ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Tegnap 20:04-kor
Troy Smallwood


Tegnap 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 17:46-kor
Alistair Wilson


Tegnap 10:26-kor
Seraphine McCaine


2024-04-26, 22:44
Shanna Griffin


2024-04-26, 22:38
Cody L. Mortimer


2024-04-26, 20:33
Joyce Brekinridge


2024-04-26, 15:41
Darren Morgenstern


2024-04-26, 06:27
Viggo Hagen


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Megan Smith
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Kalandmester
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Alison Fawley
Marietta Edgecombe I_vote_lcapMarietta Edgecombe I_voting_barMarietta Edgecombe I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70676 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 45 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Marietta Edgecombe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Marietta Edgecombe   Marietta Edgecombe Empty2014-10-19, 14:47




Marietta Edgecombe

[You must be registered and logged in to see this image.]
"I know what I want"

Főkarakter: Anne Newsome
Teljes név: Marietta Edgecombe
Születési hely és dátum: Anglia, London, 1979. március 10.
Csoport: Hollóhát
Patrónus: Pillangó
Évfolyam: 7. évfolyam
Képesség: Bejegyzetlen animágus - holló
Kiemelkedő tudás: Bűbájtan - Kiemelkedő, Számmisztika - Kiemelkedő


Jellemed kifejtése

10 szó, amivel leginkább jellemezni lehet:
∆ Céltudatos: Mindig is tudtam, hogy mit akarok elérni az életben Auror, esetleg ereklyevadász leszek.
∆ Komoly: Aki céltudatos, az komoly is. A kettő tulajdonság szorosan összekapcsolódik. Azért nem vagyok én olyan túl komoly sem, csak akkor, ha a helyzet éppen azt kívánja.
∆ Akaratos/Kitartó: Mindig elérem, amit akarok kerül amibe kerül. Nem vagyok hajlandó rosszabbat elfogadni annál, mint amire vágyok.
∆ Okos: A tanulás számomra nem probléma. Talán pont ezért vagyok a Hollóhátban is. Szeretek minél többet tudni, és így a tudásomat gyarapítani, valamint fejleszteni.
∆ Érdeklődő: Számos tantárgy érdekel már a kezdetek óta és így tanulnom sem nehéz őket. Néha még előre is tanulok, ha annyira érdekes az anyag.
∆ Biztató/Motiváló: Ezt talán a barátaim tudják rólam a leginkább elmondani. Úgy gondolom, hogy ha már én ennyire biztos vagyok a jövőmben, akkor őket is motiválnom kell.
∆ Magabiztos: Sosem kételkedek önmagamban, mindig tudom, hogy elérem a céljaimat.
∆ Kalandor/Bátor: Imádok utazni és imádom a veszélyes helyzeteket, a problémákat és az akadályokat. Ezért szeretnék auror lenni, mert ott ez a tulajdonság nagyon a hasznomra lehet.
∆ Humoros: Aki komoly, az nem lehet vicces? Dehogynem! Én például imádok nevetni és amikor olyan hangulatom van, akkor még viccet is csinálok a dolgokból.
∆ Nyitott: Sosem jelentett problémát a barátkozás akár az idősebbekkel, akár a fiatalabbakkal. Nagy érdeklődési körömnek köszönhetően a legtöbb emberrel hamar megtalálom a közös hangot.

9 dolog, amit szeretek:
∆ Veszély
∆ Tanulás
∆ Nevetés
∆ Barátaim
∆ Shakespeare művei
∆ Bűbájtan
∆ Vajsör
∆ Csokitorta
∆ Repülés - hála az animágiának

8 dolog, amit nem árt tudni rólam:
∆ Auror vagy ereklyevadász akarok lenni
∆ Imádom Shekespeare műveit
∆ Animágus vagyok, ha átváltozok, akkor holló vagyok
∆ Mindig kiállok a barátaimért
∆ Félvér vagyok, ahogy az édesapám és az édesanyám is
∆ A Back Street Boys véleményem szerint a legjobb együttes
∆ Kedvenc színem a bordó és a sötétkék
∆ Bűbájtanból és Számmisztikából igazán jó vagyok

7 dolog, amit nem kedvelek:
∆ Azokat, akik elítélik a mugli születésű varázslókat ás boszorkányokat. Véleményem szerint, mindenki okkal kapja a varázserőt.
∆ Pókok
∆ Sár, mert attól mindig mocskos leszek
∆ Halálfalók, vagyis most már csak Ex-Halálfalók
∆ Sárga, utálom azt a színt... A narancs- és a citromsárgát is
∆ Allergia - sikerült valahogy összehoznom, hogy a fűfélére és a parlagfűre is allergiás vagyok. Utálom!
∆ Jóslástan, mert egyszerűen nem hiszek benne és mert semmi értelme

6 tevékenység, amit hobbiként űzök:
∆ Húgommal vagyok
∆ Olvasás
∆ Tanulás
∆ Futás
∆ Barátaim biztatása és az, hogy lelket öntsek beléjük
∆ Zenét hallgatok

5 mondat/idézet, ami sokat jelent számomra:
∆ "Az elmének (...) könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét." - GoT
∆ "A nevetés megmérgezi a félelmet." - GoT
∆ "A legalacsonyabban levő nem különbözik a magas rangtól, ha ráébred, hogy nyitott szívvel közeledünk hozzá." - GoT
∆ "Too many people strive to be what others tell them to be,but that means nothing!The point is just be yourself!"
∆ "Menj küzdj az álmodért, minden vágyadért, mi benned él."

4 dolog, amit sosem fogsz tudni rólam:
∆ Félek a pókoktól
∆ Utálom a rágcsálókat
∆ Az apukám leukémiás
∆ Sokáig féltem a sötétben

3 város, ahová el akarok jutni:
∆ Peking
∆ Rio de Janeiro
∆ Fokváros

2 becenév, amit adtak nevem:
∆ Marie
∆ Mary

1 személy, akire példaképként tekintek:
∆ Nem tudok választani apa és anya között, tehát mindketten


Megjelenés

165 cm magas vagyok, ami szerintem teljesen átlagos magasságnak számít. Hajam színe barna, és körülbelül a hátam közepéig ér. Egyenes szálú és általában kibontva hordom, de néha kontyba fogom. Szemem színe zöld, amit nagyon szeretek, mert ez nem gyakori szemszín. Mint azt már említettem, utálom a sárgát, így nincs is olyan ruhám, viszont imádom a bordót és a sötétkéket, a legtöbb ruhám ilyen színű. Kedvenc ruhadarabom a farmer, és a tornacipőkért is oda vagyok. Van egy nyakláncom, amin egy bronzérme van, ezt még a szüleimtől kaptam hat éves koromban és mindig a nyakamban van. Egy érdekes pillanatomban egy pillangót tetováltattam a lapockáim közé, a nyakam alá. Volt egy időszak, amikor megbántam, de mostanra már nagyon megkedveltem, mert gyönyörű, akárcsak a patrónusom.

Életed fontosabb állomásai


1991. július 2.

- Most komolyan ilyent akarsz játszani? -
kérdeztem értetlenkedve a húgomat, aki egy évvel fiatalabb nálam és a szöges ellentétem. Szőke tincseivel, kék szemével olyan akár egy angyal, arcáról ártatlanság sugárzik minden egyes másodpercben, de ő mégsem tudja, hogy mit szeretne a jövőjétől. Igaz, ez egy tizenkét éves lánytól nem is várható még el.
- Igen Mary! Olyan rég játszottál velem, és egész évben a Roxfortban vagy. Alig látlak - mondja szemérmesen szemét lesütve. Ettől a mondattól pedig beadom a derekam, és belemegyek a fura kis játékába. Bólintásomra hatalmas mosollyal reagál, majd mintha nem tudnám, elmondja a játékszabályokat. - Innen indulsz, és mivel én a piros akarok lenni, te leszel a sárga...
- Én nem leszek sárga! Utálom a sárgát! Te leszel a sárga! - mondom hangomat felemelve, mire kitör egy kisebb veszekedés köztünk, hogy ki melyik bábuval legyen, mert nem lenne egyszerűbb egy varázslattal átszínezni... Nem, nálunk az ilyenekre sosincs megoldás, nálunk csak a veszekedés létezik ilyenkor.

1995. december 30.
Karácsonyi szünet. Jó érzés ilyenkor itthon lenni, egy kis szünet a suliból. A család együtt ünnepelte az ünnepet, eljöttek a nagyszüleink is, és szóba került az iskola is. Mindenki értékeli, hogy a szüleim nyomdokaiba lépve, kitartok az aurori hivatás mellett már több éve, bár azt is megemlítették, hogy az ereklyevadászos terv sincs ellenükre. A húgom azonban egyáltalán nem tudja, hogy merre tovább. A jegyei sem túl jók az iskolában, a szüleim inkább tűrhetőnek hívják őket. Egy-két tantárgy van csak, amiből remekel, így azokból kell kitalálni neki a munkát, amivel később dolgozni akar. Ilyen hozzáállással nem is csodálom, hogy nem a Hollóhátba került. Mikor meghallottam a Teszlek Süvegtől az ő házát, teljesen lefagytam. Reméltem, hogy az én házamba kerül, de nem így történt, azóta ebbe már beletörődtem.
A szüleink ma családi megbeszélést tartottak velünk. Apa elmondta, hogy leukémiát diagnosztizáltak nála. Elkezd járni kemoterápiára és gyógyszereket is kap. Nem tudom, mi lesz velem, ha ő elmegy, mert tudom, hogy erre a betegségre nincs gyógymód.

1995. január 20.

Nem bírtam tovább, beszélnem kellett valakivel apa betegségéről és erre csak a legjobb barátnőm, Cho volt alkalmas. Már azóta szobatársak vagyunk, hogy a Roxfortba kerültünk. Valószínűleg még sosem látott ennyire összetörve, hiszen általában ő az, aki félénk, és én rángatom őt vissza "az élők sorába". Most viszont fordult a helyzet, és tudom, hogy benne megbízhatok, ezért mertem neki elmondani.

1996. szeptember 1.

El sem hiszem, hogy már a hetedik évfolyamot kezdem. Ez után már választanom kell hivatást és még mindig az auror és az ereklyevadász között őrlődök. Nem könnyű választani. De annak örülök, hogy apa - állítása szerint - most jobban van. Nehéz őt itt hagyni, de muszáj visszamennem az iskolába. Idén még Chot is rá kell bírnom, hogy döntsön, és ne csak a kis burkában éljen, mert ez így nem lesz jó. Túl félénk, túl zárkózott, majd én öntök bele egy kis lelket - mint mindig.



A hozzászólást Marietta Edgecombe összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-01-10, 20:34-kor.
Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Marietta Edgecombe   Marietta Edgecombe Empty2014-10-19, 19:56



Elfogadva!

Juhúúúú! Nagyon örülök neki, hogy megérkeztél, Chonak amúgy is van elég baja, lesz legalább kivel megtrécselnie a zűrös ügyeit, meg minden és lehet akár nagy trécspartikat rendezni Amannal karöltve, szóval kirááály! ^^ Tökéletes lett a karakter, nagyon tetszik még mindig ez a fajta jellemkifejtés, amit alkalmazol, egyedi. Smile Szépen leírtál mindent, nem is kívánhattam volna jobb Mariettát pici Chonak. A pb választás is remek lett, szimpatikus a hölgyemény és tetszenek a pillangós gifjei is, amiből gondolom a patrónus ötlete jött.
Nem tudok semmi negatívat mondani, ha jól láttam már foglalóztál is, szóval meg is vagy. Smile




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: