ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
 
Üdvözlet!
2004-et írunk, szeptemberben a Roxfort újra megnyitotta kapuit, hogy az 2003-2004-es tanévben is megállhassák a helyüket a diákok az iskolában. Voldemort már a múlté, új sötétség van újjászületőben. Grindelwald és hívei, a Testvériség már nem csak bosszúságot okoznak a Minisztériumnak, hanem minden erővel próbálják felfedni a varázsvilágot a muglik előtt. Vajon sikerrel járnak? És ha igen mit jelent ez a jövőre nézve? Egyetértenél velük, vagy a Minisztérium mellé állsz? Légy részese te is az új kalandoknak!

Az oldal alapítása:
2014. október 2.
Aktuális dátum
Az éves táblázatos bontást ITT nézheted meg. Részletesen pedig az időlassításról ITT olvashatsz
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox


Legfrissebb
Ma 12:18-kor
Abigail Smallwood


2024-04-17, 19:39
Cheon Seung-ah


2024-04-16, 21:37
Talisha Smallwood


2024-04-16, 20:43
Seraphine McCaine


2024-04-16, 20:14
Galen Herbs


2024-04-16, 13:01
Julia Z. Troops


2024-04-16, 06:59
Vladimir Mantov


2024-04-15, 21:48
Megan Smith


2024-04-15, 21:38
Megan Smith


A hónap posztolói
Seraphine McCaine
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Megan Smith
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Abigail Smallwood
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Alistair Wilson
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Lioneah McCaine
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Gillian Ollivander
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Alison Fawley
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Cody L. Mortimer
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Rhys Murdoch
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Annabelle Mitchell
Ruth és Assar I_vote_lcapRuth és Assar I_voting_barRuth és Assar I_vote_rcap 
Statisztika
Összesen 784 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Maia Hansen

Jelenleg összesen 70635 hozzászólás olvasható. in 4403 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 2 Bots

Nincs


A legtöbb felhasználó (84 fő) 2020-12-09, 17:41-kor volt itt.

Megosztás
 

 Ruth és Assar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-02-17, 20:07



Assar és Ruth

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Ezt úgy vélem, kevesen mondhatják el magukról, igazán lenyűgöző teljesítmény. - Méri végig a férfit újult figyelemmel. Persze Assar szavai továbbra sem segítenek a kérdésben. Lehet mint jófiú akaszkodott össze egy halálfalóval, de az is lehet, hogy azért élte túl, mert egy közülük. Vagy csak szimplán ő volt az erősebb, s nem sokat számított, kedveli-e a többi halálfalót. A gondolati üzenet... talán nem is ért el a megfelelő fülekhez. Assar nem reagál, szeme sem csillan úgy, hogy egyáltalán érdekelné az üzlet. Pedig szép trófeát kínált volna fel a férfinak, bizton nem sűrűn akadt még dolga egy vélaszármazékkal. Megölni persze nem kellett volna, de Ruth nem bánta volna, ha történik vele ez-az. De ez már nem fog kiderülni, legalábbis nem most és nem ilyen módon. Leveszi tekintetét Assar szemeiről és lehúzza maradék italát.
- Úgy látom, csak nem ér ide, akit várok. Kösz a társaságot, egy élmény volt, puszi! - Köszön el a maga pimasz módján, éppen csak tényleges puszit nem dob a férfi felé vele, s feláll az asztaltól, ha hagyják. A pultnál rendezi a két italukat, s kilép a Szárnyas Vadkanból.
~ Oké, ez egy zsákutca volt egyelőre...~ Még beugrik itt pár üzletbe beszerezni néhány dolgot, de aztán elindul vissza az iskola területére. Ideje úgy is kicsit összekapnia a motyóját, várja a londoni út és a minisztériumi gyakorlat. Az út alatt lesz ideje gondolkozni a hogyan továbbon.

\Köszi a játékot! Smile\


Vissza az elejére Go down
Assar Jarle
Reveal your secrets
Assar Jarle
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-02-17, 12:51


- Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ne lett volna velük dolgom, de szerencsére túl éltem a találkozást.
Tudom, hogy érzékeli, hogy a fejében vájkálok, de szerencsémre nem elég ügyes ahhoz, hogy kizárjon vagy megmásítson gondolatokat. Viszont azt nem sejtem, hogy sejti, hogy én vagyok az illető, aki belemászott a fejébe. A lány természetesen él, hiszen nálam van. Mondata, majd a gondolatfoszlány, ami eljut hozzám viszont világossá válik, hogy tisztában van azzal, hogy én vájkálok a fejében. Nem adom jelét, hogy a gondolat eljutott volna hozzám, mert biztos vagyok benne, hogy egy iskolás, még abban az időben én sem, képes lenne ölni és ezzel az Azkabant kockáztatná, bár a belépés a sorainkba esetleg lehetséges. Azóta sokat fejlődtem és képes vagyok úgy beállítani a dolgot, hogy nem tudják rám bizonyítani, vagy ha igen, elkapni még nem sikerült nekik. A gondolat és a teintett bizonyosságot ad, hogy a lány játszik velem. Arra vár, hogy elszólom magam, bár bizonyítani úgy sem tud semmit és úgy sem hall senki semmit, hogy esetleg fültanút megjelölhessen, legyőzni meg nem túl bonyolult egy diákot.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-02-12, 21:44



Assar és Ruth

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Ha szerinted ezzel már úgy beszéltem, mintha ismerném a halálfalókat, akkor sokkal inkább lehet, hogy te ismered őket. Persze, csak elméleti síkon, nemde? - Mosolyog rá bájosan Assarra, mert nem lehet teljesen biztos benne, hogy valóban belül is olyan romlott, mint amilyen rosszarcúnak látszik, vagy csak egy kevésbé megnyerő fizimiskával rendelkező minisztérium-párti varázsló, aki nem tud elég szépen mosolyogni ahhoz, hogy varázsló-óvódát nyithasson. A legilimenciát érzi. Nem elég ügyes még ahhoz, hogy kizárja teljesen a másikat, bár le tud zárni részeket, s az sem megy, hogy mást mutasson, mint ami a valóság lenne. A tananyag részét nem képezi a legilimencia vagy az okklumencia, de apja próbálta tanítani neki részleges eredményeket érve el. Érzi, hogy a fejébe mászna a férfi, már csak az a kérdés, hogy miért? Melyik oldalhoz húz? Mindenesetre ez viszont lefoglalja annyira, hogy a pálcás esetet ne vegye észre, vagy ha észleli is, ne törődjön vele... még.
- Igen, ezt készséggel elhiszem, hogy egy ilyen embernek plusz-mínusz egy halál már nem számít sokat.
~ Pontosan ezért is keresem őt, mert meg tudná tenni, amit én nem.~ Teszi hozzá gondolatban és úgy kortyol az italból, hogy közben tekintetét le sem veszi Assar tekintetéről. Ebből és a gondolati üzenetből persze tudhatja a férfi, hogy a lány tisztában van vele, hogy a fejében vájkál. Már csak az a kérdés, hogy a kapott információval mihez kezd a férfi?


Vissza az elejére Go down
Assar Jarle
Reveal your secrets
Assar Jarle
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-02-09, 16:44


Lehet átutazóba jönni Roxmortsba, mert ha valaki szállást keres és erre jár, akkor biztosan talál itt. De hát a lány nem kérdezett rá, így nincs okom megmagyarázni neki ezt. Viszont kezdek rájönni, bár a képességem nem a legerősebb és a pálcám nélkül nehezen megy, de azért tudok minimálisan pálca nélkül is legilimentorként tevékenykedni. A lány gondolatai, bár csak töredékek, de elárulják, hogy mit is akar.
Természetesen a mondatom irónikus volt, hiszen tudom, hogy aki a mester alatt gonosz volt, egy- két szégyen foltot kivéve, azok Voldemort bukása után sem változtak meg, ahogy én sem.
- Úgy beszélsz, mint aki ismeri a halálfalókat. Nem biztos, hogy ilyen helyen kellene erről beszélned. De valóban igazad lehet, de ahogy a Minisztériumban, valószínűleg az exhalálfalók között is vannak olyanok akik rátermettek és vannak akik nem.
Mivel már ismerem a tervét, így figyelnem kell a mondataimra, de úgy, hogy ne vegyen ebből semmit észre.
- Ki tudja? Szórakozásból, adódó lehetőségen át akár ahogy mondtad a személyes bosszú is lehet. De tudod hogy mondják? Alkalom szüli a tolvajt, tehát nem lehet kizárni semmit, bármelyik véglet is, ha szerencséje van a szegény lánynak még élhet, ha azt teszi amit egy ilyen ember mond neki, mert hát ölni is képesek és még egy ember halála, egy olyannak nem jelent semmit.
Rejtett utalást teszek arra, hogy jobban jár, ha nem kutakodik az illető, vagyis utánam, mert még a végén pórul jár, esetleg a lány sorsára jut. Közben megérkeznek az italok, koccintunk, majd tovább folytatjuk a beszélgetést. A koccintás arra volt jó, hogy titokban elővegyem a pálcámat, majd egy néma varázslattal mindenkire a disaudio bűbájt bocsássam, hogy ne hallják, amit beszélünk.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-02-01, 14:58



Assar és Ruth

[You must be registered and logged in to see this image.]

Szóval átutazóban? Ide Roxmortsba okkal jön az ember, nem átutazóba, mert jószerivel csak Roxfortba lehet innen továbbmenni, de nem kérdez rá. Vajon tényleg igazat szól, s akkor tényleg nem tudhat semmiről? Pech lenne, mert akkor csak arra számíthatna, hogy akit keres, látja őt, és esetleg hazafelé meglepi az ál-Rose-t. Akkor talán lenne esélye szót váltani vele.
Ez a felháborodott hang... Kár, hogy nem jó legilimenciában, akkor belenézhetne Assar fejébe, s kár, hogy a bájitaltanban sem jeleskedik, így még csak igazság-szérumot se tudott alkotni, amit belecsepegtethetne valahogy Assar italába. Bár kérdés, hogy azzal megtudna-e többet is?
- Miért ne vetemednének? Tulajdonképpen Tudjukki végső bukásával most hatalmi űr van, nemde? Eddig várták vissza őt, de most a megmaradtak lelkesen alakíthatják ki saját köreiket és próbálhatnak egyre feljebb törni. Én legalábbis úgy képzelem, mintha a Minisztérium élén hirtelen megüresedne egy csomó hely, a legfőbb hely is. Menne a vetélkedés, csak gondolom ez a halálfalók esetében veszélyesebb játszma. - Fejti ki és figyeli nem feltűnően Assar reakcióit, hátha abból többet megtudhat, ki is a másik. Időnként elpillant az ivó felé is, mintha csak italaikat várná már, de valójában szemmel tartja a helyet, hátha megakad a tekintete azon, akit keres. Vagy valakin, aki őt keresi.
- Azt mondjuk nem tudom, mit árthatott a kiscsaj, miért éppen őt? Talán látott valamit, amit nem kéne. Vagy szerinted mi vihet rá egy halálfalót egy ilyen lépésre? Pénz? Személyes bosszú? - Pillant vissza Assarra és kíváncsian várja a választ.
- Köszönjük. - Mosolyog fel az elég gyászos képű pincérre, mikor megkapják italaikat. A koccintás gesztusa meglepi, de hamar reagál és koccint a férfival, majd ő is ledönti az italt. Kicsit összevonja szemöldökeit, bitang erős ez a lángnyelv whiskey. Nem ismeretlen az íze, s meglepően jól bírja lány létére, de attól még a whiskey sosem volt kedvence. De visszakozni sem akart. Kortyol kettőt a mézsörből is, hogy enyhítse az erős ital ízét és égető érzését, amit maga után hagyott a torkában.
- Komolyan beleírtak ilyent egy útikönyvbe, hogy ide kétes alakok járnak? - Kacag fel rajta. Igazán speciális útikönyv lehet, egy konkrét célközönséggel, akik direkt e kétes helyeket keresik.
- Amúgy jól választottál. A lángnyelv whiskey a Három Seprűben is épp ilyen, de a mézsör itt jobb. A másik helyen mintha... nem is tudom, mintha vizeznék picit. - Úgy mondja, mintha törzsvendég lenne a Szárnyas Vadkanban, holott most kóstolta először az itteni mézsört, most van itt először. De az a két korty is elég volt hozzá, hogy megtudja állapítani a különbségeket.
- S miért akarnál a másik helyre is elmenni? Még nem döntötted el, hogy kétes alak vagy-e? Vagy miért ezt választottad? - Belement a játékba, mert érezte, ha így fogalmaznak, ezt a kérdést várhatják. Mi a manóért jönne egy tisztes ember kétes helyre, ha nem azért, mert tisztessége kétségbe vonható?


Vissza az elejére Go down
Assar Jarle
Reveal your secrets
Assar Jarle
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-30, 12:56


Abban már biztos vagyok, hogy készül valamire és abban is, hogy eredetileg nem így néz ki, de még nem tudom,, hogy mire készül és miért kellett elvarázsolnia magát. Az ingyen ital nem mozgat meg, hiszen annyi a pénzem, hogy nem számítana az az egy, sőt akár az egész kricsmit meghívhatnám egy körre, de hát nem utasítja vissza az ember, ha meghívják, főleg, ha egy lány teszi és így talán ahhoz is közelebb kerülök, hogy kiderítsem az indítékait. Ahogy beszél rá kell jönnöm, hogy engem keres, csak nem tud róla a kis csaj valószínűleg Rose lesz és én nálam lakik jelenleg.
- Nem hallottam róla, csak ma érkeztem és megyek is tovább.
Valószínűleg furcsa lesz, hogy egy "átutazó" mért pont a Vadkant választja a Seprű helyett, de hát ízlések és pofonok, na meg ez nem az igazság, vagyis annak csak egy része. Valóban, ha szigorúan nézzük, akkor minden hazugság mögött van igazság, mert tényleg ma jöttem ide és még ma dolgom is van, így megyek el.
- Utoljára Tudjuk ki idejében hallottam ilyen fajta eltűnésről. Akkoriban megszokott volt, de hogy ezek a halálfalók még a mesterük bukása után is ilyenre vetemednek?
Próbálok felháborodott hangot megütni, de nem túlságosan, nem akarom túljátszani a szerepem
- Akkor két mézsört és 2 lángnyelv whiskeyt, ha már azt akarod inni, amit én ittam.
Lehúzom a maradék italomat és várom a következő kört, ami hamarosan meg is érkezik. A kisebb poharat emelem fel, hogy azzal koccintsunk, majd egyből le is döntöm az italt.
- Az úti könyv 2 helyet ajánlott itt Roxmortsban a lángnyelv whiskeyre, a Három Seprűt és a Szárnyas Vadkant, de azt is mondta, hogy ide kétes alakok járnak. A másik helyen még nem jártam, de itt határozottan jó ez az ital. Sajnálatos, hogy nincs alkalmam a másik helyre is elmenni.
Már nagyjából tudom, hogy mi lesz a kérdése és már a válaszom is meg van rá.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-25, 21:12



Assar és Ruth

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Nagyon kedves tőled, köszi!
Magában derül az ellenszenves válaszon, de mivel nincs Assarnak se kampós orra, se zsíros lelapuló fekete haja és mozgása (már amennyi mozgást látott tőle) sem egy pókra emlékezteti Ruth-ot, így hamar elveti a férfi lehetséges rokonsági viszonyát Piton professzorral. Lényeg hát, hogy szándékosan nem veszi a hanghordozásban és pillantásban megnyilvánuló lapot, és formás kis fenekét lerakja az Assar melletti székre.
- Mmm, ezt a bölcs hozzáállást majd én is magamévá teszem! - Vigyorodik el azon, hogy ellenszenvesség ide vagy oda, azért csak le lehet kenyerezni a férfit egy ingyal itallal.
- Mindazonáltal én is jól járok, mert így mégiscsak szem előtt vagyok és én is mindenkit szemmel tudok tartani. Manapság még egy ilyen álmos kis faluban sem lehet biztonságban a boszorkány. Valami kiscsajt nem találnak, most szólj hozzá! - Fűzi tovább a szót, mikor Assar a szemeibe pillant és láthatóan vár rá, hogy Ruth mit akarhat. Remek! Nem egy üres fejű tökfilkó! Azt továbbra sem tudja, hogy kicsoda Assar, de akinek esze van, az csak nyitva tartja a szemét és fülét, pláne ilyen kiváló helyen üldögélve, szóval másnem információkat tudhat erről az egész eltűnősdiről. Az speciel nem érdekli, hogy a lány él-e vagy hal-e, nem a lányokat szerető megmentő hős akar lenni fehér paripán. A legjobb az lenne, ha az a bizonyos Rose nem élne, de mindegy is, a lényeg, hogy ha elrablás volt és az egész mögött halálfalók állnak, akkor meg akarja őket találni.
- Halottál az esetről te is? Állítólag elrabolták... Áh, jó estét, ugyanolyant, amit ő is iszik és neki is hozzon még eggyel, hacsak nem vágysz valami másra..? Köszönöm! - Míg a kérdést Assarhoz intézi, a második mondat első fele már a csaposhoz szól, aki közben megjelent az asztalnál a rendeléshez. Csak a második felénél fordul kérdőn vissza Ruth Assarhoz, hogy jó lesz-e ugyanaz? Így vagy úgy, de leadja a rendelést kedves mosollyal, s a csapos távozása után visszafordul Assarhoz.


Vissza az elejére Go down
Assar Jarle
Reveal your secrets
Assar Jarle
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-24, 22:50


A lány, aki nagyon hasonlít Rosehoz, a lányhoz, akit elraboltam a közeli dombokon szinte versenyre hívja a sorsot, jelen esetben engem, bár ő erről nem tud. Enyém a legjobb hely, nem azért mert itt a legkényelmesebb a szék, vagy szebb az asztal, hanem mert itt a legjobb a kilátás. A verseny akkor kezdődött, amikor nem ült le a pulthoz, hogy ott igyon, hiszen van ott hely, akkor árulta el, hogy nem egyszerű vendég, aki akar valamit, amikor figyelmen kívül hagyta az üres helyeket. Nem vagyok ostoba, a lány akar valamit, de egyelőre nem tudom, hogy mit. Majd kiderül. A kocka el volt vetve, amikor a lány kinézte az asztalomat és elindult felé.
- Természetesen nem gond.
Mondom a legironikusabb, legszarkasztikusabb, talán a legellenszenvesebb hangon, amit képes vagyok magamból kipréselni.
- Italt sosem utasítom vissza, főleg ha ingyen van.
Fogadom el a lány invitálását, már ha ő nem volt hajlandó felfigyelni a válaszomban lévő élre, még ha ő költőinek is szánta az első kérdését. A lány szemébe nézek és minden világossá válik, ő engem keres, csak nem tud róla, a szeme varázslattal van megbűvölve, biztosan nem kék az eredeti színe. Ezt még legilimencia nélkül is tudom és bizonyosan forgat valamit a fejébe. A csapost pedig nem kell félteni, hiszen pontosan tudja, hogy nincs közöm a lányhoz, tudja, hogy nincs gyerekem, vagyis lányom nincs, legalábbis amiről tudok.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-18, 11:35



Assar és Ruth

[You must be registered and logged in to see this image.]

Könnyedén mozog, mert a nagykorúságot már elérte, már nem fogják ilyesféle szabályok, amelyek nagyban elősegítik a terveit, amelyen most is dolgozik. Meg akarja találni azt a halálfalót. Biztos benne, hogy van egy halálfaló Roxmortsban. És elvezetheti őt még többhöz is. Mondjuk ehhez nem árt neki is résen lennie, s túlélnie a találkozást.
Kékké varázsolt szemek mögött ravasz zöld szempár néz körbe a Szárnyas Vadkanban. Ülhetne a pulthoz is, ott még akad pár üres kerek magas szék, de elveti. Onnan nem hogy nem látni be elég jól a helyet, neki pedig az kell, hanem hátast ülne mindennek. Hamar kiszűri, hogy igazán két erre alkalmas hely van az ivóban, az egyiknél éppen foglalt minden szék és hangosan zajlik a hét varázskártya-csatája nem kevés gallonért. A másik helyen, ami jobbnak is tűnik, ott csak egy valaki ül: Assar. Hát felé veszi kecses lépteit figyelmen kívül hagyva a csapos aggódva megcsillanó szemei pillantását, melyek lopva követik lépteit. Honnan is tudhatná Ruth, hogy ez egy tiltott asztal és ha nem volna elég álca-külseje, hát a választásával már kihívta maga ellen a sorsot?
- Ugye nem gond, ha leülök? Úgy tűnik, kifogtam a csúcsforgalmat. - A kérdés súrolja a költőiség határát, mert bár tényleg kérdés volt, a választ meg se várta, máris kihúzta az egyik széket, még csak nem is Assar-ral szemben, hanem mellette, hogy jól láthassa ő is a Szárnyas Vadkant. A férfié még így is a jobb hely, Ruthnak így egy oszlop még mindig kitakar egy s mást az ivóból, de akkor is messze ez a legjobb választás. És egy lendülettel finom női kéz emelkedik a magasba, int is a csaposnak, hogy rendelne.
- Kedvességedért remélem nem utasítasz el egy italt, a tied úgy is kezd kiürülni. - Mosolyog rá az idegenre egészen megnyerően, s minden félsz nélkül. A kék szemek mélyére tekintve látszik csak igazán, hogy azért más, mint az elrabolt lány: valami ravasz sötétség bujkál odabenn. És pimaszul letegezi a nála azért jelentősen idősebb férfit, mintha csak régi ismerősök lennének. Másnem szegény csapos kicsit összezavarodik majd.


Vissza az elejére Go down
Assar Jarle
Reveal your secrets
Assar Jarle
Alvilági

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-14, 19:58


A szárnyas vadkanba mindenki ismer, legalább arcról, tudják, ha én akarom az asztalom, akkor meg is kap, különben vér fog folyni. Természetesen nem vagyok hülye, hogy mindenki szeme láttára. Nem, akkor amikor a bitorló nem számít rá, az otthonában, ágyban párnák közt leli halálát, amit aztán senki nem magyaráz meg és nem tudnak rám bizonyítani. Hogyan is tudnák, hiszen a halálos átok nem hagy nyomot, de persze nekem nem az a módszerem, besétálok, jön a zöld nyaláb, majd el. Szeretem, ha az áldozat szenved és megtudja, hogy mért is nem érdemes elfoglalni a helyemet. A csapos is tud róla, de a betyár becsület az betyár becsület, ha valaki merészeli elfoglalni az asztalt ő csak annyit mond, hogy az asztal el van átkozva, mert bárki aki eddig használta nyom nélkül, rejtélyes körülmények között halálozott el. Nekem is elmondja a színjáték kedvéért, de úgy tűnik egyelőre én vagyok az egyetlen túlélője az asztalnak. Természetesen a váratlanságot az is befolyásolja, hogy én nem keverek balhét, hogy márpedig nekem az az asztal kell, ha elfoglalták, akkor keresek egy másik asztalt, de ilyenkor mindig megfigyeltetem egy manóval, aki leadja a drótot, hogy az illető merre lakik. Most szerencséje volt a betérőknek, mert senki nem foglalta el az asztalt, így nyugodtan ihattam a vajsörömet és figyelhettem a vendégeket, hogy ki mit csinál. Nem nyughatatlan vagyok, hanem csak bizalmatlan, mindig keresem azt, aki árulóvá vált és leleplezhet.
Most viszont másra leszek figyelmes. Egy lányra, aki hasonlít Rosera, arra akit elraboltam, de én sem ma jöttem le a falvédőről, biztos hogy nem lehet Rose, mert ő hét lakat alatt van tartva a birtokon és tudtommal testvére sincs. Megérzésem azt súgja, hogy csapda, így csak figyelek, hogy mit akar a Rose hasonmás. Egyszerűen elrabolhatnám, hiszen látszik rajta, hogy talán még alulról súrolja a nagykorúság határait, márpedig ha kiskorú varázsló, akkor nem szerencsés elrabolni hiszen a varázskövető rajta van, tehát ha a sulin kívül varázsol, akkor pontosan tudni fogják, hogy merre van és akkor engem is megtalálnak. Nem ettem meszet, ennél többet vártam volna egy Roxfortostól.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.
Vissza az elejére Go down
Ruth Amesbury
Reveal your secrets
Ruth Amesbury
Mardekár

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-11, 12:42



Assar és Ruth

[You must be registered and logged in to see this image.]

A pletyka művészet, legalábbis ha jól csinálják. Az ember semmit sem mond, ugyanakkor mégsem marad semmi titokban. Gyorsan terjed, és milyen képmutatóvá lesz tőle az ember! Nyilvánosan elítéljük, letagadjuk, hogy magunk is élnénk vele, ugyanakkor nem tudunk ellenállni, hogy hallhassuk a legfrissebb részleteket. Nyomozó hajlamúaknak kiváló logikai játék, össze kell rakni a kirakós darabkáit, s így talán eljutnak a végső megoldásig, amikor a pletykából tény lesz, mely beleírja magát a történelembe.
Pletykálnak az emberek valamiről Roxmortsban. Egy griffendéles lány eltűnt. Pletykálják, hogy egy mugli fiúval szökött meg. Pletykálják, hogy örökre eltűnt az iskola Tiltott Rengetegében. Pletykálják, hogy meg is halt talán. Pletykálják, hogy egy egykori halálfaló vetett rá szemet, de a lány Griffendél Godrikhoz illően kemény ellenfél volt, s halálos sebet ejtett a halálfalón, magával rántva őt a halálba. Pletykálnak még sok mindent, s mindezt hétpecsétes titokként, hogy a pánik ne törjön ki, különben jönnek a hisztériázó szülők.
Fognak-e pletykálni vajon egy lányról, aki merészen úgy döntött, hogy az egész végére jár, hogy megtalálja azt a halálfalót, miután a legtöbb szóbeszédet kizárta? A lány, aki mágiával hasonlóvá tette magát ahhoz az elrabolt lányhoz. Egyrészt nem akart százfűlé-főzetet alkalmazni, talán hajszálat se tudott volna szerezni hozzá, na meg azért az mégiscsak furcsa, hogy egy eltűnt lány hirtelen feltűnik. Másrészt nem bolond ő saját külalakjában keresgélni egy halálfalót, mert a pletyka ellene is fordulhat, s nem kell, hogy az iskolában vagy azon kívül tudják, mire készül ő, mennyire letért a család által diktált útvonalról. A családja még csak nem is sejti, csak nem elégedettek a teljesítményével, amit azzal bűntettek, hogy idén se mehetett haza a téli szünetre, karácsonyozhatott egyedül. Sebaj, legalább volt alkalma ide jönni felvéve annak a lánynak külleméhez hasonlatost. Az ártatlanok talán csak megjegyzik, hogy mennyire hasonlít rá, de aki nem ártatlan, annak érdeklődését biztosan felkelti, talán még ingereli is a hasonlóság. Felhívás keringőre. Gyere és kapj el, ha tudsz! Feltűnő vörös tincseit mágiával feketévé varázsolta. Szerencsére amúgy sem a göndör vörösök közé tartozott, így arra a Rosemary-re jellemző lágy hullámokat alapból tudta biztosítani a haja. Vonásain nagyon nem tudott változtatni, de a részletekre ügyelt: fehér bőrre finom szeplőket, míg tengerzöld szemeit világoskékre bájolta. Az alakja és magassága stimmelt, már csak pár általános ruha kellett, ami se nem griffendéles, se nem mardekáros.
Egy majdnem-Rosemary lép be a Szárnyas Vadkanba. Érdeklődve néz körbe, hiszen még sosem járt itt előzőleg, de félszegség nem látszódik rajta. Bátor kíváncsiság annál inkább. Nem is sejti, hogy ez egy olyan pont, amiben nem kell színészkednie, amiben megegyezik azzal a griffendéles lánnyal. Üres asztalt keres, ami úgy tűnik ebben az időpontban nem egyszerű vállalkozás. Most csatlakozzon akkor valakihez vagy valakikhez?


Vissza az elejére Go down
Assar Jarle
Reveal your secrets
Assar Jarle
Alvilági

TémanyitásTárgy: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty2015-01-10, 14:20


A Szárnyas Vadkan, mert Roxmorts sem mentes a fekete alakoktól és mágiáról, akiknek szükség van egy sötét helyre, ez az a hely, ahol az alvilág találkozik. Az emberek csak okkal jönnek ide, vagy pedig meggondolatlanságból. Ki miért. Mindenkinek meg van az oka, hogy miért ide jött és nem a Három Seprűbe. Néha oda is benézek, mert itt a vajsör nem az igazi, de most nem azért jöttem, hogy igyak vagy egyek. Egyszerűen magányra vágytam,, itt is vannak emberek, de a másik nem megy oda valakihez csak úgy, kivéve ha akar valamit, de tőlem nagyon kevesen akarnak bármit, mert az a legjobb esetben is pénzbe kerül, ha nem legalább egy ember életébe, ha szerencséje van, akkor nem annak az életébe, aki hozzám fordult a feladat megoldásért. Régi motoros vagyok itt, tehát törzsasztalom is van, ami mindig fenn van tartva a számomra, most sincs így másként. Elfoglalom az asztalt, ami tökéletes rálátást biztosít az egész krimóra és ha csak valaki nem akarja berobbantani a falat, a támadás sem érkezhet hátulról.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Reveal your secrets

TémanyitásTárgy: Re: Ruth és Assar   Ruth és Assar Empty


Vissza az elejére Go down


 
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ruth Amesbury
» Üvegházak
» Uther & Ruth
» Lucas és Ruth
» Ruth & Lucas

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
ϟ Harry Potter - Days of future past ϟ :: Szárnyas Vadkan-
Ugrás: