ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:04-kor
Troy Smallwood


Tegnap 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 17:46-kor
Alistair Wilson


Tegnap 10:26-kor
Seraphine McCaine


2024-04-26, 22:44
Shanna Griffin


2024-04-26, 22:38
Cody L. Mortimer


2024-04-26, 20:33
Joyce Brekinridge


2024-04-26, 15:41
Darren Morgenstern


2024-04-26, 06:27
Viggo Hagen


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Megan Smith
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Kalandmester
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Alison Fawley
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcapKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_voting_barKapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70676 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 39 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Melyik verzióját tudnátok kényelmesebben használni a kapcsolatlistának?
Userenként 1 topicban karakterenként ömlesztve
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcap25%Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
Karakterenként 1-1 topicban
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcap25%Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap
 25% [ 2 ]
Userenként egy fórum alatt karakterenként 1-1 topicban
Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_lcap50%Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) I_vote_rcap
 50% [ 4 ]
Összes szavazat : 8
 
Poll closed

Miley C. Thompson
Reveal your secrets
Miley C. Thompson
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty2021-10-02, 09:04


Nos, én - igazság szerint - elsőként a harmadik opcióra szavaztam, amely számomra átláthatóbb, de - kissé jobban átgondolva és Cedric véleményét is olvasva - lehet, a useres tényleg használhatóbb lenne. És igen, annak is nagyobb az esélye, hogy az eddigi buborékkarik is kapnak némi életet, találunk olyan karaktert, akivel passzol a sajátunk és egy kis életet leszünk bele képesek pofozni. Elvégre, nem mindenki lehet képben mások karijaival, azoknak életútjával, ergó esélyes, hogy korábban elsiklottunk egy-egy lehetséges kapcsolat felett.

Szó, mi szó, részemről egyébként bármelyik megoldható, az átláthatóság miatt a harmadikra tettem le a voksom, de bármelyik verzió megfelelőnek tűnik.
Vissza az elejére Go down
Cedric Diggory
Reveal your secrets
Cedric Diggory
Varázshasználó

TémanyitásTárgy: Re: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty2021-10-02, 08:45


Na aludtam rá párat, a useres mellett tettem le a voksomat, mert akinek sok karaktere van, tényleg iszonyat nagy munka lenne mindent menedzselni, ráadásul így lehet, hogy nekem szarul esne, ha így bizonyos kariknál a buborék miatt senki nem szólna hozzá Very Happy A useresben pedig arról beszélgetünk, amiről jól esik. Egyet leszögezek, én nem fogok formázással pepecselni, nagyon béna vagyok hozzá, tehát színes szagos userprofilom akkor lesz, ha valaki megformázza nekem, a türelem nem az erényem^^

Ráadásul az szól még a useres mellett, hogy mivel tényleg csevegő, akár olykor el lehet kanyarodni más beszélgetés irányába. Illetve egy hosszabb listás reagálás esetén újabb plotok juthatnak az ember eszébe, ami nem biztos, hogy felmerül, ha külön karis csevegő van.




We are not alone.
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Re: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty2021-10-01, 10:53


Én a karakteres 2. opcióra szavaztam. Az useres nekem nem praktikus, de nyilván megtanulok élni vele ha az lesz. Smile



|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty2021-10-01, 10:19


Halihó. Majd dobok erről egy körüzit is ma, mert oda még nem jutottam el. Azt szeretném hozzátenni itt, hogy úgy gondolom szép fent a szavazás, de azokat a véleményeket érdemes elfogadni érdemben, ahol valaki reagál is, kifejti a véleményét. Mármint most van egy állás, de nem tudjuk ki szavazott. Lehet az illető amúgy inaktív, vagy nem is feltétlenül érti teljesen a kérdést. Very Happy Netán neki tök mindegy, mert nem fog vele foglalkozni, de rányomott egy válaszra, aminek megint nincs értelme. :/

Én a magam részéről az egy useres topicra szavaznék. Régen a Nezán volt egy olyan dolog, hogy karakterprofilok, bár valójában userprofilnak jobban illett volna szinte. Very Happy Ennek kvázi az volt a lényeg, hogy mindenki nyitott egyet useresen, és mondjuk az első hozzászólásba betett egy karilistát, rövid leírással, kapcsolatrendszerrel, majd bárki, aki akarta megnézhette ezt a listát, kommentálhatott, jelezhetett valami plot ötletet, vagy bármi és a tulaj user is írhatott be ide olyat, hogy mondjuk xy karijábal ilyen-olyan ötlete van, ki lenne rá vevő. Tehát egy afféle useres csevegő felület. Ez akkoriban tök hasznos volt, de igazából nem volt még messenger, chates felületen beszélgettünk, tehát egy másik élet volt még. Very Happy Jelenleg bizonytalan vagyok abban, hogy lenne-e ebben élet úgy egyáltalán, és azok, akik amúgy is egymásra vannak cuppanva nem maradnának-e ugyanezen a cuppanós vonalon és akkor kvázi halál értelmetlen az egész. :/

Megnéztem amúgy a kis excel listámat. Nekem elvileg jelenleg 34 karakterem fut, akikkel játszom (nem mindenkivel egyszerre Very Happy). Biztos, hogy nem lenne arra kapacitásom és energiám, hogy 34 karinak külön témaköröket nyissak, aztán lehet amúgy se írna oda a kutya se, főleg hogy ha mindenkinek csak 10 karija van még rajtam kívül (és tuti van bőven akinek több Very Happy), és csak 5 sok karis userrel számolunk... szóval ez már puszta matek, a kutya nem fog ennyit nyálazni karik között kapcsolatépítés céljából. Sad Ha egy fórum van erre userenként, ott az első hozzásólásban (akár első 2-3 hozzászólásban) csoportosítva a karik csoport, vagy jellem alapján, számomra sokkal átláthatóbb lenne. Smile



A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/
Gina Accipiter
Reveal your secrets
Gina Accipiter
Griffendél

TémanyitásTárgy: Re: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty2021-09-30, 09:01


Sziasztok!
Bocsi, de tegnap este már agyhalott voltam reagálni. De tetszik az ötlet. Főleg, hogy mostanában sokkal kevesebb időm van, és ezt sajnos úgy érzem a privi szálaim sínylik meg leginkább.

Én a harmadik opcióra szavaztam, mert nekem az userenkénti kicsit káoszos volna. Tudom, hülye ex-könyvtáros, laboros, mindenben rendszert akar építeni. xd De szeretem, ha van valami logikai alapja a dolgoknak, ami mentén pöccre megtalálható, visszakereshető egy információ. Esetleg hónapokkal később is. Az ömlesztett verzióban úgy érzem kicsit elvesznék, ha hirtelen vissza kéne keresni valamit, amire már nem emlékszem tökéletesen, hogy mit is beszéltünk róla.

Esetleg egy negyedik verzió lehetne, ha mint az elfogadott ET-knél csoportokat nyitnánk meg, és mindenki az adott karakterével az adott csoportba nyithat kapcsis topicot. Pl. én Ginával a Griffendélbe. Így nem buknak le a titkos karik. (bár nekem szerintem olyanom nincs is... sose értetettem, hogy miért, és mire jó titkosnak lenni Very Happy ) És nem is 300 karaktert kell legörtgetni, hogy megtaláld azt amelyiket keresed. Max annyit, amennyi a csoportban van. És mivel elég sok csoport van, ez elég jól eloszlik. Ennek viszont az a hátránya, hogy akinek nagyon sok karaktere van, (vagyunk páran az oldalon multi gyárosok) annak tényleg kicsit macerás karakterenként vezetni, főleg úgy, hogy nem is egy helyen van az összes karaktere.

Na jó első blikkre reggeli kávém mellől ennyi voltam Very Happy Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) 2615



"Nem akarom feledni a fájdalmat.
Az tesz azzá, aki vagyok."
Vissza az elejére Go down
Fryderyka Herbs
Reveal your secrets
Fryderyka Herbs
Griffendél VMS

TémanyitásTárgy: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty2021-09-29, 20:34



Kapcsolat- és plotlista
és egyeztetős topic/fórum szavazása


Felmerült az ötlet, hogy lehetne kapcsolatlistás topicokat vezetni annak érdekében, hogy jobban kapcsolódhassanak a karakterek egymáshoz az oldalon. Dióhéjban úgy nézne ki, hogy mindenki, akinek van ötlete egy adott karakterhez kapcsolódási pontra az beírhatna a megfelelő topicba, kifejtve hogy milyen kapcsolatra gondolt aztán ha egyeztetés lezajlott felkerülhetne a nyitóhszbe a kapcsolat maga. Így egy helyen lenne minden plot, ami a karakterrel kapcsolatos, megnyitva a topicot látszana kik a rokonai, kik a haverjai, ellenségei, szerelmi élete résztvevői, stb. Ennek kapcsán viszont lenne pár eldöntendő kérdés, melyet szavazásra bocsátanánk, mert a legjobb felhasználói élményt szeretnénk nyújtani.

1. Van lehetőség arra, hogy userenként mindenkinek legyen egy topicja, s az összes karakterének a plotlistáját ugyanabban az egy topicban vezesse/egyeztesse.
2. Lehet úgy is, hogy karakterenként nyitja mindenki a topicot magának, s akkor adott topicba csak az adott karakter kapcsolatai és annak egyeztetése kerülne bele.
3. A kettőt vegyítve pedig az is opció, ha userenként mindenkinek van egy fórumrésze, melybe altopicokat nyithat minden karakterével, amelyikkel szeretne, s akkor a bontás megvan user szerint, s karakter szerint is.

Mindhárom opcionak megvannak az előnyei és a hátrányai, ízlés dolga, hogy ki mit szeret. Ha userenként van nyitva, akkor a titkos karakterek rögvest nem lesznek titkosak, hogyha oda felvállalja őket valaki és plotolási lehetőséget nyit hozzájuk. Illetve ehhez az opcióhoz nem árt tudni, hogy melyik usernek melyikek a karijai, s ha nem megy fejből kilesni a taglistát. Ha karakterenként van 1-1 topic akkor túl sokat kell görgetni, s elveszhetünk a sok-sok topicban esetleg. Mivel ez olyasmi, amit mindenkinek magának kell érezni, hogy mely opció állna legközelebb a szívéhez, így szavazásra bocsátjuk mindhárom lehetőséget, a fenti számozás sorrendjében. Itt alább pedig várjuk az ötleteiteket ezzel a témával kapcsolatban, hiszen úgy a jó, hogyha közösen gondolkodunk. Smile





|| kiss me hard before you go ||
~ summertime sadness ~

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás)   Kapcsolat- és plotlista (+ szavazás) Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Valami kapcsolat
» Maggie és Noel - Beteges kapcsolat

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Híreink-
Ugrás: