ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 13:07-kor
Kalandmester


Ma 13:01-kor
Cheon Seung-ah


Tegnap 20:04-kor
Troy Smallwood


Tegnap 18:09-kor
Cody L. Mortimer


Tegnap 17:46-kor
Alistair Wilson


Tegnap 10:26-kor
Seraphine McCaine


2024-04-26, 22:44
Shanna Griffin


2024-04-26, 22:38
Cody L. Mortimer


2024-04-26, 20:33
Joyce Brekinridge


A hónap posztolói
Cody L. Mortimer
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Kalandmester
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Megan Smith
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Simonetta Atkinson
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Alison Fawley
Rolf Scamander I_vote_lcapRolf Scamander I_voting_barRolf Scamander I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70678 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 1 Bot

Alison Fawley


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Rolf Scamander

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Rolf.Scamander
Reveal your secrets
Rolf.Scamander
Hugrabug

TémanyitásTárgy: Rolf Scamander   Rolf Scamander Empty2016-01-02, 00:26




Rolf Scamander

[You must be registered and logged in to see this image.]
" "Let me tell you about scared. Your heart is beating so hard -- I can feel it through your hands! There's so much blood and oxygen pumping through your brain, it's like rocket fuel. Right now, you could run faster and you could fight harder. You can jump higher than ever in your life. And you are so alert, it's like you can slow down time. What's wrong with scared? Scared is a super power! It's your super power!""

Főkarakter: Titkos karakter
Teljes név: Rudolf Newton Scamander
Születési hely és dátum: 1979. május 13. Dorset
Csoport: Hugrabug
Patrónus: Karakál
Évfolyam (szak): nyolcadik, Bestiamester Képesség: -
Kiemelkedő tudás: Kiemelkedő tudás: Legendás lények és megfigyelésük valamint Bűbájtan.


Jellemed kifejtése

Igazi ambivalens karakter. Egy punk hippi, ha fogalmazhatok így. Igazi szabadszellem, idealista. Minden ízében megfelelek az átlagos hugrabugos formának…szinte. Becsületes, és a végletekig hűséges. Nem kérdezek, nem faggatok  ha megkérnek valamire, szó nélkül, jó szívvel megteszem. Tapintatos, esetleg. Nagyvonalú, és mókamester. Elvont lélek. Nem bátornak mondanám magam, inkább vakmerőnek. Gondolkodás nélkül cselekszek, de nem vagyok forró fejű. Tényleg, szinte semennyire nem vagyok indulatos, pedig az érzelmeim irányítanak. Sosem kérek engedélyt, ami megtetszik vagy eszembe jut, megcsinálom. Nem merengek a következményeken. Kerülöm a konfliktusokat, de nem futamodok meg előlük. Lelkes vagyok, optimista, sugárzóan jókedvű, vagy visszafogottan derűs. Élvezem az életet. Sokat iszok, és táncolok az asztalon. Szeretek zenélni. Szeretem a lányokat, bár nem vagyok kicsapongó. Úgymond tét nélkül játszom, bár amióta felfigyeltem rá, egyre ritkábban teszem a szépet. Nyugodt vagyok, és eleven. Rengeteget nevetek és erre bátorítom a környezetem is. Szertelen, és virgonc. Egyáltalán nem vagyok szégyenlős, nehéz zavarba hozni, felbosszantani pedig majdhogynem lehetetlen. Egyszerűen kezelem az életet, az apró gyönyörűségek éltetnek, könnyű lenyűgözni, könnyen megbocsájtok, és nem okoz nehézséget a bocsánatkérés sem. Mit mondhatnék még?  

Megjelenés

Igazi langaléta alkat vagyok. 188 magas, vékony, de azért erős alkatom van. Lépteim ruganyosak, mozdulataim lazák. Szeretek táncolni, úszni, és egy macska ügyességével mászok fára. Kevés dolog ijeszt meg. Hajam barna, és hosszú, gyakran összefogom. Szeretem a kalapokat. A szemeim zöldek, elevenek. Mosolyom derűs, ragyogó, boldog, szomorú, mindegy mit sugároz, de az arcomon virít. Bőröm fehér, és pár tetoválás, de sokkal több sebhely tarkítja.

Életed fontosabb állomásai



-          És hol fogsz aludni?
 Vállat vonok. – Ne vonogasd a vállad, válaszolj rendesen!
-          Nem tudom. – nevettem. – Majd egy padon.
-          Padon? Normális vagy gyerek?
-           Amennyire ti is azok voltatok…
-          Ne pimaszkodj!
-          Oké.
-          Ne okéz!
-          Figyelj ide. – hajoltam előre, megfogva édesanyám inas kezét. – Most vagy elengedsz, vagy megszökök. Ezt nem akarhatod te sem. Összevesznénk és nem szólnánk egymáshoz. Miért akarnánk megzavarni a családi békét?- sóhaj a válasz. Gondterhes sóhaj. Oh, innentől már a kapuban vagyok. Látom a győzelemittas mosolyt az arcomon, ahogy holnap felpattanok a grimbuszra, és eltűnök a nyárra mindenki szeme elől.
-           Mit mondok nagyapádnak?
Vállat vontam. – Ne vonogasd a vállad, különben kapsz egy pofont. – hangosan felnevettem, és nyomtam egy csókot anyám sápadt homlokára.
-           Az igazat. Norvégiában vagyok.
-           És utcazenélsz?
-           Nem fogok utcazenélni. – anyám szkeptikus tekintetére átfogalmaztam mondandóm. – Vagyis nem állandóan. A rezervátumban fogok dolgozni.
-           A rezervátumban?
-           A sárkányok mellett.
-           Bolond vagy fiam? – anyám a tenyerébe temette az arcár. Én meg nevetve megráztam a fejem.
-           Kérdezd meg nagyapát. Kérdezd meg, hogy mit szól hozzá.
-           Úgy, hogy szívrohamot kapjon itt nekem?
-           Kik kap szívrohamot?
-           Senki. – anyám válasza gyors volt, és hirtelen sunyi mosolyt villantottam rá. Newt papa mellett ő is olyan mint egy csintalan kölyök, aki mindig rosszban sántikál. Igazából sokan félnek a papától. Állítólag még a sárkányok is. Ezt viszont kötve hiszem, pedig nálam jobban még apám sem ismeri Newt papát. Tündéri öregember gyors és veszélyes átkokkal.
-           Na miről van szó Margo? Rudolf megint elszökik?
-           Megint? – hördült fel anyám és a kezébe kapta a sodrófát. – Te gazember!
-           Hé-hé. Tegyük azt le. Nyugi anya. – kértem el tőle.
-           Kár a ricsajért. Ha el akar menni, elmegy. Te sem tudod visszatartani Margo. Fiatal, de mikor lásson világot az ember, ha nem ifjúságában?
-           Tudom. – anyám válla megereszkedett, és sóhajtott.
-           Vigyázok majd. – ígértem.
-           Nem kell. – vigyorodott rám papa, és megkocogtatta műlábát. Visszakacsintottam rá.
-           Elég menő.- jegyeztem meg  
-           Nem az! Ha nekem egy végtaggal kevesebbel térsz vissza, szíjat hasítok a hátadból!
-           És ha többel?
-           Elég legyen!
Szóval azt a nyarat a Norvég rezervátumban töltöttem. Jelenlétem két hét után tűnt fel a sárkánygondozóknak, de addigra már úgy ismertem a terepet akár a tenyeremet. Kidobtak. Aztán még harminchétszer tették ki a szűrömet, mire felfogták, tőlem biztosan nem fognak megszabadulni. Vigyorogva visszaszöktem, minden egyes alkalommal, míg végül bele nem egyeztek, és maradhattam a nyár végéig.

***

-           Szívd vissza.
-           Mi?
-           A nyálad. Undorító, ahogy itt csorgatod.
-           Nem tehetek róla. – dőltem hátra nevetve. – Nézz rá! – mutattam a szőke szépségre, ahogy a semmibe révedve ücsörgött egyes egyedül annál az óriási asztalnál, az ebédlőben.
-           Szólítsd meg akkor.
-           Hah. Persze. Nem vagyunk egy súlycsoportban. – csóváltam meg bánatosan a fejem. – Én a padlón, ő pedig valahol a sztratoszférában van és száguld egyre feljebb.
-           Hát te teljesen bolond vagy.
-           Lehet. – vontam vállat, s életemben először egykedvű fintor húzta össze az arcom. – Nem tudom. Annyira reménytelennek érzem a helyzetet.
-           Jobbat érdemelnél n…
-           Ki ne mond. – dörrentem Eleanore-ra. Nem szokta meg tőlem ezt a hangnemet, ezért döbbenten elmotyogott egy sajnálomot és beletúrt a salátájába.
-           Ne haragudj. De ez az egész annyira frusztráló. Minden magabiztosságom elillan mellette. Megveszek, tényleg minden időm vele tölteném, mert tudom, hogy nem küldene el a búsba, barátok lehetnénk, de  rettegek, hátha én vagyok a kivétel, és engem nem fog kedvelni egyedül…
-           Bolond vagy. Emiatt nem lenne szabad aggódnod…
-           Egyszerűen túl tökéletes. – folytattam, mintha meg sem hallottam volna Eleanor-t. – Ez a tökéletesség még a tökéletlenségem dacára sem törhet meg nemde? – tettem fel a költői kérdést, a villámmal hadonászva. – Akkor nincs mitől tartanom. Elhívom. –pattantam fel az asztalra, és végigrohantam rajta, amíg el nem értem az éppen távozó leányzót.
-           Luna! – kiáltottam utána. Meglepett, álmodozó tekintettel nézett rám. – Öh…- felemeltem a mutatóujjam, hogy na most összeszedem mind a tizenkilenc évemet, és előrukkolok valami igazán értelmessel, de idegpályáim ismét cserben hagytak. Nyeltem egy nagyot. – Hagyjuk. – fordítottam hátat és sietős léptekkel visszaindultam az étkezőbe. De megint megtorpantam. Nem, összeszedtem a bátorságom majdnem egynegyedét, nem mehet kárba a sok erőfeszítés. – A kicsi Olga nevű thesztrál tegnapelőtt megellet. – jelentettem ki majd ismét sarkon fordultam és visszamentem befejezni az ebédemet. Nem voltam egészen elégedett a teljesítményemmel, de majdnem beszélgettünk. Ha kerekítünk, akkor az mér beszélgetésnek minősül. Nem?
 
***

- Adjátok vissza!
- Adjátok vissza! – csúfolódtak a kisfiút utánozva a mardekárosok.
- Adjátok vissza. – léptem ki az egyik faliszőnyeg mögül, derűs mosolyt villantva rájuk.
- Különben mi lesz Scamander? Elénekelsz egy szonátát? – nevetésük öblös és gúnyos volt, az enyém harsány és őszinte. 
- Vagy csak nyúllá változtatlak. – szegeztem nekik a pálcámat, mire az egyikük fülei óriásivá nyúltak, és sűrű szürke bunda borította el.
Természetesen üvöltve szaladtak el Piton professzorhoz, vagy  én nem is tudom kihez árulkodni. Szerencsére a bűbáj percek alatt nyomtalanul felszívódik, és akkor majd megnyugodnak majd. Lehajoltam és felemeltem a földről a könyvet. – Ez volt a vita tárgya? – kérdeztem, a kissrác kezébe nyomva.
-          Igen Rolf.
-          Ne hagyd magad Sean.
-          De Hugrabugos vagyok. Nem tudom megvédeni magam.
-          Nem azért lettél Hugrabugos, hogy szekáljanak. Én is az vagyok…
-          De te Newt Scamander unokája vagy…
-          És most látod itt a nagyapámat? Newt? Erre vagy? – kiáltottam be az egyik páncél sisakrostélya alá.
-          Nem, de…
-          De, de, de? Semmi de. Ide osztottak be, és…
-          A balfácánok közé…
-          Balfácánok? Balfcánnak gondolsz engem? Bimba professzort? A nagyapámat? Vagy magadat? Persze, hogy nem.
-          Jaj Rolf…
-          Ne forgasd a szemed, épp lelket öntök beléd.
-          Már a múlthéten is megtetted.
-          Elég szomorú, hogy ilyen gyakran hegyi beszédet kell tartanom.
-          Mi a lényeg?
-          Mi bajod a Hugrabuggal?
-          Hát nem is tudom…olyan…olyan semmilyen.
-          Semmilyen? – kérdeztem őszintén megrökönyödve. Ez egy kicsit szíven ütött, nem mondom.
-          Igen. A griffendél bátor, a hollóhát okos, még a mardekárosok is ravaszak, de a hugrabug…
-          Becsületes, hűséges, sportszerű. Ezek kevesebbet érnek talán, mint a bátorság?
-          Nem…de…
-          Nincs de. Most megyünk, megvacsorázunk. Azután megkeressük a Pufók Frátert.
-          Jaj ne…

Vissza az elejére Go down
Luna Lovegood
Reveal your secrets
Luna Lovegood
Hollóhát

TémanyitásTárgy: Re: Rolf Scamander   Rolf Scamander Empty2016-01-02, 10:22



Elfogadva!

Ahogy már mondtam neked a pb szerintem teli találtat alapból is, de most hogy olvastam a karit még inkább így gondolom, nagyon passzol ehhez a bohókás nagyon szerethető jellemhez. jessz
Szóval a kari szerintem valami mesés lett, engem legalábbis megfogott nagyon. Igazi Hugrabugos és a tetejében még csak nem is sajnálja azt aki! Smile Szépen fogalmazol és teljesen jól átjött a jellem is nekem, és rendkívül szimpatikus is, főleg ezzel a kis félénkséggel Luna irányába, nagyon cukiiii. Very Happy Az előtörid is fantörpikus! Én eleve nagyon szeretem az ilyen kiragadott jeleneteket, sokkal olvasmányosabb, mint a sima összefoglaló, főleg a párbeszédeknek köszönhetően, tehát a lapod úgy, ahogy van teli találat! Nem is tartóztatlak tovább, suhanj foglalózni, ha netán még nem tetted meg, aztán vár a játéktér, meg én is! szivecske




[You must be registered and logged in to see this image.]
A dolgok, amiket elvesztettünk, visszatalálnak hozzánk,

ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.
Vissza az elejére Go down
http://xmen-firstclass.forumphpbb.com/


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: