ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 10:54-kor
Seraphine McCaine


Tegnap 23:02-kor
Viggo Hagen


Tegnap 19:31-kor
Troy Smallwood


Tegnap 12:00-kor
Ashton P. Blake


Tegnap 08:32-kor
Joyce Brekinridge


2024-05-10, 07:22
Alison Fawley


2024-05-09, 23:54
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


A hónap posztolói
Ashton P. Blake
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Kalandmester
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Alison Fawley
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Freya Björnsdottir
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Christopher Graves
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Maegan Anaiah Llyvelyn
Hermione Jane Granger I_vote_lcapHermione Jane Granger I_voting_barHermione Jane Granger I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70724 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 1 Bot

Cody L. Mortimer, Nina Rae Smith


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Hermione Jane Granger

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Hermione Jane Granger   Hermione Jane Granger Empty2015-08-14, 11:35




Hermione Granger

[You must be registered and logged in to see this image.]
"Books and cleverness.
There are more important things like friendship and bravery. "


Főkarakter: Hermione Jane Granger
Teljes név: Hermione Jane Granger
Születési hely és dátum: 1979. 09. 19., Canterburry, UK
Csoport: Griffendél
Patrónus: vidra
Évfolyam (szak): hatodéves
Képesség: -
Kiemelkedő tudás: Rúnaismeret – kiemelkedő; Átváltoztatástan – kiemelkedő.


Jellemed kifejtése

Fogorvos szüleinek első, és egyetlen gyermeke, ezáltal hordozza az egykék minden áldott és átkos tulajdonságát. Precíz, hirtelen haragú, aggodalmaskodó és önmagával gyakran elégedetlen. ("Én sosem leszek elég jó!" - sikolt a benne élő kedveszegett maximalista.)
Koravén kislányként mindig szívesebben töltötte az idejét könyvekkel a fotelba kucorodva, mint mások társaságában. Korán szülei bizalmasává vált, akik bár igyekeztek megőrizni Hermione gyermekkorát sértetlenül, a kislány hamar kitágította a gyermeki lét adta korlátokat.

Empatikus, a probléma gyökerét hamar megtalálja és könnyen tud objektív lenni, így általában jó tanácsokat ad. Szívén viseli a környezetében élők sorsát, még akkor is, ha az érintettek nem kérnek belőle. Ugyanakkor a kritikát, amit ő olyan serényen osztogat, nincs érzéke kezelni, és az ilyen sérelmeit sokáig képes magával cipelni anélkül, hogy megoldaná.
Társaságkedvelő, szociálisan érzékeny, nem riasztja a tömeg, és szívesen beszél nagyobb publikum előtt olyan témáról, ami őt is érdekli. Van érzéke ahhoz, hogy kérlelhetetlenül megfogja a munkát, és utána fáradhatatlanul húzza a szekeret. Szívesen segít - bárkinek, bármiben, gyakran erején felül. Ezzel ellentétben áll, hogy kevés személyt enged igazán közel, és hajlamos első benyomás alapján ítélni. (Ez olyasmi, aminek ő örülne a legkevésbé, ha felfedezné magán.)

A tudás hatalom, tartja a mondás, és Hermione pontosan tudja, mennyire igaz ez. Egészen kiskorától kezdve élénken érdeklődött minden iránt, ami újdonság volt számára, és kíváncsi, bátor természete végül a Griffendél házba juttatta. Éles eszű, logikus boszorkány, aki szereti hallatni a hangját, és nehezen viseli, ha valamiben nincs igaza. Ráadásul első jobbegyenes óta Hermione nem fél kimutatni az érzéseit. Ha dühös, ha vidám, ha szomorú, ha izgatott - mind-mind ösztönösen kiül az arcára.
Vehemens, szenvedélyes természete és igazságérzete a manó jogok élharcosává teheti néhány éven belül, hiszen amit eltervez, azt gyakran véghez is viszi.

Megjelenés

Bozontos, lapátfogú kislányból a szemünk előtt vált valódi boszorkánnyá. Hermione külseje ugyan nem olyan figyelemre méltó, mint egyes társnőié, még sincs oka szégyenkezni, mivel testalkata, ha nem is tiszteletet parancsolóan magas, de eléri a 166 cm-t, testtömege pedig ehhez mérten elegendő. Olykor előfordul, hogy a tanulás hevében elfelejt enni, de a drasztikus súlycsökkenést ellensúlyozzák mázsás könyvei. Erős, bozontos hajzuhatagát és sötét szemeit egyaránt az édesanyától örökölte. Éppen olyan falfehér, mint más angol gyerekek, bár egy-egy délfrancia nyaraláson elég hamar lebarnul.
Öltözködését tekintve a talár a mindennapos viselet, a hétvégéken, szabadidejében pedig általában farmerben, pulóverben, egy-egy csinosabb darabban rója a folyosókat, vagy ül a klubhelyiségben. A haját olykor kisimítja, de ez túl fárasztó ahhoz, hogy rendszeresen megtegye. Bájitalfőzéshez felköti, mert egy főzetben sem mutatnak jól a hajszálak.

Életed fontosabb állomásai

A gyomrom korgása lassan már csendháborításnak számít a könyvtárban, viszont ebédidő lévén senkit nem tudok megzavarni. Csak néhány negyedéves hugrabugos lány sugdolózik tőlem jobbra, csak elvétve látom a talárjaik szélét, mert mindünket takarja egy széles könyvszekrény.  Nem is értem, mit keresnek itt, nem a nagyteremben kellene ülniük? Nem szívesen vallom be, de most  én is könnyedén elcserélném kényszerű könyvtári rabszolgaságomat egy falat kenyérért is. A fejem felett kattogó falióra szerint délután fél egy felé jár, reggeli helyett pedig azonnal ide rohantam, tehát két főétkezés látta eddig kárát a házidolgozatomnak. Na, és persze a gyomrom, ami lassan, de biztosan megemészti önmagát, ha így folytatom.
Azt hittem hatodévben, hogy miután leadtam a legendás lények gondozását, soha többé nem lesz közöm a sárkányokhoz. Mikor Harry a tusa első fordulójában kiállt a magyar mennydörgő ellen, testközelből is megfigyelhettem egy kifejlett és igen veszélyes példányt, miközben ropogósra akarja sütni a legjobb barátomat.
A házimanókhoz hasonlóan embertelen, barbárság az, ahogyan a sárkányokkal bánnak! A gringottsi koboldok leláncolják őket kilométerekkel a föld alá, elzárva tartják a napfénytől, és az állat egyetlen feladata a fontos széfek őrzése. Valahányszor valaki el akar haladni mellettük, a kínzásuk emlékét idézik fel bennük, hogy harcképtelenné váljanak. Borzalmas! Azt hiszem, legjobb lesz, ha  a M.A.J.O.M sikerére való tekintettel később létrehozok egy szervezetet Hagrid tűzokádó kedvenceinek is.

Visszatérve azért reménykedtem, soha többé nem kell ehhez hasonló kalandokat átélnünk. Sem trollal, sem sárkánnyal. Ehhez képest igen váratlanul ért a Sötét Varázslatok Kivédése házidolgozat témája – „Milyen szerepet játszott a fekete mágia az egyes sárkányfajták tulajdonságainak kialakulásában, illetve módosította-e ezeket?”.  Két tekercs az elvárt minimum, RAVASZ-ra készülve ez igazán nem meglepő. Én pedig már akkor elkezdtem fejben írni, amint óra végén megkaptuk a feladatot.  Lupin igazán lelkiismeretes tanár, öröm számomra, hogy a diákja lehetek.

A második tekercs felénél jártam tegnap este, amikor írásomban elérkeztem a svéd sróforrú sárkány részletezéséig – és elakadtam! Amint tehettem, korán reggel rohantam a könyvtárba, hiszen egyszerűen kizárt, hogy itt valamire ne találjak magyarázatot! Legalábbis azt hittem. Mostanra ugyanis feltúrtam a lehetséges könyvek nagy részét – kezdve azzal, amit elsőéves korunkban Hagrid vett ki, mikor kikeltette Norbertet, vagyis Norbertát. Mégis honnan szedjem elő, milyen mutáció ment végbe az eredetileg svéd sarkantyús sárkánynak nevezett állaton? És milyen ártás vagy bájital miatt fejlődhetett ez ki? Évek óta először közönséges muglinak érzem magam a Roxfortban; tehetetlennek és nyomorultnak!

Mérgesen fújtatva állok fel, csapom be a könyvemet, majd nekiállok visszahordani a többi nyomdaterméket, amelyek bástyaként vettek körbe az egész ebédszünetben. Képtelen vagyok a könyvtár csendjében tovább ücsörögni, ami a tehetetlenség mázsás súlyával nehezedik rám.
Negyed óra is elmegy, mire minden kivett könyvnek megtalálom a helyét, és a táskámat a vállamra kapva kilépek a könyvtár ajtaján, Madam Cvikker keselyű-pillantásától kísérve. Első gondolatom az, hogy még biztosan ebédelnek, ám a nagyterem felé indulva kénytelen vagyok módosítani a terven, mert a táskám tele van, fáj tőle a vállam, és nincs kedvem előbb a földszintre, majd onnan az ötödikre visszasétálni ezzel a teherrel a hátamon. Az ötödik emelten lesz ugyanis a következő rúnaismeret órám, amire úgyszintén beadandót várnak, és amiért már ezelőtt is kénytelen voltam kihagyni számos étkezést. A gyomrom korgását viszont elnyomja az emberáradat moraja, amelyben átvágva megindulok vissza, a Griffendél-toronyba.

Még alig mászom be a portrélyukon, mikor furcsa látvány fogad. A klubhelyiség szinte üres, csupán a hetedévesek lézengenek erre-arra. Harryt nem látom sehol, Ginnyt is hiába keresem. Így meglehetősen csalódottan pakolok le az egyik karosszékbe. Megint. A sárkányokat taglaló dolgozatot előkapva a térdem fölé görnyedve olvasni kezdem mindazt, amit eddig leírtam. Valahol a hátam mögött, ha jól hallom, Seamus meggyújtott valamit, de ezúttal még erre is képtelen vagyok figyelni. Mi lehet az, amit erről a svéd fajtáról egy könyvben, lexikonban, cetlin sem találok meg? Bele fogok őrülni előbb vagy utóbb. Biztosan.

Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Reveal your secrets
Albus Dumbledore
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Hermione Jane Granger   Hermione Jane Granger Empty2015-08-14, 18:31



Elfogadva!

Igazi élmény volt! joooeg Próbálok elvonatkoztatni, hogy mennyire imádom a könyvbeli Hermionét, és a filmbeli Emmát (még a háttérképem is ő), így csak az irományodra koncentrálok. Hihetetlenül szépen, olvasmányosan fogalmaztál, minden sorodat imádtam, és azt hiszem karaktertől függetlenül meg tudtad volna ezt tenni. Látszik az igényesség, és a gondoskodás, határozottan tetszik, hogy megtartottad az ismert, és már megszeretett momentumokat, és gazdagon hozzátettél a fantáziádból is. szivecske Nem is kérdés, hogy utadra engedlek, foglalózz, és vár a játék!  




***
Vissza az elejére Go down
https://roxfortreloaded.hungarianforum.com


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hermione Granger
» Hermione Granger
» Hermione Granger
» Hermione Granger
» Jane & Eddie & Hannah

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: