ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 13:53-kor
Kalandmester


2024-05-18, 20:32
Alison Fawley


2024-05-18, 07:51
Dwight Jennings


2024-05-17, 19:56
Vladimir Mantov


2024-05-16, 14:26
Annabelle Mitchell


2024-05-16, 12:43
Cody L. Mortimer


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Kalandmester
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Alison Fawley
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Paulo DiNardi I_vote_lcapPaulo DiNardi I_voting_barPaulo DiNardi I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70740 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Paulo DiNardi

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Paulo DiNardi
Reveal your secrets
Paulo DiNardi
Mardekár

TémanyitásTárgy: Paulo DiNardi   Paulo DiNardi Empty2022-02-27, 17:16



Paulo DiNardi
„Tudod, mi a közös egy nincstelenben és abban, akinek túl sok a pénze? Egyikük sem élvezi az életet.”

[You must be registered and logged in to see this image.]

Userinfo: Gina Accipiter

Teljes név: Paulo DiNardi
Születési hely és dátum: Róma, 1983.06.18.
Csoport: Mardekár
Patrónus: Havasi cincér
Évfolyam (szak) / Foglalkozás: 8. évf. – Tanár
Képesség: Legilimentor majd egyszer...
Mágikus adottság: Hangmágus - 1. szint
Familiáris: Olasz méh majd egyszer...
Kiemelkedő tudás: Mágiatörténet - Kiemelkedő, Sötét Varázslatok Kivédése - Kiemelkedő
Kihez tartozol: Saját karakter

Jellem: Attól függ. A barátom, az ellenségem, vagy az ügyfelem akarsz lenni?
Ha a barátom, akkor bármit megtennék érted, és mindig ki fogok állni melletted. Nincs olyasmi a világon, amiben ne számíthatnál rám, és ha szükséges a válogatott módszereimre, és kapcsolataimra.
Ha az ellenségem, akkor menekülj ha meglátod azt a jellegzetes  kis rókavigyort a szám szélén. Addig, amíg teheted. Nem. Én nem fogok verekedésbe keveredni veled. Még csak a hangomat sem emelem meg. Nincs rá szükségem. Ne akard tudni, hogy miért nincs.
Ha az ügyfelem, számíthatsz a maximális diszkréciómra, bármiről is legyen szó. Ne feledd, én az ügyvéded vagyok. Tökéletesen megértelek, hiszen ezért fizetsz.
Egyesek pedig csak egy gazdag, elkényeztetett ficsúrnak látnak. Igen, talán az is vagyok. De egyet megtanultam a barátaimmal töltött évek alatt, amíg lassan felnőttem. Ne ítélkezz, amíg nem jártál a színfalak mögött. Nem biztos, hogy a vagyon és név irigylésre méltó, míg a szegénység szánalomra való dolgok. Még ha ezt is gondolod.

Kinézet, megjelenés: Barna haj, átható tekintet. A lányok szerint, akiket néha kihívás levakarni, elég jóképű is vagyok. Vagy talán csak az olasz sárm az, ami megfogja őket. Talán a sportos testalkatom. Hiszen gyerekkorom óta vízilabdáztam, és úsztam napi szinten. Manapság pedig futássál, és a természetesen egy ágyas kollégiumi szobámba rendelt kondigépekkel igyekszem formában tartani magam. De talán a pénzem is játszik némi szerepet abban, hogy szinte minden napra jut egy  lány az ágyamba. Természetesen odafigyelek az öltözködésemre, és kifogástalan, karizmatikus megjelenésemre. Ebből talán csak azon kivételes alkalmakkor engedek valamelyest, amikor a barátaimmal vagyok. Ami pedig a ruhatáram illeti, nos az vagyok, aki még az egyszerű elméleti tanóráján is képes a legdrágább Armani öltönyben, és Rolex karórával megjelenni. Természetes módon vagyok otthon a divatmárkák, autók, és mugli filmek világában. Ha pedig már itt tartunk, igen, autóból is csak a legjobbat. Rómában egy Alfa Romeo várja, hogy hazatérjek a szünetre.  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Előtörténet: Azt mondják nekem és a húgomnak csak megszületni volt nehéz. Hiszen jóformán ezüst kanállal a szánkban jöttünk a világra. De azok, akik ilyesmit állítanak, nincsenek tisztában azon eseményes sokaságával, amelyek formáltak minket, és olyanná tettek, amilyenek ma vagyunk.
Talán az első ilyen emlékem az anyai nagyapámhoz kötődik. Az Ezredeshez. Mindenki így hívta, még én is. Hiszen az amerikai tengerészgyalogságtól szerelt le öreg korára. Ami azért elég nagy ritkaság a katona életben. Szerettem vele lenni. A nagy házat Washingtonban, és kertet. Azt, ahogy mindenki felnéz a nagyapára, és tiszteli őt. Még elég pinduri kölyök voltam, és nem is emlékszem mit csináltam, csak hogy a nagyanyám többször rám szólt, hogy hagyjam abba, de én a fülem botját se mozgattam. A nagyapám megunta, és mire észbe kaptam már egy fa vastag ágán csücsültem szemmagasságban vele. Azt monda csendes, nyugodt hangon, hogy két féle katona van. Aki hangosan ordít, és aki csendben suttog. És megkérdezte, hogy szerintem melyiktől tartanak jobban, és miért? Persze rögtön rávágtam, hogy aki hangosan ordít, mert az olyan ijesztő. De ő csak rosszallóan ciccentett egyet, amiből rögtön tudtam, hogy rossz választ adtam. Higgadt, kimért hangon magyarázta el, hogy aki hangosan ordít, látványosan csapkod, az lényegében megmutatja, hogy mire képes, és miként fog reagálni a dolgokra. Kiszámíthatóvá válik. Ellenben, ha valaki csendes, és kimért, attól sose tudni, hogy mit várjon az ember. Meddig megy el, miben, és hogyan. Kiszámíthatatlan. Az emberek pedig attól tartanak jobban, amit nem tudnak kiszámítani. Az ismeretlentől. Aztán megkérdezte, hogy ezek után, szerintem ő melyik fajta katona? Életem egyik első legfontosabb leckéje volt ez. Olyan, amihez igyekszem a mai napig tartani magam. Onnantól a nagyapám egyetlen pillantása is  elég volt, hogy tudjam hol a helyem, és mit vár el tőlem. Mégis mindennél jobban szerettem.
A gyerekkor maga a felhőtlen boldogságról, és játékról kellene, hogy szóljon. De nem a DiNardi családban. Az egyetlen, ami enyhíteni tudott ezeken a felhőkön a vízilabda, és a barátaim voltak. Guido, és Daniel. És, hogy őszinte legyek ők is igen nagy hatással voltak a jellememre. Guido volt az, aki igazán felnyitotta a szemem arról, hogy nem mindenkit vet fel úgy a pénz, mint minket. Mindenkinek megvannak a maga gondjai, amivel meg kell küzdenie. Az ő esetében a szegénység, az enyémben… nos a család. Ezt valahogy a kis triónk úgy kompenzálta, hogy többet lógtunk Daniel bácsikájának a házában, mint nálunk. Vagy csak simán Róma utcáin tekeregtünk. Még akkor is, ha gyakran Daniel és az én húgomat is magunkkal kellett vinnünk. Egészen addig, amíg Daniel húgát el nem veszítettük. Ami végleg megváltoztatott mindhármunkban valamit. De azt hiszem főleg Danielben. Én a magam részéről először találkoztam a halállal, és annak visszafordíthatatlanságával. Talán valamikor akkoriban döntöttem el végleg, hogy apámat követem az ügyvédi hivatásban, és nem az Ezredest a katonasághoz. Miért? Mert segíteni akartam. Ahogy az apám is. Legalábbis néha. Mint amikor Guidoéknak segített jobb helyre költözni, és átjönni a mi sulinkba, ahol normális oktatást kaphatott. Vagy Danieléknek segíteni a hivatalos ügyek intézésében. Hiszen éppen elég volt nekik a szörnyű gyász a kis Vitta halála miatt.
Az anyám? Közgazdasági karra járt a Harvardra. Ott ismerte meg apámat, aki a jogi karon tanult, akkoriban. Így került Rómába. Aztán megszülettem én, és a húgom. Amire emlékszem, hogy gyakran olvasott nekünk esténként. Ő volt az aki miatt megszerettem a történeteket, és történelmet is. Mindig én voltam a hős lovag, a húgom pedig a megmentésre váró hercegnő.  Viszont anyám nem ment vissza dolgozni. Pedig talán jót tenne neki. Nem a pénz miatt, arra nincs szükségünk. Így is gazdagok vagyunk. De valahogy őt nem elégítette ki, hogy esténként meséket olvasott nekünk, és a nagy felső tízezer számára rendezett partikon reprezentatíve vehet részt az apám oldalán. Esetleg szervezhet efféle eseményeket. Manapság néha már reggel whiskyvel kezdi a napot. Ami apámnak érthető módon nem nyerte el a tetszését. Ami rengeteg vita forrása köztük.
Az apám? Ő a sztárügyvéd. A ragadozó cápa a törvényszéken.  Mindig csodáltam a munkáját. Egyszer Guidoval és Daniellel ellógtunk a suliból, csak hogy belopakodhassunk egy tárgyalásra megnézni őt. Mert napok óta ideges volt a tárgyalás miatt, és én aggódtam miatta. Persze gyorsan lebuktunk. És hát apám nem repesett. Finoman szólva sem. Ő olyan ember, aki mindig a maximumot várta el tőlem. Már azért is szörnyen kikaptam, ha véletlen becsúszott egy-egy jó jegy, a kitűnő helyett. Igazából apám csak akkor foglalkozott velem, ha okot adtam rá. És többnyire annak nem voltak túl pozitív következményei rám nézve. Számára a látszat a lényeg. A fia, a leendő örököse legyen kitűnő tanuló, kitűnő sportoló, és mindenben kitűnő, akivel dicsekedhet a társaságban. A gondok ezzel a koncepcióval csak ott kezdődtek, hogy Daniel és Guido társaságában többször kerültünk valami kulimászba, mint kellett volna.
A húgom? Ő az én kicsi Camillám. Hiszen ki másra is számíthatna az ember, ha nem a nagy és erős bátyjára. Én pedig, mindig igyekeztem ennek megfelelni. Tulajdonképpen kényszeresen igyekeztem egész életemben mindenkinek megfelelni. Amikor pedig a szüleink hangosan veszekednek, hogy zengett a kúria, és a húgom bezárkozott a szobájába, akkor én mentem utána, zenét kapcsoltam, hogy elnyomja veszekedések hangjait, és igyekeztem felvidítani a bohóckodásommal. Vagy csak simán olyankor szöktünk át Danielékhez. Mostanában viszont, hogy én a Roxfortba kerültem egyetemre, ő a középiskolában magára maradt a szüleinkkel. Egyre több gond van vele, én pedig úgy érzem egyre távolabb sodródunk egymástól, a szüleimtől pedig pláne. Mintha már nem is önmaga lenne.
Szóval, most mond, hogy tökéletes az életem. Egy olyan világban, ahol minden csak a külsőségekről szól. A mi vagyunk a látszólag tökéletes család. Éppen csak a valóság más. Pedig az életnek még csak most kellene kezdődnie számunkra.



Vissza az elejére Go down
Peter Greenwood
Reveal your secrets
Peter Greenwood
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Paulo DiNardi   Paulo DiNardi Empty2022-02-27, 17:54



Elfogadva
Üdvözlünk az oldalon!


Jöttem, láttam és... olvastam! Very Happy

Nos, nem semmi karaktert hoztál össze, annyi szent. Minden jelen van benne, ami szükséges egy beképzelt, gazdag, némileg elkényeztetett kölyökhöz Very Happy Az pedig különösen jó, hogy gazdag háttérrel rendelkezik, mugli családdal a háta mögött (egyedül a hugit kivéve Very Happy).
A PB-ét illetően pedig külön piros pontot kapsz, az a macska tök cuki a gifen és hát na... a pasi se utolsó Very Happy
Van benne némi gyenge pont, mármint Paulo életében... A balhés kistesó, az iszákos anya, a munkamániás apa. Ezek mind-mind tökéletes alapot jelenthetnek a különböző plotokhoz és minden egyébhez Very Happy Jújjj, de várom már a közös játékot a karival affraid
Asszem belekötni nem tudok, ja de... Nem foglaltál PB-ét, azt tedd meg (hacsak nem tetted már korábban és én voltam túl figyelmetlen Very Happy). Szóval, hass, alkoss, gyarapíts, irány a fórum Very Happy Very Happy Very Happy    

   
[You must be registered and logged in to see this link.] ϟ  [You must be registered and logged in to see this link.] ϟ [You must be registered and logged in to see this link.]
   

Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Paulo DiNardi

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: