ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 14:26-kor
Annabelle Mitchell


Tegnap 12:43-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 07:15-kor
Cody L. Mortimer


2024-05-15, 14:59
Abigail Smallwood


2024-05-15, 14:32
Lioneah McCaine


2024-05-14, 12:26
Gillian Ollivander


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Silent&Ebony I_vote_lcapSilent&Ebony I_voting_barSilent&Ebony I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70736 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Silent&Ebony

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ebony Frewen
Reveal your secrets
Ebony Frewen
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-07-05, 13:16



Silent & Ebony
Miből lesz a cserebogár…
[You must be registered and logged in to see this image.]
A lány olyan mértékben méregetett, hogy nem tudtam, mit tegyek. Elkezdtem vakargatni a karjaimat és a sarkaimon hintáztam, mire végre megszólalt. Örültem neki, hogy nem kezdte el a litániát, amit ilyenkor szoktak mesélni, mivel mardekáros vagyok. Mindenki azt hiszi, hogy csak azért, mert zöld egyenruhám van, rossz ember vagyok. Pedig engem a becsvágy és a célratörekvés hozott ide, mivel nem tudom elviselni, hogy bármilyen akadályba ütközzek, és ne tudjam megoldani.
Silent volt a lány neve. Fura egy név, de nem említettem meg neki. Tényleg illett volna rá, ha nem talált volna ki olyan sértéseket, amiket a fejemhez vágott pár perccel ezelőtt; vagy lehet, hogy már akár egy órája is itt lehettünk? Nem tudtam volna megmondani, de az biztos volt, hogy tetszett neki az ötlet.
Elindult a lépcsőn, én csak néztem, ahogy rálép az első, majd a második lépcsőfokra. Meg akartam várni, hogy lemenjen, vagy legalábbis eltűnjön a látómezőmböl, hogy én nyugodtan kinézhessek még egyszer az ablakon, hogy biztosan nem akar-e az a lény visszajönni a toronyba. Már épp készültem kinézni az ablakon, mikor a lépcső felől valami zaj hallatszott. Gyorsan odafutottam, és láttam, hogy Silent az oldalára borulva fekszik, a keze a feje alatt volt, hála égnek, valószínűleg így nem ütötte meg magát nagyon.
Közelebb mentem hozzá, majd rázogatni kezdtem. Nem mozdult, mire én a nevén kezdtem el szólongatni. Megnéztem a pulzusát, de azzal minden rendben volt. Nem tudtam, mit tegyek, mire egyszer csak fülsüketítő hangot hallottam az ajtó irányából. Odafordultam, mire az ajtó kivágódott a helyéből. Egy gyors pajzsvarázslattal kivédtem az ajtóból származó apró csavarokat, és megláttam az ajtóban a tanárokat, és még egy diákot, akit korábban a tisztáson láttam.

Silentet a gyengélkedőre szállították, ahol nem sokkal később magához tért. Végig mellette voltam, és reménykedtem, hogy semmi baja nem lesz. Mikor felébredt, elmondtam neki, hogy nem tudom miért, de úgy érzem, sokat fog jelenteni nekem. És mivel én nem bízok sok emberben, főleg nem ilyen rövid ismertség után, ez nagyon nagy dolognak számított, és reméltem, hogy ezt a lány is tudta.
Pár nappal az eset után megtudtam, hogy a dementor nem véletlenül volt itt. Az okát máig nem tudom, de azt igen, hogy a boldogság-szívó lényt visszaszállították az Azkabanhoz, ahol ismét a rabokat őrzi.
A csontjaimban éreztem, hogy Silenttel még sok érdekes kalandunk lesz.
©


Vissza az elejére Go down
Silent Zodiac
Reveal your secrets
Silent Zodiac
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-07-03, 18:00


Ebony & Silent

Elsőre nem tudtam neki válaszolni. Még mindig alig bírtam megmozdulni. Egy pillanatra mintha minden lelassult volna. Tompán hallottam a hangokat és a látásom is kezdett homályosulni. Megráztam a fejem, majd megdörzsöltem a szemeimet. Még mindig rosszul vagyok. Megpróbáltam kicsit lenyomni a fejem és mélyeket lélegeztem. Pár perc múlva már jobban voltam, de még mindig kicsit fájt a fejem. Csak ez után bírtam bármit is kinyögni. -  Nem tesz semmit. Bajban voltál, így persze, hogy segítettem. – Megkíséreltem felállni, de abban a pillanatban, hogy kiegyenesedtem elszédültem és nekiestem a falnak. Reménykedtem benne, hogy ez csupán átmeneti állapot és hamarosan elmúlik. Bizonyára csak a dementor elleni harc miatt vagyok ilyen rosszul. Valószínűleg az idegesség teszi, meg a kimerültség. - Egyébként nekem is ez volt az első. – Gondoltam, hogy még nem találkozott dementorral. Hogyan is lett volna ez lehetséges. Ők az Aszkabant őrzik, így kétlem, hogy az iskolából túl sok diák találkozott volna már velük. De annál többen fognak, ha nem állítjuk meg ezt az izét.
Még mindig nem teljesen értettem ezt az egész helyzetet. Először is, itt van egy dementor, aminek marhára nem itt a helye. Másodszor, egy vadidegen lány szövetséget ajánlott, amit én elfogadtam. És a mi a legfontosabb, hogy képes voltam megmenteni egy mardekáros életét! Én, akinek minden oka meg van rá, hogy gyűlölje őket, most mégsem voltam képes csak így itt hagyni az egyiküket. Az is igaz, hogy ez a lány normálisnak tűnt. Képes volt köszönetet mondani, nem kritizált… talán mégsem mindegyikük egyforma. Lehet, vannak kivételek közöttük. Ebben a pillanatban furcsán meleg érzés töltött el. A mardekárosok közelében mindig olyan rideg vagyok, hogy gyakran el is felejtem, hogy ők is csak emberek. Mondjuk, jó okom van rá, de ez a lány… ki tudja, esetleg még jóba is lehetünk egyszer.
A terve mindenesetre érdekesen hangzott. Incendio? Akár be is válhat. Hogy ez nekem miért nem jutott előbb eszembe? -  Ez egy zseniális ötlet! – mondtam, majd újra átgondoltam azt, amit mondott. Egy apró részletre csak most figyeltem fel. - A nevem? Még nem mondtam volna? – Most, hogy így végig gondoltam tényleg nem említettem meg neki a nevem. Eddig nem bizonyult fontosnak. Az övé viszont… Ebony… ismerős volt. Mintha már hallottam volna valahol. - Hát, örülök, hogy megismerhettelek Ebony! Az én nevem Silent.
Már éppen indultam volna meg felé, amikor ismét szörnyű fejfájás tört rám. A szoba elkezdett velem forogni, így a falon végig csúszva a földre estem. Becsukott szemmel igyekeztem mély lélegzeteket venni, de nem akart csillapodni a rosszullét. Mikor lesz már végre vége ennek?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Ebony Frewen
Reveal your secrets
Ebony Frewen
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-07-03, 16:52



Silent & Ebony
Miből lesz a cserebogár…
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mikor már úgy éreztem, minden lehetséges eszköz, amivel megmenthettem volna magam, használhatatlan volt a számomra, feladtam. A patrónus bűbájomra nagyon büszke voltam és még soha nem szenvedett kudarcot. Az is igaz sajnos, hogy ezelőtt még sohasem kellett igazi dementoron használnom. Láttam már mumus-dementort, álmodtam már velük, amikor kiütött az a balhé, hogy az Azkaban helyett a sulinál lófráltak, de még sosem álltam szembe eggyel sem. Úgy érzem, kész csoda, hogy egyáltalán ki tudtam lőni egy bűbájt a pálcámból.
Éreztem, hogy a jobb csuklóm nagyon fáj. Megnéztem, és nem volt eltörve, de meghúzódhatott, mikor a földre estem. Gyorsan elsuttogtam egy varázsigét, így legalább a fájdalom alábbhagyott. Később majd foglalkozok azzal, hogy mi lett a kezemmel.
Felültem úgy, hogy bal kezem a térdemen nyugodjon, és körülnéztem. A dementor eltűnt, a Hollóhátas lány pedig olyan ijedten nézett velem farkasszemet, hogy nem tudtam hirtelen, nem képzelődöm-e. Megtippeltem, hogy ő is megpróbált patrónust idézni; és ezért nagyon hálás is voltam neki. Nem hagyott itt, hanem szembeszállt a szörnyeteggel.
- Kössz –  mondtam neki, és kissé elmosolyodtam. – Te találkoztál már dementorral korábban? Ha nem tűnt volna fel, én még nem –  vallottam be, csak hogy nehogy azt higgye, hogy eredetileg is ilyen béna boszorkány vagyok. Nem vagyok tehetségtelen, csupán ritkán használom a varázslási képességemet, hacsak nem muszáj. Mindettől függetlenül Bűbájtanból kiemelkedően jó voltam, minden bűbájt majdnem probléma nélkül végre tudtam hajtani.
- Figyelj, nagyon hálás vagyok, amiért megmentettél –  kezdtem, mire ismét suhogó hangot hallottam. Arrafele néztem, mire a dementor épp a toronytól messze szállt el. Felálltam, és megnéztem, merre ment. A tisztásra, ami csupa hó volt.
Nehéz volt elismernem, hogy tényleg sokat köszönhettem ennek a lánynak. Nem szokásom tartozni senkinek, így megpróbáltam kitalálni, hogyan juthatnánk ki. Ha már egyszer mindketten belekeveredtünk ebbe a zűrbe, legalább megpróbálkozhatunk. Bár abban is reménykedhettünk, hogy valaki időközben meghallotta a sikításomat, és elfutott segítségért a kastélyba.
– Van egy ötletem –  vetettem fel. – Incendioval talán kreálhatunk valamit, és kijuthatunk innen, ha már egyszer az ajtót lejégtelenítettük. Mit szólsz? Egyébként mi a neved? Én Ebony vagyok.

©


Vissza az elejére Go down
Silent Zodiac
Reveal your secrets
Silent Zodiac
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-07-01, 19:50


Ebony& Silent

Nem hittem a szememnek. Alig hogy a lány kiosztott milyen buta vagyok, hogy levitációs bűbájt akartam használni ( ami valóban hülyeség volt, de akkor nem jutott jobb az eszembe) és miután az ablakon kihajolva sikított egyet, rögtön megláttam azt amit nagyon nem akartam. Egy dementor! Reménykedtem benne, hogy a lány szimplán csak képzelődőt és valóban nem volt itt, de most a rémkép valósággá vált. Rögtön a lányra vetette magát, és elkezdte elszívni a boldogságát. Próbált védekezni, de túl kevés ereje maradt.
Gondolkodás nélkül vettem elő a saját pálcámat, majd elmondtam a varázsigét, és megpróbáltam visszaűzni a dementort oda ahonnét jött. Végül sikerült kikergetnem a toronyból és egészen addig le se engedtem a pálcámat, amíg el nem tűnt a szemem elől. Aztán a farkas patrónusom köddé vált. Mintha ott se lett volna. Rettenetes gyorsasággal vert a szívem. Talán eddig még sose volt ilyen szapora. Úgy éreztem, hogy mindjárt összeseket, de aztán eszembe jutott a mardekáros lány aki még mindig a földön feküdt. Gyorsan odarohantam hozzá és mellétérdeltem.
-Héj, ő… – kezdtem volna bele, amikor rájöttem, hogy még a nevét sem tudom. Mindegy. Nem ez volt a lényeg. - Jól vagy? Esetleg tudok valamit tenni érted?
Fogalmam sincs mi üthetett belém. Hisz simán itt hagyhattam volna, hogy a dementor végezzen vele. Akkor nekem eggyel kevesebb gondom lenne most. De mégis… én itt maradtam. Oké, hogy sikerült elűznöm ezt az izét, de mi lett volna akkor, ha nem? Mindketten itt halunk meg? Mondjuk ez most nem különösebben izgatott.
Csak néhány percnyi gondolkodás után jöttem rá, hogy miért is maradtam itt. Nem azért, mert meg akartam mutatni mérhetetlen nagy tudásom, vagy, mert az előbb kigúnyolt. Valami egészen más dolgot éreztem. Már az elején, amikor elkezdtem beszélgetni ezzel a lánnyal tudtam, hogy nem olyan lesz, mint a többi diáktársa. Valahogy ő olyan más volt. Nem akart keresztbe tenni nekem, vagy piszkálni. Egyszerűen a segítségemre szorult. Talán nekem esik a legnagyobb nehezemre kimondani ezt, de… talán ő mégsem olyan rossz ember… És talán még egy kicsit bízok is benne. Bár ugyan nem tudom, hogy mégis miért, de meg tudok. Nem azt mondom, hogy ezek után minden egyes titkomat rábízom, de nem leszek vele olyan ellenséges, mint amilyen voltam és amilyen szoktam lenni úgy alapból a mardekárosokkal. Ennyi talán még belefér. De továbbra is fenntartom a nézeteimet a többiekkel kapcsolatban, és még mindig él a tervem. Egyetlen kivétel nem ment meg több száz másikat.
Nagy nehezen vergődtem oda az egyik ablakkal szemben lévő falhoz, miközben próbáltam elnyomni pár francia, hát nem éppen kedves szót, de kevés sikerrel jártam. Ezt a varázsigét még szinte sose használtam, és sokkal több energiámat emésztette föl, mint ahogy azt először gondoltam. A falnak dőlve meredtem az ablakra, és vártam, hogy visszajön-e a demnetor. Néhányszor rápillantottam a lányra, hogy megbizonyosodja róla, minden rendben lesz vele.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Ebony Frewen
Reveal your secrets
Ebony Frewen
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-07-01, 15:24



Silent & Ebony
Miből lesz a cserebogár…
[You must be registered and logged in to see this image.]
A lány úgy néz ki, nem hitt nekem, és lement a lépcsőn, hogy megnézze, őrült vagyok-e, hogy még mindig itt vagyok, Legalábbis nem tudtam mást elképzelni, csak hogy ezért ment le. Mikor visszajött, azt mondta, ugorjak ki az ablakon. Elment az esze? Ezek után elmondta, hogy szerinte egy levitációs bűbájjal lejuttathatna.
Felnevettem, majd egyik ujjammal a fal felé mutatva beszélni kezdtem: -Valahogy nem gondolnám, hogy egy szimpla levitációs bűbáj itt segítene. Inkább párnapuhaságúvá kéne varázsolni a földet, vagy hirtelen meg kéne állítani magunkat a föld fölött közvetlenül. Mellesleg én animágus vagyok, tehát nekem nem egy nagy dolog kijutni innen, hacsak a torony fala nem fagyott meg.
Odasétáltam a torony ablakához, majd kinéztem rajta. Nem láttam semmit, így kihajoltam, hogy jobban lássam a torony oldalát, hogy az is befagyott-e. Hál’ istennek az teljesen rendben volt, csupa kő meg némi futónövény. Valami furcsa hangot hallottam magam fölött, így megfordultam, és láttam, hogy a dementor közvetlenül fölöttem a torony falának volt tapadva. Sikítottam, bár tudtam, hogy mit sem érek vele. Megpróbáltam visszamenni a toronyba, de a dementor utánam mászott.
Éreztem, ahogy a hideg átjárja a testemet, és nem tudom, hogy mit csinálok. Már nem én uraltam a testemet, hanem a dementor, ahogy elszívta belőlem a boldogságot. Csak azt éreztem, hogy fázok és hogy egyre kevesebb energiám maradt akármire is.
Nagyon lassan rájöttem, hogy még mindig a bagolyházban vagyok, gyorsan benyúltam a farzsebembe és elsuttogtam egy varázsigét, mire egy óriás panda jelent meg előttem, elriasztva egy kicsit a dementort. Sajnos nem volt túl sok erőm, így a panda semmivé foszlott, én pedig reménykedtem, hogy a lány már elfutott, és rá nem az a sors vár, ami most rám.
©


Vissza az elejére Go down
Silent Zodiac
Reveal your secrets
Silent Zodiac
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-06-26, 15:27


Ebony & Silent



Már megint ez a dementor! Nem is tudom, mi lenne rosszabb. Az, hogyha valóban kidobna az ablakon, vagy ha tovább kéne hallgatnom ezt a butaságot. A becenevét illetően nem tudom, mi baja van vele. Szerintem nagyon is illik rá ez a kifejezés. Hisz úgy viselkedik, mint egy kényes kis hercegnő. De azt a nevet már valaki más viseli, így neki maradt ez.
− Ó köszönöm felség, hogy ily kedvesen próbál segíteni abban, hogy előbb odaérjek! – mondtam széles mosolyra húzva a számat. – De ragaszkodom ahhoz, hogy csak ön után! – Amint elhangzott ez a mondat, a kezemmel egy kecses mozdulat kíséretében az ablak felé mutattam.
A következő percben olyan gyorsan viharzott el, hogy még a port is felkavarta maga mögött. Ennyire beképzelt lenne? Vagy szimplán csak ilyennek született? Minden esetre most kétszer is átgondoltam, hogy biztos jó ötlet volt-e bele menni ebbe. A szövetség valóban igen csábító ajánlat volt, de messze nem a legjobb dolog. Nem tudtam megbízni benne teljesen. Elvégre mégiscsak egy mardekáros. És bár valóban másnak gondoltam, mint a többieket, nem tudtam hihetek-e neki. Túl sok volt a kérdés vele kapcsolatban, és én bármennyire is gondolkodtam nem kaptam rájuk választ.
Még idáig is elhallatszódót a magas sarkújának a kopogása. Ilyen zaj mellett képtelen voltam tovább gondolkodni, és már indultam a lány után, amikor egy jeges fuvallat csapott meg. Hirtelen az egész helységben néhány fokkal lejjebb esett a hőmérséklet. Körbefordultam, de nem láttam semmit. Fölöslegesen izgattam magam, hogy talán mégis van itt valami. A következő percben azonban az összes bagoly az ablakok felé repült iszonyatos tempóban. Még a fejemet is le kellet húznom, amikor az egyik felém repült. Először nem értettem, miért siettek el ennyire. Csak bután néztem utánuk ki az ablakon. Még sose láttam, hogy valami ilyen gyorsan elmenekülne. Hirtelen a lány hangát hallottam meg a hátam mögül. Ezek szerint visszajött. Ismét a dementor felől kérdezgetett. Igen… határozottan hívogatónak tűnik, hogy most azonnal kiugorjak az ablakon.
− Ugyan már jégkirálynő nem kell ennyire dementor mániásnak lenni. Biztos vagyok benne, hogy nemsokára fogsz majd velük találkozni egy szép toronyban! – Kicsit sem akartam ezzel semmire sem utalni. Csak arra, hogy várhatólag mi lesz belőle a jövőben. Bár valóban kezdet érdekelni, hogy mi is folyik egészen pontosan a kastély környékén. Nyáron igencsak ritka, hogy bármikor is olyan hideg legyen, hogy meg lehessen fagyni.
Gondolkodni kezdtem. Nekidőltem egy oszlopnak és még mindig a tájat nézve törtem a fejem, hogy vajon mit is kéne csinálnom. Itt hagyhatnám, és úgy tehetnék mintha semmit sem láttam volna. Vagy talán el kéne mondanom neki, hogy talán igaza van. Na, jó ez felejtős! Nem akarom, hogy elkezdjen papolni, hogy ő mind végig pontosan ezt mondta. Ez ráér később is. De miért jött vissza a lány? Biztos, hogy nem azért, hogy megnézze  jól vagyok-e. Lehet hallottam a szárnycsapkodásokat?
Elindultam lefelé a lépcsőn. Nem igazán fogalakoztam a lánnyal. Ki akartam deríteni mi történt egész
pontosan. Már ott álltam az ajtó előtt, amikor láttam, hogy teljesen be van fagyva. Hiába próbáltam felfeszíteni kézzel, vagy varázslattal nem nyílt ki. Így gyorsan visszasiettem a toronyba. A lány még mindig ott állt. Eszembe jutott egy megoldás, amivel ki tudtunk volna jutni, de kétlem, hogy tetszett volna neki.
− Ugorj ki az ablakon! – mondtam, majd mielőtt bármit is mondhatott volna folytattam. – Nyugi nem lesz semmi bajod! Levitációs bűbájjal simán le tudlak jutatani egy karcolás nélkül.
Csupán reménykedni tudtam benne, hogy nem fog teljesen örültnek nézni és bele egyezik a tervembe. És, hogy miután ő lejutott engem sem fog idefent hagyni.
Vissza az elejére Go down
Ebony Frewen
Reveal your secrets
Ebony Frewen
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-06-21, 15:13



Silent & Ebony
Miből lesz a cserebogár…
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nem kellett hozzá sok, hogy elöntsön a méreg, amiért ilyen becenévvel illetett meg. Nem tudtam, hogy megint leosszam vagy inkább csak hagyjam faképnél. Mivel azt mondta, áll a szövetség, így kénytelen voltam visszafogni magam és csak egy nyájas mosolyt erőltettem magamra. - Nyomatékosan megkérnélek, hogy ne nevezz így többet, hacsak nem akarod, hogy kidobjalak az ablakon, hogy könnyebben odaérhess és megnézhesd a dementort. -  Becsuktam a számat, kicsit oldalra döntöttem a fejemet, és a válaszára és a reakciójára vártam.
Hamarosan úgy döntöttem, hogy ha egyikünk sem indul el, akkor soha nem fogjuk kideríteni, hogy félnünk kéne-e, vagy csak történt valami egy kissráccal, akin csak ez a csuklyás lény tudott segíteni. Sajnos kételkedtem benne, hogy utóbbi lenne igaz, és valami tényleg nem stimmelt.
Elindultam lefelé a lépcsőn, és már majdnem leértem, mikor azt éreztem, hogy borzasztóan fázok. Megpróbáltam a kézfejemmel melengetni a karjaimat, mikor leesett, hogy a dementor az imént eltűnt a tisztásról, itt pedig hamarosan nyár van. Megtorpantam, nem tudtam hova nézzek, és nem mertem lejjebb ereszkedni a lépcsőn. Végül vettem egy nagy lélegzetet és újból nekiindultam. Kilestem az utolsó lépcsőforduló mögül, de nem láttam senkit.
Leértem a Bagolyház alsó szintjére, körbefordultam, de még mindig nem volt ott senki. Megvontam a vállam, hogy biztos csak egy kis hideg szellőtől ijedtem meg, mikor egyszer csak nyikorgást és egy ajtó becsapódásának hangját hallottam. Hátrapördültem, mire megláttam, hogy a Bagolyház ajtaja csukva volt. Odafutottam, a magas sarkúm kopogott a padlón. Megpróbáltam kinyitni az ajtót, de az be volt zárva. Pontosabban a kilincs és a zár odafagyott az ajtófélfához, az én kezem pedig majdnem odafagyott. Épp a kézfejeimet szorongattam, mikor hallottam, hogy az emeleten baglyok sokasága kezd el üvölteni és kirepülnek a toronyból.
Visszafutottam, mire nem találtam ott mást, mint a lányt. Az összes bagoly, ami addig berepült, most eltűnt, az egyik ablak pedig csupa jég volt.
- Mi történt? -  kiáltottam a lány felé. - Itt volt a dementor?
Legalább most már hitt volna nekem, ha itt járt volna az a förtelem. Viszont ha itt volt, akkor mi be voltunk zárva a Bagolyházba és ki voltunk szolgáltatva neki.
©


Vissza az elejére Go down
Silent Zodiac
Reveal your secrets
Silent Zodiac
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-06-19, 09:20


Ebony & Silent



Hogy komolyan gondoltam-e azt, amit mondtam? Még jó hogy! Bármit el tudtam képzelni a mardekárosokról. Nem egyszer láttam már, hogy csak a saját maguk szórakoztatására űztek gúnyt másokból, vagy keverték a kisebbeket bajba. De még saját háztársaiknak is keresztbe tudtak tenni, ha nagyon akartak. Akkor meg mit akar azzal, hogy el vagyok tévedve? Inkább neki kellet volna valami meggyőzőbb sztorit kitalálnia. Bár még akkor is kételkedtem volna a szavában, talán hihetőbb lett volna. De az, hogy egy dementor itt legyen! Ez még egy olyantól, mint ő is gyenge lett volna. De legyen. Úgy teszek, mintha egy pillanatra elhinném, amit mond. Bólogatok, és közben próbálok nagyon értelmes arcot vágni, de mellette nem hiszem, hogy túlságosan sikerülne.
Nem sűrűn figyeltem arra mennyire borult ki. Engem nem különösebben izgatott, hogy egy újabb mardekáros lesz rám dühös, és talán esküdik bosszút ellenem. Legalább kevésbé lesz, fájdalmas majd mikor keresztbe teszek nekik. Igaz az még elég messze van. Lehet addigra már nem is lesz itt a lány. Még a fenyegetőzése is gyatra volt. Amint elmondta a mondandóját halkan felnevettem. Sose hallottam még ilyen rémes ijesztgetést. Túlságosan is lányos volt ahhoz, hogy bármiféle félelmet keltsen bennem. Még egy nyúltól is jobban megrémültem volna, mint tőle. Csupán egy hajszál választott el a röhögéstől.
Visszament az ablakhoz. Talán még mindig próbálta elhitetni velem, hogy igenis azt látott amit. De előbb magát kellett volna meggyőznie erről. Nyilván ezért is ment vissza a párkányhoz. Számomra már unalmassá vált ez a beszélgetés, így elindultam lefelé a lépcsőn, amikor utánam kiáltott és odahívott az ablakhoz, hogy megnézzem, tényleg igaza van. Vonakodtam odamenni. Bizonyára csak meg akart tréfálni. Nem tudtam mire számítsak. Hogy az előbbi kis felbosszantásáért ki fog lökni az ablakon, vagy, hogy szimplán csak a képembe vág valamit. De végül belementem. Legrosszabb esetbe majd békává varázsolom.
Amikor kinéztem az ablakon egyáltalán nem az várt, amire számítottam. Szó sem volt semmilyen átverésről. Tényleg látott valamit a lány. Bár az is igaz, hogy én egy szürke, csuklyás alakot sem véltem felfedezni, a tisztást hó borította. Valami volt ott. Azt hiszem egy diák, de nem vagyok biztos benne.
− Nyert! Tényleg van ott lent valami. De még mindig nem biztos, hogy egy dementor. – mondtam unottan. Bár elsőre úgy hangzott nehezemre esik elismerni, hogy igaza van, nem ez volt a helyzet. Én is csak ember vagyok, nem vagyok tévedhetetlen.
Amint megadtam az igazát, azonnal szövetséget ajánlott. Azt mondta nem fog többet leosztani, ha normálisan fogok viselkedni. Ebben az egyességben két bökkenő is volt. Egy, én teljes mértékben normális voltam vele, amíg ő fel nem kapta a vizet. Kettő, ő egy mardekáros! Azt hiszi, hogy csak úgy belemegyek az kis játékaimba? Bár mondjuk… Végül is miért ne? Ha ez a lány az én oldalamon fog állni, sokkal egyszerűbb lesz kiderítenem a csoportjának a piszkos kis titkait. Sőt talán még a legtöbb esetben hasznát is vehetném a szövetségünknek. Nem mellesleg a bosszúm végrehajtásakor is jól fog jönni.
- Rendben van Őkirálynői jegessége! Áll a szövetség! – mondtam majd féloldalas mosolyra húztam a számat. Fogalma sincs, hogy ezzel mekkora lehetőséget adott a kezembe.
Vissza az elejére Go down
Ebony Frewen
Reveal your secrets
Ebony Frewen
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-06-18, 21:12



Silent & Ebony
Miből lesz a cserebogár…
[You must be registered and logged in to see this image.]
Felvetette, hogy biztos csak eltévedt a dementor. Ez nevetséges, egy dementor nem téved el. Ha egy ilyen valahol a közelben van, annak oka van, hiszen ezeket irányítják. Valaki ideküldött egy lebegő monstrumot azért, hogy kiderítsen valamit. És tippre a választ valahol a tisztás közelében fogjuk megtudni. Még mindig a nagy fehér foltot bámultam a birtok közepén, és elgondolkoztam azon, amit mondott. Akárhogyan is mérlegeltem magamban a javaslatát, végig az volt bennem, hogy ez a legnagyobb badarság, amit valaha hallottam.
Talán nem kellett volna csak úgy, látatlanban megkérdeznem valakit, hogy szerinte ez normális-e. Az egyik haveromnak kellett volna elmondanom, aki biztosan benne lenne egy kis felfedezőútban. De már nem tudom visszaforgatni az idő kerekét, így kénytelen voltam valamit reagálni arra, amit mondott.
Rápillantottam a lányra, aki érkezett. Sokkal fiatalabb volt nálam, és nem pont úgy nézett ki, mint akinek szándékában áll beszélgetni velem. Ezt főleg abból vettem le, hogy Hollóhátas volt, akik köztudottan utálják a Mardekárosokat. Tippre ez alól ő sem volt kivétel, főleg ha azt elemeztem, ahogy méregetett engem.  Megkérdezte, hogy nem csak viccelek-e. Köpni-nyelni nem tudtam a szemtelenségétől. Komolyan azt gondolja, hogy egy ilyennel fogok szórakozni? Tátott szájjal bámultam rá, majd nem tudtam uralkodni az érzéseimen.
-Komolyan azt gondolod, hogy egy ilyennel szórakoznék? Nagyon el vagy tévedve, hollóháti, ha azt hiszed, hogy rászednék egy idegent, csak azért, hogy magamat szórakoztassam. El nem tudom képzelni, honnan jött neked ez a felvetés, hogy ilyen dologgal vicceljek, de nagyon rossz emberrel húztál újat, csak úgy megsúgom.
Vártam a reakciójára, majd visszarohantam az ablakhoz, hogy magamban is tudatosítsam, hogy nem csak képzelődtem. A tisztás még mindig tiszta fehér volt, de most nem egy dementor körözött a havas fű fölött, hanem egy diák alakja rajzolódott ki, tippre negyedikes lehetett. A tisztáson feküdt, valószínűleg eszméletlenül.
Intettem a lánynak, hogy jöjjön az ablakhoz és nézze meg maga a saját szemével, hogy komolyan gondolom, amit eddig állítottam. –- Most már hiszel nekem? -kérdeztem tőle.
Mikor úgy éreztem, eljött az idő, felajánlottam, hogy egy szövetséget kötök vele, hogy nem fogom leosztani többet, ha ő is normálisan viselkedik, és igazán utánanézhetnénk, hogy mégis mit keres itt egy kósza dementor.
©


Vissza az elejére Go down
Silent Zodiac
Reveal your secrets
Silent Zodiac
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-06-18, 13:53


Ebony & Silent



Éppen a bagolyházba tartottam a kezemben egy kis cetlivel. Semmi különös nem volt rajta. Csupán az e havi üzenetem a szüleimnek. Minden hónapban küldtem nekik egy üzenetet, amire szinte mindig ugyan az volt ráírva. Hogy jól vagyok, jól érzem maga, és az iskola egyszerűen mesés. Bár ez nem mindig volt igaz, inkább ezt írom, minthogy egyszer véletlenül elolvassák és kiderüljön, hogy valójában nem is vagyok itt annyira boldog. Bár valószínűleg nem nézték meg az üzeneteimet, mégis jobb volt vigyázni velük. Mindig meg tudtak lepni valami újjal. És az ő esetükben, ha bárkit megleptek valamivel az sose sült el jól.
Már majdnem felértem a lépcsőn, amikor megpillantottam egy lányt. Sejtelmem sincs mit keresett ott, hisz ilyenkor még mindenki javában aludni szokott. Vagy lent vannak a nagyteremben. Lényegében csak ezt a helyet hagyták mindig ki a reggeli sétájukból. A lány teljesen ledöbbenve ült az egyik ablakpárkányon és kifelé bámult. Nem tudom mit, de elég érdekes lehetett. A kérdésére viszont teljesen megfagyott bennem a vér. Dementor? Itt? Az nem lehet! A dementorok engedély nélkül nem tartózkodhatnak itt. Kellet lenni valami logikus magyarázatnak erre. Biztosan csak elkóborolt. Igen! Csak ez lehetett.
− Bizonyára csak eltévedt. Néha előfordulhat az ilyesmi. – mondtam teljes nyugalommal, bár egyáltalán nem voltam az. Sőt inkább rettegtem. Ha valóban igaz az, amit a lány mondott és az, amit látott tényleg egy dementor volt, akkor talán szólni kéne egy tanárnak.
Csendben mentem oda a baglyomhoz. Néhányszor végig simítottam a tollait a fején, majd ugyan úgy a szárnyain. Mindig ezt csináltam mielőtt elküldtem volna a levelemmel. Mondhatni ő volt az egyetlen barátom. Kicsi korában találtam rá egy erdőben. Ki volt esve a fészkéből és az anyja is magára hagyta. Ezért hazavittem, adtam neki enni és inni, majd amikor pár nap múlva visszavittem oda ahol találtam, és otthagytam. Gondoltam így sokkal jobb lesz neki. Azonban legnagyobb meglepetésemre utánam szökdécselt, mivel akkor még nem tudott repülni. Így lényegében én neveltem fel.
Gyorsan rákötöttem a lábára a küldeményt, odavittem egy ablakhoz, és szinte rögtön el is szállt. Mikor már csak a halvány körvonalát láttam visszafordultam a lányhoz. És rögtön ki is szúrtam a szememmel azt a bizonyos zöld színt. A lány a mardekár egyik tagja volt. Így már kicsit érthetőbbé vált, hogy miért is látott a birtokon dementort. Eléggé nehezemre esett elhinni, hogy valóban látott valamit. De még ha igazat is mond, ki tudja, hogy nem csak egy furcsa képzelgés része? Nem tudtam mennyi ideje lehet itt. Lehetséges, hogy már éjszakai is itt volt, és akkor elég valószínű, hogy az alváshiány idézte elő nála ezeket a rémképeket. Mindenesetre most már kevésbé voltam megijedve.
− Biztos, hogy dementort láttál? Vagy csak szimplán szórakozásból mondtad? – mondtam karba téve a kezeimet. Szúrós pillantást lövelltem felé, de nem azért, mert bármi bajom lett volna vele, mint a legtöbb olyan emberrel, aki a csoportjába járt, szimplán kíváncsi voltam. Kivételes alkalmak egyike volt, amikor képes voltam úgy hozzá szólni egy mardekároshoz, hogy nem akartam semmi bántót mondani.
Miközben a lány válaszára vártam, gondolkodni kezdtem. Kétlem, hogy tőlem akarta ezt megkérdezni. De akkor miért tette? Lehet azt hitte, hogy valaki más jön. Vagy nem is biztos, hogy tudta, hogy ki fog feljönni. Egyszerűen csak megkérdezte. De ha így áll a helyzet, akkor egy tanártól is megkérdezhette volna, ha ő jött volna ide. Vagy valaki olyantól, akinek nem kellet volna tudnia erről. Mindenesetre, óvatosabb is lehetett volna. A Roxfortban nem szabad csak úgy meggondolás nélkül kérdéseket feltenni valakinek.
Vissza az elejére Go down
Ebony Frewen
Reveal your secrets
Ebony Frewen
Mardekár

TémanyitásTárgy: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty2015-06-17, 13:57



Silent & Ebony
Miből lesz a cserebogár…
[You must be registered and logged in to see this image.]
Három órája forgolódtam az ágyamban álmatlanul, mikor úgy döntöttem, felfedezőútra indulok este a folyosókon. Ilyenkor általában nem jövök már vissza aludni; pár botrány után már nem is tulajdonított jelentőséget neki senki, amikor észrevették, hogy nem vagyok az ágyamban. Bejártam az egész környéket, a folyosókat, a birtokot és végül a Bagolyházban kötöttem ki. Ez volt az egyik kedvenc helyem ahhoz, hogy gondolkodhassak a Csillagvizsgáló torony mellett. Ma azért nem az utóbbit választottam, mert borús volt az ég, és a csillagok nem látszódtak, így nekem is felesleges volt ott tartózkodnom. Attól eltekintve, hogy a holdfény nem ragyogta be a tájat én mégis tökéletesen láttam mindent annak köszönhetően, hogy már órák óta a sötétben mászkálok.
A Bagolyház egyik ablakának párkányán ültem, és a kastély birtokát figyeltem. Próbáltam minden részletét magamba szívni, hiszen miután lezárul ez az év, már csak egyetlen évig jöhetek ki ide és bámulhatom a csodálatos tájat. El se tudom hinni, hogy hamarosan befejezem az iskolát, sőt az egyetemet is és hivatalosan is diplomázott boszorkány leszek. Az érzés szörnyen hatott rám. A tudat, hogy valószínűleg úgy kell majd leélnem az életemet, hogy többször fogok varázslényekkel és mágiahasználókkal találkozni, mint amennyit valaha a szüleimmel és a családom többi tagjával eltölthettem, szörnyű volt.
A mai nap kivételesen úgy éreztem, nem árt, ha van nálam pálca. Ha nincs az az érzésem, hogy szükségem lesz rá, akkor nem is szoktam magammal hordani. Szeretek mindent a normális útján megcsinálni, és nem varázslattal. A szüleim mondhatjuk úgy, az életüket adták azért, hogy én ne szerezhessek tudomást az ő világukról; ezzel mit sem értek, csak elvesztettem mindenkit, aki nekem valaha fontos volt. Sokat gondolkoztam azon, hogy megszököm a Roxfortból, de mindig arra a következtetésre jutottam, hogy valószínűleg úgyis rám találnának és visszaráncigálnának, így mindig visszajöttem. A legjobb dolog az volt, hogy itt nem voltam egyedül, voltak barátaim, akikkel a mindennapjaimat töltöttem, akkor is ha éjjel szerettem a magányos farkast játszani.
Úgy döntöttem, körbenézek még egyszer, hiszen most már egész világos volt, hamarosan megengedett lesz a diákoknak a folyosókon járkálni, így a táj most még csendes volt. Minden gyönyörű zöldben pompázott, azonban megakadt a szemem egy kis fehér tisztáson, amit ha jobban megnéztem, láttam, hogy a fehér szín nem más, mint hó és jég. Nem értettem, hogyan lehetséges ez, mikor már bőven benne vagyunk a nyárba, és ez még Angliára sem jellemző, hogy ennyire hideg legyen.
Próbáltam minél jobban megnézni a tisztást, hátha látok valami gyanúsat, de már előre féltem attól, amit látni fogok. Hamarosan meg is láttam a fekete és szürke ruhákba öltözött alakot, amint a tisztás közepén suhant át. Nem ijedtem meg, hiszen korábban is találkoztam már dementorral, a patrónus bűbájt pedig már profi szintre fejlesztettem, mégis megrémített a gondolat, hogy valószínűleg nem egy kósza, megszökött kis dementorról van szó, hanem valami egészen másról. Talán valami foglyot hoznak a Roxfortba? Biztosan nem veszélyeztetnék a tanulók életét.
Egy pillanatra elfordultam, mikor mögöttem egy bagoly repült be a mögöttem lévő ablakon keresztül, ezzel jelezve, hogy a tanulók már ébren vannak, már szabadon járhatnak a folyosókon és hogy egy diák akármelyik percben itt lehet, hogy elolvassa a szüleitől kapott levelet még tanítás előtt. Visszafordultam a dementor irányába, de a havas tisztáson keresztül semmit sem láttam, ami meglepett. Úgy döntöttem, utánajárok a dolognak, mikor lépéseket hallottam magam mögött. Egyszer csak a lépések abbamaradtak, és hallottam, hogy megtorpannak. Teljesen elfeledkezve magamról és a másokban való megbízásról felállított szabályokról és megkérdeztem a mögöttem álló idegent: - Szerinted az normális, ha egy dementor mászkál a birtokon?
Δ ©


[/quote]
[/quote]
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Silent&Ebony   Silent&Ebony Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Quinn&Ebony
» Ebony & Declan
» Ebony Frewen
» Nate & Ebony a pincefolyosókon
» Ebony & Rose kalandjai a megvadult hippogriffel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Bagolyház-
Ugrás: