ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 19:41-kor
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:28
Seraphine McCaine


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-06, 11:09
Abigail Smallwood


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


2024-05-03, 20:33
Dwight Jennings


2024-05-03, 15:24
Daphne Jennings


A hónap posztolói
Vladimir Mantov
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Kalandmester
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Gemma Carlyle
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Alison Fawley
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Daphne Jennings
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Lucas & Sam I_vote_lcapLucas & Sam I_voting_barLucas & Sam I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70713 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Lucas & Sam

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2017-01-21, 08:16


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Na igen, olvasva Lucas elismerő de mégis csodálkozó szavait, bólogatnom kell. Vannak dolgok melyekben a korombéli diákoknál érettebben gondolkodom, de ez csak azért van, mert az anyukám pszichológus. Sok mindent hallok és látok és persze vannak könyvei is amikbe belenézegettem, néha ő is elkezd magyarázni és észre sem veszi ha szakszöveget nyomat. Gondolom máshol is így van ez. *-Az anyukám pszichológus. *Elhúzom a számat. Nekem nem baj, de sokan úgy vannak ezzel, hogy dilidoki és még a varázsvilágban is azt gondolják a pszichológusokról, hogy maguk is kicsit bolondok. Pedig ez nem így van, az én anyukám nem bolond és nagyon is okos. Lucas mosolya viszont nem ezt az ősrégi gondolatot tükrözte, ő inkább örült. Azt nem tudom minek, de jólesett. A következő szavakra menet közben válaszoltam, szórakozottan, nem utalva a kérdésre és reméltem, hogy megérti.* -Az apukám auror volt…..nincs, csak a dédi…..kellemetlen, de valamiért csak itt maradt a két világ között….jó, gondolkodj. *Ez az egész jelenleg nagyon nem volt biztos. Csak találgattunk, úgy pedig elég nehéz bármire is jutni. Azt én sem akartam, hogy mást is bevonjunk, ki tudja kivel akadunk össze. Még a tanáraimnak sem akartam elmondani milyen képességem van, nem hogy egy idegennek. Lucas sem tudna róla, ha nem pont így találkozunk össze, a saját szellemeinkkel a társaságunkban. Nekem igen csak korlátoltak voltak a lehetőségeim, lévén sehova nem jutok el anélkül, hogy ki ne tudódna, de Lucas igen. Láttam rajta, hogy néha bizonytalan de mégis izgatott ahogy én is. Nekem akkor is nagy kaland volt ez az egész, ha nem jutok ki a Roxfortból. Amikor a könyvtárról olvastam először megint elhúztam a számat, mint amikor valami rossz hír ér vagy nem válik be az ötletem aminek én persze nagy jelentőséget tulajdonítottam, viszont a mondat végére már mosolyogtam.* -Szuper. Tudok olyan sarkot ahova nem jár senki. Tudod a jóslástan senkit nem érdekel, akit pedig igen az inkább eljár Trelawney professzorhoz és nem a könyvtárban eszi a fene. Egész jó kis kuckó nem messze a zárolt szekciótól. *Már ez a kis szervezkedés is izgalommal töltött el, pedig sehol nem tartottunk. Ami a kísérteteket illeti, Lucas olyat írt amire én nem gondoltam, egyszerűen azért mert halottak voltak. Meg is lepődtem, mielőtt válaszoltam volna, vagyis kérdeztem volna még a homlokomat is összegyűrtem.* -Aha. Szerinted a kísértetek is tudnak tagadni? Mármint ez nagyon lélekszintű nekik pedig….hát végül is csak lélekből állnak, igaz lehet. Szar lehet mindent lélekszinten megélni….bocsi. *Néha elragadtatom magam. Lucas is, csak ő másképp. A hajborzolás nem a kedvencem. Régen szerettem és anci is csinálta, de már nem. Kisimítottam az összeborzolt tincseket.* -Hééé, ezt ne csináld! *Mielőtt még elolvastam volna rászóltam, aztán néztem csak meg mit írt. *-attól, hogy ennyivel öregebb vagy nálam még nem vagyok az unokád. Pppppprrrrr vénember! *aztán elmosolyodtam. Csak húztam az agyát. Ő meg az enyémet. Gondoltam, hogy kíváncsi lesz hogyan lehet három seprűt tönkrevágni.* -Adjak tippeket? Te is seprű selejtezésbe kezdesz? Anci azt mondta biztosan már régiek voltak vagy hibásak. De csak azért mondta, hogy engem vigasztaljon, persze nem sikerült neki. Szóval engem utálnak a seprűk, sosem arra mennek amerre akarom, egyszer le is estem mert felfordult velem együtt, aztán nekiment a falnak. A többi is hasonló volt, hadd ne részletezzem. *Nekem ez volt a mumusom és nem szívesen beszéltem róla, de ahogy Lucas írását olvastam, neki is volt mumusa. Legalábbis lelki mumus. *-Értem, szóval nem szívesen beszélsz róla. Oké. *Ejtettem a témát, még azt sem mondtam, hogy remélem meggyógyul, pedig reméltem. El nem tudtam képzelni milyen betegsége lehet, és persze kíváncsi voltam rá, de egy kezdőd barátságot nem lehet ilyesmivel elrontani. Egyébként is volt bőven meglepő és izgalmas téma amivel feldobjuk a napunkat, ilyen volt a hippogriff is meg a Tiltott Rengeteg. Elragadtattam magam. Megint. Eldőltünk mint a zsák, némi fáziskéséssel kezdtem el nevetni, mert megijedtem, hogy Lucas mit szól…vagyis, hogy mi látszik rajta. Amikor azonban láttam, hogy nem mérges, nekem a hangtalan nevetés is ordító volt. Én viszont beleadtam apait-anyait. Fuldokolva a nevetéstől préseltem ki magamból pár szót.* -Boohocsi…nehem akarhataham. *Csak néztem rá csodálva és irigykedve mikor képes voltam a nevető könnyeimen át elolvasni amit leírt, mondjuk az írásán is látszott, hogy kizökkentettem a mélabús komfortzónájából.. *-Hát ez tök szupeeer! De jóóó neked. *Fel sem tűnt, hogy eldobtam a füzetét és az sem, hogy mennyit fáradozott azért, hogy visszaszerezze. Csak akkor esett le amikor olvastam mit írt. *-Fúúú, de jó, tényleg? Köszi…öööööö…..*Elég nehéz úgy örülni, hogy közben olvasni kell.* -Ja….jaaaaaa! Oké, bocsi. Néha elveszítem a saját fonalamat. Csak annyi…..*Nem tudtam befejezni a mondatot mert Lucas nekem esett két kézzel. Nevetve, kacagva fetrengtem a homokban. *-Ehhheheeez nehhem éhéhéhér! Hahagyd abbahhaha! *Próbáltam én is hozzáférni és megcsiklandozni az oldalát, vagy legalább lefogni a kezeit, persze attól még nagyon tetszett a játék, de néha nem ártott volna levegőt is venni. Lássuk be, csiklandozás közben eléggé nehéz. Tiszta homok lett a hajam és a ruhám, de kit érdekelt. Régen nevettem ilyen jót.*



[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2017-01-15, 10:02



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

Lucas kedélyes mosollyal figyelte a kislányt. Samanthában a húga gyermekkori énjét vélte felfedezni. Kellemes nosztalgiával töltötte el a hugrabugos ottléte, egyáltalán nem bánta, hogy összefutottak a tóparton. Sőt, talán szüksége volt már egy ilyen ártatlan lélek jelenlétére, hogy emlékeztesse őt, nem mindenki volt gonosz és áskálódó.
Miközben Sam beszélt, Lucas tekintete a kísérteteik felé vándorolt. A pillantásában egyfajta fájdalmas empátia tükröződött. Megértette az idős szellemet, amiért inkább nem emlékezett dolgokra, Lucas is szívesen kitörölt volna egy s mást az emlékezetéből.
‒ Ahhoz képest, hogy milyen kicsi vagy, éretten gondolkodsz ‒ írta a papírra, közben szélesen mosolygott. Ha a rokona lett volna, bizonyára most nagyon büszke lenne Samre. Megértően biccentett arra, hogy a lány maga sem tudja, mi módon kezdhetné a keresést, Lucas is időnként megrekedt valahol a szellemeivel kapcsolatban. ‒ Hát… Újságcikkekkel, az édesapád régi munkahelyével talán lehetne kezdeni. Nincs más rokonod, aki érintett lehetett az ügyben? Egyszer azon is gondolkoztam, hogy felveszem a kapcsolatot valakivel, aki állítása szerint szintén szellemlátó, de arra jutottam, hogy biztos csak pénzt csal ki az emberekből, de talán valamivel mi is segíthetnénk emlékezni neki. Azonban az számára lehet, hogy elég kellemetlen lenne. Igazából, még én se tudom pontosan miből kellene kiindulnunk. Még gondolkozok rajta. ‒ Néha megtorpant írás közben, hogy a tollal megvakarja az állát. Bizonytalanul vetette papírra a mondandóját. Nem szerette a spontaneitást, ha ilyen komoly dolgokról volt szó.
‒ Hát, sok helyen megfordultam Amerikában. Egyszer egy baleset miatt voltam kórházban is, akkor kezdtem el őket látni. Azt hiszem, ha annak a kórháznak az archívumához hozzátudnánk férni, talán kezdésnek nem is lenne rossz. De ahhoz szerintem kevesek vagyunk, ha megkérem a szüleimet, esélyes, hogy tudnak intézkedni ez ügyben. Kezdésnek talán nem lenne rossz ‒ halvány mosoly jelent meg az arcán. Az arckifejezése nem árulhatta el, de a fészkelődése izgatottságról árulkodott. Egyfajta kalandot jelentett számára is, hogy akadt valaki, akivel kutakodhatott. ‒ A Roxfort könyvtárában nem biztos, hogy találunk dokumentumokat a kísérteteimmel kapcsolatban, de remek helyszíne lenne a kutatásunknak.
Könnyedén el tudta volna képzelni kettejükről, hogy befészkelik magukat az iskola könyvtárába, körbebástyázzák magukat könyvekkel, újságokkal, aktákkal, sőt Lucasból még az is kitelt volna, hogy valami finomságot is becsempésszen oda, nehogy éhen haljanak.
‒ Igen, mivel nem találtak mást, aki észrevette volna őket, ezért a nyomomba szegődtek. De előtte se voltak túl beszédesek, így kétlem, hogy az új hely tenné ezt velük. Ha úgy vesszük, nekik teljesen újdonság ez a létforma, nehéz lehet megszokni, hogy a többség levegőnek nézi őket, vagy azt, hogy ha bármihez hozzá akarnának érni, egyszerűen átmegy rajta a kezük. Szerintem a halál tagadási fázisában lehetnek, hiába próbálom felnyitni a szemüket a halálukkal kapcsolatban. ‒ Gyakran eltűnődött már a kísértetei szokásain, de sose tudta teljesen megfejteni őket. Amiket Samnek is írt, mindazok csupán spekulációk voltak, semmi több.
‒ De nem felejtsd el, hogy azért van köztünk pár év meg némi tapasztalat. ‒ Miután ezt leírta, barátságosan összeborzolta a lány haját. Szándékosan nem tért ki arra, hogy azért sok mindent épphogy megúszott. Nem, nem akarta elborzasztani, vagy elszomorítani a lányt. Inkább némán kacagva megrázta a fejét. ‒ Hát azt miként sikerült? ‒ kérdezte vigyorogva. Kíváncsi lett volna, miként sikerült három seprűt is eltörni.
‒ Egész biztos ‒ bólintott. A mosolya kicsit szomorkássá vált, aztán pár szóval lezártnak tekintette a témát. ‒ Az egészségi állapotom nem a legjobb, maradjunk ennyiben.
Ezért hát szívesebben beszélgetett volna sárkányokról, vagy hippogriffekről, mint sem taglalni a nyilvánvaló betegségét. Azért némileg jó érzés töltötte el a lány édes naivsága, és az, hogy nem feltételezett róla rosszat. Meglepte, amikor a nyakába kapta a lányt, mivel nem számított a váratlan lerohanásra, szépen fel is dőltek mind a ketten. Ha Lucas képes lett volna hallatni a hangját, az egész tóparton visszhangzott volna a nevetése.
‒ Nem lenne szabad, de igen. Nem bírok a négy fal között lenni ‒ vonta meg a vállát egykedvűen. Lincolnnal rengeteget kószáltak már az erdőben, kész csoda, hogy eddig még egy tanár se kapta rajta őket. ‒ Persze, hogy tudom. Miután Hagrid megunta, hogy mindig ott talált a tesómmal, azóta néha engedi, hogy besegítsünk az etetésnél ‒ jelent meg egy pimasz mosoly az arcán. Szórakoztatatta Samantha reakciója, pedig ő maga nem tartotta valami hatalmas teljesítménynek azt, amin Sam ennyire fellelkesült.
Mindezeket azután írta le, hogy visszaszerezte a füzetét, és hagyta, hogy a kislány megölelgesse. Örült, hogy boldoggá tette a hugrabugost. Jó gyereknek tartotta, kicsit talán izgágának, de Sam a jólelkűségével belopta magát Lucas szívébe.
‒ El foglak vinni, de majd ha jobb idő van. Ilyenkor hideg, csípős a levegő odafent. Viszont lenne egy feltételem: Ne dobáld el a füzetemet ‒ írta. Engedte, hogy Samantha végigolvassa a mondandóját, majd félretette a füzetet, és csiklandozni kezdte a lány oldalát. Ez volt a „büntetés” a füzet eldobásáért.





zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2017-01-02, 13:58


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Sok mindenben hasonlítunk Lucasszal, de éppen ugyanannyiban is különbözünk. Az biztos, hogy olvasmányos szavaival lovat ad alám, már ami apci létezését illeti, éccsanya biztosan nem lenne oda érte ha tudná. Lelkesen bólogatok mikor az utolsó sorhoz érek az olvasásban, kicsit nehézkes így beszélgetni de ezért biztosan nem hagyom itt Lucast, apró akadály amit simán át lehet ugrani. Amiket ír, érdekesek és tetszenek, az arca pedig épp annyira beszédes, szeretem nézni miközben ír és később az olvasáskor megpróbálom egymáshoz illeszteni a töredékeket, így kijön a kerek egész.* -Mert fáj neki emlékezni. Tudod nagyon kicsi voltam amikor….történt a dolog és én nem emlékszem rá, túl sokat kérdezek. Nincsenek közös emlékek, csak az övéi és…..én azt hiszem lélekben még mindig nem engedte el csak tagadja. Valahol megrekedt a gyász tagadási fázisában de nem tudatosult benne, pedig sok ilyen páciens jár hozzá. Én meg, azt sem tudom hol kezdjem a keresést és ha tudnám sem mehetnék el. Évközben suli és legfeljebb Roxmorts, szünetben meg haza kell mennem. Hoppanálni sem tudok, esélytelen, hogy bárhova ellógjak. *Így van ez ha a boszorkány még kicsi. Az iskolán kívül nem is varázsolhatok, nem tudok hoppanálni, nem tudok patrónust idézni és nem tudok zsupszkulcsot sem készíteni. Lucas kis bökdösése azonban mosolyt varázsolt az arcomra, még ha rövid időre is. *[color=lavender]-És van ötleted hol kezdjük?*Visszanyújtottam a füzetét már azzal a tettrekészséggel ami általában jellemző volt rám, a legtöbb esetben türelmetlenségnek is nevezhető. Lucas is egyedül volt eddig a képességével, és ráadásul mások még ezen kívül is furának tartották, de most, hogy egymásra találtunk már sokkal könnyebb és jobb lesz. Másrészt, gyerek vagyok még de ancitól sok mindent tanultam és az élet bizonyos részeit tekintve érettebb vagyok a korombélieknél, Lucasnak nem kell megmagyarázni soha miről beszélek mert érti. *[b][i]-A Roxfort könyvtárára gondoltál vagy másra? Amerika. Az nagyon messze van. Idáig jöttek veled a kísérteteid? Nem érezhetik magukat valami jól ezen az ismeretlen helyen. Talán azért olyan szótlanok. *Nem nehéz Lucas szavába vágni, tulajdonképpen neki még nehezebb rám figyelnie, mert míg ír is könnyedén beszélhetek, aztán csak győzze összeszedni a gondolatait. És már a patrónusról is beszélek, ami számomra ugyanolyan fontos mint megtalálni apcit, vagy magyarázatot a képességünkre. Oda-vissza megy a füzet, újabb gondolatokat vetve fel bennem, az utolsóra irigykedve elhúzom a számat. *-Jó neked. Én valahogy mindig a közepébe pottyanok. Első óta már három seprűt vágtam tönkre. *Ezt csak úgy mellékesen jegyzem meg, érdekesség az életemből.* -Már nem vagy olyan fürge? Biztos, hogy ezt akartad írni? Ezt úgy mondtad mintha már negyven éves lennél. *Nem emlékeztem arra mit mesélt erről, ha egyáltalán és a kinézete sem tűnt fel annyira. Oké, sápadt volt meg minden, de nem gondoltam valami nagyon hosszú, súlyos betegségre amiből nem is lehet egészen felépülni. Lucas aranyos volt és a sok fanyalgás közben sokat is mosolygott és nevetett, egyáltalán nem keltette beteg ember képzetét, inkább csak szomorúnak tudtam be, de ami vele történt eddig, amin keresztül kellett mennie és amiért nem voltak barátai, ez érthető is volt a számomra. Ám Lucas tudott valamit amit én nem, vagyis a birtokában volt valaminek amiről én csak álmodtam eddig; a sárkányokon kívül. Persze egy sárkánygondozó sem úgy születik, hogy egyből a bestiák fészkében alszik, előbb megismeri az összes legendás lényt, hogy hogyan kapcsolódnak a sárkányokhoz, van e közük egymáshoz meg ilyesmik. A suliban is egymásra épülnek a tanultak és én még csak most fogom kezdeni majd. Ahogy olvastam az írását, eltátottam a számat és csak hebegtem, kapkodtam a tekintetem a betűk és Lucas arca között. Végül rajta felejtettem a pillantásomat, körülbelül úgy nézhettem rá mint egy megtestesült istenségre. Mikor végre sikerült megszólalnom, akkor is kapkodva szedtem a levegőt izgatottságomban.* -Te…te…kijársz a hippogriffekhez? Tudod hol élnek a birtokon belül? …..elvinnél hozzájuk? Tényleg? Áááááá! Ez szuper lenne! *És mindkét kezemmel éljenzéshez készülve, a füzet kirepült a kezemből én meg Lucasra vetődtem, hogy megöleljem nagy boldogságomban. Az érzelemhullám olyan volt mint a hurrikán, és nem tudott normálisan távozni belőlem, hanem robbant. Talán még le is döntöm a homokba a lendületemmel, de csak a hippogriffekre tudtam gondolni és arra, hogy minden évfolyamtársamnál előbb fogom tudni hogyan kell bánni velük, megérinteni őket, megsimogatni, érezni a finom tollak selymességét….és repülni, repülni velük. *


[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-12-26, 16:37



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

Lucas figyelmét felkeltette a kislány, nem csupán a képessége, hanem az, ahogy a társaságába keveredett. Sajnálta, amiért Samantha nem tudta megvédeni magát Pitontól. Némileg átérezte a lány tehetetlenségét, amiért ilyen kiszolgáltatott volt, sőt azért is, mert nemigen akadt más, akivel eddig megoszthatta volna az aggályait és a gondolatait az általa látott kísértetek kapcsán. A fiúban viszont remek társaságra akadt, ő ismerte a Samanthában dúló érzéseket, épp ezért sajnálta meg. Szeretett volna segíteni neki valahogy.
Az állát dörzsölgetve gondolta át a kislány szavait. Érdekesnek találta, hogy Samantha dédnagyanyja habár emlékezett a lány anyjára, mégse beszélt róla. Azonban arra nem számított, hogy a lány ‒ talán akaratlanul is beavatja a családi dolgaiba ‒, meglepetten pillantott a lányra. Ő nem szívesen gondolt vissza a vérszerinti szüleire, sőt még azokra se, akik Mordrake-ék előtt befogadták őket. Megborzongott magától a gondolattól is, hogy viszontlássa azokat az embereket.
‒ Az én kísérteteim nem igen beszélnek élőkről, bár ők azt sem tudják kik valójában, így nem tudom, hogy a szellemvilág és a mi világunk között milyen a kapcsolat, vagy hogy éppen a szellemeknek milyen képességei vannak. De ha nem találták meg édesapádat, lehetséges, hogy életben van még. Azonban nem értem, hogy édesanyád miért kerüli ezt a témát. Előbb-utóbb el kell mondania, hiszen minden gyerek kíváncsi, belőled pedig kinézem, hogy utánajárnál a dolgoknak ‒ jelent meg egy fanyar mosoly az arcán, és kedvesen megbökte a lányt, miután végzett az írással. Legalább is, Lucas a saját korában biztosan kutakodni kezdene, hogy mi történt a szüleivel, ha nem tudná, hogy mi lett velük. Samantha azonban jóval kisebb volt nála, nem valószínű, hogy lennének olyan kapcsolatai, amikkel jutna is valamerre. Lucas pedig nem érezte úgy, hogy joga lenne a lány családjának a magánügyeibe belefolyni.
‒ Ennek én is örülök ‒ mosolya biztatóvá, már-már kedélyessé vált. Kedvelte ezt a lányt, amiért nem zavarta őt a mássága, és azért, amiért olyan dolgokról tudott vele beszélni, amik miatt mások talán még inkább bolondnak tartanák.
‒ Ebben van valami. Talán itt is akadnak régebbi újságcikkek Amerikából… Tudod, én ott születtem, így a kísérteteim is ott ragadtak rám. Nem lesz könnyű, de biztosan izgalmas lesz ‒ vigyorodott el. Szerette a kutatómunkát, elmélyedni dolgokban, amik másokat nem foglalkoztattak. Kicsit bánta, hogy nem tudott Samnek segíteni a patrónus idézésben, sajnos annyira nem volt képzett mágus, hogy minden varázsigét szavak nélkül használhasson.
Érdeklődve hallgatta a lány eszmefuttatását a patrónusáról. Fiatalsága ellenére okosnak találta a hugrabugost, annak ellenére, hogy a lány mennyit panaszkodott a bájitaltanról. Talán, ha abban nem is volt még olyan kiemelkedő, de Lucas szerint sok dologhoz volt érzéke.
‒ Nem igazán gondolkodtam rajta. Ritkán idéztem meg. Azt viszont nem tagadom, hogy többé-kevésbé érzékem van hozzá, hogy megússzak dolgokat ‒ rándította meg szórakozottan a vállát. ‒ Gyorsan futni? Régen ment… Most már nem vagy olyan fürge. ‒ Lassan formálta a betűket, az arcán is kelletlenség tükröződött. Samantha talán a fiú sápadt, beteges kinézetéből magától is rájött, hogy Lucas beteg volt. Arra pedig, ami nap, mint nap belülről felemésztette a fiút, egyelőre nem találtak gyógymódot. Abban viszont igaza volt a kislánynak, hogy Lucas kerülte az embereket. A többségüktől a mai napig tartott, vagy szimplán fáradt volt elviselni a gúnyolódó szavakat.
A hollóhátas jobb kedvre derült a drazsés incidens után. Jókedvűen hallgatta Sam fecsegését. Nem gondolta volna, hogy ilyen kedves és ártatlan emberekkel is összefuthat az iskola falain belül.
‒ Azoknak veszem a legtöbb hasznát ‒ vetette vigyorogva papírra, aztán a sárkányos kérdésre bólintott. ‒ Remélem, összejön, amit szeretnél. ‒ Szívből kívánta, hogy Samantha vágya teljesüljön.
‒ Tudom, gyakran kijárok hozzájuk a testvéremmel. Néha egy-egy állat társasága többet ér, mint bizonyos embereké. Mint a kutyáknál, a kutya hűséges és amíg a gondját viseled, ő is vigyáz rád. Lehet rá számítani. Néha így érzem magam a lényekkel kapcsolatban. Ők nem szólnak be, nem sértegetnek, ha jól bánok velük, meghálálják, és megtűrnek maguk mellett. Azért csak óvatosan a hippogriffekkel, elég makrancosak és kiszámíthatatlanok. Mi lenne, ha egyszer a patrónusidézés helyett elvinnélek hozzájuk? Ha már ennyire érdekel, legalább ennyit tudok tenni érted ‒ ajánlotta fel, hogy egy alkalommal megtanítja Samanthának, miként bánjon rendesen velük. Nem akarta, hogy bármelyik hippogriff bántsa a lányt.




zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-10-20, 08:21


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Volt valami amit nem beszélhettem meg ancival, mert leállított. Gondolom mert szomorú lett tőlük, vagy mert nem hitt bennük, de megvoltak és a dédi is mellettem állt ebben. Most, hogy Lucas rákérdezett, muszáj volt elmondanom mire gondolok, bár sok esély nem volt rá, de ki kell beszélnem magamból. Köze volt a nagyihoz és apukámhoz akire nem emlékeztem, csak a képekből tudom hogyan nézett ki. A fejembe vettem, hogy nem halt meg és természetesen anci, túlesve a gyászon, hallani sem akart erről. A dédinek viszont volt egy feladata velem, ezt már kiokoskodtuk Lucasszal, és nem volt más ami eszembe jutott volna. *-De, emlékszik ancira, de nem sokat mesél róla. Viszont azt mondta, hogy nem érzékeli sehol apukámat. Arra gondoltam, hogy talán nem is halt meg, csak azt mondták. Sosem volt temetés, mert nem találták meg a holttestét, de éccsanya nem akart erről beszélni. Lehet, hogy ezért maradt velem, hogy felkészítsen arra amikor apa visszatér. *Ez volt mostanában a vesszőparipám, de senkivel nem beszélhettem meg a dédin kívül, most Lucas nagyon jól jött, hiszen sokat tud a szellemekről, azokról akik egy kicsit mások mint a Roxfort kísértetei. Őket mindenki látja, de a mieinket nem. Sosem gondoltam arra korábban, hogy a kísértetek között is van különbség, de most ez bizonyított. Elolvastam Lucas írását és bólogattam, aztán csak úgy kikapta a kezemből. Az új szavakra elmosolyodtam.* -Ne izgulj, nem akarom senkinek elmondani. De rossz volt eddig, hogy nem beszélhettem róla, örülök, hogy itt vagyunk egymásnak. *Nem mintha ki akarnám használni, kölcsönösen segíthetünk egymásnak, Lucas jó fej, és ha különc a többiek szemében, az sem érdekel, végül is, rám sem néznek másképp. Elkönyveltek amolyan ügyetlenkének, aki nem a földön jár és velem lenni kész átok. Mondjuk ezen rontani már nem sokat lehet, de azért nem kockáztatom meg. A következő válaszára megrántottam a vállam, igazán nem nagy ügy, úgy sincs más dolgom, nem járkálok sűrűn Roxmortsba sem, egyrészt mert néha le is vagyok tiltva róla, másrészt mert egyedül nem olyan nagy buli. *-Van időm bőven és nem fáradtság, viszont így több legyet üthetünk egy csapásra. A keresgélés közben találhatunk valamit a képességünkről is. *A lelkesedésemet és az örömömet kicsit lehangolta az a tény, hogy Lucas hang nélkül nem tud segíteni a patrónus idézésben, pedig milyen buli lett volna az évfolyamtársaim előtt megtanulni. Lemondóan megvontam a vállam, több is veszett már az életemben, ettől nem fogok a kardomba dőlni, legfeljebb megkérdezem ancit és majd egyedül gyakorlok. Megnéztem Lucas patrónusát amit le is rajzol, sokkal ügyesebb volt nálam ez tény.* -Prériróka. Azt mondják a patrónus valamiképp a személyiségünk megnyilvánulása vagy mi. Ha ez igaz, akkor a tiéd miért prériróka? Gondolkodtál már ezen? Ancinak a gyöngybagoly talán azért mert ő okos és a baglyok okosak. Legalábbis a mesékben nagy ésszel ruházták fel őket. A prériróka viszont ravasz, és nagy fülei vannak és nagyon gyorsan tud futni, de többet bújik a vackában. Te is rejtőzöl. Gyorsan tudsz futni? *Az hiszem még sem macska lesz a patrónusom, bár nem tudom milyen állat van amelyik tökre ügyetlen. Már csak ezért is kíváncsi voltam mit sikerül majd produkálnom amikor már ott tartok. Tutira megtanulom a nyáron, otthon. Vagy a következő tanévben bemerészkedek majd a Tiltott Rengetegbe, hogy gyakoroljak. Mindezen gondolataimat a Mindenízű drazsé feledtette. Lucas helyeslése további libabőrt csalt a karomra, látványosan megborzongtam miután elolvastam mit írt. Ezt még tovább toltam a békákkal, miután megígértem Lucasnak, hogy bemutatom neki a cicámat, ő persze sokkal aranyosabb mint a varangyok és igazán nem tudtam elítélni amiért utálja őket, pedig a macskák elvileg még rájuk is vadásznak. Osztottam Sátánka érzéseit. Lucas újabb írását olvasva kezdtem azt hinni, hogy ma már más témánk nem is lesz mint az undorító állatok, viszont ha úgy vesszük….*- Tudtam, hogy baglyod van. *Vogyorodtam el majd le is konyult néhány pillanatra a jókedvem.* -A pókok vetekednek a csúszómászókkal és a békákkal, de a sárkány is hüllő, nem igaz? Annak számít. Elvileg. Szeretem a sárkányokat, szeretnék sárkánygondozó lenni, és alig várom már, hogy a LLG órán megismerkedjek egy hipogriffel. Szerintem tök jó fej, olvastam róluk. Tudtad, hogy meg kell hajolni előttünk és ha nem viszonozzák, akkor az életben nem fog összebarátkozni egyel sem? Ja, persze, biztos tudod, harmadikos tananyag.




[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-10-13, 00:25



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

A tudásom nem volt végtelen, és nem is fedett le mindent. Voltak dolgok, amikkel kapcsolatban behatóbb ismeretekkel rendelkeztem, mint például az elemi mágia, vagy a kelta istenek, de ezzel szemben az emberi kapcsolataimban igen csak elmaradott voltam. Emlékeztem még azokra a napokra, amikor a testvérem kivételével mást nem tűrtem meg a környezetemben, ahogy eluralkodott rajtam a pánik, amikor valaki a közelembe próbált férkőzni. Szabályosan rettegtem az emberiségtől, hiszen már láttam azt az oldalát a világunknak, amelynek pusztán a létezésétől is kirázott a hideg. Azonban, szerencsére, a félelmeimet nagyjából sikerült legyűrni, és képessé váltam arra, hogy szóba álljak idegenekkel. Épp ezért nem pánikoltam be Samanthától, holott, ha három-négy évvel korábban találkoztunk volna, félő volt, hogy menekültem volna előle, vagy még rosszabb, hogy akár bántottam volna.
Jelen pillanatban azonban nem akartam ártani neki. Korábban láttam már szomorúnak, és nem szerettem volna elhajtani magam mellől az egyetlen személyt, aki hasonló kísértet-problémákkal küzdött, mint én. Őt is, engem is érdekeltek ennek az ügynek a részletei, épp ezért osztottam meg vele a teóriámat, bár szigorúan hozzátéve, hogy ne vegye készpénznek azt, amit írok, pusztán a saját gondolataim köszöntek vissza a papírról.
Meleg mosollyal az arcomon bólintottam, majd a füzetet a kezembe véve nekiveselkedtem az írásnak. ‒ Örülök, hogy nem fogalmaztam túl bonyolultan. Hajlamos vagyok néha túlzásokba esni ‒ pillantok rá hunyorogva, az arcomon még mindig ott ült az a vigyor.
Elgondolkodva dörzsöltem meg az államat, majd a nyakamat kezdtem nyomkodni, masszírozgatni. Samantha kísértete merőben mást volt, mint az enyémek. Ők számomra ismeretlenek voltak, de a kislánynak az elhunyt rokona amolyan őrangyal lehetett számára. ‒ Feltehetőleg igen. Másra nem emlékszik? A szüleidre mondjuk? ‒ érdeklődtem, mert, ha az asszony valóban nem ismert fel mást a családjából, akkor tényleg a lány miatt maradhatott itt.
A fejemet vakargatja fészkelődni kezdtem. Ha tényleg ennyire nem volt tisztában a dolgokkal az öregasszony, és csak annyit tudott, hogy Samanthával kell maradnia, akkor valóban a lány az oka annak, hogy ebben a létformában a világunkon ragadt.
‒ Levélben tényleg nem könnyű. Elfelejthetsz dolgokat, amelyek fontosak lennének, vagy elég arra gondolni, hogy a bagoly mennyi idő alatt fordul meg. De nem hiszem, hogy olyan sok mindent találna erről a dologról ‒ nyújtottam át neki a füzetemet, miután leírtam a gondolataimat, arra pedig, hogy tanárral beszéljen erről, riadtan felpillantottam, és a fejemet rázva ellenkeztem. Fürgén visszaszereztem a füzetet. Sebesen kifejtettem neki, hogy mennyire ellenzem magát az ötletet is. ‒ Ne is mondd el nekik, vagy olyan diáknak, aki pletykás, és bolondnak néz emiatt. Inkább tartsd meg a titkot! Én amúgy is furcsa vagyok, de amikor kitudódott egy-két dolog velem kapcsolatban, még inkább bolondnak néztek. A saját érdekedben ajánlom, hogy ne tedd!
Nem akartam, hogy megvessék, vagy kiközösítsék a képességei miatt. Pontosan jól tudtam milyen volt a kirekesztettek életét élni. Habár már nem foglalkoztam mások megjegyzéseivel, attól függetlenül Samantha itteni éveit jelentősen befolyásolta volna, ha fény derül az adottságára.
‒ Lehet, de így nem tudok segíteni ‒ húztam el a számat, majd a torkomra böktem. Egyre jobban frusztrált, hogy képtelen voltam a beszédre. ‒ Csak egy-kettő tudja a nevét. Azok után pedig a szüleim már nyomoznak, de nem olyan egyszerű, pláne, hogy csak én látom őket, és vajmi keveset tudok róluk. Aranyos vagy. Ha ráérsz, és van kedved ezzel foglalkozni, akkor segíthetsz ‒ mosolyogtam rá, miután befejeztem az irkálást. Igazán rendes volt tőle, hogy felajánlotta a segítségét. Ezzel kapcsolatban tudott is volna tenni valamit, ha már a varázslásban nem.
Némán felnevettem a lány lelkesedésén. Néha Lauren jutott róla eszembe, amikor még ő is ilyen túlbuzgó volt.
‒ Ezt így nehéz lenne elmagyarázni, de ha egyszer lesz hangom, esküszöm, megtanítalak rá, ha addig nem tudod elsajátítani. ‒ Tényleg rengeteget kellett volna írnom, hogy elmagyarázzam neki a patrónus-idézés lényegét. Talán majd egy másik alkalommal meg is teszem. ‒ Hát, fogalmam sincs, mint mondtad, mindenkié változó ‒ vontam meg a vállamat tanácstalanul. Csak is akkor deríthettük volna ki, ha tudna patrónust idézni.
‒ Az enyém egy prériróka ‒ karcintottam a lap szélére, majd lapozgatni kezdtem, hogy megmutassam neki egy régebbi rajzomat, amely a patrónusomat ábrázolta.
‒ Ráijesztek. Egész jól megy ‒ rándítottam meg a vállamat. Nem akartam kárt tenni a srácban, de jobb lett volna, ha ő is megtanulja, pont ugyanolyan ember, mint itt bárki más.
De nem akartam nagyon fejtegetni a témát, hogy mennyire hozom a frászt a srácra, az majd a mi kettőnk dolga lesz, senki másé. Épp ezért igyekeztem elterelni a témát, és a drázséval foglalkozni. Magamban jókat nevettem szegény lány balszerencséjén.
‒ Borzasztó lehet. Amúgy, elég furcsa mazochizmusra vallana, ha valaki megkóstolja az ízeket, hogy el tudja készíteni, viszont minden esély megvan rá. ‒ Már csak a gondolatától is kirázott a hideg, hogy valaki ezt élvezné. Elég beteg ember lehetett.
Egy darabig csak nézegettem a rajzát. Nem is ismert, sőt, borzasztóan sok mindent nem tudott rólam, mégis emberként kezelt. Ez nagyon jól esett nekem, főként, mert a korosztályomtól leginkább sértéseket szoktam bezsebelni.
‒ Rendben van. Kíváncsi leszek rá ‒ biccentettem, aztán ismét hangtalan kacagásban törtem ki, amikor a hugrabugos megosztotta velem a békákkal kapcsolatos ellenérzéseit. ‒ Nekem nincs bajom velük, és nem, nem nagyon láttam még. Nekem külön szobám van a testvéremmel, így nem sok közöm van a klubhelyiségünkben tanyázó kétéltűekhez. Egyébként eltaláltad, baglyom van. Főként azért, másképp nem tudnám tartani a kapcsolatot a szüleimmel ‒ válaszolgattam neki kedélyesen. Annak ellenére, hogy nem volt hangom, kellemesen éreztem magam a társaságában.
‒ És mi a helyzet a pókokkal, vagy a hüllőkkel? ‒ faggattam, ha már az állatoknál tartottunk, akkor eszembe jutottak azok a pletykák, miszerint az erdőben óriás pókok tanyáznak, vagy az, hogy évekkel ezelőtt egy baziliszkusz garázdálkodott a kastély falai közt. Szerencsére, erről a jeles eseményről mindketten lemaradtunk.



zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-07-28, 06:07


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Ancitól sok mindent tanultam, talán még ő sem tudja mennyi mindent. Biztosan meglepődne azon ha tudná, miket lestem el tőle. Tudom, hogy mennyire fontos mások szemébe nézni ha beszélünk hozzájuk, és ha ők beszélnek hozzánk, ez a figyelem jele és megtiszteljük vele a másikat. Piton szemébe nem szoktam nézni, mert abba nem lehet, olyan mint egy szúrós tüske. Lucas viszont nem tud beszélni, nincs hangja, a leírt szavak pedig nem sok érzelmet közvetítenek, ezért még jobban figyelem az arcát miközben ír, mert felfedeztem, hogy olyankor fintorog, vagy épp mosolyog, vagy töpreng. Látom a szemeiben a jó kedvet még akkor is ha nem mosolyog és ez jó érzéssel tölt el. Amikor találkoztunk, szomorúak voltak a szemei, most már nem. Vártam, hogy választ írjon a kérdésemre, amikor megkaptam kicsit meglepődtem, Lucas nagyon sok mindent tud már a szellemekről. *-Azt hiszem értem. *A dédivel nem történt ilyesmi, bár ő sem emlékezett sok mindenre, amit korábban tudott, de engem felismert és tudta ki vagyok. *-Ha a dédim emlékszik rám, akkor lehet, hogy én vagyok az ő elintézetlen feladata? Szerinted? *Kézenfekvő volt. Lucas kísértetei azért nem emlékeztek Lucasra, mert amúgy sem ismerték, sok mindent elfelejtettek, na de mi volt az amire emlékeztek? *-Nem tudja, csak azt, hogy velem kell lennie. Ancinak megírtam, de csak akkor tudok majd vele beszélni rendesen ha hazamegyek a szünetben. Levélben elég nehéz. De éccsanya sem tud sok mindent erről, azt mondta addig utánanéz a könyvekben valahol. Tanárral nem akarom megbeszélni, még a végén a gyengélkedőn találom magam és ott úgy is sokszor megfordulok, elég volt. *Én és a baleseteim, velem mindig történik valami, hetente mentem Madame Pomfrey-hoz. Eltört kar, horzsolások, egyszer meg is égettem magam bájitaltanon. Naná, melyik másik órán ha nem azon? A dédit még értettem, neki köze volt hozzám, Lucashoz az ő szellemeinek nem sok, de amit leírt az eléggé hihető volt.* -Talán tőled várják, hogy segíts nekik elintézni a dolgaikat. Ha a nevükre emlékeznek, találhatsz róluk valamit a régi Prófétákban és akkor rájöhetsz, hogy mit kell tenned. Ha akarod, segítek szívesen.
*Vállat vontam, nekem igazán nem nagy ügy, tényleg szívesen segítek és ez legalább olyan feladat volt amit nem ronthatok el. Csak keresgélni kell. A könyvtárban voltak régi Próféták és mindenki számára elérhetők, nem úgy mint a kísértet megszállásos dolgokról, némelyik a zárolt szekcióban volt és oda nem mehettem. Lucasnak még a varázslásban is segítettem volna, de nem akarta, ezért megint csak vállat vontam egy „nekem mindegy, ahogy akarod” mozdulattal. Ha mégis meggondolja magát, nyugodtan szólhat, nem sértődtem meg. A patrónusos téma viszont eléggé izgatott, nagyon szerettem volna megtanulni de nem ment és azt mondták, hogy általában nem is szokott sikerülni a felsőbb osztály előtt. Elég ritka és mostanában csak Harry Potternek sikerült. Lucas már próbálta a leírtak szerint és ez felcsigázott. *-Tényleg? És hogy kell? Nagyon szeretném megtanulni. Irtó izgi lehet. Láttam anciét és nagyon szép. Kíváncsi vagyok nekem milyen állatot sikerülne megidézni. Szerintem cicát. Ancinak gyöngybaglya van. Neked micsodád? *Tócsányira kerekedett szemekkel néztem rá, ez nagyon érdekelt. Talán jobban mint Lucas várható bosszúja a mardekáros gyerekkel, pedig az se semmi. Persze nem akartam, hogy neki miattam baja legyen, de megnyugtatott, hogy nem lesz. Azért arra is kíváncsi voltam milyen határról beszél és hogyan képzelte el a fiú megleckéztetését. *-És mit akarsz vele csinálni? *Kérdeztem és ezután jutott eszembe a cukorka amivel Lucast is megkínáltam, ő legalább szerencsés volt, nekem valami borzalom jutott. Tényleg nem értettem mit élveznek ezen egyesek, de talán mások megtréfálása jó móka volt. Persze mindenki tudta, hogy ezeknek a drazséknak lehet nagyon rossz íze is, mégis vettek belőle. Ez a varázsvilág nemzeti édessége volt, akár a tökös derelye. *-Blöeee! Savanyú tej. Áááá! Lehetett volna rosszabb is. Szerinted aki ezeket csinálja megkóstolta a hányást is vagy a fülzsírt? Különben honnan tudná, hogy milyen ízűt kell csinálni? Biztosan nem normális.
*Ezen túltéve magamat lerajzoltam neki Sátánkát, ajándékba. Tudom, hogy nem vagyok nagy rajzművész és bírom a kritikát is, szóval inkább örültem annak amit Lucas mondott a rajzomról, főleg azért mert megtartja. Megint vállat vontam.* -Egyszer majd sikerül rendesen is. Ha akarod megmutatom az igazit is. Egyszer, ha pont megtalálom amikor mi találkozunk. Néha elbújik mert utálja a békákat és a körletben elég sok béka mászkál. Nem is értem hogy lehet szeretni azokat a rémes állatokat. Képzeld ha meg akarod simogatni, csak csúúúúszik a kezed és tiszta nyáááálka lesz. Brrrr! És azok a nyelvek. Láttál már békát légyre vadászni? Hát az eszméletlen. Neked milyen állatod van? Szerintem baglyod, te olyan baglyos típus vagy. Tutira nem patkányos. *Az undoromon, ami rám jött a saját hülyeségem miatt mert elkezdtem érzékletesen ecsetelni a varangyok tulajdonságait, hamar túltettem magam. Még magamat is megleptem milyen gyorsan. Sokkal jobban érdekelt minden ami Lucasszal kapcsolatos. Már az sem zavart, hogy sokat kell várnom mire leírja a válaszát.*



[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-07-25, 00:08



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

Engem nem zavart volna, ha Samantha szeretett volna velem együtt agyalni a kísérteteken, sőt csak örültem neki, hogy akadt egyáltalán valaki, akivel osztozhattam ezen a képességen, így hát semmi ellenvetésem nem volt azzal kapcsolatban, hogy később is találkozzunk. Mosolyogva bólintottam hát a visszakérdezésre. Amióta a Roxfortba jártam rengeteg úgy embert ismertem meg, de ezen kívül azt hiszem, azt is sikerült végre megtapasztalnom, hogy milyen is a boldogság, vagy milyen kellemes érzés tölti el az embert, ha valakit megmosolyogtathat.
Elfojtottam a nevetésemet, bár talán észre se lehetett volna venni a hangtalan kacagásomat. Mindenesetre, jókedvűen figyeltem a lányt, ahogy a halott rokonától elnézést kért, majd szórakozottan firkálni kezdtem a füzetbe, eleinte irkafirkákat, majd szavakat. ‒ Nem, nem csak azért, véleményem szerint, a kísérteteik, amolyan lenyomatai, emlékmásai régi valójuknak, amikor meghalnak, de a lelkük itt marad, gondolom, az elme, vagy a lenyomat megsérül, ezért marad ki nekik sok dolog, vagy éppen ezért is olyan kétségbeesett némelyikük ‒ osztottam meg vele a gondolataimat. Igazából, rengeteg teória átfutott már az agyamon velük kapcsolatban, amikor nem bestiákkal foglalkoztam, vagy nem az elemi mágusi képességeimen csiszolgattam.
‒ Hát, ha mindenképpen veled kapcsolatos… Hm, kérdezted már erről a dologról, és semmire nem emlékszik? Vagy a családod más tagjával erről beszélgettél már? ‒ ráncoltam össze a homlokomat, aztán törökülésbe helyezkedve a térdemre könyököltem. Az ölemben egyensúlyoztam a füzettel, nehezebb volt így írni, de most mégis így találtam kényelmesnek.
‒ Te szerencsés vagy, az enyémek többsége se akar rosszat, csak ők még inkább elveszettek és magányosak ‒ firkantottam le egy keserű mosoly társaságában. Elég volt rájuk pillantani, ha azt hitték, hogy nem figyeltem rájuk, vagy éppen arra, amit mondtak, láttam, miként remegtek, vagy mennyit ecsetelték a félelmeiket.
‒ Hát, Amerikában csapódtak hozzám, szóval a távolság stimmel, de szerintem legfőképp azért csapódtak hozzám, mert rájöttek, hogy milyen képességgel rendelkezem, és görcsösen kapaszkodnak az élethez. De aztán, lehet, hogy tévedek ‒ fejeztem be a mondatot egy határozott ponttal, és egy vállrándítás kíséretében.
‒ Rendes tőled, de attól tartok, nekem egyedül kell rájönnöm, hogy miként tudnék némán használni egy-egy varázsigét ‒ ingattam a fejemet szomorúan. Nem arról volt szó, hogy nem ismernék varázslatokat, sokat elsajátítottam a nevelőszüleim és a szomszédunk segítségével, szimplán a némaságom miatt nem tudtam őket alkalmazni. A nonverbális varázslás gyakorlásában pedig sajnos Samantha nem tudott volna segíteni nekem.
A patrónusos kérdésre egy pillanatra eltöprengtem, a fejemet vakargattam, aztán írni kezdtem. ‒ De, idéztem már, mielőtt elvesztettem volna a hangomat. És jól tudod, nekem is legfőképp azért tanították meg azt a varázslatot, hogy ha bármi gond legyen, segítséget tudjak kérni. ‒ Mondjuk, ha Lincoln annyira bekattanna, hogy már egyedül nem bírnék el vele. Tudtam, hogy anyáék ezért tanították meg nekem a patrónusidézést, még akkor is, ha ezt így nem mondták ki konkrétan, de céloztak rá.
‒ Nem esne bajom, ne aggódj. Tudom, hol a határ ‒ pillantottam fel az írásból, és biztatóan rámosolyogtam. Meg aztán, mit tudtak volna tenni velem? Semmi olyat, amivel jobban árthattak volna. Meg aztán, nem akartam fizikailag bántalmazni a kölyköt, csak a frászt akartam ráhozni. Egy kis ijesztegetésből meg még sose lett baj.
Kacagva finoman meglöktem a vállamat, amikor kiköpte a cukrot. Szerintem vicces volt, bár azért sajnáltam szegényt, amiért egy rossz darabot fogott ki. ‒ Külső szemlélő számára vicces, de ha rossz ízűt fogsz ki, az elég gyomorforgató tud lenni. Milyet választottál? ‒ ejtettem az ölébe finoman a füzetemet, majd a fejemet oldalra billentve, kíváncsian szemléltem, hogy mit alkotott a papírlapra.
‒ Aranyos, egyszerű, letisztult, mondjuk, még lenne mit csiszolni a művön, de tényleg aranyos. Megtartom ‒ írtam a rajz alá, aztán ki tudja, talán egyszer, ha megmutatja a cicáját, akkor majd én is lerajzolom neki a kedvencét. A rajzát meg legfeljebb azért tépem majd ki a füzetemből, hogy eltegyem emlékbe.


zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-07-16, 07:09


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Lucas aranyos és tudja miről van szó, mégsem várom azt, hogy rábólint a kérdésemre, tapasztalataim szerint a felsősök nem szeretnek kicsikkel lógni, én pedig akárhogy is nézzük, hozzá képest kicsi vagyok. Igaz, talán a koromnál érettebb de ez is csak azért lehet, mert máris sok mindenen mentem keresztül, persze mondjuk Harry Potterhez képest fele annyin sem, és az anyukám nagyon okos, pszichiáter és tőle sok mindent tanulok. Lucas írását olvasva azért felcsillannak a szemeim és mielőtt megszólalnék egy néma „Ó”-t formálok a számmal.*
-Tééényleg? Szuper!
*Szinte fizikailag érezhetően csiklandoz a jókedv. El sem hiszem, hogy még egy felsős barátom akadt akivel nem kell titkolóznom és magyarázkodnom, amikor a dédi velem van. Irtó fura ha beszélgetek vele és más nem látja, bolondnak néznének. Persze megesett már, hogy a dédi ott volt velem amikor nem voltam egyedül, de olyankor igyekeztem nem figyelni rá, de tudtam, hogy rosszul esik neki, szóval a kísérteteknek mégis csak vannak érzéseik. Ez is fura. *-A dédi is sok mindenre nem emlékszik de én azt hittem, hogy csak azért mert öreg. *Ez csak úgy kibuggyant belőlem de gyorsan észbe is kapok, hogy még ott van velünk és hallja.* -Bocsi dédi. *Azt tudom, hogy sok minden nem esik jól neki, de most csak szelíden mosolyog, ezek szerint nem csak rossz érzéseik vannak hanem humoruk is, vagy mondjuk inkább öniróniának. Lucas kérdésére picit elgondolkodva bólogatok. Talán nem pontosan így van, talán nem vigyázni akar rám, hanem valami más miatt maradt velem, de erről még nem tudok. Megrándítom a vállam, a válaszom ehhez mérten bizonytalan.* -Talán igen, azt hiszem. Lehet, hogy más, de mindenképpen velem kapcsolatos. *Volt egy kínos és hosszú levélváltásom ancival apuról. Mert amikor rájöttem, hogy a dédit csak én látom, akkor kipróbáltam apcival is. Bár nem emlékeztem az arcára, van egy fényképem róla, anci nem tudj, tőle csentem el. Próbáltam aput is megidézni de nem ment és persze a fejembe vettem, hogy ő nem is halt meg, mert anci azt mondta, hogy „nekem így mesélték kincsem” és persze ebben nem hittem. Jól össze is vesztünk, bár levélben nem ugyanolyan mintha hirtelen felindulásból egymás fejéhez vágjuk a gondolatainkat. *-Fú, még jó, hogy a dédi nem érintett még meg. De ő rendes, nem akar nekem rosszat. *Mosolyogva nézek a dédimre ő meg bólogat. Valamiért többet tud mint Lucas szellemei, de talán azért mert sokkal idősebb mint a többiek és idős korában halt meg. Azt hiszem még annál az idős párnál is öregebb akik Lucas szellemei. A szellemekről szólva elég sokféle van, és az is érdekes, hogy Lucaséi korábban nem ismerték Lucast.*
-Szerinted ők miért csapódtak hozzád? Korábban nem ismerted őket. A dédi még érthető, hiszen a dédim. Lehet, hogy a te szellemeidnek nincsenek már családtagjaik? Vagy túl messze vannak, vagy ők nem képesek arra amire mi.
*Ahogy az imént megbeszéltük, én máris nekiálltam a közös ügyünkön agyalni. Érdekel az egész, és nem csak azért mert megoldást akarok rá találni, hanem mert izgalmas, és különben is, jó ha többet tudunk erről ha egyszer még több szellem bukkan fel körülöttünk. A tanáros elmondásos dologra csak egyetértően bólogatok, majd leesik a fejem olyan hevesen. Nem sok olyan dolog van amiben nem hallgatok ancira, de ez az. Nem szívesen beszélek erről egy tanárnak, a felnőttek sokkal többet látnak bele a dolgokba mint amennyi bennük van. Különben is, mi lett a vége annak, hogy az a hollóhátas lány mesélt a látomásáról McGalagonynak? Hiába titkolták el, mindenki erről beszélt. Azért zárták le a sulit egy időre, még az udvarra sem lehetett kimenni. Szeretnék segíteni Lucasnak mert irtó cuki és jó lenne ha tudna varázsolni, elvégre varázslónak született, de úgy tűnik az ötleteimmel elkéstem. Nem kérdezek rá arra miért nem volt sokáig saját pálcája, bár érdekelne de úgy vettem észre, vannak dolgok amikről nem szívesen beszél. Lehet, hogy ehhez is van érzékem, mint ancinak, de azért nem leszek pszichológus.* -Most már van saját pálcád, ha akarod szívesen gyakorolok veled. Akkor patrónust sem tudsz idézni? Pedig az irtó izgi, én nagyon szeretnék, láttam milyen és nagyon szuper. Persze nem akarok dementorokkal találkozni de másra is jó. Azt mondják még üzenni is lehet vele másoknak. *Azt az időt amit Lucas írással tölt, én beszéddel, persze szegénynek így még többet kell írnia, de ha valamire nem válaszol csak bólogat, nekem az is jó. Muszáj valamivel kitöltenem az időt mert uncsi csendben ülni. Azzal nincs gondom, hogy beszéljek és eddig nem sok mindenkivel beszélgettem, be kell pótolni. Lucast nem is zavarja és szélesen rámosolyodom amikor erről biztosít. Szuper! Nem tudom mi tetszik neki annyira, hogy még írni sem tud, de jó érzés, hogy meg tudtam nevettetni, legalább nem vág olyan fancsali képet. Elaine egy kicsit különbözik a többiektől, valamiért sokkal rosszabb és ezért összehúzott szemöldököm alól nézek rá. Megfordul a fejemben, hogy még nyelvet is öltök, de lehet, hogy akkor Lucason élné ki a mérgét azt pedig nem akarom. Már nem is zavartak annyira, kicsit eltávolodtak, mintha hagyni akarnák, hogy Lucasszal beszélgessünk, de pont most elég kínos téma felé kerültünk. A bájitaltan sosem volt az erősségem, épp ezért nem is szerettem. Mégis hogyan lehetnék magabiztos, ha szinte semmi sem sikerül? Azt hiszem még egy bájitalt sem hoztam össze. *
-Nem muszáj. Nem akarom, hogy neked legyen bajod belőle. *Ráztam a fejem ellenkezve, bár jólesett, hogy Lucas segíteni akar ebben, de mint tudjuk a mardekárosokat nem lehet meghatni. A végén még mindkettőnket szekálni fognak. Az édesség remek gondűző, már sokszor bejött, bár a problémákat nem lehet néhány cukorkával megoldani, a léleknek jót tesz, ezért megkínáltam vele Lucast is. Az enyém romlott tejízű volt ezért ki is köptem.* -Nem tudom mi ebben a jó. *Ingadtam a fejem, a könnyeim kezdtek felszáradni és a rossz íz kiűzte a korábbi megalázottságomról szóló történetet a fejemből. Csak most tudtam elolvasni azt amit Lucas írt arról, hogy szívesen találkozik velem máskor is, mert eddig nem igazán láttam a betűket. Halvány mosoly terült szét az arcomon jeléül annak, hogy megvigasztalódtam. Fogtam a ceruzáját amit maga mellé tett és elkezdtem a füzetébe rajzolni. Olyan odafigyeléssel szántottam a lapot a ceruzával, hogy még a nyelvemet is kidugtam az ajkaim között. Mikor kész voltam, várakozásteljes izgalommal néztem rá. A papírról a cicám, Sátánka elnagyolt, de szerintem tökéletes mása nézett Lucasra. *-A cicám, Sátánka.



[You must be registered and logged in to see this image.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-07-04, 05:50



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

‒ Benne lennék. Örülnék, ha lenne valakivel, akivel agyalhatok ezen ‒ körmöltem csillogó szemekkel, elvégre, ez az ötlet nagyon tetszett nekem. Nem is éreztem olyan elveszettnek magam ezzel a képességgel kapcsolatban. ‒ Igazad lehet, bár az én kísérteteim nem sokra emlékszenek a múltjukból. Először azt kellene kideríteni, hogy mégis kik lehettek, amikor éltek, aztán talán csak utána tudnék kezdeni velük valamit ‒ írtam némi habozás és ceruzavég-rágcsálás után. Mondjuk, talán most kicsit ragaszkodtam is hozzájuk, ha eltűnnének, lehet, hogy nehéz lenne megszokni az utánuk maradó ürességet.
‒ Szóval, ő azért nem lépett tovább, mert rád akart vigyázni? ‒ kíváncsi pillantásokkal illettem őt és a rokonát. Az igazi szüleink nem tették volna meg ezt értünk. Igaz, hatéves korom óta nem láttam őket, talán jobb is volt, hogy elszakadtunk tőlük.
Samantha véleménynyilvánítása kapcsán csak némán nevettem. Nem nagyon volt még dolgom gyerekekkel, de határozottan aranyosnak találtam a kislányt.
‒ Valami olyasmi, igen. Elfáradok meg álmos leszek tőle. Lehet tudja, de egyébként azok a szellemek, akik egy kicsit is törődnek másokkal, nem tapogatják az élőket ‒ vontam meg a vállamat. Egészen belelendültem már az irkálásba. Samantha kis monológjára bólintottam.
‒ Igen, szerintem nagyon is. Nem csak természetileg, hanem hogy véleményem szerint azért is, mert nem mindegy, hogy milyen indíttatásból vannak a világon, és hogy milyen a természetük. Nick rendes szellem, én a sajátjaimhoz és a te dédihez hasonlónak látom, csak ő nem tudja, vagy nem akarja elrejteni magát. Aztán itt vannak a mieink, akiket csak mi látunk, Hóborcot szerintem pedig az élteti, hogy borsot törjön mások óra alá. Másfajta kísértetekhez még nem volt szerencsém ‒ foglaltam össze a saját gondolataimat a teóriáival kapcsolatban, majd megráztam a fejem, amikor szóba került, hogy beszéltem-e a képességemről.
‒ Az ikertestvérem, a családom és az a kevés barátom tudja csak. Tanároknak ilyet nem mondok, még őrültebbnek néznének, mint alapból ‒ vágtam egy grimaszt. A házi pszichiáterünket és az iskolai pszichológust nem is hoztam fel. Ők ketten tudtak még a dologról, meg Ruth, akit tűzírásra tanítottam.  ‒ Szerintem nem éri meg elmondani. Pláne nem mások előtt. Csak szekálnának vele.
‒ Gyakoroltam, de tudod… Nekem hosszú ideig nem volt saját pálcám, így nem vagyok képben mindennel, és nem tudok minden varázslatot nonverbálisan végrehajtani. Irtó fárasztó, persze, folyamatosan gyakorlok. Tárgyakat például tudok lebegtetni, de mondjuk megjavítani valamit… Az nem megy. Egyébként nem gond. ‒ Írás közben meg-megálltam. Nagyon nem szerettem volna belemenni, hogy miért nem volt pálcám, mert akkor el kellett volna neki magyaráznom mindent, és attól tartottam, hogy ha mindent tudna rólam, félne tőlem, akárcsak a többiek.
Magamban jókat mosolygok Samantha lelkességén és hogy ennyit tud csacsogni. Engem nem zavart, bár elég nehéz volt a beszédével írásban tartani a tempót, de nem volt lehetetlen.
‒ Szerintem azzal sincs baj, hogy ilyen vagy. Másokat lehet bosszant, de az nem én vagyok. ‒ A szavaimmal kedveskedni akartam neki, elvégre, tényleg nem bosszantott, vagy ilyesmi. Az első kérdésére bólintottam, azon pedig, hogy a kislány máris új udvarlót kerített az elhunyt rokonának, némán kacagnom kellett. Már szúrt az oldalam a nevetéstől, és a kezem is remegett, így nem tudtam addig írni neki, amíg meg nem nyugodtam.
‒ Á, Elaine sose volt az. Néha rendes, de olyan ritkán van ‒ húztam el a számat. Elaine volt a legkiállhatatlanabb kísértet, akivel valaha találkoztam, ez pedig nagy szó volt.
‒ Az az öt év hamar el fog repülni ‒ biztattam, majd figyelmesen végighallgattam a családban öröklődő tehetségtelenséget. ‒ Szerintem, ha picit odafigyelsz, odateszed meg bátrabb vagy, akkor nem lesz gond. Hidd el, a magabiztosság sok mindenen át tud segíteni ‒ noszogattam, hogy ne törődjön annyira bele, hogy tehetségtelen lenne bájitaltanból.
‒ Rendben van ‒ bólintottam, aztán keserűen elmosolyodva firkantottam le a következőket. ‒ Mardekáros, gondolhattam volna, mindig velük van a baj… Beszélgetek vele, felhívom a figyelmét, hogy ne piszkáljon másokat, mert a tűzzel játszik. ‒ Elvégre, Quinn lopkodó szobatársát is elintéztem, egy másodéves kölyökre tűzmágusként nem lesz olyan nehéz a frászt hozni, pláne nem ilyen sápadt, beteges kinézettel.
‒ Találkozhatunk, ha szeretnél. A birtokon, a könyvtárban, félreeső helyeken, vagy a szobánkban szoktam lenni. Ha nem találsz meg, nyugodtan küldhetsz egy baglyot ‒ válaszoltam. Én csak örültem az olyan személyek társaságának, akik nem vetettek meg, aztán Samantha hasonlított rám a képessége miatt, ki tudja, talán együtt tényleg tudnánk valamit kezdeni a problémáinkkal.
‒ Köszönöm ‒ mosolyogtam rá, miután letettem a ceruzát, majd óvatosan kiemeltem a többi közül egy cukorkát. Reméltem, hogy nem lesz olyan pocsék íze, s láss csodát, kivételesen egy tökös derelye ízesítésűvel sikerült megúsznom.


zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]


[/i][/i]



And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-07-03, 19:41


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Annyi de annyi kérdésem van, hogy feszegeti a fejemet, néha veszek egy nagy levegőt, hogy megszólaljak de aztán visszaszívom. Lucasnak elég nehéz lehet mindenre kimerítő választ adni és ahogy észrevettem, ha tudna beszélni, be nem állna a szája, mert írni is sokat ír. *-Talán együtt rájöhetnénk. Persze az is lehet, hogy nem azért maradtak itt mert nem tudnak továbblépni, csak dolguk van még. Nekem például a dédi, ő segít nekem néha ha elakadok valamiben, vagy csak meg kell vigasztalnia.
*A betegeskedő alkaton elgondolkodom, annyi minden lehet ami szóba jöhet, és az is lehet, hogy Lucas nem akar róla beszélni, a fiúk nem szeretik elismerni a gyengeségüket, és azt hiszem a betegeskedést annak érzik. Bár Lucas megemlített, szóval neki talán nem gyengeség, de azért nem kérdezek még rá, nehogy kellemetlen helyzetbe hozzam. Éccsanya biztosan jobbakat kérdezne, de nekem nem az a célom, hogy kifaggassam Lucast a lelki bajairól. Nekem már az is elég, hogy tudok beszélgetni valakivel aki nem csak elfogadja a képességemet mint Lance hanem meg is érti. Nem kell magyarázkodom és magyaráznom, egyszerűen csak tudja miről van szó. Írás közben nézem az arcát, és tudom, hogy valamit nem mond el, vagyis ki fogja hagyni és olyan sokáig ír, hogy el sem tudom képzelni mi az ami ennyire bonyolult. Rákönyökölök a térdemre és a fejemet a tenyerembe fektetem, nem mintha unalmas lenne…vagyis egy kicsit az, elég fárasztó így beszélgetni, bár legalább nem vágunk egymás szavába. Végre megkapom a füzetet és olvasni kezdem, most kivételesen nem szúrok közbe egyetlen megjegyzést sem, figyelmesen olvasok, még a nyelvem hegye is kilóg a számon, de ezt nem is veszem észre. Sosem veszem észre. *-Ahaaa! Fúúúú az tök szar lehet. És utána elgyengülsz? A dédi nem csinál ilyet, igaz még nem érintett meg. Lehet, hogy tudja milyen és azért? *Amikor a dédiről beszélek rá is nézek kérdőn, ő meg bólint, és legyint. Talán nem olyan nagy dolog, vagy csak nem mindenkinél működik úgy ahogy Lucasnál. *-Lehet, hogy a szellemek is különböznek egymástól? Ott van Félig Fejnélküli Nick, őt mindenki látja, Hóborc meg kopogószellem, ő is más és a dédi is, mert őt meg nem látja mindenki. Érdekes. Éccsanya azt mondta kérdezzek meg egy tanárt is erről, de még nem mertem. Te sem beszéltél róla mi? Hááát, nem is hiszem, hogy jó ötlet. *Rázom a fejem, eszembe jutott nekem is de aztán letettem róla. Jobb ha a tanárok nem mindenről tudnak. Az a lány is aki látott dolgokat, elmondta McGalagony professzornak és mi lett belőle? Szobafogság. Mindenki erről beszélt a suliban egy ideig. *-A nonverbális varázslást nem gyakoroltad? Tudod ahhoz nem kell beszélni és megkönnyítené a dolgodat. Nekem még nem sikerült, de neked biztosan menne hiszen sokkal idősebb vagy. Csak gondolnod kell a varázsigére, nem kell hangosan kimondani, persze biztosan tudod mi az a nonverbális varázslat, minek is magyarázom. Bocsi. *Néha sokat jár a szám, elsős koromban nagyon sokat, aztán amikor a dédi meghalt, megkukultam. Befelé fordultam, mert így tudtam feldolgozni a dédi halálát. Szép lassan azonban ebből is kigyógyultam és még pszichológus sem kellett. Lucas magyarázata a szellemekről nagyon foglalkoztat, gondoltam, hogy ő sem akarja másokkal megosztani, úgy hogy simán el tudom fogadni a tanácsát, ám nagyon előreszaladok, ha rendesen beszélgetnénk, most jönne az a rész amikor a szavába vágok, anélkül csak nem olvasok tovább.* -Hát de mégis honnan tudom, hogy melyiket nem látja más csak én? *Nem tűnik fel, hogy több sort kihagytam, de ha megmutatja mikor visszanyújtom a füzetet, már látom.* -Jaaa! Néha előbb gondolkodom mint cselekszem, a korral jár, anci azt mondja, hebrencs vagyok és szertelen, de majd kinövöm. Talán. Élesebben? Még nem vettem észre de majd megnézem ha egyszerre lesznek jelen. Nick biztosan tetszene a dédinek….Nem? *A dédire nézek megint de csak a fejét rázza, ma valahogy szófukar és csendes. Talán ő is zavarban van Lucastól, hogy látja őt és a többi szellemtől. Vállat vonok.* -Ha nem hát nem.
*Nem akarok én kísértet kerítő lenni. A sok kérdés közül épp egy intimebb kerül elő, naná, hogy ez érdekel a legjobban, bár a dédi előtt nem vagyok szégyenlős, de ki tudja, hátha kapok egy fiú szellemet és az elég gáz lenne ha fürdés közben jelenne meg. *-Elaine is normális kísértet? *Nem hiszem, ha ennyit zaklatja. Elaine-ről feltételezem, hogy szándékosan vetkőzés közben lepi meg Lucast, de ő már megszokta, könnyen beszél, én még nem, biztosan felsikítanék ha megjelenne egy fiú szellem mikor pucér vagyok. *-Azt írja, hogy nem probléma, előfordul. *Tolmácsolom Lucas szavait a dédinek, majd integetek neki mikor visszavonul. Mégiscsak jobb társaság neki a többi szellem, velem most úgy sem lesz gondja, úgy tűnik ő is tudja, hogy jó kezekben hagy. Persze nem sejtheti, hogy Lucas az elevenembe vág a kérdésével, bár elmondom neki, de egyre inkább előtörnek a könnyeim és elég nehezen tudom elolvasni amit ír. Csak bólogatok és nyelem a könnyeimet, Heath is adott tanácsot és mire mentem vele? Csak rosszabb lett, nem hiszem, hogy szándékos volt és Lucas sem akarja, hogy megint bajba kerüljek, ő mást is mond. *-másodéves…*Felelem szipogva majd megint megrázom a fejem, közben vetek egy pillantást a dédi felé.* -Ebben sosem leszek jó, örökletesen vagyok tehetségtelen bájitaltanból. A dédi is pocsék volt és ancinak sem nagyon megy. De nekik nem kell vele foglalkozniuk, nekem pedig még egy ideig megnyomorítja az életemet Piton. * Az utolsó sor azonban egy mosolyt csalt az arcomra, rövid mosoly volt de mosoly, a könnyeim azonban már megindultak, az orrom bedugult és a hangok nem úgy jöttek elő ahogyan szoktak.* -Dó, bajd begbutatob…..khöszi. *Elvetem a zsepit és belefújtam az orromat, majd megtöröltem a szemem. Lehet, hogy fordítva kellett volna, de már mindegy volt. Nem fogok belehalni. *-Bicsinász vele? Bardekháros. *Naná, hogy az volt.* -Bársko is találhozunk? Djó lenne. Kérsz cukrot? Amci küdde bagollyal. *A zsebembe nyúlok a talárom alatt, szerencsére nem ázott el a löttytől a mit a nyakamba kaptam és Lucas felé nyújtom a tenyeremben a külön becsomagolt cukrokat. Bagoly Berti féle mindenízű drazsé.*


[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-07-01, 05:22



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

Szerencsésnek nevezhettem magam, amiért találkoztam Samanthával, amíg nem futottam össze vele, meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg más is rendelkezik szellemlátó képességekkel. Azt meg pláne nem gondoltam volna, hogy neki is volt saját kísértete. Nem tudom én miként éltem volna meg, ha egy szerettem járt volna a nyomomban, azt tudom, hogy az idegenekhez hozzászoktam, már nem is zavarnak túlságosan.
‒ Igen, elég nehéz mindennap vitázni egy szellemmel, aki nem akar továbblépni. A többiek szeretnének továbblépni, de valamiért nem tudnak, én pedig elképzelni sem tudom miként segíthetnék nekik ‒ bólintottam írogatás közben. Nem zavart, hogy közbeszúrta a gondolataimat, de azért nagyon oda kellett figyelnem, hogy fejben tartsam, mikre akarok reagálni.
‒ Valóban, eléggé az. Amúgy is betegeskedő alkat vagyok, szóval így néha megterhelőbb. De eddig még nem haltam bele, ő meg amúgy is halott, szóval… ‒ mosolyodtam el keserűen, majd amikor arról kérdezett, hogy mit érzek, megvontam a vállamat. ‒ Korábban, amikor nem tudtam blokkolni, nyomást éreztem a fejemben meg a hangját hallottam. Nem tudtam kizárni, idegesített, fülsüketítő volt. Tudod, én nem vagyok nagy mágiahasználó, korábban ritkán varázsoltam pálcával, így a képességeim eléggé zabolázatlanok voltak. Ne tudd meg milyen érzés az, amikor kontrollálhatatlanul előtör belőled a mágia… Most már csak enyhe fejfájást okoz, amikor pedig hozzám ér, kiráz a hideg, mintha elszívná az energiáimat. Talán úgyis mondhatom, hogy rajtam élősködik. Fagyos az érintése ‒ próbáltam neki leírni úgy, hogy azért ne nagyon érezze rajtam, hogy valami nem stimmel velem. Azt már nem árultam el, hogy azért nem tanultam korábban pálcával varázsolni, mert sokáig nem is volt, az elmegyógyintézetben töltött évekről is mélyen hallgattam.
‒ Ne sajnáld, jobb ez így. Az elemi mágiával kapcsolatos képességeim csak fejlődnek, mert másfajta gondolkodást igényelnek a pálcás varázslatok ‒ böktem finoman oldalba, amikor láttam az arcára kiülő sajnálatot. Bizonyos szinten megérdemeltem, hogy eltalált az az átok, meg aztán, nem is zavart túlságosan, hogy nem hallatom a hangomat.
Az első kérdésére biccentettem. Meglepő lehetett számára, de engem már elég régóta kísértek szellemek. Annyira hozzám nőttek, mint a fivérem. Nem tudtam szabadulni tőlük.
‒ Ki tudja? Lehet nem, de lehet, hogy igen. Én mindenesetre a legtöbb kísértet esetében hallgatnék arról, hogy látod őket. Mármint azokkal kapcsolatban, akik alapjáraton nem láthatóak. Fel fogod ismerni őket, a házak szellemeit például én élesebben látom. Innen tudom, hogy különböznek a kísérteteimtől ‒ adtam tanácsot, hiszen némelyikük tényleg azért jár még most is a nyomomban, mert hülye voltam, és lebuktattam magam előtte. A kérdésére némán felnevettem. ‒ Eleinte az volt, de már hozzászoktam. Megtanultam nem szégyenlősködni. Meg a normálisabb kísértetek nem bukkannak fel olyankor, amikor nem illik. ‒ Magamban jót derültem azokon az emlékeken, amikor Elaine, vagy a kislány a frászt hozta rám vetkőzés közben, milyen régen volt már. Azóta inkább csak az élők előtt vagyok zavarban, a holtak már nem érdekelnek.
Samantha elhunyt rokonára rámosolygok. ‒ Semmi gond, megesik az ilyesmi ‒ írtam, és már nyújtottam is át a kislánynak a jegyzettömböt, hogy tolmácsolhassa a szavaimat mielőtt még csatlakozna az idősebb kíséreteteimhez.
‒ Hát, ez nem volt szép tőle. Szerencsére, engem sosem tanított, csak az egyetemet kezdtem itt, de hallottam már róla ‒ csóváltam a fejemet, ha annyira elvetemült kedvemben lennék, talán meg is leckéztetném a vén professzort, de Lincoln nem örült volna, ha bajba keverednék.
‒ Nem lehetsz mindenből kiváló. Nézz meg engem, nem tudok beszélni, néhány alap varázslat megy meg az elemi mágia. Nem vagyok egy őstehetség, egy zseni, de nem is akarok mindenből tökéletesen megfelelni. Amennyire tudok, odafigyelek, elsajátítom az anyagot. Egyebet nem tudok tenni ‒ próbáltam csitítani, hiszen nem volt egyedül, sokan voltunk még olyanok, akik ilyen vagy olyan okból meg voltak lőve a mágia terén.
‒ Engem is sokat piszkáltak egyéb okokból kifolyólag. Nem esett jól egyik sértés sem, de megtanultam ignorálni őket. Tudod, kislány, nem az a fontos, hogy a rosszakaróid mit mondanak, vagy mennyire nevetnek rajtad, hanem az, hogy akik fontosak neked, mennyire állnak ki érted, hogy nekik mennyire vagy fontos. Azokkal meg ne foglalkozz, akiknek nem tetszik valami. Lehet, hogy féltékenyek valami miatt, vagy olyan keserű az életük, hogy mások szekálása az egyetlen örömük. Meg aztán… Hányadikos vagy? Elsős, másodikos? Nem tudhatod, hogy mennyire vagy ügyetlen benne. Talán csak egy korrepetitor kellene, aki segít neked. Meglátod, ha picit jobban odateszed magad, kiderül, hogy nem is vagy olyan menthetetlen ‒ vetettem papírra ezeket a sorokat, amilyen gyorsan csak tudtam. Szerettem volna jobb kedvre deríteni őt, ezért tényleg nem érte meg keseregni.
‒ Azt a fiút pedig, aki a bájital alá lökött, majd mutasd meg nekem, elintézem, hogy többet ilyen ne forduljon meg a fejében ‒ dőltem hátra. A hátamat neki vetettem a fának, nem kellett semmi rosszra gondolni, nem terveztem halálosan megfenyegetni, csak szerettem volna elbeszélgetni vele. Amikor észrevettem Samantha könnyeit, a fejemet csóválva a kabátom zsebébe túrtam, majd miután az ujjaim kitapintották a papírt, előhúztam, és egy zsebkendőt nyújtottam a lány felé. Szavak nélkül nehéz volt bárkit is vigasztalni.



zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-27, 21:07


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Igazából tök jó, hogy találkoztam ezzel a fiúval, egymást leptük meg azzal, hogy én látom a szellemeit, ő meg, hogy nem tud beszélni. Szegény. Biztosan rossz lehet, bár egész jól feltalálja magát azzal a füzettel, bár nekem fárasztónak tűnik és mivel eléggé türelmetlen vagyok, nem győzöm kivárni mire leírja a válaszát. Ki is kapom a kezéből a füzetet és csak úgy falom a szavait, még az sem jut eszembe, hogy egy bocsánatkérő pillantást vessek rá. Érthető mondjuk, mert eléggé felcsigázott az a tudat, hogy neki is vannak szellemei és látjuk egymáséit, sem anci sem én nem találtunk erre semmilyen magyarázatot eddig, a tanároknak meg nem akartam elmondani, pedig éccsanya biztatott rá, de hát tudom milyen amikor bolondnak néznek. Nekem csak egy kísértetem van, őt meg nagyon szeretem, mondhatni a sajátom mert a dédim, de a fiúnak sajnos nem volt ilyen szerencséje azt hiszem. *
-Nahát, tényleg?! …..Fárasztó lehet…..tényleg? Hűűűű. És mit érzel?
*Ahogy olvasom, önkéntelenül is közbeszúrom a gondolataimat,mintha a fiú hangosan beszélne én meg közbevágnék. Egyébként is ezt csinálnám, pedig tudom, hogy nem illik, mert anci mondta és ő tényleg jó anya és rendesen nevel engem meg az öcsémet, de úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy ha nem mondom ki rögtön amit gondolok, akkor vagy elfelejtem mire megszólalhatnék vagy már nem is lenne érdekes a végén. Az utolsó mondatnál már a fiúra nézek és nyújtom vissza a füzetet, és ez így megy tovább. A füzet ide-oda vándorol kettőnk között,én meg persze mindenbe belekotyogok. Naná, hogy rákérdezek miért nem tud beszélni, szerintem mindenkinek ez lenne a második kérdése, de én ancitól tudom is, hogy vannak olyanok akik lelki okok miatt nem tudnak beszélni és ezt még lehet gyógyítani is, de sajna ahogy olvasom a fiúval nem ilyesmi történt. Szomorúan és sajnálkozva húzom el a számat. Nem kérdezem meg, hogy lehet-e gyógyítani, három év sok idő, biztosan mindent megpróbáltak már és nem sikerült. Nem hiányzik neki, hogy még egyszer leírja azt, hogy nem gyógyítható. Bár nem sokat számítana de a léleknek nem tesz jót, ezt is ancitól tudom. *
-Hú, olyan régóta? Nekem csak a dédim van és nem régóta. Szerinted nekem is lesz majd több szellemem? Azért jó lenne felkészülni, nehogy mondjuk fürdés közben jelenjen meg az egyik. Tényleg! Mi van ha pont vetkőzöl? Nem kínos?
*Naná, hogy eszembe jut. Mondjuk a dédi nem sok vizet zavar ebből a szempontból, hiszen a dédim és látott már pucéran, még a szaros pelenkámat is lecserélte nem egyszer, bár erre nem emlékszem de anci is mesélte meg a dédi is. Lucasnak azonban egészen más a helyzete, hiszen neki idegenek a szellemei, mint ahogy az kiderül. A nem békés kísértetre fél szemmel mindig oda figyelek, nem tudom, hogy a szellemek tudnak-e féltékenyek lenni, de ha érezni is lehet az érzelmeiket meg a fájdalmukat ahogy Lucas érzi, akkor talán igen, tudnak. Az pedig nem lenne jó, bár ki tudja mit tud tenni. Ha képes megérinteni a fizikai testünket, akkor többre is képes. Lehet, hogy a dédi is ezért nyújtotta később a kezét amikor bemutattam őt Lucasnak, vagy csak szimplán megmaradt a jólneveltsége és önkéntelen volt a mozdulat,mindenesetre Lucas megmutatta neki, hogy nem lehetséges, mire a dédi szomorú arcot vágva húzta vissza a kezét.*
-Nohát, erre nem is gondoltam. Ejnye, ejnye, milyen figyelmetlen vagyok.
*Engem sosem érintett meg, nem is próbálta. Most csak csóválta a fejét értetlenül, majd visszahúzódott egy kicsit és ellibegett az idős férfi szellem felé és szóba elegyedett vele. Utánanéztem, de Lucas megint elém tolta a füzetet és én könnyelműen el is olvastam amit leírt. Bár ne tettem volna, már el is felejtettem a nagy izgalmak közepette miért is szaladtam ki ide a tópartra, miért rúgtam bele a bájitaltankönyvembe, de most elhúztam a számat és visszanyújtottam a füzetet. Szégyenlősen lehajtottam a fejemet és halkan motyogtam el mi történt,közben meg a homokba maroltam és azzal szórakoztam, hogy lassan engedem ki az ujjaim közül. Pótcselekvés. Vagy figyelemelterelés. *
-Piton rám öntötte a bájitalt. Még nem készült el és szerencsére ne volt semmilyen hatása. *Nagyot sóhajtottam. Biztosan megkérdezi miért kaptam a nyakamba egy üstnyi löttyöt, inkább megelőztem, ezzel is megkímélve egy újabb körmöléstől.* -Tudod én hihetetlenül tehetségtelen vagyok bájitaltanból. Mondjuk jobb lenne másik tantárgyból, de hát én már csak ilyen szerencsétlen vagyok és kifogtam a legrosszabb tanárt. Heath azt tanácsolta, hogy amikor Piton megint lehord az egész osztály előtt akkor gondoljam magamban azt, hogy egy birka és csak béget és akkor nem lesz olyan rossz érzés. Mert hát ő is pocsék bájitaltanból és már kipróbálta és bejött neki. Csak én meg először gondoltam ilyet és elröhögtem magam, pont amikor Piton valami olyasmit mondott amivel sötétre festette a jövőmet és elmondott mindenféle tehetségtelen és szerencsétlen kétbalkezesnek. Szóval amikor a képébe röhögtem, a pálcájával felemelte az üstömet és a fejem felett egy elegáns legyintéssel megfordította. Ki sem tudtam kerülni mert a mellettem lévő fiú még a zuhany alá is lökött.
*Így volt. Nem vagyok büszke magamra, de azt hiszem ez volt az utolsó csepp a pohárban. Elmondva pedig újraéltem az egészet és megint pityeregni kezdtem.*


[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-24, 14:02



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

Nem gondoltam volna, hogy egyszer pont ennek a kísértetnek fogok a kedvére tenni, de végül is, nem bántam meg, hogy hallgattam rá, és a hugrabugos közelébe mentem. A külsejét ítélve valami nagyon csúnyán elbánt vele, talán valami bájital lehetett, vagy esetleg valami növény nedve kerülhetett rá. Annyira nem értettem a mágiához, többnyire a természettel kapcsolatos varázslatokhoz értettem, a bájitalokhoz mondjuk úgy, kevésbé.
Nem zavartattam magam az engem körülvevő szellemek miatt, tudtam, a többség úgysem látta őket, így nem kellett magyarázkodnom, bár a kislány feltűnő bámulása már kezdett zavarba ejtő lenni. Meg is lepődtem, amikor kiderült, hogy ő is látta a holt lelkeket, nem csak én.
Halványan elmosolyodtam, amikor kikapta a kezemből a füzetet. Emlékeztetett arra, amikor még Lauren kicsi volt. Ő is türelmetlen és kifejezetten izgága volt, de talán épp ezért szerettem annyira. Mert akkor színt vitt az életünkbe, némi vidámsággal töltötte meg azt a házat.
‒ Nem hiszi el, hogy meghalt. Azt állítja, hogy én, és általában rajtam keresztül akarja másokon levezetni a feszültségét. Ő… Tényleg másfajta kísértet. Hallom a gondolatait, átérzem a fájdalmát. Ezért tud bosszantani. Vagyis, tudott. Most már csak a szája nagy, megtanultam blokkolni őt. De ettől függetlenül, még nem kellemes, ha hozzád ér ‒ írtam egy gyors magyarázatot még a lapra, de egy újat kellett kezdenem, mert az előbbi megtelt. Nem akartam megrémíteni a lányt, de jobb, ha tudja, messziről kerülje el Elaine-t, sőt, az a legjobb, ha nem is figyel rá.
Igaz, nem tőlem kérdezték, de reflexből bólintottam, amikor a lány a dédanyjához intézte a szavait. Akár én is tudtam volna neki válaszolni, elvégre évek óta küzdött a szellem-problémáimmmal. Arra, hogy jó dolog lenne, megrándítottam a vállamat. Én eddig csak a képesség árnyoldalával találkoztam, lásd: Elaine-nel.
‒ Három éve eltalált egy átok, ami roncsolta a hangszálaimat, azóta nem beszélek ‒ firkantottam le a választ. Aztán, mivel irtóztam az orvosoktól inkább megtanultam együtt élni vele, de ezt már nem jegyeztem meg. Erről nem kellett mindenkinek tudnia.
‒ Örvendek, Samantha ‒ mosolyodtam el halványan. Nem akartam Sam-nek hívni, csak azokat szoktam becézni, akikhez kötődtem már valamennyire, így nekem maradt Samantha.
‒ Kiskorom óta. Hat éves korom körül bukkant fel mellettem Elise, ő az, aki idecipelt engem. ‒ mutattam a kislányra, aki még mindig félénken bámulta Samanthát. Elise talán olyan nyolc-kilenc év körül lehetett, sose foglalkoztam vele különösebben, ahogy ő is csak azért tartott velem, hogy ne legyen teljesen egyedül. ‒ Elaine tizenhat éves korom körül jelent meg, a másik kettőre már nem emlékszem ‒ folytattam az írogatást. Jobban belegondolva, tényleg nem emlékeztem már, hogy melyik szellem, mikor szegődött a nyomomba. Annyira nem is tartott számon a dolgot.
‒ Szerencsés vagy, engem ők találtak meg. Azt várták tőlem, hogy segítsek rajtuk, de idővel ők is rájöttek, nem tudok. Azóta meg szimplán nem mennek sehová, mondjuk, most már nem sok vizet zavarnak ‒ rándítottam meg a vállamat miközben átnyújtottam a jegyzetfüzetet. Samantha tényleg szerencsés volt olyan szempontból, hogy az ő kísértete ártalmatlan volt, viszont olyan szempontból meg én voltam az, hogy én idegeneket láttam, és például nem a fivéremet.
‒ Ki tudja… Lehetséges. De ha nem akarsz több szellemet a nyakadba, inkább tegyél úgy, mintha nem látnád, vagy hallanád őket ‒ tanácsoltam, elvégre én is azért volt megáldva velük, mert korábban naivan mindig reagáltam rájuk, így idővel amolyan mágnesként vonzottam őket magamhoz.
‒ Örvendek a szerencsének ‒ tartottam ezután a füzetet az öregasszony felé, majd amikor a kezét nyújtotta felém, először értetlenül néztem rá, majd keserű mosollyal megingattam a fejemet, és Elise karján átnyúlva prezentáltam, hogy sajnos akármit is várt tőlem, noha szellemlátó voltam, de attól függetlenül a testetlen lényeket nem tudtam megérinteni. Azonban, a kérdésre egy határozott bólintással feleltem. Nyugodtan hívhatott így, engem nem zavart.
‒ Szóval, mi is történt pontosan, amiért az a bájitaltan könyv a földön hevert, és amiért te úgy nézel ki, mintha rád robbant valami? ‒ érdeklődtem, elvégre, a bemutatkozáson már túljutottunk, ahogy azon is, hogy megismertük egymás szellemeit. Most már rákérdezhettem arra is, amiért eredetileg idejöttem.


zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-21, 08:26


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Na jó, elég fura a helyzet. A fiúval még nem is lenne gond, helyes srác és szépen tud mosolyogni, ahogy Lance is vagy Heath, szóval ebben nem ütött el a többiektől, abban viszont igen, hogy meg sem szólalt és volt vele egy csapat szellem. Nem vagyok hülye, anya szerint a bájitaltant kivéve elég éles az észjárásom, az átnyújtott papírra írt szövegből egyből rájöttem, hogy nem poénból írogat, de egyelőre sokkal jobban foglalkoztatott az a tény, hogy egy egész csapattal érkezett. Mondhatni családdal, volt a szellemek között öreg és fiatal, az a kicsi lány volt a legapróbb aki belékarolt. Nekem csak a dédi volt, de ezek szerint számíthatok többekre is később, talán nem is olyan sokára. A fiú is meglepődött azon, hogy látom a szellemeit, és az eddigi gyanúm, miszerint csak én látom a dédit és ő nem olyan szellem mint a többi kastélybeli, beigazolódott. Kíváncsi voltam mit válaszol és szinte kikaptam a kezéből a füzetet, hogy elolvassam, aztán tócsányira kerekedett szemekkel néztem rá, aztán arra a lányra néztem akire ő is miközben írt. A kislány integetett nekem, én meg vissza neki, a csodálkozásomba némi zavart derű is költözött. Most valami olyasmit éreztem amire anya azt szokta mondani, nem tudja sírjon vagy nevessen. Hááát, én sem nagyon tudtam, mindenesetre fura volt az egész de egyben megnyugtató is, mert már nem éreztem magam olyan egyedül és elveszettnek ezzel a képességemmel. *
-És ő miért nem az? *Kérdeztem és a lány felé böktem aki a fiú állítása szerint nem volt ártalmatlan. Mit csinálhat egy szellem ami másokra is kihat? Nem csak a fiút kellett megkérdeznem hanem a dédit is, ő sosem bántott engem, persze mert életében is szeretett, de vajon volt olyan is akihez eljárt és régen rosszat tett neki és úgy érezte szellemként nem hagyja nyugodni? Mondjuk lett volna ötletem kit kísértsen, Michael szülei mostanság nagyon keresztbe tettek ancinak és nekem is és akkor Bobbyt az öcsémet még nem is említettem. Beindult az adok-kapok közöttünk, a jegyzetfüzet ide-oda járt, a fiú írt én olvastam és válaszoltam. Mondjuk így kissé egyoldalúnak tűnt, de nem akadtam fenn rajta. A fejemet ráztam mikor a dédi megjelent és jött a következő, merőben felesleges kérdés. *-Szóval dédi, mi olyan szellemlátók vagyunk? *Néztem felé miközben próbáltam emészteni a történteket, de egyre jobban éreztem magam attól, hogy más is van aki ezzel küzd és meg tudom vele beszélni. *
-Valami olyasmi kedvesem. Nem kell tőle félni, jó dolog ez.
*Kételkedve hallgattam, hiszen nekem jó, hogy láthatom és beszélgethetek vele a halála után is, de a fiúnak van egy olyan szelleme is aki nem ártalmatlan. Elvettem a füzetet és elolvastam amit írt, aztán megrántva a vállam visszanyújtottam neki.* -Gondoltam, hogy ez az oka. Szervi bajod van vagy mentális? Egyébként Samatha vagyok. Samantha Delight de mindenki csak Sam-nek szólít, kivéve éccsanyát és a dédit. Éccsanya kincsemezik a dédi meg drágámozik. Mióta látod őket? És egyszerre jöttek vagy egyenként? Nekem a dédi azért jött mert nagyon hiányzott, de azért nem árt tudnom, hogy számíthatok-e másra is. Ja! Egyébként ő a dédim, éccsanya nagyija, apai ágon. Ann-Margret Smith. Dédi, ő itt Lucas Mordrake.
*Nem nagyon érdekelt, hogy Lucas közben a földet markolászta, belőlem ömlött a szó, mert végre találtam valakit aki megérti minden magyarázat nélkül mi az amin keresztülmegyek. A dédi mosolygott és a kezét nyújtotta kézcsókra Lucas felé. Akkoriban úgy látszik ez volt a módi, nem tudtam, hogy ez lehetséges-e, lehet, hogy csak önkéntelen mozdulat volt tőle. *
-Nagyon örvendek Lucas, ugye szólíthatlak így?



[You must be registered and logged in to see this image.]





[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-19, 00:51



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

A szél belekapott a dzsekimbe, de ennek ellenére nem húztam összébb magamon. Minek tettem volna, amikor szinte meg sem éreztem a jeges szellő jeges érintését. Azonban az engem kísérő szellemektől kirázott a hideg, amikor megérintettek.
Másképp pedig nem tudták felhívni a figyelmemet a fa alatt gubbasztó lányra, így kissé borzongva ugyan, de megindultam felé. A jegyzettömbből néha fel-felpillantottam, így sikerült elcsípnem a kislány pillantását. Nem tudtam eldönteni, hogy ez a tekintet a beteges kinézetemnek, vagy valami másnak szólt-e, mindenesetre, ma tiszta fejjel tudtam gondolkoztam, nem akartam ártani a lánynak, sőt a magam módján próbáltam kedves is lenni vele.
Az arcára teljes mértékben kiült a döbbenet, ha most először néztek volna így rám, talán zavarban lettem volna, de mára már egészen hozzászoktam. Megejtettem egy félénk mosolyt, jelezve, hogy nem akartam semmi rosszat. Én nem tartoztam azok közé, akik kedvtelésből másokat szekáltak, az intézetben és Ashworth-éknél bőven volt alkalmam megismerkedni a fájdalom fogalmával. Senkinek nem kívántam azt, amiken mi Linkkel átestünk.
A suttogva feltett kérdésre lepetten pillantottam rá, majd hátranéztem a vállam felett, végigfutattam a tekintetemet az engem követőkön, majd némán nevetve bólintottam. Szegény kislány nagyon megijedhetett tőlük, pedig csak Elaine volt az, aki szeretett ártani másoknak. Az viszont megdöbbentett, hogy ő is látta őket. Eddig még nem találkoztam olyan személlyel, aki hozzám hasonló lett volna.
Lapoztam egyet a jegyzetfüzetben, és egy új oldalra kezdtem írogatni. ‒ Persze, már évek óta velem vannak. Nem tudom miért, hogy mit akarnak tőlem, de ragaszkodnak hozzám, képtelenség megszabadulni tőlük, de egy kivételével a többi ártalmatlan ‒ körmöltem, majd az utolsó tagmondatnál Elaine felé intettem. A kislány, aki mellettem ácsorgott, félénken integetett az idegennek, de azt hiszem, inába szállt minden bátorsága, és nem volt hajlandó megszólalni.
Riadtan pillantottam oldalra, amikor újabb árnyat véltem felfedezni, majd a barátságos arc láttán a tekintetemben lévő riadalmat kíváncsiság vette át.
‒ Szóval, te sem vagy egyedül ‒ jegyeztem fel, és megint a lány felé fordítottam a füzetet, hogy lássa a betűimet. Az öregasszony szavaira szintén csak bólintottam, jelezve, hogy láttam és hallottam is. Nem volt olyan rejtőzködő kísértet, akit ne hallottam volna meg, átkozott képesség volt ez.
‒ Elnézést, amiért nem mutatkoztam be rendesen, és amiért írogatok. Lucas Mordrake-nek hívnak, és azért kényszerültem az írásra, mert nem tudok beszélni, de örülök, hogy megismerhetlek bennetek ‒ fűztem egy gyors magyarázatként, hogy miért is írogattam olyan szorgosan ahelyett, hogy beszéltem volna.
Egyre kényelmetlenebb volt guggolni, így én is elhelyezkedtem a földön, de én a lánnyal meg az öregasszony szellemével szemben. Hirtelen nem jutott eszembe, hogy mi mást mondhatnék, picit talán még a hatása alatt voltam annak, hogy nem voltam egyedül. A földbe markoltam, az anyaföldbe, és azt kezdtem morzsolgatni. Egy pillanatra lehunytam a szememet, elképzeltem, hogy az egész bolygót mágia szövi át, és hogy ezt a mágiát, mármint a természetmágiát Lincolnnal birtokoljuk, aztán ismét a párosra emeltem a tekintetemet, és vártam.



zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-17, 07:11


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Nagyon el voltam keseredve, momentán semmi nem érdekelt, és nem is nagyon figyeltem a környezetemre. A tó tükrét bámultam körülbelül úgy mint akit hipnotizáltak. A kavicsok elfogytak a közelemből és voltam annyira lusta, hogy ne másszak odébb másikért. Így viszont már a kezeim is tehetetlenül pihentek az ölemben. Végül is egész jól sikerült a gondolatok elterelése, már csak a röhögésen kell dolgozni egy kicsit, nem ártana a bájitalfőzési technikámon se, de a jelenlegi szinten nem tudtam mit tehetnék még. Elsőben még betudtam annak, hogy minden ismeretlen, otthon nem igazán főztünk ilyesmit anyával, sem korábban a dédivel, igazából egyszer sem. Azóta már tudom, hogy a dédi sem volt mestere a bájitalfőzésnek, volt kitől örökölnöm és gondolom azért sem volt otthon soha ilyen főzőverseny. Persze nem is volt rá szükség. Szerintem változtatni kellene az iskolai szabályzaton, a tanterven. Ha valaki elsőben olyan tehetségtelenséget mutat valamely tantárgyban mint én a bájital főzésben, akkor el kellene tanácsolni az óráról, már csak biztonságtechnikai szempontból is és nagyobb hangsúlyt helyezni arra a tantárgyra amiben tehetséges. Mint például én a Legendás Lények gondozásában, szívesen becserélném a bájitaltant plusz egy óra LLG-re. Ez persze csak álom marad, mert évszázadok óta így működik az iskola és bár Dumbledore professzor hajlamos az újításokra és a fejlesztésekre, a minisztérium úgy sem engedné és az iskola még mindig a Minisztérium hatáskörébe tartozik. Szóval meg kell barátkozzam a gondolattal, hogy lesz még pár évem Pitonnal és az üstökkel. Szórakozottan nyúlok a hajamhoz és húzok ki belőle egy szemet. Azt hiszem egy madár szeme, de jellemző, hogy fogalmam sincs már milyen madárszemet tettem a főzetbe. Kavics helyett megteszi, bár sajnálatos módon nem éri el a vizet. Látom ahogy sokkal előbb ér földet viszont csobban. *~Ez meg mi a frász?~ *Nagy szemeket meresztek de aztán rájövök, hogy a hang másfelől jött és azt még pár követi. Arra nézek és még jobban eltátom a számat mint eddig. Egy fiút látok a parton, ő dobálja a kavicsokat amik úgy ugrálnak a víz felszínén mint a domboldalon lecsúszó szánkó néhány bukkanón át. Ez még nem is lenne fura, de vannak páran körülötte és már első látásra is tudom, hogy nem élő emberek. Még akkor is tátottam a számat amikor a fiú elindult felém, útközben írogatva valamit egy füzetbe, a többiek követték. Tócsányira kerekedett szemekkel néztem egyik szellemről a másikra, még sosem láttam a dédin kívül mást, a fiút sem az igaz. Nem emlékeztem az arcára. A fiú leguggolt mellém és felém nyújtotta a füzetet, de én csak bámultam és képtelen voltam megmoccanni a döbbenettől. Az írásra is csak rákukkantottam két szellemet figyelés között. A kérdés enyhén szólva is felesleges volt, arra gondoltam, hogy a bámulásom miatt kérdezi, mert ugyan nem láttam magamat de elég látványos lehetettem. Önkéntelenül nyúltam a könyvemért, az utálatos bájitaltankönyvért és az ott is maradt a kezemben, csak addig tartott a tudattalan mozdulat, hogy elvegyem tőle, továbbiakra már nem futotta. *-Te tudod, hogy nem vagyunk egyedül? *Kérdeztem suttogva, óvatos pillantást vetve a többiekre. Nem tűnt fel, hogy társalogna velük, és azt sem tudhattam, hogy érzi-e azt, hogy a kislány belékarol. Eddig senki nem látta a dédimet és úgy is kezeltem a dolgot, most viszont, hogy nem hívtam senkit sem, nem idéztem meg, mégis láttam egy csapat szellemet, egészen más volt a helyzet. Muszáj volt tudnom mi ez az egész, magamban a dédiért sikítottam, hogy jöjjön és magyarázza el ezt a különös dolgot, mert nem mertem egyből rákérdezni a fiúnál. Dédi pedig jött, pont szemben velem, majd leült lehajolt hozzám és a fiúra nézett. Én meg rá, a mosolygós arcára.*-Kincsem, ne ijedj meg. Ők ugyanolyanok mint én. A fiú is látja őket és engem is, ha nem csal a megérzésem.
*Most komolyan! Egy szellemnek vannak megérzései?*



[You must be registered and logged in to see this image.]
[/color][/i][/b]




[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Lucas Mordrake
Reveal your secrets
Lucas Mordrake
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-15, 00:18



[You must be registered and logged in to see this image.]
Samantha & Lucas

Megígértem, hogy vigyázni fogok magamra, azonban a rémálmoktól fűtött álmaim az egész napomra kihatottak. Úgy éreztem, ha tovább maradok a kastély falain belül, felrobbanok a feszültségtől. Némi levegőre volt szükségem, s mivel a testvéremnek azt mondtam, hogy nem megyek be egyedül a rengetegbe a hippogriffekhez, vagy a thesztrálokhoz, így a második kedvenc helyemre vezetett az utam.
Sokat időztem a Fekete tó partján, itt találkoztam Quinn-nel is, aki azóta is azt képzeli magáról, hogy neki kell ráncba szednie az elrontott életemet, vagy legalább is öltözködési tippekkel traktál. A rajtam lévő bőrdzseki is neki volt köszönhető. Zsebre tett kézzel baktattam a tó irányába, mélyen magamba szívtam a víz kissé halszagú illatát, s kedvtelve hallgattam a körülöttem lebegő kísérteteket. Ma Elaine valamiért nagyon csendes volt, bizonyára forgatott valamit a fejében, így viszont a többiek kicsit felbátorodva beszéltek hozzám. Leginkább egy nyolc-kilenc év körüli kislány, aki akkor akaszkodott rám, amikor a sérülésünk után Linkkel a kórházba kerültünk. Ő azóta is velem volt, de eddig többnyire magában pityergett, keveset beszélt, vagy ha valamit motyogott is, akkor többnyire az Elaine-en kívüli másik kettőhöz intézte a szavait.
A vízhez érve lehajoltam, belemarkoltam a kavicsokba, és azzal kezdtem szórakozni, hogy kacsáztattam őket a tavon. A képességeim ugyan leginkább a tüzet irányították, mégis kezdtem megkedvelni a vizet. Nehezen hangolódtam rá ugyan, de mindig élvezetesnek találtam a formálását, még akkor is, ha verejtékezett a homlokom az erőlködéstől.
Szórakozott mosollyal dobtam el az utolsó kavicsot is, amikor a kislány megérintette a karomat. Jeges borzongás futott végig a testemen, majd a kérés lehajoltam, hogy a fülembe suttoghasson. Érdeklődve fordultam abba az irányba, amerre mutogatott. Nem is vettem észre, hogy nem voltunk egyedül.
Kiegyenesedtem, majd a kabátzsebemből előhúztam a noteszemet. Útközben gyorsan beleírtam a mondanivalómat: ‒ Hello. Veled mi történt? Minden rendben? ‒ Nagyjából ennyiből állt a mondandóm, megtorpantam mellette, majd leguggoltam mellé, hogy átadhassam neki a jegyzettömböt. Egyebet nem tehettem, beszélni képtelen voltam, így aztán olyan varázsigéket se tudtam használni, amelyekkel ráncba szedhette volna a külsejét.
A nyomomban lévő szellemlány a karomba csimpaszkodva leskelődött, valamivel odébb egy idős férfi és egy fiatal nő beszélgettek, Elaine meg még lányuk is távolabb, konok támaszkodott egy fának.
Tekintetem a földön heverő könyvekre siklott, a bájitaltan könyvért nyúltam, felemeltem, és leporoltam. Nem szerettem, ha így bántak a könyvekkel, lehet, hogy a lány utálta a bájitaltant, de ettől még a könyveknek meg kell adni a tiszteletet. Az arcát fürkészve nyújtottam felé a tulajdonát, majd ha elvette azt, a kezemet még mindig felé tartottam, hogy visszakérjem a jegyzettömbömet. Elvégre, ha szeretne velem beszélgetni, és véletlenül nem gondolatolvasó, akkor ismételten kénytelen leszek írni.


zene || megjegyzés ||[You must be registered and logged in to see this link.]





And you will be unstoppable
[You must be registered and logged in to see this image.]
Believe in yourself
Vissza az elejére Go down
Samantha A. Delight
Reveal your secrets
Samantha A. Delight
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty2016-05-12, 08:45


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lucas & Samantha


*Nem az első és sajnos nem is az utolsó, hogy bájitaltanról mocskosan és ziláltan, megalázottan jövök ki. Hiába fogam meg, hogy soha többé nem megyek be Piton tanár úr órájára, ez még nem az én döntésem és muszáj, hogy valamennyire megfeleljek, különben szégyenszemre évet ismételhetek. A következő óránk átváltoztatástan és biztosan magyarázkodnom kell majd McGalagony professzor előtt, hogy miért hagytam ki, de most nem igazán érdekel. Még annyira sem, hogy felmenjek a gyengélkedőre és így szerezzek alibit magamnak, oda már úgy is úgy megyek mint aki hazajár. Most viszont muszáj egyedül lennem egy kicsit és suli ide, kötelezettség oda, nem megyek az utolsó órámra hanem a tóhoz menekülök. Az utolsó métereket már lihegve teszem meg, egy vaskos törzsű fát nézek ki arra, hogy lefékezzem magam, szándékosan megyek neki de csak azért, hogy megtámaszkodjam benne. Másik kezemből ledobom a könyveimet a földre, a bájitaltankönyvbe még bele is rúgok mérgesen, ezzel is kiadva magamból a dühöm és a megbántottságom egy részét. A tó partja pár méternyire van tőlem de nem megyek a víz közelébe, csak a kiszemelt fa mellé zöttyenek és nekidőlök a törzsének. Anya biztosan megtudja majd, hogy ellógtam egy órát, de persze ezért még nem fogják behívatni, ez a suli nem olyan mint a mugliké, egyáltalán nem olyan. A kudarcok sokkal rosszabbá teszik az otthontól való távollétet. Néhány kavics kerül a kezembe és elkezdem a vízbe dobálni, persze egyik sem megy olyan messzire, hiszen én magam is távol vagyok, azért egy-kettő csobban. Nagyot sóhajtok mindegyiknél, eszembe jut az is, hogy hiába vágyom haza, már nem oda mennék vissza mint ahonnan elindultam szeptemberben a Roxfortba, mert anyák válnak és anya el is költözött a dédi házába ami sokkal kisebb és nekem csak egy mágikusan tágított padlásszoba jut, különben együtt kellene aludnom az öcsémmel. Hááát, nem mondhatnám, hogy olyan szuperül vagyok és Piton mai bájitala csak ráadás. Heath tanácsát még nem igazán sikerült teljesen a magamévá tenni, pedig megpróbáltam, épp ez volt a baj. Arra gondoltam míg Piton tanár úr éppen készült leordítani a hajamat a fejemről, hogy ő most egy birka és csak béget a nagyvilágba és elröhögtem magam. Nos, szerencse, hogy csak félig készültem el a bájitalommal, mert a rézüst a fejemen landolt. Igazából nem történt velem semmi, nem volt hatása mert még nem volt kész, de a hajam az most csimbókokban lóg és a talárom is nedves, ki tudja mi van a hajamban, volt abban a löttyben sok minden. Ennél még az is jobb mint amikor felrobbantottam a varázslét. Nem tudom, komolyan nem tudom mi tudna jobb kedvre deríteni most.*



[You must be registered and logged in to see this image.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
Akkor is szeretlek amikor utállak
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Lucas & Sam   Lucas & Sam Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Quinn & Lucas
» Lucas & Hannah
» Lucas Starling
» Ginny & Lucas
» Lucas Mordrake

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Fekete-tó-
Ugrás: