ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 20:04-kor
Troy Smallwood


Ma 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Ma 17:46-kor
Alistair Wilson


Ma 10:26-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 22:44-kor
Shanna Griffin


Tegnap 22:38-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 20:33-kor
Joyce Brekinridge


Tegnap 15:41-kor
Darren Morgenstern


Tegnap 06:27-kor
Viggo Hagen


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Megan Smith
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Róma - Page 2 I_vote_lcapRóma - Page 2 I_voting_barRóma - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70675 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 2 Bots

Simonetta Atkinson, Timothy Bradbury


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Róma

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Elizabeth Ollivander
Reveal your secrets
Elizabeth Ollivander
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Róma   Róma - Page 2 Empty2020-11-18, 09:51


First topic message reminder :

###



Amikor a fény megszűnik,
eluralkodik a sötétség.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-13, 11:29



Lovagi torna & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
- Ne becsüld le ennyire magad. - válaszolom neki némileg szórakozottan. Bár tény, hogy Alex anyja elég sok, és masszív kárt tett Alex önbecsülésében, amit nyilván nem fogok tudni egy-két szép bókkal helyre hozni. De azért nem is adom fel a dolgot. Bár nehéz nem kimondani, hogy felejtsd el a hülye anyád, és az összes degradáló baromságát végre! Csak mérgeznek téged! Őszintén így gondolom, de mivel igyekszem Alex érzéseit figyelembe venni, és nem az anyjával kapcsolatos sebeket tépkedni, ezt most visszanyelem magamba, nem akarom elrontani ezt a napot. Egy olyan aljas, és jelentéktelen ribanccal, mint Lydia semmiképp sem. Nem érdemli meg, még azt sem, hogy a számra vegyem.
- Én tudom, hogy szuper lesz. Hiszek benned. - mosolyodom rá. Tudom, hogy képes lenne összetépni a saját fogalmazását, de szerintem nem tenné jól. Persze lehet, hogy nem lesz tökéletes, lehet, hogy lesz miben fejlődnie, de mindenki elkezdi valahol. Én pedig szeretném látni. Mindegy milyennek tartja. Nem, nem nevetném ki még akkor sem, ha egyébként borzalmasan rossz fogalmazás lenne. De ezt úgy kétlem. Ennél jobban hiszek benne. És itt a bökkenő. Én jobban hiszek az ő képességeiben, mint ő a sajátjaiban. Ennek pedig nem így kéne lennie.    
- Ahogy akarod. A családok bemutatása tényleg jó ötlet. De egy valamiben tévedsz. Én mindig itt leszek, hogy a füledbe súgjam a tippjeimet. - hajolok oda hozzá, és súgom oda fülébe szó szerint az utolsó mondatot. Amit akár nevezhetnék játékosságnak is. Mégis a vidám hang, és tekintet mögött van valami nagyon komoly ígéret is ebben. Mármint arra vonatkozólag, hogy mindig mellette maradok, és támogatni fogom.  
- Sosem tudhatod. És hidd el nekem, nem a véla képességedre van szükséged azokhoz a kapukhoz. Elég, ha önmagadat adod. Az igazi Alexet, akit én is látok. - nem. Nem tölt el kellemes élményekkel annak a késes incidensnek a felemlítése. Természetesen én is jártam a kórházban nála. Nem is keveset. Nagyon is aggódtam érte. Talán ezért is szidtam meg kicsit jobban, mint kellett volna, amikor minden bizonnyal megkapta már ugyanazt az apjától, Danieltől, és ki tudja még kiktől. De féltettem. Nem tudnám csak úgy elveszíteni. Nem lennék képes vele még egyszer végig csinálni, amit Vittoriával.  
- Héé, nem ér kinevetni! - bököm játékosan oldalba Alexet egy kicsit. - Háát, az arának illik megjelenni a saját esküvőjén. - mondom vigyorogva, talán kicsit cukkolódva, az esküvői meghívó említésére. Mégis valahogy feltűnően más vagyok, mint általában. Van ebben valami a játékos évődésen túli. Valami, amit még magamnak sem akarok bevallani.
- Már nem vagyok 16 éves idióta kamasz. Miért olyan nehéz elhinni, hogy felnőttem, és valami másra vágyom, mint ami eddig volt? - nem tagadom le, és nem csinálok úgy, mintha nem lettek volna nőügyeim szép számmal. Igaza van Alexnek, volt, hogy a lányok egymásnak adták a kilincset, de ez már annyira üres, és semmit mondó. Mélyebb érzéseket, és mélyebb kötődéseket akarok. Akár elhiszi nekem ezt Alex, akár nem. De szeretném, ha elhinné, hogy képes vagyok megváltozni. Talán már meg is változtam. Legalábbis ebben a tekintetben. Ha valami nem jelent semmit, arról nem is jelent nehézséget lemondani. Lehet, hogy szeretnek körül venni a szép lányok, de hosszú távon elég fárasztóak is. Mármint mentálisan. Ráadásul mostanság időm se nagyon van, hogy ilyesmikkel szórakozgassak.
Alex csak azért hiheti, hogy nincs esélyem Pasquale-lal szemben, mert még nem látta minden arcomat. Persze van olyan, amit nem is szeretnék soha megmutatni neki. De nekem is akadnak mocskos trükkjeim, ami azt illeti. Még sosem vesztettem párbájt. Nem most fogom elkezdeni egy gyáva csúszómászóval szemben. Néha csak úgy poénból tapostam szét az ellenfeleim földre pálcáját, persze "véletlenül", amíg ők magatehetlenek voltak egy-egy átoktól. Be kell vallanom még élveztem is a játszadozást. Kár, hogy nem igen futok bele méltó ellenfélbe, aki legalább megizzasztana.
- Alex... - ez nem biztos, hogy jelenleg jó ötlet. Nem itt kéne botrányt generálni. De szinte vele együtt pattanok fel, és követem. Nem maradok le tőle, de közben igen csak Vivantin tartom a tekintetem, hogy bármikor közé és Alex közé léphessek. Közben pedig szinte már szurkolok is neki, hogy törölje képen, és olvasson be neki. Le kell győznie a félelmeit. Ezt pedig csak úgy lehet, ha szembe néz velük. Csakhogy ezúttal nincs egyedül. Vivanti nem szoríthatja sarokba. Most én is itt vagyok, és vele ellentétben, én nem egy gyáva pöcs vagyok.
Amikor viszont Vivanti Alex csuklója felé nyúl reflexből lépek közéjük, és szorítok rá Vivanti csuklójára, de a következő pillanatban már hoppanáltunk is. Ami talán egy másodpercre elvonja a figyelmemet, és talán még a gyomrom is megkavarodik, de a táj szépségeivel mit sem törődve engedem el végül Vivanti csuklóját, hogy a következő mozdulattal már a térdhajlatát próbáljam kirúgni, és pálcát rántsak rá. Bár egyenlőre nem is lövök el semmiféle átkot.
- Most bocsánatot kérsz a korábbi tetteidért, és eltakarodsz. Örökre. Világos? - nem kiabálok. Sőt szinte suttogok Rocco fülébe, ha sikerül elég közel hajolnom hozzá. De a hangomban mégis van valami ijesztő, penge éles fenyegetés. Valami amit még Alex se hallhatott tőlem korábban. Sőt a hangomba valami különös meggyőző erő is vegyül, miszerint a Vivantinak ezt kéne tennie. Valami nagyon manipulatív módon.

//Hangmágus 2. szint:
Hangja olyan rezonanciákat bocsát ki, amivel beszéde meggyőzőbbé válik, mint az átlagé, kisebb dolgokra képes rávenni bárkit.//



Vissza az elejére Go down
Rocco Vivanti
Reveal your secrets
Rocco Vivanti
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-12, 15:33



A Rendezvény & (Pasquale)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Paulo bármit is sugall a távozó hátamnak, már semmit nem érzékelek belőle. Csak szeretnék minél távolabb kerülni tőlük. Az a fajta félelem ami felmerült Alexban, már többszörösen éreztem felőle korábban. Sosem irányomba szólt. És mindig bekapcsolt nálam akaratlanul is tudat alatt egy nagyon erős mechanizmust, mintha csak egy kimondatlan eskü vagy egy néma segélykérés szólítana a lelkem mélyén. És az, hogy ezt a félelmet most felém irányulva tapasztalom meg tőle… tudom, hogy alapvetően Pasquale-nak szól, de meglehetősen nehéz kezelnem. Szóval megpróbálok lelépni, ahogy amúgy azt a testvérem is tenné. Még annak ellenére is, hogy a srácot mellőle szívesen eltávolítanám. Egyébként ha valaha szájára veszi a Vivanti nevet, nagyon csúnyán vissza sülhet rá minden. Az a baj, hogy elképzelni sem tudja, mi módon. Másfelől ha egy kicsit is bele ásná magát a családunk történetébe vagy ügyleteibe… Igazából semmi olyat nem találna, amivel ténylegesen meg tudna fogni, vagy lejáratni bármelyikünket is. Igazából Pasquale az egyedüli “feketebárány” de őt egyenlőre anyánk tartja pórázon és családi szinten minden ballépésért csúnya megtorlást kap. A másik feketebárány meg én vagyok, de én meg leginkább amiatt, mert a puccoskodás helyett kitartok a Cherry Bomb mellett teljes szívvel. A nővérünk és a bátyánk tisztességes családos emberek.. akarom mondani sárkányok már… Diego az aranyifjúnk aki minden tekintetben kisherceg. Csak épp van egy rejtett oldala, akit én raboltam el anyánk szoknyája mellől.. És van még két kicsi testvérünk akik még otthon vannak magán oktatásban. Ott van még egy rahedli közeli és távolabbi rokon, egészen hét generáción átívelően. Persze a világ csak három generációról tud. A maradék négy generációnyi, matuzsálemi kort megélt ősatya meg ősmama már visszavonult a sárkányok őshazájába és csak nagyon ritkán jelennek meg, vagy kapunk hírt felőlük. És hogy hogyan is él ez a rengeteg Vivanti? És miért van ott majdnem mindenhol a nevünk? Nos.. mert népes család vagyunk, és mindig is jól tudtuk kezelni a pénzeket. A legtöbben pedig közülünk könyvelők, bankárok, jogászok, vállalkozók, galéria tulajdonosok, régiségkereskedők-ereklyevadászok. Egy két gyógyító is akad ha jók az értesüléseim, és itt Olaszban az aurorok között is fellelhetőek vagyunk. Mindenhol általában magasabb pozícióban a varázsvilágon belül. Mugli világba szivárgott ágaink nincsenek is. Többnyire mindenki normálisan végzi a munkáját, vagy ügyelve arra a bizonyos vékony határokra. Tekintve, hogy van egy tsaládi kódexünk. Nem szó szerint, de közben mégis. Amiben benne van, hogy ha valaki szar útra lép azzal a családot és a sárkánylét lelepleződését kockáztatja és csúnya dádá ját érte. Többek között emlékfosztás is. Családon belül a törvényeinkhez való ragaszkodásból azért elég csúnya visszahatások tudnak mondjuk születni, de ez már nem tartozik a nagyvilágra. Anyám többek között emiatt is átkoz, mert számára az az előadói vonal amit képviselek, szintén csak a család romlását hozhatja….
És persze ott van Mrs. Vivanti is mint az emlegetett szamár. A hét gyermekes, nemesi özvegy aki egyedül boldogul az emberek elit világban és próbál összetartani mindent családon belül. Persze a drága mama bőven nem hibátlan és a családjával szemben több igazságtalan, kegyetlen vagy épp kétségbeesett lépése volt mint bárki felé kifelé.. De még őt is nehéz lenne tetten érni kívülről. Összességében simán tudom azt mondani, hogy nem mindenki korrupt és szarrágó ám aki pénzből él.
Akárhogy is Alex utolér és amikor megszólít meg is állok. Magamban elejtek egy szitkozódást, közben meg meglepetten fordulok felé, hiszen basszus! Oda mert szólni “Pasquale-nak! Jól érzékeli, egyáltalán nem süt belőlem az a meghunyászkodásra késztető aura, ami az ikremet egyébként szinte nonstop körül lengi és úgy páváskodik általa mintha mi sem lenne természetesebb! Nézek rá és igazából azon kapom magamat, hogy magamban szurkolok, hogy gyerünk kislány! Olvass be neki! Győzd le! Adj neki! És persze elönt valamiféle büszkeség is. De persze észbe kapok és csak annyit mondok - Beszélnünk kell! - majd csuklón fogom, bár nem durván és már el is hoppanálok vele. Bár lehet nem ártott volna körül néznem mielőtt ezt megteszem… De már mindegy! Ha minden jól alakul a tengerpartra érkezünk, annak is egy csendesebb szakaszára, ami így napnyugta előtt pár órával teljesen kihalt.. Ha Alex sikítana se hallaná senki…







[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-12, 13:40



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & ez meg az

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Oké, ha bonyolult, akkor ne is kezd el magyarázni, mert ehhez én nem vagyok elég... képzett - fejezem be a mondatot, noha inkább az észbeli képességeimet nem találom annyira jónak, hogy követni tudjam Paulo magyarázatát. Néha, ha belelovalja magát, hajlamos elfeledkezni arról, hogy kivel is beszél tulajdonképpen és lelkesedni témákért. Én viszont az ilyesmiben nem igazán vagyok jártas, egyszóval számomra elég nyakatekert az, ami neki voltaképp olyan, mint a muglik világában az egyszeregy. Valahogy folyamatosan elfelejti, hogy én nem vagyok jártas az ilyesmiben és képes hamar elterelődni a figyelmem, ha olyasmiről beszél, amit annyira nem értek. Olyankor minden sokkal, de sokkal érdekesebb. El is kezdem tehát figyelni a teremben tartózkodó vendégeket, kíváncsian vizslatva rajtuk mindent. A ruhájukat, ékszereiket, frizurájukat... Mindent, miközben Paulo beszéde halk duruzsolássá szelídül a fülemben.
- Ez attól függ, mennyire érzem majd bénának - vonom meg a vállam. - Ha úgy ítélem meg, hogy nem elég jó, akkor nyilván le se adom. Senkinek - szögezem le határozottan. Ha nincs hozzá tehetségem, akkor ne olvasgassa egy ember se. Nem elég, hogy el fogom bukni az egyik újdonsült célomat, de ha Paulo még el is olvasná úgy, hogy közben én magam se tartom elég jónak, azt igazán szégyellném. Ő nagyon tehetséges, voltaképp Daniellel van egy szinten és esélyesen csak jót mosolyogna a kuszán megírt fogalmazásomon. Akkor már inkább elégetem...
- Hé, nyugi, ezzel nagyon előre rohantál - forgatom meg a szemeimet Paulo tanácsa hallatán. Jól esik, hogy ennyire hisz bennem, de személy szerint én még nagyon korainak érzem ezt. - Ez csupán egy próbacikk, nem más - mutatok rá a tényekre. - Senki se várja el tőlem, hogy ennyire belemélyedjek a témába. Egyelőre nyilván csak arra kíváncsiak, mennyire vagyok kreatív olyasmiről írni, amiről x számú másik olasz lap is fog és mennyire leszek képes mindezt egy teljesen más oldalról megközelíteni. Ezt ráérünk akkor kidolgozni, ha engem vesznek fel, rendben? - pillantok rá egy kíváncsi mosollyal. - Ne érts félre, jó az ötleted és nem dobom rögtön kukába, de ez még nagyon az eleje. Rám kíváncsiak és nem állhatsz örökké a hátam mögött annak érdekében, hogy a fülembe súgd a tippjeidet. Én pedig szeretném az elhunyt aurorok családját bemutatni, ha ők is hajlandóak erre.
Mert a beleegyezésük nélkül nem fogok róluk cikket írni, ez nyilvánvaló. De mégis, jó lenne, ha egy kissé emberibb oldalát fognánk meg ennek a dolognak. És Paulo javaslata jó ugyan, de újfent átsiklanánk azok felett, akik igazán fontosak lennének. Valakinek meghalt a fia/lánya, felesége, férje, anyja, apja... Felettük sem hunyhatunk szemet, nem igaz?
- Léteznek csodák, de nem ekkorák - sóhajtok egyet. - Bár, a véla képességeimet kihasználva esélyesen megnyithatok pár kaput magam előtt - pillantok le töprengő képet vágva a karkötőmre. - És tudom, hogy így futottam bele a késelésbe is, de talán találhatok valakit, aki jártasabb ebben és megtaníthatna megfelelően használni mindazt, amivel születtem - állapítom meg. - Anyám nem volt ebben valami nagy segítség.
Voltaképp semmilyen, hiszen részéről annyiból állt a tanácsadás, hogy bűvöljem el az ellenkező nem tagjait és rángassam őket az orruknál fogva. De azt, hogy a képességem mi minden másra is lenne még jó, sohasem taglalta. Ahogy azt sem említette, hogy legyek óvatos, mert van, akinek gyengébb a mentális védelme és csupán ennyi löket kell ahhoz, hogy agresszívá váljon. És kést rántson.
- Te és a "nem akarok egyéjszakás kalandot"? - nevetek fel jóízűen, hiszen ez annyira nem fér bele a Paulóról alkotott véleményembe. - Ez az egész úgy hangzik, mintha egy konkrét személyről beszélnél - jegyzem meg a következő szavai hallatán. - Melletted legyen, a füledbe súgjon... De nem tetted elé a "valaki"-jelzőt. Ha el szeretnéd olvasni a cikkemet, akkor én mindenképp elvárok egy meghívót az esküvődre - vetem fel, voltaképp őt cukkolva ezzel, habár szinte biztos vagyok abban, hogy csakis amiatt utasítja el az egyéjszakás kalandot, mert már másvalakit kiszemelt magának. Talán komolyan. Ami végtére is egy tök jó dolog, csak hát Paulo nem ilyen... Még nem.
- Oké, tuti van valaki a képben - jegyzem meg, amikor rá olyannyira nem jellemző módon zavarba jön és fütyürészni kezd. - És ez nem butaság, de talán várj még vele egy kicsit, hogy kiderüljön, valóban komoly-e a dolog részedről. Nemrég még egymásnak adták a kilincset a lányok a szobád ajtajában, szóval... Gondold meg jól.
Ennél jobb tanácsot nem tudok adni számára, hiszen nem én vagyok az ő helyében. Mindig is olyasvalaki volt, aki szerette a szép lányok társaságát, ezzel nincs is semmi gond. De ha valakivel komoly kapcsolatot szeretne, az mindenképp azzal jár, hogy lemond erről és egy ember mellett dönt. Ha nem is hosszabb távra, de legalább annyi időre, amíg együtt vannak.
Nem vagyok biztos abban, hogy Paulo képes lenne megvédeni engem Pasquallal szemben. Sőt! Csúnya dolog ilyesmit még csak feltételezni is, de azok alapján, amit megtudtam Roccóról, semmi esélye sincs. Nem szeretném, ha miattam ő sérülne meg, márpedig minden bizonnyal az lenne a vége. Fél kézzel a földbe döngölné Pasqual és rohadtul nem lenne miatta bűntudata.
- Nem, én... Ezt nekem kell meglépnem - szedem össze magam, majd állok fel hirtelen mozdulattal a helyemről. Rettegek, de még hogy Paulo cselekedjen helyettem? Szó se lehet róla! Talán csak annyi kell, hogy kiálljak magamért, Rocco szerint ugyanis az ikertestvére egy gyáva alak. Nyilván még nem volt dolga egyetlen olyan lánnyal sem, aki visszaütött. Ha másként nem, hát legalább szóban. Le kell küzdenem magamban a félelmemet és beszélni vele. Tenni valamit. Mert ez így nem állapot. Nem áll szándékomban örök életemben rettegni olyasvalakitől, akit nem is ismerek. - Beszélek vele - jelentem ki határozottan, majd legnagyobb meglepetésemre olyan elánnal indulok el utána, mintha bármelyik pillanatban képes lennék akkorát lekeverni számára, hogy bevakolja az egész teret. - Hé! - kiáltok utána, méghozzá nagyon is határozott hangon. - Vivanti! Beszédem van veled!
Fura dolog az eltökéltség, mert egészen addig, amíg meg nem fordul és teljes egészében rám nem figyel, bátornak és tettre késznek érzem magam. Azonban, amint megtorpan a hangom hallatán és felém fordul, hogy rám függessze a tekintetét, lefagyok és a bénító félelem hideg ujjacskái újfent lassan tapogatózva kúsznak végig a csontjaimon. A szavak a torkomra fagynak, a lábam pedig a földbe gyökeredzik. Nincs ugyan jelen az a félelmetes aura, amellyel legutóbb a sarokba szorított, de valamiért mégis úgy érzékelem, hogy újfent körém borul, akár egy láthatatlan lepel. Csupán néma tátogásra futja részemről, de mégse mozdulok a helyemről. Ezek után nem is lennék rá képes.
- Úgy gondolom... én azon agyaltam... - formálom a szavakat bizonytalanul. Gyerünk, Alex, mond ki! - Talán... talán illendő lenne bocsánatot kérned... - bököm ki végül nagy nehezen, miközben a külvilág megszűnik számomra létezni. Csak ő és én vagyunk, egymással szemben állva és a végtelen űr.



[/b][/color][/i]
[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-12, 12:17



Lovagi torna & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hát, van amiben apám hasonlít Lydiára, a hataloméhségben, és a látszatra való adásban mindenképpen. Azonban a lényeges különbség, hogy apám valóban veszélyes ember, nem csak szájhős, mint Lydia. Ő igazi kemény játékos a pályán, nem egy lecsúszott, szánalmas senki, aki még arra sem volt képes, hogy a saját vagyonát megtartsa. Nem csodálom, ha Alex nem akarja közelebbről megismerni. Néha még én se akarom, ami azt illeti. Éppen csak nekem nincs választásom. Én kénytelen vagyok a számomra kijelölt utat járni, de azt legalább a saját módszereimmel teszem.
- Az amiről te beszélsz a szociális háló, és az már mély politika. Bonyolultabb ügy. Az efféle rendezvények arra jók, hogy alátámasszák, és felszínen tartsák  a szociális hálót. Már abban az esetben, ha oda jut a pénz, ahova kell. Erre azonban vannak felügyeleti szervek. - sóhajtok egy aprót. A világ nem tökéletes hely. Egy tökéletes világban nem kellene szociális háló a rászorulók védelmében. De még csak arra sem, hogy természet és környezetvédelmi érdekeket képviseljünk a gazdag profit orientált multi vállalkozásokkal szemben.
Ahogy elhaladunk a sajtós lányok mellett, csak Alexre mosolygok. Bár valahol a  tarkóm megcsapja, hogy éppen most kezdtek el rólunk is pusmogni. De nem fordulok vissza, még egy pillantást sem vetek az irányukba. Inkább igyekszem Alexet kifelé terelni a konkurencia köreiből, hogy folytathassuk a beszélgetést.
- Ne foglalkozz velük. A saját szemszöged kell megtalálnod, és minden rendben lesz. Biztos vagyok benne, hogy nagyszerű próba cikket írsz majd. Szeretném elolvasni. Már, ha megtisztelsz vele. - mondom jókedvűen, de valóban kíváncsian. Szeretném tudni, hogy Alex valójában hogyan is látja ezt az egész világot. Tényleg érdekel a véleménye. Nem, nem azért, mert szeretném újra ágyba rángatni, vagy ilyesmi. Ő érdekel. A gondolkodásmódja, az érzései, az egész lénye. És nem. Vele nem eshetne meg az, ami más lányokkal. Ő nem csak egy laza alkalmi dugópartner. Ezt nem érdemli meg. Sokkal több ennél. Sokkal fontosabb. Ha csak sejteném, hogy Rocco így használta ki, akkor bizony féltékeny dühömben képes lennék neki menni. Akár bölcs döntés, akár nem. Rendben, sok lánnyal én is eljátszottam ugyanezt. De Alex más. Ő nem érdemli ezt meg.
- Mint mondtam, ez politika. Sikamlós terült, ahogy a politikai cikkek is. Nem egy karrier tört már derékba ilyesmi miatt. De tudod mit, mért nem keresel fel pár karitatív szervezetet, és írsz az ő munkájukról a rendezvény helyett. Kiemelhetnéd, hogy hova, és hogyan kerül a pénz, és miben változtat, és miben nem. Mindezt valami szívhez szóló, emberi történeteken keresztül. Sőt meg merem kockáztatni, hogy ebből akár egész cikksorozat is lehetne. Vagy összehasonlíthatnál mugli és varázsló szervezeteket. Vöröskereszt, és a varázsló megfelelője. Adhatok pár címet, és telefonszámot, ha utána akarnál járni. A jó cikkek mindig alapos kutatómunkán alapszanak. - adok pár ötletet, ami hirtelen eszembe jut, és amiből talán ki lehet hagyni a "minisztériumban üldögélő tökfejeket" na meg a "kongó kobakjukat". Na, nem mintha Alexnek ne lennének rész igazságai, de egy újságírónak nagyon kell vigyáznia, hogy mit írhat meg, és mit nem. Főként, ha politikáról van szó. Alexnek pedig nincs akkora tapasztalata, hogy ilyesmibe ajánlatos lenne belefolynia. Még. Talán idővel, de nem most.
- Sosem tudhatod. Egy fecske is csinálhat nyarat. Én az egész varázsló jogrendszer megreformálásáról, és a korhoz igazításáról, valamint a jog és szakágai egyetemi képzésbe való bevezetéséről álmodozom. Lehet ehhez egy élet is kevés, de én még csak most kezdtem a pályát. - plusz a hivatali korrupció, előre meghozott, és megvásárolt ítéletek eltörléséről, és egyéb ilyen apróságokról. Mindez elég nagy falat egy kezdő ügyvédbojtárnak. Nem is megy máról holnapra. De ki tudja. Nagyot kell álmodni, ha nagy dolgokat akarunk véghez vinni.  
- Inkább ne. Nincs szükségem újabb felszínes, semmit mondó egy éjszakás kalandokra. Azt hiszem kezdek kinőni az ilyesmiből. Tudod, egyszerűen nem erre vágyom. Valami mélyebbet, és többet akarok. Nem feltétlen csak szexet. Inkább, hogy csak mellettem legyen, átöleljen, és a fülembe súgja, hogy "Minden rendben lesz, hiszek benned", amikor éppen mázsás teherként nyomnak az elvárások, felelősségek, és mindenféle gond. Cserébe, én is megadnám Neki én is ugyanezt. Nagy butaság? Nézd, milyen szép bárányfelhők! - pillantok fel egy zavart mosollyal az égre, miközben valamiféle kisfiús pír fut az arcomba, és kezdek el egy rövid dallamot fütyörészni. A jobb kezem pedig automatikusan emelkedik a tarkómhoz, hogy megvakarjam azt. Minek után a balba Alex kapaszkodik. Nem vagyok az a fajta, akit könnyen zavarba lehet hozni, főleg egy ilyen egyszerű kijelentéssel. Általában úgy peregnek le rólam az ilyen megjegyzések, mint a kacsa tolláról a vízcseppek. Most valahogy mégis betalált. Talán mert éppen Alextől hangzott el az a mondat. Ugyanakkor az is tény, hogy már nem ugyanaz a 16 éves, hormonoktól túlfűtött kamasz vagyok, aki néhány évvel ezelőtt.
Vigyorognék, és kész lennék Alexet a céllövölde irányába terelni, de megérzem a változást, és hogy ez komoly dolog. Ahogy pedig összeakad a tekintetem Vivantiéval... erős mentális védelme van. Különösen erős, és más. Nagyon más, mint amivel eddig találkoztam. Ugyanakkor tartom a pillantását, engem félemlít meg ennyivel. Az én tekintetemből pedig nem kevesebb undor és megvetés olvasható ki, mint az övéből. Talán még valamiféle lenéző arrogancia is. Ugyanakkor érzem Alex félelmét, és inkább vele foglalkozom, legalábbis egyenlőre. Érzem, hogy remeg ahogy átkarolom, és ez cseppet sem tetszik. Nem akarom, hogy a jelenlétemben, vagy csak úgy egyáltalán így érezze magát. Azt akarom, hogy tudja, én megvédem bárkivel szemben. Ahogy leülünk a padra komolyan hallgatom végig a mondandóját, de érzem, hogy mondatról mondatra megy fel bennem a pumpa. Ha elkapom ezt a Vivantit... Sőt mindkettőt, ami azt illeti. Mélyen felháborít, és undorít, amit Pasquale tett, de Roccora pedig valami elemi féltékenység úszik be a lelki szemeim elé.
- Nem reagálod túl. Ezt bántalmazásnak hívják, és még a törvény is bünteti. Teljesen normális, hogy így érzel. - mondom nagyon is komolyan. Ugyanakkor kedvem támadna felpattani, ide rángatni azt a férget, és kényszeríteni, hogy térden állva kérjen bocsánatot Alextől. Persze csak miután betörtem az orrát. Minimum. A probléma, hogy az már testi sértés, és jogi aknamező, plusz nem kell a sajtó-botrány. De Alex észre veheti, hogy ökölbe szorul a kezem, és a tekintetem sem sugall semmi jót.
- Nem tudok sokat a Vivantikról, de nincs jó hírük. Jobb, ha távol tartod magad tőlük. Az összestől. Akarod, hogy elintézzem én? - gazdagok, és befolyásosak? Annál jobb. Lesz fogás rajtuk bőven, ha egy kicsit utánuk megyek. Ezért szétkapom ezt a Pasqualet, mint Foxi a lábtörlőt.  A hírnevét a sárba tiprom el. Ámbár egyenlőre tényleg nem tudok sokat, csak hogy anyuci vas-ladyként irányítja, az elkényeztetett vagy féltucat kölykét. Némelyik kölyökről meg elég szélsőséges pletykák vannak. De mindez persze nekem hajtja a malmomra a vizet.
- Semmi baj. - ölelem meg egy hosszú pillanatra, amolyan bátorító jelleggel Alexet. Ugyanakkor követem Alex tekintetét, az eltűnő Vivanti irányába. Aki talán még valahol a tarkója környékén elkap egy igen megvető, és lenéző érzést. Valamit, ami pontosan azt sugallja, hogy mekkora egy gyáva szarnak tartják. Hiszen még ahhoz sincs elég vér a pucájában, hogy ide jöjjön bocsánatot kérni!   



Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-12, 07:39



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & ez meg az

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem lep meg, hogy Paulo családja is beszáll az adományozásba, hiszen az apja finoman szólva is mindenben a lehetséges üzletet és jövőbeni kapcsolatokat látja. Igaz, nem ismerem a férfit, hiszen alig tartózkodik otthon a munkája miatt, de Paulo elbeszélése alapján nagyjából olyan lehet, mint a drága jó édesanyám, éppen csak pepitában. Szóval köszönöm, de nem is áll szándékomban összebarátkozni vele. Éppen elég volt egyszer megszabadulni Lydiától, nincs szükségem a férfi változatára. Na, nem mintha bárki is arra kért volna, hogy pacsizzak le vele.
- Segítség? -  vonom fel a szemöldököm, hiszen én is nagyjából Rocco nézeteit vallom ebből a szempontból. - Egyszeri alkalommal nem mentesz meg sorsokat -  csóválom meg végül a fejem. - Valami állandó megoldás kellene. A pénz elfogy és ennek csupán a töredéke jut egy-egy családhoz ilyen-olyan formában.
Minket se vetett fel Bécsben a pénz, nyilván ez volt az oka annak is, hogy anyám annyira szeretett volna egy jó családba kiházasítani, habár szegények se voltunk. Mivel azonban egy ideig mugli iskolába jártam, teljesen átlagos kölykök közé, így volt alkalmam találkozni a szegénységgel is. Legalábbis, akadt egy olyan osztálytársam, akinek a szülei mindig igénybe vették az ehhez hasonló adományokat. Onnan való ruhákból öltöztették, a tankönyvei használtak voltak, meleg étel pedig csakis akkor jutott az asztalukra, ha kaptak adományozott pénzből származó csomagot. De ezek mind elfogytak és egy idő után ugyanott voltak, ahonnan elindultak. Ez nem ment meg életeket vagy ha mégis, hát nem hosszabb távon. Persze, a szociális védőháló ötlete már meg sem fordul a fejemben, de annyit én is érzékelek, hogy ennyi nem elég.
- A konkurencia -  jegyzem meg, miközben elsétálunk pár csacsogó lány mellett, akik közül az egyik újságíróként van jelen, legalábbis a nyakában fityegő belépő erre utal. Kedvem lenne jól megrángatni és kipenderíteni innen, hogy én legyek az egyetlen, aki erről ír, de nem lenne valami szerencsés ilyesmivel kezdeni az első lépcsőfokot. A végén csak annyit érnék el, hogy még csak rá se tehetem a lábam.
- És talán lesz valaki, aki képes lesz állandó megoldást kínálni vagy a minisztériumban üldögélő tökfejek összedugják a kongó kobakjukat és kitalálnak végre valamit -  fintorodom el, hiszen voltaképp a legfelső vezetést kellene ezzel megcélozni. A gazdagok nem fognak ilyesmi miatt összefogni, hiszen valamilyen szinten ők is versengenek egymással és ez az egész nem olyan fontos számukra. Egy évben egyszer letesznek az asztalra valamit és már úgy érzik, bizonyítottak. Ők megtették. - De nem, nem az én cikkem fog áttörést jelenteni ebből a szempontból - csóválom meg a fejem. Nagy álmaim vannak, ez kétségtelen, de nem rendelkezem világmegmentő tulajdonságokkal. Felhívhatom dolgokra a figyelmet, ha egyszer valóban újságíró válik belőlem, de nem én leszek az a hős, aki miatt minden változni fog. Még ezer újságíró is kevés lenne hozzá.
- Majd kerítünk neked valami lányt a bálon, rendben? - hozom fel végül számára az ötletemet, miközben újfent belé karolok. Paulo az a fajta srác, aki szeret lányokat szédíteni és ágyba vinni. Nyilván esetemben is azzal számolt, hogy menni fog a dolog, de sajnos falakba kell ütköznie. Kissé többnek tartom magam annál, semmint hogy valakinek az ürítő tégelye legyek. Ráadásul, Roccóval eljátszottam már ezt a játékot és nem lett valami jó vége. Oké, ott valami más miatt csúszott félre mindez, mint később kiderült, de amikor a kórházban kikosarazott, elég szépen arcon lettem törölve és nem volt kellemes élmény.
- Kösz, majd behajtom rajtad -  vigyorgok, mint a tejbetök Paulo javaslata hallatán, habár a jókedvem pillanatok alatt csap át a másik végletbe, amit még ő is hamar észrevesz. Amikor átkarolja a vállam, némileg reszketve indulok meg a közeli pad irányába és huppanok le rá, miközben még a szín is kifut az arcomból. Pasqual magával hozott mindent, amire nem feltétlenül szerettem volna emlékezni. A kisugárzását innen szerencsére nem érzem, de még így is elég nagy hatással van rám ez az alak. Félelmetes. Tisztában vagyok vele, hogy ekkora tömegben nem kell tartanom tőle, mégis rettegek. - Én... -  nyögöm ki falfehéren, miközben fázósan kulcsolom át magam előtt a karjaimat. - Nyilván butaság és csak én reagálom túl, de... - veszek egy mély levegőt, hiszen mindenki számára csak a nemi erőszak az, ami ilyesmit válthat ki egy nőből, de nálam ennek azért sokkal komplettebb a háttere, amiről Paulo még csak mit sem sejthet. - Egyszer összetévesztettem Roccóval - sóhajtok végül egyet reszketegen. - És a csókban benne is lettem volna, éppen csak még előtte észrevettem, hogy valami nem stimmel. Mármint, Rocco más és képtelen vagyok megmagyarázni, hogy miben is az pontosan -  Egy darabig keresem az erre vonatkozó szavakat, de amikor nem találom, végül folytatom. Nehezemre esik a beszéd, ahogy mindennek a felidézése is, de bízom Paulóban és hát jól is esik nem csak Roccóval megbeszélni a történteket. - A falnak szorított, majd megcsókolt. Amikor pedig nem kértem a következőből, megütött -  érintem meg ennél a pontnál azt a helyet, ahol a tenyere csattant, méghozzá nem is kicsit. - Akkor jelent meg Rocco és szedte le rólam - fejezem be végül. - Nem szeretnék a közelébe menni -  teszem azért még hozzá és akaratlanul is oda pillantok, ahol az imént láttam, de immár csak a távozó alakját sikerül kiszúrnom. Hála az égnek!



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Rocco Vivanti
Reveal your secrets
Rocco Vivanti
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-11, 20:42



A Rendezvény & (Pasquale)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Aki a hírünket legalább érintőlegesen ismeri az ikremmel, az tudhatja, hogy nagyon durván más közegben mozgunk és a sulis dolgaimból ítélve elég egyértelmű, hogy én mint Rocco biztosan nem bukkannék fel ezen a nyomorult helyen. Nem tehetek róla, én a Földért magáért jobban aggódom és szívesebben vettem volna valami ilyesmi témát, semmit azt, hogy.. etessünk még néhány éhes szájat.. Mondjuk az is igaz, hogy nekem aztán tökmindegy, igazából mindkét ügy támogatására futja családilag.. Összességében mondhatjuk, hogy nem sajnálom tőlük.. Csak ettől még nem leszek emberbarát. Persze azt sem mondanám, hogy utálom őket, csak nagyon másképp gondolkozom. Más az értékrendszerem. De ha már mindenáron emberek, akkor sokkal több értelmét látnám ha lenne szociális védőhálója az ilyen helyzetekbe jutott családoknak és államilag és társadalmilag lenne velük foglalkozva.. Nem.. Évente párszor amikor minden gazdag azon aggódik, hogy ha nem ad, akkor az rá milyen fényt vet… Szóval nekem ez az egész inkább álszent, semmit valami ami egy szilárd, biztonságos rendszert tudna adni… Ebből fakad a dühöm.
De persze most békésen elbályolgok és örülök, hogy senkit nem érdekel a nagy Pasquale Vivanti egy rövid ideig! Aztán valami megcsap és ki is lel a hideg miatta. Ismerem ezt a félelmet.. de honnan..? Körül nézek óvatosan, hogy megbizonyosodjak, biztosan Alex-e az valahol. És amikor megtalálom a tekintetemmel a lányt megérzek még valamit. Mintha láthatalan ujjak nyúlnának ki felém mentálisan, de egy igen határozott ólomfüggönybe ütközhetnek. Képletesen persze a lényeg, hogy nagyjából le is rázom magamról akárki is legyen. Illetve, annyit talán megérezhet, hogy mintha nem is ember lennék. Nem tud beazonosítani, csak egyszerűen más élmény mint amit egy embernél megszokhatott.
Nem mehetek oda Alexhoz így, ennek a féregnek a képében.. És eléggé rossz az érzés ami felém szivárog tőle. Sosem éreztem, hogy tőlem ennyire félt volna.. És az egész miatt csak kedvet kapok újra eltörni a drága testvérem állkapcsát.. Viszont tökéletesen sikerül Pauló tekintetét elkapnom egy hosszú pillanatra, undorral és megvetéssel nézek rá. És elvileg a tekinteten keresztül elérhetne, ahogy az a gyakorlott legilimentoroknál szokás. Most mégsem történik semmi. Kicsit mintha mentálisan megsüketült volna felém. A kerekeim forognak, olyan ismerős ez a gyíknyál.. Érzem, hogy alapvetően én simán oda mennék és csekkolnám a srácot hogy ki a tököm ő és mit keres Alex mellett? De most.. tartanom kell Pasquale-t. Nem cseszhetem el. Ez most fontosabb a drámánál! Senki nem tudhatja meg, hogy nem ő volt ma itt! Mit tenne az a nyomorult, ha találkozik valakivel, akit bántalmazott?
És ez az a pillanat, amikor sarkon fordulok és megpróbálok eltűnni a közelükből! Mint egy gyáva szar… Istenem de gyűlölöm ezt!! Üvölteni tudnék!







[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-11, 13:08



Lovagi torna & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
A közhiedelemmel ellentétben szeretek örömet szerezni. Valakinek, aki egész életemben fontos volt számomra pedig pláne. Tudom, hogy Alex szereti a különböző puccos rendezvényeket. Mindig is tudtam. Ismerem már nagyon régóta. Szinte hamarabb tudom, hogy mire miként fog reagálni, mint ő maga. Most viszont engem egyszerűen csak boldoggá tesz  a tudat, hogy örömet szerezhettem neki.
- Adomány. - válaszolok a mire, egy kis mosollyal. Bár feltűnik, hogy Alex nem nézi meg. Ami határozottan hatalmas jellemfejlődést jelent számára. A régi kíváncsi Alexnek az első dolga lett volna szét hajtani a kis papírlapot. Szóval ezzel az érettebb hozzáállás még engem is meglep. Némileg kellemesen. Persze van pénzünk. Nevezhetjük magunkat mugli Dagobert bácsinak. De a vagyont kezelni is tudni kell. Ez az, amit Alexnek nem sikerült elsőre jól elmagyaráznom. A húgomnak sem, teszem hozzá. A vagyon nem tart örökké, ha nem gazdálkodnak vele. Lehet adakozni. Nem feltétlen kell ár cédulákat nézni egy üzletben, de meg kell gondolni, hogy mikor mire van valójában szükségünk. Nem véletlen ment tönkre szinte az összes LOTTÓ nyertes is. Pénzt kaptak, de használati utasítást, és önfegyelmet nem. A felállított szabályokkal csak ettől akarom megóvni a családom. Alexet és a húgomat is.  
- Több annál. Segítség. Egy gesztus nem változtat meg sorsokat. - jegyzem meg Alex számára. Lehet, hogy nekem csak egy adóból leírható pénz, de azoknak a családoknak, árváknak egy egész életet jelenthet. Ami fontos ügy. Ezt pedig Guido-tól tanultam meg. Az ő helyzete volt, ami elsőként felhívta a figyelmemet rá, hogy nem mindenki ezüst kanállal a szájában születik, mint én. Ezért az én felelősségem is kitekinteni a pezsgős poharak csillogása mögül.  
- Az ilyen rendezvényeken mindig akadnak sajtósok is. Viszont mindig lehet egy új nézőpontot felvázolni. Te pedig tehetséges vagy ebben. - mondom ezúttal teljesen őszintén. Egy ilyen rendezvényt kb. az összes újság lehoz. Legfeljebb a megközelítés nem ugyanaz. Viszont remek ötlet a sztorit személyesebbé tenni. Ha ezt nem Alex veti fel, akkor én tettem volna, de örülök, hogy magától jutotteszébe. Ez is azt mutatja, hogy mennyit változott, és érett a téli késeléses ostobaság óta. Amikor még én is aggódtam érte. Meg Danielért is. Pusztán azért nem lett ügy a dologból, mert sikerült megzsarolnom a fickót a mocskos kis ügyleteivel. Így inkább eltűnt a balfenéken. Mind erről persze Alexnek nem kell tudnia.
- Ez egy remek öltet. Szívhez szóló. A cikk legvégén esetleg megnevezheted a jótékonysági alapot kezelő szervezetet, és az elérhetőségét. Így akik akarnak rendezvényen kívül is adakozhatnak. - vetem fel még úgy mellékesen. Végül is nem árt nekik némi könnyeket a szembe csalogató hírverés. Az alap kezelője is gondolom szívesen adna interjút, vagy mutatná be, hogy hogyan és miként kezeli a befolyt összegeket.
Alex igen ügyesen bújik ki a karjaim közül, és kap le egy pezsgős poharat. Én pedig hagyom, és hozzá hasonlóan veszek el egy másik poharat. Azért aranyos a pillanatnyi zavara, és szabadkozása. Bár talán én voltam túl közvetlen. Talán még mindig érzek iránta valamit, amit még magam előtt is igyekszem tagadni. Különben mi másért hozzá rohantam volna a meghívómmal?
- Barátként, persze. - bólintok rá végül egy apró mosollyal, és rakom le a saját kiürült pezsgős poharamat. Majd nyújtom felé a karomat, hogy kimehessünk levegőzni. Na meg az izgalmasabb programok, amúgy is ott vannak.  
- Én elég jó vagyok benne. Megtaníthatlak, ha szeretnéd. - mondom immár a kertben. Közben pedig a tekintetemmel az említett helyre utaló jeleket keresek, de helyette Alex szorítását, és hirtelen pánik hangulatát érzem meg. Nem is kicsit. Így követem az ő pillantását a fehér öltönyös fickó felé, aki ha jártas a mentál mágiákban egy pillanatra magán érezheti a szúrós, fürkésző tekintetemet. Nem. Egy pillanatig sem veszem be, hogy Alex hirtelen megéhezett, vagy éppen a megfázástól tartana a nyár kellős közepén! Szóval Rocconak, vagy Pasquale-nak, vagy tudom én melyik Vivanti csemetének egyenlőre szerencséje van, hogy nem ismerek konkrét részleteket, különben én esnék ki a szerepemből, és fojtanám bele a nyilvános wc-be.
- Nyugodj meg Alex. Nekem elmondhatod, ha valami baj van. Most velem vagy, és senkitől, és semmitől nem kell félned. Én vigyázok rád. Rendben? - mondom komolyan, ahogy elfordulunk a mittudom én melyik Vivanti kölyöktől. Vannak vagy fél tucattal. A vállát átkarolva vezetem vissza a teraszajtó irányába, de csak olyan védelmező, bátyusos mozdulattal.
- Ne engedd meg, hogy bárki elrontsa a kedved, és a lelkesedésed. - fűzöm még hozzá. De lényegében hagyom, hogy Alex mondja meg, hogy merre tovább? Ha az asztalokhoz akar menni, legyen. De kétlem, hogy ennek az időjáráshoz, vagy az ételekhez van köze.  



Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-11, 11:47



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & ez meg az

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pauló jól sejti, valóban elég nagy örömöt szerzett számomra ezzel a meghívóval és a ruhával is. Mostanában nem igazán veszek magamnak semmit sem, főleg nem ruhát, hiszen annak idején Galennel majdhogynem telepakoltattam a szekrényemet a valamit-valamiért elvén működve, így egyelőre teljesen felesleges ilyesmire költenem. Voltaképp ide is lett volna mit felvennem, de ha már egy csini, piros rucival állít be valaki, azt nem fogom visszautasítani. Minket nem vet fel a pénz, nem fordulhatok apámhoz azzal, hogy vegyen meg mindent számomra és hát igazság szerint nem is áll szándékomban. Amióta anyám eltűnt az életemből, valamilyen szinten igyekszem egyedül is helyt állni, ha másként nem is, de ebben a tekintetben legalább. Ajándékot azonban nem illik visszautasítani, szóval ehhez most is tartottam magam.
- Ez meg mi? - forgatom meg az ujjaim között kíváncsian a lapocskát, amelyet Paulo nyújtott át nekem az imént, immár az urna előtt álldogálva, de nem hajtogatom szét annak érdekében, hogy belekukkantsak. Már nem ugyanaz az Alex vagyok, akit annak idején megismert és hát bízom abban, hogy ha szeretné, elmondja ő. Természetesen akkor se csodálkoznék különösebben, ha elolvasnám azt a rajta szereplő csinos kis pénzösszeget, hiszen tisztában vagyok azzal, mennyire gazdag Paulo családja. Éppen csak nem játszanak Dagobert bácsit és úszkálnak a galleonokban, már ha szabad ezzel a hasonlattal élnem.  - Szép gesztus - jegyzem meg Paulo magyarázata hallatán, amint ellépünk az urna mellől, hogy utat engedjünk a soron következőknek. Ahogy elnézem, ma mindenki kitett magáért és kisebb-nagyobb adományokkal érkeztek. Nyilván kellemetlen számukra ama gondolat, miszerint valaki bármikor kiszúrhatja, hogy egy lyukas aranyat is sajnáltak az árván maradt gyerekekre. - Igen, gondoltam arra, hogy erről szeretnék cikket írni - biccentek egyet Paulo javaslata hallatán.  - Ez az első ilyen nagyobb rendezvény Rómában, szóval remélhetőleg senki se nyúlja le előlem a témát - fintorodom el bosszúsan. Valahogy semmi kedvem sincs azzal szembesülni, hogy vért izzadva összehozok valamit és rajtam kívül még húsz-egynéhány jelentkező is erről írt. Voltaképp azonnal kigolyóznám magam, hacsak nem rittyentenék össze egy olyan fogalmazást, amely majdhogynem megszólal a szerkesztők kezében. - Bár, talán ejtem és felkeresek néhány érintett családot. Ez így annyira személytelen... - esem töprengőbe egy pillanatra.  - Mármint, adományoztok, de nem tudjátok, konkrétan kihez kerül az a pénz. Szerintem megérdemelnék, hogy mindenki megismerje az ő történetüket is, nem gondolod? - pillantok fel végül kérdőn Paulóra, a következő percben azonban ő már magához is von, nekem pedig kiszorul a levegő is a mellkasomból, ahogy megérzem, voltaképp mennyire közel is kerültünk egymáshoz. Túl közel, túl közel, túl közel! - sikítja minden egyes idegsejtem és porcikám tetőtől-talpig és amikor már az arcomat simogatja az ujjaival, egyetlen ügyes mozdulattal bújok ki az engem ölelő karja közül, majd kapok le egy pezsgőspoharat az egyik éppen arra kószáló pincér tálkájáról és döntöm magamba. Erre nagyon is szükségem lesz, annyi szent.
- Oké, tudom, hogy nem beszéltünk meg semmit sem és ez részben az én hibám is, de szigorúan csakis barátként kísértelek el - hadarom egy szuszra, miközben igyekszem úrrá lenni az összevissza kalimpáló szívverésemen és a szabálytalan légzésemen. Nem igazán áll szándékomban semmiféle érzelmi szituációba se komolyabban belefolyni, hiszen jelenleg még ott van Rocco, akinek a helyzetét tisztáznom kell magamban. Azok, amik kiderültek... Nem söpörhetem csak úgy a szőnyeg alá, ahogy szerettem volna!  - Benne vagy? - kikérem azért a véleményét, noha olyan hú, de nagy választási lehetősége nincs, hiszen ha nemet mondana, abban az esetben azonnal sarkon fordulnék és kisétálnék innen. Az üres poharamat a kérdésem közben leteszem az egyik asztalra, de Pauloról továbbra se veszem le a tekintetem. Ha bepróbálkozik valami hülyeséggel, eskü felképelem, még abban az esetben is, ha Daniel egyik legjobb barátja.
 - Hm... nem is tudom, én... - pásztázom végig a terepet, immár odakinn álldogálva, magamban azt latolgatva, tulajdonképpen mit is szeretnék első alkalommal kipróbálni. - Céllövölde? - teszem fel végül a kérdést ugyanolyan lelkesen, mintha semmi, de semmi sem történt volna pár perccel ezelőtt. - Ki szeretném próbálni. A vásárokon mindig láttam, de állandóan Dany lőtt nekem valamit. Persze, sose azt, amit szerettem volna - mosolyodom el az emlékeim hatására. Kislányként hisztiztem, de mára rájöttem már, hogy valami csalás biztos van ebben is. A kereskedők nem önmaguk ellenségei. A szavaim közben azért ismét körbenézek, keresve az említett helyet vagy legalább valamit, ami elirányít minket odáig, de Paulo hirtelen megérezheti, hogy az egész testem megfeszül és hirtelen sokkal erősebben szorítom a karját az ujjaimmal, mint eddig, konkrétan egy pontra meredve, teljes mértékben lefagyva, miközben a tekintetembe valamiféle jeges félelem kúszik lassacskán. Pasquale?
- Tudod, lehet előtte ennék pár falatot - mosolyodom el végül, igyekezvén elrejteni a viszolygásomat, hátha Paulo nem veszi észre. Mondjuk, arról már mit sem tudok, hogy legilimentor.  - Menjünk vissza, rendben? Egyébként is hűvös van, nem lenne jó ötlet lebetegednem a próbacikkem előtt - fordulok végül sarkon, hogy visszatérhessek a terembe. Hidegnek nincs hideg, bár a szokásosnál kissé hűvösebb az idő, de az tény és való, hogy én nem maradok itt egy percet se tovább. Amilyen jól indult a mai este, olyan gyorsan tette tönkre Rocco ikertestvére, mondhatni, egy pillanat alatt...



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Rocco Vivanti
Reveal your secrets
Rocco Vivanti
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-11, 10:28



A Rendezvény & (Pasquale)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Alapvetően nem igazán érdekelt volna ez az egész rendezvényesdi. De az öcsém olyasmit ajánlott, amire alapos megfontolás után kezet ráztunk. Ritka alkalmak egyike, hogy ilyesmire hajlandó vagyok azzal a csúszómászó féreggel. És persze szó sincs róla, hogy ne érdekelnének a jótékonykodások.. Csak én előbb vagyok természet mint emberbarát, így a szegény szerencsétlen árvák többynire hidegen hagynak. Ettől függetlenül, mivel Pasquale szerepében tetszelegve érkeztem, most kénytelen vagyok adni a simulékony manipulatív férget. Az adakozás részemről már megtörtént. Mivel a megállapodásunk sokat jelent, így tartom magamat a szerephez, noha elemi megerőltetést igényel tőlem. És hogy mi a biztosíték, hogy ő is tartja a megállapodást? Nos az, hogy feleskettem. Nem nem a megszeghetetlennel. Elmebeteg nem vagyok! Meg magammal se akarok ennyire kicseszni, bármennyire is fontos az alkunk tárgya… Ez amolyan sárkányeskü. Másfelől biztos, hogy kitálalok anyánknak, ha el meri baszni az általa vállalt részt! Bájolgok akivel kell, kapcsolatokat építgetek. Alapvetően meg kell állapítsam, ha érdekelne és ha nem undorítana mérhetetlenül, egészen jó politikus vagy diplomata lennék.
Paulo szerencséjére pedig még csak a közelükben sem vagyok, amikor Alexal enyeleg, ellenkező esetben lehet kiesnék a szerepemből.. Ameddig elvonszolnám az ájtatos aranyifjút az első nyilvános mosdóig és belefojtanám valamelyik tartályába… De legalább gondolatban biztosan kitépném a karját. Alexet csak ne tárgyiasítgassa meg kirakat-babásítsa ahogy a többi puncit maga mellett… DE! Szerencsére SEMMIT sem látok az egészből. És nem is érzékelek. Mert épp az ikrem szerepében rázok kezet valami befektető mágnással és igyekszem nagyon mélyen benyalni a tagnál.. Szerencsére rá tudok hangolódni mások hangulatára és valamennyire a gondolataikra is, szóval meg tudom játszani magamat, mintha annyira tökéletesen tudnám teregetni a lapjaimat amik épp kedveznek az üzleti feleknek.. A pénz nem számít, a befolyás és a név meg van. Innentől már csak a feltételekre kell figyelni. De mivel keményen alkuszom és Pasquale-hoz hűen mindenkit megetetve, hogy a kínált lehetőségre az illetőnek szüksége van… így nincs túl nehéz dolgom.
Az biztos, hogy ez után az egész után hypoval fogok gargalizálni..
Végül leköszönök az újabb sikeres manővert követően és tovább állok. Hófehér öltönyben vagyok, fekete ingben és ehhez illően fekete bőrkesztyűben is. Öltözködés tekintetében illeszkedtem Pasquale ízléséhez. Hiszen tökéletes trükköt akarunk. Végülis arrafelé orientálódom amerre a páros van, de nem miattuk. Egyenlőre mit sem sejtek abból, hogy ők is itt vannak. Igazából csak valami üdítőt vagy ilyesmit akarnék venni az egyik árustól, mert ennyi seggnyalástól kiszáradt a szám.. Az árus felismer
- Mr. Vivanti!
- Kérem.. Csak Pasquale.
- Hálásak vagyunk a bőkezű adományáért! Remélem kedvére valóak a programjaink.
- Ez csak természetes. És csodálatos lett a szervezés. Ahogy láttam mindenki élvezi.
- Remélem láthatjuk a tornán majd! A családja évtizedek óta szemérmetlenül nyeri meg minden alkalommal!
- Oh, ezúttal lehet, hogy meg kéne hagyni a lehetőséget másnak is a csillogásra. Nem gondolja? - erre már csak mosolygok egyet, végig bájologva, meg nyájaskodva, átveszem az üdítőmet, vagy vizemet.. nem is figyelem mit veszek el.. És tovább is állok. NYUGTOT AKAROK KÉT PERCRE! Úgyhogy valamennyire félre húzódok és csak szemlélem merre tovább, na meg persze, hogy ki merre játszik. Semmi kedvem a tornára nevezni. Főleg hogy Pasquale nagyon nem olyan alkat, aki ilyesminek kötélnek állna… Meg igazából… továbbra sem érdekel az egész!







[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-10, 21:19



Lovagi torna & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mondhatnám, hogy nem szokatlan dolog, hogy igyekszem minden társadalmi eseményt nyomon követni. Kapcsolatokat építeni. Kiváltképp az aranyvérű, politikai életre igen csak nagy befolyással bíró, belső körös emberek felé. Azonban az igazság, hogy a római varázsló elitet eddig megközelíteni igencsak nagy falatnak bizonyult, még egy olyan gazdag, és nem minden politikai befolyás nélküli családdal rendelkező ficsúrnak is, mint én. Tekintve, hogy apámnak jelenleg csak egy bánata lehet. Ő nem született eleve aranyvérű családba. Ámbár ki tudja. Még néhány évtized, és vásárol magának egy "Aranyvérű" oklevelet. Szórakoztató jelenet lehetne, mugli létére. Minden esetre Róma, és az olasz mugli politikai és gazdasági elit már a tenyeréből eszik. Rajtam keresztül pedig el kívánja érni, hogy a varázstársadalom elit rétegei is az ő tenyeréből egyenek. Ez az egyetlen igazi oka, hogy rám hagyta, hogy "bűvészmutatványokat" tanuljak, a Harvard jogi kara helyett.
Ma viszont úgy tűnik, hogy a fáradozásaim kezdenek célt érni. Legalábbis az eddigi néhány alkalommal történő sikeres belógásom egy-egy rendezvényre talán kifizetődővé válik. Ugyanis a mai jótékonysági rendezvényre kaptam egy névre szóló meghívót, természetesen plusz egy fővel. Aki, ki más lehetne, mint Alex? Egész egyszerűen fogtam a meghívót, és átsétáltam a házukba, hogy bekopogjak a szobája ajtaján, hogy feltehessem a nagy kérdést. Mindig is tudtam, hogy oda van az efféle rendezvényekért. Néha, ha úgy adódott már korábban is elvittem magammal. Akár tetszett ez Danielnek, akár nem. Most pedig, mivel igen csak elégedetté, és boldoggá tett a tudat, hogy végre én is "kiérdemeltem" egy efféle meghívót, Alexet is boldoggá akartam tenni. Az pedig, hogy ezúttal ez sikerült, mindent megér. Még a ruha ára is, amit küldtem neki a rendezvény napján. És amiben, meg kell hagyni nagyon is lélegzetelállítóan szép. Na, meg talán Luca bácsinak se lesz annyira ellenére, ha én viszem el a lányát egy jótékonysági rendezvényre. Pontosan tudom, hogy mennyire szereti, és félti Alexet, még ha nem is tudja ezt mindig jól kifejezni felé. Mért pont Alex jutott elsőnek eszembe, akivel megosztanám mindezt? Ki tudja? Talán a húgomnak kivételesen igaza van valamiben, és még mindig érzek iránta valamit.
Akárhogy is, egyszerűen boldoggá tesz, hogy árad belőle a lelkesedés, ahogy átlépjük az impozáns épület kapuját.
- Biztosan. Mindig történik valami, amire érdemes odafigyelni. - jegyzem meg Alexnek, miközben egyszerűen belekarolva vezetem át a gyülekező tömegen.  
- Valóban. Látod, ott azt a mágikus urnát azon a félre eső asztalon? Sétáljunk arra. - mondom lágyan Alexnek, és vonom a megfelelő irányba. Oda érve, pedig a zsebemből egy már előre megírt papírt  veszek elő, és adom Alex kezébe. Ha vet rá egy pillantást, egy csinos kis összeg szerepel rajta, a bankfiókom száma, és az aláírásom. - Dobd bele. - mondom neki mosolyogva. Ha pedig meg is teszi, akkor mágikus zöld lángok között tűnik el a papír darab. Ezt követően ismét belekarolok Alexbe, hogy hagyjam neki, hogy más irányokba tereljen. Viszont egy kis magyarázatot még fűzök az előbbiekhez.
- A mai alkalommal egy a szolgálat teljesítése közben elhunyt aurorok, és varázsbaj elhárító tisztek családjainak, és gyerekeinek gyűjtő alap számára adakozunk. Az árván maradt gyerekeknek ösztöndíj alapokat biztosítanak, amelyek segítenek nekik, hogy megfelelő intézményekben tanulhassanak, és kezdhessenek önálló felnőtt életet. - adok egy kicsit bővebb információt, amit Alex akár fel is használhat ahhoz a bizonyos próba cikkhez. Pontosabban pont emiatt említem meg.
- Szerintem remek ötlet lenne erről írnod. Jól áll neked az fotó-riporter szerep. Ugye tudod, hogy én bármiben támogatlak, amit célul tűzöl ki? - mondom lágyan, ahogy gondolva egyet, a derekát karolom át, és vonom egész közel magamhoz, lágyan végig simítva az arcán az ujjaimmal. Talán egy fokkal birtoklóbban is, mint kéne. Legalábbis kifelé. A viselkedésem, tartásom, sőt még a tekintetem is igen egyértelműen sugallja, hogy Alex hozzám tartozik. Csakis, hozzám. Legalábbis ezen a rendezvényen. Azt persze már nem teszem hangosan hozzá az előbbihez, hogy bármiben támogatom, aminek semmi köze Lydiához, a hülye kényszer házasságokhoz, meg úgy egyáltalán. Egyszerűen fel áll a hátamon a szőr attól a nőtől. Csak azért nem tapostam még el a sárga földbe, mert igyekszem tekintettel lenni Alex érzéseire. Plusz nem akarom a mai alkalmat elrontani azzal, hogy felemlítem a nevét.    
- Csodálatos vagy. Én pedig ilyennek szeretlek látni. - mondom neki, ahogy a csillogó, és lelkes szemeibe nézek. Igen, ez az igazi Alex. Ilyennek tökéletes. Végül egyszerűen hagyom, hogy a lelkesedésével együtt magával vonjon a hátsó teraszajtó felé, amin minden további nélkül ki is sétálhatunk az igen impozáns kertbe. Ahol valóban többféle program is a választás lehetőségét kínálja. Én viszont inkább figyelek Alexre.  
- Szerinem is. Mit lenne kedved megnézni elsőként? - teszem fel az előzékeny kérdést felé, mindegy helyeslően a szavaira. Ma én is csak élvezni akarom az alkalmat. Csak semmi komoly zűr.
Ami meg a tegnapit illeti, Alex esetlensége, azaz botlása inkább volt szórakoztató, mint fájdalmas. Na jó, elég kemény feje van, úgy minden értelemben, de átéltem már rosszabbat is. Egy teljes erőből a mellkasodnak csapódó vízilabda sokkal rosszabb egy karjaidba omló lánynál.
- Ugyan már, mondtam, hogy semmiség, ez miatt ne aggódj. Egy DiNardiban nem tesz kárt ennyi. - válaszolom vidáman. Még csak egy kék foltot sem eredményezett a dolog. Viszont valahol talán gonoszság, de szórakoztat is, hogy Alex még mindig egy ilyen jelentéktelen butaság miatt szabadkozik. 12 éves korában, amikor egyszer megharagudott, az öklével keményebben püfölte a mellkasomat. Inkább egyszerűen csak körül nézek én is a lehetőségek palettáját felmérve, hogy merre lenne érdemes elsőként orientálódni.



Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2023-02-09, 18:15



[You must be registered and logged in to see this image.]

Alex & ez meg az

[You must be registered and logged in to see this image.]

A Codyval való kórházi beszélgetésem óta ugyancsak izgatja a fantáziámat az újságírás, szóval a nyári szünetet kihasználva be is próbálkoztam Rómában egy kisebb, mágikus lapnál. Sejtem, hogy teljesen amatőrként aligha alkalmaznának a nagyobb lapok és hát mindig van egy szamárlétra, amit muszáj alulról felfelé haladva megmászni, ha az ember szeretne sikeres lenni valamiben, úgyhogy ezúttal lenyelem magamban a békát és nem nyafogok a rögtön be nem teljesült céljaim miatt. Ráadásul, még csak az se biztos, hogy van tehetségem az ilyesmihez... Pont ezt szeretném kideríteni ezzel a gyakornoki állással és nem vakon fejest ugrani olyasmibe, amit talán nem is élveznék. Elvégre, egy több éves képzés előtt állok, ha felvesznek az újságíró szakra és nem szívesen hagynám félbe, ha akkor és ott derülnének ki a dolgok.
Próbacikket kell tehát írnom, voltaképp bármilyen témában, még kész szerencse, hogy ebben szabad kezet adtak számomra. Az írásom alapján pedig eldöntik, hogy alkalmaznak-e vagy sem. Nem én vagyok az egyetlen jelentkező és vannak nálam tapasztaltabbak is, de ez a lap híres arról, hogy szereti a friss húst a piacon és nem utasítják el rögtön a hozzám hasonló zöldfülűeket sem. Nyilván nem lesz egy ugródeszka, de állok elébe. Egyébként is szeretem a kihívásokat, voltaképp mindig is kerestem az azzal kecsegtető helyzeteket, ennek pedig maga Daniel a megmondhatója. Ezúttal azonban nem veszélyeztetem a saját testi épségemet, ráadásul kísérőm is akad, úgyhogy ma este nem lesz gond.
- Remélem, lesz azért egy kis izgalom - karolok bele Paulóba, amint belépünk az impozáns épület küszöbén, majd megpillantom magunk előtt a gyülekező tömeget. Drága italokat isznak és beszélgetnek, jókat nevetnek ostoba vicceken, miközben a fal mellett húzódó hosszú asztalokon mindenféle földi finomság hever. - Úgy hallottam, hogy ez egy jótékonysági rendezvény - pillantok körbe. - Ha jól tudom, a hátsó telken vannak is különféle játékok. Tudod, mint nálunk, a búcsúkon - csacsogom lelkesen és energikusan, miközben lágyan magam után vonom Paulót, de a tekintetem közben úgy csillog, akár egy kislányé. Imádom a bálokat, imádom a búcsúkat és ha lesz körhinta is, én eskü felülök egyre, még ebben a ruhában is! - Az itt befolyt összeget jótékonysági célokra fordítják, talán erről majd írhatnék is... - merengek egy sort, miközben átvágunk az embereken, hogy kimehessünk a hátsó teraszajtón. - A római aranyvérű közösség most első alkalommal nyit a magunk fajták irányába is, szóval élvezzük ki a lehetőséget - mosolyodom el szélesen és lököm ki nagy sebbel-lobbal a következő, utunkban álló ajtót is. Ha zárva lenne, bizonyára minden szívbaj nélkül törném ki, akárcsak tavaly nyáron tettem azt Cody lakásának ajtajával. Hát igen, van, ami nem változik. Paulo kaphatott meghívót erre az eseményre, amin csodálkozhatott egy sort, hiszen pénzesnek pénzes ugyan, de nem varázslócsaládból származik és eddig mindig úgy kellett belógnia egy-egy ilyen eseményre. De most... Most hivatalos úton van itt és én lettem a plusz egy fője, aminek hallatán majdnem a nyakába ugrottam. De csak majdnem, mert amikor vettem a lendületet az ugráshoz, megbotlottam a küszöbben, majd lefejeltem a mellkasát, szóval később már nem is próbálkoztam a hálám eme kifejezésével. De nem győztem neki sokadjára is megköszönni. Galen mellett volt alkalmam bálokon részt venni, de most nem kell úgy tennem, mintha együtt lennék egy cipőm alján a kosz-típusú alakkal. Így azért már jóval kellemesebb a helyzet.
- Sajnálom a tegnapi kis balesetet - jegyzem meg azért, még mielőtt belépnénk a forgatagba. Mindenhol céllövöldék, mágikus élőlényeket mintázó körhinták a kicsiknek és különféle próbák tömkelege. Erő, mágikus, tudás... Na, tessék, van itt minden! - Nagyon fáj még a mellkasod? - komorodik el kissé a tekintetem, ahogy Paulóra pillantok. A homlokom azért még elég kemény.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2022-02-05, 21:16



[You must be registered and logged in to see this image.]

Dany, Cody& Alex

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Bakker... - nyögöm ki határozottan kelletlenül, amikor már Dany is az "edukáció" szót használja és kezdem magam elég ostobának érezni ehhez a közeghez. Azt sem értem igazán, mit lát bennem Cody... Nem vagyunk ugyanis egy súlycsoportban, ha észről van szó, ezt el kell ismernem magamban. A szépirodalmat messziről kerülöm, habár Angela néni romantikus regényei gyakran landolnak a táskám mélyén titokban, de azokból se atomfizikát tanul az ember lánya, annyi szent. Arról nem is beszélve, hogy a tanórákon is azokat lapozgatom leginkább. Nos, annyi szent, hogy ha nem is az lenne az apám, aki, akkor is olasz-vonalon kellene elindulnom, ha egyszer családfakutatásra adnám a fejem. Túl szenvedélyes és romantikus alkat vagyok, anyám családja pedig a rideg osztrák arisztokráciát képviseli, nem a túlfűtött toszkán népséget.
- Akkor inkább világgá megyek - vágom rá határozottan Dany szavai hallatán, amikor a 40-50 éves pacákokra kerül a szó. Komolyan? Remélem, anyám nem volt annyira elvetemült, hogy egy vén kéjenc menyasszonyává tegyen, mert abban az esetben önként és dalolva ugrom le a Csillagvizsgáló toronyból. Na, nem mintha egyébként szándékomban állna oltár elé vonulni bárkivel is Codyn kívül, aki azonban esélyesen nem fog feleségül venni, szóval a hatalmas ceremóniáról szóló álmaim nagyjából azon a napon omlottak porrá, amikor a buli másnapján történt köztünk egy s más. Szavakban. Mindenesetre, a remény hal meg utoljára, úgyhogy eme vágyaimat még nem adtam fel teljes mértékben. Mi több, már meg is találtam álmaim menyasszonyi ruháját egy Abszol úti kirakatban. Kellett is vagy fél óra, mire tovább álltam onnan a nézelődésből.
- Dany... - szólalok meg, ahogy nagy komolyan az említett delikvensre emelem a pillantásom: - Nekem nem lesz gyerekem, szóval ebből a szempontból talán koncentrálj gőzerővel Albára - javaslom számára a lehető legkomolyabb arcomat elővéve. Hogy szeretnék-e valamikor anyuka lenni? Hááát, nem is tudom... Volt egy időszak, amikor erre határozottan és habozás nélkül vágtam volna rá a nemeket, de úgy érzem, ebből a szempontból kezd megváltozni a véleményem. Van az a pasi, akinek szülnék, ez tény. És itt van velem egy szobában és határozottan nem Daniel az. Lehet tippelni, de esélyesen mindenki eltalálja elsőre, kire is gondolok pontosan. És grat, jár a cukorka!
- De engem senki se erőszakolt meg! - tiltakoznék lanyhán, hiszen Daniel láthatóan kezdi magát túlontúl belelovagolni a téma sűrűjébe. Eszem ágában sem állt ennyire drasztikus álláspontokat kihozni belőlük és sejthettem volna, hogy ezzel az egésszel egy komplett darázsfészekbe nyúlok, mégis robbantottam a bombát. Ami hatásos volt ugyan, de nem csak Lydia szempontjából, hanem Cody és Dany hangulatát is jelentősen befolyásolta.
Végül sikeresen kinyögöm, hogy nem vagyok terhes és nagyjából másodpercek leforgása alatt megváltozik a helyiség hangulata. Daniel szemmel láthatóan megkönnyebbül, miközben én Cody csúnya nézését kapom telibe, de igazság szerint annyira nem hat meg. Tisztában vagyok ugyanis azzal, hogy ennyivel letudja majd a dolgot és ennek nem lesz komolyabb következménye.
- Ne aggódj, Cody mindig húz gumit. Kettőt - vigyorodom el, hiszen sejtem valamilyen szinten, hogy pont erre mennyire nem kíváncsi Daniel, de ezt a poént egyszerűen nem hagyhattam ki. Imádom azt a zavart fejét, szóval hangulatjavítónak tökéletes lesz számunkra. Olyan cukin szokott zavarba jönni, hogy olyankor legszívesebben körbecsókolgatnám és agyonszeretgetném.
Amikor Daniel lehúz maga mellé, engedelmesen huppanok le, majd húzom fel magam elé a lábaimat és bújok bele az ölelésébe, miközben mélyen magamba szívom az illatát. Azt hiszem, ő és Cody a két legfontosabb személy az életemben, senki más. Se anyám, se apám nem előzi meg őket, ami valamilyen szinten szomorú ugyan, de képtelen vagyok úgy ragaszkodni hozzájuk, mint ehhez a két idiótához. Egyiküket sem szeretném elveszíteni soha életemben, mert azt esélyesen nem élném túl. Ha pedig az, ami jelenleg köztem és Cody között van, meg is szűnik létezni... még akkor is szeretném őt magam mellett tudni. Barátként. Fogalmam sincs arról, az ilyesmi működik-e exek között, de mindenáron meg szeretném majd próbálni. Mondjuk, ha kívánhatnék, akkor esélyesen azt kérném, hogy az a nap sose jöjjön el.
- Aha... hát ez nem kifogás - cukkolom Danielt, majd Cody irányába is küldök egy hálás mosolyt Dany ölelő karjai közül. Ők ketten jelentik a világot számomra, ebben teljes mértékben biztos vagyok...

(Nagyon szépen köszönöm a játékot biglove biglove biglove )



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2022-02-04, 17:12


Őszintén szólva, annyira túltárgyaltuk és Daniel annyira ragaszkodik az álláspontjához és a véleménye minden részletéhez, hogy nem látom értelmét tovább ragozni.
Amikor Alex elő áll azzal, hogy nem is terhes, annyira nem lep meg, de azért kap tőlem egy csúnyán nézést, ami annak szólt, ilyennel lehet legközelebb inkább ne.. Dany szavaira pedig már csak szemet forgatok.. bár valamivel már lényegesen oldottabban. - Vigyázok a húgodra még ha nem is hiszed el. - mondom ki egyszerűen őszintén. Aztán végül Alex szavai hoznak némi megnyugvást és enyhülést. Ő is vigyáz rám. Ez vitathatatlan. Szeretve nézek rá, de mivel Dany magához vonja a lányt, nem lopom el tőle. De azért mellettük levetem magamat egy székre ha már így sikerült mindenkinek lenyugodnia. Nem különösebben szokásom ilyen vitákba bonyolódni és nem szokásom mások anyjának megmondani, hogy lehetőleg takarodjon a gyereke közeléből... Mégis remélem, hogy Lidyával soha a büdös életben nem találkozom többet és reményeim szerint Alex is messzire el fogja kerülni.
Az ember sokáig képes ragaszkodni egy toxikus közeghez és hitegetni magát azzal, hogy de az jó hatással lesz rá.. és pár hete vagyunk csak együtt Alexal. Csak egy pár hete tapasztal egy teljesen más életszemléletet egy független, önálló közegben. Tudom.. hogy egy Alex korabeli lányt "veszélyes" lehet kimozdítani ennyire a megszokott közegéből.. De néha muszáj.. másképp saját magáról sem fogja elhinni hogy képes bármire. Dany hiába rágja a fülét ezzel már hosszú évek óta.


///köszönöm szépen a játékot!!! <3 Very Happy



[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]
I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2022-02-04, 14:09





Alex & Cody & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
A téma önmagában is elég súlyos, nem hogy a körülményeket tekintve. És hát számomra valóban elég kényes is. Nagyon kényes. Főleg, mert személyesen érintve érzem magam pont azért, amit az imént sikeresen kimondtam. Bár nem különösebben szeretek erről beszélni. Erről sem. Meglehetősen ritkán teszem. De akkor a véleményem elég sarkalatos ezzel kapcsolatban, és ragaszkodom hozzá. Legalábbis a saját családomon belül.
- Tisztában vagyok vele, hogy léteznek olyan régiók a világon, ahol a szexuális edukáció kimerül abban, hogy eladjuk a 15-16 éves vagy még fiatalabb lányt, valami negyvenes-ötvenes pacáknak, akinek feleség címszó alatt lehet a háztartási és szex rabszolgája. Bár tehetnék ez ellen valamit, de nem tudok. Nem áll hatalmamban egész országok évezredes törvényeit, hagyományait, kultúráját megváltoztatni, csak mert nem értek velük egyet. Már ha lehet az ilyesmit így nevezni.- sóhajtok fel. Bár nem is tudom, hogyan sodródtunk ennyire messze az eredeti gondunktól, ami Lydia volt, és a nevetséges kényszerházassága. Ami így jobban belegondolva eléggé hasonló az előbb felvázolt szituációhoz. Legfeljebb Alex nem lenne háztartási cseléd, mert erre saját alkalmazottakat tartanak a gazdagok. De szerintem boldog sem lenne valaki mellett, akit nem szeret.
- Ráadásul Alex nem egy harmadik világbeli nyomortanyán él, ahol semmi perspektívája nincs nőként úgy semmire. Amire viszont van befolyásom az a saját családom. Sem Alexnek, sem Albának, ha elég idős lesz, sem senkinek nem kell egyedül megbirkóznia semmivel. Ahogy a leendő gyerekeiknek sem. - és ezt így is gondolom. Mert nem áll szándékomban az abortusz mellé állni semmilyen körülmények között. Számomra egyszerűen elképzelhetetlen, és felfoghatatlan, hogy a saját családomban akár csak elmélet szinten felmerüljön ilyesmi.
- Az erőszak elítélendő dolog. De miért egy véletlenül fogant magzatot kell halálra ítélni az "apja" elkövetett bűnei miatt? Nem állítom, hogy lelkileg nem megterhelő vagy ilyesmi. Vagy nem létezik olyan orvosi indoklás, ami miatt ne lehetne elvetetni egy magzatot. Például, ha testi és szellemi fogyatékos lenne, és amúgy is pár hónap múlva meghalna akkor is ha a világra hozzák. De ha valaki azért öl meg egy védtelen magzatot, mert nem akar a születendő gyerek életének része lenni, az igen is gyilkosság. Erre van ezer más megoldás az abortuszon kívül. Mármint a fejlettebb országokban, ahol szerencsére mi is élhetünk.- meglehet, hogy Codyval nem értünk egyet, és nem is nagyon közelít egymáshoz a véleményünk. De ez eddig sosem okozott problémát. Legalábbis sosem vitatkoztunk ennyire vehemensen. Legfeljebb megállapítottuk, hogy nem értünk egyet. Most viszont meglehet, hogy túl vehemensen fakadok ki a saját nézőpontomról.
Végül persze Alex is hozzá teszi a magáét. Egy hosszú pillanatig csak bámulok rá, és próbálom emészteni. Aztán ahogy közli, hogy nem is terhes azért megkönnyebbülten fújom ki a levegőt, és mint egy lufi úgy ereszek le, nagyjából leroskadva a kanapéra.
- Azért ha lehet ne mostanában tegyetek nagybácsivá. Nem vagyok erre még felkészülve. - sóhajtok végül fel, hol egyikükre hol másikukra nézve. Nem mondom, hogy minden a helyén van bennem Codyról, vagy az Alexszel való kapcsolatukról. De egyszerűen próbálom elengedni, és remélni, hogy egyikük sem sérül érzelmileg ebben az egészben.
- Szerintem maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet. Én maximálisan tisztelem Jade-et, mindezek miatt, amiket elmondtál. De ez csak megerősít abban, hogy minden élet fontos, és mindig van egy más megoldás. Ami pedig a természeti rendszereket illeti, mi úgysem tehetünk ellene semmit. Azok maguktól működnek, a mi befolyásunk nélkül. Mi legfeljebb a saját szűk kis környezetünkre gyakorolhatunk ilyen, vagy olyan hatást. Ami globálisan nézve nem sokat számít.- egyszerűen ez a véleményem, és így gondolom. Lehet ezért vaskalaposnak, a nagyszüleim nézeteit valló begyöpült embernek nézni. De ettől még ez van. Így érzem, bár már talán lehiggadtam annyira, hogy ne akarjak Codynak esni. Nem mintha idáig az lett volna a cél. Csak valahogy most nagyon így jött ki. Pedig esküszöm nem állt szándékomban. De talán Lydia miatt mind idegesebbek voltunk a kelleténél, és jobban túlreagáltuk a helyzetet, mint kellett volna.
- Fogalmam sincs, hogy min mész keresztül, és ezért azt sem akarom megmondani, hogy mit kellene érezned. Velem sosem történt hasonló sem, így elképzelni se tudom. Bár tehetnék valamit, hogy ne érezd, hogy nehéz felszínen maradnod, de ez meghaladja a tapasztalataimat, és képességeim. - ismerem el. Ugyanakkor csak remélem, hogy Cody előbb utóbb megtalálja saját magát, és helyre tudja rakni magában a dolgokat. Mármint ezzel az egész meghaltam, de más bőrében élek dologgal kapcsolatban. Meg úgy egyáltalán.
- Én is hálás vagyok érted.- mosolyodom el, ahogy Alex oldalba bök, és lehúzom magam mellé, hogy megölelhessem.
- A te döntéseiddel sem értek értek mindig egyet. Csak igyekszem elfogadni. Ha pedig túl vehemensen védem az álláspontom csak azért van, mert olasz vagyok, és mert nagyon szeretlek. - nyomok egy puszit Alex homlokára. Arra már inkább nem reagálok, hogy az abortuszra váró nők megskalpolnak a nézeteimért. De hát mindenkinek joga van a saját elveihez nem? Ebben a kérdésben pedig azt hiszem tényleg elég sarkalatos nézeteket vallok. Még akkor is ha egyébként más témákban igyekszem nyitott maradni.


ϟ”A barátság alapja, a legfőbb próbaköve, hogy az mit bír ki.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2022-01-31, 20:23



[You must be registered and logged in to see this image.]

Dany, Cody& Alex

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oké, sikerül egy elég komoly témát érintenie ennek az egész beszélgetésnek, noha nem pont így terveztem a dolgot. Mindenre számítottam, de ilyesmire végképp nem... Anyám elhúzta ugyan a csíkot, aminek felettébb örülök, de eközben Cody és Dany agyában elpattant valami. Ki hitte volna, hogy egyetlen szavacska képes ennyi érzelmet a felszínre hozni? Rendben, Daniel joggal akad ki, ismerve a születése körülményeit, hiszen az ő esetében is dönthetett volna úgy az anyja, hogy nem kér belőle. Én azért igyekszem semleges maradni eme téma tekintetében és csak hallgatni a srácokat. Türelmesen, amíg mindent megbeszélnek. A kérdés csupán annyi, hogy vége lesz-e ennek valaha is vagy nyögjem be végre, hogy hoppá, mégse jött a gólya és tök feleslegesen pörögnek a fejükön?
- Fiúk... - szólalok meg halkan és bizonytalanul, azt tervezve, hogy közlöm velük a tényállást gyerekügyben, de az edukáció kifejezés hallatán azért egy pillanatra lefagyok a mondandómban. He? Utálom, amikor Cody ilyen idegen eredetű szavakat használ, hiszen majdhogynem állandóan összezavar vele. Oké, hogy a mondandóját Danielnek szánta, de legalább fogalmazzon úgy, hogy én is értsem! - Srácok... - teszek még egy próbát, hátha valaki végre meghallgat engem is és nem kell úgy éreznem, mintha csupán kísérteni jöttem volna ide. Eléggé belelovalták magukat a témába és őket ismerve napestig nem állnak le vele, hacsak valaki közbe nem lép.
- Szerintem ezt most hagyjátok abba, még mielőtt valakinek fájni fog - csóválom meg a fejem. - Mindkét nézőpont baromi jogos, de ezt tényleg nem a ti dolgotok eldönteni. Minden nő azt kezd a saját testével, amit szeretne és marhára nem fogják figyelembe venni azt, hogy ti mit gondoltok róla. Én azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki egy nem kívánt gyerekkel esik teherbe, akkor elsőként a magzat apjával kell leülnie megbeszélnie a történteket - sandítok ennél a résznél Codyra, aki könnyen leolvashatja az arcomról, hogy itt és most a Rocco-Andrea ügyről beszélek. Az csúnya lecke volt mindenki számára. Mindenesetre, ezt nem fogom felhozni Daniel számára példaként, hiszen annyit volt alkalmam megtanulni, hogy ne üssem bele az orrom mások magánügyeibe.
- És nem vagyok terhes, még mielőtt bárki is elkezdene itt ördögöt űzni - ismerem be végül, itt azért már Dany irányába vetve egy pillantást. Esélyesen eléggé megérinthette a hír, úgyhogy még hozzáteszem: - Sajnálom. Csak anyám képébe kellett vágnom valamit, ami miatt kereket old és hirtelen nem jutott más az eszembe. Bocsi - vetek azért még egy bűnbánó pillantást Cody irányába is. Mindkét srácra elég szépen ráhozhattam a frászt, habár az ő házuk a béketűrésről is híres, szóval remélhetőleg képesek jó képet vágva túllendülni a kamuzásomon.
- Jade? - vonom fel a szemöldököm Cody története hallatán és nem igazán vagyok képes leplezni, mennyire féltékeny vagyok arra a lányra. Nőre... Hiszen, amikor Cody róla beszél, annyira sok benne az érzelem, hogy az valami hihetetlen számomra. Szereti. És - bár butaság -, de igenis aggódom. Hiába beszéltük meg Codyval, hogy Jade szimpla barát számára, többet érzek mögötte. Talán csupán plátói, de akkor is van valami. Azért picit lehunyom a szemem, hátha eltűnnek ezek a gondolatok a fejemből. Most nagyon nincs szükségem még ilyesmire is pluszban. Hagyom tehát, hogy Cody a monológja végére érjen anélkül, hogy beleszólnék.
- Cody! - csattanok fel egyszerre ingerülten és ijedten, amikor ahhoz a részhez ér, hogy ami halott, annak is kell maradnia. Segélykérő pillantást vetek Dany irányába, hiszen ő volt számomra is állandóan a lelki támasz, ő ért ezekhez a dolgokhoz, ő tudja, mit kell mondani ebben a helyzetben. - Nem kell hálásnak lenned, mert ilyesmiért nem lehetsz az, de ha már itt vagy, akkor élj ahelyett is, akinek a testébe kerültél - szólalok meg végül. - Tudod, nem hiszem, hogy ha minden maradt volna a régiben, akkor most te és én... mi együtt lennénk - ismerem el némi habozás múltán. Mindkettőnknek megvolt a saját élete és baráti köre a múltban és szó szerint bele kellett botlanom annak idején, hogy megismerhessük egymást. A halála nélkül ez nem ment volna.
- Te pedig nehogy azt hidd, hogy nem vagyok hálás érted - bököm oldalba vigyorogva Danielt. - A világot azonban sajnos nem tudod megváltoztatni, nem mindenki döntése fog tetszeni számodra a jövőben. Nem mondom, hogy ne védd a saját álláspontodat, de ne ennyire vehemensen - vigyorodok el szélesen a komoly téma ellenére is. Dany közelében valahogy sose vagyok képes hosszabb távon szomorkodni. - Inkább próbáld meg higgadtan elmagyarázni a miérteket, mert különben az abortuszra váró nők mindegyike megskalpol...



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2022-01-29, 18:48


Sajnos Alex közbe lépése mit sem segít semmin, főleg amikor Danyel egy egész litániát nyom az arcomba, de... ennek köszönhetően... meg annak, hogy én nem vagyok bebaszva.. többnyire képes vagyok értelmezni és átértékelni Danyelt mi bántotta abban amit mondtam. Ez viszont arra késztet hogy sürgősen tisztázzunk pár dolgot.
- Daniel... azért azt remélem tudod, hogy nagyon sok nőnek, sok régióban nincs joga a saját testéhez, sőt fejlettebb térségekben is nap mint nap születnek olyan törvények, amik korlátozzák ezt. - mondom már egy fokkal higgadtabban kilépve Dany arcából. - Van aki nem is tudja, hogy lenne lehetősége védekezni. Az edukáció nem mindenhol van ám jelen ezen a téren. - jegyzem meg ellenvetve a szavainak. Azért az utolsóra csak sóhajtok egyet kissé szemet forgatva, mert annyira azért még nem sikerült lehiggadnom - Ebben igazad is van meg nem is. - de már nem fejtem ki hogy melyik része az amivel nem értek egyet mert már darálja is tovább ami miatt egy kissé újra felmegy bennem a pumpa, de igyekszem vissza nyerni a hidegvéremet.
- Tévedsz. Azt mondtam, hogy ha valakit megerőszakolnak, és úgy dönt, hogy nem akarja sem kihordani, sem megszülni annak a gyerekét aki megerőszakolta... Mert lelkileg ez tönkre tenné, esetleg egy életre, akkor ezt a személyt ne bélyegezd meg gyerekgyilkossággal mert kibaszott etikátlan! És csak hogy tudd, orvosilag és jogilag is elképesztően sok különbség van. És ez nem azt jelenti, hogy bármelyik élet értékesebb lenne a másiknál. - aztán végre kibukik a lényeg Danielből engem meg homlokon csókol a felismerés és ez látszik is a fejemen. - Daniel... nem a létezésed jogát akarom elvitatni vagy megkérdőjelezni. Őrülök, hogy itt vagy. örülök, hogy édesanyád nem hallgatott az apádra és örülök, hogy kimondtad, mi a problémád a témával tulajdonképpen. Csak annyit kérek, ne bélyegezz meg másokat, ha ők másképp döntenek.. - Egy rövid időre elhallgatok, mérlegelek, aztán lényegesen nyugodtabban folytatom már - Amikor Jade megesett, az a figura akire azt hitte elsőre, hogy a gyerekek apja, simán közölte vele is, hogy vetesse el őket! Nem tudta megtenni. Amikor elmesélte mi történt, láttam rajta, hogy mennyire akarja őket, de borzasztóan félt is. Semmi közöm nem volt a gyerekekhez, mégis azt mondtam, hogy ne aggódjon, segítek és mellette leszek. Össze hozzuk, hogy mire jönnek, legyen egy otthonotok... A kezemben tartottam a gyermekeit amikor megszülettek... - nyelek egyet - És ameddig nem jött a baleset, tartottam is a szavam. Mert így éreztem helyesnek... Közben.. láttam, hogy lényegében lemondott az életéről, a karrierjéről. Ezek baromi nehéz döntések akárhogy is! Örülök, hogy az ikrek itt vannak és léteznek ez elvitathatatlan. Viszont ha Jade másképp döntött volna a kritikus pillanatban "amikor még megteheti" sem ítélném el. Nem tehetem meg hogy elítélem érted? - hallgatok egy rövidet - Valójában akármeddig beszélhetnénk erről, nem mi döntünk róla, hanem ők. - biccentek itt Alex felé. Értem Daniel problémáját, mégis úgy gondolom ez nem ennyire sarkított.
- Valószínűleg baromira ki fogsz akadni azon amit most mondok... de..- sóhajtok egyet - hogy ha mindenki életben maradna, az jó néhány természeti rendszert katasztrófába fullasztana, bármekkora koponyákat nyernénk néhányakkal... És most nem csak a valami okból meg nem születettekre gondolok, hanem mondjuk a betegekre is.. Tudod, hogy hány olyan varázstalan barátom volt, aki ilyen olyan betegséggel került kórházba és nem jött ki? Tudod, hogy hányszor és mekkora kibaszott bűntudat volt bennem, mert minden tudásom és képességem meg lett volna, hogy segítsek, mégsem tehettem meg! - hallgatok egy rövidet - Gyógyítóként.. egy kicsit másképp tud kinézni a világ rendszere... Meg van a felhatalmazásunk, hogy gyógyítsunk, de csak a varázsvilágon belül. Csak a mieinket... Közben ott zakatol a füledben a kérdés és a vívódás, hogy szíved szerint mindenkit megmentenél! Mindenkit. Nem kivételeznél... és ott van a kérdés, hogy oké de!.. Mi lenne akkor ha mindenki megszületne és mindenki meggyógyulna? Hányan lennének árvák, számkivetettek, otthontalanok, és vajon hányan éheznének..? - végül kissé vonakodva de kibukik belőlem - Az meg megint más kérdés, hogy ha már természeti rendszerek... ezzel meg megint csak úgy vagyok amit nem illik kimondani; példának okáért, ami halott, annak kurvára halottnak kéne maradnia... - tudom, vagy legalábbis valamennyire érzékeltem az utóbbi időben, hogy Danyelben mintha még mindig nem került volna helyre minden velem kapcsolatban és ha már amúgy is benne vagyunk egy "megbaszlak az őszinteségemmel bro" hangulatban, hát akkor ez is úgy vélem bele fér. - Hálásnak kellene lennem.. mindenki ezt szajkózza. És ha nem gondolok arra, hogy egy másik ember bőrét viselve, egy másik ember élete árán kaptam második esélyt... ha Alexre gondolok és a jó dolgokra, akkor persze hálás vagyok, de valójában kibaszott nehéz a felszínen maradni... - ismerem el komolyan. Szerintem az utóbbi időben nem beszéltem ennyit egyszerre senkivel..



[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]
I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-12-24, 12:18





Alex & Cody & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Őszintén örülök, amikor Lydia végre eltakarodik a színről. Egyszerűen képtelen lennék tovább elviselni azt a perszónát. Sőt magamban azért fohászkodom, hogy soha többé ne kelljen ebben a házban látnom. Sőt Alexnek se. Mert az szent meggyőződésem szerint senkinek sem tenne semmi jót sem. Kezdetektől szálkát jelentettünk egymás szemében, és ez már sosem fog megváltozni. Szomorú ugyan, de ez az igazság. Gyerekként még bűntudatom volt emiatt. Azt hittem én tettem valami rosszat, amiért ennyire utálhat. Igyekeztem jobban viselkedni, kedves lenni. De hiába. Ha másért nem Alex kedvéért. De mára már Lydia sikeresen kiölte belőlem az utolsó szikrát is, amivel megpróbáltam elviselni, és úgy tenni, mintha. Elég volt. Nincsenek illúzióim a nőről. A véleményem alapján pedig igen mélyre áshatná magát. Persze az ő szemében én is. Éppen csak már nem érdekel. Még ha a jelenlegi viselkedésem nem is a megszokott és elvárható Danielt hozza. Talán pont az alkohol miatt. Na nem mintha azt akarnám kifogásként használni.
- A nőknek joguk van a saját testükhöz. És itt a sajáton van a hangsúly. Joguk van eldönteni, hogy kivel és mikor akarnak lefeküdni, szabad akaratukból. Joguk van eldönteni, hogy akarnak-e védekezni vagy sem. De ha már teherbe estek, akkor többé nem csak az ő testükről van szó. Akkor már felelősséggel tartoznak egy másik élő emberi lényért, akinek jogában áll életben maradni. Akkor már az a kérdés, hogy egy gyermeket meg akarunk-e fosztani a lehetőségtől, hogy felnőljön, és azt kezdjen az életével, amit akar. - vágok vissza ingerülten. Nem tehetek róla, de valahogy ez a téma mindig elég érzékenyen érintett. Talán mert részben én is érintett vagyok benne, és ezt az anyám sosem titkolta elölem.
- Úgye tudod, hogy ezzel azt mondod ki, hogy egyetlen olyan
gyereknek sincs joga életben maradni, akinek a szülei bármi rosszat tettek?Öljünk meg hidegvérrel minden ártatlan gyereket, akinek a szülei elkövettek valamit. Gratulálok ehhez a nézethez, pont tőled. És úgy őszintén, vajon ki dönti el, hogy melyik gyereknek van joga életben maradni, és melyiknek nincs? Mitől értékesebb az egyik gyerek élete a másikénál?
- persze értem én. Vannak szörnyű helyzetek. Egy ideális világban pedig nem kellene erről vitatkoznunk, de a világ amiben élünk közel sincs egy idealizált mugli utópia filmhez.
- Semmi különbség nincs, aközött hogy egy magzat, egy 8 hónapos, 8 éves, vagy 18 éves kölyköt ölsz meg. Ez mind egy és ugyanaz. Gyilkosság. Legfeljebb a magzat nem képes elmondani, hogy élni szeretne. De őt semmivel sem illeti meg kevesebb jog az élethez ezért, mint azt aki már kibújt az anyjából. És ha már itt tartunk vajon hány Merlin, Mozart, vagy Marie Curie nem született meg, és alkotott a világ javára, mert esélyt sem kapott? - teszem fel a súlyos kérdést. Bár maga az egész téma az, és lassan nem is emlékszem honnan indult. Csak az, hogy végre bele lovalhatom magam valamibe, és kiadhatom az éveken át elfojtott érzéseimet Lydia iránt, valamibe. Még ha ez nem is a legszerencsésebb dolog.
- És igen, lehetnek szörnyű körülmények, lehet nem az ő hibája volt, hogy így történt. De az már az ő felelőssége, hogy mit kezd egy másik emberi lénnyel, akinek ugyanannyi joga van az élethez, mint neki. Nem mondom, hogy nevelje fel, ha nem teszik lehetővé a körülményei, vagy érzelmileg nehéz volna, mert olyanra emlékeztetné, amit felejteni akar. De erről nem a magzat tehet. Nem az ő hibája. És számtalan pár van a világon, akik szeretnének gyereket, csak nem lehet. Lehetőség van, csak keresni kell. - igen, ez a véleményem. Meglehet túl sarkalatos, de én szeretem az életem. És igen, hálás vagyok érte anyámnak. Amikor Cody mellbe bök, és Alex közénk áll, utóbbit egyszerűen figyelmen kívül hagyva tolom el az útból, és lökök egy nagyot az előbbin két kézzel.
- Nem tekintem megbélyegzésnek a tényt, hogy hálás vagyok az életemért. A tényt, hogy kimondhatom ezt. Ugyanis ha a 16 éves, érzelmileg felkészületlen, végtelenül naiv, véletlenül megesett anyám úgy dönt, hogy hallgat a vérszerinti apámra, aki követelte az abortuszt, most nem nem állhatnék itt. - közlöm szokatlanul hűvösen eme aprócska, de igen súlyos tényt. Valahol pedig végtelenül rosszul esik, és nem is értem igazán, hogy Cody hogy képes az mellett állást foglalni, hogy vegyük el egy ártatlan emberi lény életét. Mert szép és jó, hogy a nőknek jogaik vannak, de a magzatnak nincsenek? Akár csak elvben is. Nem. Ilyesmi ebben a családban sosem fog megesni. Tulajdonképpen Lydia egyetlen olyan döntése, amit tisztelni tudok benne, hogy a világra hozta Alexet, akkor is, ha véletlen, nem tervezett baba volt. Talán az én véleményem túl sarkalatos, de én szeretek élni, és nem kétlem hogy a többi magzat is szeretne, aki hasonló helyzetben van, mint én voltam. És talán épp ezért van, hogy még a saját vérszerinti apámat sem veszem emberszámba. Kevesebbet jelent számomra mint egy kóbor korcs kutya az utca szélén. Utóbbi több empátiát kapna tőlem. Puszta névtelen, érdektelen spermadonorként tekintek rá, semmi többként.


ϟ”A barátság alapja, a legfőbb próbaköve, hogy az mit bír ki.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-12-19, 17:51



[You must be registered and logged in to see this image.]

Dany, Cody& Alex

[You must be registered and logged in to see this image.]

Az anyámmal való állandó vitatkozások teljesen természetesek voltak számomra, eddig. Mostanában azonban olyan ajtókon kopogtat, amelyek zárva maradnak előtte, de ő jó faltörő kos módjára igyekszik betörni mindet, engem pedig ez felettébb bosszant. Házasság? Majd ha piros hó esik... Vágyom a romantikára, a szenvedélyre, a szerelemre, ezeket pedig egy elrendezett esküvő sem fogja tudni helyettesíteni, akármennyi összeget is költenek a ceremóniára. Ha pedig van akkora szerencsém és a szerelemben nem a tyúkeszű Lydia génjeit örököltem, akkor nem holmi bólogató papucs mellett kötök majd ki, aki úgy issza az anyja szavait, mintha csak arra született volna. Anyám azonban esélyesen olyasvalakit fogott ki mellém, akit majd ő is zsinóron rángathat a közeljövőben és akkor pumpolhat pénzzel, amikor csak szeretné. Őszintén? Szeretném azt hinni, hogy Lydia nem csak a jó házasság reményében tartott el engem gyerekként, hanem volt benne valamiféle anyai ösztön is, még annak ellenére is, hogy a jelek folyamatosan ennek az ellenkezőjére utalnak. Éveken keresztül arra nevelt, miként legyek hölgy, miként viselkedjek előkelő körökben, milyen ruhát viseljek, a Galen mellett töltött másfél hónapban pedig még inkább csiszolhattam a stílusomon ebben a tekintetben.
Némán figyelem hát, amint kereket old, miközben még mindig nem döntöttem el, mi legyen kettőnk sorsa. Valóban nem kívánom már látni őt soha többé, de magamat ismerve csupán alszom pár napot a dologra és végül ismét én kérek bocsánatot. Mert ilyesmit is szoktam ám, bármit is vágunk egymás fejéhez. Elvégre, csak az anyám és noha a legutolsó ötletével szépen kiverte nálam a biztosítékot, mégis sejtem, hogy hiányozni fog, méghozzá baromira. Hiszen mindig is szerettem volna tartozni valahova és ez a kétlaki élet is rohadt nehéz lelkileg. Az éveket hol Bécsben, hol Rómában töltöttem, két családom van és úgy igazán sehol se érzem magam annyira otthon. Ebből a szempontból szörnyű hát, hogy a szüleim rosszban vannak, ahogy az is rátesz erre még egy lapáttal, hogy egyáltalán nem voltam tervbe véve, most pedig miattam kell elviselniük egymást. Baromira frusztráló az ilyesmi. Én csak egy otthonra vágyom. Egyre. Nem kettőre, nem háromra, nem is négyre. Egyetlen helyre, ahova betehetem úgy a lábam, hogy szívesen lát mindenki.
- Hé, fiúk, nem hagynátok ezt abba végre?! - csattanok fel, amint a két kiskakas egymás tollait készül tépni szóban, majd lépek is be közéjük, nehogy még a kelleténél is jobban elfajuljon ez a vita. Egyikük sem az a Mike Tyson-típus, de Daniel véleménye ebben a témában elég sarkalatos, Cody pedig jól láthatóan egészen más oldalt képvisel. Őszintén szólva, én se vagyok oda az abortuszért, de úgy vagyok vele, mindenkinek a saját teste és élete, azt tesz vele, amit szeretne. Igaz, hogy Andrea esetében megpróbáltam lebeszélni őt a dologról, de hát na... Őt ismerem, mégse erőltettem rá a saját akaratomat, viszont igazán szerettem volna, ha végiggondolja a döntését. Az ilyesmi általában elég komoly lelki terhet jelent minden szempontból és néha talán csak a külső beavatkozás hiányzik ahhoz, hogy meggondolja magát valaki. Hát, ez az ő esetében nem jött össze. - Nem veszitek észre, hogy mennyire túlzásba estetek? - teszem fel a kérdést, miközben szemben állok Daniellel és az arcát fürkészem. Soha életemben nem láttam még ennyire mérgesnek, szóval ez az egész jelenet annyira a hatása alá kerít, hogy még azt is elfelejtem közölni velük, hogy nincs a képben gyerek. Elvégre, eddig egyik srác sem fordult ki ennyire magából előttem, ez pedig eléggé meglep. - Lydia lelépett, szóval relax, oké? - teszem fel csitítóan a kérdést. - Inkább segítsetek összeszedni a cuccaimat, utána húzzunk innen, rendben? - pillantok az unokatesómra reménykedve, hátha ennyitől varázsütésre lehiggad, Cody pedig automatikus abbahagyja a vitát. Hiszen barátok, nem igaz? Nem szeretném őket veszekedni látni, főleg azért sem, mert Cody és én együtt vagyunk. Legalább ők legyenek már jóban!



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-12-17, 02:16


Őszintén örülök, hogy nem hallom Dany gondolatait az összezavarodott "identitásomat" illetőleg... Egyéb esetben valószínű, hogy bizonyos szinten felkapnám a vizet. Lévén ezzel Dany olyan vízre evezne, amihez köze sincs. Hiszen simán heteróként halvány fingja sincs egy hozzám hasonlóban mi zajlik. Amivel nincs is baj, csak tudatlanul ítélkezni egy nüansznyi kérdés nélkül, nagyon szar húzás.
Lidya további pampogását lényegében meg sem hallom már.. A vérnyomásom olyan erővel lüktet a fülemben, hogy hála Merlinnek egy kurva hangot nem hallok belőle! És amikor végre lelép csak hálát adok az ismeretlen erőknek, hogy végre eltakarították azt a picsát a színről. A jelenlegi idegállapotomban pedig... mert jelenleg az van ám nagyon Danyel szavaira csak pislogok egyre kikerekedettebb szemekkel.
Egészen közel lépek Danielhez és egyszerűen kibukik belőlem - Wo-wo-wo! Ácsi! Van egyáltalán fogalmad arról, hogy.. - szóhoz sem jutok egy pillanatra annyira ledöbbent - Ugye tudod, hogy ezzel az állásfoglalással nők millióinak üzened azt, férfi létedre, hogy nincs joguk a saját testükhöz! És gyerekgyilkossággal bélyegzed meg őket, figyelembe sem véve a körülményeiket és őket magukat mint nőket! Baszki Daniel ne már!.. - csóválom meg a fejemet aztán ingerülten tárom szét a kezeimet - Persze gondolhatod így is. De akkor sokkal közelebb vagy azokhoz a nézetekhez, amiket olyannyira megvetsz Lidya szájából! Gratulálok kezet foghattok. - ismerem el minden finomkodást félre téve - Remélem a nyolc éves indiai kislánynak, vagy bármelyik bántalmazott megerőszakolt, vagy egészségileg veszélyeztetett nőnek az arcába mondod majd hogy gyerekgyilkos! Ne adj isten annak is aki nem volt eléggé felvilágosítva és hagyott a srácának dolgokat mert meg akart neki felelni.. - mellbe bököm Danielt, holott tudom jól, ennek nem ez lenne a módja - Hogy a tökömbe nevezhetsz bárkit is gyerekgyilkosnak amiatt, mert úgy dönt, sem érzelmileg sem testileg nem képes még végig csinálni még csak addig sem hogy megszülje és örökbe adja?! Úgy, hogy lehet nem is az ő felelőssége volt, hogy megesett!! Ember gondolkozz már mielőtt beszélsz! - a csodálatos, hogy egyáltalán nem azt mondom, kényelemből járjon az ember abortuszra vagy esemény utánival tömje magát.. Az valóban felelőtlenség és faszság, ráadásul nagyon nem egészséges, arról nem is beszélve, hogy a későbbi, már tudatos családtervezésbe nagyon bele köphet az ilyesmi... De.. a nyomaték inkább csak a tudatos családtervezésen van. Hiszen Rocco esetét is láttuk. A srácot totál földhöz verte Andreaval amilyen helyzetbe kerültek és teljesen érthető is. Nyilván a család is fontos, hiszen elsődleges támogatást és biztonságot jelenthet egy akár magára hagyott nő számára is. És a lelkemet rá, hogy véletlenül is lebeszéljek bárkit, aki szeretné megtartani és felnevelni a gyermekét. Daniel ezekben a percekben mégis olyan mintha idegen lenne számomra. Ami az összes többit össze vetve igazából nagyon szar érzés..- Ha megbélyegzést használsz, az épp olyan érzelmi manipuláció mint amitől olyan nagyon meg akarod védeni Alexet. Szóval gondolkozz el ezen! - mondom még ki a végszót hidegen és egyszerűen.



[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]
I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-12-05, 18:42





Alex & Cody & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Meglehet komoly témákat feszegetek, de egyszerűen csak nem akarom, hogy Alex csalódjon, csak mert Cody éppen össze van zavarodva még a saját identitását illetően is. Ez senkinek nem tenne jót. De most igyekszem ezt félre tenni. Amiben talán némileg segít a bor. Mert lássuk be, lassan tényleg eljutok arra a pontra, hogy képtelen vagyok Lydiát elviselni, de még csak ignorálni is józanul. Ami esetemben azért elég nagy szó, hiszen mindig büszke voltam a diplomáciai érzékemre.
- Meglehet, hogy elvakult vagyok, ha családomról van szó, és talán az is igaz, hogy a nagybátyám sem szent, ahogy senki a világon. - ismerem el, miközben gyilkos tekintettel nézek a nőre, ami sók jót nem sejtet a folytatást illetően. - De arról vitatkozhatnánk, hogy ki tömi, milyen ostobaságokkal Alex fejét. Nem mi igyekszünk sárba tiporni az önbecsülését, és elhitetni vele azt a baromságot, hogy a szépségén kívül nincs is értéke, és nem boldogulna egyedül egy érdekházasság nélkül. Mert ez nem igaz. - vonom fel a szemöldökömet, miközben ez egyszer leplezetlenül kritizálom Lydiát. Torkig vagyok vele, és a nézetievel, és azzal, ahogy Alexszel bánik. Még nálam is betelhet az a bizonyos pohár, és Lydia nem hogy közelít ehhez a pontoz, de még direkt egy zubogó csap alá tartja azt a bizonyos poharat.
Amikor pedig Codynak szól be, akkor hozzá vágnám, hogy az illemtudás és a viselkedés nem kor kérdése, és pont ő az, aki nem képes rá. Nem Cody. De ezt most inkább a háztársamra hagyom, mert még az előző mondatán dohogok.
Aztán Lydia félre vonja Alexet és igazából itt siklanak ki végleg a dolgok, úgy érzem. Csak döbbentek bámulok Codyra, és szinte fel sem fogom az egész közlést, hogy Alex terhes lenne. De Lydia reakciója az ami leginkább kiveri nálam a biztosítékot, és ezúttal - talán az alkohol miatt is - de képtelen vagyok visszafogni magam, és valahogy nem is akarom. Egyszerűen ezen ponton szakadt el bennem valami a nővel kapcsolatban. Ha eddig próbáltam is hinni, hogy valami módon érdekli Alex, már meg sem próbálom győzködni magam erről.
- Fogalmad sincs mi mindent érhete el nélküled, és az idióta nézeteid nélkül. - közlöm hidegen a nővel, amikor az már a kabátjáért nyúl. Én aztán nem fogom tartóztatni.
Bár az őszintén meglep, amikor Cody állja útját, és fenyegeti. Még sosem láttam ilyennek azelőtt. De azt meg tudom érteni, ha nála is nagyon mélyre ásta magát a nő. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy Luca képes volt vele valaha is összeállni. Akár csak egy éjszakára is. Pedig nyilván megtörtént a dolog, hiszen Alex nagyon is itt van köztünk.  
- Már megbocsáts.- nézek megütközve előbb Codyra, majd kissé meglepetten Alexre. Mióta is lettem én a közellenség? Bár jelenleg nem nagyon vagyok abban a hangulatban, hogy bármiről is elrejtsem a véleményem. Szóval kimondom, ha tetszik nekik, ha nem.
- Azért a családnak is van beleszólása. - szögezem le a dolgot. Mert nem hinném, hogy ez egy olyan kérdés, ami egyedül csak a nőre tartozik. A babának nyilván van apja is. Rá is tartozik a döntés, ezen felül pedig az egész családra, hogy tudják, és akarják-e ezt a felelősséget. Esetemben pedig kifejezetten szerencsés volt, hogy anyámnak eszébe sem jutottak efféle gondolatok. Talán éppen a családja támogatása miatt. Különben én sem léteznék. Ezt pedig Alex nagyon jól tudja.
- Pont azt jelenti, amit mondtam. Nem engedem, hogy Lydia, vagy bárki más olyan döntésre kényszerítsen, amit magadtól sosem hoznál meg. Kétlem, hogy meg tudnád tenni. Pont azért mert okos lány vagy, és képes vagy önállóan is végig gondolni, hogy mi mivel jár. Nem. Te nem leszel közönséges gyerekgyilkos. Még elméleti szinten sem. - szögezem le a tényeket, amit gondolok. Mert igen, az én szememben az abortusz az egyenlő a közönséges gyerekgyilkossággal. Lényegében mindegy hogy egy magzatot, egy 5 hónapost, vagy egy 10 évest gyilkolsz meg. Ugyanaz az. Legfeljebb annyi a különbség, hogy a magzat szemébe nem kell belenézni, és ő nem tudja elmondani a véleményét, és nem tud védekezni. Ami még kegyetlenebbé, és szörnyűbbé teszi a dolgot.


ϟ”A barátság alapja, a legfőbb próbaköve, hogy az mit bír ki.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-11-29, 17:37



[You must be registered and logged in to see this image.]

Dany, Cody& Alex

[You must be registered and logged in to see this image.]

Azért igen csak komoly témát feszeget Dany odalenn a pincében, hiszen én is tudom jól, hogy Cody eddig meleg volt. Egyelőre azonban nem igazán áll szándékomban ezen rágni magam. Együtt vagyunk és működik, szerencsére. Különben is, ezt már akkor megbeszéltük egymással, amikor még csak összejöttünk. Szóval, igyekszem szemet hunyni és átsiklani eme tényező felett, noha néha úgy csap arcon, hogy szó szerint megtántorodom tőle. És igen, olyankor rohadt módon rágom magam azon, hogy mi lesz ha... Ha mégis rájön, hogy velem nem működik... Hogy ő nem ezt szeretné... De nem, nem agyalhatok ilyesmin, hiszen pont ő az, aki eljött velünk ide, hogy ne kelljen úgy ugrálnom, ahogy a drága jó édesanyám fütyül. Mondhatott volna nemet is, mégsem hagyott a kulimászban. És pont ezért rohadt módon megérdemelné részemről a feltétlen bizalmat, szóval nem, nem szeretnék ebbe még csak egy pillanatig se belegondolni. Napi szinten kimutatja irántam az érzelmeit, elmondja, hogy szeret, nem is értem, miért festem az ördögöt a falra.
Lydia tekintete hol Danielre, hol Codyra villan, de mindkét srác mondandóját csupán egy enyhe félmosollyal jutalmazza. Ismerem már annyira, hogy tudjam, mennyire bosszantja őt az unokatestvérem jelenléte. Nyilván szent meggyőződése, hogy Dany tehet mindenről. Főleg arról, hogy nekem eszem ágában sincs férjhez menni ahhoz az alakhoz, akit ő szánt számomra. Mert kislányként olyan engedelmes és szófogadó voltam, de amióta megismertem Danielt, a falra mászik tőlem. Hát, kösz anya, de tudod, nekem is vannak teljesen önálló gondolataim is.
- Tisztában vagyok azzal Daniel, hogy mennyire elvakult tudsz lenni, ha a drágalátos családodról van szó, de hidd el, a nagybátyád sem egy szent életű ember - fújtat anyám mérgesen, én pedig majdnem hangosan képen röhögöm a szavai hallatán. Bagoly mondja verébnek. - Jó okom volt arra, hogy ne mutassam be nektek Alexet és lám, be is igazolódott a sejtésem - fintorodik el, amint vet rám egy röpke, mustráló pillantást. - Bizonyára teletömtétek a fejét mindenféle ostobasággal, hogy ellenem forduljon. Én azonban ennek ellenére is hagytam neki, hogy itt töltse minden egyes szabadidejét és készségesen lenyeltem magamban a kamaszos hülyeségeit... - mutat rá a - szerinte - kézenfekvő tényekre velem kapcsolatban. Én csak némán forgatom a szemem, habár lenne számára mit mondanom, de nagyon úgy néz ki, hogy ezt a csatát ezúttal Daniel vívja meg helyettem.
- Már megbocsásson, de maga még elég fiatal ahhoz, hogy engem oktasson ki az ilyesmiről, nem igaz? - vonja fel a szemöldökét Lydia ellenségesen, én pedig kezdem érezni, hogy a helyzet lassan menthetetlen. Cody szavai ugyanis betaláltak és végleg elásták őt anyám szemében. Remek! Ezek szerint elő kell állnom a B-tervvel, habár eddig nagyon nem akartam, de Daniel és Cody nem igazán hagynak más választási lehetőséget számomra. Félrevonulok hát anyámmal, miközben Dany már a következő véleményét vágja a fejéhez, de a nő ezúttal ügyet sem vet rá. Ugyanúgy süketnek tetteti magát, mint eddig állandóan, amikor ő hangoztatta a véleményét.
A bomba, amelyet ledobok, elég nagyot szól... Igazság szerint túl nagyot. Csak döbbenten meredek magam elé, amikor Cody anyámat a sarokba szorítja, Dany pedig szó szerint kikel magából. Ezt most komolyan az én szavaim idézték elő? Mármint... én komolyan azt hittem, hogy hallgatnak majd, mint a sír és némán bólogatnak csupán, amint előállok ezzel. Hiszen erről volt szó, nem igaz? Én nem ütöttem bele az orromat az ő dolgukba, nem kotyogtam közbe, akkor ez meg mégis mi a fene?
- Na persze, majd pont te tiltasz el... a saját lányomtól - keresi a szavakat mérgesen hápogva, állva Cody tekintetét. Ismerem anyámat, ennyivel még közel sincs vége az ügynek. Csupán visszavonulót fúj, hogy ismét támadhasson. Amikor Cody ellöki magát a faltól, ezzel is utat engedve számára, gyilkos indulattal telve mered Daniel irányába: - Te pedig semmit sem tudsz rólunk, ezt vésd jól az eszedbe! - köpi szinte a szavakat a srác irányába. - Fogalmad sincs arról, mi mindent érhet el Alex, ha legalább egyszer az életében értelmesen fogná fel a helyzetet. De nem, neki folyamatosan a ti idióta nézeteiteket kell hallgatnia - kapja le remegő ujjakkal a kabátot a fogasról, majd kanyarintja azt a teste köré, engem immár teljes mértékben levegőnek nézve. Nem érdekel. Úgyis hamarosan keresni fog, ebben teljes mértékben biztos vagyok.
- Oké... - veszek egy mély levegőt, amint Lydia távozik, majd fordulok Daniel irányába: - Mi a fenét jelent az, hogy te nem engeded az abortuszt? - pattan fel a szemöldököm, miközben alaposan meg is nyomom a névmást a mondatomban, de nem kiabálok. A hangom nyugodt, mégis számonkérő. Abban ugyanis Codyval értek egyet, hogy majd én döntök erről az egészről. Vagyis, nincs itt miről dönteni, hiszen nem vagyok terhes, de egyelőre sokkal inkább leköt Dany iménti kijelentése. - Szerintem szorult belém annyi értelem, hogy azt én magam is eldönthessem, akarok-e gyereket vagy sem - jelentem ki határozottan, hiszen itt és most ő is pont ugyanazt teszi velem, amit anyám szokott... Egyszerűen nem bízik abban, hogy képes lennék felelősségteljes döntést hozni.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-11-28, 21:13


Eleve enyhén abszurd számomra a helyzet, de hát én is tudnék mesélni az "elbűvölő" szülők fogalmáról.. és tudom mennyire nehéz kikerüli a bűvkörükből.
Lydia viselkedésétől zsigeri undor lesz úrrá rajtam lépten nyomon. A fejem zsongani kezd, pedig nem is ittam. - Remélem nem bántom meg vele, de az, hogy a maga szemében ki mennyit ér, és az, hogy a hagyomány mit követel meg, két teljesen különböző tényező. Tudja... ha aranyvérű körökben akar aranyvérűnek, legalábbis nemes hölgynek tűnni, illene a törvényeinket és a hagyományainkat betartani. - Lidya határozottan túlfeszíti a húrt és bár igyekszem a szerepemben maradni, hogy Alexet ne sodorjam még nagyobb gázba, de messze nagyon nehezemre esik ez az egész.
Aztán igazából már nem mondanék semmit amikor Alexet félre vonja és egy kissé engem is meglep az a tény, hogy ittak... Ráadásul annyit, hogy annak még szaga is legyen.. Kivárok, mert fogalmam sincs hova fog kifutni ez az egész, de ekkor megüti a fülemet Alex kifakadása és amikor kiesik a száján az, hogy terhes, azért látszik az arcomon valami amit már nem tudok leplezni. A döbbenet leginkább és egy pillanatra Daniel felé villan a tekintetem aztán vissza Alex irányába és bár szinte biztos vagyok benne, hogy Alex csak blöfföl.. hiszen... oda figyeltem, védekeztünk mindig... semmilyen jel nem utalt arra, hogy valóban terhes lenne.. mégis elgondolkozom rajta, mert még szót is ejtettünk róla és tudom, hogy Alex mennyire nagyon szeretne babát.. Szóval azért kiver a víz, hogy mi van ha mégis...?
Lydia szavaira, bár bennem is eldurran valami, de Daniellel ellentétben hidegvérrel állok fel és lassan indulok meg a nő felé, egészen addig ameddig a falnak nem szorítom a tartásommal és két kézzel megtámaszkodom a feje mellett. Nem fogom bántani, sosem bántanék egy nőt, de szeretném, ha nagyon az elméjébe vésné úgyhogy a tekintetemet a véla szemeibe vésem. Soha nem láthatott senki még ennyire hideg vérrel ingerültnek és főleg nem láthatott még senki így sarokba szorítani egy másik embert. De jelenleg az egész helyzet szándékos. - Kizárólag Alex kedvéért voltam hajlandó leülni magával beszélni, de már látom, hogy hiba volt. Úgyhogy most jól figyeljen arra amit mondok: Ha még egyszer Alex közelébe megy, elintézem, hogy soha többé ne láthassa a lányát. - hagyok egy nagyon rövid szünetet - Remélem érthető voltam. És most, tűnjön a szemem elől és vissza se nézzen! - ellököm magamat a faltól és eleresztem Lydiat. Idegesen lépek hátra és túrok a hajamba.. Végig kísérem a tekintetemmel ahogy elviharzik, aztán lehunyom a szemeimet, hogy rendezzem a vonásaimat. Ökölbe van szorítva a kezem és reszket a karom az idegtől. És amikor eljut a tudatomig Dany mondandója felé fordulva egy kissé talán ingerültebben a kelleténél még megjegyzem - Azt azért remélem, hogy tudod, hogy egy abortuszba belekényszeríteni bárkit épp olyan mint a megtartásába bele kényszeríteni bárkit. Ezt csak és kizárólag az érintett döntheti el. Se te se én! - ezt talán közölhettem volna vele kedvesebben és megértőbben főleg, hogy elméleti síkon az Alexal közös gyerekünkből indult ki ez a szál és mit van mit tenni Danyvel különbözik a véleményünk bizonyos szinten. De egyéb körülmények között lehetne erről normálisan is beszélni, félre értések nélkül, megfelelő hangot megütve és empátiát és tiszteletet tanúsítva a másik meglátásai iránt.... De Lydia olyan szinten felcseszett... és közben felmerül bennem az Andreas eset is amikor vonakodva bár de tiszteletben tartva a döntését és a kérését, Alexal elkísértük a klinikára és a beszélgetés is felmerül bennem utána Alexal a gyerek témáról meg mindenről. Érzem, hogy szinte zsibog az agyam..



[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]
I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Daniel G. Paisley
Reveal your secrets
Daniel G. Paisley
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-11-11, 10:59





Alex & Cody & Dany
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ami az érzelmi lavinákat illeti mostanság bőven kijutott belőlük. Alba felbukkanásától, egészen odáig, hogy a halott haverom, mégse halott, csak valami idegen testben kószál. Ráadásul bár köztudottan meleg a srác, mint a szahara, mégis az unokahúgommal jön össze, akit igen is féltek. Nem akarom, hogy csalódjon, és boldogtalan legyen. És igen ezzel kapcsolatban számos kérdőjel van bennem, és még csak megemészteni se volt időm a dolgot, vagy egyáltalán, hagyni hogy leülepedjen bennem bármi, hogy egyáltalán magamnak megfogalmazhassam milyen kérdéseim és kételyeim is vannak, és erre jön Lydia a baromságaival. Kényszerházasság, meg vagyon, meg még mit nem?! Hol van vége számára Alex kihasználásának? Most pedig ez a színjáték, mielőtt még bármi lecsapódhatna bennem. Csoda, ha ezt már nem akarom józanul nézni?
- Én nyilván nem vagyok elég illemtudó a nemes társaságokhoz. - jegyzem csak úgy meg. Legalább, ha Lydia azt látja, hogy mennyire nem jövünk ki Codyval, akkor talán őt képes lesz valamennyire megkedvelni. Vagyis inkább Cody feltételezett vagyonát. Esetében ez a kettő egy és ugyanaz.  
- Rendben, rendben. Bocsánat.- emelem fel megadóan a kezem Alex szavaira, hogy ne veszekedjek Codyval. Mintha csak az ő érzéseit próbálnám figyelembe venni. És hát ez bizonyos mértékig így is van. Ha nem ő kérné ezt, akkor esélyesen bele se mentem volna. Egyszerűen csak Lydia képébe vágnám, amit gondolok róla. És lássuk be, elég lesújtó véleménnyel vagyok róla. Amit nálam igen nehéz elérni. De az évek alatt éppen eleget nyeltem már tőle.
Szóval inkább igyekszem Alexszel eltűnni a borospincében, mielőtt ez az egész kirobbanna belőlem. Ott viszont csendben hallgatom meg Alex véleményét.  
- Tudom, hogy fontos számodra, hogy önmagadért szeressenek, és hogy mennyit szenvedtél ezért. Viszont Cody... a legjobb tudomásom szerint meleg, és nem akarom, hogy csalódj a végén. Na és Paulo tavaly nyáron? Szerintem ő is elég régóta ismer. És önmagadért kedvel. Nem, mintha jogom lenne ebbe az egészbe bele szólni. És igazad van. Bizhatnék benned, hogy rád hagyom. De téged, és a gyerekkori barátságaimat is féltem. Nem akarok a barátaimra támadni, csak mert csalódtál bennük. - és igen ez is aggaszt. Ahogy számos más dolog is. Talán olyanok is, amiket még magamnak sem fogalmaztam meg.  
- Nah, menjünk, mielőtt az anyád kezdene keresni. - sóhajtok fel, és nyújtom a kezem Alex felé, hogy felsegítsem a lépcsőről. Már ha elég borral, elég bátorságot öntöttünk magunkba.
Cody "leintésére" ezúttal nem szólalok meg, pusztán a megemelkedő szemöldököm jelzi a nem tetszést. Viszont a mondandója egy felől nagyon is tetszik, más felől elég kockázatos Lucát is belevonni a kis színjátékba. Elvégre bármikor beeshet az ajtón, és akkor jó eséllyel mindent buktunk. Lydia viszont most sem hazudtolja meg magát, ha a családomat kell szidni.  
- Nem is tudom, hogy kinek a hibája, hogy 9 évig azt sem tudta, hogy Alex a világon van. És ha mugli is, de ő Alex apja, és a családfő. Szóval ugyanannyi joga van, mint neked. - vetem közbe, bár esélyesen Lydia most is, mint mindig ignorálni fogja a mondandóm lényegét. Vagy úgy kiforgatja, hogy attól még nekem is hányingerem támad. És nem, ehhez nincs köze az elfogyasztott alkohol mennyiségnek.  
- A te szempontjaidat? Mármint azt, hogy Alex anyagi biztonsága, párdon a TE anyagi biztonságod fontosabb, az ő mentális és érzelmi egészségénél? Nem. Nem értem. De hát én csak egy sárvérű vagyok, mugli rokonsággal. - vetem ellen keserűen Lydia kérdésére. Éveken át tartottam ezt a véleményt magamban, mert próbáltam Alex érzelmeire tekintettel lenni, de most lehetséges, hogy túl őszintére ittam magam.
- Nem most hoztam fel egy üveg bort? - kérdezem gúnyosan a kérdésre, bár így is elég egyértelmű, hogy több van már bennem, mint egyetlen pohár bor. Már csak ebből a rosszindulatú élből is, ami annyira nem jellemző rám. De most csak leülök a kanapéra, és hátradőlök. S bár nem tetszik, hogy Lydia elvonja Alex-et, de nem is szólok bele addig, amíg Alex el nem kezd kiabálni, Lydia meg vissza, és az egészből az egyetlen szó, amin lemerevedek a "terhes vagyok" kifejezés. Olyan szürreálissá vált a jelenet, hogy jó formán néhány másodpercig csak Codyra, majd az anya-lánya párosra tudok döbbenten bámulni.
Ugyanakkor Lydia mondata átszakít bennem valamit. Eddig se kedveltem a nőt, ez tisztán érezhető volt, de ennél mélyebbre már aligha kerülhet nálam.
- Alex egy rakás dologra alkalmas! Anyának is! Van fogalmad egyáltalán róla, hogy mi mindenben tehetséges a lányod?! Persze Neked nyilván fontosabb, hogy Lucát pumpolhasd pénzzel, és ha Alex nagykorú lesz, és ez már nem lesz opció, akkor helyette majd Alex vőlegénye lásson el kellő mennyiségű pénzzel! Az hogy Alex közben mennyire boldogtalan, és mennyit szenved egyáltalán nem érdekelt soha! - azt hiszem nem gondolok bele, hogy Alex még halló távon belül lehet, és hogy a hangerőm jó eséllyel sokkal magasabb a kelleténél. Finoman fogalmazva. Mert hogy közben fel is pattantam a kanapéról, és úgy kezdtem ordibálni a már kabátjáért nyúló nővel. Nem, ez határozottan nem az a kicsi Dany már, aki Luca háta mögött bujkált, akárhányszor csúnyán nézett rá.  
- Arról pedig te ne álmodj, hogy belekényszeríted egy magzat meggyilkolásába Alexet! Azt én nem fogom hagyni! - azt hiszem ez pedig a másik kétségtelenül érzékeny téma számomra. Anyám engem is lányanyaként szült. Mégsem jutott eszébe soha a gondolat, hogy lemondana rólam. Azon kívül olaszok vagyunk. Számunkra MINDEN élet szent. A család pedig a legfontosabb. Egy abortusz az én szememben egyenlő egy hidegvérű gyilkossággal. És soha nem engedném meg Alexnek, hogy ilyet tegyen. Se saját maga, se a kicsi érdekében.
Ami meg Codyt és ezt az egész elcseszett helyzetet illeti... ezt még tisztáznunk kell!


ϟ”A barátság alapja, a legfőbb próbaköve, hogy az mit bír ki.”ϟ



[You must be registered and logged in to see this image.]
"Azt mondják, nem védelmezhetjük örökké a szeretteinket,
szerintem pedig ez hülyeség. Mi másra való a család?"
Vissza az elejére Go down
Alex B. Maroni
Reveal your secrets
Alex B. Maroni
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-11-09, 10:50



[You must be registered and logged in to see this image.]

Dany, Cody& Alex

[You must be registered and logged in to see this image.]


Igazság szerint, nekem még csak fogalmam sincs arról, mekkora érzelmi lavinát indítok el a két srácban azzal, hogy egy ehhez hasonló kéréssel fordulok feléjük. Ha csak sejteném, hogy mi lesz ebből a későbbiek folyamán, akkor hagynám a fenébe az egészet és megoldanám magamtól. Bár, valljuk be, sokkal kényelmesebb úgy Lydia elé állni, hogy két ember is bevédi a hátsómat, ha esetleg valami nagyon, de nagyon rosszul sülne el. És sajnos emiatt alábecsülöm Daniel védelmező ösztöneit is velem kapcsolatban. Elvégre, Cody a barátja, évek óta ismeri őt, tisztában lehet azzal, milyen az, amikor kapcsolatban él valakivel, ezért se számítok arra, hogy az alaposan beteszi neki majd a kiskaput részéről, hogy én vagyok az a valaki. Őszintén szólva, inkább számítok arra, hogy örül a hírnek, semmint arra, hogy mennyi aggály merül fel benne ezzel kapcsolatban. Talán az én hibám is ez, hiszen egyszerűen csak közöltem vele a tényeket és nem mentem bele mélyebben. Nem boncolgattam előtte azt, hogy mennyire szeretem Codyt és hogy mennyire, de mennyire boldognak és többnek érzem magam mellette, mint eddig bármikor is az életem folyamán. Végre motivál valaki és arra ösztönöz, hogy kiteljesedjek abban, amiben jó vagyok. Talán kívülről nem látszik, de az, hogy én és ő együtt vagyunk, rengeteg dolgot felszínre hozott bennem. Dany azonban csak a puszta tények elé lett állítva és kész. Még nem ülepedtek le benne a dolgok, még nem látott minket együtt, ahogy azt sem látta, mennyire jól érezzük magunkat egymás társaságában. Ezt esélyesen látnom kellett volna előre, ahogy azt is, hogy mindez mennyire lehet kellemetlen Cody számára, de hát ismét csak az önző énem kerekedett felül bennem. Mindegy milyen áron, de nekem legyen jó!
- Hé, fiúk, ne veszekedjetek már megint - szólalok meg erőtlenül, ezzel is igyekezve azt sugallni anyám számára, hogy a vőlegényem és Daniel egyébként sem jönnek ki valami fényesen egymással. Talán hülye felfogás, de anyám nem kedveli az unokatestvéremet és ha azt látja, hogy Cody se repes érte, akkor esélyesen közelebb hozza őket ez egymáshoz. Vagyis, Lydia szemében legalább egy fokkal szimpatikusabb lesz a kamu-férjjelöltem. - Mondtam már, hogy ha a feleséged leszek, akkor őt is el kell fogadnod, a származásától függetlenül - darálom unott képpel, mintha már legalább ezeregyjére hoznám ezt a srác tudtára. Azt azért tisztán látom Lydia arcán, hogy igen elégedett a fényezéssel és kissé fel is ragyog a tekintete. Rendben, Cody, eddig jók vagyunk, máris lőttél nála egy kisebb gólt.
Azt hiszem, eddig Cody az egyetlen olyan pasi a bolygón, aki képes engem még úgy is értékelni, hogy nincs a bűbájom hatása alatt egy percig sem. Az pedig, hogy még akkor is elfogad, amikor nem vagyok tökéletes, kimondatlanul is rengeteget jelent számomra. Mellette is nyugodtan lehetek önmagam, egy pillanatig sem szükséges attól tartanom, hogy eldob vagy szakít velem. Tehát, ez az egyetlen, tincssimítós mozdulata is a világot jelenti számomra. Egyrészt, színjáték anyám előtt, másrészt pedig hátborzongatóan kellemes gesztus részéről. A lehető legapróbb részletekre is figyel a kedvemért. Maga a tudat pedig... egyszerűen imádom és igyekszem majd a későbbiek folyamán Daniellel is rendezni a bennem zajló dolgokat. Mert igenis észrevettem rajta, mennyire nem tetszik számára ez a felállás.
- Tudom, hogy mennyire zavar téged ez az egész és most is csak úgy belecsöppentél ebbe, de eddig Cody van rám a lehető legjobb hatással - felelem, miközben Daniel egy poharat nyom a kezembe. - Ő annak lát, aki vagyok. Tudod, milyen fontos ez számomra? Minden egyes srác a tenyeremből evett, de senki sem szeretett eddig igazán - vonom meg a vállam. Daniel számára nagyon is ismerős lehet, mivel küzdöttem meg annak idején nap, mint nap. Ő az egyetlen olyan ember, aki mindig is tisztában volt azzal, hogy mennyire aggaszt, miszerint sohasem lehetek együtt valakivel szerelemből. Ebben pedig világéletemben akadályozott a vélaságom. - Ő viszont mindent meglát bennem, nem csak a szépségemet. Oké, féltesz, ezt aláírom, de bízhatsz bennem annyira, hogy rám hagyd a döntést, miszerint kivel szeretnék együtt lenni.
És talán csúnya dolog ezt még csak kigondolni is, de még Daniel véleménye sem sokat fog érni a szememben, ha esetleg a kapcsolatunk ellen beszélne. Sejtem ugyanis, hogy az ő fejében is az a legfőbb akadálya ennek, miszerint Cody meleg és kár is lenne tagadni, miszerint ez már bennem is felötlött párszor, de valahogy nem szeretnék folyamatosan ezen kattogni, ahogy azt se venném jó néven, ha Daniel ezen agyalna a nap minden percében. Csak élvezzük ki az együtt töltött időt mindenféle hátsó gondolat nélkül és kész.
- Nos, igen, Alex egyértelműen az én érdemem - jelenik meg egy apró, büszke mosoly Lydia ajkain, ahogy Cody hallgatja. A srác már most levette a lábáról, ez nyilvánvaló. - Mindig is úgy neveltem, hogy bármilyen társaságban megállja a helyét, az pedig, hogy törődik másokkal, igazán helyénvaló - biccent egy aprót, mintegy megerősítve a saját véleményét. - Elragadó teremtés és mindig örömmel hallom, ha mások is annak tartják - fejezi be végül a mondandóját, majd figyelmesen tovább hallgatja Codyt. Nem szakítja félbe feleslegesen, láthatóan igen nagy benyomással van rá a fiú, hiszen csak úgy csüng a szavain és issza azokat. Azért az egyik mondata hallatán, haloványan bár, de megrándul a szája széle, majd emeli fel maga elé a mutatóujját, mintegy Cody tudtára adva ezáltal, hogy itt és most neki lenne némi ellenvetése a dologgal kapcsolatban.
- Talán Ön sem értesült még róla, de Alex apja... nos, hogy is mondjam... - rágja meg magában alaposan a szavakat, majd végül egyszer csak a helyére kerülnek a dolgok annyira, hogy folytathassa: - Mugli. Ez igen sajnálatos tény, ahogy az is, hogy kilenc kerek évig nem vett részt a lánya nevelésében. És bocsásson meg, de ennek fényében voltam annyira bátor, hogy úgy véltem, nekem ehhez kissé több jogom van. Luca nem jártas a mágikus világban, az ő véleménye mit sem ér a szememben. Ennek tekintetében pedig ahhoz sincs joga, hogy Alex további életébe beszólást nyerhessen.
Azért tisztán látszik Lydia arcán, hogy nagyjából ez az a pont, amikor komolyan meginog Cody alatt a léc, méghozzá minden egyes kellemes megjegyzése ellenére is. Sajnos, anyám mindig is nehezen viselte, ha valakit a környezetében nem volt képes irányítani, Cody pedig egyértelműen kezd a nem kívánt személy-kategóriába tartozni a szemében. Részéről még csak szóba se jöhet egy olyan férj mellém, aki nem hagyja, hogy beleszóljon a dolgainkba.
- Ha ennyire szereted, akkor esélyesen megérted az én szempontjaimat is, nem igaz, Daniel? - fordul hűvösen kimért mozdulattal anyám az unokatestvérem irányába, miközben én engedelmesen helyet foglalok Cody jobbján. Kezd kissé feszélyezni ez az egész színjáték, de egyelőre csendben megülök a seggemen és igyekszem rá bízni mindent. - És mi ez a szag? - szakítja félbe a mondandóját, majd a felismerés szikrája gyúl ki a tekintetében. - Ti ittatok? - teszi fel a kérdést, mintha legalábbis képtelen lenne elhinni, hogy ilyesmit tettünk egy ilyen fontos helyzetben. - Alex, beszélhetnénk egy percet? - áll fel végül a helyéről, mintegy figyelmen kívül hagyva Cody további szavait. Én pedig - kelletlenül bár - de követem a példáját, majd indulok el vele a szoba másik vége felé, ahol esélyesen már nem hallanak minket a srácok.
- Mi bajod? - fordulok végül szembe vele, kicsit sem halkítva a hangerőmön, úgyhogy Cody és Daniel még simán hallhatják a kérdésemet, habár Lydia már erre csupán halkan válaszol, kínosan ügyelve arra, hogy a két fiú még csak véletlenül se üthesse bele az orrát a témába.
- Alex, az én jelöltem sokkal, de sokkal jobb, hidd el nekem - szólal meg, mire én gúnyosan horkantok egyet, ezzel is nemtetszésemet fejezve ki irányába. - Csak ismerd meg és máris érteni fogod, miről beszélek - érinti meg futólag a karom, mire egy lépést hátrálok előle. Valahogy nem kívánom a közelségét, ahogy azt sem, hogy ő irányítsa az életem. Nem, erről le kell tennie, méghozzá örökre.
- Felnőtt nő vagyok, fogadd el végre! - fújtatok egyet mérgesen. - És semmi, de semmi közöd ahhoz, hogy kihez megyek feleségül, világos? Ha pedig továbbra is így folytatod, akkor az esküvőnkre sem hívlak meg és az unokádat sem fogok látni soha a büdös életben! - emelem fel ingerülten a hangom, mire Lydia kővé dermedve pillant vissza rám, mintha nem hinne a fülének. - Igen, terhes vagyok! - jelentem ki, méghozzá cseppet sem finomkodva a hangerővel. - Szóval temesd el szépen a kiházasítással kapcsolatos terveidet, mert senkinek sem leszel képes lepasszolni egy olyan lányt, aki más gyerekével várandós - szögezem le határozottan, a lehető legkomolyabb arcomat magamra öltve. - És tudod mit? Felejts el! - fordulok végül sarkon,  majd indulok vissza Danielék irányába, miközben Lydia hitetlenkedve kap a karom után, de én gyorsabb vagyok. Képtelen tehát visszapenderíteni a helyemre, hogy tovább folytassa ezt az értelmetlen győzködést.
- Úgy érzem, ehhez még nekem is lesz egy-két szavam - kapja le végül a kabátját a közeli fogasról, majd ölti azt magára. A tekintetével majdhogynem ölni lenne képes. - Egy terhességet meg lehet szakítani, kisasszony - jelenti ki ridegen. - Úgyhogy ne nagyon éljétek bele magatokat a családalapításba, mert Alex egyáltalán nem alkalmas anyának, ahogy bármi egyébnek sem - közli még az általa valósnak vélt tényeket Cody irányába pillantva, majd veszi az irányt a kijárat felé, véleménye szerint teljesen megsemmisítve minket. Megtorpanok, majd lehunyom a szemem, végül megszólalok: - Oké, ez nem ment a legjobban - jelentem ki végül. - Én most felmegyek és összeszedem pár cuccomat, rendben? - teszem fel a kérdést, habár nem sokat várok a válaszra, már veszem is az irányt az emelet felé, Danielt és Codyt egy az egyben magukra hagyva.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Cody L. Mortimer
Reveal your secrets
Cody L. Mortimer
Hugrabug VMS

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty2021-11-08, 22:24


Azért, azt jó lenne, ha mindenki nyomatékosítaná magában, hogy Danyel és Alex úgy jöttek el hozzám, hogy kell a segítségem. Értem én ha Danyel eleve nagyon feszült Lydia miatt és ennek tetejébe nem is szívleli a látványunkat, bár hogy miért pontosan arra nem jöttem még rá. Hiszen vigyázok a lányra, nem ütöm verem, nem terrorizálom, igyekszem a lehető legjobb verziója lenni önmagamnak mellette és próbálok neki segíteni az élet nevű útvesztőben meg abban hogy egy kicsit tudjon nyitni a világra, új nézetekre. És az anyjával szembeni lázadása mögött ne csak a kétségbeesése álljon. Erősödjön, gyarapodjon lelkileg, egy kicsit fedezze fel magában hogy igenis egy csomó mindenhez van tehetsége egy csomó mindenhez ért. Mert fontos, hogy tudja, nem egy kirakatbábú... Persze az fel sem merül bennem, hogy Danynek esetleg az is rosszul eshet, hogy rám Alex jobban hallgat, rá meg már lényegében semennyire szinte.. Egyáltalán nem mondom, hogy főnyeremény lennék, vagy az a bizonyos faszagyerek, sőt, de valahol kezdi baszni a csőrömet Dany flegmázása amiről az az érzésem, hogy nem a színészkedéshez tartozik de se időnk se más hogy erről szót váltsunk, pedig lehet hogy kellene!
Biccentek egyetértést tettetve a nővel. Szar egyébként az egyik régi barátomat becsmérelnem, hiszen nagyon is tisztában vagyok Dany erősségeivel és szerintem sosem hallhatott tőlem olyat, hogy rosszat szólok róla. Másfelől ez az egész színjáték, ahogy kérték.. aminek egymásra kéne épülnie. Nem egymás ellen dolgoznunk. Szóval amikor a hoppanálással kapcsolatban vissza szúr azért kap egy kissé furcsálló-rosszalló tekintetet. - Nem tudom mondták-e már, de egy nemes hölgy képességeit nem illik megkérdőjelezni. - forgatom úgy a szavakat, hogy a célzása egyértelműen Lydiat vegye célba. Tudom hogy ez uszítás és forog is a gyomrom, de az, hogy én jelenleg nem vagyok képes a hoppanálásra, mert még pálcát sem tudok forgatni nem derülhet ki. Másfelől egy olyan témára terelné a szót ami engem bevallom baszottul kétségbe ejtene és a plafonig felcseszne. Hiszen tudtam hoppanálni, ahogy az összes többi varázslattal is remekül boldogultam egyetlen egyet kivéve. A patrónus bűbájt, de Dany tudhatta, hogy nem voltam utolsó a pálcaforgatásban és jelenleg akaratomon kívül vagyok ebben az elcseszett helyzetben. Szóval ajánlom neki és remélem, hogy ez után ezt a részt messsssze lezártnak tekintjük. Ők kérték hogy legyek egy simulékony nyálas kis rohadék.
A közelsége Alexnek, és az, hogy kapok tőle egy csókot, azért némiképp lehűti a kedélyeimet és szigorúan a lapockája aljánál érintem, csak egy futó gesztus, amolyan ölelésszerű, meghitt, de épp elég teátrális. - Rendben. Bent leszünk édesanyáddal. - biccentek neki, megigazítva egy kósza hajtincsét még, mintha én is azon lennék, hogy a drága mátkám mindig tökéletes legyen és ehhez nem vagyok rest hozzá járulni. Amúgy meg imádom amikor kócos... Ezt követően Lydia átkarolja a vállamat és már el is von Alextől én pedig engedelmesen, bár azért kimért határozottsággal veszem az irányt arra amerre mutatja. Lényegesen magasabb vagyok a nőtől, főleg az úripöcs tartásommal, úgyhogy valószínűleg túl sokági nem lesz kényelmes a vállamba csimpaszkodnia.
- A San Patrizia ispotályban praktizáltam Rómában a nyár elején. Alex pedig egy ismerőséhez érkezett látogatóba. - hagyok egy apró szünetet és megejtek egy mosolyt a pince irányába elpillantva, hogy egyértelmű legyen senki másról, csak is Alexről van szó. - A lánya igazán tüneményes teremtés, úgyhogy bátorkodtam a legközelebbi látogatásánál randevút kérni tőle. - összegzem szemrebbenés nélkül. Már csak azon imádkozom, hogy Alextől vissza ne kérdezze. - Sajnos azonban nem sokkal ez után a találkák megszakadtak, mivel tovább hívtak Svédországba, Svájcba és Dániába, de levélben tartottuk a kapcsolatot. Hiába.. ha a varázsló jó a szakmájában, mindenhol szükség van rá. - egy kicsit csepegtetek abból, hogy igenis illemtudó vagyok. egy kicsit csepegtetek abból, hogy azért végig meg volt a kontakt a nyár folyamán és egy kicsit fényezem is magamat, ahogy azt egy aranyvérűhöz illik. A kérdésre azért kiül az arcomra, hogy "de asszonyom... ezt most komolyan kérdezi..?" De hála égnek Alexék befutnak én pedig egy simulékony és kissé elnézést kérő mosollyal jegyzem meg. - Sajnálom, hogy önhöz nem jutott el az információ a lánykérésről, de a hagyomány szerint, a lányt az apától szokták elkérni. Ami megtörtént. - és csak mélységesen imádkozom, hogy Luca nagyon nagyon nagyon messze legyen innen... Én hellyel kínálom Lydiát majd magam is leülök mellette, de lényegében vele szemben. - Az, hogy ön a legjobbat akarja a lányának, az természetes, hiszen a szeretett egy szem gyermeke. - fényezem kedvesen egy kicsit az anyai büszkeségét, aztán pillanatok múlva pusztán tájékoztató jelleggel le is rombolom a tekintélyét olyan kedves hangnemben és illemtudóan hogy az hajmeresztő. Persze Dany közbe "kotyogását" csak leintem, hogy huss~ van ennek más módja is srác, nyugi, bízd rám! - De feltételezem, mint nemes hölgy tisztában van azzal, hogy az egyetlen személy aki a kiházasodással kapcsolatban rendelkezhet a gyermek felett, az a családfő, aki minden esetben az apa. - aztán olyan arcot vágok, mint aki rettenetesen bánja, hogy valószínűleg a női büszkeségébe és úgy egyébként is mindenhogyan bele tapostam a terveibe. - Ennek fényében, rendkívül sajnálom, de attól tartok, az az eljegyzés.. mégsem annyira hivatalos. - teljesen nyugodt vagyok. Hidegvérű és rezzenéstelen. Ujjaimat össze fonom az asztal lapján kimérten. Senkinek nem kell nyelvzseninek lennie hogy egyébként kibassza a fülüket, viktoriánus angolt használok. A nemesség nyelvét. - De ha már volt olyan figyelmes és megkért, biztosítsam, a lánya jó kezekben van mellettem, ezt illik is teljesítenem. - bár a bemutatkozás még elodázódott, azért remélem, hogy meg is úszom még egy darabig... Könyörgöm... - Elismert gyógyítóként és kutatóként nem gondolom, hogy ne tudnám biztosítani Alex számára azt az életet amit megérdemel. - kedvesem felé nyújtom a kezem, hogy foglaljon helyet mellettünk ő is, a jobbomon.. hagyományhoz hűen. - Pár éve alapítottam egy gyermek otthont, ami végett adomány és gála estek megbecsült vendége vagyok. Egy ilyen kedves teremtés mellettem pedig, csak emelni tudna ezeknek az esteknek a fényén. Alig várom, hogy velem tudjon tartani ő is a legközelebbire. - megszorítom Alex kezét és büszkén nézek rá. - Igyekszem támogatni a tanulásban is és hogy fejlessze magát. Hogy boldog lehessen. - aztán Lydia felé fordulok - Kegyednek pedig ha jól emlékszem épp ez a célja. Alexet a legjobb helyen tudni. Persze.. javítson ki ha rosszul emlékszem. - nem mintha nem pár perce esett volna ki az ő száján is meg az enyémen is...



[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]
I believe in the power of laughter and crying
because both are the antidote to hatred and terror.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Róma   Róma - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Róma - Trevi-kút
» "Főhadiszállás" Róma
» Gelateria di Maroni – Róma

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: Közel s távol-
Ugrás: