ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 00:05-kor
Maegan Anaiah Llyvelyn


Tegnap 23:54-kor
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


A hónap posztolói
Vladimir Mantov
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Kalandmester
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Gemma Carlyle
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Alison Fawley
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Daphne Jennings
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Czikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_lcapCzikornyai és Patza könyvesbolt I_voting_barCzikornyai és Patza könyvesbolt I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70715 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Czikornyai és Patza könyvesbolt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2024-04-13, 20:22



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
Nem túl látványosan nyelek egyet. Winifred olyan őszintén beszél, beavat a bizalmi körébe, én pedig itt titkolózom. Mégis kénytelen vagyok, hiszen megígértem a szüleimnek, akik felneveltek, hogy nem mondom el senkinek, hogy nem vagyok vér szerinti Fawley. Corvus és az igazi anyám már tudja, de rajtuk kívül talán csak az, aki a fejembe lát, éppen ezért is kell védenem az elmémet amennyire lehet. A hivatalos verzió az, hogy összeházasodunk, és megmaradunk az elit körbe, amelynek valójában nem lennénk tagjai, hiszen Corvus is Mortimer. - Igen, igazad van. Nem csak azért választottam a tanári szakot, mert máshoz nem lennék elég gyakorlatias, hanem mert szeretek segíteni, átadni a tudásomat. - Értek egyet Winivel, ugyanakkor automatikusan becsukom az elmémet, mert ha ő is érzékeny a képességemre, akkor elkaphat valami gondolatfoszlányt. Nem akarom ezzel őt kijátszani, de még csak most ismerkedhetünk, ha valami pletykafészek, akkor nem csak a származásom titkára derülhet fény, hanem a véla dolgokba is bekavarhat. Korábban elég könnyedén barátkoztam, ez még most is él valamennyire, viszont már igyekszem megvédeni magamat, hogy amíg valakiről be nem bizonyosodik, hogy megbízható, ne találjon rajtam fogást. Mindenesetre kedvesen bólogatok, szerintem igenis találhat magában valakit, még akkor is, ha ennyire provokatívnak állítja be magát. Biztosan vannak olyan fiúk, akik az erős lányokat szeretik. - Nem tudom, gondolom majd egyszercsak. - Nem akarok még nagyon sietni, mert az amolyan visszavonhatatlan. Mi lenne, ha inkább utazgatnánk, ő kviddicsezne, én karate versenyeket nyernék. Valahogy ha már megvolt az esküvő, nem akarnám, hogy mindenki egyből azt kérdezze, hogy mikor jön a kis trónőrökös, holott én még tanítani is akarnék. - Ebben is van igazság, csak tudod köztünk ez inkább szerelem, a barátja nem én vagyok. - Nyilván vannak közös témáink, de mindkettőnknek eléggé külön vonalon halad az élete, és azt hiszem pont azt szeretjük, hogy nem kell mindig egymáson lógni, másfelől a szenvedély mindig újra és újra egymás karjaiba sodor. És ez így szép! Beérünk időközben a manók birodalmába, nem árt nekem is visszazökkenni a valóságba, mert az egész dolog, ami a sikátorban történt, számomra rejtély, annyira magával ragadott a beszélgetés, hogy most csak úszom az árral. - Mulatást? Hova csöppentünk? - Nem vagyok a legbátrabb, viszont a felelősségérzetem nulla, ezért gondolkozás nélkül lépdelek én is a csigalépcsőn.





♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2024-04-01, 10:21





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Olyasmi. Mugli születésűként nevelkedtem és a Roxfortban is akként lettem elkönyvelve. Rám ragadt, hogy muszáj megállnom a helyemet akárhova is sodor az élet. A pedánsságot meg azt hiszem otthonról hoztam. Mindig nagyon nagy volt a rend és a fegyelem. Azt láttam, hogy ez működik, így meg sem kérdőjeleztem. - vonom meg a vállamat ennyivel letudva ezt a részt és inkább őrá figyelek. - Talán csak új a helyzet és neked is meg kell tanulnod, hogy egy más jellegű társaságban hogyan álld meg a helyed? - valahol próbálom menteni a menthetőt. - Majd bele jössz. Én is elég analfabéta tudok lenni az emberekkel, pedig még a legilimenciára is érzékeny vagyok.. Rájuk tudnék hangolódni ha annyira akarnék.. - ismerem el. Bár ezzel inkább arra akarok utalni, hogy az érzéseikben könnyebben el tudnék igazodni ha egy kicsit megerőltetném magamat, de mindenkit analizálni baromi fárasztónak tűnik. Persze ha valaki érdekel, vagy az hogy mit gondolhat valójában, ha a fejébe nem is nézek bele, mert nem illik, azért erősen rá tudok kattanni, hogy mikor mit és miért mondhat vajon és olyankor ha akarom ha nem, el el kapok érzés foszlányokat.
Azért amikor elkezdi fejtegetni, hogy kit is vonzhatok be ezzel a stílussal és viselkedéssel egy kicsit elkuncogom magamat - Azért remélem nem amiatt, mert az illető azt élvezné, hogy bántalmazva van. - vissza gondolva magamra amikor valaha is kritizáltam valamit vagy valakit, általában cseppet sem voltam épp kedves. Persze ez nem jelenti, hogy szánt szándékkal bántani is akartam volna bárkit.. Egyszerűen csak időnként túl őszinte voltam. - Azt hiszem rám nem igazán jellemző az mint a legtöbb angolra, hogy mindenről burkoltan beszéljen és elmaszkírozza a valódi mondanivalóját.. - állapítom meg, de aztán minden tovább halad - A suli után? - vetem fel - Szerintem összeházasodni nagy szó. Mármint.. abban benne van a teljes elköteleződés. Hogy igenis azzal az emberrel akarsz megöregedni mert szereted. Hogy igenis meg akarod oldani vele együtt, ha valami akadályba ütköztök. Hogy a legjobb barátod is, a legkedvesebb személy számodra meg ilyenek. Házasság nélkül együtt élni olyan mintha ez az elhatározás, ez a kötelék nem lenne meg igazán.. - ábrándozok el egy kissé - Oh, bocsánat, kotyogok össze vissza… Ez csak az én álláspontom.. - kissé behúzom a nyakamat - Te mit gondolsz erről? - fordítom vissza a kérdést, hiszen valójában az ő esküvőjükről van szó. Furcsa érzés ilyesmiről beszélgetni valaki. Alison valahogy annyira romantikus élőlénynek tűnik és akaratlanul is kibuknak belőlem ezek, pedig ezekről a gondolatokról általában inkább bőszen hallgatok.
Egy kicsit azért valószínűleg mindketten elhallgatunk amikor átérünk abba a labormiafenébe. A manók is koboldok is megtorpannak és ránk pillantanak Alison szavaira. Elkapva a tekintetét gyorsan elő szedem a kártyát ami a kezünkbe akadt. - Igazából csak nem tudjuk, hogy jó helyen járunk-e. Most vagyunk itt először. Segítenének ezzel? - mutatom oda az egyik hozzánk siető manónak a kártyát és próbálok nem vacogni az idegességtől, hogy most mi a fene is lesz! De a manó csak lelkesen visong egy sort, mintha örülne, hogy ő intézkedhet nekünk, aztán alázatosan meghajolva vékony hangon szólal meg - Fusil mutatja az úrnőknek az utat! - azzal int párat és átvág a labor hátuljába. Ott varázsol egyet, mire felnyílik egy újabb ajtó felfelé vezető egy csigalépcsővel. - Jó mulatást úrnők! - hajlong még egy sort aztán otthagy mindkettőnket, hogy menjünk. Azért össze nézek még Alisonnal, de ha látom rajta, hogy nem akar vissza forfulni, akkor megindulok a csigalépcsőn.

[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2024-03-01, 17:52



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
- Ennyire provokatív vagy? Miért? Maximalizmus? - Ráncolom vidor mosollyal a homlokomat, nem biztos, hogy könnyű lehet Wini mellett az élet, ugyanakkor én annyira szelíd és megbocsájtó vagyok, hogy még ebben sem látok túl sok kivetnivalót. Lehet, hogy csak addig, amíg engem is nem kezd el kritizálni. - Sajnos nálam meg ez valósul meg, hogy észre sem veszem, felszínes vagyok, és ezzel megbántok másokat. Mintha.. nem venném komolyan a környezetem problémáit. - Ismerem be, amit egyébként Etta és Abbie tud már rólam. Valahogy annyira könnyedén tudok venni dolgokat, mások viszont jobban megélik a megpróbáltatásokat, így flegmának tűnhetek. Kedves tőle, hogy most még Corvust is méltatja, mintha azzal elismerné, hogy illik hozzám. Valahogy fel sem merül bennem, hogy Wini esetleg vonzódna Corvushoz, hiszen arról én pont nem tudok, hogy testére. Miközben egymásba karolunk, és a szerelmi vágyairól mesél, széles mosollyal bólogatok. - Miért ne történhetne? Ez annyira természetes emberi tulajdonság, körülmény, aligha hiszem, hogy valaki nem alkalmas rá. Valakinek biztosan a zsánere vagy, és még ha provokatív módon másokat kritizál, lehet, hogy pont ezzel szippant magához valami titokzatos idegent, aki nem tud nélküle élni. Megtörténhet! - Örömmel hallgatom, ahogyan a kviccsről és a nimfaságról mesél, Corvus után természetesen szeretek a kviddicsről hallgatni, és beszélgetni. Szöget üt a fejembe, hogy Corvusnak is van valami eleme, de még nem kötöm össze, hogy ez esetleg valami közös családi vonás. - Én a csillagok állását kutatom, vonz a számmisztika, most pedig ez az eljegyzés forgatta fel az életemet. Nem tudom, hogy mikor fogunk végül összeházasodni, hiszen még annyira fiatalok vagyunk. - Ismerem el a dolgot, mert valahogy bőven jó így menyasszonynak lenni, nem kell tovább sietnünk. Átérünk hát a folyosó forduló mögé, ahol a furcsa tér nagyon nem az én világom. Bár mardekáros vagyok, kifejezetten béna bájitalos, ezért hát nyelek egyet, mert a gőztől csak még jobban kunkorodik a hajam. - Hát.. ööö.. helló.. Eltévedtünk? - Kérdezem a manóktól, koboldoktól, némiképpen riadt, támogatást váró pillantást vetve Wini irányába.

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2024-02-25, 17:49





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Én hajlamos vagyok kijavítani másokat, sajnos nem csak mondanivalóban. Annyira, hogy néha még egy rosszul megkötött nyakkendőre, vagy egy nem teljesen betűrt blúzra is szívem szerint pálcát húznék.. Persze erről nagyon hamar leszoktam az első évem után.. - nevetem el magamat egy kissé kínosan. De azért vissza is reflektálok arra amivel kapcsolatban neki akadtak aggályai
- Ameddig a többieket inspirálod és nem elnyomod, addig szerintem nincs ezzel semmi baj. - tudom, hogy Noah-ék bandájához tartozott, és azt a kupacot jellemileg szinte egy összefolyt masszaként kezeltem. Meglehetősen előítéletesen, de Alison valahogy annyira más emberként jelenik meg előttem most. Ahogy Corvus-ról is kiderült, hogy teljesen más, csak le kellett válnia. - Nah igen.. Elég régi vágású ahhoz, hogy ez ne lepjen meg tőle. - mosolygom meg és szinte látom is magam előtt ahogy vényesre suvickolt Flint címeres páncélban, Alisonért lovagol egy nagy csokor virággal. Aztán hirtelen megcsíp a felismerés. - Én nem is tudom milyen fiú tetszene.. Annyi regényt olvastam, mármint olyat is ami a szerelemről szólt, de olyan elképzelhetetlennek tűnik, hogy valami ilyesmi történjen velem is.. Pedig körülöttem mindnekinek olyan regénybe illően.. tudod csak így puff! Megtörténik és becsap.. - talán az előbbiekhez képest van némi leplezett kétségbeesés a hangomban, hiába próbálom ellazázni. De aztán amikor bocsánatot kér, rálegyintek és amikor megfogja a kezem megpaskolom a kézfejét. - Igen az vagyok. És levegő elemű. Így persze utólag, nem csodálom, hogy olyan könnyen megy a repkedés a seprűn. - persze nem akarok nagyképűnek tűnni, csak szeretek olyasmiről szót ejteni amiben jó vagyok… De hát ki nem? Megvonom a vállamat végül - De amúgy azt is jelenti, hogy a levegőhöz társítható varázslatok könnyebben mennek, míg a földhöz társíthatóak kimerítenek. A barlangokban vagy a föld alatt pedig szinte fulladok vagy elhagy a koncentrációm.. meg ilyesmik.. Furcsa ez az egész.. De a család történetét nem ismerem még igazán.. - ismerem el. Aztán amikor átmegyünk az ajtókereten elhallgatok, vagy legalábbis innentől figyelni fogok a hangerőmre. De biccentek, hogy ha már eddig eljöttünk, ne most fordítsunk hátat! Magunkra szórok egy kiábrándító varázslatot, hogy legyen egy kis előnyünk, és pálcával a kezünkben kukkantunk a folyosó forduló mögé.
Ahol egy nyújtott csepp alakú tér tárul a szemünk elé. Egy alkímia labor, a csepp “csúcsa” a mennyezet felé nyújtózik és bizony nyitva van az ég felé.. Mint egy kémény vagy szellőző. Mindenfelé főzetek bugyognak, kristályok mindenféle vibráló színekben. És néhány manó és kobold szorgoskodik mindenféle sárkánybőrös védőfelszerelésben. Dinamikus motyogó párbeszédek repkednek a levegőben.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-12-07, 10:43



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
- Köszi. Kicsit anyáskodónak érzem magamat, remélem a többiek ezt nem veszik főnökösködésnek. Tanár szakon tanulok, és óhatatlanul kihat a viselkedésemre, hogy mindig másokat noszogatok. - Legyen szó egy jó szóról, vagy fizikálisan arról, hogy szólok, ha nem jó egy mozdulat, megmutatom, hogy mi a helyes tartás. Mondjuk nekem a karate miatt olyan a gerincem, mint a cövek, egyenes és mégis hajlékony vagyok, aligha tud valaki belekötni a mozgásomba, s lássuk be, ha Alison meg tudja csinálni, akkor bárki más is. Igyekszem nem visszaélni a legilimentor képeségemmel, de azért elő-előfordul, hogy ha elkapok egy-egy gondolatot, akkor visszafogom magamat, átfogalmazom a mondandómat. Nem választott senki vezetőnek, nálunk nincs is ilyesmi, egymást tanítjuk, inkább csak amolyan főszervezőnek, ultra szurkolónak gondolom magamat, aki a leghangosabban sikít, ha Corvus, akarom mondani a csapat gólt dob! - Igen, alakul, furcsa, hogy ennyire megváltozott az életem, mintha egy új korszak indult volna a küzelmúltban. - Félmosollyal bólogatok Wini szavaira, ezt simán kinézem Corvusból. - Na igen, ő ilyen, talán csak velem nem, mert én sosem voltam a riválisa. Tudod.. velem mindig olyan védelmező, lovagias volt. Ez is váltás Noah-hoz képest, hiszen az ember zsánere is változik. Régebben azt hittem, hogy ez a rosszfiús kisugárzás vonz, pedig miért is ne lehetnék én a törékeny lány, akiért kiáll a párja? - Ami az esetleges verekedést illeti, már bőven meg tudom védeni magamat, aztán itt a legilimencia, a véla báj, simán eséllyel indulnék bárki ellenében, de azért mégis jó érzés, hogy az ember bízhat, hihet abban, hogy ott van mellette, mögötte valaki, aki nem hagyja, hogy elessen. Vajon Corvust ki védi meg? Jó eséllyel nekem kéne, ha hagyná. Hiszen nem is lenne jó az, hogy neki kell mindig készen létben állnia. Emlékszem, hogy az elején fel sem ismertem, hogy ez nem csak érdekházasság lehet, de rá kellett jönnöm, hogy illik hozzám, nagyon is, így azért leszek a felesége, mert ez sokkal több, mint szimpátia. Óvatosan kerülgetjük egymást, de talán ez az igaz szerelem ismérve! - Oh.. igazán sajnálom. - Szorongatom meg a kezét hirtelen megtorpanna. Úgy magamhoz ölelgetném megint, vagy elárulnám neki, hogy nekem is hasonló az életutam. Mostoha szülők, akik sosem szerettek igazán. Ám már így is többen tudják, mint kéne, és azt hiszem Corvus sem örülne, ha növelnénk annak az esélyét, hogy kibukik a doolog a nyilvánosság elé. - Akkor.. Te is nimfa vagy? Ez mit jelent? Milyen elem? - Dől belőlem hirtelen a szó, elárasztom Winit kérdésekkel, csoda, hogy nem fojtom meg velük. A téglákat, macskaköveket kocogtatva nézelődünk, meg is rebbenek, amikor Wini pálcát ránt. - Naa.. Nem halunk meg, csitulj! - Lépek be az ajtókeret után, kicsit ki is tapogatva, hogy amit látunk, valóságos-e. - Ahogy mondod.. menjünk. - Nyúlok most már én is a pálcámért, míg a róka rosszallóan üget mögöttem, lehet, hogy sejt valamit? Úgyhogy Wini mellett lépdelve óvatosan haladok a forduló felé, hogy ott bekukkantsak.

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-11-23, 22:48





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
Igaz ami igaz, ha tovább magasztalom a végén még félre érti, így csak egy mosollyal nyugtázom. Nagyon messze állok ahhoz a szépséghez, amit ő tudhat a magáénak. Nincs bennem irigység, hiszen láttam, látom mivel jár az ilyesmi. Azonnali figyelem mindenki részéről ha akarod ha nem.. Na ez az amire baromira nem vágyom! Ha tehetem sokkal inkább menekülök ez elől.
- Lehet, hogy mi az iskoláért tesszük oda magunkat, de Ti meg értünk. És azért nem becsülném le a “kis tánci-tánci”tokat.. - bököm oldalba. - Csak filmekben és sorozatokban láttam szurkolócsapatokat. De az, hogy lehet lesz egy sajátja az Allstarnak.. Ez nagyon menő dolog. Nekünk is erősen pozitív vissza jelzés. - tárom szét a karjaimat derűsen. Mit ne mondjak ez a hír derült égből lelkifröccsként ért úgyhogy még szép, hogy jó kedvem van. Amit még az sem tud elvenni, hogy a Zsebkosz közben baktatunk valami kétes papíros után amit egy fura kalapos alak hagyott el.. - Örülök, hogy elkezdted megtalálni a sajátjaidat. - biccentek elismeréssel. A kérdésére viszont, ahogy emelem az állam és mosoly szalad a szám sarkába egészen olyasmi arckifejezést öltök, mint amikor Corvusnak beigazolódik a füle hallatára, hogy igaza van valamiben… - Versengtünk. - sóhajtom egy szórakozott szemforgatással - Történetesen mindenben. A familiárisaink megidézése is egyszerre sikerült úgyhogy csak még inkább bele lendültünk. Hm.. - kicsit elgondolkozom, amolyan nosztalgikusan. - Hát igen.. Van ami azóta sem változott. - azóta is ugyanúgy szükségét érezzük időnként a másik leokoskodásának. Bár az Allstar kétség kívül sokat szelídített mindkettőnkön. Kénytelenek voltunk össze dolgozni. De ha Alison esetleg tapogatózna is irányomba, igazából egyfajta testvéries hangvételen kívül mélyebbet nem érezhet. Bár.. az is elég mély lehet.. remélhetőleg nem érti félre, ha el is csíp bármit. - Oh.. Hát én kiestem a nevelő szüleim mézeskosarából amikor megszületett az igazi gyerekük. Mugli lelkészcsalád meg minden.. Nem igazán tudtak mit kezdeni a boszorkány vonallal. Deee… azóta mondjuk megtaláltam.. vagyis megtaláltak az igazi rokonaim. Noha egyenlőre nem sokat tudok a Mortimerekről.. Csak hogy nimfák.. - dünnyögöm kissé elcsigázottan, de aztán vállat is vonok az egészre. Főleg hogy kerül elénk valami más is.
Amikor Alison megkocogtatja a lélegző köveket, nos ugyan nem nyílik meg alattunk a macskakő vagy ilyesmi, sokkal inkább a mellettünk lévő, kívülről roskatag épület falának a téglái reagálnak. Mire megijedek annyira, hogy rögtön pálcát rántsak.. Hát igen, a bátorságomon még azért lenne mit csiszolni. Akárhogy is, a házfal téglái át rendezik magukat egy szűk ajtókeretté. Mögötte szűk, magas folyosó nyílik, bár ki van világítva, így egyértelműen látszik, hogy nagyjából másfél méter után elfordul.. - Wao.. Akarjuk tudni mi van a forduló után? - súgom oda Alisonnak. - Végülis ha már eddig eljöttünk..- hiába mondatná velem a józan eszem azt, hogy inkább vágjunk hátra arcot és menjünk ismerkedni a barátnőivel a fagyizóba..
[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-10-29, 15:01



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   

- Oh, köszi! Ez csak.. olyan, amiről az ember nem tehet. – Ingatom a fejemet mentegetőzve. Itt és most neki is kibökhetném az igazságot a valódi származásomról, de már így is többen tudják, mint kéne. Ettának legutóbb vigasztalásul elmondtam, hogy a szüleim nem is igaziak, de úgy látom, ez a Wini elég vidám természet, s csak azért nem kéne elmondani a titkomat, hogy lekenyerezzem. Ha már voltam olyan oktalan, hogy majdnem kikotyogtam, hárítanom kell. Hollóhátas, nem hülye, biztosan sejti, hogy valahol magaslabdát adtam, ő pedig elegánsan nem csapta le. – Komolyan ezt szeretnéd? Én azt hittem, hogy az a menő, ha mi nézünk Titeket, nem pedig fordítva. Egy kis tánci-tánci, meg huhogás közelében sincsen a vérnek és verítéknek, amit Ti tesztek meg az iskoláért. – Vonogatom a vállamat szelíd jámborsággal. Igyekszem visszafogott lenni, mert pont Ettából bukott ki legutóbb, hogy nem jó az az út, ha felszínes és gőgös vagyok. Csak azért, mert változik az életem, jobbra fordul, még nem vetkőzhetek ki magamból. – Jó dolog lehet egy ilyen csapathoz tartozni. Amióta ez a Jenkins-klán felbomlott, én is keresem azok társaságát, akikkel együtt nevethetek. Érdekes módon nem kell erőlködnöm, hogy lenyűgözzek másokat, egyre több a barátom. Corvus pedig.. egy igazi lovag. De hát ismered. Ti hogy ismerkedtetek meg? – Kérdezek vissza, hiszen a vőlegényem múltjából fájdalmasan keveset ismerek. Lényegében mindig az volt a fontos, hogy ki tudjon lépni a tapló bátyja árnyékából. Már saját jogon az egyik legjobb seprűlovas, én pedig büszke vagyok rá. Talán egyszer én is elérek valamit, ami miatt felnéznek rám. Nem vagyok irigy, csak éppen semerre sem haladok. – Engedik, mert még mindig kevésbé tartják veszélyesnek, mintha mondjuk elmennék aurornak. Tudod nekik nagyon számít, hogy mindig legyen egy Fawley a birtokunkon. Tehát túl kell élnem őket, továbbvinni a nevet, ilyesmik. – Aztán odaérünk végül a sikátorhoz, ahol a macskaköveket nézve lehet, hogy találunk is valamit. – Levegő? – Hívom oda a rókát, hogy odaszaglásszon, hátha talál valamit. Én kiváncsi természet vagyok, de a karatét leszámítva cseppet sem a tettek embere. Vagy ha mondjuk a szurkolómez lenne, előadnék itt valami magánszámot, de a kövekre ez alig lenne hatással. Mégis előhúzom a pálcámat, s megkopogtatom a légző köveket. Lehet, hogy valami izgisebbre fordul ez a mai délután, mint a korábbi könyv leleplezés, vagy a fagyi a két másik barátnőmmel?

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-10-22, 21:06





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ahogy felhozza azt hogy több közöttük a véla dolgot kicsúszik a számon. - Akartam már mondani, hogy kicsit hasonlóan éteri vagy néhány szögből mint a vélák.. Szerencsés alkat vagy. - mosolygom meg, minden rossz szándék vagy felhang nélkül. Ez csupán annak szólt, hogy a szépségét a vélákéhoz hasonlítottam. - De amúgy ez jól hangzik.. Én gondoltam már rá, hogy nimfákkal kapcsolatban írok ki valamit az üzenőfalra. Csak még nem találtam meg hozzá a bátorságomat. - ismerem el félszegen. Viszont amikor kimondja, hogy szurkolócsapatot akarnak szervezni lelkesen csattan ki belőlem - Atyavilág! Ez brutálisan jó ötlet!!! Beszéltetek már erről az edzővel? Elmehetek majd néha egy két alkalommal amikor készültök? - bombázom meg azonnal a kérdésekkel. Tényleg nagyon felvillanyozott, annyira, hogy még néhány szál hajam is feltöltődik és elkezd súlytalanná válni.
De aztán persze vissza ránt a kérdése a valóságba és elgondolkozva kissé vontatottan válaszolok, ahogy bele gondolok, hogy - Igazából ha veszély van, mind veszélyben vagyunk olyankor. De mindig vigyázunk egymásra. Mindenkire. - tudom, hogy ez nem épp a legmegnyugtatóbb mondat a világon, de nem szokásom hazudni, szóval nem is fogok ezzel kapcsolatban titkolózni. - Mondjuk legutóbb a Belfast-i meccsen kerültünk elég csúnya helyzetbe. Ott tényleg veszélyben voltunk. Bár ott nem a Tekergőkkel hanem az Allstarosokkal… De erről talán Corvus is mesélt. - mondom ki sűrűn pillogva felé, mert azért bennem van, hogy mi van ha erről sem mesélt Alisonnak…? Akkor esküszöm én fogom leültetni a bátyámat!! Persze aztán ahogy felmutatja az öklét kicsit rábandzsítok egy pillanatra ha túl közel tolta az arcomhoz és kissé még talán vigyázva is vágom magamat, de hamar felengedek és belőlem is feljön egy kis kuncogás. - Izgalmasan hangzik. És a szüleid engedik a mugli sportot? - csücsörítek csodálkozva.
De közben úgy tűnik nyomra bukkanunk és meg is indulunk utána. Ahogy a köveket nézzük én kiszúrok valamit - Nézd csak! Olyan mintha levegő áramolna egy kettő alól.. - Alisonnak pedig feltűnhet ha elég figyelmes amolyan ritmus a kövek “légzésében”.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-10-02, 12:53



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
- Nem tűnik rossznak ez a csapat, nekünk is van valami hasonló az érdeklődési kör alapján például. Több közöttünk a véla származású, illetve tervezzük, hogy összeállunk egy kviddics szurkolói csapattá, hogy tudjunk titeket támogatni. – Természetesen nem az a cél, hogy befurakodjak Corvus barátai közé, nekem a saját ismeretségi körömet is érdemes építeni. Ha véletlenül meghívnak, legalább egy bemutatás erejéig, de ha nem, akkor is jó lenne, ha tudnék kivel bandázni. Ezzel a maival nem biztos, hogy ezt erősítem, hiszen szegény lányokat jól cserbenhagytam a fagyizónál, de hátha még később odaérek, és ki tudom magyarázni. Mindenesetre a szükség szobáját megjegyzem magamnak! – Miféle pácba? Corvus veszélyben szokott lenni? – Tudom, hogy Corv prefektus, kviddics csapatkapitány, és még ki tudja, hogy éppen milyen kisvonat van a neve mögött, de ettől még igenis féltem, ezért aztán aggódó fejet vágok. De azt legalább elégedetten konstatálom, hogy a társai is tudják, hogy jegyben járunk. Na nem azért mert attól félnék, hogy az a Kathrine rámozdul. Valahogy sosem voltam féltékeny, bizalmi alapon kell, hogy működjenek az ilyesmik. Meg hát a szokásos felszínességem, nem gondolok bele, hogy netán bárki közbekeveredhet. Régen sem vettem észre, ha valakinek tetszettem, ezért aztán mostanság sem merül fel, hogy valaki meg akarná bolygatni az állóvizet. – Az egyetlen igazán jóban. Kyokushin karate. Az ököl útja. – Mutatom meg neki a sajátomat úgy vicceskedve, hiszen az edzőnk is úgy szokta, hogy felmutatja az öklét ha verseny közben jól csinálok valamit, és összenézünk. Nyilván a legtöbben nem gondolnák rólam, törékeny vélalányról, hogy fizikai harcot űzök, de hát szeretnék mindenki rácáfolni. Ráadásul nem hiszem, hogy csak mert boszorkánynak született, nem kéne mugli sportot űznöm. Végülis jó buli! Elindulunk a Zsebpiszok közbe a fagyizó helyett, a sikátorban pedig különös kártyáscskára telünk. Nem vagyok ijedős alkat, de ha valaki pofántalálna egy átokkal, akkor nem vagyok olyan ügyes, hogy kivédjem. – Igen? Nagyszerű! – Cincogom mintha olyan nagyon bátor lennék, s lenézek a lábaimnál ügető rókára. Nem küldöm előre felderíteni, nálam ő inkább családtag, semmint eszköz. Viszont automatikusan moccan előre, s a macskaköveken talál valamit. Leguggolok oda, s megkocogtatom a mozgó köveket, felcsippentve a szoknyámat, hogy ne érjen bele az esetleges sárba. – Mi lehet itt? – Kérdezek bizonytalankodva Winifred-re pillantva.

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-09-20, 22:31





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Ez egy remek kérdés! - vallom meg kelletlenül, pár rövid pillanatra össze préselve az ajkaimat. - Ha épp nem történik velünk semmi, akkor csak úgy együtt lógunk ha van időnk. Ha valamelyikünknek kell valamiben, akkor segítünk egymásnak.  A Szükség szobája amolyan közös bunker. - mesélem nagyon nagy vonalakban. Nem akarok bele menni nagyon mélyen mert nem akarom hogy úgy érezze ez egy zárt kör lenne. Legalábbis nem tartom nagyon szigorúan annak. - De valahogy mindig sikerül valami durvább pácba keverednünk… - néha azt gondolom vonzzuk a bajt, de ezt egyszer sem mondtam még ki hangosan. Meg ha rajtam múlna én szívesen látnám Alisont közöttünk, legalábbis az eddigi benyomás alapján. Kicsit elmosolyodom a folytonos tilosban járásra - Így is mondhatjuk. - amikor felhozza az integetést eszembe jut Kath reakciója, de inkább már fel sem említem mert csak újabb félreértést szülhetne.. - Oh emlékszem! Corvus akkor jelentette be, hogy a jegyese vagy. - végül nem erősködöm tovább. Majd ő eldönti mit akar. Csak pont amiatt gondoltam, hogy szívesen töltene velünk, mindannyiunkkal időt, mert ennyit kérdez felőlünk. - Nos nem volt róla tudomásom! Ez igazán.. dícséretes. Melyikben? - az oldalba könyökölésre azért cinkosan elvigyorodom. - Nem állok ellen. Erősítésnek pedig majd ha kell, a familiárisom is be tud szállni a buliba. - olyan opció természetesen eszembe sem jut, hogy könnyen adjuk magunkat vagy ilyesmi.. Az ilyesmi teljességgel elfogadhatatlan.
- Lehet, hogy valamilyen kódszó csak. - ötletelek, mert számomra is elég furcsának hat, hogy kora délutánra bárki is maszkabált szervezzen, főleg a Zsebpiszok közbe. A kicsi holo kártya viszont amikor kimondja Alison a szót, ismét változik és egy konkrét címet mutat meg neki. Még úgy is, hogy valószínűleg nem ismeretes ezen a környéken, egyértelmű lehet számára, hogy ez a cím bizony eléggé a “kerület” belsejében van. - Mhm.. pont így szokott kezdődni igazából minden zűr vagy kaland velünk is. - mosolyodom el kissé félszegen. Azért úgy, hogy ketten vagyunk és van velünk két familiáris, bár az enyém a táskámban szundikál egyenlőre, talán nem lesz bajunk.

amennyiben Alison követi a holo-kártyácskán megjelent útvonalat rengeteg sarkot és sikátort hagyhatunk magunk mögött. Egyenlőre nincs olyan élénk mozgás az itteni utcákon, egy két ember támaszt valami ajtót egy egy üvegezett kirakat mellett, de csak akkor vesznek rólunk tudomást és fordulnak utánunk amikor már nem látjuk a reakciójukat. Viszont senki sem gátol bennünket a haladásban. A róka, nem olyan messze a megjelölt címtől, ha követi a szagot, a macskakövön körbe körbe körbe körözhet egy sort. A léptei nyomán pedig mintha néhány kő megmoccanna, de úgy tűnik nem elég a súlya.

[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-09-03, 15:47



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
- Oh igen, az embernek olykor alkalmazkodni kell ahhoz, amit a szülei neki szánnak. Ezt a részt ismerem. – Már a nyelvem hegyén van, hogy nekem is nevelőszüleim vannak, de ez most még hétpecsétes titok, a külvilág felé igazi, vér szerinti Fawley vagyok. Corvus természetesen tudja, meg Eleanor, az igazi anyám, de azért nem kéne nagy dobra verni. Bármennyire is szimpatikus ez a lány, Wini, de attól még egy beszélgetés alapján nem avathatom be maximálisan a bizalmamba. Kinőttem abból a korszakból, hogy mindenkiben bízom. – És most ismét velük vagy? Mesélsz arról, hogy miket csináltok? – Kicsit ez olyan, mint amikor az ember lánya férjhez megy, de kénytelen valami módon tudomást vennie a párja tőle független baráti társaságáról. Csupán az benne a zavaró, hogy én nem ismerem őket, és valamiért Corvus nem sietett bemutatni. Talán a közös titkaink miatt? Igaz, én sem reklámoztam őt a barátnőim között, fiú barátom pedig csak Ramsay van, de őt valóban nem ereszteném össze egy jó ideig a vőlegényemmel. Igen, talán jobb is így az állóvízben dagonyázni, valami majd csak lesz alapon. Wini azért el kezd magukról mesélni, érdeklődve vonom fel szépen ívelt szemöldökömet. – Azért, mert mindig tilosban mászkáltok? Hogy én? Hááát.. én nagyon érintőlegesen, hiszen csak Corvust ismerem, neki integettem a válogatón. Nem akarom, hogy azt hidd, hogy be akarom fúrni magamat közétek, nekem is megvan a magam dolga. Csupán kiváncsiskodom! – Hárítom el annak a lehetőségét, hogy udvariasan felajánlaná, hogy valahogy mégiscsak megismertet a Tekergőkkel. – Igaz, szerintem sem, de ha nem tudnád.. jártas vagyok a mugli harcművészetekben. Megvédhetlek? – Könyöklöm oldalba nagy barinős mozdulattal, hogy a holocuccot nézegessem, de azért forgatom a fejemet, nehogy valaki itt raboljon el minket, ugyanis még szükségem van a veséimre. – Maszkabál? Pont itt? Nem túl életszerű.. – Az eddig a lábaimnál loholó róka érdeklődve visszanéz, de továbbra is engedem, hogy szaglásszon. Talán jobb lenne visszamenni fagyizni? Wini tényleg betojt?

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-08-21, 23:05





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Nem hiszem, hogy volt bármiféle előzménye. Kath-re Jenkins különösen rá volt szállva és Corvus is sokat bántotta mikor még egy sleppként mozgott a többi Mardekárossal. - tűnődöm el, mert bizony nagyon régen volt már és közben meg mégsem olyan nagyon régen. Az utolsó kérdésére azért megilletődötten emelem fel a kezeimet kicsit talán tiltakozóan is. - Nem! Nem. Szó sincs ilyesmiről. Csak tréfának szántam. - leeresztem a kezeimet, cserébe a balommal fogom meg a jobb felkaromat és kezdem zavartan dörzsölgetni. - Igazából, pont hogy csak hiányzik, hogy ezekből kimaradtam. És pont akkor vittek el Amerikába a szüleim.. A nevelő szüleim - javítom ki magamat immár automatikusan - Amikor elkezdtünk volna össze szokni a csapattal. - osztom meg vele ezt, bár talán nem is kiváncsi az ilyesmire. Van bennem egy jó adag tartás azzal kapcsolatban, hogy így másodjára már közel sem fognak úgy elfogadni, mintha végig velük lettem volna. Persze azért próbálkozom.. Végülis ha az Allstarosokkal sikerült valamit elérnünk, akkor egy régi baráti társasággal miért ne sikerülhetne?! Valahogy sosem éreztem jónak magamat a társas interakciókban. Főleg amikor elkezd arról beszélni, hogy ő nem rágódik a múlton én meg pont ezt tettem az imént, kicsit furcsán érzem magamat ettől. De inkább őrá figyelek és arra amit mond, mert mintha ő is elkezdene megnyílni, túl azon, hogy csak csacsogna. Ahogy hallgatom pedig szolid mosoly kúszik az arcomra és egyszerűen kibukik belőlem - Örülök nektek. Jó páros vagytok. Pedig emlékszem mennyire ellene voltam az előre elrendezett házasságoknak és mindig vitáztunk ezen valahányszor szóba került, hogy neki ez teljesen rendben van.. - idéződik vissza bennem, noha elég kevés olyan téma akadt ami kapcsán nem vitáztunk anno..
A következő vissza kérdezése viszont kissé kizökkent, hiszen azzal indítottam, hogy az egész csapatot röviden összegeztem és bemutattam, szóval azért a szám össze préselődik zavartan és elgondolkozom azon, hogy tényleg ennyire kiütött volna mindent a fejéből Kath és a vele kapcsolatos események… Akkor most ki is pörög a múlt körül? Persze nem kérdezek vissza csak készségesen válaszolok, bár valahol van bennem valami, hogy Alison… Nos szőkébb mint amilyennek tűnik és mellette közel sem olyan kiismerhető mint amilyennek elsőre gondoltam. Sokkal több van benne mint aminek mutatja magát. - Benjamin, Kath, Gina, Corvus és én. És anno… nos Saha is. - itt egy kicsit elszomorodom, mert azért ami vele történt elég para akárhonnan is nézem - Meg most már lényegében Te is. Fantázia névvel illetve magunkat, mi vagyunk az új Tekergők. Bár a legendás Tekergők Térképét nem szereztük meg. - cserébe ezer kalandba keveredtünk és mindig valakivel bővültünk, vagy valaki vissza tért közénk. Viszont ekkor megtörténik az ütközés és Alison már meg is indul a kis kártya-térkép és ezzel együtt a fura keménykalapos emberünk után a sikátorba. Én pedig egy nyikkanással vonódok Alison után. El kell ismernem van benne erő dögivel. Újabb dolog amit felírhatok róla. - Várj előbb nézzük meg egyáltalán hova vezet! Nem kéne csak úgy berohannunk a Zsebkosz-közbe… - súgom oda neki a végére amikorra már valójában beértünk egy sötétebb részre, bár szerencsére épp nincs körülöttünk senki, de cserébe a keménykalaposunkat sem látom sehol.
A kis holo-térkép-kártyára pillantva viszont Alison egy fura eltűnő- aztán felbukkanó helyre mutató jelecskét fedezhet fel. És egy számkódot aminek a megfejtése “Maszkabál”.

[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-07-19, 17:35



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
- Nem tudom, én nem ismertem őt előtte, fogalmam sincsen, hogy mi történt köztük. Ezek szerint te voltál a vezetőjük? – Értem szándékosan félre, mintegy cukkolva Winit, hiszen úgy adja elő, mintha ő lenne a világ közepe. Legalábbis a barátai nélküle csupán elvadulnak. Az én esetemben sosem történne meg, hogy bárkit is vezetek, Jasmine és Beth esetén csupán utánfutó voltam, jellemzően ők határozták meg az aktuális hangulatunkat. Próbáltam nem belegondolni, hogy Corvus és a boxgép mennyire voltak egymásra hangolódva, hiszen előbbinek már én vagyok a menyasszonya, utóbbi pedig mintha járna valakivel. Mivel személyesen még nem találkoztam velük, csak messziről, ezért nincs rálátásom arra a baráti körre. Majd az aranylakodalmunkon! – I-igen, ezt már ismerem, zárkózott, velem mégis meg tudott nyílni. S őszintén szólva én nem szoktam a múlton rágódni, inkább a jövőt tervezgetem, vagy a jelenben élek. Különben is, nekem is ott volt Noah, úgyhogy ami volt, elmúlt. Nekem Corvus nyers stílusa sosem volt elrettentő, főleg mivel velem meglepően figyelmes volt, de nem úgy koslatott a nyomomban, mint az a számtalan fiú, akinek talán csak a külsőm számított. – Azon ritka ágba tartozom, ahol a Fawley mardekáros, holott egyszer be kéne terveznem, hogy elmegyek a Hugrabugos nagy családhoz. Vajon hogyan fogadnának? Undorral? Melegszívűen? Csupán névleg vagyunk rokonok, hiszen én Eleanor és egy véla lánya vagyok, de ezt alig páran tudják, és ki tudja, jót tenne nekem a nagycsalád. Nem akarok én önzősködni, hogy lekoptatom a barátnőimet, viszont mindig is imádtam új kapcsolatokat építeni, ebben kissé felelőtlen vagyok, mert nem tudok ennyifelé szakadni, ezért csak aprót rántok a vállamon, huncut mosollyal figyelmen kívül hagyom a furcsálkodó pillantást. – Ki a fene az a Gina? – Most őszintén szólva lövésem sincsen, biztosan nem mardekáros, mert arról tudnék, ráadásul Ramsey stílusa tőlem nem áll távol, valahol nagyon hasonló ahhoz, amit Noah is művelt, hiszen annak én is a részese voltam, ezért a legjobb amit tehetek, hogy bölcsen hallgatok. Én is nevetgéltem másokon egy jó hosszú ideig, kicsit talán most antihősnek is mondhatom magamat, hiszen sosem voltam rosszindulatú, de itt az ideje másokat felkarolni. Ahogyan teszem azt most Alex esetében, bár ő is mardekáros. Talán pont azért lenne jó egy kicsit kijebb tolni a határokat és ezzel a Winivel barátkozni. Már éppen válaszolnék, hogy én bizony lojális vagyok, s velem Ramsey sosem volt tahó, amikor belém ütközik valaki. Nem várom el, hogy királylányként kezeljenek, sokkal inkább kiváncsi vagyok, így Winit is magammal húzva a sikátorba. – Nézd, valami kincses térkép lehet?

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-06-28, 22:56





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Ivott? - hüledezem újra, bár már halkabban és ha most lenne műszempillám az egész járdát lesöpörném vele akkorákat pislogok. De aztán csak kicsit grimaszolva de elmosolyodom ahogy az ittas Corvust magam elé képzelem. Persze hallgatom tovább ahogyan folytatja a történetet. És újabb hatalmas pislogások következnek részemről. - Szép.. kiteszem a lábamat az országból és a barátaim “megvadulnak” és hardcore bulikat tartanak nélkülem!.. - csettintek egyet mintha csalódott lennék, hogy kimaradtam mindebből.. Bár ha jobban bele gondolok, tényleg nem bántam volna ha egy ilyen jelenetet élőben láthatok.. Már nem azért, hogy kárörvendjek, csak ez tényleg sokmindent megmagyaráz.. Aztán persze enyhülten szólalok fel Kath mellett legalább pár mondat erejéig. - Szerintem sokan hasonlóan reagáltak volna egy hasonló helyzetben. Kathnek szerintem fogalma sem volt épp mi történik.. vagyis.. arról de, csak hogy miért.. Corvus nem éppen arról híres, hogy bárkit is beavat abba amit érez.. Mondjuk legalább a gondolatait kimondja többnyire. Amiért persze nem mindenki hálás időnként.. De legalább őszinte és egyenes. - az meg persze fel sem merül bennem, hogy esetleg magamat hozom kétes helyzetbe, azzal, hogy a mondandóm második felében Corvusról ennyit beszélek.. Bár szerencsére távol áll a hangom meg az egész testbeszédem attól, hogy áradozásnak lehessen venni. Szusszantok - Tudom, hogy a neveknek ereje van, de pusztán névről megítélni valakit nem a legjobb. - Mondhatnám azt is, hogy ne essen a régi hibába, amikor még Jenkinsékkel lógott, de erre szerintem ő maga is rájön majd. Azért amikor a fagyizóra egyértelműen nemet int egy kicsit belül elszomorodom, nagyon vágytam volna valami hideg édességre.. De ha nem hát nem. - Oh.. így.. értelek. - mondok végül ennyit, bár egy kicsit meglep, hogy ilyen simán “lekoptatja” a barátnőit. Alison minden tekintetben érdekes jelenség. Már már éteri egy két szögből. Hagyom hogy belém karoljon, és kíváncsian hallgatom ahogy mesél a régi barátjáról, amikor azonban kimondja a nevet pillanatok alatt felhúzom magamat, annyira, hogy talán Alisont egy icipicit meg is rázom ahogy össze ér a karunk. Nem durván, épp csak kis Zizzz. De megállom, hogy kapásból szidni kezdjem vagy ócsárolni a srácot, szóval egy kicsit más megközelítést választok - Ramsey-nak én csak a nagyon rossz oldalát ismerem. Ginaval eszméletlenül kiszúrt és nagyon megalázta nyilvánosan. A barátaival hónapokig Ginan rágódtak és röhögtek. És még rengeteg más diákról hallottam, akikkel elég ocsmányul kibabrált, vagy bántott.- egy kicsit beharapom a számat, végül megadóan megcsóválom a fejemet - Igazából sajnálom.. Fogalmam sincs te milyennek ismered.. De az ilyen emberekhez nem biztos, hogy a helyedben ragaszkodnék.. - mondom ki némi együttérzéssel, mert azért sejtem, hogy ha Alisonnak fontos az a patkány és esetleg van egy másik oldala is valóban, akkor nem fogja egyik pillanatról a másikra elengedni, főleg nem amiatt, mert én azt mondtam.. Ettől függetlenül szusszantok és le is higgadok, hogy aztán kitaláljam merre is mehetnénk tovább így az Abszolúton…
A nagy nézelődésünkben viszont egyszer csak Alisonba ütközik egy keménykalapos figura és mindenféle bocsánatkérés nélkül tovább is siet.. Csak hogy valamit határozottan elhagyott az ütközés közben, mégpedig egy pici képeslapszerűséget, aminek az egyik oldalán van valamiféle hologrammos bűbájjal megbabrált térkép.. Emberünk pedig szélsebesen fordul le a Zebpiszok közbe vezető sikátorba.
[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-06-23, 17:48



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
Érdeklődő kiváncsisággal vonogatom a vállamat, a pletykálkodás amúgy is az én asztalom, de a vőlegényemről azért nem kéne valótlan információkat közölnöm. Ez viszont történetesen meg is valósult. – Nem sokat tudok az ügyről, valami üvegezős játékot játszottak, és Corvus talán.. sokat ivott? A lényeg, hogy nem várta meg, hogy mi lesz Kathrine válasza, hanem önhatalmúlag megcsókolta. S talán mert a kiccsajnak nem ő tetszett, akkora sallert lekevert neki, hogy azóta csak pofozógépnek hívom. Sokáig a nevét sem tudtam. Azaz mostanáig. Kathrine.. ez semmi jót nem sejtet. Mint a Makrancos Kata. – Biggyesztem le az ajkamat, nem az én tisztem méltatni, hogy Corvus mit látott benne, és érezhetően nem volt egyszerű a váltás. Azért mi is sokáig kerülgettük egymást, én talán túl közvetlen vagyok, aztán mégis úgy hozta a helyzet, hogy ő csókolt meg. Az pedig igazi volt, pofozkodás nélkül, és nyoma sem volt benne a Jenkins-féle színháznak, ami csak az udvartartásnak, irigykedőnek szólt. Talán aki iránt bármit is éreztem korábban, az Ramsey volt, de tekintve, hogy én túl barátkozós voltam mindenkivel, észre sem vettem volna, ha esetleg lányként gondol rám. – A fagyizóbaaaa? Nem, oda azért ne. Tudod a barátnőim már lassan húsz perce várnak rám, pont a fagyizóban. Ha megérkezem veled, olyan, mintha lekoptattam volna őket. Még akkor is, ha technikailag ez történt. – Nem akarok önző lenni, hiszen a két újdonsült barátnőt meg kell becsülnöm, ugyanakkor Winifred kapaszkodót nyújt Corvus baráti köréhez, akiket egyébként magamtól sosem szólítottam volna meg, nem tehetem meg, hogy megkerülöm őt. Így azonban teljesen más a leányzó fekvése, hogy a hollóhátas szőke szólított le, és akar velem ismerkedni. Nyilván így is rettentően figyelnem kell a kommunikációra, egy pár vagyunk, így semmi olyat nem adhatok ki, amit mástól nem lehetne megtudni. – Ijesztő? Ezt ismerem. Nekem is van hová fejlődni. Emberismeretből rettentően pocsék vagyok. – Kacagok fel csilingelően, és Winifredbe karolok. Én aztán pont magamat hozom olyan helyzetbe, hogy meg sem próbálok más lenni, az életreszóló barátságok nálam pillanatok alatt köttetnek. Még jó, hogy a fiúkkal nem vagyok ennyire felelőtlen. – Oh, nem hiszem, hogy ismered, noha elég nagy hangja van. Ramsey Montreville. Vele valahogy mindig jól elvoltam, másféle szemszögöt tudott megvilágítani, mint az aktuális barátnőim. Na de most merre, félelmet nem ismerő kalaúzom? – Kérdezem Dante Isteni színjátékára utalva, amikor kilépünk a könyvesboltból.

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-06-05, 16:50





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Biztos, hogy be fog mutatni. Furcsa lenne, ha nem. - bukik ki belőlem, de inkább bizakodó a hangom, semmint lemondó. Arra mondjuk kérdőn nézek rá, mert nem teljesen értem a sorrenddel kapcsolatos kérdését. Viszont amikor azt mondja Kath felpofozta Corvust igencsak megnyúlik az arcom - Micsoda?! Kath.. mit csinált Kath? - értetlenkedek egy sort, mert lényegében totálisan új információként ér, minden tettetés nélkül. És gyorsan magyarázatot is adok neki. - Öhm.. bocsánat én nem is tudtam, hogy ilyesmi történt. Nagyjából két évre Amerikába költöztünk.. Úgyhogy erről esélyesen jól lemaradtam. És senki nem mondott semmit erről. De hát mi történt? Miért ütötte meg Corvust? - bár esélyesen butaság rákérdeznem pont tőle, hiszen most kérdezett rá tőlem is.. Az addig rendben van, hogy a válogató után össze ültünk mindannyian a Szükség szobájában és beszélgettünk egy nagyot, de egyáltalán nem esett szó pofozkodásról. Bár Kath emlékszem, hogy nagyon furcsán viselkedett amikor kibukott, hogy Corvusnak jegyese van. Csak aztán ez tisztázódott is, hogy attól fél szét hullik a csapat, nem konkrétan Alisonra féltékeny. Főleg úgy, hogy neki már ott van Benjamin! Mindenesetre egyenlőre nem megyek bele, hiszen fogalmam sincs Alison mennyit tud. És nagyon nem szeretnék bekavarni egyetlen félre érthető információval sem!
Noah valóban rá volt szállva a fél sulira. Csak a tőle idősebbeket hagyta békén. Az új esély kérdésére biccentek neki egy félszeg mosollyal. Amikor pedig a régi barátját említi kíváncsian nézek rá. - Menjünk a fagyizóba. Megveszek valami hideg finomságért! - mondok ennyit derüsen és arra is veszem az irányt - Ami a régi barátokat illeti.. Velük mindig ijesztő újra kezdeni.. De, ez csak az én véleményem; ha meg volt a bizalom és legalább pár erősebb kötelék, nem csak egy szövetség akkor szerintem a változásokat is túl kéne vészelnie annak a barátságnak. - szívesen felajánlanám, hogy vele tartok esetleg, mintegy támogatásképp, de fogalmam sincs kiről beszél és az ilyesmit mindig jobb lehet kettesben megbeszélni, vagy olyan közegben akiket mindkét fél közvetlenebb barátainak tart. - Kiről van szó? - kérdezek rá kíváncsian. Tudom, hogy a Mardekárban rengeteg a stigma és a beskatulyázás. Nem mindegy kivel állsz szóba vagy úgy egyáltalán hogyan létezel.. De talán ez a fajta nyomás, már eleve elemi teszt, minden szárba szökkenő barátságnak.
[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-06-02, 17:26



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
-Túlzás? Ugye? Én meg azt hittem, hogy be fog nektek mutatni, de arra várhatok. Pasik! – Biggyesztem le az ajkamat, s tünődően homlokráncolok. Mégsem kárhoztathatom Corvust, mert fogalma sincsen, hogyan kéne egy ilyen kapcsolatban viselkedni. Még nekem sem volt vőlegényem, s így utólag visszanézve Noah-val is csak bohóckodtunk, ez viszont már egy hivatalosnak tűnő felvezetése annak, hogy esetleg egymással éljük majd le az életünket. – Ah, de akkor.. Tudod mit? Üljünk! – Abbie és Alex rá fog jönni, hogy már hiába vár rám, de majd elküldöm a patrónusomat, vagy ilyesmi, hogy közbejött valami, ami igaz is. A két topdíva legalább engem is kibeszélhet a hátam mögött. Csak az a fura, hogy ebben a hármasban mintha én lennék a központi személyiség, míg korábban Beth és Jasmine triójában el voltam nyomva. Karbafont kézzel vetek egy utolsó, vágyakozó pillantást a zöld ponyvára, a számmisztika könyv leleplezése most kimarad, de találtam érdekesebb témát. Magamhoz ölelem  a válltáskámat, s elindulunk kifelé. -Egyiket sem ismerem név szerint, de ugye nem véletlenül ez a sorrend? Kathrine, ugye ő pofozta fel Corvust? Erről tudnál mesélni? – Ejtek meg egy hamiskás mosolyt, most a többiek részletei nem érdekelnek, ám különösen vonz az a történet, amely afféle szerelmi háromszögnek is beillik, amiből végül én kerültem ki boldogan, még ha elvileg nem volt átfedés a két affér között. – Noah a fél iskolára rá volt szállva, többségéről nem is tudtam, csak arcról tudtam, hogy valakit már a múltkor is kinevettünk. Így utólag én is szörnyű voltam. Mondhatjuk, hogy ez új esély mindenkinek? – A büntetőmunkáról sem hallottam, úgyhogy érdeklődve ugrasztom fel szépen ívelt szemöldökömet, a kérdésre viszont csilingelően felkecagok. – Tudod.. most, hogy Noah már ennyi ideje el van tűnve, elmondhatom, hogy én nem gyűlöltem a dolgaiért, azért sem, amit velem tett. Vannak most új barátaim, viszont van egy régi, akivel még beszélnem kell, mert ő mintha mindig a maga útját járta volna, és nem tudom, hogy a Jenkins féle Alisont kedvelte, vagy megfelel neki az új is. Talán félek a választól. – Bököm ki, s amikor már a könyvesbolt előtt vagyunk, kérdőn pillogok, hogy most merre?

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-05-18, 19:33





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Az azért meglehetősen erőteljes túlzás, hogy ismerünk. - emelem ki egy félszeg mosollyal. Nem feltétlenül adok a pletykákra, de az még hozzám is eljutott, hogy Jenkinshez volt köze, ahogy Corvusnak ennél fogva felmerül bennem a kérdés, hogy vajon Jenkins azóta békén hagyja..? Corvust egy ideig elég kegyetlenül ostromolta.. Alison felé viszont a reflektorfény valóban a válogató után fordult főleg. Amikor Corvushoz odament gratulálni, majd őfelsége ledobta a bombát. A hírtelen ölelésére azért egy két pillanatra befeszülök, de végülis egy két néma lélegzetvétel és megnyugszom. Igazából nagyon is meghat a mozdulata. És maga a gondolat, hogy most van esélyem vele valamiféle jó viszonyt kiépítenem.. Még ha nem is mondhatom el számára, hogy a sógornőm.. Szóval az én szememben egy apró, de jelentőségteljes szelet a családi palettán. Ami alaposan újra festődött az elmúlt időkben. Szóval a pár megszeppent pillanat után ellazulva ölelem vissza. Persze mielőtt bármi furcsa vagy kínos lehetne eleresztem és a kérdésére még a felsőmet is megigazítom. - Van.. Igazából van. Be is ülhetünk valahova, mit szólsz? - vetem fel, hiszen akkor legalább nem kell senkit kerülgetnünk a szűkös könyvesboltban. Bár a második kérdésére kicsit megkavarodok - Mit szeretnél tudni ez attól függ. - de nem leszek gonosz, azért válaszolok is, nem csak analitikusan próbálom szűkíteni a kört. Persze közben elindulhatunk, ha megad valami útirányt - Benjamin Morgan, ő szintén hollóhátas. Sokáig nagyon közvetlen barátok voltunk. Még mindig rá vagyunk kissé pörögve a csokibéka kártyákra. Ő az örök békítőnk. - mosolyodom el ahogy Benre gondolok. - Gina Accipiter, ő Griffendéles és meglehetősen tűpárna tud lenni. Az unokatestvére miatt hatványozottan érdeklődik a gyógyítás iránt. Sok furcsasága van. De elismerem, hogy bizonyos dolgokban messze felmúlja a lexikális tudásomat. Bizonyos dolgokban. - ejtek meg egy rókamosolyt Alisonra, érezhetően ez afféle kimondatlan versengés közöttünk a vöröskével. - És Katherine Benedict, ő szintén Griffendéles. Fiatalabb egy évvel tőlünk és anno Jenkins-ék rá voltak leginkább rászállva. - eltűnődöm ahogy vissza emlékszem arra az időszakra.. - Lényegében mindegyikünknek voltak konfliktusai velük és akkor indult meg valamiféle lavina, amikor úgy döntöttünk hogy megelégeltük.. Sajnálatosan ugyanolyan módszerhez nyúltunk, mint amit tőlük láttunk és bizony neki mentünk Corvusnak.. A rákövetkező büntetőmunkával viszont minden elkezdett megváltozni.. - fogalmam sincs hogy miről mennyit tud így igyekeztem dióhéjban össze foglalni neki a kezdeteket. Aztán egy kicsit habozok, hogy feltegyem-e a bennem motoszkáló kérdést, de végül a kíváncsiság győz a tapintattal szemben - Te.. hogy viseled a Jenkins-éktől való leszakadást?
[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-04-03, 16:01



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
Elfogadom a kézfogását, kutatok az emlékeimben, rémlik is a kviddicspályáról, hogy együtt kergetőztek a levegőben. Barát és sporttárs is egyben. Bólogatok, kicsit az arcomba hullik a sok hajam, mivel csak hátul van benne fonás, annyi eszem meg ma nem volt, hogy csatokkal tűrjem el, ha már ma fagyizni jövünk. Azt tudom, hogy Corvus lett a kapitány, tehát ahhoz képest, hogy mennyire be van sokszor feszülve, egészen népszerű, hiszen ott van neki az a griffendéles barátné is. Na igen, ő jó pár évvel előttem kilépett Jenkins árnyékából, volt ideje felépítenie önmagát. Valahogy az én esetem más volt, rá kellett jönnöm, hogy mérgező a társaság, aminek a részese vagyok. – Alison. Mardekár. A jegyese. – Pattogom ki a tőmondatokat a számból, picit eltűnődve az utóbbiról, de mivel nyilvános a dolog, nem kell visszatartani semmilyen információt. Viszont azért kezelem inkább hivatalosnak a kapcsolatunkat, mert lövésem sincsen róla, hogy állandó szorongó kedvesem mennyit osztott meg rólam, hogy ténylegesen van köztünk érzelmi kötelék, hiszen követlenül még senkinek nem mutatott be. Kétlem, hogy szégyell engem, talán csak még küzdd azzal, hogy beismerje, hogy igenis van szíve. Vagy tudomisén! Aztán ezek a hollóhátas csajszi még gratulál is, nagyon jó, kedves tőle! – Oh, akkor tudod, hogy ki vagyok. Ti ismertek engem, én titeket nem. Kár! – Tárom szét a karjaimat széles mosollyal, nem akarom hibáztatni Corvust, de hogy a kommunikáció nem az erőssége, az már biztos. Előbb utóbb törvényszerű volt, hogy valakibe belebotlok, aki csak úgy rám köszönöm. Winifred nyerte ezt a kört. Mivel úgy látom, hogy bátorításra szorul, nem rántom el a kezemet, amit fog, hanem a másikkal megragadom a vállát, szorosan megölelve. Én már csak ilyen kis közvetlen vagyok. – Van időd mesélni? Mit kell tudnom a barátairól? – Kérdezek most én vissza, miután remélhetőleg már tényleg elengedtük egymást. Hirtelen nem is olyan sürgős, hogy megnézzem, hogy mi lehet a zöld lepel alatt, a másik két díva pedig úgyis megvár.

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-03-30, 01:24





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
Alaposan sikerül lefagynom, főleg amikor “lemond” a javamra a könyv megnézésének elsőbbségéről. - Köszi. - mondom ki és magamhoz is veszem a könyvet, de ahelyett, hogy elkezdeném fellapozni csak bámulok rá némileg szerencsétlen képpel, főleg amikor látom, hogy ő is fixírozni kezd, vélhetőleg azért hogy beazonosítson. Úgy döntök kezet nyújtok neki - Winifred. A Hollóhátból.. Corvus egyik barátja. - ha megtörtént a kézfogásunk esetleg, lepillantok a kezemben szorongatott könyvre és végülis vissza nyújtom neki. - Tessék. Azt hiszem én egy másikat kerestem. - megejtek egy zavart mosolyfélét. Talán a hülye feszengésemből megsejtheti, hogy én cserébe tudom, hogy ki ő. De egyembe jut, talán illene a pár másik felének is gratulálni. Vajon a többiek találkoztak már egyáltalán Alisonnal? Mármint.. a Tekergők. - Gratulálok az eljegyzésetekhez! Örülök… hogy végre találkozunk. - még mindig tartom az egyik kezét egyébként, és elég szakaszosan sikerül csak kinyögnöm amit akarok, pedig tényleg örülök nekik! Hát igen, a spontán szociális képességeimen még nagyon sokmindent kéne csiszolni. Nem véletlenül kényelmes számomra a szürke zóna és a “szürke kisegér”, az “uncsi lány”, a szerepe… Vagy épp a kevésbé kedves jelzők, amikből szintén megtanultam előnyt kovácsolni. Legalább senki nem jön a közelembe akiről nem akarom hogy a közelembe jöjjön! De legalább azt meg tudom fékezni, hogy kimondjam, hogy már amúgy nyúzzuk egy ideje Corvust, hogy mutassa be Alisont mindenkinek.. a végén még rosszul venné ki magát a helyzet!
[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alison Fawley
Reveal your secrets
Alison Fawley
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-03-03, 11:25



Wini & Allie
[You must be registered and logged in to see this image.]
   
 
Kicsit csúnyán nézek a trió másik két tagjára, Abbie-re és Alex-re, mert ők bizony mindenképpen a fagyival akarnak kezdeni, nem hajlandóak bejönni velem a boltba. Értem én, hogy szeretünk divatozni, de esküszöm, miért kell minden észt mellőznünk? Ma jelent meg a Számmisztika magasiskolája, és talán félretettek nekem egy példányt, de csak talán. És lássuk be, nekem az fontosabb, mint pár gombóc édesség, amitől egyébként is csak híznék. Nem azért karatézok, hogy utána szép kis úszógumit növesszek. Ám a barátnőim türelmetlenek, és hajthatatlanok voltak, ők a fagylaltozóban kezdenek, majd csatlakozom hozzájuk. Befordulok hát a roskadásig megrakott könyvek közé, állítólag mostanság fogják leleplezni az új könyveket, tehát valami takaró alatt vannak, látok is valami zöldesebb kupacot. Arra indulok el, mert vagyok annyira kiváncsi, hogy ne várjak a kihirdetésig, ám közben megtetszik egy szép borítós mesekönyv. Mivel ábrándos tekintetű királylány vagyok (bármennyire is mondta Corvus, hogy ő az, csak más értelemben), gyakorta azzal töltöm az estéimet, hogy vagy kiülök valami csillagtérképet készíteni, vagy valami vicces-kalandos könyvet olvasok. Most ez ilyennek tűnik, de pont akkor ér össze a kezünk egy másik lánnyal, aki nagyon ismerős, csak nem tudom őt hirtelen hová tenni. Jó eséllyel nem mardekáros, hiszen velük napi kapcsolatban vagyok, főleg, hogy így korra nagyjából hasonlóak lehetünk. – Nem-nem, parancsolj, nézd meg nyugodtan. – Vissza is húzom a kezemet, és aranyszín hajcsigáimmal játszom vele, de meg is állok a lendületben, nem megyek a zöld takaró irányába tovább, még ha ezzel végképp lemarak a fagyizásról. Hát annyi baj legyen, inkább csak ráncolom a homlokomat, mert tényleg nem ugrik be, hogy ki ő. Karatézik ő is?

♬ Chasing cars ♬ ♦ Ruci ♦ Megismerkedésünk története ♦ [You must be registered and logged in to see this link.]






Majdnem minden tudásunkért nem azoknak
[You must be registered and logged in to see this image.]
tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.
Vissza az elejére Go down
Winifred Hill
Reveal your secrets
Winifred Hill
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-02-17, 20:32





Alison & Winifred


[You must be registered and logged in to see this image.]
Amióta kiderült második félévben, hogy mi is a helyzet Corvussal meg velem, örülök is, hiszen.. ki ne örülne ha hirtelen kapna egy rég elveszett testvért! De azért közben kismillió kérdés is kavarog bennem ezzel az egésszel kapcsolatban. Leginkább, hogy vajon kik voltak az igazi szüleink és mi történhetett velük? De általában inkább egyszerűen csak félre teszem, mert mindig van valami más, ami sokkal aktuálisabb és sokkal inkább érint másokat is. Ráadásul ezzel kapcsolatban egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy Corvussal együtt neki tudnánk menni az ügynek. Mármint kívülről jobb ha nem lépünk át látszatra sem bizonyos határokat. Márpedig egy együtt nyomozgatás, vagy kutatómunka pont keresztül húzhat mindent. Ha mást nem.. Egy bizonyos szőke fürtös, áfonyaszemű lánynál biztosan kiverné a biztosítékot. Legalábbis szerintem. Igazság szerint nem ismerem, így lehet egy kicsit gyorsan ítélek vele kapcsolatban az alapján, hogy aranyvérű.. Mardekáros… és nem utolsó sorban a menyasszonya!!! Te jó ég.. sógornők leszünk! De ahogy jön a pillanatnyi lelkesedésem, el is száll, hiszen az ilyen apró örömöket nem tudom megosztani az érintettekkel..
Erősen agyalok azon, hogy akár egyedül is neki indulok valami lazább kutatásnak… Már ha bármi laza lehet a Mortimereknél.. De kezdhetném például a könyvvel amit kölcsön kaptam Freyatol az utolsó látogatásunkkor, amikor feje tetejére állt az életünk a hollóval! A könyvben ugyanis utólag, megtaláltam néhány angliai területen élt.. vagy élő ősi nimfa családok címereit.
Ezek a gondolatok kavarognak bennem és még úgy kismillió. Az Allstartol, a tekikkel kapcsolatban mindenféle és valahol beszivárog a Cavean-os ügy is. Mindeközben egy kedvemre való füzetet és íróeszközt keresek épp, meg a könyv készletet vizslatom kíváncsian, van-e bármi említésre méltó közöttük. És ahogy az egyik könyv után nyúlnék ami felkeltette a figyelmemet, valaki más keze is bekerül a képbe és össze ütközünk. - Oh, bocsi! - kezdenék szabadkozni, hogy ugyanarra sikerült rányúlnunk de ekkor realizálom csak, hogy a csinos kacsó kihez is tartozik és kissé, nem is tudom miért de érezhetően lefagyok!
[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Petra von Rosemberg
Reveal your secrets
Petra von Rosemberg
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2023-01-10, 16:25



Freya & Petra


[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem igazán meglepő fordulat, ha egy régiségkereskedő érdeklődést mutat a történelmi emlékek, és ritkaságok irányába. Az lenne a furcsa, ha nem így lenne.
Ellenben a kérdésébe igyekszek semmi indiszkrétet belelátni. Egy bizonyos személyt meg főleg nem. Így talán kissé szándékkal elértve a kérdést, de egy kis szomorkás mosollyal válaszolok.
- Olyanok vagyunk, mint a tesvérek. Igazából, az én szüleim haltak meg, és Robert bácsikám ezt követően idehozott, és a saját lányaként nevelt fel. - mutatok körbe kicsit szomorkásan a fogadótermen. Itt nőtem fel ez igaz. De valójában én vagyok a jövevény Németországból. Szerencsére pedig fogalmam sincs, hogy valójában min is jár a vendégem esze, és hogy mennyire kikerülöm szerencsétlennek a válaszadásokat. Igaz talán nem teljesen véletlenül. A család azon tagjáról, akit ő keres kimondatlanul is, nem szívesen beszélünk. Erre pedig megvan a magunk oka. Megvan a magam oka.
- Nem. Charlotte túl jó lelkű. Ő inkább a gyógyítói szakot választotta. - térek vissza egy kis büszke mosollyal a jelenbe, és válaszolom meg a második, unokahúgomra irányuló kérdést is. Valóban büszke vagyok a húgom eredményeire, ugyanakkor ő túl szelíd teremtés aurornak. Az édesanyja természetét örökölte. Így az a szakma kétségtelenül összetörné. Az pedig a levadabb gondolataimban sem fordul meg, hogy esetleg találkozhat az egyetemen a kellemetlen fiúval, akivel összefutottam a múltkor, és hogy ez mit is indíthatna esetleg el.
Inkább koncentrálok a pezsgőre, és a vendégeimre, akikből végül csak Freya marad. Akit igyekszek is jó házigazdaként körbe vezetni. Bár a hálókba nem szándékozom felvinni, érthető okokból. Még ha a lépcsőnél kicsit el is akadunk.
- Nos, ha a birtokunkban is van ilyesmi, azt biztos nem a hálószobáinkban fogjuk rejtegetni. Szerintem érted miért. - ütöm el szórakozottan a kérdést, bár ezzel igazából nem erősítettem meg, és nem is cáfoltam, hogy a birtokunkban van-e az a bizonyos eredeti példány. Inkább tényleg a kert felé igyekszem terelni Freyát. Bár nem kizárt, hogy meghívom még, esetleg egy-két olyan privát bemutatóra, ahol láthat az említett ereklyéhez fogható dolgokat.
Sajnos azonban bármilyen pompás is a ház, és a kert, Vendelről következetesen nem igazán óhajtok beszélni. Legalábbis addig nem, amíg valaki nyíltan, szemtől szembe nekem nem szegezi a kérdést, hogy rokonom-e Vendel von Rosemberg?
Ebből adódóan aztán, miután a kerten is körbe vezettem, talán vendégem csalódottságára, de kénytelen leszek elköszönni tőle. Sajnos abban igaza van, hogy véges az időnk, és azt sok minden tölti ki. Még akkor is, ha egyébként kellemesen éreztem magam Freya társaságában. Azonban, amikor elköszönök tőle, azért nyitva hagyom a további találkozások lehetőségét számára. Végül is sosem ártanak a jó kapcsolatok, nem igaz?

//Köszönöm szépen a játékot! És bocsánat a kései zárásért!  zsakos //

[You must be registered and logged in to see this link.]





[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
"Nincs az a vagyon és hatalom, mely biztonságot nyújthatna,
hisz minél nagyobb, annál több veszélyt hoz."
Vissza az elejére Go down
Freya Björnsdottir
Reveal your secrets
Freya Björnsdottir
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2022-10-26, 12:42



[You must be registered and logged in to see this image.]

Petra & Freya

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem akarok túlságosan eltérni a tárgytól, de valóban érdekelnek a történelmi emlékek, ritkaságok és a szakértő is kellemes társaságnak tűnik. Semmiképpen nem leszek udvariatlan, nem akarom felégetni a hidakat magam mögött, de nem szabad túl hosszan elhúznom a beszélgetést sem, hiszen tudom, hogy az átlagos emberek ideje nem végtelen és mindig elfoglaltak valamivel. Igen sajnálatos lenne, ha még azelőtt kiszaladnánk az időből, hogy tényleg bármit megtudtam volna Vendelről.
- Milyen kellemes lehetett, ha nem is testvérként, de unokatestvérként együtt cseperedni. Talán egy Németországban maradt nagybátyád, nagynénéd gyermeke? Ő is az auror pályára készül rátérni?  - kérdezek rá, kedvesen érdeklődve, de csak a szerencsének betudható, hogy Petra nem gondolatolvasó, hiszen legbelül egyértelműen Vendelre gondolok. Talán akad egy lánya, akiről nem tudtam, egy fél-testvére a fiamnak? Egyértelműen nem tudtam meg elég információt még a családról, ha Petra unokatestvéréről sem hallottam, avagy talán anyai ágon rokon így hát lényegében irreleváns. Ki tudja? Azért vagyok itt, hogy ezt is kitapogassam. Belegondolni, hogy Eyolf és Charlotte jelenleg is csak néhány teremre van egymástól valahol idegessé tesz, ugyan egyelőre nincs mitől tartanom. Abban az esetben, ha találkoznak sem történik semmi, talán váltanak néhány szót, de hogy rájöjjenek, hogy rokonok lehetnek... Nem, erre semmi esély nincs az iskolai körülmények között. Kivéve ha... ha a fiam képessége olyan szintre emelkedik, amivel felismerheti a vérrokonságot. Nem, az nem lehet. Még túl korai.
Átveszem a pezsgőt, szokásokhoz híven összekoccantom gyengéden majd belekortyolok, de nem iszom meg az egészet, csak leteszem a tálcára. Habár az örökségem megengedné, hogy bármivel tápláljam a testem, az egészségem megrendíthetetlen, és még is igen megválogatom, hogy mit viszek be a szervezetembe. Végül ketten maradunk, egy rövid, nőies kézfogással köszönök el Mr. Evansontól, hogy aztán kíváncsian forduljak Petrához, készen a körbevezetésre.
Nyilvánvaló okokból a könyvtárban és a különböző műtárgyak előtt igen sok időt töltök el, néhány könnyed kérdést téve fel az eredetükről és hogy mikor került a család kezébe, de éppen annyira nem szeretnék mélyremenni, amennyire vélhetően érzem Petrán, hogy attól még, hogy elkísér, nem feltétlen kiapadhatatlan tudású idegenvezető. Arra is rákérdezek melyiket milyen családtagja szerzett be, de csak felületesen, folyamatosan arra várva, hogy talán egyszer felmerül Vendel, a gyermekem apjának neve.
- Ó, értem. - torpanok meg a lépcsősor mellett, aztán felpillantok az emeletek felé. - Tudom, hogy ez igen csak úgy hangzik, mintha adnék a pletykákra, de bevallom úgy hallottam, hogy igen jellemző, hogy a legkedvesebb, legértékesebb tárgyat valaki a lehető legközelebb tartja magához. És... itt jön az igazán pletyka része... úgy hallottam, hogy a von Rosemberg család birtokában van az eredeti példánya a Völuspá-nak, az északi mitológiák fentmaradt feljegyzéseinek gyűjteménye, amibe az észak-germánok is hittek.  - mesélek neki, meggyőződéssel, hiszen a szavaim nagy része igaz, éppen csak az nem, hogy tényleg úgy hinném, hogy valamelyik rokona rejtegetné az eredeti példányt a hálószobájában. Minden esetre látszik rajtam, hogy a lehetőség, hogy egy ilyen mértékű ereklye valahol fent lehet igen csak megdobogtatja a szívemet, de aztán egy kis csalódott sóhajjal fordulok el a lépcsőktől, hogy lépjek egyet-kettőt a vélhetően éppen olyan pompás kert irányába, mint amilyen a belső tér. Lehet, hogy felkeltettem az érdeklődését, lehet, hogy ő maga is foglalkozott már a mitológiákkal és el tudja képzelni, hogy ha valaki, Vendel megtartja magának a felfedezését, de lehet, hogy be kell érnem azzal, hogy a kertben folytassuk a beszélgetést. Akárhogy is legyen, az üzlet megköttetésével a Langdon kereskedésnek már igen nay hasznot hajtottam és ezek a rövid beszélgetések is további betekintést engedtek nekem a von Rosembergek életébe. Minden apró információval jobban tudom, hogy mivel állok szemben, hogy mitől akarom a fiamat megkímélni. Gazdagok, igen, erős gyökereik vannak, igen, de ez a mesterkélt elegancia, az érzelmek elnyomása, a tűzzel-vassal követelt jó hírnév és hogy mindent a család érdekében tegyenek... nem akarom, hogy egyszer csak piedesztálra helyezzék a fiamat, kivesézzék és hírtelen meg kelljen küzdenie azokkal, amikben Petra és az unokahúga felnőtt. Egész életembe rá volt szükségem, rá vártam és még ha csak néhány évtizedig veszteném el, még ha tudom is, hogy utána évszázadokig lenne újra az enyém... nem akarom megkockáztatni.


[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Petra von Rosemberg
Reveal your secrets
Petra von Rosemberg
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty2022-10-09, 19:52



Freya & Petra


[You must be registered and logged in to see this image.]

A műkincsszakértőnk igen boldognak és elégedettnek tűnik. Részben a könyv miatt, részben pedig maga Freya miatt. Látszik rajta, hogy valóban szaván kívánja fogni az ifjú hölgyet. Arról nem is szólva, hogy szívesen alakít ki szakmai kapcsolatokat is. Vélhetőleg ha Freya megemlítené a nevét a főnökének igen elégedett lenne. Tekintve, hogy már elég nagy neve van a szakmában. Azonban most nem húzza már túl soká az időt. Főként a türelmetlenkedő banki alkalmazott miatt.
- Charlotte, az unokahúgom. Jelenleg a Roxfort egyetemi képzésén vesz részt. - válaszolom még azért meg egy kis mosollyal Freya kérdését. Az unokahúgom jelenleg nem tartózkodik itthon, hiszen tanítási időszak van. Sokkal kényelmesebb megoldás számára egy egyszerű egy ágyas szobát bérelni az egyetemi kollégiumi szinten, ahogy én is tettem korábban. Ugyanakkor Freya talán kiérzi a csipetnyi büszkeséget is a hangomból. Én és az unokahúgom rendkívül közel állunk egymáshoz. Mintha csak édes  testvérek volnánk.
- Így lesz. - mosolyodom el, és valahol nagyon is hálás vagyok azért, hogy Freya nem sértődik meg a kobold türelmetlen viselkedésén, és udvariatlan kifakadásán. De hát mit lehet tenni, ha egyszer a banki ügyintézésekhez meg kiválóan ért.
Szinte mire Freya kimondja a következő kérdést az ünneplésre vonatkozólag, lebeg be a szalonba egy tálcán három pohár pezsgő felkínálva magát. Előbb természetesen a vendégeknek. Abban azért igaza van az antikváriusunknak, hogy nagy ereszd el a hajam nem szokott lenni. De ennyi azért kijár. Ami, nos valóban már kis szertartásszerűséggé nőte ki magát. Igaz, amikor kislány voltam, és a bácsikám kötötte az ilyen üzleteket, de néha megengedte, hogy itt legyek láb alatt, akkor csak almalevet kaptam. De az már nagyon régen volt. Most már felnőttem, és nekem is befolyásom van a családom jövőjére nézve. Ezért is volt ilyen fontos ez a könyv.
A már-már hagyományos pezsgőzés után viszont a műkincsszakértőnk egy kis szabadkozással menti ki magát, és távozik. Én pedig ígéretemhez híven kezdem el körbe vezetni a vendégünket. Persze csak a földszinten, olyan általános helyeken, mint a szalon, előtér, egy fedett növényekkel teli terasz, a családi könyvtár, és ebédlő. Bár építészetileg igen szépnek mondható minden, a bútorok és a berendezés is. A falak mentén vannak ugyan festmények, vázák, és hasonló értékek, de valójában semmi olyan, ami mélyebben belemenne az itt lakók személyes terébe.
- Odafenn csak a hálószobák, és személyes használatú terek vannak. Semmi lényeges. Mit szólnál hozzá, ha inkább sétálnánk egyet odakint? - teszem fel végül a kérdést megállva egy márvány lépcsősor mellett. Nyilván oda nem igazán van kedvem felkísérni. Talán az már túl személyes is volna.

[You must be registered and logged in to see this link.]





[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
"Nincs az a vagyon és hatalom, mely biztonságot nyújthatna,
hisz minél nagyobb, annál több veszélyt hoz."
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza könyvesbolt   Czikornyai és Patza könyvesbolt Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London :: Abszol út-
Ugrás: