ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 13:07-kor
Rocco Vivanti


Ma 12:13-kor
Rhys Murdoch


Ma 11:44-kor
Seraphine McCaine


Ma 11:24-kor
Seraphine McCaine


2024-05-18, 20:32
Alison Fawley


2024-05-18, 07:51
Dwight Jennings


2024-05-17, 19:56
Vladimir Mantov


2024-05-16, 14:26
Annabelle Mitchell


2024-05-16, 12:43
Cody L. Mortimer


A hónap posztolói
Kalandmester
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_lcapKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_voting_barKis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70745 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Kis udvar mohás szökõkúttal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2019-01-03, 11:27


First topic message reminder :


Kis udvar


A Roxfort egy kis oldalsó udvara, szép kilátással a tájra, ahonnan könnyedén le lehet kanyarodni az udvarra is, vagy épp elsétálni a főbejáratig és Roxmortsig. Van itt egy mohás régi szökőkút, ami csak nyáron csobog visszafogottan, néhány pad, de a boltíves külső részekre is le lehet ülni, főleg ha valaki bátrabb és nem tart tőle, hogy egyes részeken a 2-3 méteres magasságból esetleg lezuhanhat.  

[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Miley C. Thompson
Reveal your secrets
Miley C. Thompson
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-10-16, 15:46




Miley& Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Hát, ha önmagam szeretnék lenni, akkor esélyesen nem ebben a ruhában jöttem volna - tekintek le magamra, miközben egy hosszabbított fürtömet az ujjaim közé kapom és bizonytalanul méregetem. - Csupán felkaptam volna valami kényelmeset és kész - vonom meg a vállam. - Bár, az emberek többsége ilyenkor elvár valamiféle pluszt, amit a másik képes nyújtani. Gondolom, enyhén csalódott lettél volna, ha nem csípem ki magam - állapítom meg, miközben leengedem a kezemet és újfent Paulóra pillantok. Egy randi nem arról szól, hogy milyen vagy valójában. Mindkét fél szimpatikus szeretne lenni a másik számára és ezért képesek mindent megtenni. Akár szerepet játszani vagy hozzám hasonlóan olyasmit is felvenni, ami egyáltalán nem jellemző rájuk. Amit nem is értek, miért tettem, ha közben meg pont, hogy nem szándékozom lenyűgözni őt semmivel sem. Csak eljöttem, mert... miért is?
- Nem, nem akarom - csóválom meg határozottan a fejem, hiszen az én fejemben egy randevú egyet jelent azzal, hogy valamit tennem kell annak érdekében, hogy lenyűgözzem őt. A szobatársaim állandóan valamiféle kirívó cuccban mennek, amelyből majdhogynem kipottyannak a felpolcolt melleik, én pedig megjelenek ebben a szolid kis ruhában, ami jóformán mindent, de tényleg mindent takar. Úgy öltöztem fel, ahogy a korombeli lányok szoktak, ha a barátnőikkel mennek valamerre, ahol nincsenek pasik. Teljesen normálisan. Nyilván Paulo nem ehhez van szokva, ahogy a magamfajta lányokat is elkerülhette eddig. A csinibabákat már jobban el tudom képzelni mellé és ezzel nem bántani szeretném, egyszerűen csak tényleg nem tűnik olyasvalakinek, aki a tökéletesnél alább adná a vágyait.
- Ez most más - suhan át egy halovány fintor az arcomon. - Ez most az életemről szól, emiatt kell háttérbe szorítanom az álmaimat. Sokkal komolyabb, mint holmi labdát kergetni a seprűvel - nyúlok beszéd közben a bor után. Nem iszok ilyen italokat, de most komolyan szükségem van rá. Randin vagyok valakivel, akit alig ismerek, aki nem is ehhez szokott hozzá, ráadásul olyasmiről fecsegek előtte, amiről baromira nem is kellene. Mármint... mégis mi köze az életemhez? Hiszen még én magam sem tudom pontosan, ki is vagyok valójában. - Mindegy, nem áll szándékomban ezzel terhelni téged - zuhannak meg végül megadóan a vállaim, majd lehajtok egy pohárka bort. A keserédes folyadék hamar lemegy a torkomon és már töltöm is a következő adagot, mindenesetre ahhoz nem nyúlok még egyelőre. Ilyen hamar azért nem száradtam ki...
- És olyasmiket is megtudtam magamról, amikre még a legvadabb rémálmaimban se gondoltam volna - teszem még hozzá, miközben kiráz a hideg a gondolattól. Az a nő és amiket mondott nemrég... De nem, az nem lehet, igaz? Én ember vagyok, nem több. De mégis... Miért hazudott volna? Egy pillanatra a gyertyákra téved a tekintetem, miközben azt latolgatom magamban, hogy kipróbálom, mit is bírok tulajdonképpen, de végül hamar meggondolom magam. Még ha az is vagyok, nem akarom tudni. Nem akarok az lenni. És főleg nem áll szándékomban Paulo előtt ráerősíteni erre az egészre.
- Mindegy, bonyolult az életem - vonom meg végül a vállam, ezzel is éreztetve, hogy befejezettnek tekintem a témát. - És te? Alig tudok rólad valamit. Most mesélj te magadról - jegyzem meg, ezúttal azonban elmarad a kis jegyzetfüzetem és ceruzám. A látszat azért ne tévesszen meg senkit sem, hiszen fejben szorgalmasan körmölök. Nem egyszerű számomra fejben átállni arról, hogy megfigyeljek másokat és információkat nyerjek róluk.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-10-15, 14:11



Miley & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Miley általában is szép, csak nem tudja magáról. Ha pedig a testét akarja fegyverként használni, akkor még nagyon sokat kell tanulnia. Bár azt hiszem, hogy jobb is, hogy nem tudom ennek mélyebb okait. Valószínűleg nagyon gyorsan a pályaválasztási tervei felülbírálatára ösztönözném. Nem arról van szó, hogy figyelmen kívül hagynék kockázati tényezőket, vagy elnézném a céltalan erőszakot. Ellenben az önbíráskodás minden formáját roppant veszélyesnek, és helytelennek tartom. A tények néha nem egyértelműek. Úgy tűnhet, hogy bűnös valaki, de ha utólag kiderül, hogy mégsem? Akkor ki vállal felelősséget a hibáért, amit esetleg már nem lehet helyre hozni? Ezért van szükség szakképzett aurorokra, és megfelelő jogi eljárásokra, ahol minden vádlottat megillet az ártatlanság vélelme. Legalábbis, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője. Ebből a nézetemből pedig senki kedvéért nem fogok engedni.
- Elvárások? Nincsenek elvárások. Az egyetlen elvárás, hogy önmagad legyél, és jól érezd magad. Nem kell megfelelned senkinek, és semminek. - nevetem el magam egy pillanatra, de aztán gyorsan igyekszek némi komolyságot erőltetni magamra. Nem akarom, hogy azt higgye, őt nevetem ki. Csak ez egyszerre tűnt annyira édesen naivnak, és talán valahol annyira szomorúnak is. Hiszen milyen élete lehetett szegénynek, ha még egy randiról is azt hiszi, hogy valami adott paraméterek szerinti elvárásokhoz kell igazodnia?  
- Nem kell semmilyennek lenned, és semmit sem tenni, amit saját magadtól nem akarsz. - nem mondom, hogy nem tetszene, ha villantana, de tudom, hogy ő nem az a lány, aki ezt az első randin meg fogja tenni. Ugyanakkor a randi lényege pont az lenne, hogy feltörjük egymás külső héját, és mélyebbre jussunk,  a másik lelkéig. De nem sértődöm meg, még az érzékelhető gúnyos él ellenére sem. Inkább tűnik szórakozottnak jelenleg az arcom.
- Néha nem árt átértékelni, és sorrendbe rakni az embernek a dolgait. Még ha sokszor ez nem is könnyű feladat. De az álmokat nem szabad feladni. Még ha párszor pofon csap is az élet, és mindent elölről kell kezdened, akkor sem. Szóval milyen kérdések lehetnek fontosabbak az álmaidnál? - komolyan érdekel a dolog. Tudom, hogy oda van a kviddicsért. Danielért se véletlen rajong annyira. A pálya körül se passzióból szokott őgyelegni. Részt vett a háza válogatóján is. Tehát? Kétlem, hogy egy ilyen erős, talpra esett lányt egyetlen apró kudarc annyira padlóra küldhet, hogy mindent felad. Vagyis itt valami komolyabb dolgoknak kell a háttérben lennie, mint a kviddics, és az azzal kapcsolatos álmai. Pedig az álmoknál kevés komolyabb dolog van.
- Még tisztességesen vizet forralni se. Ami azért elég ciki tekintve, hogy Daniellel és Guidoval mennyi időt töltöttünk gyerekkorunkban Luca bácsi körül sertepertélve. - ismerem el mosolyogva, bár nem biztos, hogy Miley azonnal rájön, hogy ki az a Luca bácsi, és nem kell bővebb magyarázatot adnom rá.
- Vigyázz, még szavadon foglak. - kacsintok rá a rántotta ígéretére. Közben pedig már a bor kinyitásával fáradok.
- Azt kérsz, amit szeretnél. - hagyom meg neki a választás lehetőségét, miközben magamnak a borból töltök, de előtte egy üveg vajsör is megjelenik. Így tényleg szabad választása van. Persze nem akarom én leitatni, de azt sem gondolom, hogy nekem kéne megtanítanom a mértéktartásra. A legtöbben inkább kértek volna valami drága francia pezsgőt, szóval még valahol üdítőnek is hat a vajsör gondolata. Bár véleményem szerint a vacsorához, és az alkalomhoz a bor jobban illik, így én ennél maradok.



Vissza az elejére Go down
Miley C. Thompson
Reveal your secrets
Miley C. Thompson
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-09-17, 11:14




Miley& Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Nem kétlem, hogy szebb vagyok, mint szoktam, de a pillantása még így is rettentően zavarba ejt. Már maga a tény, hogy zavarba jöttem, zavarba ejt, szóval ez egy igen bonyolult helyzet most számomra. Nem szoktam ilyen lenni. Szeretem magam határozottnak látni és olyasvalakinek, aki készen áll arra, hogy veszélyes lényeket vadásszon le és öljön meg, ebbe pedig nem férnek bele a lányos pirulások. Ha karót kell döfnöm egy vámpír szívébe, akkor is pirulgatni fogok majd? Ugyan már! Ez így nem járja. Anyámnak igenis fel kellett volna világosítania arról, hogy mi minden várhat egy kamaszlányra a fiúk felől, hiszen abban az esetben nem ért volna váratlanul a dolog. Ehelyett viszont kúszhattam-mászhattam az apám által felállított akadálypályákon. Pedig mennyivel kényelmesebb lenne a külsőmet használni fegyverként!
Abban igaza van Paulónak, hogy soha életemben nem dicsértem meg egyetlen fiút sem a külseje miatt, pedig már én is vettem részt elegáns rendezvényeken, amelyekre a szüleim elrángattak, mert ott vannak a vagyonos ügyfelek és bájolj már el mindenkit, hátha kapunk egy-két megbízást... Aha, hát nem jött össze. Azt hiszem, talán egy óra volt a leghosszabb idő, amíg kihúztam mindenféle balhé nélkül. Volt, akit arcon köptem, egy fiúval összeverekedtem, kislánykoromban pedig kajacsatába kezdtem a vagyonosabb gyerekekkel és hát rohadt alapvető, hogy nem őket fogják onnan kipenderíteni, hanem engem. Azóta ezek a kis látogatások részemről abbamaradtak, de még akkor se csíptem ki magam ennyire, mint most.
- A randi - vágom rá végül fapofával. - Én még nem vettem részt semmi ilyesmin, szóval... Mik az elvárások? -  érdeklődöm, némileg terelve a témát önmagamról. Nem szeretném, ha a külső héjamat feltörve jutna lejjebb a lelkemig. A titkok fegyverek. Én pedig nem adok a kezébe semmi ilyesmit sem. - Legyek elbűvölő és villantsak valamit? - kérdem meg kissé gúnyos éllel a hangomban. Alapvetően elítélem a Paulóhoz hasonló srácokat, bár él bennem az a romantikus képzelgés, hogy ő talán más. Nem tudom miért, de él. Mindenesetre, ha már ennyit fáradt, nem sértegetem tovább, hiszen tisztában vagyok azzal, mennyire elevenjébe tapinthatok, ha nagyon belemegyek a dologba.
- A kviddics sokadlagos jelenleg az életemben - osztom meg vele. Tényleg szerettem volna bekerülni a csapatba, de végül úgy alakultak a dolgok, hogy egyelőre ezt félre kellett tennem. - Tudod, átértékeltem az életemet és sorrendbe állítottam mindent aszerint, mennyi energiát és időt szeretnék belefektetni. A sport jelenleg pedig kiszorult -  vallom be töredelmesen. - Szóval, egyelőre feladtam eme álmaimat, de nem bánom. Van pár kérdés az életemben, amely magyarázatra szorul... - harapom el gyorsan a mondatot, még mielőtt túl sok mindent osztanék meg vele. Akármennyire is lesz kellemes a mai este, nem fogok semmi ilyesmit sem kikotyogni számára. Jóformán még a személyes kérdéseket is kerülnöm kellene, bár kérdés, mennyire fog sikerülni a dolog. Mint már említettem, anyám az ilyesmire nem készített fel, habár nem is csoda, hiszen ő is kevés hasonló eseményen vehetett részt annak idején. Szerintem apám volt az első és egyetlen férfi az életében, ő is csupán kényszerházasság révén vette feleségül. Na, nem mintha olyan rengeteg pénzünk lenne, mert nincs.
- Miért? Nem tudsz főzni? - hozom fel a kérdést. - Én az alapokkal tisztában vagyok, szóval, ha bármikor is rántottára szorulnál, fordulj hozzám bizalommal -  próbálok meg egy kicsit humorizálni, hiszen eddig nem igazán hoztam a legkedvesebb formámat. Bár, ezzel a harmatgyenge próbálkozással sem fogok sokat javítani a helyzetemen, az is biztos. Mégis, változtatnom kell a hozzáállásomon, ha barátokat szeretnék szerezni magamnak, Paulo pedig tényleg próbálkozik. Csak hát ez az egész annyira nem az én világom, hogy néha képtelen vagyok kilépni a szerepemből és olyan lánnyá vedleni, aki értékelni tudja a romantikát vagy azt, ha tetszik valakinek.
- Kérhetek egy kis vajsört? Vagy bort esetleg? - teszem fel végül a kérdést. Ritkán iszom, de szükségem van némi stresszoldásra, hiszen azért már maga a helyzet sem mindennapi számomra.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-09-12, 16:30



Miley & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mint mondtam nem szeretek várakozni. De van amire megéri. Valami azt súgja Miley ilyen személy. Talán ezért is kezdek izgulni, hogy egyáltalán eljön-e? Nem ijesztettem-e meg a rámenősséggel, vagy úgy egyáltalán? Talán tényleg be kellene néznem a lépcső kőkorlátjai mögé? Még a kölyökkel történt kis incidens se tudja elterelni kellő ideig a figyelmemet. Ámbár fél óránál azért vártam már többet is. A nők sosem pontosak. Soha. Ami elég bosszantó tulajdonságuk. De hát se velük, se nélkülük. Az a lány pedig nagyon nem átlagos. Van benne valami üdítő őszinteség. Talán ez fogott meg az első találkozásunkban is. Nem szoktam hozzá, hogy a lányok nem felszedni akarnak, hanem lekoptatni. Azóta meg valami fura játék lett, hogy mindenütt felbukkan, ahova megyek, és valahogy mindig belebotlom a kíváncsi kisasszonya.
Amikor végre mégis megpillantom, akkor már nem vagyok képes levenni róla tekintem. Határozottan jól áll neki ez a megjelenési forma. Eddig valahogy sokkal hmm... átlagosabb? volt. Már, ha jó indulatú akarok lenni. Most viszont határozottan nagy előrelépést tett. Mindig így kéne öltöznie. Vagy legalább így. De ezen ráérünk finomítani. Persze csak, ha jól sikerül a mai este, és ez egy hosszabb kapcsolat kezdete. Nekem meg kell tanulnom kezelni az ő nyers stílusát, de neki is alkalmazkodnia kell majd az én társadalmi kötöttségeimhez. Azt hiszem erről már érintőlegesen volt szó köztünk. Bár akkor elég komolytalan formában. De hát most még fogalmam sincs, hogy mi lehet ebből egyáltalán.
- Ciao Bella! Gyönyörű vagy. - mosolyodom el, ahogy köszön, és a kezemben megjelenik egy hosszú szálú fehér rózsa. Semmi celofán, meg cicoma. Csak maga a virág, persze tövisek nélkül. Ő pedig máris magyarázkodásba kezd. Azt hiszem eddig nem sok randija volt, és nem is sok bókot kaphatott. Ez mégis olyan aranyos valahol.
- Nem kell zavarban lenned Bella. Elég ha önmagad vagy. Semmi baj. - simogatom meg az arcát, egy gyengéd mozdulattal. Nem nevetem ki, inkább tűnik megnyugtatónak a hangom. Akkor is, ha már most szórakoztat valahol a helyzet.
- Igazad van, nem kockáztatunk semmit sem. Ezért volt ez jó ötlet. - mosolygok továbbra is rá. Végül egyszerűen megfogom a kezét.
- Erre. Már mindent előkészítettem. Remélem tetszeni fog. - indulok el kifelé, lágyan de magabiztosan magammal vonva ma esti partnerem.
Egészen pontosan kivezetem a kis belső udvarra, ahol egy szökőkút is van. Most azonban némi látványmágus segítséget igénybe véve kicsit másképpen néz ki a hely, mint a szürke hétköznapokban, amikor a diákok csak két óra közt átrohannak ezen a helyszínen. Ami egyébként szörnyen romantikus is lehetne. Remélhetőleg ma este az is lesz.
A központi szökőkút most a vízből alulról meg van világítva, méghozzá úgy, hogy időnként színt is váltsanak a vízsugarak. A szökőkút előtt van egy kis pagoda, ami eddig nem volt ott, de nyitott és virágok futnak rajta. A pagodába pedig egy megterített asztal van, amit természetesen gyertyafény világít meg. Az egész olyan idilli. Legalábbis szerintem.
Odakísérem Mileyt az asztalhoz, és természetesen kihúzom a székét, hogy leülhessen. Az asztal is kifogástalanul megterített. Miley arra is rájöhet, hogy talán így a csillagfényes este miatt fáznia kéne, de itt a nyitott pagodában mégis kellemes hőmérséklet van. Talán pont az a szerepe, hogy hőtartó bűbájt korlátozzon be?
- Mit gondolsz? - mosolyodom el, miközben én is helyet foglalok.



Vissza az elejére Go down
Miley C. Thompson
Reveal your secrets
Miley C. Thompson
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-09-10, 11:19




Miley& Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hogy izgulok-e? Igazság szerint ezt még én magam is képtelen lennék megmondani. Van a gyomromban némi ideg, ez tagadhatatlan, de nem úgy gondolok erre a Paulóra, mint pasira vagy leendő pasira. Egyszerűen csak kicsúszott az a hülye kérdés a számon, amit szinte még aznap meg is bántam. Legszívesebben a fejemmel bontottam volna a vakolatot és le is ültem neki írni egy lemondó levelet, hogy sorry, de a randi sztornó, mégse vitt rá a lélek. Csak ültem az asztalnál az üres pergamen felett, kezemben a tollammal, de a szavak csak nem akartak megjelenni rajta. Az újdonság varázsa rabul ejtett volna? Esélyes. Soha életemben nem voltam még senkivel sem randin és igyekszem erre a találkára se úgy gondolni, de ez egész egyszerűen nem megy, hiszen Paulo annak veszi. Miért kell mindent is felcímkézni a világban? Csak üljünk össze enni egy jót és ennyi. Semmi extra, csak beszélgessünk. Érezzük jól magunkat, majd maradjunk szimplán barátok. Mert azért én még erre nem érzem késznek magam. Ráadásul, őt is alig ismerem!
Fel-alá járkálok a szobámban, öklömnyire szorult gyomorral, miközben az idő csak telik, végül túl is lépi a megadott pontot, én azonban még mindig nem vagyok a megbeszélt találkozóhelyen. Szar ügy. Pedig tisztában vagyok azzal, hogy ott kellene lennem, el is indultam, de félúton meggondoltam magam és visszafordultam. Mert mi van abban az esetben, ha ez részéről csak egy rosszindulatú vicc lenne? Sose voltam valami csajos alkat, nem bújtam szép ruhákba, nem foglalkoztam annyit a külsőmmel, mint a kortársaim és sminkek helyett én inkább bestiákról szóló könyveket mentem el vásárolni a boltokba. Anyám is egyszerű, mint a faék, nagydarab, lapátkezű asszony, aki előbb fogott a kezében fejszét, amivel egy vámpír fejét szegte, semmint alapozóecsetet. Nem vagyok ugyan a vér szerinti lánya, de mi van abban az esetben, ha a jövőben én is hozzá hasonlóvá válok? Nem, nem kockáztathatok.
Még korábban leültem a tükör elé és kivakoltam magam, na nem túlzóan, inkább amolyan visszafogottan... Egy kis alapozó meg szájfény, no meg némi szemceruza. Egészen bájos is lettem, mondhatni. A hajamat az egyik egyetemi szakos ismerősöm növesztette meg egy szimpla kis bűbájjal, amelynek a hatása elmúlik 24 óra alatt, szóval nem marad örökre ilyen, de kifejezetten helyes lettem vele. Olyan tényleg csajos. Frizurát viszont nem szerettem volna, úgyhogy maradt csak simán leengedve. A végén még tényleg azt hiszi majd Paulo, hogy szándékomban áll meghódítani, pedig erről szó sincs. A ruha azért már egy teljesen más kérdés. Mivel számomra semmi se kényelmes, amit a lányok számára szabtak, így maradt a kölcsönbe megoldás. Úgy öltöztettek fel, hogy ne legyek túl kirívó, de azért sugalljak némi eleganciát. Vagyis, a slampos és a randira megyek, ezt nézzétek!-között kellett maradnom, ami - azt hiszem - sikerült is.
Most azonban egyedül vagyok és félek, mondhatni. Félek megtenni azt a pár lépést az ajtó felé, mégis hajt valami arra, hogy essünk túl rajta. Ha katasztrófa lesz, akkor ennyi és nem lesz több. Paulo elfelejt, én elfelejtem őt és zavartalanul intézhetem tovább a dolgom. Mert igazság szerint baromi idegesítő szokás részéről, hogy mindenhol ott van. Akármit is teszek, akármerre is megyek, kibe botlanék, ha nem pont belé? Ha viszont ennek vége, mindketten törölhetjük életünk ezen röpke szakaszát, amely nem más, mint holmi buta kijelentés végeredménye.
Végül fél órás késéssel érkezek a találkahelyre, magamban abban reménykedve, hogy a mardekáros baby ügyvéd már rég elhúzta a csíkot, viszont ezúttal csalódnom kell. Továbbra is teljes életnagyságban álldogál, én pedig rántok egyet idegesen a táskám szíján, majd a lehető legtöbb méltósággal lépkedek felé, olyan képet vágva, mintha ez egyébként teljesen megszokott lenne részemről. Mármint, a randizás jóképű, gazdag ügyvéd jelöltekkel.
 - Szia! - lépek elé végül enyhén idegesen. Mitől ver ennyire a szívem?  - Bocsánat a késésért, csak... csak... - keresem bőszen a kifogásokat, végül sóhajtok egyet. Kár a gőzért, kislány!  - Bepánikoltam és eszem ágában se volt eljönni - vallok végül színt előtte. Ha kinevet, hát kinevet, de akkor tuti faképnél hagyom.  - Azt hiszem, ez egy rettentően rossz ötlet volt részünkről - állapítom meg végül. - Nem ismerlek, te se engem, de egy próbát talán mégis megér a dolog, nem igaz? - mosolyodom el halványan, de egyben zavartan is. - Nem vagyunk barátok, szóval semmit sem teszünk kockára... Nos, merre menjünk?  - nézek végül körbe kérdőn. Nem készültem programmal, hiszen nem is hittem, hogy valaha is eljutok ide. Meg hát amolyan random dolgokra gondoltam... Igazság szerint fogalmam sincs arról, milyen egy tényleges randi.




[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-09-04, 16:02



Miley & Paulo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nem szeretek várakozni. Általában rám várakoznak az emberek. Az én helyzetemben ezt már megtehetem. Sőt a nyomásgyakorlás egy kifinomult módszere lehet az üzleti életben. Érzékelteti, hogy kinél vannak az ütőkártyák. Viszont a ma este teljesen más. Nem üzlet. Olyasmi, ami miatt nekem kell türelmesnek lenni. Még ha mindent tökéletesen elő is készítettem. A türelem mindig mindig megéri. Legalábbis ezt szoktam mondogatni magamnak, ha egy új lány kerül képbe.
Na, nem mintha akartam volna egy komoly kapcsolatot. Az életem bonyolult, és cseppet sem könnyű. Ahogy már mondtam is Miley-nak, az okos lányok engem elkerülnek. Legalábbis tartósabban. Az a lány viszont az első perctől fogva felkeltette az érdeklődésem. Talán elsőre nem is romantikus értelemben. De valami módon szórakoztatott, és élveztem a társaságát. Azt, hogy annyira más, mint azok az unalmas emberek, akikkel apám díszvacsoráin, és egyéb reprezentatív rendezvényeken találkozni. Az egyetlen témájuk a pénz. Mindent abban mérnek. Szerintem még az érzelmeket is. Nekem viszont ez túl hideg és tartózkodó. Olasz vagyok végtére is. Vannak érzelmeim.
Miley pedig érdekes lány. Van benne kurázsi. Elvégre el mert engem hívni randira. Vagy legalábbis feldobta a magaslabdát, bár arra nem biztos, hogy számított, hogy le is csapom azt. Pedig igen, mert érdekesnek, viccesnek, a maga módján aranyosnak, és helyesnek is tartom. Bár kétlem, hogy életében túl sok valódi bókot kapott volna. De mellettem ez könnyen megváltozik. Ráadásul egy kedves szó nem olyasmi, ami vagyonokba kerülne, de adott esetben többet érhet annál.
Tehát ma esete is tökéletes fekete Armani öltönybe, Rolex karórával, tökéletes megjelenéssel várakozom az előcsarnokban, ahol megbeszéltük a találkozót. A nagyteremből kilépő törpék talán azt hiszik, hogy valamelyik tanárukhoz jöttem hivatali okokból, és inkább messzire kikerülnek. Legalábbis a legtöbben. Azon mardekáros kölykök, akik ténylegesen ismernek, meg inkább nem akarnak megzavarni a várakozásomba. Jól is teszik a dolgot.
Az órámra pillantok. Nem akarok türelmetlennek látszani, még csak izgatottnak sem. Mégsem tudom megállni eme aprócska kis mozdulatot. Késik. Talán nem is lesz bátorsága eljönni? Talán túl rámenős voltam, esélyt sem adva a visszakozásnak? Ugyan. Mind tudjuk, hogy a világ legrosszabb kérdése a "Mi lett volna ha?" Ennek jobb határozottan nem teret adni. Ha jól alakul, akkor remek. Ha nem, akkor tudjuk, hogy nem ment, és tovább léphetünk. De nem kell töprengeni. Amúgy is, Daniellel kapcsolatban felesleges reménykednie, és töprengenie. Még akkor is, ha épp összekapott a szöszivel. Jobb a realitások talaján maradni, elérhetetlen példaképek helyett. Vajon mért is bosszant ez engem? Eddig sosem érdekelt, ha valaki a cimborámról ömlengett. Most mi is olyan más?
Vagy talán már itt van egy ideje, csak elbújva figyel, arra várva, hogy megkeressem? Ez a játék már mindig így lesz köztünk? Túl sok itt a kérdés, és a gondolat.
Egészen addig, amíg szó szerint belém nem szalad egy másodéves forma kiskölyök.
- Héhé. Óvatosabban Öcsi. Lassan jársz, tovább érsz. - pillantok le a kölyökre fejcsóválva. De ennél jobban nem szidom meg, és lényégében elengedem a saját klubhelyisége felé, ami valamelyik torony lehet, tekintve hogy a felfelé vezető lépcsőket választja. Te jó ég, nehéz elhinni, hogy pár éve még mi voltunk ilyen szertelen, szeleburdi kölykök, Daniellel és Guidoval.
Na de vissza a várakozáshoz. Vagy talán be kéne néznem a lépcső korlátja mögé? Hmm...



Vissza az elejére Go down
Raymond Palmer
Reveal your secrets
Raymond Palmer
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-06-10, 15:45




Calista & Ray

[You must be registered and logged in to see this image.]



Nem kell egyetértenünk. Ez tény, és talán jól is van így. Hiszen különböző személyiségek vagyunk, különböző származással, és élettapasztalatokkal. Persze ugyanilyen tény, hogy belőlem hiányzik az arisztokrácia fensőbbségtudata. Bár nem voltunk szegények, de amennyire tudom a szüleim nem is voltak nemesi származásúak. Igaz, akkoriban még én is csak gyerek voltam. Vajmi keveset tudtam a felnőtt élet mindennapi gondjairól. Noha el kell ismernem volt idő, amikor heves haragot éreztem az emberek, és a világuk iránt. Akkoriban ezerszer jobbnak és felsőbbrendűnek éreztem magam náluk. Még ha csak egy taknyos, tapasztalatlan kölyök gőgje volt az egész. Legalábbis így utólag visszanézve. Mintha már ezer éve történt volna. Pedig alig hat éve volt csupán. Végül pedig ezt is magam mögött hagytam, ahogy békére, és családra leltem, egy ember család otthonában. Végtelenül ironikus módon.
- Szó sem volt ilyesmiről. - kétlem, hogy a hercegnőt érdekelné a magánéletem és a házasságom részletei. Nem hibáztatom, amiért idegenkedik még a vegyes házasság gondolatától is. Nem ő az egyetlen sellő, aki így vélekedik. A kicsit több mint hat évvel fiatalabb énem pedig talán még lelkesen osztotta is volna a nézeteit. De az emberek, sőt még a sellők is megváltozhatnak. Azóta felnőttem. Tényleg. Nem csak papíron.
- Elárulok egy titkot. Az iskola csak a diákok számra kötelezően bentlakásos. Közülük is csak az első hét alapévet járóknak. Roxmorts pedig tele van kibérelhető házakkal. - a hangomból ugyanaz a derűs, nyugodtság sugárzik, mint eddig. A válaszból viszont már könnyen kitalálható, hogy a faluban bérelek házat a feleségemmel, és valójában minden nap hazajárok az "unalmas" gyerekes családi életembe. Leszámítva azt az egy-egy estét, amikor rám marad az éjszakai folyosó ügyelet. De mivel elég tág a tanári kar, és mivel mindenkire egyformán rákerül a sor, ez azért nem olyan zavaróan gyakori jelenség. Nem mellékesen a feleségem nagyon jól tudja, hogy ez együtt jár a tanári hivatással. Főként, mert ő is ezt választotta. Vagyis most éppen otthon van a gyerekekkel, de ha kicsit nagyobbak lesznek, akkor néhány év múlva talán ő is megpályázik egy állást a Roxfortban. Vagy magántanár lesz. Ezt majd az idő eldönti. Kár előre rágódni rajta. Nem mondom, hogy a tanári fizetéssel a gazdag elitet képviselnénk, de azért mindig kijövünk valahogy.
A túlféltés pedig... hát lehet van benne némi igazság. De annak is megvannak a maga okai, méghozzá olyanok, amiket nem éppen itt és most szeretnék kitárgyalni. Főként, mert túl vagyok már azon a ponton, hogy harapva ugorjak a vaktában szurkálódásra.
- Távol vagyok én a "mindent tudó, ősöreg teknőstől". Azonban sokféle élettapasztalat van, és nem láthatunk bele a másik múltjába, vagy életébe. Főleg, ha megrekedünk az unalmas látszat alapján való ítélkezésnél. - ennél több gondolkodót nem szándékozom adni számára. Ez éppen elég. Főleg, hogy elhagyja magától is a szökőkutat, mielőtt nekem kéne erre felszólítanom. Ami határozottan jobb is így.
Az életem, és múltam azon részleteivel pedig, amit minden bizonnyal izgalmasabbnak találna nem most kell előállnom. Ennek még nincs itt az ideje.
- Én köszönöm a társalgást. Ha valaha beszélgetni akarna, bármikor megtalál. Viszlát Hercegnő! - még ebben is van valami kedves invitálás, ami azt sugallja, hogy fogunk mi még találkozni. Elvégre nem olyan veszettül nagy ez a kastély.

//Köszönöm szépen a játékot! Nagyon élveztem  Very Happy  Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Skyler Gallagher
Reveal your secrets
Skyler Gallagher
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-06-02, 21:37



[You must be registered and logged in to see this image.]

Raymond & Calista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem kell egyetértenünk, bár az az igazság, hogy arra sincs szükségem, hogy tudjam, hogy nem ért egyet. Bennem van a felsőbbséges érzés, amit csak a nemesek érezhetnek, akik alig mártóztatták meg az uszonyukat a pórnép között. Nekem sokkal nehezebben ment a barátkozás, mint Lance-nek, bár az is igaz, hogy neki is főként lány "barátai" voltak, egyáltalán nem meglepő módon. Ő volt az egyértelmű trónörökös és az anyák és apák minden létező erejükkel terelték csordában a lányokat hozzá, hátha valamelyik véglegesen elcsavarja a fejét. Aztán amikor mindegyiket lerázta magáról és a felszínre jött Justice majdnem bezsákolt magának egy királynői címet... az a nő... még mindig feláll a tarkómon a szőr a tiptop kis csinoska fejétől, mindig tökéletesen besütött hajától. Persze nyilván lehet egy része féltékenység, nem csak a bátyám féltése és őszinte ellenszenv.
Az eszembe se jut, hogy ilyen fiatalon hogy lát el ennyi gyereket, mert hát olyan gazdagságból érkeztem, hogy ilyesmire a legkevésbé se kell figyelnem és senkinek se kellett soha a környezetemben, de azért a rosszallás és a furcsállás keveréke kiül az arcomra, habár még mindig meredten nézem a vizet ahelyett, hogy felé fordulnék.
- Becsúszott a gyerek és utána már minden mindegy volt? - kérdezem, talán egy cseppnyi rosszindulattal, de alig van közöttünk korkülönbség neki meg már felesége és lényegében három gyereke van. Hova az istenbe siet? Ennyire sivár és üres az élete, hogy nem elég a ki tudja hányszáz gyerek ebből az iskolából, még ha hazamegy nyárra akkor otthon is kell néhány, hogy az idegeire menjenek? - Amúgy is, milyen apa az, aki évente két hónapra látja a gyerekeket plusz a téliszünet, tisztelet a kivételnek aki nem is a gyereked. Szerencsétlen ember feleséged, remélem legalább egy dajka kitelik a fizetésedből. - mondom fitymálóan, látszik, hogy elfogyott a türelmem és hogy ezzel a kijelentéssel szinte egy "véráruló" titulusba helyezte magát. A hosszú előadással pedig igazából erőteljesen igazolja azt, hogy az én szememben abszolút nem jó apa az, aki a munkája miatt hónapokra hagyja hátra a gyerekeit, főleg, hogy elég erősen traumatizált engem az, ahogy anyánk elhagyott minket.
- Túl sokat képzelsz magadról, ahhoz képest, hogy mennyire is "neveled" te őket. Ha valamivel tönkreteszed őket, akkor az a túlféltés, ami kissé nevetséges ahhoz képest, hogy egy bentlakásos iskola tanárja vagy. - szúrkálok ingerülten oda újra és újra, miközben lassan kiemelkedek a vízből, kiülve a padkára és kifordulva, elegánsan rázva le a vizet az uszonyomról, ignorálva a téli hideget körülöttünk. Egy finom mozdulattal csattintom vissza a karperecet, ami segítségemre van, hogy lábon távozhassak és magamrahúzok egy természetes, tengeri anyagokból szőtt tunikát ruha gyanánt. Valahol azért érzem, hogy a legutóbbi kijelentéseimből ömlött a rosszindulat és a gőg, de egyszerűen belém van ivódva, hogy ne visszakozzak és ne kérjek bocsánatot és tényleg kissé felhúzott a nyájas, mindentudó, elmélkedő viselkedésével és az emberek védelmével.
- Tudod, ha mondjuk nem annyiból állna az életed, hogy gyerekek között robotolj, aztán hazatérj megint csak gyerekek közé, hanem bármilyen igazi tapasztalatod lenne az életről, valamit lehet, hogy megfogadnék a hosszú litániából, amivel fárasztottál. De még a tantárgyad is éppen olyan unalmas, mint az életed. Nem tudom hogyan lehet belőled tanár, ha nulla élettapasztalat van a hátad mögött, vagy legalább ragaszkodj a száraz tárgyadhoz se én játszd itt az ősöreg teknőst, mintha mindent tudnál. - folytatom tovább a nem éppen jóindulatú kiosztást, és erre a kis monológra már felé fordulok, de éppen csak erre, mert ahogy végzek már megint háttal vagyok. A macskám leugrik a káváról és a lábamhoz dörgölőzik, hogy aztán előre fusson az iskola folyosói felé. - Köszönöm a kellemes társalgást, a viszont nem látásra. - sóhajtok csak fel, mint aki végre a világ legnagyobb terhétől szabadul meg, ahelyett, hogy "hálás lennék", hogy nem olyan tanárral hozott össze a sors, aki vagy szóval, vagy bűbájjal, de kiparancsol a szökőkútból.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Raymond Palmer
Reveal your secrets
Raymond Palmer
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-05-28, 17:09




Calista & Ray

[You must be registered and logged in to see this image.]



Ami az Irvine családot illeti, nos Spencer régóta jó barátom már. Kevesen ismernek annyira, mint ő. Így talán némiképp szerencsének mondható, hogy a sors nem ver a legilimencia képességével. Noha néha, egyes diákok esetében hasznos volna. De szeretem azt gondolni, hogy így is jól vagyok képes boldogulni velük.
A szemkontaktus hiányát inkább vehetném tiszteletlenségnek, de egyenlőre inkább nem erre próbálom kiélezni ezt a beszélgetést. Bár egy pillanatra talán még mosolyt is csal az arcomra a vízsugarakkal történő játék, amibe a macsek is igyekszik beszállni.
- A változáshoz idő és befektetett energia kell. Semmi sem történik egy csapásra. Ámbár én sok jelzővel illetném az embereket, de egyszerűnek nem mondanám őket. Ahogyan egyetlen önállóan gondolkodni tudó lényt sem. - az emberek gyakran egyszerűnek tűnhetnek a fajtánk szemében. Ez igaz. Ám engem újra és újra képesek meglepni. Olykor szerencsésebb pillanataikban még lenyűgözni is. Bár ez utóbbi viszonylag ritkán esik meg.
A bizalom meg furcsa egy dolog. Leginkább csak akkor működik, ha kétoldalú a dolog. Valahol pedig el kell kezdeni. Azt persze a egy szóval se mondtam, hogy rögtön a legféltettebb titkait adja ki magáról fűnek-fának. De néha nem árt hagyni, hogy megismerjenek minket, hogy mi is megismerhessünk másokat. És közben talán az egész értékrendünk képes átformálódni.  
- Egy gyönyörű, okos ember nőtől van egy kisfiam, és egy kislányom. Valamint adoptáltam egy ember gyermeket is, aki most ide jár a Roxfortba. - válaszolom meg a be nem fejezett kérdést. Noha az okokra, vagy hogyanokra, és miértekre nem térek ki részletesebben. Azt hiszem ez az információ így is kellően zavarba ejtő lehet. Ugyanakkor mégsem tűnők sem sértettnek, sem mérgesnek, mert az imént közöltök, hogy ez milyen abszurd dolog már. Vágtak már hozzám nagyobb sértéseket is, nem egyszer emberek. Én mégis megtaláltam a feleségem családjában azt a biztos horgonypontot, ahol békére, és nem utolsó sorban megbékélésre lelhettem a zavaros, dühös ifjonti évek után.
- Ezt nem kétlem Hercegnő. - bólintok rá a szavaira komoran.
- Azonban én néha már attól is eléggé meg tudok rémülni, hogy vajon elég jó apja vagyok-e a gyerekeimnek? Elég stabil és szerető otthont vagyok-e képes adni nekik, nem hibázok-e, és teszem tönkre akaratlanul is az életüket? Egy uralkodó bizonyos tekintetben pedig minden alattvalója édesapja. Egyetlen apró rossz döntés egész civilizációkat döntött már romba a történelem során. Ez pedig számomra olyan ijesztő tehernek tűnik, amit szinte elképzelni sem tudok. - talán mindezzel a hercegnő is tisztában van. Talán sokkal jobban is mint én. De ettől ezt még nem lehet és szabad könnyedén venni. Úgy hiszem a politika és udvari intrikák sokkal bonyolultabbak a látszatnál. Főként, ha esetleg valahol valami érdekütközés kerül előtérbe. Sellő legyen az uszonyán, aki képes meglátni a valódi igazságot, és rendet tenni, méghozzá valóban igazságosan. Ilyen talán csak a mesékben létezik.
- Bocsásson meg Hercegnő. Nem állt szándékomban sem egyik, sem másik. Tekintse szakmai ártalomnak. Mi tanárok már csak ilyenek vagyunk. Mindazonáltal tartom magam az elhangzottakhoz. Úgy hiszem az őszinteség fontosabb, minthogy azt mondjuk, amit hallani szeretne. - bölcs tanácsadó? Azt hiszem nagyon messze állok én még attól. Egy napon talán, ha megélem a kellően idős kort hozzá, talán lehetek jó tanító, aki őszinte odaadással tereli a szerinte helyes irányba a fiatalabb nemzedékeket. Politikai tanácsadói címre pedig bármily furcsán is hangzik egyáltalán nem vágyom. Sem hatalomra, vagy bármi másra, ami összefonódik az udvari élettel.
Vissza az elejére Go down
Skyler Gallagher
Reveal your secrets
Skyler Gallagher
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-04-28, 10:14



[You must be registered and logged in to see this image.]

Raymond & Calista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Az érdekbarátokat hallva felsejlik előttem az Irvine család, egész pontosan Nimhue, bár tisztában vagyok vele, hogy a fivére, Spencer itt van az iskolában valami... faji jogászként? Nem vagyok benne biztos, csak azt tudom, hogy az a család rossz hír nekem és rossz hír Lance-nek is.
Úgy hallgatom végig a szavait, hogy rá se nézek, így már a hasonlóság a macskával és velem eltéveszthetetlen. Csak nekem még a fülem se fordulhat felé, ami elárulná, hogy figyelek, csak még sem. A szökőkútból kicsobogó vizet nézem és kitárom az ujjaimat a víz alatt, hogy a mozdulatokkal a csobogás irányát játékosan megváltoztatgassam. Nem igazán számít, hogy mi lesz belőle, nem tudatos, csak egy megnyugtató kis semmittevés, amire a familiárisom is néha lecsap.
- Az iskolában van Mugliismeret, van Legendás Lények ismeret, de a faji kapcsolatok kimerülnek egyetlen irodában, ahova bemehet, aki akar, vagy üresen marad ki tudja meddig. Az emberek... nos... hozzánk képest egyszerű lények és úgy hírlett, hogy a haladó szellemük az egyetlen fegyverük, de én azért nem látom, hogy nagyon változnának. - fejezem be, kicsit hátradöntve a fejemet, a szökőkút padkájára, hogy lebegve ezúttal az eget nézzem, de ismét nem a férfit. A költői visszakérdezésre a macskámra semmit sem szólok, ahogy a megismerésnél is konokul hallgatok. Nem fogok elkezdeni fejtegetni, hogy kiadni magamat mennyi veszéllyel járhat, hogy hírből sem akarom, hogy bárkinek esélye legyen kihasználnia, bárki olyan iránt, aki nem érdemes rá, érezni kezdjek valamit... akármit. Nem, az biztos, hogy sosem fogok úgy nyitni az emberek felé, hogy előbb az ő kezükbe legyenek az ütő lapok rólam, és ne fordítva.
Kissé megfeszül a vállam, amikor afféle bölcs tanácsadóként folytatja a beszédet és a mellkasomban már érzem dübörögni a haragot, ami azt üvölti, hogy "ehhez semmi közöd az ég világon!", de valami azt mondatja velem, hogy az egyetlen embert, aki megmert szólítani nem kéne elzavarnom. Még ha azért is szólított meg, mert sellő, és mert illene kiszednie a szökőkútból.
- Kisfiad? Sellőtől vagy...? - fordulok felé, már hosszú ideje először, kissé felélénkülve. Pont most mondtam, hogy mennyire abszurdnak tartom, hogy valaki a felszínen választana párt, erre lehet, hogy Raymondnak ember-felesége és ember-gyereke is van már. A gondolat eléggé összezavar, hiszen a mi anyánk Lance-szel is egyszerű boszorkány volt és el is hagyott minket fiatalon, mert nem akart velünk élni a tó mélyén. Legalább is a dühös szívembe ez az indok van belevésve.
- Azért létezik a királyi család és azért nevelnek minket rá születésünk óta, hogy képesek legyünk felvenni a terhet, atyánk halálakor ne szabaduljon el a káosz és következetesen és helyesen folytassuk, amit az elődeink elkezdtek. - vágom rá, egészen felülve a szökőkútban, egyenes háttal, vállal, amennyire sellő formában egy ilyen helyen eleganciát lehet sugározni. - Mi nem vagyunk akárkik és nincsen nálunk alkalmasabb a feladatra. - zárom szinte le, makacsony, szentül meggyőződve arról, hogy igazam van. Lehet, hogy egyik uralkodó se viszi át szó szerint az elődje szavait és én se tenném, nagyobb nyomatékot tennék arra, hogy megismerjük a felszíniek mágiáját, sőt, technológiáját, de én nem látom a trónt félelmetesnek és nyomasztónak. Én azt látom, hogy mennyi lehetőséget rejt és reményt, ha jó kezekben van. De Lance... Lance talán tényleg úgy látta, ahogy most Raymond lefestette.
- Nagyon nem tetszik se a kioktatás, se a kinevetés. - húzom egy kicsit akaratosan össze a szemeimet és ha valamennyire ért az állatokhoz, láthatja, hogy a macskám kicsit felborzolja a bundáját és hátracsapott fülekkel néz rá, nem túl kedvesen. Lehet, hogy másnak megnyugtató ez a stílus, de nekem eszeveszettül tenyérbemászó és szigony nyitogató és a frusztrációnak hangot is adok.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Raymond Palmer
Reveal your secrets
Raymond Palmer
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-04-15, 12:44




Calista & Ray

[You must be registered and logged in to see this image.]



Nem látnám értelmét, hogy megpróbáljam "átkondicionálni" bármire is a kisasszonyt. Ő az, ami. Ahogyan én is. Nincs ezt értelme tagadni. Megváltozni pedig nem fog attól, hogy erőszakosan próbálom ráerőltetni azt, amit nem érez sajátjának. Egyébként sem vagyok híve az erőszakos, "mert én azt mondtam" módszereknek. Ettől még senki nem fog megváltozni, vagy belátni, hogy tévedett, netán hibázott valamiben. Még egy gyerek sem, nem hogy egy fiatal egyetemista felnőtt. Pláne nem egy fiatal önérzetes felnőtt. Mi sellők pedig, be kell látnunk, hogy elég önérzetesek tudunk lenni. Ezt pedig úgy sejtem a kisasszony származása még inkább csak erősíti. Más szóval mit is tehetnék, azon kívül, amit egyébként is szoktam? Nevezetesen, hogy inkább egyszerű könnyed beszélgetésben próbálok rávilágítani a dolgokra.  
- Ez érthető, és igaza is van, amennyiben a hamis érdekbarátok kikerülése a célja, legyen szó sellőről, vagy emberről. Azonban néha nem árt időt adni a dolgoknak. Tapasztalataim alapján az embereknek néha csak egy kis idő kell, amíg megszoknak valami számukra idegen dolgot, és megtanulják azt helyén kezelni azt. Sokszor egész egyszerűen csak nem tudják, hogy hogyan is kéne viszonyulni az egész szituációhoz. Hozzánk. De ez idővel változik, ahogyan mi is változunk. - osztom meg a véleményem. Vagy inkább csak az iskolás tapasztalataim. Igen, én is voltam itt diák, és képtam itt hideget, meleget egyaránt. Volt aki félt tőlem. Mások pedig egyenesen menőnek tartották a "másságom". Megint másik pedig egyszerű közönnyel kezeltek. A dolgok azóta nem sokat változtak. Talán csak az arányokban. Ma már némileg több a hozzánk hasonló "varázslény" az iskola falai közt, mint akkoriban. Tulajdonképpen egészen nosztalgikus hangulatom lett, ettől a beszélgetéstől.
- Tényleg? Ez nagyon érdekes. - mosolygok még a macska témájához. Valóban, sosem jutott eszembe eddig, hogy utána nézzek, hogy milyen macskafajok, és ember által alkotott keresztezések vannak. Vagy, hogy netán van-e víz kedvelő ezek között. Ezek szerint létezik ilyesmi is, a "macskák utálják a vizet" sztereotípia ellenére. Na, nem mintha általában sokat adnék, a gyakran mondogatott sztereotípiákra. Azonban ma is tanultam valami újat. A tekintetem pedig szórakozottan a vízsugarakkal játszó macskára vetül. Már megérte ez a kis csevej.  
S ahogy visszafordulok a kisasszony felé, ha még észre is veszem a tekintetén átsuhanó árnyékot, nem állok neki faggatni. Azt hiszem még messze nem vagyunk olyan kapcsolatban, ennek a kis könnyed beszélgetésnek az ellenére sem. Akármit is sikerült akaratomon kívül érinteni, majd megosztja, ha ő úgy érzi. Az ilyesmit nem jó erőltetni. Inkább a következő szavaira koncentrálok.  
- Néha ahhoz hogy megismerjünk és megértsünk, nem árt ha hagyjuk, hogy előbb minket ismerjenek és értsenek meg. - fűzőm hozzá, visszautalva egy kicsit a korábbi szavaimra is. A következő szavaira kissé talán túl kíváncsi fürkésző pillantást vetetek a szőkőkútban fürdőző hölgy irányába. "Szökőkútban fürdőző hölgy" Egy pillanatra átsuhan a képtelen gondolat a fejemen, hogy ez akár egy festmény költő címe is lehetne. De ezt a gondolatot ennyivel el is engedem, mert valahogy egy sokkal súlyosabb témához érkeztünk meg úgy hiszem. Ezért végül sóhajtok egyet, és helyet foglalok a szökőkút peremén, ezzel talán némi helyváltoztatásra kényszerítve szegény macskát is. Ámbár van itt a szökőkút peremén mindkettőnknek elég hely.
- Azt hiszem jobb, ha sorban haladunk. A megismerés iránti vágy bölcs előrelátásra utal. A tapasztalatok sokat segíthetnek a döntéshozatalban. Akár Önre száll a trón, akár nem. Ebből csak haszna származhat a későbbiekben, akárhogyan is alakul a sorsa. -  mondom végül lassan, mint akinek komolyan meg kell fontolnia a szavait, és azok mélységét. Nem születtem az uralkodó családba, de még csak a nemesek közé sem. Valahol pedig végtelenül hálás vagyok ezért a jó sorsomnak. Ugyanakkor úgy vélem az uralkodó csald tagjának lenni sokkal nehezebb, és bonyolultabb, mintsem azt én el tudnám képzelni. Főként, mert nincs belátásom a színfalak mögé, ahol a kisasszony a minden napjait éli. És őszintén szólva nem írígylem a terheket, amit ez jelenthet számára.
- Én nem értek a gyógyításhoz. Már attól teljesen pánikba tudok esni, ha a kisfiam véletlen tüsszent egyet. De igaza van. Úgy hiszem sokat tanulhatunk kölcsönösen egymástól, ha megfelelő módokat találunk rá. - íme egy fiatal apuka, mindennapi dilemmái. Ugyanakkor van ebben valami sokkal fontosabb is. A kapcsolat és kölcsönös tanulás lehetősége a sellők, és az emberek között. Ami talán eloszlathatna olyan régi, és mély előítéleteket, amiknek egyrészt semmi alapja, másrészt az olyan tragédiákhoz vezethet, mint ami a szüleimmel történt.
- Én nem láthatok a bátya fejébe, sem a szívébe. De talán érdemes ezt egy kicsit más szemszögből is megvizsgálni. Talán ebben feltevésben a "szabadság" és nem a "felszín" a kulcs szó. A trón meglátásom szerint a világ legfélelmetesebb és legnyomasztóbb helye lehet. Ezt pedig nem mindenki képes elviselni. - mint már említettem igen csak hálás vagyok, azért hogy nem nekem kell szembe találnom magam mindazzal, amit a trónutódlás jelenthet. Én egyszerűen, és szabadon élhetem az életem, és senki sem szólhat bele. Szabad akaratból választhattam szakmát, feleséget, életmódot, amiben ott és úgy élek, ahogy nekem tetszik. Az uralkodói családtól úgy hiszem ez a szabadság nagyon távol áll.
Nem veszem sértésnek az utolsó kérdését, sőt egy kicsit talán még fel is kuncogok rajta.
- Ezt csak azért kérdezi, mert még sosem volt igazán szerelmes senkibe. Erre a kérdésre nem én, hanem a saját tapasztalatai és érzései adják meg majd a választ, ha eljön az ideje. - nem mondom ki, de valahol talán mégis a levegőben motoszkál, hogy én is egy ember nőt vettem feleségül. Ámbár ez nem is számít igazán. A szerelem az, ami számomra számít. Ha az ifjú sellő herceg szerelmes egy embernőbe, akkor ki vagyok én, hogy ezt elítéljem? Főként, hogy magam is így érzek egy nő iránt. A hercegnő pedig remélem, hogy egy napon talál valakit, egy társat, akit öszíntén szerethet, és akkor talán jobban megérti majd a testvére érzéseit is.
Vissza az elejére Go down
Skyler Gallagher
Reveal your secrets
Skyler Gallagher
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-04-11, 12:16



[You must be registered and logged in to see this image.]

Raymond & Calista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Meg kell valljam, hogy ugyan kissé tenyérbemászó a vidámsága és a könnyedsége, de valahol az otthonra emlékeztet, hogy végre valaki nem kezd el azonnal átkondícionálni az itteni életre. Természetesen ő is ki akar halászni, pontosan tudom, de nem erélyesen parancsolgat, ahogy más tanár tenné. Mondjuk alig néz ki idősebbnek a kölyök képével nálam és a rangunkat tekintve még hozzám szólni se lenne joga, szóval... A beszélgetés még belefér, a parancs biztosan nem.
- Ezt aláírom, de biztos, hogy nem olyanokra van szükségem, akik elrettennek, ha önmagam vagyok. - válaszolom, nem kimondottan élesen vagy rosszindulattal, de talán egy kicsit tudálékosan, mint aki tudja, hogy tökéletes válasszal vágott vissza. Nyújtózom egyet, még mindig ignorálva a tényt, hogy télen mártózom a szökőkútban, amikor csak a mágia segítségével csoboghat a víz, különben a csapok és a szerkezet befagyna úgy, ahogy van.
- Amúgy tudom, hogy macska, de szereti a vizet. - térek még vissza ahhoz, hogy furcsállja a familiárisom megtestesülését. Az állat elegánsan kihúzza magát, kicsit mosakszik, aztán újra elkezd a vízbe nyúlkálni, de ezúttal nem az uszonyommal játszik, hanem a szökőkút vízsugarait vadássza, nem zavartatva magát, ha vizes lesz. - Úszni is szokott velem, bár rémesen lassú. - vonom meg karcsú vállaimat, mintegy jelezve, hogy csak ennyit akartam hozzátenni. Persze, sellőknek vagy nincsen familiárisa, vagy valamiféle kétéltű, egy macska, amiről az híresült el, hogy utálja a vizet tényleg furcsa lehet. De ez egy Szavanna macska, bár tény, hogy nincsen a homlokára írva és ugyan miért tudná egy számmisztika tanár a különböző keresztezésből született macskafajokat.
Amikor az élet rövidségéről beszél akkor azért egy kicsit megrebbenek, eszembe jut az anyám, aki elhagyott minket és rögvest el is ütötték. Rendben, talán nem dolgozott ilyen drasztikusan gyorsan a karma, de amennyi emlékem maradt fiatalkorunkból, az alapján már akkor elveszítettük, amikor visszatért a felszínre, a konkrét halála már csak "hab volt a tortán". Haragszom rá, talán örök életemre fogok, és bár látszik rajtam néhány pillanatra, hogy valami bánt, beszélni biztosan nem fogok róla Raymonddal.
- Ezzel már tudok azonosulni. Megismerni és megérteni, ezért vagyok én is itt. - válaszolom, de ahelyett, hogy anyámat hoznám fel, teljesen mással folytatom. A terelés művészete... - Meg szeretném ismerni a fenti világot, ha tényleg rám száll a trón, akkor könnyebb legyen az együtt élés, hiszen mi is a varázsvilág részei vagyunk, ráadásul a felszíni gyógyítás... annyira más, és biztos vagyok benne, hogy a tudással mi is előbbre jutnánk. És meg szeretném érteni, hogy a bátyám miért ragaszkodik ennyire a szabadságához, a felszínhez, hogy még a trónt is eldobja érte. És az a kapcsolat azzal a törtető emberlánnyal... Ki akarná egy felszínihez kötni az életét? Érthetetlen. - ingatom meg a fejemet, és ugyan terelés az egész, még is minden szava igaz és őszinte. Ezek is közre játszanak abban, hogy itt vagyok, és az is, hogy ebbe az iskolába járt anya is, ez az amiért elhagyott minket. Gondolom én. Viszont arról fogalmam sincsen, hogy a professzornak éppenséggel milyen a családi élete, szóval a komment Justice-ról nem neki volt odaszúrás, még ha kissé úgy is hangzik.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Raymond Palmer
Reveal your secrets
Raymond Palmer
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-03-24, 15:27




Calista & Ray

[You must be registered and logged in to see this image.]



Meglehet, hogy a kisasszony másokat könnyen zavarba hozhatna a jelenlegi megjelenésével. Én azonban nem tartozom közéjük. Úgy tűnik a legkevésbé sem zavartatom magam, és még csak nem is próbálok meg holmi ruhadarabokat ráerőltetni, miközben ki akarnám ráncigálni a szökőkútból. Nem látnám sok értelmét, hiszen abban a pillanatban, hogy hátat fordítok úgyis visszamászna oda ahol most van, és ugyanígy festene. Sőt jelenleg aki rám néz, az inkább olvashatja le az arcomról, hogy valahol szórakoztat a jelenet, mintsem azt, hogy bosszant.
A macskával kapcsolatban adott válaszára is vidáman bólintok egyet.
- Szokatlan társaság egy sellő hölgy mellett. - állapítom meg hangosan is, az iménti gondolataimat. De nincs ebben ítélkezés. Inkább csak egyfajta kíváncsiság az általam szokatlannak vélt dolgok irányába.  
- Meglehet, hogy nem ez az elsődleges célja Felség. Azonban még egy hercegnőnek is szüksége van olykor barátokra. Könnyít a terheken. - válaszolok valamiféle jóindulattal a hangomban, miközben kissé fürkészően nézek rá. A hanghordozásomból, és a szavaimból érezheti, hogy nem ő az egyetlen, aki tisztában van a másik kilétével. Abból, hogy nem ugyanott születtünk, és én nem élek életvitelszerűen a sellő királyságban, hiszen időm legjavát idefenn töltöm tanítással, és a családommal, még nem következik, hogy nem is követhetem nyomon a politikai eseményeket. A trónutódlás kérdése pedig igen is az. Mégpedig igen fontos, és nyomos politikai kérdés, ami egy egész nép sorsát meghatározhatja.
S bár zavarhatna, hogy a kisasszony a keresztnevemen szólít, és talán a hangjából érződő gőg is, mégsem mutatom jelét, hogy ez így volna.
- Inkább úgy fogalmaznék, hogy ez is az egyike a számos okom összességének. Az élet túl rövid ahhoz, hogy előítéletekre pazaroljuk. Helyette inkább ki kell használnunk a lehetőségeinket a megismerésre, és megértésre. - válaszolom meg a kérdést minden zavar nélkül, amikor a hercegnő visszafordítja azt. Talán még egy újabb kéretlen tanácsot is hozzáfűzve a magam szelíd módján. Általánosságban nem biztos, hogy egy diákkal arról kezdenék cseverészni, hogy miért is döntöttem úgy, hogy a felszínen maradok. Főként a szüleimmel és húgommal történtek után. De azt hiszem ez nem egy átlagos helyzet.
Talán ezért sem tűnik úgy, mintha most rögtön pontokat akarnék levonogatni. Egyrészt úgy gondolom, hogy a pontlevonással való ijesztgetés, vagy netán a tényleges levonás még lehet fegyelmező erő az alap évfolyamok kisdiákjainál, de egy egyetemistát ez már jóval kevésbé tart vissza bármitől is. Egyszerűen megváltoznak a prioritások, ahogy az ember lassacskán közelít ahhoz, hogy felnőjön, és kialakuljon a végleges személyisége. Másrészt véleményem szerint egy egyetemistának már illik érettebb hozzáállást tanúsítania annál, minthogy ilyesmire egyáltalán szükség lehessen. Főként, ha az az egyetemista nemesi származású, akinek elvben tudnia kell, hogy hogyan viselkedhet, és hogyan nem.
Vissza az elejére Go down
Skyler Gallagher
Reveal your secrets
Skyler Gallagher
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-03-11, 09:07



[You must be registered and logged in to see this image.]

Raymond & Calista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nekem nem éppen erősségem akármelyik tanárra tisztelettel nézni, főleg nem olyanra, aki éppen olyan fiatalos, mintha csak az évfolyamtársam lenne, szóval amikor Raymond megjelenik és köszönés nélkül csak úgy beszélgetésbe kezd, egy kicsit sem kapkodom a ruháimért. Főleg, mert éppen úgy festek, ahogy a víz alatt is festenék, még is mit kéne és miért takargatnom?
- Lehetséges. - válaszolom először, a magam kissé távolságtartó stílusában, kicsit talán érezhető belőle a neveltetésem és egy cseppnyi gőg. - Meg azt se, hogy egy karomcsapás érje az uszonyomat és lököm is bele a vízbe. - válaszolom féllválról felpillantva a fiatal, egyébként megnyerő mosolyú tanárra. Nem mintha a macskámat nagyon zavarná, ha vizes lenne, viszont a víz és a fagy már lehet, hogy nem olyan szimpatikus még egy víz-kedvelő macskafélének sem. Annyira rengetegen nem vagyunk egyébként az iskolában, főleg a tanári karban, így habár tudom, hogy nem onnan származik, mint én, egyértelműen felismerem.
- Nem is feltétlen azért vagyok itt, hogy barátságokat kössek, Raymond, se az iskolában, és főleg nem a Szökőkútban. - válaszolom, a nevén nevezve, egyáltalán számításba sem jön, hogy Palmer professzor legyen. A szakomhoz tartozó professzorokon kívül valójában senkivel nincsen semmilyen kapcsolatom, a nevüket se tudom a házvezetőkön és az igazgatón kívül, de azokhoz se szólok semmit. Szóval egy huszonéves számmisztika tanár biztosan nem fogja kiérdemelni a "professzor" megnevezést. Ráadásul tagadhatatlan, hogy a jelen helyzetben van rá esély, hogy én a sellők leendő királynője legyek, míg ő... nos, egy egyszerű alattvaló. Még ha nem is az enyém, mert az édesvizi sellőkirályságok mind függetlenek egymástól, hiszen nehéz lenne úgy uralkodni, hogy több száz mérföld - szárazföld! - választja el a sellő településeket.
- Talán Te barátkozni vagy a felszínen? - fordítom vissza a kérdést, nem különösebben tiszteletlenül, inkább csak bizalmatlanul, kicsit mereven. Mondjuk az az igazság, hogy nem feltétlenül érdekel, de amíg szóval tartom addig se jutunk el addig a pontig, hogy kitessékel a vízből, talán. Ugyanis nem úgy tűnik, mintha egy milimétert is moccannék és szedelőzködnék, majd ha én úgy érzem. Mit csinál? Levon pár pontot a házamból? Jaj, ne, mi lesz most? Nem vagyok a legkönnyebben nevelhető diák.  



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Raymond Palmer
Reveal your secrets
Raymond Palmer
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-02-09, 19:01




Calista & Ray

[You must be registered and logged in to see this image.]



Rejtélyes dolog az idő. Az egyik percben még tizenéves nyeretlen suhancként rohangál az ember a saját középiskolája falai között, polgár pukkasztásból mászik bele a szökőkútba mert csak. Amit persze a házvezető tanárok nem néznek jó szemmel, és hamar vége is lesz az üdítő mókának. Aztán mire észbe kap, addigra felnőtt férfiként, tanárként sétál végig ugyanazokon a folyosókon. Már ő az akire tisztelettel kell felnézni. Innen nézve pedig az egész világ egészen más perspektívába kerül. Már csak az emlékein keresztül néz vissza az ember, vagyis jelen esetben a sellő arra kamaszkori, hebrencs ifjúra, aki tele volt daccal, és dühhel a világgal szemben. Az ember lassanként felnő, és megváltozik. Lehiggad. Családja, gyerekei lesznek, jó állása. Most mégis, mintha az a fiatal kamasz kölyök nézne rám vissza, dacosan, és vádlón. Azért, mert még nem tettem semmit. Mintha vádolna, hogy elárulom őt, és a rengeteg átsírt, magányos éjszakát. És nem csak őt. A halott szüleit, és a halott kishúgát. De felnőve az élet már nem olyan egyszerű. Döntéseket hozni sem olyan könnyű elhamarkodottan, pusztán az érzelmeink szerint. Tanárként pedig meg kell védenem a diákjaimat. Példa kell legyek elöttük. Ettől olyan nehéz.
Bár a szünet még nem ért teljesen véget, azért szükséges, hogy néhány tanár legyen az iskola falai között. Nem az egyetemisták miatt nyilván. De azokra a kicsikre, akik nem mentek haza, vagy már visszatértek, azért figyelni kell. Ha most éppen nem is veszem ezt annyira szigorúan, mint tanítási idő alatt. Azért némi rendnek, és alap szabályoknak lenni kell. Ehhez pedig ügyeletes tanárokra is szükség van. Nekem pedig van még amúgy is dolgom, amit nem csináltam meg a téli szünet alatt. Szóval most itt vagyok.
Pontosabban a szökőkút előtti téren vágnék át, amikor egy alsós talán másodéves kislány vonja fel a figyelmemet a szökőkútra, pontosabban a tartalmára, élénk mutogatással. Majd el is szalad. Én azonban csak egy könnyed mosollyal az arcomon sétálok közelebb az egyes számára furcsa jelenséghez.
- Szerintem nem vette számításba, hogy nagyobb az a halfarok, amit ki akar fogni, mint ő maga. - pillantok elgondolkodva a macskára. Szokatlan, hogy egy hozzám hasonlónak pont ilyen állata legyen. Akár közönséges macska, akár familiárisról van szó. Bár utóbbival még én magam sem rendelkezem. De azért éppen eleget látni ilyen állatokat egyes diákok, és egyetemisták mellett. Ámbár én nem ítélkezem. Szokatlannak tartom. De ennyi.
- Ami meg a polgárpukkasztó fürdőzést illeti, csak óvatosan. Nem mindenki olyan megértő, mint én. Talán nem a legjobb kezdő lépés a barátkozásra. - adok egy apró tanácsot. Noha a kisasszony minden bizonnyal nem kért belőle.  
Vissza az elejére Go down
Skyler Gallagher
Reveal your secrets
Skyler Gallagher
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2022-02-06, 20:48



[You must be registered and logged in to see this image.]

Raymond & Calista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Már elég sok idő eltelt, mióta feljöttem, hogy megnézzem a bátyám miért vágyott annyire a felszínre és miért cserébe is dobta el magától a trónt, még ha nem is olyan végleges az. Nem mondanám, hogy különösebben kinyílt volna a világ, hiszen eszembe se jutott még távolabb utazni a fekete tavi otthonomtól, szóval az elmúlt pár évet itt töltöttem a kastély falai között, kicsit elszigetelve az iskolatársaimtól, amire persze nyilván rávágnák, hogy csak magamnak köszönhetem. Különösebben nem érdekel, hogy a szárazföldi patkányok mit is gondolnak rólam, valahogy túl nagy nyomot hagyott bennem, hogy anyánk elhagyott minket, hogy visszamehessen az ember családjához aztán még meg is halt... Nem tudom szerepet játszik-e abban, hogy a gyógyítói pályára léptem, hogy milyen korán és milyen hülyeségben húnyt el, mint a mugli autóbaleset. Nevetséges! Még sem volt soha okom rá, hogy megkérdőjelezzem egy boszorkány miért nem hagyja el a süllyedő hajót egy viszonylat egyszerű hoppanálással annyi idős korban, szóval ezt inkább hagyjuk.
Mint mindig, most sem hordom az iskolai egyenruhát, amit egyetemistákra már nem is feltétlen próbálnak ráerőltetni a professzorok, bár így is képesek ferde szemmel nézni rám, ha nem feltétlen a felszíni divatnak megfelelő ruhákat hordok. Egy testhezálló top van rajtam, ami algazöld színben játszik, tekintve, hogy egy különleges hínárból lett fonva és a téli hidegben, miközben az udvart ezen a napon gyengéd hó lepi, a legkevésbé sem tűnik melegnek. A vállaim szabadon vannak, de igazából nem ez a legfeltünőbb, ha valaki a hidegben a szökőkúthoz merészkedik. Januárban amúgy se szoktak hemzsegni a diákok, mindenki a lehető legkésőbb jön vissza a téli szünetről, de nekem az egész utazás annyi, hogy felússzak a tó mélyéről - ami mondjuk nem csak egy kerti tavacsa! - és átsétáljak a birtokon.
Szóval nem törődve azzal, hogy aki erre jár, annak kiesik a szeme, a kút szélén támaszkodik, éppenséggel nem kívülről, hanem beülve magába a szökőkútba és a mágikusan fagypont felett tartott csobogó vízben áztatom az uszonyomat, ugyanis a sellő karkötőm biztonságban lóg a nyakamban a medálom mellé fűzve a láncra. Sóhajtva nyújtóztatom az uszonyomat és csapkodok vele, élvezve a vizet, még annak ellenére is, hogy elméletben vacognia kéne a fogaimnak és persze az egy dolog, ha a fürdőkben átváltozom, vagy ha sellő ruhákat hordok, de az egy kicsit más, ha a szökőkútban fürdőzök szégyentelenül, még ha top van is rajtam, tehát nem számítok "meztelennek". Nem is figyelek arra, hogy ki jön és ki megy, csak kinyújtom az egyik kezemet és a vízszerető macskám bundáját simogatom gyengéden vakargatva néha az állát, ahogy az állatka bele-bele engedi a mancsát a vízbe játékosan. Az ember hihetné, hogy az uszonyomat akarja éppen levadászni, de ha egyszer az én familiárisom, csak nem olyan hülye, hogy nem fogja fel, hogy nem halat lát, hanem engem... ugye...?



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Trinity Weasley
Reveal your secrets
Trinity Weasley
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-29, 13:42




Aiden & Trinity

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem csak romantikázással lehet élvezni az életet, nem is tudom, hogy miért egyből erre asszociál. Oké a szüleiről volt szó, de nem csak az lehet fontos, hogy valakivel kapcsolatod legyen, hanem az is, hogy egyáltalán szórakozz, legyenek barátaid, hobbid, ő pedig azért inkább úgy fest, hogy egyikben se nagyon dúskál. Elég unalmas lehet így az élet.
- Én ezt nem is mondtam, de csak nagy komolyan mindig a célokat nézni... - csóválom a fejemet, de ezúttal nem próbálom meggyőzni, hiszen nem is ismerem még, épp csak most találkoztunk és már ennyiből is úgy látom, hogy elég konok srácról van szó. Nem hiszem, hogy pusztán érvekkel képes lennék meggyőzni őt, úgyhogy nem is nagyon próbálkozom inkább. Magánakvaló fajta, de sosem tudhatja, hogy nem toppan-e be valaki az életébe, aki miatt már nem akar majd az lenni. Lehet az egy barát is, vagy egy idétlen vörös kiscsaj, aki az idegeire megy, de közben meg még sem.
- Ha kölyöknek szólítasz, akkor holt biztos! Tökfej! - nevetem el magamat, mert azért úgy fest tud viccelődni és legalább kicsit elengedni magát, még ha nem is viszi túlzásba a dolgot. Azért ez jó hír, még nincs minden veszve! A szülei lehet, hogy félre nevelték ezzel a nagy komolysággal és célorientáltsággal, de szerintem ki lehet ebből még hozni valamit, ha az ember igyekszik és persze ha benne is van egy kevés affinitás rá. A nélkül tuti esélytelen.
- Kentuchy, a másik oldal, de nem gáz, az időjárás egészen hasonló, bár druida az nem vagyok, legalábbis nem tudok róla. - vonom meg a vállamat megsimogatva közben Max fejét, aki közelebb húzódik hozzám és az ölembe fészkeli magát elkönyvelve, hogy bizony úgy fest most egy ideig ülve maradunk. - Griffendél Godric? Az a fickó alapította a sulit nem? - nem vagyok annyira még járatos a Roxfort történelmében, de ez alapján olyan, mintha arról beszélne burkoltan, hogy köze van a pasashoz. Nekem mondjuk sokat nem mond és arról se tudtam, hogy van valami speckó kardja, de gondolom elég menő lehet.
- Hű biztosan örülni fog, hogy körbevezetést kérsz, miután megvetted a birtokát. - ráncolom kissé a homlokomat, mert valahogy egyértelműnek tűnik számomra, hogy ez nem lehet majd valami zökkenőmentes találkozás azzal a lánnyal. - Oké, ha megtudok valamit írok, de te vagy a Tökfej! Nem ér lenyúlni a nevet... tökfej! - szólok még után amikor már felállt és láthatóan távozni készül. Egész jó társaság, ha épp nem morog. Intek még neki, aztán Maxre pillantok. A kezem már egészen rendben van szóval... - Azt hiszem eleget pihentünk, mehetünk tovább ugye kishaver? - borzolom meg a buksiját kicsit, amire levetődik az ölemből a levelek közé és már is elindul, hogy folytassuk a felfedező utat a birtokon.

//Köszönöm a játékot és az ic gyűjtést! Very Happy Szerintem azért hosszú távon jóban lesznek. Very Happy//



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Aiden Burke
Reveal your secrets
Aiden Burke
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-28, 14:07


Trinity & Aiden

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 - Én tudom élvezni az életet romantikázás nélkül is. Nem kell ahhoz valaki beleesni, hogy boldogok legyünk. – Ingatom a fejemet, a szüleim példája is ott van, nekik sikerült megtalálni egymást, de gyorsan ki is égett a láng, csak arra volt jó, hogy én megszülethessek. Nem azt mondom, hogy félek a kudarctól, csak valahogy időpocsékolásnak tűnik elgyengülni, én inkább a célokra koncentrálok. Segíteni másoknak, a családom hírnevét öregbíteni, kutatni különös, még nem felfedezett, vagy tesztelt anyagok kapcsán. Lehet, hogy mások ezt furcsának tartanák, de nekem így természetes, hogy ilyen eredményorientált vagyok. Egy lány talán csak megzavarná a gondolataimat. Ettől még nem akarok lebeszélni ezt a Trinityt az álmodozásról. Nem vagyok egyformák, én pedig nem erőltetem rá az akaratomat ebben senkire. Ha ő csalódni akar, hát csak tessék. – Nem vagyok nagy viccelődős, de ez most egész korrekt adok-kapok volt, még élveztem is. – Bólintok végül vidáman, nekem aztán szokásom vitázni, de míg a legtöbb embernek ettől csak eldurran az agya, engem feltüzel, mozgásban tart, Trinity pedig a fiatal kora miatt elég pattogós, odaszólogatós típus, ami most pont jól jött, hogy el tudja terelni a figyelmememet a napi bosszúságaim felől. – Ezt a tökfejet már nem tudom kiírtani belőled, igaz kölyök? – Kérdezek vissza belenyugodva, hogy ha nem bántom meg különösebben a lányt, akkor le sem lehet állítani a szeleburdi, hebrencs stílusát, és még rám is tapad, mint valami kéretlen húg. Ami már csak azért is fura, mert mindig egyedül voltam, a szüleim csak tologattak egymás között, így ha kialkult is bennem bármi empátia, az csakis azért történhetett, mert a felnőttek között láttam erre jó példákat is. – Ah, gondolom Kalifornia. Ott mindig meleg van, nem csoda, hogy sok druida abból az igen intenzív élővilágból nyeri az erejét. [/color]– Én is nagy utazó vagyok, viszont hozzászoktam a szélsőséges időjáráshoz. Az ember ott kell, hogy boldoguljon, ahova vezeti a rossz sorsa. – Azt hiszem nem. A kobold munka elég tömör, nem lehet módosítani rajta, mint egy hagyományosan edzett kardon. Mindegy, megpróbáltam, de ez nem olyan, mint Griffendél Godrik kardja. Azt pedig aligha kapom meg, származás ide vagy oda. – Húzom fel az egyik lábamat a padra, hogy a térdemre hajtsam a fejemet elgondolkozva, míg az örökké csacska Trinity tovább folytatja a szófosást. – A barátnőm? Dehogy. Árverezésre került a birtokuk, és én vettem meg. Gondoltam hátha ismered, mert kéne némi infó, körbevezetés, bármi. Van egy lezárt rész is, amit nem értek, azt hittem teljes körű hozzáférést kapok. De megyek is lassan, ezzel a karddal aligha lesz dolgom. A mardekárba járok, küldj egy baglyot kérlek, ha úgy alakul, hogy mégiscsak megtudsz róla valamit.. És vigyázz Tökfej, óvatosan!



[You must be registered and logged in to see this image.]
Az út végén úgyis a halál vár.

Vissza az elejére Go down
Trinity Weasley
Reveal your secrets
Trinity Weasley
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-26, 15:27




Aiden & Trinity

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Azért akkor is sajnálom és így már jobban értem, hogy miért ennyire komoly és miért nem tudja láthatóan kicsit sem elengedni magát, vagy miért nem érti, hogy én miért kezelem ilyen lazán az életemet. Mondjuk persze ettől még nem fogok változtatni és gondolom ő sem azért, mert sajnálom, hogy rossz neki. Bár azért, amiket mond, hát elég nehéz nem mondani rá semmit, bár azt sem tudom pontosan, hogy mit is mondhatnék, amivel nem leszek bántó. Érzelmek nélkül élni azért elég pocsék lehet, de talán azért gondolom így, mert az én családom nagyon is érzelmes fajta. Na jó talán Devan azért hűvösebb, de még őt is sikerült oldanom kicsit, no meg azt hiszem azért volt mindig olyan, mert nagyon vágyakozott valaki után, bár sose beszélt erről részletesen.
- Végül is túl lehet élni sok minden nélkül, csak hát az élet nem jó, ha csak arról szól, hogy túléld, vagy boldogulj. Tudod a végén úgyis mindenki meghal, és akkor már nem jobb élvezni is azt az időt, amíg élsz? - kicsit azért költőinek szánom a kérdést és nem várom, hogy komoly választ adjon, mert biztosan lennének érvei, amiért nincs igazam és, amiért ő nem gondolja úgy, hogy az életet élvezni érdemes. Én meg ki vagyok, hogy ezt megértessem vele? Épp csak most találkoztunk, szóval igazán nem szólhatok bele a dolgaiba egy kvázi vadidegennek, még ha szomorú is, hogy így gondolkodik mindenről. Bár azért egy cseppnyi humorizálást, mintha éreznék a hangjából, amikor a magasságát hozza fel érvnek a lenéző viselkedés miatt.
- Na jó, mondd, hogy viccnek szántad! - mosolyodom el én nagyon is szélesen és ő láthatja is az enyémet, ami ugye nekem sajnos nehezítés, bár egészen ügyesen megtudom már határozni a hangszínből és a szavak formálásából is, hogy kinek milyen a mimikája. Az ember, amikor lát nem is gondolná, hogy mennyi mindent lehet más érzékekkel is meghatározni, mint például hogy egy kicsit másképp formálja az ember a szavakat, ha beszéd közben mosolyog. De azért még tökéletesen profin nem űzöm ezt a fajta érzékelést.
- Akkor azért lehet, hogy mégis csak érdekelne más hozzáállás is... tökfej. - vigyorodom most már el egészen szélesen, főleg hogy most már nem csíp annyira ez a trutyi, mint az istennyila, amit a tenyeremre kent. Izland említésére konkrétan még libabőrös is leszek. Tuti biztos, hogy nem mennék önszántamból olyan hideg helyre. Nem nekem való és nem is hiszem, hogy képes lennék megszokni, ha valahogy mégis odavetne a balsors.
- Jaj nem, sose mennék oda, a sarkvidékre meg pláne! Amerikából jöttem és nálunk szerencsére nem volt gyakran nagy hideg. Nem vagyok oda érte. - még meg is borzongok látványosan. Tényleg nem nekem való a hideg éghajlat, itt is jól be kell majd öltöznöm télen és esélyes, hogy a nagy mínuszok beköszöntével kevesebbet dugom majd ki az orromat az udvarra, bár a hó azért nem rossz, sokat lehet benne szórakozni. De amúgy lássuk be a familirisom is meleg égövet kedvelő állat. A szurikáta sem egy sarkiróka. - Oh sajnálom. És nem lehet egy ilyet valahogy kijavítani? - kérdezem, bár lehet hogy naivitás, mert valójában totál nem értek a kardokhoz, meg a koboldokhoz se különösebben. Nem tudom, hogy ha egy fegyvert már elrontott valaki, akkor más, aki esetleg jobban ért hozzá, kitudja e javítani a hibát. Lehet, hogy ez olyan, hogy ha egyszer elkészül akkor már nem lehet variálni vele.
- Igen a Hollóhátba kerültem, de mégis csak szeptemerben jöttem át az unokatesómmal úgyhogy nem sokakat ismerek még. Ki ő? A barátnőd? - kuncogok fel kicsit. Tény kissé lehet, hogy gyerekes a viselkedésem, de inkább legyen későn érő, mint koravén, mindig is ezt vallottam. - Viszont járnak unokatestvéreim a Griffendélbe, ők sokakat ismernek, ha esetleg tetszik az a lány és infokat szeretnél róla, akkor biztosan segítenek, meg akivel jöttem unokatesóm Devan régen is Hollóhátas volt, mielőtt pár évre Amerikába jött. Biztosan vannak még kapcsolatai. - lelkesedem be. Ha kerítőt kell játszani, akkor igazán szívesen segítek. Persze sejtelmem sincs, hogy ki az a lány és miért is keresi őt ez az Aiden, de miért ne gondolnék eleve romantikus szándékra? Na jó lehetne annyi sütnivalóm, hogy aki ennyire komoly és kissé karótnyelt az bizony nem a romantika miatt keres bárkit is, de a remény hal meg utoljára.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Aiden Burke
Reveal your secrets
Aiden Burke
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-24, 14:47


Trinity & Aiden

[You must be registered and logged in to see this image.]
  Elindult köztünk valami adok-kapok, ami már csak azért is különös, mert nem szokásom beszélgetésbe keveredni. Határozott és eltökélt vagyok, de hogy valaki rólam kérdezzen, az egyedi. Mardekárosként nyilván azt testesítem meg, hogy aranyvérű vagyok, büszke család sarja, érzelmek nélkül. Talán a gőg, amit tényleg mutatok, ezt még meg is fejeli azzal, hogy nem fontos az, hogy mi rejlik legbelül, úgysem lehetnek problémáim. Már nincsenek is, nem volt ugyan fényes a gyermekkorom, de rossz sem, ezért nem panaszkodom, lehetett volna halálesettel tarkítva, szegényen, betegen, és még számos problémát hozzádobhatnék. – Túléltem, és túl is fogom. Célokat tűzök ki magamnak, ha nekik sem feltétel, hogy érzelmesek legyenek, nyilván lehet boldogulni nélküle.   – Még véletlenül sem akarom sajnáltatni magamat, hiszen ez a lány így gyengénlátóként, vagy vakként igyekszik megértő lenni, noha nincsen rá szükség, én teljesértékű embernek érzem magamat. Nem mindenkinek jut ki, hogy örömtánc legyen a gyerekkora, nekem az ide-oda tologatós stílus jutott, ráadásul mindkét szülőm úgy volt vele, hogy majd a másik nyújtja az érzelmi háttért, ha akarja. Brit gyermekként ahhoz hasonlítanám magamat, mint amikor a lordok már akkor beadják a kölyköt valami bentlakásos iskolába, amikor mászni tud. Rám is inkább dadák vigyáztak, ők azért nem tudják pótolni az otthon melegét, úgyhogy leginkább a tanáraim lettek a példaképek, így McGalagony és Piton szigora nekem afféle alapvetés, nem csoda, ha sokan hozzájuk hasonlítanak engem is. – Talán a magasságom miatt.   – Ismerem el, ezen már kissé elmosolyodva, amihez az is hozzájárul, hogy az állam már nem vérzik, csak szivorogva lüktet, de ez jobb egyértelműen. A mosolygós hangszínemet talán ő is hallja, ezért hozzáteszek valamit. – Ezt szoktam meg. A szüleim gyakorta pattogós stílusban beszéltek egymással, amolyan szappanopera stílusban. Mintha most veled ezt sikerült volna visszaadni. Rémes, tudom, de hagyjuk is őket.   – Már így is rengeteget beszéltem a múltamról, pedig sosem ismerkedek. A lány elesettsége most ezt hozta ki, így némiképpen felfedtem valamit a jellemem hátteréről, de többet nem szándékozom. A keze is kész van, akár mehet is, ennek ellenére válaszol, sőt vissza is kérdez. A pokróc stílus láthatóan kihívást jelent neki, nem menekülést. – Oh, akkor mit szólnál Izlandhoz? Az itteni ahhoz képest kánikulának számít. Te nem itt születtél a közelben, jól sejtem?   – Nézek körbe, amikor kérdez, és feltápászkodom, de így még inkább fölé magasodom. – Kéne, de semmi kedvem megint megvágni magamat. Azt mondják egy igazi harcos addig gyakorol, amíg tökéletesre nem fejleszti a technikáját, én viszont tudom, hogy jó vagyok, a fegyverrel van gond. Azt hiszem átvágott az a kobold, akinek annyit fizettem érte. Viszont bosszúálló nem vagyok, nem pazarlom arra az időmet, hogy holmi pénzt hajtsak be..   – Végigmérem kissé, nem látok rajta házcímert, mivel nem egyenruhában van, de a tudálékos stílusa felvet bennem valamit. – Hollóhát, igaz? Nem ismersz egy bizonyos Brienna Gilmore-t?  



[You must be registered and logged in to see this image.]
Az út végén úgyis a halál vár.

Vissza az elejére Go down
Trinity Weasley
Reveal your secrets
Trinity Weasley
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-23, 15:03




Aiden & Trinity

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Azért akaratlanul is megrándul a szemöldököm erre a fura szóhasználatra. Boldog, de legalábbis kielégítő. Hát nem hiszem, hogy az jónak mondható, ha valakinek kielégíthető a gyerekkora. Azért mégis csak az a jó, ha biztos vagy benne, hogy jól érezted magadat, ő pedig egyáltalán nem így van vele. Azért kicsit sajnálom, és lehet, hogy ezt látja is rajtam, főleg ahogyan elcsendesedem és nem mondok egyből valami szurkálódót, vagy piszkálódót a szavaira.
- Tudod azért az, hogy kielégítő valami nem hangzik... jól. - bököm ki végül, pedig gondolom ő szívesebben seperné a szőnyeg alá a témát, ami valahol érthető is, ha csak éppenhogy elfogadható volt a gyerekkora és mint kiderült a szülei még el is váltak. - Az én szüleim még mindig nagyon szeretik egymást. Biztosan nehéz lehet feldolgozni és elfogadni, ha elválnak. - teszem még hozzá és ha most látnék biztosan a tekintetét fürkészném, hogy hogyan reagál, de ez sajnos számomra nem adott. Így csak a hangjából tudok tájékozódni, hogy bár nem mondja, de vajon attól még van-e benne bármiféle keserűség, vagy rossz érzés. Nem lehet, hogy ennyire lazán kezeli a dolgot és tényleg úgy gondolja, hogy semmiség, hogy a szülei elváltak és csak elfogadható volt a gyerekkora.
- Hé, azért nem vagyok öt éves, hogy csak úgy elszaladjak! Csak könnyebb lett volna felkészülni. Más is feltud, aki látja, hogy mi történik nem? - vágok vissza most azért kicsit dacosabban húzva ki magamat és erőteljesebben szólalva meg. Csak azért, mert bohókás vagyok és könnyedén veszem az életet, még nem kell úgy kezelnie, mint egy kisgyereket. Amúgy se hiszem, hogy az a jobb, ha nem is látom mi történik, ő meg belenyom valami trutyit a tenyerembe. És, ha ijedtemben elkapom a kezemet és leesek a padról, vagy őt ütöm meg hirtelen? Na ugye, hogy annak nem lenne semmi értelme!
- Mert olyan bántóan és lenézően fogalmazol. Még nem mondták? Tudod az a magas lóról típus vagy. - mondom most már azért valamivel enyhébben, de akkor is úgy érzem, hogy eléggé bántóan tud viselkedni, én pedig nem szolgáltam rá a dologra, még ha esetleg nehéz eset is vagyok néha. Devan is már a tudtomra adta, bár a baleset óta nem mondta. Gondolom, ha az ember sérült, akkor kevésbé akarják még pluszban megbántani is, bár ennek az Aidennek ez nem okoz gondot.
- Csak sétálni akartam egyet, hogy kihasználjam a jó időt. Nem a kedvencem ez az angol időjárás, meg a hideg, ami már kezd beférkőzni. - na igen ezért van rajtam már most sál, pedig a többség még biztosan nem hordja, aki nem melegebb klímához szokott, mint mondjuk én. - De azért megkeresed a kardot, amit eldobtál? - kérdezek én is, hiszen azt hallottam, hogy puffant és nem lenne jó, ha véletlenül itt felejtené és netán valami elsős találná meg, aki kárt tenne magában, hiszen az már egyértelmű, hogy elég éles, ha még ő is megvágta vele saját magát.



[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Aiden Burke
Reveal your secrets
Aiden Burke
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-22, 13:58


Trinity & Aiden

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Tényleg nagyon kisgyerekes a lány, nem tudom eldönteni, hogy vajon a vaksága miatt máshogyan szocializálálódott-e, vagy inkább csak ilyen alapból. Mindennel viccel, bohóckodik, nem lehet egy pillanatig sem komolyan venni, ezzel pedig nehéz helyzetbe hoz, mert bár segítek, de nem tudok egykönnyen azonosulni azzal, hogy ő ilyen. Bólogatok, pedig nem látja, habár lehet, hogy valamennyire talán mégis, hiszen mintha olykor figyelemmel követné a mozdulataimat, ezt veszem észre, de lehet, hogy ez csak a valódi látás imitálása. – A katonai bánásmód az apámtól jött, ebben igazad van. – Adom végül meg magamat, de rajtam nem kell sajnálkozni, végülis ettől lettem erős, eltökélt, van egy rendszer az életemben, s tudom, hogy mit akarok. – Fogjuk rá, hogy boldog gyerekkorom volt, de legalábbis kielégítő. Jobb lett volna, ha a szüleim együtt élnek, de ők sosem voltak annyira egymásra hangolva. – Vonom meg a vállamat, nem a családi idillben éltek, de legalább nem váltak el, úgy mondanám, hogy inkább csak a távolból szerették egymást, de teljesen más lelkek voltak. Na de vissza Trinityhez, a vörös kislányhoz, aki még belőlem is azt hiszem, hogy hülyét csinál. – Hah, és nem mindegy neked az, hogy előre szólok, vagy sem? Csak elhúznád a kezed, netán még el is szaladnál. Bírd ki, gyorsan jobb lesz, ezt nem lehet egy sima kézmosással elintézni. – Lassan már itt is hagynám, és fordulnék vissza gyakorolni, ami alaposan rám is fér, ha ennyire ormótlan ez a kard, de Trinity továbbra is szájal velem. Kicsit olyan, mintha egy kamaszlányom lenne, akit be kell törni, holott alig vagyok idősebb nála pár évvel, mégis óriási a szakadék. – Más az, ha megvágom magam, de érted senki sem felel? Nem bántásból mondom, csak mindent annak veszel. – Csóválom a fejemet, legyintek is egyet, erre egy szurikáta familáris nem elég. De ha hagyják így közlekedni az iskolában, hát nem az én dolgom. – És mit kerestél itt? Vársz valakire? - A keze kész van, felőlem már mehet is, de ott vagyok mellette, ha kéne még kicsit támogatni. Úgy látom, hogy nem kell, ezzel a saját lelkiismeretemet nyugtatom meg.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Az út végén úgyis a halál vár.

Vissza az elejére Go down
Trinity Weasley
Reveal your secrets
Trinity Weasley
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-21, 09:44




Aiden & Trinity

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Csak egy félmosollyal vonom meg a vállamat a válaszára, hogy letökfejezem. Szerintem vicces, meg amúgy is tényleg nem tudtam a nevét, akkor mégis hogyan szólítsam. Most már legalább tudom, majd megpróbálom megjegyezni, bár az eddigiek alapján a tökfej is tökéletesen illik hozzá.
- Jól van Aiden, őrmester! - húzom ki magamat szélesen vigyorogva csak azért is piszkálódva még egy kicsit, de tényleg csak viccesen. Nem is gondolok arra, hogy esetleg zokon veheti, vagy rossznéven veszi a dolgot és faképnél hagy. Mindig is úgy voltam bele, ha másnak baja van veled, akkor az úgyis csak az ő baja, de miért ne élhetnéd úgy az életedet, ahogyan te boldog vagy? - Fú, az azért elég pocsék lehetetett. - kerekedik el a szemem, hiszen tényleg nem lehetett egyszerű, ha már kiskorától hivatalos hangnemet ütöttek meg vele a szülei. Az enyémek sosem voltak ilyenek, mindig is lazán és könnyed stílusban neveltek, valószínűleg én is pont e miatt vagyok ilyen, amilyen. Szerintem fontos, hogy az ember tudjon viccelődni és élvezze az életet akkor is, ha az élet épp nagyon próbál kiszúrni vele.
- Oké, szóval növények, de nem fog csípni? Vagy direkt nem árulod el, hogy ne készüljek fel rá előre? - méregetem kicsit, de azért már előre felkészülök, hogy azért nem válaszol, mert bizony csípni fog, ha fertőtlenít, hiszen ami fertőtlenít az mindig csípni szokott. - Hát ez... nem túl kellemes. - szorítom össze a szemeimet kicsit, mert hát azért nem valami nagy élmény, ahogyan a növényőrleményt nyomkodja bele a tenyeremen lévő horzsolásokba. Lehet, hogy jobban jártam volna, ha visszamegyek és egy puszta kézmosást eszközölök.
- Ápoló? Nem vagyok azért annyira önveszélyes, most se lett semmi bajom, csak egy kicsit figyelmetlen voltam. Te meg megvágtad magad és még sincs itt senki, aki vigyázzon rád. - húzom ki magamat most már azért kicsit dacosabban. Talán a fájdalom is teszi, amit a nagy ápolással okoz, és egyébként is Max kiváló társ a mindennapokra, nem hiszem, hogy szükségem lenne bárkire is, aki állandóan a nyomomban van és követ, vagy fogja a kezemet, hogy ne legyen bajom. Nem vagyok azért annyira életképtelen, ahogyan ő beállítja.


[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Aiden Burke
Reveal your secrets
Aiden Burke
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-20, 16:10


Trinity & Aiden

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Meglepődöm, de nem sajnálkozom, mindenkinek megvan ugyanis a maga keresztje. Csak éppen azt nem értem, hogyan lehet itt boszorkány, ha nem látja a varázsigék megformázásául szolgáló alakzatokat. Mindenesetre vagyok annyira tapintatos, hogy nem kérdezek bele, hogy miért nem lát, mi történt a szemével. A mozgásából azt tippelem, hogy korábban látott, és még mindig abba kapaszkodik, csak történhetett valami baleset, betegség, aminek az emléke sebeket tépne fel, nem is érdemes emlegetni. A lányka a tenyere illetve a bénázás ellenére nagyon vidám, bár én lennék ilyen pozitív. – Tökfej? Hol vagyunk, az oviban? Aiden. – A családnevet hozzá sem teszem, mert felesleges összehasonlítgatni az aranyvérű familiákat, ráadásul ha véletlenül hallott volna rólam, akkor biztosan belekérdezne, hogy miért vagyok mardekáros, ha anyai ágon Griffendél az ősöm. Már sokszor elmondtam, taglaltam a témát, kár ismét elővenni, főleg ha úgyis mindjárt elköszönök, ha visszamegyek gyakorlatozni. Ez a lány olyan szeleburdi, nem is értem, hogy él még mindig. Aki nem lát, mindenképpen kell mellé valaki, aki segít. Én legalábbis ebből indulnék ki. – Kiképzőnek? Nem ismered a szüleimet. Ők már hároméves koromban hivatalos hangvételt ütöttek meg velem. Hozzájuk képest én maga vagyok a megelevenedett nyitottság, barátságosság. – Csóválom a fejemet, valahol igaza van, két ilyen vezető jellemnek ha merő véletlenségből gyereke születik, hát abból lesz egy olyan kemény, pattogós stílusú egyén mint én. Ám abban nem hazudtam, hogy nem tudok csak az út szélén hagyni valakit döglődni. – Csak helyi gyógynövényeket. Fertőtleníti, s felgyorsítja a vér és bőrképződést. Az anyám szó szerint druida, az apám pedig alkimista, ha valaki hát én értek a növényekhez. – Húzom ki magamat, s felvetem az államat, elfeledvén, hogy neki aztán pózolhatok, hiszen úgyse látja. De talán hallja a hangomból. Gyorsan kész vagyunk, nem vagyok túl finomkodó, nagyjából úgy nyomkodom bele a tenyerébe, ujjbegyeibe az örleményt, mint a mugli közorvosok a kisgyerek felszíni sebébe, ahol az a fontos, hogy mielőbb ki legyen tisztítva, de senkit sem érdekel, ha ezzel további fájdalmakat okoznak. Hát engem sem. – Áh, ez semmi. Csak a fegyver volt rendkívül éles, de mivel ezzel nem vonzok ide cápákat.. Max..? Úgy értem gardedám, fizetett ápoló, ilyesmi. Nincs rá szükséged? Ha nem vagyok itt, hogy megfogjalak, akkor máskor ki segít? -A szurikátára csak egy gyors pillantást vetek, de nem érdemel többet.




[You must be registered and logged in to see this image.]
Az út végén úgyis a halál vár.

Vissza az elejére Go down
Trinity Weasley
Reveal your secrets
Trinity Weasley
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty2021-10-18, 15:16




Aiden & Trinity

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oh én már megszoktam, hogy elsőre meglepődnek az emberek és általában sajnálkoznak, még ha van aki próbálja is eltűntetni a hangjából ezt, de azért én kihallom. Viszont már nem zavar annyira, mint az elején és nem állok le bizonygatni, hogy lehetett volna sokkal rosszabb is, ha mondjuk semmit se látok, vagy ha esetleg meghalok, ugye? Szóval végülis nem bánkódom és ki tudja talán ez egyszer még meg is oldódik és újra látok majd rendesen. A remény hal meg utoljára!
- Nem is lehetnél, hiszen még a nevedet se tudom tökfej! - nevetem el magamat, pedig a srác sokkal nagyobb nálam az még így is látszik és lehet, hogy zokon veszi, hogy lazán letökfejezem. Ettől függetlenül gond nélkül megteszem, nem zavartatva magamat, hogy esetleg nem tetszik neki. - Amúgy Trinity vagyok. - pillantok rá, legalábbis igyekszem követni a körvonalait, mert elég sietősen ráncigál el a legközelebbi padig és ültet le. Azért annyira pedig nem vészes a seb, azt mondta, szóval akkor miért kell hozzá mindjárt leülni?
- Elmehetnél katonai kiképzőnek. Durvábban nyomod, mint ahogyan McGalagonyt képzeltem el mindig az uncsitesóim leírása alapján. - csivitelem, de azért engedelmesen mutatom neki a tenyeremet, hogy nyugodtan nézze meg és törölgesse le, vagy nem is tudom, hogy mit akar csinálni vele. Csak a hangokból tájékozódom és mintha növényeket tépne és morzsolgatna, no meg az illatok is elég intenzíven ütik meg az orromat, ami azért a legtöbb gyógynövénynek jócskán akad. - Mit kensz rá? Nem fog csípni nagyon? - szűkítem azért össze a szemeimet már előre rákészülve, hogy fájni fog, hiszen általában a legtöbb dolog, ami csillapítja az esetleges vérzést és sebet húz össze, nem szokott a legkellemesebb érzés lenni. Részben talán a saját figyelmemet is próbálom elvonni a fecsegéssel és hogy a valamiről kérdezem, ami halk puffanással esett le, mielőtt még engem próbált megmenteni az esetlegs zuhanástól, ami ugye be se következett, hiszen profin megkapaszkodtam.
- Oh akkor nem kellene magadat is ellátnod? - kérdem, de sajnos e téren nem lennék nagy segítség, hiszen nem vagyok gyakorlott gyógyító és még csak nem is nagyon látnám a sebét, hogy kezdhessek vele valamit, attól pedig a legtöbben zavarbajönnek, ha az ember elkezdi őket tapogatni a látás adottsága helyett. - Dehogynem, itt van velem Max! - a kis szurikáta már közben ügyesen felkapaszkodott mellém a padra és élénken figyel két lábra állva, hogy nem jön-e valaki más is, vagy hogy ez az újdonsült nagyon magas ismerősünk vajon mit is csinál a kezemmel.


[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Kis udvar mohás szökõkúttal   Kis udvar mohás szökõkúttal - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Elülső udvar
» Belsõ füves udvar
» Udvar és park az épület előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Kastély és Birtok :: Földszint-
Ugrás: