ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 14:26-kor
Annabelle Mitchell


Tegnap 12:43-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 07:15-kor
Cody L. Mortimer


2024-05-15, 14:59
Abigail Smallwood


2024-05-15, 14:32
Lioneah McCaine


2024-05-14, 12:26
Gillian Ollivander


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Leonardo R. Davis I_vote_lcapLeonardo R. Davis I_voting_barLeonardo R. Davis I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70736 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Leonardo R. Davis

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Leonardo R. Davis   Leonardo R. Davis Empty2014-12-25, 14:49




Leonardo R. Davis

[You must be registered and logged in to see this image.]
"Relationships are ropes. Love is a noose."

Főkarakter: Főkarakter
Teljes név: Leonardo Robert Davis
Születési hely és dátum: Cambridge, 1959. július 13.
Csoport: Tanár
Patrónus: Vörös róka
Évfolyam (szak) / Foglalkozás: Auror, tanár
Képesség: Animágus
Kiemelkedő tudás: SVK, Bájitaltan


Jellemed kifejtése

Sosem értettem, hogy mire jó egy jellemrajz. Az úgysem igaz. Nincs a földön az az ember - vagy mágus -, aki teljes őszinteséggel írna magáról. Aki nem szeretné magát jobb színben feltüntetni, legalább egy picivel jobban annál, mint amilyen valójában. Természetesen én sem fogok igyekezni.
De komolyan?! Ez mire jó? Legjobban rólam azok a rabok beszélhetnének, akik Azkabanban rohadnak, vagy azok, akik már alulról szagolják az ibolyát. Ők tudják, hogy mi vagyok belül: sötétség. Feketemágusra csak úgy vadászhatsz, ha eggyé válsz az éjszakával, és belépsz az árnyak mögé. Nem tehetsz kivételt, nem szerethetsz senkit sem. A kapcsolat kötél, a szeretet pedig hurok a kötél végén. Vagy összehúzod a kötelet, és a hurok elvész, vagy a nyakad teszed bele, de az megfojt. És hogy ez mit jelent?
Nem, tévedés, hogy nem vagyok képes szeretni. (Ugyan kérem, azért én rosszakat ölök, nem vagyok Sötét Nagyúr!) Régen volt családom, voltak barátaim. Hangsúlyozom: régen.
Hogy milyen vagyok? Erős. Ezt tudom, mert nekem nincsenek szeretteim. És ezen kívül? Egy arrogáns pöcs, aki tudja, hogy elég jó a szakmájában. Ja, és igen, mostantól tanítani is fogok. Már ha felvesznek ezen önjellemzés után.
Hogy miért nem írom a jellemzésem újra látván, hogy mennyire visszataszító? És hogy miért teszek fel állandóan kérdéseket? Utóbbit azért, mert kurva vicces így írni. Az előbbit pedig... Mindenki hazudik. Nem csak egy jellemrajzban, egyébként is. Én ebben a pár sorban nem tettem. Elméletileg. Döntsd el magad.

Megjelenés

Egy újabb szerintem értelmetlen dolog: megjelenés. Nézz rám, basszus!
Ja, igen. Nincsen humorom. De hol vagyok? Láthatsz, ha én is szeretném, amúgy meg... Elég jó vagyok a rejtőzködésben.
Ha esetleg mégis úgy döntök, hogy nincsen értelme erőt pazarolnom az árnyak mögé bújásra, akkor egy magas, izmos, jóképű férfival állhatsz szemben.
Pontosítok: nem, nem vagyok jóképű. Annyira. Viszont rendelkezem a sármnak nevezett adottsággal, ami miatt - hozzátéve lehetetlen természetemet -, elég sok esetben nem kell kérnem a szexet. Amikor a személyiség tarol, kérem szépen... Öhm, ezt inkább máskor.
Barna hajam, és szemem van, fehér, európai ember vagyok. Ha rám nézel vagy a karjaimba omlasz, vagy belegondolsz abba, hogy mennyire gonosz vagyok. Ritkán, de néha előfordul mindkettő. Bár harmadik eshetőségként lehetséges az is, hogy rám nézel, és ki akarsz nyírni... Mint látszik, eddig ebben az ügyben még senki sem járt sikerrel.
Ha rám nézel sötétet láthatsz, árnyakat. Ne akarj rám nézni, jobban jársz, ha nélkülem éled az életedet. A fenébe az őszinteséggel! Hiszen egy diáknak a tanárára kell néznie! Mindegy, majd elválik.
És ha már rám néztél? Őszintén állíthatom, hogy bármi kisülhet a dologból. Hogy hogyan látsz: gyilkosként, férfiként, tanárként... - csak rajtad áll.

Életed fontosabb állomásai

Fény:
Gyerekként minden vidám. Minden boldog és rózsaszín. Szerető szülők, sok barát. Tévedés.
A gyerekkor vidám. De nem a körülmények miatt. Minden csak amiatt van, mert a gyerek gyerek. Én is gyerek voltam.
Életem első tizenegy évét egy nyomornegyedben töltöttem el Cambridgetől nem messze. Születésemkor anyám meghalt, apám pedig harcban esett el. Hamar az utcára kerültem nem tudván azt, hogy egyik szülője varázsló volt. De ez egy másik történet.
Hideg volt, az élelem kevés, de boldog voltam. Mind azok voltunk. Ott voltunk egymásnak, szerettük egymást a legtöbb gyerekkel. Minden annyira egyszerű volt. Az iskolát kerültük, helyette koldulni jártunk. Nem érdekelt semmi sem, csak az esti meleg káposztaleves. Még rágondolni is vicces. Vagy inkább szörnyű.
Én szerencsés voltam. Én nem lettem a nagyobb fiúk szexjátékszere. Nem engem basztak meg éjjelente, nem én kiáltottam segítségért, miközben a nevelők a saját hányásukban fetrengtek az olcsó bor szagától bűzölögve. Én kiálltam a kisebbekért, engem megvertek, de velem nem tettek ennél rosszabbat...
A roxforti levélnél életemben szebb dolog még nem történt velem. Már akkor tudtam, amikor a csónakokban ültünk, hogy mit akarok csinálni: gonosz embereket üldözni. Sok gonoszat láttam, de gyerek voltam, így csak a jóra figyeltem oda. Később jöttem csak rá, hogy az addigi életem csak erőszakból állt.
A Teszlek Süveg a Griffendélbe osztott (hova máshová is tehette volna, amikor már az első napon nekimentek egy ötödikesnek, amiért az szekálta a kisebbet...) Vakmerőnek vakmerő voltam, és a hősi lélek sem akart hiányozni. Ahogyan sok más sem...
A nyárnál jobban nem féltem semmitől sem, de rám mosolygott a szerencse: kiderült, hogy vannak élő rokonaim, akik mellesleg még varázslók is. Anyám unokatestvérei. A gondolat, hogy nem kell többé visszatérnem az árvaháznak nevezett mocsokba, megrészegített. Olyannyira elvette az eszemet, hogy amikor három év múlva visszatértem meglátogatni barátaimat, azok mind halottak voltak. Nélkülem, a két fejjel magasabb, verekedős srác nélkül védtelenek voltak.
Mégis, mindennel egybevéve minden szép volt. A két férfi, akik örökbe fogadtak csendes életet éltek Dél-Angliában. Kísérleteztek az év minden szakában, és a varázslást tudományként fogták fel. Nekik köszönhetem, hogy az általános iskola kihagyása ellenére egy leérettségizett gimnazista mugli szintén állok a legtöbb tárgyból.
Hatodikos koromban megtalált a szerelem, és Izadora átka végigkísért éveken át. A lány szerelme átok volt, mert forrófejűségem miatt nem én, hanem ő vált az elsődleges célponttá. Akit szeretsz, azt pedig meg szeretnéd védeni minden áron...

Árnyék:
Mivel ötödikben eldöntöttem, hogy auror leszek, a sötét varázslatok kivédésére, a bájitaltanra, a bűbájtanra és az átváltoztatástanra rá kellett gyúrnom. Ezek közül az első kettő sok gyakorlás nélkül is elég jól ment, de a többivel meggyűlt a bajom. Ezt ismerve elég irónikus, hogy hetedikesként animágusnak kezdtem el tanulni, melyet az Aurorképző alatt be is fejeztem. A világ egyik legjobb dolga, hogy farkasként futkoshat az ember, mindenféle érzelmes és értelmes gondolat nélkül.
Az árnyék a Roxfort után jött, amikor döntenem kellett, hogy vagy egy könyörtelen gyilkos leszek, vagy Izadora férje. Ekkor még azt gondoltam, hogy párhuzamosan mehet mind a kettő. A Voldemort-ellenes háború hab volt a tortán, az egész világra sötét lepel borult. Én ez alatt rejtőzve kitanultam a szakma csínját, és elkezdtem értelmet adni a képzésemnek: Halálfalókat fogdostam. Vagy öldöstem. Mikor éppen melyiket kellett.
Talán életem végéig árnyékban maradhattam volna, ha akkor, azon a gyönyörű napon, a Nagyúr eltűnése után nem történik meg az, ami ellen nem tehettem semmit sem.

Sötét:
Ki voltam a feleségem halála előtt? Leonardo, a hősszerelmes, aki álmokat kergetve aurornak áll, akit zavar a becstelenség. És ki vagyok most? Én vagyok a Sötét.
Izadora meggyilkoása mutatta meg azt, hogy mit kell tennem: nem lehetek egyszerre két dolog. Az egyetlen számomra tényleg sokat jelentő ember halt meg. Az anyám unokatestvérei egy kísérlet következtében felrobbantották magukat még jóval előbb, így legalább őket már nem ölhették meg. A rossz jó oldala, ahogy mondani szokás.
Mivel a szeretet eltűnt az életemből, mivel a hurok összeszorult, így maradtam én, a gyilkos.
Sokan hihetik, hogy megbolondultam. Hogy a tanítás nem nekem való. Teljességgel igazuk van. A tanítás nem nekem való, de a diákjaimnak a tanításom sokkal inkább. Mert én leszek az, aki megmutatja nekik: a kapcsolatok kötelek, a szeretet pedig hurok a kötél végén.



A hozzászólást Leonardo R. Davis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-12-26, 20:40-kor.
Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Leonardo R. Davis   Leonardo R. Davis Empty2014-12-26, 09:53



Elfogadva!

A pb választás egyenesen szuperfantasztikus! A karakterhez pedig nagyon is illik Hugh Jackman, szóval ettől csak még jobb. ^^ Az ilyen kis bukott hősöket meg általában mindenki szereti, szóval ez most sem lesz másképp, maximum az a kérdés, hogy majd tőled tartanak jobban a diákok, vagy továbbra is Pitontól, rendezhettek versenyt. Razz Szép fogalmazol, a karakter is jól dolgozott, szépen felépített az ET, szóval egy árva szavam sem lehet, tényleg nagyon tetszik. ^^ Foglalózz, pb-t, patrónust, tantárgyat, aztán mehetsz is tudást tölteni az ifjú nebulók fejébe. Smile




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Leonardo R. Davis   Leonardo R. Davis Empty2014-12-26, 14:04


Nagyon szépen köszönöm a véleményt! ^^
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Leonardo R. Davis   Leonardo R. Davis Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chloe Davis
» Nadine & Leonardo
» Leonardo és Agnese
» Leonardo & Bernadette
» Leonardo és Assar- Mit nem hoz a sors...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: