdést. Jó, az unokatestvérem sok mindenben tehetséges, ezt aláírom, de nem fogja kérdés nélkül Galen rendelkezésére bocsátania magát. Elég könnyen átlát azon, ha valaki csőbe szeretné húzni vagy csak kihasználni, ezt már volt alkalmam megtapasztalni. De mégis mire használná fel pont őt ez a srác? Miért keresed annyira a szövetségeseket, Herbs?
- Nekem teljesen mindegy, meddig játszod, én csak felvetettem a dolgot – villantok irányába egy gyilkos pillantást, amint észreveszem a megvető tekintetet, amellyel jelen pillanatban is engem illet.  - Abban mondjuk benne lennék, hogy később megbeszéljük az összeget – támasztom fel könyököm immár én is az asztalra, államat a kezemre fektetve, majd – ezúttal – én mérem végig alaposan őt. Helyes, jóképű és valamilyen elcseszett módon szimpatikus is. Talán csak amiatt, mert mindig is a tipikus rosszfiúk jöttek be számomra? - He? - pillantok rá értetlenül, hiszen kissé elmélyedtem a  külseje szemrevételezésében. - A mai világban az a legszebb, hogy bármikor be lehet adni a válást – ingatom meg a fejem egy halvány fintorral a képemen. Mondjuk, ez a nagy múltú családokban nem ilyen egyszerű, de mindegy. Még közel sem tartunk ott.
- Ha a haverjaidat képesek leszünk becsapni, akkor véleményem szerint bárkit a világon – felelem könnyedén. - Ráadásul, talán még engem is hamarabb befogadnak a közösségbe, ha azt hiszik, együtt vagyunk – osztom meg vele a tényleges gondolataimat. Igen, az a legnagyobb előnye ennek az egésznek. A látszatra oly sokat adó mardekárosok így talán maguk közé emelnek és nem leszek többé az a korcs, akinek tartanak. Talán nem is kell a pénze.
- Akár – egyezem bele, majd gyorsan le is hajtom az italt, amelyet nemrég helyeztek elém. Oké, itt talán meg kellene állnom mára. - Beszéljük meg, hogy ki hívott el randira és kit. Úgyis erről fognak faggatózni – szólalok meg, amint az ital leért a torkomon. - Egyértelmű, hogy te kezdeményeztél – bököm ki magabiztosan. - Én meg belementem, mert szimpatikus voltál – egészítem ki a mondandómat. - Szerinted jó lesz így? - vonom fel a szemöldököm. Ő forog azokban a körökben, ő ismeri a többieket, tudja jól, mire miként reagálnának. Bőven van időnk mesét faragni a történet köré.



[/b][/color][/i]
[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-24, 15:34




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Ezt aláírom.- értek egyet vele. Paisley is mesélt már egyet s mást a családi bizniszükről és akkor sem voltam igazán elragadtatva, főleg a korai kelést és a munkát illetően. Az én életképem amúgy is a könnyű, gondtalan jövőről szól, ahol nem nekem kell robotolnom a pénzért. Apám vagyona így is elég ahhoz, hogy elindítsak egy saját vállalkozást, vagy csupán a magam ura legyen távol ettől az átkozott országtól. Ha őszinte akarok lenni, simán leélném az életem Japán egyik kis szigetén. Csak én, a természet és a szelídített bestiáim. Ez utóbbiak természetesen csak hozzám ragaszkodnának, így könnyűszerrel tarthatom távol a betolakodókat. - Könnyű lehet. Bár nem csak a vélasággal lehet embereket irányítani. Tudod, hogy mondják. A pénz beszél...- sóhajtom fejemet ingatva. Ugyan Alexandra nem tűnik annak a tipikus ribancnak, aki könnyűszerrel fekszik össze bárkivel, csak azért, hogy hasznot húzzon belőlük. Meg aztán fiatal és gondolom Paisley is rajta tartja a szemét. Ettől függetlenül a véla vér még ott van benne, ha tetszik, ha nem. A részegségem is épp elég indok arra, hogy beadjam neki a derekam, s csak akkor tudok valamelyest ellenállni, amikor a víz mossa ki belőlem az alkoholt.
- Képzelem.- emelem meg poharam egy újabb korty erejéig, majd majdnem kiszökik belőlem egy gúnyos röhögés, amíg ő itt kotyog mellettem. - Nem ismersz eléggé ahhoz...- sejtelmes, rosszfiús vigyorra húzom számat. - Bár tény, nem azért élek, hogy mindennap megfektessek valakit.- vallom be vállamat megvonva. Vannak fontosabb dolgok is az életben. Igaz, roppant jó stresszlevezető, mert hát mindenkinek ki kell engednie a fáradt gőzt. Ettől függetlenül mégsem abból élek hány csaj tette szét a lábait nekem.
- Amilyen meglepetések érnek vele kapcsolatban, még ki is tudom nézni belőle.- teszem még hozzá utószóként. Tény, hogy az a Paisley gyerek okozott már némi kellemes csalódást és mégsem tűnik annyira szentnek, mint aminek én elsőre hittem. Most, hogy kezdek jobban beleszövődni a dolgaiba, igazán piszkos keze van egy-két dolgot illetően. Kezdhetjük is akár a csajozással vagy piálással. A végén még kiderül igazi partiarc és Casanova.
- Semmi sem tartós, de mégis jobban megy az élet, ha vannak szövetségeseid.- könyökölök fel az asztalra, s támasztom meg államat kézfejemmel, míg kezemben ott leng az italos pohár a maga pár kortynyi tartalmával. Le kéne lassítanom az ivással, hogy végre józan ítélőképességgel tudjak társalogni ezzel az amúgy is trükkös csajjal, mert a végén még ő maga húz csőbe.
- Haaaah...- egyik szemöldökömet felvonva nézek rá, kissé bambán és értetlenül, tekintve, hogy ő itt évekről beszél, míg nekem az eredeti tervem csupán egy nyári találkáról szól, semmi többről. Esetleg egy év még belefér, de kétlem, hogy addigra ne tudnék megállni a lábamon. Majd beadom, hogy szakítottam vele és saját bizniszbe fogtam. Addigra talán az iskolai tanulmányaimat is olyan szintre tudom felfejleszteni, ahonnan el lehet indulni. - Ki mondta, hogy ilyen hosszútávra kell tervezned? Csak nem azt gondolod, hogy én évekig játszani fogom ezt a színjátékot?!- horkantok fel röhejesnek titulálva a gondolatmenetét. Megvető szemekkel nézek rajta végig, de még így se sikerül teljesen elvonatkoztatnom a külsejétől. Egész helyes arca van, de amint megszólal, azt hiszem nélküle is tudnék élni. - Bízzuk ezt a jövőre. Ha sikerül egyáltalán elhitetnünk vele a kapcsolatunkat, azzal már nyert ügyünk van. Onnan bármerre kifuthat a dolog. Másrészt csak nem foglak életed végéig pénzzel tömni. Mindenhol meg kell húzni egy határt. Harmadszor pedig, ha te évekre tervezel, mi van, ha befut a nagy Ő? Pattintani fogsz érte?- teszem fel kérdésemet gunyoros vigyorral körítve, mielőtt még felhörpinteném a maradék italomat. Tételezzük fel, hogy megjelenik neki az élete értelme, aztán apám csak hüledezne itt nekem.
- A Roxfort talán túlzás, de ha ez kell a terv sikerességéhez, ám legyen.- felelem röviden, tömören és lényegre törően. Ha kell, leszek a pasija és megvívom a harcokat, csak azért, hogy megteremthessük a hihető párkapcsolati légkört. Előre érzem, hogy gyűlölni fogom magam minden egyes percéért, de nem igazán akad más választásom. Túl sok teher nyomja a vállaimat és jobb más segítségét kérni, mintsem egy magamban álljak apám elé.
Intek egyet a pultosnak, hogy szolgálja ki a hölgyet még egy pohárral, ám ezúttal én maradok a vizemnél. - Szóval, mi a terved? Akkor vegyük ezt első randinak?


Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-15, 15:33



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Sokkal jobb, mint egész álló nap egy cukrászdában robotolni – szólalok meg egy halvány fintor kíséretében az arcomon. - A muglikra igen nagy hatással van a vélaság. Még a karkötővel együtt is, pedig én csak vélaszármazék vagyok. Az ellenkező nem egyszerűen képtelen ellenállni számunkra. Elég volt apámnak egyszer a kasszába raknia, majdnem tömegverekedés alakult ki értem – nevetek fel az emlék hatására. Ostoba lények, főleg a férfiak, akik egyszerűen képtelenek az eszükre hallgatni, ha valakinek a kinézete nem felfogható számukra. Akkor és ott szánalmasnak tartottam a jelenetet és a mai napig így gondolom, habár valamilyen szinten vicces is volt. Ahogy felnőtt emberek estek egymásnak, miattam... Elgondolkodtató.
- Mondj, amit akarsz, de az évfolyamtársaim többsége már túl van azon a bizonyos éjszakán – vonom meg a vállam. - A legtöbb, veled egykorú srác nem így gondolkodik. Ha alkalmuk nyílik rá, lecsapnak. Személy szerint még Danielben se bíznék, pedig ő aztán igazi erénycsősz – forgatom meg a szemeim. - A legjobb barátnőm teljesen odavan érte, ha kettesben hagynám vele, talán még az is megtörténne. Persze, mindig kettőn áll a vásár. Ha eszedbe jutna nálam próbálkozni, egy kiadós nyakleves lenne a vége, semmi több – teszem azért még hozzá, mielőtt úgy érezné, személyesen hívtam meg egy forró együttlétre. Jó, én se vagyok ártatlan, van olyan srác, akinek igent mondanék akár most is, de nem Galen az az illető.
- Te és ő? - vonom fel kételkedve a szemöldököm, majd dőlök ismét hátra a székemben. Ha nem, hát nem, majd elintézem máshogy a dolgot. - Már ne haragudj, Dany rendes srác meg minden, de szerintem nem vagy az esete – állapítom meg a nyilvánvalót. - Ő mindenkivel jóban van, de ha úgy érzed, ebből lehet valami tartósabb is, akkor nem állok közétek – emelem fel a kezem, mintha valami nőről vagy tudomisén miről lenne konkrétan szó. Mindenesetre, a Galen és Dany párosítás nem lesz valami hosszú életű, ha a két srác személyiségét vesszük alapul. Nem hiszem, hogy az unokatestvérem egy ilyen alakkal lenne olyan fene nagy haverságban. Oké, mesélt már róla is pár szót, bár annyira sohase érdekelt a dolog, hogy visszakérdezzek. Talán mégis Galennek van igaza és tényleg haverok lesznek.
- Nem most azonnal, te tuskó – pirítok rá, amint a lassításról kezd el nekem hablatyolni. - Majd pár év múlva, fafej - teszem még hozzá az infót, hiszen elég szépen félreértett engem. - Ha egyikünk se találja meg a számítását és még mindketten ebben a hülye helyzetben leszünk. Te az apádnak akarsz megfelelni, nekem meg pénz kell minden áron. Idióta – dohogom még kissé indulatosan, de ezt inkább már csak magam elé morgom. A következő mondata hallatán azonban ismét élénk tekintettel kapom fel a fejem. Mégis mit talált már ki megint?
- Az attól függ, mi lenne az a bármeddig – egészítem ki, mert az ágyába én ugyan be nem mászok, annyi szent. Bár, kétlem, hogy ilyesmire kérne, ha eddig arról győzködte magát, hogy nem teszi meg. - A mai naptól? - kérdezek vissza, csak a biztonság kedvéért. - Úgy gondolod, játsszuk el, hogy együtt vagyunk, a Roxfortban is? Vagy elég lesz csak a szüleid szeme előtt?
Mindkettőnek megvan a maga előnye, ezt nem tagadom. Ha az iskolában élethűen alakítjuk a szerelmes párt, akkor sokkal könnyebb lesz meggyőzni az apját is a dologról. Elvégre, melyik aranyvérű jönne össze egy hozzám hasonló korccsal? Ha a kortársainkkal elhitetjük, már nyert ügyünk lenne. Az egyetlen hátránya az, hogy ebben az esetben tényleg meg kellene csókolnom a fiút, ami annyira talán nem lenne ellenemre, de...
- Oké, kell még egy ital – sóhajtok fel, de a szavaimmal ellentétben ülve maradok és magamban rágódom még egy sort az elhangzottakon. Jó kis vizsgafeladat lenne, annyi szent. És lenne némi időnk egymásra is hangolódni. Elvégre, nem képelhetem fel reflexszerűen az anyjáék előtt, ha magához von vagy átkarol. És ha ezt Danievel is be tudnánk etetni, akkor bárkivel a világon.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-14, 18:49




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Még mindig az vagyok.- javítom ki fölényes vigyorral, majd csak legyintek egyet a következtetésére.- Apám, többnyire. A csillagokat is lehozta volna a földre miattam. Bár inkább csak a saját elképzelése szerint akart formálni, nem igazán az én érdekeimet nézte... Fogalmam sincs.- vonok vállat inkább. Kiskoromban elvoltam, mint a befőtt, mindent megadott nekem, amire csak szemet vetettem. Cserébe pedig úgy rohangáltam neki, mint a mérgezett egér. Külön órák extra figyelemmel, hogy nemesi vonalamat ész is kövesse. Ettől függetlenül mindig be volt osztva a napirendem, de a jutalmakból sosem volt hiány.
- Ez hízelgő.- pillantok rá vigyorogva. - Tudod jól, hogy ha nem a vélaságodon múlna, ilyen meg se fordulna a fejemben.- elmélázva emelem meg poharamat. Fiatalabb is és a modora egyáltalán nem kedvemre való. Mégis ott van neki ez a véla vonal, ami szinte mágnessel vonzza a tekintetet. Hazudnék, ha azt mondanám nem volt egy mocskos gondolatom róla. Már magamtól is undorodok, hacsak erre gondolok, de egyszerűen nem lehet megállni. Az italára azért van annyi eszem és lélekjelenlétem, hogy nem adom be a derekam, bár így, hogy rögtön meg is issza pohara tartalmát, talán még kérnék neki egy másodikat is. Abból nagy gáz úgyse lehet, nem? Már alapból ivott, ki gyanakodna?
Közelebb hajolok hozzá, amikor valami bizalmasabb információt lenget meg előttem.- Szóval én tökéletes ürügy lennék?- vonom fel szemöldökömet, de aztán megrázom fejem. - Daniel Paisley ki fog nyírni, ha megtudja. És nem azért, de már kezdtünk jó haverok lenni. Vagy valami ilyesmi, de már nem rühellem teljes szívből, ami nálam nagy szó.- vallom be, hiszen tényleg nem loholok mindenki után és építek ki haverságokat. Ansgarék óta nem igazán találom a helyem és úgy látszik Paisley társasága igencsak üdítő tud lenni. Vágjam sutba mindezt egy csajért?
-Hé, hé, hé! Lassíts. Értem én, hogy nagyon beleéled most magad a helyzetbe, de azért ez elég komoly helyzet. Papíron akarsz házas lenni? Akkor felejtsd is el Rómát, mert apám el fogja várni tőled, hogy mindenhol megjelenj, ahol én is.- hajtom le a vizem maradékát, mert kezd igencsak forróvá válni ez a beszélgetés. - A másik pedig... Képes lennél elmenni bármeddig?- vigyorgok rá sejtelmesen, s adom be a lehető legrendezettebb arcomat. Nem, nem flörtölök... Vagyis de, de ezt csak betudom a fajtája hatásának. Hiába is ellenkeznék, úgyis ő győz.
- Először talán indítsunk egy egyszerű párkapcsolattal, hiszen mi lesz veled, ha az esküvő után rögtön a nászéjszaka örömeit élvezed?- értem én, hogy egy házassággal valószínűleg apám is elégedett lenne, azért mégis jobban össze kéne nőnöm Alexandrával, hogy hihető legyen a kapcsolat. Mert ha hozzá se érhetek, az már igencsak gyanús volna. Talán a véla bájaival még apámmal is elhitetheti a részleteket, de azért jobb, ha a látszat nem csal.

✩ 470 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-11, 21:38



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Egyszóval, egy kis herceg voltál otthon – vonom le a következtetést. - Ki ugrált körbe odahaza? Anyu? Apu? Vagy voltak erre külön dadáid?
Hirtelen nem is tudom eldönteni, mit szóljak a dologhoz. Hogy irigylem-e Galent? Valamilyen szinten igen. Elvégre, nekem látástól-vakulásig nyomnom kell a munkát apám cukrászdájában, csak mert sajt. A fiúk körbeugrálnak, de az otthoni hátterem már nem pont ilyen szerencsés. Anyám szigorúan nevelt, a fejembe verte, hogy a férfiak semmire se jók és nekünk nélkülük kell boldogulnunk. Apám pedig hisz a régi értékekben, a munkában pedig főleg. Soha semmire se adna pénzt csak úgy. Előbb meg kell dolgoznom azért, amit meg szeretnék venni magamnak, ezt pedig néha rohadtul nem érzem fair dolognak.
Szeretek embereket meghökkenteni a viselkedésemmel, ez pedig a mardekáros srác esetében egyértelműen be is jön. Tizenöt vagyok, nem hülye. Eddig is mindent elértem a külsőmmel és eztán is el fogok. Ha kell, idegenektől kérek és kapok. Jóformán az is csoda, hogy a srác képes a közelemben ennyire józan ésszel gondolkodni, ráadásul részegen. Mindegy, megszokhattam volna már, hogy akadnak emberek, akikre valamiért nem hat olyan szinten a képességem. A családom rendben, mert vérrokonokra hatástalan, de Galen... Nála mi lehet erre a magyarázat?
- Fogom is – biccentek egyet, miközben lehajtom az italomat. Nem vagyok szívbajos, elsőre leküldöm, mire kellemes bizsergés lesz úrrá a testemen. Igen, ezt az érzést vártam annyira. Egy újabb adag azonban nem hiányzik számomra, tekintettel arra, hogy üzletről van szó és a srác már így is be van állva, minek bonyolítsam hát a magunk helyzetét? A végén még valami félreeső helyen találjuk magunkat és szó sem lesz semmiféle erőszakról. Szóval csak óvatosan az alkohollal. Valakinek észnél kell lennie.
- Úgy látom, te már a Roxfort összes idősebb zárját sikeresen kinyitottad, ha most én vagyok terítéken nálad – állapítom meg, miközben ujjaimmal a poharam szélén játszom. Tekintetem ismét afelé az alak felé siklik, aki az imént meghívott egy italra és most sértetten méregeti párosunkat. Minden bizonnyal számított valamire viszonzásul. Hát, pechje van. Egyelőre Galen élvez részemről elsőbbséget, habár azt se a lehengerlő stílusa miatt.
- Nem komolyan gondoltam, de most, hogy mondod... - élénkül fel kissé a tekintetem, miközben tűnődve harapok az ajkamba. Nem lenne rossz taktika, annyi szent. - Oké – hajolok kissé előre, miközben lejjebb veszem a hangerőt és még a mutatóujjam is az ajkaim elé emelem, ezzel is jelezve a srác felé, hogy tegyen ő is hozzám hasonlóan. - Szeretnék idő előtt megpattanni otthonról, mert anyám elég elviselhetetlen – kezdek bele. - Van még két évem a nagykorúságig, de ha beadom neki azt, hogy egy idősebb fiúval kavarok, magától vág ki. Én pedig mehetek világgá, amit igazság szerint nem bánnék. Rómában sokkal jobban érzem magam.
Azért azt tegyük hozzá, hogy apám nagy eséllyel kiherélné Galent, ha ez a fülébe jutna, de erről már nem teszek említést, a lelki békét szem előtt tartva.
- Nincs pénzem és magamat se szoktam áruba bocsájtani, de talán van egy megoldás – emelem ki az utolsó előtti szavacskát. - Zokszó nélkül eljátszom a menyasszonyod szerepét, igyekezve a lehető legjobb szerepet alakítani és még egy házasságban is benne lennék – mosolyodom el, hiszen sejtem, hogy erre mennyire nem számított. - Papíron együtt lennénk, de persze mindketten azzal kavarunk, akivel szeretnénk, ebbe egyikünknek se lenne beleszólása – folytatom. - Gondolom, apád erőltetni fogja az esküvőt és ha nem vezetsz oltár elé valakit, akkor soha életedben nem száll le rólad. Hajkurászhatod ugyan a nagy szerelmet, de talán évekbe telik, mire rád talál, addig meg menekülhetsz az elvárásai elől. Mindketten nyerünk ezzel, mert én végre megszabadulok anyámtól, te pedig az apádtól. És a családom se fog meglincselni, ha beadjuk, mekkora a lámur.
Gondolhatná, hogy mivel csak két évem van hátra a felnőtté válásig, miért adnám a fejem ilyesmire, de ő még egy percet se élt együtt az anyámmal. Kiállhatatlan boszorkány. Az a vaskalapos felfogás... Az kerget ki a világból teljes mértékben. És hát valljuk be, ki képes tizenhét évesen iskola mellett önálló életet építeni magának? Az egyetem végéig csövezhetek anyámmal, azt pedig nagyon nem szeretném. Ráadásul, a munka se a kedvencem, nekem – Danyvel ellentétben – eszem ágában sincs iskola mellett dolgozni. Ez pedig egy igen szép és csendes megoldás. Papíron leszünk csak együtt, nem gyakorlatilag.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-08, 16:47




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]Akármilyen módszereket alkalmazott ahhoz, hogy kinézzen úgy ahogy, még a részeg szemeimnek is gyönyörű látvány. Nem mintha józanul kezdenék vele valamit, de azért igencsak kellemes társaság tud lenni egy szép arc. Azért a vélasága többet megmagyaráz és próbálom más szemmel látni a dolgokat, mert a végén még bűnbe esek.
Szavai azért nem esnek rosszul, de ennek nem adok hangot. Számít mások véleménye rólam, főleg, ha az magába számítja a külsőt. A belsőmmel sajnos nem sokan szeretnek packázni, de lényegében én vagyok az oka ennek. Hogy bánnám? Egyetlen percét sem.
- Egyszerű élet, ismerem az ilyet.- szólalok meg tapasztalatból. Kiskorom óta körbeugráltak engem az emberek, az ilyen bánásmód már-már elvárássá vált nálam. Csak épp a Roxfort nem volt túl vevő erre, nekem pedig nincsenek véla képességeim, hogy tovább vihessem ezt a vonalat. Mindenesetre érdekes gyerekkorom volt. Semmiért sem kellett megküzdenem. Maga volt a földi Paradicsom. Viszont ezalatt a nyolc évem alatt meg kellett tanulnom a két lábamra állni és saját magam igazgatni az életemet. Nem volt túl egyszerű, de kitapostam magamnak egy utat.
- Csak nem akarom a sitten végezni.- vonok vállat, bár arra egyáltalán nem számítok, hogy ő majd oda táncikál egy idegenhez, aki előszeretettel nyom a kezébe valami italt. Erre csak összébb vonom a szemöldökömet, s kissé sértetten hajtom le a maradék Százszorszépet. Sérti a büszkeségemet, amiért más oldotta meg a problémáját, viszont résen kell lennem a saját biztonságom érdekében. Ez csak egy ital, egy roppant talpraesett alsósnak... Mégsem engedhetem meg ezt a luxust. Fintorogva pillantok rá, mikor visszaül mellém.- Nem is fogok. Élvezd az életed, ahogy akarod.- felelem kelletlen grimasszal, majd újabb százszorszépet kérek. Ezúttal viszont a vizembe kortyolok bele és félig meg is iszom a frissítőt.
- Miért, szerinted melyik a jobb? Egy kulcs, ami minden zárat nyit? Vagy egy zár, amit minden kulcs nyit?- vigyorogva pillantok rá poharam mögül. Tény és való, a férfiak több előnyt élveznek minden szempontból, főképp a családomban. Apám is epekedve várta érkezésem a két nővérem után, aztán eldobta őket, mint használt rongyot. Furcsa egy család a miénk, de ha Alexnek sikerül elhitetnie a megbeszélteket, azt hiszem apám is lazábban fog viselkedni velem.
- Mit mondhatnék? Nem vagyok egy jó gyerek.- szórakozottan kortyolok ismét a poharamba. Igazán melegem van és ezt még a jeges ital sem képes lehűteni. Úszok az árral és élvezem, ahogy az alkohol elködösíti elmém, hiába próbálunk komolyabb dolgokról beszélni. Egyszerűen nem bírom megállni egy korty nélkül, valahányszor apám szóba kerül.
A kortyot majdnem sikerül kiköpnöm, amikor az ő családja is szóba kerül ugyanezzel a lehetőséggel. Meglepetten nézek rá. - Miért? Gondjaid vannak odahaza?- kérdezem a döbbenettől kihűlve. Erre egyáltalán nem számítottam, még arra sem, hogy egyáltalán belemegy az én ajánlatomba, de hogy ő is hasonlóval álljon elő. Mit is kellene erre mondanom?- Tekintve, hogy lány vagy és jóval fiatalabb nálam, szerintem áshatnánk is a síromat. Apámat viszont ez nem érdekli addig, amíg van valaki. De amúgy is... Tételezzük fel, hogy belemegyek. Mi javam származik abból? Én fizetek neked, de te...?- adom meg neki a válaszadás lehetőségét. Felé fordulok a széken és felkönyökölök a pultra, amíg rajta áll a sor.

✩ 506 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-05, 17:33



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

Azért valljuk be, az én külsőm állandóan a toppon van. Jóformán még akkor is, ha slampos és leharcolt vagyok valamilyen átbulizott éjszaka után. Szóval ebben Galen igazán nem lehet ellenfél számomra. Képes vagyok órákat a tükör előtt tölteni, magamat csinosítgatva. Nem mintha olyan sok szükségem lenne rá... Egyszerűen csak szeretem, ha valamivel felhívhatom magamra a figyelmet. Most viszont nem készültem se bulira, se társaságra, szóval maradt a laza, hétköznapi öltözet. Épp csak megfésülködtem, mielőtt elindultam volna. Mondjuk, azt is majdnem elfelejtettem.
- Nem vagy csúnya, de azért ne szállj el magadtól – vonom meg a vállam én is. Nem mintha bármilyen szinten is az esetem lenne. Jóformán azt se tudom, ki lenne az, aki megfelelő számomra. Jó lenne egy hozzám hasonlóval összejönni egyszer, habár még ebben se vagyok igazán biztos. Anyám szerelmi életét elnézve meg vagyunk átkozva. Amióta az eszemet tudom, nem volt hosszan tartó kapcsolata. Hiába szép, ha egész egyszerűen kiállhatatlan. Nem szeretném így végezni, de a vélaságom miatt nehezebb lesz bárkit is találnom, ez tény.
- Sejted egyáltalán, mennyi előnye van ennek? - vonom fel a szemöldököm egy pillanatra csillogó tekintettel. - Nem is tudom, mikor kellett utoljára házit írnom vagy bármit is cipelnem. Mindig akad valaki, aki ezer örömmel segít egy mosolyért cserébe.
Az se érdekel, ha megvet emiatt. Ha már ezzel az adottsággal születtem, akkor – véleményem szerint – nem csak a hátrányait, de az előnyeit is ki kell élveznem. A sok buta, nyálcsorgató srác pedig ezer örömmel áll a rendelkezésemre. Már csak a házam kviddics csapatába kellene bekerülnöm valahogy, de oda nem elég a vélaszármazék-énem. Oda valóban tehetséges emberek kerülnek vagy igen befolyásosak. Én egyik se vagyok, szóval marad a lelátók magánya és az illegális fogadások a felsőbb évesekkel.
- Nem hittem volna, hogy ennyire szabálytisztelő vagy – biccentem kissé oldalra a fejem, miközben komolyan fontolóra veszem ama lehetőséget is, hogy ledobom magamról a karperecet és kihasználom azt, hogy ennyire képtelen ellenállni számomra. Mindenesetre, nem ő itt az egyetlen, aki pasiból van, szóval fogom magam, majd se szó, se beszéd állok fel az asztalunktól, végül libbenek oda valaki máshoz. Egy bűbájos mosoly kíséretében kérem meg őt, hogy hívjon meg egy italra, majd – miután megkaptam azt, amit szerettem volna – ülök vissza Galen társaságába. A poharamat leteszem magam elé, majd szélesen elmosolyodom. - Látod? Erről beszéltem! Eszébe se jutott megkérdezni, hány éves is vagyok. Mindig megkapom azt, amit szeretnék, szóval ne is erőlködj.
Jó, ez nincs teljesen így, de a kisebb dolgokat én is képes vagyok elérni. Persze, a bájitallal igen szépen fel lettem ültetve, de ez nyilván Daniel hibája. Akire még mindig elég pipa vagyok. Terveim szerint nem is állok vele szóba egy jó ideig.
- Egyszerűen csak élénk a fantáziám – vonom meg a vállam egykedvűen. Na jó, hazudok, néha tényleg jó lenne más életét élni. Elégedett vagyok a külsőmmel, de lehetnék népszerűbb és tehetségesebb is. Csak ez nyilván nem így megy. - Szerintem ez a ti köreitekben így is van rendjén. Gondolom, ez a módi. Mert csak úgy marad tiszta a vérvonal, ha a nő szűzen megy férjhez. Szerintem tahóság, hogy ugyanez már nem feltétel a férfiaknál – fűzöm hozzá azért még a saját véleményemet is, habár engem egyáltalán nem érint a dolog. Nem olyasvalaki vagyok, akit majd egy aranyvérű család keres a fia mellé. Szerencsére én döntök arról, hogy mikor és kivel fogom megtenni a dolgot. Szabad szerelem, már ha Dany nem ráncigál el majd onnan is.
- Szóval olyan mértékű titkaid vannak, hogy még ilyesmit is képes vagy kijátszani, hogy elkerüld apád faggatózását – pillantok rá elismerően. Oké, ez határozottan szimpatikus benne. - Te figyu, nem játszhatnánk el ezt a jegyesség dolgot anyám családja előtt is? - vetem fel, bár szinte rögtön el is nevetem magam. - Mindegy, felejtsd el. Szerintem szívrohamot kapna, ha egy fiúval állítanék haza...
Nem mintha az évfolyamtársaim többségének ne lett volna már barátja. Sőt, akad egy-két olyan lány is, akik továbbmentek és le is feküdtek a jelöltekkel. Dora például bele van zúgva Danybe és szerintem képes lenne belemenni az unokatesóm hülye egy éjszakás kalandjaiba is, ahogy ismerem.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-03, 17:05




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]- Akkor így jártam...- sóhajtom kelletlenül, bár eléggé számít a véleménye rólam jelen esetemben. Amúgy is, de most főképp, tekintve, hogy majd megesz a fene, amiért az ő kiállása toppon van. Általában én is rendezett, tiszta megjelenést tanúsítok, viszont a ma este kissé túlságosan is kirúgtam a hámból. Mi mást tegyen az ember, ha az örege otthon laposra veri, ha nem tálal ki neki a hazugságairól? A problémamegoldó képességeimen van még mit javítani, ám Alex feltűnésével úgy vélem megnyertem a lottót.- Máris jobban érzem magam.- felelem egy bárgyú mosoly kíséretében, amikor nem tart undorítónak.- És tudom, hogy az a szó, amit keresel, az a jóképű, nem kell tagadni.- engedem el a dolgot egy egyszerű vállvonással, had higgyem azt, amit én akarok, még ha nem is ez volt a kimondatlan szava.
- Azt meghiszem. Ilyen külsővel mindenkit az ujjaid köré csavarsz...- teszem hozzá anélkül, hogy ránéznék, tekintve az előbbi nem túl szép nyálcsorgást, amit majdnem lerendeztem. Amint kezdek egy kicsit magamhoz térni, el is fog a hányinger, amiért így vélekedek róla. A végén még tényleg a sitten végzem kiskorú "bántalmazása" miatt. Jobb lesz, ha tartom a tisztes távolságot a magam érdekében.
A víz üdítően hat, egészen addig, amíg meg nem pillantom a tettes arcát ismét. A látványa ugyan üdítő, de most nem igazán társítok nagy örömöt irányába. - Kiskorú vagy, a vízzel kell beérned és kész. Nem érdekel milyen véleményen vagy efelől.- kortyolok nagyokat vizemből, hátha sikerül kimosni egy kicsit az alkoholt, mielőtt még újabb pohárba kezdek. - Ameddig nemesi család és nem a szegények bugyraiból jöttél, szerintem működni fog.- magyarázom neki, mialatt ismét hajamat kezdem el igazgatni, attól félve, hogy most sokkal csapzottabb, mint volt. Nem is mernék tükörbe nézni.
- Csak azt ne mondd, hogy titkon más életeket képzelsz el magadnak? Meg kell hagyni, a részletességed elképesztő.- húzom gunyoros vigyorra ajkaim, miután ő befejezte a kitalált meséjét.- És a hagyományoknak élsz. Semmi sem történhet köztünk a házasságig. Ezzel talán elkerülhetjük a kínosabb helyzeteket és apám is elnézőbb lesz.- a lényeget azért mégsem hagyhatjuk ki, főképp, ha a csajommal jelenek meg és azt adom be, hogy megtaláltam a nagy Őt.
Újabbat kortyolok a Százszorszépből, amit majdnem ki is köpök az engem érintő kérdés hallatán. Mindenki minden lében kanál akar lenni, senkinek sem elég információ az, amit először kapnak.- Mondjuk úgy, hogy odahaza nem túl fényes a helyzet. Két éve nem látogattam apámat és úgy tűnik kezdi megelégelni a kimaradásaimat. Ha egyszerűen csak egymagamban állítok haza, az túl gyanús volna és biztosan faggatna a részletekről, amiket nem igazán akarok megosztani se vele, se veled. Viszont mint látod, ha egy csajjal jelenek meg, mint a Herbs család üdvöskéje, úgy vélem elkerülhetem apám kihallgatótermét.- morgom orrom alatt nem túl kellemes szájízzel. Azt mégsem köthetem az orrukra, hogy Erica halála miatt vagyok képtelen szembenézni apámmal. Túl zavart és esetlen vagyok amióta megtörtént az a haláleset, könnyen rá lehet jönni, ha valami bajom van.

✩ 474 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-02, 10:06



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Ebben az állapotodban határozottan nem tűnsz valami vonzónak –  fejezem be, a végére kissé bizonytalanul és most első alkalommal mérem végig tetőtől-talpig, miközben a falnál támaszkodik. Elég csapzott, nyilván az alkohol hatása, az iskolában kétségkívül sokkal jobb bőrben szokott lenni. Mintha minden apró részletre ügyelne a külsejével kapcsolatban, most azonban ennek a szöges ellentéte. Nem a ruhájával van gond, hiszen az makulátlan, minden apróság a helyén van és nem is a külseje itt a bibi, hanem a mozgása. Ki zúgna bele olyasvalakibe, aki ide-oda támolyog? Kétségtelenül nem csajozni jött le ide, hiszen azt ebben az állapotában meg se tehetné. Van néhány lány az évfolyamában, akik mindenre hajlandóak és mindenkivel szóba állnak, de szerintem így még nekik se kellene. - Jó, nem undorító vagy, egyszerűen csak... csak... -  keresem a szavakat, végül becsukom a szám, majd megrázom a fejem. Nem jut eszembe semmi, amivel leírhatnám azt, aki jelenleg előttem áll. Vagyis támaszkodik. Nem érdekel a lelkivilága, nem azt áll szándékomban kímélni, de tényleg nincs kifejezés arra, amilyennek most látom.
- Mindegy, már megszoktam, csak rohadt zavaró tud lenni – vonom meg a vállam, mintha igazán semmiség lenne, de egyébként persze, hogy nem az. Általában jól kezelem az ilyesmit, de a srác részeg, idősebb nálam, ráadásul egy kihalt, sötét részen vagyunk. Mi van, ha eszébe jut, hogy rám veti magát? Elég nagy a szám, erős is vagyok, ha nagyon kell, de legyünk egy kicsit reálisak. Magasabb nálam, testesebb is, nyilván több erő szorult belé még részegen is. Talán ki tudom használni, hogy az alkohol miatt nincs teljesen magánál, talán nem. A vélaságom pedig csak hab a tortán ilyen helyzetben. Így is elvakítja a kinézetem.
Ezért is vetem hát fel az ital ötletét, azt pedig kifejezetten örömmel veszem tudomásul, hogy neki sincs ellenére a dolog. Ráadásul, tényleg jól esne számomra egy Lángnyelv Whiskey vagy valami más, erősebb ital. Csak egy pohárka. Plusz, a srác részeg. Jobb, ha olyan helyen hányja össze magát, ahonnan nem nekem kell felvakarnom. A fogadókban pedig van erre személyzet, én meg nyugodtan letagadhatom, hogy ismerem. Kész haszon. Legalább nem nekem kell visszavinnem az iskoláig.
- Ha valami rendes italt rendeltél volna számomra, ahogy kértelek, akkor az most nem a képedről folyna lefelé – felelem egykedvűen, de magamban jót röhögök Galen ázott arcát látva. Egyértelműen megérdemelte, amiért leszólt engem. - Valami keverék, nemesi családból – teszem azért még hozzá, hiszen olaszos beütésem van, nem egyértelműen valami egzotikus. Egy pillanatra gondolkodóba is esem, hiszen jó lenne olyan hátteret kitalálnom magamnak, amelyet valamilyen szinten még élveznék is. Elvégre, a szülei úgy fognak megismerni engem. - Oké, a hercegnő egyértelműen túlzás lenne. De mondhatnánk azt, hogy az anyám indiai, apám pedig brit. És anyám révén egy hatalmas, aranyvérű famíliába születtem. Az apám lehet egy lecsúszottabb család sarja is,  ez így talán még hihető. Aranyvérű, de elszegényedett család, akik mindenáron vissza szeretnének kapaszkodni a ranglétrán, ez pedig sikerült is a kitalált anyám révén. De mindannyian Indiában élnek. Az összes rokonom.
Mert, ha eszükbe jutna mégis a brit ág után kutakodni, akkor nem árt valamiféle magyarázat arra, hogy miért nem hallottak még róla és miért nincsenek jelen a fontosabb eseményeken. Egy: elszegényedett, nemesi család, az ilyen eseményeken nem kívánatosak. Kettő: India messze van.
- Egyébként pedig... Miért nem mondod meg egyszerűen, hogy nincs senkid? -  vonom fel kérdőn a szemöldököm. - Miért olyan fontos ez a színjáték? Mi a legrosszabb, ami történhet? Rád erőltetnek valakit?
Ez azért csak nem lehet akkora tragédia, hiszen a mai felfogás már nem egyenlő azzal, hogy mindegy a külső, csak a név számít. A mostani aranyvérűek a nők esetében már a külsőt is figyelembe veszik, nem csak a nevet. Galen tehát nem járna annyira rosszul. És még hazudnia se kellene a szüleinek.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-01, 19:56




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]A röhögőgörcs szélén vagyok, amikor visszavág, bár nem úgy tűnik, mintha összetörtem volna a kis szívét. Ez jó. Ez nagyon jó. Ha nem kell egy törékeny lélekkel foglalkoznom, sokkal könnyebben el tudom érni, amit akarok. Ugyan a kábaság ellenére képben vagyok nagyjából a dolgokkal, azért jobb lenne minél hamarabb kijózanodni.
- Ezzel arra célzol, hogy én vagyok undorító?- már-már sértett kisgyerek képpel nézek vissza rá, mint akinek most tényleg úgy beszóltak, hogy az az elkövetkezendő években is kísérteni fogja. Persze színjáték az egész, de azért egy kicsit fáj, ha tényleg undorítónak tart. Én mindenesetre nem látok semmi hibát a külsőmön, talán a belsőmben, de az a csomaggal együtt jár. Bár a jelenlegi felállás szerint sokkal inkább ő vonzza a tekintetemet, s mikor fel is világosít róla, zavartan pillantok félre. Dühít, hogy így érzek, ezért most vagy a teljes kijózanodás segíthet csak, vagy az, ha a sárgaföldig leiszom magam.
- Nem tehetek róla.- szűröm fogaim között keserű szájízzel. Kiszolgáltatottnak érzem magam, holott kedvemre való is a helyzet. Nem tudom mitévő legyek, s talán tényleg az a legjobb megoldás, ha a kocsmában folytatjuk ezt tovább. Ott legalább emberek között vagyunk és nem kell attól félnem, hogy valami meggondolatlant teszek. Bár ki tudja... Az ujjaim tördelésére már inkább nem is fűzök választ, inkább hagyom, had érezze magát nyeregben. A mai este úgyis az üzletről fog szólni, amit pedig én irányítok.
A víz sosem hangzott ilyen mámorítóan üdítőnek, mint most, ám amint kikapjuk azokat, időm sincs megragadni saját poharam, ugyanis a következő pillanatban egy egész adagnyi loccsan az arcomba. Szemeimet automatikusan szorítom össze, de még így sem tudtam kivédeni a vizet. Látásom most kissé homályos, amikor megpróbálom kinyitni szemeimet. Kezeimmel kezdem el törölgetni az arcomat, majd lévén, hogy a hajam is el lett cseszve, morcosan túrok bele és tolom hátra homlokomról. Még szép, hogy kijózanodtam...
- Mondanám, hogy kösz, de ez kicsit túllőtt a célon, nem gondolod?- törölgetem szemeimet még egy kicsit, s csak aztán pillantok rá, unott, de szikrákat szóró tekintettel. Ha tehetném most leteperném és egy vödörnyi vizet öntenék rá. Mindenesetre, Alexandra, jössz te még az én utcámba, ne aggódj.
- Nos...- kezdek bele, s kortyolok egyet az italból. - Ha tényleg komolyan gondolod, ki kell találnunk valami álombeli sztorit, ami hihető is. Persze nem hátrány, ha valami előkelő családból származol, hercegnő.- vigyorgok rá gúnyosan és tartok is egy rövid szünetet. Mindenképpen össze kell beszélnünk, ha azt akarjuk a terv sikerrel járjon. Egyelőre viszont ezt fel kell építenünk olyan hihetőre, hogy még a furfangos, eszes apám is bedőljön neki. - Feltehetőleg itt az iskolában, de ha cserediák vagy, az könnyebb lenne. Nem tudná lenyomozni ki vagy valójában. Legyél valami arab hercegnő, aki aranyvérű, azt biztosan imádná.- vonok vállat. Innentől aztán tényleg a fantáziára van bízva az egész.

✩ 449 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-12-01, 11:09



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Valami gáz? - horkantok fel, miközben fintorogva mérem végig. Jenkins amúgy is mindig megszól a származásom miatt, korcsnak hív és úgy is kezel, de Galentől ezt valamiért képtelen vagyok magamra venni. Hiszen csak rá kell nézni! Itt támolyog, részegen a falnak támaszkodva. Most úgy őszintén... Melyikünk szorul jobban segítségre? Akaratlanul is megsajnálom egy röpke pillanatra, a sértése pedig egyszerűen lepereg rólam. -  Undorító? Nem én vagyok részeg, szóval szerintem inkább hanyagold a sértéseidet.
Mert az, aki képes önként ilyen állapotba hozni magát, az én szememben megvetést érdemel. Ha nem tudja, mi az elég, akkor minek iszik? Ha valami baja akad, oldja meg, mert az ital nem fogja ezt megtenni helyette. Egyszer ittam részegre magam, még tizenhárom éves koromban, amikor életem első cigijére is rá szerettem volna gyújtani, de persze Dany elkapott. Utána pedig folyamatosan a nyomomban volt egy jó ideig. Még az első csókom közben is nyakon csípett. Na, az tényleg elég ciki helyzet volt és igen kellemetlen.
- Most is méregetsz – fűzöm össze magam előtt a karjaimat, hogy eltakarjam magam a kíváncsi tekintete elől. Ki fog józanodni? Igen. De a véla bájom még másnap is megmarad. Talán nem lesz rá ilyen letaglózó hatással, talán képes lesz józan ésszel gondolkodni a közelemben, de még akkor se mondhatja rám azt, hogy csúnya lennék. Szóval nem, nem hiszek neki. A legtöbb fiú, aki a közelembe kerül, próbálkozik. Én pedig felképelem őket, még a haverjaimat is. Galen ujjait ehhez képest gyerekjáték lesz eltörögetni, mert rohadtul nem fogom sajnálni a srácot. Szóltam előre, tudja mi vár rá. - Talán elsőként kérdezz körbe pár fiút és csak utána ítélkezz – vágom vissza kissé morcosan. A pofonon kívül senki se kapott tőlem mást, de azóta érdekes módon nem nyomulnak. Bosszantó, hogy ez a srác ennyire lenéz engem. Igenis képes vagyok rá!
Amikor átveti a karját a vállamon, nem lököm el magamtól, helyette segítek neki eljutni a Szárnyas vadkanig. A lábammal lököm be az ajtót, majd engedem a srácot az útjára. Elég bizonytalanul lépked, igazán kétlem, hogy ilyen állapotban kiszolgálják, de ő tudja. Talán ismeri a csapost vagy túl sok a pénze.
Amint kihozzák a vizet, felkapom az egyiket, majd nemes egyszerűséggel loccsantom az arcába, végül elégedett mosoly jelenik meg az arcomon. Ettől talán magához tér, bár látványra se utolsó, ahogy a hajáról és az arcáról peregnek le a vízcseppek. Egy pillanatig elégedetten szemlélem legújabb alkotásomat, majd hátradőlök a székemben, mint aki jól végezte dolgát. Még az is eszembe ötlik, hogy azt a Százszorszép-löttyöt én iszom meg, de a végén még elállna az üzlettől, azt pedig nem szeretném.
- Akkor beszéljük át – vetem fel a témát. - Gondolom, jobban meg kell ismernem téged vagy nálatok ez sem feltétel? És mi lesz az én hátterem? Gazdag, aranyvérű dinasztia elkényeztetett kis hercegnője leszek? Vagy mire gondoltál? Hogyan ismerkedtünk meg?
Nem sok időnk van a nyári szünetig, szóval nem húzom tovább. Kell a pénz, úgyhogy én biztosra megyek magamban, hogy megteszem, amit Galen kér. Ha pedig meggondolja magát, akkor tuti kiverem a balhét. Bár, ha engem szólított le, akkor tényleg igen nagy bajban lehet szerencsétlen. Nincs abban a helyzetben, hogy válogathat, ebben biztos vagyok.




[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-30, 17:46




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]Bizonyára képen fogom magam törölni mindezért, ha egyszer kijózanodok másnap reggel. Már annyira eluralkodott rajtam ez a szédelgő és forró érzés, hogy már az sem érdekel igazán mit mondok és mit teszek. Ha lehetne mód rá, kirúgnék a hámból, hogy aztán másnapra mindent semmissé tehessek erről az éjszakáról.
- Gondoltam, hogy van valami gáz veled, de hogy ekkora… Nem csoda, hogy ti az ujjaitok köré csavartok mindenkit. Undorító. - morgom orrom alatt, immáron átváltva döbbenetemről a színtiszta megvetésre. Sosem voltam nagy rajongója a fajtájuknak. Az embert olyan magatehetetlenné képesek tenni, hogy az már nevetséges. Túl sok hatalommal rendelkeznek, ráadásul ez a kisugárzás… Olyan, mint a mágnes. Még így is nehéz levennem tekintetemet róla, hiába próbálom. - Nos, ez kellemetlen… Kéne egy pohár víz. - nyögöm ki végül a legjobb megoldást a kijózanodásra, bár az, hogy meddig leszek képes elvánszorogni, az kérdéses. Valószínűleg nem jutok vissza így a Roxfortba, tehát vagy vissza a fogadóba, vagy maradok itt hűséges támaszomnál… A falnál.
- Nem hiszel nekem? - vonom össze szemöldökömet, ám rögtön kibukik belőlem egy jóleső nevetés. Szemeim is könnybe lábadnak egy pillanatra. El sem tudnám képzelni magamat olyan helyzetben. Mégis miért nyúlnék hozzá? Jó, talán elég vonzónak tűnik, de ha kijózanodok talán mindent másképp látok majd. Ezért sem aggódok túlzottan. - Roppant ijesztő.- felelek ezúttal az én ujjaim eltördelésére, ami igencsak viccesnek és szórakoztatónak hangzott az imént.
- Akkor tizenöt. Attól még mindig gyerek vagy, ezen nem változtat semmit az a plusz két év. - vonogatom vállamat egyszerűen. Pláne így, hogy tudom hány éves még inkább el kéne fogjon a hányinger. De mégse… Különösképpen most jó hangulatomba kerültem és még az ő társaságát sem vetem meg túlzottan. Főleg úgy, hogy hajlandó segíteni nekem egy apró kis feladatban.
- Nagyon...nagyon, nagyon vicces, Alexandra. Kaphatsz egy pohár vizet.- mosolygok akárcsak egy szent, majd átvetem karomat a vállán és elindulok vele vissza a Szárnyas Vadkanba. Ismernek itt már, hiszen időm nagy részét itt töltöttem az utóbbi pár hónapban is. Amint belépek már köszönnek is vissza az ismerős arcok.
Szépen elbotorkálok a pultig és helyet foglalok az egyik bárszéken. A környezetem most már stabilizálódik és a hullámok is kezdenek alábbhagyni. Az előbb úgy éreztem magam, mint egy hullámvasúton… Jobb lesz, ha ezúttal mással indítok.
- Két pohár vizet legyen szíves és egy pohárral abból a Százszorszépből.


✩ 392 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-24, 17:04



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

A megjegyzése hallatán akaratlanul is kibukik belőlem egy gúnyos horkantás, én azonban – legnagyobb döbbenetemre – nem fűzök hozzá semmit sem. A srác részeg, ezt még a vak is láthatja, meddő vitát szülne csupán, ha itt és most leállnék vele vitatkozni. Büszke vagyok a véla felmenőimre, még abban az esetben is, ha én nem sokat tettem le az asztalra a családom hírnevének érdekében. Az osztrák mágusvilágban a Heller-família mindig is híres volt arról, hogy évszázadokon keresztül nem keveredtek egyszerű emberekkel. A véla vér nem vegyülhetett mással. Az újabb generációk viszont képtelenek voltak ellenállni a kísértésnek és ellenszegültek. Ami számomra jó, különben most nem állhatnék itt. Ha anyám és apám nem gabalyodnak egymásba pár nap erejéig, én se lennék a világon.
- Nocsak, eddig még nem jöttél rá magadtól? - kacagok fel a fiú döbbent képe láttán. Igen, ezt a nézést nagyon szeretem, de mostanában egyre ritkábban van alkalmam megcsodálni. - Bár, rajtam van a karperec, szóval mentségemre legyen szólva, nem szándékosan tettem ezt veled – vonom meg a vállam, majd felmutatom az ezüstösen csillogó ékszert. Közvetlenül felette helyezkedik el az a karkötő is, amelyet nemrég Danieltől kaptam és amelyet – tudtomon kívül – nyomkövető bűbájjal szerelt fel. - De mivel sokat ittál, rád még így is hatással vagyok – húzom el a szám szélét egy röpke pillanatra, miközben leengedem a karom. Nem terveztem, hogy ma keresztezi valaki az utamat, azt pedig pláne nem, hogy szóba is elegyedem az illetővel. Főleg abban az esetben nem, ha az a titokzatos ismeretlen részeg és még pasiból is van. A Galenhez hasonlóak nem pont a kedvenceim.
- Hát persze, egy ujjal se – visszhangzom a szavait némileg kételkedve, hiszen a hátterem miatt nem sok ellenkező nemű képes megállni azt, hogy ne próbálkozzon be nálam. Ez a Herbs-gyerek pedig nem tűnik túl nagy ásznak a nők körében. Az én szememben legalábbis nincs rajta semmi, ami különösebben megfogna. Nagyszájú és beképzelt. Ami pedig még fontosabb: mardekáros. Őket pedig ki nem állhatom.  - Abban az esetben eltöröm az ujjaidat. Egytől-egyig – toldom meg az ígéretem egy bűbájos mosollyal az arcomon. Ráadásul, komolyan is gondolom.  - Tizenöt, te tuskó –  adom meg a választ, noha sejtem, hogy csak incselkedik velem. Mindenesetre, soha életemben nem voltam olyan ember, aki jól tűrné az ilyesmit, így most se teszem. - Mondanám, hogy szívesen visszakísérlek a suliba, de nem szeretek hazudni. Nem tárgyalhatnánk meg ezt az egészet egy ital mellett? - pillantok felé kérdőn, hiszen kezd kissé lehűlni a levegő és amúgy se tenne rosszat egy Lángnyelv Whiskey. - Elmúltál már tizennyolc? - dobom fel, elvégre engem ilyesmivel nem szolgálnak ki sehol sem, de ő talán van annyira részeg, hogy kikérje nekem.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-23, 17:06




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]És megint megcsináltad Galen Herbs. Újabb embert vonsz bele a saját életedbe, ahelyett, hogy távol tartanád magad tőlük. Most már biztos, hogy a sorsod meg van pecsételve és nem fogsz kimászni ebből szárazon. Az alkohol elvakít és gyengévé tesz, de sosem gondoltam volna, hogy ennyire részegen leszólítsak egy alsós csajt. Vagy úgy egyáltalán akárkit. Erre még sosem volt példa. Mégis most olyan lelkesedéssel akarom befűzni Alexet, hogy az már épp mesébe illő lenne, ha nem rólam volna szó.
Jelenleg nekem minden aktuálisnak számít.- Akármi! - felelem egy sármosnak induló félvigyorral, de az rögtön le is hervad arcomról, amint Alex arca homályosabbá kezd válni. A fal az egyetlen támaszom, így az némileg segít egyensúlyban tartani, csak épp a látásomon nem javít sokat.
- Most már akkor értem, miért tűnsz ennyire tűzről pattantnak. Nem mondták még, hogy a név mit sem ér, háttér nélkül? De nem fogok beléd kötni, Alexandra... Nem ezért vagyunk itt. - legyintek lazán, bár a vélás megjegyzésén elkerekednek szemeim és rögtön összeáll valami homályos, de kiolvasható kép a fejemben. - Te átkozott... Hát ezért. - morgom halkan az orrom alatt, inkább csak magamnak, miközben elkapom tekintetem róla, hogy még véletlenül se gondoljak túl sokat mögé és e köré a furcsa vonzerő mögé.
Ekkor már túl késő. Mire realizálódik bennem, hogy a véla vonalai fogtak ki rajtam, addigra ő már lovagolja is bele magát a sűrűjébe. Ugyan a hatás nem szűnik, de az alkohol felettébb kezd elpárologni belőlem, ami valamelyest felnyitja a szemeim és nem vakon csorgatom a nyálam érte. Katasztrófa...
Pénz... Hát persze. A hozzá hasonló fruskák mind azt akarják. Fiatal ő még ahhoz, hogy lássa fontosabb dolgok is akadnak a pénznél, de nem is próbálom jobb belátásra bírni. A pénz a legegyszerűbb módja az alkunknak.
Szavaitól csak könnybe lábadnak szemeim és kiszökik belőlem egy szórakozott röhögés. Egy jó hosszú percig csak nevetek, mint aki soha életében nem érezte még ilyen jól magát, vagy mint akinek épp most lőttek le egy poént. Rendezem levegővételem és megpróbálom rendbe szedni magam, hogy azért ne hagyjam válasz nélkül szegényt. Az év legjobb poénja hölgyeim és uraim. - Ne aggódj efelől, Merlinre esküszöm, hogy egy ujjal sem nyúlnék hozzád. Erről szól az üzlet, Alexandra. Csak el kell játszanod a szerepet, de értelemszerűen ne legyél túl hű, mert akkor kénytelen leszek ledugni a nyelvem a torkodon. - vigyorgok, akárcsak egy vadalma, hogy egy kicsit szívathassam még mielőtt komolyabb tárgyalások veszik kezdetét. - Másrészről még a végén pedofilnak tűnnék. Hány éves is vagy? Tizenkettő? - karjaimat fonom össze mellkasomon, míg szórakozott mosollyal figyelem reakcióját. Persze látom rajta, hogy már rég belépett a serdülőkorba.



✩ 420 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-21, 11:14



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]

Fogalmam sincs, mennyire kétségbeesett a srác, habár abból már sejthetném, hogy pont engem szólított le. Sárvérű vagyok, ráadásul korcs egyesek szerint a házamban, csak azért, mert az apám mugli, az anyám pedig vélaszármazék. Nem vagyok hát túl népszerű, kár is lenne tagadnom. A hírem pedig általában mindig megelőz. Az alkohol viszont megoldja a nyelveket, a véla bájom pedig még rá is tesz egy lapáttal. Ez a Herbs gyerek amúgy is hajlamos olyanokkal szóba állni, akiket az aranyvérűek nem tartanak sokra. Ott van például Dany is. Szépen belesétált hát a csapdámba. Esetleg én az övébe?
- És mi lenne annyira aktuális pont ebben az állapotodban? - vetem fel fintorogva, hiszen lassanként megcsapja az orromat a belőle áradó piaszag. Normális ember nem részegen beszéli meg az aktuális fejleményeket, szerintem. Nem, előbb kijózanodik. Eszembe is jut, hogy valamivel arcba löttyintem a srácot. Tekintetemmel keresni kezdek hát egy vízzel teli vödröt vagy hasonlót, de sehol semmi. Kár, hogy iskolán kívül nem varázsolhatunk, hiszen akkor egy csuklómozdulattal elérném, hogy valamennyire magához térjen.
- Képzeld, anyám egy igen előkelő, osztrák családba született – horkantok fel mérgesen. - És talán már nincs meg a rangjuk és a vagyonuk, de ettől lehet nekem is túl előkelő nevem – hangsúlyozom ki az utolsó pár szót. - Anyai ágon a családom nagy része véla, egy régi dinasztiából. Volt nevük annak idején.
Igen, ez már csupán múlt idő, hiszen elvesztették mindenüket, még sok évtizeddel ezelőtt. Csak a hatalmas kúriát tarthatták meg, ahol a nagyszüleim is élnek jelenleg. Sajnos, a varázslényekkel nem bántak túl szépen a tizenkilencedik század elején, ez a hullám pedig őket is elérte. Hosszú ideig pálcájuk sem lehetett. Ezt a törvényt azóta szerencsére eltörölték, de akkor is igazságtalannak érzem a dolgot. Kissé bánt is, hogy a hozzám hasonlókkal így bántak.
- Szükséged lenne egy csajra? - visszhangzom döbbenten a szavait. Igen, ez tényleg nem olyasvalami, amivel az ember lánya nap, mint nap szembesül. Még abban az esetben se, ha vélaszármazék. Meglepetten meredek hát rá, miközben a gondolataim ide-oda cikáznak. Mit nyerhetek ebből? - Pénz! - vágom rá gondolkodás nélkül, még mielőtt tisztázhatnánk a konkrét szerepemet ebben az egészben. Mégis, lelkesít az a gondolat, hogy ezzel túljárhatok Daniel eszén. Majd azt kamuzom, hogy Bécsben vagyok nyáron, anyámmal. Nem fog odautazni a körmömre nézni, ebben biztos vagyok. Néha küldök egy-egy baglyot és kész. Ez az egész ügy sokkal érdekesebbnek tűnik, szóval nem hagyom elúszni. - Na, de várj, miből is áll pontosan ez a szerep? Ugye nem kell ledugnod a nyelved a torkomon, mert a szüleid ezt várják el tőled?
Mert azért az ilyesmit nem árt tisztázni, nehogy végül ott üljenek a szobában, várva, hogy elháljuk a nászéjszakát. És különben is fúj! Az még oké, hogy úgy kell tennem, mint aki marhára szerelmes, de az ilyen fizikai kontaktusok rohadtul kiverik nálam a biztosítékot. Más esetben rákérdeznék, hogy miért nem keres valakit, aki amúgy is tetszik neki, de jelen helyzetemben a pénz diktál és ez olyasvalami, amivel nehezen bukhatok le Dany előtt. Vagy ha mégis, akkor már igen késő lesz, én pedig megveszem azt, amire annyira szükségem van.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-19, 15:44




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]Bizonyára mindenkivel előfordult már, hogy a sárga földig itta magát, s még ha esetemben ez nem is teljesen igaz, van bennem elég ital a személyiségváltozás eléréséhez. Mi mást tehettem volna? Beköszöntött a nyár, legalábbis az első hét épphogy csak a nyakunkba csúszott, nekem pedig egy nem túl kellemes találkozóm váratja magát apámmal. Még egy éjszakát adtam magamnak, hogy valamelyest lecsitítsam magam és lazíthassak mielőtt kitör a pokol.
Még az ötödikes híres-neves sárvérűvel is van undorom leállni, ami aztán pláne hab a tortán. Már nem érdekel igazán. Jöjjön, aminek jönnie kell.- Nem. - vágom rá azonnal, amikor el akarná halasztani ezt a "beszélgetést".- Később már nem aktuális. Amúgy is, részeg vagyok... - a mondandóm fele csúszik csak ki, mert az utóbbi részt már nincs szívem hozzátoldani a szavakhoz. Természetesen józanul hozzá se szólnék, de már így is elég nagy alkoholköd vesz körül, tehát ez a kis csevej csak akkor lett volna elkerülhető, ha ő maga nem teszi ide a lábát... Jelenlegi helyzetemben viszont egyáltalán nem bánom társaságát.
- Pfffft. - szakad ki belőlem egy röhögés a nevét illetően. Nem tudom pontosan miért olyan nevetséges, de az, hogy az orrom alá dörgöli a teljes nevét, olyan komolynak és karót nyeltnek tűnik. Már-már könnyeimmel küszködve dőlök a falhoz, mert most aztán tényleg labilissá vált minden. - Ah, Alexandra... Pfft. Már rég nevettem ilyen jót. Legyen, ahogy akarod hát. Nem annyira bonyolult név, csak túl... előkelő, vagy mi. - fogalmam sincs miket hadarok itt össze-vissza, de már rég elengedtem a gyeplőt. Szabad az út a pofonokig. Főleg a kamucsajos téma, amivel józanul soha a büdös életbe nem álltam volna elő, ám itt vagyok hát és nem kicsit rántottam bele magam a szarba. Döbbenetét viszonozva rázom meg fejem, jelezve, hogy felejtse csak el. Még magammal is nehéz elhitetnem, hogy ilyet kimondhattam, s bár józanságom felszínre készül törni, még mindig az alkohol és Alexandra furcsa aurája hatalmaskodik felettem. Miért is tudnék ellenállni ennek? Ennél rosszabb már úgysem történhet.
- Mondjuk úgy, hogy szükségem van egy csajra a nyár végéig. Te pedig pont megjelentél, mint derült égből villámcsapás!- vonom meg vállamat, míg bőszen kerülöm tekintetét. - Fair módon lennének leosztva a lapok és az esedékes hölgy jelölt sem távozna üres kézzel. Legyen szó pénzről, hírnévről, vagy akármiről... Amit tudok, megteszek, de... kell egy csaj, aki gond nélkül el tudná játszani a szerepet. - karba tett kezekkel sóhajtok fel, miután kimondtam a kimondhatatlant. Valahol legbelül azért remélem, hogy nem fog itt hagyni a sötétben, vagy legalább elgondolkozik az ajánlaton. A másik felem viszont tagadni és felejteni akar mindent, ami az elmúlt pár perccel kapcsolatos. Baromságokat hordok össze, de talán Alex lesz a megmentő... Sosem gondoltam volna, hogy ennyire szükségem lesz mások segítségére. Hát eljött a pillanat!



✩ 439 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-17, 11:43



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]


Megszoktam már, hogy a fiúk hasonlóan reagálnak a közelségemre. Tényleg. A nyelvük megered, főleg abban az esetben, ha ittak is előtte. Olyankor a karperecem nem sokat ér, a bűbáj ugyanolyan hatásos. Herbs nagy eséllyel tehát emiatt is állított meg. Túl sok benne az alkohol. Remek. Pont ehhez nem volt ma hangulatom. Ki nem állhatom a szerelmes monológokat, amiket kapok egy kis ivászat után. A fiú haverjaimat igazság szerint könnyedén fel is képelem utána, legfeljebb legközelebb óvatosabban nyúlnak az üveghez. Vagy megfenyegetem őket azzal, hogy rájuk uszítom Danyt. Őszintén szólva mindkettő elég hatásos tud lenni.
Amikor ellöki magát a faltól, egy pillanatig azt hiszem, meg szeretne csókolni, úgyhogy inkább teszek egy lépést hátra. Ha bepróbálkozik ezzel, akkor ő is kap. Simán felpofozok én bárkit, még egy felsőbb évest is, ha zaklatni kezd. Utána pedig elrohanok, ha pedig eljár a szája... Hát, mit ne mondjak a saját nyaka körül feszegeti a kötelet.
- Akkor miről? - sóhajtok fel gondolatban, amint ismét a falhoz támaszkodik. Na, most akkor miért is indult el? - Figyelj, nekem tényleg nincs kedvem veled szórakozni, ráadásul részeg is vagy, szóval jobban járnál, ha visszamennél a kastélyba, aludnál egyet és ha még akarsz velem beszélni, akkor keress meg, ha már kijózanodtál.
Mert így egy értelmes szót se lesz képes kinyögni, az biztos. Az alkohol és az a fránya véla vér megteszi a maga hatását, ami nem eredményez semmi jót néha. Vagyis szinte soha. Hebeg-habog anélkül, hogy bármi értelmes is elhagyná az ajkait. Amikor a szája elé helyezi a mutatóujját, gúnyosan felvonom a szemöldököm. Komolyan engem akar csitítgatni?
- Alexandra Bianca Maroni, hogy pontosabb legyek – javítom ki. - A barátaimnak csak Alex, de mivel te nem vagy az, neked marad az Alexandra. Bár, ebben az állapotodban hamar bele fog törni a nyelved.
Undok lennék? Talán. De a mardekárosok többsége szintén szemét velem, szóval nem látom értelmét a jópofizásnak. Herbs is aranyvérű, nagy eséllyel ugyanolyan tahó, mint a társai. Bár, ha ismeri Danielt, akkor ez az elmélet némileg megdőlni látszik, de várjunk még azzal a haverkodással. Nem leszünk puszipajtások, arra a nyakamat teszem. A hozzá hasonlókkal soha életemben nem jöttem ki túlságosan. Őszintén szólva az a legnagyobb bajom velük, hogy olyanok, mint én, csak fiúban. Két dudás pedig nem fér meg egy csárdában.
- Mibajodvan? - kerekedik el a szemem, méghozzá nem is kicsit és sikerül rendesen meg is lepnie a dologgal. A szerelmi vallomás az egy dolog, de ez... Hát, elég meredek rögtön ilyesmivel indítani. Igyekszem magamban megemészteni a szavait és összerakni a kirakóst. Kamucsaj? Alkutétel? - Na, álljunk csak meg egy pillanatra! - szólalok meg némi idő elteltével, miközben ő még csak rám se pillant. - Kifejtenéd ezt egy kissé bővebben?
Mert ha ebből nekem is lenne hasznom, akkor simán benne vagyok a dologban. Persze, ha jó árat mond cserébe. Nem vagyok ingyen és nem is igazán vagyok tisztában a kamucsaj-kifejezéssel. Mit is takar ez pontosan? Adjam elő, hogy a barátnője vagyok? Nos, működhet a dolog, ésszerű keretek között, természetesen. Nem vagyok semmi jónak az elrontója, Dany pedig elég szépen beleköpött a levesembe ahhoz, hogy más módszerrel érjem el azt, amit szeretnék.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-16, 18:14




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]Talán csak a homályos látásom teszi, talán csak a pia vakít el annyira, hogy ennyire szembetűnő legyen egy alsós felbukkanása, akivel egyetlen szót sem váltottam még életem során. Persze hallani róla sokat a folyosókon, de annyira sosem ragadt meg bennem az arca, hogy csak úgy leszólítsam az éjszaka közepén. Most viszont minél tovább meredek rá, annál inkább vagyok hajlandó szóba elegyedni vele, s akár még maradásra is bírni őt. Főleg, hogy egy elég elvetemült, ám számomra hatásos ötlettel állok elő a fejemben. Az univerzum fogja megbánni a következő szavaimat, de hát nincs mit tenni, már alapból van bennem jó pár pohárral és a lány furcsán vonzó megjelenése sem segít sokat az alaphelyzeten.
Lazán ellököm magam a faltól, mikor veszi a fáradtságot, hogy visszalépjen hozzám. A hangneméből könnyen leszűröm, hogy nincs túl sok kedve velem időzni, ráadásul kijelentése sem hazugság, sőt... Jót vigyorgok rajta. - Olyan szembetűnő volna? Kösz, hogy szóltál, magamtól észre se veszem. - mosolygok ezúttal széttárt karokkal, ám a lábaim úgy tűnik be akarják adni a szolgálatot, ezért ismét a mögöttem lévő falat veszem támogatásba. - Neeeeeem! Nem is erről van szó. - csóválom meg fejemet, mint egy gyerek, amit csak pár másodpercre rá bánok meg igazán, ugyanis ezzel szépen előidézek egy kellemetlen szédelgést fejfájással körítve. Mielőtt még belevágnék a monológomba, ajkaimra tapasztom mutatóujjamat, jelezve, hogy csendesebben rivalljon rám, mert szétszakad a fejem, másrészt nem kell ám mindenkinek hallania az ajánlatot, amit letenni készülök. Bár a józan eszemnek már alapból lőttek, így nem sok veszítenivalóm van.
-  Alex, igaz? Paisley kis elbűvölő rokonlánya, ha jól tippelek. Lenne számodra valamim. De sssh, ez csak egy ötlet és persze alkutétellel működne. Te is jól jársz a magad módján és én sem áshatom a sírom apám ostoba döntései miatt. -kezdek bele egy kisfiús mosollyal. Nem is körítek tovább, belevágok a nagyjába. - Legyél a kamucsajom a nyárra! - jelentem ki már-már büszkén, de aztán csak lehervad az arcomról a vigyor, amikor tudatosul bennem mit is mondtam ki egy alsósnak. Szinte el is kerekednek szemeim, s bár nem józanodok ki túlzottan, azért lesz elég lélekjelenlétem, hogy szörnyülködjek magamon egy sort. - F-felejtsd el... - morgom az orrom alatt, ezúttal kerülve a szemkontaktust és magát a látványát, mert le merem fogadni, hogy van rajta valami bűbáj, mert a puszta ivászattól még én sem mehetek ilyen messzire, mint most.

✩ 376 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-11, 18:42



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & Galen

[You must be registered and logged in to see this image.]


 Az, hogy mit is keresek még ilyenkor is Roxmorts szűk kis utcácskáin, még előttem is rejtély. Elsősorban azért indultam el, mert volt néhány bájital, amit be szerettem volna szerezni magamnak, köztük a Felix Felicis is. De az üzlet meghiúsult, mert az a seggfej, aki beígérte számomra a fiolát, meglépett a nem túl kevés előleggel, amelyet még a zsebpénzemből szántam rá. Ha azt mondom, hogy hónapokon át kuporgattam össze a bájital árának egy részét, akkor nem túlzok. Egy cseppet sem. És rohadt mérges vagyok, legfőképp talán Danielre is, aki – tippem szerint – szintén benne volt a dologban. Nyilván elbeszélgetett a taggal és ismertette vele az illegális kereskedelem hátrányait is, de beígérhette számára az előleget, amellyel viszont engem szeretett volna megleckéztetni. Igen, ez pont rá vall. Az pedig pont rám, hogy a haját is leüvöltöm a fejéről, amint összefutok vele, bármennyire is szeretem őt. Ehhez azért még sincs joga.
A faluban kóválygok hát, leginkább céltalanul, hiszen egyelőre eszem ágában sincs visszatérni a kastélyba és szembesülni Dany képével, amelyet nyilván az elégedettség fog jellemezni. És némi glória meg a hátára angyalszárnyacskák, mintha ő annyira ártatlan lenne. Most komolyan, miért mindig velem kell foglalkoznia? Miért nem képes egyszer a saját dolgait előtérbe helyezni az enyéim helyett? Miért olyan rossz, ha tetszelegni szeretnék mások előtt? Nem egész életemben élnék a szerencselével, csupán egy-két alkalommal. Kviddics válogató, néhány dolgozat, ennyi az egész.
Egyelőre tehát Dany miatt kerülöm a kastélyba való visszatérést. Reménykedem abban, hogy leülnek az indulataim és képes leszek normális hangnemben számon kérni őt. Soha életemben nem haragudtam még ennyire rá, ez pedig kissé megijeszt. Mi van akkor, ha őt is elüldözöm magam mellől? Van egy irányításmániás anyám és egy mugli apám, akinek fogalma sincs arról, miként viszonyuljon hozzám. Mármint, nyilván szeret, de érzem, hogy kissé még idegen vagyok számára. Annak ellenére is, hogy már öt éve ismer engem. Nem vagyok egy mintagyerek, de akkor is... Nem áll szándékomban Dany lenni azért, hogy elfogadjon. Vagy így kellek neki, vagy sehogy. Választhat.
Egy eléggé kihalt, szűk kis utcán vágok keresztül, amikor meghallom a hangot. Őszintén szólva nem áll szándékomban megállni neki, de valamiért ennek ellenére is megtorpanok, majd a hang irányába fordulok.
- Mi van? - fortyanok fel kissé indulatosan, majd elindulok vissza, a srác felé. - Áh, Herbs – sóhajtok fel, amint felismerem az arcát. Személyesen ugyan nem ismerem, de Dany néha mesél egy-két ismerőséről és meg is mutatja őket nekem, amikor az utunkba akadnak. Mintha annyira érdekelnének, de komolyan. - Fogadjunk, ittál – forgatom meg a szemeimet, mintha régi jó cimborák lennénk. - De ha azt szeretnéd, hogy támogassalak vissza  a kastélyba, felejtsd el. Más dolgom van.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty2020-11-09, 18:21




Alex & Galen
“A gentleman is one who never hurts anyone`s feelings unintentionally.”

[You must be registered and logged in to see this image.]Kelletlen grimasszal, s már jó pár itallal bennem lépek ki a Szárnyas Vadkanból. A nyár épphogy csak kezdetét veszi, de már most a végéért kívánkozom. Apám határidőt szabott ki, miszerint legalább Júliusig várja hazatértemet. Nem hazudhatok többé, ha ő mélyen a szemeimbe néz. Tudni fogja rögtön a választ, hiszen világéletemben úgy olvasott engem, mint egy nyitott könyvet. Előtte nincs semmi rejtegetnivaló, s már most úgy vélem, hogy igenis tisztában van az előző két év hazugságairól. Nadrágom zsebébe süllyesztem két kezem, míg odébb ballagok a vendéglőtől, ám amint felfedezni vélem a kukákat a fal mellett, szinte elönt a düh. Nagyot rúgok az egyikbe, mely csörömpölve adja meg magát nekem, majd gurul odébb egy keveset. Mégis hogyan fogom megoldani ezt a problémát? Az öregemből még azt is kinézem, hogy eljön egészen Roxmortsig, csak hogy hazacipelje a seggem. Nem örülök a helyzetnek egyáltalán, s jelenleg semmi ötletem nincs, hogy mégis mit adjak be neki, ha számon kér.
Felpillantok az égre, szinte már kérlelve azt, hogy esővel mossa el az alkohol okozta hőt, mely jelenleg is átjárja testemet. Ezen felül mérgem sem sokat segít a lazításban. Fejem úgy cikázik, mintha csak egy ménes galoppozna benne. A látásom is már homályos, járásom pedig egyenetlen, kell egy kis idő míg megtalálom az egyensúlyom. Szorosan a fal mellé húzódok támaszként, de egy-két lépés után már végképp nincs se erőm, se kedvem tovább menni. Fáradtan vetem hátamat a falnak, az sem érdekel, ha az éj sötétjében megbámulnak majd a varázslók. Jelenleg csak nyugtot akarok a fejemben dúló káoszban... Résnyire nyitott szemekkel próbálom magam kijózanítani, s ez egészen addig egész jól is sikerül, míg egy nálam jóval fiatalabb lány tűnik fel látóteremben. Automatikusan pillantok utána, mintha mágnest húzna maga után. Le sem veszem tekintetem róla, sőt, úgy bámulom meg, mint aki sosem látott még nőt. Nőt?! Meg is rázom a fejem és csak elkerekedett szemekkel meredek le a földre. Meg vagyok kergülve?! Még a vak is látja, hogy az egy gyerek! Mégis milyen gondolatok zajlódhattak le a fejemben, ha azt hittem az a lány egy pillanatra is vonzó.
Csak akkor kapom fel fejem ismét, amikor realizálódik bennem a lány ismerős arca a házamból. Kénytelen vagyok hát utána szólni...
- Hé! Te ott! Mardis csaj. Van egy perced?

✩ 367 ✩ Magnetic ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Külső utcák, sikátorok   Külső utcák, sikátorok - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Elhagyatott utcák, sikátorok
» Kis utcák
» Sétáló utca, egyéb utcák

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Roxmorts :: Külterületek-
Ugrás: