ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 13:53-kor
Kalandmester


2024-05-18, 20:32
Alison Fawley


2024-05-18, 07:51
Dwight Jennings


2024-05-17, 19:56
Vladimir Mantov


2024-05-16, 14:26
Annabelle Mitchell


2024-05-16, 12:43
Cody L. Mortimer


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Alison Fawley
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Barlang - Page 7 I_vote_lcapBarlang - Page 7 I_voting_barBarlang - Page 7 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70740 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Barlang

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-01, 09:46


First topic message reminder :


Barlang


Az alagsori társalgó mellett egy kis járat kacsázik el egy egészen rejtett kis zughoz. Talán a legtöbben nem is találják meg ezt a helyet, ha nem keresik, vagy nem hallanak róla másoktól. A folyosó egy kisebb barlangba torkollik, ahová épp csak alig szűrődik be fény, ami egyértelműen valami trükkös módon van ide a föld alá bevezetve. A hely nem nagy, ülőalkalmatosság sincs itt, csak sziklák és egy kisebb csermely, ami valahonnan a falból érkezik egy apró vízesés formájában, hogy aztán a föld alatt tovatűnjön. Csendes és békés terület, amit a gyenge fény különösen ragyog be, ahogyan az itt-ott felbukkanó kristályokról visszaverődik. Igazi béke szigete ez, ha valaki arra vágyik, hogy kicsit lenyugtassa háborgó lelkét, vagy összeszedje a gondolatait.






A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/

SzerzőÜzenet
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-21, 23:18



Dallam és Julia


Nem találom a zenedobozt, így nem tudom, hogy juthatnék haza. A futás fárasztó ebben a környezetben számomra. Janievel együtt hoppanállok egy kidőlt fatörzshöz, ahonnan a dinókat próbálom hátráltatni, míg a többiek menedékre lelnek. Hiába biccent felém az unokatestvérem, mikor a többiekhez csatlakozzunk. Kicsit se tűröm, hogy percekkel ezelőtt úgy húzott maga után, akinek védelmére kell kelnie. Nem kell pesztrálnia, mintha egy idősebb testvérem vagy prefektusom lenne.
Az is igaz, hogy majd nem kiestem az első fordulón, de az nem azt jelenti, hogy nem tudok vigyázni magamra. Kicsit bosszankodva megrázom a fejemet, mikor meghúzzuk magunkat a többiekkel együtt egy nagyobb fatörzs mögött, de nem hagyom, hogy észre vegye. Inkább elfordulok tőle, amíg lehiggadok. Magam elé teszem hosszúujjú felsőmet automatikusan, amint észlelem a porkavalkádot, amit a lények kavarnak, hogy ne kerüljön túl sok por a szervezetembe.
Ki tudja meddig lesz biztonságos ez a hely? Nem maradnék itt túl sokáig, de amíg ki nem találjuk, mihez kezdünk, addig megfelelhet ez védelem gyanánt.
A Jurassic parkról Sam jut eszembe. Ő mesélt róla, ahogy a Star Warsról is, amit annyira megakart mindig is nézetni velem. Végül sikerült is megnéznem két részt. A jedi visszatér kimaradt és talán soha sem fogom látni, mert elszúrtam vele...
Dinók, időutazás. Milyen tér-idő görbítő varázslatot hajtottak végre a zenedobozon? Mi ennek az egésznek a célja?  Tudom, hogy vannak tőlem okosabbak is a csapatban, így inkább csak hallgatok, nehogy ostoba szőke csajnak tűnjek a  többiek között, aki nem képes gondolkodni csak cselekedni tud eszetlenül és féktelenül, mint ahogy a Griffendélesekről híres.
Nem sokat láttok, mert a fák közé keveredtünk és porfelhő is akadályoz a látási viszonyokban, de ha ezek tényleg növényevők és menekülnek, akkor nekünk is tovább kellene állnunk.
- Nem tudom, nem figyeltem.- válaszolok Janienek, miközben rápillantok. Eszem ágában sincs elmondani Janettenek, hogy én se találtam meg valamit, ami számomra is nagyon fontos. Rájövök, hogy percekkel ezelőtt azt kereste, mikor én a zenedobozot után kutattam.  Lehet tolvaj van a szobánkba vagy a körletünkbe, de majd akkor kiderítjük, ha visszatérünk, ha egyáltalán vissza tudunk.
Van nagyobb bajunk is, mint egy eltűnt medál. De ha itt tűnt el, akkor segítenem kellene megtalálni, ha akarja.
- Szerinted itt tűnt el? - kérdezem meg tőle. Nagyon jól tudom, hogy számára nagyon fontos.
Egy kisebb dinoszaurusz megáll pont a fa törzsünk mellett és eszembe jut egy talán nagyon ostoba ötlet, de nincs jobb a tarsolyomba el kell mondanom.
- Mi lenne, ha nem sebesült példányokra, akár párosával felülnénk, így nem fulladnánk ki a futás közben a követésük alatt, nem taposhatnak el minket. Befogunk pár kisebb példányt, majd nagyobbító varázslattal megnöveszthetjük őket.
Jobb ötletem nincs, minthogy dinolovassá váljunk mind, mint Luke A birodalom visszavágban azon jég bolygón, aminek nem tudom a nevét és a fura dinoszerű kosfejű lényen, ahogy láttam annak idején azon a Sam által annyira kedvelt videokazettán.


//Rendben. Figyelni fogok rá. Köszi.
Célszám: 70+20=90
dobás= 70
Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-21, 15:15




Tita a barlangban



// Dobás: Nála a pálca

Nem vagyok egy nagy paleontológus, így fel sem merül bennem, hogy szegény elbotlasztott párák nem az életünkre akarnak törni, hanem jó eséllyel a magukért menekülnek valami elől. Persze ha tudnám, akkor most kezdene csak el brutálisan szepegni a fenekem, mert ha ezek menekülnek, az azt jelenti, hogy egy nűluk is nagyobb kakkantóban vagyunk, hogyha nem tűnünk el hamar. Rohanvást viszont mindezt nem gondolom át, csak sebtiben behúzódok a fatörzs mögé, s lapulok a földdel válva tervezetten egyenlővé egészen addig, amíg az utolsó szerzet is át nem vágtázik a fejünk felett. Közben diszkréten fuldoklom a felvert portól, s szidom. az eget, amiért nincs bőrlégzésem, vagy legalább akkora légtartalékom, ami meggátolhatná, hogy az életető lég helyett port szívjak magamba minden lélegzetvételnél.
- Hogy mi? - nézek értetlenül Markra. Lepillantok azért a karomra, de mivel sose hordok órát, így ez inkább csak amolyan pszichés ellenőrzés, nem komoly.
- Elég gyér a kuglifilm-ismeretem, szóval bocs a kérdésért.. - fordulok Padma felé értetlenül pislogva ki porlepte orcámról.
- ..de mégis mit kell tudni arról a parkról? Ezután a csorda után nem ártana képben lenni, hogy milyen szívás érhet még minket.
Részemről abban sem vagyok biztos, hogy nem-e valami újabb Auróra-tréfának vagyunk áldozatai. A legutóbbi élve elásás sem volt éppen fáklyásmenet, simán el tudom képzelni, hogy a dínókkal is ők szívóznak velünk a kiképzés részeként. Persze ettől nem lesz kevésbé vesélyes a szitu, de azért valahol megnyugtatni igyekszem magam a tudattal, vagyis a feltételezéssel, mely szerint ez is biztos csak egy pálya, aminek a végén vágnak minket a pontozótábláikkal.. ugye? Légyszi Merlin, legyen így!
- De ha ezek nem utánunk futottak, akkor két dolog lehetséges. Vagy csoportos köredzést tartottak, amit valljuk be nem tartok valószínűnek, vagy valami elől futnak. S ha ez utóbbi az igaz, akkor amondó vagyok, hogy odébb kellene álljunk innen, mielőtt az az ominózus ideér. Nem gondoljátok?



Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-19, 16:25



To the team


Éjszakai kaland







Amikor előveszem a pálcámat, kiderül, hogy tök fölösleges, mert már én is kezdem látni a farönköket, ami mögé elbújhatunk. Gyorsan a többiek után ugrok én is és elbújok, de ha van rá lehetőség, óvatosan kilesek mögüle. Nem minden nap lát az ember igazi dinoszauruszokat. Már ha igaziak, persze. Amikor elmennek, megpróbálok feltápászkodni, de hatalmas port kavartak, úgyhogy becsukott szemmel köhécselek egy darabig, amíg el nem oszlik.
– Minden rendben? Mindenki jól van? – kérdezem, mikor magunkhoz térünk. Remélem senki sem asztmás vagy valami.
- Nincs nálam – rázom a fejem Mark órás kérdésére. – Nem tudom, szerintem az időutazás ennél bonyolultabb. Az időnyerővel is csak pár órát lehet visszamenni – fejtem ki a véleményemet. – Ha már mugli filmek, a Jurassic parkban sem kellett visszamenniük az időben, hogy dínókat lássanak – nevetek fel, de ezt inkább csak azért teszem hozzá, mert felmerült a téma az órák kapcsán. Talán indokolatlanul vagyok vidám, mert nem olyan jók egyelőre a kilátásaink, de nekem általában helyzettől függetlenül jókedvem van, és a kis akció már kellőképp elüldözte az álmosságot is.
– Kövessük őket? Hátha többet megtudnánk… ha menekülnek valami elől, inkább mennék utánuk, mint szembe azzal, ami üldözte őket – vetek fel egy ötletet, de nem tudom, mit szólnának hozzá a többiek. Próbálok körbenézni addig is, hogy látni-e a környéken valami szokatlan dolgot, ha már pont ide rakott le minket az a varázslat. Ha kell, visszafelé is gyaloglok kicsit, hátha van valami nyom.


//Dobás: 14 //

 

o
Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-16, 17:55




Az Akadémia & Janie


Általában nagyon is szeretem ha igazam van. Sőt hangoztatni is nagyon szeretem azt, ha igazam volt. Ami pedig a zenedobozkát illeti, nos határozottan nekem volt igazam, amikor az semmivé lesz a szemünk előtt, és beszippant minket a fene se tudja mi. Más szóval most is igazam van, de ezúttal cseppet sem örülök neki. Sőt mielőtt ezt szóvá tehetném, vagy úgy bármi mást is tehetnék, realizálnom kell két dolgot.
Ad egy. Eltűnt a kulcsos nyakláncom. Ad kettő. Nincs időm megkeresni, mert az életünket kell mentenünk. Méghozzá a trópusi paradicsomban, egy rakás elszabadult óriáslény elől, amikről fogalmam sincs micsodák. De hogy nem a barátaink az holt biztos.
Így unokahúgomat megragadva gyorsan fogom menekülőre a dögök elől. Magamban azért Juli kap néhány piros pontot az ellőtt hátráltató bűbájokra, ha sikerülnek neki.
Én sem tétlenkedhetek tovább, a pálcám után nyúlok, és pár hátráltatást én is ellövök a dögök felé, a Juli által említettek közül. Majd ahogy Mark elkiáltja magát, a húgit magam után rántva egyenesen a srác és a fák felé veszem az irányt. Legjobb lesz mihamarabb fedezékbe vonulni, és Julit is ott tartani. Így egy hálás biccentéssel terelem be a húgit a Mark által tértágított odúba, már ha sikerrel jár a fedezék készítésben. Aztán már csak csendben zihálva azon fohászkodom Merlinhez, hogy a többiek is megtaláljanak minket, és a lények húzzanak a francba minél gyorsabban, hogy mindenki biztonságban lehessen.
- Halvány fogalmam sincs, hogy mi az a dinoszaurusz, de a neve se bizalomgerjesztő. Mondtam már hogy utálom a természetet, és a hatalmas vérszomjas dögöket? - találom meg végül a hangom, hogy Márk felvetésére reagáljak meglehetősen elégedetlen módon a helyzetünkkel, vagy legalábbis halk beszélgetésbe elegyedve kiszedjek valamit a srácból, amitől okosabb lehetek. Én csak az ágyamban nyugodtan akartam aludni, erre tessék. Itt vagyok a fogalmam sincs hol és mikor, és szinte biztos az életveszély. Apropó mikor...
- Honnan veszed, hogy visszamentünk az időben? Amúgy bocsi, de az ékszeres dobozkámban hagytam a karórám az éjjeli szekrényemben. - fordulok némi csodálkozással Mark felé. Nos hát igen. Nem a természet lánya vagyok. Fogalmam sincs a dinókról, arról pedig pláne, hogy melyik növényevő és melyik ragadozó. Tekintsük tehát az összeset ragadozónak, mert az a rosszabb eset.
Amint csillapodni kezdenek a kedélyek, vagyis a menekülő dögök zaja, Juli felé fordulok.
- Hülye kérdés, és talán nem ide való, de... emlékszel, hogy este, amikor lefeküdtünk, akkor a nyakamban volt-e a kulcsos medálos nyakláncom? Esetleg letettem az ékszeres dobozba? Egyszerűen azt nem veszíthetem el. - a kérdéssel azt is megválaszolom, hogy mit kerestem olyan kétségbeesetten a dögök felbukkanásakor.
Ha Juli nemleges választ ad, vagy felmerül, hogy ő is elhagyott valamit, akkor azért megpróbálkozok egy egyszerű Invito-val visszaszerezni elhagyott kincsem, hátha mégis ebben a dzsungelben vesztettem el. Vagy ide került valahogy, mert ez is csak egy próba a kiképzőktől, vagy hát fogalmam sincs, de reménykednem kell benne, hogy meglelem.
Más talán meg sem érti, hogy mért egy elhagyott ékszer foglalkoztat a legjobban, pláne amikor elég gazdag vagyok, ahhoz hogy bármikor újat vegyek, de ez érzelmileg több egy egyszerű jelentéktelen ékszernél.

//70+10 (szerencse) = 80
Dobás: 17//

Vissza az elejére Go down
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-15, 14:59





A dallam & Mark
Talán igaza van Janettenek és tényleg veszélyes ez a valami, nem tudom. Véleményem szerint kár lenne rögtön mindenre pecsétként rányomni az átkozott tárgy bélyeget, de abban is igaza lehet, hogy túl óvatlan vagyok. Ezt elfogadom. Bár, ritkán tartok veszélyesnek egy ilyen szépen megmunkált darabot. Különben is, miért helyezték volna pont ide és miért pont mi lennénk a célpontok, ha valaki ártani szeretne számunkra? És miért pont egy zenedoboz? Ez azért elég nevetséges ötlet lenne mások részéről, nem igaz?
A feltevésem azonban megdőlni látszik, amikor a dobozka izzani kezd, én pedig a földre helyezem. A következő pár pillanatban pedig eszembe ötlik, hogy ezek szerint ez egy zsupszkulcs, én hülye pedig voltam olyan óvatlan és megfogtam, ami nyilván aktiválta a holmit. Ám ezt a magyarázatot is elvetem magamban, hiszen egy zsupszkulcs használatához fizikai érintkezés szükséges egy adott tárggyal, mi pedig határozottan nem nyúltunk hozzá, amikor magába szippantott mindannyiunkat az a feketelyuk-szerű valami, ami végül a kis doboz helyén keletkezett.
Az új hely tényleg egészen idilli is lehetne, mi több, trópusi paradicsom, azonban igen hamar megjelennek a kellemetlenségek is. Sejthettük volna, hogy nem pont a pihenés céljából repített minket ide az a kis tárgy, hanem leginkább egy újfajta heccnek lehetünk áldozatai. Bár, annak igazán durva szerény véleményem szerint. Amint felbukkannak a lények, futásnak is eredek hát, egyelőre nem bíbelődve a pálcámmal és csapdák kreálásával. Minden erőmet arra összpontosítom, hogy még a hatalmas lények előtt fedezéket találhassak magamnak és a többieknek.
 - A fák mögé! Gyorsan! - adom ki az utasítást a társaim számára, majd a lehető legkönnyebb és leggyorsabb módon kerülök az egyik kidőlt példány mögé. Ha esetleg találok olyat is, amelynek odúja van, akkor immár egy tértágító bűbájt szórok rá, hátha mindenki belefér. A belsejében - véleményem szerint - még mindig biztonságban lehetünk.
- Dinoszauroszok! - állapítom meg elhűlve, amint viszonylag biztonságban tudhatjuk magunkat.  - Visszamentünk volna az időben? - tekintek körbe tanácstalanul a többieken. - Van valakinél karóra? - jut eszembe egy ötlet, habár semmiféle tudományos alapja sincs, mégis úgy érzem, jó lenne kipróbálni.  - A mugli filmekben, ha valaki visszautazik az időben, megáll az órája - teszem még hozzá magyarázatként. Rendben, ez elég viccesen és bugyután hangzik, de mégis honnan tudhatnánk, hol is vagyunk konkrétan? Akár szét is nézhetnénk, amint lecsillapodnak a kedélyek, habár nem áll szándékomban egy ehhez hasonló helyen barangolni, ahol bármikor húsevő lényekbe bukhatunk. Vajon mi elől menekülnek? Hiszen egyértelműen nem futnak csak úgy, mert olyanjuk van, nem igaz?

Dobás eredménye:
65
Célszám: Szerencse: 10+70= 80

Tértágító bűbáj: Bűbájtan: 10 pont



♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-15, 14:03



A hívogató dallam


Padmának nem feltétlenül van szüksége kereső varázslatra, meg hát ideje se nagyon, hogy a pálcája tájoljon, főleg mert a keresés elég tág. Barlang van azért sokfelé ezen a helyen, akár egy messzire is mutathat a varázslat, már ha sikerül (ld. lent). Az viszont szemmel is mind láthatják, hogy a sík terepen akad néhány kidőlt méretesebb fa, amik közül van, ami nincs olyan messze tőlük, tehát akár még el is érhetik. A dinók ezeket  kikerülik, legalábbis ami már távolabb van köztük és a dínók között, azokból látszik, hogy van olyan, ami az átugrás, van ami a kikerülés mellett dönt, de nem kockáztatják az orrabukást a kidőlt fákban.
Tita robbanásai beválnak (ha nála a pálcája ld. lent) és ebben az esetben egy-egy dínó el is botlik, ezzel néhány társát is feltartva, de sajnos így is rengetegen vannak, különböző fajokból összeverődött időleges csorda lehet, akik épp jó eséllyel menekülnek valami elől, legalábbis a mozgásukból erre lehet következtetni.
Eileen familiárisa is hasonlóan jár, bár leköpködhet pár dínót tűzzel, ezzel kellő fejetlenséget keltve, de elég sokan vannak, ahhoz hogy legyenek olyanok, amelyek így is tovább rohannak. De lassítani így Titával együtt tudják őket, amíg fedezéket keresnek.
Julia hívására a zenedoboz nem válaszol, mivel gyakorlatilag semmivé lett, amikor még az Akadémián voltak. A hoppanálás sikerülhet, becélozhatnak Janettel egy kidőlt fát a terepen, hogy fedezékbe vonuljanak és néhány varázslatot is el tud lőni a dínók felé, amíg a többiek is fedezékbe vonulnak, már persze, ha nála a pálcája (ld. lent).
Amikor aztán mind elérik a kidőlt fát és jól összehúzzák magukat, hogy el is férjenek a dínók sorra rohannak el mellettük, bár akad köztük, aki már eleve sérlten, vagy kissé megégve a támadásaiktól. Elég sokan vannak, kisebbek, nagyobbak, bár persze a kisebbek is nagyok hozzájuk képest. Akadnak olyanok, amiknek tüskéik,vagy szarvaik vannak, de ezek azért ha kis ismereteik vannak dínó ügyben egyértelműen növényevők lehetnek. Jó nagy port kavarnak körülöttük, valószínűleg kellően piszkosak lesznek se perc alatt a fedezékben is és a köhögés sem kizárt.

//Határidő: március 21., következő hozzászólás: március 22.

Kérlek a következő hozzászólás előtt dobjatok kockával a kockadobások fórumába és ez alapján cselekedjetek. A célszám: Szerencse+70
Akinek sikerül megdobni, nála van a pálcája, akinek nem, az nem hozta magával, amikor felkelt, vagy eltűnt az ugrás alatt.


Julia: Kérlek körönként nagyjából egyet cselekedj, esetleg a realitás keretein belül többet. Smile Ez varázslásra is igaz, mert nálad volt egy invito, aztán futás, hoppanálás, majd még egy csomó varázslat is. Smile Pici kérés még, hogy a cselekvést inkább más színnel jelöld, mint dőlt betűkkel, mert így sokkal nehezebb kisilabizálnom. Smile Köszi!//

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-14, 21:18



Dallam és Julia


Semmit sem látok a barlang falán. A kis víz fátyol melletti megcsillanó kristályok egyikét próbálom felismerni. Egyszerű szilícium-dioxid vagyis kvarckristály, a pálcám segítségével egy darabot letörök, majd a zsebembe teszem.  A kristályok sem rejtenek semmit. A többiek felé nézek, akik közelebb vannak a dobozhoz, mielőtt bármit is tudnék tenni, megint azt az émelyítő érzést érzem, amit az első próbán éreztem.
Kissé imbolygok a két lábamon, megpróbálok  körbe nézni, az új helyszínen.
- Aham - válaszolok Padma kérdésére miközben a körbe nézek. Fényes nappal van, akkor nem lehetünk London.  Fülledt meleg is van, így úgy gondolom, hogy valami zsupszkulcs féleség lehet a zenedoboz.
- Talán valamelyik tropikus területen lehetünk a déli féltekén.
Janiere pillantok, aki kétségbe eseten keres valamit. Talán a zenedobozra gondol, amit el veszített. így azt keresem, hátha itt van a földön, amivel haza is juthatunk.
- Invito zenedoboz - ha megtalálom abba a kezembe fogom amelyikben a pálcám is van.

Érzem, ahogy magával ránt az unokatesóm, hogy vele együtt rohanjak, amint észlelem, hogy az erdő felé rohanunk. Eszembe jut az, hogy vannak olyan ragadozók, akiknek igen fejlett bekerítési taktikájuk van. Lehet, hogy csapdába essünk. Talán a dübörgő óriások is valami elől futnak. Nem érezhetik meg a szagunkat figyelni kell a szél irányára, ha ragadozókkal állunk szemben. Nem futhatunk tovább ebben a fullasztó melegben, mert hamar kifáradunk, így is előbb-utóbb úgyis beérnek minket és én leszek az első, aki nem bírja tovább a futást és kidőlök. Így én láthatáron belül a legbiztonságosabb tűnő helyett nézem ki futás közben, ahova hoppanálok Janettetel együtt, ha továbbra is fogja a kezem, akit ezek után csak lassítanék, ha vele együtt futok tovább.
Veszélyes leválni a csapattól, de ha távolabb tudok hoppanálni, tőlük, akkor talán tovább tudom hátráltatni a lényeket, amíg a többiek menekülnek és megzavarhatom őket, hogy rám figyeljenek a szörnyek, talán Janievel együtt, amíg a többiek biztonságos távolságba kerülnek, főleg azok, akik eddig védelmünkre keltek Eileen és Titanille,
- Váltott fedezés. - Ennyit kötök az orrára Janienek, ha velem tartott.  Nálam ez az takarja, hogy amíg magamra vállalom a fedezést, amíg biztonságosabb helyre tudnak a többiek menekülni, és  én se kerülök veszélyesen helyzetbe. Csak remélni tudom, hogy a csapat másik fele is megteszi ugyan ezt értem, és nem tűnnek el a szemem elől, ha túl közel érnek hozzám azok az izék, mert ha igen, akkor szívtam. Nem néztem ki a következő hoppanálási pontot.
Mindenféle hátráltató varázsigét mondok a lényekre, ami éppen eszembe jut ebben a helyzetben. Sorolom a lehetséges varázslatokat a pálca mozdulatokkal a lényekre célozva. Nem tudom melyik fog használni és melyik nem. Lehet, hogy a fele nem is segít a többieken, de ezek jutnak jelenleg eszembe. Megvakíthatom őket ideglenesen, megbéníthatom, összezavarhatom, megkötözhetem, lyukat áshatok, ahogy Tita is tette egy-két perccel ezelőtt, talán ha kisebbek lesznek ezek az állatok, akkor lassabbak is lesznek,  és a többi.
~ Obscuro. Obstructo. Confundo. Reducto. Immobilus. Stupor. Incarcerandus. Defodio. Reducio.

Van egy olyan érzésem, hogy talán ezzel csak jobban feldühítem azokat az állatokat.


//Obscuro - A célpont szemét beköti egy fekete kendő
Obstructo - A pálca irányában megtisztítja az elvégző útját. Ha egy élőlényt talál el, rövid időre megbénítja.
Confundo - Összezavarja a célpontot.
Reducto - Megtisztítja a használó előtt az utat.
Immobilus - Megállítja a mozgó élőlényeket.
Stupor - Kábító átok
Incarcerandus - Kötöző ártás
Defodio - A varázslat lyukat ás a mutatott pontban a földbe
Reducio - A célpont mérete csökken.
Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-14, 18:48


Akadémia & Eileen
A dobozka mindannyiunk számára ugyanakkora rejtély. Egyértelmű, hogy nem átlagos, de az ittlétének miértje és minden más vele kapcsolatban totál homály, nem találok semmit, ami a működésére utalna. De időnk sincs máshol vizsgálódni, vagy bármi mást tenni, mert mintha beszippantana minket. Az érzés egy zsupszkulcsra emlékeztet, azzal a különbséggel, hogy azt legalább megszoktam, ez viszont igencsak váratlanul ért, tekintve, hogy pont azok közé tartoztam, akik szerint nem kéne csak úgy tapizni!
Amikor megérkezünk, ösztönösen nézek szét, és nem tud nem feltűnni a sok fura dolog. - Vajon hol lehetünk...? - gondolkodom hangosan. Az előbb még egyértelműen éjszaka volt, most meg fényes nappal, tehát ha a saját környékünkön nem ugrottunk előre órákat, akkor a földnek egy olyan pontjára kellett érkeznünk, ahol most épp nappal van. Egy másik országba kerültünk volna kapásból? Vagy ez valami időanomália lenne, amivel ne is törődjek?
Egész biztos egyszerűbb nem törődnöm vele - vagyis inkább van ettől nagyobb problémánk is! A föld mintha csak megremegne alattunk, és rövid időn belül már látom is, miért.
- Aztarohadt - motyogom magam elé, a következő pillanatban pedig már talpra is szökkenek, mert ezek tényleg baromi nagyok, és a leggázabb, hogy felénk tartanak. Az biztos, hogy bár szégyen a futás, de hasznos... Nem szeretem ezt mondani, de egyszerűen nincs más, amíg nem találunk egy helyet, ahová behúzódva megvárjuk, hogy elmenjenek, vagy pedig sikerül őket kicsinálni. Miközben rohanunk, igyekszem segíteni feltartani őket valahogy, amihez megidézem a familiárisomat. Nem tudom, mennyire ellenállóak ezek a lények, de azért remélem, a madárkám valamennyire oda tud nekik pörkölni, amitől ha nem is patkolnak el, de legalább kicsit megtántorodnak és időt nyerhetünk.

(Fami képesség - Tűzlehelet: A familiáris képes tüzet lehelni, mint egy sárkány, hasonló erősséggel, mint a sárkányláng, mely szinte mindent megolvaszt.)






Don't stop until you're proud

Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-14, 18:14




Tita a barlangban





Gyűlünk szép sorjában, ez a rühes dallam úgy vonzza az éjszakában az aurornak készülőket, mint bogarakat az éjben a fény. Mellkasom előtt karba font kézzel várom, hogy mi lesz az ékszerdoboz tapogatásának a vége, s már éppen heuréka örömével felsóhajtanék, amikor lecsapja a srác a fedelet, amikor a vágva várt dallamtalan csend nem kúszik hallójárataimba. Így csak egy újabb fintor az, amire futja.
- És ha kivágnánk valahol egy ablakon? Legalább akkor odakint zajongna. - dobok be egy erősen hamvába holt ötletet, majd tovább gondolkozva eszembe jut, hogy silenciot is varázsolhatnánk rá, ám nem jutok el a kivitelezésig.
Még jó, hogy nem vettem elő a pálcám, ugyanis zuhanás közben valószínűleg elejtettem volna. Döbbenten pattanok fel a fullasztó újdonság helyszínén, s elhagyja a számat egy keresetlen szitok is.
Sebtiben körbepillantok, hogy mégis hol a halálban vagyunk, ám a megremegő talaj, s a látóhatárban feltűnő hatalmas dögök látványa elveszi a kedvem bizonyos irányok vizsgálatától. Sokkal inkább én is futásnak eredek, ahogyan a többiek, s közben a körülöttünk levő elemekre koncentrálok. Egy pillanatra hátra fordulok, hogy pálcámat meglendítve kisebb robbanásokat idézzek elő, ám valójában ezek nem robbanások, inkább az elterülő föld manipulálása, hogy gödrök keletkezzenek. Ha megbotlanak, talán annyival is lassabban érnek utol bennünket. Viszont mivel nem szeretnék az eledelükké válni, így csak limitált mennyiségű (ha sikerül egyáltalán, akkor 2-3 nagyobbacskát) gödröt kreálok, aztán rohanok is tovább arra, amerre a többiek.

//Elemista szak, nevén nem nevezett kitalált varázslat a gödörgyártás. Elem: föld.




Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-14, 13:56



To the team


Éjszakai kaland







Még néhányan befutnak, üdvözlésül odaintek nekik. A barlangot próbálom vizsgálni, de úgy tűnik, nincs itt semmi különös, ami már önmagában furcsa, mert hogy lehet az, hogy valaki mindenféle nyom nélkül idehozott egy zenedobozt, aminek a hangja mindenhol egyformán szól, és látszólag annak sincsenek semmilyen szokatlan ismertetőjegyei vagy tulajdonságai.
- Nincs itt semmi. Nem furcsa, hogy… - fordulok vissza a többiekhez, ám ekkor látom, hogy a doboz izzik és a földre esik, majd szinte érzem, hogy robbanni fog. Próbálok a kőoszlop mögé bújni, de a robbanás sem stimmel valahogy, legalábbis érzem, hogy valami erő a doboz felé húz. A következő pillanatban földet érek, és még mielőtt kinyitnám a szemem, tudom, hogy nem ott vagyunk, ahol eddig. Füvet érzek magam alatt, nem sziklát. Megpróbálok feltápászkodni, kicsit szédülök is, úgy érzem, mintha valahonnan magasról estem volna le.
– Jól vagytok? – nézek körbe a többieken, hogy kell-e valakinek esetleg segítség a felkeléshez vagy bármiben. Viszonylag már stabilan állok a lábamon, és épp néznék körül, mikor rázkódni kezd a föld. Mark kérdésére azt hiszem mind igennel válaszolnánk, de szerintem sokat elárul az, hogy szinte be sem fejezi még azt, hogy fussunk, többen is elkezdünk a lények elől szaladni. Nem tudom, lehagyhatjuk-e őket, hogy milyen gyorsak, egyáltalán minket üldöznek-e vagy csak épp rosszkor érkeztünk, de futás közben előrántom a pálcám és egy kereső varázsigével próbálok valami barlangra, nagy méretű kidőlt fatörzsre vagy bármire bukkanni, ahol fedezékbe mehetnénk, mert van egy olyan sejtésem, hogy már csak méretükből ítélve sem tudunk sokáig futni a lények elől.

 

o
Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-09, 16:02




Az Akadémia & Janie


Hát nem tudom, hogy ki honnan jött, és kinek milyen a múltja, de én elhagyott zenedobozokra, amik ugyanolyan hangosak itt lent, mind odafent, és nem mellékesen sose járnak le, elég gyanakvóan tekintek. Vagy talán csak az auror család velejárója a gyanakvás. A bácsikám annyiszor kötötte a lelkünkre, hogy mindig mindennel legyünk nagyon óvatosak, hogy talán ösztöneinkbe ivódott már teljesen. Nem véletlen hát, hogy nem én fogdosom meg. Ellenben pálcát húzok, mert hát jobb az óvatosság.
Viszont igen gyorsan kezd bővülni a létszám, egy vöröskével, akit szemmel láthatóan ugyanúgy bosszant a kis dallam, mint engem. Aztán Padma, Eileen, és Julia is megjelenik. Utóbbinak pedig nem feltétlen örülök, még ha nem is mutatom ki felé a dolgot. Jobb lett volna, ha tényleg a hálóban marad, és rám hagyja a zene forrásának felderítését. Főként ha az egy megbűvölt, esetlegesen veszélyes dolog. Hogy számolok el vele otthon, ha baja esik, mert nem hallgat rám?
A zenedobozkára visszatérve viszont elég hamar realizálódik, hogy tényleg mágikus lehet. Nem érzem úgy, hogy Mark válaszait követően nekem is hozzá kéne fűznöm bármilyen magyarázatot a dologhoz. De egyetértek. Mindennek az oka, hogy egy mágikus tárgy csalogatott ide minket. A kérdés csak, hogy mi célból, és ki áll mögötte?
Ám még mielőtt felvethetném eme két költőinek szánt kérdést, érzem meg a köldököm körül az ismerős rántást. Remek, nem csak hogy megbűvölt tárgy, de egyenesen zsupszkulcsnak megbűvölt.
Kellemetlen nyekkenéssel érek földet, és szinte rögtön talpra is állok, hogy szemügyre vegyem az új környezetet. Miközben lassan tudatosul bennem, hogy egész idilli helyre csöppentünk, leszámítva a nehéz párás levegőt, a bal kezemmel ösztönösen nyúlok a nyakamhoz. Ekkor realizálódik bennem, hogy nem találom a nyakláncom, melyen egy kulcs alakú medálnak kellene lennie. Hogy mit is nyit az a kulcs? Egy különleges dobozkát, melybe azokat a leveleket őrzöm, amiket titokban kaptam a nénikémtől, abban a borzalmas leánynevelő intézetben ott a Merlin háta mögötti senki földjén. Éveken át csak ezek a levelek tartottak életben, ezek jelentették a családot, és otthont. Így bírtam ki napról napra az internátus szigorú, egyforma világát. Ezért jelent ilyen sokat.
-Az nem lehet... nem veszíthetem el... - nézek egy pillantra kétségbeesetten Julia felé, aki határozottan emlékezhet, hogy látta lefekvésnél még a nyakamban a kulcsocskát.
Ám mielőtt akárcsak egy Invitora futná az időmből, máris remegni kezd a talpunk alatt a föld, és tűnnek fel azok a... lények. Így egyszerűen csak kézen ragadom Juliát, és Mark nyomában futásnak eredek. A legjobb lenne mielőbb biztonságba húzódni. Eszem ágában sincsen itt bevárni azokat az izéket. Sosem  voltam lényszakértő, sőt a lehető legtávolabb áll tőlem a dolog. Szóval engem még a kíváncsiság sem hajt, hogy megtudjam mik azok. Csak biztonságban akarom tudni Juliát és saját magamat. Aztán ráérünk kitalálni, hogy mi legyen.

//Elnézést, ez a részlet tényleg kimaradt nálam. Cserébe igyekeztem beleszőni a hsz-be egy-egy képpel együtt. Akár csak a kulcsos-medálos lánc, akár a ládikával együtt a kulcs is eltűnhetett. Ezt rád bízom. Very Happy //

Vissza az elejére Go down
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-08, 17:44





A dallam & Mark
Kissé meglep, hogy nem találom rajta a tulajdonosa nevét, elvégre igen szép, láthatóan kézzel megmunkált darab, szóval - akárkié is legyen - nagy becsben kellett volna tartania. Az azonban sokkal hamarabb feltűnik számomra, hogy láthatóan nem csak én voltam az egyedüli, akit zavart ez a zenebona. Azt hittem, rajtam kívül senki másnak nem tűnik fel a dallam, de ezúttal tévedtem. Ami talán nem is olyan nagy gond, hiszen nem sok kedvem volt egyedül itt ácsorogni és tanulmányozni ezt a dobozkát.
- Őszintén szólva, nem az ötlött elsőként az eszembe, hogy talán megbűvölték - ismerem el kelletlenül a lány hangja hallatán. Elég ostoba lépés volt ez részemről, ezt be kell látnom magamban. Átoktörőként illett volna számolnom azzal, hogy ez akár egy csapda is lehetne, mégse tettem. Helyette fogtam magam és felkaptam egy ismeretlen tárgyat, ami akár veszélyes is lehetett volna. Ennyire nem tanultam volna semmit sem Mia esetéből?
- Mark Carlyle - mutatkozom be, amint a létszám is bővül, majd sorra bukkannak fel a többiek is. A vörös hajú lány tanácsát megfogadva hajtom le a ládikó fedelét, majd tartom továbbra is az ujjaim között, miközben egyre bővül a létszám.
- Talán tényleg megbűvölte valaki - vonom meg a vállam az egyik leányzó kérdése hallatán. Egyébként tényleg gyanús, hogy ennyi idő múltán se hallgatott el, hiszen a muglik által készített zenedobozok lejárnak egy kis idő után, de ez azóta is szól. Rejtélyes, de ha mágikus tárgy, akkor ez lehet rá a megfelelő magyarázat. - Oké, egyértelműen mágikus tárgy - sóhajtok egyet, amikor a következő kérdés hangzik el a dobozkát illetően. Mindezek ellenére se hiszem, hogy veszélyes lenne. Pillanatokon belül megváltozik azonban a véleményem, amikor a ládikó melegedni kezd az ujjaim között. Szerencsére viszonylag hamar észbe kapok és helyezem a földre, ahol végül is sikerül felrobbannia. Vagyis inkább magába roskadnia? Az egész olyannak tűnik számomra, mintha egy láthatatlan lyuk szippantotta volna magába.
- Rendben, menjünk vi... - kezdenék bele a mondandómba, de szinte a következő másodpercben már meg is érzem a kellemetlenül ismerős érzést a köldököm körül. Ezek szerint tényleg zsupszkulcs lett volna? De nem, az nem lehetséges, hiszen egyikünk se fogta meg egyszerre és különben is: a zsupszkulcsok nem robbannak fel!
A zuhanás határozottan kellemetlenül érint, ahogy a földet érés sem tartozik a kedvenceim közé, de örömmel veszem észre, hogy nem esett bajom és szemmel láthatólag a többieknek sem.
- Mindenki egyben van? - teszem fel azért a kérdést, habár fogalmam sincs arról, mit fogok tenni abban az esetben, ha nemleges válasz érkezik valamerről. - Ti is érzitek ezt? - pillantok le a földre, amely mintha ebben a pillanatban is enyhén rázkódna alattunk, a távolba pillantva pedig egyértelművé válik számomra, hogy nem a lehető legjobb helyen vagyunk itt és most.
- Talán keresnünk kellene egy menedéket, nem gondoljátok? - nézek körbe tanácstalan képet vágva. Azért lássuk be, fogalmam sincs, hol is vagyunk tulajdonképpen, de egyértelműen jó ötlet lenne minél hamarabb kereket oldani innen. Ha a többiek se ellenkeznek, akkor velük együtt eredek futásnak, hogy valami biztonságis és rejtett helyről kövessük figyelemmel, hogy vajon micsodák ezek a lények.



♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-08, 10:21



A hívogató dallam


Mark sajnos hiába forgatja nem talál nevet, sem más vésetet a zenedobozon, ahogyan Eileen sem lát rajta rúnát, vagy más egyebet, ami arra mutatna rá, hogy zsuplszkulcs lenne, vagy hogy miért nem hallgat el a zene, ha ez egy felhúzós tárgy. A környéken se találni semmi különöset, viszont tényleg olybá tűnik, mintha nem is a dobozból szólna a zene, inkább csak meglátva erre asszociálnak, mert valamihez talán mégis csak társítani akarják, amit hallanak. De nem érzékelhető, hogy a zenedoboz lenne a zene fókusza, és ugye mások tényleg nem hallják jó eséllyel, hiszen rajtuk kívül nincs itt senki.
Julia se talál különösebb dolgot a falakon. A kristályok tényleg szépek, megcsillan rajtuk a fény, a kő átlagosnak tűnik, hűvös a tapintása és egyértelműen régen alakult ki, bár a barlangot valószínűleg nem a természet formálta, hanem talán pont az Akadémia miatt alkították ki, vagy legalábbis segítettek rá, hogy itt lehessen, mint egy kis zug a diákok számára.
A kis zenedoboz tehát békésen szól tovább még néhány percig. Ha megpróbálják lecsukni akár és ezzel megállítani, ha nem, akkor is érezheti Mark, aki felvette, hogy melegedni kezd az ujjai között. Egy kis idő múlva kénytelen letenni, akár el is dobni, különben meg is égetheti a kezét. A kis dobz aztán füstölni kezd, kissé még rezeg is, ugrál a padlón, egészen addig, amíg néhány pillanat múlva a szemük előtt nem robban fel. A robbanás viszont szintén nem szokványos, mivel a helyett, hogy a darabok szétszóródnának azenedoboz mintha robbanna, de aztán magába roskadna és valami beszippantja a darabjait, hogy aztán a vizsgálódó csapat tagjai is egyből megérezzék, mintha csak a szél fújná őket hátulról majd a már biztosan mindegyikük számára ismerős köldök körüli rántó érzés következik. Talán egy kicsit tér csak el, de mégis nagyot ránt rajtuk valami, hogy a zenedoboz hült helye felé rántsa őket, hogy aztán...

Kellemetlen érkezéssel érnek földet, gyakorlatilag mintha zuhantak volna1-2 métert is. Komolyabban nem sérülnek meg ugyan, de a fejük zúg az eséstől és egyből megérzik, hogy itt sokkal frissebb ám sokkal nehezebb is a levegő. Egy igen nagy tisztáson, inkább valamiféle réten találják magukat. Alattuk fű, a távolban fák, más irányban hegyek. A levegőn érezni, hogy igen magas a páratartalma, szinte már nehéznek tűnik. A nap süt, pedig legutóbb még éjszaka volt, a szél lágyan lengedez. Magukhoz térni is alig-alig van idejük, azonnal megérzik a földön, mintha valami döbörögve közeledne. A távolban a látóhatár mentén látszik, ahogyan por száll fel, hogy aztán lassan kirajzolódjanak az épp feléjük igen nagy sebességgel közeledő igen méretes lények is.

//Határidő: március 14., következő hozzászólás: március 15.

Ha minden igaz, Janette esetén nem derült ki, hogy mi az eltűnt tárgy, vagy én vagyok a vakegér, de légyszi offban max. de majd jelezd, hogy mi lenne, amiz hiányol a kari. Smile//

Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-07, 23:39



Dallam és Julia


- Mmmmm. ki az aki aj éjszaka közepén zenél? - Álmosan és nyögdécselve teszem a párnámat a fejemre, hogy elnyomjam a waltz dallamát, de még így sem szűnik meg hangintenzitása. Dünnyögök Janette felé, hogy tőlem rendben van, hogy menjen és nézzen egyedül utána. Egy szép álmomból keltem fel. Próbálok vissza aludni, de nem megy. Megdörzsölőm a szememet, átfordulok a másik oldalamra a pálcám után nyúlok világításért, hogy megnézzem tényleg elment-e Jane vagy csak félálomban a beképzeltem azt, hogy valami olyat mondott, hogy körbe néz.
Felülök és megpróbálom kizárni a dallamot a  fejemből, de nem megy még nem vagyok elég összeszedett hozzá. A szobában a többiek még az ágyat nyomják. Ez kezd furcsának tűnni, hogy ők nem keltek fel a zenére és én egyedül engedtem Janet, hogy utána járjon az egésznek. Gyorsan a reggelre előkészített öltözékemet kapom fel magamra. Nem telik el túl sok idő, mikor észreveszem, hogy egyik karkötőm eltűnt, aminek a belső oldalára egy dátum lett belegravírozva és monogramjaink. J.+ S. Hiába keresem nem találom sehol sem.
~ Invito, karperec.~ ám úgy érzem nem sikerült ez a varázslat, ahogy az első próbán sem. Mélyet sóhajtok, hogy nem találom az ékszerem, de nem adom fel a kutatást és próbát teszek varázslat nélkül is meg keresni. Benézek az ágyam alá, hogy esetleg leesett és ott találom meg az éjjeli szekrényt is eltolom, a táskámat is feldúlom. Nem lehet, hogy eltűnt. Szívem csak jobban zakatol, hogy mennyire ostoba vagyok és milyen következményekkel jár, hogy elvesztettem egy általam megbűvölt tárgyat, amely tompítja az érzéseimet Sam iránt.
Legszívesebben mindenkit felkeltenék sőt még meggyanúsítanék a lopással is. Bevillan egy olyan ötlet is, hogy mi van ha egy éjszakai próba elé állítottak minket és most nem a szeretteinket, hanem kincseinket vették el tőlünk. Az a dal lehet a kulcs, hogy túl éljek még egy napot itt a pokolba.
Kilépek a szobából, ahol kisé hideg van így a sötétbarna cipzáras felsőm zsebeibe mélyesztem a kezeimet.
Meg-megállok hallgatom a dalt és már dúdolom is, ahogy folyamatosan ismétlődik. Ha egy idegen a folyósokon vagy lépcsőkön találkozna velem, szinte biztos, hogy egy bolyongó szellemhez hasonlítana engem, mivel aggódva figyelek fel minden apró neszre és csörrenésre. Az alagsori társalgó elé érve eszembe jut az a kínos találkozás Sammel, akivel itt futottam tegnap össze. Egyre inkább valóságosnak tűnik a dal forrása és fejembe se olyan intenzitással hallom, mint percekkel ezelőtt folytatom utamat, amíg fel nem tárul előttem az akadémiának egy új varázslatos szépségű helyszíne.
Már többen is valami tárgy köré csoportosultak és Parvati vagy inkább testvére Padmát veszem észre. Sosem tudtam megkülönböztetni őket. Patil távolabb látom a többiektől, mintha valamit keresne. Itt van Janette is, aki már rá állt zenedobozra, de amíg nem tudom megvizsgálni közelebbről, addig esélytelen, hogy segítsek nekik és ha érkezési sorrendbe vizsgáljuk meg, akkor itt csak a hatodik vagyok a sorban. Lehetetlenek hamarabb tolakodás nélkül közelebbről is megvizsgáljam, így is elegen veszik körül a különleges és megbűvölt tárgyat, hogy ne tétlenül álljak velük együtt egy csoportban, hanem felfedezzem a barlangot magát. 
Padmához hasonlóan én is a barlangot kezdem vizsgálni. Igéket mondogatva magamba, hogy barlang falán esetlegesen elrejtett képek feliratok feltűnjenek.
Vajon milyen idős ez a barlang? Hozzá érek a hideg falához egy pillanatra, hogy másodpercekre magamba szívjam és átérezzem a föld mámorító erejét. Tömör sziklafal mellett a kis vízeséshez sétálok, ahol már nedvesebb a barlang fala is és talán hidegebb is van, ha nem egy közeli meleg vízű forrásból származik csermely vize.
Nem lépek túl közel a vízhez, hogy esetlegesen a nedves köveken megcsúszva beleessek és vizes legyek. A szikla falban lévő kristályok csillogása és különleges fénye megbabonáz. Az egyik közelebbihez odalépek, miközben dúdolom a fülembe mászott dallam egy részletét. Próbálom megfigyelni a pálcám fényében megcsillanó ásványt.
Vissza az elejére Go down
Eileen Silsbury
Reveal your secrets
Eileen Silsbury
Mardekár VMS

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-07, 23:18


Akadémia & Eileen
Csak egy pohár vizet szerettem volna az éjszaka közepén, amikor meghallottam a halk kis dallamot. Ismerősnek tűnt kissé, lágy volt és szomorkás, és ha önmagában nem lenne furcsa, hogy effélét hallok ilyenkor... mintha kifejezetten hívott volna, hogy kövessem.
Aludnom kellene. Jobb kipihentnek lennünk, de ahelyett, hogy visszafeküdnék, azon kapom magam, hogy már fel is vettem egy pulcsit a pizsamámul szolgáló felső tetejére és a lábam cipőbe bújtatom. A következő pillanatban pedig már kint is voltam a folyosón.
Ám mielőtt kiléptem volna az ajtón, a szemem sarkából észreveszem, hogy nincs meg a karkötő, ami egész biztos az éjjeli szekrényemen pihent. Vagy betettem a fiókba? Nem hinném... Arra viszont nem figyeltem, a szobánkból más is meghallotta-e, felkelt-e rá vagy látok-e üres ágyat... csak mentem a saját fejem után, mint az általában szokásom ilyenkor. A pálcám van nálam egyedül, halvány fény kíséretében kóválygok a folyosókon.
Az nem lep meg, hogy nem egyedül vagyok itt, nyilván másnak is hallania kellett a zenét, ha nem is ébredt fel rá mindenki, vagy nem volt ébren egyébként is, mikor ez felcsendült. Az viszont igen, hogy ahová a hang vezetett minket... egy barlang? Érdekes, nem is tudtam, hogy a társalgó errefelé is nyílik. Végül örülök, hogy felvettem azt a pulcsit, most biztosan fáznék, ha nem így teszek.
A hang forrása elég egyértelműen szembetűnik, a dobozka és a benne forgó balerina még aranyos is lenne, ha nem lenne ennyire rejtélyes, így viszont a hozzá kapcsolódó kérdések jobban lekötnek.
- És miért nem hallgat el ennyi idő után sem? - dobom be a következő megválaszolatlannak tűnő kérdést vele kapcsolatban. Bár az is nagy kérdés, hogy hogy kerül ide. Nyilván idetette valaki, de mi volt vele a célja? Ha pedig ő húzta fel és hagyta itt, akkor még itt kell lennie a közelben, hacsak nem hoppanált el.
Azok táborába tartozom, akik szerint nem jó ötlet csak úgy tapizni, hiszen ki tudja, akár zsupszkulcs is lehet, ami ki tudja, hova visz minket, vagy csapda, riasztó, bármi, így amíg nem biztos, hogy nem aktiválunk vele semmit, távolabbról próbálok rájönni a működésére. Az tuti, hogy nem sima zenedoboz, valamiképpen megbűbájolták, ami miatt egy hangerőn halljuk folyton és amitől nem marad csendben, ez vagy egy bonyolultabb ráolvasás lesz, vagy van rajta vagy hozzákapcsolva mellette valami rúna, ami felruházza ezekkel a tulajdonságokkal... Ha megtalálnánk, lehet, hogy közelebb járnánk egy lépéssel, így azon vagyok, hogy valami oda nem illő jelet, szimbólumot keressek.






Don't stop until you're proud



A hozzászólást Eileen Silsbury összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-03-07, 23:56-kor.
Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Reveal your secrets
Padma Patil
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-07, 18:20



To the team


Éjszakai kaland







Az első fordulót többé-kevésbé sikernek könyvelhetem el, bár azóta sem tudtam még ezt helyretenni magamban. A végén ugyan közösen döntöttünk, ezt mintha értékelték volna, ugyanakkor nem egészen az történt, amire számítottam. Előtte viszont minden rendben volt. Jelenleg igen előkelő helyen vagyok a rangsorban és nagyon sokan ki is estek már, ez azért mindenképp siker, végülis, én még bent vagyok, és benne az első 20-ban. Azóta folyton azon morfondírozom, hogy mi lehet majd a következő feladat, még éjszaka is ezen gondolkozom elalvás előtt. Most azonban valami annyira nyugtalanított, talán előérzet, talán csak valami más, hogy nem bírtam aludni. A zenére azt hittem, hogy csak képzelődök a fáradságtól, de mikor résnyire nyitottam az ajtót, meghallottam, hogy hangosabban szól. Látom, hogy néhányan elindulnak az irányába, és mivel úgysem tudok aludni, meg éget is a kíváncsiság, én is csatlakozom hozzájuk, csak előbb felkapok a halványkék pizsamám fölé egy köntöst, és a papucsot lecserélem sportcipőre, nem akarok elesni vagy elhagyni útközben. Megszokásból megszorítom a láncomat, ami Parvatival közös és mindig hordom, azaz, csak megszorítanám, ha meglenne. Hirtelen a zene is kimegy a fejemből, annyira megrémít, hogy nem találom. Elkezdem módszeresen felforgatni érte a szobát, és bár nem hoztam sok cuccot, hamar látszik, hogy itt bizony nincs.  
- Invito lánc! – kiáltom, hátha csak beesett valami sarokba vagy repedésbe, de van egy olyan érzésem, hogy hatástalan lesz a próbálkozásom. Közben újra a fülembe tolakodik a zene, és erről eszembe jut, hova is indultam. Rövid ideig még dilemmázom a lánc és a zene között, utólag majd biztos okosabb leszek, de valamiért a zene győz, így hát én is kilépek a folyosóra, és követem az előttem elviharzó Titát. Azt, hogy egy barlangban vagyunk, csak akkor kezdem furcsállni, mikor beérem azokat, akik már ott vannak. Fel sem tűnt, hogy a folyosó hirtelen egy barlangba vezetett. Nem túl jó tulajdonság egy aurortanonc részéről, de mentségemre szóljon, hogy valamiért annyira minden gondolatomat a dallam tölti ki, hogy más érzékelésem egészen eltompult.
– Hogyhogy hallottuk a szobában, de itt semmivel sem hangosabb? Üvöltenie kellene – jegyzem meg, mikor a többiek nézegetik, és a biztonság kedvéért előhúzom én is a pálcámat. Lumost varázsolok a pálcám végére, és a fény segítségével szemügyre veszem a doboz körülötti helyszínt, hátha találok valami nyomot, elejtett tárgyat, bármit, ami jól jöhet.
 

o
Vissza az elejére Go down
Titanille Blunt
Reveal your secrets
Titanille Blunt
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-06, 20:22




Tita a barlangban



Utálom a mai napot. Felsültem! Utálom a párnámat. Túl puha. Utálom az ágyat. Túl kemény. Utálom, hogy mackónadrág-póló kombinációban feküdtem le aludni a pizsama helyett. túl meleg. És utálom azt is, hogy nem tudok aludni emiatt a nyüves dallam miatt!
Forgolódok, puffogok magamban, mint egy falusi vipera, de végül győz a kíváncsiságom és úgy döntök, hogy utána nézek a dolognak. Mást nem disaudiot nyomok a forrásra, hogy aztán visszajöhessek az igazak álmát aludni reggelig.
Sebtiben magamra kapok egy papucsot a hálóruha gyanánt viselt szabadidőholmihoz, hogy mégse mezítlábasan slattyogjak, s miközben a pálcámat elteszem észreveszem, hogy eltűnt az érem, amit még a VMSen kaptam, mert a döntőben részt vettem én is és így firkászból csapattaggá válhattam én is. Azért hoztam el, hogy kabalaként szolgáljon itt is, s bár a kudarcom szülte méregből volt szándékomban elsüllyeszteni a bőrönsöm mélyére, abban biztos vagyok, hogy végül nem tettem meg. Ott kellene legyen az éjjeliszekrényen, de nincs. S ha az a hülye zene nem szólna, akkor még neki is állnék felforgatni érte a szobát, ám most elsődlegesen csak csendet szeretnék. Ezért semmivel sem nyugodtabban megindulok a hang után.
Döbbenten tapasztalom, hogy mire odaérek, a zenedobozt már piszkálja is valaki, de a nyüves még mindig szól. A másik lány szavába vágva - pedig nem szokásom az udvariatlankodás, de most tényleg mérges vagyok - lépek a kettős mellé.
- Csak csukd le a fedelét, akkor elhallgat remélhetőleg. Hacsak nem akartok táncra perdülve keringőzni egyet a zenére, akkor amondó vagyok, hogy mindenkinek az éji nyugalmát szolgálná, hogyha előbb elhallgattatnánk, s csak utána élnéd ki rajta a giccses csecsebecsék iránti szenvedélyedet. - intézem szavaimat Mark felé. Amikor Janie bemutatkozik, kissé elszégyellem magam, s sebtiben, kissé enyhültebben hozzáteszem:
- Egyébként sziasztok. Tita. - köszönök és a nevemet is elárulom, s mivel a leányzó bemutatkozott, a kérdéssel telt tekintetemet a srácra vetem. Ha már így illemtudóskodunk, legalább ő is beszállhatna a buliba.




Vissza az elejére Go down
Janette Troops
Reveal your secrets
Janette Troops
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-06, 15:30




Az Akadémia & Janie


Túl vagyunk az első kieséses próbán. Ha nem is teljesen zökkenőmentesen, de azért sikeresnek mondhatóan sikerült teljesítenem. Mégis mit kapok a bácsikámtól? Nem én vagyok az első helyen. Ennél többet vár tőlem. Ezzel pedig nem sokat segít. Csak nagyobb családi nyomást helyez rám. Több elvárást. Pedig néha így is úgy érzem, hogy összeroppanok az elvárásai alatt. Julia jelenléte sem használ sokat. Mert hát a bácsikám szerint nekem kell jó példát mutatnom az unokahúgomnak, még abban az esetben is, ha csak röpke 10 nappal vagyok idősebb nála. Még amikor kicsik voltunk, akkoriban még a szülinapjainkat is együtt ünnepeltük. Akkoriban a metamorf mágiámmal szórakoztattam az unokatestvéreimet, de leginkább csak Jake nyakán lógtam. Aztán minden elromlott, és évekre elszakadtam a családom biztonságától, egy Merlin háta mögötti leánynevelő intézetbe. Most pedig, hogy hazatérhettem, és a Roxfortba járok egyetemre a bácsikám mindent elkövet, hogy váltsak szakot, és belőlem is minta auror legyen. Ki tudja, talán abban reménykedik, ha engem meg tud győzni róla, hogy ez a helyes irány egy Troops-lány számára, akkor majd a kis Griffendéles Juliát is sikerül meggyőznie ugyanerről. Vagy majd én, és a döntésem megváltoztatjuk a szöszi döntéseit. A hiba csak ott van a koncepcióban, hogy már kicsinek sem volt az igazi a kapcsolatunk. Kétlem, hogy pont én lennék rá ekkora hatással. De ha mégis, akkor legfeljebb azt mondhatnám el neki, hogy mindig mennyire irigyeltem a másságát, azt hogy másféle életről álmodik, és mer is szembe menni a bácsikám elvárásaival. Azt mondanám, hogy jól teszi, hogy a saját boldogságát helyezi előtérbe, és nem az elvárásokat. Azoknak éppen elég, ha nekem meg kell felelnem.  
Az ágyamon fekve elnézek egy röpke pillanatig July ágya felé. Vajon hogy mondjam meg neki, hogy mindig is irigy és féltékeny voltam rá. Most pedig hogy itt van, és enged az apjának, az valahol csalódás számomra. Mindketten jól ismerjük a családi nyomás terhét, de szeretném ezt egyedül viselni, és szeretném, ha ő szabad lenne.
A gondolataimból viszont egy különös dallam térít magamhoz. Akaratlan ülök fel az ágyamon, és pillantok July felé. Szívesen ellhallgatatnám a dallamot, hogy a húgi ne ébredjen fel, de ehhez kissé elkéstem. Ráadásul azt sem tudom honnan jön, de annyira hívogató, és csábító.
- Maradj itt, majd én megnézem. - súgom némileg védelmezően Julia felé. Majd gyorsan egy melegítőfelsőt kanyarítok a vékony hálópólóm és egész rövid, combközépig érő kis rövidnadrágom fölé. Aztán halkan kiosonok a szobánkból. Csak remélem, hogy Jul hallgat rám, és ott marad ahol van. Én pedig csúnyán kiosztom azt, aki a dallammal szórakozik, és kelt fel ártatlan pihenni vágyókat.
Nincs rossz hallásom, így relatíve könnyen követem a furcsa kis dallamot egészen a barlangig, ahol fázósan húzom össze magam. Még ez az átok hideg is. Aztán észreveszek egy srácot, aki éppen egy különlegesen szép zenélődobozkát kezd vizsgálgatni. Az nyilvánvaló, hogy a balerinás dobozka a hang forrása, és ha a hálónkig felhallatszik a hangja, akkor biztos megbűvölt is.  
- Biztos, hogy jó ötlet nyúlkálni egy megbűvöltnek látszó zenedobozhoz? Akárki is hagyta itt, most jót szórakozhat rajtunk. - szólalok meg végül. A hangom csendes, és nyugodt. De csendben, és érdeklődő tekintettel lépek a srác mellé, hogy én is szemügyre vegyem a dobozkát. Bár én nem nyúlok hozzá. Inkább csak pálcát húzok, hogy ha valami fura történne a sráccal a dobozka miatt, akkor közbe léphessek. De egyenlőre nem teszek semmi lényegeset.
- Amúgy Janette vagyok. - láttam már a srácot az Akadémia területén, de eddig még nem volt szerencsék beszélni is egymással.

Vissza az elejére Go down
Mark S. Carlyle
Reveal your secrets
Mark S. Carlyle
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-01, 13:05





A dallam & Mark
 Az első próbán iszonyatosan felsültem, ami - lássuk be - vámpír létemre nem is válik túlságosan előnyömre. Ráadásul, ide ugyan Mark Carlyle néven jelentkeztem, ennek ellenére azonban továbbra is a Brooks-vállalat egyetlen örököse vagyok. Ha az újságírók megneszelik a hollétemet, mindezek mellett pedig a kínos helyezésem is a fülükbe jut, abban az esetben kétségtelen, hogy a hír nagyot fog robbanni. A szüleim ugyanis sokat adnak a látszatra, elvárják hát tőlem, hogy ha belekezdek valamibe, akkor előkelő helyen végezzem és ne valahol sereghajtóként a csoport legvégén.
Talán pont ez az oka annak, hogy az éjszaka folyamán igen keveset alszom. Eleinte a hely miatt nem sikerült idejében nyugovóra térnem, utána a társaim folyamatos beszélgetése rántott ki abból a kellemes, lebegő állapotból, most pedig... Hát, most valami egészen más miatt kell ismét búcsút intenem eme frissítő tevékenységnek. Valami kósza dallam üti meg a fülem és én ugyan igyekeznék nem koncentrálni rá - mely nemes célból még a párnát is a fejemre nyomom, abban reménykedve, hogy sikerül valamelyest tompítanom a hangot - mégis folyamatosan jelen van. Képtelen vagyok kizárni az elmémből, pár másodpercnyi habozás múlva pedig elhajítom a párnát a szoba egyik sarkába, majd magamban morogva kelek ki az ágyamból.
Egy kockás inget és egy farmert kapok magamra, semmi bonyolultat, hiszen jóformán arra számítok, hogy csak körülnézek és - ha nem találok semmit - térek ismét nyugovóra. Ha valaki éjnek évadján kapott kedvet a zenélésre, akkor udvariasan helyreteszem és megkérem arra, hogy élje ki máshol magát, mert itt bizony mások aludnának. Utolsóként azt a karórát kapnám magamra, amelyet annak idején Gemmától és a szüleimtől kaptam, de nem találom az ágyam mellett helyet foglaló kis éjjeliszekrényen. Pedig teljes mértékben biztos vagyok abban, hogy ide tettem, most viszont sehol se lelem. Még le is hajolok, hátha csak leesett az éjszaka folyamán, de semmi... Hűlt helye sincs. Furcsa, mindenesetre egyelőre nem pazarlok rá több gondolatot. Bizonyára nem a megszokott helyére tettem. Történt már ilyesmi, szóval esélyes, hogy ismét rosszul emlékeztem.
Úgy döntök hát, hogy egyelőre a különös dallam forrását veszem irányba, utána foglalkozom csak ismét az órámmal. Tényleg nem áll szándékomban pár percnél többet áldozni erre, célba veszem hát a különös hangot, amely az alagsori társalgó irányából szűrődik ki, onnan pedig egyenesen egy rejtett zugon keresztül vezet egy barlangba. Életemben nem hallottam még erről a helyről és nyilván nem is jönnék le ide, ha képes lennék pihenni a hangtól.
Egy zenedobozt pillantok meg nem messze tőlem, egy szépen megmunkált darabot. Szinte egyből eszembe is jut róla a húgom, aki annak idején élt-halt az ilyesmiért. Azt hiszem, volt is neki egy-két különlegesebb példánya az ilyesmiből, amelyet a szüleink vettek részére. Ahogy innen még képes vagyok megállapítani, ez is egy felhúzhatós példány. Elég fura, hogy még nem járt le. Közelebb lépek hát hozzá, majd veszem fel a kezembe, hogy végül alaposabban szemügyre vehessem. A minták gyönyörűen vannak kidolgozva rajta, a kis balerina pedig tökéletes mása egy embernek. Minden a helyén, még a legutolsó szempilla is olyan gonddal van odapingálva, mintha nagyító alatt festették volna. Igazán kiemelkedik a többi zenedoboz mellől. Különleges és egyedi. Mintha valaki megrendelésére készítették volna. Meg is fordítom hát a kis dobozkát, hátha találok rajta egy nevet, elvégre elég egyértelmű számomra, hogy valaki elhagyta. Bár, maga a helyszín igen gyanús számomra. A társalgóban lévő asztal még teljesen rendben lenne, de egy barlang?



♫ Who we are ♫Aktuális viseletIdézet, szöveg ©
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-01, 10:07



A hívogató dallam


Az éjszaka közepén néhány diák szeméből furcsa dallam űzi ki az álmot. A szobatársaik láthatóan békésen alszanak - kivéve persze, ha valaki egy szobában van szintén olyannal, aki felébredt -, mit sem törődve a dallammal, ami lágyan, hívogatóan siklik végig a folyosókon és megállíthatatlanul kúszik be a fülükbe. Bármennyire is szeretnék nem tudják figyelmen kívül hagyni. Úgy érzik, hogy muszáj utána járniuk, hogy mégis mi lehet ez és honnan jön. Öltözködés közben, legyen az csak egy papucs és köntös, vagy rendes ruházat, mind észrevehetik, hogy valamijük hiányzik. Egy fontos tárgy, legyen az egy ékszer, egy toll, vagy más hozzájuk köthető apróság, de ahogyan kapkodva készülődnek kiszúrhatják, hogy az a valami bizony hiányzik, pedig mérget mernének venni rá, hogy este még meg volt és ott volt, ahová rakták. A legkülönösebb, hogy olyasmi is eltűnt, amit akár viseltek is az éjjel.
Mindenesetre a csábító dallam több diákot is egy helyre terel, ami történetesen a társalgó melletti kis barlang. Többségük talán még nem is járt itt eddig, főleg hogy eléggé elrejtett kis hely, de a dal egyértelműen innen érkezik. Kicsit hűvös van főleg azok számára, akik végül úgy döntöttek, hogy nem öltöznek fel, hanem maradnak pizsiben és esetleg papucsban. A barlang közepén, az egyik laposabb sziklán, amin akár még ücsörögni is lehetne, ha nem épp éjjel lenne, amikor aludni szeretnének, egy kis zenedoboz pihen. Olyan igazi régi szépen megmunkált darab. Nyitva van, benne pörög-forog egy balerína. Egyértelműen innen szól a dallam, bár igen furcsa, hogy ismetlődik azóta, hogy meghallották, pedig bejártak egy távolságot, amíg ideértek és ennek ellenére a kis doboz nemc csendesedett el, pedig ezek általában felhúzósak szoktak lenni. Nem tudni, hogy pontosan miért hívta ide őket, vagy miért pont őket, de hogy nem fognak tudni aludni, amíg szól az holt biztos.

//Határidő: március 7., következő hozzászólás: március 8.//

Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Barlang   Barlang - Page 7 Empty2021-03-01, 09:46



Barlang


Az alagsori társalgó mellett egy kis járat kacsázik el egy egészen rejtett kis zughoz. Talán a legtöbben nem is találják meg ezt a helyet, ha nem keresik, vagy nem hallanak róla másoktól. A folyosó egy kisebb barlangba torkollik, ahová épp csak alig szűrődik be fény, ami egyértelműen valami trükkös módon van ide a föld alá bevezetve. A hely nem nagy, ülőalkalmatosság sincs itt, csak sziklák és egy kisebb csermely, ami valahonnan a falból érkezik egy apró vízesés formájában, hogy aztán a föld alatt tovatűnjön. Csendes és békés terület, amit a gyenge fény különösen ragyog be, ahogyan az itt-ott felbukkanó kristályokról visszaverődik. Igazi béke szigete ez, ha valaki arra vágyik, hogy kicsit lenyugtassa háborgó lelkét, vagy összeszedje a gondolatait.






A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang - Page 7 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
7 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Nathalie&Hector - A barlang titka

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Varázsvilág :: London :: Auror parancsnokság :: Auror akadémia-
Ugrás: