ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 14:26-kor
Annabelle Mitchell


Tegnap 12:43-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 07:15-kor
Cody L. Mortimer


2024-05-15, 14:59
Abigail Smallwood


2024-05-15, 14:32
Lioneah McCaine


2024-05-14, 12:26
Gillian Ollivander


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Julia Troops I_vote_lcapJulia Troops I_voting_barJulia Troops I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70736 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Julia Troops

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Julia Troops   Julia Troops Empty2021-01-28, 00:20



Julia Troops
„az élet megy tovább
ameddig kék az ég és zöldek még a fák
amíg az óra jár a héthatárban
mindig várnak új és új csodák”

[You must be registered and logged in to see this image.]

Userinfo: Teresa Usoa Artiza Rovira
Teljes név: Julia Troops
Születési hely és dátum: Corby, 1983. március 13.
Csoport: Griffendél
Patrónus: Jegesmedve
Évfolyam (szak): Kilencedik, Elemista (Szimbolisztikus tárgyakkal)
Képesség: Látó
Mágikus adottság: Anyagmanipuláló 1. szint
Familiáris: Kuvik
Kiemelkedő tudás: SVK, Rúnaismeret - kiemelkedő
Kihez tartozol: Shanna, Jacob, Joanne, Janette


Jellem:(egy el nem küldött levélpiszkozatának töredékei)
Drága Tisztelt, apám Mr Troops!
Mindig is a te az ön, figyelme központjába szerettem volna kerülni, de erről lecsúsztam, hisz Jacob lett a kedvenc gyermeke, pedig Josh és én is versenyeztünk kegyeiért. Jo kiérdemeltem a legkisebbnek járó figyelmet kapja meg öntől, míg jó magam a középszerű középsőként kerültem ki tekintete alól. Elvesztem a családunkban. Hiába a családi név védelmet nyújtó biztonsága és hírhedtsége híressége, apa, elvesztem az életben. Tudom jól, hogy a tradíciók a Troops név mögött álló aurori hivatás, a mindene. Hetedikes vagyok és betöltöttem a felnőtt kort is egy ideje. Hiába van elegendő tudásom, hogy fivéreim szakját válaszam és így olyanná válhatnék, mint ti ők, de már nem vágyom arra, hogy a nyomdokaiba lépjek és elismerjen, mint tehetséges figyelemre méltó lánya. Irigyeltem Jaketól azt a "szeretetet", amit öntől kapott és vágytam arra, hogy fiatalabbik bátyám csepegtessen abból valamit és megossza velem, de helyettem Shanna lett a legjobb barátja. Egyedül maradtam, elveszve az elvárások és a szabályok tengerében.
Nem szeretnék nagy drámát a családban, hogy nem a bűnüldözésben szeretnék elhelyezkedni. Nem akarok túl sokat kérni csak annyit, hogyha eddig se figyelt annyira rám, akkor továbbra is hadd járjam az utam, amit én magam szeretnék kitaposni nevemhez méltóan. Talán Jo, akinek büszkén figyelmét élvezem, hasonlóan velem tart majd egy másik úton és nem leszek egyedüli fekete báránya családomnak ezen a téren. Ne higgye, hogy nincsenek céljaim, igenis láttok magam előtt egy utat, melyen boldog életre lelek.
Elemista szakkal is sok remek lehetőség tárul fel előttem, majd meg látja ön is. Barátaim, mind jól tudják erős és kitartó vagyok így vagy úgy elérem célom, még ha kitagadással is fog levelem olvasása után fenyegetődzni. Ne gondolja úgy, hogy elárulom a családunkat. Hiszek benne, hogy jobb auror parancsnok lenne, mint Mr Griffin vagy én lennék. Egyébként is meddig jutnék fel a ranglétrán, ha két fivérem is előttem áll a sorban? Legyen őszinte velem, van esélyem az aurori pályán a kiteljesedére? Legyen megértő és kérem engedje meg, hogy kilépjek mindegyik testvérem árnyékából, ha nem vagyok az első, a kedvenc és alegkisebb. Csak egy középszerű Troops lennék azon a erőteljes férfias Mágiaügyi Minisztérium második szintjén.
A világunk olyan hatalmas és annyi csoda van benne, de ahogy a tapasztalat mutatja a munkája rabja lett. Szeretném a legtöbbet csodát és szépet látni a világból és igenis tudom, amíg ön, fivéreim és családunk többi tagja védik biztonságomat a veszély is távol marad tőlem. Megígérem, hogyha mindent, amit látni kívánok egyszer veszélybe kerül és ön is arra kötelez beállok a Troops kötelékbe, ám addig is hadd maradjak szabad, amennyire ezt megengedi. Kíváncsi felfedező természetem van ezt ön is sejtheti. Nem szeretném felperzselni a magam mögött a hagyott hidakat, ezért is szeretném, ha beleegyezését adná, ha nem is kapom meg teljes támogatást terveim megvalósításához. Mindig óvatos voltam, hogy kivel kötök barátságot és szövetséget, ahogy ezt megtanultam öntől és anyámtól is. Sose árultam el családunkat, egy foltot sem ejtettem családunk hírén. bár előfordulhat, hogy szerető szívem miatt még sem vagyok olyan nemes arany, mint kellene.Jól láthatta ötödikes RBF vizsga eredményeim szinte mindegyike Kiváló lett. Ha nem ismerim be és nem  is tudja, de belőlem bármi lehet, ha engedi és akkor is ha nem.

Még egy valamit be kell vallanom. Szerelmes vagyok... ez túl sok lenne egyszerre majd később vagy akkor sem.

Roxfort, 2000. október 8.
Tisztelettel: Julia Troops

Amortentia: Tavaszi virágos kert, kamilla tea és forró csoki illata
Pálca: Cédrus, Sárkány szívizomhúr 11 inch
Nefeledd gömb: Kiharcolhatod a változást!
Evedis tükre: Szívem választottjával együtt egy házikóban sok varázskönyv közt három gyerekkel látom magam... apám rám mosolyog a háttérből.
Százfűlé főzet: Tengeri hínárba tekert haggis alma jammel és étcsokival
Veritaserum: Szívem egy mugliszármazású srácé... Telitalálat aranyvérűként, nem gondolod?


Kinézet, megjelenés:
Kedves, July!
Találtam egy verset egy mugli költőtől, amely leírja a te szépségedet is. Szeretlek.

Mikor először tűnt elém,
drága volt, mint egy tünemény,
kit azért küldött életem,
hogy egy perc dísze ő legyen.
Szeme mint alkony csillaga;
s az alkony hozzá a haja:
csak ennyi benne az, ami
nem májusi és hajnali.
Vidám kép, édes könnyűség:
meglep, megállít és kísért.

De többször látva: látomány
volt ő, és mégis földi lány.
Lépése szűzi és szabad.
Házias minden mozdulat.
Alakja nyájas, tiszta fény.
Nyomában emlék és remény
kelt: mivel ő sem állt a szív
mindennapi és primitív
éhei, kis búk, örömök,
csók, könny, mosoly, vágy, gáncs fölött.

Azóta híven nézem őt,
s lesem élete ütemét.
lelket lélegző drága lény:
útitárs a Halál felé.
Szilárd ész, gyengéd akarat,
szívós erő halk báj alatt.
Valódi asszony, jó s igaz,
intés, parancs, derű, vigasz.
Asszony, és mégis valami
fényt érzek, ami angyali...

William Wordsworth

Roxfort, 2001. szeptember 29.
Imádattal:
Tudod ki.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Előtörténet:
Drága, anyu!
Annyira vártam már a karácsonyi bált. Esélytelen, hogy egy elsős egy trimágus bajnokkal táncoljon, pedig Krum olyan helyes. Na, de anyu nem tudom melyik ruhámat vegyem fel. Előttem van három ruha is egy fekete, egy barna vagyis bronz és halványrózsaszín. Szerinted, melyik állna jól rajtam? A fekete annyira kiemelné szőke fürtjeimet, de nem egy gyászos esemény a karácsonyi bál. A barna szép szín az egyik kedvenc színem, de nem túl elegáns a másik kettőhöz képest és szépnek kell lennem. Ebben a ruhában érzem magam legkényelmesebben, még sem olyan tökéletes karácsonyi hangulatú és öregít is a ruha  szobatársaim szerint, harmadikosnak nézek ki benne állítólag. Végül itt van a halványrózsaszín ruha is, amit nyáron olyan nagy örömmel vettél meg nekem. Frissességet üdeséget sugároz, ahogy rajtam van. Igazából egy hercegnőnek érzem, de egy duci hercegnő néz vissza a tükörből rám, arcom kerekdedsége hangsúlyosabbá válik ebben a ruhában.
Josh megígérte, hogy táncol velem. Remélem Jake is így fog tenni és nem csak Sh. le se írom a nevét mellett téblábol majd.
Bárcsak, itt lennél, hogy széppé varázsolj.
Jonak üzenem, hogy nagyon, de nagyon hiányzik. Sok puszit és ölelést küldök neki.

Roxfort, 1994. december
Szeretettel: a te kis Julesod

1997. Szeptember 1.
Anyu a lelkemre kötötte, hogy vigyázzak a húgomra. Josh is megtenné, de más haveri kötelezettségek miatt kihúzta magát a feladat alól. Ha nem is kézen fogva szálltunk fel Joval gőzösre, de egy üres kupéba ülök le vele. Megengedve neki, hogy ő válasszon helyet. Ha kell százszor is elmesélném neki a saját beosztási ceremóniámat az út során, hogy megnyugtassam nem olyan vészes a süveg alatt ülni. Örültem, hogy velem utazik első alkalommal a Roxfortba és ez az élmény közös emlékünk lesz örökre. A nyári események miatt kissé rám telepedett az az érzés, hogy valami rossz történhet vele az utazás során, ha nem figyelek rá és bűntudatom is lenne, ha megszegném anyámnak tett ígértemet.
Arra vágytam leginkább, hogy velem egy asztalnál üljön le ő is este anagy teremben. A legkedvesebb barátomként tartom számon húgom és este minden szobatársamnak el szeretnék dicsekedni a szobában, hogy az mi házunkba került a húgom is.
A Süveg tudom, hogy jól dönt és megfelelő házba kerül Jo is, ahogy egykor velem is tette, bár dacosan hadakoztam a beszélő kalappal, hogy Jake asztalához ülhessek, de gyermeki érveim nem hatották meg és egy másik házba osztott a Mardekár helyett. Csakis a legjobbat szeretném kis húgomnak és ezt tudom, hogy ő is tudja...
A több, mint 10 órás vonatút kellemesen eltelik, a kupéban lévő szabad helyek is megtelnek. Egy tucat csokibékát is beszerzek és testvériesen fele-fele arányba elosztom magunk közt, az ugráló állatokat. El kell az első napokra a sok finom falat.
Mielőtt a csónakokhoz indulna Jo, szorosan megölelem és egy hatalmas puszit nyomok az arcára.
- A nagyteremben találkozunk.

***

Felülök a hintóra, melyben már két lány és egy fiú ül. Csendben egy szót se szólunk egymáshoz a rövid út során. Előbb Ő száll le. Majd én következem, de talárom beakad és majdnem orra bukom, de kezei segítségben meg lelem támaszom.
-Köszönöm, Sam. - fordulok felé majd taláromat kiszabadítva a kocsi fogságából elindulok a nagyterem felé.

(egy el nem küldött levél anyu részére)
Drága, Anyu!
Az első igazi randimra készülök. Merlinre nagyon izgulok. Nem tudom mit vegyek fel. Nem így képzeltem az első randevúmat egy fiúval. A roxmortsi cukrászdába beülve romantikus pillantásokba elpirulva fognánk egymás kezeit és beszélgetnénk. A sétáló utcán, pedig a fekete piros pöttyös ruhámba andalogva kézen fogva sétálnánk vissza Roxfortba és nap végén együtt ülnék a roxforti tó partján egy farönkön az enyhén hullámzó tavat nézve. Ezzel ellentétben egy túrára kell készülnöm. Topánka helyett bakancsot húzok lábaimra és Skócia egyik hegyét akarja velem együtt meghódítani. Ha már úgy is sikerült a hopponálási vizsga miért ne vinne el az utolsó roxmortsi  hétvégén valahova máshova. Jo remélem jól meg lesz nélkülem is Roxmortsba, annyira utálok neki füllenteni. Normális, ha pillangók repkednek a gyomromba? Mindent betettem a táskába. Naptej, kalap, esőkabát, pulcsi egy kulacsnyi víz és egy pokróc a piknikhez. Ő felel az ételért. Megígérem vigyázok magamra. Ne aggódj értem, anya, rendes fiú mugli származása ellenére is ! Bár, te is megismerhetnéd őt, mert kedvelnéd.

Roxfort, 2000. május
Szeretettel: Julia lányod

2001. Március 13. Kedd.
Reggel az egyik titkos terem felé igyekeztem, még reggeli előtt. Kint ködös idő volt. Lassan lenyomtam a kilincset majd óvatosan besurrantam. Ott áll az ablak mellett és vigyorogva nézte az arcomra kiülő meglepetséget és örömöt. A terem tele volt tavaszi virágokkal és halk madár csicsergés szólt. Megidézte azt a tájat, ahova először utaztunk el közösen 10 hónappal ezelőtt.
- Boldog 18. szülinapot, Julym! Most már a muglik közt is felnőtt vagy. - neveti el mondatának a végét. Odalép hozzám és a homlokomra nyom egy csókot a felém magasodó srác.
- Hát ez valami gyönyörű, köszönöm.- lábujj hegyre állok, hogy ne csak homlokomat érintse ajka, hanem a számat is.
- Mit szólnál itt egy reggelihez, Jul? - kérdi meg Sam, aki háta mögött ott van egy kosár reggelinek tűnő finomság is.
-Jó lenne, de testvéreimnek ígértem a mai reggelit. - bújok ki ajánlata elől, de szívesen mardok még egy kicsit vele.
A múlt héten összevesztem vele, mivel aurori pályára adja be a jelentkezését. Mintha ezzel munkával jobban elfogadná őt majd apám, ha a családom előtt felfedem titkos románcom. Sam pontosan az a romantikus regényekbe illő lovag, aki hisz abban, hogy egy méltó tettel elnyerheti a királytól a királylány kezét származásától függetlenül is. Milyen méltó tettené hozzám méltóvá apám szemében? Egy mágiatörténelmi példa sem jut eszembe. Inkább meg fogják keseríteni az életét, ha én őt választom a családom helyett és az aurorként akar továbbtanulni.
Hiába állítok és szedek mindent listába vele kapcsolatban. Pro és kontra érvek mellette vagy ellene szólnak valahogy az eszem helyett a szívem kerekedik felül és bírálja döntéseimet vele kapcsolatban minden egyes alkalommal.

Drága, Jo!
Ma egy boltba betérve találtam egy szép sálat, amint megpillantottam te jutottál az eszembe róla. Remélem, tetszeni fog. Fekete, mint az éj, de mégis itt-ott megcsillan rajta a fény, ahogy a pislákoló csillagokon. Úgy érzem ez a fekete sál, jól fog jönni még egyszer a következő tanévben.
Nagyon szép Portugália és élvezem azokat a strandokat, ahol megfordulok. Sok szép blúzt és szoknyát sikerült vásárolnom anyunak és persze magamnak is, de nem megyek haza üres kézzel viszek valami finom helyi különlegességet is. Egy-két portugál helyi szépítő bűbáj varázsigét is megtanultam.
Hamarosan találkozunk.
Galahadet etesd meg rendesen a fárasztó hosszú útja után. Tudod, a friss békákat szereti. Szobámban a terráriumban találsz pár befogott példány számára. Ne szökjenek ki! Nem szeretnék az ágyamba békát találni.

Lisszabon, 2001. július 10.

Ölel:
Julia

2002. május 30.
Az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó. Mikor kezdem megtalálni magam, egyszerűen szerte foszlik az álom, hogy szabad legyek. Jake kómában van és kitudja, hogy valaha is felkel. Apám ragaszkodik, ahhoz hogy a nyári kiképzésen részt vegyek. Mi lesz akkor, ha végig csinálom ezt az egészet és ott leszek a kiválasztottak között? Lehet, hogy csak az aurori Troops név miatt parancsolt úgy rám és minisztériumi színjátékainak egy sakkfigurája lettem és ő se gondolja komolyan az egész jelentkezést?  Kelepcébe csalt az apám vagy a sors? Tényleg ennyire kegyetlen lenne, hogy halálba küldene engem vagy kómába taszítana, mint Jakekel is tette? Nem csak Shanna, hibája amit annyira belém sulykolt apám, hanem ép úgy az övé is, aki "megkövetelte" fiaitól a hagyományt.
Most Shannakedvére szívtathat segítőként engem, mert biztos emlékszik még mennyire nem kedveltem évekkel ezelőtt.
Josh se lesz ott, aki végülis múlt nyáron kiállt mellettem és a szabad szakválasztálsom mellett. Annyira rossz lesz, így az egész nyár, pedig Máltán töltöttem volna egy egész hónapot.
Nem a családom célirányosan rám összpontosuló szemeitől félek, hanem Samtől és a meggondolatlan tetteitől.
Szívem a torkomba kalapál, ha rá gondolok. Nagyon csúnyán ráztam le két hete a két éves évfordulónk alkalmával. Túl közel álltunk a lelepleződéshez, mert mikor már nem kérek apám figyelméből, akkor képes felém fordítani tekintetét és rám szegezni őrzőn szemeit. Most kezdi észre venni, hogy van egy felnőtt lánya is, akinek  elképzelései vannak a világról és a fejét is belehet kötni. Melyik auror család férfitagjának, ajánlja fel kezemet?
Most örülnék, mindennél jobban, ha köztünk lenne Jake a kedvenc vagy Josh előre menetele jobban lekötné, mint a pillanatnyi létezésem. Most kellene száz annyi bajt kavarni a bűnözőknek leterhelve munkával apámat, amíg rá nem jövök, hogyan másszak ki a veremből, amibe beleestem.



Vissza az elejére Go down
Megan Smith
Reveal your secrets
Megan Smith
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: Julia Troops   Julia Troops Empty2021-01-30, 10:38



Elfogadva
Üdvözlünk az oldalon!


Először is: Köszönöm szépen, hogy rugalmas voltál, hiszen a felhívásomon kívül már vagy négy karakterhez kellett idomulnod és ez nem olyan egyszerű feladat!
Olyan avi-képet találtál JLaw-ról, hogy könnyedén beleillik a korba, nagyon tetszik, amúgy is olyan különleges arca van, hogy felüdülés a sok modellszerű lány között.
A Jellem és a Kinézet kicsit unortodoxra sikerült, hiszen egyiket egy levéllel, másikat egy verssel oldottad meg, de a részletesség és alaposság a plusz elemekkel kárpótolt, mert én alapvetően unalmasan csak leírásokat írok és ennyi, egyszerű lélek vagyok. Very Happy
Nagyon tetszik a mugliszületésű titkolt romantikus vonal és az, hogy megküzdött azért, hogy Elemista lehessen, hiába a sok el-nem-küldött levél, ez mutatja a Griffendél bátorságot. ^^ Azt majd játékon belül lebokszoljuk, hogy Shanna és Julia között mekkora lesz a feszültség, állok elébe.
Sok sikert a kiképzéshez, a Troops-familiában minden út az auror-kötelékbe vezet előbb-utóbb.

Jó játékot és garázdálkodást az oldalon!


[You must be registered and logged in to see this link.] ϟ  [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
Az én útaimon
Nem nyílnak virágok,
Sötétség vesz körül,
Csillagot nem látok...
Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Julia Z. Troops
» Julia Zara Troops
» Janette Troops
» Janette Troops
» Joanne Troops

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: