ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 22:04-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:28-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 20:08-kor
Dwight Jennings


Tegnap 12:07-kor
Gemma Carlyle


Tegnap 11:09-kor
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Kalandmester
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Sheree Parks
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Maia Hansen
Konyha - Page 4 I_vote_lcapKonyha - Page 4 I_voting_barKonyha - Page 4 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70711 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 24 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Konyha

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-01-02, 16:47


First topic message reminder :


Konyha


Itt készítik a manók a Nagyteremben elfogyasztható ételeket. A diákok számára nem teljesen szabad a bejárás, de sokan azért mégis besettenkednek ide gyakorta egy kis nassolnivalóért, amihez persze érdemes jó viszonyt ápolni a manókkal.

[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2020-01-03, 01:20


Meliora & Demetrius




Pár új pozitív szokást? Köszönöm szépen vannak. - Gyorsan leírja az embereket egy rettenetesen pocsék nap és egy határozottan gusztustalan témából fakadó ingerültség miatt. De csak tessék! - nem tudom hova tenni. Nem tudom mit akar és azt sem hogy miért? Önmaga szórakoztatására vagy ennyire furán "ismerkedik"?
Aztán jön az a bizonyos jelenet, amikor némiképp elvesztem a kontrollt és mikor pálcát ránt, hirtelen fel sem tűnik, csak az, hogy már nincs mit szorítanom és az öklöm össze zárul. A meglepettség össze zavar és veszek egy mély sóhajt, megcsóválom a fejemet, majd lazítok a kezemen. Sejtem miért csinálta. Mivel nem kezdek el tombolni, akár még gondolhatja is, nem ez lenne az első pohár amit össze roppantok. Kérdés miért is nem iszom akkor inkább valami olyanból, amit nem tudok eltörni?
Már épp megköszönném megerőltetve magamat mikor ismét megcsillogtatja fura humorát amire szintén meglepődök és egy grimasz után egyszerűen felnevetek. Nem túl hangosan és inkább fájdalmamban. Amilyen gyorsan jött úgy ment és rá is nézek faarccal.
- Maga aztán nem egy egyszerű eset, ugye tudja? Mit akar? - szegezem neki a kérdést egyenesen, ha már így eddig képesek voltunk elviselni egymást a nyilvánvaló inkább un-szimpátia mint szimpátia ellenére is. - Azon kívül, hogy enni jött. - zárom ki a kérdés tárgyára vonatkozó esetleges félre értés lehetőségét.
A fura, amit sikerül felfedeznem, hogy a hangulatom, az övével együtt képes változni, megközelítőleg egy irányba pedig; nem kellene. Főleg a témák miatt amit feszeget.
De lehet az egész csak azért van, mert kimerült vagyok kifejezetten dühöngeni. Főleg olyasmin ami meg sem történt. És megint csak főleg olyasmin, ami nem érzem, hogy mindentől függetlenül jellemezne. Az viszont körvonalazódik bennem, hogy közöljem vele, ha annyira egyenes, ne játssza a manipulátort mert a víz kiver tőle! De egyenlőre modorálom magamat és vissza nyelem az epés megjegyzést.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2020-01-03, 01:02


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Erősen kell koncentrálnom, hogy ne forgassam meg a szemem, mert annak nem lenne jó vége. Egy savanyú ember, akinek elég visszataszító a modora és még csak meg sem próbálkozik azzal, hogy ezen változtasson. Nálunk az ilyen embereket mindig csak kiközösítették vagy éppen nem foglalkoztak vele, mert felesleges lett volna. - Gyakorolhatna pár új és pozitív szokást. - nem ártana, mondjuk nem az én dolgom, inkább csak megvonom a vállamat, én már lezártnak tekintem ezt a témát, különösebben nem is fontos. Gondoljon csak azt, amit szeretne. Ebben nem is tudnám befolyásolni őt, hiába akarnám.
- Aki kicsit is eltér az átlagtól mindig pletyka tárgya lesz. - mondom neki, mert ez teljesen magától értetődő. A pletykás emberek amúgy is mindenkit a szájukra vesznek, teljesen mindegy, hogy van e alapja a dolgoknak vagy sem, ettől jobban érzik magukat. Persze igencsak szánalmas, hogy önön szórakozásukra ezt a megoldást választják, de nem vagyunk egyformák, unalmas is lenne úgy az élet.
Felvonom a szemöldökömet és figyelek, szóval csak egy pletyka volt, mégis ahogyan reagált... inkább az ellenkezőjét támasztotta alá. Már éppen megszólalnék, amikor látom, hogy mennyire erősen szorongatja az üvegcsét, pár másodperc és összeroppantja. Gyorsan előveszem a pálcámat. - Evapores. - mondom ki a varázsigét, mire az üvegcse csak egyszerűen eltűnik. Nem fog neki tetszeni, mérges is lesz, de legalább nem fogja ezer darabra vágni a tenyerét.
Ha a szemembe néz, hát felveszem vele a szemkontaktust. - Már meg ne sértődjön, de nem tűnik olyan férfinak, aki akármit is tudna kezdeni egy olyan helyzettel és egy olyan lánnyal. - bököm neki oda, az már csak rajta áll, hogy hogyan értelmezi a hallottak, de... ha figyelmes, akkor észreveheti, hogy cseppnyi humor van benne és éppen azzal "poénkodom", hogy egy töketlen ember... érdekes, hogy milyen gyorsan változik a hangulat...



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2020-01-03, 00:40


Meliora & Demetrius




Meglepetten pislogok rá lustán, fáradtan. - Úgy nézek ki mint akinek szokása szabadkozni? - teszem fel az egyszerű kérdést. Aztán közli neki nem szoktak félre értései lenni mert mindig egyenes. Aha. Hát persze. Azért járja körbe a forró kását újra és újra, hátha bele esik.
- Ha az egyenességet kedveli ám legyen; Nem kívánok egyetlen család pletykáiba sem bele folyni. És a tárgya sem kívánok lenni. - a hangom hideg, csendes, egyenlőre nyugodt. - De felteszem, maga sem kívánna oktalan pletyka tárgya lenni. Remélem, ebben legalább egyet képes érteni. - sajnos az egész mellé az arckifejezésem nem tudja a laza nyugalmat sugározni. Ettől függetlenül igyekszem az ésszerű határokon belül maradni és ha fel is cseszett, legalább rá világítani, hogy minden bizonnyal képesek lennénk zöld ágra is jutni. Csak valami mindig közbe szól. Ahogy most is.
Mikor kimondja az utolsó mondatot. A tekintetemet az övének szegezem, jó ha át nem döföm vele és látszik rajtam, most minden maszk nélkül, elevenembe lépett. Egy hosszú pillanatig csak nézek rá. Majd ahelyett, hogy felborítanám az asztalt, csak annyit mondok.
- Remélem, maga soha az életben nem lesz meghurcolva egyetlen rohadt hazugság miatt sem! - lehunyom a szemeimet és inkább nem is nézek rá tovább. Piton löttyébe bámulok és olyan erővel szorítom azt a nyomorult poharat, hogy észre sem veszem, de megroppan. Abszolút nem itt járok. Egyetlen pillanat kell, hogy ha nem sikerül lenyugodnom, szét fogom roppantani azt a vackot és szana szét fogom vágni a kezemet.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2020-01-03, 00:23


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Csak felvonom a szemöldökömet, nem tudom, hogy mit ért "ezt a kórust" alatt, de semmi jót. - Biztos túl nemesnek és tökéletesnek érzi magát a "mi" kis szánalmas "kórusunkba". - jegyzem meg epésen, nem is akarom tagadni, hogy mennyire felbosszant engem. Biztos vagyok benne, hogy szerinte én értek majd félre valamit. - És még csak véletlen se kezdjen szabadkozásba, mindketten tudjuk ezt hogyan értette... - folytatom is azonnal, nem akarom hallani a mentegetőzést és az egyéb ámításokat. Pedig reménykedtem benne, hogy nem fog rosszul alakulni ez a beszélgetés, de végül... végül csak kezd megint olyan irányba tartani, amilyenbe nem szeretném.
- Nekem nem igazán szoktak félreértéseim lenni, mindig egyértelmű vagyok. - jelentem ki nemes egyszerűséggel. Sosem szoktam kertelni és a félreértéseket se szoktam annyiban rendezni, nem mintha lettek volna eddig... És ezután sem lesznek.
Megpróbáltam visszaemlékezni, gondolkodtam, hogy mit mondhatott a bátyám, de... csak elég homályos emlékfoszlányok vannak meg belőle. Abban az évben volt egy nagy botrány, mert az egyik tanárunk molesztálta a... nem. Az nem lehet, egyszerűen ő belőle nem nézem ki, hogy molesztálna egy... De! Ő volt! Ő volt az... - Epres krémesnél sokkal jobban szereti a fiatal kislányok társaságát. - jegyzem meg halkan, de kellően hangosan, hogy ő is meghallhassa. Eltolom a tányért, még az étvágyam is elmegy és felkelek az asztaltól.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2020-01-02, 21:08


Meliora & Demetrius




Figyelem őt és kissé rezignáltan csóválom meg a fejemet.
- Akkor jó dalolászást nekik. Ha lehet kihagyom ezt kórust és maradok a.. - elharapom a mondatot. Valójában mi köze úgy mindehhez?! Komolyan kezd bosszantani.
A bagolyposta kapcsán elgondolkozom volt-e egyáltalán Argent tanítványom és szinte megfontolóra veszem, hogy talán nem is lenne rossz ötlet írni neki! Hümmenek egyet teljes nyugalommal és eltűnődve nézem immár az asztallapot.
- Most, hogy ilyen lelkiismeretesen emlékeztetett, valóban volt egy Argent az egyik osztályomban. Ha eszembe jut a keresztneve írok neki. Elvégre mindig jobb tisztázni a félre értéseket még évek távlatából is. Maga mit gondol? - mélázok el szórakozottságot mímelve. Szándékosan előtte sem leplezett megjátszással.
Aztán hallgatom amit mond és ezek után erősen belém ivódik az érzés, hogy nem tesz mást, csak blöfföl, provokál, kóstolgat. Ebből fakadóan lehiggadok, legfeljebb általános ingerület marad bennem. De az sajnos elég gyakori társam.
- Mhm.. Most megfogott! Elismerem még mindig nem sikerült leszoknom róla. - hagyok némi egykedvű szönetet. - Egyszerűen nem tudok ellenállni a kísértésnek! Hiszen ki tudna ellenállni az epres krémesnek?!

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2020-01-02, 20:37


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Van egy olyan érzésem, hogy jelenleg találtam egy olyan dolgot, ami nem igazán van az ínyére vagy csak éppen nem tetszik neki. Megváltozott a viselkedése, még ha leplezni is próbálja, ami elég gyanús, legalábbis nem megszokott tőle. Kissé mintha kezdene úgy viselkedni, mint akinek szorul a hurok a torka körül, bár az is megeshet, hogy csak én értem félre ezeket a "jeleket". Valószínűleg, ha  nem figyelnék rá ennyire, akkor fel se tűnnének ezek a dolgok, mint ahogyan az sem, hogy a nyaki ütőere egyre gyorsabban kezd lüktetni.
Felvonom a szemöldökömet és úgy figyelek. - Mindenki szeret bizonyos témákról dalolászni, nem tudom ez ellen milyen ellenvetése van. - ez amolyan kérdő kijelentés volt. Valami most már biztosan történt Franciaországban, amit szeretne, ha ott is maradna. Egyre több lehetőség megfordul a fejemben, de a legkézenfekvőbbet elutasítom, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy képes lenne egy diákjával is kikezdeni, bár... akkoriban fiatalabb volt, több lehetett benne a... hát minden. Mi lehetne erre a legjobb kifejezés?
- Sajnálom, de nem szeretnék a személyre szabott baglya lenni, nem üzengetek senkinek semmit. - jelentem ki egyszerűen és határozottan. Nem mintha tényleg létezne ilyen nagybátyám vagy legalábbis nem tudok róla, de akkor sem adnám át ezt az üzenetet. Nem vagyok postás és elég felnőttnek kéne lennie ahhoz, hogy elrendezze saját maga. - Ugyan, biztosan tisztában van vele, csak az a kérdés, hogy azokról a "szokásokról" leszokott e már. - vaktában lövöldözöm, de ez volt az egyetlen normális válasz, amit kitaláltam.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-30, 23:13


Meliora & Demetrius



Nézem a lányt és nem tudom hova tenni. Legalábbis, az indítékára vonatkozóan ötletem sincs. De az kezd igen erős gyanút verni bennem, hogy korántsem az a bájos szende kislány, akinek egy egy megmozdulásával látszik.
Mondjuk ez már valahogy a tánckor kikörvonalazódott.
- Igazán költői vénájuk lehet, ha csak úgy dalolásznak... bizonyos témákról. - hideg mosoly és leheletnyi undorodó gúny vegyül a hangomban, amitől hanyagul elmélázóan ejtem ki a mondatot.
Arra, hogy mindketten tudjuk mi történt ott, nem igazán reagálok csak bólintok párat lassan kimérten, végig Miss Argent tekintetét tartva. Az utolsóra pedig össze fűzöm hosszú ujjaimat az asztal lapján.
- Megüzenheti neki, hogy most itt a remek alkalom, hogy tisztázza ellenszenve tárgyát, ha olyan fontos volt számára. - majd valamivel halkabbra veszem a hangomat, ennél fogva még kellemesebben csendül, mély basszusom. Szinte dorombolok. Bár cseppet sem az a kedveskedő dorombolás.
- Oh, tényleg? Mi is történt ott? Biztos a kor, de mintha kihagyna a memóriám. Volna olyan kedves és emlékeztetne a történtekre?~

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-30, 22:41


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Csak némán bólintok egyet a családnév hallatán, olyan régi, olyan ősi és tiszteletre méltó. Néha jó eljátszani a gondolattal, hogy egy hasonló család tagja vagyok, ahol a szüleim nem cselédek, hanem ősi aranyvérűek. A sors azonban nem ezt szánta nekem, inkább csak kinevetett és jól kibaszott velem. DE mindegy, ez van.
Elmosolyodom a megjegyzésen és megkönnyebbülök, hogy nem firtatja az előbbi "nyelvbotlásomat". - Csak úgy dalolnak bizonyos témákkal kapcsolatosan. - jegyzem meg fülig érő mosollyal, amin tisztán látszik, hogy szándékosan erőltetett. Kíváncsi vagyok, hogy mi történhetett otthon és miért ilyen kényes téma ez számára, bár valószínűleg én is hasonlóan reagálnék, ha ő kezdene el firtatni egy bizonyos témát. Jelenleg csak élvezem a helyzetet és kissé még rá is játszok a hatás kedvéért. Érdekel, hogy meddig képes kitartani...
A két szó hallatán csak felkuncogok egyet. - Hiszen mindketten jól tudjuk, hogy mi történt ott tanár úr. - váltok kissé komolyabb hangra, de még mindig mulatságosnak találom a helyzetet. Vajon... mi lehet ekkora ügy? Megleckéztetett valakit vagy csúnyán bánt valakivel? Esetleg lehet, hogy egy diákjával... nem, ő nem néz ki annyira tökösnek... vagy mégis? Oldalra billentem a fejem és a mozdulatra az egyik virslipánt lecsúszik a vállamra, ami... teljesen rosszul veszi ki magát a helyzetben. Egy egyszerű kecses mozdulattal visszaigazítom a helyére. - A nagybátyám nagyon mérges volt magára ám. - bököm még oda végül.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-30, 22:08


Meliora & Demetrius



- Volais de Argent. - biccentek csak, de hagyom a témát. Nem kezdek el mesélni arról, mi is történt. Nem érzékelem fontosnak. Arra, hogy más vidékről származik csak elidőzök egy pillanatot. Újra végig ráz egy köhögés, bár ez enyhébb mint az előző volt. Beszéd helyett inkább igyekszem leküzdeni ezt az undorító löttyöt.
- Beszédes egy családja lehet. - tűzöm hozzá kissé talán csípősen arra, hogy náluk mindenkiről szó esik. Mondhattam volna, hogy "pletykás" de tudtam magamat moderálni. Aztán amit mond, arra őszintén megkérdőjeleződik bennem igen sok minden. Ami pedig a mozdulatot illeti... Pillanatra kiszakad a gondolat belőlem. ~Te kis ribanc... Most komolyan kóstolgatsz? Vagy anélkül provokálsz, hogy tudnád miről lenne szó?~ De hála valami távoli és nemlétező erőnek, az arcomról semmi nem olvasható le ebből. A szám sarkában egy hideg mosoly árnya bujkál a próbálkozására. Nem leplezem, hogy észre vettem, mesterkedik valamiben. - Érdekesen hangzik. - vissza azonban nem kérdezek. Meghagyom, mintha érdektelen lenne a téma. Hiszen ha kimutatom mennyire bassza a csőrömet, azzal csak neki adok okot a téma feszegetésére.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-30, 16:39


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Tetszik az, ahogyan beszéli a nyelvünket, sőt. Kifejezetten jó a kiejtése és végül is látszik rajta, hogy könnyen beszéli a nyelvet, nem véletlen élt kint Franciaországban. - Hallottam már róla, az egyik francia nemes család kísérletezte ki... - a méreg megnevezése hallatán egyfajta furcsa érzés fog el, mintha teljesen ismerném, mintha tudnám, hogy mi az és hogyan kell kezelni, hogy milyen hozzávalók kellenek az ellenméreghez. Azt is tudom, hogy ez egy tiltott méreg és hogy annak a családnak nem csak egy ilyen van a tarsolyába, bár nem igazán foglalkoznék velük, elég... unszimpatikusnak tűnnek.
Végül nem tudom hogyan, de Piton professzornál kötünk ki, legalábbis témában és elég érdekes dolgokat mond... érdekes? Köztudott, hogy a legtöbb diák utálja magát a személyiségét, pedig a tettei inkább építőjellegűek, mintsem romboló. Nem vagyunk ugyanolyanok és sokuk még akkor sem venné észre a legtökéletesebb dolgokat, ha az orruk előtt lenne. - Ugyan professzor, én más vidékről származom. - nálunk senki sem volt ilyen szigorú és kemény, mindenki kedves volt, egyedül az emberek büszkeségével volt a gond. Túl sokat hittek magukról és arról, hogy kik ők, mindössze azért, mert... más családból jöttek.
Gyorsan kapcsoltam az elszólásommal kapcsolatosan, így hamar korrigáltam is magam, szerencsére ő sem figyelt fel rá. - Nálunk sok mindenkiről szó esik. - jegyzem meg könnyedén. Már csak az a baj, hogy nem emlékszem, hogy mivel kapcsolatosan említették. Elég kicsi voltam és sokkal jobban lekötött az, hogy mások hogyan bánnak velem, nem mintha most ez másképp lenne. - Érdekes dolgokat említettek magával kapcsolatosan. - az előbb megfeszült, amikor Franciaországot összekapcsoltam vele, ezek szerint van valami rejtegetni valója... Talán fordított logikával kitudom szedni belőle. Kihúzom magam, keresztbe dobom a lábaimat és a lehető legkecsesebben veszem el a következő szőlőszemet, miközben végig a szemébe nézek.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-30, 00:42


Meliora & Demetrius



Ha egy diákkal kifejezett konfliktusom van, ne adj isten neheztel az órai követelmény, vagy tanmeneti formáció miatt, nagyon tudom sajnálni, de őszintén szólva nem igyekszem rendezni. Vannak azonban civil, olykor ok nélküli egymásnak feszülések. Valahogy Miss Argent-el is hasonlóan érzek. Mindkét oldalról. Semmit sem tettünk egymás ellen igazán. Persze van az úgy, hogy simán unszimpatikusak a felek egymásnak, de nem érzem azt a csípős, gúnyos ellenszenvet amit gyakorta az összes korabeli iránt.
Mindig is szerettem kóstolgatni az embereket, lévén én nem vagyok teljesen az. Fölényesség és némi megvetés ivódott belém velük kapcsolatban, amit persze igyekszek kezelni. Ő pedig egy aranyvérű, született tartással és tradíciókkal. Talán ebből fakad az ellentétünk. Büszkeségből és dacból.
Nincs szükségünk, hogy fitogtassunk bármit. Süt belőle valami ami miatt nem tudom másképp, csak egyenrangúként kezelni bizonyos szempontból.
Ahogy pedig enyhül és oldja a helyzetet, meglep, hogy nem sértődött meg vagy húzta fel az orrát, de mondhatni örülök. Még magam sem értem pontosan miért az öröm. Egyenlőre csak egy kusza mélyen tekergőző foszlány. De arra ösztökél, hogy ne kössek a lányba és ne kezdjek kicsinyeskedő vagy személyeskedő szarrágásba. Legalábbis ne nagyon.
- Pavot écarlate. - (skarlát mák) szinte anyanyelvi a kiejtésem. Évek kemény munkája van benne, na persze nem csak ebben a két szóban. Meg az, hogy az oktatásokat franciául folytattam ott. - A színe és a gőze miatt kapta a nevét. Rendkívül illékony. Hülye egy baleset volt. - gondolok vissza egykedvűen megcsóválva a fejemet. Aztán Pitonra terelődik a téma. - Különös. A diákoktól általában csak panaszt hallani róla. Az ön véleményén azonban osztozom. - bár lényegesen kevesebb az áhítat részemről. Ugyanakkor cseppet sem zavar.
A testvér említésére csak egy rövid pillanatra akadok meg, de mivel kijavítja magát, így tudomásul veszem, hogy csak egy nyelvbotlás volt. - Épp akartam mondani, hogy tudtommal egyke, de így akkor tárgytalan. - mondok csak ennyit. Végül nem bírom ki és szórakozottan megkérdem, az esélytelenek nyugalmával.
- Említette? Ezek szerint szóba kerültem a családban? az utolsó mondatom maga után vonja az egyértelmű, de ki nem mondott "ugyan miért?"-et. Az arcomról nem igazán olvasható le jelenleg semmi. Legalábbis semmi ami türelmetlenségre vagy egyébre utalna. És bár némiképp megfeszülve maradtam, egyszerűen betudható egyfajta zárkózottságnak, és hogy nem szeretem ha bárhol téma vagyok. Ami akárhonnan nézzük igaz.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-29, 23:09


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Lehet mindkettőnknek az lett volna a legjobb, ha csak csendben befejezzük az evést és mindenki megy a dolgára, de... nem akartam megint rossz szájízzel elválni tőle, múltkor is... elég rosszul alakultak a dolgok. A beszélgetésbe meg még senki sem halt bele és én sem fogom, legalábbis nagyon remélem, hogy nem fogok... Aztán szóba kerül a méreg szó. Felkelti az érdeklődésem, talán túlságosan is. - Azt tudja, hogy milyen méreg okozta ezt? - kérdezem, bár nem hiszem, hogy rám bízná a dolgot, tekintve hogy rengeteg szakemberrel volt dolga. Túlságosan szeretem az ilyen kihívásokat, talán ezért is kezdett megkedvelni Piton professzor is, ki tudja...
Vicces, hogy szóba hozza a professzort, csak elmosolyodom. - Zseniális ember és elme egyazon testben. - mindössze ennyit felelek. Talán ő áll a legközelebb a szívemhez a professzorok közül, ami persze furcsa lehet, de... ő legalább nem játssza meg magát és nem kerít feleslegesen. Biztosan van köztük hasonlóság, Peverell és Piton között, csak esélytelen a hasonlóság fellelése, hiszen még csak nem is járok az órájára, ami mondjuk nem is olyan baj.
Szóba kerül Franciaország és mintha kissé megfeszülne, talán a hanglejtése is cseppet másmilyen lesz. Figyelem őt gyanakodva és a szemébe nézek. - Valamelyik bátyám említette már a nevét. - ejtem ki a szavakat, de akkor tudatosul bennem... ha a bátyámat tanította és elmondom neki, akkor mindennek vége. - Nagybátyám, elnézést. - javítom ki magam azonnal teljesen természetesen. Angliában egy dolgot biztos megtanultam már... hogy hogyan kell hazudni, mintha csak egy könyvből olvasnék fel.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-26, 00:20


Meliora & Demetrius





Mindketten figyeljük a másikat, mindketten felváltva. Érzem a tekintetét magamon, de nem zavartatom magamat. Leglabbis igyekszem elhitetni magammal, hogy minden rendben. Nem azt bámulja, amit a zsebkendőre köhögtem. Nincs szükségem sajnálatra se másra.
- Számtalan ispotályt megjártam már világszerte, de sehol nem tudtak mit kezdeni vele. - megvonom a vállamat, látszik, hogy lemondtam már róla. - A régi mérgezések hagyatékát senki nem szívesen piszkálja. - úgyhogy a halálra kísérletezés és bele rohanás helyett, a nagyon lassú leépülést választottam. Mert egyszer bele fogok dögleni ebbe a szarba az is biztos! - De azért értékelem a tanácsát. - villantok valamiféle fáradt mosolyfélét, ami valóban olyasminek szól, hogy tényleg értékelem ám, csak bocs de egy paraszt vagyok, szóval többet ne várj. - Eddig Piton professzornak a kotyvaléka vált be leginkább. - hintem még el és meg sem fordul hirtelen a fejemben, hogy a lány velem szemben, szintén egy bájitaltan született tehetség!
Bár honnan is tudhatnám? Az ilyesmi nincs az emberre ráírva.
Aztán felhoz valamit amire felszalad bal szemöldököm és ránézek.
- Igen. Tanultam és tanítottam ott is még régebben. - mondom egyszerűen és bár nem feltételezem, hogy olyan részletet hozna fel, amitől ismét kiköphetném a tüdőmet, mégis érzem magamat megfeszülni és ez önmagában ingerli a tüdőmet.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-25, 02:18


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Igazából gyorsan be kéne fejeznem az evést és elmenni a szobába, meg talán "összefosnom" magam, mert éppen megfenyegetett. Valahogy nem hat meg, egyszerűen nem érdekel, hogy milyen büntetést szab ki rám, de kezd fura lenni, hogy minden találkozásunk ilyen "szarul" ér véget. Először a karácsonyi nyitótánc, most pedig ez. Talán tennem kéne ellene, talán meg kéne törnöm a jeget, de a büszkeségemet nem tudom lenyelni, szóval még egy kicsit csendben maradok, ameddig ki nem találok valami frappáns szöveget. Csak figyelem őt, lehet már lassan zavaró, de olyan elgondolkodva nézem, hogy már engem kezd zavarni. Na mindegy.
Felvonom a szemöldökömet a köhögésre. Egyáltalán nem megfázásos köhögés, elég gyanúsan köhög... Bár nem az én dolgom, de mégis valamiért foglalkoztat engem. - Nem ártana elmennie a gyengélkedőre. - mondom neki komolyan, miközben bekapok egy szőlő szemet, majd kisvártatva megint csak megszólalok. Lehet a témának nem fog annyira örülni, de... - Hallottam, hogy volt Franciaországban is. - bár ezt mindenki tudja, de igazából mást is hallottam, nagyon érdekes dolgokat.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-22, 11:46


Meliora & Demetrius




Elmegy a kedvem attól, hogy tovább fűzzem a nem létező társalgást és inkább maradok annál, hogy nem erőltetem az egészet. Miért is tenném? Ugyan miért akarnék bárki fejébe bele mászni és személyeskedő büntető munkára küldeni?
Ja igen, már emlékszem.. Azért mert mindig is élveztem, ha az önmaguktól elszállt emberek szarvát letörhettem. De Meliora ezekkel a válaszaival egyszerre tűnik megadónak, lemondónak és flegmatikusan felsőbbrendűnek.
Mondhatni bosszant ez a leszarom stílusa. Sőt! Egyenesen felcsesz. Ugyanakkor valami kellemes csalódás is megül legnagyobb meglepetésemre. Többek közt, mert az első személy aki ennyire öntudatosan és egyszerűen reagál. El nem ismerném szemtől szembe, de ez tetszik.
- Meglátjuk. - mondok csak ennyit és vissza térek egy újabb folytott köhögéshez. Hanyagolom a beszélgetést. Ő sem erőlteti. Ez most így pont tökéletes. Legalább biztosan nem megyünk egymás agyára. Azzal meg hogy végül mi lesz a másnappal; a jövő zenéje!

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-22, 02:00


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Úgy csinál, mintha nem tudtam volna, hogy felelősséget kell vállalnom azért, ha tilosba jövök ki enni? Ezen már régen túl vagyunk, ennyi idősen az ember azért már tudja mérlegelni, hogy miért mi jár... majd megyek büntetőmunkára vagy legyen akármi is az, amit kitalál. Valahol sejtem, hogy örömét fogja lelni, abból is ítélve, ahogyan azzal a lánnyal is tette nem rég, de hát ez van. - Milyen unalmas lenne az életet különféle izgalmak nélkül élni. - jegyzem meg, még a vállamat is megvonom. Felőlem aztán csinálja azt, amit jónak lát, amúgy sem vagyok rossz diák hírében, nagyon nem is panaszkodtak rám. Az órákon szorgosan figyelek és megteszek mindent, hogy a legtöbbet hozzam ki magamból. Ezért járok ide.
Különösebb célom nincs a segítséggel, ezzel csak alátámasztom azt, hogy én sokkal rendesebb vagyok, mint ő... Végül pedig megnézem, ahogyan fogja a citromos vizet és megissza, persze nem fog azonnal segíteni, de jobb ha megpróbálja ezeket a "mugli" praktikákat. Anya is mindig ezt adott a fiúknak, amikor fájt a hasuk a savtól, nekik beszokott válni. - Igazán nincs mit. - felelem nemes egyszerűséggel, majd leülök és elkezdem enni a kései vacsorámat. Imádom a sajt és a szőlő ízharmóniáját és a vajas keksz már majdnem semleges ízét is.
További megszólalásaira már nem is igazán reagálok, nem is nagyon tudnék mit mondani, az ő dolga, hogy mit kezd az állapotával. - Nem érdekem, hogy bármivel is mentegetőzzek, nyugodtan szabjon ki, amit csak akar. - újabb vállvonás és folytatom a vacsorámat. Nem tudom, hogy mire fel vette fel ezt a "kedvesebb" alakot, ha csak a segítség miatt, akkor nagyon el van tévedve. Kissé olyan erőfitogtatásnak hat, amiket mond... mintha szükségem lenne enyhítő körülményekre. Számomra teljesen értelmetlen, hogy a diákok nem mehetnek enni a konyhába akkor, amikor akarnak.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-22, 01:25


Meliora & Demetrius




A kioktatás enyhe kifejezés arra amit az a diáklány kapott azon az órán. De végül is konszolidáltabb, mintha azt mondanánk ki lett vágva mint macska szarni.
Sokan hasonlítanak vagy egyenest rosszabbnak tartanak mint Pitont. De osztom a vén denevér elveit a tanítás tekintetében. Taníts hatékonyan és legyen meg a követelmény mindabból, amit a diák a későbbiekben használni fog. Semmi felesleges mellé rizsázás nélkül. Ha erre nem képes valaki aki ráadásul a már szakosodásnál tart, azt mérhetetlenül tudom sajnálni.
Nézem a mozdulatait ahogy össze válogatja a késői vacsorának valóját. Mikor feltűnik, hogy a mozdulatait figyelem, magam sem tudom miért, vissza térek inkább a löttyömhöz és abba bámulok. Csak akkor nézek fel újra, mikor leül velem szembe.
Arra, hogy mennyire nézek ki szarul, csak annyira futja, hogy tartsam a szemkontaktust kissé rezignáltan.
Nincs kedvem felidegesíteni magamat vagy neki állni pattogni épp. Épp ezért csak annyit fűzök hozzá.
- Azt ugye tudja, hogy ennek az éjszakai nasizásnak meg lesz a következménye? - és nem az, hogy a harmincas éveiben hízni kezd. De itt el is engedem a dolgot, látszik, hogy nem igazán érdekel jelenleg ennél tovább ez a rész. Ami arra utal, valóban szar passzban vagyok.
Meglep mikor a citromos vizet elém teszi, nézem egy pillanatig. - Hátha most működni fog. - dünnyögöm majd felnézve Meliorára biccentek és poharat emelve felhajtom. Hagyok egy két pillanatot nyeldeklek egy sort, majd a másik főzetet körbe lötykölöm a poharamban. - Sajna enélkül a vacak nélkül minden hasztalan. - bele iszom de azt már nem megy csak úgy felöntenem húzóra. - De köszönöm. - mondok végül csak ennyit és bár a köszönöm, az úgy is hangzik ahogy gondolom, azért érezni, nem igazán vagyok hozzá szokva a hálálkodáshoz. De kérés nélkül segítségemre sietett, illik értékelni.
Rövid ideig megtámaszkodom az asztalon majd ismét feltűnik, hogy őt fürkészem. Vizslatom. - És magácskát mi szél fújta erre? Csak hogy tudjam, holnapra jogosan szabom-e ki a büntető feladatát. Avagy, legalább figyelembe vehetem az esetleges enyhítő körülményeket. - például azt, hogy segített. Igazából csak nehezemre esik a hivatalos hangvételen kívüli cseverészés. Mármint, nem mintha nem lenne kedvem vagy igényem ilyesmire emberekkel, egyszerűen távoli. Mint a Plútónak, hogy valaha teljes értékű bolygó lesz.
De attól még igyekszem.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A kutya szokott próbálkozni  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-21, 23:26


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jobban tenném, ha aggódnék és félnék, bár az nagyon meglep, hogy ennyire nem érdekli, hogy tilosban vagyok itt a konyhában. Ez már önmagában fura meg hát... hallottam, hogy egy diáklányt csúnyán kioktatott a minap. Mondhatnám, hogy olyan, mint Perselus professzor, de ő az egyik legjobb tanár, akivel valaha is találkoztam. Sokan nem szeretik őt, amit egyáltalán nem is értek, hiszen kellően szigorú és elég jól is magyaráz, az pedig szerintem természetes, hogy vannak elvárásai a diákokkal szemben. A legtöbben alul teljesítenek, pedig szerintem annyira nem is nehéz az óra anyaga, legalábbis annyira.
Mivel engedélyt kaptam tőle, így megindulok a vajas keksz irányába, míg út közben egy fürt szőlőt is felkapok mellé. Szépen egy tányérra helyezem, vágok egy kevés sajtot is hozzá, majd elindulok az asztal felé, hogy vele szembe leülhessek. - Elég rosszul néz ki. - állapítom meg, miközben a szemeibe nézek. Múltkor kicsit erősebbnek tűnt, tagadni se tudná, hogy valami baj van, nem mintha kötelező lenne érdeklődnöm hogyléte felől, biztosan valami lerázó választ ad majd. Az illatok alapján valami a gyomrával lehet, ha az előbbi köhögést is figyelembe veszem... Felállok, kifacsarok egy citromot, majd hígítom vízzel, majd visszasétálok hozzá és elé rakom. - Inkább ezt igya, segíti a sav lúgosítását.



Vissza az elejére Go down
Demetrius Peverell
Reveal your secrets
Demetrius Peverell
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-20, 03:40


Meliora & Demetrius




Reménykedem benne, hogy ebben a nyomorult állapotomban senki emberfia-lánya nem fog egy utat járni velem az éjszaka közepén!
Könnyed fizikai szenvedésem abból fakad, hogy valami fergetegesen elképesztő módon felment a savam, úgy egészen a tüdőmig és görcsben állt egész nap a gyomrom is. Ez természetesen a hangulatomra is rányomta a bélyegét és mindenki megsínylette aki a környezetemben tartózkodott, tehát első sorban a diákjaim.
Mostanra már azonban odáig fajult a dolog, hogy mernék élni a gyanúperrel, vissza tért a néhai mérgezésem maradványa ami volt jó annak idején a tüdőmre húzódni. Nincs ilyen kín a világon! Egyszerre kell köhögni, fulladás nélkül levegőt venni, miközben egyébként meg akarsz fulladni, közben persze lehetetlenül koncentrálni, hogy ne dobjam ki a taccsot!
Hogy mi az oka annak, hogy nem mentem el a gyengélkedőre itt? Nos, gondoltam vagyok annyira erős férfi ember, hogy kezelni tudok némi gyomor égést. A tüdőm meg már olyan régóta mondja fel a szolgálatot újra és újra amiatt a régi eset miatt, hogy már feleslegesnek tartom az újabb tortúrákat vele. Ha eddig nem sikerült rendbe rakniuk akkor ez után sem fogják!
Kellemetlen rádöbbenni, hogy nem, sajnos pont annyira vagyok férfi, hogy ez a "némi gyomor égés" pont kicsináljon így éjszakára és még a régi gethámat is vissza hozza.
Van a hasonló esetekre egy biztos receptem, de borzalmasan utálom. Úgyhogy ha csak nem tényleg mocsokszar a helyzet, elő nem veszem!
Ezúttal mocsokszar a helyzet. Olyannyira, hogy mikor Miss Argent megjelenik, rám köszön én épp válaszolnék, de sikerül elköhögnöm magamat, a félig bent rekedt levegő miatt egy lábon kihordott, néma fuldoklásra is futja és nos; a rongy zsebkendőre némi vér is kerül amit a szám elé kaptam hirtelen.
Ezt észre véve össze vonom a szemöldökömet és fáradtan, lemondóan gyűröm zsebre a rongydarabot. Mintha mi sem történt volna.
- Nem. Csináljon csak amit akar... - jön a válasz, meglehetősen erőtlenül. ~Férfiszenvedés~ A lehető legrezignáltabban esjtem le magamat szó szerint a "teám" mellé és sípolva beszívom a levegőt. Majd felnézek a lányra kissé zavarodottan, mint aki most realizálja, hogy amúgy lehet rá kéne szólnia a tilalomban kijáró diákra.

[You must be registered and logged in to see this link.]
● Bells ● A Karácsonynak örülni illene?  ●
Vissza az elejére Go down
Meliora J. Argent
Reveal your secrets
Meliora J. Argent
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-12-20, 03:12


[You must be registered and logged in to see this image.]
Demetrius and Meliora
• • Don't talk to me please!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Olyan jó lett volna, ha tudtam volna enni és nem ilyenkor törne rám a kínzó éhség... Egész nap, amikor lehetett, akkor nem voltam éhes, most pedig annyira, mint egy farkas. Tudom, hogy ilyenkor már nem szabadna kilógni a folyósora és a konyhát se szabadna meglátogatni, de egyszer kivételt tehetek. Majd óvatos leszek és figyelni fogok, hogy senki se lásson meg. Kénytelen leszek, ha nem szeretném ha büntetőmunkára kéne mennem, de jelenleg annyira ehetnékem van, hogy ennek a veszélye sem érdekel. Egy kicsit sem.
Nem tudom meg mondani, hogy mi miatt nem tudtam enni, egyszerűen nem kívántam semmit. Egész nap azon gondolkodtam, hogy jó lenne majd megint elkezdeni táncolni és visszatérni a megszokott dolgokhoz. A helyet már viszonylag kiismertem, barátaim vannak legalábbis azt hiszem. Most már tényleg csak az van hátra, hogy újra összehangoljam a szabaidőmet a régi szokásokkal és hobbikkal.
A konyhában fény volt, csak reméltem, hogy egy másik diák lehet ott bent és nem egy tanár, nagyon remélem. Halkan és lassan haladok a konyha felé és mikor belépek csak egy férfit látok háttal nekem és éppen teát főz vagyis szerintem éppen teát főz. Hát ő nem diák, sokkal inkább tanár és... na ne! - Jó estét Mr. Peverell. Nem bánja, ha csatlakozom? - úgyis észrevenne egy idő után és valószínűleg valami büntetőmunkát is kioszt, de legalább most tudok végre enni, így el is indulok a kekszek felé.



Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-07-03, 08:19




Gerard és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]



- Uh! Eszerint a szüleid halálfalók voltak? - kérdezek rá eléggé kerek-perec, s bár megbánom, amint kicsúszik, hiszen illetlenség ilyesmi iránt érdeklődni, de.. mégis kíváncsi vagyok a válaszra. Közben pedig csendben áldom az eget, hogy az én szüleimnek a képzeletbeli negatív listájára ez legalább nem volt ráírva. Pedig tuti, hogy Galen követte volna a példájukat, amilyen.. izé.
- Örökbefogadtak? De.. hogy derült ki? Wow! Sajnálo, hogy ezt kellett átéld. - szalad ki belőlem az őszinte együttérzés hangja, melybe beleszomorodik a magamé is. Nyilván nem lehet egyszerű a családi háttere, s én tényleg igazat mondtam akkor, amikor az imént jeleztem, hogy együttérzek vele.
- Öt... hat? Hát az nem semmi! Van ízlése a nőnek. - célzok itt arra, hogy fiatalabb husival kezd (mert valahogy úgy képzelem, hogy a nő kezdett ki Gerarddal és nem fordítva, bár erre megalapozott bizonyítékom nincsen és csúfosan tévedhetek is), de közben sikerül ezt úgy megfogalmazzam, amitől igencsak az tűnhet ki, hogy most illettem pozitív megjegyzéssel Gerard küllemét. Még jó, hogy nem tűnik fel, hogy megint cinkelem magam, hiszen most jönne az a pillanat, amikor földig kéne vörösödjek attól félve, hogy majd azt hiszi ki akarok kezdeni vele.
- Hát, ők éppenséggel együtt vannak, mert egyformán köcsögök. - fintorodom el. Nem szoktam káromkodni túl gyakran, így most sem valami erőset mondok, de ez is eléggé tele van haraggal. - Nekik csak a fiú utód az ember, szóval addig csináltak gyereket, amíg egy fiút össze nem tudtak hozni. Még jó, hogy harmadjára sikerült nekik, így legalább nem tizenöt lánytestvérrel kellett felnőjek egy ici-pici szobácskában, míg az öcsénk a kastélynyi sajátjában terpeszkedik az első levegővételétől fogva. - forgatom meg szemeimet. A szüleimre eléggé ki vagyok hegyezve, de nem hiszem, hogy Gerard elítélne miatta, éppen ezért nem szégyellek őszintének lenni vele így éjnek idején. Közben pedig elkészül mindkettőnk szendvicse, így a folytatás előtt kis gyomortöltő szünet áll be. Bár ahogy eddig feltűnhetett Gerardnak, úgysem bírom sokáig csendességben tartani a szám. Hát én vagyok az, aki két falat között újra kérdez valamit.
- Vannak testvéreid?

//Bocsi a gifért, benéztem a pbt Very Happy

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Gerard Jennings
Reveal your secrets
Gerard Jennings
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-06-18, 14:12


Frida & Gerard

Ha minden törvényt betartasz, elveszted az élvezetet!

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

- Mert nem akarom, hogy olyanokkal azonosítsanak, akik mondjuk Tudjukki befolyása alá kerülhettek. Apámról felmerült ilyen, és nem lett bizonyítva, de cáfolva sem. Meg hát úgy fest, nem is igazából a szüleim, ezért.. Nehéz most bármi jót mondanom róluk. – Foglalom össze nem csak az elmúlt pár hét, hanem a közelmúlt eseményeit is. Minden akkor kezdődött, amikor Nox úgy elbájolt, és az ágyába csalt, és onnantól kezdve semmi sem volt a régi. A szakítás Lavenderrel, az új pálya, na és persze Daphne, akihez képest ugyanolyan kölyök vagyok, mint Frida hozzám, bár itt jóval kisebb a korkülönbség, meg a griffendéles lány örökvidám természete nyilván más, mint a komoly, magabiztos auror nőé.
- Hát minimum öt-hat, ami felmerül.. – Térek ki elpirulva a kérdés elől, de ebből érezheti, hogy igen konkrét a megfogalmazás. Nem is tudom, miért megyek így bele, gyorsan megszerezte a bizalmamat, de remélem nem adja tovább ezeket az infókat. Megköszörülöm a torkomat, mintha csak innom kéne, úgyhogy már is szlopálom be a kikészített málnaszörpöt, alaposan kerülve a majdnemszöszi pillantását.
- Mindkettő egy igazi zsarnok volt, nem csoda, ha még egymást sem tudták elviselni. Hogy érted? Neked is.. valami hasonló a szitu? – Talán tapintatlan a kérdés, de ha már így megnyílunk, és kiteregetjük a szennyest, akkor nem gond, ha visszadobom a labdát. Viszont a gyomrom már tényleg égetően korog, a szemeimben a türelmetlenség lángja csillan fel, ám Frida alapos hasonlóságát Lavenderrel kapcsolatban magamban ezen a ponton döntöm el, hogy még egy csinos fiatalka griffendéles lánykával, aki a hugom lehetne, többet nem kezdek. Kell a fenének a bonyodalom, mert bármennyire is lerázós Daphne, igenis ő tetszik nekem. Elnevetem magamat a sztorizása közepette, és miközben magam elé húzom a szendvicset, jó étvágyam jeléül nagyot harapok, s közben intek, hogy folytassa csak a történetet, mert érdekel, de tele szájjal kissé izléstelen lenne válaszolni, hiszen ő sem akar félig megrágott kajadarabokat a hajába.




Egy új élet kezdete Öltözék [You must be registered and logged in to see this link.]





Az angyalunkat
S nem mi választjuk!
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-06-09, 21:49




Gerard és Frida

[You must be registered and logged in to see this image.]


Érdeklődéssel hallgatom Gerard szavait, s bár úgy tűnik, hogy lezártnak tekinthetnénk ezt a tizennégy családos dolgot, én mégis rárepülök a témára, mert hogyha valaki, hát én mindig és mindenről tudok csevegni, ami meg érdekel, arról pláne hogy. Még akkor is, ha sok esetben tök kínossá kavarom emiatt a legtöbb szituációt.
- Nem nagy teher ilyen híres felmenőkkel és rokonokkal rendelkezni? Miért érzed csak egy névnek? Nem vagytok jóban a családoddal? - kérdezem kedvesen, de már amikor kimondom legszívesebben visszaszívnám, hiszen távol álljon tőlem, hogy bármi olyasmibe akarjak beletenyerelni, ami kellemetlenül érintheti őt. Izgulok némiképp a leendő reakciójától, s eljátszom a gondolattal, hogy gyorsan elkeveregjek megint a mesefigurák felé, de végül aztán mégsem teszem. Hiszen nem azért kérdeztem, mert nem érdekelt. Remélem nem haragszik meg rám azért.
- Nem annyival mi? Nem annyival idősebb vagy nem annyi a varázsa? - csapok le a témára vigyorogva. - Egyébként most miről is beszélünk feltételezésről vagy tapasztalatról?
Nem merül fel bennem, hogy komolyan kéne vennem mindazt, amit az idősebb nőkről és a velük való.. khm.. nevezzük kavarásnak-ról mond, ezért is cinkelem kedvtelve, s nem félve attól, hogy valami kínos vízre evezek. A vigyor úgy tűnik odakövült a képemre mindeközben.
- Ha jól értem már nincsenek együtt a szüleid. - félig meddig kérdezem, félig meddig kijelentem. - Nem mondom, hogy jó hallani, hogy másnak is bajosak a szülei, nem csak nekem, de.. megértelek. Tudom, nem ismerjük jól egymást, de ezt az előbbit hallva ki merem jelenteni, hogy van része az életnek, melyben egész hasonlóak vagyunk. - rosszalló sóhajom nem Gerardnak szól, sokkal inkább az ő nem túl bájosnak hangzó anyjának, na meg az én hasonló kondíciókkal megáldott szülőmnek.
A kérdést hallva bólintok szendvicskészítés közben. - Nem is egy! A szüleim minisztériumi diplomaták, megtehették, hogy felfogadjanak mellénk valakit, aki helyettük foglalkozik velünk. Ők nem akarták lányokra vesztegetni az idejüket, főleg nem azután, hogy az öcsém megszületett.
Belefintorgok a mondandómba. Galennel kapcsolatosan örök bennem a rosszallás, s meg is érdemli, a viselkedésével mindig rá is tesz egy-egy jó nagy lapáttal. Szerintem sose leszünk jó testvérek és nem csak a szüleink hímsoviniszta hozzáállása miatt.
- Jól van, jól van! Csipkedem magam. - nevetek fel hallva a gyomorkorgást. - Ellenben jobban járnánk, ha némítóbűbájt szórnál a bélhangos szerveidre, még mielőtt Friccs szobájáig elkúsznak a hangok. Nem igazán van kedvem meghívni őt is vacsorára. Aligha hiszem, hogy volna bármi a felajánlható dolgok közül a fogára való. - humorizálok továbbra is, nem engedve el a fonalat. Időközben a szendvics is elkészül, így azt szépen tányérra téve Gerard felé nyújtom, majd nekilátok a sajátom elkészítésének is.
- Nem muszáj megvárj, egyél csak nyugodtan. Jó étvágyat kívánok!

beauty code from [You must be registered and logged in to see this link.]



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Gerard Jennings
Reveal your secrets
Gerard Jennings
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-05-14, 07:49


Frida & Gerard

Ha minden törvényt betartasz, elveszted az élvezetet!

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Magamban itt és most eldöntöttem, hogy ha unnám magamat, akkor biztosan Fridát keresem meg, hiszen mindenről eszébe jut valami dumatéma. Okés, hogy szeretek Daphnével lenni, de ő nagyon komoly, és a világmegváltó terveihez képest én még mindig kisnyuszinak érzem magamat. Kell az embernek valaki, akivel csak hülyülhet, és úgy tűnik, hogy ebben még szerencsém is van, mert a kiscsaj szintén griffendéles, nem kell más házak klubhelységéhez kajtatnom, ha el akarom érni.
- Aranyvérű vagyok, egy a tizennégy családból, de ez mit sem számít, csak egy név. Nem érzem, hogy vagyont, vagy tekintélyt örököltem volna. De ha már mesefigurák, akkor más dolog nézni egy filmet, vagy a pizsamánkon viselni őket. – Nevetgélek fejcsóválva, a lányok azért tényleg mások ebből a szempontból. Engem vérig cikiznének a hálókörlet társaim, ha meglátnának teszem azt dalmatás pizsamában. Mondjuk a griffendéles fiúk között eleve sok a nagyszájú, hiszen oroszlánnak lenni önmagában valóban egy kultuszt testesít meg. Na és persze nem zavar, ha a származásomról kérdez, nagyjából helyretettem magamban azt, hogy véla vagyok, és az ékszer is tökéletesen elnyomja a bájt, így Fridának nem kell attól félnie, hogy úgy mágikusan beindul rám.
- Ugyan.. az idősebb nőnek is megvan a varázsa, igaz nem annyival.. – Idősebb, mintha az anyám lehet, de Daphné vagy hat évvel idősebb mint én. Asszem. Nem akarok tippelni, de olyan jól szituált, és bár csak egy köz auror, már látszik, hogy szépen felépítette az életét. Viszont akaratlanul is elvigyorodom, ami kettős érzés, hiszen kitalálhatja ebből hogy nekem valaki idősebb tetszik, másfelől a kefélés szót én is odaképzeltem a félbehagyott mondat végére. Tulajdonképpen érdekes fordulatot vesz a téma, nem gondoltam volna, hogy alvajárás közepette összeakadok egy bájos, jó beszélgetőtárs házbélimmel, akivel ilyen témák is felmerülnek.
- Ne is izgasd magadat miattam. Sosem volt jó kapcsolatunk, ő mindig lenézett engem, hogy csak egy gyerek vagyok, akire semmi nem tartozik. Most viszont elvárná, hogy öregségére én legyek a férfi a családban, mert hogy az apám sem bírta ezt a stílust, amit képvisel. Bár nem is tudom, hogy kettőjük közül melyik a nagyobb zsarnok. Nektek dadátok is volt? – Az ő családja jobban érdekel, viszont a gyomrom hangosan megkordul, az esti ünneplésbe nem fért bele vacsora, úgyhogy most így az éjszaka közepén éhenhalok!




Egy új élet kezdete Öltözék [You must be registered and logged in to see this link.]





Az angyalunkat
S nem mi választjuk!
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty2019-04-23, 18:27


Az teljesen biztos, hogy nekem mindenről van véleményem. Erica mindig aztg mondta, hogy a nyelvemet majd külön koporsóba kell temetni, hogyha meghalok. Ebben sose értettünk egyet, mert én akkor is és most is olyan temetésről áhítoztam és áhítozok, mint ami a vikingeknek van. Egyszer mesélt nekünk az egyik dadánk a vikingek szokásairól és én már abban a pillanatban eldöntöttem, hogy nekem ez bizony kell!
- Hogy lehet azokból kinőni? - rökönyödök meg őszintén, aztán persze leesik, hogy tulajdonképpen talán froclizott, így megjelenik arcéleimen a zavar pírja ismét. Bár ez abban nem akadályoz, hogy folytassam mindazt, amit megkezdtem.
- A mesefigurák kortalanok. Volt egyszer egy mugli nevelőnőnk, ő mesélte, hogy a 101 kiskutya című rajzfilm az 1968-as. Azért az se tegnap volt. És nem is azh volt az első Disney, ha jól tudom. De hogy melyik, azt ne kérdezd, mert annyira nem emlékszem. Valami Hófehérke rémlik, de azt annyira nem szerettem, mint történetet éppen ezért nem is jegyeztem meg, hogy mikor készítették. - vállamat vonogatom. - Te képben vagy a mugli dolgokkal? Tudom, hogy talán nem illik ilyet kérdezni, de a véred..?
Kevés olyan tabu van ebben a témában, amikt elismerek. Számomra a vér az vér, nem számít, hogy arany, fél vagy sár. Annyiban határoz, hogy aki aranyvérű, az ritkán szokott tudni a muglik szokásairól és vívmányairól, s általában az pislog rám, mint hal a szatyorban azzal kapcsolatosan, hogy miről is beszélek. Mint ahogy beszéltem az előbb is.
- Eszemben sincs belelátni semmi olyasmit, ami perverz lenne. Már úgy értem, hogy anyakomplexust. Mert az perverz. Jézus, hát ki akarna egy az anyjával egyidős nővel ke.. - beleakadok a felénél, mikor rájövök mit is mondtam. Hiortelen csukom össze a számat, szinte összekoccannak a fogaim. Az kéne még, hogy ebbe a beszélgetésbe belekeverjem a kefélés szót. Fúj már, Frida! Hát tényleg nem tudod hol a határ?
- Szóval nem látok bele. És amúgy nekem sem anyukám csinált. Ő szerintem soha nem adott nekünk reggelit. Az öcsémet tömte volna, de ő meg finnyás volt. Erre mondta egy másik dadánk, hogy isten nem bottal ver.
Vállamat vonogatom, miközben cseverésző hangnemben adok számot életem egy igen sivár részéről. Közben pedig nekilátok, hogy elkészítsem Gerrynek azt, amit ígértem.
Míg a baconök sülnek a tojással együtt, néha odapillantgatok a fiúra.
- Miért nem csinált? Nem voltatok jóban anyukáddal? Vagy nem vagytok még mindig?
Lehet, hogy ez megint olyan dolog, amire nem illik rákérdezni, de őszintén érdekel. S ami érdekel én azt biza' meg is kérdezem, mint azt Gerardnak is sikerült megtapasztalnia most.



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha - Page 4 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Alagsor-
Ugrás: