ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 13:07-kor
Kalandmester


Ma 13:01-kor
Cheon Seung-ah


Tegnap 20:04-kor
Troy Smallwood


Tegnap 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 17:46-kor
Alistair Wilson


Tegnap 10:26-kor
Seraphine McCaine


2024-04-26, 22:44
Shanna Griffin


2024-04-26, 22:38
Cody L. Mortimer


2024-04-26, 20:33
Joyce Brekinridge


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Kalandmester
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Megan Smith
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Róma - Page 4 I_vote_lcapRóma - Page 4 I_voting_barRóma - Page 4 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70678 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 2 Bots

Cody L. Mortimer


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Róma

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Róma   Róma - Page 4 Empty2020-11-18, 09:51


First topic message reminder :

###



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-03-07, 12:36



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]


- A piros, miii? - hápogok tettetett felháborodást színlelve, majd nézek körül kissé alaposabban. Nem messze tőlünk meg is pillantok egy olyan bódét, amely a Hárpiák színeiben pompázik és egyértelműen őket hirdető holmikat árulnak. Róma ide vagy oda, én akkor is nekik szurkolok, Dany pedig maradjon a Légiósok mellett, hogy azért az ő rajongótáboruk se csökkenjen semmit sem. Adorát egyelőre nem tudom hova tenni, ő talán marad a semleges csapatban, de én... Én tuti nem.
- Meg is van! - lépek vissza a kis duóhoz, majd nyomok a fejemre egy kék kalapot, amely jelen pillanatban is a csapatom indulóját fújja. Átszellemült képpel nézek rájuk, miközben tekintetem a tömeget pásztázza. Itt is szép számmal akadnak Hárpia-rajongók, szóval nem kell attól tartanom, hogy meg gyepálnak a heves olaszok a csapatom miatt. Úgy tűnik, ez egy igazán békés mérkőzés lesz. - Eldöntötted már, hogy kinek szurkolsz? - fordulok végül a hollóhátas prefektus felé. Elvégre, egy mérkőzés akkor tud igazán izgalmas lenni, ha van, aki mellett már az elején leteszi az ember a voksát.
- Tényleg - fintorodom el kissé Dany szavai hajlatán. - Te vezetsz - vonom le a következtetést, hiszen azzal még én is tisztában vagyok, hogy alkohollal a vérében nem ülhet a volán mögé. Van egy módszerük a mugliknak arra, amivel ezt mérik, szóval igen hamar lebukna, ha mégis megtenné. És még a jogosítványát is elvennék tőle.
- Jól hangzik! - szélesedik ki a mosolyom Adora ötletére. Természetesen ismerem az italt, hiszen valamennyi időt én is Amerikában töltöttem, úgyhogy volt már alkalmam találkozni vele. Elsőként Gillievel kóstoltam meg és már akkor is jó mókának gondoltam. Az íze nem valami kellemes, de a hatása legalább nem üt ki és pár másodpercig olyan tőle az ember arca, mint egy felvágott halloween-i töklámpás.
- Na jó, ezek nagyon tudnak - állapítom meg komoly arcot vágva, miközben a popcornt rágcsálom és megérzem a viasz ízét. Egyből fintorba is rándul az arcom, de erős vagyok és lenyelem. Nehogy már egy szem is kárba vesszen az értékes zsákmányomból!
Dany felhívására tekintetem a pályára siklik, ahol megpillantom a táncos lányokat. A műsor igazán lenyűgöző, habár személy szerint szívesebben bekötném a srác szemét, hogy még véletlenül se bámulja meg a kelleténél jobban a csajokat. Abban pedig határozottan egy véleményen vagyok Adorával, hogy némelyik közülük bizonyára véla felmenőkkel rendelkezik. Ha pedig Dany valamiféle nyálát csorgató idiótává vedlik, hát én tuti lebokszolom.
- Ott is! - mutatok a pálya ellentétes irányába, ahol a Hárpiák szurkolócsapata tűnik fel, amelyet szintén gyönyörű lányok alkotnak. - Néha tényleg nem értem, miért nem lehet jóképű pasikat is alkalmazni erre a feladatra - állapítom meg kissé csalódott képet vágva, de továbbra is szélesen vigyorogva. Úgy tűnik számomra, hogy a két csapat szurkolótábora most az egyszer összefogott, hiszen a Hárpiák jéggel és vízzel párosítva mutatják be ugyanazt a koreográfiát. A két elem egymással keveredve pedig valami lenyűgöző látványt alkot.
- James Anderson! - sikkantok fel lelkesen, amint berepül a pályára a Hárpiák csapatkapitánya, majd követi is őt a többi játékos. Villámgyorsan pattanok hát fel a helyemről, majd kezdek el tapsolni nekik, a tömeggel együtt. Már most elkap a mérkőzés izgalmának a szele és szinte lerészegedek attól a gondolattól, hogy én is részt vehetek ezen. Időközben a másik oldalon felsorakoznak a Légiósok is, a mágikus kivetítőkön pedig szintén őket mutatják. A verseny nemsokára kezdetét veszi...

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-03-04, 22:55


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Kissé elszontyolodom, amikor kiderül, hogy bizony nem a prefektus társamból fogom kihúzni új addícióm receptét…Az idősebbik Maronit nem ismerem olyan jó, így közel sem lesz pofám tőle elkérni egy valószínűleg száz pecsétes titokként őrzött receptet. Mindegy is, ez most mellékes. Félre teszem hát a sütis napirendipontot, talán majd holnap!
- Hm…- Ez minden, amit hozzá tudok tenni a késéses témához. Nálunk maximum fejvesztés terhe mellett lehet sokat késni. Persze, a stílusos késés fogalmát én is ismerem, hogy az angolos távozásról ne is beszéljünk, de azt is másodpercre pontosan csinálja az ember! Illetve nem minden alkalommal, mert az kiszámítható lenne. A kalapos megjegyzésre csak jót nevetek, annyi már nekem is lejött, hogy a piros a Római Légiósok színe és Lizzy előbb rágná le a fél karját, minthogy azt felvegye. Persze, lehet a nyári élmények miatt nincs ennyire ellenére a helyiek támogatása.
- Vidor Víz! – Vágom rá egyből, hiszen ez a legalkalmasabb ital. Eredetileg Amerikában honos alkohol, de talán az ide érkező külföldiek részére tudtak beszerezni belőle…Mindenesetre, ha nincsen akkor én személy szerint maradok a vajsörnél vagy mézsörnél. Minden, ami annál erősebb gyorsan rövidre zárhatja az esténket. Legnagyobb szerencsénkre van a vidor víz, én pedig habozás nélkül egy üveggel kérek. Logikusabb, így nem kell felállnunk a meccs közben, ha pedig megmarad akkor el tudjuk vinni magunkkal. A csilliárdnyi kaja miatt inkább a kezembe fogom, a két talpas pohárral egyetemben. Kissé alkoholista hatást kelthetek így, de inkább nézzenek rám rossz szemmel, minthogy baja essen az én kis drágámnak! Okés, lehet van egy enyhe hajlamom…
A szőkeség kijelentésére csak mosolygok egyet, én is úgy gondoltam, hogy neki kéne középen ülnie. Bár kitudja? A végén még belelendülnek az ellenséges csapatnak való szurkolásba és összeverekszenek nekem. Vagy még rosszabb, amibe bele se akarok gondolni! Elhelyezkedem és magam is elmerülök a varázsreklám világában míg a griffendéles lány meg nem kínál.
- Naná! – Felmarkolok egy kisebb adagot és máris dobom az egyiket a számba. – Ú, szamócás! – Közlöm én is a többiekkel, hogy bizony szerencsés voltam. Mint általában, de majd eldől, hogy a maradék 6-7 darabból mennyi lesz finom.
- Lizzy, ezek szuper helyek! Annyira várom a meccset! – Izgatottan átölelem egy percre, pont mielőtt Dany szólal fel. Elengedem és tekintetem a pályára esik. Elnézve a lányokat kissé kétes érzéseim vannak; nem féltékenység, sosem volt bajom azzal, hogy mások szebbek nálam. Inkább az zavar, hogy egyik-másik lány vélaszerű teremtménynek tűnik és erről szembe jut az egyetlen véla, akit ismerem. Duncan. Sosem tudom, hogy éppen miként állunk, de talán megkeresem az egyik Roxmortsi hétvégén; hátha jobban alakul, mint a legutóbbi.
- Impresszív! – Sikerül ennyit hozzá tennem a dologhoz. Már alig várom, hogy a meccs hangulata magával ragadjon és ne kelljen gondolkoznom.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-28, 12:38





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Az együtt lakás izgalmas gondolat. Jó volna. De egyenlőre maradjunk reálisak, és rakjuk ezt félre ezt egy-két évvel, amíg képesek leszünk megállni a magunk lábán. Így elengedem ezt a dolgot. A hajas, frizurás témával együtt, de azért egy apró viccesnek szánt megjegyzést nem tudok, nem közbe szúrni.
- Ha sütivel fizetésről van szó, akkor a bácsikámmal kell tárgyalnod. Én kétbalkezes vagyok a konyhában. - vigyorok Adora felé. Ez pedig tulajdonképpen igaz is. A bácsikám nem is győz ezzel cukkolni.
A lányok már eléggé be van zsongva az esemény miatt. Amit csak egy sunyi félmosollyal konstatálok. Ez szórakoztató lesz.
Végül leparkolunk, és kissé olyan érzésem van, mintha két két kis pattogó gumimaci társaságába csöppentem volna, amit igazából még szórakoztat is. Lizzy a karomba csimpaszkodik és úgy húz magával, amire nem tudom megállni, hogy ne kuncogjak kicsit.  
- Az olaszok szeretik megadni mindennek a módját, ezért rátartásosan számolnak az idővel is. Mindig vannak késők, van, hogy nem várt probléma lép fel, amit kezdés előtt orvosolni kell. Így általában ez már kalkulált dolog, és ad egyfajta szabadságot is. - próbálom megmagyarázni Adora számára a megmagyarázhatatlant. Ez kúlturabeli különbség, és kész. Az angolok pontosak, precízek, élre állítottak, az olaszok meg nos sokkal szabad elvűebbek.  
- Ez az egyik kedvenc helyem. Gondoltam, hogy tetszeni fog. - vigyorgok a lányokra, és igazán jól esik, hogy elnyerte az otthonom egy szeletkéje a tetszésüket. Aztán Lizzy kérdésére egy a kajáldákkal átellenes oldalra mutatok, ahol szurkoló portékákat árusító sátrak vannak felállítva.
- Mindenütt, még bőven van időnk beszerezni neked valami vicces kalapot. Az a piros jól állna. - bökök a fejemmel egy fickó felé, aki éppen kicsit arrébb sétál el, és áll be egy kajás bódé sorába. A fickó fején pedig igen idétlen piros kalap van, természetesen a Római Légiósok színeiben. Persze sejtem én, hogy Lizzy nem nekik fog szurkolni, pusztán cukkolásnak szántam.
- Nos, én csak alkoholmentes vajsört vehetek. Meg valami kaját. - vágok némi savanyú képet. Errefelé az "alkoholmentes" szó felér egy káromkodással. De a bácsikám minden bizonnyal kitekerné a nyakam, ha becsípve ülnék be az autójába. Ez van. Vagy iszik, vagy vezet. Nekem pedig még haza kell vinnem a lányokat. Szóval jobb híján beállok a sorba a lányokkal, és marad a vajsör, nachos, corn-dog, és egy nagy adag sajtos-ropogos golyócskák csípős mártással. Nem annyira jó, mint amiket a bácsikám csinál házilag a vízilabda meccsekhez, de ez is megteszi a hangulat kedvéért. És a lebegő tálcák is praktikusak.
Amikor Lizzy lefoglalja a középső helyet, akkor vigyorogva huppanok le az egyik oldalára. A kivetítőkre pillantok, közben pedig a kezem már a minden izű popcorn felé kalandozik.
- Én kérek... hmm... olivaolaj... - húzom el egy picit a szám a tömény sós olaj ízre, és úgy döntök, hogy leöblítem egy kis vajsörrel. Lehet meg kéne maradnom a saját bevált kajáimnál?  
- Nézzétek! - mutatok hírtelen a pálya közepére, ahonan az olasz csapat szurkoló lányai tűzes-táncos műsorral kezdik elkápráztatni a közönséget. A kivetítőkön is már az igen csínos táncoslányok műsora megy, ami lassan légiparádévá növi ki magát. Hűha. Már a felvezetés is igen hatásos, és még hátra van a Hárpiák felvezetése, és a meccs maga...


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-22, 08:09



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]


Teljes mértékben felpörget az összeköltözős téma, szóval lassan már nem csak a meccset játszom le a fejemben előre, hanem ezt is. Annyira jó buli lenne együtt lakni! Amúgy is jó lenne elszakadni otthonról, főleg most, hogy voltam olyan hülye és leálltam Gilly exével, de mégis mit tehettem volna? Dany annyira helyes, én pedig teljesen észrevétlenül szerettem belé. Oké, vannak hülye dolgai, az a rengeteg egyéjszakás kapcsolat sem sokat segített a megítélésén, de egyelőre még ez se képes visszatántorítani tőle. Adorával pedig még a tanév alatt szóba került a téma, én pedig a mai napig se tettem le róla. Még az anyagiak se tántorítanak vissza ettől az egésztől. Nem, általában nem vagyok olyasvalaki, aki ilyesmin agyalna.
Amikor Dany végre leparkol a kocsival, úgy pattanok ki, mintha rugózna az ülésem és eddig is csak a biztonsági öv tartott volna vissza ettől. Ismerem a járást, egyedül vettem a jegyeket, bár az aréna pontos helyét csak Daniel tudja, szóval őt és Adorát mindenképp be kell várnom. Utóbbit azért, mert vendéget nem illik faképnél hagyni, az előbbit pedig amiatt, mert képes lennék nélküle úgy eltévedni, mint a huzat.
- Sok a duma, haladjunk! - sürgetem Danielt, amikor elkezd magyarázni, majd még azzal is rásegítek valamennyit, hogy megragadom a karját és határozottan magam után húzom, miközben magabiztos léptekkel indulok el abba az irányba, amerre az átjárót sejtem. Nem sokkal később oda is érünk egy szétfirkált fal elé, innen pedig a srácon a sor. Utat engedek hát számára, habár van egy olyan érzésem, hogy a szent cél érdekében képes lennék puszta kézzel is lebontani magunk elől az akadályt.
- Fantasztikus! - kontrázok rá Adora szavaira, majd ismét úgy lódulok neki, mint valami élő energiabomba. Nos igen, ha kviddicsről van szó, akkor képes vagyok pillanatok alatt átvedleni valami ilyesmivé. A hömpölygő tömegben már így is akadnak olyanok, akik a saját csapatuk indulóját éneklik, valamiféle hülye kalappal a fejükön, amely szintén azt a himnuszt skandálja. - Vajon hol lehet ilyet kapni? - teszem fel a költőinek szánt kérdést, majd torpanok meg hirtelen, hogy körülnézhessek kalap-témában. Néhány társaság már igen spicces állapotban van, mondhatni előre ittak a medve bőrére, miközben - nem messze tőlünk - egy kisebb csoportosulás éppen egymással fogad a győztes csapatot illetően. - Vennünk kellene valami italt is! - csillan fel a tekintetem, majd pillantok a hollóhátas lány felé, aki igen jártas a témában. - Valami olyasmit, ami nem üt ki minket annyira, hogy ne emlékezzünk a meccsre, de kellően felpörgeti a hangulatot - csacsogom továbbra is útitársaim irányába. Nos igen, Elizabeth Ollivander a sport témában nem ismer tréfát. Ez az egész olyan számomra, mintha határozottan bulizni indultunk volna hármasban. - Szerintetek mi legyen az? - fordulok jobbra-balra, immár sorban
állva az előtt a kajálda előtt, amelyet Adora szemelt ki nemrég magának. Nem messze innen vannak italos bódék is, melyek egyaránt árulnak muglik által készített alkoholt is, nem csak a mágikus világ italait. Úgy tűnik, itt tényleg mindenre gondoltak.
Nem sokkal később én már egy gyrossal a kezemben veszem irányba a lelátókat, hogy még időben elfoglaljuk a helyünket. Oké, nem a VIP-részlegen vagyunk, az túl sokba fájt volna, de így is sikerült kellően jó helyet találnom. Nem kell kitekernünk a nyakunkat, hogy lássunk is valamit, szóval igazán elégedett vagyok magammal.
- Én ülök középen - stoppolom le a helyem szinte azonnal, majd vetem is le magam az egyik székre, miközben a pálya felett valamiféle bűbájjal az arénában nemrég zajlott meccseket vetítik újra. Ez is szinte majdnem olyan, mintha őket is élőben néznénk, hacsak nem jelennének meg közben a különféle szponzorok reklámjai is a hologrammok mellett. Így hát könnyen megtudhatjuk, hol is készítették a versenyzők ruháit, esetleg milyen seprűt használtak és az mennyi idő alatt gyorsul fel x sebességre. Egy ideig igen szórakoztató tud lenni, de inkább szívesebben nézném már a saját csapatom mérkőzését.
- Mindenízű pattogatott kukoricát? - teszem fel a kérdést, majd kínálom körbe vele társaimat. Újfajta találmány a Bogoly Berti-féle drazsé sikere után. Nemrég került csupán a piacra. A különlegessége abban rejlik, hogy tényleg teljes mértékben olyan, mint a sima popcorn, még színre se lehet megkülönböztetni. Mint az orosz rulett... Sose tudhatod, mikor kapsz ki egy rosszat.
- Hmm... vajsör - rágcsálom elmélázva a számban helyet foglaló falatot. - Elég fura - teszem le végül magam mellé az adagot, de a többiek természetesen bármikor megkínálhatják belőle magukat, ha szeretnék.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-15, 11:02


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Alapvetően én is praktikusság miatt használom ezeket a praktikumokat.  Se időm, se kedvem nincsen a hajammal bíbelődni. Bár egyszer szívesen kipróbálnám hogyan áll a göndör haj. Mondjuk így is ki vagyok mennyire melegít ez a zuhatag, úgy meg állítólag még rosszabb.
- Végül is. – Vetek egy oldalpillantást Dannyre. Nincsen vele baj, szimpatikus srác. Az pedig külön plusz, hogy tudja miként kell ezeket az isteni sütiket elkészíteni. – Fizethettek lakbért sütiben. – Adok hangot a bugyuta kis gondolataimnak vigyorogva. Akartak is nagyiék venni nekem egy lakást Londonban, ha esetleg úgy alakul szívesen kiadom nekik. Persze, én is élnék velük szívesen, de az egyetem tekintetében az még messze van, nyaranta meg úgyis inkább utazgatok. S valahol az agyam egy hátsó zugából rám tőr a kérdés; mi van, ha addigra nekem is lesz valakim? A lehetőségtől is megijedve elhajtom a gondolatot. Mindenesetre a fiú megjegyzésével le is zárjuk a dolgot. Nem nagyon tudom milyen nélkülözni, talán ez az egyik rossz tulajdonságom. De értékelem azokat a dolgokat, amiket kaptam az élettől, szóval mégsem vagyok egy teljesen sznob örökös.
- Nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk pörgés alatt. -  Nevetem el magam. Nekem a nyüzsgő város és az élénk éjszakai élet jutott eszembe, ők pedig egyből a családra asszociáltak. Érdekes, hogy mennyire nem a vendéglátóim jutottak eszembe, de talán csak azért, mert nem ismerem őket olyan jó. Sajnos ez a pár nap sem lesz alkalmas a közelebbi ismeretségre, de majd egy másik alkalommal.
- Bocs, hogy lebuktattalak. – Nézek ál bűnbánóan a fiúra, de nagyjából fél másodpercig bírom vigyorgás nélkül, mivel ő is belemegy a viccbe. Örülök, hogy vevőek voltak erre a poénra; nem mindenki viseli jól a sajátok humoromat.
A fagylalt után eléggé felpörgök, talán jobb is, hogy nem kértem egész adagot abból a durván kávésból, mert így is alig fogok tudni aludni. Mondjuk az is igaz, hogy nem szundizni jöttem! Ki kell használnom ezt a kevés időt, amit családi felügyelet nélkül Rómában tölthetek. Lizzy pedig remek partnernek bizonyul a gyermeteg energia löketem kiéléséhez. A csapat fiú próbálja tartani a nyugalmi szintet, de biztos vagyok benne, hogy ő is visszamegy kiabáló ötévesbe ahogy elkezdődik a meccs. Ez a sportolók és rajongók legjobb tulajdonsága; mindenféle hülyeségre képesek a csapatért.
- Erről olvastam is, de már akkor sem értettem. – Jegyzem, hogy beszélgessük amíg kocsikázunk. – Ha egyszer van egy meghatározott időpontja valaminek, akkor hogyhogy nem akkor kezdődik? – Alapvetően nem értem, hogy akkor miért nem későbbre teszik a kezdést? Minek egy olyan rendszer, ami nem működik? Szerencsére nem haltam meg az odafele úton, de azért magamnál tartom a gyógyszert, amit Dany vett. A kis séta azért kimondottan jól esik. Nagyon tetszik, hogy ugyanolyan bejárat vezet az arénához, mint anno az Abszolútra. Gondolkodás nélkül lépem át a bejáratot és indulok meg.
- Milyen szép hely. – Jegyzem meg halkan. A belvárosi arénák nem ilyen szépek. Itt minden olyan varázslatos, zöld és élő. Gyorsan átmegyünk a jegyellenőrzésen és besorolunk kaját vásárolni. – Mit egyek…mit egyek…- Gondolkodom félhangosan, mikor rám köszön valaki én meg hát vissza, de halvány lila gőzöm sincs ki volt az. Vállat vonva gondolkozom tovább, s lassan sorra kerülünk. Nagyjából mindenből is kérek, amihez kapunk egy lebegő tálcát is, így nem nekünk kell fogni a dolgokat amíg leülünk. Nagyon várom már a meccset. Bár továbbra sem vagyok biztos abban, hogy kinek kéne szurkolnom ma.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-10, 16:03





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Hát, ha van téma amihez nem tudok hozzá szólni, akkor az a bűbájjal hajat, meg frizurát készíteni dolog. Alex az, akinek szokása órákat a fürdőben tölteni ilyesmikkel, nem én. Szóval ezt a témát a lányokra hagyom. Igazából nem is értem, hogy mi tarthat tovább egy-két percnél egy fésülködésen. Bár a hosszú hajú lányok minden bizonnyal ki tudnának oktatni róla, úgyhogy inkább megtartom az ezzel kapcsolatos véleményem.
- Azt én is megnézhetem. Nem kellenek ide a plusz alkalmatlankodók.  - jegyzem meg, de végül egy váll vonással, és egy kisebb mosollyal elengedem a dolgot.
Inkább az összeköltözésre terelődik a téma. És hát, én tényleg szívesen összeköltöznék Lizzyvel, de akár Adorával is (utóbbi esetén szigorúan külön hálószobával), de azért igyekszem reálisan is gondolkodni. Persze most nagyon jól elbohóckodunk a dolgon. De azért egy albérletnek vannak fenntartási költségei is. Plusz az egyetem, és a legtöbb diák munka nem fizet elég jól, hogy tandíjra, és albérletre is teljen. Persze a bácsikámhoz bármikor fordulhatok. Ő valószínűleg, ha kellő megfontoltsággal, és átgondoltan érvelek, akkor biztos segítene az anyagiakban. De már az is nagy szó, hogy a tandíjam jelentős részét ő állja. Szóval egyenlőre marad a költséghatékonyabb kollégium.
- Szívesen költöznék össze veletek, de egyenlőre maradjunk a költséghatékony megoldásoknál. Mint a kollégium. Aztán jövőre meglátjuk. A nagyobb, több szobás albérlet többlet költségeket is jelent. De ha ötösöm lesz a lottón, akkor úgysem számít majd. - csóválom meg a fejem egy játékos mosollyal. Nem. Nem fogom megnyerni a lottót ez biztos. Mivel nem játszom. Pénzkidobásnak tartom. De poénnak elment.
- A pörgés az életstílusunk része azt hiszem. Plusz Alex véletlen sem hagyna ki egy alkalmat se, hogy nehezítse az életem. Edzésben tart, hogy véletlen se unatkozzam. Pedig néha jól esne a megnyugtató csendes unalom. - azt hiszem ebben különbözünk Adorával. Szerintem ő az itteni pörgésre vágyik, én pedig néha arra a csendes nyugalomra, ahogy az ő családjában élhetnek. Neki nyilván nem kell folyton a kisebb lány megfelelője után kajtatni, hogy mikor kerül már megint bajba. Néha azt hiszem sosem nő be a feje lágya. Ezért is kaptunk össze annyira csúnyán az év végén. Még most sem az igazi a viszonyunk. Lassan túl tehetném magam a dolgon, és megbocsáthatnám a prefektusi jelvényem elvesztését, de talán ha kellő ideig úgy csinálok, mintha haragudnék, akkor végre elkezd komolyan venni. Nem mellékesen tényleg fájt az az eset. És nem csak szó szerint.
Azért az egomnak valahol mégis mérhetetlenül jól esik, hogy Adora ennyire megszerette az otthonom. Én pedig mindig szívesen fogom itt látni.  
- Persze, hogy az! Most lebuktam. Így akartam csökkenteni a konkurenciát az All starra. - nevetem el magam. Persze csak nyilván viccelek. Lizzie alakja így tökéletes ahogy van.
- Ajjaj, akkor kezdhetek félni? - vigyorgok a szőkeség felé, de nem hiszem, hogy komolyan tartanom kéne az elhízás veszélyétől. Tulajdonképpen gyerekkoromban a bácsikám elég gyakran jegyezte meg, hogy hova fér belém ennyi étel? De én csak vigyorogva falatoztam úgy reggeltől estig. Amikor épp a kezembe került valami. Kivéve, ha az a bugyuta ötlete támad volna a bácsikámnak, hogy brokkolit, meg mindenféle túl zöld dolgot párol össze ebédnek. Az nem hús, tehát jóllakni se lehet vele. Ergo nem jó semmire. És mondtam már, hogy túl zöld?
Adora felhúzott Duracell nyuszi módjára pattog, hogy siessünk. Így nincs mit tenni, miután eltüntettük a fagyinkat, gyorsan eltűntem a nyomokat, hogy itt jártunk, vagyis egy oldalsó kis csapnál elmosogatok magunk után, és mindent vissza csempészek a helyére. Aztán irány a kocsi.
- Nyugalom. Még én vezetek. Nem fogunk elkésni, ígérem. Különben is Olaszországban soha semmi nem kezdődig pontosan. - mondom félig viccelve, félig nyugtatólag.
Adora szerencséjére pedig az arénához vezető út nincs túl messze. Így nem kell sokat autóznunk, amikor ismét parkolóhelyet keresek. Gyakorlatilag tovább tart leparkolnom, mint az út. Kissé messzebb is a kelleténél. Bosszantó de ez van, ha csúcs időben autókázol.
- Oké, innen egy kis séta, de mindjárt ott vagyunk. És még időben is. Tetszeni fog.- mondom, miközben kiszállok az autóból, és egy irányba kezdem terelni a lányokat. Néhány perces gyalog út után egy elég jelentéktelen összegrafitizet falhoz érünk, én viszont gyorsan körül nézek, és pálcát húzva megkocogtatok pár téglát, mire megnyílik előttünk az út. És csodás látvány tárul a lányok szeme elé, ahogy gyorsan átslisszolunk a falon. Egy rövid föld út végén pazar hatalmas kviddics aréna áll, és már kisebb ember tömegek is hömpölyögnek befelé különböző irányokból...
- Mondtam, hogy tetszeni fog.


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-05, 19:38



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]

A csajos dolgok és én valahogy sose álltunk túl közel egymáshoz. A VMS előtt egy kis tökmag voltam, akit csak a haja alapján lehetett a lány-kategóriába sorolni. A verseny alatt pedig egyértelműen felnőttem, legalábbis számomra tizenöt éves koromban jött el az az időszak, amikor a nemi jellegek kiütköztek rajtam. Fiús lányként mentem oda, de az alatt a röpke pár hét alatt valami külső változás ment végbe rajtam. Nőiesebb idomaim lettek, még ha nem is annyira feltűnően, de mégis... Utána pedig elkezdtem adni a külsőmre, de még mindig jobban szeretem a kényelmes, laza holmikat. Gilly a ruháim többségében ki se tenné a lábát otthonról. Ami pedig a hajamat illeti, nos... Fésűn kívül nem igazán lát semmi mást, hacsak nincs közelgőben egy fontosabb esemény.
- Arra, hogy megnézi a seprűmet? - vonom fel a szemöldököm egy pillanat erejéig. - Aligha - rántok végül egyet a vállamon, ezzel is elengedve a témát. Ezt nem Adora jelenlétében szeretném megbeszélni, azt pedig pláne nem szeretném Dany orrára kötni, hogy Timothy és én egyszer már elmentünk randizni, de az egészből nem lett semmi sem. Az a srác továbbra se szimpi számomra, bárhogyan is néz ki. Különben is, barátnője van, nekem pedig barátom. A kettő üti egymást, én pedig egyébként is elég nehezen nyitok mások felé. Nem az alatt a fél óra alatt fogok szerelembe esni iránta, amíg ad egy-két hasznosabb tippet a seprűkkel kapcsolatban.
- Álljon meg a menet! - emelem fel a kezem a szavaik hallatán. - Mindkettőtökkel nem lehet? - pislogok ártatlan képet vágva. - Van több szobás albérlet is, szóval nekem az is teljes mértékben megfelelne. Jó buli lenne - teszem azért még hozzá, hiszen mindig annyit hallom Gilliantől, hogy a barátnői közül ez meg az elköltözött a haverjaival és mennyire jól érzik magukat egyedül, távol a felnőttektől. És igen, Adorával szerettem volna elsőként költözni, de időközben képbe jött Dany és nagyon remélem, hogy a mostani helyzetünk a következő év folyamán se változik semmit. Szeretek vele lenni, ahogy a hollóhátas lánnyal is. Mindketten nagyon fontosak számomra.
- Pörgés az van ezerrel - nevetem el magam, elvégre Dany unokahúga szinte állandóan alkot valamit. Az ittlétem alatt sikerült már belekóstolnom az olasz lét mámorító zamatába. A kora reggeli viaskodások a fürdőszoba birtoklásáért vagy a rémület, hogy a lány este megint ellógott egy buliba, esetleg a büntetés miatti hisztije... Kész mulatság, bár annak kifejezetten örülök, hogy Adora ebből kimarad.
- Akkor ez az egész egy összeesküvés-elmélet része? - kerekedik el a tekintetem, miközben döbbenetet színlelve meredek a vörös hajú lány irányába. - Te tényleg képes voltál ilyesmit tenni velem? - tátogok színpadiasan, mint a partra vetett hal, Daniel irányába fordulva. - Na, megállj csak! Jössz te még az én utcámba, Daniel Paisley! Megtanulok főzni és degeszre tömlek a kedvenceiddel - fenyegetem meg mókásan. - Utána nyafoghatsz, ha nem tudod begombolni az inged és a nadrágod.
Amikor Adora felpattan és teljesen felpörögve kezdi el várni a mérkőzést, én is követem a példáját, majd izgatottan indulok el a kocsi felé. Oda kell érnünk időben, mert nem szeretnék ezer ember között a helyemre sasszézni.
- Taposs a gázba! - biztatom csillogó tekintettel Danielt, amint a kocsiban landolunk. Sose késtem még el egy kviddics versenyről sem és ez a mai nap se lehet kivétel ez alól. Még italt és ennivalót is szereznünk kellene, az időnk pedig vészesen fogy. Talán meg se kellett volna állnunk, hanem csak utána. Fene se tudja.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-04, 13:17


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Persze, nem ítélem el azokat, akik egyszerűsítés gyanánt használják az erejüket. Végül is arra is van, meg pontosan annyi energiát fektet bele az ember, amennyit visszanyer általa. Talán majd egyszer megkérdezem, de nem tudom, hogy mire számíthatok tőle. Sosem szerette az otthoni légkört, de London mindig is igaz szerelme volt. Talán így játszotta ki a rendszert, nem tudom.
- Azt én is szoktam. – Vigyorgok a lányra. A hajamat is szoktam varázslattal megcsinálni, amióta 17 vagyok, mert kegyetlenül sok idő ezt a hajtömeget megszárítani. Nehéz is, gyakran gondolkodom abban, hogy levágom, de mindig eszembe jut dédpapám kedvenc meséje egy varázslóról, akinek a hajában rejlett az ereje. Szóval majd, ha már a gerincem bánja, akkor megválok tőle, de addig nem. Sok vele a baj, de talán ez a kedvenc jellemzőm magamon.
Nem erőltetem a motoros témát túlságosan, egyrészt mert nem Lizzy terepe, másrészt mert még én se akarok annyira nagy mellénnyel belemenni az ilyesmibe, hiszen csak tanulom még a dolgokat. Az elmélet meg van, már csak a gyakorlatba kell átvinnem a tanultakat. Az pedig merőben mástészta és nem mindig lesz jó vége. Magam is tapasztaltam nehézségeket a bájitaltannal kapcsolatban, hiszen kívülről fújom mi van a könyvekben, de mégis kell hozzá egy olyan szintű érzék, amivel én láthatóan nem rendelkezem.
A seprű karbantartás kapcsán feljött kisebb szerelmi civódásból is exkuzálom magamat. Egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt nem is akarom, hogy közöm legyen hozzá. Egy kapcsolat akkor működik jól, ha ketten vannak benne. Legalábbis úgy gondolom, hogy anyáéknál is akkor kezdődtek a problémák, amikor megjöttem. Igyekszem nem a vállamra venni, ezt a problémát, de nem tudok mit kezdeni ezzel a folyton fel-feltűnő érzéssel.
- Hát…na jó, talán, ha te is ott leszel, akkor megyek. – Forgatom meg a szemeimet, de közben vigyorgok. London nekem nem akkora szerelem, mint Glen bácsinak, így nem fog hiányozni, ha esetleg ráveszem magam a családom hátra hagyására. A többiek viszont hiányozni fognak. De ez még nem is a holnap zenéje. Dany megjegyzésére felvonom a szemöldököm és tettetett sértődöttséggel fordulok Lizzyhez. – Milyen kis csalfa vagy. Mégse költözök veled össze. – Nyújtom rá a nyelvemet, mielőtt elnevetném magamat.
- Az biztos, hogy ellátogatok ide, ha hiányzik egy kis pörgés. – Bólogatok nagy lelkesen, mintha egy félig megfogalmazott ígéretet tennék. A kérdésem után rájövök, hogyha a fagyit bírni fogom akkor se biztos, hogy az alkohol jó ötlet a kocsiban. Mindegy, majd legközelebb. A tejszínhabot kategorikusan elutasítom mielőtt hozzá érne a drága fagylaltjaimhoz. Utálom a tejszínhabot, fura az íze, az állaga a színe…Nem az én világom, de a csokiszórás nagy szerelem.
- Lehet azért hozott ide Danny, hogy előnye legyen az All Star-on. – Jut eszembe egy vicces összeesküvés elmélet. – De szerintem, ha valaki akkor te le tudod adni. – Bólogatok komolyan. Lizzy sportember, sok ideig nem lesz rajta felesleg akkor sem, ha felszed néhány kilót. Rajtam meg sose lesz izom. Pedig nagyon szeretném, hogy ne úgy nézzek ki, mint valami groteszk, vékony, apró tündérke. Megköszönöm a fagyit és termetemhez képes olyan gyorsan porszívózom be, mint aki nem az előbb puszilt be két tömény, kávés sütit. Igazából, nagyon izgatott vagyok most már a meccs miatt, szóval mikor már mindennel végeztünk, majdnem rohanok a mozgó halál doboz felé.
- Menjünk, menjünk. – Pattogok, mint egy idegesítő gyerek. Lehet túl sok volt a kávé és cukor bevitel.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-02-02, 14:43





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Én talán boldogulnék a képességeim nélkül, mugliként. Paulo és Guido társaságában biztos feltalálnám magam. Sőt a megélhetéstől sem igazán kellene félnem, hiszen biztos támaszként itt van a bácsikám, és a cukrászdája. Még ha nem is arról álmodok, hogy egész életemben kisegítő pultos legyek. Hogy lehetnék ennél több? Akár maga a tulaj, aki örökli mindezt? Egyenlőre ez igazából csak olyan elhessegetett kósza gondolat formájában bukkant fel, félrészeg állapotomban, akkor is csak azért, mert Galen mondta ki, és nem én. Ez pedig talán a bácsikám hibája is, hiszen sosem ültetett eddig még le, hogy ezt a dolgot komolyan tisztázzuk. Fogalmam sincs, hogy miféle tervei lehetnek velem? Mindennek ellenére, azért úgy hogy tudom, mit veszítenék, talán mégsem menne olyan könnyen a váltás a tiszta mugli, mágiamentes életre. Szerintem ez is olyan dolog, mint minden az életben. Meg kell találni az arany középutat. Már akinek van erre lehetősége. Mint nekünk.
- Talán meg van a maga oka. Az emberek általában jó okkal döntenek ilyen, vagy olyan életforma mellett, de nem mindig érzik szükségét, hogy ezt másokkal is megosszák. - vonok vállat könnyedén. Persze ha tudnám, ha csak sejteném, hogy a saját családomon belül is miféle titkok rejtőznek előlem, akkor talán jóval kevésbé megértően viszonyulnék Adora bácsikájához. A sajátomhoz meg... nem is tudom. Talán joggal érezném becsapva magam nem igaz? Így azonban könnyedén engedem el ezt a témát egy másikért.
Ami a motorokról való eszmecserét illetni, nos szerintem, ha Adora és Lizzy megerőltetne magát, akkor tuti találnának egy rakás olyan dolgot, -főleg lányos dolgokat- amikről nekem nem lenne halvány lila dunsztom se. Szerintem nincs olyan ember, aki mindenhez is ért. Például, ha bájitalokról van szó, akkor csak pislogok, mint hal a szatyorban. Nem véletlen, hogy sosem jöttem ki Pitonnal.
Adorának talán igaza van, és szórakoztató gyerek lehettem, -bár lehet erről a bácsikámnak más véleménye lenne- de azért mindennek meg van a maga hátulütője. Például, hogy alig volt olyan, hogy ne lettem volna büntetésben valamiért.
- Madam Hooch tanított pár trükköt, amikor megunta a nyaggatásom. - vonok vállat szórakozottan. Alsóban, amikor minden áron be akartam kerülni a Hugra csapatába, akkor elég sokat gyakoroltam, és nem lett mindig jó vége. Többnyire az iskolai seprű kárára. Aztán, amikor sikerült nagy nehezen összespórolnom a zsebpénzem egy sajátra, akkor azt végképp nem akartam tönkre is tenni. Szóval elkezdtem a tanerő nyakára járni seprű javítási tippekért.  
- Héé, álljunk csak meg pillanatra! Timothy Blueberry? Most féltékenynek kéne lennem? - nézek tetetett féltékenységgel Lizziere. Bár igazából tudom, hogy nem kéne pont arra a srácra féltékenykednem, azért talán picit mégis rosszul esne, ha Lizzie hozzá fordulna helyettem a gondjaival. De végül aztán egy kissé erőltetett mosollyal, de elengedem a dolgot.
- Néhány napja még velem akartál egy albérletbe költözni.  - jegyzem meg szórakozottan Lizzie felé. De azért jól esik Adora lelkesedése az otthonom iránt. Na meg tényleg látom az arcán, hogy betaláltam a kávés csemegékkel. Én pedig szeretek mindenkinek örömet okozni. Azt hiszem, hogy ez valahol Maroni életfelfogás. A bácsikám ugyanilyen. Éppen ezért is illik hozzá ennyire ez a hely.
- Hát, ha ide nem is költözöl, de ha bármikor úgy érzed, hogy szükséged van egy kis kávé mámorra, vagy extra édesség adagra, akkor már tudod, hogy hova kell jönni. - kacsintok Adorára, amikor becsukom a kamraajtót. Ők pedig elindulnak az egyik irányba, én pedig a másikba.
- Természetesen. Nálunk minden is van. Ami nincs, azt pedig elkészítjük. Na jó. A bácsikám készíti el. - nézek egy kajla vigyorral Adorára, amikor visszaértem a pároshoz, és megkapom a keresztkérdést. Persze gyorsan végig mutatva az ide illő választékot.
- Ne féltsd te az én gyomromat. Növésben vagyok. - vigyorgok Lizzy felé, de közben már Adora rendelésének megfelelő fagyikat adagolom az egyik kehelybe. Majd jöhet egy kis tejszínhab, és csokidara, mielőtt egy kiskanállal átnyújtanám a lánynak. Aztán persze a saját kelyhemet is megtöltöm, igaz egy másik hűtőláda tartalmából. Gránátalma, citrus, és sárkánygyümölcs fagyikból adagolva. Bár ehhez annyira nem meg a tejszínhab és csokidara, így az most kimarad.
- Ugyan, azok a seprűk akár 200 kilót is elbírnak. - ugratom Lizzyt. Persze lány, és gondolom fontos az alakja, meg a formája. A plusz kilók meg nem tesznek jót, de szerintem így tökéletes az alakja ahogy van. Néha meg igazán nem értem azt a fránya önbizalom hiányát.


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-31, 13:18



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tényleg képtelen vagyok elképzelni azt, hogy a képességeim nélkül ébredjek fel egy reggelen. Mugliként viselkedjek, miközben világéletemben mágusok között nevelkedtem? Előbb-utóbb beleszoknék, ez nem vitás, hiszen rengeteg mágus vegyül el köztük, de valahogy nem vonz ez a lehetőség. Szeretem az erőmet. Sokkal könnyebb minden vele. Nélküle úgy érezném magam, mint aki a karjait vesztette el egy szörnyű balesetben. Ezért se értem meg, hogy miért vannak emberek, akik önszántukból mondanak le a képességeikről és válnak muglikká.
- Én biztos kifaggattam volna már róla - jegyzem meg, de persze azt is megértem, ha Adora még nem érintette különösebben ezt a témát. Neki ez a megszokott, így ismeri már hosszú évek óta, miért is taglalná hát a miérteket? Bár, minden bizonnyal érdekes lehet a háttérsztori is. Valahogy ilyenkor mindig azok a fránya romantikus képek villannak be számomra. A férfi, aki lemond a hőn szeretett nőért az erejéről. Áh, imádok ilyesmiről álmodozni!
- Szerencsére nálunk se hadonászunk állandóan pálcával - csóválom meg a fejem. - Jó, Gilly néha hajlamos azért nyúlni, ha nincs kész időben a frizurája, de ő se alkalmaz mindig mágiát. És néha én is, ha kell valami, de lusta vagyok kikelni érte az ágyból - pirulok el a saját szavaim hallatán. Persze, mindezt csak az iskolában tehetjük meg, hiszen otthon még csak Gillian használhatja az erejét. Azért igen kínos mások előtt bevallani, hogy néha ennyire lusta is tudok lenni, de na... Vannak rossz tulajdonságaim.
A motorokról szóló eszmecseréjükbe már nem szállok bele, hiszen lövésem sincs a dolog mibenlétéről. Mégis, kissé feszélyez az a gondolat, hogy van valami, amit Dany szeret és nem tudja velem megbeszélni. Talán be kellene szereznem pár könyvet is az ilyesmiről, hogy legközelebb én se essek ki a témából, ha ilyesmire terelődne a szó. Hiszen ők annyira lelkesen beszélgetnek róla! Nem szeretnék mindig teljes mértékben kuka lenni. A végén még emiatt szakít velem Daniel.
- Nem szükséges, de köszi azért - mosolyodom el Adora ajánlata hallatán, majd Danyre pillantok. - Még ehhez is értesz? - vonom fel a szemöldököm, majd megcsóválom a fejem. - Nem kell, tényleg. Timothy Blueberry megígérte, hogy vet rá pár pillantást. Végzős griffendéles és irtó tehetséges a seprűk javításában - lelkesülök fel egy pillanat alatt. Igazság szerint már az is eszembe jutott, hogy megkérem, tanítson meg engem is a dologra. Nem szeretek másokra hagyatkozni abban a sportban, amiben elvileg a legjobb vagyok. Ha pedig még a seprűm javításában se kellene állandóan másokra hagyatkoznom, az lenne az igazi.
- Nem. Te jössz velem Londonba, albérletbe - nevetem el magam Adora lelkesedése láttán. Oké, ezt nem gondolom komolyan. Igazság szerint jó ideje már Dany mellett teszem le a voksom, mivel Adora még májusban megmondta, hogy a családja miatt nem maradhat a fővárosban, ha egyszer el is költözik otthonról. Dany azonban olasz, neki Róma a hazája. Nem hiszem, hogy szándékában állna kétlaki életet élni.
- Hmmm... - húzom el a számat töprengve a lány kérdése hallatán. - Úgy emlékszem, kell lennie, de erre Dany tud majd válaszolni - vonom meg végül a vállam. Szégyen vagy sem, még mindig nem mozgok itt otthonosan. Végül befut az emlegetett szamár is, én pedig csak pislogok. Igazság szerint mindenből ennék, de tényleg úgy érzem, hogy kezdem elveszteni a csatát a kilókkal szemben.
- Én semmit - felelem határozottan. - Majd eszek az Arénában. Ti se tömjétek tele magatokat, mert megfekszi a hasatokat - vigyorodom el egy pillanatra. - Különben is, ha most igent mondanék, szeptemberben nem bírna el a seprű. Ugye ezt ti se szeretnétek? - mutatok rá a tényekre. Igazság szerint én meg pont Adora alakját irigylem. Ő az a tipikus, ehet, amennyit akar-kategória.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-30, 13:16


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nos, Glen bácsi egy különleges személy. Hisz abban, hogy első és legfontosabb az emberségünk minden más ez utána jön. Nem hiába lett rendőr. Lizzy kérdésére csak bólintok. Nincs ezen mit cifrázni; a bácsikám egyszerűen menekült ebből az életből. Sokszor azt hiszem a nyomás és a család miatt, de lehet csak úgy heppből.
- Nem tudom. Erről még nem beszéltünk. -  Milyen furán hangzik, hogy nem beszéltünk még ilyesmiről. Valahol a lelkem mélyén elkönyveltem, hogy a család az oka, mint ahogy nálam is és ezzel le is zártam magamban a témát. Legközelebb meg is kérdezem. Biztos vagyok benne, hogy jó oka van, legyen az bármi. Én nem tudnám elképzelni az életemet varázserő nélkül. – Nekem is szokatlan volt elsőre, de már megszoktam. Miatta nem vagyok olyan berögzött boszorkány, aki mindent pálcával old meg. – Sokat segített a normális ítélőképesség kialakításában a jelenléte életemben. Előtte se voltam olyan elvadult, mint anyám, aki minden adandó alkalommal egy varázslattal áll elő a probléma ellen, de nem ártott, hogy láttam így is lehet élni.
- Persze, mindennek meg van a hátránya és az előnye. – No, nem mintha tudnám mennyibe kerül egy műszaki vizsga vagy egy átlag szerviz… - Nem szállok olyan versenybe, ahol alapvetően hátrányban indulnék. – Utasítom el élből Lizzy ajánlatát. Nem hiába fogom magam távol tartani az All Startól. Esélyem sincs nyerni, márpedig én nem fogok veszíteni. Dany vicces gyerek lehetett, ha ilyesmikkel foglalatoskodott. Mondjuk, ha az én kávéfőzőmet szedte volna ízekre, akkor biztosan kitagadom. A kávé szent és sérthetetlen. Senki nem akar azzal az Adorával találkozni, akitől valamiért megvonták a koffeinjét. Kissé még én is félnék magamtól. Bár alapvetően a saját képemben jelent meg annak idején a mumus, szóval kávéval sem vagyok egy leányálom.
- Hát nem vállalnám magamra ezt a terhet én sem. Ránézhetek, de nem ígérek semmit. – Egyszer, még az iskola kezdés előtt Minnie néni adott nekem egy könyvet, ami a seprűk felépítésével foglalkozott, szóval az elmélet megvan, a fényezéshez mindenki ért, hála a Madam óráinak, de nagyjából ennyi a tudásom e téren.
- Ide költözöm. Esküszöm. – Bólogatok komolyan, elmerülve a koffein mámorban. Ha nem is költözök ide, vehetnék egy lakást, amit kiadok amikor nem vagyok itt. Ez egy okos befektetés lenne. Pénzem van rá. Vagyis majd lesz, ha végre megkapom az örökségem.
- Hálás vagyok. – Bólogatok meghatottan Danynek, nyers, szomorkás boldogsággal az arcomon. Jobban ismeri, mint anyám. Vagyis jobban tippel. Nem is bánom, hogy kivezet minket, már alig várom a kávés fagyit, amely felé haladunk miközben elpusztítom a második sütimet. Lizzy megjegyzésére a súlyáról ezúttal nem válaszolok. Nem hiszem, hogy hiányzik neki a hisztim botsáska testemről. Különben sem nagy darab a lány, inkább tűnik olyan típusnak, aki a pont jó helyekre szedi fel a kilókat. Kimondottan irigylem alakját.
Érdeklődve lépek be a keverő terembe. Itt is minden akkora, mintha egy fagylalt gyárban lennénk. Nagyon tetszik ez a sok hely, meg a gigászi csillogó gépek, a kellemes hideg és ahogy a különböző aromák illata terjeng a levegőben. Nekem való hely. Mielőtt válaszolhatnék a szőkeségnek megérkezik a párja is, meglepően gyorsan ahhoz képest mennyi minden van nála.
- Nos…egy keresztkérdés mielőtt döntök; van alkoholok fagyi is? – Pillantok a párosra csillogó szemekkel. Kicsit úgy érzem magam, mint egy kisgyerek, akinek a szülei azt mondták, hogy bármit kaphat a cukrászdádból. Nos, át hallásosán végül is ez történik! – Jó akkor…pisztáciát, cappucinot és baileys-t szeretnék. Megy egy kis kóstolót abból a nagyon erős kávéból. – Sorolom miközben az ujjaimon számolom az ízeket, s igazából már most felpörögtem az édességektől, a kehely után pedig nem is fog kelleni az autó, majd elfutok a kviddics arénáig…


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-27, 10:26





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na ugye, hogy nekem mindig igazam van. A pálca bolt tényleg menő. Igazából szívesen mentem volna Gillyvel arra a pálcakészítő képzésre, ahol ő tölti a nyarat, de Gilly szerint a nagyapja már őt is csak úgy tudta sok szívesség árán beprotezsálni. Azt pedig erősen kétlem, hogy nekem lett volna bármi esélyem bekerülni. Talán jövőre. Vagy hát ki tudja. Imádom a mágikus, megbűvölt tárgyakat, és imádok kísérletezni velük. Még ha néha vissza is ütnek.
- Ez tényleg érdekes. Mármint én jól boldogulok muglik közt, de talán pont ezért nem is tudnám élesen elképzelni, hogy csak egyik, vagy csak másik világhoz tartozzak. Ha szinte soha nem használnám a pálcám... nos az nem én lennék. De az sem, ha állandóan szinte indokolatlanul is azzal hadonásznék. - ingatom meg a fejem. Azt hiszem én tényleg a két világ közt fél úton rekedtem. Muglik közt élek, de varázsló vagyok. Ezt pedig sehogy sem tudom letagadni. Nem mintha akarnám. Minden esetre érdeklődéssel hallgatom Adora szavait a bácsikájáról. Érdekes ember lehet.  
- A Harley jó eséllyel messze lehagyná egy gyorsasági versenyben a Vespám. Viszont hosszú távon, ha a fogyasztást, az alkatrészek árát, beszerezhetőségét, és egyéb járulékos költséget nézed, mint a szerviz és műszaki vizsga, akkor a Vespával jössz ki jobban. Mindkettőnek megvan az előnye, és a hátránya azt hiszem.- nem gondolom, hogy sok értelme lenne egy versenynek. Szinte biztosan Adora győzne. Én rá fogadnék. Bár a Tűzvillám is elég gyors.
- Nahát, csak nem gondok vannak a híres Tűzvillámmal? Ha gondolod én szívesen megnézem. Nehogy aztán rám fogd, hogy azért vesztettél az All staron, mert hagytalak kifogásolható állapotú seprűvel repülni. - vigyorgok Lizzyre, amikor a seprű javításra kérdez rá. Igaz, a kérdés nem is nekem szólt, de nem tudtam megállni, hogy ne kotyogjak közbe.
Örülök, hogy a kis történetem szórakoztatja a lányokat. Bár a zsebpénz megvonás, és szobafogság már nem volt annyira szórakoztató. Furcsa, de tulajdonképpen volt idő, amikor alig volt olyan, hogy ne lettem volna büntetésben valamiért.
- Meglehet. Kávéfüggő nemzet vagyunk. Különben pedig reggel kávét ígértem, csak azt nem mondtam, hogy milyen formában. - kacsintok vidáman Adorára. Jó látni, hogy nála is betaláltam a kávés sütivel. Az arca mindent elárul, ahogy eszi. Ezért szeretem ezt a helyet. Szeretek örömet okozni az embereknek, és azt hiszem most sikerült Adora esetében.
Viszont Lizzy sráccal való megjegyzésére csak az orrom alatt morgok valamit. Az én barátnőmet csak ne taperolja semmilyen jött-ment suttyó.
Kiterelem a lányokat a hűtőkamrából, és gondosan bezárom a vastag ajtót. Nem tesz neki jót, ha sokáig nyitva van. A bácsikám megölne, ha miattam menne tönkre, és szerelőt kéne hívni. Ezt nem tudnám megbütykölni. Lizzy elkíséri Adorát a fagyigép-terembe, én pedig kis váratva csatlakozom hozzájuk. Az egyik kezemen egy tálca, három egymásba rakott még üres üvegkehellyel, csoki drazséval, és egy nagyobb méretű, színes papírba, vélhetően elvitelre csomagolt süti csomag. A másik kezemben pedig egy nagyobb fém tál tele felvert tejszínhabbal.
- Szóval ki mit kér? - teszem fel a vidám kérdést, miközben az egyik falnál lévő kisebb munkapultra pakolom a kezem tartalmát.


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-24, 08:52



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hát igen, Dany, nyilván nem lesz ilyen széles a mosolyod, ha megmogyorózlak az Allstar alatt. De addig még van idő és igazság szerint a szarvát se áll szándékomban letörni, hiszen a lelkesedés rengeteget jelent egy ehhez hasonló verseny során. Én pedig szeretek úgy küzdeni, hogy az ellenfelem is mindent belead. Unalmas lenne az életem, ha mindig könnyűszerrel döngölném az embereket a földbe.
 - Hmm... - esem gondolkodóba egy röpke pillanatra, amikor Dany felhozza a pálcaboltot. - Mondasz valamit – ismerem el végül, de igen, tényleg elég menő. Már csak azért is, mert az a bolt már évszázadok óta a családom tulajdonában van és elég híresek is az ott készített pálcák. Szóval, úgy érzem, egyelőre én nyertem a kinek mije van-versenyt. Mit nekem egy Harley és egy családi cukrászda?
- Egy varázsló, aki nem használja az erejét? - csodálkozom el egy pillanatra, hiszen ez az én szememben igen nagy ritkaságnak számít. Igazság szerint, nem is ismerek személyesen egy olyan mágust vagy boszorkányt sem, aki önként nem használná a mágikus erejét. Ez olyan ritka, mint a fehér holló. - De miért tette? - pillantok kissé értetlenkedve a lány irányába.  - Volt rá valami komolyabb oka vagy egész egyszerűen csak így látta jónak?
Képtelen vagyok elképzelni azt, hogy bármikor is lemondjak arról, ami egy velem született, különleges adottság. Oké, a sebezhetetlenségem néha tényleg olyasmi, amitől legszívesebben megszabadulnék, hiszen okozott számomra már elég galibát, de a varázserőm... Jó, persze a családom mind varázshasználó, ezért is hathat idegennek az a gondolat, hogy ne legyen erőm, vagy én nélkülözzem, méghozzá önszántamból. Szerintem akkor se tenném meg, ha a halálos átokkal fenyegetnének.
- Szerintem a Tűzvillám a legjobb – kotyogom közbe, hogy mondhassak valamit, amihez nem vagyok teljes mértékben sötét. Nem tudom, mi az a Harley, egyedül Dany Vespáját ismerem, mint mugli közlekedési eszközt és természetesen a kocsit.  - Véleményem szerint az mindkettőt messze lehagyja – vigyorodom el szélesen. Na igen, egy seprűvel szemben bármilyen motor alulmarad, ez véleményem szerint teljesen világos.  - Ha gondoljátok, egyszer rendezhetünk egy hármas versenyt, de számomra nem kérdés, ki lesz a befutó – húzom ki magam büszkén ültő helyemben.
 - Nahát – dörmögöm az orrom alatt Adora szavai hallatán meglepetten.  - Ezek szerint tudsz seprűket is javítani? - teszem fel a kérdést, habár sejtem, hogy azért a kettő nem egy és ugyanaz. Jó vagyok a sportban, de ha valami tönkremegy, azt nem tudom megjavítani, Tényleg. Többen is mutatták már pedig, hogy mire kell figyelni, de én és az elmélet... Továbbra is gyakorlatias embernek tartom magam.
 - El tudlak képzelni, kezedben a méregdrága alkatrészekkel – vigyorgom, mint a tejbetök, Dany története hallatán. Ahogy azt is, hogy mit kaphatott utána. Azért egy olyan kávégép nem olcsó mulatság, ennyire már sikerült képbe kerülnöm a muglik világával. Ráadásul, elég sok hasznot hoz, ha sokáig képes termelni.
 - Mindenből van kávés változat – javítom ki Adorát, amikor a fagyira kérdez rá. - Szerintem ez az egyik legnépszerűbb ízesítés errefelé, Persze, a többi is jól fogy, de a kávés sütemények mindent visznek. Ezért pörögnek ennyire az olaszok – sandítok Dany felé, hiszen néha ő se képes megülni a seggén egy helyben. Fel-alá szaladgál, mint a mérgezett egér. Mi lesz az egyetemen, ahol sokkal több szabadideje lesz, mint eddig? Nyilván állandóan bulizni fog majd valahol, ahogy eddig sikerült megismernem.
- Ki hitte volna, hogy nem kedveled? - forgatom meg a szemem Dany szavai hallatán. Rendes srác volt, csak pont rossz emberrel kezdett ki. Így jár az, aki a tulajdonos unokaöccsének a csajánál próbálkozik be. Végül szót fogadok, majd Adorával karöltve indulunk el a fagyigépes terem irányába.  - Ne bízd el magad, még nem mert ráállni a mérlegre – csóválom meg a fejem. - És még sok idő van az iskoláig, talán visszafelé már gurulni fogok – állapítom meg, elvégre hajlamos vagyok arra, hogy hamar magamra szedjem a kilókat. Szerencsére ez sose akadályozott semmiben sem, elvégre mindig is rengeteget sportoltam. Szinte a seprűn nőttem fel.
 - Nos, milyet kérsz? - pillantok Adorára, amikor a terembe érünk. Itt azért kedvére szemezhet a különféle ízekből, elvégre rengeteg változat van és variálni is lehet őket. Személy szerint az én kedvencem a kókuszos fagylalt csokiöntettel. Abból három kehellyel is képes lennék befalni személy szerint. - A kávés fagyiból is több fajta van – bökök beszéd közben kezemmel a berendezés felé. - Tejeskávé, kapucsínós és akad egy olyan is, ami teljesen olyan, mintha sima kávét innál – esem gondolkodóba egy pillanatra. - Nem tudom, hogy csinálják – vonom meg végül a vállam vigyorogva.  - De abból tényleg nem szeretnék sokat adni, mert igen erős, karakteres íze van.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-23, 19:22


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lizzy reakciójára csak elnevetem magam. Nos, én sem bővelkedek ilyen rokonokban, de lehet jobb is, hiszen tudom mivel jár, ha kívülálló vagy a saját családodban. Az egy olyan színtű magány, ami sosem múlik el igazán. Kissé elszomorodom, hogy tényleg elfelejtettem mesélni a kedvenc bácsikámról. Pedig az egyik legmeghatározóbb ember az életemben. Hogyan maradhatott eddig ki?
- Nem igazán. Apa igazából csak az unokatesója, szóval alapvetően nem közvetlen rokonok, de a születésem után nem sokkal teljesen kivonta magát a varázsvilágból. Persze, nem drasztikusan, nagy ritkán szokott varázsolni, de csakis végszükség esetében. És szinte sosincs nála a pálcája; egy széfben tartja otthon. – Kezdek bele a mesélésbe, de mielőtt túlságosan belelendülnék leállítom magam. Sok mindent mondhatnék, de nem biztos, hogy mindenről tudniuk kell. Nem szokványos ember és általában nem értik meg őt.
- Tény és való, ám a seprűben is a gyorsaság a legfőbb erény. – Nem fogok vitába szállni, hogy a Vespa vagy a Harley a jobb motor. Mindkettőnek meg van a maga szépsége, de attól még megvédem a magam kicsikéjét. A nagybátyámnak sem Harley-ja van és óvva intett tőle engem, de nem érdekelt. A sikeres jogi megszerzés után elvitt egy használt motor kereskedésbe, ahova éppen akkor hoztak be egy Harleyt, amit alkatrésznek szántak. Szóval nekem egyből az kellet. Hiszen tűzpiros volt valaha a festése. S miután befejezem ugyanolyanra fogom lefesteni. Pirosra és feketére. Megvonom a vállamat egy aranyos mosollyal mikor Liz hátra fordul.
- Mit mondhatnék? Pasinak sem vagyok utolsó. – Viccelem el a dolgot, de szerencsére Daniel-lel egy véleményen vagyunk és ő meg is osztja ezt. Kényelmes dolog, hogy nem kell mindig tépnem a számat. Kezdem megkedvelni Danyt. A kis története is megnevettet és tényleg megfeledkezem a halálos fémdobozról, amiben utazunk.
Az óriási hűtő tele tömve mindenféle földi jóval és tényleg belekarok mindegyikbe harapni, főleg abba a rózsaszín süteménybe Egészen addig, amíg Dany el nem vonja a figyelmemet. Szóval süti connoisseur-vel van dolgom? Elveszem hát a kávészemmel díszített csokiba borított négyszöget. S első harapásra beleszeretek. Ahogy a csoki íze elárasztja az ízlelőbimbóimat, majd a puha süti szinte szétmállik és végül a kávés krém, ami pont annyira édes, hogy ne vegye el a kávé jellegzetes ízét. Lassan magam elé meredve végzem ki az első falatot, majd könnyes szemekkel nézek a párosra.
- Kaphatok egy tálcával ebből? – Kérdem olyan hangsúllyal, mintha éhező lennék, aki először evett meleg ételt. Ez egy csoda. Mindet meg akarom enni. Mindenesetre csak félig figyelek a történeteikre miközben igyekszem mohóságommal megküzdve lassan enni a sütikémet. A szerelmemet igazából. Eddig bármit is éreztem a férfi nem egyes tagjai iránt, az meg sem közelíti azt, amit eme édesség iránt érzek.
- Uh, van kávés fagyi? – Lelkesedek fel és máris a múlté új szerelmem. Mármint szeretem, de a fagyi az fagyi. Eléggé csapongó vagyok, de már úgy vártam ezt a pár napot, mintha gyerek lennék. Szóval igenis mindenért újult erővel fogok lelkesedni. Mert megérdemlem. Szóval egy újabb kávés sütit elcsaklizva követem Lizzyt a fagyi mennyországba.
- Hogy nem híztál el? Én az előző hűtő egész tartalmát befaltam volna a helyedben. – Jegyzem meg nevetve.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-19, 13:50





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
- Persze, Drágaságom. - vigyorodom el Lizzy kijelentésére. Aztán persze könnyen előfordulhat, hogy a válogatón Lizzy másik oldalát látom majd, és pofára esek. A VMS-en még meg tudott volna etetni a cápákkal. Ott azért nem egyszer kiütközött a maximalista vére. Ezt azonban egyenlőre egy kis diadalittas félmosollyal félre teszem.  
- De a nagyapádnak varázspálca boltja van, ami azért elég menő. - jegyzem meg, amikor Lizzy a saját rokonai hiányosságán dohog. Persze tudom én, hogy úgysem gondolja komolyan. Szereti a családját. Szerintem még Gillyt is, annak ellenére, hogy most éppen nem felhőtlen a viszonyuk.
A kérdésre, hogy Adora mesélt-e a bácsikájáról, csak enyhén megrázom a fejem. Ami engem illet, erre nem is nagyon volt alkalma eddig. Szóval én pláne nem hallottam róla. De érdekes ember lehet, az biztos. Szóval érdeklődve hallgatom, hogy Adora mit felel Lizzie kérdéseire a bácsikáját illetőleg. Noha azért egy választ én is közbe szúrok a Harley-s kérdésre.  
- Az egy kicsit nagyobb, és menőbb motor, mint az enyém. De én akkor is ragaszkodom a kis Vespámhoz. Megbízhatóbb. - na igen, az olasz kamasz fiúk elválaszthatatlan társa a Vespa. Már azoknak, akik megengedhetik maguknak. Ámbár azért is népszerű ennyire errefelé, mert használtan azért ki lehet fogni viszonylag olcsón is a régebbi modelleket. Meg természetesen nem fogok egy amerikai márkát előnyben részesíteni az olasszal szemben. Na meg persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy igencsak megkönnyebbülök, amikor kiderül, hogy Adorának is van rá jogsija, méghozzá egy motoros rendőr kiképzésében. Mert hát mégis csak az én motorom, és természetesen féltem.  
- Szerintem személyfüggő. Paulo haverom kész kétbalkezes, ha szerelésről van szó. Nem véletlenül ügyvédnek készül. Ellenben egy volt osztálytársam nővére Lia igazi autószerelő. Mondjuk az apja is az. Erre felé sok a több generációs családi vállalkozás.- osztom meg velük a véleményem. De azért egy apró kis sztorit is megosztok velük, amikor Lizzy Christ emlegeti.
- Nálunk én voltam a szerelő. Vagyis mindent szétszedtem, és volt, hogy a bácsikám se tudta összerakni. Egyszer 8 évesen szétszereltem a bácsikám vadonatúj modern kávégépét, hogy megnézzem hol van benne a kávé. És persze már nem lehetett összerakni. Képzelhetitek mit kaptam, amikor meglátta. - azt hiszem esetemben fokozottan érvényes volt az 5 perc gyanús csend szabály. Legalábbis kiskoromban.  
Tényleg megkönnyebbülök, amikor elérjük a cukrászdát, és úgy tűnik Adora és a gyomra is jobban van. Már a színe is picit jobb, mint a gyógyszertárnál. Odabent azért egy kicsit büszke vagyok, hogy Adora tetszését is elnyerte a hely.
- Málnaszívnek hívjuk. Tejszínes málnás tölteléke van a rózsaszín fondant alatt, indiáner piskótába töltve. Megkóstolhatod ha szeretnéd. De ha engem kérdezel, akkor inkább ez lesz a te sütid. Ezt kóstold meg. - guggolok le egy pillanatra, és egy alsó fém tálcáról egy kocka alakú sütit veszek le, hogy Adora kezébe adjam. Egyéb iránt csokival bevont, vanília piskótába töltött, lágy tejszínes, mégis karakteres kávé krémmel töltött desszert. A tetején díszítésnek egy kis marcipán kávészemmel. A csoki, vanília, és kávé a három legnyerőbb kombináció, ha valaki kávéfüggő prefektus. Legalábbis nálam abszolút nyerő.  
- Maradjunk annyiban, hogy én vagyok a pultos, és kinti felszolgáló, ha úgy adódik. Esetenként árubeszerző. Ja, és én írom a gyakornokok beosztását.- fonom karba a kezemet kicsit durcásan Lizzy megjegyzésére. - Különben is az a tenyérbemászó ficsúr megérdemelte. - tettetek sértettséget. Noha minden bizonnyal a nyár egyik mély pontja volt, amikor a bácsikám hátra rángatott az irodájába leteremteni. Bár én még mindig jobban jártam, mint a srác, mert tőle érzékeny búcsút vettünk. Mondjuk a bácsikám nem volt elragadtatva, hogy a nyár közepén kell új gyakornokot kérnie a vendéglátó szakközéptől.
- Fagyira mindig van idő. - jelentem ki immár vigyorogva.
- De az egy másik terem. Lizzy, kísérd át Adorát, én szerzek kelyheket, és tejszínhabot a tejes hűtőből. - van egy külön termünk is, ahol több fagyigép sorakozik egymás mellett, velük szembe pedig hatalmas üvegtetős hűtőláda sor, amikben tartjuk a különböző ízű fagyikat. Lényegében innen töltjük fel a kinti pultot, ha valamelyik íz kifogyna.


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-14, 15:13



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Az megint más helyzet volt -  felelem Dany megjegyzése hallatán. Csak nem szerettem volna, hogy baja essen és most se áll szándékomban megsérülni látni, de az Allstar mégis csak egy teljesen más szint. Ha Daniel nem képes tartani a tempót, akkor jobb, ha bele se vág. Mondjuk, jó játékos, nem hiszem, hogy alulteljesít majd, elvégre nem a vakszerencse miatt lett csapatkapitány belőle. De ugyanúgy belőlem sem.
- Az én rokonaimnak bezzeg nincsenek titkos, mugli járművei -  puffogok egy sort, de természetesen egy szavamat se gondolom komolyan. Szeretem a családomat, de tényleg örültem volna annak, ha nekem is lett volna valakim, aki megtanít ezeknek a járműveknek a használatára. - Nekem még nem említetted a bácsikádat - jegyzem meg, de nem kapom fel a vizet, elvégre az ilyesmi nem is került szóba köztünk. Különben is, Adora arról számol be, akiről szeretne, szóval igazán nem vethetem a szemére, hogy valakit nem említett a családfájáról. Esetleg csak elsiklottam volna felette? - Ő jóban van a szüleiddel? -  teszem fel a kérdést, miközben szerény személyem is helyet foglal Dany mellett. Említettem már, hogy imádok elől ülni?
- Mi az a Harley? - pislogok nagyokat, a lehető legbutább képemet magamra öltve. Valamennyire jártas vagyok a muglik világában, tudom, mi az a rendőrség és mik a feladatai, de a Harley az teljesen kimaradt az életemből. - A bácsikád mugli? -  ötlik fel bennem a következő kérdés. Már most úgy érzem, hogy Adora sokkal több meglepetést tartogat számomra, mint eleinte hittem volna. Kíváncsi vagyok, milyen viszonyt ápol az a bizonyos bácsi a lány szüleivel. Sok jóra nem tippelek, elvégre a hátuk mögött tanította meg őt motorozni. Fogalmam sincs, rájöttek-e erre azóta, de ha igen, nyilván nem lehetett valami könnyű visszhangja a dolognak.
- Azért sose hittem volna, hogy még a bütykölésben is jó vagy -  fordulok Adora felé egy széles mosollyal az arcomon. - Az ilyesmi amolyan pasis dolog, nem igaz? -  vetek egy tanácstalan pillantást Dany irányába is. Tényleg sügér vagyok ehhez az egész témához. Kissé kellemetlen, de ez van. - Őszintén szólva, ha én nyúlnék hozzá, minden bizonnyal a roncstelepen kötne ki, akármilyen állapotban is volt előtte. Meg nálunk mindig Chris volt az, aki gyerekkorunkban folyamatosan szétszedett mindent, utána meg persze nem tudta összerakni.
Fiús kislány voltam, ez tény, de nem mindig azt csináltam, amit a srácok. Leginkább fociztunk és bandáztunk, de nem vittek el motort szerelni sehova. Ki tudja, őket is merre sodorta az élet, hiszen már évek óta nem beszéltem velük. Pedig annyira jóban voltunk!
Igazán örülök annak, hogy Adora gyomra végre egy kis nyugalomra lelt. Nekem nincs ilyen betegségem, de ha olyan, mint a hoppanálás utáni állapot, akkor nem lehet valami kellemes. Mondjuk, nagy valószínűséggel én se hagynám ki attól függetlenül a meccset, de sokkal jobb lesz úgy végigizgulni, hogy közben nem kell a szédüléssel és a hányingerrel is farkasszemet néznünk.
- Dany például imádott mosogatni - vigyorgok, mint a tejbetök, miközben Adora körülnéz. - Volt egy srác, akinek nekiment, mert rám hajtott -  folytatom. - A bácsikája két hétre berakta mosogatni. Azt élvezte. Igaz? -  öltök nyelvet a srácra. - Én leginkább kávét főztem -  vonom meg végül a vállam, végül az órámra pillantok: - Szerintetek belefér egy-egy fagyikehely?
A nyál is összefut a számban az édesség gondolatára. Már most rengeteget megettem belőle és még mindig nem unom. Bár, talán nem ártana kissé visszafognom magam, ha azt szeretném, hogy a hazaúton felengedjenek a repülőre és az Allstar válogatóján ne törjön alattam ketté a seprű. Elég gyorsan felszedek egy-két kilót, ami az igazat illeti.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-14, 11:22


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lizzy piszkálódását figyelmen kívül hagyom. Nem azért, mert ne jutna eszembe valami frappáns visszavágás, de jelenleg ég a szemgolyóm, több sav van a gyomromban, mint étel és azt hiszem elájulok, amikor kiszállok. De persze, tartanom kell magam. Nincs olyan, hogy az itt töltött 2-3 napomból bármelyiket is elvesztegessem csak azért, mert a testem valamiért nem értékeli a kocsikázást. Ennek a szellemében tisztázom a terveimet. Az időpazarlás a halálom…
- Naná, hogy tudok. – Ami igaz is. Nagybátyámnak van egy működő mugli motorja, amivel a 16. szülinapom előtt nem sokkal levizsgáztam, így van egy érvényes jogsim, amit szinte soha nem használok. De legalább most kapóra jön. – Nem tudom, hogy meséltem-e már a bácsikámról, de neki van motorja és annak idején anyámék háta mögött segített, hogy letehessem a vezetői vizsgát. – Mesélem, majd a szőkeség vezényszavára visszamászok a helyemre. Ezúttal sikerül egyedül bekötnöm magam. Lehet szép lassan hozzá szoknék az autóhoz, de valahogy úgy érzem, hogy sokkal jobban lennék, ha én vezetnék. Olyan ez, mint azoknál a gyerekeknél, akik rossz szándék nélkül követnek el csínytevéseket; csupán egy kis felelősségre és bizalomra van szükségük, hogy úgy érezzék szerves részei lehetnek a társadalomnak. Lehet elmegyek nevelési tanácsadónak.
- Jójó, szólok. – Bólogatok és már csuknám is be a szemem, hogy hátra dőlve lazítsak, vagyis megpróbáljak, amikor újabb kérdések repkednek a levegőbe. Nem tudom eldönteni, hogy azért kérdezget, mert félti a vespáját vagy mert el akarja terelni a figyelmem az utazásról, de bármelyik is legyen tisztelendő és kedves motiváció. Szimpatikus ifjú, sokkal jobban illik Lizzyhez, mint Corvus. Az már szent. – Először 14 évesen ültem motoron, de akkor csak utasként. A bácsikám nagyon kedveli, motoros rendőr a mugliknál, így van egy munkahelyi vasa meg egy saját is. A rákövetkező nyáron elkezdett tanítgatni és tavaly segített, hogy letehessem a jogsihoz szükséges vizsgákat. Amit úgy ünnepeltünk meg, hogy elmentünk egy roncs telepre és szereztem egy működésképtelen Harley-t. – Mesélem büszkén, szinte észre se veszem a gyomrom kavargását. Szinte…- Azóta is szerelgetem, de nem sokat haladtam vele idén. – Zárom le vállat vonva. Ez a nyár nem arról szólt, hogy mit szeretnék én. De nem baj, megérte.
- Egész jó volt most. – Biccentek Danynek. Mégsem kellett volna kételkednem a mugli gyógyszerekben. Egészen hatásosak. Azért nem vagyok rest gyorsan kikászálódni. Tetszik, hogy nem a főbejáraton érkezünk, így olyan az egész, mintha egy nagy kaland lenni. Imádom a kalandokat, főleg, ha tilosban járhatok velük. Ámulva lépek be a dermesztően hideg helyre, amit egy óriás fémajtó mögött rejtegetnek. Az ember azt hinné, hogy kincseket tartanak itt és bizonyos szempontból nem tévedne. Olyan sütemények sorakoznak itt, amiket még nem tártak a publikum elé, különleges látvány. Mintha kiemelnél egy állomást a folyamatból és jégbe zárnád.
- Tetszik ez a hely. – Nézek körbe és nem utolsó sorban élvezem a pillanatnyi hideget az olasz későnyári hőség után. – Ez micsoda? – Mutatok az egyik polcra valami nagyon rózsaszínre. Olyan kirívóan rikító, hogy muszáj megkóstolnom, ha lehet. – És nektek milyen feladataitok voltak itt? Torta díszítés, kávé főzés vagy vendégekkel való smúzolás? – Fordulok vigyorogva a páros felé. Nem lennék jó pincér. Nem szeretek parancsra kedveskedni.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-10, 12:36





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Érdeklődve vonom fel a szemöldököm a boros megjegyzésre. Illetve a Ginás, üvegezezős, túl sokat ivós történetre. De a vigyorom elárulja, hogy nem veszem igazán komolyan. Adorának és Lizzynek nem kell tartania attól, hogy eljárna a szám a suliban. Én sem vagyok szent. Szegtem már meg én is szabályokat. Prefiség ide vagy oda. Szerintem néha mindenki elengedheti magát kicsit. Nem lehet folyton csak görcsösen a tanulásra, és a kötelességekre fokúszálni. Ámbár az tényleg meglep, hogy Adora is benne volt ilyesmiben, hiszen én leginkább a nénikéje mini változatának képzeltem. Igaz a szokásos udvarias körökön túl nem ismertem meg eddig közelebbről. De ezen talán ideje változtatni. Gina esetében nem lepődtem meg túlzottan, belőle sok mindent kinézek. De azt sem tudtam, hogy Adora ismeri közelebbről Ginát. Na minegy.
- Nem kell tippelnem. - vigyorodom el cinkosan arra, hogy vajon miből fogyhatott a legtöbb. Mondjuk az igaz, hogy amióta csak ismerem nem tudok kiigazodni Ginán, és azon, hogy mikor mit miért csinál. De sok mindent kinézek belőle, és hát olyasvalakinek gondolom, aki nem szorul védelemre. De talán nem is ezen a témán kellene leragadnunk.  
- Úgy mint a Griffendél-Hugrabug meccsen? - egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne húzzam kicsit ezzel Lizzyt. Persze a válogató komoly lesz. Vélhetően minden jelentkező komolyan fogja venni, és mivel elég sokan jelentkeztek nem lesz egyszerű menet. Simán benne van, hogy be se kerülünk. De erre ráérünk majd Őszzel a válogatón agyalni.
Azért arra nem számítottam, hogy Adora nem fogja jól bírni az autót. Pedig tényleg gyakran előfordul az ilyesmi. Gondolhattam volna rá. De ha mást nem egy doboz gyógyszert, meg egy palack vizet azt gyorsan szerzek.
Talán még kicsit le is nyűgöz Adora határozottsága a sápadtsága, és rosszulléte ellenére.  
- Rendben. De azonnal szólj, ha álljak inkább meg. Rendben?- végül ahogy a lányok beszállnak az autóba, én is beülök, és elindulunk a cukrászda felé.
- Mikor, és miért tanultál meg motorozni? Talán van is motorod?- teszem hozzá a magam kérdéseit Adora felé. Talán ha valamiről beszélgetni kezdünk, akkor elterelődik a lány figyelme a felkavarodott gyomráról.
Szerencsére viszonylag közel vagyunk a cukrászdához, így nem sokkal később hátul a dolgozóknak fenntartott kisebb parkolóban állok meg.
- Egyben vagy? - fordulok Adora felé, hogy meggyőzödjek az állapotáról.
Aztán a cukrászda hátsó ajtaját nyitom ki a lányok elé. Lizzy mondjuk már ismeri járást, de azért egy kis cinkos mosollyal mutatom be a helyet. Főként amikor megállok egy sokkal vastagabbnak látszó fémajtó előtt, mint a többi.
- És a kedvenc helyem. A hűtőkamra.- nyitom ki az ajtót, és odabent fém regálokon rengeteg féle sütemény sorakozik. Egy oldalsó regálon félkész betöltött torták, épp fém formában dermedő francia krémes. Itt aztán van mit nézni, és most válogatni is. Akkor csórjunk sütit...


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-05, 12:21



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Három pohár bor után nekem műsorszünet, szóval igen, esélyes – vonom meg a vállam Adora szavai hallatán. Ritkán iszom, nem is bírom az alkoholt, velük ellentétben, úgyhogy nyilván én leszek majd az, akit támogatni kell felfelé menet a lépcsőn. Bár, egyelőre nem terveztem be magamban, hogy teljesen leiszom magam, de a jó étellel az ital is jobban csúszik. Már előre szégyellem, amit le fogok művelni előttük. Mondjuk, nem tudom, milyen vagyok részegen. Depressziós vagy olyasvalaki, aki mindenkinek szerelmet vall? Esetleg valami őrült leszek, aki a bulit keresi mindenhol?
 - Jó, igen, mindenki ivott valamennyit – emelem fel a kezem védekezően Dany kérdése, majd Adora szavai hallatán. Gina többet a kelleténél, de inkább hagyjuk is.  - Vittünk piát és ennivalót, de kettőt tippelhetsz, melyikből fogyott több.
A hollóhátas lánnyal ellentétben én bízom abban, hogy Daniel nem árul be minket a közeljövőben. Elvégre, akkor engem is fel kellene nyomnia a tanárok előtt, ami nem lenne jó pont részéről a szememben. Egyébként se ilyennek ismertem meg. Elvileg ő is vett részt hülyeségekben annak idején, szóval nyilván megérti, mi játszódik le ilyenkor a kamaszokban. Ráadásul, lefekvés előtt mindig rengeteget beszélgettünk, amióta itt vagyok és vele szemben teljes mértékben megnyílok. A legtöbb hülyeségemről tud is, szóval ha beárul, én repülök. Vagyis nem, mert a büntetőmunkákat már megkaptam némelyik húzásomért. És amúgy se csináltam soha olyasmit, amiért kipenderítenének az iskolából.
 - De azért egyikőtök se sírja el magát, ha tündökölni fogok a pályán – húzom ki magam, elvégre van bennem némi egoizmus a sportot illetően. Talán több is a kelleténél, de nem egyszerű úgy tekintenem magamra, mint egy szimpla tehetségre, ha már kora kamaszkorom óta hozzászoktam a kiemelt figyelemhez. - Még ha veletek is kerülök szembe, bajban lesztek – kacsintok egyet mosolyogva, de Dany sejtheti, hogy ezt tényleg komolyan gondolom és Adora is nyilván tisztában van a dologgal. Ha az All Starról van szó, részemről nincs kegyelem. Szégyen lenne, ha pont én nem kerülnék be a válogatottba.
 - Ja, pont úgy nézel ki, mint aki jól van – piszkálódom, miközben Daniel lassít, majd végül megáll egy útba eső gyógyszertár előtt. Amikor Adora kiszáll, én is követem a példáját, majd lépek oda mellé, hogy támogassam, ha esetleg össze szeretne esni. Elég sápadt, ami az igazat illeti. Teljesen olyan, mint én hoppanálás után, szóval sejtem, mennyire rosszul érezheti magát. A tervei vázolása hallatán csak nagyokat pislogok felé. Most komolyan kész haditanácsot játszunk?
 - Részemről rendben van – biccentek a felvázolt útvonalat illetően, habár kételkedem a rágcsák helyességében, de sejtem, hogy ellenkező esetben Adora már a következő géppel repülne is vissza. Azt pedig nagyon nem szeretném.
 - Tudsz olyat vezetni? - ütközöm meg egy pillanatra a hollóhátas prefi követelése hallatán. Nekem Daniel mutatta, mi merre van rajta és el is vitt egy elhagyatott helyre, hogy kipróbálhassam, de rém béna vagyok benne. Amilyen jól bánok a seprűvel, olyan rosszul kezelem a mugli kétkerekűeket. Álltó helyemben felborulok vele, ha van ilyen. Az a sok kapcsoló és szabály... Kösz, inkább nem.  - Akkor irány a cukrászda! - vetek egy bizonytalan pillantást a fiúra, miközben Adora visszamászik hátra. Kíváncsi vagyok, Dany mit szól ehhez a dologhoz. Mármint, a Vespa igen fontos számára, nem tudom, kölcsönadja-e a lánynak. Bár, ha tudja vezetni, akkor miért ne? Olaszországban kész káosz a közlekedés, de egy motorral hamarabb el tudja magát navigálni, mint egy kocsival.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-03, 22:46


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nem veszem magamra az itókás megjegyzést. A bor különben sem alkohol, hanem desszert az én világomban.
- Majd én téged. – Nevetek rá a lányra, mielőtt még Dany biztosítana minket afelől, hogy ilyesmire nem fog sor kerülni. Nos, azt majd meglátjuk. Legfeljebb magammal viszem az ágyba az egyik üveget altató gyanánt…Vagy az illetlenség lenne? Nem vagyok otthon az alkohol etikettben. Pedig lehetnék; ismerem a nemzetközi etikettet, étkezési etikett, tánc etikett, társalgási etikett és még sorolhatnám nap estig, de nem akarok senkit sem halálra untatni.
Kicsit meglep, hogy Lizzy csak így megoszt tiltott dolgokat egy prefektussal. Mármint addig okés, hogy nincs utólag büntetés, mert bizonyítsa a varázsló csemete az igazát, ha tudja. De általában egyik ember szava a másiké ellen. Dany meglepett arcára, csak vállat vonok. Remélhetőleg nem nyom fel az egyik prefi ülés közben. Kedves srácnak tűnik, nem nézek ki belőle ilyesmit, de nem tudok nem aggódni. Tavalyi tanévben már hibáztam egyet, ennél többet nem engedhetek meg magamnak 2002-ben.
- Mindannyian azok voltunk. – Vonok vállat, mivel muszáj engednem a késztetésnek, hogy megvédjem a vöröshajú barátnőmet, még akkor is, ha nem volt a fiúban semmi nemű bántó szándék. – Ezt pedig kikérem magamnak. – Fordulok kissé felemelt orral Lizzy felé. – Ha hányok abban is értelem van. – Félig meddig komolyan is gondolom, de azért elnevetem a végét. Persze, ekkor még nem tudhattam, hogy lehet ma alkalmuk is lesz a többieknek megfigyelni ezt a mutatványomat…
Maximum nem jön össze? Hát…az nem lenne az én asztalom, ha nem jönne össze. Vagy összeszedem magam és ténylegesen minden szabad percemet, beleértve az alvásra fordított időt is, arra áldozom, hogy Anglia legjobb ifi játékosa legyek és akkor utána elindulok ezen a valamin. De egyelőre annyira távol állok a seprűlovaglástól, mint még soha. Nem is értem miért vagyok ennyire kikészülve.
- Jól vagyok, jól vagyok. – Igyekszem lenyugtatni őket és a beáramló levegő tényleg segít. Az meg pláne, hogy a kocsi megáll. Ahogy lehet kimászok abból a bádog sírból és az autó oldalának dőlve hallgatok szöszke barátnőmre; mély levegő be és ki. Pár pillanat elteltével ténylegesen jobban érzem magamat.
- Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Enni kell és akarok is. – Nézek rá jelentőség teljesen. Persze megkímélem a McGalagony tekintettől, merthát nem tesz neki jót, ha elkoptatják és annyira nem is érzem szükségét.
- Köszönöm. – Veszem át egy mosollyal Danytől a gyomornyugtatót és már visszatér a szín is arcomba. De azért beveszek egyet a tablettából, miután egy kicsit megvizsgálom…Bízok a fiúban, de a mugli gyógymódszerekben már kevésbé.
- Igen, sokkal. Szóval most elmondom mi a terv! – Jelentem ki miután lenyelem a pirulát, hiszen valamivel el kell telnie annak a kis időnek mire ez hat. – Nem változtatunk semmin; megyünk a cukrászdába, szigorúan lehúzott ablakkal. Nálam itt lesz a víz és nem fogok hányni. – Itt biccentek egyet irányukba mintegy biztosításként. Nem vagyok hányós, nem most fogom elkezdeni. – Utána megnézzük a meccset és megkapok mindenféle rágcsát, amit kitaláltál nekem. – Mutatok vizes üvegemmel Lizzyre. – Később pedig megvacsorázunk, hozunk valami finomat a nagybátyádnak, mert szeretném valahogy meghálálni, hogy itt lehetek és egy másik vizet nekem a visszaútra. – Mutatok most a fiúra, mintha valami katonai parancsnok lennék. Mit csináljak? Szeretem a rendszert, biztonságban érzem magam tőle. – És ha lehet a továbbiakban kölcsön kérném a Vespádat, amikor ti kocsikáztok. – Veszek vissza az arcomból és a legmegbízhatóm arcomat mutatom kedves vendéglátóm felé.
- Mindenkinek jó lesz így? – Fordulok szembe a kettővel angyali mosollyal enyhítve a dirigálós stílusomat. Nem akartam senkit se megsérteni, de ha az egész nyaralás arról fog szólni, hogy mindenki amiatt aggódik mikor hányom szét a bőrkárpitot, akkor inkább haza megyek. Szerettem volna ideje korán elejét venni ennek a körnek. Amennyiben mindkettő rábólint visszamászok hátra és sikeresen becsatolom magamat, kezemben az üveget szorongatva tesztelem a mugli gyógyszerek megbízhatóságát.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-03, 13:00





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Érzékelem a kitérő kissé zavart választ Lizzytől, de inkább úgy döntök, hogy elengedem ezt a dolgot. Most valahogy nem akarok a lehetséges jövőbeli kínos családi jelenetekre gondolni.
- Nyugi, senkit sehova nem kell kísérni. De a borok tényleg nagyon jók.- mosolyodom el. Aztán érdeklődve hallgatom Lizzy válaszát az üvegezős kérdésre. A játékot ismerem, de nem gondoltam bele hogy Lizzyék is játszhatták valamikor. A szavaiból pedig azt hiszem valami nem épp a várakozásainak megfelelően sült el.
- Gina tényleg ennyire részeg volt? - nézek a lányokra meglepetten. Mondjuk Adorából sem néztem ki, hogy részt venne efféle éjszakai nyilván valóan szabályszegős játékokban. Mondjuk Ginából hamarabb kinézek ilyesmiket.  
- Van egy Vespám is, ha érdekel. - jegyzem meg Adoorának szórakozottan, az auto kontra motor témára. Tény, hogy elég büszke vagyok az én kicsikémre. Oké, nem egy Harley vagy egy Yamaha de az enyém, és az eredeti fiatalos olasz életsílus része.
- Amennyire tudom elég sokan jelentkeztek, szóval a válogatók biztos eltartanak majd egy darabig. De a kviddics megéri a próbálkozást, nem igaz? - vigyorodom el az All star témájára. Kíváncsi lennék Adorára. Mármint, a válogatón, hogy mit is tud a seprűn izgazából. Persze az is lehet, hogy annyira nem lelkes kviddicses, csak szurkolni szeretne. De az se rossz dolog.
Az autóban viszont, amikor Lizzy hátra néz, és valahogy Adora szavaiból is érezhető a feszültség, akkor félrehúzódok, méghozzá egy gyógyszertár parkolójába.
- Van rá gyógyszer. Mindjárt jövök. - beszaladok a gyógyszertárba. Addig hagyom, hogy a lányok kiszálljanak levegőzzenek egy kicsit. Pár perc múlva egy doboz Dedalonnal, és egy üveg vízzel jövök vissza.
- Ebből vegyél be egyet. Jobb lesz. - mondom Adorának némileg megnyugtatónak szánt hangszínnel.  
- Nem vagyok egy medimágus, de az egyik másodunokaöcsémnek pont ugyanez a baja. Minden létező járművön rosszul van, és felkavarodik a gyomra. Gyakrabban előfordul, mint gondolnátok. - Adorán valószínűleg a rokonaim rosszullétei nem segítenek. De talán kevésbé lesz kellemetlen a dolog, ha tudja, hogy nincs egyedül a problémával.    
- Jobban vagy? - kérdezem azért a hollóhátas lányt. Végülis még van időnk. Ráérünk. A cukrászdát legfeljebb holnap nézzük meg. Vagy nem tudom.


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-03, 10:26



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]

 - Öhm... én... hát, már nem is tudom – adok kitérő választ Dany kérdésére. Most mégis mit mondjak neki? Hogy Chris és én már jóval azelőtt érintettük ezt a témát, hogy egyáltalán összejöttünk volna? A végén még azt fogja hinni, hogy csakis miatta jöttem Rómába. Ami végtére igaz is, de tényleg szükségem volt egy kis zsebpénzre. Nem kész haditervvel érkeztem az elcsábítására. Az csak úgy jött, de örülök, hogy így alakultak a dolgok.
- Este, vacsora után vagy mellett ki is próbálhatjuk – bököm oldalba Adorát. - Persze, csak mértékkel. Nem vagyok hajlandó senkit se felkísérni a lépcsőn, aki többet ivott a kelleténél.
Soha nem ittam annyit, hogy lerészegedjek, inkább csak pont annyit, hogy a szokásosnál több érzelem szoruljon belém. Amikor Dany rám talált a lépcsőn, a vajsörös üveggel a kezemben, akkor is ez volt a helyzet. Az alkohol segített sírni, ami határozottan jót tett számomra. Ha az akkor és ott bennem marad, biztos megőrültem volna.
- Egy hülye játék idióta kamaszoknak, akik soha életükben nem csókolóztak – forgatom meg a szemem Dany kérdése hallatán. - Én, Adora és még páran játszottunk ilyet pár hónapja és elég gyerekes, ha engem kérdezel – puffogok egy sort. - Gina tajtrészeg volt, a Szükség szobájában töltötte az éjszakát, úgyhogy gondolhatod... - vonom meg a vállam ártatlan képet vágva. Hát persze, hogy nem áll szándékomban mindent kitálalni a fiú előtt. - Mindenki hülyeségeket beszélt és a játék se volt olyan, hűű, de valami izgi, szóval soha többé nem vagyok hajlandó belemenni ilyesmibe. Egyedül is hülyét tudok csinálni magamból.
Nem hiszem, hogy Danynek bármikor is eszébe jutna pont egy ilyen ötletet felvetni, elvégre rég kinőtt már a gyerekes korszakból. Ez is inkább Gina ötlete volt, ami eleinte jól hangzott ugyan, majd annyira mégse. Szóval, én tartózkodom az ilyesmitől. Most és mindörökké, ámen.
- Igen, sulis, bár még én se tudom, miként működik pontosan – biccentek Adora kérdésére. - És igen, kipróbálhatnád magad. Maximum nem jön össze és ennyi – tárom szét a karjaim, mintha én nem lennék olyasvalaki, aki pontosan tudja, mit jelent a kudarc. Adora is hozzám hasonlóan maximalista. Nyilván mindketten tombolnánk, ha nem jutnánk be a csapatba a válogató folyamán. Főleg úgy, hogy én jóformán biztos vagyok a helyemben.
A kocsiban egyenesen Dany mellé vágódom be, hiszen imádok elől ülni, mindegy ki vezet éppen. A városban gyönyörködni és úgy egyszerűen utazni... Kényelmes és kellemes mód ez, jobb, mint a hoppanálás, ami kifejezetten beteggé szokott tenni.
- Jól vagy? - fordulok hátra, amint a visszapillantóban észreveszem a lány sápadt arcát. - Ne álljunk meg egy pillanatra? - teszem fel a kérdést, hiszen ha rosszul van, akkor talán nem ártana levegőznie egy kicsit. - Vagy menjünk inkább gyalog? - vetem fel az ötletet, habár fogalmam sincs, mennyi ideig tartana gyalog odaérni, És ha már elkértük a kocsit, nem is lenne annyira jó visszakullogni azzal, hogy bocsi, mégse kell. Gyorsan leengedem hát az ablakot, hogy Adora friss levegőhöz jusson. - Kitartás, nincs már olyan messze – próbálom biztatni egy apró mosollyal. Vannak mágikus képességeim erre, de szerintem az utazási betegséget nem tudom gyógyítani. Meg úgy – őszintén szólva – nem is vagyok képes teljesen használni ezt a bizonyos erőt. Nem vagyok gyógyító, nem értek az ilyesmihez, nem áll hát szándékomban tovább rontani az állapotán. Ha életveszélyben lenne, akkor habozás nélkül megtenném, de ez határozottan olyasvalami, ami magától rendbe jön. Amint Dany a fékre tapos és leparkolunk a cukrászda előtt, felpattanok, majd – ha Adora igényelné – kisegítem őt a kocsi hátsó üléséről.
- Oké, csak lélegezz mélyeket – szólalok meg. - Pár perc és rendbe jössz. Van erre valami gyógyszeretek? - vetek egy pillantást Dany irányába, hiszen határozottan nem lenne valami jó dolog, ha  Adora az egész meccset kihagyná, mert rosszul lett az autóban. - De az evés szóba se jöhet, amíg nem érünk haza – csóválom meg a fejem kissé sajnálkozó képet vágva. - Pedig már beterveztem a rágcsát is – sóhajtok egyet, de ha a lány ilyen állapotban van, talán jobb, ha üres marad a gyomra. - Bocsi, én azt hittem, élvezni fogod. Nekem nem volt semmi bajom tőle.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2021-01-02, 14:37


Gerlék & Adora


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lizzyvel összenézünk a borospince hallatán; nos akkor így maradt ki. A cinkos visszakacsintást azért kihagyom, nem akarom azt a gyanút kelteni vendéglátóimban, hogy csak a pia miatt jöttem. Bár, ahogy már említettem sokat jelent a folyékony búfelejtő számomra. Talán így ütközik ki tinédzserkori lázadásom a család ellen? Mindegy is. A lány üvegező megjegyzésére visszafolytok egy kuncogást. Úgy tűnik, hogy most már legalább tud viccelődni a dologgal, ez a feldolgozás egyik jele lehet.
- Hm…majd meglátjuk. Eddig inkább motor párti vagyok. – Tárom szét karjaimat Dany felé, amolyan „nem hiszem, hogy meg tudsz győzni, de nyitott vagyok” módon. Harley a szerelmem, s bár még nem működő képes, már vezetgettem is, úgy nagyjából fél percig mielőtt lefulladt volna. Nem működik rendeltetés szerűen, de megjavítom és repülésre is alkalmassá akarom tenni, meg mugli biztossá. Egyszer hallottam, hogy Hagridnak volt ilyen motorja és ugyan alkalmam nem volt megvizsgálni az övét, elhivatott vagyok a sajátom tökéletesre fejlesztése iránt.
A „hat fogásos vacsora” szókapcsolatra csak nézek, mint furkász a nagyi ékszereire. Vágyakozva, de mégis kissé ijedten. Még sosem ettem hat fogást a fogadásokon kívül, ott pedig általában nem olyan laktató a kaja, de közben meg halálosan félek, hogy a felét nem tudnám megenni. A végén még szorongásom lesz az evéstől…Na már csak ez hiányozna a pálcika testalkatomnak.
- Ahaaaa. – Hát ez az életcél az én családom által erősen meglenne vétózva. Nem vagyok házi tündér, s ha akarnék se lennék; ezzel is tűntetve az anyai nagymamám élete és elvárásai ellen. Meg kell mondanom azért örülök, amikor Dany elenged, nem vagyok annyira érintkezős típus.
- Írtál róla, de nem tudom, hogy micsoda. – Megrázom a fejemet, mert az meg van, hogy valami kvidicses dolog, s hogy mind a ketten részt vesznek benne, de ennyi. Ezen kívül azt sem tudom, hogy eszik vagy isszák-e. – Sulis program? Szerinted értelme lenne kipróbálni magam? – Nem hiszem, hogy jó ötlet, bár tény és való, hogy nyomás alatt jól teljesítek. Közben megköszönöm a hugrás fiúnak a segítséget, bár semmiért nem vallanám be, hogy szükségem volt rá.
Körbe nézek a kocsiban és az első dolog, ami feltűnt, az az, hogy mennyire zárt. Nem kedvelem a szűk helyeket, de veszek egy mély lélegzetet és inkább abba gyönyörködöm, hogy milyen szép a bőr ülés. Megpróbálok előre nézni arra konzolra, ami Dany előtt van, hiszen ő vezet. Kedvem lenne megkérdezni, hogy mi micsoda, meg hogyan működik, de elindulunk és felkavarodik a gyomrom. Hátra dőlök és két kézzel markolom az a fura szalag szerű valamit, amit a fiú rajtam keresztül csatolt be. Merlinre, ez nagyon nem kellemes. Lehunyt szemmel igyekszem arra koncentrálni, hogy miről beszélgetnek ezek ketten ott elől.
- Megértettem elsőre is. – Reagálom le, talán a kelleténél kevésbé kedvesen, de elég, ha az egyikőjük szól és amúgy sem érzem jelenleg magam a toppon. Uh és ez még rázkódik is, de csodás.
- Nem…khm nem még nem. – Jegyzem meg mély levegőt véve. – És nagyon is várom, szóval…mikor lesz ennek a kínzásnak vége? – Nagyon igyekszem nem telibe hányni az előttem ülőt. Máskülönben szét ugrálnám az autót tekintve, hogy imádom látni hogyan működnek a legkülönbözőbb dolgok ezen a csodás világon. De egyelőre csak a szemeim belső felét látom. Nem túl izgalmas.


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]
Why are you so serious
love
?

Don't you know how to have
fun
?
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2020-12-30, 17:42





Lizzy & Adora & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]

- Micsoda megkönnyebbülés. De mikor is beszéltél Chrissel?  - kapok előbb a szívemhez, amolyan megjátszott infarktus utáni megkönnyebbülést játszva. Majd azért kissé meglepetten nézek rá. Persze a nyáron Lizzy levelezett többekkel, felteszem Chrisnek is megírhatta a dolgot. Bár azért az rendesen meglep a sárkánysráccal kapcsolatban, hogy ezt a hírt ilyen könnyen veszi. Én valószínűleg a helyében agyon akarnám csapni magamat.
- Ha én mondom. Bízzatok bennem. - kacsintok vidáman a lányokra a bor témára. Főzésben nem ütöttem a bácsikámra. Az egyetlen dolog amit nagyjából fájdalommentesen képes vagyok elkészíteni az a palacsinta, és még azt is képes vagyok olykor elrontani. A bácsikám előszeretettel ugrat is ezzel. Minden Maroni vérem ellenére reménytelen vagyok a konyhában. Ellenben a hobbi borászat az olyasmi, ami nekem is tetszik. Szívesen beszélgetek borokról, vagy segítek augusztus végén a szöllő szüretelésnél. Mondtam már, hogy nem csak a bort, de mustot is nagyon szeretem?
- Üvegezés? - pillanok kérdően a lányokra. Mármint tudom, hogy mi a játék, kb. 14 éves idióta kamasz koromban a haverjaimmal egy házibuliban pár lánnyal játszottunk is. Igaz, egy közönséges szörpös üveggel, mert az találtunk. De most az az érzetem, hogy lemaradtam valamiről.  
- Az autó kicsit kényelmesebb, mint a motor. De mindkettőnek megvan a maga szépsége. - kommentálom Adora mondatát kissé szórakozott fejet vágva.
Amikor pedig a főzés kerül előtérbe, akkor átkarolom Adora vállát, és úgy csinálok, mintha valami szörnyen fontos családi titkot osztanék meg vele. Nagyjából ehhez mért drámai hanghordozással.
- Mi az hogy tud? Szerintem egyenesen az élteti, hogy lenyűgözheti a vendégeit a szakács tudományával, és a boraival. Minden vendégét, aki megfordul ebben a házban. - vigyorodom el a végére, és elengedem a lányt. Azért Lizzy All star-os kérdésére érdeklődve pillantok Adorára, miközben kinyitom a kocsi ajtaját a lányok előtt, hogy beszállhassanak. Adorának még segítek a biztonsági övvel, ha esetleg fenn akadna a használatán. Mert hát fő a biztonság. Legyünk szabályosak.   
- Akkor irány a cukrászda. - mosolyodom el, ahogy elindulunk az autóval.  
- Úgy tudom, csak mi. Ha valakiről mégis kiderülne az ellenkezője azon igen csak meglepődnék. Szóval hálás lennék, ha ott nem kerülne elő semmi varázsvilágos dolog, vagy téma. - utóbbi mondatot inkább csak Adorának szánom, hiszen Lizzy azért eléggé képbe került a cukrászdai élettel már.  
- Jártál már valaha egy cukrászda műhely részén? - kérdezem Adorától vidáman. Elméletben nem vihetném be a lányokat hátra, sőt utcai ruhában én se mehetnék hátra, de talán egy rövid édesség beszerző túra kivételt képezhet. Csak nem most fog meglepni minket a helyi egészségügyi hivatal. Különben is a bácsiám jóban van velük, nem nagyon szoktak kellemetlen meglepetéseket okozni.


ϟ”A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty2020-12-24, 17:31



[You must be registered and logged in to see this image.]

Róma& Lizzy

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Örülök, hogy Dany nem ellenkezik tovább, mert tényleg nem szerettem volna egész nap ezt hallgatni. Se tőle, se Adorától. Kedvét tudja szegni az embernek az ilyesmi. Sejtem, mennyire kellemetlen lehet ez számukra, hiszen ez nekem is az lenne és egy pillanatra se gondoltam bele abba, hogy ez így talán túl sok, de már mindegy. Nem vihetem vissza a jegyeket, a pénzt már úgyis kiadtam rájuk, szóval csak érezzük jól magunkat. Egyébként is egy nagy álmom válik valóra, szóval miért is ne?
- Nem is úgy gondoltam, hogy egyből bedoblak a mély vízbe, nyugi – felelem Dany – teljesen jogos – aggodalmát hallva. - Majd beszélek Gillievel, hátha megérti a helyzetet. Chris pedig... Nos, vele már beszéltem, nekem azt mondta, nem bánja – osztom meg a fiúval a dolgot. Ezt még nem említettem számára. Mondjuk, az már más kérdés, hogy mit mond ugyanerről Dany részére. Nem úgy ismerem, mint aki nekiesik az embereknek, de hajlamos úgy viselkedni néha, mint a meg nem született bátyánk. Ami részben jó, másrészt viszont... Én is tudok tökön rúgni embereket, ha úgy alakul a helyzet, azt azért lássuk be.
- Tényleg? - pislogok Danyre meglepetten, hiszen erről még én se tudtam. Valahogy kimaradt. - Azt mindenképp ki kell próbálnunk – kacsintok Adora felé, hiszen tudom róla, hogy szeret inni. És a jó italokat én se vetem meg. A Lángnyelv Whiskey és társai elmehetnek a fenébe, de a bor... Főleg, ha saját termesztésről van szó, az igazán finom lehet. Dany bácsikája csak vigyorog, úgy tűnik, ő is igazán büszke arra a bizonyos borospincére. - Csak ne üvegezzünk a végén – jegyzem meg halkan, Adorának szánva a szavaim, aki értheti, mire is célzok konkrétan. Ha valaki ismét felvet ilyesmit, azt én felképelem, esküszöm. Soha többé nem veszek részt ilyen gyerekes és rémes játékban.
- Itt a hatfogásos vacsora a mindennapos – szólalok meg Adora szavai hallatán, miközben már útban vagyunk a kocsi felé. - Szóval ne aggódj, ez neki nem teher. Szerintem én öt kiló plusszal térek haza, de majd leadom az Allstar alatt – vigyorodom el. - Jut eszembe, te már hallottál róla? - torpanok meg egy pillanatra. Említettem vajon a leveleimben? Elég nagy fordulat lenne az életemben, ami az igazat illeti, biztos írtam róla, de igazság szerint annyi minden történt velem a nyár folyamán, hogy maximum csak futólag tértem ki rá, egy-két szó erejéig. Amíg nem kerülök be, nem hoz túlzottan lázba a dolog. - Dany és én is jelentkezünk a csapatba – osztom meg az információt a lánnyal. - Te nem próbálsz szerencsét?
Egyelőre nem úgy állapítottam meg, hogy lenne tehetsége ehhez a sporthoz, de ki tudja, milyen képességekkel rendelkezik még Adora. Elég maximalista, talán nyomás alatt jobban teljesít, mint olyankor, amikor senki se figyel rá. Ismerek ilyen embereket, Amerikában is volt egy srác, aki rettentően béna volt az edzéseken, de a mérkőzések alatt igazán remekelt. Talán Adora is pont ugyanilyen.
- Menjünk a cukrászdába – támogatom én is széles mosollyal az arcomon az ötletet. - Még el se köszöntem a többiektől – egészítem ki a gondolatmenetemet. Az oké, hogy Dany találkozik még velük, de a jövő nyár igazán messze van, úgy lenne hát illendő, ha mindenkitől elbúcsúznék. Eléggé összehaverkodtam velük, mindenki annyira jó fej volt senki se bunkózott velem, pedig elég sok helyen ez a szokás, ha új érkezik. Bár, ebben talán az is benne volt, hogy a tulajdonos unokaöccsével vagyok együtt. Ha jobban belegondolok, a fiúk kissé távolságtartóbbak is voltak velem, mint a többi lánnyal, akiknek szintén volt barátjuk, de nem ott dolgozott.
- Van még másfél óránk a mérkőzésig – állapítom meg, az órámra pillantva. - De ott mindenki mugli, szóval ne beszélj arról, hova is megyünk, rendben? - vetek egy pillantást Adora irányába. - Várjunk csak! Van ott olyan is, aki tud varázsolni? - meresztek immár kérdő tekintetet Dany felé. Ez köztünk még nem került szóba, a cukrászdában pedig pláne nem kezdtem el erről faggatni a többieket. - Mármint, rajtunk kívül gondolom.
Igazán vicces lett volna, ha egész nyáron úgy dolgoztam volna valaki mellett, hogy nem tudtam róla, mi is ő valójában. Nem csodálkoznék azon, ha Dany bácsikája alkalmazna olyasvalakit is, aki mugli származású varázsló vagy boszorkány. Azok ismerik ezt a világot, könnyebben alkalmazkodnak a muglikhoz, nem buktatják le magukat. Én be se vittem magammal a pálcámat, nehogy véletlenül varázsoljak. Oké, egyszer majdnem lebuktam, amikor leforráztam magam a forró vízzel és két percen belül kutya bajom se volt. Akkor azt füllentettem, hogy a hideg vizet öntöttem magamra és elhitték. Legalábbis nagyon remélem. Miért is kételkedtek volna benne? Tényleg nem volt semmi nyoma se annak, hogy a víz meleg lett volna.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 4 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Róma - Trevi-kút
» "Főhadiszállás" Róma
» Gelateria di Maroni – Róma

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol-
Ugrás: