ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 14:26-kor
Annabelle Mitchell


Tegnap 12:43-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 07:15-kor
Cody L. Mortimer


2024-05-15, 14:59
Abigail Smallwood


2024-05-15, 14:32
Lioneah McCaine


2024-05-14, 12:26
Gillian Ollivander


2024-05-14, 11:57
Kylie Aria Bryson


2024-05-14, 11:25
Cosette Morgenstern


2024-05-12, 19:31
Troy Smallwood


A hónap posztolói
Gillian Ollivander
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Kalandmester
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Ashton P. Blake
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Dwight Jennings
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_lcapA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_voting_barA jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70736 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-10, 20:48


First topic message reminder :


A jelöltek

[You must be registered and logged in to see this image.]


A nyolc felnőtt mágiahasználó a Roxfort területén van ebben a pillanatban, ezen a csillagtalan nyári estén, amikor komor vihar veszi kezdetét, szinte a semmiből. Diákok már alig találhatóak a birtokon, hiszen nyári szünet van, csakis hírmondónak maradtak, akik példának okáért valamely tanárnak segítenek. A tanárokon, diákokon, és a személyzet tagjain túl azonban áthalad a birtokon egy-egy kívülálló is, varázshasználók, ex-halálfalók, mindenki saját célzattal, itt éri őket a vihar. A vihar amely elsőre normális viharnak tűnik, hirtelen támad az égzengés és földindulás, úgy esik, mintha csak dézsából öntenék, majd egyértelműen egy mágikus lökéshullám száguld végig az iskolán, s az azt körülvevő birtokon, majd mind a nyolcan a Tiltott Rengeteg egyik tisztásán találják magukat, csont száraz ruházattal. A pálcájuk nincsen náluk, hiába is keresnék. Az egész birtok kihaltnak tűnik, nem moccan semmi, csak ők egymást méregethetik. Vagyis előtte illene feltápászkodni, mert úgy néznek ki, mint a kuglibábuk, akiket valaki alaposan feldöntött. Az esti órára azonban tekintettel van a sors, senki nincsen ugyanis hálóruhában. Olyan ruházatot viselnek, mint amilyen napközben is volt rajtuk. És hogy a pálca hiánya mit jelent? Tulajdonképpen az benne a meglepő, hogy mágikus erejük teljében vannak, úgy érzik, hogy akár pálca nélkül, varázsszavak kimondása nélkül is tudnának varázsolni. S az erdő mélye felé egy furcsa, sötét köd imbolyog. Elég baljóslatú..

//Nos ez az alapszitu, lehet ismerkedni. Ne várjatok egymásra, itt még nincsen sorrend. Viszont ne játszatok le több kört, mindenki csak egyszer írjon. Lehet varázsolni, képességeket használni, mágikus adottságokat aktiválni, bármi ilyesmi. A határidő, amíg írni lehet ebben a körben: július 20. Később majd lehet, hogy lesznek gyorsabb körök, de itt még mindenki emészgesse a szitut. Kérdezni facebookon a csoportban, kivéve ha titkos dologról van szó, akkor nálam (Draco) személyesen)

A jelenkévők:
Selene White
Graves Matlock
Maximilian Lilleyman
Marcus Thicknesse
Drew Witcher
Jonathan Stark
Lilja Tähti Hyvönen
Nox Djarum//





Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Selene White
Reveal your secrets
Selene White
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-27, 11:37


[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

Damaged people are dangerous,
they know they can survive...


Szétválni? Parádés ötlet, miért nem sétálunk be együtt karöltve abba a furcsa gomolygó valamibe az erdő mélyén? Hitetlenkedve pislogok párat, majd újabb meglepetésér; a seprűm olyan sebességgel száguld felém, hogy félő el sem kapom. Egyik kezemmel kitámasztom a másikat és így csak-csak sikerül a művelet, bár elég közel kerültem a földhöz a lendület következtében.

Újfent felkelek és popsimat leporolva elgondolkozok egy-két dolgon. A seprűm csak is a Roxfortból jöhetett, tehát arra kéne mennünk, amerről jött. Továbbá ennek a modellnek a végsebessége 220 km/h és a varászlatot nagyjából 10 perce próbáltam ki. Szóval egy kis fejmatek után megállapítom, hogy ha mindent jól gondoltam és számoltam, akkor 37 km-re vagyunk az iskolától Észak-Nyugati irányból.
- Szerintem menjünk arra.- Mutatok a feltevéseim szerint helyes irányba. Felkészültem a lehurrogásra, a kétkedésre és abban az estben, ha senki nem tart velem, változtatok a véleményemen és a fehér hajú nőhöz hasonlóan a szétválás mellett döntök.
Selene White carried out 1 launched of one [You must be registered and logged in to see this image.] (6 oldalú dobókocka.) :
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-27, 08:22


The member 'Graves Matlock' has done the following action : Dobókocka


'6 oldalú dobókocka' :
[You must be registered and logged in to see this image.]
Result :
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-27, 08:22


[You must be registered and logged in to see this image.]
Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.

Felhorkanok, amikor a többiek próbálnak varázsolni. Nagy bátorságra - vagy nagy hülyeségre - vall a dolog, úgy tűnik bele sem gondolnak a lehetséges következményekbe.
-Én óvatosan bánnék a varázslatokkal. Nem tudjuk mi történhet, mik lehetnek ennek a dolognak a mellékhatásai. Akár ki is nyiffanhatunk, mindannyian. Szóval óvatosan. Nox! Szétválni sem túl jó ötlet, a Rengeteg önmagában is veszélyes hely lehet, főleg így. Maradjunk együtt, és így próbáljunk meg kikeveredni ebből.
Ugyan a tájékozódó képességemet alaposan összezavarta az esemény, úgyhogy jobb híján az ösztönömre és a szerencsémre bízom a dolgot. Határozottan az egyik irányba mutatok - amerre a birtokot és az iskolát sejtem - és remélem hogy nem tévedek túlságosan nagyot.
-Egyébként a vadőr vagyok, és azt hiszem arra kéne mennünk, ott kéne lennie a kastélynak és a biztonságnak. Utána majd kitalálhatjuk, hogy ki tette ezt velünk.
Magamban persze megjegyzem, hogy jó lenne majd utánanézni az iskolát védő bűbájoknak alaposabban is, ugyanis a jelek szerint rohadt nagy lyukak vannak benne. Végignézek a díszes társaságon, és ha jönnek velem akkor nekivágunk az erdőnek és a gyanús ködnek.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-23, 19:52



A jelöltek

[You must be registered and logged in to see this image.]
Selene pálcája nem érkezik meg, mintha soha nem is létezett volna, nem érzékeli a kapcsolatot. A seprűje viszont igen, pár pillanattal később az egyik roxforti ablakon kireppen a légi jármű, és süvítve a lány kezébe csattan, csoda, hogy nem dorombol mint valami cica a gazdáját üdvözölve. Jonathan ruhaszárítása tökéletesen működik, a ruhái megszáradnak, ám azt egyértelműen érzi, hogy maga a teste nem áll vissza az eredeti hőfokára. A nyirkos, ködös nedvesség eltűnik a testéről, viszont a bőre hűvös magad, meglepően hűvös. Marcus különleges érzékei jelzik, hogy valaki közelit, méghozzá lehet, hogy többen is, mint ahányan ők vannak. Nem biztos, hogy támadó szándékkal. A védelmező varázskörök sikeresek, ám ismerve a mágia sokszinűségét nem biztos, hogy pont az érkezőktől menti majd meg őt. Drew hiába próbálkozik, a pálcája nem érkezik meg. Ahogyan nézelődik, és tájékozódni próbál, mintha nem a megszokott birtokkal nézne farkasszemet. Nem mozdul semmi, nem hallani madárcsicsergést sem. Mintha minden halott lenne..

//A hszetek végén dobást kérek egy hat oldalú kockával. Akkor fognak különös dolgok történni az adott karakterrel a következő hozzászólásban, ha a következő feltételnek megfelel: Az életkora minden 8. évét hozzáadom majd a dobáshoz, tehát pl egy 5-ös dobás és egy 32 éves karinál 9 lesz az érték. Szóval akkor lesz érdekes a dolog, ha legalább 8-at sikerül összehozni így. //





Vissza az elejére Go down
Drew Witcher
Reveal your secrets
Drew Witcher
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-20, 19:16


Lezárult az év, ilyenkor általában haza megyek a családomhoz, de most nem. Valami megváltozott. Végeztem a sulival, nagykorú vagyok és megbeszéltem az iskola vezetőségével, hogy itt maradjak és segítsek a birtokon, mint végzett bestiamester. Nem tervezek az egész nyáron itt lenni, szeretnék utazni és felfedezni azt a rengeteg varázslényt, ami arra vár, hogy megismerjem, egyelőre viszont a suliban maradtam. Hagrid kertjét rendezem, amikor furcsa érzés fog el és a következőopillanatban le is szakad az eső kemény vihart hozva magával. Nem tudom, hogy mi történt, de érzem, hogy nem természetes. Aztán egy újabb furcsa érzés, mint valami mágikus lökéshullám halad végig a testemen és aztán egy számomra ismert tisztáson találom magam 7 további emberrel, akiket szintén az iskolából ismerek, vagyis csak látásból, beszélni szinte egyikkel sem beszéltem, maximum órán ültem, amíg beszélt vagy a folyosókon láttam, esetleg a faluban. Az egész furcsa, de ami még ennél is furcsább, hogy a ruhánk a vihar ellenére is olyan száraz, mintha nem történt volna semmi, vihar biztos nem. Miután kicsodálkoztam magam rájövök, hogy felkéne állni, így meg is teszem. Közben a többiek már beszélgetnek, kérdeznek és válaszolnak. Egyelőre figyelek. Ekkor tűnik fel a pálcám hiánya, de érzem, hogy mégis valami megváltozott, a mágikus erőm mintha megnőtt volna és ha akarnék akár pálca nélkül is varázsolhatnék. Talán meg is próbálom. Eszembe jut egy varázslat, ami nem is igazán az, de mondhatjuk, hogy az. Egy pillanatra becsukom a szemem és a pálcámat elképzelem a kezembe. Ez korábban már működött, így szerintem most is fog.
Úgy tűnik mégsem.
- Nálam sincs, és a hoppanálást én sem javaslom, ha figyelembe vesszük a suli védelmét. Jobb esetben nem történik semmi, rosszabb esetben elveszítjük valamelyik végtagunkat.
Ha ismerem is az erdőt és a rétet, hogy hol vagyunk, most egyáltalán nem jut eszembe, hogy merre is vagyunk. Tájékozódni tudok, de túl sötétek a fák, hogy lássak. A csoport idősebb hölgytagjával tartok. Nem tudom, hogy merre vagyunk, de talán, ha kevésbé sűrű részre érünk, akkor megtudom mondani, hogy merre kéne haladnunk, akár a nap állásából, vagy ha később van, akkor a csilagokból, ha nem esik az eső már.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egyetlenegy szörny van, amelytől félned kell ebben az életben: az, amelyik reggel rád bámul a tükörből. Ha azt megszelídíted, ha barátságot kötsz vele, akkor már semmi nincs az életben, amivel ne tudnál elboldogulni.
Vissza az elejére Go down
Marcus Thicknesse
Reveal your secrets
Marcus Thicknesse
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-14, 11:31


[You must be registered and logged in to see this image.]
Just an adventure
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]


Everyone & Marcus


Épp indulni készültem egy rövid sétára Roxmortsba, éppen hogy csak enyhítsem a diákok által okozott frusztrációt. Nyugalomra vágytam, ami a munka fogytával ugyan fel-felcsillanni látszott, de nem volt még az igazi. Ezért is indultam meg a birtok felé, de a közeledő vihar láttán megtorpantam. Mintha dézsából öntenék... A mágikus lökéshullám pedig engem is magával ragad. Kábultan pislogok párat, mire feleszmélek, hogy a földön fekszem. Azzal pedig, hogy feltornászom magam ülőhelyzetbe, csak újabb kérdések merülnek fel bennem. A pálcám rejtélyes eltűnése például igencsak egy gyorsan megválaszolandó kérdés lenne, de ahogyan felfedeztem, a tisztáson tartózkodók sem jártak jobban nálam.
- Már megbocsásson hölgyem, de maga szerint tényleg az lenne  a legjobb ötlet, hogy szétválunk? – fordulok a fehér hajú hölgyemény felé, inkább csak számon kérően, mintsem azzal a szándékkal, hogy megállítsam. Felőlem azt csinál, amit szeretne, amíg engem kihagy belőle. - Véleményem szerint sem lenne túl jó ötlet a hopponálás. Valaki egy mágikuslöketet küldött ránk, ami egyenesen ide hozott, és eltüntette a pálcáinkat, valószínűleg a menekülési lehetőségeket is a minimumra csökkentette – folytatom a véleményem kifejtését. Régen igencsak kalandos életet éltem, így nagyjából tisztában vagyok vele, hogy milyen egy mágikus csapdába belekerülni. Egy-kettőből volt alkalmam kikecmeregni, de nem kívánom vissza azokat az időket. Ezért is, a vámpírságom előnyeit kihasználva, egy pillanatra lecsukom a szememet, és az erőteljesebb hallásomra koncentrálok, hátha sikerül valamit kiszúrnom. Türelmesen várok a legkisebb zörrenésre is, ami nem tőlünk ered, majd hirtelen ötlettől vezérelve, leguggolok, és pár védelmező rúnákból felépülő kört rajzolok magam köré. Ha halovány fénnyel izzani kezd a kör, valószínűleg működik, ha nem, sok mindenre nem számíthatok a vámpírságomon kívül, így a pálca hiányában.


adventure ◊ zene ◊ 265
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Jonathan Stark
Reveal your secrets
Jonathan Stark
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-13, 17:53


Kedvelte az esőt, a viharokat, a mindent elmosó víztömeget, ami eltűnteti a múltra utaló jeleket, a mocskos emlékeket, a vért a csatornába száműzi. Kedvelte az esőt, a viharokat, ha volt nála esernyő, ha fel tudott rá készülni, és nem váratlanul éri. Sajnálatosan most nem volt rá lehetősége, s hála ennek, sikerült eláznia, sötét zakója, ingje nedves volt, ahogy a nadrágja is, talán a zoknija volt a legszárazabb, hála a kifogástalanul megmunkált bőr cipőjének, ami meggátolta az esőt, hogy a lábfeje is átázzon. Apró vigasz csupán. Eltörpült amellett, hogy a földön fekszik, ismeretlenekkel körbevéve. Kifejezetten kellemetlen helyzet volt, kifejezetten kellemetlen.
~ Oh, ver a sors, és Fenrírék sincsenek a közelben. S ahogy észreveszem, a pálcám se. Rémesen alakulnak a dolgok.- felállt és leporolta magát, már amennyire képes volt. Majd pedig végignézett a többieken, és nem talált egy ismerős arcot se, ami jó jel, mert így nagy volt az esélye annak is, hogy egyikük se tudja, hogy kicsoda valójában Jonathan. S nem is tervezi hosszadalmas ismeretség kialakítását, jelenleg ezért is marad ki a társalgásból és a bemutatkozásból is, habár azt mintha mindenki elmulasztotta volna.
~ Hol van a modor? Rémes, ez a mai ifjúság.- lélekben csupán, de lesajnálva rázta a fejét az itt jelenlévők miatt. S még a pálcáját se tudta magánál, ami még inkább elkeserítő volt, pontosabban annyira nem is. Valami különös ok miatt érezte magában a mágiát, ami felvetett pár érdekes kérdést, ahogy az a köd is, ami távolabb gomolygott.
- Egy próbát mindenféleképpen megér.- nem folyamodik látványos mágiához, csupán egy aprócskához, egy mindennapi ige, ami arra szolgál, hogy megszárítsa a ruháit és átmelegítse a testét. Siker esetén pedig immár szárazon, és nem kihűlve kell kiderítenie, hogy mi is történt. S azt annyira nem tartja jó gondolatnak, hogy külön váljanak, de talán akad majd valaki más, aki előlép, és kimondja ezt. Jonathan nem kedvel a rivaldafényben lenni, jobb szeret a háttérben maradni, ezért is volt inkább tanácsadó a halálfalók közt, és ennek hála, hogy igen kevesen ismerték az arcát, és a nevét. Ám kicsit elkalandozott, most kivár, mi is történik, az eredmény után dönt arról, hogy mit is tegyen.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Nox Djarum
Reveal your secrets
Nox Djarum
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-11, 16:38




Nox a nagymesén







Már-már biztos tévhitben éltem azzal kapcsolatban, hogy valamely rejtélyes okból kifolyólag az iskola lakói nem vesznek tudomást egyetlen árva, nem túl szabályosan elkövetett látogatásomról sem a birtokon. Pedig valljuk be, az utóbbi időben ezen alkalmak előfordulása igen csak megsokszorozódott - legtöbbször tulajdon szerencsétlenségemnek köszönhetően, de mit mondhatnék, a munka az munka, és én jól végzem a munkám. Vagy legalábbis igyekszem, őszinte reménykedéssel fordulva azon komplikációt előidéző tényezők felé, mint mondjuk egy batár nagy vihar a semmiből. Amivel egyébként önmagában nem is lenne gond, csak belekalkulálva a helyzetbe a tényt, hogy egyik pillanatról a másikra egy tök idegen helyen ébredek fel, nagyrészt idegen, vagy ha nem is idegen, akkor meglepő mód előkerült emberek között mindenféle alkoholos behatás nélkül, kellőképpen megnehezíti a hatékony munkavégzést számomra. Na sebaj, egy-két sor kifinomult káromkodás után igyekszem tiszta fejjel végigmérni a szituációt, és hisztis grimasszal, ruhámat kényesen porolgatva nyugtázom a váratlan társaságom. Úgy tűnik, nem egyfajta alternatív biztonsági rendszer lépett érvénybe, hisz diáknak tűnő figurák is akadnak a környéken. Bár ki tudja, lehet mindnyájan valami huncutságot követtünk el, és most szépen megisszuk a levét. Hogy hol a pálcám, nem tudom, de a többiekkel ellentétben nem is érdekel, mivelhogy ritkán használom, és problémáim megoldására általában más - elsősorban minél inkább jövedelmező - módszereket alkalmazok. Vetek egy kacér mosolyt Graves felé, jelezvén múltkori kis afférunk emlékét, majd a borostás pali felé is küldök egy peckes fejbillentést.
- Én nem javasolnám a hoppanálást. Bár ha pozitivisták akarunk lenni, a fél karod talán eljutna valameddig. - küldök egy biztató, ám valahol ördögi mosolyt az említett úr felé, de azért egy pár lépéssel közelebb húzódok hozzá, jelezvén, hogy a továbbiakban rendkívüli mód örülnék a társaságának mint ál... akarom mondani erőt sugárzó védőbástya.
- Véleményem szerint az eszmecserét tartogassuk későbbre, és szétválva próbáljunk kiutat keresni. Örülnék néhány erős férfiember társaságának. - Bájos, kérlelő pillantást vetek mind Gravesre, mind pedig Maximilianre, és ha ők is benne vannak, minden további nélkül bele is vethetjük magunkat "nemes lelkű felfedezőként" a sűrű sötét erdő rengetegébe, útközben pedig akár el is cseveghetnénk róla, hogy vajon hogy a fészkes fenébe keveredtünk ide, ugyanis nem gondolnám, hogy kerekasztal beszélgetésre lettünk invitálva - legalábbis a többiek meglepettségéből kiindulva. Én magam ugyan a legkevésbé sem ismerem a helyet, de ha az említett urak velem tartanak, úgy vélem nem kell tartanom némi ártalmatlan felfedezőtúrától. Végtére is valahogyan muszáj elindulni, az egy helyben toporgás legfeljebb akkor segítene, ha újabb vihar készülne valami másik dimenzióba röpíteni.


A hozzászólást Nox Djarum összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-07-21, 15:25-kor.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Lilleyman
Reveal your secrets
Maximilian Lilleyman
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-11, 06:47



IZÉ
[You must be registered and logged in to see this image.]


*Saját hülyeségemben vergődve indultam el otthonról az iskola felé, fogalmam sem volt, hogy teljesen értelmetlen. Csak útközben jöttem rá, hogy hiába is szeretnék Emmácskával beszélni, ő nincs az iskolában, lévén már nyári szünet van. Addigra már a birtok közelében jártam, pontosabban a birtokon belül, de mivel az iskola határait mindenféle védőmágia védi, nem vettem észre, hogy már átléptem ezt a határt. Csak botladoztam céltalanul míg el nem értem a tó közelébe, ott megtorpanva és egy hangos „Ó”-val konstatáltam, hogy hol vagyok, és nem kellene itt lennem és toporogva néztem körül, hogy magyarázatot találjak arra ami nem történhetett volna meg, de megtörtént. Az égen olyan gyorsan tűntek fel a viharfelhők, hogy egy „bakfittyre” sem volt időm, máris a nyakamba zúdult vagy két dézsányi eső, majdnem úgy mint annak idején az erdőben a pikniken. Jelnek véltem, noha minden bizonnyal csupán a lelkiismeretem játszadozott velem, az eső azonban meglehetősen valóságos volt. Teljesen elázott a ruhám, még az alsógatyámból is csorgott a víz mielőtt belém csapott volna a villám. Vagy valami hasonló, én mindenesetre annak véltem, de elmerengeni rajta már nem tudtam, sötétség vett körül, de még ez sem tudatosult bennem, mivelhogy a tudatom is elszállt. Nem tudom mennyi idő telhetett el, de nem is ezzel foglalkoztam miután magamhoz tértem. Némileg. Kótyagos fejjel tápászkodtam fel egy termetes bokor aljából, megvadult kentaurcsapatra hajazó zajt keltve magam körül. A körülöttem lévő fák ismerősek voltak, legalábbis annyiban, hogy hamar rájöttem, ilyen fák csak a Tiltott Rengetegben találhatók.*
-Mi a manó?!
*Egyedül éreztem magam mégis fennhangon beszéltem, gyakran teszem ha zavarban vagyok, most pedig meglehetősen ez az állapot volt rám jellemző. Nem értettem hogyan kerültem ide, az okokat nem firtattam, azok úgy is kiderülnek előbb vagy utóbb, mert az okok már csak ilyenek. Beletúrtam a hajamba és meglepődve néztem pillanatokkal később száraz kezemre. Végigtapogattam a ruhámat és az is száraz volt. Ebben a zavarban leledzve botorkáltam ki egy tisztásra, ahol rajtam kívül többen is voltak, hasonlóan tanácstalanul. A Tiltott Rengetegre oly nem jellemző népszaporulaton végigjáratva tekintetemet, újra beletúrtam a már tudtomon kívül és zavaromat kihasználva püspöklilára változott hajamon. Számomra teljesen ismeretlen emberek voltak, nem diákok, vagy csak néhányuk. Ekkor hangzott el a kérdés a pálcáról és önkéntelenül is a helyére nyúltam, de nem találtam. *
-khhmm….szórakoztató olvasmányaim alapján, nem véletlenül vagyunk itt és nem véletlenül mi. Minden bizonnyal egy huncut varázsló próbatételének áldozatai vagyunk. Próbált már valaki hoppanálni?
*Én magam nem tenném meg míg nem tudom, hogy biztonságos. Ha valaki idehozott minket, Merlin tudja hogyan, akkor valószínűleg célja van velünk és akkor gondoskodott arról is, hogy ne mehessünk el. Nem hiszem, hogy csupán a viharos szél válogatott össze minket és vette el mindenki pálcáját. Mindenesetre maradok a tisztás szélén, tisztes távolban mindenkitől, főleg a vadember külsejével megáldott férfitól, ám a pillantásom azért csak oda-odaugrik a fehér hajú, meglehetősen extrém külsejű ám még így is dekoratív hölgyre, aki felé biccentek is udvariasan, zavart mosollyal.*


[You must be registered and logged in to see this link.]




[You must be registered and logged in to see this image.]
A Tündérbogyók nem mérgezőek, de eszedet veszik!
Vissza az elejére Go down
Selene White
Reveal your secrets
Selene White
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-10, 23:33



[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

Damaged people are dangerous,
they know they can survive...


Nem is tudom, hogy pontosan miért maradtam a suliban nyáron. Vagyis, de pontosan tudom, csak kicsit szégyellem bevallani, még magamnak is. A kistestvérem nem olyan régen megszületett és a testvéreim beszámolói alapján anyámmal nem lehet beszélni; egésznap gügyög a gyereknek és halálra kényezteti. Mondjuk mit vártunk tőle? Alig hogy terhes lett úgy kellett kezelni mintha hímes tojás lenne. Azt hiszem egy féléve már, hogy meg sem ölelhettem a saját anyámat. Ezen gondolkodva bújtam ágyba és újfent megfordult a fejemben, hogy rossz ember leszek-e attól, hogy nincs kedvem otthon tölteni a nyarat.
A hangosan zúgó vihar meglepően nyugtatóan hatott rám; a zaj elfelejtette velem, hogy egyedül vagyok a szobában. Paranoiás, többgyerekes családban felnőtt ember lévén teleraktam a szobát mindenféle riasztó rendszerrel; voltak varázslatok és egyszerű mugli trükkök is. Ahogy elkezdtem sorra venni a figyelmeztető berendezéseket elnyomott az álom.
Hirtelen ébredek és gyorsan veszem a levegőt, mintha kiszorult volna a tüdőmből az előző adag oxigén. Egy darabig csak a szemmel mérem fel a helyszínt, de a magas fűtől nem sok mindent látok. Lassan megmozgatom tagjaimat és amint biztonságosnak érzem, felülök. Enyhe megdöbbenéssel konstatálom, hogy nem a bárányos ing van rajtam, amit pizsamának használok. Meglátva a többi embert magam körül, örülök is ennek. Vannak páran suliból, de vannak ismeretlenek is.
Felnézek az égre és eszembe jut, hogy kéne egy térkép. Ahhoz pedig kellene a pálcám, megtapogatom magam, de sehol sem találom. Talán egy non-verbális varázzsal meg kereshetem; ’Invito pálca!’. Várok pár percet és semmi. Pedig non-verbálisan nagyon jó vagyok! Motyogva felkelek és leporolom a nadrágom.
- Ötletem sincs. – Válaszolok, de nem nézek a kérdezőre, mert tekintetemmel a környezetet mérem fel. Addig okés, hogy a Tiltott Rengetegben vagyunk... Bár maga tény, hogy itt vagyunk nem valami nyugtató. Eddig egyszer jártam itt, de akkor pálcástól is alig bírtam kijutni! Azon csodálkozom a legjobban, hogy akkor nem buktunk le… Megpróbálom még egyszer magamhoz hívni a pálcám, aztán hirtelen ötlettől vezérelve a seprűmet is, hátha bejön.
- Van valakinél pálca?


A hozzászólást Selene White összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-07-11, 23:55-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-10, 22:10


[You must be registered and logged in to see this image.]
Salvation comes with a cost. Judge us not by our methods, but by what we seek to accomplish.


Boldogan lebegek az eszméletlenség tengerén, amikor egy fehér villanás magamhoz térít. Kínomban felnyögök, hiszen minden tagom fáj és még csak nem is tudom hogy mitől. A vihar ugyan komisznak nézett ki, de nem gondoltam hogy bármi ilyesmi is történhet... úgy egyáltalán. Semmilyen jelentés nem szólt a Minisztériumban varázsviharokról, úgyhogy fogalmam sincs hogy mire számítsak.
Szerencsére a kezdeti, bénító fájdalom pár pillanat után gyengül, és már csak félig érzem magam halottnak. Még nem mozdulok, először ellenőrzöm hogy mindenem a helyén van-e, különös tekintettel a koronaékszerekre, de úgy tűnik hogy nagy baj nincs. Felkönyökölve nézek körül, aztán lassan talpra küzdöm magam. Úgy tűnik, hogy egy rakás idegennel kerültem ide, de amikor meglátom Noxot, azért felszalad a szemöldököm.
- Mi az ördög...
Szalad ki a számon, aztán alaposabban is körbenézek. Úgy tűnik, hogy a Rengetegben vagyunk, de egy olyan tisztáson amit még én sem ismerek. Furcsa. Valami ködszerű dolog is kavarog az erdő mélye felé, de úgy tűnik hogy itt egyelőre biztonságban vagyunk tőle. Csak ekkor fordulok a többiekhez, hogy kiderítsem kik is ők.
- Tudja valaki, hogy mi történt velünk és miért?
Nézek körbe a díszes társaságon, de egyelőre nem segítek senkinek és a bemutatkozásom is szándékosan marad el. Közben pedig lassan lélegezve próbálom leküzdemi a mindenemet átjáró fájdalmat, ami úgy tűnik hogy lassan de biztosan enyhül.


A hozzászólást Graves Matlock összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-07-11, 23:17-kor.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
Reveal your secrets
Kalandmester
Mesélő

TémanyitásTárgy: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty2016-07-10, 20:48



A jelöltek

[You must be registered and logged in to see this image.]


A nyolc felnőtt mágiahasználó a Roxfort területén van ebben a pillanatban, ezen a csillagtalan nyári estén, amikor komor vihar veszi kezdetét, szinte a semmiből. Diákok már alig találhatóak a birtokon, hiszen nyári szünet van, csakis hírmondónak maradtak, akik példának okáért valamely tanárnak segítenek. A tanárokon, diákokon, és a személyzet tagjain túl azonban áthalad a birtokon egy-egy kívülálló is, varázshasználók, ex-halálfalók, mindenki saját célzattal, itt éri őket a vihar. A vihar amely elsőre normális viharnak tűnik, hirtelen támad az égzengés és földindulás, úgy esik, mintha csak dézsából öntenék, majd egyértelműen egy mágikus lökéshullám száguld végig az iskolán, s az azt körülvevő birtokon, majd mind a nyolcan a Tiltott Rengeteg egyik tisztásán találják magukat, csont száraz ruházattal. A pálcájuk nincsen náluk, hiába is keresnék. Az egész birtok kihaltnak tűnik, nem moccan semmi, csak ők egymást méregethetik. Vagyis előtte illene feltápászkodni, mert úgy néznek ki, mint a kuglibábuk, akiket valaki alaposan feldöntött. Az esti órára azonban tekintettel van a sors, senki nincsen ugyanis hálóruhában. Olyan ruházatot viselnek, mint amilyen napközben is volt rajtuk. És hogy a pálca hiánya mit jelent? Tulajdonképpen az benne a meglepő, hogy mágikus erejük teljében vannak, úgy érzik, hogy akár pálca nélkül, varázsszavak kimondása nélkül is tudnának varázsolni. S az erdő mélye felé egy furcsa, sötét köd imbolyog. Elég baljóslatú..

//Nos ez az alapszitu, lehet ismerkedni. Ne várjatok egymásra, itt még nincsen sorrend. Viszont ne játszatok le több kört, mindenki csak egyszer írjon. Lehet varázsolni, képességeket használni, mágikus adottságokat aktiválni, bármi ilyesmi. A határidő, amíg írni lehet ebben a körben: július 20. Később majd lehet, hogy lesznek gyorsabb körök, de itt még mindenki emészgesse a szitut. Kérdezni facebookon a csoportban, kivéve ha titkos dologról van szó, akkor nálam (Draco) személyesen)

A jelenkévők:
Selene White
Graves Matlock
Maximilian Lilleyman
Marcus Thicknesse
Drew Witcher
Jonathan Stark
Lilja Tähti Hyvönen
Nox Djarum//





Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat   A jelöltek - Roxforti nagymese - B csapat - Page 2 Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» A jelöltek - Roxforti nagymese - A csapat
» Leszel a csapat tagja?
» Leszel a Csipet-Csapat része?
» Nagymese - A káosz éve
» Nagymese jutalmak

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Tiltott rengeteg-
Ugrás: