ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Vladimir Mantov
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Kalandmester
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Christopher Graves
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Gemma Carlyle
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Lépcsők - Page 3 I_vote_lcapLépcsők - Page 3 I_voting_barLépcsők - Page 3 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 48 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Lépcsők

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Megan Smith
Reveal your secrets
Megan Smith
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-07-07, 18:16


First topic message reminder :


Lépcsők


Ahogyan azt mindenki jól tudja és bizonyára a többség már meg is tapasztalta, a Roxfort lépcsői igen szeszélyes és kiszámíthatatlan teremtmények, ugyanis van olyan, hogy nem tudhatod hová jutsz, amikor ráteszed a lábad az egyikre. Jobb hát, ha szeded a lábadat és nem időzöl sokáig egyiken sem, mert ha nem sietsz, hogy elérd a célod talán teljesen máshol kötsz ki mire újra stabil terepre teszed a lábad.

[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
Az én útaimon
Nem nyílnak virágok,
Sötétség vesz körül,
Csillagot nem látok...
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Juan Ling
Reveal your secrets
Juan Ling
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-27, 23:07


To: Galen

Sok jelzővel illettek már életem során, de semmit sem vettem magamra. Olyan vagyok, amilyen. Arról nem is beszélve, hogy sokan nem ismernek ki, hiába töltök velük sok időt. Általában félreértenek és mindig meglepődnek, mikor nem úgy van ahogy megismertek. Persze ez mind lehet pozitív és negatív is. Én csak magamat adom.
- Ugye? Ötéves koromig angolnak neveltek a szüleim, ám ezután mikor nagybátyámhoz kerültem jobban belecsöppentem az ázsiai kultúrába. Kicsit hirtelen ért a változás. - nem könnyű elveszíteni mindkét szülőt, főleg ha az egyiket a szemed előtt leheli ki a lelkét. Nehéz volt az első hónapok, de a hiány még jobban megérintett. Főleg, hogy akkoriban eléggé anyás voltam, ő jelentett számomra mindent. De túl tettem magam és próbálok boldogan élni, még így is.
- Nos...a szünetekben összeszoktam zavarodni lévén hónapokig itt vagyok és megszokom az angol stílust és egy ilyen nagy kihagyás után kicsit nehéz visszaállni a gyökereimhez, de pár nap múlva már semmi problémám. De találtam rá megoldást! A jegyzeteimet és a munkámat az anyanyelvemen írom, így sokkal könnyebb emlékezni az olyan szavakra, amit otthon is ritkábban használunk. - persze nem emelem ki, hogy kínaiul beszélek és egy kicsit még koreaiul is tudok, szerintem már így is leakar ütni annyit beszélek Ázsiáról.
Ahogy csendre utasít nehogy felébresszünk valakit én csak mosolyogva bólintok. Magabiztosan ám nesztelenül haladok végig a körleten egészen Galen szobájáig, ahol egy pillanatra megtorpanok. Végül is ő hozott ide, szóval biztosan nem probléma, ha egyből utána megyek. Kicsit kényelmetlenül érezve magamat állok a szobában és a fiút nézem. Arcomon még mindig ott van a mosoly. Esküszöm valaki ezért fog elnáspángolni, mert ennyit mosolygok.
Kérdésére az ágyhoz lépek és végig tekintek a kínálaton. A kígyófüvet és a Holdmagvakat felemelve mutatom Galen-nek.
- Legjobban ezt a kettőt, ezeket még én magam is termesztem otthon. A többit is ismerem, de ezek közül ez a kettő a legbiztosabb pont számomra. - mondom neki és folytatom a monológom. - A kígyófüvet gyógyászatra használják, leginkább torokfájára. A muglik úgy ismerik, hogy lándzsásútifű. Gondolom nem torokbajra kell ez neked. A Holdmagot leginkább bőrbetegségekre használják, mint a reuma, vagy kivételes esetben a méhnyakrákra. Mivel láthatólag nincsenek ilyen gondjaid, utóbbi meg pláne nem, így megkérdezem: Mégis mire kellenek ezek neked?
Most, hogy már bizonyítottam ismerem annyira a növényeit, hogy ne robbantsuk fel a fél sulit most már elárulhatná, mit akar kezdeni egy legfőképp gyógynövényekből álló készletcsomaggal. Habár nem látszik rajtam, de az én türelmem is véges. Elvileg...

From: Juan
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-17, 17:31




Juan & Galen
“We all have secrets: the ones we keep, and the ones that are kept from us”

[You must be registered and logged in to see this image.]Jelenleg vegyes érzelmeim vannak irányába és a helyzetünk felé. Nem tudom pontosan mennyire bízhatok meg benne. Lelkessége ellenére még lehet kétszínű, azzal pedig csak nekem tud keresztbe tenni. Nincs szükségem, sem időm újabb büntetéseket átvészelni csak azért, mert valaki nem volt képes tartani a száját. Ettől függetlenül adok neki egy esélyt, ugyanis fogalmam sincs hogyan mászhatnék ki az amúgy is kellemetlen szituációból.
Elindulok mutatva az utat, míg ő a nevét taglalja. Persze akad egy-két újdonsága számomra is, így csak egy pillantást intézek felé a magyarázását követően. - Érdekes... Sok kultúra van ezen a világon. Mindegyik egyedi... A maga módján.- teszem hozzá kissé el is vándorolva a kultúrák színes kis csoportjában. Sok könyvet olvashattam már az amerikai őslakos indiánokról, beduinokról, Anglia királyairól és a középkorról. Mind-mind elvarázsoló muglitörténelem a maga módján és még érdekes is mik zajlanak odakint. Ámbár az utóbbi időben nem igazán ragadtam se könyvet, se újságot, hogy tudjam mi zajlik a nagyvilágban. Már rég lemondtam arról, hogy foglalkoztasson engem a külvilág. Talán egyszer... Talán amikor távol ettől az iskolától élek a saját birodalmamban, majd akkor lazíthatok és foglalkozhatok ilyennek, mint a hírek és a világ rejtelmei.
Kissé meglep, hogy rögtön tudja a nevem. A teljes nevem, ami igazán nagy előnyt jelent és a kedvemen is sokat dob. - Herbs...Galen? Nem fogok hazudni, baromi ostobának hangzik így. Talán mert nem ehhez van hozzászokva az ember. Neked biztosan ez a normális. Gondolom. - húzom el számat kelletlenül. Egyáltalán nem áll szándékomban Ázsiába utazni, esetleg az ott élő bestiák miatt maximum, de egyelőre még nem vett rá a lélek, hogy bármilyen jövőbeli utazást oda tervezzek.
- Itt vagyunk. Közlekedj nagyon halkan, anélkül, hogy felvernéd a lakótársainkat...- helyezem kezemet a kilincsre és okítom őt egy kicsit a terv sikerességét illetően, s csak akkor nyitok be a közös részlegbe, amikor Juan is megértette mi a teendő. Ha sikerül észrevétlenül felsurrannom a szobámba, akkor már dobom is le a tarisznyákat vállamról, hogy előkotorhassam a furcsa hozzávalókat és egy apró noteszt, tele kacifántos főzetek leírásaival. Van itt kígyófű, vérgyökér, holdmagvak és megannyi érdekes összetevő, amikről még én sem igazán hallottam. Az árus viszont ezeket ajánlotta a főzeteim elkészítéséhez, tehát vagy működik, vagy nem. Legfeljebb felrobbantjuk a környéket.- Lássuk miből élünk. Felismersz ezek közül bármit?

✩ 366 ✩ Innocence ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Juan Ling
Reveal your secrets
Juan Ling
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-15, 00:12


To: Galen

Talán kicsit minden lében kanál vagyok. De csak egy kicsit. Például mások, igen közeli kapcsolatára nem vagyok kíváncsi ahogy arra sem mit művelnek kettesben. Tény szóvá tették már, hogy nekem sincs kapcsolatom senkivel, de én az a típus vagyok, aki még nem érzi úgy, hogy készen állna egy egészséges párkapcsolatot ápolni egy lánnyal. Későn érő típus vagyok hagyjanak békén az ilyenekkel elég a nagybátyámat hallgatnom ezekről.
A fiú szavaira elvigyorodom. Igen. Még egy ok, hogy könyvtáros ne szeressen. Nem, mintha így is megúszna. Szeretek a könyvtárban lenni, csak ha nagyon beleélem magam akkor nem tudom tartani a szám és akaratlanul is hangos leszek. Ezt majd a fiú is megtapasztalhatja, hacsak már meg nem tapasztalta valahol. Persze nem mindig. Elvégre, mikor komolynak kell lennem komoly vagyok és nem szórakozom lévén nem viccelem el a dolgokat. Az igen csak nagy bunkóság lenne a részemről.
Ahogy az ígéretemet kéri és ahogy a dolgaira nézek tudom, hogy ez sem éppen egy diákcsíny lesz. Ha tényleg olyan nagy dologra készül, ami még a tanárokat is izgatná akkor tényleg nem piskóta a helyzet. De legyen. Ki vagyok én, hogy ne segítsek neki. Feltéve, ha azzal nem sodor bajba senki mást. De elnézve a fiút, ő sem szeretne ártani senkinek sem. Legalábbis remélem. Én nem ítélem el a sötét mágiát és annak használóit sem addig, amíg nem bántanak senkit sem. A sötétség a természet része. Én pedig a természetben lévő egyensúlyt keresem. Ehhez pedig elengedhetetlen maga a sötétség. Nem szívesen hangoztatóm a gondolkodás menetemet, sok bajom lehet belőle.
Intésére követni kezdem és ahogy a nevemet próbálja kitalálni elvigyorodom.
- Ling. Juan Ling. Bár az utcán sokszor összekeverik a keresztnevem a vezetéknevemmel. Ázsiában a vezetéknév előrébb van, mint a keresztnév. Nagybátyám ennek megfelelően Ling Juan-nak hív, de az angol hivatalban Juan Ling-ként szerepelek lévén itt fordítva van. - magyarázom el neki az ázsiai nevek trükkösségét. Így legalább némi fogalma lesz mi hogy van, ha másik ázsiaival találkozik és bemutatkozik.
- Ha esetleg Ázsiában jársz jobb, ha egyből úgy mutatkozol be, hogy: Herbs Galen. Legalábbis Kínában és Japánban sőt még Koreában is így van a név. - ezzel elárultam azt is, hogy én tudom a nevét. Habár nem beszéltünk, a falnak is füle van. Nekem meg nagyon jó a memóriám.

From: Juan
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-13, 16:59




Juan & Galen
“We all have secrets: the ones we keep, and the ones that are kept from us”

[You must be registered and logged in to see this image.]Kénytelen vagyok dühös arckifejezéssel és szavakkal illetni őt, hiszen pont olyan pillanatomban kapott el, mely nem épp a legbiztonságosabb. Túl sok növényt és fiolát cipelek magammal ahhoz, hogy ne tűnjek gyanúsnak. De mégis ki gondolta volna, hogy egyetemista társam pont most fog erre lófrálni? Persze amennyiben teázni van kedve, jobb lett volna, ha a konyha felé veszi az irányt. Mindenesetre már nyakig benne vagyok a szituációban, nincs mit tenni, alkalmazkodnom kell. Csak Frics ne bukkanjon fel, mert akkor lőttek mindennek. Gondterhelt sóhaj hagyja el ajkaimat, míg ő ittléte okát részletezi.- Elkövettél valamit… Érdekesen hangzik.- vonom fel szemöldököm jobban szemügyre véve szemtanúmat. Amilyen fontoskodónak és lelkesnek tűnik még el is tudom képzelni, hogy valami galibába sodorta magát és azután kellett mosakodnia.
Nehéz lenne nem észrevenni az ázsiai vonásodat, főleg azokkal a mandula szemekkel, de e szavakat inkább csak magamnak tartom meg. Sokkal inkább kezd el érdekelni mondandója, minél mélyebbre kerül a történetében. Talán még jól is jöhet a gyógynövényekhez való tudása, melyben én igencsak amatőr vagyok. A bestiákhoz valamiért sokkal könnyebben ragaszkodtam és értettem már a kezdetek kezdetekor. Kár, hogy nem minden mehet kisujjból.
Határozott kiállása azt sugallja, hogy lehet rá számítani, ám még mindig nem vagyok benne biztos, hogy száz százalékig megbízhatok benne. Túl sok a “mi van ha” kérdés a fejemben, melyek nem engednek önfeledt döntéseket hozni, hiába van szükségem segítségre. Az életben most először akarok véghez vinni valami egészen hatalmasat, amihez én egymagamban kevésnek bizonyulok. Gyűlölöm még magamnak is bevallani mindezt, hiszen jelentősen csökkenti az önbecsülésemet.
Intek hát neki, mikor a lépcsők végre úgy döntenek a segítségünkre lesznek. Fel is lépek az első fokra, majd követve a márványból felépített korlátot indulok el az egyetemista hálókörletek felé. A srác arca alapból ismerős volt, tehát minden bizonnyal ő is ugyanabban a részlegben helyezkedik el, mint én, ám eddig nem volt se alkalmam, se indítattásom arra, hogy beszélgetést kezdeményezzek vele. Talán a nevét már hallottam valahol, ami most egyáltalán nem dereng, s ez kezd is bosszantani az utolsó lépcsőfokok megtételénél.- Hogy is hívnak? Valami...Wang, Ping...Ling?- tűnődök el, megtörve a csendet mikor már a folyosóra érünk.

✩ 343 ✩ Innocence ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Juan Ling
Reveal your secrets
Juan Ling
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-09, 21:48


To: Galen

Dühös rám. Ez egyértelmű. Nem akartam megijeszteni, vagy gondot okozni neki, de a sors fintora, hogy mi ketten most itt vagyunk. Az igazság az, hogy én bealudtam a könyvtár egyik sarkában és csak pár órája ébredtem fel és magyarázkodhattam a könyvtárosnak, miért vagyok még ott. Nem tudom, hogy sikerült ezt összehoznom, de megtörtént és ezen már nem tudok változtatni. Bár mostanság eléggé izgatót vagyok és lenem lehet engem ütni a hálókörletben annyira pörgök.
- Egy tea jól esett volna. De nem, nem ezért mászkálok ilyen későn. Maradjunk annyiban, hogy elkövettem valamit ezért ki kellet segítenem a könyvtárost és nem rég végeztem. - mosolygok rá. Legalább lesz okom nem a könyvtárban lógatni a lábam és mindenki agyára menve ezzel. Szeretek új dolgokat tanulni főleg, ha az a növényekről szól. Szeretem a növényeket. A szobámban több is van, mikor nem vagyok otthon Bácsikám vigyáz rájuk, tudja mennyire fontosak nekem azok a növények.
- Nos, ha feltűnt ázsiai felmenőim vannak. Pontosabban anyám Ázsiából származott apám meg angliai volt. Anyám családja generációk óta űzi a dalmágiát, hagyomány nálunk minimálisan bevezetni az új generációt ebbe az ágba. Szerencsére fiatalabbik nagybátyámmal élek, ki csak tíz évvel idősebb nálam. Nem erőltette rám ezt, de anyám miatt ragaszkodtam a gyökereimhez. Ami pedig a növényeket illeti a családom dalmágia mellett gyógyítással is foglalkozott, így szerintem mondhatom azt, hogy értünk a növényekhez, azoknak használatáról, főzetekhez való alapanyagként, vagy mondjuk gyógykenőcsök készítésére. Meg hát persze a tea. Nem filtert használunk a teához, jobban szeretjük magából az eredeti növényből készíteni őket. Igaz sokkal erősebb az íze, de kis mézzel nagyon jól tud esni! - magyarázom el neki röviden, miért is értek mind a dalmágiához és a növényekhez egyaránt. Általában kiszoktam hagyni bácsikámat ebből, nem híresztelve, hogy vele élek együtt pedig a testvérem lehetne. Kezemmel oldalamra simítok, hogy megállapítsam fuvolám még ott van e helyén. Nem, mintha tartanom kéne attól, hogy elveszik.  Miután megalkottam nagyon elkezdett ragaszkodni hozzám és más érintését is képtelen elviselni. Pedig sokan lettek volna, kik kezükbe vették volna megcsodálni.
Meghalva a feltételét mosolyom nem tűnik el, de érződik rajtam, hogy elkomolyodtam. Az ilyen kijelentések után valami durva dolog szokott jönni. Ismerve magamat nem fogok tudni nyugodtan aludni, ha nem próbálok meg neki segíteni, ha ekkora a baj. Mély levegőt veszek és sóhajom után mosolyom is eltűnik. Felkészültem minden eshetőségre.
Ígérem.

From: Juan
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-05, 17:40




Juan & Galen
“We all have secrets: the ones we keep, and the ones that are kept from us”

[You must be registered and logged in to see this image.]Amint felbukkan az árnyak takarásából, agyam abban a pillanatban borul el, de természetesen semmi ötletem nem akad, hogy mégis hogyan rázzam le magamról. Ez a srác eléggé minden lében kanálnak tűnik ahhoz, hogy csak úgy odébb álljon, ezért miért is takargatnám, amim van? Nem mintha könnyen szabadulhatnék ebből az igencsak kellemetlen szituációból. Morgok egy sort az orrom alatt, mielőtt ismét felé intéznék pár szót.
- Hát persze, hogy erre volt dolgod. S mégis miféle dolgod akadt itt az éjszaka közepén? Vagy már mindenki rutint űz a késő esti nassolásokból?- kérdésem költői, de ha jobban figyelembe vesszük azokat az egyedeket is, akik az éjszaka közepén képesek leszaladni a konyhába némi csemegéért, na az igazán megéri a pénzét. Nekem is most kell akkora szerencsésnek lennem, hogy ilyen késői órákban is belebotlok valakibe. Mondjuk örülök, hogy nem Frics van a környéken, mert az igen kellemetlen következményeket vonna maga után. Felszalad szemöldököm a magasba, amikor közli velem, hogy ért a növényekhez. Mégha csak egy kicsit is, talán hasznomra lehet, de akkor már megint újabb jövevényt fogadok be a terveimbe, ezáltal a kis népesség egyre csak nő és nő... A végén valami Öngyilkos klubot hozok össze, ha ennyi embert befogadok... Tökéletes... Vagy mégsem.- Mégis mennyit értesz hozzájuk?- komolyodik meg hangom, amint fontosabb témára váltok. Amennyit beszél még ki is nézem belőle, hogy órákig tudja majd járatni a száját a növényekről. - Dalmágia?- kérdezek vissza kicsit meghökkenve. Ritka manapság az, aki tényleg komolyan veszi a dalmágiát, bár persze én és a zongora sem állunk oly' távol egymástól, azért mégsem foglalkozok vele annyit.
Bocsánatkérésére csak biccentek egyet, ám addig nem nyugszom, amíg tényleg megbizonyosodok arról, hogy nem lesz nekem ebből bajom.- Figyelj. Segíthetsz nekem és be is avatlak, ha megígéred, hogy egy szót sem szólsz erről senkinek!

✩ 288 ✩ Innocence ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Juan Ling
Reveal your secrets
Juan Ling
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-04, 21:58


To: Galen

Barátságos mosollyal nézek a nálam eggyel fiatalabb társamat. Tudom, hogy rosszkor vagyok rossz helyen, de a sors fintora. Talán kezdenem kéne valamit a helyzettel. Hm... De mit? Nem ismerem annyira és ahogy őt elnézem nem az a bizalmas fajta. Sebaj! Majd megkedvel. Ha nem úgy is bokán rúg aztán elszalad. Nem nagy ügy. Nem kedvelhet mindenki.
- Oh. - csak ennyit reagálok a kijelentésére. - Eszem ágában sincs kihozni a sodrodból. Tényleg nem akartam zavarni, de erre volt dolgom. - nézek ártatlanul, szinte bűnbánóan. Én tényleg csak aludni akartam menni. Mondjuk igen érdekesnek találom,hogy ő is itt van. Általában nem találkozom senkivel ez idő tájt. Csak nem probléma van?
- Hehe. Csak nem igen szoktam senkivel sem találkozni ebben az időben. Meg talán kicsit túlbuzgó vagyok, hehe. Bocsi. - mosolygok rá ismét. Ahogy meghallom, mire is vásárolt be egyből felcsillan a szemem és letámadom. - Uh! Segíthetek?! Én értek a növényekhez! Pár tippel talán eltudnálak látni! Teljesen megértelek amúgy az idősebbik nagybátyám régimódi és vasakaratú, mindig számon kér dalmágiából. - mint egy kis gyerek úgy felpöröghettem és hadarni kezdek. Szeretek másoknak segíteni, még ha én is kényszerítem ki belőlük, de mentségemre szóljon tényleg nem tudok uralkodni magamon, ha bármi újat tanulhatok, tapasztalhatok, vagy csak köze van a növényekhez.
- Nos kissé elidőztem a könyvtárban. - válaszolok kérdésére és ekkor le is nyugszom. Már nem tapadok, teret hagyok neki.
- Izé...bocsi, hogy letámadtalak. Kicsit izgalomba jöttem. Nem volt szándékos. Bocsi... - nézek rá kissé hülyén érezve magam. Ritka az ilyen alkalom, főleg hogy a családomat is felhoztam. Nem titok, hogy fiatalabbik nagybátyám nevel és sokszor megkapom azt a kérdést, hol vannak a szüleim. Ilyenkor mindig előbukkan az emlék kép ahogy az a férfi a nyakánál fogva szorítja édesanyámat. De... ez már a múlt. Elkel engednem.

From: Juan
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-11-02, 16:09




Juan & Galen
“We all have secrets: the ones we keep, and the ones that are kept from us”

[You must be registered and logged in to see this image.]Sötét tekintetemet az árnyakból feltűnő egyetemista társamra emelem, s szinte már átkozom az estét, amiért pont ebben az időpontban boltunk egymásba. Legfőképp a lépcsők furfangosságát gyűlölöm, amiért ilyen aljas módon szabotálnak meg tervemben.
- Engem nem olyan egyszerű megijeszteni, efelől ne aggódj. A sodromból kihozni pedig annál könnyebb.- szűröm fogaim között. Nem mintha megérdemelné, de rosszkor jár rossz helyen, nekem pedig nincs kedvem beavatni egy újabb egyedet terveimbe. A végén az egész varázsvilág tudni fogja miben sántikálok, aztán nézhetek nagyot, amikor az Azkaban egyik cellájából vágyakozok egy kis napfény iránt. Ugyan még nem tettem semmi rosszat, s jelenleg is csak informálódok mind a mugli- mind pedig a varázsvilágból. Ilyenkor azért elgondolkozok, hogy miért is a bestiamester szakot választottam, de már nincs visszaút és én tartom magam az eredeti tervhez.
- Igencsak kíváncsiak vagyunk ma este, nem igaz? Ám nem kell félned, nem vérmágiához kell. Nem mintha értenék ahhoz egy kukkot is. Csak egy főzetről van szó. Mégsem mehetek haza üres kézzel az öregemhez, valamit fel kell mutatnom.- vonok vállat és hazudom szinte szemrebbenés nélkül, de valami azt súgja még így is túl átlátszó vagyok. Ha tovább kérdezne akkor sem tudok túl sokat elmondani neki ezekről a növényekről, mert egyelőre csak sötétben tapogatózás van. Azokat az alapanyagokat szedtem össze, melyeket könyvekben leírtak és segíthetnek megidézni a halott nővéremet vagy akár egy emlékét. A részleteket sajnos még nem tudom, de ameddig meg nem próbálom nem is fogom tudni, hogy sikerülhet-e a varázsige.
- Na és te? Mi járatban erre ilyen késői órában?

✩ 247 ✩ Innocence ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Juan Ling
Reveal your secrets
Juan Ling
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-10-30, 14:34


To: Galen

Bevallom kicsit várom már a szünetet. Nem csak, hogy láthatom bácsikámat, de foglalkozhatok a mesterművemmel. Hozzá akarok járulni a családi hagyományhoz és megalkotni a saját varázsdalomat. Persze nem merném a suliban tesztelni, ki tudja mit hoznék a nyakunkra. Kikel találnom viszont, mihez fogok kezdeni magammal szabad időmben. Talán be kéne mennem a  könyvtárba  új dalok után nézve, amiket megtanulhatok. De most jobb, ha nem csatangolok el a végén ismét ott leszek, hogy valahol kikötök és már este van.
Lassú léptekkel haladok a sötét folyosón megteremtve atmoszféráját a helynek. "Kétszínű!" Hát persze... Hiszen én vagyok az, aki látszatra a fényben jár, mégis...nem vetem meg a sötétséget. Célom megtalálni a jó és a rossz közti egyensúlyt. Az arany középutat. Tisztában vagyok vele, mivel fog ez járni. Sem a fénybe se a sötétségbe nem fogok tartozni. Mindenki megvet majd. De...én akkor jóra fogom használni az erőmet. A családom évszázadok óta gyógyítással foglalkozik ezt meg is örököltem. De újítani is szeretnék. Mint azok, akik a sötét mágiához nyúltak, alkottak, mégsem ártottak senkinek.
Lépteim lassan elérik a fényt és a lépcsőknél találom magam egy nálam egy évvel fiatalabb fiúval.
- Oh! Szia! Megijesztettelek? Ne haragudj. - mosolygok rá barátságosan. Oldalamon ott lóg fuvolám, rajta pedig a madár amulett. Nem félek, hogy elveszik lévén senki más érintését nem viseli el csak az enyémet. Ami érthető, ha figyelembe vesszük, hogy én alkottam.
Diszkréten végig mérem a srácot és megpillantom a szütyőket. Kissé oldalra döntve fejemet nézek rá.
- Bevásároltál? Jó sok dolgot vettél. Remélem nem vérmágiához kell az eléggé roncsolja a testet és az elmét. - mosolygok rá ismét. Sose jelent jót, ha valaki ennyi dolgot cipeljen magával ráadásul olyat, amire nem igazán van szükségünk. Végül is külön szakra járunk fogalmam sincs a többiszakhoz milyen eszközök kellenek.

From: Juan
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-10-29, 18:53




Juan & Galen
“We all have secrets: the ones we keep, and the ones that are kept from us”

[You must be registered and logged in to see this image.]Nem rég tértem vissza egy kisebb vásárlásból, ahol főzetekhez és mindenféle idézéshez szükséges alapanyagokkal sietek vissza az egyetemista hálókörletekbe. Ezekre mind szükségem van, legalábbis a könyvtárban talált könyvek és egy kis kérdezősködés alapján ezekkel képes lehetek beszélni Ericaval. Fogalmam sincs mennyire számít ez tiltottnak a suli falain belül, de ha törik, ha szakad kénytelen vagyok tenni egy próbát.
Egyre jobban fúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy vajon mi lenne az első szava hozzám, de mellette egyfajta félsz is bennem van, hiszen' akárhogy is nézem én vagyok a halálának okozója.
Megemberelem magam, amint a lépcsőkhöz érek és már lépnék is rá a megfelelő fokra, amikor az hirtelen irányt vált, s ezzel a lábam a levegőbe lógva billent ki egyensúlyomból. Még épp időben húzom vissza magam és kapaszkodok meg a fal csücskében. Szívem is kihagy egy ritmust, amíg dühös arccal pillantok fel a távolodó lépcsőre. Csodás...
Nem lenne baj a várakozással, ám tele vagyok kis bőr tarsolyokkal a gyógynövények és mindenféle löttyök miatt, ami még feltűnő is lehet a kíváncsi szemeknek. Ezért is pillantok körbe, mielőtt még szitkozódnék egy sort a lépcső furfangossága miatt, ám nem is kell mondanom, hogy a távolban hallatszódó léptek ritmikája igencsak megfagyasztja bennem a vért.
- Ki van ott?- vállam felett lesek hátra a sötét folyosóra, már-már abban reménykedve, hogy nem fog érkezni válasz irányomba. A fenébe is ezekkel a lépcsőkkel! Nem tudnának sietni egy kicsit?


✩ 217 ✩ Innocence ✩ kredit
Vissza az elejére Go down
Megan Smith
Reveal your secrets
Megan Smith
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty2020-07-07, 18:16



Lépcsők


Ahogyan azt mindenki jól tudja és bizonyára a többség már meg is tapasztalta, a Roxfort lépcsői igen szeszélyes és kiszámíthatatlan teremtmények, ugyanis van olyan, hogy nem tudhatod hová jutsz, amikor ráteszed a lábad az egyikre. Jobb hát, ha szeded a lábadat és nem időzöl sokáig egyiken sem, mert ha nem sietsz, hogy elérd a célod talán teljesen máshol kötsz ki mire újra stabil terepre teszed a lábad.

[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
Az én útaimon
Nem nyílnak virágok,
Sötétség vesz körül,
Csillagot nem látok...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Lépcsők   Lépcsők - Page 3 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Lépcsők, lépcsőfordulók

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Emeletek (1-7.)-
Ugrás: