ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 06:27-kor
Viggo Hagen


Tegnap 22:08-kor
Simonetta Atkinson


2024-04-24, 23:05
Nina Rae Smith


2024-04-24, 22:39
Seraphine McCaine


2024-04-24, 19:40
Adrien Meyers


2024-04-24, 15:55
Sandrin Delight


2024-04-24, 11:36
Seraphine McCaine


2024-04-24, 10:29
Seraphine McCaine


2024-04-20, 00:07
Cody L. Mortimer


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Megan Smith
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_lcapGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_voting_barGriffendél vs. Hugrabug - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70667 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 58 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Griffendél vs. Hugrabug

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Minerva McGalagony
Reveal your secrets
Minerva McGalagony
Tanár

TémanyitásTárgy: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 10:41


First topic message reminder :


Griffendél vs. Hugrabug
[You must be registered and logged in to see this image.]


*Nem az évszázad meccse lesz az biztos, Minerva McGalagony szerint a Griffendél lesöpri a pályáról a Hugrabugot, s bár jobban örülne egy Mardekár elleni meccsnek, azért ez is jó lesz a csapatnak egy kis edzésre. Minden egyes meccsre nagyon készül, szívügye a kviddics, lévén egykor ő is kiemelkedő tagja volt a Griffendél csapatának, bár ezt kevesen tudják róla, talán csak régi pletykaszinten terjed olykor el a Roxfortban, aztán feledésbe is merül. Azt viszont már végkép nem tudja senki, hogy mire fel a Mardekár gyűlölete, az is régi keletű és igazából a mostani diákok egyáltalán nem tehetnek róla, megmaradt, elvégre a professzor is csak egy gyarló ember ezen a téren. Lelkesedésben nincs hiány, gyakran van jelen az edzéseken is, a Mardekár elleni mérkőzés előtt pedig még tanácsokat is osztogat, de kivétel nélkül meglátogatja a játékosokat a meccs előtti percekben a pihenőben, hogy még egy kicsit lelket verjen beléjük. Most sem marad el.*
-Legutóbb siralmas teljesítményt nyújtottak és pont a Mardekár ellen. Még az a két idióta is pontot ért el önökkel szemben *Nem kétséges, hogy Crack-re és Monstro-ra céloz.* -Ennél sokkal jobbat várok el maguktól. Ne úgy játszanak mint a kislányok. …Ez nem magának szól Ms. Weasley, de azért ön is összeszedhetné magát. Figyeljenek a Hugrabug fogójára, legutóbb is sikerült elkapnia a cikeszt, és Ms. Edgecombe is remekül játszott. Ms. Findley-t egyszer sem sikerült kijátszaniuk a Hollóhátosoknak, mutassák meg, hogy önök a legjobbak. Nos, azt hiszem némi motiváció nem árthat a házpontokon kívül, némi többletet is kaphatnak ha megnyerik a meccset.
*Ennél többet nem árul el azonban a pillantásában és a megránduló mosolyban amit alig lehet észrevenni, sok minden benne van. Egyébként már tudhatják, hogy kifizetődő McGalagony professzorral üzletelni, kiváltképp ha egy nyert meccs miatt jó kedve van. Ezek után a professzor elsiet és elfoglalja a helyét Lee Jordan mellett aki már nagyban köszörüli a torkát.*
-Azt hiszem kezdheti Mr. Jordan.



//A közelgő kviddics meccsről indítok egy játékot, természetesen bárki részt vehet benne, akár játékos akár szurkoló, bármelyik házból szívesen látok mindenkit, ám arra kérem a résztvevőket, hogy a nagyobb átláthatóság kedvéért a fejlécben jelezze kivel beszélget, és ha azon kívül máshoz is szól vagy más felé cselekszik azt a szövegrészt reagban emelje ki más színnel. A játék elkezdődött a gyülekezéssel, nem sokára kezdjük, közben le fog menni a kockadobásos meccs is valamikor a Valentin nap után, bele lehet fűzni a játékba a történéseket. Nem tudom meddig fog tartani nem írok ki határidőt de azért ne nyárig játsszuk! //

♫ Zene ♫ ϟRuha ϟ " Babbling,bumbling band of babboons " ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Minerva McGalagony
Reveal your secrets
Minerva McGalagony
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-12, 08:16



Griffendél vs. Hugrabug
[You must be registered and logged in to see this image.]


*Ha kviddicsről van szó, McGalagony nem ismer tréfát, a meccsek előtt pedig keményen szokott buzdítani, de már mindenki tudja, hogy szívügye a kviddicskupa, és ő is éppolyan izgatott mint azok a diákok akik a seprűjüket szorongatva állnak ki bármelyik csapat ellen. A Hugrabugot sem szabad lebecsülni, hiszen van közöttük jó játékos, ígéretes tehetség és ezt McGalagony is tudja jól, nem egy hétvégi szurkoló hanem egykor kiváló játékos is volt. Épp ezért a Mardekár elleni meccs miatti leszidás közé néhány jó tanácsot is belecsempész, mielőtt magukra hagyná a kedvenc játékosait. Távozása előtt még megveregeti Ginny vállát és egy kurta mosolyra is futja ha már lelkesítésről van szó.*
-Tudom Ms. Weasley, tudom.
*Reméli, s míg felcaplat a Griffendél szurkolói helyre azon mereng hogyan tüzelje fel és edze meg a csapatát, hogy legközelebb ne legyenek ennyire lehangoltak. Mert azok, a legutóbbi meccsük siralmas volt és ezt ők is tudják. Házpontokkal most még jól állnak, de ha Harry nem kapja el ma a cikeszt, Merlin lesz a tanúja ahogyan kicsipkézi a fiú füleit egy bűbájjal. A Weasley testvérek pedig - kiváltképp az anyaszomorító fiúk - jó kis büntető munkának nézhetnek elébe, szigorúan edzés célzattal ugye.
A lelátón Lee Jordan mellé áll ahogy szokott, de azért még látja, hogy Bonnie a Hugrabugosokkal készül szurkolni és sárga sál van rajta amit igencsak rosszalló tekintettel iktat mindent tudó elméjébe, míg Laces Stewart elismerő pillantást kap. Általában Dumbledore professzor szokta kiadni az engedélyt a kezdésre, hogy Lee Jordan szabadon engedhesse a hangját s aztán Madame Hooch már elrendezi a kireppenő csapatokat. Most azonban a professzor távvolléte miatt ezt a szerepet mint igazgatóhelyettesi minőségben mcGalagony professzor veszi át, Lee Jordan hangja pedig betölti, vagyis kitölti a teret a pálya felett és a környékén. Lee Jordan bár Griffendéles és néha azért beleszövi a szurkolását is a játék közvetítésébe amire figyelmeztetni kell(ene), de McGalagony nem túlzottan fordít erre figyelmet, viszont a csapatok beharangozásában azért általában Jordan nem részrehajló. Akkor még nincs tétje annak mit kiabál. felhangzik a hangja és ezzel együtt a lelátókon is megőrülnek a diákok, kiabálás, fütyülés és tűzijáték (?) ropogó durranásai kísérik ki a két csapat játékosait. McGalagony tapsol és reménykedő mosoly csücsül a szája sarkában. Végül Madame Hooch sípja indítja el a meccset és elszabadul a pokol, ahogy az már lenni szokott. A gurkók csak úgy süvítenek, a kvaff kézről-kézre jár vagy elbújik egyik-másik játékos hóna alatt míg máshoz nem kerül, köszönhetően a gurkók áldatlan tevékenységének. A cikeszt egyelőre nem látni, bár McGalagony szerint nem is nagyon kell, csak Harrynek, de ő mintha ma nem lenne formában. Igazság szerint a Weasley testvérek közül Fred az akinek máshol jár az esze.*
-Majd adok én neki!
*Ettől még az sem menti majd meg a fiút, hogy valamilyen "véletlen" folytán a Hugrabugosok is Griffendéles szurkolói tűzijátékokat reptetnek. A professor csupán az orra alatt morogja szitkait, de mint tudjuk Lee Jordannek nem csak a hangja nagy hanem a fülei is éppen olyan jók, vagyis McGalagony minden egyes szaváról beszámolót tart majd a klubhelyiségben a meccs végeztével, akár ünnepelnek, akár elkeseredésükben és dühükben mulatnak. Az első pontok után már Merlin sem tudna a professzor arcára mosolyt varázsolni.*
♫ Zene ♫ ϟRuha ϟ " Babbling,bumbling band of babboons " ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Demelza Robins
Reveal your secrets
Demelza Robins
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-11, 20:58



Hugrabug vs. Griffendél

 Mint mindig a meccsek előtt, reggelinél csak bambulok magam elé, teljesen elveszve a saját kis világomba, meg sem hallva azt, ha valaki szól hozzám. Persze ilyenkor a reggelihez sem igazán nyúlok hozzá, mindig is olyan voltam, hogy, ha valami miatt ideges vagyok, akkor általában semmit nem vagyok képes enni, pedig általánosságban véve nagy étvágyam van. De az ilyen alkalmakkor? Soha. Épp ezért csak egy kis müzlit szedek a tányéromra, de csak a kanalammal kevergetem a gabonapelyheket, egészen belefeledkezve abba, hogy néha-néha feltűnik egy mazsola is a nagy kevergetésben. A nagy szenvedésnek csak az idő múlása vet véget, mikor tudatosul bennem, hogy most már ideje lesz átöltözni. Otthagyom az érintetlen tányért és már megyek is, hogy felvegyem a kviddics talárt. Ez az egyetlen olyan ruha összeállítás, ahol hajlandó vagyok szoknya helyett nadrágot felhúzni. Na jó, amikor futni szoktam, vagy egyszerűen csak szórakozásból repkedni, akkor is előkerül azaz egy-két nadrág, amit néhanapján felveszek.

Még mindig kavargó gyomorral hallgatom nem sokkal később McGalagony professzor buzdító szövegét. Hát igen, el kell ismerni, hogy múltkor nem játszottunk valami fényesen. Ma mindenképpen jobb teljesítményt kell nyújtanunk, és pontosan tudom, hogy egyáltalán nem lesz olyan könnyű dolgunk, de nézzük pozitívan a dolgokat! Most jobb lesz, hiszen sokat edzettünk rá. Kicsit talán el is hanyagoltam a tanulást e miatt, de azt hiszem ez inkább a lustaságom számlájára írható, semmi másra. Biztos találtam volna rá időt, ha akartam volna. Na, nem baj, majd azt is kijavítom valamikor a közeljövőben. Legalábbis, ezt tervezem és próbálok nem túl sokat gondolni Lianre sem, ami az egyetlen igazán nehéz feladat. Gyorsan visszaterelem a gondolataimat a közelgő meccsre és magamhoz veszem a seprűmet. Amint a kezemben van, máris sokkal jobbnak érzem a gyomromat. Beállok Ginny mellé automatikusan, és kicsit erősebben szorítom meg a seprűt.
- Jók leszünk, jók leszünk, jók leszünk. – Mantrázom félhangosan.

Amíg várakozunk, hogy kimehessünk a pályára, megint visszasüllyedek a saját kis világomba, ahol sokkal biztonságosabb. Nem érzek már idegességet, inkább csak kellemes várakozást, hogy végre újra a levegőbe emelkedhessek, újra borzolja össze a szél a hajamat, hogy újra megkaparinthassam a kvaffot, hogy halljam a kint lévő griffendélesek üdvrivalgását, és hogy az még inkább feltöltsön energiával. Vajon Lian kijött, hogy megnézze a meccset? Az biztos, hogy, ha sikerülne őt kiszúrnom a lelátón, annak nagyon örülnék… De nem, Demi! Koncentrálj! Mély levegőt veszek és kifújom, így a felbolydult gondolataim megint visszatérnek a nyugalmas medrükbe. Igen, így kell ezt csinálni, büszke vagyok magamra.

Vissza az elejére Go down
Kylian Loïc Navier
Reveal your secrets
Kylian Loïc Navier
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-11, 12:54


To: Lacey + meccs

Érdekes nap veszi kezdetét. Ma mérkőzik egymással a Griffendél és a Hugrabug. Nem nevezném magam nagy szurkolónak, sőt. Nagyon rég volt már, hogy akár egy meccsre is kimentem. Nem igazán volt kinek szurkolni, a házam meg azt hiszem az én hajrázásom nélkül is tud elérni sikereket. És hogy mi van az eredménnyel? Ha tombolnak a klubhelyiségben, elég egyértelmű, hogy nyertünk. Ha pedig nem, akkor azt is érezni lehet a sok csalódott diák arcát látva.
Akkor mègis miért lenne különleges ez az alkalom? Van kinek szurkolnom. A legutóbbi alkalom óta gondolok rá sokszor, erős volt akkor a késztetés, hogy azt gondoljam, egyfajta fanatikus rajongással közeledik hozzá. Mègis egyre több jel utal arra, hogy nem erről van szó. A szünetekben ha csak egy pillanatra is de összemosolygunk. Sokszor látom ilyenkor elpirulni, de nem jön oda hozzám, nem tesz semmi olyat ami egy rajongóra igaz lenne. Olykor a reggelinél, ebédnél, vagy épp a vacsinál látom, hogy felém néz, majd beletemetkezik inkább a tányérja tartalmába. Én nagyokat mosolygok ilyenkor. Szerintem igazán bájos viselkedés ez tőle, de azt sem mondhatom, hogy én nem keresem a pillantását. Nem mondanám azt, hogy bezsongtam volna, de tetszik. Határozottan tetszik nekem és ennyi elég, hogy motiváljon abban, hogy most kijöjjek. Engem nem motiválnak a kellékek, sem a kitűzők, sem a petárdák, sem a zászlók. Kinézek magamnak egy helyet fent a lelátón, ahogy a tömeggel felfelé araszolok. Nem volt szándékom előre kitalálni hova csatlakozok, ahol lesz majd hely. Egy hollós lány mellé ülök le, igazítok a sálamon és körbepillantok idefent. Sokan vannak, határozottan sokan. A lelátó tömve mindenütt, és mèg mindig vannak üres helyek. Vajon mind megtelik?
Jönnek még páran, akik rajtunk akarnak keresztülmászni a túlsó oldalra, így kicsit odébb húzódva elhajolok, hogy elférjenek. Szegèny lánynak ellenben kellemetlennè válhat ez a helyzet.
- Bocsánat. - mondom neki szabadkozva, zavart mosollyal, ahogy pedig a helyzet engedi, már helyezkedek is el kényelmesebb helyzetemben.
Azt azonban észreveszem, hogy hollós létére griffendéles kitűzőt visel. Vajon hasonló miatt van itt mint én?
- A Griffendél a kedvenc csapatod? - kérdezem végül meg beszélgetést kezdeményezve, hogy addig is, míg a meccs el nem kezdődik, ne unjam magam.
Vissza az elejére Go down
Fred.Weasley
Reveal your secrets
Fred.Weasley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 22:28



Kviddics meccs

Hugrabug vs. Griffendél


[You must be registered and logged in to see this image.]

- És én még azt hittem, Oliver Wood félelmetes, ha győzelemről van szó... - Jegyzi meg a csendben, ami beáll McGalagony lelkesítő beszéde és távozása után. Alapjáraton Frednek nincs gondja a kviddicsmeccsekkel, az étvágyára sem volt soha panasza, mi több, nem egyszer társai helyett is evett ő eleget. A Hugrabug elleni meccset is mindig szívesen várta, hiszen ezek nem olyan vérre menő harcok, mint a Mardekár ellen, mindig igen baráti a légkör, még ha mind a két csapat nyerni is akar. Viszont ez a meccs most mégis más. Tavaly elkerülhette, mert akkor egyetemista nem lehetett a csapat tagja, így gond nélkül kiment a meccsekre szurkolni, idén viszont változtak a szabályok, már Fred is játszhat s év elején lelkes felbuzdulásból adódó jelentkezésnél egy valamivel nem számolt: a Hugrabug ellen is fognak játszani, s Jess továbbra is őrző ott. Ő meg terelő. De szuper lesz egy masszív, kemény labdával megkínálni szívünk hölgyét! S egyszerre szurkoljon Jess-nek, hogy ügyes legyen, s saját húgának is, hogy gólt szerezzen. Szívből kívánja, hogy Harry döntsön meg minden rekordot és lehetőleg az első percben kapja el azt a cikeszt. Főleg, miután George nem akart ma vele cserélni, csak röhögve cipelte tovább a cuccokat a meccsre a lelátó felé. Fred hát igyekszik terelni a gondolatait inkább: mégis miféle többletről beszélt a tanárnő?
Eközben George sem tétlenkedik, nagyban megy az üzletelés a lelátók előtt: egyszerű kis tűzijátékok, abszolút tűzveszélytelenek - a könyvtárban lett tesztelve - és van belőlük piros és sárga is, hogy mind a Griffendélesek s mind a Hugrabugosok megtalálják a magukét. A reklámszöveg szerint "Hajrá Griffendél!" és "Hajrá Hugrabug!" feliratokat lehet velük fellőni, s a használat is igen egyszerű: csak el kell roppantani a megjelölt végét és feldobni a magasba, onnantól már tesz mindent a varázslat. S naná, hogy teszi a dolgát: nem egy Hugrabugos meglepetésére mind a sárga és mind a vörös csomagolású tűzijáték is ugyanazt az egy szöveget lövi a magasba élénken világítva: Hajrá Griffendél! Így esik, hogy Bonnie és Charlene hugrabugos csapata fölött is egy pukkanás kíséretében megjelenik a vörös-arany buzdító felirat az ellenfél háznak, amire a Griffendéles lelátókról nagy taps és üdvrivalgás lesz a válasz.
Vissza az elejére Go down
Charlene Carols
Reveal your secrets
Charlene Carols
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 20:14






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Hugrabug vs. Griffendél ♫

Aktuális viselet

Made by
Bonnie & Charlene

Nem voltam teljesen biztos benne, hogy jó ötlet jönni azok után, amik mostanában történtek, de közben meg mégis csak a csapatunk versenyez. Van egy enyhe tériszonyom, e miatt nem kviddicsezem, szóval az első sor elég durva nekem, de mivel erős vagyok és kemény nem teszem szóvá. Bonnie még nem is tudja, hogy nem bírom a magasságot, nem is tudom, hogy miért nem kérdezte meg, hogy miért nem kviddicsezem, miközben amúgy imádok kb. minden létező sportot. Persze főleg a mugli verziókat, hiszen abban nőttem fel, de azóta, hogy ide járok azért próbáltam mást is. Na nem a varázslósakkra gondolok, az... nem nevezhető úgy igazából sportnak. Ülni egy asztal mellett és bábukat pakolászni ide-oda, miközben vadul gondolkodsz... nem az én műfajom. Én pörögni szeretek, ugrálni és rohangálni és ha nem lennék tériszonyos, akkor még a kviddics is bejönne, így viszont csak nézőként drukkolok és persze igyekszem nem nagyon lenézni a mélybe, mert akkor tuti ziher, hogy megszédülök és azt nem akarjuk igaaaz?
Már odalent időnként elsuhan valaki seprűvel, mi pedig figyeljük az eseményeket, amikor kicsit előrehajolva be is káprázik a terep, de aztán Bonnie hangja visszaránt a jelenbe. Na azért ez most kellett, a végén még én leszek az első, aki leesik a mai nap folyamán, pedig én még csak nem is vagyok a játékosok között, úgyhogy nem illene talajt fognom.
- Búsképű lovag? Shane százszor életvidámabb, mint az a srác... Noel igaz? Alig meséltél róla, de ő sokkal nehezebb eset. És amúgy nem jött, fontos dolga van és nincs oda a kviddicsért. - rántom meg a vállamat. Meg aztán nem biztos, hogy jó lenne nekünk együtt mutatkozni túl gyakran. Mármint nem titkolózunk, de ezzel csak táptalajt adnánk annak a valakinek, aki ártani akar nekünk, azt pedig nem okos dolog kockáztatni. Így is épp eléggé tartok attól, hogy ebből az egészből csak rossz jöhet ki, hiába reméli annyira Shane, hogy rendben lesznek a dolgok, én ebben egyszerűen nehezen hiszek. Mégis csak két diák meghalt és én még Bonnie-val se beszélte komolyabban, hogy vigyáznia kellene magára fokozottan.
- Miért nem öltöztél fel melegebben? - rajtam van sál, meg persze vastag pulcsi, naná, hogy sárgában és most még a hajam is megint szőke, csak hogy jobban keverjenek minket és persze hogy jobban passzoljak a Hugrabugos közösségbe. De tényleg nem értem miért nem öltözött fel jobban, rajtam is mondjuk csak sportcipő van, nem téli csizma, de azért elég meleg a szerelésem ahhoz, hogy ne fagyjak szét. - Szóval nem félsz a Griffendéles bosszútól? Tényleg így kiborított Ron? - jól van tudok azért egy s mást az ügyéről, de nem sokat. Mondjuk Ron jó fej, velem az volt, csak hát tény, hogy egy kissé... egyszerű, együgyű... vagy nem is tudom, hogy mi a jó szó, de az tény, hogy nem valami határozott alkat.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Ha valaki nagy hegyet akar megmászni,
ne törődjön a vakondtúrásokkal.
Nagy célhoz nagy szív kell.
Vissza az elejére Go down
Lacey Stewart
Reveal your secrets
Lacey Stewart
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 12:12






[You must be registered and logged in to see this image.]
♫ Zene ♫

Aktuális viselet

Made by
Griffendél & Hugrabug

Napok óta láttam már a következő Griffendél-Hugrabug meccs időpontját kitűzve a Hollóhát-toronyban fellelhető hirdetőfalon, de nem sok figyelmet szenteltem a dolog felé. Egy: nem igazán számoltam azzal, hogy a tanórák mellett lenne erre időm. Kettő: nem igazán jártam kviddicsmeccsekre, valamiért nem úgy kötötték le a figyelmem, ahogy másokét. Három: négy házidolgozattal is el voltam maradva, melyeket zárós határidőn belül kellett befejeznem, és leadnom. A dolgok viszont szerencsésen alakultak: időben leadtam a dolgozatokat, minden lemaradásomat sikeresen behoztam, és úgy gondoltam, ha már a bátyám is abba a házba jár, akkor igazán illő lenne kimennem legalább egy mérkőzésére a Griffendélnek. Mondjuk, Tom nem játszott, de ettől függetlenül kilátogatok, ha már nincs semmi dolgom. Sokkal jobb, mint a klubhelyiségben unatkozni, ahol ilyenkor végtelen csend honolt, mivel szinte mindenki a lelátókon üldögélt, a maradék pedig tanult, vagy köpkövezett. Nekem azonban egyikhez sem volt kedvem, így melegen felöltöztem, majd egy Griffendéles-kitűzővel a mellkasomon indultam el a lelátók irányába, nem sokkal a mérkőzés kezdete előtt.
Nem csodálkoztam, amikor észrevettem, hogy mennyire sokan vannak. A Griffendélesek meccsei általában mindenkit érdekelni szoktak, hiszen vannak érdekes fordulatok is benne. Ráadásul, ez volt az egyik olyan ház, amelyikkel – a mardekárosokon kívül – szinte mindenki szimpatizált. A mardekárosok általában mindig az ellenkező háznak szurkoltak, így azt is érdekes volt figyelni, hogy vajon most milyen gúnyos versikével álltak elő a griffendélesek számára. Mindig előálltak valami érdekes dologgal, hogy bosszantsanak másokat, és ha éppen nem én voltam az áldozat, akkor igen vicces tudott lenni a dolog.
Végigaraszoltam az ülőhelyek között, majd lehuppantam egy kisebb csoport közelében. Nem igazán vettem szemügyre a tőlem nem messze üldögélő emberkéket, az volt a lényeg számomra, hogy ne mardekárosok legyenek. Ha ugyanis azok lettek volna, akkor elég nagy esélye van annak, hogy a mérkőzés unalmasabb pillanataiban engem szekáltak volna. Köztudott volt ugyanis köreikben, hogy anyám mugli, és ők megvetették az ilyen dolgot. Így igyekeztem mindig kerülni őket, amikor csak tudtam. Nem igazán volt kedvem a csipkelődéseiket hallgatni.
Tekintetem a szemben lévő lelátókra esett, ahol néhány mardekáros üldögélt, feltünően beszélgettek valamiről. Nagy eséllyel a taktikát beszélték meg, miként is kellene a Griffendél alá tenni. Sóhajtottam, majd körbenéztem. Időközben jöttek még új emberkék a meglévők mellé, így lassan, de biztosan elkezdett megtelni a lelátó, és mindenhonnan beszélgetés hallatszódott. Nem igazán bántam volna, ha nem egyedül kellene végigülnöm a mérkőzést, így csak remélhettem, hogy valaki szóba áll velem. Sose volt szokásom másokra erőltetni magam, de az ilyen meccsek alatt ennek elég sűrűn megittam a levét. Tulajdonképpen ezért se jártam le nagyon. Egyszerűen sose találtam olyan embert, aki nem verődött volna már egy nagyobb csoportba, így magamra maradtam. Összébb húztam magamon a kabátom, majd nézelődni kezdtem.


OFF: Bárkit szívesen vennék magam mellé Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bonnie Michaels
Reveal your secrets
Bonnie Michaels
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 11:14





Áruló lettem!

[You must be registered and logged in to see this image.]

[Charlene]
 
Ugyan Griffendéles nyakkendőbe öltöztem, ám elkértem Charlene tartalék hugrabugos sálját, és nem túlzottan fog érdekelni, hogy a házvezetőm mit fog szólni, ha látványosan a Hugrabugnak szurkolok. Az ikertestvérem oda jár, ez már bőven elegendő lehetne, ám a Weasley-k tekintetében most nagyon nincsen kedvem éltetni a Griffendélt. Egyébként sem néznek ki Charlene barátai, már megszokott hogy velük lógok, még ha a nap végén fel is szoktam baktatni a Griffendél toronyba. Hiába jegyezték már meg többen, hogy a Mardekárban lenne a helyem, jól elvagyok a Griffendélben, van már egy-egy ismerős, csak a kviddicsért nem rajongok, amely olyan tipikus Weasley sport. Ron olyan szinten elindította bennem a lavinát, amit Fred csak tetézett. Nem rossz fej srác, de néha (sokszor) kiborító, így most nem kérdés, ellenük drukkolok majd. Miután jó sok tanár ül a lelátón majd, ezért hallgattam Charlene-re, és nem a legdögösebb ruhámat vettem fel, és hideg is van, úgyhogy egy divatos kabátkánál maradtam, s kivételesen nadrág, nem akarom, hogy a lépcsők alól besüvítsen a téli szél. Na jó, a nacim azért rózsaszín, és testhezálló. Két copfba fogtam szőke tincseimet, hogy ne kapjam be a hajamat, ha a száguldozó seprűlovasok elszáguldnak előttünk, mert már olyan szépen néztem mindenkire, hogy végül az első sorba kaptunk helyeket a hugival.
- A búsképű lovagod nem akart kijönni? Azt hittem minden mardekárosnak zsigeri gyönyört okoz, ha azt látják, hogy valaki griffendéleseket lapít palacsintává.  Kérdezem élcelődő mosollyal, megvillogtatva a nyakamba akasztott borzos medált, amelynek még a szeme is úgy villan, mintha valami sátánista elemlámpával lenne felturbózva. Lecsüccsenek, aztán gyorsan fel is pattanok a fa lépcsőkből.
- Jajmár, tiszta hideg, nincsen valakinek egy takarója? Léégyszi... – Bámulok hátra a hugrabugos nézőkhöz, ketten pattannak a fiúk közül, hogy gyorsan kerítsenek nekünk. A házvezetőm még éppen az öltőzö előtt adhatja ki a taktikai utasításokat, majd jön visszafelé. Nem érdekel, nem fogom behúzni a nyakamat.


♪ Uptown girl ♪ ϟ Aktuális viselet ϟ A kviddicsmeccs



[You must be registered and logged in to see this image.]

Little princess


Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Reveal your secrets
Ginny Weasley
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 11:13


Kviddics meccs
Bárki is találta fel a kviddicset, istenként kellene imádnunk.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Hello || hajrá Griffendél || ©

A meccs előtti reggeli mindig rosszul esik. Idegesek vagyunk egy kicsit, hiszen nagyon szeretnék megnyerni a meccseket. Kell, hogy legyen valami, amivel bizonyítsuk magunknak, hogy megérte annyit gyakorolni, edzeni. Pár falat csúszott csak le a torkomon, és a mellettem ülő évfolyamtársnőm is hiába próbált noszogatni, hogy egyek, nem jött össze neki. Gyorsan fel is ugrottam az asztaltól és még mielőtt a pályára indultam, felszaladtam felölteni magamra a kviddics talárom, amely erre a meccsre már szépen előkészített állapotban hevert az ágyamon. Mint mindig, most is mindent bele fogok majd adni, általában szívvel-lélekkel küzdök azért, hogy elérjem a célomat és igazából most már csak a szerencsémen fog múlni az egész, az elhatározottság már megvan. Igaz, nem érzem a Hugrabugot nagyon nehéz ellenfélnek, de azért ahogy az a mondás is mondja, soha ne becsüljük alá az ellenfelet. Aztán még majd elkap minket a szerencsétlenség, mint ahogy a legutóbbi Mardekár meccsen is, pedig én teljesen meg voltam győződve arról, hogy fel vagyunk készülve rá. Pedig nem voltunk. Azóta pedig szerencsére jobban ráfeküdtünk az egészre, most már jobbnak kell lennünk!
A meccs előtti készülődésnél szinte érezni a feszültséget. Általában ilyenkor szokott az lenni, hogy néha összedurranunk, akár valami apróságon is, de remélem, hogy ez a meccs végéig nem fog bekövetkezni. Harry, mint csapatkapitány mindig jól végzi a munkáját, bátorít minket és tökéletes fogó, jól járunk vele általában. Még megigazgatom magamon a talárt, a hatos számon végigsimítok, és McGalagonyra fordítom a figyelmem. Bólintottam egyet a bátorításra és még apró mosoly is sikerült kicsikarnom magamból, fel vagyok töltődve energiával, csak nem fog elsülni a dolog rosszul.
-Felkészültünk, mindent megteszünk azért, hogy jobban sikerüljön a meccs mint a múltkor. - Még mielőtt McGalagony elmegy, ezt tettem hozzá a mondandóhoz, aztán visszatértem a készülődéshez, seprűmet kezdtem el keresni és amikor megtaláltam, odaálltam a többiek mellé, várva, hogy lassan kezdődjön a meccs.





[You must be registered and logged in to see this image.]
Álmodd meg, tegyél érte,

Váltsd valóra!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Minerva McGalagony
Reveal your secrets
Minerva McGalagony
Tanár

TémanyitásTárgy: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty2016-02-07, 10:41



Griffendél vs. Hugrabug
[You must be registered and logged in to see this image.]


*Nem az évszázad meccse lesz az biztos, Minerva McGalagony szerint a Griffendél lesöpri a pályáról a Hugrabugot, s bár jobban örülne egy Mardekár elleni meccsnek, azért ez is jó lesz a csapatnak egy kis edzésre. Minden egyes meccsre nagyon készül, szívügye a kviddics, lévén egykor ő is kiemelkedő tagja volt a Griffendél csapatának, bár ezt kevesen tudják róla, talán csak régi pletykaszinten terjed olykor el a Roxfortban, aztán feledésbe is merül. Azt viszont már végkép nem tudja senki, hogy mire fel a Mardekár gyűlölete, az is régi keletű és igazából a mostani diákok egyáltalán nem tehetnek róla, megmaradt, elvégre a professzor is csak egy gyarló ember ezen a téren. Lelkesedésben nincs hiány, gyakran van jelen az edzéseken is, a Mardekár elleni mérkőzés előtt pedig még tanácsokat is osztogat, de kivétel nélkül meglátogatja a játékosokat a meccs előtti percekben a pihenőben, hogy még egy kicsit lelket verjen beléjük. Most sem marad el.*
-Legutóbb siralmas teljesítményt nyújtottak és pont a Mardekár ellen. Még az a két idióta is pontot ért el önökkel szemben *Nem kétséges, hogy Crack-re és Monstro-ra céloz.* -Ennél sokkal jobbat várok el maguktól. Ne úgy játszanak mint a kislányok. …Ez nem magának szól Ms. Weasley, de azért ön is összeszedhetné magát. Figyeljenek a Hugrabug fogójára, legutóbb is sikerült elkapnia a cikeszt, és Ms. Edgecombe is remekül játszott. Ms. Findley-t egyszer sem sikerült kijátszaniuk a Hollóhátosoknak, mutassák meg, hogy önök a legjobbak. Nos, azt hiszem némi motiváció nem árthat a házpontokon kívül, némi többletet is kaphatnak ha megnyerik a meccset.
*Ennél többet nem árul el azonban a pillantásában és a megránduló mosolyban amit alig lehet észrevenni, sok minden benne van. Egyébként már tudhatják, hogy kifizetődő McGalagony professzorral üzletelni, kiváltképp ha egy nyert meccs miatt jó kedve van. Ezek után a professzor elsiet és elfoglalja a helyét Lee Jordan mellett aki már nagyban köszörüli a torkát.*
-Azt hiszem kezdheti Mr. Jordan.



//A közelgő kviddics meccsről indítok egy játékot, természetesen bárki részt vehet benne, akár játékos akár szurkoló, bármelyik házból szívesen látok mindenkit, ám arra kérem a résztvevőket, hogy a nagyobb átláthatóság kedvéért a fejlécben jelezze kivel beszélget, és ha azon kívül máshoz is szól vagy más felé cselekszik azt a szövegrészt reagban emelje ki más színnel. A játék elkezdődött a gyülekezéssel, nem sokára kezdjük, közben le fog menni a kockadobásos meccs is valamikor a Valentin nap után, bele lehet fűzni a játékba a történéseket. Nem tudom meddig fog tartani nem írok ki határidőt de azért ne nyárig játsszuk! //

♫ Zene ♫ ϟRuha ϟ " Babbling,bumbling band of babboons " ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Griffendél vs. Hugrabug   Griffendél vs. Hugrabug - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Griffendél klubhelyiség
» Griffendél klubhelyiség - lányok hálókörlete
» Griffendél klubhelyiség - fiúk hálókörlete
» Hugrabug klubhelyiség
» Hugrabug Helga öröksége

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kviddicspálya-
Ugrás: