ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
2024-05-06, 22:04
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Kalandmester
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Sheree Parks
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Maia Hansen
Jess & Doug I_vote_lcapJess & Doug I_voting_barJess & Doug I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70711 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég :: 1 Bot

Adrien Meyers


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Jess & Doug

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-24, 15:16


– Valahogy ez sosem tudott megfogni – rázom meg a fejem mosolyogva. Érdekes dolgokat mond, az biztos, és minden elismerésem, hogy mindezt megszakítás, megakadás nélkül böki ki, de… De nem, valahogy a pénzügyek, a gazdaságtan sosem érdekelt különösebben. A Háború Művészete, az már más tészta, az beszippantott, olyannyira, hogy magam sem tudnám megmondani, hol is vagyok benne pontosan. Furcsa érzés.
Ahogy a lány rávágja a választ, elvigyorodok. Mert hát ki vagyok én, hogy kihátráljak valami ilyesmiből… és mégis kit érdekelne egy ilyen kategóriájú előadás? Elvégre, gyanítom, hogy a szóban forgó egyedek többsége mugli volt, csak úgy, mint a férfi katonák esetében, márpedig ezzel egy egész Házat már ki is húzhatunk a meghívottak listájáról. A vége az lesz, hogy egy seregnyi, csillogó szemű, griffendéles lánynak tartok előadást, akik megátkoznak, ha túlságosan unalmas. Egye fene, cincogni még úgysem cincogtam.
– Áll az alku – nyújtom a kezem a lány felé, vigyorral a képemen. – Majd egyeztetünk, amikor aktuális lesz, mit szólsz?
– Ó, ennél drasztikusabbat is tudok. Csak ahhoz kelleni fog a tó, egy adag gyorsan kötő cement, meg a lábam… Nem szívesen alkalmaznám, legalábbis ameddig nincs maffia az iskolában – vigyorodok el már csak a gondolatán is annak, hogy kétes kinézetű Kicsi John-ok egész hada sheftelne az RBF-eredményekkel a Bejárati Csarnokban. Valószínűleg a prefektus kisasszony mellettem nem értékelné annyira a dolgot, de el kell ismerni, lenne egyfajta poén az egészben. – Szerintem van. Egy átok vagy bűvölés van mindenre, az biztos. Vízforralásra, röptetésre, röpülésre…
Észre sem veszem, mekkora beleéléssel számoltam, csak amikor már ott állok a könyvtárosnő előtt, és próbálom lenyelni a torkomban felkúszó menekülési vágyat. De nem, állom a tekintetét, és még egészen értelmes választ is tudok kinyögni, amikor azt kérdezi, elment-e a józan eszem, hogy kikölcsönzöm ugyanazt a könyvet kétszer, angolul és ógörögül is. Észre sem veszem, hogy leharapná a fejem, és máris kint vagyok a könyvtárból, ahonnan futólépésben indulok el a Hugrabug klubhelyisége felé. Seprűt fölmarkolni, könyvet letenni, szobatársaknak megmondani, hogy hozzá ne nyúljanak… Azután irány a Kviddicspálya.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-19, 01:56



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]



- Ki tudja, lehet, titkos pénzügyi machinációkat folytat, hogy az unikornis szarv árfolyama lezuhanjon, de persze csak azért, mert egy adósságot kell ledolgoznia ezzel a koboldoknak egy korábbi, téves kiszivárogtatott infó miatt.
Elrugaszkodott kicsit… na jó, talán nem is kicsit a realitás talajától. Igaz, ez nem szokatlan tőle.
- Meg én.
Cukkolás vagy sem, Jess gondolkodás nélkül vágja rá a választ, sőt, még büszkén ki is húzza magát. Azért még mielőtt valóban nekiállna szervezni, még legalább egyszer megkérdi Doug-ot, hogy biztosan akarja-e. Csak nehogy elfelejtse megkérdezni… végülis a dátumok utolsó pontosításakor legkésőbb megkérdezné barátját.
Annyira el van foglalva a kereséssel, no meg saját zavarával a dalaival kapcsolatban, hogy nem tűnik fel neki a világosbarna hajú srác megdermedése, amit komolytalan szavaival okozott. Mielőtt még nagyobb bakot lőve rátromfolhatna Doug szavaira, csapattársa szerencsére továbbfűzi szavait. Ez eltereli figyelmét.
- Kiátkozni a saját nyelved? Hát izé, ennyire nem gondoltam drasztikus elhallgattatásra.
Egyszerű némító bűbáj, míg el nem vonszolja a közönségtől, aztán mehet útjára. Kérdőn pillant barátjára.
- Egyébként tényleg van ilyen átok?
A könyvet átadva biccent egyet a kérdésre és elindul kifelé.
- Szerintem ne nagyon említsd, hogy ez titok a tanárok előtt.
Mondja még visszafordulva, hangja könyvtári halk, majd még két lépés és kilép a könyvek birodalmából. Az egyik ablakpárkánynak dőlve várakozik türelmesen, a szemközti falikárpitot tanulmányozva, a folyóirat nem került elő a zsebből, talán majd vacsora után foglalkozik vele újra.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-12, 20:17


– Olvass egy bankárról, és lehet, megváltozik a véleményed – felelem őszinte mosollyal a képemen. Többek között ezért is kedvelem Jess-t… Olyan pozitív szemlélete van a világgal kapcsolatban. Bezzeg én, na, az egy katasztrófa tud lenni alkalmanként. Túlságosan is realista vagyok, hogy tudjam, melyik verésből nem kellene már felállnunk, és én mégis megpróbálkozom, csak mert a földön maradni túlságosan kényelmes lenne. Ja, teljesen hülye vagyok. Most, hogy ezt mindannyian megtudhattuk, ugorjunk. Az lesz a legjobb mindenkinek.
– Megszervezed nekem? – kérdezem vigyorogva, és igen, ebben a pillanatban éppen cukkolom a lányt. Meg sem fordul a fejemben, hogy innen két lépésre már a rigolyás házasokat játszhatnánk, de ha tudnám, mi jár a lány fejében, hát valószínűleg hangosan nevetnék föl saját szavaimat követően.
A szavai a költeményeivel kapcsolatban valahol nagyon mélyen találnak el egy pontot, amit talán nem kellett volna. Megdermedek egy pillanatra, eszembe jut annak a tanárnak az önelégült képe és mindaz, amit ígért… És amit én mondtam neki. Nos, maradjunk annyiban, hogy azon az estén gazdát cserélt néhány szó, amiket jobb lett volna nem kimondani.
– Te lennél a második, aki megpróbálja – felelem, és apró, nem teljesen őszinte vigyort erőltetek az arcomra. Ezután már valamivel egyszerűbb visszatérnem a barátságos énem köntösébe. – Nem beszélnék róluk senkinek. Előbb átkoznám ki a saját nyelvem. Vagy, ha mégis megtörténik, megteheted te is!
Tessék, már fűzöm is tovább a dolgot. Miért nem máris azt ajánlottam föl, hogy leszerelem a fejem, és kvaffnak használhatja? A meglepetésem már csak akkor lehetne nagyobb, ha ideadná a könyv szuahéli fordítását, ugyanis az angol verzióban nem is reménykedtem… Nem is rossz. Én közben meglátom a polcon az ógörögül írt eredetit, és megfogom a kettőt együtt. Így van lehetőségem összevetni a szöveget, már amennyire lehetőségeim engedik a korlátozott nyelvi tudás okán… Tudtam, hogy jó ötlet bevonni valakit. Vagy csak jó ötlet volt bevonni Jess-t?
– Köszönöm – mosolygok rá, és egy kicsit kevésbé lennék zárkózott, még meg is ölelném a lányt. - Akkor megyek és kikölcsönzöm őket… Megvársz kint?
A válaszát követően, bármi legyen is az, már indulok is a könyvtárosnő felé, halk léptekkel, mint aki még csak véletlenül sem sántikál semmi rosszban.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-11, 18:19



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]



- Ahha.
Napóleont el tudja helyezni természetesen a történelem horizontján, hozzákapcsolva most megjegyzi a tehetséges marsall nevét is.
- De ez tök jó, hogy nem csak a fényes csaták időpontjai körüli életükkel foglalkozol. Amúgy meg igazából senki élete se unalmas.
Jegyzi meg naivan.
- Szívesen hallanék róluk, a változatosság kedvéért, még ha nem is volt olyan fényes karrierjük. Ha egyszer beleunsz a marsallokba, majd akkor áttérhetsz a hadvezér-asszonyokra, kis szünet, ha már úgyse voltak sokan, aztán jöhetnek a további hadvezérek. Ilyen előadás-sorozatokat is lehetne csinálni.
Kicsit elkalandozik, anyja hatása valamennyire mégiscsak nyomot hagyott rajta. Mrs. Findley ugyanis kimondottan szeret apjának hasonló programokat szervezni. Azzal a különbséggel – már a teljesen triviálison kívül, miszerint Doug-gal nem házasok –, hogy anyja hivatalosan szervezi ezeket, nem csak ötleteket dobál be, mint most a szőke hajú lány.
- Iii..gen, igen. – Bizonytalanul kezd bele a válaszába, majd határozottan ismétli meg.  - De csak, ha nem beszélsz róla senkinek, tudod különben el kéne hallgattatnalak. –Fűzi tovább vigyorogva, lazán, tudja, hogy Doug megbízható. Lélegzetvételnyi szünet után viszont megint csak megkomolyodik. - Ezt én… umm… nem igazán szoktam reklámozni.
Gondolatban már azon gondolkodik, melyiket mutassa meg Dougnak. A Fredről, vagy Frednek szóló dalokat rögtön kihúzza a lehetségesek közül, így nagyjából a dalok fele kiesik. Legalább könnyebb lesz választania.
- Hehe, akkor Nagy Sándorral nem mentem volna sokra. Szóval akkor Visszaemlékezés, Visszaemlékezés…
Keres tovább és nagy örömmel húzza ki a kötetet és nyújtja át barátjának az angol fordítású leírást. Nem tudja, hogy ugyan ezt keresték, de nem pontosan ezt. Eredeti nyelvről ugyanis nem volt szó.
- Ahha, nekem is fel kell markolnom a seprűmet. Mehetünk felőlem, neked nem volt más cuccod?
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-09, 15:35


Oké, tudom, rettenetesen értelmes magyarázatot tudtam adni a tanároktól való segítségkéréssel kapcsolatos aggályaimra – mégis örülök, hogy Jess csak úgy elfogadja a dolgot és nem kötekedik. nem hiszem, hogy hosszú távon fönn tudnám tartani ezt az elzárkózást, főleg azért, mert részben én magam sem értem. Egyszerűen csak nem szeretném, ha az emberek arról beszélnének, mennyire nagyravágyó terveim vannak, és nevetnének, amikor elbukok… Hmm, vajon ez már az akut üldözési mánia tünete lehet?
– Napóleon egyik marsallja – felelem. Előbújik belőlem a figura, aki rettentő módon szeret beszélni a saját hobbijáról. Remélem, a lány elnézi nekem, rossz szokásaim egyike… Talán vannak rosszabb dolgok is, amikért lelkesedhetnék. – Sosem győzték le, és ha a császár maga egyiküktől tartott, az egészen biztosan ő volt.
A lány megismétli az utolsó szavaimat, én pedig a homlokom ráncolom. Miért nem fejeztem be azt a mondatot? Teljesen olyan, mintha egyszer csak felálltam volna és csak később tértem volna vissza saját elmémbe – teljesen elfeledkezve mindarról, amit addig mondtam. Nem gond, befejezem most… Nem hajtanak a seprűlovasok.
– Ha figyelmet szentel a karrierjüknek. Akár az unalmasabb részeknek is egy kicsit – felelem. Mert hát nem mindig csak a háborúkról és a diadalmas vagy kevésbé diadalmas ütközetekről szól a dolog. Vonulási útvonalak, haditanácskozások, vagy békeidőben folytatódó karrierek… Mind-mind ide tartoznak. A női hadvezérek témája viszont érdekesebb kategória. – Nincs sok belőlük – felelem a lánynak, mintha ezzel mindent megválaszolnék. Olvastam már róluk, de a többségük, aki meg is jelent, erősen középszerű volt, néhány kiugró személyiséggel… Szeretem én a szebbik nemet, félreértés ne essék.
– És elolvashatnék esetleg néhányat? – kérdezem, határozottan, de igyekszem úgy fogalmazni, hogy a lány ne érezze kötelezve magát semmire. Elégre az ilyesmi durván bensőséges dolog, és nem akarom, hogy azt higgye, bele akarok mászni a magánéletembe. Barátnak tartom, kedvelem, de inkább, mint havert, mint lányt, már ha ez teljes egészében szétválasztható. Remélem, az.
– Visszaemlékezés – felelem. Nem csupán nagy Sándorról magáról szól az írás, benne van a Ptolemaida Birodalom alapítása, a Diodochi háborúja… valóságos aranybánya, ha az ember ki tudja használni. Közben felmerül az elmémben egy újabb ötlet, és mivel jónak ítélem, már ki is bököm. – Ha megvan, visszaszaladok a hálóterembe a seprűmért… Utána lemehetnénk a pályára. Gondolom a te seprűd sincs nálad, szóval addig sem kell feloszlatni a kis társulást.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-08, 19:29



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


 - Ahha, asszem értem.
Elfogadja Doug magyarázatát, habár nem ért vele minden ponton egyet, legalábbis, ha magára vetítené a problémát. Neki ugyanis nem lennének ilyen szempontból aggályai, a tudásvágyat -akár órai feladat miatti érdeklődésből, akár szabadidős érdeklődésből fakad is- nem rejtené el. Feltehetően gondolkodás nélkül keresné fel a tanárok többségét, de tiszteletben tartja barátja döntését, nem áll neki győzködni. Még a végén azt hinné, hogy csak egyszerűen nem akar segíteni a keresésben, pedig ilyesmiről szó sincs.
- Davout? Ő ki is volt?
Jess ráerősít a srác szavaira, nem emlékszik ki lehetett a különös nevű férfiú. Habár talán soha nem is tudta, ezt már nehéz lenne megmondania.
- Ha az ember figyelmet..?
Visszakérdez a szőke hajú lány, nem tudja ugyanis eldönteni, hogy a suttogás következtében félrehallotta Doug szavait, vagy a srác nyelve botlott meg a lelkesedésének tárgya miatt, avagy jól mondta-jól hallotta és csak nem lett befejezve a mondat.  
- Női hadvezér nincs a kedvencek között?
Újabb kérdés csúszik ki, amint megszületett a fejében. De miért is cenzúrázná magát, hiszen Doug biztosan nem unja el a témát.
Egy kicsit elpirul, hogy különös hobbiját nem nevette ki Doug, nagy kő esett le a szívéről. Mosolyogva válaszol, közben szeme újra a könyvgerinceken vándorol.
- A témájuk elég sokfélék, izé, tudod a dalok nagy részét a velem történő események ihlették, szóval afféle audionaplók. Műfajilag… hát nem is tudom hogyan tudnám besorolni, talán pop, pop-rock, de mindegyis.
Legyint is egyet, teljesen felesleges behatárolni, hallani úgyse fogja soha senki ezeket a dalokat, de majd talán egyszer írhat dalt egy híres boszorkány-csapatnak.
- Áh, megvan Ptolemaiosz. Mi is a pontos címe? Gondolom benne van a címben Nagy Sándor.
Már csak a kérdéses műt kell megtalálniuk, a hadvezér nevét keresi az angolul írt címek között.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-07, 21:12


– A saját hobbim kielégítésére nem szeretnék hozzájuk fordulni. Ez egy érdekesség, és nem valami fontos tanulnivaló – mondom, kényelmesen átugorva a tényt, hogy tanulnivaló ugyan, de nem abból a fajtából, amit a Roxfortban tanítanak. A saját évfolyamomon a hobbim szinte nyílt titok, el nem hallgatom – csupán nem szeretem hozzáadni azt az aprócska részletet, mennyire szeretnék egy nap én is bekerülni azoknak a sorába, akikről ma még csak olvasok. Ez tudtommal nem tiltott dolog az iskolában, mégsem fekete mágiával kekeckedem vagy hívok kígyókat az iskola lerohanására, de mégiscsak… Talán jobb, ha megtartom magamnak. Már csak azért is, hogy ha mégsem jön össze, senki se vethesse a szememre.
– Az ókoriak – biccentek. Aztán folytatom, hogy ne higgye azt, megrekedtem az ókornál. – És Napóleon. És Washington. Davout is érdekes figura volt, de ő kevésbé ismert. Ezeknek az embereknek az életéből sokat lehet tanulni, ha az ember figyelmet… És igen érdekes pályát futottak be. Legtöbben a semmiből lettek naggyá.
Furcsa szöveg ez egy Hugrabugos diáktól, tudom, de hát nem hiába tanakodott annyit a Süveg. Viszont nehogy azt higgye bárki is, hogy nem tűnt föl a lány korábbi, apró megjegyzése, elraktározom magamban, hogy előhozakodjak vele, amikor az idő kedvezőbb. Addig pedig érdeklődve hallgatom, neki mi tölti ki a napjait, ha éppen nem a könyvek fölött görnyedezik.
– A kviddics. Az én listámon is előkelő helye van – vigyorodom el. Hát persze, hogy fölkerült a listára, szinte le sem maradhat róla. Amikor a volt őrzőt említi, biccentek csupán, emlékszem rá. Ő volt az egyik, aki amellett kardoskodott, hogy vegyenek be tavaly fogónak, és kifejezetten hálás voltam neki. Az már csak egy másik dolog, hogy kedvelem azt is, aki utána jött. Amikor viszont a dalokat említi… Nos, nem tudom, miként kellene reagálnom. Megállok egy pillanatra, lépés közben, szerencsére nem túlzottan feltűnően – mindkét lábam a földön van addigra.
– Milyeneket? – kérdezem. Ez a legegyértelműbb kérdés, ami következhet, azon felül, hogy „kinek?”, de azt nincs jogom föltenni, és nem is akarom. Még abban sem lehetek biztos, hogy van-e egyáltalán, akinek. Az már egy másik kérdés, hogy a fejemben megfogalmazódik egy egész sor átok, amiket Jonathan részére tartok fenn, ha esetleg megbántaná Lenát. Igen, tudom, túlságosan is agresszívan reagálok, ha valaki hozzám közel esőnek az érzelmeibe taposnak. Még akkor is, ha az lehet, be sem köetkezik.
Jobb felkészülni mindenre.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-07, 16:52



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


Figyelmesen hallgatja Doug magyarázatát, miért is olyan különleges az a könyv, amit keresnek. A megfelelő helyen, vagyis a kérdés elhangzásakor nemet int a fejével, fogalma sem volt erről, de hát már azt se tudta, hogy Ptolemaiosz írt Alexandrosz hadjáratáról.
- Akkor miért lenne „érdekes” elkérni egy tanártól?
Kérdi végül, mutató- és középsőujjaival idézőjelet rajzolva a levegőbe, amikor Doug korábbi szavát idézi szó szerint. Ha egyik ízléstelenséget se akarja megtenni a könyvvel, ami merésznek cseppet sem mondható fantáziájával ki tudott találni, akkor nem tudja, mi akadálya lenne a kölcsönkérésnek. Egyébként azóta persze a rituális felgyújtás mellett még a miszlikbe aprítás és olvadt mogyorókrém evése az oldalak felett jutott az eszébe, de teljesen feleslegesen hiszen, mint most kiderült, csak olvasásról van szó.
- Hát igen, nem véletlenül hívjuk sötét középkornak. Persze annak a korszaknak is voltak jó pillanatai. – Nem megy bele a részletekbe, esze ágában nincs győzködni barátját egy kósza véleményfoszlányról, amiben talán még meg is egyezik a véleményük, ki tudja. – Szóval akkor az ókori hadvezérek és harcászat.
Bólint összegezve, ennyire körülhatároltan nem ismerte a másik érdeklődési körét, de örül, hogy már mást is tud róla, idáig valahogy mindig csak a kviddicsig jutottak, már ha nem órai anyagról beszéltek.
- Hát egyrészt ott van a kviddics, tavaly óta különösen sokat foglalkozok vele, hogy Chance külön edzett már idénre.
Válaszolja kapásból, és hát igaz is, az idéntől egyetemista Chance volt az őrző a tavalyi évig, de előrelátóan már elkezdte edzeni Jesst, hogy legyen utánpótlás. Ez a mentalitás kifejezetten kifizetődőnek bizonyult, amikor egy meccsen helyettesítenie kellett. Viszont már megint a kviddicsről beszél, holott épp az imént állapította meg, hogy milyen jó mást is tudni a másikról. A barátokkal töltött időt nem említi, az nem hobbi, legalábbis Jess nem tartja annak, az a lételeme. A hobbi az már más kérdés, enyhén elpirulva folytatja hát.
- Hát öhm, írni szoktam, dalokat.
Na, erről rendkívül kevesen tudnak, ugyan nem számít kinevetésre, de fogalma sincs, hogyan fog ilyesmire reagálni a srác. Hirtelenjében a könyvkeresést is felfüggeszti, annyira kíváncsi, hogy mennyire sokkolta vagy nem sokkolta a másikat.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-07, 12:42


Tagadhatatlan tény, vannak rosszabb programok is az ember életében, mint Jess-t dicsérni napestig, de valami azt súgja, valójában nem lenne különösebben érdekelt a dologban. Legalábbis nem azon a módon, hogy hosszútávon is megérje nekem itt kiönteni a lelkem, meg ledumálni a csillagokat is az égboltról. Amúgy is, erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, képes lennék-e rá. A lányok valahogy sosem voltak a szakterületem, ha az ember poros könyvek között tölti a napjai jelentős részét, akkor nem sokan tapadnak rá a szebbik nemből. A legtöbb tapasztalatot még így is Lenától szereztem, és hogy őszinte legyek, mindent hasznosítok, amit tudok.
– Inkább, hogy elolvassam – vallom meg. – Ptolemaiosz adja a hírek szerint a legszéleskörűbb áttekintést Alexandrosz hadjáratáról. Ennél fogva felbecsülhetetlen értéket jelent bárkinek, aki meg akarja ismerni azokat… Tudtad például, hogy a muglik nem is tudnak arról, hogy még létezik? Azt hiszik, odaveszett, amikor az Alexandriai Könyvtár leégett.
Igen, ömlik belőlem a szó, nem tehetek róla, rossz szokásom. Arra már nem felelek semmit, mi lesz, ha ő nem válik be – nem szívesen kérnék segítséget hatodévesként egy könyv megtalálásához a könyvtárostól. Olyan zavaróan degradáló már maga a gondolat is, mintha ismét elsős lennék és fölfelé néznék a nőre, akiről akkor még nem tudtam, hogy a saját könyveimben sem engedélyezi az aláhúzogatást, ha egy lehetősége van megakadályozni azt. Olyan gyorsan is régen futottam már – és mind a mai nap fönntartom, hogy az életemért tettem.
Látom azt is, hogy nem érdekli különösebben a téma – nem hibáztatom érte. Mindenkinek megvan a maga heppje, ami kialakult, amikor véletlenül először egyedül hagytak, fejünkre ejtettek bennünket, és attól nem szívesen tágítunk. Mégis, értékelem amit tenni próbál, ahogy segédkezni szeretne, és a kérdése… Nos, apró félmosolyra húzódik a szám.
– Nem, nem az ókor… Az én mániám mindig is a hadvezérek voltak – mondom. – Meg a harcászat. A középkort nem szerettem soha, túlságosan kiszámíthatatlan minden… Túl sok a tényező.
Viszont ezután már a jó érzés maga is azt diktálja, hogy én is kérdezzek valamit. Nem gondolkodok sokáig, alig érünk végig az első polc felén, amikor már ki is bukik belőlem az a néhány szó. Közben, persze a könyveket is figyelem, nehogy én mellőzzem el azt, amit ketten keresünk már. Igazából nehéz elképzelni, miért nem beszéltünk mi ketten soha ilyesmiről ebbe n a mélységben. Jobban oda kellene figyelnem a más emberekkel való kapcsolataimra.
– És te? – kérdezem. – Mindenkinek van valami hobbija… Mi a tiéd?



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-06, 21:52



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


- Pedig ez is lehetne egy megfontolandó program, hogy is mondjam, szerintem egészen jól hangzik.
Vigyorodik el, de nem forszírozza tovább a témát. Mindenesetre azért megjegyzi, hogy ha egyszer nagyon maga alatt lenne, akkor Doug-ot fel kell keresnie, hogy pár jó szóval rázza kicsit helyre a lelkivilágát.
- Miért, mire kell? Nem arra, hogy elolvasd, jegyzetelj magadnak, netán megtanuld betéve?
Kérdi érdeklődve, nem tudja, hogy ebben mi az, ami nem elmondható a mágiatörténet professzornak, vagy bármely másik tanárnak. Mindenesetre, ha Jess csak sejtené Doug lopás körüli gondolatait, egyszerre nagyon sokféle reakcióra lenne képes. Egyrészt előtörne szabálytisztelő énje és lebeszélné a dologról. Lopni tilos a Roxfortban. Eme szabálynak köszönhetően másrészt pár árnyalattal mélyebben vörösödne el, mint az előbb, feltehetőleg a haja tövéig, mert hát technikailag ő is tolvaj, még ha készítette is egy tökéletes másolatot. Egyszer meg fogja gyónni ezt valakinek, de még kell néhány hét, amíg beszélni tud róla. Csak nehogy a nővére legyen kéznél az őszinteségi rohamánál, mert akkor kő kövön nem fog maradni.
- Akkor még megvan az utolsó utáni mentőöv, ha én nem válnék be.
Kacsint rá Doug-ra. Ha nem járnak sikerrel és kölcsönkérés sem játszik valami miatt, akkor majd megérdeklődi apjánál, nincs-e meg véletlenül a családi könyvtárban a kérdéses könyv. Már ha  Doug az elolvasás után nem akarja rituálisan elégetni vagy valami, ami miatt ugye nem akarja tanártól kölcsön kérni.
- Ahha.
Elmosolyodik, a történelmi témájú csevejek sose voltak az erősségei. Visszanyeli az ajánlást, hogy Giával csevegjen el egyszer, habár nővérének mintha nem az ókor lenne a kedvence… talán még jó is, hogy nem szólt, csak belekavarta volna magát. Ráadásul, ahogy továbbmorfondírozik, azt is meg kell állapítania, hogy két mágiatörténetből kiemelkedő tudású diák feltehetőleg beszélt már egymással, ha akartak, ha meg nem, akkor már csak ezért sem kell emlegetnie.
 - Hm, és mindig az ókor volt a kedvenc vagy voltak gyerekkori lelkesedéseid, nem is tudom, mondjuk a kereszteslovagok? Vagy a nagy felfedezők?
Elégedetten ciccent fel, mikor megtalálja a keresett P betűt, ujjait a különféle könyvgerinceken végigfuttattva halad most már a szerzőt keresve.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-05, 19:58


– Ne add alám a lovat, mert a végén még eldicsérlek itt napestig – emelem föl a kezem és csak félig-meddig viccelek. Igazából a kényszeres poénkodás is ennek a hozománya valahol, szeretném, ha az ember jól éreznék magukat, szeretem őket mosolyogni, nevetni látni. Ha ezt viccel nem tudom elérni, de bókokkal igen, akkor az utóbbit fogom választani, márpedig rossz szokásom túlzásba vinni a dolgokat. Az egyik javítandó jellemelemem, ha valaha is szeretném a hobbimat valós tevékenységgé formálni. A hadászatban az önismétlés egyenlő a bukással.
Igen, eldöntöm, határozottan nem volt jó ötlet erről a konyha-dologról a prefektusnak dicsekedni. de hát a házunk fele oda járkál stikában uzsonnáért és tízóraiért két óra között, szóval nem hiszem, hogy annyira nagy bajom lehetne belőle. Egyébként is, szeretném látni, ahogy bizonyítja is. Hetvenkedés miatt elvileg nem lehet büntetni, de ha mégis… A büntetésnek valahogy sosem volt nevelő hatása velem kapcsolatban. nem tudom, ez honnan jött.
Arra, amit az aurorokról mond, csak bólintok, és közben hálás vagyok, hogy nem feszegeti tovább a témát. Tényleg nem szeretnék erről beszélni, apám dolga túlságosan is magánügy… És valahol, a lelkes egyik legsötétebb zugában pontosan tudom, mennyire szégyellem is az egészet. Ez azonban túlságosan is mélyen van, túlságosan is sugárzik belőle az utána következő önutálat, mintsem hogy belegondoljak, szóval inkább hagyom lent porosodni. Mindenkinek jobb lesz úgy.
– Akkor érdekes lesz elmagyarázni neki, miért is kell nekem – felelem. Mert annyi biztos, hogy ráteszem a kezem arra a könyvre. Egy tanár magángyűjteményébe nem török be, az ziher, annyira elvetemült még nem vagyok, de azt hiszem, az a határ. Nem, inkább a lopás. Azt sem szívesen tenném. Túlságosan is kedvelem Flitwicket – ha esetleg az övében lenne, hiszen mégis ő említette – ahhoz, kicsi, kompakt, jó tanár. Binnstől meg amúgy is fizikális képtelenség lenne meglovasítani valamit, az a tanár sosem alszik.
És én már tényleg azon agyalok, hogyan kellene kirabolnom egy tanárt. Ez már hivatalosan is a függőség legalja.
– Még nem – vallom meg őszintén. Személyesen megtalálni valamit sokkal érdekesebb, sokkal jobb érzés. Még ha segítséget kér az ember, egy friss szempárt von be a dologba, akkor is jó… A lányt egyáltalán nem nézem zizzentnek, amikor a P betűt hívogatja, az azt követő szavaira viszont elgondolkodok egy kicsit. – Nagy Sándor, Hannibál, Caesar… Inkább az ókor maga. Megvan a maga varázsa, hogy bármilyen civilizációról olvasol is, azt már egészen biztosan nem tudod föllelni semerre.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-05, 19:07



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


– Váó, ez jó volt. - Bólogat elismerően a bókra.  – Nézd, kicsit mintha libabőrös lenne a karom tőle, vagyis megborzongatja a lányokat. Jó értelemben persze.
A komolytalanság ellenére jól esik egy lánynak ilyet hallani. Igazából ha komoly lett volna, se biztos, hogy vette volna a lapot. Annyira csak és kizárólag egy fiú áll romantikus képzelgései középpontjában, aki viszont a nevén kívül sokkal többet nem tud róla és már ez is nagy szó igazából Jess szerint, hogy meg se fordul a fejében, hogy mást érdekelhet ő.
- Hm, az jó lenne.
Tényleg ízlett neki az a kékszőlős limonádé, szép kékre festette az ember nyelvét, mekkora királyság már fél napon keresztül kék nyelvvel közlekedni! A konyhai csatangolásért nem szól, mit szólna? Most nincsenek is a konyha közelében, elméleti társalgás esetén nem vonhat le pontokat. Ki tudja, talán ha szerezne neki Doug az üdítőből, akkor tettenéréskor… nem erősnek kell lennie, nem hagyhatja lefizetni magát már most, mi lenne vele a jövőben. De megtanulta a leckét, ami igazából egészében a fejében játszódott le teljes egészében, ráadásul viharos gyorsasággal. Nem mintha ilyesmire valaha kísérletet tett volna bárki is, Doug-ról meg aztán végkép nem feltételezne ilyesmit.
- Az izgalmas és veszélyes.
Jegyzi meg, Doug szűkszavúságának okát nem tudva. Lenne két tippje, az egyik, hogy nem kellett volna viszontkérdéssel feszegetnie a témát, ezek szerint a srác nem véletlenül szabadkozott az imént, hogy nem muszáj felelnie… ezek szerint komoly okai lehetnek, amiket nem csak úgy mond el az ember akárkinek. A másik ok, hogy rendkívül határozott a jövőképében, minek ragozná akkor feleslegesen. Talán egyszer kiderül, Jess nem fog elefánt lenni a porcelánboltban azzal, hogy elkezdi faggatni barátját.
- Igen, ez a legvalószínűbb, habár valamelyik tanár magángyűjteményében is meglehet. Mondjuk Binns professzorében.
Csak találgat, míg elérik a cikornyás betűkkel hirdetett történelem szekciót. Megáll egy pillanatra, régen keresett ilyen témájú könyvet, fene se emlékezett rá, hogy ilyen óriási.
- Madam Cvikkert kérdezted már? – Kérdi miközben elkezdi a P betűt keresni, magában motyogva.  – Pé,pé,pé, hol vagy már? – Aztán hogy ne tűnjön teljesen zakkantnak, Doughoz fordul. – Szóval most Nagy Sándor van terítéken?
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 22:11


– Még mindig csillagokat látok, főleg, ha a szemedbe nézek – felelem, olyan vigyorral a képemen, amiből tudhatja, csupán viccelek, még véletlenül sem kell komoly közeledésnek venni a szövegelésem. Abba persze bele sem gondolok, hogy a szabályszegéseimet nem a Hugrabug prefektusa előtt kellene dagadó mellkassal említenem. Kedvelem a lányt, jól elvagyunk, ez mind igaz, de az is, hogy a szentbeszédek rám sosem hatottak. ha valami vicces, megcsinálom. Ha megütöm a bokám, tudom, hogy az út már nem járható többé, és valami új módszert kell keresni.
– Nem hiszem, hogy elhúzták – felelem. Felidézem magamban a legutóbbi látogatásomat, még amikor éjjel surrantam be, kávéért. Na, az az éjszaka sem volt semmi… – Talán csak nem tudták éppen felkapni. Kedves népség, de a rendszert azt úgy hiányolják.
Figyelemmel hallgatom, amíg beszél. Nem gond az, ha valakinek nincsenek ötletei arról, mi szeretne lenni – ha nem futok bele nagyapám könyvtárába, ha nem szeretek olvasni vagy éppen nem nyűgözne le annyira a régmúlt, akkor valószínűleg én sem tudnám, hogy az aurori pályát fogom megcélozni. Tizenhat évesek vagyunk… Éppen elég korunkbeli mugli fiúval és lánnyal találkoztam a nyár folyamán, hogy tudjam, nekik sincs még halovány fogalmuk sem a jövőjükről. Bár nem hiszem, ezt itt föl kellene dobnom, mint példát.
– Auror. Valószínűleg – felelem két, rövid szóval, és nem is igazán szeretnék belemenni a dologba ennél jobban. Már csak azért sem, mert tudom, mennyire esélytelen kikerülni a miérteket, márpedig azokhoz nincs gyomrom. A hadászat iránti szenvedély, csak az egyik oldala, és a másikról éppen elég, ha Dave és Lena tudnak. Ők is azért, mert meg kellett indokolnom, miért nem hívom őket látogatóba a nyári szünetekben.
– Igen, ott – felelem, és már követem is a lányt. – Flitwick professzor említette, hogy az iskolában van. Szóval a legvalószínűbb a könyvtár, nem igaz?
A kacsintására elmosolyodok. Fontos a magabiztosság, az biztos, de én azért kiküldeném a lelkes elsősöket kinézni pár edzést, hátha megtudunk többet is az ellenfélről. Érdekelnének a csapatösszeállítások, hogy mikre képesek az új vagy éppenséggel régi felállásokkal… Minden. Ismerd az ellenfeled és ismerd önmagad, ahogy Szun-Ce írta.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 20:11



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


- De aztán jó alaposan beverhetted.
Csóválja meg vigyorogva fejét. Doug abszolút jól értette a kérdését, habár ha nyári élménybeszámolót tartott volna, azt is szívesen meghallgatta volna, igaz, azzal lehet elérték volna az asztal-szomszédaik tűrőképességének határát. Vagy inkább ő maga vonta volna ki barátját csevegni, prefektusi kinevezésének nem hatott szabálytiszteletére, előtte is ugyanúgy betartotta azokat, ahogy azóta is. Vagyis rendeltetésszerűen kell használni a könyvtárat.
- Hm, szerintem nem is volt olyan rossz, ha a manók felé jársz és ismét szóba kerülne, azért tolmácsold kérlek a véleményemet, nem kéne feltétlenül rögtön lehúzniuk a menüről.
Még tényleg inna szívesen a különleges üdítőitalból, ezek szerint limonádék terén különös ízlése van.
- Én? Ereklyevadásznak? Nem, vagyis nem hiszem. A cikket csak azért olvasom, mert este írni akarok róla a szüleimnek. – Megvonja vállát, az előbbi gondolata, miszerint nem a könyvtárban kéne csevegniük, kámforrá vált, talán mert most komolyabb témát boncolgatnak. - Gia ereklyevadász akar lenni, apánk nyomdokaiba akar lépni, nagyon határozott elképzelései vannak, míg nekem… hát nem annyira. Még nem igazán tudom, mihez akarok kezdeni, ezért aztán még nem is nagyon zártam ki semmit. Örülök is, hogy még van két évünk dönteni szakirány-választás előtt.
Amúgy nincs semmi olyan ebben a témában, ami miatt ne válaszoltam volna. Inkább az a furcsa, hogy még sose beszéltünk erről. Neked mik a terveid?

Halk hangjából valódi érdeklődés hallatszik. Állát tenyerébe támasztva hajol kicsit közelebb, hogy nehogy lemaradjon valamiről.
- És ez biztosan megvan a könyvtárnak? Gondolom a történelmi szekciónál kerested.
Azért rákérdez a biztonság kedvéért, de közben már felemelkedik ültéből. A folyóiratot összetekeri és farzsebébe csúsztatja, csak nehogy Madam Cvikker meglássa, mert akkor addig tart a segítsége, még ha saját tulajdonú folyóiratról van is szó.
- El is fogjuk hozni, most már nagyon érik, hogy mi nyerjük el a kupát.
Kacsint Dougra magabiztosan, fő a pozitív hozzáállás. Puha léptekkel elindul a történelmi szekció felé, hacsak barátja nem irányítja másik irányba, mondván ott ezerszázalék nincs.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 18:41


– Olybá tűnik, bevertem a fejemet – felelem. Nem tudom pontosan, mire célzott a nyárral, az előző mondatára utalt-e vissza, és a kérdés maga is egy poén akart-e lenni, amire rákontráztam… vagy pedig őszinte, független érdeklődés volt, és abban az esetben egy idiótának nézek ki. Mégis, ha választási lehetőségem van aközött, hogy a szárazabb magyarázatot fogadjam el, vagy azt, amin legalábbis kicsit is tudok vigyorogni. Az ítélőszék előtt, íme, az utolsó mondatom: „Nem bántam meg semmit!”
Nem kerüli el a figyelmem, hogy elpirul, de a jó taktikus tudja, mikor érdemes kérdezni és mikor nem. Most túl sokan vagyunk, úgysem lennék képes kihúzni belőle semmi érdemlegeset – és amúgy is, nem érné meg azt, hogy rámenős legyek és esetleg megharagudjon rám.
– Igen a lyukasórák jók – felelem, nosztalgikusan vigyorogva. Nagy kár, hogy a Triónak csak két tagja élvezheti őket egyelőre, de jövőre talán lesznek olyan ütközések, amikor Lena is csatlakozhat hozzánk az ejtőzésben. Apró vigyor terül szét az arcomon, ahogy válaszolok neki. – Nem volt szerencsém hozzá. De még a manók sem ajánlották a konyhán.
Nem csinálok valami nagy titkot abból, hogy bejárok a konyhára, ha éppen lehetőségem engedi, és a szükség rászorít. Na jó, nem is ordibálok, csak a lány hallja a hangomat, de mégis… Mindaddig, amíg nem kapnak el, addig poén, ha pedig megtörténne – hát így jártam. Új módot kell keresnem, ennyi az egész. Rendkívül furcsa módon tud néha működni az agyam.
– És te is ebben az irányban akarsz továbbtanulni? – kérdezem. Erről még szerintem sosem beszéltem vele, elkerült bennünket a téma. Egy pillanatra az ajkamba harapok. Néha bele sem gondolok, mennyire belsőséges dolgokba tudok belegázolni, csak úgy, mintha semmiség lenne. – Nem kell válaszolnod, ha nem akarsz. Néha előbb jár a szám, mint az eszem.
– Ha elfeledett nem is, de elveszettnek egészen biztosan elveszett – felelem halk nevetéssel megtoldva. Először fordul meg a fejemben, hogy Flitwick talán nem a könyvtárra utalt, hanem az iskola egy más részére… egy olyanra, ami rejtett a diákok elől. Mégis, ahogy válaszolok, kicsit vörösre gyúl a fülem. Nem szégyellem a hobbim, imádom csinálni, csak sajnos elég sokan tartják ostoba kedvtelésnek a szenvedélyem. – Ptolemaiosz leírását keresem Nagy Sándor hadjáratáról.
– Igen, jó volna – felelem. – De nem, még nem írták ki. Szerintem Smith bármelyik nap megteheti már, ideje lenne belelendülnünk. Idén el kellene hoznunk a Kupát.
Álmok, álmok, édes álmok, de tény, hogy marha jó lenne a kezünkben tartani a fényes serleget.



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 17:49



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


- És a könyvtárban próbálod eldönteni? Az első héten? – Vigyorogva megcsóválja a fejét. – Mi történt veled a nyáron?
Csak finoman ugratja barátját. Tudja, hogy jó tanuló, de még a híres-neves stréberek stréberei sincsenek még itt, majd jövő héttől feltehetően megjelennek már, de ma olyan szépen süt még az őszi nap. Ha este nem akarna levelet írni a szüleinek, amiben természetesen meg kell említenie a tanulmányt, különben anyja lelkébe gázol, amiért nem foglalkozik a családdal, szóval akkor eszébe se jutott volna bent aszalódni.
A viszontkérdésre enyhén elpirul, a pulóver-hadműveletnek köszönhetően a hete iránt érdeklődő, hasonló kedves kérdésekre orcái rózsásra pirulnak. Az okáról természetesen senkinek se beszélhet, ha valamelyik barátjával kivételt is tenne, hát nem a hirtelen túlságosan is csendesnek ható könyvtárban tenné. Ahogy elnyúlik a válasza előtti hatásszünet, a csend elmélyülni hallatszik, még az asztal végében ülők sem lapoznak épp, hogy a lapok halk zizgése enyhítsen zavarán. Vajon van annak hangja, hogy még a füle töve is lassan bíbor színt ölt? Még szerencse, hogy aranytincsei most is szabadon omlanak vállaira, így eltakarva az árulkodó jeleket. Halkan megköszörüli torkát, hogy válaszolni tudjon végre.
- Minden okés, egész laza volt a hét, tetszenek ezek a lyukas órák az órarendben. Egyébként reggel megkóstoltam azt az új limonádét, a kékszőlőset, te kipróbáltad?
Nem témát terelni akar, két napja a téma reggeli közben a házimanók újításai üdítők terén, idáig minden reggel volt valami új. Jesst is érdekli, vajon meddig tart az újdonság hulláma, mikor kezdenek ismétlődni az ízek?
Doug izgatottságát nem veszi észre, talán mert a folyamatosan mozgó lábakat takarja a vastag asztallap.  Ráadásul megfontoltan válaszolt, nem most akarja elolvasni a nem szakmabeli számára rettentően száraz értekezést. Megértőn mosolyogva húzza vissza maga elé és egyúttal csukja be a folyóiratot, majd vacsora után fejezi be, egyelőre mindenféleképp elég volt.
- Azt én is jobban kedvelem, vagy ha legalább arról értekezik, hogy milyen volt feltárni egyik-másik sírt, szentélyt.
Majd előkeres néhány régebbi tanulmányt, leginkább olyat, ami valahogy hadvezérhez, híres harcoshoz kapcsolódik, az talán jobban érdekelheti csapattársát. Valahogy idáig nem jutott eszébe, pedig nem titok Doug érdeklődési köre. Persze nem kötelező olvasmánynak fogja adni, csak akkor, ha tényleg érdekli.
- Na és milyenen?
Szúrja közbe kérdését, egyből tárgyi, múltbeli ereklyére gondolva. A folytatást hallva kezd megvilágosodni, a segítségkérésnél már bólogat.
- Elsőre azt hittem valami elfeledett könyvet keresel. – Csak egy lehelletnyit érződik hangján a bizonytalanság, míg a fiú rá nem bólint, addig nem zárja ki teljesen annak a lehetőségét, hogy nem könyvtári könyv utáni kalandra hívja. Nem mintha ez befolyásoló tényező lenne. – Mit keresünk?
A későbbi programra felcsillanó szemmel bólint rá.
- Úú, jó, ideje bemelegítenünk az első edzés előtt, mikor is lesz? Lehet már tudni? Nem figyeltem reggel a hirdetőtáblát.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 14:18


Nos, legalább elhajtva nem lettem az asztaltól, az már egészen kellemes dolog. Lehet építeni rá. Válaszom csak azután fogalmazom meg, hogy letettem a hátsó felem a székre, és egy kicsit kényelmesebben elhelyezkedem – az iskolai könyvtárak egyikét sem a kényelmes olvasgatásra találták ki. Mindenesetre egy kis fészkelődéssel egészen komfortos helyzetek i elérhetőek, ha az ember nem tervez pár percnél tovább nyugalomban ülni.
– Túléltük az első hetet – jegyzem meg, ara a kérdésre feleltként, hogy mi újság velem. A vigyor, ami hozzá társul, majdnem olyan, mintha azt jelenteném be, hogy túléltük a világháborút, hazamehetünk, és mostantól meleg kaját eszünk és puha ágyban alszunk. Belegondolva, hogy első nap első reggelén Pitonnal volt óránk, ez talán még igaz is lehet. Bár, azt hiszem, a lány az, akinek bájitaltanból nem kell különösebben aggódnia, mindig is jó volt belőle. – Azon felül meg próbálom eldönteni, mit lehetne csinálni a nappal. Veled mi a helyzet?
Ami azt illeti, nem is füllentettem nagyot. A gondolataim többsége a kötet körül forog, ami, olybá tűnik, elbujdokolt, de valahol az elmém hátuljában azért tervezgetem, mit fogok csinálni a többiekkel, ha ismét összeáll a nagy csapat. Bár valószínűleg idén kissé vissza kell vennünk a tempóból, legalábbis az év vége felé, de hát addig még sok idő van. És ami azt illeti, sok lehetőség is.
– Apukádé? – kérdezem. Haloványan dereng, hogy milyen munkakörben dolgozik az apja, de nem igazán rémlik az egész. Aztán jön a felvilágosítás, én pedig megtáncoltatom az ujjaim egyszer-kétszer a lap mellett, mielőtt visszahúznám a kezem. – Akkor talán később. A gyakorlati részét mindig is érdekesebbnek találtam, mint az elméletit…
Nem sértésnek szánom, még véletlenül sem, és csak reménykedem, hogy nem veszi annak. Mások családjának a becsmérlése sosem volt az én kenyerem, főleg akkor nem, ha tudom, igazából érdekes munkát végeznek. A múlt engem kifejezetten érdekel, és körülbelül mindenki tudja az évfolyamunkon, hogy bármikor vissza tudom adni a világtörténelem nagy hadvezéreinek életrajzát fejből, minimális gondolkodási idővel.
– Én is egyfajta ereklyevadászaton vagyok – felelem. – Egy könyvet keresek, de nem nagyon találom. Segítenél? utána meg, ha gondolod, lemehetünk a pályára, repülhetünk néhány kört.
Ez utóbbira én magam nem igazán tudnék nemet mondani. Imádok repülni, és ugyan néha kellőképpen kétbalkezes vagyok, mégiscsak kiválasztottak fogónak… és még a cikeszt sem nyeltem le soha!



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 13:41



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


Enyhén összerezzen, amikor árnyék vetül rá. A felhőkről rögtön a felé magasodó alakra rebben pillantása, elmélázó arcvonásai felvidulnak.
- Szia, Doug! Persze, ülj le nyugodtan! Mi újság?
Míg beszél pár arasszal odébb tolja a folyóiratot az asztalon, így fel tud könyökölni az asztallapra, anélkül, hogy meggyűrné a lapokat. Hangja a könyvtárhoz illően halk, de így is kihallatszanak a rá jellemző vidám csilingelő hangsúlyok. Jess sem foglalkozik különösebben az ötödévesek rosszalló tekintetével, talán csak annyiban kissé elfordul tőlük, hogy tényleg ne zavarja őket.
- Az apám értekezését, a héten jelent meg.
Nem felvágásból mondja, nem is fél attól, hogy barátja annak venné tőle, ennyire már ismerik egymást. Természetesen büszke az édesapjára, de soha nem akart a nevét és szaktekintélyét felhasználva nagyképűsködni.
- Persze, de biztos vagy benne? - Kérdi homlokráncolva. – Elég száraz, legalábbis nekem, az ereklyekutatás elméleti tézieseit boncolgatja.
Doug felé tolja a folyóiratot, de csak az asztal közepéig, meghagyja a srácnak a visszakozás lehetőségét.
- És téged mi szél hozott a könyvtárba az első héten?
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 12:37


Visszaintek Jess-nek, és titkon azt remélem, idejön – megspórolná nekem a kínos magyarázkodás legkínosabb részét. Ez azonban nem történik meg, így én egy sóhaj kíséretében elindulok felé. Időközben összegzem a gondolataimat, lehetséges témákon gondolkodok, amiken beszélgetnénk, és amiről könnyedén tudnám terelni a témát az én kis… problémámra. Tessék, olyan vagyok, mint aki randira megy, pedig aztán egy könyvtári találkozót egy csapattárssal – és valakivel, aki a Trión kívül a kevés barátaim egyikének számít – a lehető legtávolabb van a romantikus találka fogalmától. Túlaggódok mindent, ez az én bajom. Meg túlgondolkodom. Jah, ez utóbbi bajosabb.
Látom azt is, hogy a külvilágot szemléli. Talán szívesebben lenne odakint, mint itt – de hát senki sem kötelez senkit, hogy az idejét a könyvtárban töltse. Egyelőre még nem fegyverrel erőszakolnak be minket ide, az majd úgy az év közepe táján jön el szerintem, amikor senkinek sem lesz kedve kimozdulni a kandallók elől. Akkor viszont mi lehet a gond?
Ahogy megállok a lány előtt, kezemmel az asztalra tenyerelek, és enyhén behajolok. Egy pillanat alatt fölmérem, hogy amit olvas, az nem éppen a könnyű esti olvasmányok kategóriája, és főleg nem az eset, amit én szívesen vinnék magammal akár egy unalmasabb órára – hacsak nem szeretnék elaludni. Mégis miért olvasna ő ilyesmit? Jó kérdés, majd rákérdezek. Persze, nem ezzel fogok indítani, az marhaság lenne.
– Jó látni egy ismerős arcot – vigyorgok rá barátságosan. – Leülhetek?
Ha igennel felel, akkor le is huppanok vele szemben. A lábam persze jár, mint a motolla, valamiért komoly problémáim vannak mostanában azzal, hogy egy helyben üljek – de lehet, csak a Ptolemaiosz-kötet lehet a dolog oka. Mégsem kérem a lány segítségét azonnal, inkább nyugalmat erőltetek rakoncátlan végtagjaimra és alaposabban szemügyre veszem csapattársam.
– Mi jót olvastál? – kérdezem, ügyet sem vetve a mellettem ücsörgő ötödévesek fájdalommal teli sóhajaira. Így jártál, öcskös, ezen nekünk is végig kellett menni, mi is utáltuk minden egyes percét, amennyire ember utálhatta. A figyelmem a lányé és az irományé előtte. – Megnézhetem esetleg?



[You must be registered and logged in to see this image.]
A Dinamikus Trio
Vissza az elejére Go down
Jessamine Findley
Reveal your secrets
Jessamine Findley
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-04, 11:47



Doug & Jess
[You must be registered and logged in to see this image.]


Az egyik sarokba húzódva ül két méretes könyvtorony mögött, már ha oldalról szemlélné valaki a Hugrabug-kitűzős Findley lányt. Nem az ő könyvei, ennyire nem elvetemült, hogy hatodévben már az első hét végén ekkora könyvtornyot építsen. A könyvgerinceken természetesen végigfuttatta pillantását, amikor eloldalazott mellettük, s egy együttérző mosollyal szája szegletében ült le végül a sarokba, szegény ötödévesek, nem irigyli őket, gyilkos évük lesz.
Megkönnyebbült sóhajjal, amiért ő már túl van az RBF vizsgákon, helyezkedik el, nagy a kísértés, hogy lábát is feltegye a szemközti székre, de Madam Cvikker könyvtári berendezési tárgyakhoz fűződő érzelmeivel nincs tisztában és félő, hogy hasonló viharos imádattal viseltetik irántuk, mint a könyvek iránt. Kicsit mocorog még, tudatosan nem gondol a klubhelyiség kényelmes foteljaira, akkor nem találna olyan pozíciót, amelyben nyugodtan elmélyedhet apja tudományos értekezésében, ami a héten jelent meg. Ezért a nyugalomért választotta inkább a könyvtárat a zajos klubhelyiség helyett.
Homlokráncolva mélyed el a tudományos folyóirat hasábjaiban, azt se venné talán észre, ha a könyvekből épült bástyái leomlanának, vagy a könyvtárosnő helyükre lebegtetné őket. Mégis lassan halad az olvasással, az ereklyevadászat, különösen a mögötte meghúzódó kutatási munka és annak elméleti tézisei nem tudják lekötni annyira, mint családja felét. A történelmet szereti, ha azt sem szeretné, azzal nagyobb vétket követne el, mint amikor hat évvel ezelőtt nem a Mardekárba osztotta be a Teszlek Süveg. De, mivel apjáról van szó, nem adja fel a száraz szórakozást ígérő sorokkal szembeni csatát.
Éppen csak szünetet tart, mikor pillantása összeakad Dougéval. Mosolyogva int neki, még egy sziát is eltátog, szívesen megkérdezné, mi járatban a fiú, de akkor át kéne kiabálnia 3-4 asztalt, azt pedig nem díjazná a könyvtári közönség. Mivel feltételezi, hogy barátja is a nyugalmas olvasás, netán valami plusz feladat miatt tartózkodik a könyvek birodalmában, ezért nem akarja feltartani. Mégse tudja magát rávenni, hogy folytassa az értekezést, tekintete az ablakra rebben és az égen futó  fehérgyapjas felhők formái ejtik rabul figyelmét.
Vissza az elejére Go down
Douglas MacMantis
Reveal your secrets
Douglas MacMantis
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Jess & Doug   Jess & Doug Empty2014-10-03, 21:00


Milyen normális ember támadja be az első hétvégén a könyvtárat? Nem tudom, sosem tekintettem magam teljesen normálisnak. Skótnak születtem, úgy hiszem, ez már kizáró ok tud lenni. Amúgy is itt vagyok, éppen a sorok között keresgélek, emlékezetemben egy címmel és egy névvel. És hogyan is kerültem ide? Igen, valószínűleg onnan kellene kezdenem, egyszerűbb lesz ez így.
Flitwick professzor említette meg, hogy Ptolemaiosz emlékiratai megtalálhatóak az iskola könyvtárában – eredeti nyelven. Bár jó pár részletet olvastam már belőlük, de majdnem mindig fordítást, a fordításban pedig elvesznek a részletek. Halovány lila segédfogalmam sincs, miként fogok ógörögöt olvasni, de egészen biztos vagyok benne, hogy van valamilyen bűbáj erre. Lennie kell, mert nem hagyom a kezemből kicsúszni ezt a lehetőséget. Azt mondják, ő írta a legteljesebb beszámolókat Alexandrosz hadjáratáról…
A probléma az, hogy két órája kerengek itt, mint bolygók a nap körül, csak én éppen a könyvespolcokra álltam rá. Madam Cvikker már egészen ferde szemekkel néz, mintha imádott könyveinek felgyújtására, rituális megevésére, vagy úgy átlagban valamiféle csúnya megszentségtelenítésére készülnék. Pedig még nincs is olyan rossz hírnevem a tanárok körében, sőt, ebben az évben úgy nagy átlagban még javult is a dolog. Segít, ha az ember bekerül egy csapatba, ami legalábbis bizonyos körökben örvend némi tiszteletnek.
Még tíz perc és föladom, leülök az egyik asztalhoz és elkezdem átgondolni a stratégiámat. Lehet, segítséget kellene kérnem, a több szem többet lát elvét alapul véve. De ki van itt, akitől meg is tehetném, és nem nézne teljesen hülyének? Körbehordozom hát a tekintetem a termen, és felvillanyozódik az arcom egy széles vigyorral, amikor meglátom a szőke hajú lányt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Jess & Doug   Jess & Doug Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chance & Jess
» Jess és Fred
» Jess & Uther - Angyal születik
» Jess és Fred - Ugye nincs harag?
» Chloe - Doug

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Könyvtár (4. emelet)-
Ugrás: