ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 09:17-kor
Kalandmester


Ma 07:22-kor
Alison Fawley


Ma 00:05-kor
Maegan Anaiah Llyvelyn


Tegnap 23:54-kor
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


2024-05-05, 20:19
Vladimir Mantov


2024-05-03, 22:45
Christopher Graves


A hónap posztolói
Kalandmester
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Alison Fawley
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Daphne Jennings
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Adrien Meyers
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Octavia Fergusson I_vote_lcapOctavia Fergusson I_voting_barOctavia Fergusson I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70717 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Octavia Fergusson

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Octavia Fergusson   Octavia Fergusson Empty2014-11-12, 00:32




Octavia Fergusson

[You must be registered and logged in to see this image.]
"The best songs arts came from the broken heart"

Főkarakter: Anne Newsome
Teljes név: Octavia Fergusson
Születési hely és dátum: Anglia, Bromley, 1979. december 28.
Csoport: Hugrabug
Patrónus: Pingvin
Évfolyam: 7. évfolyam
Képesség: -
Kiemelkedő tudás: Asztronómia - Kiemelkedő


Jellemed kifejtése

10 szó, amivel leginkább jellemezni lehet:
•• Művész: A családban öröklődik ez a tulajdonság. A bátyám a zenében tehetséges, apukám szobrász, én pedig a festészet és a rajz térén találtam meg a világomat. Eleinte furcsának tartották, de mára már mindenki megszokhatta tőlem, hogy mindig van egy mappa a kezemben és akárhova is tartok, képes vagyok akár séta közben is rajzolni, ha mást nem, legalább felvázolni az aktuális ötletemet.
•• Idióta: Sokan mondják, hogy nem vagyok normális, mert néha képes vagyok baromságokat beszélni, amiket eleinte komolyan is gondolok, de később én nevetek magamon a legjobban.
•• Hiszékeny: Ez egy eléggé rossz tulajdonság tudom jól, de sajnos én könnyen elhiszek dolgokat az embereknek, ha azt a kellően komoly arccal közlik velem. Egyszer azt is elhitették velem, hogy a sellők félig sárkányok, bár ezt inkább nem részletezném, mert már tudom, hogy ez mekkora baromság...
•• Szétszórt: Aki művész, az általában szétszórt is. Ez a két tulajdonság együtt jár, apu és a bátyám is tökéletes példa erre mellettem. Gyakran elfelejtem, hogy mit hova tettem, vagy éppen mi a következő teendőm.
•• Maximalista: Mármint a munkáimat illetően. Sosem hagyok félbe munkát - vagy ha igen, akkor annak biztos jó indoka van. Addig készítem a képeimet, amíg tökéletesnek nem érzem őket.
•• Gyerekes: Igen, néha nagyon gyerekesen tudok viselkedni. Imádom a plüssállatokat és a kispárnákat, félek a sötétben és nagyon szép kiskutyaszemekkel tudok nézni, ha akarok valamit.
•• Művelt: Olyan családban nőttem fel, ahol senki sem ismerte a varázsvilágot. Már az is hatalmas meglepetés volt, hogy én egyáltalán boszorkány lettem, eleinte alig hittük el, de erről majd később. Szóval az anyukám mondhatni színházmániás, és ez némileg rám is rám ragadt. Mindig együtt néztünk színdarabokat és balettelőadásokat. Karácsony előtt például hagyomány, hogy elmegyünk a Diótörőre...
•• Álmodozó: Ez sem egy igazán jó tulajdonság, de ez megint csak a művészet egyik mellékhatása. Sokszor álmodozok más világokról, a csillagokról és még sok más egyéb dologról. Gyakran nem is figyelek emiatt, és többször is kaptam már plusz feladatokat emiatt, de hé! Annyira nagy baj lenne, hogy nagy a képzelőerőm?
•• Beszédes: Mondtam már, hogy imádok beszélni? Igazából mosolyogni is nagyon szeretek, de dumálni még annál is jobban. Képes vagyok akár órákig beszélni teljesen érdektelen dolgokról, valamint ahhoz is nagy értek, hogy hogyan kell feldobni valaki hangulatát, vagy elterelni a gondolatait.
•• Szégyenlős: Vagy inkább mondjam azt, hogy könnyen zavarba jövök? Ez a tulajdonságom persze nem mindenki közelében van jelen, csak azon személynél, aki éppen tetszik. Teljesen elvesztem az önuralmamat, össze-vissza beszélek - akár éppen a közelünkben lévő szoborról, vagy fáról... -, egyik lábamról a másikra helyezem a testsúlyomat és elpirulok...


9 dolog, amit szeretek:
•• Festészet
•• Plüssállatok és kispárnák
•• Tél
•• Hó, hóember, hógolyózás, síelés stb. vagyis téli játékok és téli sportok
•• Ősz
•• Virágok
•• Gofri és palacsinta - két legfinomabb kaja
•• Szépirodalom
•• Tánc-, balett- vagy műkorcsolya előadásokat nézni


8 dolog, amit nem árt tudni rólam:
•• Az összes rokonom mugli, én vagyok köztünk az első varázsló. Eléggé furcsa érzés...
•• Gyakran látni rajztömbbel a kezemben, ahogy éppen egy újabb képen dolgozok
•• Pocsék a névmemóriám, de ha mégis emlékszem a nevedre, akkor az nagyon feldobja a kedvemet
•• Négy éve elváltak a szüleim, így anyukámmal éltem, de két év után valami hatalmas csoda folytán apa visszacsöppent az életünkbe, s mára ismét egy család vagyunk
•• Imádom a telet és az őszt. Van kedved hóembert építeni?
•• Imádom a kosztümös filmeket és színdarabokat
•• Picasso a kedvenc festőm
•• Nagyon szeretem a csillagászattal kapcsolatos dolgokat


7 dolog, amit nem kedvelek:
•• Ha amiatt gúnyolnak, hogy nem varázsló családból származok
•• Ha valaki csak belekötni tud a képeimbe, miközben ő leragadt a pálcikaembernél
•• Még mindig félek a sötétben
•• Macskák - mindig is inkább kutyás voltam
•• Pókok
•• Fekete - imádom a színeket, a fekete szín nem áll közel hozzám
•• Látszatbarátság - de most komolyan, ennek mi értelme?


6 tevékenység, amit hobbiként űzök:
•• Rajzolás
•• Festés
•• Bohóckodás
•• Álmodozás
•• Beszéd, beszéd, beszéd....
•• Olvasás


5 mondat/idézet, ami sokat jelent számomra:
•• "Do you wanna build a snowman?" - Jégvarázs c. film
•• "Egy művészt gyakran csak egy másik művész tud igazán értékelni." - Dynamo
•• "Egy jó festmény olyan, mint egy keresztrejtvény. Ne próbálja megfejteni! Minden nagy festmény maradjon nagy talány." - Gala Dalí
•• "A festészet tudománya a ponttal kezdődik, majd a vonal következik. A sík a harmadik, a negyedik pedig a test, amit a síkok palástja fed." - Leonardo da Vinci
•• "Amikor úgy érzem, tele van a fejem mindenfélével, kezembe veszem az ecsetet, és a világ elcsendesedik." - Szerelmünk lapjai c. film


4 dolog, amit sosem fogsz tudni rólam:
•• Könnyen zavarba jövök
•• Hiszékeny vagyok
•• Van egy hópihe tetoválásom a csípőm jobb oldalán
•• A képeim mindig az aktuális hangulatomat, érzéseimet tükrözik

3 város, ahová el akarok jutni:
•• Párizs
•• Athén
•• Szentpétervár


2 becenév, amit adtak nevem:
•• Via
•• Oct


1 személy, akire példaképként tekintek:
•• Picasso

Megjelenés

Nem vagyok különleges, legalábbis külsőre. Testmagasságom átlagos (172 cm), testalkatom szintén. Nem sportolok sokat, csak télen szoktam elmenni síelni vagy snowboardozni a családommal. Hosszú sötétbarna, már-már szinte feketének tűnő hajam van, melyet szívesen hordok kibontva néhány egyszerű kis fonattal megspékelve vagy begöndörítve. Nagy barna szemeimmel tökéletesen tudom adni azt az ártatlan kiskutya szemű gyermekarcot, melytől szinte mindenki beadja a derekát. Azonban külsőm legfeltűnőbb részének telt ajkaimat tartom, melyeket csak szájfénnyel szoktam egy kicsit kihangsúlyozni. Sosem rajongtam túlzottam a sminkelésért, de a szemceruza és a szempillaspirál használata sosem marad ki a reggeleimből. Ruhatáramban minden szín megtalálható, bár a feketéért nem rajongok túlzottan. Kedvenc összeállításaim egy fehér nadrágból vagy kék farmerből és egy pólóból állnak. Ha az idő úgy követeli, akkor felveszek egy pulóvert vagy kabátot is. Imádom a tornacipőket és a telitalpú magas sarkú sportcipőket - bár ez utóbbi miatt gyakran furán néznek rám, mert még nem igazán jött divatba. Na majd egyszer biztos!... Emellett nagyon szeretek kiöltözni is, így örülök, ha ilyen eseményre, rendezvényre kerül sor. Majdnem elfelejtettem: van egy hópihe tetoválásom a csípőm jobb oldalán.

Életed fontosabb állomásai

1979. december 28-án születtem egy teljesen átlagos családban, ahol senki sem ismerte a varázsvilágot. A varázslat számunkra csak a mesékben létezett, ahogy a sárkányok, kentaurok és egyéb varázslények is. Apukám szobrász, anyukám pedig ügyvédként dolgozik. Van egy nálam két évvel idősebb bátyám, aki nagyon tehetséges a zenében - több hangszeren is játszik -, valamint az éneklésben. Van egy kisebb együttese a barátaival, de gyakran szerepel színházi zenekarokban is. Mint azt már említettem, a családunkban valahogy öröklődik a művészi véna. Apa ágán nézve eddig minden felmenőnk valamiben tehetséges volt - festőművész, szobrász, énekes, színész, sőt még egy feltaláló is volt köztük nagyon nagyon régen. De ez a múlt, most jön a jelen, vagyis én.
Az én tehetségem a festészet és a rajz területére koncentrálódott. Amint erre fény derült, a szüleim elkezdtek magántanárhoz járatni, hogy tovább fejlődjek, s ez így is történt. Kilenc évesen festettem meg életem első olyan olajfestményét, amit megvásárolt tőlem egy idős bácsi - bár lehet, hogy csak azért vette meg, mert olyan szépen néztem rá... Nem, még véletlenül sem, mert azóta készülnek olyan festményeim, amiket el tudok adni, bár nem emiatt csinálom ezt az egészet. Nem érdekel, hogy mennyit fizetnek a képeimért, mert amikor az ecset a kezembe kerül, akkor a világ is jobb hellyé válik, az elmém kitisztul és nincs semmi a színeken és rajtam kívül. Ilyenkor képes vagyok tejesen elmerülni az én kis álomvilágomba és gyakran fel sem tűnik közben, hogy mennyire szalad az idő. Ennek pedig a szétszórtság a hátulütője, meg az, hogy szinte mindig mindenhonnan elkések...
Tíz éves voltam - mert a szülinapom decemberben van, így a tanév közben töltöttem be a tizenegyet-, amikor megérkezett a levelem, hogy felvettek a Roxfortba. A szüleim és én sem értettük, hogy miről van szó, majd megérkezett az igazgató úr és felvilágosította a családot mindenről. Értelet nyert a sok furcsaság, ami velem történt, és a szüleim nagyon büszkék voltam rá, hogy lett egy boszorkány a családban. A bátyám eleinte kissé félt tőlem, de most meg már imádja nézni, hogy miket tudok csinálni. A szüleimmel együtt mentünk bevásárolni nekem az Abszol útra, s megvettek nekem mindent, sőt még egy saját baglyot is kaptam. A tesómtól egy új rajzfüzetet és egy szénkészletet kaptam azzal a beírással az első oldalon - az eszméletlenül szép és elegáns betűivel kanyarítva -, hogy "Örökíts meg minél több varázslatos dolgot". Ennél szebb ajándékot nem is adhatott volna, s el is döntöttem, hogy megpróbálok minél több mindent megörökíteni számára füzetemben. A családom elkísért a pályaudvarra - ahol mellesleg eléggé nehezen találtuk meg a 9 és 3/4. vágányt -, majd könnyes búcsút vettünk egymástól és én elindultam a nagy kalandra. Az elején az egész olyan volt, mint egy álom, aztán sikerült hozzászoknom a sok újdonsághoz. A Teszlek Süveg - ami szintén csodálattal töltött el - a Hugrabugba osztott be. Nem tudtam, hogy ez pontosan mit takar, mert nem érdekelt, hogy hova fogok kerülni, de mostanra látom, hogy a süveg jó döntést hozott. Én ide tartozom. A füzetem a karácsonyi szünetre tele lett rajzokkal, amik teljesen elbűvölték a bátyámat. Imádott mindent, amit meséltem, akárcsak én.
Az iskolában töltött éveim nagyon hamar elteltek, s most itt vagyok a döntés előtt: mégis hogyan tovább? Szeretnék valami olyannal foglalkozni, amiben hasznát vehetem a tehetségemnek, de semmiképp sem akarok kilépni a varázsvilági életből. Talán illusztrátor leszek a tankönyvekhez, meg hasonlókhoz... Vagy asztronómiatanár, mert az is nagyon érdekel... Nem tudom, hogy mi legyen, ráadásul még itt van ez a furcsa szerelmi sokszög is az életemben, ami miatt már kezd elegem lenni... Normális az, hogy nekem tetszik egy srác - aki csinálhatok akármit, de észre sem vesz -, viszont én az ő legjobb barátjával járok - akit imádok meg minden, de csak haverként -, és az én pasim - vagyis az utóbbi srác -, az a fiú, akibe az egyik legjobb barátnőm szerelmes? Mondhatom nagyon örülök ennek a hatalmas bonyodalomnak... Szerintem érthető, ha azt mondom, hogy már kezdem unni...




A hozzászólást Octavia Fergusson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-12-06, 01:42-kor.
Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Octavia Fergusson   Octavia Fergusson Empty2014-11-15, 23:13



Elfogadva!

Csini pb, érdekes kari és fenemód hosszú jellemleírás. Very Happy De amúgy nagyon jó lett minden, megkapó kis cukiságot sikerült összedobni, biztosan élmény lesz majd játszanod veled, és szép színfoltja lesz az amúgy is színes Hugrabugnak. A jellemleírásod mint írtam... hát le a kalappal, nem lett épp rövid és az ET-d is érdekes. Cuki bátyád van, hogy nem morcos, mert ő nem varázsló, csak érdekli a sulid, meg a varázslóvilág, a szerelmi bonyodalmak pedig idővel remélhetőleg csak megoldódnak majd valahogy, én neked drukkolok! ^^
Foglalózz és egyéb, aztán kész is vagy. ^^




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ginette & Octavia
» Octavia Kydd
» Octavia & Blaine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: