ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 20:28-kor
Seraphine McCaine


Ma 20:08-kor
Dwight Jennings


Ma 12:07-kor
Gemma Carlyle


Ma 11:09-kor
Abigail Smallwood


Tegnap 20:19-kor
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


2024-05-03, 15:12
Sheska Thorne


A hónap posztolói
Vladimir Mantov
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Kalandmester
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Sheska Thorne
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Christopher Graves
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Gemma Carlyle
Gregory Wimple I_vote_lcapGregory Wimple I_voting_barGregory Wimple I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70710 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 2 Bots

Ashton P. Blake, Cody L. Mortimer, Joyce Brekinridge, Seraphine McCaine


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Gregory Wimple

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Gregory Wimple
Reveal your secrets
Gregory Wimple
Megmentő

TémanyitásTárgy: Gregory Wimple   Gregory Wimple Empty2019-09-11, 16:31



Gregory Wimple
”Mindig a látszat mögött van a lényeg.”

[You must be registered and logged in to see this image.]

Userinfo: Gina Accipiter

Teljes név: Gregory Wimple
Születési hely és dátum: London, 1962.08.07.
Csoport: Varázshasználó
Patrónus: Bubo bubo alias Nagy fülesbagoly
Foglalkozás: Minisztériumi hivatalnok. Kísérleti Bűbájok Bizottságának tagja. Hobby feltaláló. (valójában aktatologató bátyja Gilbert Wimple felügyelete alatt)
Képesség: Fejszámoló zseni
Mágikus adottság:-
Familiáris: -
Kiemelkedő tudás:
Bűbájtan - Kiemelkedő,
Átváltoztatástan - Kiemelkedő,
Seprűlovaglás - Tehetségtelen
Kihez tartozol: Saját karakter

Jellem: Jellem? Ez egy filozófiai kérdés. És mint olyan, teljességgel értelmetlen. Ez éppen olyan, mint Isten létéről, vagy definíciójáról vitatkozni. Heisenberg-féle határozatlansági elv és Gödel nemteljességi tételei világosan kimondják, hogy sosem ismerhetjük meg a teljes objektív valóságot. A kör sohasem fog bezárulni. Na mármost, a jellem kérdéséhez meg kell vizsgáljuk, hogy mi is az ember, vegyünk például engem. Mi is vagyok én? Egy információs struktúra, amit rengeteg atomi részecskéből felépülő molekulák, a molekulákból felépülő sejtek, a sejtekből felépülő szövetek, a szövetekből felépülő szervek, a szervekből felépülő szervezet határoz meg. De valóban csak ennyi lennék? Avagy esetemben az egész nem jóval több-e, mint részeinek összege? Tételezzük fel, hogy a kérdésre igennel válaszolunk. Tehát az ember több mint az őt felépítő szerkezeti struktúrák. Na de miben is több? Lélekben, jellemben? Mit is takarnak ezen fogalmak, és hogyan bizonyítható a létezésük? Azt kell mondanom, hogy ezeket a fogalmakat csakis szubjektív nézőpontokból vagyunk képesek megvizsgálni. Az objektív valóság megismerésére sosem leszünk teljes mértékben képesek. A szubjektív valósággal pedig az a baj, hogy mindenkinek mást jelent. Tehát az én úgymond lelkem, vagy abból adódó jellemem is minden ember számára mást és mást fog jelenteni. Nem gondolja, kedves barátom?  

Kinézet, megjelenés: Ön is ismeri kedves barátom azokat az iskolai sztereotípiákat, amikben mindig van egy kövér, szemüveges, dadogós, szerencsétlen és kétbalkezes okostojás, akit a társai csúfolhatnak, de ha úgy adódik, akkor ki is használnak lecke írásra, vagy dolgozat puskázásra. Nos, én ezért utáltam mindig is az iskolát. Az iskolát, és a többi „menő” gyereket. Nem a tanulást. A tanulás fontos. A fejlődés is. Csak hát az idők során az intelligenciámmal együtt fejlődtek a domborulataim is. Nincs mit tagadni ezen. Továbbra is a szemüveges, kövér, kétbalkezes senki vagyok. Aki ráadásul roppant gátlásos is lett mind ebből kifolyólag. Na meg az idők alatt a gátlásokból számos fóbia is kialakult. Például rettegek, a bacilusoktól, a kórházaktól, az álatoktól, a virágportól, a virágföldtől (de úgy a földtől, sártól, homoktól is) a repüléstől, a hajóktól, a mugli tömegközlekedéstől, a tűztől, a víztől, a telefonkészüléktől, a tömegtől, a kis zárt terektől, a túl nagy terektől, a tejtől és tejtermékektől, a sötéttől, az idegen emberektől, a kézfogástól… ecetera… ecetera…

[You must be registered and logged in to see this image.]
Előtörténet:
- Mit műveltél megint?! Romokban a konyha! Nem tudnál csak egyszer a bátyádról példát venni! Ő bezzeg sosem csinál rendetlenséget!
- Dee.. de.. één.. csaak kii.. kii... kisérleteztem anya…
- Mikor tanulsz már meg rendesen beszélni?! Bezzeg a bátyád, ő már 2 évesen folyékonyan beszélt! Úgy ám…
……..
- Te felgyújtottad a bájital tantermet?! És mi az, hogy mások helyett írod a házidolgozatot?!
- Ééén… neem ak..akartam… apa őők kéénysze…
- Nem érdekel! Példát vehetnél a bátyádról! Ő sosem kerül bajba! Nem tudnál csak egyszer olyan lenni mint ő!?
……..
- Jézusom Pufi, csak egyszer megélem, hogy nem vereted agyon magad? Nem tudnál olyan lenni, mint én?
- Meert tee tökéletes vaagy?
- Igen. Az vagyok. Én már 4 évesen olvastam. Például.
- Aazt één is!
- Sose hallottuk. Legfeljebb bambán bámultad a könyveim.
- Nem igaz! Éés, nem vaagyok Pufi!
……..
- Figyelj Pufi. Tudom, hogy szeretnél hasznos lenni, de szerintem mindenki jobban járna, ha felhagynál a feltalálósdival.
- Azt aakarod mondani, hogy felesleges vagyok?
- Azt mondom, hogy a legtöbb kísérleted nem működik. Úgysem fogsz soha, semmi hasznosat feltalálni. Ellenben egy csomó felesleges munkát adsz a takarító, és karbantartó személyzetnek.
- Tee kirúgsz?
- Nem. Sajnos az öcsém vagy, és gondoskodnom kell rólad. Szóval mi lenne, ha inkább csak ezeket az aktákat iktatnád, és rendeznéd abc sorrendbe? Abban legalább nem tudsz kárt tenni. Remélem…
……….
- Helló! Az a Pöcsfej odaát, azt mondta, hogy maga tud nekem segíteni. A tavaly szeptemberben benyújtott vízátalakítási kísérleti bűbájokra vonatkozó kérvény másolatára lenne szükségem. Mary Elisabeth Quinn vagyok.
- Óo… heeló… én G..Greg vagyok. Igen. Amit keres o..ott van a haarmadik polcsor leegfelső poolcáán… Één.. segítek. Leveszem.
- Köszönöm. Nagyon kedves. Nem úgy mint az a…
- Pöcsfej?
- Igen.
- Az a bátyám…
- Jajj, nagyon sajnálom, én nem úgy értettem… én…
- És tényleg egy Pöcsfej. Ez találó. Maga viszont olyan, mint egy szentjánosbogár.
- Tessék?
- A szentjánosbogarak egy luciferin nevű anyagot termelnek, és és… szóval ez a biolumineszcencia… ők világítanak a sö..sötétben. Kegyed is olyan ragyogó, mintha fényt hozna ebbe a sö..sötét szobába…
- Nahát… ez igazán érdekes. Kedvelem a bogarakat, éppen kutatást végzek… de nem akarom untatni, vagy feltartani…
- Nem tart fel…
……..
- Azt hiszem, már nem tudnék Nélküled élni. Szeretlek. Leszel a feleségem Mary Elisabeth Quinn?
- Én is szeretlek. Persze, hogy leszek a feleséged! De táncolnod kell velem az esküvőn.
- Nem tudok.  Félek a tánctól, és az érintéstől és…
- Majd szépen fokozatosan haladunk. A dadogásod is legyőzted. Ez is menni fog. Én hiszek benned.
……..
- Örökbe fogadni? Úgy érted gyereket? Ez is a hibbant feleséged ötlete mi?
- Ki kérem magamnak, ő nem hibbant! A feleségem, és szeretem. És ő hisz bennem! És én meg benne, és abba hogy lehetünk jó szülők!
- Nézz már magadra? Tudod, mivel jár egy gyerek? Nyál, kosz, felfordulás, csupa olyan dolog, amitől kiborulsz. Még magadra sem tudsz vigyázni, nem hogy egy kölyökre Pufi.
- Nem vagyok Pufi! És majd meglátod! Te ezt nem értheted!
- De értem. És tudom, hogy nekem nem való gyerek, mert csak zavarna. Ahogy neked sem való. Én szóltam.
……….
- Hogy hívnak?
- Lucas. Én 12 éves vagyok. A Roxfortba járok. Ő a húgom Melody. Még csak a jövő hónapban tölti a 9-et. Nem beszél, azóta… szóval mióta itt vagyunk. Amikor megkezdődik a tanév, és én elutazok, ő egyedül van. Akkor rosszabb neki.
- Miről olvasol Lucas?
- Heisenberg-féle határozatlansági elvről…
- Érdekel a mugli fizika?
- Igen uram.
- Eláruljak valamit? Engem is. Szerintem lenyűgöző, ahogy a matematikai rendszereik is.
- Tényleg?
- Igen. Szeretnétek velünk élni ezen túl?
- Úgy érti örökbe fogadnának? És lehetnénk ezen túl lehetnénk… ő…
- Lucas és Melody Wimple. Ha ti is akarjátok….
………
- Mihez kezdesz most, hogy a feleséged meghalt abban a balesetben? Vissza kéne vinned a kölyköket oda, ahol találtad őket.
- Eszemben sincs! Felnevelem őket! Ezt kérte tőlem Mary, és szükségük van rám!
- Ne légy nevetséges. Magadról se tudsz gondoskodni. Már mondtam neked.
- Én meg hogy tévedsz! Majd meglátod!
- Mennyi idősek is? Nincs szükségük rád. Nem tudsz vigyázni rájuk. Még magadra, meg a nevetséges mugli matematikai elméleteidre se!
- Lucas 16, és Melody 13. És képzeld, végre beszél! Apának szólított!
- Képzelődsz. A lány néma, mint egy hal. Te meg nem vagy elég… elég felnőtt, hogy gyerekeid legyenek, és ezzel egyedül megbirkózz.  Én szóltam.
- Tévedsz! Sosem hagyom el őket, csak ők vannak nekem, és nekik csak én! És fel fogom őket neveli, ha tetszik neked, ha nem! Pöcsfej….
……….


Vissza az elejére Go down
Megan Smith
Reveal your secrets
Megan Smith
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Gregory Wimple   Gregory Wimple Empty2019-09-16, 10:05



Elfogadva!
Üdvözlünk az oldalon!

Jövök már, jövök…

A jellemleírás nekem kicsit nehézolvasmány lett, de ezt fogjuk a sok munkára, viszont az ET-d párbeszédes vonulata nagyon tetszett.
Sajnálattal látom, hogy a három felnőttkarakterből, akit elfogadtam mind a három egyedül neveli a gyerekeket, pár nélkül, ki-ki ilyen-olyan okból. A tervezett játék akár egyedüli-szülők-klubja néven is futhatna lassan.
A karaktered a Monk-osságával nagyon is érdekes alapot nyújt, biztos izgalmas lesz vele a játék, és persze nehéz is fejben tartani minden nyűgjét. Mindenesetre...

Jó játékot a Megmentők játékban!

[You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
Az én útaimon
Nem nyílnak virágok,
Sötétség vesz körül,
Csillagot nem látok...
Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: