ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:00-kor
Ashton P. Blake


Ma 08:32-kor
Joyce Brekinridge


Ma 00:11-kor
Grayson Paisley


2024-05-10, 07:22
Alison Fawley


2024-05-10, 00:05
Maegan Anaiah Llyvelyn


2024-05-09, 23:54
Cheon Seung-ah


2024-05-08, 19:41
Adrien Meyers


2024-05-06, 20:08
Dwight Jennings


2024-05-06, 12:07
Gemma Carlyle


A hónap posztolói
Ashton P. Blake
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Kalandmester
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Dwight Jennings
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Vladimir Mantov
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Alison Fawley
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Seraphine McCaine
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Nina Rae Smith
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Cheon Seung-ah
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Maia Hansen
Joseph Dalton I_vote_lcapJoseph Dalton I_voting_barJoseph Dalton I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70721 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Joseph Dalton

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Vendég
Reveal your secrets
avatar

TémanyitásTárgy: Joseph Dalton   Joseph Dalton Empty2015-08-11, 01:31




Joseph Dalton

[You must be registered and logged in to see this image.]
"Karakteredre jellemző idézet"

Főkarakter: Főkarakter
Teljes név:Joseph Dalton
Születési hely és dátum: London, 1978.08.29.
Csoport: Mardekár
Patrónus: Kutya
Évfolyam (szak) / Foglalkozás: 9. évfolyam Elemista
Képesség:Animágus (24%) Kutya ( Beagle)
Kiemelkedő tudás: Bűbájtan -  tehetséges
Jóslástan- Tehetséges
Mágiatörténet- Tehetségtelen
Mugliismeret- Tehetségtelen



Jellemed kifejtése

Hűséges. Értsd, ahogy akarod, ha nem nézed ki belőlem ezt, akkor a te bajod. A lényeg, hogy mindig minden egyes pillanatban lehet számítani rám, nem hagylak cserben, ha éppen életed legnagyobb slamasztikájába kerültél, és a barátaid olyan dögök voltak, hogy magadra hagytak. Én nem foglak. Bizonyára egyszer már te is kiálltál értem, ezért természetesen én is kifogok érted. Különben nagyon nehezen szerzek új barátokat, ezért ha lehet megőrzőm a régieket. Persze, ha lányokról van szó, akkor feléjük bármikor képes vagyok nyitni, főleg ha még gyönyörűek is. De hamar közlöm velük már a legelején, hogy egy egyéjszakás kalandon kívül nem adhatok nekik mást. Nem mintha nem tudnék szeretni, csak amíg szabad vagyok, bárkivel szóba állhatok minden gond nélkül.
Humoros. Alapjáraton ezt csak az mondhatja el rólam, aki ismer, különben mások előtt elég komolynak tűnök, mintha soha nem nevetnék. De nem vagyok az, tudok nevetni, sőt szoktam is, nem csak a saját vicceimen, hanem másén is. Ehhez persze az kell, hogy valami határozottan humoros történjen. Más szerencsétlenségén, ritkán ugyan, de nevetek. Mardekáros vagyok, mit várnak el tőlem a többiek? Hogy majd rezzenéstelen arccal fogom végignézni amint egy teljesen tehetségtelen és ügyetlen személy megpróbál a középpontba kerülni vagy éppen próbál nem feltűnő lenni, mégsem sikerül neki? Ami humoros, arra hamar felfigyelek, és természetesen annak megfelelően értékelem valamilyen gesztussal.
Csendes. Az igazság az, hogy csak akkor beszélek, ha nagyon muszáj. Különben nem erőltetem meg magam, és nem fecsegek feleslegesen, ahogy a lányok tennék, mondjuk az élet nagy problémáiról, arról, hogy letörött a körmük, és most a pasijuk nem fogja őket szeretni, mert van valamilyen bogár az agyukban, ami ilyesmiket suttog nekik. Holott, ha tudnák, hogy ez cseppet sem érdekel minket. Vagy legalábbis engem annyira nem. Különben nem szeretek sokat beszélni, ez leginkább akkor válik a hasznomra, ha írni kell, mert abban sokkal jobban meg tudok nyílni. De erről egy szót se azoknak, akik nem nézik ki belőlem, hogy képes vagyok rá!
Jó hallgató. A csendességemből kifolyólag bárkit meghallgatok, aki éppen el kezd arról mesélni mi az ő igazi problémája. Ebből persze az is következik, hogy jó megfigyelő vagyok, mert az illetőre összpontosítok, és akit már régebb óta ismerek, akkor arról hamar meg tudom állapítani vagy legalábbis igyekszem rájönni, mikor hazudik vagy titkol el dolgokat. Lys is ilyen, néha azt hiszi, hogy nem látom az arcmimikájából, hogy azonkívül, amit elmondott még rengeteg dolgot rejteget. De persze sosem erőltetem a dolgot, egyszer úgyis el fog mindenki mindent mondani, mert nincs az a titok, ami örökre rejtve maradna.
Alattomos. Ha úgy hiszed, nem használom fel a tudást, amit nekem elmondasz, akkor a legrémesebb pillanataidban döbbensz rá, hogy tévedtél. Ha ártasz nekem, vagy valakinek, aki közel áll hozzám, ha kell, felhasználom az információimat ellened. Nem félek az addig kedves énemet megváltoztatni egy kevésbé elviselhetővé és másokat sokkal gyötrő személlyé. Mindennek megvan az árnyoldala, hát, ahogy elnézem nekem is, és nem dísznek kerültem a többi ház helyett a Mardekárba.

Megjelenés

Haj. Fekete dús hajam van, amibe a csajok imádnak beletúrni. Nem is csodálom, én is gyakran túrok bele a saját hajamba, amit amúgy gyakran barnának néznek az emberek, de én teljesen biztos vagyok benne, hogy fekete. Mindig máshogy áll a fejemen, mert hamar megunok egy fajta frizurát és már váltom is le. Egyszer már kopasz is voltam, na az szörnyű volt, de egy jó sapka mindent megold.
Szem. Szerintem inkább olyan mandula szemeim vannak, bár vannak, akik szerint nem. De amúgy sem ez a lényeg, hanem a színe. Az én szememnek gesztenyebarna színe van, ami remekül megy a feketés hajamhoz, szerintem. Sokan félnek belenézni a szemeimbe, mert azt hiszik beléjük látok és ez észben igaz is, de csak akkor, ha már ismerem az illetőt, másik pedig pont, hogy imádnak belenézni és elveszni benne. Sokszor már csak ezzel leveszem a lányokat a lábukról.
Száj. Szép egyenes, vakítóan fehér fogaim és az apró ajkaim, miatt lehet ilyen ellenállhatatlan a mosolyom. Rendszeresen ápolom a fogaimat, hogy ez a mosoly örökre megmaradhasson. Legtöbbször csak épp, hogy megvillantom a fogsoromat az apró félmosolyommal.
Már nem nagyon emelnék így ki semmit, de úgy még összességében beszélek a testemről. Tehát eléggé izmos srác vagyok, hisz már kiskoromban is sokat edzettem és nem álltam le vele a mai napig. Minden izmom jól ki van dolgozva, amit a lányok is nagyra értékelik. Magasságom nem olyan kimagasló, hanem inkább átlagos. Súlyom pont annyi, amennyinek lennie kell, semmi súlyfelesleg nincs rajtam, vagyis amikor tömeget növelek olyankor van, de az csak az izmok miatt kell. Általában vidámabb színeket választok és sportosabb ruhákat hordok, de az eseménytől is függ. Szerintem elégé divatosan öltözködök, bár a divat állandóan változik, szóval már én magam sem tudom.
Életed fontosabb állomásai

Kedves naplóm!
Miket írok? Nem is vagy kedves. Mikor a boltban vettelek ráestél a lábamra és először nem is akartalak megvenni, de valami mégis megfogott benned. Nem tudom mi volt az, talán a barna színed vagy csak a letisztultságod miatt, vagy mert a lábamra estél? Ki tudja? De szerintem jódöntés voltál. Azt viszont végképp nem tudom, hogy hogyan is kéne belekezdenem. Talán be kéne mutatkoznom? Végül is először találkozunk nemde? Szóval én Joseph Dalton vagyok, de a haveroknak csak Joe. Nem tudom, hogy téged mondhatlak-e a barátomnak, de az furi lenne, szóval nem. Akkor hívj Josephnek, bár úgy sem fogsz a nevemen szólítani nem? Az ijesztő lenne, bár ebben a világban már semmitől nem tudok megijedni. Na tehát Joseph vagyok. Jelenleg 18 éves, de nemsokára 19. A anyukám mugli, de a apukám varázsló, szóval miatta tudtunk ezekről a dolgokról és hamar kiderítette, hogy én is az vagyok. Izgatottan vártuk, hogy megérkezzen a levél, hogy felvettek a Roxfortba. Az apukám is ott tanult és nagyon szerette, rengeteget mesélt róla és alig vártam, hogy én is mehessek. És végre elérkezett a nap, amikor megkaptuk a levelet. Nagyon boldogan pakoltam a szakadt barna bőröndömbe. Mi ez a barna mánia nálam?  Mindig is imádtam ezt a színt, de nem tudom miért, egyszerűen csak tetszik. Már szóltam volna a szüleimnek, hogy minden megvan, de apám mondta, hogy még a levélben szereplő dolgokról semmit sem szereztünk be, szóval elvitt beszerezni minden varázsló holmit. Teljesen olyan volt, mintha valami filmben lennék. Azt se tudtam, mit vetessek meg. Szerencsére apám nagy segítségemre volt és mindent megvettünk, amit kellett. Másnap elérkezett az indulás időpontja. Szüleim kivittek az állomásra majd felraktak a vonatra. Nem sok mindenre emlékszem, mert ezek már jó rég történtek, de azt biztosra tudom, hogy mikor felszálltam a vonatra, szinte tele volt. Ha találtam szabad helyet, akkor mellette tuti valami unszimpatikus srác ült. Végül sikeresen találtam egy helyet, ahol még csak egy srác volt. A fiút Lysandernek hívták. Már ismertem, hisz egy utcában laktunk és a mai napig is egy utcában lakunk. Mindig is jóban voltunk, de nem tudtuk egymásról, hogy varázslók vagyunk. Jót beszélgettünk az úton és mikor kiderült, hogy mind ketten Mardekárosak leszünk, nagyon megörültünk. Bár én meglepődtem, hogy Mardekáros lettem, de azóta is nagyon örülök, hogy ide kerültem. Nagyon élveztem a sulit és Lys-el legjobb haveork lettünk..De hé.....nagyon elkalandoztunk nem? Ide most valami napi élményemet vagy mimet kéne írnom nem? Vagy talán a sötét kis titkaimat?  Mintha olyan sok lenne belőle. Jó van egy pár, de másoknak sokkal több van, sőt az én sötét titkaim nem is annyira durvák. Lys-nek durvábbak vannak. Mindig megosztottunk egymással mindent, vagyis azt hittem. Vagy is majdnem mindent. Volt egy időszak mikor a haveromnak volt egy egész hosszú kapcsolata. Sok dolgot mesélt róla, de azért csak nem mindent, szóval eldöntöttem, hogy kinyomozok mindent, amit tudni akarok. Az animágus létemnek köszönhetően nem volt nehéz, bár ő ismerte az állat alakomat, de ha jól elrejtőzködtem akkor nem vett észre, szóval gyakran követtem őket. Láttam, ahogy egyre szorosabb köztük a kapcsolat, láttam, ahogy a szüleik nem kedvelik a kapcsolatot, láttam, hogy lefizettek egy csajt, hogy másszon rá a haveromra. Na ennél az utolsónál ideges lettem, szóval siettem is elmondani a legjobb barátomnak, hogy mi a helyzet, de addigra megtörtént és Cam dobta őt. Természetesen Lys elmondta nekem, hogy szakítottak, de nem árulta el, hogy miért, hanem hazudott valamit. Természetesen nem mondtam, hogy tudom az igazat. Szegény srác sokáig maga alatt volt, de én mindvégig mellette álltam és segítettem őt. Jut eszembe...Az animáguskodásomról sem beszéltem még ugye? Végül is nem valami érdekes dolog, de ha már így belejöttem az írásba akkor ezt is megosztom veled kedves naplóm. Tehát apám nem volt animágus, de a nagybátyám az volt és nagyon tetszett nekem, hogy át tud alakulni, szóval megkértem, hogy tanítson meg rá. Rengeteg időbe telt míg megtanította, Volt olyan, hogy egész nyarakat töltöttem vele egy távoli lakásán. Jó volt, mert animágus lettem és jobban megismertem a nagybátyám, bár sok mindent titkolt, láttam rajta, de nem akartam kutakodni utána. Minek is, hisz manapság mindenkinek rengeteg sötét titka van. Nekem nincsenek annyira sötétek, de ezt már írtam neked nem? Vagyis még is van egy. Említettem, hogy sokat voltam a nagybátyámnál nyáron, mert tanított. Nem csak tanításból állt, hanem ott volt a lánya is, akivel sokat lógtam. A nagybátyám azt mondta, hogy ne valljam be a lánynak, hogy kije is vagyok. Nem értettem, hogy miért, de engedelmeskedtem neki. Nem bírtam nem kihasználni ezt és lefeküdtem a lánnyal. Tudom, hogy nem kellett volna, de olyan csinos volt és annyira kívántam, hogy nem tudtam visszafogni magam. Miután megtanultam az animágiát, soha többet nem mentem vissza és azóta se láttam a lányt.  Megint nagyon eltértünk a témától. Na tehát...Senki nem mondta, hogy ez legalább olyan nehéz, mint a suli utáni időszak. Az is nagyon nehéz volt, mert nem tudtam, hogy legyen tovább. Megkérdeztem a haverom, hogy ő mit akar majd csinálni és nekem is megtetszett ez az elemistás dolog, szóval még mindig együtt folytatjuk az utunkat. Már kíváncsian várom a folytatást, de héé...megint elkanyarodtunk. Na, szóval miért is kezdtem el írni a naplót......elfelejtettem.

Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Reveal your secrets
Albus Dumbledore
Tanár

TémanyitásTárgy: Re: Joseph Dalton   Joseph Dalton Empty2015-08-13, 19:02



Elfogadva!

Szia! köszönöm szépen a javításokat. Szép hosszú jellemet és külsőt írtál, és már az ET-d újragondolásával is úgy vélem, hogy minden rendben van. Bocsánat, hogy most nem írok további elfogadást, éppen szétfolyok a melegtől, így nem tartóztatlak. Foglalózz, és vár a játék!




***
Vissza az elejére Go down
https://roxfortreloaded.hungarianforum.com


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Archivált elõtörténetek-
Ugrás: