ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:32-kor
Alison Fawley


Tegnap 07:51-kor
Dwight Jennings


2024-05-17, 19:56
Vladimir Mantov


2024-05-16, 14:26
Annabelle Mitchell


2024-05-16, 12:43
Cody L. Mortimer


2024-05-16, 07:15
Cody L. Mortimer


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Alison Fawley
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Adora McG. I_vote_lcapAdora McG. I_voting_barAdora McG. I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70739 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Adora McG.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Adora McGalagony
Reveal your secrets
Adora McGalagony
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Adora McG.   Adora McG. Empty2020-03-04, 20:46



Adora McGalagony
You hold the key of your freedom...Use it!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Userinfo: Selene White

Teljes név: Adora McGalagony
Születési hely és dátum: Godric's Hollow, 1985.Szeptember 1.
Csoport:  Hollóhát
Patrónus: Homoki macska
Évfolyam (szak) / Foglalkozás: 6.évfolyam
Képesség: -
Mágikus adottság: -
Familiáris: -
Kiemelkedő tudás: Bűbájtan és átváltoztatástan
Kihez tartozol: Keresett karakter

Jellem: Kétszínű volnék? Nem, de biztosan nem vagyok egyhangú sem. Hazug? Dehogyis, csak nem mindent osztok meg a méltatlanokkal. Ármánykodó? Ugyan, kérlek. Ki használja ezt a szót manapság?
Valljuk be őszintén; nem egyszerű az egészséges személyiség fejlődés útját járni, ha a varázsló lánya állandóan előítéletekben bukdácsol. A McGalagony név nagy hírnévnek örvend. Azonosítják a pedánsság, kiválóság és fegyelem fogalmaival, amik mind nagyon…khm unalmas fogalmak. Felmenőim mind a tökéletesség útját járták, ahogy látszólagosan én magam is ezt teszem. Már fiatal koromban rájöttem; a szabályok csak akkor okoznak örömet, ha megszeged őket.
A családom, a tanárok és a diáktársaim is azt akarják látni, hogy egy újabb McGalagony követi elődjei példáját. S én meg is teszem, mit a nép kíván. Látszólag. A jegyeimet egyszerű fenntartanom, a tanulás szenvedélyem és jó is vagyok benne, Minerva néni szerint az agyam befogadó képessége túl szárnyalja egy furkász erszényéét. Ahhoz is elég okos vagyok, hogy gond nélkül tegyek rossz fát a tűzre. Kilógások Roxmortsba hétközben, titkos seftelések a beszerzett cuccokból és nem utolsó sorban; névtelen csínyek elkövetése.
Szóval teljes mértékben olyan vagyok, mint amilyennek a családom szeretne; okos, rendes, szorgos, kedves. Miközben magamnak is pontosan megfelelek; ravasz, izgalmas, vicces és, nem utolsó sorban, boldog vagyok.


Kinézet, megjelenés: Minden jellegzetes családi örökség fellelhető vonásaiban. Porcelán fehér bőr, határozott arcfelépítés és metsző gyilkos tekintet. Vagy az a széles mosoly, amivel bearanyozzák szeretteik napját. A világos kék szemek, amik olykor elborulnak, ha a tulajdonosuk mélyen gondolataiba temetkezik. Pipa, pipa és pipa. Mintha mind egy sémára készültek volna, éppen csak egy pici változtatással. Adora egy pontban tér el apai felmenőitől; alig észrevehetően szeplős fizimiskáját édesanyja hagyományozta rá. Testalkata és magassága teljesen átlagos a korához képest. Ruhái a muglik által rockernek lennének titulálva, szereti a kifakult bandás pólókat, bakancsokat, láncokat és szaggatott, testre simuló nadrágokat. Az iskolai egyenruhájához is előszeretettel húz nyolc szemes bakancsot, mélykék színben, vagy fűz egy-egy lánccal díszített övet a szoknyájába. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Előtörténet:
- Ugye tudod kicsi lány, hogy egyszer kénytelen leszel felnőni? – Olyan tekintettel fordulok unokabátyám felé, mintha thesztrált látnék. Ő beszél nekem a felnövésről? A család fekete báránya, aki épphogy átbukdácsolt az iskola kötelező 7 évén máris eldöntötte, hogy neki köszöni szépen semmi szüksége a varázsvilágra, s mugli szerelőműhelyre cserélte a bombarda biztos Minisztériumi állását? Pár pillanatig csendben figyelem a huszonéves férfit, akin ugyanolyan szakadt Aerosmithes póló és sötét farmer van, mint rajtam. Éppen bakancsa talpán olt egy cigarettát mielőtt várakozóan rám néz.
- És te? – Felvont szemöldökkel vonom kérdőre. Nem szoktunk ilyenekről beszélni, de úgy tűnik nem akar visszamenni a koncertre melynek hangjai megremegtetik a masszív téglafalakat a hátunk mögött. Jóízűen felnevet, szájából apró dohányfüst felhőket ereget, mint egy sárkány. Szeretem a sárkányokat.
- Nagy szád van. Jól vigyázz rá. – Összeborzolja a hajamat; ez az alapvető mechanizmusa, amikor el akar kerülni egy választ. Ő nem örökölte azokat a metsző szemeket, amikkel most szinte sebeket ejtek rajta.
- No, mi ez az arckifejezés? – Rezzenéstelenségemre felsóhajt. – Hallani akarod a válaszomat? Rendben, egyezzünk ki! – Felém fordul teljes testével, bakancsaink orra összeér. – Én elmondom és te is beavatsz abba, hogy mi folyik ide bent. – Vicceskedve a homlokomra koppint.
- Merlinre? – Először fejet csóvál, aztán nagy komolyan bólint. Egy tized másodperc alatt átformálódik az egész személyisége; szabad fiatalból gondos nagybácsivá változik. Talán életében először látszik rajta, hogy egy igazi McGalagony.
- Tisztában vagyok vele, hogy nem mulathatom át az egész életemet. Szerinted miért hagytam ott ezt az egész varázslós mizériát? Minden napra pontosan meg volt tervezve és elvárták, hogy mosolyogva menetlejek a kedvük szerint, míg meg nem halok. – Idegesen a hajába túr és ijedtnek tűnik. Olybá tűnik, hogy neki az idő a mumusa. Kíváncsi vagyok vajon milyen „alakot” öltene, ha egyszer szembe találkozna eggyel. – De te nem fogsz kilépni, okosabb vagy nálam.
- Az már biztos. – Féloldalas mosollyal jelentem ki mindezt, pedig legbelül összetörök, ahogy elképzelem a saját monoton életemet. Mint egy hurrikán, úgy taglóz le a mondandója és elkezd forogni velem a föld. Uralkodom az arc kifejezésemen, de nem biztos, hogy képes lennék hányás nélkül kinyitni a szám.
- Na mindegy. Ez csak az én véleményem. Persze, nem mindenkinek van olyan vaskalapos apja, mint az enyém. Robert bácsi jó fej. Nem hinném, hogy nélküled döntene ilyesmiről. – Szeretném azt mondani, hogy minden kétségemet elsimította szavaival, de koránt sem. Jó, legalább a gyomrom tartalma nem akar kiszökni többé. – S te mit gondolsz, Bájoska?
- Hm. – Felkuncogok, de eléggé vérszegényen. – Biztos vagyok benne, hogy fel fogok nőni egy nap. De én és csak is én fogom eldönteni mikor.






A hozzászólást Adora McGalagony összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-08-27, 15:02-kor.
Vissza az elejére Go down
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Adora McG.   Adora McG. Empty2020-03-12, 21:13



Elfogadva
Üdvözlünk az oldalon!


   
Halihó!
Végre megjöttem. Nos, mint írtam a pm-ben is igen érdekes a kis hölgyben fellelhető kettősség. Egyrészt hogy gondosan ügyel a látszatra, és hogy mindenben megfeleljen a családi elvárásoknak.  Hiszen egyáltalán nem lehet könnyű egy híres canon rokonának lenni. Sokan tényleg csak a pedánsság, kiválóság és fegyelem fogalmaival azonosítják a McGalagony családot, ahogy azt ki is emeled, de emellett azért azt is sikerül érzékeltetni, hogy van ott azért más is, ezeken a Minerva jelleméből megismert és adott tulajdonságokon túl.
Például a mugli életet élő nagybátyád, akár meghirdethető karaktere is rengeteg potenciált hordoz magában szerintem ezen az eltérő vonalon.
Másrészt mégis csak saját magadnak akarsz megfelelni a családi elvárásokkal szemben, és keresed is rá az alkalmakat. Nevezzük ezt a kamaszok önfelfedezésének. Azért csak óvatosan azokkal a névtelen csínyekkel, és sefftelésekkel nehogy Minerva néni fülébe jussanak.
Szívesen olvastam volna még több kisebb epizódot a kis hölgy életéből, de ez legyen az én bajom. Igazán kíváncsi vagyok, hogy fognak a játéktéren alakulni a kapcsolatai, mind családi vonalon, mind az iskolatársai felé, és mi mindent hozol ki a karakterből.
Szóval nem is tartalak fel tovább, eleget vártál rám! Irány foglalózni, és a játéktér!  Very Happy

   
[You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]
   




[You must be registered and logged in to see this image.]
"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: